۱۵ فروردین ۱۴۰۳

راهنمای کامل شکایت از راننده مقصر در تصادفات و حوادث رانندگی

طبق آمار رسمی کشور، ایرانیان خیلی بیشتر از میانگین جهانی دچار سانحه تصادف می‌شوند. پایین بودن کیفیت خودروها و جاده‌های کشور و  رانندگی پرخطر، نقش مهمی در حجم تصادفات دارد. بررسی این آمار همچنین میزان درگیری بالای افراد با حوادث رانندگی را نشان می‎‌دهد. پس لازم است که بدانیم اگر در این شرایط قرار گرفتیم، چطور باید عمل کنیم؟ شکایت از راننده مقصر پس از تصادف چگونه انجام می‌شود؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها با ما همراه باشید.

شکایت از راننده مقصر

برای شکایت از راننده مقصر، ابتدا لازم است اقامه دعوا کنید. کارشناسان دادگستری بر اساس کروکی و … نظر خود را بیان کنند. اگر تصادف منجر به جرح یا فوت شده است، شما به نظر پزشک قانونی نیز نیاز دارید. سپس همه‌ی موارد گفته شده برای رسیدگی به دادسرا ارجاع داده می‌شود. پس از بررسی پرونده، اگر راننده به عنوان مقصر شناخته شد، برای او قرار مجرمیت صادر می‌شود. در نهایت نیز دادگاه رای نهایی خود را صادر می‌کند.

اولین کار بعد از تصادف رانندگی

هنگامی که حوادث رانندگی رخ می‎دهد، اولین و مهم‌‎ترین کار تماس با پلیس ۱۱۰ است. موقع تماس با پلیس از شما اطلاعاتی از قبیل: محل وقوع تصادف، تعداد افراد مصدوم، نوع تصادف و … پرسیده می‌‎شود. پس لازم است با انواع تصادفات آشنایی داشته باشید.

انواع تصادفات رانندگی

در حالت کلی سه نوع تصادف در حوادث رانندگی اتفاق می‎افتد که به شرح زیر است:

 • تصادفات با خسارت مالی: در اثر این نوع از تصادفات به خودرو خسارت مالی وارد می‎شود. مانند: تصادف با خودروهای دیگر یا با اجسامی مانند درخت، گاردریل، دیوار و… .
 • تصادفات با خسارت جرحی: در اثر این نوع از تصادفات به راننده یا سرنشینان خودرو، خسارت جسمی وارد می‎شود. مانند: شکستگی دست، پا، سر و… .
 • تصادفات با خسارت فوتی: این نوع تصادفات با فوت راننده یا سرنشینان خودرو همراه است.

بعد از رسیدن پلیس، مقصر تعیین و در صورت نیاز کروکی و ارجاع به مقامات تنظیم می‌‎شود. با تعیین میزان خسارت، بیمه شخص ثالث می‌تواند خسارات اشخاص ثالث را پرداخت کند.  در ادامه توضیحاتی درباره کروکی  به شما می‌دهیم.

مطلب پیشنهادی : راهنمای بیمه شخص ثالث

انواع کروکی

مطابق قانون، دو نوع کروکی داریم که در ادامه به شرح هر یک از آن می‌پردازیم.

کروکی سازش

این کروکی زمانی استفاده می‌‎شود که هر دو طرف حادثه، تقصیر را قبول دارند و مقصر اصلی نیز مشخص است. در این تصادفات نباید هیچگونه مورد جرح یا فوتی وجود داشته باشد. مدارک مورد نیاز  برای کروکی سازشی به شرح زیر است:

 • گواهینامه
 • کارت خودرو
 • کارت بیمه شخص ثالث
 • برگ معاینه فنی

کروکی عدم سازش

مواقعی که مقصر اصلی مشخص نیست و دو طرف دعوا تقصیر خود را نمی‌‎پذیرند، این کروکی برای مراجع قضایی ترسیم می‌‎شود. مدارک زیر برای ارسال اطلاعات کروکی عدم سازش به مراجع قضایی ضروری است:

 • عدم قبول نظریه افسر
 • عدم تکمیل مدارک مثل گواهینامه، بیمه‌‎نامه و …
 • خسارت بالای تعهد بیمه‎نامه مقصر حادثه
 • تصادفات جرحی و فوتی

در صورتی که خودروی راننده مقصر آسیب دیده باشد و خسارت احتمالی را بیشتر از ۴۰ میلیون تومان تخمین بزند، باید برای دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی به دفاتر نمایندگی بیمه مراجعه کند؛ پس باید برای دریافت کروکی منتظر افسر پلیس راهنمایی و رانندگی بماند. اگر نیازمند اطلاعات بیشتری در مورد کروکی تصادف هستید، می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای مواردی که کروکی ندارید، مقاله خسارت بدون کروکی را مطالعه کنید.

نحوه شکایت از راننده مقصر در تصادفات با خسارت مالی

در تصادفات با خسارت مالی، ۳ حالت ممکن است رخ دهد:

 1. توافق دو طرف و پایین بودن خسارت: مقصر بدون مراجعه به شرکت بیمه، خسارت را پرداخت کند.
 2. توافق دو طرف و بالا بودن خسارت: اگر شخص مقصر تمایل داشت که از بیمه خود استفاده کند، در این‎صورت روند پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه بررسی می‎شود. پرداخت نیز با توجه به سقف مندرج در بیمه‎نامه شخص ثالث یا بیمه بدنه و میزان خسارت، صورت می‎گیرد.
 3. در صورت عدم توافق طرفین و بالا بودن خسارت: اگر راننده مقصر از همکاری با طرف خسارت دیده در مراجعه به بیمه خودداری کند، یا غرامت پرداخت شده توسط بیمه، تمام خسارت طرف مقابل را جبران نکند؛ فرد خسارت دیده می‎تواند برای دریافت تمام یا بخش باقیمانده از خسارت خود به مرجع قضایی صالح مراجعه نماید.

مهلت شکایت از راننده مقصر به شرکت بیمه گر ۵ روز بعد از تصادف است. در خصوص تصادف جرحی و غیره مهلت ثبت شکایت قانونی تفاوت دارد که در این خصوص بهتر است با یک وکیل مشورت کنید.

شکایت از راننده مقصر

شکایت از راننده مقصر در تصادفات با خسارات مالی

شکایت از راننده مقصر در حالت عدم توافق طرفین

قانون ها و مقررات مصوب سازمان بیمه مرکزی، در صورت عدم توافق طرفین دو حالت را در نظر گرفته است:

 • طبق قوانین بیمه ای در سال ۱۴۰۳، درصورتی‌که میزان خسارت کمتر از ۴۰ میلیون تومان باشد، باید مطابق قانون با کروکی غیر سازشی خود به شورای حل اختلاف طرح شکایت کنید.
 • اگر میزان خسارت بیشتر از ۴۰ میلیون تومان باشد، بایستی با مراجعه به دادگاه حقوقی طرح شکایت کنید.
  • در صورتی که راننده مقصر و شرکت بیمه‌گر او اقدام به پرداخت خسارت کاهش ارزش خودرو نکنند، مراحل دریافت خسارت افت قیمت خودرو را باید از مراجع قانونی پیگیری کنید.

شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی

برای شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی، لازم است برای انجام مراحل قانونی به دادسرا مراجعه کنید. در این حالت، بایستی کروکی تصادف را به همراه داشته باشید. در تصادفات جرحی، علاوه بر دیه، مجازات‎‌های دیگری مثل حبس و پرداخت جزای نقدی نیز تعبیه شده است.

مراحل شکایت از راننده مقصر در تصادفات جرحی

مراحل شکایت از راننده مقصر در تصادفات جرحی، به شرح زیر است:

 1. تشکیل پرونده در دادسرا
 2. ارائه مدارک مورد نیاز مانند: نامه پزشکی قانونی و بیمه‌‎نامه
 3. استعلام اصل بودن بیمه‎نامه توسط مقام قضایی
 4. صدور قرار مناسب
 5. ارجاع پرونده به کارشناس
 6. تحقیقات محلی (در صورت نیاز)
 7. اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی
 8. صدور قرار جلب به دادرسی و ارجاع پرونده به دادگاه کیفری دو
 9. صدور رای توسط دادگاه

شکایت از راننده مقصر در خسارت فوتی

در تصادفات منجر به فوت، جرم راننده مقصر قتل غیر عمد محسوب می‌شود. مطابق قانون فوت در اثر تصادف در موارد زیر نیز قتل غیر عمد تلقی می‌‎شود:

 • اگر راننده‌ مقصر، سرعت غیرمجاز داشته باشد.
 • تصادف در اثر نقص فنی خودرو
 • تردد در محلی غیر مجاز
 • رانندگی منجر به تصادف در حالت مستی و…

با توجه به غیر عمد بودن قتل، مجازات قصاص رخ نمی‌دهد. برابر قانون، مجازات قتل غیر عمد، پرداخت دیه است. تصادفات منجر به فوت، دو جنبه عمومی و خصوصی دارد. در جنبه عمومی جرم، فرد خاطی محکوم به حبس و پرداخت جزای نقدی می‌شود. در جنبه خصوصی، مجرم محکوم است که مبلغ دیه را به اولیای دم بپردازد.

خرید بیمه بدنه

میزان مجازات راننده مقصر در صورت فوت

بر اساس ماده ۷۱۴ قانون مجازات اسلامی، اگر راننده یا متصدی وسیله موتوری در صورت بی‎‌احتیاطی، بی‎‌مبالاتی، عدم رعایت مقررات رانندگی یا عدم مهارت، منجر به قتل غیر عمد شود و به ۶ ماه تا ۳ سال حبس و پرداخت دیه محکوم می‌‎شود. لازم به ذکر است که پرداخت دیه منوط به مطالبه اولیای دم است.

اما چگونه راننده مقصر را تشخیص دهیم؟ چه کسی مقصر تصادف است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله ۵ روش تعیین مقصر در تصادفات رانندگی مراجعه کنید. همچنین اگر می‌خواهید پاسخ سوال بعد از تصادف چه کنیم؟ را بدانید، بهتر است مقاله مرتبط با آن را مطالعه نمایید.

مراحل شکایت از راننده مقصر در خسارت فوتی

مراحل شکایت در خسارت منجر به فوت، مشابه شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی است.

استفاده از بیمه اجباری در خسارت جرحی و فوتی

با توجه به تبصره ماده ۱۶ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری، بیمه‌‎گر می‌‎تواند بدون نیاز به رای مراجع قضایی، با توافق راننده مقصر و ورثه متوفی، مبلغ دیه و خسارات را پرداخت کند. در این‎‌صورت، برای مطالبه خسارت از بیمه، احتیاجی به رای قطعی دادگاه نیست. در قانون جدید مبلغ دیه افراد بدون توجه به جنسیت – زن و مرد دیه مساوی دارند- تعیین می‎‌شود. پس مابه التفاوت دیه، توسط صندوق تامین خسارات بدنی پرداخت می‌‎شود.

مدت زمان رسیدگی به پرونده تصادف

لازم است بدانید در صورت اعتراض طرفین تصادف به حکم دادگاه در مراحل ابتدایی، پرونده شکایت به دادگاه تجدید نظر ارجاع می‌شود و باید منتظر رسیدگی در دادگاه تجدید نظر بمانند. همچنین فراموش نکنید که مدت زمان رسیدگی به پرونده تصادف برای تصادفاتی که منجر به جرح می‌شوند، حداقل یک سال است. در سایر موارد بررسی پرونده‌ها مدت زمان کمتری را نیاز خواهد داشت.

نکته‎‌های مهم در دریافت خسارت جانی و مالی

اگر بیمه شخص ثالث دارید توجه به نکات زیر را به شما توصیه می‌کنیم.

توجه به نرخ دیه

می‌دانیم که هرساله نرخ دیه توسط قوه قضائیه اعلام می‌شود. بنابراین تعهدات بیمه شخص ثالث نیز بر مبنای دیه، معین می‌‎گردد. پوشش خسارت جانی بیمه، برابر با نرخ دیه در ماه‌های حرام همان سال تعیین می‎‌شود. در حالی‌ که پوشش مالی بیمه‎‌نامه به میزان ۲.۵ درصد پوشش مالی، محاسبه می‌شود. این مبلغ تا سقف نصف دیه قابل افزایش خواهد بود.

خسارت به شخص ثالث

در خسارت جانی که به فوت، نقص عضو یا آسیب جانی اشخاص ثالث منجر می‌گردد، حداکثر ظرف مدت ۵ روز کاری بایستی به شرکت بیمه اعلام خسارت نمایید. در این‎صورت پس از تشکیل دادگاه و صدور حکم نهایی شرکت بیمه، خسارت را ظرف مدت ۳۰ روز پرداخت می‌نماید. اگر هر دو خسارت جانی و مالی وارد شده باشد، فرد زیان‌دیده می‌تواند با دریافت نامه از دادگاه تا صدور رای اقدام به دریافت خسارت مالی از شرکت بیمه کند.

حوادث رانندگی منجر به خسارت مالی

مقصر و زیان‌دیده باید حداکثر ظرف مدت ۵ روز کاری به شرکت بیمه مراجعه و اعلام خسارت کنند. در این مورد همراه داشتن کروکی و گزارش پلیس الزامی است. در شرایط زیر نیازی به ترسیم کروکی نیست:

 • میزان خسارت وارده کمتر از حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث باشد (در سال ۱۴۰۳ این مبلغ معادل ۴۰ میلیون تومان است). البته بیمه شخص ثالث حداقل و حداکثری را در پرداخت خسارات مالی تعیین کرده است. شما می‌توانید به مقاله سقف تعهدات مالی بیمه ثالث مراجعه کنید تا با همه مقادیر حداقل و حداکثر آشنا شوید.

 

 • خسارت وارده در اثر تصادف بین دو خودرو باشد (در صورت تصادفات زنجیره‌ای یا بیش از یک مقصر، ترسیم کروکی الزامی است).

تصادف در مکان‎های خاص

تقاطع‌‎ها، بزرگ‎راه‌ها و داخل تونل‎های شهری مجهز به دوربین‌های نظارت تصویری هستند. در صورت تصادف در این مکان‌‎ها، پلیس می‌تواند با استناد به تصاویر این دوربین‌ها مقصر حادثه را شناسایی کند.

در صورت فرار راننده در تصادفات چه باید کرد؟

اگر راننده مقصر فرار کرد، دو حالت ممکن است رخ دهد:

 1. خسارت مالی
 2. خسارات جانی ( جرح یا فوت)

فرار راننده در تصادفات با خسارت مالی

در صورت فرار راننده مقصر در تصادفات با خسارت مالی شما می‎توانید از بیمه‎نامه بدنه استفاده کنید. مدارک مورد نیاز برای گرفتن خسارت با استفاده از بیمه بدنه به شرح زیر است:

 • کروکی غیرسازشی
 • صورت‌جلسه کلانتری یا پاسگاه انتظامی از حادثه
 • اوراق بازجویی تنظیم شده در یگان انتظامی و مرجع قضایی
 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه اتومبیل
 • کپی بیمه‌نامه شخص ثالث به همراه اصل آن
 • اصل و کپی گواهینامه راننده یا مالک خودرو
 • اصل و کپی کارت مشخصات خودرو
 • تصویر شناسنامه مالکیت خودرو به همراه اصل آن
 • تکمیل فرم واگذاری حقوق قانونی بیمه‌گزار به شرکت بیمه (رعایت اصل جانشینی، یعنی اگر پس از پرداخت خسارت مسبب شناسائی گردید، نسبت به بازیافت اقدامات لازم صورت پذیرد.)

با ارائه مدارک بالا به شرکت بیمه پرونده پرداخت خسارت بیمه بدنه تشکیل می‌‎شود، بعد از بررسی خسارت محاسبه شده به بیمه‎‌گزار پرداخت می‎‌شود. توضیحات مربوط به این موارد در مقاله بیمه بدنه چیست، آمده است.

فرار راننده در تصادفات با خسارت جرحی

فرار از صحنه تصادف و کمک نکردن به مجروح جرم است. بر اساس قانون، قاضی حق تخفیف دادن در خصوص مجازات حبس راننده مقصر را ندارد. در این موارد قاضی، راننده مقصر را به بیش از دو سوم حداکثر مجازات درج شده در قانون محکوم می‎کند.

بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، در این تصادفات خسارات وارده از «صندوق تامین خسارت‎ها» جبران می‌شود. صندوق تامین خسارات بدنی برای جلوگیری از تضییع حقوق مصدوم، موظف به پرداخت خسارات و تامین هزینه‎ های او است. علاوه بر این، امکان پیگیری قضایی وجود دارد. مصدوم می‎تواند با کمک شواهد موجود (مثل پلاک خودرو و دوربین‎‌های مدار بسته در سطح شهر) راننده را بیابد.

فرار راننده در تصادفات با خسارت فوتی

همانند آنچه در بخش قبل گفته شد؛ فرار از صحنه تصادفات فوتی نیز جرم است. بعد از فاش شدن هویت راننده، قاضی مطابق قانون حق دادن تخفیف در خصوص مجازات حبس راننده مقصر را ندارد. به‌علاوه، قاضی دادگاه موظف است که مجرم را به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مندرج در قانون محکوم نماید.

در صورت فرار راننده، خانواده متوفی به مقصر دسترسی ندارند. اگر دادگاه کیفری حکم به مسئولیت صندوق تامین خسارت‌های بدنی بدهد، ورثه متوفی می‌توانند از این صندوق دیه خود را مطالبه کنند. هم‌چنین در صورت درخواست ورثه فرد فوت شده، صندوق می‌تواند بدون نیاز به صدور رای دادگاه، خسارت را پرداخت کند.

شکایت از راننده مقصر

بیمه بدنه راهگشای خسارات در زمان تصادف

استفاده از بیمه بدنه در صورتی که راننده بیمه‎‌گزار مقصر باشد

اگر در تصادف بیمه‌‎گزار مقصر باشد، خسارت وارد شده به مصدومین در حادثه از بیمه شخص ثالث رانندهِ مقصر، پرداخت می‌شود. اگر خودرو راننده مقصر آسیب ببیند، باید از بیمه بدنه استفاده کند. برای خرید بیمه بدنه می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. بیمه دات کام، یک پلتفرم استعلام، خرید و مقایسه انواع بیمه‌نامه است که تمام شرایط را برای خرید بهترین و ارزان‌ترین انواع بیمه نامه خودرو مانند: بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه موتور و … را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

انتخاب با شماست

در این مقاله یک راهنمای کامل از روال اداری و مراحل شکایت از راننده مقصر را بیان کردیم. همچنین از اهمیت و ضرورت داشتن بیمه شخص ثالث و بدنه گفتیم. حال دیگر تصمیم با شماست که ضرورت تهیه بیمه‌نامه را درک کنید و قبل از وقوع حادثه، آمادگی داشته باشید. در صورت هر گونه سوالی، در بخش کامنت درج کنید تا ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علیرضا
۱۹ فروردین ۱۴۰۳

سلام و درود
ماشینم مدل ۱۴۰۱ هست ، یک ماشین از عقب با من برخورد کرد و پلیس کروکی کشید و هزینه صافکاری را از بیمه شخص مقصر دریافت کردم .
حالا شکایت کردم برای دریافت مبلغ افت ماشینم ،
برای دادگاه همان برگه کروکی کافیه و من میتونم ماشین رو بدم صافکار درست کنه ؟
یا باید تا روز دادگاه ماشین رو درست نکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت خسارت افت قیمت باید خودرو شما توسط کارشناس ارزیاب مورد اعتماد دادگاه بازرسی شود. این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید.

person
پیام
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام – من دیروز به علت بارندگی و دید ناکلفی از شپ زدم به ماشین جلویی و مقصر اعلام شدم – راهنمایی کروکی کشیده و ماشن من بدنه و ثالت داره -با نظر کارشناسی بیمه – خسارت دوتا ماشین پرداخت میشه یا ن – باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله خسارت هر دو ماشین پرداخت می شود.

person
ممد
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام من با یک سمند برخورد داشتم قبل چراغ قرمز وقتی چراغ سبز بود پشت سر یک ماشین سمند درحال حرکت بودم یهو زد سر ترمز خواستم موتور بهش نخوره پاک خورد و سپر ماشینش شکسته و اون لحظه بهم گفت ۸۰۰ تومان میشه ولی بعد گفت ۵۸۰۰ با بعدی گفت۲۱۸۰ بار بعدی گفت ۳۷۰۰ برا همین من بهش گفتم برو شکایت کن حالا که اینطور همش یه قیمت میگی حالا که رفته شکایت کرده ۷۳۰۰ بریده سر صحنه تصادف پلیس خبر نکرد ولی بعدداخل شکایتش نوشته سپر اگزوز ، در صندوق ، کفی صندوق کارشناس زده در صورت اینکه هیچ پلیسی نیومده بود نمیشه دادگاه کاری کرد همون پول سپر رو بهش بدم و اینکه زده پام شکسته و موتورخراب شده در صورت اینکه نه موتورم و نه خودم هیچیم نشده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در تصادفات رانندگی باید منتظر باشید تا افسر راهنمایی و رانندگی مقصر حادثه را مشخص نماید.

person
مختاری
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

باسلام بنده از پشت زدم به یه پراید مقصر شدم وکروکی کشیده شده اما زیان دیده برای دریافت خسارت نیامد بیمه و رفته شکایت کرده ومن ثنا نداشتم و ابلاغیه ها بدستم نرسیده الان دادگاه حسابهای مرا بسته ماشین بیمه داشته بنده چه کار کنم با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق بیمه اقدام کنید.

person
علی
۲۲ اسفند ۱۴۰۲

باسلام بنده حدود ۵ روز پیش تصادف کردم طبق حضور پلیس طرف مقابل مقصر شناخت شده ولی الان طرف مقابل نمیاد بریم بیمه من نمیدانم چکار کنم ماشینم داخل پارکینگ خانه گذاشتم ممنون میشم راهنمای کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از راننده مقصر شکایت نمایید.

person
رضا عراقی
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

باسلام
بنده پس از تعیین مبلغ خسارت کارشناسی که تامین دلیل مبنی برافت قیمت و خسارت؛ ۱۴۵میلیون تعیین شد و پس از آن محل سکونت خود را تغییر و به شهر خودم برگشتم
حال سوال من این است که آیا من دراینجا میتوانم به شکایت خود ادامه دهم یاخیر ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر پرونده شما در شهر دیگری به جریان افتاده است باید از همانجا موضوع را پیگیری نمایید. بهتر است از دفاتر قضایی در این رابطه سوال بپرسید.

   person
   علی اسلامی
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

   سلام چندروزپیش من با ماشینم به یکmvmx22برخورد کردم فردابه بیمه رفتیم و کارشناس بیمه۸ملیون بابت خسارت به سپر پرداخت نمود الان شکایت کرده که خسارت ماشین من ۵۰ میلیون است و شما باید پرداخت کنید.من باید چکار بکنم.ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    می توانید اعتراض کنید. در صورتی خسارت ایشان بیشتر باشد و تایید شود چون مقصر حادثه هستید باید خسارت را پرداخت نمایید.

person
فتحعلی پور
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام:من نزدیک۵۰روزپیش بایه پرایدتصادف کردم که ازپشت بهم زدوباکلی ناله کردن گواهینامشوبهم دادگفت ماشنتون رودرست کنیدوبهم زنگ بزنیدتاخسارتتون روبدم،ولی همش به بهونه های مختلف منوپیچوندحالاهم دیگه جواب تلفن رونمیده،منم عکس ازصحنه تصادف ندارم،آیاشکایت کنم به نتیجه می رسم ؟وبایدازکجااقدام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید تا در این مورد شما را راهنمایی کنند.

person
حسین
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم شهر مشهد خودم ساکن مشهدم ولی کسی که زده و مقصر شناخته شده بجنورده الان که کار به شکایت میرسه چون ایشون و بیمه خسارت رو نمیدن من شکایت کنم دادگاه شهر محل تصادف تشکیل میشه یا محل زندگی مقصر که بجنورد هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شکایت در هر شهری مطرح شود از همانجا به آن رسیدگی می شود.

person
ابراهیم
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام . خسته نباشید.آیا میشود در صورت زیاد بودن خسارت وارده در تصادف و کم بودن تعهد مالی راننده مقصر هم شکایت کرد و هم از بیمه خودت استفاده کنی ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می‌توانید از راننده شکایت نمایید و مدارک خود را بیمه بدنه ارائه دهید تا خسارت شما را پرداخت کند.

person
فرشید
۰۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام ماشین من پارک دوبل بوده تو یه خیابون یه ماشینی درحال‌فرار کردن از پشت به ماشین من میزنه و فرار میکنه ما پلاکشو برداشتیم شکایت تامین دلیل انجام دادیم کارشناس دادگستری اومد و اون ماشین و مقصر کرد و برای من ۲۹.۵۰۰ خسارت و ۱۰ تومن هم افت قیمت نوشت و من دوباره از صاحب ماشین و شرکت بیمه گذارش شکایت کردم گفتن منتظر ابلاغیه باشید آیا تا به اینجای کار درست رفتم جلو و روند بعد از این به چه صورت هستش ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید منتظر بمانید تا جواب ابلاغیه شما اعلام شود سپس از طریق مراجع قضایی سایر مراحل را پیگیری نمایید.

person
شیرازی
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام
۱۴ روز پیش من با ماشین L90 تصادف کردم، مقصر اعلام شدم.
کارشناس بیمه حضوری L90 کارشناسی کرد و گفت حدودا ۲۰ میلیون خرج میشه، و چون چرخش یکم به گیر داشت با جرثقیل بردن پارکینگ، قرار شد از بیمه حساب کنن، حالا بعد از ۱۴روز زندگ زدن که باید خودتون هزینه ها پرداخت کنید، موتور روشن نمیشه .

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را با واحد خسارت شرکت بیمه خود در میان بگذارید.

person
محمد
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم و طرف مقصر بود و افسر راهنمایی کروکی سازشی نوشته داده من برای گرفتن خسارت ولی روی کروکی مشخص نیست بیمه طرف مقصر مربوط به کدام یک از شرکت های بیمه هستش حالا چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارت بیمه راننده مقصر را دریافت نمایید. یا با مراجعه به راهنمایی رانندگی استعلام بیمه ایشان را دریافت نمایید.

person
ملیکا
۲۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ،من با جک j4 تصادف کردم،خودم هم با ۱۱۰ تماس گرفتم و فردای اون روز هم به بیمه مراجعه کردیم و تمام کارهارو قانونی انجام دادم،حالا شکایت کردن بابت افت قیمت ماشین،بیمه ی ثالث منم بالاترین تعهد مالی هست،میخواستم بدونم الان جریان پرونده چی میشه،ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که خودرو نامتعارف نباشد بیمه خسارت را پرداخت می کند.

person
سارا
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام
من با یک نیسان تصادف کردم و مقصر نیسان بود به طور کامل کروکی و مدارک رو به بیمه دانا تحویل دادم اما به علت پایه سه بودن گواهینامه مقصر بیمه خسارت رو پرداخت نمیکنه من چه کاری انجام بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از راننده مقصر شکایت کنید.

person
Soheil
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

با سلام اتومبیل بنده در تصرف برادرم بوده که ایشون مست بودن با ماشینی تصادف میکنه تا اینجا که بیمه به شخصی که مست هست مبلغی پرداخت نمیکند واقف هستم در کلانتری قرار بر این شد که راننده ای که اتومبیلش خسارت دیده ما هزینه رو واریز کنیم و ایشان یعنی راننده ای اتومبیلش خسارت دیده بعداز تعمیر برود رضایت کتبی خودرامبنی بر تعمیر اتومبیل به کلانتری اعلام کند سوال اینه که اگر راننده نرفت رضایت اعلام کنه ما چه مدرکی اثبات کنیم که هزینه ها پرداخت شده.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است روند پرداخت خسارت را به صورت قانونی انجام دهید و از راننده زیان دیده فاکتور دریافت خسارت و رضایت کتبی را دریافت نمایید.

person
اورخان
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

امروز ی ماشین از پشت زد بهم مقصر بود فرار کرد من پلاکش ورداشتم ک شکایت کنم . حساب کردم هزینه شکایت از خسارت ماشینم بیشتر میشه . چیکار باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تصمیم با شما است که شکایت کنید یا خیر.

person
A
۲۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام من دیشب یک ماشین زد به ماشینم و فرار کرد به صورتی که در ماشین گلگیر و آینه و چراغ ماشین طرف شاگرد خراب شده و من عکس پلاک ماشین فراری دادن و مأمور کلانتری یک صورت جلسه کرده تکلیف من چیه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی شما باید از راننده متواری شکایت کنید و موضوع را به صورت قانونی پیگیری نمایید.

person
محمد
۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام
بعد از تصادف با راننده مقصر رفتیم بیمه
مدارک کامل شده
بیمه هم موارد تعویضی رو اعلام کردن
بعد گفتن ببرید هزینه هارو انجام بدید و فاکتور ارائه بدید
الان میخوام بدونم بیمه ها کل هزینه اعلامی رو طبق فاکتور بدون کم و کاست پرداخت میکنن؟؟
ضمن اینکه مدارکمون هم بهم برگردوندیم طبق نظر کارشناس بیمه
مشکلی نداره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه خسارات را با توجه به فاکتورهای ارائه شده و تا سقف تعهداتش پرداخت می کند.

person
شعبانی
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

باسلام من روز جمعه درجاده ساوه پس از برخورد پراید با تریلی و انحراف پراید به درب شاگرد ماشین من برخورد وباجضور
پلیس راننده پراید مقصر وملزم به پرداخت
خسارت به من و تریلی شدن وبامراجع به بیمه وتشکیل پرونده گفتند تا راننده تریلی تشکیل پرونده ندهد به شما خسارت داده نمی‌گردد. با راننده تریلی چند بار تماس گرفتم وگفتند تشکیل پرونده نمی دهند.حال تکلیف من چه می‌شود.

لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید برای به جریان افتادن پرونده و دریافت خسارت سریع تر شکایت نمایید.

person
بیراروند
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

حدودا ۵روز پیش یک ال ۹۰ دنده عقب به من زد ونقصر بود ما کروکی نکشیدیم و ایشون گفت خسارت رو میدم من ماشین رو درست کردم به مبلغ ۶ملیون اما الان بعد ۵روز ایشون خسارت نمیده البته گواهنامه اش دست منه و عکس گرفتیم و چون اون موقع به خیال خودش ما سازش کردیم زنگ به پلیس نزدیم الان چگونه خسارتمو بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است شکایت کنید. در چنین مواردی بهتر است حتما کروکی تصادف را دریافت نمایید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

person
محمد
۰۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام تصادف کردم و خسارت رو نقدی دادم بدون کروکی پلیس
رضایت گرفتم بدون هیچ مدرکی
می‌تواند دوباره شکایت کند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی بهتر است مراحل کار را قانونی پیش ببرید.

person
میلاد
۲۷ دی ۱۴۰۲

با سلام و ممنون در مورد اطلاعات دقیقتان
خودرو بنده در حالت سکون بود که ماشینی به آن اصابت کرده و خسارت مالی به من وارد کرد. چون خسارت جزئی بود م مقصر معلوم به ۱۱۰ زنگ نزده و کارت ماشین و بیمه نامه اخذ گردید. اینک شخص زیان زده از پرداخت خسارت سرباز زده و می گوید بسیار کمتر از آن مبلغی که صافکار و نقاش ارئه کرده اند پرداخت میکند. حالا بنده با در دست داشتن مدارک و عکس و فیلم محل حادثه و بعد از گذشت یک هفته از چه راهی میتوانم اقدام قانونی انجام دهم؟ ممنون میشم با جزئیات توضیح فرمایید چون این مشکل رو خیلی از دوستان دارن/

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق راهنمایی و رانندگی اقدام نمایید.

person
آرش
۲۴ دی ۱۴۰۲

من با توجه به قانون خودروهای غیر متعارف ماشین شاسی بلند خود را تا بالای یک میلیارد تومان بیمه بدنه نموده ام. اما طی یک حادثه که مقصر هم من نبودم تاکنون حدود ۶۵ میلیون تومان هزینه صافکاری و رنگ و تعویض قطعات شاسی و کمک و اکسل و سگدست و … متقبل شده ام. بیمه بدنه علی رغم وجود فاکتور رسمی می گوید چون قطعات ماشین شما کمیاب است ما قیمت های فاکتور را قبول نداریم و طبق ماشین های متداول محاسبه می کنیم و حدود ۳۳ میلیون محاسبه و بعد از کسر فرانشیز و سهم بیمه شخص ثالث مقصر ( ۱۳ میلیون ) کلا ۱۶ میلیون واریز نموده است. یعنی من باید ۶۵-۲۹=۳۶ میلیون از جیب هزینه نمایم ! من اعلام کردم کلید ماشین من خدمت شما بروید ماشین من را مثل روز اول کنید اما گفتند خودت برو انجام بده و فاکتور بیاور اما دبه کردند. واقعا این چه نوع بیمه ای است ؟! این ظلم نیست ؟ روشی برای اعتراض یا شکایت هم نیست چون سایت مرکزی بیمه هنگام ثبت شکایت خطای سرور می دهد و اعتراض نمی شود کرد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه خسارت خودرو نامتعارف را با توجه قیمت گران ترین خودرو متعارف پرداخت می کند.

   person
   Arash
   ۲۵ دی ۱۴۰۲

   صحیح می فرمایید. اما منظور من بیمه بدنه بود که او هم تمام خسارت و هزینه فاکتور تعمیرات را نمی دهد.
   آیا راهی برای اعتراض هست ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۶ دی ۱۴۰۲

    می توانید به شرکت بیمه خود اعتراض کنید.

person
محمد
۱۱ دی ۱۴۰۲

من ی ۲ ماهی است تصادف کردم. متاسفانه تصادف سریالی در اتوبان بوده که یک کامیون از پشت زده و چند خوردو بهم برخورد کردن ولی خوشبختانه فوتی نداشته. الان ماشین در پارکینگ هست و از راننده کامیون همه صاحبین ماشینها شکایت کردن. ولی الان موندیم چیکار کنیم ماشین تا کی باید تو پارکینگ بمونه ایا میشه ماشینو تحویل گرفت یا باید ماشین تو پارکینگ بماند تا دادگاه حکم صادر کند و مقصر یا از بیمه گذار یا خودش خسارت را بدهد بعدا ماشینو بریم تحویل بگیریم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی باید از پلیس راهنمایی و رانندگی کمک بگیرید.

  person
  Arash
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  روال اعتراض چگونه است ؟
  آیا باید به خود بیمه مراجعه کرد یا از طریف سایت یا مرجع دیگر ؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۰ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   از طریق راهنمایی و رانندگی موضوع را پیگیری نمایید.

person
کاربر
۰۴ دی ۱۴۰۲

اگر بین مقصر واسیب،دیده که مصدوم شده وافسر بین دونفر سازش شده ومدارک طرفین را تبادل کرده وقرار براین شد هزینه درمان را مقصر قبول وپرداخت نماید والان هزینه را نمی‌دهد باید چکارکرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید با همراه داشتن مدارک و مستندات تصادف از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید.

person
علی
۰۴ دی ۱۴۰۲

بنده امروز بایپراید تصادف کردم وازناحیه پای راست دچار آسیب شدم وبنده با موتور بودم وافسر آمد ومقصر پراید شد وقرار براین شد من خودم برم درمانگاه و بعد هزینه درمان را ایشان کارت به کارت کنه وکارت وگواهینامه ایشان را به من داد وکارت موتور من را به خاطی وکروکی،هم نکشید وحالا ازبابت هزینه سر باز می‌زند وتصادف امروز شده حالا باید چیکار

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در حالت کلی برای این موارد باید با همراه داشتن مستندات تصادف به مراجع قانونی شکایت کنید. اما چون تصادف شما بدون کروکی است بهتر است مطلب زیر را مطالعه کنید:
  https://bimeh.com/mag/damage-without-sketch

person
کاربر
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم پرونده در شورای حل اختلاف است و در پزشکی قانونی هم پرونده بسته شد اما بیمه میگه چون دوبار بیمارستان رفتی باید پزشک بیمه معاینه کنه و نظر بده ما درصد کل را تعیین میکنیم آیا درسته؟باید پیش پزشک بیمه بریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ضوابط هر شرکت بیمه متفاوت است و اگر موردی ذکر می شود باید طبق همان عمل کنید

person
سیناسراوانی
۲۸ آذر ۱۴۰۲

سلام من و دوستم داخل ماشینش درمسیربودیم که یک کامیون ایسوزوبه خودروی مازدومارومنحرف کردو به گاردریل برخوردیم خسارت جانی نداریم ولی ماشینمون داغون شده راننده کامیون فرارکردوما نه شماره پلاکشوداریم کنه دوربینی توی اون اطراف بوده ولی یک افسرراهنمایی همون لحظه رسید گفت کاری از دستتان برنمیادبرای خسارت گرفتن لطفامیشه راهنمایی کنیدواگرامکان شکایت هست بگیدازکدوم ارگان اقدام کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام نمایید.

person
عباس
۲۴ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده تصادف داشتم ماشین مقابل مقصر شده ماشین منم خسارت زیره ۱۰ میلیون تومان هست پلیس اومد و قرار و مقصر ایشون رو اعلام کرد و قرار شد خسارت رو نقدی بده اما الان میپیچونه منم مدرکی گرو نگرفتم ازشون .
باید چکار کنم الان؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با در دست داشتن کروکی پلیس می توانید از راننده مقصر شکایت کنید.

person
.
۲۱ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
تقریبا چندروز پیش درداخل محیط دانشگاه حینط رفتن به کلاس ماشین آژانسی به من برخورد کرد ومن پرتاب شدم و صورتم وزیرچشم کبود ودچارورم شد و لپ تاب وعینکم هم شکست من میتونم پول خسارت های واردشده رو بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

person
هادی عارف
۲۰ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من یه ماه قبل یه راننده با من تصادف کرد و به شورای حل اختلاف کارمون کشید ولی راننده نمیاد پی گیر نیست فقط یه بار کلنتری امده چقد زمان میبره بدون حضور مقصر رای صادر بشه من برم خسارتمو از بیمه دریافت کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با این شرایط احتمالا مدتی زمان می برد اما خسارت شما پرداخت خواهد شد.

person
حسین
۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام من از پشت زدم به یک ماشین افسر امد وتایید کرد که ماشین جلو خسارت ندیده ولی گواهینامه من را به راننده داد حالا بعد دوهفته میگه در رفته تو دیاق شکسته بایداز بیمه استفاده کنی

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که شما مقصر حادثه هستید باید خسارت ایجاد شده را جبران نمایید.

person
محمد
۱۸ آذر ۱۴۰۲

سلام دوست عزیز
شب جمعه یک خانوم بدون مدارک از پشت زد بهم و مامور آمد اما ماشینشو نخوابوند و مامور کروکی سازشی به ما داد. فرداش شوهر این خانوم بدون خوده راننده که کروکی بنامش بود آمد شرکت بیمه و گفت نباید کروکی رو نشان بدیم در آخر هم فرار کرد شرکت بیمه گفت باید راننده که اسمش توو کروکی هست بیاد اونم میگه من خانومم رو نمیارم حالا باید چه کنیم ؟ آیا کوتاهی از مامورنبود که ماشین رو بعلت عدم داشتن مدارک نخوابونده ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید با ارائه کروکی از راننده مقصر شکایت نمایید.

person
امیر
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
۲ روز پیش با پراید تصادف کردم زدم به یدونه پراید مدل ۹۰ که پارک بود میزان خسارت چون کم بود افسر گفت نیازی به کروکی نیس و از طریق بیمه میتونن خسارت دریافت کنن حالا صاحاب ماشین میخواد برا افت قیمت شکایت کنه . آیا اگه شکایت کنه باز میتونه از بیمه استفاده کنه؟ یا اگه از بیمه استفاده کنه باز میتونه شکایت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مالک خودرو می تواند علاوه بر دریافت خسارت برای افت قیمت خودرو نیز شکایت کند.

person
ح ،م از اصفهان
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام من دو روز پیش در حال دنده عقب از پارک ماشین با دوچرخه سوار برخورد کردم که پای دوچرخه سوار آسیب دیده نیازی هست مبلغی پرداخت کنم یا باید به بیمه ماشین بسپارم آیا حبس دارد یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بیمه شخص ثالث خسارت ایشان را پرداخت می کند. خیر حبس ندارد.

person
علی
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام یکماه پیش با یه خانم تصادف کردم که چیزیش نشد البته من صحنه را به هم زده بودم ومصدومو بردیم بیمارستان و بچه های اون و خودش گفتن که طوری نیس و برو ما شکایت نداریم ولی هر روز به یه نحوی ازم میخوان که برم و یجورایی کمکشون کنم والا خستم کردن دیگه حالا میگن اگه نیای میریم شکایت میکنیم به نظر شما چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است موضوع را با یک وکیل یا مشاور حقوقی در میان بگذارید تا شما را راهنمایی نمایند.

person
مهدی
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام، من ماشین جکs5 دارم، حدود یک ماه پیش ماشینم پارک بود که یک پراید از پشت بهم زد و سپر و مه شکن و دایاق و ضربه گیر ماشینم خسارت دید که عوض کردم و کلاً ۱۴ میلیون خرج ماشینم شد. الان شرکت بیمه راننده مقصر ۴/۳۰۰/۰۰۰ از خسارت منو پرداخت کرده و میگه ماشینت ماشین نامتعارف حساب میشه،الان من برای گرفتن باقی خسارتم که حدود ۱۰ میلیون میشه باید از شرکت بیمه راننده مقصر شکایت کنم یا خود راننده ؟ اصلا میتونم باقی خسارتم رو از خود راننده بگیرم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از راننده مقصر شکایت کنید.

person
مهدی
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام، من ماشین جکs5 دارم، حدود یک ماه پیش ماشینم پارک بود که یک پراید از پشت بهم زد و سپر و مه شکن و دایاق و ضربه گیر ماشینم خسارت دید که عوض کردم و کلاً ۱۴ میلیون خرج ماشینم شد. الان شرکت بیمه راننده مقصر ۴/۳۰۰/۰۰۰ از خسارت منو پرداخت کرده و میگه ماشینت ماشین نامتعارف حساب میشه،الان من برای گرفتن باقی خسارتم که حدود ۱۰ میلیون میشه باید از بیمه راننده مقصر شکایت کنم یا خود راننده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از راننده مقصر شکایت کنید.

   person
   مهدی
   ۰۴ آذر ۱۴۰۲

   ممنونم از راهنماییتون🙏

person
نوید عبداللهی
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام. طی یک تصادف ک مقصر صددرصد بودم ۳۷ میلیون خسارت برای زیان دیده توسط ثالث من تعیین شد ک ۱۷ میلیوو آن را بینه خودم داد و برای بقیه خسارت قرار شد که ۴ عدد چک ۵ میلیون به مدت ۴ ماه(هرکدام یک ماه) به زیان دیده بدهم وزیان دیده از آنجایی که باز نشسته بیمه ایران بود به قوانین آشنا بود بعد از ۳ ماه با من تماس گرفت و گفت که نیاز به پرداخت ۲۰ میلیون نیست و تورا بخشیدم فقط بجای ۲۰ میلیون ۱۱ میلیون بعنوان افت قیمت ب من بده ک من هم دادم و نوشته ایی تحت عنوان این مبلغ برای افت و خواب و ایاب و ذهاب است من من شکایتی ندارم به من داد حالا بعد از دو سال شرکت بیمه زیان دیده از طریق دادگستری ادعای طلب ۴۰ میلیون از من میکند(زیان دیده از بدنه خود استفاده کرده) برای ندادن این مبلغ یا کم وقسطی کردن مبلغ چه کاری از دستم بر می آید . ممنون میشوم راهنمایی ام کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است مدارک خود مبنی بر بخشیدن مبلغ خسارت و پرداخت افت قیمت را به شورای حل اختلاف ارائه دهید و قبل از آن نیز با یک مشاور یا وکیل حقوقی مشورت نمایید.

person
ناشناس
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام و وقت بخیر،
در صورتی که صرفا پرونده در کلانتری تشکیل شده برای ادامه روند باید تنظیم شکواییه بشه؟ یا پرونده برای دادگاه خودکار فرستاده میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بهتر است شکواییه تهیه شود.

person
جلال
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ،پرونده تصادف بنده بعد از رای دادگاه به اجرای احکام رفته و به بیمه فرستاده شده ،رفتم کپی پرونده را بگیرم به بیمه بدهم گفتن به مقصر تحویل دادیم و وظیفه ی مقصر است که کپی پرونده را ببره بیمه ،به من تحویل ندادن ،آیا قانون همینه ،پرونده خسارت بدنی بوده حتی من نمیدونم چقدر دیه بُردیدند،ممنون میشم جواب بدید 🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مدرکی دارید به بیمه مراجعه کنید یا از مقصر حادثه در مورد پرداخت خسارت سوال بفرمایید. بله ایشان باید پرونده را به بیمه تحویل دهند.

person
Abouzar
۱۹ آبان ۱۴۰۲

سلام اگه کسی تصادف کنه وتازه۴ماه ازگواهی نامه گرفتنش گذشته باشه کسی هم توتصادف آسیب دیده باشه می‌تونه ازبیمه استفاده کنه مشکلی واس گواهی نامه نداره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  اگر تصادف در محیط شهری باشد می توانید از بیمه استفاده کنید. اما اگر خارج از شهر تصادف کرده باشید بیمه هزینه پرداختی را از شما دریافت می کند چون تا یکسال مجاز به استفاده از خودرو در خارج از شهر نیستید. خیر مشکلی برای گواهینامه به وجود نمی آید فقط ممکن است برای شما نمره منفی درج شود.

person
Hcgyc
۱۸ آبان ۱۴۰۲

من در تصادف سر نشین بودم رفتم بیمه برا کارای بیمه میگن شما گواهی نامه ت هم بیار

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در حوادث رانندگی فقط در صورتی که راننده باشید باید گواهینامه خود را ارائه دهید.

person
حمید
۱۷ آبان ۱۴۰۲

سلام
دوهفته پیش ماشین حمل اساسیه منزل از پشت بهم زد مقصر شد کاراشو کردیم برای خسارت الان بیمه میخاد خسارت و واریز کنه کارت ماشین منو میخاد،کارت ماشینم دست راننده مقصر هستش نمیاره بده میپیچونه باید چیکار کنم مدارک اونم دست من هست باید به کجا مراجعه کنم برای مشکلم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام می توانید به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

person
پسرک
۱۷ آبان ۱۴۰۲

با سلام من با شخصی تصادف کردم که مقصر بنده شناخته شدم (حالا این خودش جای بحث داره ولی…) قرار بر این شد ایشون قیمت بگیرن بعداز ۵ روز اونم با سیریش شدن من ایشون قیمت گرفتن که گویا مکانیکی در بالای شهر به ایشون رقم ۷ میلیون را داده بودند در صورتی که خیلی کمتر میخورد با شنیدن این موضوع بنده درخواست کردم به بیمه بریم زمانی که به بیمه مراجعه کردیم اونقدر دیر شده بود که بیمه قبول نکرد من به ایشون گفتم ماشین را به جایی که من میگم ببریم همانند روز اول به شما تحویل خواهم داد ایشون قبول نکرد و به تعمیر گاه خودشون که مبلغ غیر معقول میخواست رفت حالا با یک فاکتور و رقم نجومی از بنده در حل اختلاف شکایت کرده. به نظر شما حق با ایشونه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در چنین مواردی بهتر است شورای حل اختلاف نظر دهد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید