۲۹ آبان ۱۴۰۲

نوبت دهی تعویض پلاک: آموزش کامل رزرو نوبت تعویض پلاک

نوبت دهی تعویض پلاک به شیوه اینترنتی و با دریافت نوبت از سایت نوبت دهی تعویض پلاک انجام می‌شود. سامانه آنلاین نوبت دهی تعویض پلاک به صورت روزانه از ساعت ۸ صب در سراسر کشور، نوبت‌های جدید را در دسترس متقاضیان قرار می‌دهد و افراد می‌توانند در بازه ۶ روزه به جز تعطیلات نوبت خود را دریافت نمایند. در این مقاله از مجله بیمه‌دات‌کام می‌خواهیم در مورد نوبت دهی تعویض پلاک، نحوه ثبت نام، ورود و دریافت نوبت از این سامانه با شما صحبت کنیم. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید.

معرفی سامانه نوبت دهی آنلاین تعویض پلاک

سامانه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک یکی از خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی به شهروندان است. این سامانه با هدف کاهش تراکم جمعیت و تردد در مراکز تعویض پلاک و انجام راحت‌تر فرآیندهای مربوط به آن راه‌اندازی شده است. با وجود سامانه تعویض پلاک آنلاین nobatdehi.epolice.ir متقاضیان با رزرو نوبت، تعیین روز و ساعت مشخص، در زمان کوتاه‌تری کارهای مربوط به تعویض پلاک خودرو را انجام می‌دهند. برای آگاهی در مورد مراحل تعویض پلاک می‌توانید مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید.

نحوه ورود و ثبت نام در سایت اینترنتی نوبت دهی تعویض پلاک

برای ثبت نام تعویض پلاک در سامانه آنلاین دریافت نوبت تعویض پلاک، باید ابتدا به سامانه مربوطه وارد شوید. برای این کار می‌توانید به صورت مستقیم و از طریق آدرس nobatdehi.epolice.ir یا با سرچ کردن عبارت نوبت دهی تعویض پلاک در مرورگر خود به این سامانه وارد شوید. در ادامه با انجام مراحل زیر می‌توانید به سادگی در این سامانه اینترنتی ثبت نام نمایید و برای گرفتن نوبت تعویض پلاک خود اقدام کنید.

ثبت نام در سامانه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک

۱. بعد از ورود به سامانه نوبت دهی تعویض پلاک با کلیک بر روی ثبت نام کاربران، پنجره‌ای برای شما باز می‌شود.

شماره موبایل خود را در صفحه جدید وارد کنید.

۲. در پنجره جدید شماره تلفن همراه مالک وسیله نقلیه و عبارت تصویر را وارد نمایید، سپس روی گزینه ارسال کد تایید کلیک نمایید.

وارد کردن کد تایید در صفحه جدید سایت نوبت دهی تعویض پلاک

۳. کد تایید ارسالی را در پنجره جدید وارد کنید و گزینه سبز رنگ بعدی را انتخاب نمایید.

مشخصات مالک خودرو را وارد نمایید.

۴. در صفحه جدید نام، نام خانوادگی و کد ملی مالک را وارد نمایید و سپس بعد از تعیین رمز عبور روی گزینه تکمیل ثبت نام کلیک نمایید. توجه داشته باشید که رمز عبور باید ترکیبی از اعداد، حروف انگلیسی و کاراکترها باشد.

با انجام این مراحل ثبت نام شما در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک با موفقیت به پایان می‌رسد و در مرحله بعد می‌توانید نوبت گیری تعویض پلاک را انجام دهید.

دریافت نوبت از سایت اینترنتی نوبت دهی تعویض پلاک

به صفحه خانه در حساب کاربری خود در سایت نوبت دهی تعویض پلاک وارد شوید.

بعد از ثبت نام در سامانه دریافت نوبت مراکز تعویض پلاک شما وارد حساب کاربری خود می‌شوید و می‌توانید تمامی نوبت‌های ثبت شده را در صورت وجود مشاهده نمایید. پس از ایجاد حساب کاربری لازم است به صفحه خانه بروید و برای گرفتن وقت تعویض پلاک به شیوه زیر عمل کنید:

انتخاب گزینه نقل و انتقال در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک

۱. در صفحه جدید استان و شهر خود را تعیین کنید.

۲. از قسمت خدمات گزینه نقل و انتقال را انتخاب، نوع وسایل نقلیه را مشخص نمایید و روی گزینه جست‌جو کلیک نمایید. (فعلا ساکنین شهر تهران می‌توانند از طریق مراکز میثم و خاوران، بقیه مراحل را به صورت اینترنتی انجام دهند و فقط برای بازرسی و فک پلاک به صورت حضوری به مرکز مراجعه کنند.)

نمایش اسم و آدرس مراکز تعویض پلاک

 

۳. در مرحله بعد اسم و آدرس مراکز تعویض پلاک به شما نشان داده می‌شود. شما با انتخاب مرکز و کلیک بر روی دریافت نوبت وارد صفحه جدیدی می‌شوید.

انتخاب مجدد نوع خدمت در سایت نوبت دهی تعویض پلاک

۴. در این مرحله شما باید مجددا نوع خدمت مدنظرتان را انتخاب و تیک مربوط به آن را بزنید. حتما به قسمت “درباره” که در بالای صفحه است دقت کنید. شاید آن مرکز، تعویض پلاک وسیله نقلیه مورد نظر شما را انجام ندهد.

انتخاب روز مراجعه به مرکز تعویض پلاک

۵. سپس می‌توانید روز مدنظرتان را برای مراجعه به مراکز تعویض پلاک انتخاب نمایید. به خاطر داشته باشید که فقط می‌توانید از میان روزهای سفید رنگ انتخاب نمایید.

۶. بعد از انتخاب روز می‌توانید ساعت مدنظر خود را نیز انتخاب نمایید.

وارد کردن شماره پلاک فعلی و نوع وسیله نقلیه

۷. با وارد کردن نوع وسیله نقلیه، شماره پلاک فعلی و تیک گزینه “شرایط و مدارک لازم جهت نقل و انتقال را مطالعه کرده‌ام” را فعال کنید. در انتها روی دکمه سبز رنگ نوبت کلیک نمایید و نوبت خود را دریافت کنید.

به این ترتیب شما موفق به دریافت نوبت از سامانه آنلاین نوبت دهی تعویض پلاک می‌شوید. لازم است بدانید که نوبت دهی تعویض پلاک موتورسیکلت نیز به همین شیوه انجام می‌شود. برای آگاهی در مورد مراکز تعویض پلاک تهران حتما مقاله مرتبط با آن را مطالعه بفرمایید.

زمان بندی و رزرو نوبت در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک

لازم است بدانید که پلیس راهور برای کاهش خطا در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک، بازه‌های زمانی مختلفی را برای هر استان تعیین کرده است. در ادامه جدول زمان بندی و نوبت دهی تعویض پلاک برای استان‌های مختلف آورده شده است:

زمانبندی رزرو نوبت اینترنتی در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک 
ساعت مراجعه به سامانه نوبت دهی تعویض پلاکنام استان
ساعت ۸ صبحبوشهر، تهران‌، کرمان، گیلان و یزد
ساعت ۹ صبحاصفهان، حومه تهران، خراسان رضوی، قزوین و هرمزگان
ساعت ۱۰ صبحاردبیل، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خوزستان و فارس
ساعت ۱۱ صبحالبرز، کردستان، گلستان و لرستان
ساعت ۱۲ ظهرایلام، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، قم و مازندران
ساعت ۱۴چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و همدان

مدارک مورد نیاز برای اخذ نوبت تعویض پلاک

پس از اخذ نوبت از طریق نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک، حتماً به خاطر داشته باشید که باید به همراه مدارک کامل در روز مشخص شده، در مرکز تعویض پلاک حضور داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک به شرح زیر هستند:

 • اصل کارت ملی و شناسنامه خریدار و فروشنده
 • اصل سند مالکیت و کارت وسیله نقلیه
 • گواهی تسویه حساب تخلفات رانندگی وسیله نقلیه
 • بیمه‌ شخص ثالث وسیله نقلیه
 • گواهی معتبر معاینه فنی خودرو یا موتور (این گواهی برای خودروهایی که بیش از ۴ سال از عمرشان می‌گذرد الزامی است)
 • مدارک احراز محل سکونت خریدار

نکات مهم در رابطه با دریافت نوبت از سایت آنلاین تعویض پلاک

برای دریافت نوبت از سایت اینترنتی نوبت دهی تعویض پلاک لازم است به نکات زیر توجه کنید.

 • در صورتی که نمی‌توانید در زمان مقرر به مرکز مورد نظر مراجعه کنید، حتماً برای اصلاح نوبت تعویض پلاک از طریق حساب کاربری خود اقدام نمایید. در غیر این صورت، اگر در زمان مشخص‌شده در محل حضور نداشته باشید علاوه بر ابطال نوبت، برای نوبت گرفتن‌های بعدی ممکن است با محدودیت‌هایی رو به رو شوید.
 • پیش از رزرو نوبت، اطمینان داشته باشید که تمامی مدارک لازم جهت تعویض پلاک (خصوصاً مدارک مربوط به احراز محل سکونت) را همراه خود دارید.
 • به یاد داشته باشید که حتماً چند دقیقه قبل از نوبتتان در مرکز حاضر باشید. در زمان حضور در مرکز، کلیه مدارک کنترل می‌شود.
 • فقط به صاحب کد ملی درج شده در سامانه یا نماینده قانونی او به همراه پلاک خودروی ثبت شده در سامانه نوبت دهی اجازه ورود داده‌می‌شود.
 • این مسئله را در نظر داشته باشید که گرفتن پلاک زوج یا فرد کاملاً اتفاقی است. از زمانی که طرح ترافیک زوج و فرد برداشته شده دیگر داشتن پلاک زوج یا فرد تفاوتی نمی‌کند.
 • در صورتی که سند وسیله نقلیه گم شده‌است، باید یک نوبت آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار در رابطه با مفقودیت سند چاپ شده و ۱۰ روز از تاریخ درج آگهی گذشته باشد.
 • در صورتی که از طریق سند محل سکونت نمی‌توانید محل سکونت خود را احراز کنید، می‌توانید مدارکی از قبیل دفترچه تأمین اجتماعی، معرفی‌نامه از کارگزینی محل خدمت با درج آدرس محل سکونت برای کارکنان دولت و یا معرفی‌نامه از آموزش و پرورش محل سکونت فرزندان با درج آدرس منزل ارائه دهید.
 • در زمان تعویض پلاک، هم خریدار و هم فروشنده و یا نماینده قانونی آن‌ها به همراه وسیله نقلیه باید در محل حضور داشته باشند. برای کسب اطلاعات جامع در خصوص وکالت تعویض پلاک به مقاله وکالت تعویض پلاک مراجعه نمایید.
 • اگر به جای مالک، وکیل او در مرکز حاضر می‌شود، کارت ملی و شناسنامه وکیل به علاوه‌ی وکالت‌نامه معتبر هم باید ارائه شود.

تمام آن‌چه که در مورد سامانه نوبت دهی تعویض پلاک باید بدانید

نوبت دهی تعویض پلاک آنلاین با هدف سامان دهی به فرآیند دریافت نوبت، موجب کاهش ازدحام جمعیت و سرعت بخشیدن به انجام مراحل نقل و انتقال خودرو شده است. در این راهنمای نوبت دهی تعویض پلاک به طور کامل در مورد چگونگی دریافت نوبت از سامانه نوبت دهی تعویض پلاک با شما صحبت کردیم و تمام نکاتی که باید مورد توجه قرار دهید را بیان نمودیم. نحوه گرفتن نوبت تعویض پلاک به همین سادگی است. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله در مورد دریافت نوبت آنلاین از این سامانه سوال یا ایهامی داشتید از قسمت نظرات همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
بامداد
۱۲ آذر ۱۴۰۲

درود ، ما نوبت تعویض پلاک گرفتیم و مراجعه کردیم امابه هر طریق مشکلی پیش اومد و نوبت منقضی شد ، الان برای گرفتن نوبت جدید ارور میده فقط یک نوبت میتونید بگیرید و محدودیت برقرار شده ، این محدودیت معمولا چند روزه هست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مورد مدت زمان دقیق این محدودیت اطلاعی نداریم. بهتر است از مراکز تعویض پلاک سوال بفرمایید.

person
علی حکمتی
۰۷ آذر ۱۴۰۲

درود.ادرس بنده در سامانه سخا ثبت شد و مامور پست هم اومد دم در منزل و ادرس رو تایید کرد.در پروفایل سخا هم نوشته تایید شده.روزی که میرم تعویض پلاک دیگه مدارک مالکیت منزل و این چیزا نیاز نیس دیگه؟همون تایید سخا کافی هستش دیگه درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق سایت پست احراز محل سکونت را انجام دهید.

person
Behnam
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام من از فروشنده وکالت دارم
ایا نیاز هست اصل کارت ملی و شناسنامه فروشنده هم باشد یا اینکه با وجود وکالت از فروشنده اصل مدارک خریدار کافیه
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام. خیر باید مدارک طرفین معامله را ارائه دهید.

person
حمید حضرتی
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
منظور از خریدار حقیقی و حقوقی در انتخاب نوع خریدار چیست ؟
آیا چون وکالت نقل و انتقال دارم خریدار حقوقی محسوب میشوم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  خریدار حقیقی محسوب می شوید.

person
قربانی
۱۸ آبان ۱۴۰۲

سلام وارد سایت میشم نوبت هست ولی همین که وارد سامانه میشم برای ثبت نوبت میزنه نوبت پر شده هر جای رو میزنم نوبت نداره باید چیکار کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است در روزهای آینده دوباره امتحان نمایید.

person
حامد
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام
واسه پرداخت مالیات خطای دسترسی به سیستم شماره گذاری نمایش میده
۲ روزه همین رو نمایش میده!!!
تغیرات خاصی انجام شده؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در این مورد اطلاعی نداریم به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید.

   person
   حامد
   ۱۳ آبان ۱۴۰۲

   مشکل کار اینجاست که مرکز تعویض پلاک میگه فقط از طریق سامانه!!!!

person
امیر محمد
۲۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من میخواستم واسه نقل و انتقال ماشین یکی از اعضای خانواده وقت بگیرم توی سامانه نوشته کد ملی خریدار ولی کد ملی با کد خط مغایرت داره میتونم کد ملی خودم رو بجای کد ملی خریدار بزنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید اطلاعات خریدار را وارد کنید.

person
علیرضا قاسمی
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر، ببخشید من یه خبر توی مجله اقتصاد آفرین میخوندم نوشته بود سند کمپانی هم لازمه برای تعویض، خواستم بدونم سند کمپانی چیه دقیقا؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سند کمپانی همان برگه ای است که از طرف شرکت تولید کننده به شما داده می شود.

person
Mari
۱۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر ممتوت از مطالبتون.من برای کارت ماشینم که برگشت خورده میخوام نوبت بگیرم کدوم خدمات رو باید انتخاب کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  لطفا ا ز مراکز تعویض پلاک و پلیس +۱۰ سوال بفرمایید.

person
سحر
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام با کد ملئ من یکی از اشناهام که نمایشگاه ماشین داره ،ثبت نام کرده و داره هر ماه وقت تعویض میگیره با کدملی من وشماره موبایل خودشو داده چطور میتونم کنسل کنم ،راهنماییم میکنید لطفا

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  به یکی از مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

person
محمود
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام . برای نوبت گرفتن تعویض پلاک جدیدا اخطار میده که خریدار باید احراز محل سکونت انجام بده ، ولی بعضی جاها بدون احراز محل سکونت نوبت تعویض پلاک میگیرن ، میخواستم بدونم چطوری اینکارو انجام میدن ؟ کسی راهشو بلده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. می توانید به صورت حضوری به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

   person
   محمود
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

   ایا بجای مشتری حقیقی ، حقوقی بزنیم مشکلی ایجاد میشه ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. مشتری حقوقی هستید؟

     person
     ابطحی
     ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

     بله

  person
  مجتبی
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  با سلام دقیقا سوال خودم هم هست. بعضی جاها بدون احراز محل سکونت نوبت میگیرن.

person
سام.
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

راستی یک سوال مهم بیمه‌ای که اکثرا به آن کمتر توجه می‌شود.
در ماشینهای صفر کیلومتر که ماشین با پلاک بنام شخص ثبت نام شده تحویل داده میشوند، یک بیمه نامه شخص ثالث حداقلی بنام همان شخص وجود دارد. آیا هنگام تعویض پلاک و دیگر کارهای اداری با وکالتنامه، باید بیمه نامه جدید بنام مالک جدید صادر بشه ؟ یا با همان بیمه نامه میشه در موقع تصادفات خسارت داد؟ بیم نامه بدنه با هفتاد درصد تخفیف در ماشینهای صفر کیلومتر نیاز به بازدید دارد با خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر باید بیمه نامه به نام فرد خریداری شود.

person
سام.
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

دوستان دقت کنید، تا قبل از رسیدن تاییدیه محل سکونت، اقدام به گرفتن نوبت نکنید، اولا ممکن است تا تاریخی که نوبت گرفتید، پست برگه را نیاورد، دوما دیده شده که در چنین مواقعی سیستم بصورت عجیب و نامشخصی
هنگام گرفتن نوبت مجدد ، مرتب دچار مشگل میشه !؟

person
سام.
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

برای خودروهای صفر که پلاک شهرستان هستند، و در تهران از نمایشگاه خریداری شدهنیازی به وجود فروشنده شهرستانی نیست، اصل سند و کارت و بیمه و خلافی پلاک قبلی نمره شهرستان
که روی ماشین بوده، و اصل وکالت‌نامه و کارت ملی وکیل و برگه پستی تایید محل سکونت کافیست و نیازی به حضور شخص فروشنده در تهران که در شهرستان سکونت دارد نیست.

person
علی
۲۶ تیر ۱۴۰۲

سلام برای یک پلاک در ماه چند بار میشه نوبت گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. محدودیتی ندارد.

person
mahdi
۱۴ تیر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من احراز محل سکونت انجام دادم تایید هم شد ولی باز تو سامانه تعویض پلاک میگه احراز شنده مشکل از کجاست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. مجددا امتحان کنید شاید سامانه به مشکل خورده است.

  person
  سام.
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  کلا در کارهای اداری که اینترنتی انجام میشود از این مشکلات بوجود میاید، مهم نیست با دقت بیشتر انجام بده و اگر درست نشد برو یه کافی نت ، در عرض یک دقیقه برات انجام میده.

person
راثی
۰۹ تیر ۱۴۰۲

سلام
من به عنوان فروشنده مراحل گرفتن نوبت رو طی کردم ولی آدرس خریدار ثبت نشده بود و از طریق سایت مراحل احراز محل سکونت رو انجام دادیم ولی هنوز پست تایید نکرده و نمیتونیم نوبت بگیرم چطور میتونیم این مراحل رو سریع انجام بدیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید منتظر تاییدیه پست بمانید. یا بصورت حضوری مراجعه نمایید.

person
علیرضا
۰۸ تیر ۱۴۰۲

مدارک سکونت به‌نام من هست، میشه پلاک بنام یکی از اعضای خانواده بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. لطفا ار مراکز تعویض پلاک سوال بفرمایید.

  person
  لطفی
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  اگه در یکجا سکونت دارید میشه. ولی اگه یکی مقیم شهر دیگه باشه یا آدرس با کد پستی نخونه سیستم قبول نمیکنه. باید وکالت نامه بدی تا خودش بره دنبال گرفتن تاییدیه و گرفتن وقت تعویض پلاک بنام خودش. کلا باید پروسه از اول انجام بشه

  person
  ناصر
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۲

  بله میشه

person
حسین سلیمانی
۱۱ خرداد ۱۴۰۲

ببخشید من نوبت گرفتم ولی باید نقل وانتقال انتخاب میکردم نوشماررو انتخاب کردم مشکل داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید شماره پلاک خود را وارد کنید

person
مهدی خاوری
۰۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام ببخشید چگونه باید وکالت انجام بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. وکالت را محضری ثبت می کنید و در متن وکالت نامه باید ذکر شود اختیار چه کارهایی را دارید.

person
ایمان
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

خریدار/متقاضی با کد ملی ۰۰۷۴۹۴۸۷۵۱ قبلا یک نوبت از سامانه دریافت کرده است و امکان دریافت نوبت مجدد وجود ندارد.
برا من این پیغام رو میده در صورتی که من وقت نگرفتم کسی میدونه باید چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. به صورت حضوری به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید.

   person
   سجاد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

   سلام من نوبت گرفتم نتونستم برم الان دوباره میخام نوبت بگیرم میرنه با پلاک شما نوبت ثبت شده باید چیکار کنم

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    باید ۲۴ ساعت زمان از نوبت قبلی شما بگذرد.

person
بابایی
۳۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام من مدارک ماشین نداریم ،فقط سند ایرانخودرو وبیمه داریم،میخا تعویض پلاک کنم الان چکارکنم کارت وسند انتظامی برگشت خورده خونه نبودیم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام مجددا درخواست دهید تا برای شما ارسال شود. یا به اداره پست منطقه مراجعه کنید و به صورت حضوری کارت و سند را از پست تحویل بگیرید.

person
م
۱۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام دوستان اگه وقت تعویض پلاک گرفته باشم نوبت م رد شه دیگه نمیتونم نوبت بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. می‌توانید مجددا برای دریافت نوبت اقدام کنید.

person
بهزاد
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام، برای تعویض پلاک دائم ارور میده که اطلاعات محل سکونت معتبر نمی باشد. چطور حلش کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. از طریق سایت سامانه ها آدرس دقیق محل زندگی خود را استعلام کنید.

person
علی محمدی
۰۲ فروردین ۱۴۰۲

چرا در سایت نوبت دهی کد ملی مربوط به شماره تلفن مالک خطا میدهد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. این مورد را بهتر است از طریق خود سایت و راههای ارتباطی آن ها پیگیری کنید.

  person
  نازنین
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر من با حساب کاربری خودم به عنوان فروشنده برای خریدار نوبت تعویض پلاک گرفتم و وکالت به خریدار هم دادم حالا سوال من اینه چرا سامانه فقط و فقط کد ملی خریدار رو از من خواست و حتی پیامک ثبت نوبت روی شماره من به عنوان فروشنده اومد و هیچ شماره ای از خریدار نخواست حتی در قسمت نوبت های من کد ملی یا فراگیر من ثبت شده نه اونی که وارد کردم و مربوط به خریدار بود آیا اشتباهی رخ داده؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۳ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. تعویض پلاک به نام خریدار ثبت می شود.

person
ر. ف
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام ، اگر من به عنوان خریدار ، وکالت محضری تعویض پلاک از فروشنده داشته باشم ، دیگر در مراحل تعویض پلاک نیازی به کارت ملی و شناسنامه فروشنده نداریم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. مدارکی که می‌خواهند را باید ارائه دهید.

person
نگار
۱۵ اسفند ۱۴۰۱

برای اینکه بخوایم پلاک و به اسم یک شرکت بزنیم باید چیکار کنیم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. باید به سامانه ثبت یا مراکز ثبت بروید.

person
مهدی مشیری
۱۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام
چه روزی باید نوبت بگیریم؟ وقت های هفته جاری کاملا پر شده است.
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. از طریق سایت تعویض پلاک اقدام کنید.

person
حسینی
۲۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام.من ماشینم توقیف پلاک شدورفت پارکینگ ودرطی مراحل تعویض پلاک کابلهای فیبرنوری مرکزتعویض پلاک به سرقت رفت و یک هفته تعطیل شد حالا وصل شده میخواستم ببینم میتونم با همون نوبت قبلی ادامه تعویض پلاک رو انجام بدم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. مجددن باید نوبت بگیرید.

person
قاسم مهدی
۲۴ بهمن ۱۴۰۱

نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک ۰۹۱۹۶۲۷۵۷۶۹

person
ایمان
۲۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام آیا ماشین سنگینی که دارای پلاک موقت میباشد هم نیاز به تعویض پلاک دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. باید از تعویض پلاک سوال بفرمایید.

  person
  لطفی
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  وقتی وکالت‌نامه میدهید شخص خریدار باید دنبال کار تعویض پلاک و …برود. نیازی به وجود شما و مدارک شما نیست. در شماره گذاری باید اصل مدارک ماشین و کارت ملی خریدار که وکالت‌نامه در دست دارد نیاز دارند.

person
آرسام
۰۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام. چه کسی باید نوبت تعویض پلاک بگیرد. خریدار یا فروشنده؟؟ یا فرقی نداره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. فرقی نمی‌کنه چه کسی نوبت بگیره اما یا باید هردو طرف حضور داشته باشند برای تعویض و انتقال پلاک یا یک طرف به طرف دیگه وکالت بدهد.

person
سعید صادقی
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام برای دریافت نوبت کارت عودتی چه نوع خدمت را باید انتخاب کنیم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. سوال شما واضح نیست. در صورتی که بیمه ای را تهیه کرده اید می خواهید وجهی را پس بگیرید باید با توجه به شرایط آن بیمه برای عودت اقدام کنید.

person
آرش
۲۶ دی ۱۴۰۱

سلام من برگه سبز خودروی موردنظرموگم کردم .
روزنامه هم کردم ایالات میتونم بابرگه کمپانی و روزنامه برم تعویض پلاک؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۱

  سلام با شماره موجود در سایت تعویض پلاک تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند. ولی اصولا باید این دو مدرک همراهتان باشد.

person
سامیار
۲۰ دی ۱۴۰۱

سلام ممنون از راهنماهیتون من برای خودری برادرم نوبت گرفتم اشتباهی کد ملی خودم را ثبت کردم ایا مشکلی نداره ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱

  سلام چرا مشکل دارد البته باز بهتر است که با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

person
عالی
۱۴ دی ۱۴۰۱

سلام من رنگ موتور به کارت موتور نمیخونه مشکلی برا تعویض پلاک پیش نمیآد

person
سینا
۰۳ دی ۱۴۰۱

سلام تعویض پلاک تاکسی برون شهری چه مدارکی میخواد

person
hosein
۱۳ آذر ۱۴۰۱

سلام واسه تک پلاک آسیب دیده باید چه مراحلی رو انجام بدیم المثنى؟؟؟

person
امیر
۲۱ آبان ۱۴۰۱

سلام برای گرفتن وقت مجدد تعویض پلاک چند روز باید بگذره؟ برای گرفتن وقت مجدد خطا میده سایت و وقت قبلی هم منقضی شده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام با دفتر تعویض پلاک تماس بگیرید.

person
Sahari
۱۰ آبان ۱۴۰۱

سلام ببخشید من میخوام تعویض پلاک کنم وکالت به نام من هست ایا برای ثبت نام در سایت و نوبت گرفتن شماره همراه و کد ملی خودم رو وارد کنم یا کسی که ماشین رو ازش خریدم؟ممنون میشم جواب بدید

  person
  سحر
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

  نوبت دهی برای ماشین های خارجی و ایرانی فرق خاصی داره ؟ من شنیدم باید مدارک و سند تک برگ ماشین خارجی در ایندا باید بازدید شود بعد از اون نوبت گرفته بشه

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۱

   سلام. از مراکز تعویض پلاک به صورت اینترنتی نوبت بگیرید.

person
،،،
۲۸ مهر ۱۴۰۱

سلام روزتون بخیر ببخشید من میخوام تعویض پلاک انجام بدم تمام مراحل رفتم ولی هنگامی که میخواد نوبتم ثبت بشه اخطار میده که شما جرایم رانندگی دارید باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید اول جرائم را صفر کنید.

   person
   ،،،
   ۰۱ آبان ۱۴۰۱

   چطوری؟از کجا جرایم صفر کنیم؟چه سایتی؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۲ آبان ۱۴۰۱

    سلام سایت راهور

    person
    بهمن
    ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

    سلام‌ آیا دفتر پیشخوان نوبت میشه گرفت

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

     سلام. می‌توانید از اپلیکیشن پلیس من یا سایت راهور برای دریافت نوبت تعویض پلاک اقدام نمایید.

person
محمد
۲۳ مهر ۱۴۰۱

با سلام و خداقوت . من وارد حساب میشم وقتی می خوام نوبت بگیرم اخطار می ده که صاحب شماره موبایل با کدملی یکی نیست کدملی را تغییر دهید در حالی که شماره موبایل متعلق به خودمه و کدملی هم کدملی خودمه البته قبلا این مشکل رو نداشتم و نوبت گرفته بودم اما الان دو روزه هرچی سعی می کنم نوبت بگیرم این اخطار رو میده به نظر شما مشکل از سایته ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام با شماره تعویض پلاک در سایت تماس بگیرید. اگر هم از قبل از یکی خریداری کرده بودید، باز به دفتر همراه اول یا ایرانسل مراجعه کنید تا اگر مشکلی در ثبت وجود داشته، برطرف کنند.

person
محسن
۱۹ مرداد ۱۴۰۱

نوبت تعویض پلاکم امروز بود تصادف کردم پلیس مدارکمو گرفت نرسیدم برم نوبتم رد شد
دوباره نمیتونم نوبت بگیرم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید
متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام یک بازه زمانی دارد که باید بگذرد تا بعد دوباره بتوانید وقت بگیرید.

   person
   بهزاد حسن وند
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱

   بازه زمانی چقد طول میکشه

person
ساعی
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام آیا برای تعویض پلاک حتما باید نوبت گرفت؟ نمیشه همینطوری گرفت؟ من شنیدم که خاوران میشه بدون نوبت رفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام باید نوبت گرفت. بعد اینکه ممکن است خاوران آن روز ثبت نام نداشته باشد.

person
باران نصرتی
۰۸ مرداد ۱۴۰۱

ببخشید من میخام پلاک ماشینو عوض کنم الان باید نوبتو اینترنتی بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله

   person
   من
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱

   اگر من نوبت تعویضپلاک گرفته باشم و خلافی ام پرداخت کرده باشم بعد پلاکم توقیف بخوره میتونم تعویضپلاک کنم

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید