۰۷ مهر ۱۴۰۲

عبور از هفت خوان معاینه فنی خودرو و هزینه دریافت این مدرک مهم

در سال‌های اخیر، داشتن معاینه فنی خودرو برای خودرو الزامی‌ شده‌است و افرادی که وسیله نقلیه دارند، باید از این قانون پیروی کنند. با توجه به تاکید پلیس راهنمایی و رانندگی تمام خودرو‌ها اعم از داخلی و خارجی که سن آن‌ها بیش از ۴ سال است، باید این معاینه فنی را دریافت کنند.

همچنین در صورت سرپیچی از قانون، پلیس راهنمایی و رانندگی می‌تواند، خودرو افراد فاقد معاینه فنی را اعمال قانون کند. در این مطلب، درباره چگونگی دریافت معاینه فنی و مراحل آن توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

معاینه فنی خودرو چیست؟

معاینه فنی، یک آزمون برای بررسی ایراد‌ها و مشکل‌هایی است که ممکن است برای خودرو به وجود آمده باشد. بخشی از این معاینه مربوط به سیستم فنی خودرو است که از بروز حادثه و تصادفات پیشگیری می‌کند و بخش دیگر آن مربوط به تست آلایندگی و کنترل آلودگی هوا است. داشتن معاینه فنی نشان دهنده سالم بودن خودروی شما است. با داشتن این برگه خیالتان از بابت نبود مشکلات و تاثیر آن بر دیگر بخش‌ها از جمله کاهش مصرف سوخت راحت خواهد بود.

به مجموع این دو بررسی، معاینه فنی خودرو گفته می‌شود که بعد از آن با صدور این گواهی، سلامت فنی و ظاهری اتومبیل تایید خواهد شد. همان‌طور که اشاره شد، معاینه فنی برای خودروهایی که بیش از ۴ سال سن دارند، مانند بیمه شخص ثالث، الزامی ‌است و خودرو‌های وارداتی که قبل از سال ۲۰۱۶ هستند هم باید معاینه فنی داشته باشند.

راه‌اندازی معاینه فنی پرتابل در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۲

بر اساس گفته‌های شادی ملکی، در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۲ پرتابل‌های معاینه فنی در منازل راه‌اندازی خواهد شد. این اقدام برای اولین‌بار انجام می‌شود. همین موضوع موجب مذاکره با کارخانجات سازنده شده است تا در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۲ فعالیت یک یا ۲ دستگاه پرتابل معاینه فنی از مقابل منازل آغاز شود. با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده این پرتابل‌ها به صورت کوتاه مدت در برج‌های مسکونی واحد‌های متمرکز و ارگان‌های دولتی مستقر می‌شوند. امسال با اضافه شدن هشت خط تعداد خطوط ارائه خدمات به صورت سیار به ۱۵ خط افزایش یافته است.

تعرفه معاینه فنی پرتابل‌ها نیز مشخص شده است. در حال حاضر تعرفه معاینه فنی خودروهای سبک ۹۲ هزار تومان و تعرفه خودروهای سنگین ۱۱۹ هزار تومان است که در طرح معاینه فنی در منازل هزینه‌ای نیز برای جابجایی پرتابل‌های معاینه فنی از شهروندان دریافت می‌شود.

 

مدارک مورد نیاز برای معاینه فنی

هنگامی‌ که ماشین را برای معاینه فنی به مراکز معتبر می‌برید، باید دقت داشته باشید که مدارک معتبر را هم تحویل دهید. این مدارک شامل: اصل کارت خودرو یا سند خودرو و فرم تشخیص عیب‌های ظاهری است.

نرخ معاینه فنی خودرو در سال ۱۴۰۱

نرخ معاینه فنی در سال ۱۴۰۰ مطابق سال ۱۳۹۹ اعلام شده و هیچ تغییری نداشته‌است که عبارتند از:

 • خودرو‌های سبک در مراجعه اول: ۴۷ هزار تومان
 • خودرو‌های سبک در مراجعه دوم: ۱۰ هزار تومان
 • ماشین‌های سنگین گازوئیلی مراجعه اول: ۷۱ هزار تومان
 • خودروهای سنگین گازوئیلی در مراجعه دوم: ۱۲ هزار تومان
 • خودروهای سنگین دوگانه سوز در مراجعه اول: ۹۹ هزار تومان
 • خودروهای سنگین دوگانه سوز در مراجعه دوم: ۱۲ هزار تومان
 • موتورسیکلت در مراجعه اول: ۱۲ هزار تومان
 • موتورسیکلت در مراجعه دوم: ۲ هزار تومان

معاینه فنی تاکسی ها رایگان شد!

بر اساس قانون جدیدی که در نیمه اول سال ۱۴۰۱ تصویب شد، تاکسی داران تهرانی می‌توانند با مراجعه به مراکز تعیین شده، بدون نیاز به پرداخت هزینه، معاینه فنی خودروی خود را دریافت کنند. برای آگاهی از آدرس این مراکز، مقاله معاینه فنی تاکسی را مطالعه کنید.

مراحل اخذ معاینه فنی خودرو

هنگام ورود به مراکز معاینه اتومبیل در ابتدا پلاک ماشین با دوربین مخصوص، خوانده می‌شود و پس از ثبت اطلاعات ماشین، پذیرش برای بررسی و معاینه فنی انجام خواهد شد. پس از بررسی‌ها، معاینه فنی خودرو آغاز می‌شود. این فرایند چند مرحله دارد که عبارتند از:

 • بازرسی ظاهری
 • آزمون آلایندگی
 • بررسی کمک فنرها
 • تست ترمز
 • آزمون سیستم تعلیق
 • سلامت چراغ‌ها
 • هم راستایی چرخ‌ها
 • صدور گواهی

  معاینه فنی خودرو

  مراحل معاینه فنی خودرو

بازرسی ظاهری

مرحله اول معاینه فنی خودرو، بازرسی چشمی ‌یا ظاهری خودرو است که از نظر ظاهری ماشین بررسی می‌شود. موارد مختلفی در بازرسی ظاهری مورد بررسی قرار می‌گیرد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • آینه‌ها
 • شیشه‌ها
 • سالم بودن برف پاک کن
 • بوق خودرو
 • داشتن کمربند ایمنی
 • بررسی بدنه خودرو
 • میزان پوسیدگی بدنه
 • وضعیت لاستیک‌ها
 • صدای اگزوز
 • چراغ‌های نو بالا و نور پایین
 • چراغ راهنما
 • دود خروجی اضافی از اگزوز
 • طلق چراغ‌های عقب
 • بررسی چراغ عقب برای ترمز، دنده عقب، خطر و چراغ پلاک

دقت داشته باشید که در این مرحله لوازم و تجهیزات بسته بندی شده روی خودرو هم بررسی خواهد شد که اگر غیر استاندارد باشد، صدور معاینه فنی ماشین انجام نمی‌شود. به طور مثال استفاده از بوق با صدای نامتعارف دلیلی برای رد کردن گواهی معاینه فنی است.

آزمون آلایندگی

مرحله دومی‌ که خودرو را برای صدور معاینه فنی خودرو آماده می‌کند، آزمون  آلایندگی گاز‌های خروجی از اگزوز است. با کمک دستگاه مخصوص، میزان آلایندگی بررسی می‌شود و نباید این خروجی از حد مجاز بیشتر باشد. دقت کنید که اگر خودرو شما هوا را بیش از حد آلوده می‌کند، نمی‌توانید معاینه فنی دریافت کنید.

گاز‌های دی اکسیدکربن و مونواکسیدکربن، جزو آلاینده‌های خطرناک است که اگر میزان زیاد آن برای خودرو تشخیص داده شود، باعث مردود شدن معاینه ماشین خواهد شد.

بررسی کمک فنرها

کمک فنر‌ها با دستگاه مخصوص بررسی می‌شود که نتیجه آزمون را به صورت عددی و شکل گرافیکی ثبت می‌کند. در این آزمون، تمام کمک‌های عقب و جلو خودرو بررسی خواهند شد و اگر مشکلی برای کمک فنرها وجود داشته باشد، ممکن است که ماشین در پیچ جاده‌ها دچار حادثه شود و به همین منظور تست و بررسی فنرهای خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است.

تست ترمز

شتاب گیری خودرو تا حد نهایی آن بررسی خواهد شد تا ترمز‌ها ارزیابی شوند. علاوه بر این موضوع، بررسی عملکرد ترمز دستی در این مرحله هم انجام می‌شود. دقت کنید که لنت‌های نو و استفاده از روغن ترمز باکیفیت و مناسب می‌تواند به سلامت ترمز‌ها کمک کند.

آزمون سیستم تعلیق

در مرحله آزمون سیستم تعلیق خودرو، با دستگاه این سیستم را تحت فشار قرار می‌دهند تا عملکرد آن بررسی شود. باید اتصالات و قطعات این سیستم محکم باشد تا گواهی این مرحله برای گواهی معاینه فنی خودرو سپری شود.

سلامت چراغ‌ها

بهتر است که قبل از مراجعه برای دریافت معاینه فنی خودرو، چراغ‌های ماشین را بررسی کنید تا انحراف نور نداشته باشند. این مرحله در معاینه فنی به وسیله رایانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هم راستایی چرخ‌ها

در مرحله هم راستایی چرخ‌ها اگر میزان انحراف جانبی خودرو در هر ۱۰۰۰ متر بیشتر از ۷ متر باشد، گواهی صدور معاینه فنی به خودرو تعلق نمی‌گیرد. در حقیقت هنگام رانندگی اگر فرمان خودرو را رها کنید، نباید جلوبندی و فرمان خودرو بیشتر از ۷ متر، منحرف شود.

صدور گواهی

اگر خودرو تمام مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارد، برچسب گواهی معاینه فنی خودرو برای ماشین صادر می‌شود. به طور معمول اعتبار یکساله برای این گواهی در نظر گرفته شده‌است.

تفاوت معاینه فنی خودروی بنزینی با دوگانه سوز

دقت کنید که خودروهای بنزینی فقط باید معاینه فنی بنزینی داشته باشند، اما خودروهای دوگانه سوز بازرسی چشمی ‌و ظاهری از مخزن هم دارند. در برخی اوقات بعد از بررسی ظاهری مخزن، تشخیص انجام آزمون هیدرواستاتیک داده می‌شود. در این حالت خودروهای دوگانه سوز باید سه مرحله آزمون هیدرواستاتیک، بازرسی چشمی ‌و معاینه فنی عادی را پشت سر بگذارند.

چرا ماشین در معاینه فنی مردود می‌شود؟

اگر خودرو در یکی از مراحل گفته‌شده برای صدور گواهی معاینه فنی، مشکلی داشته باشد، مردود اعلام خواهد شد. برخی از مشکلات خودرو که باعث مردود شدن ۱۰۰ درصد معاینه فنی خودرو می‌شود عبارتند از:

 • آزمون آلایندگی
 • ترمزها
 • هم راستای چرخ‌ها
 • وضعیت ظاهری
معاینه فنی خودرو

دلایل مردودی در معاینه فنی خودرو

هنگامی ‌که خودرو برگه معاینه فنی را تحویل نگیرد و مردود شود، ۱۵ روز زمان دارد تا چک لیستی که در برگه نتایج اعلام شده بررسی و برطرف کند تا مجدد برای اخذ معاینه فنی اقدام کنید.

بعد از بررسی‌های انجام شده سلامت خودرو مجدد بررسی می‌شود و برچسب معاینه فنی بر روی خودرو نصب خواهد شد.

اگر سن خودرو زیاد باشد و زمان اسقاط آن رسیده‌باشد چگونه باید اقدام کرد؟ برای کسب اطلاعات جامع در این باره مقاله اسقاط خودرو فرسوده را مطالعه نمایید.

نوبت دهی برای معاینه فنی خودرو

با شیوع بیماری کرونا و احتمال انتقال این ویروس، مراکز معاینه فنی شرایطی را فراهم کرده‌اند که ازدحام کاهش پیدا کند.

با راه اندازی سیستم آنلاین نوبت دهی در شهرهای بزرگ مانند: تهران، اصفهان، مشهد و تبریز از صف‌های طولانی در این مراکز جلوگیری شده و روند کار سرعت گرفته است.

برای استفاده از خدمات نوبت دهی معاینه فنی باید به سامانه https://services27.tehran.ir/   مراجعه کنید و پس از ورود در ابتدا قوانین و مقررات را مطالعه کنید. با تایید این قوانین به صفحه بعدی منتقل می‌شوید و شماره پلاک، نام و نام خانوادگی و شماره موبایل خود را وارد می‌کنید.

در ادامه کد فعالسازی برای گوشی همراه شما ارسال شده که بعد از وارد کردن آن کد به صفحه اطلاعات مراکز معاینه فنی، منتقل می‌شوید. در این بخش باید نام مرکز و تاریخ مدنظر خود را وارد کنید. همچین شرایط پرداخت آنلاین هزینه معاینه فنی هم فراهم شده است.

اطلاعات مراکز معاینه فنی

ساعات مراکز فنی در هر منطقه‌ای ممکن است، متفاوت باشد. دقت کنید که اطلاعات کامل مانند: ساعات کاری، محل قرارگیری روی نقشه و آدرس کامل را یادداشت کنید تا در صورت مراجعه با مشکلی مواجه نشوید.

نکته: برخی از مراکز معاینه فنی ۲۴ ساعته است و برخی دیگر خدمت رسانی را در ساعات و روزهای عادی انجام می‌دهند.

نکات مهم معاینه فنی

همان‌طور که توضیح داده‌شد، دریافت معاینه فنی اتومبیل از اهیمت بالایی برخوردار است تا بتوان در سطح شهر تردد داشت. نکات مهم دیگری هم وجود دارد که باید به آن دقت کرد:

 • تا ۱۴ روز پس از دریافت نوبت دهی زمان دارید تا به مراکز معاینه فنی مراجعه کنید.
 • برای خرید طرح ترافیک به معاینه فنی نیاز دارید.
 • خودروهایی که معاینه فنی برتر دارند، ۲۰ درصد تخفیف برای ورود به طرح ترافیک و زوج و فرد دارند.
 • به راحتی با ارسال عدد ۱ به شماره ۲۰۰۰۱۱۲ می‌توانید مدت زمان انتظار در صف مراکز معاینه فنی را بدانید.

در آخر به این موضوع توجه داشته باشید که معاینه فنی خودرو علاوه بر اینکه ایرادات خودرو را مشخص می‌کند و از تصادفات‌های احتمالی جلوگیری می‌کند، به سلامتی و پاکیزگی محیط زیست و هوا هم کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
جرائم ستاره دار
۱۴ فروردین ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / اطلاعات خودرو و موتور / مقالات بیمه شخص ثالث

جرایم ستاره دار چیست؟ + لیست کامل ۴ نوع جریمه ستاره دار با توضیحات

اگر به جدول تخلفات رانندگی نگاهی بیندازید، در کنار برخی از تخلفات علامت ستاره دیده می‌شود. جرائم ستاره دار در دسته جرائم خطرناک قرار می‌گیرند. لیست کامل این جرایم ستاره دار را در این مقاله بیمه دات کام شرح داده ایم

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
محمد
۰۱ دی ۱۴۰۲

آقا این معاینه فنی خوبه اما فقط از حیث آلایندگی و سیستم ترمز و چند آپشن ضروری اما اینکه مثلا میزان فرمان یا لاستیکها این موارد چیزیه که خود راننده هم تشخیص میده و نیاز نیست مراکز بگن چیزی که ما متوجه اون نمیشیم میزان آلایندگی است و فلسفه وجودی این مراکز هم همینه , من رفتم میگن اشکال میزان فرمان خوب این ماشینی که من هر روز سوار میشم و اصلا هیچ انحراف و لغزشی توی فرمان اون نمی بینم آخه باید برم چی کارش کنم من قطعا به موقع لنت ها سرویس های دوره ای و موارد ضروری که نیاز باشه انجام میدم این موارد جز اینکه یک هزینه اضافی و وقتی که از مراجعه کننده ها میگیره چیز دیگری نیست البته بالاخره این تعمیرگاه های مستقر در مراکز نیز باید نون بخورند .

person
m_kh_1378
۰۲ آذر ۱۴۰۲

سلام شاسی ماشین من شکسته و جوش دادم آیا معاینه فنی به ماشین من می دن یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این سوال را باید از مراکز معاینه فنی بپرسید.

person
S A
۲۳ مهر ۱۴۰۲

سلام ببخشید ماشین من دوگانه سوز هستش ولی تاریخ کپسول گاز تموم شده آیا فقط معاینه فنی بنزین را بهم میدهند یا خیر ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از مراکز معاینه فنی بپرسید.

person
A
۱۷ مهر ۱۴۰۲

فرم تشخیص عیب‌های ظاهری که توی مداک مورد نیاز گفتید رو باید از کجا تهیه کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این فرم را باید از مراکز معاینه فنی دریافت نمایید.

person
فیروز
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام کدام معاینه فنی؟ بنده ۴ عدد سوزن انژکتور کروز ساخت ایران خریدم سنسور اکسیژن عوض کردم سنسور مپ عوض کردم ۴ عدد شمع نو بوش روش بستم ۶۰۰ هزار تومان تعویض روغن هفته پیش انجام دادم ماشین خیلی نرم رفتم معاینه فنی دماوند برای بار دوم برگه اول نوشته بود تنظیم موتور و مرا رد کرد بار دوم نوشته بود تنظیم موتور و رفع دود آبی و دود سیاه گفتم که من تمام قطعات رو نو خریدم و بستم شما چرا اینو نوشتی دفعه اول که این رو ننوشته بودی گفت چرا برگه اول رو به من نشون ندادی چون میدونستم ضایع کرده این وضعیت معاینه فنی ماست بردم بیرون بخدا دیاگ زد نفهمید که مشکل چیه گوشش رو برده جلو اگزوز میگه احتمالأ مال سوزن انژکتور باشه گفتم بخدا تازه خریدم جنس کروز گفت جنسش خرابه کهنه های خودش رو داری ،شما که ایراد میگیرید الکی کلی هزینه می‌گذارید دست مردم بعد میرم اون جنس آشغال میدید دستشون دوباره هم ایراد میگیرید این وضعیت ماست خود خوان حدیث مفصل از این محل

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بخاطر مشکل به وجود آمده متاسفیم. گاهی چنین مشکلاتی در معاینه فنی به وجود می آید. بهتر است به یک مرکز دیگر مراجعه نمایید.

person
مهرداد
۱۳ تیر ۱۴۰۲

وقتتون بخیر آیا وقتی صافکاری ماشین انجام شده و رنگ نشده باشه معاینه فنی انجام میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. از مراکز معاینه فنی بپرسید.

  person
  M
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام ایا در مراکز فنی الایندگی خودرو به صورت چشمی مجاز هست؟؟ یا باید با دستگاه زده شود؟. در مرکز بهارستان چراغچی ۲۷ این کار انجام میشود. و کلا خودرو ها رو رد میکنن تا پول بگیرن

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۷ تیر ۱۴۰۲

   سلام. معمولا این کار را با دستگاه انجام می‌دهند.

person
محمد
۱۳ تیر ۱۴۰۲

سلام آیا نداشتن ایربگ روی معاینه فنی تاثیر دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. در صورتی که خودرو ایربگ نداشته باشد خیر. اما اگر دارای ایربگ باشد و آن را غیرفعال کنید بله.

  person
  M
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  انگار اینجا دستگاه رو قبول ندارن و جشمی انجام میدن تا پول بگیرن فقط

person
موحد
۲۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام ماشین من ۲۰۶ مدل۹۴ هست آیا میتونیم معاینه فنی برتر بگیرم؟ شرایطش به چه شکل هست ،اگه خیلی سخت میگیرن که عادی بگیرم ؟ ممنون راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید

person
وحید
۱۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام،من رفتم معاینه فنی ۲۸/۱۲/۱۴۰۱مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای معاینه بصورت نقدی ازم گرفت گفت کارت خوان خرابه و بعد معاینه کرد ماشینو قبول شدم،مگه نباید۴۷۰۰۰ تومان میگرفت که ۱۰۰ تومان گرفت کارشونم بلدن نقدی میگیرن که کسی نتونه شکایت کنه،بعدش من دیدم یه ماشین که توصف بود چن بار خاموش کرد باحل دادن رسید به آزمون قبولش کردن چرا چون مبلغ دو برابر اندی از ملت میگیرن میترسن مردم برن شکایت کنن حتی من رسید ۱۰۰ تومنو خواستم گفت کاغذ چاپگردستگاه تموم شده واقعا فقط میشه گفت متاسفم🤔😔

person
امیر
۱۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید اگه زیر ماشین منبع اگزوز اسپرت باشه معاینه فنی مردود میشود یا خیر .

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. مردود میشه

person
سلطان
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام سپر اگه شکسته باشه قبول میکنند ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام بله

person
Nima
۰۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام منبع اگزوز اگه داشته باشیم معاینه فنی گیر میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله احتمالا مشکل ساز شود.

person
206sd
۱۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام، چراغ abs ماشینم روشن شده آیا در معاینه فنی تایید می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. باید مشکل را برطرف کنید.

person
تهرانی
۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام ، آیا شکستگی کوچک در ناحیه شیشه جلو و یا داشتن زنون باعث عدم تایید معاینه فنی میشود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله وجود شکستگی باعث رد شدن معاینه فنی می شود. می توانید برای اطمینان از کارشناسان معاینه فنی در خواست کنین از خودروی شما بازدید کنند.

person
امرالله عموسلطانی
۲۰ آذر ۱۴۰۱

سلام من ماشینم مال سال ۱۳۷۷
می خواستم بدونم اصلا به من معاینه فنی می دهند (ماشین را تازه خریدم)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام باید از خود یکی از دفاتر معاینه فنی بپرسید.

person
مجید
۲۱ آبان ۱۴۰۱

سلام در تاریخ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ مرکز معاینه فنی بعثت تهران ۹۲۰۰۰ تومن پول گرفتن ؟؟
کی گرون شد؟

person
مهدی
۰۱ مهر ۱۴۰۱

ببخشید من در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ در شهرستان خودمون معاینه فنی خودرو رو انجام دادم و مشکلی نداشت و برگه پرینت شده از سیستم رو هم گرفتم منتها در سایت تهران برام میزنه خودرو معاینه فنی نداره، میشه راهنمایی بفرمایین

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید ثبت شده باشد. البته ممکن است که این ثبت با تاخیر باشد. با توجه به تعطیلات آخر هفته.

person
مرتضی
۱۴ تیر ۱۴۰۱

سلام
وقت بخیر
آیا در مورد خودرو های دوگانه سوز محدودیت خاصی در مورد نوع منبع صادر شده
خودروی پراید با منبع ۶۰ لیتری دارم که منقضی شده گفتند باید منبع ۵۲ لیتری نصب کنم وگرنه معاینه دریافت نخواهم کرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر چنین چیزی را گفته اند، پس باید رعایت کنید.

person
N.j
۰۵ خرداد ۱۴۰۱

سلام من ماشینم امروز مردود شد میتونم قبل از مهلت ۱۴ روز به شهر خودم برگردم و مرکز معاینه‌ی دیگه‌ای برم؟ یا باید فقط به همین مرکز مراجعه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص محدودیتی نشنیده ایم. اما به هر حال اطلاعات شما ثبت شده است.

person
سینا
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
من رفتم مرکز معاینه فنی بیهقی و اونجا مردود شد ماشینم، بعد از رفع عیب، الان برام مقدور نیست به همون مرکز (بیهقی) دوباره مراجعه کنم، امکانش هست بازدید مجدد رو در مرکز دیگری انجام بدم؟
اگه این کار شدنی هست، باید چقدر پرداخت کنم؟ (باید هزینه کامل رو دوباره بدم یا فقط هزینه بازدید مجدد)

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم نیاز باشد اما باز بهتر است که با همان مرکز تماس بگیرید.

person
س.ج
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

چرا از طریق تهران من نمیتوانم وقت معاینه فنی بگیرم.اگر این سرویس را ندارند لطفا راهنمائی فرمائید که بنده چگونه از بیقی وقت بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، تنها راه از سایت باید رزرو کنید یا اینکه به شهرهای دیگر مراجعه کنید.

  person
  مهدی
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۱

  ۴ساله داداش

person
سلام ماشین من مدل ۹۷ ماه سوم هست کی باید برای معاینه فنی اقدام کنم
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

معاینه فنی ۴ سال از تاریخ تولید است یا ۵ سال این برام مبهمه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ۵ سال است. البته اگر تغییری به تازگی نکرده باشد.

person
مسعود
۱۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام بعداز استفاده از بیمه چند درصد از تخفیفش کم میشه.و ایا این درصدی که کم میشه به مبلغ پرداختی که شرکت بیمه ربط داره یانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز تخفیف چه چیزی؟

person
الهام
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام ماشین من صفره افسر جلومو گرفت که معاینه فنی خودرو ندارم و جریمم کرد، چرا؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، کار افسر غیرقانونی بوده است. شما می توانید به سازمان بازرسی ناجا اعلام شکایت کنید.

person
عصمتی
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام معاینه فنی برای چه خودروهایی لازم است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تمامی خودروها به جز خودروهای صفر تا ۴ یا ۵ سال نیاز به معاینه فنی ندارند.

person
علی دایی کرمی
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام من رفتم یکی از مراکز معاینه فنی گفتن که به دلیل نقص فنی خودرو نمیتونیم بهت کارت بدیم بعد رفتم ی مرکز دیگه تو شهر دیگه بهم دادن. یعنی چی آخه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، ما فقط نکات مهمی را در خصوص معرفی مراکز معاینه فنی نوشته ایم. شما می توانید به سازمان مربوط به برای شکایت مراجعه کنید.

person
اسیوند
۱۶ دی ۱۴۰۰

سلام بابا این کارها چیه برو اونجا ی پولی بده تموم بشه بره دیگه چرا مردمو میترسونید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۰

  دوست عزیز، گرفتن کارت معاینه فنی با تخلف نوعی جرم است و اگر احراز شود، شما هم به دردسر خواهید افتاد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید