02 بهمن 1401

راهنمای کامل شکایت از راننده مقصر در تصادفات و حوادث رانندگی

طبق آمار رسمی کشور، ایرانیان خیلی بیشتر از میانگین جهانی دچار سانحه تصادف می‌شوند. پایین بودن کیفیت خودروها و جاده‌های کشور و  رانندگی پرخطر، نقش مهمی در حجم تصادفات دارد. بررسی این آمار همچنین میزان درگیری بالای افراد با حوادث رانندگی را نشان می‎‌دهد. پس لازم است که بدانیم اگر در این شرایط قرار گرفتیم، چطور باید عمل کنیم؟ شکایت از راننده مقصر پس از تصادف چگونه انجام می‌شود؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها با ما همراه باشید.

شکایت از راننده مقصر

برای شکایت از راننده مقصر، ابتدا لازم است اقامه دعوا کنید. کارشناسان دادگستری بر اساس کروکی و … نظر خود را بیان کنند. اگر تصادف منجر به جرح یا فوت شده است، شما به نظر پزشک قانونی نیز نیاز دارید. سپس همه‌ی موارد گفته شده برای رسیدگی به دادسرا ارجاع داده می‌شود. پس از بررسی پرونده، اگر راننده به عنوان مقصر شناخته شد، برای او قرار مجرمیت صادر می‌شود. در نهایت نیز دادگاه رای نهایی خود را صادر می‌کند.

اولین کار بعد از تصادف رانندگی

هنگامی که حوادث رانندگی رخ می‎دهد، اولین و مهم‌‎ترین کار تماس با پلیس 110 است. موقع تماس با پلیس از شما اطلاعاتی از قبیل: محل وقوع تصادف، تعداد افراد مصدوم، نوع تصادف و … پرسیده می‌‎شود. پس لازم است با انواع تصادفات آشنایی داشته باشید.

انواع تصادفات رانندگی

در حالت کلی سه نوع تصادف در حوادث رانندگی اتفاق می‎افتد که به شرح زیر است:

 • تصادفات با خسارت مالی: در اثر این نوع از تصادفات به خودرو خسارت مالی وارد می‎شود. مانند: تصادف با خودروهای دیگر یا با اجسامی مانند درخت، گاردریل، دیوار و… .
 • تصادفات با خسارت جرحی: در اثر این نوع از تصادفات به راننده یا سرنشینان خودرو، خسارت جسمی وارد می‎شود. مانند: شکستگی دست، پا، سر و… .
 • تصادفات با خسارت فوتی: این نوع تصادفات با فوت راننده یا سرنشینان خودرو همراه است.

بعد از رسیدن پلیس، مقصر تعیین و در صورت نیاز کروکی و ارجاع به مقامات تنظیم می‌‎شود. با تعیین میزان خسارت، بیمه شخص ثالث می‌تواند خسارات اشخاص ثالث را پرداخت کند.  در ادامه توضیحاتی درباره کروکی  به شما می‌دهیم.

مطلب پیشنهادی : راهنمای بیمه شخص ثالث

انواع کروکی

مطابق قانون، دو نوع کروکی داریم که در ادامه به شرح هر یک از آن می‌پردازیم.

کروکی سازش

این کروکی زمانی استفاده می‌‎شود که هر دو طرف حادثه، تقصیر را قبول دارند و مقصر اصلی نیز مشخص است. در این تصادفات نباید هیچگونه مورد جرح یا فوتی وجود داشته باشد. مدارک مورد نیاز  برای کروکی سازشی به شرح زیر است:

 • گواهینامه
 • کارت خودرو
 • کارت بیمه شخص ثالث
 • برگ معاینه فنی

کروکی عدم سازش

مواقعی که مقصر اصلی مشخص نیست و دو طرف دعوا تقصیر خود را نمی‌‎پذیرند، این کروکی برای مراجع قضایی ترسیم می‌‎شود. مدارک زیر برای ارسال اطلاعات کروکی عدم سازش به مراجع قضایی ضروری است:

 • عدم قبول نظریه افسر
 • عدم تکمیل مدارک مثل گواهینامه، بیمه‌‎نامه و …
 • خسارت بالای تعهد بیمه‎نامه مقصر حادثه
 • تصادفات جرحی و فوتی

در صورتی که خودروی راننده مقصر آسیب دیده باشد و خسارت احتمالی را بیشتر از 20 میلیون تومان تخمین بزند، باید برای دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی به دفاتر نمایندگی بیمه مراجعه کند؛ پس باید برای دریافت کروکی منتظر افسر پلیس راهنمایی و رانندگی بماند. اگر نیازمند اطلاعات بیشتری در مورد کروکی تصادف هستید، می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای مواردی که کروکی ندارید، مقاله خسارت بدون کروکی را مطالعه کنید.

نحوه شکایت از راننده مقصر در تصادفات با خسارت مالی

در تصادفات با خسارت مالی، 3 حالت ممکن است رخ دهد:

 1. توافق دو طرف و پایین بودن خسارت: مقصر بدون مراجعه به شرکت بیمه، خسارت را پرداخت کند.
 2. توافق دو طرف و بالا بودن خسارت: اگر شخص مقصر تمایل داشت که از بیمه خود استفاده کند، در این‎صورت روند پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه بررسی می‎شود. پرداخت نیز با توجه به سقف مندرج در بیمه‎نامه شخص ثالث یا بیمه بدنه و میزان خسارت، صورت می‎گیرد.
 3. در صورت عدم توافق طرفین و بالا بودن خسارت: اگر راننده مقصر از همکاری با طرف خسارت دیده در مراجعه به بیمه خودداری کند، یا غرامت پرداخت شده توسط بیمه، تمام خسارت طرف مقابل را جبران نکند؛ فرد خسارت دیده می‎تواند برای دریافت تمام یا بخش باقیمانده از خسارت خود به مرجع قضایی صالح مراجعه نماید.

مهلت شکایت از راننده مقصر به شرکت بیمه گر 5 روز بعد از تصادف است. در خصوص تصادف جرحی و غیره مهلت ثبت شکایت قانونی تفاوت دارد که در این خصوص بهتر است با یک وکیل مشورت کنید.

شکایت از راننده مقصر

شکایت از راننده مقصر در تصادفات با خسارات مالی

شکایت از راننده مقصر در حالت عدم توافق طرفین

قانون ها و مقررات مصوب سازمان بیمه مرکزی، در صورت عدم توافق طرفین دو حالت را در نظر گرفته است:

 • طبق قوانین بیمه ای در سال 1400، درصورتی‌که میزان خسارت کمتر از ۲۰ میلیون تومان باشد، باید مطابق قانون با کروکی غیر سازشی خود به شورای حل اختلاف طرح شکایت کنید.
 • اگر میزان خسارت بیشتر از ۲۰ میلیون تومان باشد، بایستی با مراجعه به دادگاه حقوقی طرح شکایت کنید.

شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی

برای شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی، لازم است برای انجام مراحل قانونی به دادسرا مراجعه کنید. در این حالت، بایستی کروکی تصادف را به همراه داشته باشید. در تصادفات جرحی، علاوه بر دیه، مجازات‎‌های دیگری مثل حبس و پرداخت جزای نقدی نیز تعبیه شده است.

مراحل شکایت از راننده مقصر در تصادفات جرحی

مراحل شکایت از راننده مقصر در تصادفات جرحی، به شرح زیر است:

 1. تشکیل پرونده در دادسرا
 2. ارائه مدارک مورد نیاز مانند: نامه پزشکی قانونی و بیمه‌‎نامه
 3. استعلام اصل بودن بیمه‎نامه توسط مقام قضایی
 4. صدور قرار مناسب
 5. ارجاع پرونده به کارشناس
 6. تحقیقات محلی (در صورت نیاز)
 7. اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی
 8. صدور قرار جلب به دادرسی و ارجاع پرونده به دادگاه کیفری دو
 9. صدور رای توسط دادگاه

شکایت از راننده مقصر در خسارت فوتی

در تصادفات منجر به فوت، جرم راننده مقصر قتل غیر عمد محسوب می‌شود. مطابق قانون فوت در اثر تصادف در موارد زیر نیز قتل غیر عمد تلقی می‌‎شود:

 • اگر راننده‌ مقصر، سرعت غیرمجاز داشته باشد.
 • تصادف در اثر نقص فنی خودرو
 • تردد در محلی غیر مجاز
 • رانندگی منجر به تصادف در حالت مستی و…

با توجه به غیر عمد بودن قتل، مجازات قصاص رخ نمی‌دهد. برابر قانون، مجازات قتل غیر عمد، پرداخت دیه است. تصادفات منجر به فوت، دو جنبه عمومی و خصوصی دارد. در جنبه عمومی جرم، فرد خاطی محکوم به حبس و پرداخت جزای نقدی می‌شود. در جنبه خصوصی، مجرم محکوم است که مبلغ دیه را به اولیای دم بپردازد.

خرید بیمه بدنه

میزان مجازات راننده مقصر در صورت فوت

بر اساس ماده 714 قانون مجازات اسلامی، اگر راننده یا متصدی وسیله موتوری در صورت بی‎‌احتیاطی، بی‎‌مبالاتی، عدم رعایت مقررات رانندگی یا عدم مهارت، منجر به قتل غیر عمد شود و به 6 ماه تا 3 سال حبس و پرداخت دیه محکوم می‌‎شود. لازم به ذکر است که پرداخت دیه منوط به مطالبه اولیای دم است.

اما چگونه راننده مقصر را تشخیص دهیم؟ چه کسی مقصر تصادف است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله ۵ روش تعیین مقصر در تصادفات رانندگی مراجعه کنید.

مراحل شکایت از راننده مقصر در خسارت فوتی

مراحل شکایت در خسارت منجر به فوت، مشابه شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی است.

استفاده از بیمه اجباری در خسارت جرحی و فوتی

با توجه به تبصره ماده ۱۶ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری، بیمه‌‎گر می‌‎تواند بدون نیاز به رای مراجع قضایی، با توافق راننده مقصر و ورثه متوفی، مبلغ دیه و خسارات را پرداخت کند. در این‎‌صورت، برای مطالبه خسارت از بیمه، احتیاجی به رای قطعی دادگاه نیست. در قانون جدید مبلغ دیه افراد بدون توجه به جنسیت – زن و مرد دیه مساوی دارند- تعیین می‎‌شود. پس مابه التفاوت دیه، توسط صندوق تامین خسارات بدنی پرداخت می‌‎شود.

نکته‎‌های مهم در دریافت خسارت جانی و مالی

اگر بیمه شخص ثالث دارید توجه به نکات زیر برایتان راه‎گشاست.

توجه به نرخ دیه

می‌دانیم که هرساله نرخ دیه توسط قوه قضائیه اعلام می‌شود. بنابراین تعهدات بیمه شخص ثالث نیز بر مبنای دیه، معین می‌‎گردد. پوشش خسارت جانی بیمه، برابر با نرخ دیه در ماه‌های حرام همان سال تعیین می‎‌شود. در حالی‌ که پوشش مالی بیمه‎‌نامه به میزان ۲.۵ درصد پوشش مالی، محاسبه می‌شود. این مبلغ تا سقف نصف دیه قابل افزایش خواهد بود.

خسارت به شخص ثالث

در خسارت جانی که به فوت، نقص عضو یا آسیب جانی اشخاص ثالث منجر می‌گردد، حداکثر ظرف مدت ۵ روز کاری بایستی به شرکت بیمه اعلام خسارت نمایید. در این‎صورت پس از تشکیل دادگاه و صدور حکم نهایی شرکت بیمه، خسارت را ظرف مدت ۳۰ روز پرداخت می‌نماید. اگر هر دو خسارت جانی و مالی وارد شده باشد، فرد زیان‌دیده می‌تواند با دریافت نامه از دادگاه تا صدور رای اقدام به دریافت خسارت مالی از شرکت بیمه کند.

حوادث رانندگی منجر به خسارت مالی

مقصر و زیان‌دیده باید حداکثر ظرف مدت ۵ روز کاری به شرکت بیمه مراجعه و اعلام خسارت کنند. در این مورد همراه داشتن کروکی و گزارش پلیس الزامی است. در شرایط زیر نیازی به ترسیم کروکی نیست:

 • میزان خسارت وارده کمتر از حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث باشد (در سال 1400 این مبلغ معادل 16 میلیون تومان است). البته بیمه شخص ثالث حداقل و حداکثری را در پرداخت خسارات مالی تعیین کرده است. شما می‌توانید به مقاله سقف تعهدات مالی بیمه ثالث مراجعه کنید تا با همه مقادیر حداقل و حداکثر آشنا شوید.
 • خسارت وارده در اثر تصادف بین دو خودرو باشد (در صورت تصادفات زنجیره‌ای یا بیش از یک مقصر، ترسیم کروکی الزامی است).

تصادف در مکان‎های خاص

تقاطع‌‎ها، بزرگ‎راه‌ها و داخل تونل‎های شهری مجهز به دوربین‌های نظارت تصویری هستند. در صورت تصادف در این مکان‌‎ها، پلیس می‌تواند با استناد به تصاویر این دوربین‌ها مقصر حادثه را شناسایی کند.

در صورت فرار راننده در تصادفات چه باید کرد؟

اگر راننده مقصر فرار کرد، دو حالت ممکن است رخ دهد:

 1. خسارت مالی
 2. خسارات جانی ( جرح یا فوت)

فرار راننده در تصادفات با خسارت مالی

در صورت فرار راننده مقصر در تصادفات با خسارت مالی شما می‎توانید از بیمه‎نامه بدنه استفاده کنید. مدارک مورد نیاز برای گرفتن خسارت با استفاده از بیمه بدنه به شرح زیر است:

 • کروکی غیرسازشی
 • صورت‌جلسه کلانتری یا پاسگاه انتظامی از حادثه
 • اوراق بازجویی تنظیم شده در یگان انتظامی و مرجع قضایی
 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه اتومبیل
 • کپی بیمه‌نامه شخص ثالث به همراه اصل آن
 • اصل و کپی گواهینامه راننده یا مالک خودرو
 • اصل و کپی کارت مشخصات خودرو
 • تصویر شناسنامه مالکیت خودرو به همراه اصل آن
 • تکمیل فرم واگذاری حقوق قانونی بیمه‌گزار به شرکت بیمه (رعایت اصل جانشینی، یعنی اگر پس از پرداخت خسارت مسبب شناسائی گردید، نسبت به بازیافت اقدامات لازم صورت پذیرد.)

با ارائه مدارک بالا به شرکت بیمه پرونده پرداخت خسارت بیمه بدنه تشکیل می‌‎شود، بعد از بررسی خسارت محاسبه شده به بیمه‎‌گزار پرداخت می‎‌شود. توضیحات مربوط به این موارد در مقاله بیمه بدنه چیست، آمده است.

فرار راننده در تصادفات با خسارت جرحی

فرار از صحنه تصادف و کمک نکردن به مجروح جرم است. بر اساس قانون، قاضی حق تخفیف دادن در خصوص مجازات حبس راننده مقصر را ندارد. در این موارد قاضی، راننده مقصر را به بیش از دو سوم حداکثر مجازات درج شده در قانون محکوم می‎کند.

بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، در این تصادفات خسارات وارده از «صندوق تامین خسارت‎ها» جبران می‌شود. صندوق تامین خسارات بدنی برای جلوگیری از تضییع حقوق مصدوم، موظف به پرداخت خسارات و تامین هزینه‎ های او است. علاوه بر این، امکان پیگیری قضایی وجود دارد. مصدوم می‎تواند با کمک شواهد موجود (مثل پلاک خودرو و دوربین‎‌های مدار بسته در سطح شهر) راننده را بیابد.

فرار راننده در تصادفات با خسارت فوتی

همانند آنچه در بخش قبل گفته شد؛ فرار از صحنه تصادفات فوتی نیز جرم است. بعد از فاش شدن هویت راننده، قاضی مطابق قانون حق دادن تخفیف در خصوص مجازات حبس راننده مقصر را ندارد. به‌علاوه، قاضی دادگاه موظف است که مجرم را به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مندرج در قانون محکوم نماید.

در صورت فرار راننده، خانواده متوفی به مقصر دسترسی ندارند. اگر دادگاه کیفری حکم به مسئولیت صندوق تامین خسارت‌های بدنی بدهد، ورثه متوفی می‌توانند از این صندوق دیه خود را مطالبه کنند. هم‌چنین در صورت درخواست ورثه فرد فوت شده، صندوق می‌تواند بدون نیاز به صدور رای دادگاه، خسارت را پرداخت کند.

شکایت از راننده مقصر

بیمه بدنه راهگشای خسارات در زمان تصادف

استفاده از بیمه بدنه در صورتی که راننده بیمه‎‌گزار مقصر باشد

اگر در تصادف بیمه‌‎گزار مقصر باشد، خسارت وارد شده به مصدومین در حادثه از بیمه شخص ثالث رانندهِ مقصر، پرداخت می‌شود. اگر خودرو راننده مقصر آسیب ببیند، باید از بیمه بدنه استفاده کند. برای خرید بیمه بدنه می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. بیمه دات کام، یک پلتفرم استعلام، خرید و مقایسه انواع بیمه‌نامه است که تمام شرایط را برای خرید بهترین و ارزان‌ترین انواع بیمه نامه خودرو مانند: بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه موتور و … را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

انتخاب با شماست

در این مقاله یک راهنمای کامل از روال اداری و مراحل شکایت از راننده مقصر را بیان کردیم. همچنین از اهمیت و ضرورت داشتن بیمه شخص ثالث و بدنه گفتیم. حال دیگر تصمیم با شماست که ضرورت تهیه بیمه‌نامه را درک کنید و قبل از وقوع حادثه، آمادگی داشته باشید. در صورت هر گونه سوالی، در بخش کامنت درج کنید تا ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

چگونه برای دریافت خسارت ناشی از افت قیمت خودرو اقدام کنیم؟

معمولاً بعد تصادف، دو طرف حادثه به این فکر می‌کنند که امکان دریافت خسارت ناشی از افت قیمت خودرو وجود دارد یا خیر؟ برای پیدا کردن پاسخ، این مقاله را بخوانید!

10 بهمن 1401 / بیمه بدنه

سقف جبران خسارت بیمه بدنه با کروکی در سال 1401 چقدر است و چه شرایطی دارد؟

خسارت بیمه بدنه با کروکی و بدون کروکی تا چه میزان هزینه‌ها را جبران می‌کند؟ چرا کروکی لازم است؟ برای گرفتن پاسخ چنین سوالاتی، این مقاله را از دست ندهید.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

بیمه خودروی اجاره ای: انواع و پوشش‌های بیمه ماشین اجاره‌ای در یک جا

بیمه‌ی خودروی اجاره‎‌ای به شما کمک می‌کند در زمان وقوع حادثه برای خودروی اجاره شده نگران خسارت‌های وارده نباشید.زیرا بسته به نوع بیمه‌نامه شما تمامی خسارات را جبران خواهد کرد.

04 بهمن 1401 / بیمه بدنه

پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه: یکی از بهترین پوشش‌های بیمه بدنه را بشناسید

جبران خسارات پیش بینی نشده، مثل میخ کشی روی سطح اتومبیل با بیمه بدنه و پوشش‌های آضافی آن.

04 بهمن 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه بدنه

محاسبه خسارت خواب خودرو + نحوه دریافت سریع

قانون خسارت خواب خودرو چیست؟ آیا در بیمه خودرو (بیمه ثالث و بیمه بدنه) خسارت خواب خودرو پوشش داده شده است؟ راهنمای دریافت این خسارت را در بیمه دات کام بخوانید!

03 بهمن 1401 / بیمه بدنه

بعد از سرقت پلاک خودرو، چه اقدامات قانونی باید انجام دهیم

اگر پلاک خودرو شما دزدیده شده‌است و نمی‌دانید چه اقدامی باید انجام دهید، این مقاله برای شما نوشته شده‌است!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مرجان معلم
04 مرداد 1400

دیه اعضای بدن در سال 1400 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز، میزان دیه اعضای بدن در سال 1400 به صورت زیر است. اما باید بدانید که میزان دقیق دیه را پزشکی قانونی اعلام می کند.
  دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد 38.400.000 تومان

  دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام 38.400.000 تومان

  دیه شکستگی بینی 48.000.000 تومان

  دیه شکستگی ترقوه 28.800.000 تومان

  دیه شکستگی جمجمه سر حد هاشمه 48.000.000 تومان

  دیه زخم شدگی در حد حارصه 2.400.000 تومان

  دیه زخم شدگی در حد دامیه 9.600.000 تومان

  دیه دندانهای پیشین که کامل ساقط شوند24.000.000 تومان

  دیه دندانهای پشتیکه کامل ساقط شوند 11.960.000 تومان

  دیه یک دست 240.000.000تومان

  دیه یک پا 240.000.000تومان

  دیه شکستگی دنده های محیط بر قلب 11.921.428 تومان

  دیه خردشدگی استخوان مطلوب التیام یافته 82.346.142 تومان

  دوست
  26 اردیبهشت 1401

  سلام خسته نباشید بنده یک سال پیش با نیسان به یک پژو زدم راننده پژو گفت برو اشکال ندارن حالا بعد یک سال اومده میگه باید خسارت بدی آیا اون می‌تونه از من خسارت بگیره چون نه به پلیس زنگ زد نه اعاده خسارت کرد؟

   کارشناس بیمه
   26 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، بعید می دانیم اما باید با یک وکیل مشورت کنید.

سیروان
15 آذر 1400

سلام از پشت‌ به یک زدم، همونجا توافق حاصل شد و کارت ها بهم دادیم و گرفتیم حالا ایشون فرداش زنگ زده میگه که من کمرم درد گرفته از من شکایت کرده و ماشین منو بردن پارکینگ بعد در پزشکی قانونی دروغ گفتن او مشخص شد حالا من میتونم هزینه های پارکینگ رو از ایشون بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما می توانید هزینه های پارکینگ را از ایشان دریافت کنید. اما برای دریافت اطلاعات دقیق تر بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید.

   مهدی
   05 بهمن 1400

   سلام شخصی‌از‌پلاک‌ماشین‌من‌عکس‌گرفته‌وشکایت‌کرده که‌بار‌ماشین‌پاییین‌افتاده ‌وبه خاطر‌اون‌خسارت‌خورده‌‌در‌صورتی‌که ماشین در پارکینگ‌بوده‌انروز‌کلا‌حتی روز‌بعد‌‌حالا‌میتونه‌کاری‌کنع

    کارشناس بیمه
    09 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید از یک وکیل بپرسید. به هرحال آن شخص نیاز به مدارکی برای اثبات ادعای خود دارد.

   ابوالفضل
   01 خرداد 1401

   سلام خسته نباشید حدود یک هفته پیش با موتور سر یک چهار راه با یه خودرو تصادف کردم و بخاطر نداشتن گواهینامه ترسیدم و با اینکه طرف مقصر بود رضایت دادم الان اگه بخوام شکایت کنم و شاهد داشته باشم دستم به جایی بند هست یعنی میتونم حقمو بگیرم؟

    کارشناس بیمه
    01 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، این مساله را باید از یک وکیل بپرسید. البته شما دیگر رضایت داده اید و رفتید.

سالار
19 آذر 1400

سلام، الان من تصادف کردم با یکی مشکل دارم دادگاه هم رفتم، دقیقا چطوری میتونم میزان خسارتی که بر عهده بیمه گذار است رو پیدا کنم؟

  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، باید اطلاعات بیشتری داشته باشیم بتونیم پاسخ کامل بدهیم. البته برای دریافت اطلاع کامل می توانید از دیگر مقالات مربوط به خسارت رانندگی در بلاگ بیمه دات کام استفاده کنید. همچنین بهتر است با یک وکیل، مشاوره حقوقی داشته باشید.

راننده تاکسی
19 آذر 1400

در پی سوال دوستمون، چگونه می توان میزان خسارت که بر عهده خود بیمه گذار است محاسبه کرد؟ اصلا بر عهده کیست؟

  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، محاسبه کردن میزان خسارت بر عوامل مختلفی بستگی دارد. به این صورت نمی توان پاسخ داد. بهترین راه این است که با واحد دریافت خسارت بیمه خود تماس بگیرید.

علی اکبر قرائتی
28 آذر 1400

خسارت من از مالی بیمه بالاتره دادگاه ۲۵ م بالاتر حکم داده درخواست اعسار تقسیط دادم واستعلامهای ثبت املاک وراهنمایی رانندگی و بانک مرکزی را ارائه کردم دوتا شاهد هم بردم که شهادت ب فقیر بودنم دادن اظهاراتم بر این که من کارگر ساده دریافتی ۴م طبق وزارت کار دارم مستاجر دارای عائله یک فرزند هستم توانایی قسط بالا را ندارم ابلاغیه امده۱/۴از کل مبلغ پیش۶ میلیون پرداخت ماهی یک م باید بدهی من که ندارم برای دخترم گوشی هوشمند بخرم درس بخونه از کجا آوردم حکم اجرا کنم
حالا سوال اینکه برای دادگاه ثابت شده که فقیرم توانایی پرداخت ندارم قاضی حقوق متوجه مرا زندانی کنه
لطفا مرا راهنمایی کنید چه کار کنم
لازم به ذکر تصادف فقط مالی بوده جری نداشتیم

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

فرشید
29 آذر 1400

واسه قیمت افت ماشین که خسارت حدودا ۴۵ میلیونی دیده میتونیم شکایت کنیم، اگه شکایت کنیم چقدر بهمون تعلق میگیره،قیمت ماشین الان حدودا ۲۵۰ تومان هست داخل بازار

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

فهیم
01 دی 1400

سلام من چند روز پیش دعوا سر تصادف داشتم و با مشت محکم شخص مقابل دماغم شکست میخواستم بپرسم چقدر دیه بهم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  سلام دوست عزیز میزان دقیق دیه رو پزشک قانونی تعیین می کنه و براساس نظر تخصصی ایشون این مقدار مشخص و سپس قاضی اعلام خواهد کرد

محمد
02 دی 1400

سلام وقت بخیر پدر و زن پدرم در حادثه رانندگی که پدرم مقصر بود فوت میکنند ماشین هم بیمه بود آیا اورثه زن پدرم می‌توانند برای دیه زن پدرم از ما شکایت کنند

  نویسنده بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

مهدی زاده
04 دی 1400

سلام پزشک قانونی تاریخ تصادف رو اشتباه نوشته و کارشناس منو معاینه نکرد و گفتن تعلق نمیگیره، من باید چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام، این مساله حقوقی است. شما باید نسبت به نظریه کارشناس اعتراض کنید و در آنجا دادگاه تصمیم میگیرد

کیانوش
04 دی 1400

سلام، من داشتم از فرعی با خودرو به اصلی میومدم، یکی خودرویی که در اصلی بود و راننده اش حواسش به گوشی بود به خودروی من زد، الان من مقصر شدم اما او داشت با گوشی بازی میکرد مقصر اصلی اینجا کیست؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  استفاده از گوشی در هنگام رانندگی تخلف است که اثبات این امر نیاز به روش های خاصی دارد. برای اینکار حتما باید یک وکیل یا افسر خبره راهنمایی و رانندگی مشورت کنید.

محسن
05 دی 1400

سلام سال ۹۴ خانمم تصادف کرد و فوت شد دیه کامل ۲۲۰میلیون بودو ماه حرام بوده برای
من و مادرش نفری صد ملیون ریختن کجا باید شکایت کنم گنبد کاووس

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به همان ساختمانی که شماره حساب دادید، مراجعه کنید.

محسن
05 دی 1400

سلام سال ۹۴ خانمم تصادف کرد و فوت شد دیه کامل ۲۲۰میلیون بودو ماه حرام بوده برای
من و مادرش نفری صد ملیون ریختن کجا باید شکایت کنم گنبد کاووس هستم

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

علی
10 دی 1400

سلام،من دیشب نرسیده به میدان ونک با ماشین باری وارد تونل شدم که همون اول تونل ماشین گیر کرد و به دوربین نظارتی شهرداری خسارت وارد شد.پلیس راهور اومد و مشکلی نبود و حتی جریمه هم نشدم ولی همون لحظه مامورهای شهرداری اومدن ومدارک رو گرفتن.امروز هم گفتن شنبه بیایید باید کارشناس شهرداری تعیین خسارت بکنه.میتونم از طریق بیمه شخص ثالث خسارت رو پرداخت کنم،چه کاری باید بکنم..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

Mohsen
10 دی 1400

باسلام
بنده چند روز پیش با خانومم بودم از پشت ماشین با سرعت بالا زد بهمون کتف خانومم شکسته پشت سرش 20تا بخیه خورده
خودمم کمرم به جدول خورده پشتم به شدت درد داره و پشتم خیلی خراشیده شده
حالا بلید چکار کنم مراحل شکایت برام توضیح میدین ممنون میشم چون دوتا مون تو خونه افتادیم از وقتی مرخص شدیم از بیمارستان حالا باید چکار کنم

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

علی
11 دی 1400

سلام وقت بخیر ببخشید یه تصادف شد که یه خودرو مقصر شناخته شد برای من و دوتا خودرو دیگه بیمه مقصر ۲۰ تومن بود و جواب هر ۳ تا خودرو رو نداد طبق کارشناسی بیمه به هر خودرو یه مبلغی کارشناسی کردن و بعد چون بالای ۲۰ تومن بود طبق درصد خسارت وارده درصدی از اون کارشناسی بیمه رو پرداخت کرد بیمه
حالا هزینه تعمیرات ماشین بدنه جدا از افت قیمت چون ماشین صفر هست بیشتر شده از کارشناسی بیمه باتوجه به اینکه بنده بیمه رفتم فرم های که بیمه داد رو امضا کردم به بیمه رضایت دادم که خسارت پرونده رو پرداخت کرده
حالا میتونم از مقصر بابت افت قیمت و خسارت که بیشتر از پرداختی بیمه بوده شکایت کنم و مبلغ باقی مانده رو بگیرم؟ ماشین بنده الان تعمیر شده

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

علی
11 دی 1400

سلام دوستان یه تصادف شد مقصر ۳ تا خودروی دیگه من جمله من طرف شناخته شد بیمه مقصر سقف تعهدش کم بود کارشناسی ک انجام شد بیمه برای هر ۳ خودرو بالاتر از سقف تعهد بیمه مقصر شد الان رفتیم بیمه برای اینکه مبلغ رو بپردازند رضایت نامه ای داشت امضا کردیم بیمه پارسیان حالا هزینه تعمیر خودروی بنده که تعمیر شده بیشتر از کارشناسی بیمه بود و چون خودرو ۹۹ افت قیمت هم داره الان میتونم شکایت کنم از مقصر اونارو بگیرم؟ از مقصر شکایت کنم باتوجه به اینکه ماشینم تعمیر شده و توی بیمه رضایت به بیمه دادم میتونم پول رو بگیرم از مقصر افت قیمت و مابقی خسارت رو
یعنی رضایتی که ب بیمه می‌دیم در ازای پرداخت پول ربطی به رضایت مقصر نداره

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

   حسین
   13 دی 1400

   سلام دوست عزیز طرف با نیسان از پشت به ماشینم زده و با طرف رفتیم بیمه ماشین ۱۳ تومن خسارت دیده اما بیمه ۱۰ تومن داده میتونم ازش شکایت کنم و باقیمانده پولم بگیرم شغلم بازاریابه ماشینم کارم هست شهرهای مختلف میرم الان ۲۰ روز با تاکسی میره میتونم مبلغ کاری که میرم شهرهای مختلف از طرف بگیرم
   سپاسگزارم

    کارشناس بیمه
    13 دی 1400

    سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

من
21 دی 1400

اطلاعات همچین هم کامل نبود !
اصلا قید نشده شکایت رُ باید در شهر مقصر حادثه انجام داد یا زیان دیده !

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیشتر این موارد حقوقی هستند و باید از یک وکیل پرسید. به هرحال، تا جایی که اطلاعات کلی موجود است، ما در این مقاله نوشته ایم.

چاوشی
22 دی 1400

سلام در صورتی که راننده از صحنه تصادف فرار کرده باشد، ایا باید با وکیل اقدام کرد؟

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است اما اگر تصادف شما پیچیدگی دارد، بهتر است که با یک وکیل اقدام کنید.

امیر
23 دی 1400

سلام
یه تصادف کردم طرف از پشت زده مقصره بیمه نداره گواهینامه هم نداره الان ما چی کنیم
شکایت کردیم بیست روزه ماشین داخله
من چطوری میتونم ماشینمو بیارم بیرون

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

فرشید
26 دی 1400

درود. بچه من تو ماشین دوستش بوده که ماشین چپ کرده. و لگنش شکسته . از بیمه برای دریافت دیه هیچ هزینه ای نمی خواهم. سوال : آیا راننده مقصر باید رضایت ما را جلب کند یا فقط از بیمه هزینه دیه پرداخت و راننده تبرئه میشود؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

احسان
27 دی 1400

سلام بنده با یک پژو پارس مدل 91ازپشت تصادف کردم بیمه هم هست اش رو داده حالابعد از چهار ماه میگه باید بیشتر بهم خسارت بدی .من همون اول بهش گفتم ماشینتون درست میکنم ولی بردش یه جایی که الکی هزینه بتراشه در صورتی که خسارت رو از بیمه دریافت کرده باشد بازهم میتواند خسارت از بنده بگیرد یانه

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام شاید برای افت قیمت بتواند شکایت کند اما به هر حال باید با یک وکیل مشورت کنید.

یسنا
29 دی 1400

سلام من تصادف ماشین داشتم، چقدر از بیمه بدنه ام کم میشه؟ بیمه ام پارسیان بوده

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل خسارتی نداشته باشید، به ازای سال اول برای تمدید باید پول بیشتری بپردازید.

   امیر
   05 بهمن 1400

   سلام شخصی با خودرو پژو از پشت با خودرو بی ام و ۶۳۰ بنده تصادف کرد و افسر گفت کروکی لازم نیست بروید بیمه و مدارکها و جابه جا کرد شخص مقصر بعد از نزدیک ۴۵ روز اومد ماشین خودش هم تعمیر کرده بود و به اتفاق اومدیم بیمه رییس بیمه هر کاری کردیم قبول نکرد از رو عکس تصادف و گرارش پلیس ایشون گفتند فقط کروکی باید ببرم و مقصر هم کاری باهاش نداشته باشم و خودم تنها با کپی مدارک مقصر بهمراه کروکی برگردم تا بعد کارشناس بفرستند تشخیص بده
   رفتم افسر و با هزار بدبختی پیدا کردم افسر هم هیچ رقم کروکی نمیده من باید چیکار کنم

    کارشناس بیمه
    05 بهمن 1400

    به شورای شورای حل اختلاف مراجعه فرمایید

محمد رضا کرجی
02 بهمن 1400

سلام من یک تصادف کردم در جاده کمربندی در نوشهر ک یک نیسان سد راه من شد ومن برخورد کردم و متواری شد ک ۳۰۰ متر جلوتر ب یک عابر پیاده برخورد کرد وباعث مرگ وی شد ک در دادگاه مرگ عابر پیاده ای ک با نیسان برخورد کرد را ب من نسبت داده ند ک بعد از تحقیقات ب عمل امده حکم برائت من صادر شد و مشخص شد ک تصادف عابر ب من مربوط نبوده و بعد از بسته شدن پرونده من یک شکواییه تنظیم نموده ام مبنی بر این ک دیه و خسارت بدنی خود را از صندوق دولت بگیرم بعد از تشکیل پرونده و در خواست کارشناسی حکم پرونده مبنی بر این بوده دلایل کافی و برگه پزشک قانونی موجود نیست و کافی نمیباشد در حال در شکواییه خود ب استناد ان پرونده مرگ عابر پیاده اشاره کردم و همچینین شخصا کپی گرفته ام و در پرونده گذاشتم چطور امکان دارد ک با داشتن تمامی مدارکی ک باعث برائت من شد در پرونده قبلی در این پرونده کافی نباشد

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و ما در اینجا فقط روش های شکایت از راننده مقصر را نوشته ایم. شما باید به یک وکیل در این خصوص مراجعه کنید.

Hirbod
08 بهمن 1400

با سلام
یک خودرو سواری به مادر بنده زده است و از ناحیه پای چپ دوبار عمل جراحی انجام داده هست و ایشان سرپرست خانواده هستن و راننده خودرو تا این لحظه هیچ کمکی چه از لحاظ کارهای مصدوم یا مسائل مالی انجام نداده و یکماه از این تصادف می‌گذرد ولی تا حالا یکبار هم راننده به مصدوم سر نزده و عیادت نکرده بابت این موضوع هم می‌شود طرح شکایت کرد به دادگاه ؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، وقتی تصادفی اتفاق می افتد و مصدوم شکایت میکند، طرح پرونده خواهد شد و می توانید از پزشکی قانون طول درمان دریافت کنیدد. درنهایت قاضی باتوجه به درصد آسیب دیه ای تعیین می کند و اگر بیمه باشد که باید پرداخت کند واگر خیر باید از جیبش بپردازد. در خصوص سرزدن و مسائل حاشیه ای، شخصی که تصادف کرده مسیولیتی ندارد و بابت آن خسارتی پرداخت نمی شود.

   آدم
   02 مرداد 1401

   باسلام بنده درخیابان درحال حرکت بودم که یک ماشین باسرعت اومدوازسمت راست به یه عابربانک ماشین من زد وپلیس اومداون رو مقصرکردوکلانتری ماشین هردوی ماروبردخوابوندحالاعابررضایت داده و من بعددوهفته تونستم ماشین رو بیرون کنم ازپارکینگ وکروکی هم اون رومقصرکرد وهمه مراحل قانونی رو فتم تمام مدارک تکمیل شده حالا کلانتری مگه برای خسارت شماپرونده رو فرستادیم دادگاه دادگاه می‌فرسته بیمه طرف مقصرهم جواب نمیده حالا من بایدچکارکنم تکلیف ماشین من چی میشه ماشین هم ضربه خورده وهمیشه باهاش کارکنم منم مسافرکشم حالاراهنماییم کنیدچکاربایدکنم

    کارشناس بیمه
    03 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز، شما می توانید از نظر حقوقی و شکایت حداقل طرف مقصر را پیدا کنید.

امیر
10 بهمن 1400

سلام تو روند کار پرونده برای من زده مطالبه خسارات دادرسي همزمان با خواسته اصلي و مطالبه خسارت طی شماره ——— مورخ 1400/11/10 مختومه شدن پرونده به دليل اجراي حكم این به این معنایه که کسی که ازش شکایت کردم پول رو پرداخت کرده؟
اگر پول پرداخت شده من به عنوان شاکی مجدد باید برم اجرای احکام و تقاضای واریز پول به حساب خودم بکنم ؟یا خودشون طی شماره حسابی که تو روند پرونده ازم گرفتن واریز میکنن؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز این یک مساله حقوقی است و شما باید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

reza
11 بهمن 1400

با سلام من در یک تصادف که زیاندیده هستم دست راست من از مچ شکست که با اعلام متخصص گچ گرفتن و یک ماه استراحت دادن و پزشکی قانونی با اعلام شکستگی برای معاینه مجدد سه ماه دیگه وقت داده از طرفی هم خسارت ماشینم هم چون تعهد مالی مقصر کم بود باید مابقیه خسارت ماشینمو خودش بده که داره اذیتم میکنه .یه راهنمایی کنید چیکار کنم و راهی هست که تا گرفتن دیه در خواست گرفتن قسمتی از دیه کنم چون با وجود دست شکسته قادر به کار نیستم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  نویسنده بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.

مهدی
14 بهمن 1400

سلام من سه هفته پیش تصادف کردم همراه یه خانم غریبه بودم خانم چیزیش نشد و صحنه رو ترک کرد و خودم مجروح شدم طرف مقصر الان پیگیره خانمه آیا برای اونا تاثیری داره که پیگیرش هستن؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، احتمالا میخواهند که مطمئن شود که آن خانم آسیبی ندیده تا بعدا شکایت نکند.

محمدرضا شیخ حسنی
16 بهمن 1400

سلام و خدا قوت
من دوروز قبل با یک کامیون شن کش تصادف کردم و پذیرفت که مقصر هستش و بیمه نامه ماشینش و داد ولی به علت بار اضافه داشتن التماس کرد که با پلیس تماس نگیرم وخسارت راپرداخت میکند الان متوجه شدم که گواهینامه ایشون هم در یک ناحیه دیگر توقیف است و من فقط بیمه نامه ایشان را دارم کرکی و تماس با ۱۱۰ نیز ندارم بنظرتون چکار کنم

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، احتمال گرفتن خسارت در این حالت خیلی کم است. برای جواب دقیق با خود یکی از واحدهای خسارت شرکت بیمه تماس بگیرید تا جواب شما را کامل بدهند.

محمد رضا حلب چی
24 بهمن 1400

متاسفانه هیچ قانون درستی در هیچ مرکز و مکان دولتی اجرا نمی‌شود وفقط اتلاف وقت و پر کردن جیب اورگانهای دولتی است در طی تصادفی الان دو ماه است که بخاطر شدت ضربه وارده از طرف اتوبوس به خودروی سواری بنده و متورم شدن کتف چپم پس از انتقال به بیمارستان وگرفتن عکس گفتن شکستگی ندارم و راهی کلانتری نمودن بنده را واز آنجا به پزشکی قانونی واز پزشکی قانونی به مطلب دکتر مورد اعتماد پزشکی قانونی واز آنجا به کلینیک کوثر و گرفتن ام آر ای از کتف چپ و مجدد به مطب و دوباره به پزشکی قانونی و از آنجا ارجاع به کلانتری واز کلانتری به دادسرا با صرف کلی هزینه دارو کتف بند و ایاب و ذهاب ویزیت پزشکی قانونی مطب دکتر و ام آر ای و با توجه به اینکه حتی هیچکدام از پزشکان حتی به تورم کتفم نگاه کنند و پس از دو ماه هنوز کتف بالا نمی‌رود عنوان نمودن که مشکلی بوجود نیامده دو ماه از کار افتادم دو برابر آنچه که بیمه برای خسارت ماشین اعلام نموده هزینه کردم ولی تا به حال ریالی به بنده به عنوان خسارت پرداخت نشده و هیچ کس جوابگو درستی نیست

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، از اینکه برای شما چنین اتفاقی افتاده است، متاسفیم. به هر حال، ما در این مقاله بیمه دات کام فقط هدفمان اطلاع رسانی بوده است. به نظر می آید که شما بهتر است تا با یک وکیل درا این خصوص مشورت کنید.

رامین
25 بهمن 1400

سلام من دوهفته پیش با یه نفر تصادف کردم الان دوهفته اس من ماشین ندارم قاضی ماشینم ول نمیده چیکار کنم رفته گفته ازقصد زدم. من اصلا اونو ندیدم یه پاش شکسته الان من چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید. متاسفانه خارج کردن ماشین از پارکینگ دردسر زیادی دارد.

امیر
29 بهمن 1400

سلام خسته نباشید. من سه روز قبل تصادف کردم یک پژو از عقب تو میدان به من زد پلیس هم گفت مقصر پژو هست وچون من گواهینامه نداشتم افسر گفت فقط باید جریمه گواهینامه رو بدی به همین خاطر ماشین منو بردن پارکینگ الان افسر میگه چون ماشین من ترمزش خوب نمیگیره ۵۰/۵۰نوشته ینی پژو از عقب زده به من من باید نصف خرج ماشین پژو رو بدم میخواستم بدونم این کار امکان داره؟
اگه میشه راهنماییم کنین 🙏

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در تصادف که خودرویی به عقب میزند، همیشه او مقصر نیست. البته اگر او هم فاصله را رعایت می کرد. به هر حال، این نظر کارشناسی افسر است و با توجه به شرایط نوشته است. شما می توانید اعتراض خود را نسبت به این نظر اعمال کنید.

جانان
16 اسفند 1400

سلام
من ۲ماه پیش با ۴۰۵ مدل ۹۱ تصادف کردم،بعد از تماس با ۱۱۰ مقصر حادثه ۴۰۵ بود
ماشین من ۲۰۶ مدل ۱۴۰۰ جزئی آسیب دید خسارتی که ایشون به من پرداخت کردن فقط هزینه صافکاری ماشین بود و هزینه ای بابت افت قیمت خودرو پرداخت نکردن
میخواستم بدونم من میتونستم بابت افت قیمت ماشین ازشون خسارت میگرفتم؟؟؟باید چیکار میکردم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید بابت اقت قیمت اقدام کنید که از طریق شورای حل اختلاف است. اما حتما باید با یک کارشناس حقوقی در این زمینه مشورت کنید.

مسعود
27 اسفند 1400

سلام.ببخشید من در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ از عقب به یه کامیون زدم همراه من خانومم و بچه م بود.با ۱۱۰ تماس گرفتم و گفتن الان میام سر صحنه ،بعد از ۵ دقیقه از پاسگاه محل تصادف باهام تماس گرفتن و تلفنی گفتن آیا فوتی یا مجروح بدحال دارید؟ اگه ندارید ما نمیام تا ماشینتون نره پارکینگ.من گفتم این شرایطو ندارم و اونا نیومدن.بعد از ۲۰ دقیقه پلیس راهور اومد و کروکی سازشی ترسیم کرد و یه برگه را تحویل راننده کامیون داد و هیچی به من ندادن بعد از آن رفتن و منم ماشینو با یدک کش به شهرمون بردم.ولی متاسفانه شب خانومم بردم بیمارستان و اونجا متوجه شدم که دستش شکسته و فرداش پیگیر دریافت دیه کردم و خانومم ازمن شکایت کرد و دادگاه من را به پاسگاه و پلیس راهور معرفی کرد برای دریافت کروکی و صورت جلسه پاسگاه ولی اونا گفتن چون اون موقع اعلام جرحی نکردید دیگه امکان پذیر نیست وهیچ بهم ندادن فقط عکس کروکی سازشی از راننده کامیون گرفتم.الان بنظرتون من باید چکار کنم و چطور دیه خانومم بگیرم؟؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بهتر است که با یک وکیل و همچنین واحد خسارت شرکت بیمه خودتان تماس بگیرید در آنجا شما را راهنمایی می کنند.

علی
04 فروردین 1401

سلام با خودروی نامتعارف تصادف کردم، مقصر بنده شدم، الان مبلغ خسارت وارد شده بیشتر از هزینه ای هست که بیمه میده، طرف هم میگه شکایت میکنم، با قانون جدید تکلیف چی هست؟

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، آن شخص باید بیمه بدنه داشته باشد؛ اما او می تواند با شکایت قیمت افت خودرو را دریافت کند.

امین
20 فروردین 1401

تصادف کردم ولی مقصر تصادف هم از صحنه فرار کرده و دوربین ها هم نتونستن پلاکشو بزنن ..خسارت زیادی هم وارد شده به ماشینم و همچنین مهره کمرم هم آسی دیده
الان دستم جایی بند نیست…میشه کمکم کنین

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، چرا بند است؛ اما باید با یک وکیل مشورت کنید.

داودعبدالهی
24 فروردین 1401

ک با شخصی تصادف
کردم وا ون مقسر ومن خانمم جراحت کوچکی با آمبولانس آن را به بیمارستان منتقل شد و به این دلیل که به پارکینگ نریم در بیمارستان رضایت دا دیم وقرار شدتمام خسارت را بپذیرد متاسفانه هر دو مان بیمه نداشتم حال چه بباید آیا بعدش به پارکینگ میریم بعدازشکایت

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه متوجه منظورتان نشدیم؛ اما با توجه به توضیحات شما باید از یک وکیل آشنا بپرسید.

امیر
24 فروردین 1401

سلام من امروز با موتور تصادف کردم با ماشین و پلیس کروکی هم کشید من نه گواهی نامه دارم نه بیمه موتور مقصر هم کاملا ماشین بود و به گفتی خود ماشین ماشینش بیمه بود ایا بیمی ماشین خسارت موتور من رو کامل میده و به چه میزان و چقدر طول میکشه
خسارت به موتور من چیزی بیش از ۳۰ ملیونه و خودمم اسیب دیدم در همین تاریخ و ساعت ۷

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به هر حال ایشان مقصر هستند و باید خسارت را کامل پرداخت کنند.

ناشناس
24 فروردین 1401

سلام چند روز پیش تصادف با موتور داشتم راننده ماشین مقصر شد برای اینکه ماشین ایشون و موتور بنده پارکینگ نره و بنده بدنم گرم بود گفتیم نیاز نیست آمبولانس بیاد حالا امروز درد قفسه سینه داشتم رفتم دکتر گفتن ماهیچه جناغ سینم پاره شده میخواستم بدونم با توجه به اینکه اون روز کروکی کشیده شده و ایشون کوپن بیمه دادن برا خسارت مالی بنده میتونم ازشون شکایت کنم یا نه؟!

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید از یک وکیل بپرسید.

فرشید
24 فروردین 1401

سلام.دیه برای خرد شدگی یکی از استخوان پشت پا و گذاشتن پین به مدت یک ماه پرونده باید از طرف کلانتری به شورای حل اختلاف فرستاده شود

  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

عطای
26 فروردین 1401

سلام بنده ۵ سال پیش تصادف کردم که دست راست وپای راستم آسیب جدی خورد راننده از صحنه فرار کرد وبعد از دوروز خودش را معرفی کرد الان قاضی حکم داده ولی از طول درمان چیزی ننوشته طول درمان این ۵سال را من به کجا باید شکایت کنم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم. باید از یک وکیل بپرسید.

   صادقی
   04 آبان 1401

   سلام شما میدونید که مراحل شکایت تصادف جرحی چیه؟

    کارشناس بیمه
    05 آبان 1401

    سلام اول از همه باید نامه کلانتری داشته و به دادسرا مراجعه کنید. البته خود کلانتری شما را راهنمایی خواهد کرد.

Soheil
28 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیرباموتوربودم ماشین یهودورزدپیچیدجلوم رفتم تودرماشین ابروم دوجاش پارع شدعمل کردم راننده ماشین مقصرشد‌ گفت ماشین نره پارکینگ فلان منم قبول کردم الان دیه تعلق میگیره که ماشین پارکینگ نرفته؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا در پرداخت دیه باید مدارک کامل باشد. ربطی به موارد دیگر ندارد.

   کامران
   27 آبان 1401

   سلام مهلت شکایت بعد از تصادف جرحی چقدره؟

    کارشناس بیمه
    28 آبان 1401

    سلام اصولا باید همان موقع انجام شود.

رحیم
31 فروردین 1401

سلام ۲ روز پیش یه ماشین سر میدون از پشت زده به ماشین خانمم. سپر ماشین خراب شده. طرف هم قبول کرده مقصره و شماره تماسش داده بود که هرچی هزینه خسارت شد پرداخت کنه. و خانم بنده هم تجربه نداشته و به پلیس زنگ نزده و مدارکی هم از طرف نگرفته و شماره ماشین اون رو هم برنداشته . بهرحال اعتماد کرده بوده . ولی حالا طرف جواب ما رو نمیده و انگار داره دبه در میاره. برای پیگیری و گرفتن خسارت چکار میتونیم بکنیم؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید اطلاعاتی از خودرو داشته باشید که حداقل بتوانید شکایت کنید.

افشین
10 اردیبهشت 1401

سلام من با خودروی 206 تصادف کردم و مقصر شناخته شدم یک ماه بعد از تصادف به طرف مقابل پیام دادم ک تا هفته دیگه پول دستم میاد و ماشینت رو درست میکنم و اون هم قبول کرد گفت مشکلی نداره هر موقع شرایطتون درست شد در خدمتم پیام هاش رو دارم .10 روز بعد از این پیام بهش زنگ زدم گفتم بیا ماشینت رو درست کنم گفت خودم درستش کردم پ یک میلیون پانصد هزارتمن هزینه کردم در حالی ک من پیش بهترین صافکار ها عکس ماشینش رو نشان دادم گفتن 300تا 400 هزینه ظاهرن میخاد ازم باج بگیره راهی داره ازش شکایت کنم ک به هدفش نرسه

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام بله دوست عزیز، اما باید با یک وکیل صحبت کنید.

علی
16 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید دیروز پشت چراغ قرمز ماشین از پشت کوبوند به ماشینم زنگ زدیم افسر اومد فقط گواهینامه های دوطرف رو گفت جابه جا کنید شنبه صبح برید بیمه ولی الان که میخوام با مقصر هماهنگ بشم گوشیشون رو جواب نمیدن و پیام فرستادن که ماشینت از قبل خودش خراب بوده درصورتی که اینطوری نبوده
مشکلی که دارم اینه که شماره انتظامی از ماشین مقصر ندارم پلیس هم یادداشت نکرده ،فقط گواهینامه دارم ،گواهینامه من هم دست مقصره ونمیاد تحویل بده
برای شکایت باید چیکار کنم؟
ممنونم

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید.

علی مرادی
18 اردیبهشت 1401

سلام
باتوکه به غیر متعارف بودن خودروی زیان دیده و هزینه پرداختی بیمه که متناظر با خودروی متعارف پرداخت میشود، آیا امکان طرح شکایت وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام بله مالک خودروی نامتعارف می تواند خسارت افت قیمت خود را بگیرد.

حنیفه حنیفه زاده
23 اردیبهشت 1401

با سلام و عرض ادب جناب بنده در بیمه لشگری پرونده باز کردم بعد به بیمارستان مراجعه کردم از 3 قسمت فک و صورت طبق نظر پزشک شکستگی دارم در ضمن سرم هم شکسته است لطفاً راهنمایی فرماید

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما در این خصوص هر نکته ای لازم بوده نوشته ایم. بقیه موارد را باید با وکیل مشورت کنید. اینجا سایت فروش بیمه است.

امیرعلی
25 اردیبهشت 1401

سلام من دیروز تصادف کردم کسی از پشت به من زدحدودا۵ملیون هزینه خسارت شده ولی طرف نیامده بریم بیمه افسر راهنمایی شناسنامه طرف رو به من داده عکس از پلاک خودرو طرف رو دارم ایا میتونم شکایت کنم وچقدر زمان میبره تا به حقمون برسیم ایا ماشین طرف میشه توقیف کرد ممنون

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید شکایت کنید اما بقیه موارد مسئله حقوقی است که باید با یک وکیل مشورت کنید.

امین م
28 اردیبهشت 1401

سلام من چند روز مانده به عید نوروز ۱۴۰۱ داخل تونل برون شهری در حرکت بودم که داخل تونل ۲تا ماشین ایستاده بودن وچند نفر هم پیاده بودن که یه خودرو پرشیا با سرعت بالا کوبید به من و بعد با یک عابر و یک خودرو دیگر برخورد کرد تو کروکی مست بودن راننده و مقصر ۱۰۰ درصد شدن پرشیا اعلام شده الان ۷۵ روز میگذره که مراجعه میکنم به کلانتری که جواب میدن راننده مقصر جواب تلفن نمیده و همون روز برای مست بودنش جریمه داده و ازاد شده وعابر پیاده مصدوم هنوز تو بیمارستان هستش وخیلی صدمه دیده و من ماشینم خیلی خسارت دیده که به همراه خودرو مقصر تو پارکینگ هستش و کلانتری میگه زنگ میزنیم اگه خبری بشه و من موندم چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاع نداریم؛ اما اگر پیگیری نکردند، باید از یک وکیل کمک بگیرید.

محمد
31 اردیبهشت 1401

سلام. دو روز پیش با یک خودرو تصادف کردم و ماشین چپ شد و به شدت آسیب دید ولی کسی اسیب جسمی ندیده. مقصر طرف مقابل است و پلیس کروکی را تحویل بنده داد. بعد از مراجعه به بیمه مشخص شد که سقف بیمه ثالث ایشان ۲۰ میلیون است و خسارت من حدود ۱۰۰ میلیون براورد میشود. کارشناس بیمه اعلام کرد که ۲۰ میلیون تعهد بیمه پرداخت میشود. الان مدارک مقصر تحویل من نیست و ماشین ایشان نیز در پارکینگ و توقیف نرفته، ولی عکس از تمام مدارک را دارم و به کارشناس و بیمه تحویل شده. در صورتی که طرف مقابل نپذیرد بایستی شکایت کنم؟ نحوه دریافت خسارت به چه صورت است و معمولا چقدر زمان میبرد؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه بدنه خودتان استفاده کنید اما برای افت قیمت میتوانید شکایت کنید.

   محمد
   01 خرداد 1401

   ممنون از پاسخ شما، بیمه بدنه ندارم، سوال اصلی روی مازاد خسارت بر بیمه ثالث است که دقیقا به چه صورت و میزانی بایستی از طرف مقصر پرداخت شود.

    کارشناس بیمه
    01 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، تا سقف بیمه ثالث او پرداخت می شود.

حمید
01 خرداد 1401

سلام من ماشینم رو داخل کارواش گذاشتم یکی از کارگرها بدون اجازه من پشت ماشینم نشسته و زده ب کارگر اونجا ک مجروح شده و متاسفانه من ماشینمم بیمه نبود اون تاریخ الان مقصر چ شخصی میشه و باید خسارت طرف رو بپردازه؟

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مسلما پرداخت خسارت با ایشان است؛ در این قضیه حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

مهران r2
16 خرداد 1401

سرام وقت بخیر، امروز به یکی از شعب بیمه رفتم بابت خسارت، تمام مراحل گذروندم و گفت مقصر میتونه بره، حالا که طرف خسارت گرفته از بیمه بهم زنگ زده گفته خسارت بیشتر از این حرفاست باید مابقی خسارت بهم بدی وگرنه شکایت میکنم، لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ماشین شخص نامتعارف باید از بیمه بدنه خودش می تواند استفاده کند؛ اما ایشان می توانند به دلیل افت قیمت شکایت کنند.

مجید
17 خرداد 1401

باسلام من بادوچرخه تصادف کردم خوشبختانه صدمات جرحی نداشتن اما بخاطر سرگیجه ای ک داشتم چند متر جلوتر بایک پژوپارس تصادف کردم ک اون هم ب ماشین دیگری تصادف کرده مامورین انتظامی من رو مقصر دانسته ودرگزارش خود فرار از صحنه قید کرده اند میخاستم بدانم جرم من چی هست درصورتی ک تا ترخیص مصدومان از بیمارستان همراهشان بودم راننده های جلویی فقط خسارت مالی دارن ممنون

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید با یک وکیل مشورت کنید.

محمد مشکانی
22 خرداد 1401

سلام و خسته نباشید
بنده تصادف کردم از پشت به من زده و کار من با اسنب است الان یک ماه که بیکارم بعد بیمه طرف تا ۱۶ ملیون جواب داده و بقیه مخارج پایی خودم افتاد میتونم شکایت کنم و از کار افتادگی و بقیه خسارت بگیرم

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام احتمال می شود؛ اما باید حتما از قبل با یک وکیل مشورت کنید.

   مهرانم
   02 تیر 1401

   سلام من راکب موتور بی چراغ و بدون گواهینامه ام موتور مزایده است با یک پیکان تاکسی تصادف کردم ساعت 12 شب که پیکان تو دست خلاف پیچیده و من آسیب جرحی دیده ام آیا میتواند من را مقصر اعلام کند

    کارشناس بیمه
    02 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اگر ایشان خلاف آمده باشد، به هر حال مقصر است اما شما به دلیل نداشتن چراغ و گواهینامه جریمه خواهید شد.

سیمانی
05 تیر 1401

سلام اگر راننده مقصر اول قبول کنه خسارت بده بعد فرداش زیرش بزنه، باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید از طریق قانونی اقدام کنید.

فاطمه
06 تیر 1401

سلام
من تصادف کردم
و تصادف موجب نقص عضو شده
حالا فقط بیمه یه مبلغی و دیه میده
غیر از این نمیشه از طرف مجدد شکایت کرد تا ادب شه؟

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، برای این مساله باید با یک وکیل مشورت کنید.

مستانه
13 تیر 1401

سلام مراحل شکایت از راننده مقصر در شورای حل اختلاف چطوریه؟

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، دفتری در آنجا هست که باید در ابتدا شکایت خود را در آنجا تنظیم کنید.

نبی زاده
13 تیر 1401

بعد از تصادف با خسارت جسمی مقصر در رفته باید چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید اول از همه با پلیس تماس بگیرید.

Hk
14 تیر 1401

سلام،من رو یه ماشین شرکتی کار می‌کردم ترمز ماشینم ول کرد و ماشین خورد به یه دیوار و خسارت دید حالا میگن مقصر من هستم،ماشین هم بیمه بدنه داره،حالا شرکت میگه باید کلا خسارت ماشین رو من راننده بدم،لطفا راهنماییم کنید باید چکار کنم،اولین باره چنین مشکلی برام پیش اومده

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا بیمه بدنه باید خسارت را بدهد؛ اما می توانید از نظر حقوقی با یک وکیل مشورت کنید. اینکه شاید خودرو از قبل مشکل داشته است.

سعید
20 تیر 1401

با سلام من چند روز قبل با یک کامیون تصادف کردم راننده کامیون مقصر بود به پلیس زنگ زدیم بعد از رسیدن مامور راهنمایی راننده مقصر قبول کرد که هزینه را پرداخت کند چون خسارت حدود 2 میلیون بود یعنی سازش کردیم که برگه بیمه استفاده نشود در ضمن گواهینامه راننده را گرفتم اما بعد از تصادف دیگه راننده جواب گوی تلفن نبود و اصلا جواب نمیداد حالا باید چه کار بکنم ممنون

  کارشناس بیمه
  21 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر مدرکی دارید، می توانید قانونی اقدام کنید.

   شروین
   28 تیر 1401

   سلام من ۴ روز پیش با موتور بودم و ماشین بهم از بغل زد فردا کرد تو این ۴ روز آسیب دیده بودم نتونستم برم دنبال کاراش می تونم برم الان دنبال کاراش ولی اطلاعاتی از ماشین ندارم فقط می دونم ماشین چی

    کارشناس بیمه
    29 تیر 1401

    سلام بله می توانید البته دوندگی دارد.

سمیرا
22 تیر 1401

سلام ،امروز ظهر یک پیک موتوری محکم کوبید به ماشینم و فرار کرد و تو ورود ممنوع پیچید و متاسفانه پلاکش رو برنداشتم …چراغ عقب شکسته و صندوق عقب آسیب دیده ….چگونه میتوانم از دوربین درمحل حادثه پلاک را پیدا کنم ؟….با جایی که قرار داد پیک موتوری دارد تماس گرفتم گفتن شماره پلاک و باید بدم

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام در دوربین اگر پلاک مشخص باشد، می توانید یادداشت کنید.

محمد
28 تیر 1401

سلام درحین بار بستن رووانت کش دررفت خورد به چشمام ایا بیمه شخص ثالث خسارت میدهد

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم اما با واحد خسارت تماس بگیرید.

حسن زیبادل
29 تیر 1401

سلام یک سوال خیلی تخصصی دارم.کسی جرم یا تصادفی را از نزدیک دیده باشد به چه عنوان از او باز جویی میشود؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام این را باید یک وکیل پاسخ دهد.

کارشناس بیمه
30 تیر 1401

سلام باید با یک وکیل مشورت کنید.

رضا
31 تیر 1401

سلام وقت بخیر
بنده سال گذشته ماشینم جلو درب خانه پارک بود که متاسفانه همسایه هنگام دور زدن با ماشین بنده تصاذف کردن و بیمه هم با توجه به قانون ماشین غیر متعارف از بیست و هشت میلیون خسارت حدود سه میلیون خسارت تعیین نمودن که همسایه قرار شد حدود ۵۰ درصد از باقیمانده هزینه کرد ماشین به بنده پرداخت نماید که حالا میگه نمیتونم پرداختی داشته باشم
تنها کاری که فکر کردم درسته اینه که خسارت تعیین شده بیمه دریافت نکردم هنوز خسارت از بیمه نگرفتم
لطفا راهنمایی کنید که دریافت ماله تفاوت خسارت ماشین غیر متعارف طریق شکایت قابل پیگیریه

  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، موارد مربوط به خسارت باید از طریق همان واحد خسارت بیمه پیگیری شود. باید این موارد را با خود شرکت صحبت کنید.

محمد حسین..‌.ع
04 مرداد 1401

سلام خداقوت من باماشینم میخواستم دوربرگردان را دوربزنم ۳۰۰مترقبلش راهنما زدم وامدم لاین بغل گاردریل باسرعت خیلی پایین به دوربرگردان رسیدم فرمون گرفتم ایست کردم ماشین ردبشه حرکت کنم که موتور بادوسرنشین باسرعت بالا زدن گلگیر عقب ودرب باک ماشینم جوری که لاستیک من ترکید واکسل عقب تا شدبه نظر جنابعالی من مقصرم

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام مقصر را باید افسر بعد از بررسی دقیق محیط انجام دهد.

هیمن
04 مرداد 1401

“سلام شرمنده من سال ۱۴۰۰ تصادف کردم خودم راننده بودم با یه ماشین شاخ به شاخ شدم من مقصر نبودم طرف مقابل مقصر بود خودشم فوت کرده .من هم یه نفر همراه داشتم اونم فوت کرده من هم هنوز تو استراحت پزشکیم می‌خوام ببینم دیه من هم به نرخ روز حساب میشه یا به نرخ ۱۴۰۰ ممنون میشم راهنمایی کنید”

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دیه به نرخ روز محاسبه می شود.

رسول احمدی
05 مرداد 1401

دیروز یه راننده ای زد به ماشینم و فرار کرد، الان باید چیکار کنم؟ از بیمه بدنم استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام بله می توانید استفاده کنید.

محمد نیا
05 مرداد 1401

با یکی تصادف کردم النترا داره مقصر خودم بودم ،بیمه واسش ۱۲ میلیون خسارت درنظر گرفت ،سقف تعهد بیمه نامه من ۸۰ میلیون تومان است .
اون شخص میگه صافکار و تعمیرکار گفتن سی میلیون هزینه تعمیر ماشین میشه و میخاد از من شکایت کند و ما بقی را از من بگیره .
ماشینش هم صفر نیست حداقل ۶ سال از تولیدش گذشته و افت قیمت بهش تعلق نمیگیره

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل بهتر است که مشورت کنید.

هومن
06 مرداد 1401

سلام ببخشید من پارسال برج ۶ تصادف کردم طرف مقابل مقصر بود خودشم البته فوت کردن من هم ازون موقع هنوز در استراحت پزشکیم تا برج ۱۱ استراحت دادند بهم معلوم نیس کی تموم میشه میخاستم ببینم میتونم شکایت کنم از اون طرف مقصر بخاطر اینکه نمیتونم کار کنم چون بیمه تامین اجتماعی هم ندارم آیا از دیه طرف مقصر به من میرسه به خاطر از کار افتادگی شکایت کنم بعد چقد تعلق میگیرد بهم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  07 مرداد 1401

  سلام بله شما می توانید شکایت کنید. به بیمه داشتن یا نداشتن شما ارتباطی ندارد. اما مبلغ دیه را بر اساس نظریه پزشکی قانونی تعیین می شود.

محمدرضا
07 مرداد 1401

سال ۹۴ تصادف کردم و ۵۰درصد موتوری و ۵۰درصد کامیون مقصر و رای قطعی ۷سال بعد امسال صادر گردیده درحالیکه کامیون بیمه معتبر داشته و این ۷سال هم بیمه را مرتب تمدید کرده اند . الان بیمه جوابگو هست؟ لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  07 مرداد 1401

  سلام والا باید با واحد خسارت شرکت بیمه تماس بگیرید. خیلی طول کشیده است.

سید
07 مرداد 1401

سلام خدا قوت،ببخشید من سرنشین خودروی تاکسی بودم طی تصادف بدی که داشتیم من بخاطر کمربند ایمنی که داشتم باعث شده کتف راستم و قفسه سینه و دنده سمت چپم یه کوفتگی قرار گرفته که باعث شده ۴روز خونه بخاطر درد بمونم بنظر شما من بعد شکایت از راننده رفتم پزشکی قانونی مبلغی بعنوان دیه برای من تعیین میکن؟

  کارشناس بیمه
  08 مرداد 1401

  سلام بله می توانید از بیمه شخص ثالث راننده بگیرید؛ اما در خصوص جزئیات اطلاعاتی نداریم.

حامدقادری
16 مرداد 1401

سلام درصورت فوت راننده موتورسیکلت فاقد بیمه که۱۰۰درصد مقصر است میزان خسارتی که به خودرو و همچنین افت قیمت آن را چگونه می‌توان دریافت کرد،

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام از طریق بیمه خسارت وارد شده قابل جبران است اما بیمه بعد از مقصر تحویل میگیرد (یا بازمانده ها)

   حامدقادری
   16 مرداد 1401

   ببخشید راننده مقصر موتورسیکلت جزء اتباع بوده و وسیله نقلیه بیمه ای نداشته یعنی بیمه خودروی خودم که تنها دقایقی بعد از تحویل از نمایندگی این اتفاق افتاده هزینه رو به من میده ؟
   و اینکه تنها بیمه شخص ثالث خودروی صفر من دارد

    کارشناس بیمه
    17 مرداد 1401

    سلام اگر مقصر باشید، بیمه میدهد.

هدایت خان
19 مرداد 1401

سلام هزینه پزشکی قانونی برای تصادف چقدره؟

  کارشناس بیمه
  20 مرداد 1401

  سلام مبلغ دقیق را نمی دانیم.

F-H
22 مرداد 1401

سلام من چندروز پیش تصادفی با موتور داشتم که فاقدگواهی نامه بود وقرار شد مصالحه کنیم و بیمه ایشان بیمه ی ایران بود حالا بعد ازاین چند روز دیگه قبول نمی کند و میخواهم شکایت کنم چیکار کنم!

  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام با مدارکی که دارید، می توانید شکایت کنید. فقط قبلش با یک وکیل مشورت کنید تا بهتر شما را راهنمایی بگیرید.

aaaaa
26 مرداد 1401

سلام من چند روز پیش تصادف کردم بایه پراید و ام وی خسارتشون رو تمام وکمال بیمه داد و پراید گفت من افت قیمت خودرو میخوام بیمه هشت میلیون تومن دیگه داد ولی راننده پراید گفت بیشتر میخوام و سقف بیمه من هنوز داشت که به ایشون بدن ولی ندادن الان راننده پراید ازمن شکایت و درخواست افت قیمت و خواب ماشین کرده آیا میشه هزینه دادگاه و خسارتی که دادگاه میبره رو از بیمه گرفت

  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام بعید می دانیم که بیمه چنین مبلغی را بپردازد؛ اما شما بهتر است که با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

حسین جوادی
15 شهریور 1401

درود بر شما، تمام توضیحاتی که در بالا اومده کاملا موثر بودند. بنده در رشت چهار روز پیش تصادف کردم. طرف مقابل مقصر در اومد. ولی ماشین بنده حدودا زیر پنج میلیون هزینه داره، اما ماشین طرف بالای سی میلیون. طرف مقابل میگه هزینه ماشینتو نقد میدم اما قبول کن که تو مقصر بشی تا من از بیمه‌ات بتونم استفاده کنم. بنده قبول نمیکنم، اونم با بهانه‌های مختلف بامن به بیمه نمیاد. ماشینش صفره، و نفر دومه که این ماشین رو خریداری کرده، اما هنوز مدارکی از ماشین میگه دستم نرسیده، فقط عکس مدارک رو داره. نمره هم نکرده. بنده رفتم بیمه البرز، بهم میگن با مشخصات این ماشین تو بیمه البرز چیزی ثبت نشده، خود مقصر هم قبول داره، میگه این ماشین بیمه البرزه ‌‌‌‌‌ولی تو سایت ثبت نشده. به خدا مغزم دیگه داره هنگ میکنه‌. من گزارش تصادف رو از افسر گرفتم. با این حال باز امید داره من خودمو مقصر کنم و با استفاده از همون افسر گزارش رو تعقیر بده. و از برخورد ‌‌رفتار اون افسر متوجه شدم که قبول کنم اون ستوان این کار رو خواهد کرد. ایا واسه شکایت هزینه زیاد میبره.

  کارشناس بیمه
  16 شهریور 1401

  سلام در این خصوص اطلاعاتی نداریم و صرفا مطلب را برای آشنایی نوشته ایم. به هر حال بهتر است حتما با یک وکیل مشورت کنید.

امین
25 شهریور 1401

سلام
یگ ماه پیش طرف با ماشین از پشت زده بهم افسر هم اومد مقصر شد اون طرف
بیمه طرف ۱۶ میلیون سقف خسارت داشت ماشین من بالایی ۲۶ میلیون خسارت دیده من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام اگر بیمه بدنه دارید، می توانید استفاده کنید. اما می توانید از طریق قانون هم اقدام کنید.

حدیث
25 شهریور 1401

سلام‌خسته‌نباشید من‌تصادف کردم فرار کردم طرف ازم شکایت کرده
۵۰ میلیون واسه ۲۰۶ ۹۴ خصارت میخواد
رفته شکایت کرده الان ماشینم‌شکایتی محصول میشه

  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام بله

مرتضی زاده
27 شهریور 1401

سلام مجازات راننده مقصر در تصادف جرحی که فرار کرده چیه؟

  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام مجازات را قانون تعیین می کند.

میثاق وحید
27 شهریور 1401

تو تصادفی که بین عابر و ماشین اتفاق میفته علاوه بر دیه می توان شکایت دیگری علیه راننده مقصر انجام داد؟

  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام بستگی به نوع خسارت دارد.

سارینا
28 شهریور 1401

سلام چند روز پیش در حالی که پشت چراغ خطر ایستاده بودم یک ماشین به ماشین من زد و ماشینم اسیب دید طرف گفت قبول داره مقصره ولی چون مدارک همراهش نبود مصالحه کردیم و به پلیس اطلاع ندادیم بعد من میزان خسارتی که به ماشینم وارد شد از صافکاری پرسیدم و بهش گفتم با بی احترامی گفت که من این مبلغ پرداخت نمیکنم و زیاده الانم هم دیگه گوشی موبایلش هم جواب نمیده چطور میتونم شکایت کنم

  کارشناس بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام باید از یک وکیل بپرسید.

مهسا
08 مهر 1401

سلام یه تصادفی اتفاق افتاد یکی زد به تاکسی که من مسافرش بودم ضربه به سر خورد البته پزشکی قانونی و … اعلام کردند مشکلی نیست هرچند از اون روز سردرد من قطع نشده. حالا هزینه های پزشکی قانونی و اسکن و دکتر رو می تونم از مقصر حادثه بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  08 مهر 1401

  سلام در خصوص امکانپذیر بودن یا خیر، باید از یک وکیل بپرسید. به هر حال شما باید مدارکی بیاورید که نشان دهید در آن تصادف آسیب دیده اید.

یاسین حیدری
17 مهر 1401

سلام من دیروز تصادف کردم، راننده قول داد که فرداش یعنی امروز بیاد بریم صافکاری که آشنا داره ماشینو درست کنه.. الان جوابمو نمیده.. میشه قانونی پیگیری کرد؟؟

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام بله

حسن حسنی
26 مهر 1401

ببخشید من دیروز تصادف کردم مقصر فرار کرد الان میتونم شکایت کنم؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام بله البته باید ثابت کنید.

   ملیجک
   14 آبان 1401

   سلام شکایت تصادف بدون کروکی هم امکان پذیره؟

    کارشناس بیمه
    15 آبان 1401

    سلام خیر

   حسن زاده
   05 دی 1401

   سلام قوانین تصادفات جرحی رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

    کارشناس بیمه
    06 دی 1401

    سلام در سایت های حقوقی میتوانید پیدا کنید.

     حسنکار
     20 دی 1401

     سلام اونوقت تا چه مدت بعد از تصادف میتوان شکایت کرد؟

     کارشناس بیمه
     21 دی 1401

     سلام بستگی به نوع مساله دارد که باید از یک وکیل بپرسید.

احمد
27 مهر 1401

سلام
من یک دستگاه بی ار تی روی خط عابر بهم زد
چندتا از دنده ها م شکست
و سرم از دو قسمت شکست
و کامل اتوبوس مقصر شناخته شده دیه این حدودا چقدر است

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

علی
17 آبان 1401

سلام در یک حادثه راننده فوت کرده و الان پلیس میگویید گواهینامه آن مطابق با وسیله نقلیه نبود لذا مقصر است و دیه به آن تعلق نمیگیرد چگونه میشود پیگیری کرد تا دیه تعلق بگیرد؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام بیمه ها اصولا می دهند اما بعد از مالک پس خواهند گرفت.

ناشناس
19 آبان 1401

سلام و وقت بخیر
بنده یک تصادف داشتم که راننده مقابل مقصر شد ولی سقف بیمه اش از خسارت وارده کمتر بود و بنده مبلغ سقف بیمه اش رو از بیمه دریافت کردم. بعد از تامین دلیل و نظر کارشناسی دادگستری از ایشان شکایت کردم. اما فقط کپی برگ نظر کارشناسی رو دارم و اصل آن رو تحویل بیمه دادم. آیا با این کپی دادگاه رای می دهد یا نیاز به اصل آن است؟

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1401

  سلام باید با یک وکیل مشورت کنید.

محمد
19 آبان 1401

در تصادف ماشین 50% مقصر شناخته شدم ماشین خودمو تامین دلیل کردم 86میلیون خسارت بریده شد اما با توجه به اینکه سقف پزداخت بیمه 16میلیون بوده کارشناس بیمه خسارت رو 32میلیون درنظر گرفته برای دریافت بقیه خسارت در دادگاه نظر کارشناس بیمه ملاکه یا نظر کارشناس تامین دلیل؟

  کارشناس بیمه
  20 آبان 1401

  سلام باید از یک وکیل بپرسید.

حسین رضایی
20 آبان 1401

سلام من تصادف کردم 18روز پیش مأمور اومد کروکی کشید طرف مقصره پزشکی قانونی رفتم و به دکترها مراجعه کردم نامه هارو پزشکی قانونی دادم سه ماه استراحت دادن تا معاینه مجدد.آیا من باید دادگاه هم برم از راننده شکایت کنم

  کارشناس بیمه
  20 آبان 1401

  سلام باید از یک وکیل پسرید.

احمدحسینی
20 آذر 1401

سلام وخسته نباشیدمن یک ماه پیش یه ماشین بهم زدوفرارکردلگن پام ازسه جاشکست بعداز۱۳روزتونستن عملم کنن روهم رفته حدودهد۲۵روزبستری بودم والان درحال حاظرمرخص شدم حتانمیتونم سرپام باایستم ‌.خاستم بدونم حقم پایمال نمیشه .چون توی بیمارستان هیچکسی نیامدازمن سوال کنه که چطورشد تصادف کروی .منم الان چون هیچ مدرکی دردست ندارم مردم میترسن شهادت بدن یادوربین بدن..فقط پلاک ماشین تونستم ببرم .سوالم اینجاست سوالم اینجاست که این شماره پلاک کافی هست برای. مدارک لازم یادبازهم مدارک میخان برای اثبات تصادف .ممنون میشم راهنماییم کنید.ممنون

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام این را باید از یک وکیل بپرسید

علی
08 دی 1401

سلام
اگه پلیس به محل تصادف نیاد و راننده که دست منو تو تصادف شکونده ببره دکتر من چگونه شکایت کنم و آیا بیمه باید بده یا خود راننده

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام علی عزیز به شواری عالی حل اختلاف مراجعه نمایید.

علی اصغر
12 دی 1401

باسلام خدمت شمادوست عزیز من با خودرو نیسان در تاریخ ۲۶/۲/۱۴۰۱ بایک خودروی پژو پارس تصادف کردم که در اتوبان درحال دورزدن بودم که پژو پارس با سرعت خیلی بالا از پشت زده به سمت راننده ومن را منحرف کرد که هردو خسارت دیدیم حالا بعد از۸ماه از دست من داداخواست خسارت کرده ،میخواستم بدونم باید چکارکنم،ممنون ازشما

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام شما باید تمامی مدارک را داشته باشید بستگی به این دارد که چه کسی مقصر است. به هر حال بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید.

احمد
01 بهمن 1401

در تصادف خسارتی که افسر حق را به بنده داده بود، شخص مقصر گفت اعتراض دارم، تامین دلیل کردم، اعتراضش هم رد شد و بعد از یک ماه و نیم رفت و آمد در شورای حل اختلاف، قاضی حکم داده که من باید همزمان از بیمه هم شکایت میکردم. چون نکردم باید از اول، کامل شکایت کنم. متن حکم قاضی: عدم طرف دعوی قرار دادن شرکت بیمه ای موجب میشود تا مشمول پرداخت خسارت مشخص نگردد لذا دعوی به طرز صحیح قانونی مطرح نشده. مسنتداً به ماده 2 قانون آئین دادرسی مدنی ناظر به ماده 4 قانون بیمه اجباری دارندگان وسایل نقلیه قرار عدم استماع دعوی خواهان را صادر و اعلام مینماید. رای قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم عمومی حقوقی است.
لطفا راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام این مسئله را باید از وکیل بپرسید. این سایت فقط جهت آشنایی با موارد اولیه نوشته شده است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید