۲۶ مهر ۱۴۰۲

بازرسی تامین اجتماعی؛ آشنایی کامل با نحوه درخواست بازرسی بیمه تامین اجتماعی

یکی از دغدغه‌های افراد و کارمندان بعد از استخدام در شرکت‌های مختلف به ویژه بخش‌های خصوصی، داشتن بیمه تامین اجتماعی است. به صورت اصولی بعد از قطعی شدن حضور یک فرد در یک شرکت یا ارگان، مدیران آن شرکت موظف به رد کردن بیمه آن فرد هستند. متاسفانه در سال‌های گذشته کارفرمایان با اشکال مختلف از انجام بیمه کارمندان خود سر باز زده‌اند. همین اتفاق کارمندان را نسبت به این موضوع حساس کرده است. ممکن است برای تان سوال شده باشد که در صورت بیمه نشدن‌تان در یک مجموعه چگونه درخواست بازرسی تامین اجتماعی داشته باشید یا آیا درخواست بازرسی تامین اجتماعی از محل اشتغال‌تان به چه صورت انجام می‌شود؟ برای تان مشکل‌ساز می‌شود یا خیر!

بازرسی تامین اجتماعی چیست؟

سازمان بیمه تامین اجتماعی برای مقابله با مشکلات احتمالی درمورد رد شدن بیمه‌های کارمندان و در نهایت حل آن از چندین روش استفاده می‌کند که یکی از آن‌ها بازرسی تامین اجتماعی است. بازرسین این شرکت به صورت برنامه‌ریزی شده در چندین نوبت به شرکت‌ها سر می‌زنند. یکی از مواقعی که بازرس تامین اجتماعی به شرکت سر می‌زند، برای تعریف کد کارگاهی بیمه است. جدا از آن ممکن است به صورت سرزده و خودجوش یا در صورت تماس کارمندان با آن‌ها، برای حضور در یک شرکت وارد عمل شوند و به بررسی مشخصات و بیمه کارمندان بپردازند.

بازرسی تامین اجتماعی از همه شرکت ها انجام می شود

بازرسی بیمه تامین اجتماعی از همه شرکت ها انجام می شود

دلیل بازرسی از محل اشتغال چیست؟

سازمان بیمه تامین اجتماعی با استفاده از بازرسان خود در تلاش است تا مشکلات بیمه‌ای کارمندان و کارگران را به حداقل برساند و آن‌ها بتوانند با شرایط بهتری در محل کار خود حاضر شوند. بازرس‌ها در صورت درخواست بازرسی بیمه تامین اجتماعی توسط یک کارگر یا کارمند، سریعاَ در محل آن شرکت مربوطه حاضر می‌شوند تا بتوانند بعد از سرکشی به حل مشکل مربوطه بپردازند.

بازرسان دارای کارت شناسایی هستند و می‌توانند به راحتی و بدون اطلاع قبلی در هر شرکت و ارگانی حاضر شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند بدون چالش خاصی از صحت اجرای قوانین مختلف بیمه‌ای اطمینان پیدا کنند.

چند نکته مهم در مورد بازرسی تامین اجتماعی از شرکت یا کارگاه

در ادامه به بررسی ۵ نکته مهم در مورد نحوه بازرسی‌های تامین اجتماعی از کارگاه و شرکت‌ها می‌پردازیم:

ارائه مدارک توسط بازرسین

یکی از مهم‌ترین نکاتی که اصولاَ از طرف سازمان تامین اجتماعی و شعب آن رعایت می‌شود، حکم و کارت است. اگر هر بازرسی قصد سرکشی از یک کارگاه را داشته باشد، باید دارای کارت معتبر و حکم لازم از سوی آن سازمان باشد تا بتواند بدون مشکل و چالش نسبت به بازرسی اقدام کند.

بعد از آن می‌بایست با برخوردی محترمانه از کارفرمای مربوط درخواست کند تا برای بررسی های لازمه با او همکاری کنند. در مقابل نیز صاحبان کسب و کار باید به صورت کامل با بازرسان همکاری های لازم را داشته باشند. به این صورت بازرسی تامین اجتماعی از محل اشتغال به بهترین شکل انجام خواهد شد. در صورتی که درخواست بازرسی بیمه تامین اجتماعی با مخالفت رییس آن مجموعه روبرو شود، گزارش این موضوع به سازمان تامین اجتماعی داده خواهد شد.

پرسیدن سوالات مرتبط در زمان بازرسی تامین اجتماعی

زمانی که ماموران برای بازرسی تامین اجتماعی از محل اشتغال یک شخص وارد عمل می‌شوند، فقط  می‌توانند در مورد بیمه و قوانین مربوط به سازمان تامین اجتماعی سوال کنند و کارفرما را به چالش بکشند. مامور بیمه در صورت مشاهده سایر مشکلات حق اظهار نظر یا دخالت در آن موضوع را ندارد. کارفرما نیز می تواند درمورد موضوعات عمومی به وی پاسخی ندهد.

بازرسان زمانی که نامه درخواست بازرسی را دریافت می کنند، می توانند در محل حضور پیدا کرده  و بعد از صحبت‌های ابتدایی با کارفرما، با تک تک کارمندان یا کارگران به مصاحبه بپردازند  تا از نبود مشکل اطمینان پیدا نمایند. در این زمینه می بایست با بازرس تامین اجتماعی حداکثر همکاری صورت بگیرد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سازمان تامین و هر آنچه باید در مورد آن بدانید اینجا را کلیک کنید.

 

بازرس تامین اجتماعی باید نام تمامی کارمندان در لیست را تایید کند

بازرس تامین اجتماعی باید نام تمامی کارمندان در لیست را تایید کند

نامه اعتراض به بازرسی تامین اجتماعی

در صورت وارد شدن اطلاعات به صورت نادرست یا ناقص در سایت تامین اجتماعی،کارمندان و کارگران یا حتی خود کارفرمایان می توانند با استفاده از نامه به بازرسی انجام شده، شکایت خود را پیگیری نمایند. در صورتی که تایید درخواست آنها نتیجه دهد، باید اطلاعات اصلاح شود. لازم به ذکر است اعتراض به بازرسی تامین اجتماعی باید همراه مستندات قوی انجام شود؛ صرفاَ ادعای تنها نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد.

الزام داشتن کد بیمه و بیمه شدن همه کارمندان

تمامی شرکت‌ها در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنند، باید نسبت به تهیه کد بیمه کارگاهی اقدامات لازم را انجام دهند. بعد از آن باید یک به یک افراد کارمند در آن مجموعه را بیمه کنند و این قضیه قطعی و نهایی است. حتی با وجود درخواست خود کارمند مبنی بر عدم نیاز به بیمه تامین اجتماعی، وی نیز باید بیمه شود.اگر اقدامات لازم از سمت بیمه و بازرسین آن برای تعریف کد بیمه صورت نگرفت، این درخواست باید از سمت کارفرما یا کارمندان انجام شود. در این مورد حتی می‌توان به‌صورت پیامکی نیز درخواست بازرسی را ارائه داد تا بازرسان برای بازرسی به شرکت مربوطه مراجعه کنند.

قطعیت موضوع بیمه شدن تمامی افراد یک مجموعه

زمانی که اسم یک فرد در لیست بیمه یک شرکت قرار می‌گیرد، در صورت تایید بازرسان ، صاحب کسب و کار مجبور به پرداخت حق بیمه وی است. در مقابل نیز سازمان بیمه تامین اجتماعی باید وی را از خدمات شرکت بیمه بهره‌مند سازد. مگر اینکه خود کارمند در خواست خروج از مجموعه را داشته باشد.

چند نکته در خصوص بازرسی تامین اجتماعی

چند نکته زیر را در خصوص بازرسی تامین اجتماعی در نظر بگیرید:

 • برای دریافت کد کارگاهی جدید نیاز به بازرسی است.
 • برای درخواست بازرسی حضوری باید به درخواست خود را به دبیرخانه شعب تحویل دهید.
 • بازرسی افراد شاغل در شیفت شب توسط بازرسان سازمان در ساعات غیراداری انجام می‌شود.
 • بازرسی جهت احراز اشتغال بیمه شدگان، فعالیت کارگاه و تخصیص کد متمرکز ضروری است.
 • بازرسی قراردادهای پیمانکاری جهت اصالت قرارداد انجام می‌شود.
 • در صورتی که بازرس به محل کار شما بیاید و شما مشغول کار باشید، احتمال لغو بیمه بیکاری وجود دارد. البته امکان اعتراض وجود دارد.

الزام وجود بیمه تامین اجتماعی برای داشتن بیمه تکمیلی

اگر قصد انجام یا رد کردن بیمه تکمیلی را دارید، باید ابتدا دارای بیمه‌های پایه‌ای مانند بیمه سلامت، ارتش یا بیمه تامین اجتماعی باشید. البته این بیمه دارای پوشش‌های کاملی نیست و ممکن است در برخی اوقات شما را با چالش مواجه کند.

لازم به ذکر است که شما بدون داشتن بیمه پایه نیز می توانید از بیمه تکمیلی هایی مانند بیمه تکمیلی بیمه دی نیز استفاده کنید و از بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی و پوشش های آن بطور کامل بهره کند شوید. برای آشنایی بیشتر با پوشش های بیمه تکمیلی اینجا را کلیک کنید.

برای تکمیل کردن این پوشش‌ها نیاز به  خرید بیمه تکمیلی دارید. البته در بازرسی تامین اجتماعی، مسئله مربوط به بیمه تکمیلی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. برای خرید بیمه تکمیلی به بهترین قیمت می توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید تا بعد از مقایسه و استعلام بین شرکت‌های مختلف، بیمه نامه خود را تهیه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه بیکاری
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای

بیمه بیکاری | صفر تا صد بیمه بیکاری ۱۴۰۳

بیمه بیکاری ، یکی از چترهای حمایتی بیمه تامین اجتماعی است و سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه شدگانی که طبق مقررات قانون کار، شغل خود را از دست می دهند،مقرری بیمه بیکاری را بپردازد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
بازنشسته شرکت مخابرات منطقه تهران
۰۵ فروردین ۱۴۰۳

و این در حالی است که پرونده سختی کار بنده در سال ۹۴ از شرکت مخابرات استان تهران به شعبه ۱۳ تامین اجتماعی تهران ارسال شده است و در کمیته بررسی و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور تایید شده است و هم مرحله ادارای در سال ۹۴ در شعبه ۱۳ تامین اجتماعی تهران انجام شده است. .

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  از طریق دیوان عدالت اداری اقدام کنید.

person
بازنشسته تأمین اجتماعی
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

در اسفند ماه سال ۱۴۰۲ کم کردن حقوق و مزایای بنده در حکم سال ۱۴۰۱ و هم ۱۴۰۲ غیر قانونی است و متأسفانه حقوق و مزایای بنده را علنی دزدی می کند.
در اسفند ماه سال ۱۴۰۲ حقوق و مزایای بنده را مانند مستمری، کمک هزینه مسکن، حق سنوات در سال ۱۴۰۱ و هم ۱۴۰۲ در حکم افزایش مستمری بازنشستگی کم کردن چرا؟ و این در حالی است که مدت ۱۰ ماه هم سخت و زیان‌آور اضافه شده است درخواست رسیدگی دارم. کد ملی: ۱۵۳۱۴۳۹۹۰۱ بازنشسته تأمین اجتماعی
کاربر محترم نظر شما دریافت شد
سازمان تامین اجتماعی شب عیدی برای بنده مشکل ایجاد کرده است که مبلغ ۱۶/۶۳۲/۷۸۹ ریال در فیش حقوق اسنفد ماه سال ۱۴۰۲ از حقوق بنده کسر کردن چرا؟
کد ملی ۱۵۳۱۴۳۹۹۰۱

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری این موضوع باید به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
Mojtaba
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

با سلام من یک سال سر کار میرم کارم سازه های چوپیه اسم شرکتش ارین سازست درصورتی که شماره ثبت نداره شرکتش غیر قانونیه ما ۶ تا پرسنل داریم براش کار میکنیم حقوق مارو تامین اجتماعی رد میکنه ولی اختیاری داداش کارگاشم غیرقانونیه … من کارم رو ارتفاعه میشه یه راهنمایی درست من بکنین کجا برم از چه طریق اقدام کنم جواب بگیرم ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری این موضوع به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   person
   کارگر
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

   سلام خسته نباشید من قبلا ۱۰سال پیش از نداشتن بیمه که حدود ۱۳سال کارکردم شکایت کردم بعد به دلایل که صاحب کارم مرا مجبور کرد که شکایتم را پس بگیرم ایا دوباره میتوانم پرونده رو به جریان بندازم چون مرا یک جورایی سرم شیره مالیدن وعده بعید داد که من برای تو همه کار میکنم ولی به من دروغ گفت لطفا راهنمایی کنید کم نیست ۱۳ سال بلکه بیشتر ممنونم

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

    سلام دوست عزیز
    بله موضوع را از طریق تامین اجتماعی و اداره کار پیگیری کنید.

person
مجتبی روفی
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام من یک ساله سرکار میرم ساکن رشتم کارم ساخت سازه های چوپی هستش ….کارفرما مارو از طریق شرکت خودش که اسمش ارین سازه هست بردهسرکار این شرکت ثبت رسمی نشده داره غیر قانونی کار میکنه ما ۶ تا پرسنلیم بیمه مارو تامین اجتماعی اختیاری رد میکنه ما یکسره رو ارتفاعیم داداش گلم راهنماییم کن دقیقا باید کجا برم به کی گزارش بدم حتی کارگاهی که ما توش هستیم غیر قانونیه شما یه راه کار جلو من بزار باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  موضوع را به تامین اجتماعی گزارش دهید.

person
ابوطالب مهدوی
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

با سلام من در سد شهید رجایی
سهد شهریار میانه
تونل سوم کوهرنگ
سید و نیروگاه سیاه بیشه
بعنوان حفار دستگاه حفاری کار کردم ولی متاسفانه تمام مدت بیمه من بصورت کارمند پرداخت شده و با ۲۵ سال سن باید سختی کارو خریداری کنم توان مالی ندارم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  از طریق تامین اجتماعی موضوع را پیگیری کنید.

person
ابوطالب مهدوی
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

با سلام

من کارگر تونل هستم و جزو مشغل سخت اما متاسفانه با ۲۵ سال کار کردن متوجه شدم تمام مدت برای من کارمند یا کارمند فنی بیمه پرداخت کردن راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  دوست عزیز به تامین اجتماعی گزارش دهید تا از محل کار شما بازدید کنند.

person
امیر حسین رضایی
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام بنده ۶ سال داخل یک مغازه مشغول به کار بودم از سن ۱۴ سالگی و متاسفانه بخاطر سن و سالم و نا آگاهی، کارفرما سو استفاده کرده و بیمه برای من رد نکرده اصلا !! در حال حاضر ۲ سال از این موضوع گذشته و من تازه فهمیدم !!
قرار داد ندارم دیگه که من اونجا کار میکردم اما اگر بازرس فرستاده بشه میتونن با سوال و پرس جو اثبات کنن که همه منو میشناسن که اونجا کار میکردم ،،، چطور میتونم از حق خودم دفاع کنم ؟ اصلا میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید با مدارک و مستندات در اداره کار شکایت کنید.

person
Mehran
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام من چند ساله تو یک کارگاه کار میکنم ولی بیمه نمیکنن چکار کنم که یک بازرس بیاد سر بزنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به تامین اجتماعی موضوع را گزارش دهید.

person
بازنشسته تامین اجتماعی
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

از بنده فیش حقوقی اسفنده ماه سال ۱۴۰۲مبلغ مستمری
۱/۹۴۸/۶۴۹ریال کسری کردن چرا؟
کمک هزینه مسکن مبلغ ۳۵۰/۰۰۰ ریال کسرکردن چرا؟
حق سنوات مبلغ ۶۷/۱۳۵ ریال کسر کردن چرا؟
کد ملی: ۱۵۳۱۴۳۹۹۰۱
سازمان تامین اجتماعی شعبه سبزدشت بهارستان جاده تهران ساوه هر سال به بهانه های مختلف از حقوق بنده مبالغ را کم می کند چرا؟
اعتراض هم می کنم ولی متأسفانه توجه نمی کند.
فیش مستمری مهر ماه ۱۴۰۱ متناسب ‌سازی ۷۵% اعاده نسبت به زمان برقراری ۱۵۲,۷۱۷,۵۰۸ریال از حقوق بنده کسر کردن چرا؟ شماره مستمری: ۱۰۰۱۳۲۱۵۹۱
بنده از زمانی که سازمان تامین اجتماعی و هم شعبه مربوطه را در دیوان عدالت اداری و تجدیدنظر محکوم کردم هر سال به بهانه های مختلف برای حقوق بنده مشکل ایجاد می کند چرا؟ در فیش حقوق اسفند ماه سال ۱۴۰۲ به مبلغ ۱۴۳۱۰۸۲۱ ریال کسر کردن چرا؟ مانده ۱۲۸۷۹۷۳۸۲ ریال می باشد و این در حالی است که بنده به سازمان تامین اجتماعی بدهی ندارم. کد ملی: ۱۵۳۱۴۳۹۹۰۱
بازنشسته تامین اجتماعی

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حضوری به مدیر کل همان منطقه مراجعه کنید تا ایشان پرونده شما را مطالعه کنند و دستور پیگیری بدهند.

person
بازنشسته اسفند ماه سال 1395
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

با سلام
برای بنده در شرکت مخابرات استان تهران ۱۸۳ روز به اینجانب سختی کار تعلق گرفته که در شعبه ۱۳ تهران سال ۹۴ مراحل اداری آن انجام شده است و تایید شده است ولی در زمان بازنشستگی، بیمه تامین اجتماعی، ۱۸۳ روز سختی کار را برای من منظور نکرده است، لطفا رسیدگی شود.
و این در حالی است که پرونده سختی کار بنده در کمیته بررسی و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور تایید شده است.
و این در حالی است که کوتاهی از سوی تامین اجتماعی شعبه ۱۳ تهران بوده است سختی کار بنده را عمل و اجرا نکرده است چرا؟
درضمن شماره بایگانی شعبه ۰۰۰۲۳۵۲ در شعبه ۶۱ دیوان عدالت اداری میباشد.
بنده اشتباه کرده ام بازنشسته شده ام به خاطر که از موقع بازنشسته شده ام فقط به دنبال حق و حقوق پایمال و ضایع خودم در شرکت مخابرات منطقه تهران و شعبه ۱۳ سازمان تامین اجتماعی تهران هستم
قانون برای شکایت و اعتراض کردن وجود دارد، اما متاسفانه عمل و اجرا نمی شود چرا؟
بازنشسته اسفند ماه سال ۱۳۹۵

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سوابق کمتر از یک سال اگر باشد شامل سخت و زیان آور نمی شود.

   person
   مهدی
   ۰۵ فروردین ۱۴۰۳

   سلام بنده به مدت ۳سال با یک نفر دیگر دونفره درنانوای روستا کار می‌کردیم بدلیل جمعیت کم تا ساعت ۱۲ظهر کار تمام می‌شد مگر اینکه سفارش می‌داشتیم ولی مامور تامین اجتماعی گول مردم روستا را می‌خورد و بهش میگن که این دونفر بیشتر وقت ها نیستن یا زود میرن . دلیل این بود که شرکت تعاونی روستا بدلیل اینکه نانوایی در روستا داشت سهمیه آرد مردم را قطع کردند طی این سه سال دفترچه درمانی برای ماصادر نشد. دوم اینکه بیمه بازنشستگی ماراقطع کرد و ما را بیکار کردن بیمه بیکاری هم به ماندادن بعد از گذشت ۲سال اطلاع دادن بیمه شما قطع نشده و مادوسال جریمه نقدی ریختیم از جیب چون کارفرما بهش ربطی نداشت اگر مارشوه می‌دادیم نه بیکار می‌شدیم نه قطع می‌شد بیمه خواهشمندم حق و حقوق زن و بچه مارابگیرید عدالت را رعایت بدلیل اشتباه تامین اجتماعی ۵ساله بیکار هستیم تلفن ۰۹۳۹۰۷۰۰۶۰۱تلفن بنام سرپرست ۰۹۳۶۱۷۷۷۸۵۸وشماره ملی ۳۶۷۴۲۴۶۸۲۱

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

    سلام دوست عزیز
    این موضوع را از طریق یکی از شعب تامین اجتماعی و اداره کار پیگیری کنید.

person
علیرضا
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام خیته نباشید ۳ ماهه کارفرما بیمه رد نکرده از فیش حقوقی ما هم کسر کرده بیمه ما هم قطع شده میخوام از اپلیکیشن بسمه درخواست بازرسی بدم ولی گمنام باشم
بازرس ها اسمی از من نمیارن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بازرس ها اسمی از شما نمی آورند.

person
رضا
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

با سلام و خدا قوت من و ۴ نفر از همکارانم جهت اصلاح عناوین شغلی اقدام کردیم و تمام فیش های حقوقی دوران خدمتم و چند برگ از قرارداد ها م رو هم که مشخص میکرد در کدام قسمت شرکت کار میکردم به بیمه ارائه دادم اما ظاهرا کارفرما مدارکی به بازرس بیمه ارائه نداده مبنی بر اشتغال من و صحت مدارک من و حالا پرونده من از طرف بیمه رد شده راهنمایی بفرمائید من چکار میتونم انجام بدم تا به حق م برسم .باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تامین اجتماعی قبول نمی کند فقط باید از طریق دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

person
بازنشسته تأمین اجتماعی
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

مدارک بیمارستانی و فاکتورهای خود را به تامین اجتماعی ارائه دهید در صورتی که هزینه ها تحت پوشش باشد بیمه پایه هزینه شما را پرداخت می کند.
ارسال پاسخ بهنویسنده بیمه
مدارک بیمارستانی و فاکتورهای خودم را متأسفانه تامین اجتماعی اسلامشهر تحویل نگرفت و قبول نکردن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید و موضوع را به صورت حضوری پیگیری کنید.

person
بازنشسته تأمین اجتماعی
۱۶ اسفند ۱۴۰۲

جناب آقای میرهاشم موسوی
مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی
سازمان تامین اجتماعی شعبه سبزدشت بهارستان جاده تهران ساوه هر سال به بهانه های مختلف از حقوق بنده مبالغ را کم می کند چرا؟
اعتراض هم می کنم ولی متأسفانه توجه نمی کند.
فیش مستمری مهر ماه ۱۴۰۱ متناسب ‌سازی ۷۵% اعاده نسبت به زمان برقراری ۱۵۲,۷۱۷,۵۰۸ریال از حقوق بنده کسر کردن چرا؟ شماره مستمری: ۱۰۰۱۳۲۱۵۹۱
بنده از زمانی که سازمان تامین اجتماعی و هم شعبه مربوطه را در دیوان عدالت اداری و تجدیدنظر محکوم کردم هر سال به بهانه های مختلف برای حقوق بنده مشکل ایجاد می کند چرا؟ در فیش حقوق اسفند ماه سال ۱۴۰۲ به مبلغ ۱۴۳۱۰۸۲۱ ریال کسر کردن چرا؟ مانده ۱۲۸۷۹۷۳۸۲ ریال می باشد و این در حالی است که بنده به سازمان تامین اجتماعی بدهی ندارم. کد ملی: ۱۵۳۱۴۳۹۹۰۱
ازمدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی درخواست رسیدگی دارم.
از بازرسی محترم سازمان تامین اجتماعی درخواست رسیدگی دارم.
بازنشسته تامین اجتماعی
کاربر محترم نظر شما دریافت شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حضوری به اداره کل منطقه واحد حراست شکایت کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
بازنشسته تأمین اجتماعی
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

همسرم در بیمارستان امام زمان اسلامشهر عمل شده است مبلغ ۱۸ میلیون تومان بیمه تکمیلی داده است و مبلغ ۵ میلیون تومان خودم پرداخت کردم ولی متأسفانه سازمان تامین اجتماعی اسلامشهر هزینه را که در بیمارستان پرداخت کردم را نمی دهد چرا؟
سازمان تامین اجتماعی اسلامشهر می گوید بیمارستان دولتی است سوال بنده این است که اگر بیمارستان دولتی است پس چرا بیمارستان امام زمان اسلامشهر از بیمه تکمیلی و هم از بنده پول گرفته است.
و این در حالی است که بیمارستان امام زمان اسلامشهر خصوصی است و نه دولتی
بازنشسته تأمین اجتماعی

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدارک بیمارستانی و فاکتورهای خود را به تامین اجتماعی ارائه دهید در صورتی که هزینه ها تحت پوشش باشد بیمه پایه هزینه شما را پرداخت می کند.

person
مرتضی – بازنشسته مخابرات منطقه تهران
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

برای بنده ۱۸۳ روز در شرکت مخابرات منطقه تهران سختی کار تعلق گرفته که در شعبه ۱۳ تهران سال ۹۴ مراحل اداری آن انجام شده است و تایید شده است ولی در زمان بازنشستگی، بیمه تامین اجتماعی، ۱۸۳روز سختی کار را برای من منظور نکرده است. به دیوان شکایت کردم نتیجه نگرفتم ولی این در حالی است که حدود ۲۰۰۰ نفر بدون رای دیوان با سختی کار بازنشسته شدند. مرتضی – بازنشسته مخابرات منطقه تهران
کد ملی ۱۵۳۱۴۳۹۹۰۱

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  طبق بخشنامه سوابق کمتر از یک سال شامل سخت و زیان آور نمی شوند افرادی که گرفتن بیش از یک سال سابقه داشته اند.

person
بازنشسته تأمین اجتماعی
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

کارمند واحد مستمری تامین اجتماعی شعبه سبزدشت بهارستان جاده تهران ساوه در سال ۱۴۰۱ در مورد پرداخت نکردن تفاوت افزایش معوقه ۵ ماهه، برای بنده مشکل ایجاد کرده است
سازمان تامین اجتماعی شعبه سردشت بهارستان هر سال برای بنده مشکل ایجاد می کند.
هر سال و هر ماه بنده حضوری به این شعبه مراجعه می کنم.
کسی هم پاسخگو و جوابگو نیست
فیش خقوق اسفند ماه سال ۱۴۰۲ مبلغ ۱۴۳۱۰۸۲۱ ریال از حقوق بنده کسر کردن چرا؟
مانده/ ۱۲۸۷۹۷۳۸۲ ریال می باشد.
کد ملی: ۱۵۳۱۴۲۹۹۰۱

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حضوری بروید اداره کل همان منطقه از طریق حراست پیگیری کنید.

person
Z
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
همسرم یک ماهی میشه در شرکت کار میکنه
که اون هفته برای منو و همسرم بیمه تامین اجتماعی تعلق گرفته ولی امروز رفتم با همسرم دکتر اونجا رسید خواست بگیره میگه تامین اجتماعی تعلق نگرفته علتش چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شاید سابقه بیمه هنوز برای ایشان ثبت نشده باشد.

person
آزاده محمدی
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام
من در سالنی مشغول کار هستم که به دروغ گفتن ما در این مکان بیمه شدیم درصورتی که اینطور نیست الان مامور بیمه جهت بازرسی اومده و اطلاعات همه رو گرفته ولی مشخصات ما تو هیچ سازمان بیمه ای ثبت نشده باید چیکار کنیم؟
و مدیر سالن با پول همه رو رفع کرده که مامور بیمه انقدر راحت میاد و میره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بروید به ریس شعبه تامین اجتماعی گزارش بدهید تا ایشان پیگیری کنند.

person
مهدی
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام.من در مغازه ای کار میکردم ولی بیمه من رو ناقص،رد میکرده.چند سالی هست که من و همکارم از اونجا اومدیم بیرون.ولی به علت رفاقت صاحب کار با همکارم ۶ سال هست که بیمه اش رو پرداخت میکنه بدون اینکه در اون معازه کار کنه و حتی در شهر دیگه ای زندگی میکنه و هیچ رسیدگی نشده ولی من که اونجا کار میکردم بیمه منو ناقص پرداخت کرده.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به حراست و یا ریس تامین اجتماعی گزارش محرمانه بدهید تا آن‌ها پیگیری کنند.

person
مبین
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام، در مکانی کارمیکنیم و تحت پوشش بیمه هستیم، اما حق و حقوقمان به درستی پرداخت نمیشود، چگونه باید درخواست حضور بازرس داشته باشیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه برای شما ارسال نمیکند بروید حضوری به بازرس تامین اجتماعی اطلاع دهید تا ایشان پیگیری کنند اگر حقوق به شما نمیدهد بروید اداره کار شکایت کنید.

person
امید
۰۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من کسی رو میشناسم که بیمه تامین اجتماعی داره ولی سر کار میره دوتا مغازه کلی فروشی خارابارفروشی داره بازم داره از بیمه بیمه بیکاری میگیره یک سالو نیمه
به اسم علی رضا تاجی شرامین متولد ۱۳۶۶/۴/۲۴صادره از مشهد همین آدم یک سالو نیمه داره از بیمه بیکاری استفاده میکنه ولی از خودش دوتا مغازه کلی فروشی بزرگ داره تویه مصلی مشهد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید این اطلاعات را به حراست تامین اجتماعی بگویید تا آنها بیمه بیکاری ایشان را قطع کند.

person
محمد
۲۹ دی ۱۴۰۲

سلام. بنده تو کارگاه نجاری کار میکنم و بیمه هستم ولی کار فرما نه حق بیمه می‌دهد و نه سنوات یا مرخصی می‌دهد چگونه میتونم مشکل خودم رو گزارش کنم از استان قم هستم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به تامین اجتماعی گزارش دهید.

person
فرشته
۲۵ دی ۱۴۰۲

سر کار چند نفر افغانی داریم که بیمه نیستن از قانون کار هم اومدن اینارو قایم کردیم سر کار با اینا بحثم شد ارگانی هست گزارش داد که اینا بیمه نیستن ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ به تامین اجتماعی گزارش دهید.

person
youseftiktak8@gmail.com
۱۷ دی ۱۴۰۲

سلام بنده مدتی مریض بودم توانایی کارکردن نداشتم بیمه کارگران ساختمانی داشتم بازرس اومده دوماه میشه بیمه بنده را مسدودنموده است وهربارمراجعه میکنم میگه بایددوباره سهمیه بیاد درحالی که تا سه ماه نیازی به سهمیه نیست به نظرشما بایدچه اقدامی انجام دهم .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شما دیگه قطع شده است و کاری نمیتوانید انجام بدهید فقط باید صبر کنید سهمیه جدید اعلام شود و مجددا بازرس شما را تایید کند.

person
نیما
۰۹ دی ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید
همسر بنده پزشک است و یک مطب دایر کرده است و یک منشی استخدام کرد و سپس برای دریافت کد کارگاهی اقدام کرد و پس از پیگیری بازرس اومده و اسم منشی هم نوشته. منشی تحت بیمه پدر بوده و بعد از اینکه اعلام کردیم که بیمه بشه ترک کار کرده و دیگه نیامده مجدد بعد از دوهفته یک منشی دیگر هم پیدا شد که آنهم حاضر به بیمه نیست.
ضمنا کد کارگاهی هنوز فعال نشده است و گفتن باید مجدد مراجعه کنید تا کد فعال بشه و سپس اینترنتی درخواست بازرسی مجدد بدین.
آیا اکنون به همسر من جریمه تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بازرس به مطب آمده باشد و اسم منشی را نوشته باشد بله جریمه میشوید باید در لیست بیمه ترک کار برای منشی ارسال کنید.

person
پیمان صادقی
۰۸ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید بنده بیمه مشاغل آزاد هستم و وقتی که به بیمارستان دولتی مراجعه میکنم هزینه دریافت می‌کنند تماس گرفتم با همکارتان پشتیبانی گفتن شامل فرانشیز میشه چرا روز اول بیمه میکنیم نمیگید هم تامین اجتماعی پرداخت کنم هم بیمارستان بستری شده وهزینه پرداخت کنم پس چرا هزینه بیمه پرداخت میکنم ما مشاغل آزاد که از کارفرما بیشتر هزینه پرداخت میکنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فقط بیمه حرف و مشاغل آزاد مشمول فرانشیز میشود شما میتوانید بیمه خودت را بیمه اختیاری تغییر دهید تا مشمول فرانشیز نشوید.

person
داریوش
۰۵ دی ۱۴۰۲

سلام بعد جواب داد خواست باید چیکار کنم که سوابق واریز نشده رو در سوابق بیمه خودم وارد بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حتما حق بیمه شما واریز شود تا سوابق شما ثبت گردد

person
Nesa
۰۴ دی ۱۴۰۲

سلام،مسئول داروخانه درمانگاه تامین اجتماعی شهرمون بعضی از داروهایی را که پزشک برامون نوشته بهمون نمیده و میگه تحت پوشش بیمه نیست باید بصورت آزاد خریداری بشه،آخه قطره خشکی چشم چیه که تحت پوشش بیمه نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تعدادی از داروها متاسفانه تحت پوشش نیستن.

  person
  لا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام. من دقیقا ۲ سال هست که فروشنده ی یک مغازه در یک مجتمع تجاری هستم. محصولات مغازه در واقع تولید یک کارگاه هست در شهر خودمون. برای اینکه درخواست بازرسی بدم جوری که واسم مشکلی پیش نیاد باید چکار کنم؟؟؟ رئیسم بهم گفت اگه از طرف بیمه اومدن و سوال کردن بگو که شریکم هستی وگرنه جریمه م میکنن!! چکار کنم؟؟ اگر بگم شریک هستم مدرک نمیخوان؟؟؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   شما بروید واحد بازرسی شعبه مراجعه کنید تا آن ها از آنجا بازرسی کنند اگر بگید شریک هستم تامین اجتماعی قبول نمی کند مگر اینکه محضری شرکت نامه تنظیم کرده باشید.

person
علی
۰۲ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید من سر کاری هستم و ۲۲سال دارم کار میکنم اونجا چابخانه و حقوق من با این سابقه کار و دوتا بچه ۸میلیونه بعد میخواستم ببینم بیمه رو سخت زیان آور رد میکنند یا نه و وقتی بازرس میاد به بازرس میگن ساده رد میکنن بیمه رو و بازرس باید از کجا پیگیری کنم ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بروید واحد بازرسی شعبه پیگیری کنید.

person
پناه
۲۹ آذر ۱۴۰۲

عرض ادب بنده در بخش خصوصی شاغل هستم کارفرما بیمه ارسال میکنن اما حقوق و مزایا رو بر حسب حداقل میزان کارگری پرداخت میکنن در صورتی که عنوان شغلی من مهندس تاسیسات هست!!خواستم راهنمایی کنید چه جوری میتونم مزایای گروه شغلی فنی مهندسی رو دریافت کنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر حقوق و مزایا شما بیشتر از حقوقی است که در لیست بیمه درج شده است میتوانید به ریس شعبه تامین اجتماعی گزارش دهید تا آنها پیگیری کنند

person
مهدی
۲۸ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید مادر یکسال فوت کرده منم متوجه شدم خواهرم حقوق مادرم را با کارمند بیمه توانی کرده داره میگره پرسیدم از چند آیت الله میگن حرام است باید گزارش کنی

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که خواهرتان مجرد است می توانند از حقوق مادرتان استفاده کنند.

person
مرتضی گچ کار
۲۱ آذر ۱۴۰۲

سلام کارگر ساختمانیم امروز رفتم فرم نیابتی بگیرم برای بازرسی ازمحل کارم بهم گفتن دیگه فرم نیابتی برداشته شده الان بنده محل کارم توی شهری که بیمه شدم نیست باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با ریس شعبه تامین اجتماعی صحبت کنید.

person
امیررضا
۲۰ آذر ۱۴۰۲

سلام. کارگر ایزوگام کار هستم. وچن ساله از فنی وحرفه ای مدرک گرفتم وبردم گذاشتم تو نوبت تامین اجتماعی حالا بعد چن سال بهم میگن بخش نامه اومده که تا سال ۹۸ رو بیمه کنیم. میخواستم ببینم تکلیفم چی میشه دارن بهم دروغ میگن یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  درست گفتن اولویت با کسانی است که قبلا تو نوبت بوده اند.

person
عباس
۱۸ آذر ۱۴۰۲

سلام . در کارگاهی ۷ نفرمشغول کار هستیم چند سالی میشه . از ابتدا بیمه نداشتیم بازرس بیمه اومد و اسامی مارو نوشت و رفت . میخواستم بدونم الان چ اتفاق مثبتی برای کارگرها میفته؟,
شنیدم چون کارگاه بیمه نداشته فقط کارفرما رو جریمه میکنن و تمام . و ب کارگر چیزی تعلق نمیگیره

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارفرما را به خاطر پرداخت نکردن حق بیمه شما جریمه میکنند وقتی حق بیمه را با جریمه پرداخت کند برای شما سابقه ثبت میشود.

person
کمالی
۱۸ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون
در محلی که کار میکردم مامور بیمه حضور پیدا کرد و اطلاعات مارو دریافت کرد
من بیمه نشده بودم
آیا همین که مامور بیمه اسم منو توی لیست حضار نوشته و ارسال کرده
کارفرما موظف به ارسال بیمه من هست یا نع

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله کارفرما موظف به پرداخت حق بیمه شما است.

person
سوال بیمه بیکاری
۱۳ آذر ۱۴۰۲

سلام
بنده بعد از ۶۰ ماه سابقه بیمه در آخرین کارگاه ۴ ماه پایانی رو مرخصی بدون حقوق گرفتم.
حق بیمه اون ۴ ماه پرداخت و سابقه ایجاد شد.
و بعد از مرخصی بدلیل اتمام قرارداد بیکار شدم
درخواست بیمه بیکاری کردم
حال با وجود تایید اداره کار و تأمین اجتماعی حتی صدور سند پرداخت اداره کل پرداخت نمیکنه

آیا ۴ ماه مرخصی بدون حقوق که حق بیمه اش پرداخت شده و سابقه ایجاد شده،
مانعی برای عدم پرداخت مقرری بیمه بیکاری هست؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر سابقه ایجاد شده و لیست بیمه برای شما ارسال شده است باید اشتغال بکار شما هم تایید شود اگر تامین اجتماعی این موضوع را متوجه شود به شما بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد.

person
مهدی اسحاقژ
۱۳ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
اینجانب قبلا مراجعه داشتم به تامین اجتماعی برای زمین کارگاهی خودم به متراژ ۲۲۰متر که میخواستم یک دفتر کوچکی به متراژ ۵۵متر در آن بسازم از شهرداری معرفی شدم به تامین اجتماعی برای بیمه کارگران ساختمانی از آنجا مجلس در خصوص کاهش هزینه های بیمه کارگران ساختمانی تصویب کرده ولی بنده مراجعه ام با تامین قبل از تاربخ ۳،/۸بوده گفته اند هزینه را باید به نرخ قبل بپردازید اگر بعد این تاریخ مراجعه داشتید هزینهات کم میشه آیا این منصفانه است

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این قانونی است که مجلس تصویب کرده و تامین اجتماعی هم موظف به اجرای آن است.

person
سلین
۰۷ آذر ۱۴۰۲

باسلام من یکماه که طوی خونه هستم تا بازرس بیاد تایید بکنه ازرودهن که حقوق پدرم بگیرم کسی میتونه بگه چقدر دیگه طول میکشه دو ماه سه ماه من ۵ ماه حقوق ندارم کسی نیست به دادمون برسه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بروید پیش ریس شعبه پیگیری کنید.

person
امامی
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام حق بیمه بیکاری دوماه کرونا وسابقه بیمه من را به من ندادن گفتن بوجه نیست من سرپرست خانواده هستم چرا حقم من را نمیدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام. به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید.

   person
   Khan
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

   سلام.میخوام بیمه مشاغل ازادم پرداخت بکنم بعدش بازرسی نیازه یا نه؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    خیر بیمه مشاغل آزاد بازرسی ندارد.

person
ناهید
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من ۱۵ سال سابقه بیمه دارم و الان کسب و کار خودم رو راه اندازی کرده هنوز به مرحله درامد نرسیده و میخوام بیمه رو از شرکت خودم رد کنم. و فقط خودم یکنفر هستم- سوالم این هست ایا مامور بیمه برای بازرسی بیاد به محل کارم ایراد میگیره؟؟ چون من از خونه کار میکنم و هنوز اونقدر درامدی ندارم که بخوام اجاره پرداخت کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فعلا فقط شما میتوانید خودت را بیمه اختیاری کنید باید کارگاه شما فعال باشد و کارگر هم داشته باشید تا بتوانید از کارگاه خودت بیمه شوید.

person
مجید
۰۴ آذر ۱۴۰۲

سلام و درود بیمه بیکاری منو نمیریزین به بهونه کار کردن در اسنپ. اگه میتونن بیان با این ماشین برن اسنپ کار کنن ولی بهونه های بنی اسرائیلی نگیرین واسه ریختن بیمه بیکاری خدا خیرتون بده و همه رو هدایت کنه…

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مشغول به کار باشید بیمه بیکاری قطع می شود.

person
n.j
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام
امسال برای اولین بار برای ما پیام اومده از طرف بیمه که باید لیست بازرسی دفاتر قانونی پر کنیم. یه اکسلی هست برای درآمد. که شماره قرارداد و ……. میخواد. شرکت ما تولیدی هست و فقط یه قرار داد توی سال ۱۴۰۱ داشتیم که آخر سال منعقد شده و صورت وضعیت هاش ۱۴۰۲ صادر میشه. یه قرارداد هم سال ۱۴۰۰ داشتیم که اونا داخل ۱۴۰۱ انجام شدن. الان باید اطلاعات قرارداد ۱۴۰۰ رو وارد اکسل کنم؟
و سوال بعدی فروش هام رو هم باید وارد کنم؟ (اونایی که فروش عادی بوده و خدماتی و قراردادی نبوده؟)

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است با یک حسابدار مشورت کنید.

person
مرادی
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام. من وارد شرکتی شدم. حدود چهار ماهی هست ک وارد شدم. چون آدرس شرکت قبلا یه محل دیگه بود و الان جابجا شدن صاحبکار داره میپیچونه و میگه یک ماه دیگه دو ماه دیگه بازرس میاد. الان از اول امسال قراره بازرس بیاد و هنوز خبری نیست. چقدر زمان می‌بره بازرس بیاد؟ ممکنه دروغ گفته باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید خودتان به صورت محرمانه به بازرس تامین اجتماعی اطلاع دهید تا ایشان از محل کار شما بازرسی کند.

person
حبیب
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام و وقت بخیر
من یک پیمانکار هستم که در محل کارخانه خودم تجهیزات فلزی میسازم و برای هر قراردادی از کارفرما نامه میگرم و به سازمان میبرم و ردیف پیمان میگرم، حالا که قرارداد تموم شده و جنس را به کارفرما تحویل دادم و میخوام مفاصا حساب بگیرم، بازرس تامین اجتماعی میگه جنس در کارگاه نیست و من تایید نمیکنم، باید زودتر درخواست بازرسی میدادی، هرچی من باهاش بحث میکنم که تکلیف قانونی من فقط اعلام قرارداد به سازمان و گرفتن ردیف پیمان هست و بازرسی کردن جز وظایف خود سازمان هست قبول نمیکنن و میگن نه با هیچ وظیفه نداریم، میخواستم ببینم حرف من درسته یا حرف بازرسهای بیمه؟
و اینکه حالا که تایید نمیکنن من باید چطوری پرونده ام رو پیگیری کنم تا به مشکلم برای گرفتن مفاصا حساب بر طرف بشه؟
با سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید به کارشناس ارشد درآمد در اداره کل تامین اجتماعی همان منطقه مراجعه کنید تا ایشان پیگیری کنند.

  person
  مریم
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  شماره تلفنی که بتونیم محرمانه تخلفات کارفرما رو اعلام کنیم رو میفرمایید، کارفرمای ما هم از بازنشسته بصورت پنهونی استفاده میکنه و هم بیمه تعدادی رو رد میکنه که اصلا تو شرکت حضور ندارن نه شرکت نه دفتر مرکزی

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۷ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   می توانید با شماره های سازمان تامین اجتماعی تماس بگیرید.

person
فریبا
۲۵ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۱۷ روز طوی خونه هستم تا بازرس بیاد تایید بکنه من حقوق پدرم بگیرم به من گفتم ۱۰ روز چطور میشه آنقدر طول بکشه میشه بگید چقدرزمان میبره

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تاریخ مشخصی برای بازرسی وجود ندارد اگر به شما تاریخ مشخصی اعلام کنیم که دیگه بازرسی نیست.

person
Intel4690
۲۳ آبان ۱۴۰۲

سلام من یک مورد فوق حاد دارم لطفا کمکم کنید
من ۵ سال داخل یه شرکت کار کردم ، امسال شکایت کارفرما کردم کارمون کشید به کارشناس دادگستری . تو ۵ سال سر کار ۱۰بار بازرس بیمه تامین اجتماعی برای بازرسی سر کار اومد و همه اش من بودم … داخل سایت هم ثبت شده بود اشتغال بکار بوده ….حالا میخوام امروز پرینت بازرسی ها ببرم برای میبینم تمام بازرسی ها شده عدم حضور در کارگاه ، در حالیکه قبلا اینطور نبود… کارفرما من آدم برش داریه …. من باید چکار کنم حقم بگیرم و ثابت کنم که دستکاری شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بروید حراست اداره کل تامین اجتماعی شکایت کنید اداره کل منطقه ای که آن شعبه در آنجا است.

person
میلاد
۲۳ آبان ۱۴۰۲

با سلام ایا اگه مندرخواست بازرسیاز محل کار انجام بدم کار فرما متوجه میشه من این کار رو انجام دادم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر کارفرما اصلا متوجه نمی شود.

person
مراد
۱۶ آبان ۱۴۰۲

با سلام من در حال حاضر شغلی ندارم اگر در بیمه مشاغل آزاد ۱۲ درصد ثبت نام کنم و عنوان شغل را به دروغ بگویم آیا بیمه صحت شغل را بررسی میکنه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. می توانید بیمه اختیاری را خریداری نمایید.

person
آقایی
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بازرس بیمه به شرکت آمده و برای دو نفر از کارمندانی که اسمشان در لیست بوده و حضور نداشتن درخواست صورتحساب واریز حقوق دارد آیا این مورد قانونی و درست است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله قانونی است بازرس باید مطمن شود که این اشخاص رابطه مزد بگیری با شرکت داشته اند.

person
ابراهیمی
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام برای تخلف شخص که شغل و همسر دارد ولی مستمری پدر فوت شده خود را میگیرد چطور باید به شرکت بیمه گزارش داد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به واحد امور فنی مستمریها شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند و گزارش دهید.

person
عسل
۰۷ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید برای اینکه شرکتی کارمند خود را بیمه نمی کند باید به کجا شکایت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. می توانید به سازمان تامین اجتماعی گزارش دهید.

person
بیمه ناقص
۰۴ آبان ۱۴۰۲

با سلام و وقت بخیر بنده در یک بازه کارفرما از کار اخراجم کرد ولیکن حکم بازگشت به کار گرفتم، اون بازه که سر کار نبودم حکم بریده شده و بایستی ایام حق السعیم به همراه بیمم رو بهم بدن، لکن از جانب کارفرما و پیمانکار ۱۹ روز بیمه الکی رد شده و بر اساس حکم ۳۱ روز سر کار بودم، خواستم ببینم باید چیکار کنم.ممنون و تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به اداره کار شکایت کنید.

person
محمد
۰۴ آبان ۱۴۰۲

جایی نیس ک انلاین بشه برای ب کار گرفتن نیروی بازنشسته در مورد کار تو پمپ بنزین شیفت شب شکایت کنم ک برن ببینن نخوام حضوری برم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز در این رابطه اطلاعی نداریم.

person
سارا
۰۳ آبان ۱۴۰۲

با سلام وقتی مانامه شهرداری را ۱۴۰۲/۶/۲۰ثبت تامین اجتماعی کردیم ولی فیش رو پرداخت نکردیم الان میگن باید با قانون قبل بیمه پروانه ساختمانی پرداخت کنید درحالی که خیلی ها قبل از ۲۰ اسفند نامه دادن تامین اجتماعی ولی پرداختیشون بعداز ۲۱ اسفند بوده نامه دادن که مابقی را باید پرداخت کنند .چجوری حساب می کنند هر قانونی که زیاد باشه اون قانون درسته حتی اگه به ضرر مردم باشه!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر قانون و بخشنامه ای تاریخ اجرا دارد.

person
رضا
۰۳ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر.منو بخاطر یه بازنشسته ای که تو همون کارخونه بود نخاستن و تعدیل نیرو کردن.آیا اون بازنشسته حق اینو داره که دوباره برگرده سرکار و من جوان با ۳۲ سال سن از کار بیکار بشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  هیچ بازنشسته ای حق کار کردن مجددا را ندارد شما میتوانید به ریس شعبه تامین اجتماعی اون منطقه مراجعه کنید و محرمانه گزارش بدهید.

person
ااا
۰۳ آبان ۱۴۰۲

باسلام وقتی ما ۱۴۰۲/۶/۲۰نامه شهرداری رو ثبت شعبه تامین اجتماعی کردیم ولی فیش رو پرداخت نکردیم چراباید جز قانون قبل بیمه کارگران ساختمانی بشیم درحالی که پولی واریز نشده ولی چند نفر قبل از ۲۰اسفند نامه دادن به تامین اجتماعی برای اونها با قانون جدید حساب شده بااین استناد که پولشون بعداز ۲۱ واریز تامین اجتماعی شده .چطوری حساب می کنند ؟؟؟هرجا پرداختی زیاد باشه حسابه همش به ضرر مردم !!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در صورتی که در این مورد اعتراضی دارید باید به اداره کل تامین اجتماعی مراجعه کنید. چرا که تمام بخشنامه های صادره دارای تاریخ اجرا هستند.

person
محمد
۰۱ آبان ۱۴۰۲

در پمپ بنزین در شیفت شب ب خاطر نیروی بازنشسته منو اخراج کردن چطوری میتونم پیگیری کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که قرار داد دارید می توانید به اداره کار شکایت کنید.

person
مجتبی رضایی
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام از همکاران شرکتی سازمان صدا و سیما هستیم متاسفانه قرار بود تیر ماه سنوات چهار ماه همکاران را پرداخت کنند ولی تا الان که مهر ماه می باشد هنوز پرداخت نکردن میشه راهنمایی کنید کجا باید شکایت کنیم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  وقت شما بخیر. باید به اداره کار و تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
علیدخت
۲۱ مهر ۱۴۰۲

سلام من۵ ماهه در کارگاه صنعتی کار میکنم اما هنوز کا فرما بیمه منرا رد نکرده ه مرتبه با بهانه جدید از بیمه کردن امتناع می‌کند از چه طریقی می‌شود به بازرسی اطلاع داد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به تامین اجتماعی مراجعه نمایید و موضوع را گزارش دهید.

person
نظری
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام. من از یکی از شعبات بیمه تامین اجتماعی شکایت دارم که ۵ماه است کار من را انجام نمی دهند درحالیکه اشتباه از خودشان بوده و من خانم هستم و اسم یک خانم دیگر را به عنوان همسر من ثبت کردند اما حاضربه تصحیح نیستند. به رئیس و معاون و…. شعبه هم مراجعه کردم هیچ تاثیری نداشته. آدرس بازرسی بیمه کجا هستش که بتوانم پیگیری کنم و از آن شعبه شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بروید اداره کل تامین اجتماعی آن منطقه مراجعه کنید.

person
آرش
۱۷ مهر ۱۴۰۲

باسلام
من برای بیمه بیکاری اقدام کردم ولی ۸ روز قبل از پایان کارم ؛ بازرس تامین اجتماعی برای من ترک کار زده ؛ درصورتیکه هیچکس ایشون رو در محل کارم ندیده و کارفرما اذعان داره که بازرسی به محل کار نیومده ؛ حتی بعد از پیگیریای زیاد متوجه تناقض در صحبت های بازرس شدم که یبار میگه خودم رفتم بازرسی یبار میگه همکارم رفته و بار آخر که گفتم شکایت میکنم گفتن تماس گرفتیم با کارفرما و ایشون گفتن ترک کار کردی!
درصورتیکه کارفرمای من تا آخرین روز کاریم بیمه رو کامل پرداخت کرده و همینطور که گفتم مورد بحث سر ۸ روز هستش.
بعد از درخواست های من درخواست بازرسی سه نفره ثبت شد و رفتن بازرسی ولی مجدد رد کردن و گزارش دادن که بدلیل عدم ارائه مدارک کافی از سوی کارفرما درخواست بیمه بیکاری ایشان رد می شود.
درصورتیکه از یه مغازه که محل کاره من بود؛ رفتن و لیست حضور و غیاب خواستن!!
کدوم مغازه داری فینگر پرینت داره یا لیست حضور و غیاب داره واسه کارگرش!!!
الان چیکار میتونم انجام بدم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بروید از طریق معاونت فنی اداره کل تامین اجتماعی شکایت کنید اداره کل تامین اجتماعی منطقه خودتان پیگیری و شکایت کنید.

person
سعید
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام بنده برای اخذ جواز ساخت ساختمان بادردست داشتن نامه ازشهرداری به تامین اجتماعی مراجعه کردم. مبلغی که محاسبه شد را به ۶قسط قسط بندی کردند که قسط اولو پرداخت کردم ومعرفینامه دادندتا به شهرداری بدهم. اما من ازنامه استفاده نکردم وهنوز دستمه. الان هم از ساخت ساختمان منصرف شدم آیامیتوانم نامه رو بدم وپولمو پس بگیرم؟ مبلخ ۱۸ ملیون پرداخت کردم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای این مورد باید از شهرداری و تامین اجتماعی سوال بفرمایید.

person
قادر
۱۲ مهر ۱۴۰۲

با سلام من حدود هشت سال در کارگاه شرکتی دولتی کارکردم هرروز به بهانه‌ی
از بیمه کردن من تفره میرفتن. تا اینکه با مجری طرح حرفمان شد و دستور اخراج من را دادند ومن هم در وزارت کار شکایت کردم و بعد سه مرحله حکم برگشت به کار گرفتم و بازرسین اداره کار
تاید کردن که بند مدت ۷/۴سال درانجا کارکردم متاسفانه کارفرما برگشت به کار را قبول نکرد ومن توافق کردم که تسویه حساب کنم وسنوات ۷سال را گرفتم الان جهت سابقه بیمه میتوانم از شرکت فوق شکایت کنم و هفت سال بیمه را برایم بریزندموضوع مال تاریخ سال
۸۱میباشد لطفا راهنمای فرماید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید پیگیری کنید.

person
نویسنده بیمه
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام دوست عزیز
با دوربین مدار بسته که نمیتوانید چیزی را اثبات کنید بروید پیش ریس شعبه و شکایت کنید تا ایشان پیگیری کنند.

person
صالح
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام.بنده بازنشسته شدم و دوباره در همان شرکت مشغول به کار هستم.آیا مشکلی برام بوجود میاد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، چون بیمه ای برای شما رد نمی شود و جز کارمندان رسمی محسوب نمی شوید.

person
هاشمی
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من شیفت شب در داروخانه شبانه روزی مشغول به کار هستم و تا حالا ۳ بار در طول روز بازرسی شده و برام عدم حضور زدن. باید چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بروید شعبه به بازرس تامین اجتماعی اطلاع دهید که شبانه از داروخانه بازرسی کند.

person
حمیده
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام درگارگاهی که کار می کنم ویراسته همان خیابان کارخانه های دیکر هستن که کارگردانانی استفاده میکنن ونه بیمه نه مالیات ومادران اداره بیمه هم اگر آمدن چون مدیرعامل کارگاه گفته این کارگر مال پگارگاه دیکر هست قبول کرده باید گزارش اتباع افغانی. رابه کدام ارکان اطلاع داد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهید.

person
زر
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام. من کارم طراحی گرافیکه و درخواست دادم که دو روز هفته رو دورکار باشم و از خونه کار کنم. مدیر داخلی شرکت مخالفت کردن و دلیلشون اینه که بیمه قبول نمی‌کنه. می‌خواستم ببینم چنین قانونی داریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرایط دورکاری در سازمان ها قوانین داخلی خود سازمان است.

person
فرامرز
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام.ببخشید یه سوال داشتم.من پای راستم از کودکی فلج اطفال بود و عمل هم کردم.ولی نتیجه خوبی نداد.و همچنان نسبت به پای دیگرم لاغر و ضعیف و ۳ سانت کوتاه و ضمنا دارای پنجه های کوچکتر است .الان با نزدیک به ۲۵ سال سابقه در یک موسسه وابسته به یک ارگان (زیر نظر قوانین قانون کار) حدود دو سه سالی هست که پام داره اذیتم میکنه و درد داره و کمر درد دارم.میخواستم ببینم میتونم درخواست از کار افتادگی بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلالم. بله درخواست خود را ثبت کنید بعد از انجام مراحل به شما اعلام می کنند که امکان استفاده از کار افتادگی را دارید یا خیر.

person
لاله
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام آیا مامور بیمه در زمان بازدید میتوانند چند نفر باشند و یکی از آنها سیگار بکشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. تعداد بازرس توسط سازمان تامین اجتماعی مشخص می شود.

   person
   لاله
   ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

   اجازه کشیدن سیگار هنگام ماموریت دارند؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

    در این مورد اطلاعاتی نداریم. می توانید به سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهید.

person
زلفی
۲۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام خدا قوت
ببخشید من بیست سال سابقه بیمه دارم.که حدود ۶سال کار در شرکت قطعات خودرو بوده و مابقی رو خودم ادامه دادم و بعد بیمه رو به زنان شاغل تغییر دادم و تا ۲۰ سال رو کامل ریختم.
و بهم گفتن که حدود دو ماه در کارگاهی مشغول باشم تا بازنشست بشم‌.و اینکار رو هم کردم.آیا بعد دو ماه درخواست بازنشستگی بدم؟
واین که من در کارگزاری کد کارگاه رو ثبت کردم و کد بیمه خودم هم ثبت کردم و آیا به بازرس بیمه نیاز هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر در کارگاه لیست بیمه شما ارسال میشود بزار بازرس تامین اجتماعی هم لیست بیمه شما را تایید کند بعد درخواست بازنشستگی بدهید.

person
م.ر
۲۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام همسر بنده قبلا تو شرکت مشغول به کار بودن ونزدیک به ۶ سال بیمه شدن وبعداز ازدواج بیمشون رو به زنان خانه دار تغییر دادن والان ۲۰ سال کامل بیمه رو پرداخت کردن وشرکت بیمه گفته که ۲ الی ۳ ماه باید در کارگاه یا شرکت مشغول به کار بشه وبیمه براش رد بشه حالا اگر کار فرمای ایشان درخواست بازرسی بیمه بدهد آیا وقتی که بازرس به کارگاه میرود برای بازرسی حضور همسرم در آنجا الزامی هست یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله حتما حضور ایشان الزامی است.

person
jOkEr
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

مثلا الان بنده میخام یک کارگاه سورتینگ صیفی جات واقع در ۵کیلومتری شهرستان دهاقان که با وجود حدودا ۴۰نفر نیروی کار مرد و زن در خصوص محاسبه حقوق گرفته تا رد نکردن بیمه کامل با وجوده کاره پرفشار بمدت روزانه ۸ الی ۱۰ ساعت فقط ۱۵ روز بیمه رد میشه و از بابت مزایا.پاداش.بن کارگری.حق مسکن.عیدی.سنوات.اضافکاری.تعطیلکاری.مرخصی.بیمه تکمیلی.هیچ مبنا و معنایی نداشته و حتی با حضوره ماموران بیمه سریعا عملیات خفقان و سکوت رو در پاسخ به سوالات ماموران پیاده میکنن.حالا بنده از طریق چندتن از پرسنل آشنا با بنده از این شرایط مطلع و مطمئن شدم ولی در خصوص فاش شدن مشخصاتم معطل ماندم که چگونه درخواست بازرسی از این تخلفات مربوط به قانون کار و حتی احتمال کشف تخلفات مربوط به مالیات بر درآمد و عوارض و تعهد نسبت به اشتغالزایی در کشور وجود دارد. ثبت کرده و حداقل این عزیزان به حق پایمال شده خودشون برسن.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به تامین اجتماعی مراجعه کنید و درخواست بازرسی دهید و نگران افشا شدن هویت خود نباشید.

person
رضا ررر
۱۶ تیر ۱۴۰۲

سلام،آیا در مشاغلی مثل آژانس رانند ه گی/ایا مدیر آژانس میتونه بیمه آژانسی بشه؟؟؟ بعدش چطوره طرف اصلا راننده نیست و بیمه آژانسی داره در تامین اجتماعی و کارت آژانس /چطور میشه پیگیری کرد؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید به ریس تامین اجتماعی مراجعه کنید و اطلاع دهید تا ایشان پیگیری کنند.

person
عیسی حیدرنیا
۱۳ تیر ۱۴۰۲

سلام بنده کارگرهستم .باهزارزوروزحمت کارفرما رو قانع کردیم که بیممون کنه .ایشونم رفت به اسم خواهرش مجوز فعالیت گرفت الان بیشترازدوساله که بیمه نمیاد بازرسی.به کارفرما هم که میگیم پیگیری کنه میگه که خب بیمه نمیاد بازرسی من چیکارکنم .چندباری هم که خودمون حضوری رفتیم بیمه آدرس. کارگاه رودادیم بازهم بی فایده بود .قشنگ معلومه که زیر زیرکی داره یه کارایی می‌کنه که بیمه نکنه.راهی هست که بیمه کارماروانجام بده.متاسفانه وضعیت بیمه شهرستان بهارستان .شهرک سبزدشت افتضاحه هرکارفرمایی که آشنا داشته باشه به راحتی حق کارگر بدبختو میخوره

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بروید به ریس تامین اجتماعی اعلام کنید تا ایشان پیگیری کنند.

person
زهرا
۱۱ تیر ۱۴۰۲

مکان ما استیجاری هست. مالک کد رهگیری نمیده. تامین بدون کد رهگیری بیمه نمی کنه! ؟ گناه من کارگر چیه
وقتی بازرس اومده منو دیده چرا تامین اجتماعی سنگ اندازی می کنه؟ محیط زیر نظر صنف هست جواز کسب داره صحت و سقم وجود کارگاه و کارگر توسط بازرس تایید شد. چرا کد کارگاهی نمیدین تا ما کارگران بیمه بشیم. الان علاوه بر اینکه بیمه نشدیم امنیت شغلی مون رو هم از دست دادیم کارفرما ما رو اخراج خواهد کرد. اخه کد رهگیری قرارداد بین مالک و کارفرما چه ربطی به بیمه شدن کارگر داره که تامین میگه قانونه برید از حق تون دفاع کنید؟ چطوری دفاع کنیم تمام زور ما بازرس تامین بود اونم کشک و بی ارزش شد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. طباید ملک از نظر ما بعنوان کارگاه فعال تایید شود تامین اجتماعی طبق قانون نمیتواند به هر ملکی کد کارگاه بدهد باید مدارک ملک قانونی باشد.

person
مژگان
۱۰ تیر ۱۴۰۲

باسلام درخصوص جمع اوری بیمه ام اقدام کردم ولی از دی ماه سال ۱۳۸۱ تا ابان ماه سال ۱۳۸۲ بیمه ام توسط پیمانکار ثبت نشده است به بیمه شعبه تیکت زدم گفتن مدارکی وجود ندارد ولی من دفترچه بیمه ای که درآن سال مهر بیمه تامین اجتماعی شعبه خورده شده را دارم واینکه درآن زمان هم توسط پزشکان ویزیت میشدم وداروخانه دارو تحویل میگرفتم که مهر آنها در دفترچه ام موجود می باشد لطفا راهنمایی بفرمایید من باید چه کار انجام بدهم که ثابت کنم که من در طول این ماهها هم حقوق دریافت کردم وهم بیمه شدم ( ازشانس من پرینت حقوقی این ماهها را ندارم ). باتشکر ازشما ۱۴۰۲/۴/۱۰

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. اعتبار دفترچه بیمه مدرکی که ثابت کند شما اشتغال بکار داشته اید نیست شما باید مدارک و مستندات که دارید بروید اداره کار شکایت کنید.

person
Aki
۰۹ تیر ۱۴۰۲

سلام
چطور میشه بازرس بیمه شد ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید اول در آزمون تامین اجتماعی استخدام شوید.

person
نارویی
۰۷ تیر ۱۴۰۲

با سلام واقعا که کارمندان بیمه تامین اجتماعی توی استان سیستان و بلوچستان صحنه انگار هستن ۹۸درصد کارکنان نانوایی ها اعتیاد دارن به ناس سیگار و مواد مخدر اما بیمه که هستن هیچ حتی بهداشت این استان کارت سلامت بهشون میده واقعا اون تعداد از افرادی که به هیچ نوع مواد مخدر اعتیاد ندارن اما بیمه یک کوه جلوشون میزاره که چند ماه دوندگی میکنن واقعا من موندم با این قانون اگه واقعا کسی پاسخگو هست به داد مردم برسه که چه نونی دارن میخورن از خاکستر سیگار بگیر تا دستمال و خود ناس هیچ نهادی پاسخگو نیست حتی خود بخشداریا بهداشت زاهدان نصرت اباد پاسخگو نیست واقعا رسیدگی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. این مواردی که گفتید در حیطه وظایف تامین اجتماعی نیست و باید از طریق نیروی انتظامی پیگیری شود.

person
کامران
۲۹ خرداد ۱۴۰۲

باسلام بنده چهارسال هست که سرایدارواحدمسکونی هستم هیچگونه بیمه وسنوات بهم ندادن چکاربایستی بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام کامران عزیز. در شغل شما دریافت حقوق و سنوات به صورت توافقی است و این مشاغل شامل سنوات نمی شوند.

person
ساسان
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

در محل کار ما حداقل ده دوازده نفر به صورت تمام وقت مشغول کار هستند که ۵تا۶سال است بازنشسته شده اند.
چطور میشود این موضوع رو به سازمان گزارش داد تا مشکلی برای فرد گزارش دهنده ایجاد نشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. میتوانید حضوری به بازرس تامین اجتماعی بصورت محرمانه گزارش دهید و مطمن باشید بازرس این گزارش را محرمانه نگهداری میکند.

person
اصغر گودرزی
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

امکانات بیمه تامین اجتماعی چیه کدوم پشتیبانی کل سازمان در تلاشن بیمه شدگان را حذف کنن دلخوش به این سازمان نباشید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بیمه تامین اجتماعی خدماتی به شرح زیر را به بیمه گزاران ارائه می دهد.
  بیمه دانشجویی
  بیمه زنان خانه دار و دختران
  کمک هزینه بارداری
  کمک هزینه ازدواج
  کمک هزینه کفن و دفن
  بیمه بیکاری
  اروتز و پروتز
  جمع آوری سوابق
  غرامت دستمزد ایام بیماری
  بیمه سربازی: از خدمات دیگر، اضافه کردن مدت زمان خدمت به سابقه بیمه تامین اجتماعی است که به آن بیمه سربازی می‌گویند. در حقیقت به ازای تعداد ماه‌هایی که افراد خدمت سربازی انجام داشته و سابقه بیمه داشته اند، می‌توانند به سوابق بیمه تامین اجتماعی خود اضافه کنند. برای اطلاعات بیشتر، مقاله بیمه سربازی را مطالعه کنید.
  خدمات مربوط به بیمه شدگان تامین اجتماعی برای کارفرمایان شامل موارد زیر است:
  حوادث ناشی از کار
  دریافت نرم افزار ارسال لیست حق بیمه
  تسهیلات قانونی
  پیمانکاران
  معاینات بدو استخدام
  مستمری بازنشستگی
  مستمری ازکارافتادگی
  مستمری بازماندگان

person
مجتبی غلامی
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
بنده در مغازه مشغول کار هستم به مدت ۱ سال و فروشندگی مغازه میکنم و الحمدالله از همه چیزم راضی ام. و بیمه نبودم
بنده دوست ندارم که اسمم در تامین اجتماعی ثبت بشود و دوست ندارم که صاحبکارم بخاطر من جریمه ای بدهد ،آیا بنده میتوانم با درخواست از تامین اجتماعی اسم خودم را خارج کنم و بیمه نشوم؟ چون نیازی به بیمه تامین اجتماعی ندارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیتوانید همچین قانونی نداریم.

person
مجتبی غلامی
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام بنده در جایی به مدت ۱ سال به عنوان فروشنده کار میکنم
و راضی ام از همه چی ،ولی میخام بیمه تامین اجتماعی نشوم و اسمم در تامین اجتماعی ثبت نشود و دوست ندارم که به صاحبکارم فشاری وارد نشود ،آیا میشود که اسمم ثبت نه؟

person
کارگر
۱۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام.
بنده مدت ۱۶ سال است که در مشاغل سخت وزیان آور مشغول کار هستم،لذا با توجه به قانون جدید بیمه ی تامین اجتماعی که گزینه سن را گذاشته ونباید سن کمتر از ۵۰ سال بشه و اینکه بعداز ۴ سال دیگر موعد بازنشستگی ام فرا خواهد رسید،وسنم به ۵۰ سال نمیرسه،،،،،چکار باید بکنیم،باید ترک کار کنیم تا سن به ۵۰ سال برسه،یا باید همچنان در این شغل به امید بازنشستگی ،این آرزو رو به گور ببریم.
این جفای بزرگ قابل قبول نمی باشد.باید از همان ابتدا معلوم میشد که باید ۳۰ سال کار کنی،با وضع قانون جدیدشاید دیگر هیچ کس در مشاغل سخت کار نکند،زیرا قریب به اکثر کارگران مشاغل سخت مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم ندارند که اگر سن ورود به کارشان رااز ۲۲ سالگی بگیریم باید ۳۰ سال کار کنند تا بازنشسته شوند!!!!!!!!!!!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. برادر گرامی فعلا هیچگونه بخشنامه جدیدی به تامین اجتماعی در خصوص بازنشستگی اعلام نشده است هنوز همان قانون قبلی است.

person
امیر
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

با سلام بنده طبق قوانین تعریف شده بیمه بیکاری اقدام و تا این لحظه که ۴ماه گذشته فعلا مشغول به کار متناسب با تخصصم نشدم،ریس بیمه میگه تعهد بده به اداره کار که تا ۶ ماه بیمه بیکاری نگیری تا پرداخت کنم و هنوز بیمه بیکاریمو بلا تکلیف گذاشته،این سازمان بازرسی نداره که تخلفاتشون برسی بشه یا از دیوان عدالت اداری باید علیه شون طرح دعوی کنیم،ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن ۱۸ماه بیمه بیکاری به بنده تعلق میگیره،رئس بیمه میگه مافوق بنده گفته۶ماه بیشتر پرداخت نکن!!!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. شما باید جهت پیگیری به حراست اداره کل تامین اجتماعی مراجعه کنید و شکایت کنید.

person
یسنی
۳۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام برای شرکت ما که زیر ۵۰ نفر هست پیام آمده که بازرسی از دفاتر قانونی و مالی انجام بشه با اولویت کارگاه های زیر ۵۰ نفر در سال ۱۴۰۰ ، ما دفاتر قانونی پلمپ نکردیم ، آیا منظورشون اون دفاتر هست ؟ شرکت ما نوپا هست و مهندسیه حق بیمه و حقوق همه کارمندان رو در سال ۱۴۰۰ پرداخت کردیم اما دفاتر و نرم افزار حسابداری نداریم و کارمندان زیر ۵ نفر هستند
ما باید چیکار کنیم ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر اون نیست خود تامین اجتماعی از دفاتر مالی شرکت حسابرسی میکند ۰۲ قبل از اینکه آنها بیایند یک حسابرس بیاورید تا قبل از حسابرسان تامین اجتماعی یک حسابرسی بکند.

person
شیوا
۲۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام و وقت بخیر
کارفرما کلا مارو بیمه نمیکنه.و حقوق ناچیزی هم دریافت میکنیم.میترسیم بیمه شکایت کنیم بیان ببینن همینم ازدست بدیم.۳سال سابقه کار داریم.درحال حاظر چیکار کنیم که مثلا بازرس بیمه سرزده بیان و مامشمول بیمه بشیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بر اساس قانون کارفرما موظف است شما را بیمه کند. به اداره کار اطلاع دهید.

person
ایران
۱۷ فروردین ۱۴۰۲

با سلام و احترام
من ۲۰ سال سابقه پرداخت بیمه در تامین اجتماعی دارم که ۱۸ ماه از این سابقه مربوط به خدمت سربازی هست . و کل سابقه بیمه پردازی من در مشاغل سخت و زیان آور میباشد . آیا میتوانم درخواست بازنشستگی بدم بدون شرط سنی .
و روش کار چجوری هست یعنی باید چه اقداماتی انجام بدم؟
سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام ایران عزیز
  شما باید به جز اون مدت خدمت سربازی به مدت ۲۰ سال سابقه بیمه اجباری در کارهای سخت و زیان اور داشته باشید که بتوانید از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنید سربازی جز کارهای سخت و زیان اور محسوب نمیشود

person
ارباب خداست
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام توروخدابه دادم برسید.توی این اوضاع بداقتصادی که حقوق کارگر۱۳۹هزارتومن روزانه هست چطوری میشه زندگی کرد؟شوهرم نزدیک۱۵ساله که توی زمینهای کشاورزی داره کارمیکنه ولی کارفرماکه ازسرمایه داران بزرگ پسته هستش هیچ اقدامی برای بیمه کردن کارگرا که خیلی ازبیمه شده هاش الان بایدبازنشست بشن نکرده.شوهرم۳۳سالشه باوجوداینکه پدرشون هم ازبازنشستگان همین کارفرمابوده هنوزبیمه نشده.به امیداینکه بیمه شون کنن چندسال براشون کارکردن ولی اونایاپارتی دارن یاچون تعدادکارگراشون زیاده هنوزبیمه نکردن.خب مگه براساس ملک کشاورزی نبایدبیمه کنن اگراحتیاج نداشتن یانمیخواستن بیمه کنن چرابیرونشون نکردن تاامثال شوهرمن اوج جوونی بیل بدست نباشن ونرن سروقت شغلی که بیمه شون کنن.اگرحقوق هم زیادبودحداقل خودمون بیمه آزادمیپرداختیم.توروخدابگین بایدبه کجامراجعه کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. باید به تامین اجتماعی همان منطقه مراجعه کنید و به ریس تامین اجتماعی گزارش بدهید تا ایشان بازرس تامین اجتماعی را به محل اعزام کند تا همسر شما را بیمه کند.

person
Kiyan
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام. مادرم از تاریخ شهریورماه سال ۱۳۸۸، به جهت مشغول بودن در شغل قالیبافی، تحت پوشش بیمه قالیبافان قرارگرفتند، در سال ۹۱ جهت احساس ضعف بینایی و سنجش بینایی خود، به پزشک متخصص مراجعه میکنند، که همان زمان پزشک ایشان را به دلیل اختلالات بینایی و عدم تشخیص رنگها، از ادامه ی شغل قالیبافی منع میکنند،مادرم به دلیل عدم اطلاعات از قانون کار و بیمه و عدم توانایی انجام کار، به امید حقوق بازنشستگی، طبق روال اقساط بیمه ایی خود را میپردازند،در سال ۹۳ از طرف بازرسی امور بیمه شدگان، جهت بازرسی محل کار و کارگاه، به ایشان ابلاغیه ارسال میشود،که در همان تاریخ (دی ماه سال ۱۳۹۳)به سازمان بیمه اعلام بیماری میکنند.سازمان هم جهت پیگیری مراحل قانونی کار، ابتدا بیمه ایشان را قطع نموده و با تشکیل پرونده و معرفی ایشان به پزشک متخصص مورد اعتماد سازمان(در تاریخ ۹۴/۰۲/۲۰)، وارد مرحله کمیسیون پزشکی میشوند، پزشکان معتمد مادرم را از کار افتاده ۶۶درصد به بالا اعلام نموده اند. ولی کمیسیون پزشکی(تاریخ ۹۴/۰۴/۰۱) ازکارافتادگی ایشان را بدونه بیان دلیل و شفاف سازی برای بیمه شده رد نمودند، و همچنین کمیسیون تجدیدنظر به همین منوال رای کمیسیون بدوی را تایید نمود.مادرم که نتوانسته بودند از حق و حقوق خود دفاع کنند، به ناچار با این رای از پرونده ی پزشکی و هزینه های پرداختی چندساله ناامید میشوند، ولی بعد از گذشت یکسال و نیم از آن تاریخ و فشار بیماری و عدم توانایی انجام کار و پرداخت هزینه های گزاف درمان، بدونه هیچ نوع بیمه درمانی، بالاجبار مجددا پیگیر پرونده پزشکی خود میشوند و (در تاریخ ۹۵/۱۲/۱۶) به مدیریت کل سازمان امور بیمه شدگان استان مراجعه نمودند، که مدیریت کل بدونه توجه به سابقه ی پرداختی های بیمه ی قالیبافی و بررسی اصولی پرونده مادرم، به ایشان دستور پرداخت بیمه مشاغل ازاد و ارجاع مجدد به کمیسیون پزشکی میدهند، پزشکان معتمد کمیسیون اینبار هم مادرم را (درتاریخ ۹۵/۱۲/۲۵) ازکارافتاده ۶۶درصد به بالا اعلام میکنند، ولی کارشناسان کمیسیون پزشکی اینبار هم این نظریه پزشکی را به دلیل اعلام تاریخ اشتباه شروع بیماری (که تاریخ شروع بیماری را ۹۵/۰۶/۰۴ اعلام کردند) رد کردند!!!!چرا که مادرم در این تاریخ بیمه شان توسط سازمان به دلیل اعلام ازکارافتادگی، قطع و هیچگونه بیمه ایی پرداخت نمی‌کردند. ولی در کمیسیون های پزشکی ایشان را رد کردند، اگر از کار افتاده هستند چرا حق و حقوقشان پرداخت نمیشود؟؟ و اگر از کار افتاده نیستند، چرا بیمه شان را قطع نموده اند و با مشاوره ی غلط مدیریت سازمان، ایشان را به پرداخت بیمه مشاغل آزاد سوق دادند، که الان برای رسیدگی به مشکل برخورده اند.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بر اساس توضیحات شما تمام مراحل را طبق قانون تامین اجتماعی انجام داده اید. در این مرحله دیگر تامین اجتماعی نمی تواند کاری انجام دهد. برای پیگیری موضوع می توانید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

person
خدابنده
۱۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من به عنوان یک کارفرما برای کارگر جدید چگونه می توانم درخواست بازرس کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. از طریق سایت تامین اجتماعی یا مراجعه به کارگزاری تامین اجتماعی می‌توانید فرم درخواست برای کارگر جدید را دریافت کنید.

person
مهناز
۲۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام به تازگی در یک شرکت پیمانکاری جز پرسنل اداری کار میکنم و میخوان برام بیمه رد کنند . من کد بیمه تامین اجتماعی رو گرفتم و توی لیست بیمه اسمم رد شده. شنیدم باید بازرس بیاد تایید کنه که من جز پرسنل شرکت هستم. برای بازرسی نیازی هست که خودم اقدام کنم یا از سمت تامین اجتماعی بعد از بررسی لیست از سایت خودشون بازرس میفرستند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. مثل مابقی پرسنل باید شماره بیمه بگیرد و در همان کد پیمانکاری در شعبه نامنویسی شود و در هنگام نامنویسی توسط شعبه همکار نامنویسی کد ایشان را در سیستم تعریف میکند.

   person
   سعید
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۱

   سلام
   بنده کارگر شالیزاری هستم
   از اونجاییکه قانون سازمان تغییر کرد و بیمه شالیزاری فصلی شده و تو این مدت پاییز و زمستون بیمه ام رو خودم به صورت مشاغل آزاد پرداخت میکردم از طریق پروفایل بیمه شده
   حالا با توجه به شروع کار شالیزاری میخوام از طرف کارفرمام اقدام به ثبت درخواست بازرسی کارگاهی بدم تا تو اسفند تایید بشه و از فروردین دوباره شروع بشه
   حالا سوال اینجاست که تو قسمت فرم ثبت اعتراض (ازتاریخ) و (تا تاریخ) رو نمیدونم چه تاریخی ثبت کنم!!!!میشه راهنماییم کنین؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. باید از تاریخی که شروع به کار کرده‌اید را بنویسید.

person
ارباب رجوع
۲۴ بهمن ۱۴۰۱

بادرود
ریاست محترم سازمان تامین اجتماعی
ضمن عرض سلام و ادب به استحضار جنابعالی میرساند که پرسنل سازمان تامین اجتماعی بعنوان نماینده شخص شما در ادارات مختلف مشغول بکار میباشند و هرگونه رفتار و برخورد آنان با ارباب رجوع نماد رفتار شما میباشد لذا از جنابعالی خواهشمند است نسبت به استخدام پرسنل در ادارات و شعب تامین اجتماعی دقت بیشتری داشته باشید. لازم به ذکر است پرسنل شعبه تامین اجتماعی شعبه ۲۲ در خیابان قائم مقام کوچه هشتم در هیچ قسمت اداره برخورد مناسبی با ارباب رجوع ندارند و متاسفانه هیچ کس مسئولیت رفتار زشت و بی ادبانه آنان را پیگیری نمیکند با هیچ شماره ایی نمیشود ارتباط گرفت و نحوه برخور پرسنل آن شعبه را اطلاع داد لذا این راه را برای اطلاع رسانی انتخاب نموده و خواهشمند است پیگیر شوید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. ما کارگزاری بیمه هستیم. بهتر است این موضوع را به سازمان بیمه تامین اجتماعی گزارش دهید.

person
ناشناس
۰۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام من ۶ سال سابقه بیمه دارم ۳ساله که تو یه درمانگاه مشغول کارهستم ولی بیمه نمیکنه… الان که تصمیم به بیمه کردنگرفته میخواد از خودمون پول دریافت کنه تا ۱۰ روز بیمه بزنه …آیا همچین قانونی هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  خیر همچنین قانونی نداریم شما محرمانه به بازرس تامین اجتماعی ا طلاع دهید تا آنها پیگیری کنند

person
Behi
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

من سابقه بیمه گرفتم شش ماه اول سال۹۷ رو ندارم میگن باید برگ پرداخت پرینت داشته باشی ، فیش واریز بیمه ک از خود پرداز دارم رو قبول نمیکنن پرینت حساب گرفتم میگن قبول نیست ، در صورتی که وضعیت پرداخت همون شش ماه تو سیستم پرداخت شده لحاظ شده ، الان باید چیکار کنم ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا اختیاری واریز کردید و در سوابق شما منظور نشده است باید به واحد امور فنی بیمه شدگان و واحد امور نامنویسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند شاید واریزی شما اشتباه ثبت شده باشد

person
حسین
۳۰ دی ۱۴۰۱

با سلام، ماموران بیمه پنجشنبه ها هم میان بازدید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام حسین عزیز
  بله ماموران تامین اجتماعی برای بازرسی، پنج شنبه ها نیز بازدید می آیند.

person
البرزی
۱۸ دی ۱۴۰۱

با سلام در صورتیکه شعبه تامین اجتماعی در انجام وظایف خود قصور متعدد داشته باشد چطور باید از شعبه مربوطه شکایت کنیم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  باید از طریق حراست شکایت کنید

person
علیرضا
۲۷ آذر ۱۴۰۱

سلام بنده حکم اجراییه و محکومت بیمه تامین اجتماعی به منظور پرداخت تاخیر تادیه دارم اما وقتی تماس میگیرم با سازمان مرکز استان مورد نظر قسمت حقوقی به من میگوید چیزی به ما نرسیده و پرونده شما مختومه هست و پیگیر نباشید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام اجراییه ربطی به حقوقی ندارد شما باید به واحد امور اجرائیات شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
ابراهیم
۲۱ آذر ۱۴۰۱

با سلام ما درخواست حضور بارزس دادیم الان جریمه اومده میگن درخواست ندادید برای اسفند۱۴۰۰ الان کجا میشه درخواست رو دید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام باید بروید کارگزاری تامین اجتماعی تا آنها پیگیری کنند

person
میثم
۰۸ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من میخوام اعتراض به بازرسی از کارخونه بزنم که سال ۱۳۹۵تا۱۳۹۷اونجا بودم الان سایت میکه تاریخ اعتراض باید تو سال جاری باشه ولی گزینه ای نداره که تاریخ اعتراض رو بزنم الان باید چکار کنم دلیل اعتراض هم اینکه که سنوات و عیدی رو رد نکردن برامون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام بخشنامه ای نداریم که شما بتوانید به سالهای گذشته اعتراض بزنید برای همین هم گزینه ای در سیستم منظور نشده است

person
امین
۰۸ آذر ۱۴۰۱

با سلام من در شرکت خصوصی مشغول به کار میباشم .به تازگی فردی که قبلا از شرکت بازنشست شده را استخدام کرده و قرار است جایگزین من شود . با توجه به اینکه حقوق بازنشستگی میگیرد ایا قانونی است که مشغول به کار شود ؟ و میتوان اقدام به شکایت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام بازنشستگان حق اشتغال مجدد بکار را ندارند مگر بعنوان مشاور با شرکت همکاری کنند

person
آرش
۲۵ آبان ۱۴۰۱

باسلام.من یه شهروند ایرانیم.بچه شهرستان.محل کارم تهران آشپزخونهدبزرگیه..۱۰نفر ااتباع هستن۳نفر ایرانی.بجه های اتباع هیچ گونه کارت بهداشت هیچ کارت شناسایی حتی سواد ندارن اومدن سرکارباید ماهم مثل اونا ن مرخصی بریم نه تعطیلی ایام هفته.. اعتراض هم کنی میگن اونکه زیاده کارکرافغانی…نمیدونم شما درک بکنین یا نه ولی من کارکر ایرانی ۲ ماه بچمو ندیدم اگه برم اخراج.نمیدونم این وضعیت و کدوم ارگانی پیکیری کنه…نه شبکه بهداشت نه اداره کار.بخدا من فقط کارگرم رنگ افتاب رو نمیبینم.ناچارم باشرایطساختم ولی دیگه خسته شدم از زندگی.همحا اینحور شده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام تنها راه مراجعه به اداره کار است.

person
مهرداد
۱۸ آبان ۱۴۰۱

سلام
بنده تو یه شرکت بتن آماده کار میکنم
از صبح تا شب با سرو صدا ماشین سنگین ، سر پا وایسادن زیاد در پروژه ، رفت و آمد زیاد در ساختمان های چند طبقه که حفاظ ایمنی ندارن
کارفرما عنوان شغلی تو بیمه رو برام کارشناس فروش رد کرده ، که من اعتراض کردم. به نظر شما عنوان شغلی مناسب این کار چی میتونه باشه. اگه امکان داره راهنمایی کنین

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام شغل شما باید توسط بازرس تامین اجتماعی مشخص شود بازرس از محل کار و نوع فعالیت شما در کارگاه بازدید میکند و شغل شما را تایید میکند

person
کارشناس بیمه
۱۳ آبان ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز، ما فقط در اینجا توضیحات کلی نوشته ایم. به هر حال شما باید خودتان اقدام کنید. می توانید به اداره کل اعتراض بزنید.

  person
  ناشناس
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام ممنون
  چطور میشه تامین اجتماعی رو از این جریان آگاه کرد؟

   person
   ناشناس
   ۱۴ آبان ۱۴۰۱

   اعتراض با ثبت نام و مشخصات اقدام کننده انجام میشه و جون خودمون شاغلیم در این کارگاه نمیخوایم که کارمونو از دست بدیم

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۴ آبان ۱۴۰۱

   سلام به دفاتر تامین اجتماعی شهر خود باید اطلاع دهید.

person
ناشناس
۱۰ آبان ۱۴۰۱

سلام اگر کارگاهی اقدام به پرداخت حق بیمه برای افرادی کنه که حضور فیزیکی در کارگاه ندارند آیا مشکل قانونی براش ایجاد میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام اگر کارگاه باشد که بازرس تامین اجتماعی باید افراد شاغل در کارگاه را باید تایید کند اگر خلاف لیست ارسال شود و تامین اجتماعی متوجه شود طبق قانون برخورد میشود

person
زیبایی
۱۱ مهر ۱۴۰۱

با سلام
من تا ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ در یک شرکت مشغول کار بودم . بعد از ان بدلیل بیماری مادر و نیاز به مراقبت از ایشان استعفا دادم ، شرکت ترک کار را در لیست بیمه ثبت کرده است اما زمان بازرسی بیمه فراموش کرده اندترک کار را اعلام کنند . از اخرین بازرسی قریب ۴ ماه گذشته اما بازرسی هنوز ترک کار را تایید نکرده است
الان با بیمه با مشکل مواجه شده ام ایا باید اعتراض به بازرسی را من ثبت کنم یا کارفرما ؟ زمان بررسی چقدر طول میکشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام اگر در لیست بیمه ترک کار شما را کارفرما اعلام کرده است به واحد درآمد شعبه مراجعه کنید

person
داود نعیم ابادی
۱۰ تیر ۱۴۰۱

سلام. وقت بخیر
من ۹ سال سابقه بیمه دارم از فرودین ۱۴۰۱ نامه ترک کار گرفتم و درخواست بیمه بیکاری دادم اداره کار درخواست تایید کرده و فرستاده تامین اجتماعی بازرس تامین اجتماعی میگه شما شرکت پیمانکاری قرارداد داشتی و بیمه بیکاری باید در حین قرارداد درخواست داده باشید و شرکت هم نامه ی ترک کار رو بعد از اتمام قرداد به من داده و درخواست بیکاریم رد شده الان من میتونم از شرکت شکایت کنم یا از بیمه استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در هر صورت چون لیست شما در پیمانکاری ارسال شد و لذا طبق قانون به پیمانکاری ها بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

   person
   محمد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱

   سلام،مگه کسانی که تو پیمانکاری کار می کنن و حق بیمه و ۳ درصد حق بیکاری را کامل میپردازن جزو جامعه نیستن؟ الان بخشی از کارهای دولتی راهم پیمانکاران انجام میدن اگه همچین چیزی هست اون دیگه اسمش قانون نیست: بی قانونیه

person
حمید رضا احمدی
۰۲ تیر ۱۴۰۱

بادرود
من در مهر ماه سال گذشته با نامه ترک کار از کارگاه ساختمانی در خواست بازنشستگی نمودم ۳۳/۸۸ سال خدمت کردم دو سال اخر را ازتهران به شهرستان رفتم تا حقوق ومزایای بیشتری در یافت کنم ‌حداکثر مبلغ بیمه از طرف کارفرما واریز گردید تامین اجتماعی بعداز ۹ ماه که از درخواست من گذشته ‌و مراجعه مکرر من هنوز حکم بازنشستگی مرا صادر نکرده است ‌شفاها می گویند هنوز جلسه تشکیل نشده تا به حقوق غیر متعارف شما رسیدگی کنیم سوال من اینست که ایا این همه تاخیر در جواب قانونی است ضمن اینکه در این مدت که بیمه نبوده ام هزینه های زیادی در رابطه با دارو و درمان پرداخت نموده ام ضمن اینکه در هیچ جای قانون من نخواندم که روش رسیدگی چگونه است غیر از اینکه‌فقط به میانگین دو سال اخر اشاره شده است
ممنون از وقتی که می گذارید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در هر صورت دستمزد شما غیر متعارف است باید بازرسی شود ولی شعبه هم نباید اینقدر معطل کند باید به شما زودتر پاسخ بدهند

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید