۳۰ تیر ۱۴۰۳

نحوه استعلام بیمه بدنه خودرو با کد ملی و پلاک از شرکت‌های مختلف

در صورتی که به تازگی خودرو جدیدی خریده‌اید، می‌توانید به صورت آنلاین و در کمتر از چند دقیقه اصالت و اعتبار بیمه بدنه خود را استعلام بگیرید. همچنین افرادی که بعد از خرید بیمه بدنه اطلاعات بیمه‌نامه و تاریخ انقضای بیمه بدنه خود را فراموش کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت شرکت بیمه موردنظرشان استعلام بیمه بدنه خودروی خود را انجام دهند. در این مقاله سوالات پرتکرار شما درباره استعلام بیمه بدنه را پاسخ داده‌ایم. برای اطلاع از نحوه استعلام بیمه بدنه خودرو در این مقاله از مجله بیمه دات کام، همراه ما باشید.

استعلام بیمه بدنه از شرکت‌های بیمه مختلف (بهترین روش)

آسان‌ترین راه برای استعلام بیمه بدنه، مراجعه به وب‌سایت‌ شرکت‌های بیمه‌ است. برای استعلام بیمه بدنه خودروی خود، فقط کافیست شرکت بیمه خود را از بین موارد زیر انتخاب و اطلاعات درخواست شده نظیر شماره بیمه‌نامه و کد بیمه‌گزار را وارد کنید.

استعلام-بیمه-بدنه

 استعلام بیمه بدنه ایران

استعلام بیمه بدنه دانا

استعلام بیمه بدنه پاسارگاد

استعلام بیمه بدنه آسیا

استعلام بیمه بدنه ما

استعلام بیمه بدنه البرز

استعلام بیمه بدنه سامان

استعلام بیمه بدنه معلم

استعلام بیمه بدنه کارآفرین

استعلام بیمه بدنه پارسیان

استعلام بیمه بدنه کوثر

استعلام بیمه بدنه دی

استعلام بیمه بدنه نوین

استعلام بیمه بدنه سرمد

استعلام بیمه بدنه رازی

استعلام بیمه بدنه تعاون

استعلام آنلاین بیمه بدنه از سایت بیمه مرکزی

سایت بیمه مرکزی به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت آنلاین از وضعیت بیمه بدنه خود آگاه شوید. مراحل استعلام بیمه بدنه از سایت بیمه مرکزی:

  • وارد سایت بیمه مرکزی شوید و روی میز خدمات الکترونیک کلیک کنید.
  • استعلام اصالت بیمه‌نامه را انتخاب کنید.
  • در این بخش با داشتن هر کدام از اطلاعات مربوط به خودرو، نظیر کد یکتا، کد شاسی و یا شماره بیمه‌نامه، می‌توانید استعلام بیمه بدنه خودرو را بگیرید.

صفحه استعلام بیمه نامه در سایت بیمه مرکزی

در ادامه هرکدام از این موارد را با جزئیات بیشتری توضیح داده‌ایم:

۱-    استعلام بیمه بدنه خودرو با کد ملی و کد یکتا

با وارد کردن شماره یکتای بیمه‌نامه و کد ملی بیمه‌گزار به راحتی می‌توانید بیمه بدنه خودروی خود را استعلام کنید. کد یکتا یک کد ۱۱ رقمی منحصر به خودروی شماست که روی بیمه‌نامه درج شده است. برای اطلاع از راه‌های دریافت کد یکتا می‌توانید مقاله کد یکتای بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید.

محل نمایش کد یکتای بیمه نامه جهت استعلام بیمه بدنه

۲-    استعلام بیمه بدنه خودرو با شماره بیمه‌نامه

با داشتن شماره بیمه‌نامه به همراه شرکت بیمه‌گر، امکان استعلام بیمه بدنه برای شما وجود دارد. این شماره روی بیمه‌نامه شما درج شده است.

محل-نمایش-شماره-بیمه نامه جهت استعلام بیمه بدنه خودرو

۳-    استعلام بیمه بدنه خودرو با شماره شاسی (کد VIN)

شماره شاسی یا کد VIN در واقع حکم اثر انگشت خودروی شما را دارد. با وارد کردن این کد به همراه شماره تلفن همراه خود می‌توانید استعلام بیمه بدنه را انجام دهید. بسیاری از قطعات جانبی اصلی بر اساس VIN دسته‌بندی می‌شوند. برای آشنایی با کاربردهای کد VIN خواندن مقاله شماره VIN خودرو را به شما توصیه می‌کنیم.

محل نمایش شماره بیمه‌نامه جهت استعلام بیمه بدنه

۴-     ارسال پیامک؛ روشی آسان برای استعلام بیمه بدنه خودرو

با ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۲۶۱، نتیجه استعلام بیمه بدنه خودرو در اسرع وقت برای شما ارسال می‌شود.

پیامک را باید در یکی از قالب‌های زیر (از راست به چپ) ارسال کنید:

شماره بیمه‌نامه * کد ملی بیمه‌گزار * ۱

 کد یکتای بیمه‌نامه * کد ملی بیمه‌گزار* ۲

VIN* کد ملی متعلق به شماره همراه استعلام‌کننده * ۳

خرید بیمه شخص ثالث

ااستعلام بیمه بدنه خودرو با پلاک امکان‌‌پذیر است؟

در حال حاضر، امکان استعلام مستقیم بیمه بدنه خودرو با پلاک از طریق هیچ سامانه‌ای وجود ندارد. برای استعلام بیمه شخص ثالث با وارد کردن شماره پلاک در سامانه‌های مختلف مانند سنهاب یا بیمه‌دات‌کام، می‌توانید از وضعیت بیمه‌نامه و اطلاعات مربوط به آن آگاه شوید. با این وجود چنین امکانی برای بیمه بدنه هنوز فراهم نشده است.

استعلام بیمه بدنه

چگونه بیمه بدنه خودرو را تمدید کنیم؟

پس از استعلام بیمه بدنه حتما به تاریخ انقضای بیمه‌نامه خود دقت کنید و در صورت نزدیک بودن موعد انقضای بیمه‌نامه، نسبت به تمدید بیمه بدنه خود اقدام کنید.

تمدید بیمه بدنه خودرو به صورت حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است. شما می‌توانید به دفاتر شرکت بیمه مورد نظر خود مراجعه کنید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا به صورت آنلاین و بعد از مقایسه شرکت‌های بیمه مختلف، بیمه بدنه خودروی خود را تمدید کنید.

در بیمه دات کام، طیف وسیعی از پوشش‌های بیمه‌ای با قیمت‌های متنوع ارائه می‌شود تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین بیمه‌نامه را با توجه به نیاز و بودجه خود انتخاب کنید .در صورت خرید بیمه بدنه از بیمه‌دات‌کام، به صورت خودکار، تاریخ انقضای بیمه‌نامه به شما یادآوری می‌شود تا بتوانید به موقع نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با کارشناسان مجرب بیمه دات کام تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید