28 تیر 1402

بازرسی تامین اجتماعی؛ آشنایی کامل با نحوه درخواست بازرسی بیمه تامین اجتماعی

یکی از دغدغه‌های افراد و کارمندان بعد از استخدام در شرکت‌های مختلف به ویژه بخش‌های خصوصی، داشتن بیمه تامین اجتماعی است. به صورت اصولی بعد از قطعی شدن حضور یک فرد در یک شرکت یا ارگان، مدیران آن شرکت موظف به رد کردن بیمه آن فرد هستند. متاسفانه در سال‌های گذشته کارفرمایان با اشکال مختلف از انجام بیمه کارمندان خود سر باز زده‌اند. همین اتفاق کارمندان را نسبت به این موضوع حساس کرده است. ممکن است برای تان سوال شده باشد که در صورت بیمه نشدن‌تان در یک مجموعه چگونه درخواست بازرسی تامین اجتماعی داشته باشید یا آیا درخواست بازرسی تامین اجتماعی از محل اشتغال‌تان به چه صورت انجام می‌شود؟ برای تان مشکل‌ساز می‌شود یا خیر!

بازرسی تامین اجتماعی چیست؟

سازمان بیمه تامین اجتماعی برای مقابله با مشکلات احتمالی درمورد رد شدن بیمه‌های کارمندان و در نهایت حل آن از چندین روش استفاده می‌کند که یکی از آن‌ها بازرسی تامین اجتماعی است. بازرسین این شرکت به صورت برنامه‌ریزی شده در چندین نوبت به شرکت‌ها سر می‌زنند. یکی از مواقعی که بازرس تامین اجتماعی به شرکت سر می‌زند، برای تعریف کد کارگاهی بیمه است. جدا از آن ممکن است به صورت سرزده و خودجوش یا در صورت تماس کارمندان با آن‌ها، برای حضور در یک شرکت وارد عمل شوند و به بررسی مشخصات و بیمه کارمندان بپردازند.

بازرسی تامین اجتماعی از همه شرکت ها انجام می شود

بازرسی بیمه تامین اجتماعی از همه شرکت ها انجام می شود

دلیل بازرسی از محل اشتغال چیست؟

سازمان بیمه تامین اجتماعی با استفاده از بازرسان خود در تلاش است تا مشکلات بیمه‌ای کارمندان و کارگران را به حداقل برساند و آن‌ها بتوانند با شرایط بهتری در محل کار خود حاضر شوند. بازرس‌ها در صورت درخواست بازرسی بیمه تامین اجتماعی توسط یک کارگر یا کارمند، سریعاَ در محل آن شرکت مربوطه حاضر می‌شوند تا بتوانند بعد از سرکشی به حل مشکل مربوطه بپردازند.

بازرسان دارای کارت شناسایی هستند و می‌توانند به راحتی و بدون اطلاع قبلی در هر شرکت و ارگانی حاضر شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند بدون چالش خاصی از صحت اجرای قوانین مختلف بیمه‌ای اطمینان پیدا کنند.

چند نکته مهم در مورد بازرسی تامین اجتماعی از شرکت یا کارگاه

در ادامه به بررسی 5 نکته مهم در مورد نحوه بازرسی‌های تامین اجتماعی از کارگاه و شرکت‌ها می‌پردازیم:

ارائه مدارک توسط بازرسین

یکی از مهم‌ترین نکاتی که اصولاَ از طرف سازمان تامین اجتماعی و شعب آن رعایت می‌شود، حکم و کارت است. اگر هر بازرسی قصد سرکشی از یک کارگاه را داشته باشد، باید دارای کارت معتبر و حکم لازم از سوی آن سازمان باشد تا بتواند بدون مشکل و چالش نسبت به بازرسی اقدام کند.

بعد از آن می‌بایست با برخوردی محترمانه از کارفرمای مربوط درخواست کند تا برای بررسی های لازمه با او همکاری کنند. در مقابل نیز صاحبان کسب و کار باید به صورت کامل با بازرسان همکاری های لازم را داشته باشند. به این صورت بازرسی تامین اجتماعی از محل اشتغال به بهترین شکل انجام خواهد شد. در صورتی که درخواست بازرسی بیمه تامین اجتماعی با مخالفت رییس آن مجموعه روبرو شود، گزارش این موضوع به سازمان تامین اجتماعی داده خواهد شد.

پرسیدن سوالات مرتبط در زمان بازرسی تامین اجتماعی

زمانی که ماموران برای بازرسی تامین اجتماعی از محل اشتغال یک شخص وارد عمل می‌شوند، فقط  می‌توانند در مورد بیمه و قوانین مربوط به سازمان تامین اجتماعی سوال کنند و کارفرما را به چالش بکشند. مامور بیمه در صورت مشاهده سایر مشکلات حق اظهار نظر یا دخالت در آن موضوع را ندارد. کارفرما نیز می تواند درمورد موضوعات عمومی به وی پاسخی ندهد.

بازرسان زمانی که نامه درخواست بازرسی را دریافت می کنند، می توانند در محل حضور پیدا کرده  و بعد از صحبت‌های ابتدایی با کارفرما، با تک تک کارمندان یا کارگران به مصاحبه بپردازند  تا از نبود مشکل اطمینان پیدا نمایند. در این زمینه می بایست با بازرس تامین اجتماعی حداکثر همکاری صورت بگیرد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سازمان تامین و هر آنچه باید در مورد آن بدانید اینجا را کلیک کنید.

 

بازرس تامین اجتماعی باید نام تمامی کارمندان در لیست را تایید کند

بازرس تامین اجتماعی باید نام تمامی کارمندان در لیست را تایید کند

نامه اعتراض به بازرسی تامین اجتماعی

در صورت وارد شدن اطلاعات به صورت نادرست یا ناقص در سایت تامین اجتماعی،کارمندان و کارگران یا حتی خود کارفرمایان می توانند با استفاده از نامه به بازرسی انجام شده، شکایت خود را پیگیری نمایند. در صورتی که تایید درخواست آنها نتیجه دهد، باید اطلاعات اصلاح شود. لازم به ذکر است اعتراض به بازرسی تامین اجتماعی باید همراه مستندات قوی انجام شود؛ صرفاَ ادعای تنها نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد.

الزام داشتن کد بیمه و بیمه شدن همه کارمندان

تمامی شرکت‌ها در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنند، باید نسبت به تهیه کد بیمه کارگاهی اقدامات لازم را انجام دهند. بعد از آن باید یک به یک افراد کارمند در آن مجموعه را بیمه کنند و این قضیه قطعی و نهایی است. حتی با وجود درخواست خود کارمند مبنی بر عدم نیاز به بیمه تامین اجتماعی، وی نیز باید بیمه شود.اگر اقدامات لازم از سمت بیمه و بازرسین آن برای تعریف کد بیمه صورت نگرفت، این درخواست باید از سمت کارفرما یا کارمندان انجام شود. در این مورد حتی می‌توان به‌صورت پیامکی نیز درخواست بازرسی را ارائه داد تا بازرسان برای بازرسی به شرکت مربوطه مراجعه کنند.

قطعیت موضوع بیمه شدن تمامی افراد یک مجموعه

زمانی که اسم یک فرد در لیست بیمه یک شرکت قرار می‌گیرد، در صورت تایید بازرسان ، صاحب کسب و کار مجبور به پرداخت حق بیمه وی است. در مقابل نیز سازمان بیمه تامین اجتماعی باید وی را از خدمات شرکت بیمه بهره‌مند سازد. مگر اینکه خود کارمند در خواست خروج از مجموعه را داشته باشد.

چند نکته در خصوص بازرسی تامین اجتماعی

چند نکته زیر را در خصوص بازرسی تامین اجتماعی در نظر بگیرید:

 • برای دریافت کد کارگاهی جدید نیاز به بازرسی است.
 • برای درخواست بازرسی حضوری باید به درخواست خود را به دبیرخانه شعب تحویل دهید.
 • بازرسی افراد شاغل در شیفت شب توسط بازرسان سازمان در ساعات غیراداری انجام می‌شود.
 • بازرسی جهت احراز اشتغال بیمه شدگان، فعالیت کارگاه و تخصیص کد متمرکز ضروری است.
 • بازرسی قراردادهای پیمانکاری جهت اصالت قرارداد انجام می‌شود.
 • در صورتی که بازرس به محل کار شما بیاید و شما مشغول کار باشید، احتمال لغو بیمه بیکاری وجود دارد. البته امکان اعتراض وجود دارد.

الزام وجود بیمه تامین اجتماعی برای داشتن بیمه تکمیلی

اگر قصد انجام یا رد کردن بیمه تکمیلی را دارید، باید ابتدا دارای بیمه‌های پایه‌ای مانند بیمه سلامت، ارتش یا بیمه تامین اجتماعی باشید. البته این بیمه دارای پوشش‌های کاملی نیست و ممکن است در برخی اوقات شما را با چالش مواجه کند.

لازم به ذکر است که شما بدون داشتن بیمه پایه نیز می توانید از بیمه تکمیلی هایی مانند بیمه تکمیلی بیمه دی نیز استفاده کنید و از بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی و پوشش های آن بطور کامل بهره کند شوید. برای آشنایی بیشتر با پوشش های بیمه تکمیلی اینجا را کلیک کنید.

برای تکمیل کردن این پوشش‌ها نیاز به  خرید بیمه تکمیلی دارید. البته در بازرسی تامین اجتماعی، مسئله مربوط به بیمه تکمیلی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. برای خرید بیمه تکمیلی به بهترین قیمت می توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید تا بعد از مقایسه و استعلام بین شرکت‌های مختلف، بیمه نامه خود را تهیه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
صالح
01 مهر 1402

سلام.بنده بازنشسته شدم و دوباره در همان شرکت مشغول به کار هستم.آیا مشکلی برام بوجود میاد.

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر، چون بیمه ای برای شما رد نمی شود و جز کارمندان رسمی محسوب نمی شوید.

person
هاشمی
27 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
من شیفت شب در داروخانه شبانه روزی مشغول به کار هستم و تا حالا ۳ بار در طول روز بازرسی شده و برام عدم حضور زدن. باید چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  باید بروید شعبه به بازرس تامین اجتماعی اطلاع دهید که شبانه از داروخانه بازرسی کند.

person
حمیده
25 شهریور 1402

سلام درگارگاهی که کار می کنم ویراسته همان خیابان کارخانه های دیکر هستن که کارگردانانی استفاده میکنن ونه بیمه نه مالیات ومادران اداره بیمه هم اگر آمدن چون مدیرعامل کارگاه گفته این کارگر مال پگارگاه دیکر هست قبول کرده باید گزارش اتباع افغانی. رابه کدام ارکان اطلاع داد

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  به سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهید.

person
زر
22 شهریور 1402

سلام. من کارم طراحی گرافیکه و درخواست دادم که دو روز هفته رو دورکار باشم و از خونه کار کنم. مدیر داخلی شرکت مخالفت کردن و دلیلشون اینه که بیمه قبول نمی‌کنه. می‌خواستم ببینم چنین قانونی داریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شرایط دورکاری در سازمان ها قوانین داخلی خود سازمان است.

person
فرامرز
07 شهریور 1402

سلام.ببخشید یه سوال داشتم.من پای راستم از کودکی فلج اطفال بود و عمل هم کردم.ولی نتیجه خوبی نداد.و همچنان نسبت به پای دیگرم لاغر و ضعیف و ۳ سانت کوتاه و ضمنا دارای پنجه های کوچکتر است .الان با نزدیک به ۲۵ سال سابقه در یک موسسه وابسته به یک ارگان (زیر نظر قوانین قانون کار) حدود دو سه سالی هست که پام داره اذیتم میکنه و درد داره و کمر درد دارم.میخواستم ببینم میتونم درخواست از کار افتادگی بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلالم. بله درخواست خود را ثبت کنید بعد از انجام مراحل به شما اعلام می کنند که امکان استفاده از کار افتادگی را دارید یا خیر.

person
لاله
28 مرداد 1402

سلام آیا مامور بیمه در زمان بازدید میتوانند چند نفر باشند و یکی از آنها سیگار بکشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. تعداد بازرس توسط سازمان تامین اجتماعی مشخص می شود.

   person
   لاله
   28 مرداد 1402

   اجازه کشیدن سیگار هنگام ماموریت دارند؟

    person
    نویسنده بیمه
    28 مرداد 1402

    در این مورد اطلاعاتی نداریم. می توانید به سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهید.

person
زلفی
26 مرداد 1402

سلام خدا قوت
ببخشید من بیست سال سابقه بیمه دارم.که حدود 6سال کار در شرکت قطعات خودرو بوده و مابقی رو خودم ادامه دادم و بعد بیمه رو به زنان شاغل تغییر دادم و تا 20 سال رو کامل ریختم.
و بهم گفتن که حدود دو ماه در کارگاهی مشغول باشم تا بازنشست بشم‌.و اینکار رو هم کردم.آیا بعد دو ماه درخواست بازنشستگی بدم؟
واین که من در کارگزاری کد کارگاه رو ثبت کردم و کد بیمه خودم هم ثبت کردم و آیا به بازرس بیمه نیاز هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. اگر در کارگاه لیست بیمه شما ارسال میشود بزار بازرس تامین اجتماعی هم لیست بیمه شما را تایید کند بعد درخواست بازنشستگی بدهید.

person
م.ر
26 مرداد 1402

سلام همسر بنده قبلا تو شرکت مشغول به کار بودن ونزدیک به ۶ سال بیمه شدن وبعداز ازدواج بیمشون رو به زنان خانه دار تغییر دادن والان ۲۰ سال کامل بیمه رو پرداخت کردن وشرکت بیمه گفته که ۲ الی ۳ ماه باید در کارگاه یا شرکت مشغول به کار بشه وبیمه براش رد بشه حالا اگر کار فرمای ایشان درخواست بازرسی بیمه بدهد آیا وقتی که بازرس به کارگاه میرود برای بازرسی حضور همسرم در آنجا الزامی هست یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بله حتما حضور ایشان الزامی است.

person
jOkEr
15 مرداد 1402

مثلا الان بنده میخام یک کارگاه سورتینگ صیفی جات واقع در ۵کیلومتری شهرستان دهاقان که با وجود حدودا ۴۰نفر نیروی کار مرد و زن در خصوص محاسبه حقوق گرفته تا رد نکردن بیمه کامل با وجوده کاره پرفشار بمدت روزانه ۸ الی ۱۰ ساعت فقط ۱۵ روز بیمه رد میشه و از بابت مزایا.پاداش.بن کارگری.حق مسکن.عیدی.سنوات.اضافکاری.تعطیلکاری.مرخصی.بیمه تکمیلی.هیچ مبنا و معنایی نداشته و حتی با حضوره ماموران بیمه سریعا عملیات خفقان و سکوت رو در پاسخ به سوالات ماموران پیاده میکنن.حالا بنده از طریق چندتن از پرسنل آشنا با بنده از این شرایط مطلع و مطمئن شدم ولی در خصوص فاش شدن مشخصاتم معطل ماندم که چگونه درخواست بازرسی از این تخلفات مربوط به قانون کار و حتی احتمال کشف تخلفات مربوط به مالیات بر درآمد و عوارض و تعهد نسبت به اشتغالزایی در کشور وجود دارد. ثبت کرده و حداقل این عزیزان به حق پایمال شده خودشون برسن.

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. به تامین اجتماعی مراجعه کنید و درخواست بازرسی دهید و نگران افشا شدن هویت خود نباشید.

person
رضا ررر
16 تیر 1402

سلام،آیا در مشاغلی مثل آژانس رانند ه گی/ایا مدیر آژانس میتونه بیمه آژانسی بشه؟؟؟ بعدش چطوره طرف اصلا راننده نیست و بیمه آژانسی داره در تامین اجتماعی و کارت آژانس /چطور میشه پیگیری کرد؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  سلام. باید به ریس تامین اجتماعی مراجعه کنید و اطلاع دهید تا ایشان پیگیری کنند.

person
عیسی حیدرنیا
13 تیر 1402

سلام بنده کارگرهستم .باهزارزوروزحمت کارفرما رو قانع کردیم که بیممون کنه .ایشونم رفت به اسم خواهرش مجوز فعالیت گرفت الان بیشترازدوساله که بیمه نمیاد بازرسی.به کارفرما هم که میگیم پیگیری کنه میگه که خب بیمه نمیاد بازرسی من چیکارکنم .چندباری هم که خودمون حضوری رفتیم بیمه آدرس. کارگاه رودادیم بازهم بی فایده بود .قشنگ معلومه که زیر زیرکی داره یه کارایی می‌کنه که بیمه نکنه.راهی هست که بیمه کارماروانجام بده.متاسفانه وضعیت بیمه شهرستان بهارستان .شهرک سبزدشت افتضاحه هرکارفرمایی که آشنا داشته باشه به راحتی حق کارگر بدبختو میخوره

  person
  نویسنده بیمه
  14 تیر 1402

  سلام. بروید به ریس تامین اجتماعی اعلام کنید تا ایشان پیگیری کنند.

person
زهرا
11 تیر 1402

مکان ما استیجاری هست. مالک کد رهگیری نمیده. تامین بدون کد رهگیری بیمه نمی کنه! ؟ گناه من کارگر چیه
وقتی بازرس اومده منو دیده چرا تامین اجتماعی سنگ اندازی می کنه؟ محیط زیر نظر صنف هست جواز کسب داره صحت و سقم وجود کارگاه و کارگر توسط بازرس تایید شد. چرا کد کارگاهی نمیدین تا ما کارگران بیمه بشیم. الان علاوه بر اینکه بیمه نشدیم امنیت شغلی مون رو هم از دست دادیم کارفرما ما رو اخراج خواهد کرد. اخه کد رهگیری قرارداد بین مالک و کارفرما چه ربطی به بیمه شدن کارگر داره که تامین میگه قانونه برید از حق تون دفاع کنید؟ چطوری دفاع کنیم تمام زور ما بازرس تامین بود اونم کشک و بی ارزش شد.

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. طباید ملک از نظر ما بعنوان کارگاه فعال تایید شود تامین اجتماعی طبق قانون نمیتواند به هر ملکی کد کارگاه بدهد باید مدارک ملک قانونی باشد.

person
مژگان
10 تیر 1402

باسلام درخصوص جمع اوری بیمه ام اقدام کردم ولی از دی ماه سال 1381 تا ابان ماه سال 1382 بیمه ام توسط پیمانکار ثبت نشده است به بیمه شعبه تیکت زدم گفتن مدارکی وجود ندارد ولی من دفترچه بیمه ای که درآن سال مهر بیمه تامین اجتماعی شعبه خورده شده را دارم واینکه درآن زمان هم توسط پزشکان ویزیت میشدم وداروخانه دارو تحویل میگرفتم که مهر آنها در دفترچه ام موجود می باشد لطفا راهنمایی بفرمایید من باید چه کار انجام بدهم که ثابت کنم که من در طول این ماهها هم حقوق دریافت کردم وهم بیمه شدم ( ازشانس من پرینت حقوقی این ماهها را ندارم ). باتشکر ازشما 1402/4/10

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. اعتبار دفترچه بیمه مدرکی که ثابت کند شما اشتغال بکار داشته اید نیست شما باید مدارک و مستندات که دارید بروید اداره کار شکایت کنید.

person
Aki
09 تیر 1402

سلام
چطور میشه بازرس بیمه شد ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. باید اول در آزمون تامین اجتماعی استخدام شوید.

person
نارویی
07 تیر 1402

با سلام واقعا که کارمندان بیمه تامین اجتماعی توی استان سیستان و بلوچستان صحنه انگار هستن 98درصد کارکنان نانوایی ها اعتیاد دارن به ناس سیگار و مواد مخدر اما بیمه که هستن هیچ حتی بهداشت این استان کارت سلامت بهشون میده واقعا اون تعداد از افرادی که به هیچ نوع مواد مخدر اعتیاد ندارن اما بیمه یک کوه جلوشون میزاره که چند ماه دوندگی میکنن واقعا من موندم با این قانون اگه واقعا کسی پاسخگو هست به داد مردم برسه که چه نونی دارن میخورن از خاکستر سیگار بگیر تا دستمال و خود ناس هیچ نهادی پاسخگو نیست حتی خود بخشداریا بهداشت زاهدان نصرت اباد پاسخگو نیست واقعا رسیدگی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. این مواردی که گفتید در حیطه وظایف تامین اجتماعی نیست و باید از طریق نیروی انتظامی پیگیری شود.

person
کامران
29 خرداد 1402

باسلام بنده چهارسال هست که سرایدارواحدمسکونی هستم هیچگونه بیمه وسنوات بهم ندادن چکاربایستی بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  29 خرداد 1402

  سلام کامران عزیز. در شغل شما دریافت حقوق و سنوات به صورت توافقی است و این مشاغل شامل سنوات نمی شوند.

person
ساسان
24 خرداد 1402

در محل کار ما حداقل ده دوازده نفر به صورت تمام وقت مشغول کار هستند که 5تا6سال است بازنشسته شده اند.
چطور میشود این موضوع رو به سازمان گزارش داد تا مشکلی برای فرد گزارش دهنده ایجاد نشود

  person
  نویسنده بیمه
  25 خرداد 1402

  سلام. میتوانید حضوری به بازرس تامین اجتماعی بصورت محرمانه گزارش دهید و مطمن باشید بازرس این گزارش را محرمانه نگهداری میکند.

person
اصغر گودرزی
24 خرداد 1402

امکانات بیمه تامین اجتماعی چیه کدوم پشتیبانی کل سازمان در تلاشن بیمه شدگان را حذف کنن دلخوش به این سازمان نباشید

  person
  نویسنده بیمه
  24 خرداد 1402

  سلام. بیمه تامین اجتماعی خدماتی به شرح زیر را به بیمه گزاران ارائه می دهد.
  بیمه دانشجویی
  بیمه زنان خانه دار و دختران
  کمک هزینه بارداری
  کمک هزینه ازدواج
  کمک هزینه کفن و دفن
  بیمه بیکاری
  اروتز و پروتز
  جمع آوری سوابق
  غرامت دستمزد ایام بیماری
  بیمه سربازی: از خدمات دیگر، اضافه کردن مدت زمان خدمت به سابقه بیمه تامین اجتماعی است که به آن بیمه سربازی می‌گویند. در حقیقت به ازای تعداد ماه‌هایی که افراد خدمت سربازی انجام داشته و سابقه بیمه داشته اند، می‌توانند به سوابق بیمه تامین اجتماعی خود اضافه کنند. برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه سربازی را مطالعه کنید.
  خدمات مربوط به بیمه شدگان تامین اجتماعی برای کارفرمایان شامل موارد زیر است:
  حوادث ناشی از کار
  دریافت نرم افزار ارسال لیست حق بیمه
  تسهیلات قانونی
  پیمانکاران
  معاینات بدو استخدام
  مستمری بازنشستگی
  مستمری ازکارافتادگی
  مستمری بازماندگان

person
مجتبی غلامی
17 خرداد 1402

سلام وقتتون بخیر
بنده در مغازه مشغول کار هستم به مدت ۱ سال و فروشندگی مغازه میکنم و الحمدالله از همه چیزم راضی ام. و بیمه نبودم
بنده دوست ندارم که اسمم در تامین اجتماعی ثبت بشود و دوست ندارم که صاحبکارم بخاطر من جریمه ای بدهد ،آیا بنده میتوانم با درخواست از تامین اجتماعی اسم خودم را خارج کنم و بیمه نشوم؟ چون نیازی به بیمه تامین اجتماعی ندارم

  person
  نویسنده بیمه
  17 خرداد 1402

  سلام. خیر نمیتوانید همچین قانونی نداریم.

person
مجتبی غلامی
17 خرداد 1402

سلام بنده در جایی به مدت ۱ سال به عنوان فروشنده کار میکنم
و راضی ام از همه چی ،ولی میخام بیمه تامین اجتماعی نشوم و اسمم در تامین اجتماعی ثبت نشود و دوست ندارم که به صاحبکارم فشاری وارد نشود ،آیا میشود که اسمم ثبت نه؟

person
کارگر
15 خرداد 1402

سلام.
بنده مدت ۱۶ سال است که در مشاغل سخت وزیان آور مشغول کار هستم،لذا با توجه به قانون جدید بیمه ی تامین اجتماعی که گزینه سن را گذاشته ونباید سن کمتر از ۵۰ سال بشه و اینکه بعداز ۴ سال دیگر موعد بازنشستگی ام فرا خواهد رسید،وسنم به ۵۰ سال نمیرسه،،،،،چکار باید بکنیم،باید ترک کار کنیم تا سن به ۵۰ سال برسه،یا باید همچنان در این شغل به امید بازنشستگی ،این آرزو رو به گور ببریم.
این جفای بزرگ قابل قبول نمی باشد.باید از همان ابتدا معلوم میشد که باید ۳۰ سال کار کنی،با وضع قانون جدیدشاید دیگر هیچ کس در مشاغل سخت کار نکند،زیرا قریب به اکثر کارگران مشاغل سخت مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم ندارند که اگر سن ورود به کارشان رااز ۲۲ سالگی بگیریم باید ۳۰ سال کار کنند تا بازنشسته شوند!!!!!!!!!!!!

  person
  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. برادر گرامی فعلا هیچگونه بخشنامه جدیدی به تامین اجتماعی در خصوص بازنشستگی اعلام نشده است هنوز همان قانون قبلی است.

person
امیر
27 اردیبهشت 1402

با سلام بنده طبق قوانین تعریف شده بیمه بیکاری اقدام و تا این لحظه که ۴ماه گذشته فعلا مشغول به کار متناسب با تخصصم نشدم،ریس بیمه میگه تعهد بده به اداره کار که تا ۶ ماه بیمه بیکاری نگیری تا پرداخت کنم و هنوز بیمه بیکاریمو بلا تکلیف گذاشته،این سازمان بازرسی نداره که تخلفاتشون برسی بشه یا از دیوان عدالت اداری باید علیه شون طرح دعوی کنیم،ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن ۱۸ماه بیمه بیکاری به بنده تعلق میگیره،رئس بیمه میگه مافوق بنده گفته۶ماه بیشتر پرداخت نکن!!!!

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. شما باید جهت پیگیری به حراست اداره کل تامین اجتماعی مراجعه کنید و شکایت کنید.

person
یسنی
30 فروردین 1402

سلام برای شرکت ما که زیر 50 نفر هست پیام آمده که بازرسی از دفاتر قانونی و مالی انجام بشه با اولویت کارگاه های زیر 50 نفر در سال 1400 ، ما دفاتر قانونی پلمپ نکردیم ، آیا منظورشون اون دفاتر هست ؟ شرکت ما نوپا هست و مهندسیه حق بیمه و حقوق همه کارمندان رو در سال 1400 پرداخت کردیم اما دفاتر و نرم افزار حسابداری نداریم و کارمندان زیر 5 نفر هستند
ما باید چیکار کنیم ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. خیر اون نیست خود تامین اجتماعی از دفاتر مالی شرکت حسابرسی میکند ۰۲ قبل از اینکه آنها بیایند یک حسابرس بیاورید تا قبل از حسابرسان تامین اجتماعی یک حسابرسی بکند.

person
شیوا
21 فروردین 1402

سلام و وقت بخیر
کارفرما کلا مارو بیمه نمیکنه.و حقوق ناچیزی هم دریافت میکنیم.میترسیم بیمه شکایت کنیم بیان ببینن همینم ازدست بدیم.۳سال سابقه کار داریم.درحال حاظر چیکار کنیم که مثلا بازرس بیمه سرزده بیان و مامشمول بیمه بشیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1402

  سلام. بر اساس قانون کارفرما موظف است شما را بیمه کند. به اداره کار اطلاع دهید.

person
ایران
17 فروردین 1402

با سلام و احترام
من 20 سال سابقه پرداخت بیمه در تامین اجتماعی دارم که 18 ماه از این سابقه مربوط به خدمت سربازی هست . و کل سابقه بیمه پردازی من در مشاغل سخت و زیان آور میباشد . آیا میتوانم درخواست بازنشستگی بدم بدون شرط سنی .
و روش کار چجوری هست یعنی باید چه اقداماتی انجام بدم؟
سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام ایران عزیز
  شما باید به جز اون مدت خدمت سربازی به مدت ۲۰ سال سابقه بیمه اجباری در کارهای سخت و زیان اور داشته باشید که بتوانید از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنید سربازی جز کارهای سخت و زیان اور محسوب نمیشود

person
ارباب خداست
25 اسفند 1401

سلام توروخدابه دادم برسید.توی این اوضاع بداقتصادی که حقوق کارگر۱۳۹هزارتومن روزانه هست چطوری میشه زندگی کرد؟شوهرم نزدیک۱۵ساله که توی زمینهای کشاورزی داره کارمیکنه ولی کارفرماکه ازسرمایه داران بزرگ پسته هستش هیچ اقدامی برای بیمه کردن کارگرا که خیلی ازبیمه شده هاش الان بایدبازنشست بشن نکرده.شوهرم۳۳سالشه باوجوداینکه پدرشون هم ازبازنشستگان همین کارفرمابوده هنوزبیمه نشده.به امیداینکه بیمه شون کنن چندسال براشون کارکردن ولی اونایاپارتی دارن یاچون تعدادکارگراشون زیاده هنوزبیمه نکردن.خب مگه براساس ملک کشاورزی نبایدبیمه کنن اگراحتیاج نداشتن یانمیخواستن بیمه کنن چرابیرونشون نکردن تاامثال شوهرمن اوج جوونی بیل بدست نباشن ونرن سروقت شغلی که بیمه شون کنن.اگرحقوق هم زیادبودحداقل خودمون بیمه آزادمیپرداختیم.توروخدابگین بایدبه کجامراجعه کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید به تامین اجتماعی همان منطقه مراجعه کنید و به ریس تامین اجتماعی گزارش بدهید تا ایشان بازرس تامین اجتماعی را به محل اعزام کند تا همسر شما را بیمه کند.

person
Kiyan
22 اسفند 1401

سلام. مادرم از تاریخ شهریورماه سال 1388، به جهت مشغول بودن در شغل قالیبافی، تحت پوشش بیمه قالیبافان قرارگرفتند، در سال 91 جهت احساس ضعف بینایی و سنجش بینایی خود، به پزشک متخصص مراجعه میکنند، که همان زمان پزشک ایشان را به دلیل اختلالات بینایی و عدم تشخیص رنگها، از ادامه ی شغل قالیبافی منع میکنند،مادرم به دلیل عدم اطلاعات از قانون کار و بیمه و عدم توانایی انجام کار، به امید حقوق بازنشستگی، طبق روال اقساط بیمه ایی خود را میپردازند،در سال 93 از طرف بازرسی امور بیمه شدگان، جهت بازرسی محل کار و کارگاه، به ایشان ابلاغیه ارسال میشود،که در همان تاریخ (دی ماه سال 1393)به سازمان بیمه اعلام بیماری میکنند.سازمان هم جهت پیگیری مراحل قانونی کار، ابتدا بیمه ایشان را قطع نموده و با تشکیل پرونده و معرفی ایشان به پزشک متخصص مورد اعتماد سازمان(در تاریخ 94/02/20)، وارد مرحله کمیسیون پزشکی میشوند، پزشکان معتمد مادرم را از کار افتاده 66درصد به بالا اعلام نموده اند. ولی کمیسیون پزشکی(تاریخ 94/04/01) ازکارافتادگی ایشان را بدونه بیان دلیل و شفاف سازی برای بیمه شده رد نمودند، و همچنین کمیسیون تجدیدنظر به همین منوال رای کمیسیون بدوی را تایید نمود.مادرم که نتوانسته بودند از حق و حقوق خود دفاع کنند، به ناچار با این رای از پرونده ی پزشکی و هزینه های پرداختی چندساله ناامید میشوند، ولی بعد از گذشت یکسال و نیم از آن تاریخ و فشار بیماری و عدم توانایی انجام کار و پرداخت هزینه های گزاف درمان، بدونه هیچ نوع بیمه درمانی، بالاجبار مجددا پیگیر پرونده پزشکی خود میشوند و (در تاریخ 95/12/16) به مدیریت کل سازمان امور بیمه شدگان استان مراجعه نمودند، که مدیریت کل بدونه توجه به سابقه ی پرداختی های بیمه ی قالیبافی و بررسی اصولی پرونده مادرم، به ایشان دستور پرداخت بیمه مشاغل ازاد و ارجاع مجدد به کمیسیون پزشکی میدهند، پزشکان معتمد کمیسیون اینبار هم مادرم را (درتاریخ 95/12/25) ازکارافتاده ۶۶درصد به بالا اعلام میکنند، ولی کارشناسان کمیسیون پزشکی اینبار هم این نظریه پزشکی را به دلیل اعلام تاریخ اشتباه شروع بیماری (که تاریخ شروع بیماری را 95/06/04 اعلام کردند) رد کردند!!!!چرا که مادرم در این تاریخ بیمه شان توسط سازمان به دلیل اعلام ازکارافتادگی، قطع و هیچگونه بیمه ایی پرداخت نمی‌کردند. ولی در کمیسیون های پزشکی ایشان را رد کردند، اگر از کار افتاده هستند چرا حق و حقوقشان پرداخت نمیشود؟؟ و اگر از کار افتاده نیستند، چرا بیمه شان را قطع نموده اند و با مشاوره ی غلط مدیریت سازمان، ایشان را به پرداخت بیمه مشاغل آزاد سوق دادند، که الان برای رسیدگی به مشکل برخورده اند.

  person
  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بر اساس توضیحات شما تمام مراحل را طبق قانون تامین اجتماعی انجام داده اید. در این مرحله دیگر تامین اجتماعی نمی تواند کاری انجام دهد. برای پیگیری موضوع می توانید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

person
خدابنده
14 اسفند 1401

سلام خسته نباشید من به عنوان یک کارفرما برای کارگر جدید چگونه می توانم درخواست بازرس کنم

  person
  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1401

  سلام. از طریق سایت تامین اجتماعی یا مراجعه به کارگزاری تامین اجتماعی می‌توانید فرم درخواست برای کارگر جدید را دریافت کنید.

person
مهناز
26 بهمن 1401

سلام به تازگی در یک شرکت پیمانکاری جز پرسنل اداری کار میکنم و میخوان برام بیمه رد کنند . من کد بیمه تامین اجتماعی رو گرفتم و توی لیست بیمه اسمم رد شده. شنیدم باید بازرس بیاد تایید کنه که من جز پرسنل شرکت هستم. برای بازرسی نیازی هست که خودم اقدام کنم یا از سمت تامین اجتماعی بعد از بررسی لیست از سایت خودشون بازرس میفرستند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. مثل مابقی پرسنل باید شماره بیمه بگیرد و در همان کد پیمانکاری در شعبه نامنویسی شود و در هنگام نامنویسی توسط شعبه همکار نامنویسی کد ایشان را در سیستم تعریف میکند.

   person
   سعید
   12 اسفند 1401

   سلام
   بنده کارگر شالیزاری هستم
   از اونجاییکه قانون سازمان تغییر کرد و بیمه شالیزاری فصلی شده و تو این مدت پاییز و زمستون بیمه ام رو خودم به صورت مشاغل آزاد پرداخت میکردم از طریق پروفایل بیمه شده
   حالا با توجه به شروع کار شالیزاری میخوام از طرف کارفرمام اقدام به ثبت درخواست بازرسی کارگاهی بدم تا تو اسفند تایید بشه و از فروردین دوباره شروع بشه
   حالا سوال اینجاست که تو قسمت فرم ثبت اعتراض (ازتاریخ) و (تا تاریخ) رو نمیدونم چه تاریخی ثبت کنم!!!!میشه راهنماییم کنین؟

    person
    کارشناس بیمه
    13 اسفند 1401

    سلام دوست عزیز. باید از تاریخی که شروع به کار کرده‌اید را بنویسید.

person
ارباب رجوع
24 بهمن 1401

بادرود
ریاست محترم سازمان تامین اجتماعی
ضمن عرض سلام و ادب به استحضار جنابعالی میرساند که پرسنل سازمان تامین اجتماعی بعنوان نماینده شخص شما در ادارات مختلف مشغول بکار میباشند و هرگونه رفتار و برخورد آنان با ارباب رجوع نماد رفتار شما میباشد لذا از جنابعالی خواهشمند است نسبت به استخدام پرسنل در ادارات و شعب تامین اجتماعی دقت بیشتری داشته باشید. لازم به ذکر است پرسنل شعبه تامین اجتماعی شعبه 22 در خیابان قائم مقام کوچه هشتم در هیچ قسمت اداره برخورد مناسبی با ارباب رجوع ندارند و متاسفانه هیچ کس مسئولیت رفتار زشت و بی ادبانه آنان را پیگیری نمیکند با هیچ شماره ایی نمیشود ارتباط گرفت و نحوه برخور پرسنل آن شعبه را اطلاع داد لذا این راه را برای اطلاع رسانی انتخاب نموده و خواهشمند است پیگیر شوید.

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. ما کارگزاری بیمه هستیم. بهتر است این موضوع را به سازمان بیمه تامین اجتماعی گزارش دهید.

person
ناشناس
05 بهمن 1401

سلام من ۶ سال سابقه بیمه دارم ۳ساله که تو یه درمانگاه مشغول کارهستم ولی بیمه نمیکنه… الان که تصمیم به بیمه کردنگرفته میخواد از خودمون پول دریافت کنه تا ۱۰ روز بیمه بزنه …آیا همچین قانونی هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر همچنین قانونی نداریم شما محرمانه به بازرس تامین اجتماعی ا طلاع دهید تا آنها پیگیری کنند

person
Behi
04 بهمن 1401

من سابقه بیمه گرفتم شش ماه اول سال۹۷ رو ندارم میگن باید برگ پرداخت پرینت داشته باشی ، فیش واریز بیمه ک از خود پرداز دارم رو قبول نمیکنن پرینت حساب گرفتم میگن قبول نیست ، در صورتی که وضعیت پرداخت همون شش ماه تو سیستم پرداخت شده لحاظ شده ، الان باید چیکار کنم ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا اختیاری واریز کردید و در سوابق شما منظور نشده است باید به واحد امور فنی بیمه شدگان و واحد امور نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند شاید واریزی شما اشتباه ثبت شده باشد

person
حسین
30 دی 1401

با سلام، ماموران بیمه پنجشنبه ها هم میان بازدید؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام حسین عزیز
  بله ماموران تامین اجتماعی برای بازرسی، پنج شنبه ها نیز بازدید می آیند.

person
البرزی
18 دی 1401

با سلام در صورتیکه شعبه تامین اجتماعی در انجام وظایف خود قصور متعدد داشته باشد چطور باید از شعبه مربوطه شکایت کنیم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  باید از طریق حراست شکایت کنید

person
علیرضا
27 آذر 1401

سلام بنده حکم اجراییه و محکومت بیمه تامین اجتماعی به منظور پرداخت تاخیر تادیه دارم اما وقتی تماس میگیرم با سازمان مرکز استان مورد نظر قسمت حقوقی به من میگوید چیزی به ما نرسیده و پرونده شما مختومه هست و پیگیر نباشید.

  person
  کارشناس بیمه
  28 آذر 1401

  سلام اجراییه ربطی به حقوقی ندارد شما باید به واحد امور اجرائیات شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
ابراهیم
21 آذر 1401

با سلام ما درخواست حضور بارزس دادیم الان جریمه اومده میگن درخواست ندادید برای اسفند۱۴۰۰ الان کجا میشه درخواست رو دید

  person
  کارشناس بیمه
  22 آذر 1401

  سلام باید بروید کارگزاری تامین اجتماعی تا آنها پیگیری کنند

person
میثم
08 آذر 1401

سلام وقت بخیر من میخوام اعتراض به بازرسی از کارخونه بزنم که سال 1395تا1397اونجا بودم الان سایت میکه تاریخ اعتراض باید تو سال جاری باشه ولی گزینه ای نداره که تاریخ اعتراض رو بزنم الان باید چکار کنم دلیل اعتراض هم اینکه که سنوات و عیدی رو رد نکردن برامون

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام بخشنامه ای نداریم که شما بتوانید به سالهای گذشته اعتراض بزنید برای همین هم گزینه ای در سیستم منظور نشده است

person
امین
08 آذر 1401

با سلام من در شرکت خصوصی مشغول به کار میباشم .به تازگی فردی که قبلا از شرکت بازنشست شده را استخدام کرده و قرار است جایگزین من شود . با توجه به اینکه حقوق بازنشستگی میگیرد ایا قانونی است که مشغول به کار شود ؟ و میتوان اقدام به شکایت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام بازنشستگان حق اشتغال مجدد بکار را ندارند مگر بعنوان مشاور با شرکت همکاری کنند

person
آرش
25 آبان 1401

باسلام.من یه شهروند ایرانیم.بچه شهرستان.محل کارم تهران آشپزخونهدبزرگیه..10نفر ااتباع هستن3نفر ایرانی.بجه های اتباع هیچ گونه کارت بهداشت هیچ کارت شناسایی حتی سواد ندارن اومدن سرکارباید ماهم مثل اونا ن مرخصی بریم نه تعطیلی ایام هفته.. اعتراض هم کنی میگن اونکه زیاده کارکرافغانی…نمیدونم شما درک بکنین یا نه ولی من کارکر ایرانی 2 ماه بچمو ندیدم اگه برم اخراج.نمیدونم این وضعیت و کدوم ارگانی پیکیری کنه…نه شبکه بهداشت نه اداره کار.بخدا من فقط کارگرم رنگ افتاب رو نمیبینم.ناچارم باشرایطساختم ولی دیگه خسته شدم از زندگی.همحا اینحور شده

  person
  کارشناس بیمه
  25 آبان 1401

  سلام تنها راه مراجعه به اداره کار است.

person
مهرداد
18 آبان 1401

سلام
بنده تو یه شرکت بتن آماده کار میکنم
از صبح تا شب با سرو صدا ماشین سنگین ، سر پا وایسادن زیاد در پروژه ، رفت و آمد زیاد در ساختمان های چند طبقه که حفاظ ایمنی ندارن
کارفرما عنوان شغلی تو بیمه رو برام کارشناس فروش رد کرده ، که من اعتراض کردم. به نظر شما عنوان شغلی مناسب این کار چی میتونه باشه. اگه امکان داره راهنمایی کنین

  person
  کارشناس بیمه
  19 آبان 1401

  سلام شغل شما باید توسط بازرس تامین اجتماعی مشخص شود بازرس از محل کار و نوع فعالیت شما در کارگاه بازدید میکند و شغل شما را تایید میکند

person
کارشناس بیمه
13 آبان 1401

سلام دوست عزیز، ما فقط در اینجا توضیحات کلی نوشته ایم. به هر حال شما باید خودتان اقدام کنید. می توانید به اداره کل اعتراض بزنید.

  person
  ناشناس
  14 آبان 1401

  سلام ممنون
  چطور میشه تامین اجتماعی رو از این جریان آگاه کرد؟

   person
   ناشناس
   14 آبان 1401

   اعتراض با ثبت نام و مشخصات اقدام کننده انجام میشه و جون خودمون شاغلیم در این کارگاه نمیخوایم که کارمونو از دست بدیم

   person
   کارشناس بیمه
   14 آبان 1401

   سلام به دفاتر تامین اجتماعی شهر خود باید اطلاع دهید.

person
ناشناس
10 آبان 1401

سلام اگر کارگاهی اقدام به پرداخت حق بیمه برای افرادی کنه که حضور فیزیکی در کارگاه ندارند آیا مشکل قانونی براش ایجاد میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام اگر کارگاه باشد که بازرس تامین اجتماعی باید افراد شاغل در کارگاه را باید تایید کند اگر خلاف لیست ارسال شود و تامین اجتماعی متوجه شود طبق قانون برخورد میشود

person
زیبایی
11 مهر 1401

با سلام
من تا 12 اردیبهشت 1401 در یک شرکت مشغول کار بودم . بعد از ان بدلیل بیماری مادر و نیاز به مراقبت از ایشان استعفا دادم ، شرکت ترک کار را در لیست بیمه ثبت کرده است اما زمان بازرسی بیمه فراموش کرده اندترک کار را اعلام کنند . از اخرین بازرسی قریب 4 ماه گذشته اما بازرسی هنوز ترک کار را تایید نکرده است
الان با بیمه با مشکل مواجه شده ام ایا باید اعتراض به بازرسی را من ثبت کنم یا کارفرما ؟ زمان بررسی چقدر طول میکشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام اگر در لیست بیمه ترک کار شما را کارفرما اعلام کرده است به واحد درآمد شعبه مراجعه کنید

person
داود نعیم ابادی
10 تیر 1401

سلام. وقت بخیر
من ۹ سال سابقه بیمه دارم از فرودین ۱۴۰۱ نامه ترک کار گرفتم و درخواست بیمه بیکاری دادم اداره کار درخواست تایید کرده و فرستاده تامین اجتماعی بازرس تامین اجتماعی میگه شما شرکت پیمانکاری قرارداد داشتی و بیمه بیکاری باید در حین قرارداد درخواست داده باشید و شرکت هم نامه ی ترک کار رو بعد از اتمام قرداد به من داده و درخواست بیکاریم رد شده الان من میتونم از شرکت شکایت کنم یا از بیمه استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏

  person
  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در هر صورت چون لیست شما در پیمانکاری ارسال شد و لذا طبق قانون به پیمانکاری ها بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

   person
   محمد
   28 مهر 1401

   سلام،مگه کسانی که تو پیمانکاری کار می کنن و حق بیمه و ۳ درصد حق بیکاری را کامل میپردازن جزو جامعه نیستن؟ الان بخشی از کارهای دولتی راهم پیمانکاران انجام میدن اگه همچین چیزی هست اون دیگه اسمش قانون نیست: بی قانونیه

person
حمید رضا احمدی
02 تیر 1401

بادرود
من در مهر ماه سال گذشته با نامه ترک کار از کارگاه ساختمانی در خواست بازنشستگی نمودم ۳۳/۸۸ سال خدمت کردم دو سال اخر را ازتهران به شهرستان رفتم تا حقوق ومزایای بیشتری در یافت کنم ‌حداکثر مبلغ بیمه از طرف کارفرما واریز گردید تامین اجتماعی بعداز ۹ ماه که از درخواست من گذشته ‌و مراجعه مکرر من هنوز حکم بازنشستگی مرا صادر نکرده است ‌شفاها می گویند هنوز جلسه تشکیل نشده تا به حقوق غیر متعارف شما رسیدگی کنیم سوال من اینست که ایا این همه تاخیر در جواب قانونی است ضمن اینکه در این مدت که بیمه نبوده ام هزینه های زیادی در رابطه با دارو و درمان پرداخت نموده ام ضمن اینکه در هیچ جای قانون من نخواندم که روش رسیدگی چگونه است غیر از اینکه‌فقط به میانگین دو سال اخر اشاره شده است
ممنون از وقتی که می گذارید

  person
  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در هر صورت دستمزد شما غیر متعارف است باید بازرسی شود ولی شعبه هم نباید اینقدر معطل کند باید به شما زودتر پاسخ بدهند

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید