16 خرداد 1402

راهنمای کامل شکایت از راننده مقصر در تصادفات و حوادث رانندگی

طبق آمار رسمی کشور، ایرانیان خیلی بیشتر از میانگین جهانی دچار سانحه تصادف می‌شوند. پایین بودن کیفیت خودروها و جاده‌های کشور و  رانندگی پرخطر، نقش مهمی در حجم تصادفات دارد. بررسی این آمار همچنین میزان درگیری بالای افراد با حوادث رانندگی را نشان می‎‌دهد. پس لازم است که بدانیم اگر در این شرایط قرار گرفتیم، چطور باید عمل کنیم؟ شکایت از راننده مقصر پس از تصادف چگونه انجام می‌شود؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها با ما همراه باشید.

شکایت از راننده مقصر

برای شکایت از راننده مقصر، ابتدا لازم است اقامه دعوا کنید. کارشناسان دادگستری بر اساس کروکی و … نظر خود را بیان کنند. اگر تصادف منجر به جرح یا فوت شده است، شما به نظر پزشک قانونی نیز نیاز دارید. سپس همه‌ی موارد گفته شده برای رسیدگی به دادسرا ارجاع داده می‌شود. پس از بررسی پرونده، اگر راننده به عنوان مقصر شناخته شد، برای او قرار مجرمیت صادر می‌شود. در نهایت نیز دادگاه رای نهایی خود را صادر می‌کند.

اولین کار بعد از تصادف رانندگی

هنگامی که حوادث رانندگی رخ می‎دهد، اولین و مهم‌‎ترین کار تماس با پلیس 110 است. موقع تماس با پلیس از شما اطلاعاتی از قبیل: محل وقوع تصادف، تعداد افراد مصدوم، نوع تصادف و … پرسیده می‌‎شود. پس لازم است با انواع تصادفات آشنایی داشته باشید.

انواع تصادفات رانندگی

در حالت کلی سه نوع تصادف در حوادث رانندگی اتفاق می‎افتد که به شرح زیر است:

 • تصادفات با خسارت مالی: در اثر این نوع از تصادفات به خودرو خسارت مالی وارد می‎شود. مانند: تصادف با خودروهای دیگر یا با اجسامی مانند درخت، گاردریل، دیوار و… .
 • تصادفات با خسارت جرحی: در اثر این نوع از تصادفات به راننده یا سرنشینان خودرو، خسارت جسمی وارد می‎شود. مانند: شکستگی دست، پا، سر و… .
 • تصادفات با خسارت فوتی: این نوع تصادفات با فوت راننده یا سرنشینان خودرو همراه است.

بعد از رسیدن پلیس، مقصر تعیین و در صورت نیاز کروکی و ارجاع به مقامات تنظیم می‌‎شود. با تعیین میزان خسارت، بیمه شخص ثالث می‌تواند خسارات اشخاص ثالث را پرداخت کند.  در ادامه توضیحاتی درباره کروکی  به شما می‌دهیم.

مطلب پیشنهادی : راهنمای بیمه شخص ثالث

انواع کروکی

مطابق قانون، دو نوع کروکی داریم که در ادامه به شرح هر یک از آن می‌پردازیم.

کروکی سازش

این کروکی زمانی استفاده می‌‎شود که هر دو طرف حادثه، تقصیر را قبول دارند و مقصر اصلی نیز مشخص است. در این تصادفات نباید هیچگونه مورد جرح یا فوتی وجود داشته باشد. مدارک مورد نیاز  برای کروکی سازشی به شرح زیر است:

 • گواهینامه
 • کارت خودرو
 • کارت بیمه شخص ثالث
 • برگ معاینه فنی

کروکی عدم سازش

مواقعی که مقصر اصلی مشخص نیست و دو طرف دعوا تقصیر خود را نمی‌‎پذیرند، این کروکی برای مراجع قضایی ترسیم می‌‎شود. مدارک زیر برای ارسال اطلاعات کروکی عدم سازش به مراجع قضایی ضروری است:

 • عدم قبول نظریه افسر
 • عدم تکمیل مدارک مثل گواهینامه، بیمه‌‎نامه و …
 • خسارت بالای تعهد بیمه‎نامه مقصر حادثه
 • تصادفات جرحی و فوتی

در صورتی که خودروی راننده مقصر آسیب دیده باشد و خسارت احتمالی را بیشتر از 20 میلیون تومان تخمین بزند، باید برای دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی به دفاتر نمایندگی بیمه مراجعه کند؛ پس باید برای دریافت کروکی منتظر افسر پلیس راهنمایی و رانندگی بماند. اگر نیازمند اطلاعات بیشتری در مورد کروکی تصادف هستید، می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای مواردی که کروکی ندارید، مقاله خسارت بدون کروکی را مطالعه کنید.

نحوه شکایت از راننده مقصر در تصادفات با خسارت مالی

در تصادفات با خسارت مالی، 3 حالت ممکن است رخ دهد:

 1. توافق دو طرف و پایین بودن خسارت: مقصر بدون مراجعه به شرکت بیمه، خسارت را پرداخت کند.
 2. توافق دو طرف و بالا بودن خسارت: اگر شخص مقصر تمایل داشت که از بیمه خود استفاده کند، در این‎صورت روند پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه بررسی می‎شود. پرداخت نیز با توجه به سقف مندرج در بیمه‎نامه شخص ثالث یا بیمه بدنه و میزان خسارت، صورت می‎گیرد.
 3. در صورت عدم توافق طرفین و بالا بودن خسارت: اگر راننده مقصر از همکاری با طرف خسارت دیده در مراجعه به بیمه خودداری کند، یا غرامت پرداخت شده توسط بیمه، تمام خسارت طرف مقابل را جبران نکند؛ فرد خسارت دیده می‎تواند برای دریافت تمام یا بخش باقیمانده از خسارت خود به مرجع قضایی صالح مراجعه نماید.

مهلت شکایت از راننده مقصر به شرکت بیمه گر 5 روز بعد از تصادف است. در خصوص تصادف جرحی و غیره مهلت ثبت شکایت قانونی تفاوت دارد که در این خصوص بهتر است با یک وکیل مشورت کنید.

شکایت از راننده مقصر

شکایت از راننده مقصر در تصادفات با خسارات مالی

شکایت از راننده مقصر در حالت عدم توافق طرفین

قانون ها و مقررات مصوب سازمان بیمه مرکزی، در صورت عدم توافق طرفین دو حالت را در نظر گرفته است:

 • طبق قوانین بیمه ای در سال ۱۴۰۲، درصورتی‌که میزان خسارت کمتر از ۳۰ میلیون تومان باشد، باید مطابق قانون با کروکی غیر سازشی خود به شورای حل اختلاف طرح شکایت کنید.
 • اگر میزان خسارت بیشتر از ۳۰ میلیون تومان باشد، بایستی با مراجعه به دادگاه حقوقی طرح شکایت کنید.
  • در صورتی که راننده مقصر و شرکت بیمه‌گر او اقدام به پرداخت خسارت کاهش ارزش خودرو نکنند، مراحل دریافت خسارت افت قیمت خودرو را باید از مراجع قانونی پیگیری کنید.

شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی

برای شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی، لازم است برای انجام مراحل قانونی به دادسرا مراجعه کنید. در این حالت، بایستی کروکی تصادف را به همراه داشته باشید. در تصادفات جرحی، علاوه بر دیه، مجازات‎‌های دیگری مثل حبس و پرداخت جزای نقدی نیز تعبیه شده است.

مراحل شکایت از راننده مقصر در تصادفات جرحی

مراحل شکایت از راننده مقصر در تصادفات جرحی، به شرح زیر است:

 1. تشکیل پرونده در دادسرا
 2. ارائه مدارک مورد نیاز مانند: نامه پزشکی قانونی و بیمه‌‎نامه
 3. استعلام اصل بودن بیمه‎نامه توسط مقام قضایی
 4. صدور قرار مناسب
 5. ارجاع پرونده به کارشناس
 6. تحقیقات محلی (در صورت نیاز)
 7. اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی
 8. صدور قرار جلب به دادرسی و ارجاع پرونده به دادگاه کیفری دو
 9. صدور رای توسط دادگاه

شکایت از راننده مقصر در خسارت فوتی

در تصادفات منجر به فوت، جرم راننده مقصر قتل غیر عمد محسوب می‌شود. مطابق قانون فوت در اثر تصادف در موارد زیر نیز قتل غیر عمد تلقی می‌‎شود:

 • اگر راننده‌ مقصر، سرعت غیرمجاز داشته باشد.
 • تصادف در اثر نقص فنی خودرو
 • تردد در محلی غیر مجاز
 • رانندگی منجر به تصادف در حالت مستی و…

با توجه به غیر عمد بودن قتل، مجازات قصاص رخ نمی‌دهد. برابر قانون، مجازات قتل غیر عمد، پرداخت دیه است. تصادفات منجر به فوت، دو جنبه عمومی و خصوصی دارد. در جنبه عمومی جرم، فرد خاطی محکوم به حبس و پرداخت جزای نقدی می‌شود. در جنبه خصوصی، مجرم محکوم است که مبلغ دیه را به اولیای دم بپردازد.

خرید بیمه بدنه

میزان مجازات راننده مقصر در صورت فوت

بر اساس ماده 714 قانون مجازات اسلامی، اگر راننده یا متصدی وسیله موتوری در صورت بی‎‌احتیاطی، بی‎‌مبالاتی، عدم رعایت مقررات رانندگی یا عدم مهارت، منجر به قتل غیر عمد شود و به 6 ماه تا 3 سال حبس و پرداخت دیه محکوم می‌‎شود. لازم به ذکر است که پرداخت دیه منوط به مطالبه اولیای دم است.

اما چگونه راننده مقصر را تشخیص دهیم؟ چه کسی مقصر تصادف است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله ۵ روش تعیین مقصر در تصادفات رانندگی مراجعه کنید.

مراحل شکایت از راننده مقصر در خسارت فوتی

مراحل شکایت در خسارت منجر به فوت، مشابه شکایت از راننده مقصر در خسارت جرحی است.

استفاده از بیمه اجباری در خسارت جرحی و فوتی

با توجه به تبصره ماده ۱۶ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری، بیمه‌‎گر می‌‎تواند بدون نیاز به رای مراجع قضایی، با توافق راننده مقصر و ورثه متوفی، مبلغ دیه و خسارات را پرداخت کند. در این‎‌صورت، برای مطالبه خسارت از بیمه، احتیاجی به رای قطعی دادگاه نیست. در قانون جدید مبلغ دیه افراد بدون توجه به جنسیت – زن و مرد دیه مساوی دارند- تعیین می‎‌شود. پس مابه التفاوت دیه، توسط صندوق تامین خسارات بدنی پرداخت می‌‎شود.

نکته‎‌های مهم در دریافت خسارت جانی و مالی

اگر بیمه شخص ثالث دارید توجه به نکات زیر برایتان راه‎گشاست.

توجه به نرخ دیه

می‌دانیم که هرساله نرخ دیه توسط قوه قضائیه اعلام می‌شود. بنابراین تعهدات بیمه شخص ثالث نیز بر مبنای دیه، معین می‌‎گردد. پوشش خسارت جانی بیمه، برابر با نرخ دیه در ماه‌های حرام همان سال تعیین می‎‌شود. در حالی‌ که پوشش مالی بیمه‎‌نامه به میزان ۲.۵ درصد پوشش مالی، محاسبه می‌شود. این مبلغ تا سقف نصف دیه قابل افزایش خواهد بود.

خسارت به شخص ثالث

در خسارت جانی که به فوت، نقص عضو یا آسیب جانی اشخاص ثالث منجر می‌گردد، حداکثر ظرف مدت ۵ روز کاری بایستی به شرکت بیمه اعلام خسارت نمایید. در این‎صورت پس از تشکیل دادگاه و صدور حکم نهایی شرکت بیمه، خسارت را ظرف مدت ۳۰ روز پرداخت می‌نماید. اگر هر دو خسارت جانی و مالی وارد شده باشد، فرد زیان‌دیده می‌تواند با دریافت نامه از دادگاه تا صدور رای اقدام به دریافت خسارت مالی از شرکت بیمه کند.

حوادث رانندگی منجر به خسارت مالی

مقصر و زیان‌دیده باید حداکثر ظرف مدت ۵ روز کاری به شرکت بیمه مراجعه و اعلام خسارت کنند. در این مورد همراه داشتن کروکی و گزارش پلیس الزامی است. در شرایط زیر نیازی به ترسیم کروکی نیست:

 • میزان خسارت وارده کمتر از حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث باشد (در سال ۱۴۰۲ این مبلغ معادل ۳۰ میلیون تومان است). البته بیمه شخص ثالث حداقل و حداکثری را در پرداخت خسارات مالی تعیین کرده است. شما می‌توانید به مقاله سقف تعهدات مالی بیمه ثالث مراجعه کنید تا با همه مقادیر حداقل و حداکثر آشنا شوید.

 

 • خسارت وارده در اثر تصادف بین دو خودرو باشد (در صورت تصادفات زنجیره‌ای یا بیش از یک مقصر، ترسیم کروکی الزامی است).

تصادف در مکان‎های خاص

تقاطع‌‎ها، بزرگ‎راه‌ها و داخل تونل‎های شهری مجهز به دوربین‌های نظارت تصویری هستند. در صورت تصادف در این مکان‌‎ها، پلیس می‌تواند با استناد به تصاویر این دوربین‌ها مقصر حادثه را شناسایی کند.

در صورت فرار راننده در تصادفات چه باید کرد؟

اگر راننده مقصر فرار کرد، دو حالت ممکن است رخ دهد:

 1. خسارت مالی
 2. خسارات جانی ( جرح یا فوت)

فرار راننده در تصادفات با خسارت مالی

در صورت فرار راننده مقصر در تصادفات با خسارت مالی شما می‎توانید از بیمه‎نامه بدنه استفاده کنید. مدارک مورد نیاز برای گرفتن خسارت با استفاده از بیمه بدنه به شرح زیر است:

 • کروکی غیرسازشی
 • صورت‌جلسه کلانتری یا پاسگاه انتظامی از حادثه
 • اوراق بازجویی تنظیم شده در یگان انتظامی و مرجع قضایی
 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه اتومبیل
 • کپی بیمه‌نامه شخص ثالث به همراه اصل آن
 • اصل و کپی گواهینامه راننده یا مالک خودرو
 • اصل و کپی کارت مشخصات خودرو
 • تصویر شناسنامه مالکیت خودرو به همراه اصل آن
 • تکمیل فرم واگذاری حقوق قانونی بیمه‌گزار به شرکت بیمه (رعایت اصل جانشینی، یعنی اگر پس از پرداخت خسارت مسبب شناسائی گردید، نسبت به بازیافت اقدامات لازم صورت پذیرد.)

با ارائه مدارک بالا به شرکت بیمه پرونده پرداخت خسارت بیمه بدنه تشکیل می‌‎شود، بعد از بررسی خسارت محاسبه شده به بیمه‎‌گزار پرداخت می‎‌شود. توضیحات مربوط به این موارد در مقاله بیمه بدنه چیست، آمده است.

فرار راننده در تصادفات با خسارت جرحی

فرار از صحنه تصادف و کمک نکردن به مجروح جرم است. بر اساس قانون، قاضی حق تخفیف دادن در خصوص مجازات حبس راننده مقصر را ندارد. در این موارد قاضی، راننده مقصر را به بیش از دو سوم حداکثر مجازات درج شده در قانون محکوم می‎کند.

بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، در این تصادفات خسارات وارده از «صندوق تامین خسارت‎ها» جبران می‌شود. صندوق تامین خسارات بدنی برای جلوگیری از تضییع حقوق مصدوم، موظف به پرداخت خسارات و تامین هزینه‎ های او است. علاوه بر این، امکان پیگیری قضایی وجود دارد. مصدوم می‎تواند با کمک شواهد موجود (مثل پلاک خودرو و دوربین‎‌های مدار بسته در سطح شهر) راننده را بیابد.

فرار راننده در تصادفات با خسارت فوتی

همانند آنچه در بخش قبل گفته شد؛ فرار از صحنه تصادفات فوتی نیز جرم است. بعد از فاش شدن هویت راننده، قاضی مطابق قانون حق دادن تخفیف در خصوص مجازات حبس راننده مقصر را ندارد. به‌علاوه، قاضی دادگاه موظف است که مجرم را به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مندرج در قانون محکوم نماید.

در صورت فرار راننده، خانواده متوفی به مقصر دسترسی ندارند. اگر دادگاه کیفری حکم به مسئولیت صندوق تامین خسارت‌های بدنی بدهد، ورثه متوفی می‌توانند از این صندوق دیه خود را مطالبه کنند. هم‌چنین در صورت درخواست ورثه فرد فوت شده، صندوق می‌تواند بدون نیاز به صدور رای دادگاه، خسارت را پرداخت کند.

شکایت از راننده مقصر

بیمه بدنه راهگشای خسارات در زمان تصادف

استفاده از بیمه بدنه در صورتی که راننده بیمه‎‌گزار مقصر باشد

اگر در تصادف بیمه‌‎گزار مقصر باشد، خسارت وارد شده به مصدومین در حادثه از بیمه شخص ثالث رانندهِ مقصر، پرداخت می‌شود. اگر خودرو راننده مقصر آسیب ببیند، باید از بیمه بدنه استفاده کند. برای خرید بیمه بدنه می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. بیمه دات کام، یک پلتفرم استعلام، خرید و مقایسه انواع بیمه‌نامه است که تمام شرایط را برای خرید بهترین و ارزان‌ترین انواع بیمه نامه خودرو مانند: بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه موتور و … را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

انتخاب با شماست

در این مقاله یک راهنمای کامل از روال اداری و مراحل شکایت از راننده مقصر را بیان کردیم. همچنین از اهمیت و ضرورت داشتن بیمه شخص ثالث و بدنه گفتیم. حال دیگر تصمیم با شماست که ضرورت تهیه بیمه‌نامه را درک کنید و قبل از وقوع حادثه، آمادگی داشته باشید. در صورت هر گونه سوالی، در بخش کامنت درج کنید تا ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
قیمت بیمه بدنه خودرو
26 شهریور 1402 / مقالات بیمه بدنه

قیمت بیمه بدنه خودرو چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو تحت عوامل مختلفی انجام می شود؛ یعنی، شما به عنوان یک راننده زمانی که می‌خواهید مبلغ بیمه بدنه خودتان را پرداخت کنید، به عوامل مختلفی توجه می‌کنید که هر کدام از آن‌ها اهمیت ویژه خود را دارند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رضا
01 مهر 1402

سلام من داخل ماشین صندلی عقب نشسته بودم به عنوان سرنشین که یک ماشین از عقب به ما زد .من کوفتگی درناحیه سر و گردن دارم ولی با امبولانس نرفتم .ایا میتوانم از ماشین مقصر شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مدارکی از تصادف دارید می توانید شکایت کنید.

person
بهروز
01 مهر 1402

سلام ما در جاده روستایی تصادف کردیم.ماشینی که از روبه رو می‌آمد در لاین من قرار گرفت وبه ماشین من کوبید و ماشین من پرت شد وبه ماشین پارک شده شانه خاکی کوبیدایا من باید خسارت ماشین پارک شده را بدهم یا ماشین مقصر که به ماشین من زده

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی نظر افسر راهنمایی و رانندگی مهم است اما با توجه به توضیحات شما، احتمالا خودرویی که با شما برخورد کرده است باید خسارت شما و خودرو پارک شده را پرداخت کند.

person
حمید
30 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
ماشین بنده فونیکس هست که تو ترافیک زدم به یه bmw سپرش شکسته و الان میگه ۳۰۰ میلیون هزینه ماشینمه
پلیس نوشت بریم شورا حل اختلاف
و بنده هم ماشینم قسطی هستش
و بنامم نیست
الان باید چیکار کنیم راهنمای کنید لطفا

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه داشته باشید، خسارت شما تا سقف تعهدات بیمه پرداخت می شود. فقط چون با یک خودروی نامتعارف تصادف کرده اید باید ما به التفاوت خسارت را خودتان پرداخت کنید.

person
سنا
30 شهریور 1402

سلام
ما یک ماشین بزرگ داشتیم که دست راننده بوده ،تصادف کردند و ماشین خسارت دیده ، مثل اینکه بعد از تصادف پلیس با یدک کشی که با خود پلیس راه آشنا بودن زنگ زده و یدک کش بدون اطلاع ما و بدون باز کردن گاردون ماشین رو جابجا کرده و به خاطر این مسئله موتور و گیربکس ماشین به کلی آسیب دیده و حالا بیمه مبلغی که مربوط به موتور و گیربکس هست رو تقبل نمیکنه ک ما برای خسارت با بیمه ، راننده و یدک کش طرفیم ، الان که به وکیل مراجعه کردیم میگن که خسارت سه جانبه تنظیم کنیم و گفتن برای این شکایت باید مبلغ صدمیلیون تومان باید به حساب دادگاه واریز بشه ،میخواستم ببینم راهی نیست که ما این مبلغ رو کم کنیم و یا اینکه یه راهی باسه که این مسئله به راحت ترین حالت ممکن جلو بره

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر، باید به همان شیوه ای که وکیل گفته است عمل نمایید.

person
مینا
28 شهریور 1402

سلام وقتتون بخیر
بنده درحال ورود از جاده فرعی به اصلی بودم خیابون بسیار شلوغ و ترافیک یه بانده بود باید به سمت راست میپیچیدم برای همین صورتم به سمت چپ بود که ببینم ماشین نمیاد اروم اروم برم که ناگهان جلوم یه خانم(عابر) شروع کرد فوش دادن که مگه کوری و فلان.گویا سپر جلو ماشینم خورده به پشت پاش ولی من متوقف بودم و ایشون واقعا درحال تمارض صحنه بود..! من عذرخاهی کردم و یه لحظه نگران شدم ک اگه واقعا مشکلی براش پیش اومده هزینه‌ای بدم بره تا درمانگاه…اما ماشین‌ها بوق میزدن بهم و اصلااا جای پارک نبود من مجبور شدم به مسیرم ادامه بدم.آیا ایشون میتونه از پلاک من شکایت کنه؟و سوال اصلیم اینه که باتوجه به اینکه آسیبی ندیده(مطمئنم) ایا اینگونه شکایات نتیجه‌ای داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر بدون اثبات ایجاد آسیب نمی توان کاری کرد. اما هنگام رانندگی بهتر است حواستان به رو به روی خود هم باشد.

person
محمد طاها
24 شهریور 1402

سلام من تصادف کردم مقصر هم نیستم کروکی هم به نفع من هست
بعد اون طرف اومده ماشین رو بعداز تصادف به نام مادرش کرده من میتونم شکایت کنم که معامله فرار از دین انجام داده لطفاً راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در هر شرایطی خسارت شما پرداخت می شود. بله می توانید شکایت کنید.

person
احمد جلالی
19 شهریور 1402

باسلام پسر بنده در جاده چالوس خودرو خود را چپ کرده و خودرو نود درصد خسارت دیده خوشبختانه هیچکس هم صدمه ندیده و فقط تیر برق سازمان شکسته شد که خسارت آن را شخص ثالث پرداخت نمود.در کروکی افسر پلیس آمده است استفاده راننده از مشروبات الکلی و تست گرفتن ولی پسر بنده از اسپری دندان استفاده کرده بود که به قاضی پرونده هم گفته شد و با یک فیش حقوقی که برای تیر برق سازمان گذاشته بودیم آزاد شد ‌. خواستیم از بیمه بدنه برای خودرومان استفاده کنیم ولی درگزارش کروکی پلیس قید شده استفاده از مشروبات الکلی لطفاً راهنمایی بفرمایید چگونه میشود از حقمان دفاع کنیم تا بتوانیم از بیمه بدنه استفاده کنیم . با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  20 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  به گزارش پلیس اعتراض کنید.

person
فرهاد
18 شهریور 1402

سلام، در بهمن ماه سال 1400بر اثر ترکیدن لاستیک جلو سمت راننده ماشین حدود سی متر معلق زد،بعد از گذشت چهار ماه نظر پزشک قانونی یک‌درصد کامل برای من دیه صادر شد، که من رای را قبول نکردم فاصله بین مهره دوم تا پنجم نظر پزشک قانون بود، من متاسفانه زمین گیر شده بودم و کسی را نداشتم دنبال کار من را بگیرند،بعد یکسال بدتر بدتر شدم، به چند دکتر فوق تخصص ارتوپدی رفتم و پس از گرفتن ام،ار،آی،دکترها گفتند فاصله به وجود آمده بیش از شش مهره است ومشکوک به شکستن یک مهره هستند،و درد در ناحیه کمر و زانوی پاهام به پایین درد در هردو پا و وَرَم کردن رگهای پاها و دکترها می‌گویند یکی از رگها عصب که به نخاع وصل می‌شود این رگ در میان مهره ها گیر کرده است و باید هرچه زودتر عمل جراحی بشوم،وگرنه ممکن است باعث قطع نخاع بشوم، وافعا درمانده شدم،پس از تصادف ققط درد میکشم، حال از بزرگواران عاجزانه کمک میخوام که از کجا اقدام کنم، و پول گرفتن وکیل ندارم، کمکم کنید، منتظر جواب هر چه زودتر شما هستم ممنون و سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بهتر است به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و درحواست از کار افتادگی و دریافت خدمات دهید.

person
وحید
17 شهریور 1402

سلام. با یه ماشینی تصادف کردم مقصر شدم بیمه نامه با کارت ماشین من دست طرف هست. زنگ میزنم نمیاد خسارتشو بدم تا مدارکم رو بگیرم. آیا میتواند از بیمه نامه من سوء استفاده کند یااز طریق بیمه نامه من ماشینش رو درست کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانند. به بیمه خود اطلاع دهید.

person
مهران
14 شهریور 1402

سلام خسته نباشی در تاریخ 8/6/1402 ماشین نیسان باری بنده جلوی شرکت پارک بوده که به خورروی سوار با سرعت 170 تا زدن به ماشین بنده که منجر به برخورد با کامیون شده و وسیله نقلیه بنده بر اثر شدت تصادف کلا غیر قابل استفاده شده و سقف بیمه برای خسارت مالی بیمه گذار 100 میلیون بوده که خسارت بنده و کامیون رو پوشش نمیده راننده و سرنشین خودرو مقصر و یک عابر پیاده هم فوت شده تقاضای تامین دلیل دادیم ولی گفتن باید به نام وراث قانونی اقدام کنید میشه راهنمایی کنید منو ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بهتر است از کمک و مشاوره یک وکیل استفاده کنید.

person
Famor
13 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
من با ی تاکسی داشتم میرفتم سرکار ک تصادف کردم و سرم شکست ولی منتظر نموندم ک‌پلیس بیاد و با اورژانس برم
زنگ زدم همسرم اومدن دنبالم و منو برد بیمارستان و سرم بخیه خورد
حالا میخواستم بدونم من میتونم از راننده شکایت کنم بعد از یک روز ؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. بله ولی باید ثابت کنید که در اثر حادثه رانندگی آسیب دیده اید.

   person
   Famor
   14 شهریور 1402

   کسی ک باهاش تصادف کردیم شهادت بده موثره؟
   باید کجا برم شکایت کنم؟

    person
    نویسنده بیمه
    14 شهریور 1402

    سلام. بله موثر است. باید به راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی مراجعه کنید.

person
برلیانس ۳۳۰
13 شهریور 1402

سلام شرکت راهسازی بر اثر انفجار بر اثر پرتاب سنگ خودرو برلیانس بنده خسارت دید بیمه شرکت هزینه تعمیر خودرو را میدهد ولی افت قیمت را نه چه کار کنم برای افت قیمت خودروام

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. اگر پوشش افت قیمت بیمه بدنه را خریداری کرده باشید بیمه خسارت شما را می دهد.

person
علی
13 شهریور 1402

سلام خسته نباشید
ببخشید من سوار موتور بودم گواهینامه هم نداشتم در چراغ زرد در چهار راه با یه ماشین تصادف کردم و ماشین به من زد و پام شکست و راننده ماشین سرش تو گوشی بوده و ترمز نگرفته و از سمت راست به من زده و ماشینش هیچی نشده
میخواستم بدونم مقصر کی هست و چقدر بیمه تعلق میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. در چنین مواردی باید افسر راهنمایی و رانندگی نظر دهد و کروکی تصادف را ترسیم نماید. اما به دلیل نداشتن گواهینامه حتما جریمه خواهید شد.

person
زهرا
03 شهریور 1402

سلام من سوارتاکسی شدم تاکسی هم ازخط ویژه اتوبوس رفت بعد زد به جدول سرمنم به شدت خورد شیشه جلوتاکسی.بعد رفتیم سی تی اسکن و ام ارآی گفتن مشکلی نیست ولی سردرد من زیاد شد.من شکایت کنم یانه.واینکه تاکسی از خط ویژه اتوبوس رفته وتصادف کردیم جرمه یانه.

person
امیر حسین
02 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
من چند روز پیش با ی 405 تصادف کردم و طرف مقابل مقصر اعلام شد
سقف مالی بیمه ایشون 30 میلیون بوده اما کارشناس برای من 47 تومن خسار نوشته
اما الان خرج ماشین من از 60 میلیون بیشتره
اگه شکایت کنم میتونم بقیه خسارتم رو ازشون بگیرم
و اینکه ماشین من سمند مدل 82 اما شاسی سقف و ستون ماشین ضربه دیده آیا شامل افت قیمت میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. بله برای دریافت ما به التفاوت خسارت شکایت کنید.

person
ناشناس
31 مرداد 1402

سلام خسته نباشید.
بنده تصادف کردم هفته ی پیش و افسر منو مقصر دونست و حالا که رفتیم بیمه اونجا گفتن که باید جفت ماشین ها اینجا باشن تا کارشناسی بشه ولی ازونجایی که من ماشینمو نیاز داشتم قبل از اینکه بیمه بریم درستش کرده بودم.الانم بیمه خسارت نمیده و میگه باید خودم از جیب بدم حالا این طرف هم داره سو استفاده میکنه.رفتیم پیش صافکاری گفت با ۶۰۰ درست میشه قبول نکرد و رفتیم یجا دیگ پیش آشنای خودشون گفت ۱ تومن میشه گفتم نمیدم یه تومن باید همون ۶۰۰ تومنیه بریم قبول نکرد گفت شکایتت میکنم و ماشینتو میخابونمو اینا.کارت ماشینمو برگه بیمه هم دستشه.چیکار کنم الان کسی راهنمایی میکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. برای دریافت بیمه بدنه و استفاده از خدمات این بیمه نباید در زمان تصادفات تغییری در ظاهر خود رو ایجاد کنید. تا بیمه شامل شما بشود. به توافق بین خودتان بستگی دارد.

  person
  زهرا
  03 شهریور 1402

  سلام من سوارتاکسی شدم تاکسی هم ازخط ویژه اتوبوس رفت بعد زد به جدول سرمنم به شدت خورد شیشه جلوتاکسی.بعد رفتیم سی تی اسکن و ام ارآی گفتن مشکلی نیست ولی سردرد من زیاد شد.من شکایت کنم یانه.واینکه تاکسی از خط ویژه اتوبوس رفته وتصادف کردیم جرمه یانه.

   person
   نویسنده بیمه
   04 شهریور 1402

   سلام. می توانید شکایت کنید ولی اگر آسیبی ندیده اید خسارتی به شما تعلق نمی گیرد.

  person
  امیر حسین
  29 شهریور 1402

  اول قرار بود مقصر خودش ماشین منو درست کنه
  الان بعد 40 روز مقصر میگه من درست نمیکنم خسارتم نمیده اگه درخواست تامین دلیل بدم و شکایت کمک میتونم ماشینش رو بخوابونم و حدودا چقد طول میکشه ک بتونم خسارتم رو بگیرم

   person
   نویسنده بیمه
   01 مهر 1402

   سلام دوست عزیز
   باید شکایت کنید و مراحل اداری و بازرسی را پشت سر بگذارید تا از طریق شورای حل اختلاف یا دادگاه بتوانید موضوع را حل کنید.

person
عرفان
30 مرداد 1402

سلام. من با یک موتور سوار تصادف کردم و افسر من رو مقصر اعلام کرد و موتور سوار هم گواهینامه نداشت و دوار حرح شد ولی با نظر افسر گفت توافق کنین من هم چون دیدم به گفته خود مجروح آسیب چندانی ندیده قبول کردم ببرمش بیمارستان واسه پانسمان دست و صورت و اورژانس نگفتیم و خودمون بردیمش بیمارستان ولی تو بیمارستان فهمیدم مچ دستش شکسته و پلاتین میخواد و دیه. الان چجوری از بیمم پرداخت کنم و اینکه آیا خبر نکردن اورژانس بعدها برای من دردسر خواهد داشت یعنی همه میگن اشتباه کردی زنگ نزدی اورژانس این چند ماه دیگه هر اتفاقی براش بیفته تو مقصری . چیکار کنم الان

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. در این مورد از یک وکیل کمک بگیرید.

person
منا
25 مرداد 1402

سلام من برادرم پشت فرمون ماشین کسی بوده طرفم تو ملشین بوده اینا مست بودن چپ کردن تا کی مهلت داره شکایت کنه؟ماشین پارکینگه

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. می توانند از همین الان شکایت کنن اما در صورتی که راننده مست بوده باشد خسارتی به برادرتان تعلق نمی گیرد.

person
بخشنده
25 مرداد 1402

سلام برای گرفتن گواهی تقصیر باید چه کرد. مقصر حادثه خودم هستم

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. باید به پلیس راهنمایی و رانندگی اطلاع دهید تا به شما گواهی حادثه را بدهند.

person
مهدی
24 مرداد 1402

با سلام من با یه موتوری تصادف کردم و مقصر مطابق کروکی موتوری بود که گواهینامه و بیمه شخص ثالث نداره تشکیل پرونده دادم تا از بیمه بدنه ام استفاده کنم حالا بیمه میگه باید بری از طرف شکایت کنی رای دادگاه بیاری تا خسارتت رو بدم میگم بابا طرف شخص ثالص نداره … حالا من میتونم از بیمه خسارتم رو بگیرم و بیمه از مقصر که موتریه شاکیت کنه و پیگیر خسارتش باه

  person
  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1402

  سلام. بله باید این مراحل را طی کنید. البته با شرکت بیمه خود نیز مشورت نمایید که بر اساس قراردادتان در صورت مقصر نبود خسارت مالی به شما پرداخت می شود یا خیر. از بیمه بدنه می توانید خسارت بدنی خودرو را دریافت نمایید اما بیمه شخص ثالث کمی متفاوت است.

person
علی
21 مرداد 1402

سلام . من ساکن اراکم . چند شب پیش تو تهران تصادف کردم که من زیاندیده اعلام شدم . مدارک طرف مقابلم رو با کروکی ب اراک آوردم تا از بیمه طرف مقابلم استفاده کنم . هزینه ماشین من ۳۵ میلیون شده ک بیمه میگه من ۹تومن بیشتر نمیدم . ب راننده مقصر هم زنگ زدم میگه اینجوریه میگه منم پول نمیدم برو شکایت کن میرم بیمه هم میگه من تهش ۹ تومن میدم برو شکایت کن . حالا سئوالم اینجاست من میتونم تو اراک از راننده مقصر شکایت کنم یا باید برم تهران ؟ ماشین من بدون رنگ بوده هرجا میبرم میگن اگه بخوای شاسی و سینی عقب ماشینت بدون رنگ در بیاد ۳۰ تومن باید بدی .

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. بله می توانید شکایت کنید. باید در شهری که تصادف اتفاق افتاده شکایت نمایید.

person
علیرضا
20 مرداد 1402

سلام من چند ماه پیش تصادف کردم یه ماشین به من زد و من خوردم به یه ماشین دیگه اون ماشینی که به من زد فرار کرد تو کروکی اول من مقصر شدم بعدش فیلم تصادف و به دادگاه دادم الان مقصر پنجاه پنجاه شد با ماشینی که فرار کرده ..الان ماشنی که من بهش زدم صد و دو میلیون خرجش شده و جلو حساب من و بسته الان مگه ماشینی که فرار کرده پنجاه درصد مقصر شده نباید هزینه اون ماشین و هم بده.من الان ایا میتونم حسابم و که مسدود کرده رو باز کنم یا نه.ممنون میشم جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. در خسارات 50-50 هر راننده مقصر سهم خودش را پرداخت می کند.

   person
   علیرضا
   21 مرداد 1402

   سلام الان من میتونم حسابمو که مسدود کرده رو باز کنم

    person
    نویسنده بیمه
    21 مرداد 1402

    سلام. باید به راهنمایی رانندگی و پلیس+10 مراجعه کنید و مدارک لازم را دریافت نمایید.

   person
   آرمین
   24 مرداد 1402

   سلام خسته نباشید من با یه پژو۴۰۵ مدل پایین از بغل خوردیم بهم که ماشین من ۲تا درم آسیب جزئی دید .ولی ماشین ایشون هیچی نشد پلیس اومد مدارک منو دادگفت من مقصرم برگه سبز خودرومو که توافقی حل شود
   بعداز چند روز بهم زنگ زده که یه گلیگرم کامل صافکاری پقاشی کردم درخواست هزینه ۲میلیونی شده
   میخواستم بدونم چه باید بکنم ؟ متشکر

    person
    نویسنده بیمه
    25 مرداد 1402

    سلام. در صورت مقصر بودن و نداشتن کروکی باید خودتان خسارت را بدهید.

   person
   محمدرضا
   26 مرداد 1402

   باسلام،من باموتوری درچهارراه که بنده از خیابان عریض تر واسفالت بود وموتوری در شن ریزی بود باسرعت فراوان ازجلوی من عبور کرد و من هم به راه خودادامه دادم ومتوجه اینکه وی به سپر من برخوردکرده و۵۰متر جلوتر افتاده ‌ومن موقع پیاده شدن درخانه متوجه خسارت شدم .بعد از ۲روز کلانتری زنگ زده واطلاع میده که شما بایک موتور تصادف کردید .من رفتم کلانتری وتوضیح دادم.حالا میشه بگین مقصر حادثه ومراحل ان چگونه است؟

    person
    نویسنده بیمه
    26 مرداد 1402

    سلام. در چنین مواردی ما نمی‌توانیم مشخص کنیم چه کسی مقصر است. بهتر است از افسران راهنمایی و رانندگی کمک بگیرید.

  person
  علی
  01 شهریور 1402

  مگه شکایت ایشون حقوقی نیستش پس میتونه جایی که ثنا طرف هستش شکایت کنه یعنی اگه ثنا طرف اراک باشه میشه اونجا شکایت کنه درسته

  person
  علی
  01 شهریور 1402

  سلام‌دوست عزیز ببخشید یه راهنمایی میخواستم ببینم چه طور حساب شما مسدود شده اول ازتون شکایت حقوقی کرده بعدش شما رفتین دادگاه دفاع کردین بعدش بسته شده؟؟ممنون راهنمایی کنید

   person
   نویسنده بیمه
   04 شهریور 1402

   سلام. اگر از شما شکایت شده باشد و دادگاه رای داده باشد حساب افراد مسدود می شود.

person
فرزاد روحی
18 مرداد 1402

با سلام بنده در استان اردبیل تصادفکردم وراننده مقصر فرار کرد حالا که شکایت کردم گفتن کد ملی طرف مال تهرانه و ثنای ان ادرسش برا تهرانه پرونده شما باید بره تهران درحالی که هم محل تصادف اردبیله هم خوانده من ساکن اردبیله ولی بهم میگن باید برم تهران ایا میتونین راهنماییم کنین ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام باید بر اساس نظر قانون عمل کنید.

person
مسی
17 مرداد 1402

با سلام وقت بخیر.بنده در در خسروشهر نرسیده به پلیس راه تبریز تصادف کردم که مقصر حادثه طرف مقابل بوده.و سقف بیمه هم ۳۰ میلیون هستش.تامین دلیل نمودم کارشناس خسارت و افت قیمت رو مشخص نمودن.مقصر حادثه ساکن شهر ارومیه هستن.بنده هم ساکن شهر تبریزم حالا بنده باید در کدوم شهر اقدام به شکایت از مقصر حادثه کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1402

  سلام در شهر محل تصادف

person
ناشناس ۲۳۱
16 مرداد 1402

سلام وقت بخیر
من یه تصادفی کردم با ماشین بابام بعد گواهی نامه هم ندارم طرف مقابل منم بدجور صدمه دیده و حدود ۱۵۰ میلیون فقط دیه گرفت از ما که البته بیمه خداروشکر پرداخت کرد و چیزی هم از ما نگرفت ولی الان باز طرف میخواد شکایت بکنه چون مثل اینکه اون پاش که صدمه دیده باز دچار مشکل شده و واسش خرج کرده و… حالا میخواد از ما پول اضافی بگیره این در صورتی هست که ما هم خسارت مالی هم جانی هم دیگه و کلا هرچی بوده رو پرداخت کردیم و پرونده بسته شده میخوایم بدونم همچین چیزی ممکنه ؟ میتونه باز شکایت بکنه و خسارت بگیره ؟ ما برای جلوگیری از این کار چیکار باید بکنیم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. اگر پرداخت خسارت بر اساس نظر پزشکی قانونی بوده است خیر. شما هم می توانید اعتراض کنید.

person
سمانه
14 مرداد 1402

با سلام وخسته نباشید؛
من چند روز پیش به همراه دو فرزند دخترم در ماشین خواهر شوهرم بعنوان سرنشین با خودروی ۲۰۶ شاخ به شاخ تصادف کردیم،ومقصر صد در صدخواهر شوهرم بوده،حال سوالم از شما اینه که شوهرم دارای چندین بار سابقه سو مصرف مواد، بوده،وچندین بار برای ترک مصرف مواد اقدام نموده و حال نیز
در کمپ ترک اعتیاد به سر میبرد،خواهر شوهرم به خودش بدون هماهنگی با ما از شوهرم اجازه طرح دعوی علیه خودش جهت بیمه وآزاد کردن ماشین اقدام نموده،من که به او گفتم مدارک را به من بده تا خودم طرح دعوی کنم طفره می‌رود، وبه این بهانه که حتما پدر بایستی شکایت کند،من حتی از ۲ وکیل مشاوره گرفتم ،گفتن چنین چیزی صحت ندارد،1-آیا من می‌توانم جلوی واریز دیه را به حساب شوهرم ویا خواهر شوهرم بگیرم،چگونه؟2-واینکه به چه طریقی خودم شکایت پرونده ام را پیگیری نمایم؟ ممنون از شما
در ضمن‌در این تصادف یک ی از دخترهای از ناحیه صورت ،فک دندان ،وسر وابرو، ودختر دیگرم از ناحیه زیر چشم وساق پاکبودی وخودم از ناحیه ساق پا در رفتگی وکبودی می باشد.

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. با مشورت یک وکیل به صورت قانونی و از طریق طرح دعوی در دادگاه موضوع را پیگیری نمایید.

person
امیر
14 مرداد 1402

سلام خسته نباشین
اگه راننده مقصر در دم فوت کنه ماشینی که باهاش برخورد کرده ایا میتونه افت قیمت وخرج ماشینو از خانواده متوفی دریافت کند؟؟لطفا جواب بدین ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. بله به هر حال خسارت آسیب دیده را باید پرداخت کنند و بیمه خسارت را پرداخت می کند.

   person
   امیر
   15 مرداد 1402

   طرفی که خسارت دیده گفته خودتون باید خسارتمو باافت قیمت ماشینو بدین
   ایابیمه نباید بده ،ماشین مقصربیمه بوده؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    15 مرداد 1402

    بیمه شخص ثالث خسارت را پرداخت می کند. به بیمه مراجعه کنید

person
سعید
10 مرداد 1402

باسلام خسته نباشید. من مقصر تصادف بود وزیان دیده از سقف بیمه من استفاده کرده و20 میلیون گرفته. فرد شروع به تعمیر کرده ماشینش تعمیر کنه وبعد میزان بالای 20 را از من طلب کنه میتونه ازمن شکایت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. تمام مبلغ خسارت را باید پرداخت کنید. بخشی را بیمه با توجه به سقف پوشش هایتان پرداخت خواهد کرد و مابقی با شما است.

person
معین
09 مرداد 1402

سلام وقت بخیر
افت ماشین توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  سلام. اگر پوشش نوسان قیمت را خریداری کرده باشید می توانید افت قیمت خودرو را دریافت کنید البته این موضوع به شرکت بیمه شما بستگی دارد.

person
مهراد
06 مرداد 1402

با سلام ببخشید من ۳روز پیش تصادف کردم با موتور کنار خیابون ایستاده بودم که یه کامیون از پشت زد بهم حالا فرار کرد یا متوجه نشد خلاصه رفت منم پلاکشو ندیدم اگه اون منطقه دوربین نداشته باشه و نتونن پیداش کنن اگه شکایت تنظیم کنم راه به جایی میبره یا نه؟لطفا راهنمایی کنید ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. این مورد رو حتما باید از نظر قانونی پیگیری کنید. تا بتوانند راننده مقصر بیابند. بله شکایت کنید.

person
محمد
06 مرداد 1402

سلام
من تقریبا سه چهار ماه پیش تصادف کردم(۴نفر بودیم بجز راننده) از راننده شکایت کردم و به پزشک قانونی رفتیم و… یکی از افرادی که در تصادف بود با یه درمان سرپایی و دو بخیه مرخص شد و بعد پزشک قانونی برای او ۱تا ۱۰ آرش را زد اما بنده از زمان تصادف(تقریبا چهار ماه پیش) تا به حال به دنبال درمان بوده ام(شکستگی که حدودا ۳۰ تایی بخیه توی سرم خورد و ۷۰ تا تو صورتم ، شانه ام شکست، بیمارستان بعثت همدان گفت نیازی به عمل نداری اما بعد از مراجعه به چند پزشک دیگر گفتن که حتما باید عمل شود و بدنبال عمل رفتم و…) اما پزشک قانونی تنها کمتر مساوی یک درصد به من اختصاص داده است.چگونه میتوانم به این رای اعتراض کنم؟ شک دارم که یکسری پرونده های من به پزشک قانونی ارائه نشده باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. به دادگاه مراجعه نمایید و اعتراض خود را ثبت کنید.

person
مشکات
05 مرداد 1402

سلام ما تو اسنپ 29خرداد تصادف کردیم صورت دخترم بخیه خورده اون موقع امبولانس اومد و و پلیس اومد و ما رفتیم بعد چند روز که من پیگیر شدم رفتم کلانتری گفتن شکایت نکردید بعد همون مامور اومد و گزارش ما رو هم اضافه کرد تو پرونده کارهای پزشکی قانونی رو هم انجام دادم پزشک قانونی گفت برو چند روز دیگه از کلانتری پیام میاد الان 20روز میگذره ولی پیامی نیومده؟ چیکار کنم باید دوباره برم کلانتری برای شکایت دوباره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. بله مجددا مراجعه نمایید.

person
Ali
04 مرداد 1402

سلام و عرض ادب
من ۲ هفته پیش درحال موتورسواری بودم که راننده پراید با گردش به راست با من برخورد می‌کنه و پخش زمین میشم و ترک نشین هم داشتم ، مقصر راننده پراید شناخته شد و کروکی و تمام مدارک رو هم دارم ، به بیمه مراجعه کردم برای دریافت خسارت و مبلغ خسارت موتور رو دریافت کردم ،سوالم اینه که میتونم با شکایت از مقصر پول از کار افتادگی و هزینه جرثقیل و کفش و شلواری که پاره شده رو از مقصر بگیرم ،چون هزینه لباس از آسیب موتور بیشتر شده

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. بله خسارات مالی و جانی را پرداخت می کنند.

person
علی
03 مرداد 1402

با سلام و عرض ادب
من 2 هفته پیش در 70 کیلومتری جاده زنجان تبریز در حال حرکت بودم که ماشینم به صورت اتفاقی ریب زد و امپرش رفت بالا و من سرعت رو کم کردم و در لاین کندرو در حال توقف بودم که ببینم مشکل ماشین چی هست و میخواستم به سمت شانه خاکی برم ولی یکمرتبه یک کامیون از پشت به ماشین من زد و در کروکی اولیه به صورت مساوی مقصر شناخته شدیم و راننده کامیون به این کروکی اعتراض کرد و بعد از تشکیل هیِیت 3 نفره الان من مقصر 100 درصد شناخته شدم وسوالم این هست که من میتونم الان نسبت به این رای کارشناسی اعتراض کنم و اینکه راننده کامیون میتونه نسبت به خواب ماشینش در پارکینگ از من خسارت هم بگیره و اگه میتونه به چه صورتی محاسبه میشه این خسارت ؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مرداد 1402

  سلام. در این مورد باید از افسر راهنمایی و رانندگی کمک بگیرید. برای رانندگی در بزرگراه‌ها و آزاد راه‌ها باید حداقل و حداکثر سرعت را رعایت کنید. در مورد خسارت‌های وارد شده در صورتی که مقصر باشید، بله باید پرداخت کنید.

person
محمد مهدی
29 تیر 1402

با سلام و وقت بخیر.
حدود یکهفته پیش یک ماشین به خودروی من در بزرگراه میزنه و مقصر صد درصد شناخته میشه . در این تصادف پسرم آسیب جدی دید. اورژانس اون را به بیمارستان دولتی برد و دو روز اونجا ماند اما چون نحوه ی رسیدگی بیمارستان دولتی خوب نبود با رضایت خودم اون را بیمارستان خصوصی منتقل کردم. حالا بیمه شخص ثالث مقصر میگه من هز ینه درمان را پرداخت نمیکنم و فقط دیه ایی که دادگاه تعیین میکنه را پرداخت میکنم حال؛ آیا این حرف بیمه قانونی است؟. و اینکه آیا من میتوانم از راننده مقصر شکایت کنم و هزینه درمان پسرم را از ایشان بگیرم ؟
ممنون که راهنمایی میکنید

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. بیمه دیه یا میزان خسارت جانی را بر اساس رای دادگاه و نرخ دیه محاسبه می‌کند و به شما پرداخت می‌نماید. می توانید از راننده مقصر شکایت کنید.

person
شهرداد
28 تیر 1402

باسلام وخسته نباشید ۷۰ روز پیش ماشینی در کمربندی از عقب با شدت به ماشین بنده کوبید بطوری که من منحرف شدم و چندتا ملق زدم و دوتا از دنده هام شکسته و ماشینم کاملا تخریب شده اوراقی میخرن سوالم این هست راننده مقصر که طبق کروکی صد در صد مقصر شده تا الان برای دریافت رصایت از من هیچ اقدامی نکرده در ضمن بیمه ماشینش سقف مالی ۲۰ میلیون تومان هست خسارت من ۲۵۰ میلیون تومان هست کارشناس خسارت را ۱۳۰ تومن زده بنده هم اعتراض کردم الان با اینکه سقف بیمه اش کم هست خسارت من را کی پرداخت میکنه وچرا ماشینش راهمان روز ازاد کردن ومن ۳ماه طول درمان دارم میشه لطفا راهنمایی کنید که برای دریافت خسارت ماشین و دریافت طول درمانم چکارکنم واگر اذیت کنه چکارکنم سپاسگذارم

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. ۱. در این موارد باید از راهنمایی و رانندگی و مراجع قانونی کمک بگیرید.
  ۲. سقف بیمه برای خسارات مالی در سال ۱۴۰۲، برابر با ۳۰ میلیون برای میزان حداقلی و ۶۰۰ میلیون برای حداکثر پوشش ها است.
  ۳. بهتر است از راننده مقصر شکایت نمایید.

person
بهار
27 تیر 1402

سلام من یکم قبل چهارراه یکی مزاحم شد بعدم زد ب سپرم بعد یکم جلوتر سر چهارراه لد زد ب ماشینم و منم ترسیدم فرار کردم پلاکشو ساعتش هست

  person
  نویسنده بیمه
  28 تیر 1402

  سلام. به پلیس گزارش دهید

person
علی
26 تیر 1402

باسلام من با موتور بودم ویک ماشین از پشت به من زد هم اورژانس‌ (موتوری)اومدوهم افسربرای کروکی؛منتها من که افتاده بودم افسر و اورژانسیه گفتن باهم صلح کنید طرف هم گفت خودم میبرم بیمارستان وهزینه رو میدم بعد بیمارستان کهمشخص شد پای من شکسته وزانوم آسیب دیده و چند روزی گذشت طرف میگه میخای برو شکایت کنی شکایت کن منتها من چیزی دستم نیست چون توبیمارستان هم گفت نگو تصادفه من هزینه شو میدم الان زده زيرش ؛ازشما کمک وراهنمایی میخام

  person
  نویسنده بیمه
  26 تیر 1402

  سلام دوست عزیز. در تصادفاتی که منجر به خسارت جانی می شود باید از همان ابتدا کروکی تصادف را تهیه کنید و به بیمارستان هم اطلاع دهید که تصادف بوده است. بدون کروکی تصادف بیمه شخص ثالث مقصر به شما خسارتی نخواهد داد. بهتر است از راننده مقصر شکایت کنید.

person
حسین
23 تیر 1402

سلام وقت بخیر من امشب با یه ماشینی تصادف شاخ به شاخ کردم افسر اومد و ایشون مست بود و گواهینامه نداشت
برای طرح شکایت چه مدارکی لازم است؟
چون ایشون فقط کارت ماشین داشتن و اونو برای پارکینگ و کلانتری افسر به من نداد
الان چطوری میتونم ازشون شکایت بکنم؟ ?

  person
  نویسنده بیمه
  24 تیر 1402

  سلام. به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

person
Hossein
19 تیر 1402

با سلام
من به پشت یک کوییک که مدلش ۱۴۰۱ زدم و مقصر حادثه شدم و سقف بیمه ۳۰ تومن است در حالی که ماشین خودم پژو پارس کل هزینه های صافکاری ۲۰ تومن شده ایشون میگن ماشین من ۷۰ تومن خسارت درست کردنش و پیش صافکار های گرون قیمت رفتن و بهش گفتم بیا برو بیمه پول بگیر من برات درست میکنم و جوری که زیاد افت نخوره قبول نکردن و میگن حتما پیش صافکار خودم میرم که قیمتش نجومی هست و الان ده روز بعد از تصادف رفتن شکایت کردن من شاهد دارم چند تا که میخواستم براش با توافق درست کنم ماشینشو
الان من چی‌کار کنم ؟
میشه راهنمایی کنید ؟
هم خسارت درست کردنشو هم افتشو میگیره
میتونم اعتراض بزنم که خودم میخواستم درست کنم و ایشون برای اذیت کردن رفتن شکایت ؟

person
رضا
17 تیر 1402

با سلام اگه در یک حادثه رانندگی راننده مقصر فوت کنه هزینه خسارت ماشین مقابل از سقف بیمه بیشتر باشد کی باید پرداخت کنند

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  سلام. رای قاضی مشخص کننده این موضوع است.

person
نازنین
13 تیر 1402

سلام،یک هفته پیش تصادف کردم و مقصر بودم،بیمه به زیان دیده که ماشین کمری مدل پایین دارن مبلغ کمتر از خسارتشون پرداخت میکنه،ایشون ۱۰۰ میلیون از من میخواد برای بقیه خرج ماشینش،ماشینشون هم بیمه بدنه نبوده، میخوان شکایت کنن،آیا بعد از گذشت یکهفته میتونن شکایت کنن؟ واینکه وقتی بیمه بهشون خسارت میده باز هم من باید پولی از جیب به ایشون بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 تیر 1402

  سلام. به میزان خسارت و سقف تعهدات بیمه بستگی دارد. در صورت داشتن مدارک قانونی بله می توانند شکایت کنند.

person
محسن
12 تیر 1402

سلام. سه شب پیش هنگامیکه ماشین بنده کنار خیابان در شهرستان رفسنجان پارک بود یهویی یک ماشین چیپ که همه راکب های ان مست بودند بشدت از عقب به ماشین بنده زدند و فرار کردند که بعد از تماس با ۱۱۰ و تنظیم صورتجلسه ماشین رو با یدک کش به صافکاری محل انتقال دادیم تا با کمی اصلاح صافکاری بدلیل بیماری خانمم بتوانم راهی تهران شوم. حال سوال این است که آیا من میتوانم با صورتجلسه ۱۱۰ شهرستان رفسنجان و تایید آن از طرف کلانتری ۱۱ رفسنجان در تهران اقامه دعوی و شکایت نمایم تا نسبت به تعیین پلاک خودرو خاطی از طریق مونوتورینگ و توقیف آن خودرو اقدام نمایم یا اینکه حتما بایستی در شهرستان رفسنجان پیگیری نمایم.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  13 تیر 1402

  سلام. لطفا از راهنمایی و رانندگی در این مورد کمک بگیرید.

person
مجید
11 تیر 1402

سلام روزتون بخیر
خودرو پراید با اسب تریلی تصادف کرده و پراید مقصر حادثه هست سرنشین پراید مادر راننده بوده که اسیب جرحی داشته و به بیمارستان منتقل شده روال اقدام برای استفاده از بیمه خودرو پراید به چه نحوی هست و آیا به دلیل شکایت مادر از فرزند (راننده)حبس به راننده تعلق میگیره یا خیر ؟ 24 ساعت از تصادف میگذره و مصدوم ار بیمارستان مرخص شده اما کروکی افسر عنوان کردن 5 روز زمان میبره تا صادر شود توی این زمان کار خاصی باید انجاو شود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  تمام اقدامات را به صورت قانونی انجام دهید. نامه و صورت جلسه راهنمایی و رانندگی، شکایت از کلانتری و مدارک بیمارستانی را حتما برای اثبات موضوع داشته باشید.

person
محمد
05 تیر 1402

با سلام و خسته نباشید با خودرویی تصادف کردیم ک مقصر شد افسر امد و گزارش از تصادف تهیه کرد
ما به اتفاق شخص مقصر رفتیم بیمه اش و امضا کرد و همه مدارک را تحویل داد
الان بیمه میگوید خسارت بالای ۳۰ میلیون شده باید کروکی بیارین
و ممکنه ک شخص مقصر نیاد کروکی رو امضا کنه چون مدارکش رو بهش دادم ایا راه حلی هست بدون امضا مقصر پلیس برام کروکی صادر کند؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام خیر. در سال ۱۴۰۲ برای خسارات بیشتر از ۳۰ میلیون تومان باید حتما کروکی تهیه شود.

person
حمید
02 تیر 1402

با سلام من سال98با یک موتور سوار تصادف کردم راکب از ناحیه سر و دست و پا ها زخمی شد در نهایت چون تصادف50-50بود 31درصد دیه از بیمه رگفت و حالا بعد از حدود3سال رفته در دادگاه عمومی شکایت کرده که چون می خواهد پلاتین از پا در بیارود 200میلیون می خواهد آیا از باب تسیب در تصادف با توجه که رای دادگاه قبلا صادر شده دادگاه حقوقی مجددا می تواند رسیدگی کند یا اصلا ابن خسارت به وی تعلق می گیرد

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. به رای و نظر قاضی بستگی دارد.

   person
   نویسنده
   22 شهریور 1402

   سلام من چند روز پیش تصادف سسلام من چند روز پیش تصادف کردم نمیدونستم فک کردم مقصرم نزاشتم به افسر خبر بده گفتم من خسارت شمارو میدم ولی الان که فهمیدم مقصر نیستم گیتونم کاری کنم

    person
    نویسنده بیمه
    26 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    بهتر است در تصادفات رانندگی در هر شرایطی کروکی را تهیه نمایید و از افسر راهنمایی و رانندگی بخواهید گزارش تصادف را برای شما آماده کند. بهتر است موضوع را با راهنمایی و رانندگی در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنند.

person
منا
30 خرداد 1402

سلام ۲۰خرداد ماشینی زده بهم پرایدی بود عابر بودم الا دیه من چقدهست نوشتن کوفتگی شدید بدنم کبود بود اون وقت پول می ریزن به حساب خودم

  person
  نویسنده بیمه
  31 خرداد 1402

  سلام. باید به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا میزان خسارت را برای شما تعیین کنند.

   person
   mahdishirazi587@gmail.com
   08 تیر 1402

   سلام
   درتصادف دو خودروی سواری ماشین آسیب دیده توسط مقصر به تعمیرگاه برده شده
   ولی از آن جا که درآمد طرف زیان دیده از طریق همان ماشین بوده
   چگونه میتوان حق حقوق آز دست داده را که بیکار شده مطالبه کند؟لطفا پاسخ دهید ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    10 تیر 1402

    سلام. در صورت داشتن بیمه حق خواب خودرو خسارات راغ پرداخت میکند.

person
رضا
28 خرداد 1402

سلام
چند روز پیش تصادفی با دو ماشین داشتم و مقصر شناخته شدم
یکی از زیاندیده‌ها به بیمه مراجعه نمیکنه و بیمه میگه برای کامل شدن پرونده باید رضایت بدی که اگه اون زیاندیده اقدام کنه دیگه نمیتونی از بیمه استفاده کنی و باید از جیب پرداخت کنی(البته هزینه کمه بنظرم)
و خب من این مورد رو قبول نمیکنم و میخوام از بیمه‌م استفاده کنم و زیاندیده دیگه هم دنبال تسریع فرآیند بیمه هست
میشه راهنمایی کنید که باید چه کار کنم؟
و اینکه ایشون تا چه زمانی میتونن مدعی دریافت خسارتشون بشن در حالیکه به بیمه مراجعه نکردن؟!

  person
  نویسنده بیمه
  29 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر ایشان شکایت کنند و بر اساس مدارکی که در دست و گواهی افسر راهنمایی و رانندگی می‌توانند برای دریافت خسارت درخواست دهند. بهتر است این کار را به شیوه توافقی یا قانونی پیش ببرید.

person
دریا
27 خرداد 1402

ماشین همسرم ب نام مادرش هست . سال ۱۴۰۰ اسفند ماه تصادف کرد ولی مقصر ماشین دیکه ای بود ک زده بود ب ماشین همسرم . نصف خسارت بیمه داد مابقی رو باید صاحب اون ماشین پرداخت می‌کرد ولی گفت ما از جیب خودمون بدیم ک بعد ب ما برمیگردونه . الان یک سال و نیم هستش جواب تلفن نمیده و ماشین رو فروخته در صورتی ک سند ماشین اون شخص دست ما هست . الان سوال من اینه ک مادر شوهرم میتونه ب من وکالت بده ک از طرفش شکایت کنم؟
مادر شوهرم خودش هم نمیتونه بره دنبال کارای شکایت .
میشه راهنماییم کنین …

  person
  نویسنده بیمه
  27 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بله ایشان می‌توانند به شما وکالت دهند تا کارهای مربوط به شکایت را انجام دهید.

person
ميثم
27 خرداد 1402

سلام من تصادف کردم به پلیس زنگ زدیم طرف قبول کرد که مقصراست پلیس نیامد کارت ماشین جابه جا کردیم ولی الان جواب گو نیست چه باید کرد

  person
  نویسنده بیمه
  27 خرداد 1402

  سلام. باید شکایت کنید.

person
Tofig
23 خرداد 1402

سلام وقت بخیر ببخشید
ی سوال داشتم من ماشینم دادم به کسی امانت و رو با برادرش با ماشینم تصادف کردن و زدن به ی میله برق و ماشین از اول تا اخر خراب کردن و الان مقصر اونها و هزینه ماشین نمیدن میشه شکایت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  24 خرداد 1402

  سلام. بله می‌توانید شکایت کنید.

person
حسین
22 خرداد 1402

سلام. پسر۷ساله ام با مادرش پیاده در حال رفت بودند که یک تاکسی که حواسش نبود میزنه به پسرم و ازناحیه ساق پای چپ و استخوان پای راست میشکنه ۲عمل روی پا انجام شده.۳ماه گذشته رفتیم پزشک قانونی چون پسرم نتوانست راه بره گفتند ۳ماه دیگر بیایید. حالا در ثنای بنده ۳ماه دیگر نوبت شورای حل اختلاف زدند. سوال بنده اینه مگه شورا برای رسیدگی مبلغ زیر ۳۰میلیون را حکم نمیده؟ و اگر درست من چکار کنم. تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  23 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بیمه شخص ثالث هزینه آسیب جانی را پرداخت می‌کند. شاید راننده مقصر اعتراض کرده است. در هر صورت خسارت شما بر اساس دیه سالی که در آن حادثه رخ داده است، پرداخت خواهد شد.

person
میلاد
19 خرداد 1402

سلام میخواستم بدونم خودرویی که تصادف میکنه و مقصر هست و سقف بیمه ثالث کمی داره و باقی خسارت رو خودش باید بده اگه در زمان طی مراحل خودروی خودشو بفروشه و مالی نداشته باشه که بشه توقیف کرد چی میشه

  person
  نویسنده بیمه
  20 خرداد 1402

  سلام. خسارت را در هر صورت از شما میگیرند.

person
محسن
18 خرداد 1402

سلام
حدود 3 ماه پیش یک ماشین در کوچه به مادر ما زد و دست مادرم شکست و چون مادرم وارد نبود، به همراه راننده به بیمارستان رفتند و پلیس را خبر نکردند. و راننده گفت که همه هزینه را قبول می کند.
الان راننده زده زیر حرفش و هزینه ها را پرداخت نمی کند.
می توان از راننده شکایت کرد؟
لازم به ذکر است کارت ماشین راننده را هم گرفته بودیم.

  person
  نویسنده بیمه
  20 خرداد 1402

  سلام. بله از طریق قانونی افدام کنید.

person
سارا
15 خرداد 1402

چند روز پیش یک نیسان به ماشینم زد و افسر هم فقط کارت ملی و گواهینامه اونو داد به من و کارت ملی من رو هم داد به اون. حالا هر چی به این آقا زنگ میزنم. یا اشغال می‌کنه یا خاموش یا جواب میده حرف نمیزنه. کارت ملیم رو لازم دارم. خسارت ماشین و خسارت افت قیمت و اینا هم که همینجور مونده. نمیدونم چرا افسر بیمه شو بهم نداد فقط از رو اپ تاریخشو نشون داد گفت بیمه ش مهلت داره.

  person
  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام سارای عزیز. لطفا به شکل قانونی اقدام کنید.

person
حبیب
12 خرداد 1402

سلام بنده سال ۹۸تصادف کردم که یکی ازپشت به ماشین بتده که پارک بوده زدماشین خسارت دیدومنم لحظه تصادف سینه ام باضربه به فرمون خوردوکمردردعحیبی گرفتم که نمیتونستم پیاده بشوم افسراومدوکروکی کشیدومارفتیم بیمه خسارت گرفتیم همون روزاومدم وشب استراحت کردم صبح دیگه نتونستم ازجام بلندبشم بخاطردردکمروچونکه سابقه کمردردداشتم ودکترهم میرفتم ازدکتروقت گرفتم رفتم دکتر۷هشت روزکشیدتاعکس وجواب به دکترنشون بدم که بعدشم بلافاصله منواعزام کردن بیمارستان فیروزگرودوسه ماه طول کشیدوکل ستون فقرات منوبرداشتن وبجاش یه چیزمصنوعی گذاشتن دوبارعمل کردن هربار۱۳ساعت توبیمارستان دکتردنبال علت بودمن هرچی میگفتم قبول نمیکردکه تصادف روگفتم دکترگفت چونکه پوکی استخوان داشتی بااون ضربه همه مهره هاشکسته بعد۳ماه اومدم خونه ۵ششماه طول کشیدتابتونم راه برم والان هیچ کاری نبایدانجام بدم وکارورانمدگی هم نکنم بعد۸ماه رفتم شکایت کردم ازمقصرتصادف که قاضی اونوصددرصدمقصرکردوپرونده رودادن بیمه رفتم بیمه قبول نکردن فقط ۴ملیون دادن وبابت شکستگی ستون فقرات چیزی ندادن چونه پزشکی قانونی میگه چراانقدردیرشده کارهای بیمارستان واینکه بایدنامه اورژانس باشه چونکه اورژانس زنگنزدم قبول نکردن الان نه حقوق دارم نه درامدخودمم قادربه کارکردن نیستم خواهش میکنم داهنمایی کنیدچیکاربایدبکنم

  person
  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. از حادثه ای که برای شما رخ داده متاسفیم. لطفا از طریق قانونی شکایت کنید.

person
صادق
01 خرداد 1402

سلام
من ۱۴ ام اردیبهشت از ته زدم به ماشین و ماشین جلویی علاوه بر خسارت ماشین ، مجروح ام داشته و به پلیس زنگ زدم و اورژانس
پلیس مدارک رو گرفت برای کروکی
وی دستور پارکینگ نداد
و الان ماشین من هنوز با همون حالت مونده
کروکی رو بعد از یک هفته به من داد پلیس که ببرم براز کلانتری برای تشکیل پرونده
الان هم بعد از سه هفته هم صاحب ماشینی که خسارت دیده اومده کلانتری برای شکایت و هم مجروحین
بخاطر این که که کروکی نداشتم و الان که دارم دست کلانتری هست وقتی که صاحب ماشین خسارت دیده بخواد بره خسارت ماشین رو از بیمه بگیره بیمه قبول میکنه بعد از سه هفته ؟؟
و این که اون مجروحین اگه بخوان خسارت بگیرن بعد از این همه مدت ماشین باید حتما بره پارگینگ ؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام. بهترین حالت برای دریافت خسارت از بیمه یک هفته بعد از تصادف است. اما اگر فرآیند اداری تحویل کروکی به شما چند هفته زمان برده است از راهنمایی و رانندگی و پلیس گواهی بگیرید و بیمه مراجعه کنید.

person
موسی
29 اردیبهشت 1402

باسلام من راننده موتور سیکلت بودم وبا ماشینی که در خیابان قصددور زدن داشته(خیابان دوخط ممتد داشته) تصادف کردمو پام شکسته و من گواینامه ندارم حالا اگه شکایت کنم بهم دیه میرسه یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. بستگی به نظر قاضی و پزشکی قانونی دارد.

person
فرشته
27 اردیبهشت 1402

سلام من و همسرم و بچه هام در ماشین رانا بودیم که کیک پرشیا که راننده مست هم بوده از پشت به ما زده ولی پلیس تست از ایشون نگرفت ما بیمه رفتیم بیمه ایشون سقفش ۲۰ تومن بود که داده که باقی رو ندادمن شکایت کردم برای خسارت و افت قیمت الان بیمه بدنه تودم میگه اگر از بیمه استفاده کنین نمیتونین از این اقا خسارت بگیرین فقط افت قیمت این درسته که دادگاه قسط بندی میکنه پولو به من سر راست نمیده که من مجبورم از بیمه بنده خودم استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام. با توجه به گزارش پلیس و رای دادگاه عمل می‌شود متاسفانه. اما می توانید اعتراض کنید.

person
محمد
27 اردیبهشت 1402

سلام وقتتون بخیر ماشینی نیمه شب ب پشت ماشین من برخورد کرده و و ماشین نیاز به تعویض اتاق داره سر یکی از سرنشینا اسیب جزیی دیده و قصد شکایت داره راننده از توکن بیمه برای خسارت من استفاده کرده. دوست بنده که قصد شکایت داره هم میتونه از بیمه دیه بگیره؟ کروکی خسارتی بوده و به بیمه ارایه شده و سوال بعدیم اینکه ایا بعد از شکایت راننده حادثه دیده هم به دادگاه باید بره؟ و ماشین راننده حادثه دیده هم باید باشه و توقیف میشه یا نه؟
ممنون میشم پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام. بله بیمه خسارات را پرداخت می کند. بله، باید کارشناسی شود و میزان دقیق خسارت تعیین شود.

person
پورمهدی
26 اردیبهشت 1402

سلام
۲ روز پیش تصادف کردیم چیزی هم نشده ماشین هامون هردمون چراغ هامون شکسته خوب پشت چراغ قرمز بود طرف گفت مدارک بده مدارکمون دادم من گفتم مدارکتون نداد گفت مقصر تویی من چرا بدم گفتم باشه گفت فردا میبریم پیش صافکار بازم گفتم باشه بعدش زنگ زدم کجا میگی بیام اونجا گفت ولش میریم بیمه کارشناس هر چی بگه همون آخه وقتی افسر پلیس نیومده خودمون حل گردیم الان میگه میریم بیمه
بیمه قبول میکنه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام. زیر 30 تومن را بله قبول می کند.

person
مریم
24 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ی خانومی با پراید از روی پای بابای من رد شده در صورتی ک پدرم از بغل خیابون رد میشده باعث شده ک پای پدرم از ۳ جا خورد بشه طوری ک الان ۱۸ روزه تو بیمارستان بستری هس و الان پزشک تصمیم گرفته ک پای پدرم رو از زیر زانو قطع کنه، هنگام حادثه پلیس ۱۱۰ و آمبولانس اومده و ما شکایت کردیم، ماشین بیمه هس خودشم بابای من رو خانوم زده ماشین ب اسم شوهرش هس، بابام ۷۹ سال داره یا پاش قطع میشه یا اینکه متاسفانه فوت میکنه، سوال من این هس کل دیه رو بیمه پرداخت میکنه یا اون طرف هم بخشی از دیه رو باید پرداخت کنه و اینکه ما ک شکایت کردیم میتونیم اون خانوم رو به زندان بفرستیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام. بله دیه را پرداخت می کنند. اگر تصادف غیرعمد باشد، احتمالا زندان ندارد.

person
یکی
20 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر
در تصادف در اثر خواب الودگی و ملق ماشین یکی از سرنشینان با ضربه های خورده به سرش منجر به فوت شده . پزشکی قانونی علت فوت رو ایست قلبی اعلام کرده.در این صورت ایا به وارثان مرحوم دیه تعلق میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 اردیبهشت 1402

  سلام. به نظر قاضی و پزشکی قانونی بستگی دارد.

person
محسن
12 اردیبهشت 1402

سلام
بنده 6 روز از تصادفم میگذره و مقصر در ارائه مدارک برای بیمه و دریافت خسارت خودداری میکنه. اینکه نوشتین 5 روز بگذره، آیا بعد این 5 روز دیگه بیمه خسارت نمیده؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. بر اساس قوانین باید در 5 روز ابتدایی مدارک لازم را بیمه تحویل دهید. فقط در صورتی که شرایط خاصی به وجود آید، تاخیر قابل قبول است.

person
کاربر الف
27 فروردین 1402

سلام خسته نباشید من سال ۱۴۰۰ تصادف کردم و مقصر هم بودم الان بیمه میگه باید ۲/۵ درصد دیه رو ب شرکت بیمه پرداخت کنی ایا حرفشون درسته؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. بله

person
افشار
22 فروردین 1402

سلام وقتتون بخیر
من باید یه خودروی پراید تصادف کردم مقصر حادثه بودم ماشین طرف مقابل آسیب آنچنان ندیده بود پلیس اومد گفت خسارت زیر ۲۰ میلیون هست کروکی هم نمیخواد فرداش رفتیم جلو صافکاری کارشناس بیمه هم اومد ۲۰ میلیون خسارت براش زد ماشینش هم مدل ۸۸ بود و تمام رنگ الان زنگ زده میگه ۴۰ میلیون خرجم شده منم گفتم برو شکایت کن به کارشناس بیمه هم زنگ زدم گفت میزان آسیب از این بیشتر نیست آیا اگه شکایت کنه میتونه از من خسارت بگیره ؟ با توجه به اینکه خرجهایی که انجام داده ارتباطی به تصادف نداشت

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. خیر اگر گزارش افسر راهنمایی رانندگی را دارید احتمالا نمی‌تواند.

person
علی مینی بوس فارس
19 فروردین 1402

درود وخسته نباشیدخدمت کارشناس محترم .بنده راننده مینی بوس هستم چندی پیش با موتورسیکلتی تصادف کردم وباعث شد کمرشخص مقابل یکی ازمهره هاش ضربه ببینه بنده ازبیمه ماشین استفاده کردم وایشون بعدازمراحل درمانی 69ملیون ازبیمه دریافت نموده وحالا میگه رضایت نمیدم وبه اصطلاح قصداذیت کردن دارد میخواستم بدونم ایا میتونه برای بنده مشکل سازبشه یا اینکه نه طرف حساب ایشون بیمه هست وازنظرقانون بنده فقط 900هزارتومانی که دادگاه برام بریده را باید بدم ومابقی به من مربوط نمیشه ونمیتونه مشکلی واذیتی به اینجانب بکنه ممنون میشم راهنمایی فرمایید باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. با توجه به این که خسارت بر اساس دیه به ایشان پرداخت شده است خیر نمی تواند اذیت کند.

person
علی مینی بوس فارس
18 فروردین 1402

درود وعرض ادب .بنده با ماشینم سرچهارراه با موتورسیکلتی تصادف کردم وباعث مشکلی دریک مهره کمرطرف مقابل شد ازبیمه ماشین استفاده کردم وبعداز بیمارستان ودکترومراحل درمان 69ملیون ایشون ازبیمه ماشین دریافت نمودن ولی میگه رضایت نمیدم ویه جورایی قصد اذیت کردن داره میخواستم بدونم ایا ایشون میتواندازنظرقانونی مشکلی برای بنده بوجود بیاره یا وجهی دریافت کند با وجود اینکه بنده ماشینم بیمه داشته وازبیمه پول دریافت نموده آیا طرف حساب ایشون کامل بیمه هست و به بنده دیگه ربطی ندارد یا اینکه اگرقصداذیت داشته باشه میتونه مشکلسازبشه ؟ممنون میشم بنده را راهنمایی فرماییدبا تشکرفراوان

person
فرهاد
17 فروردین 1402

سلام بنده با کسی تصادف کردم رفتیم بیمه تمام مراحل رو انجام دادیم وقتی دید هزینه ای که بیمه نوشته بیشتر از خسارته بهم میگه میرم لغو میکنم یا باید مبلغی به من بدی میخواستم بدونم میتونه یانه

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. خیر این کار قانونی نیست

   person
   زهرا سوادی
   16 تیر 1402

   سلام خسته نباشید
   تصادف کردم با عابر زخمی شده و سرنشین هم همینطور حالا از کلانتری شاکی شدند و شرکت بیمه ب هیچ نوع خسارت گردن نمیگیره حالا شاکی ها میخوان رضایت بدن خواستم بگم رضایت قبل از احضار ب دا گاه پرونده مختومه میشه

   person
   زهرا سوادی
   16 تیر 1402

   سلام خسته نباشید
   تصادف کردم با عابر زخمی شده و سرنشین هم همینطور حالا از کلانتری شاکی شدند و شرکت بیمه ب هیچ نوع خسارت گردن نمیگیره حالا شاکی ها میخوان رضایت بدن خواستم بگم رضایت قبل از احضار ب دا گاه پرونده مختومه میشه….میخواستم بدونم بسته میشه یا باز ادامه داره

    person
    نویسنده بیمه
    17 تیر 1402

    سلام. در صورت رضایت بسته می‌شود.

person
خانم قربانی
17 فروردین 1402

سلام 4فروردین ماشینم توی پارک بود مدل 97. یه ماشین ک کلا معتاد بود و اصلا صلاحیت رانندگی نداشت زد ب ماشینم و از عقب اسیب دید و ماشین حرکت کرد خورد ب ماشین جلویی درب شاگرد هم اسیب دید. افسر کروکی کشید و خسارت بالای 20 تومن هستش. مقصر گفت ک میاد ک بریم هزینه هارو بده اخه بیمه ماشینش تا 20 میلیون فقط میده. بعد ی هفته سر چرخوندن 10 روز گذشت و نیومد ماهم شکایت کردیم قوه قضاییه. الان ماشین ما حدودا با دستمیز 60 میلیون ب بالا خرج داره و قراره کارشناس بیاد داخل صافکاری ببینه و قیمت تعیین کنه ک 20 رو بیمه بریطع بقیه مقصر از جیب بده. سوال من از شما اینه. ایا ب زودی میشه گرفت خسارت رو؟ نقد میدن یا قسد میتونه ببنده و پول ناچیزی ب مدت طولانی ب ما میده؟ یعنی ما منتظر پول باشیم یا ماشینمون رو درست کنیم پروسه طولانی هستش؟ ممنون میشم جواب بدین

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. مبلغی که بیمه به شما می دهد را یکجا پرداخت می کنند. مابقی به راننده مقصر بستگی دارد.

person
پیمان
12 فروردین 1402

سلام
من اردیبهشت 1401 تصادف کردم و پای راستم پلاتین رفت و دوباره به مدت 3 ماه بستری شدم که بار دوم هزینه زیادی دادم و پام کوتاه شد الان 6سانت کوتاهی دارم و دیگه نمیتونم کار کنم و پزشکی قانونی و دادگاه و بیمه جمعا 27/30 درصد برام خسارت تعیین کردن و از اونجایی که تصادف 50 50 بود مبلغ نا چیزی من گرفتم آیا میتونم از بابت اینکه پام کوتاه شده و از کار افتاده شدم شکایت بکنم

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام. با گرفتن تاییدیه وضعیت سلامتی و جسمی خودتان از پزشکی قانونی می توانید شکایت بفرمایید.

person
Khan
26 اسفند 1401

دوستان عزیز از شما سوال داشتم من در کالیفرنیا زندگی می‌کنم تازه آمدم پرمت گرفتم و از دوستم خواستم برایم موتر بخرد وقتی موتر گرفت چون پرمت داشتم و تازه خریده بودم رانندگی نکردم دوستم رانندگی میکرد بخاطر لیسنس داشت که برویم به DMV اسناد تی مراحل کنیم و انشورنس بگیرم در حال رفتن حادثه کردیم خیلی حادثه کوچک نفر از پشت زد به موتر ما شخصی که همراهیش حادثه کردیم مقصر بود و پولیس آمد از لیسنس دوستم و پرمت من که پهلوی درایور نشسته بودم نمبرش و آدرس مارا گرفت حالا بعد یک ماه به ایمیل باکس دوستم کاغذ آمده که خسارت موتر شخص مقابل 5000است و باید پرداخت شود دو ورقه یکی به نام من و یکی با نام دوستم حالا مقصر کی است و کی باید پول پرداخت کند و مجرم کیست و حالا من باید چی کنم در صورت من تازه آمدم پول ندارم و موتر تازه گرفته بودم در حال تی مراحل اسنادش بودم و درایور من نبودم پهلوی دوستم بودم که لیسنس درایوری داشت

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. این موضوع را باید بین خودتان حل کنید.

person
عسل
17 اسفند 1401

سلام من ۲ ماه پیش با ماشین با یه ماشین دیکه تصادف کردم راننده مقابل سریع صحنه را ترک کرد و با۱۱۵ رفت بیمارستان و بدکن دیدن دوربین و کروکی منا مقصر دانستن راننده مقابل ۲ ماه شکایت کرد به پرونده جرحی و درخواست دیه تا اینکه دادکاه هیچ اثری از تصاف در ایشان ندید و درخواست منع تعقیب من صادر شد و من تانستم بعد۲ماه ماشینم از توقیفی در بیاد حالا رفته شکایت برای خود خسارت ماشین کرده و بدون کرفتن بیمه از من شخصا ماشین خودش را تعمیر کرده و ۴۰میلیون میکه خرج کرده که شکایت کرده که دادکاه ۲۰ اسفند هست و من اصلا نمیدونم باید چکار کنم توروخدا راهنمایی ام کنین

  person
  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. لطفا با یک وکیل مشورت بفرمایید.

   person
   کمال
   23 شهریور 1402

   سلام بنده کارگر یه مجموعه بودم ماشین رو داد صاحب مجموعه برم براش خرید کنم منم گواهینامه نداشتم ماشین هم بیمه بدنه نداشت …خودش منو فرستاد و میدونست گواهینامه ندارم ..ایا میتونه از من شکایت کنه ؟؟تصادف کردم ماشین چپ شد صورتمو از دست دادم دنده هام شکست اگر بخواد کاری یکنه من مستونم دفاع کنم؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    26 شهریور 1402

    سلام. در خصوص حادثه پیش آمده برای شما متاسفیم. در وهله اول شما نباید بدون داشتن گواهینامه اقدام به رانندگی کنید و بر اساس قانون این کار شما جرم است. اگر با علم به این موضوع که شما گواهینامه ندارید و رانندگی بلد نیستید و با رضایت خاطر خودرو را به شما داده اند، باید این موضوع را در صورت لزوم ثابت نمایید.

person
مرتضی
17 اسفند 1401

سلام خسته نباشید ..بنده تصادف کردم نیسان از پشت بهم زده..بیمه هم نداشته شکایت کردم میزان خسارت و افت قیمت و تعیین شده فقط وقت دادگاه دادن برای 1402/01/19 تو این فاصله من میتونم خودم خودرو تعممیر کنم؟مشکلی ایجاد نمیکنه؟چون هنوز شخص و احضار نکردن که خسارت بگیرن ازش..

  person
  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. لطفا از مراجع مربوطه بپرسید.

person
باقری
15 بهمن 1401

باسلام، آیا استشهاد کسبه محل تصادف که کروکی بوسیله پلیس راهور اولش کشیده نشده است وبعد ازشکایت درغیاب مقصر کشیده شده اعتبار دارد.

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام. در صورتی که به حکم یا کروکی اعتراض دارید می توانید از طریق قانونی اقدام کنید و شواهد و مدارک موجود را ارائه دهید.

person
ناشناس
15 بهمن 1401

حدود بیست روز پیش در BRT یک موتور سوار به ‌قمن که عابر پیاده بودم، زد وخیلی شدید مجروح شدم. به پلیس 110 زنگ نزد وبعد نیم ساعت بوسیله اورژانس به بیمارستان منتقل شدم. یک پایم شکسته ویک دستم در رفته، موتورمال راننده موتور نیست بلکه مال دوستش است، زیر سن قانونی است وموتور بیمه هم نیست. شماره موتور ومشخصات ظارب را دارم واستشهادمحلی هم پر کرده ام ولی ظارب منکر تصادف هست. آیا شکایت من نتیجه ای دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام. تردد وسایل نقلیع شخصی در لاین brt ممنوع است. براساس قانون رانندگی بدون گواهینامه و همچنین رانندگی وسایل نقلیه شخصی در لاین brt ممنوع و راننده متخلف و مجرم است. می توانید از مراجع قانونی این موضوع را پیگیری کنید.

person
احمد
01 بهمن 1401

در تصادف خسارتی که افسر حق را به بنده داده بود، شخص مقصر گفت اعتراض دارم، تامین دلیل کردم، اعتراضش هم رد شد و بعد از یک ماه و نیم رفت و آمد در شورای حل اختلاف، قاضی حکم داده که من باید همزمان از بیمه هم شکایت میکردم. چون نکردم باید از اول، کامل شکایت کنم. متن حکم قاضی: عدم طرف دعوی قرار دادن شرکت بیمه ای موجب میشود تا مشمول پرداخت خسارت مشخص نگردد لذا دعوی به طرز صحیح قانونی مطرح نشده. مسنتداً به ماده 2 قانون آئین دادرسی مدنی ناظر به ماده 4 قانون بیمه اجباری دارندگان وسایل نقلیه قرار عدم استماع دعوی خواهان را صادر و اعلام مینماید. رای قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم عمومی حقوقی است.
لطفا راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام این مسئله را باید از وکیل بپرسید. این سایت فقط جهت آشنایی با موارد اولیه نوشته شده است.

person
علی اصغر
12 دی 1401

باسلام خدمت شمادوست عزیز من با خودرو نیسان در تاریخ ۲۶/۲/۱۴۰۱ بایک خودروی پژو پارس تصادف کردم که در اتوبان درحال دورزدن بودم که پژو پارس با سرعت خیلی بالا از پشت زده به سمت راننده ومن را منحرف کرد که هردو خسارت دیدیم حالا بعد از۸ماه از دست من داداخواست خسارت کرده ،میخواستم بدونم باید چکارکنم،ممنون ازشما

  person
  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام شما باید تمامی مدارک را داشته باشید بستگی به این دارد که چه کسی مقصر است. به هر حال بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید.

person
علی
08 دی 1401

سلام
اگه پلیس به محل تصادف نیاد و راننده که دست منو تو تصادف شکونده ببره دکتر من چگونه شکایت کنم و آیا بیمه باید بده یا خود راننده

  person
  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام علی عزیز به شواری عالی حل اختلاف مراجعه نمایید.

person
احمدحسینی
20 آذر 1401

سلام وخسته نباشیدمن یک ماه پیش یه ماشین بهم زدوفرارکردلگن پام ازسه جاشکست بعداز۱۳روزتونستن عملم کنن روهم رفته حدودهد۲۵روزبستری بودم والان درحال حاظرمرخص شدم حتانمیتونم سرپام باایستم ‌.خاستم بدونم حقم پایمال نمیشه .چون توی بیمارستان هیچکسی نیامدازمن سوال کنه که چطورشد تصادف کروی .منم الان چون هیچ مدرکی دردست ندارم مردم میترسن شهادت بدن یادوربین بدن..فقط پلاک ماشین تونستم ببرم .سوالم اینجاست سوالم اینجاست که این شماره پلاک کافی هست برای. مدارک لازم یادبازهم مدارک میخان برای اثبات تصادف .ممنون میشم راهنماییم کنید.ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام این را باید از یک وکیل بپرسید

person
حسین رضایی
20 آبان 1401

سلام من تصادف کردم 18روز پیش مأمور اومد کروکی کشید طرف مقصره پزشکی قانونی رفتم و به دکترها مراجعه کردم نامه هارو پزشکی قانونی دادم سه ماه استراحت دادن تا معاینه مجدد.آیا من باید دادگاه هم برم از راننده شکایت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  20 آبان 1401

  سلام باید از یک وکیل پسرید.

person
محمد
19 آبان 1401

در تصادف ماشین 50% مقصر شناخته شدم ماشین خودمو تامین دلیل کردم 86میلیون خسارت بریده شد اما با توجه به اینکه سقف پزداخت بیمه 16میلیون بوده کارشناس بیمه خسارت رو 32میلیون درنظر گرفته برای دریافت بقیه خسارت در دادگاه نظر کارشناس بیمه ملاکه یا نظر کارشناس تامین دلیل؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 آبان 1401

  سلام باید از یک وکیل بپرسید.

person
ناشناس
19 آبان 1401

سلام و وقت بخیر
بنده یک تصادف داشتم که راننده مقابل مقصر شد ولی سقف بیمه اش از خسارت وارده کمتر بود و بنده مبلغ سقف بیمه اش رو از بیمه دریافت کردم. بعد از تامین دلیل و نظر کارشناسی دادگستری از ایشان شکایت کردم. اما فقط کپی برگ نظر کارشناسی رو دارم و اصل آن رو تحویل بیمه دادم. آیا با این کپی دادگاه رای می دهد یا نیاز به اصل آن است؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 آبان 1401

  سلام باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
علی
17 آبان 1401

سلام در یک حادثه راننده فوت کرده و الان پلیس میگویید گواهینامه آن مطابق با وسیله نقلیه نبود لذا مقصر است و دیه به آن تعلق نمیگیرد چگونه میشود پیگیری کرد تا دیه تعلق بگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام بیمه ها اصولا می دهند اما بعد از مالک پس خواهند گرفت.

person
احمد
27 مهر 1401

سلام
من یک دستگاه بی ار تی روی خط عابر بهم زد
چندتا از دنده ها م شکست
و سرم از دو قسمت شکست
و کامل اتوبوس مقصر شناخته شده دیه این حدودا چقدر است

  person
  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

person
حسن حسنی
26 مهر 1401

ببخشید من دیروز تصادف کردم مقصر فرار کرد الان میتونم شکایت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام بله البته باید ثابت کنید.

   person
   ملیجک
   14 آبان 1401

   سلام شکایت تصادف بدون کروکی هم امکان پذیره؟

    person
    کارشناس بیمه
    15 آبان 1401

    سلام خیر

   person
   حسن زاده
   05 دی 1401

   سلام قوانین تصادفات جرحی رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

    person
    کارشناس بیمه
    06 دی 1401

    سلام در سایت های حقوقی میتوانید پیدا کنید.

     person
     حسنکار
     20 دی 1401

     سلام اونوقت تا چه مدت بعد از تصادف میتوان شکایت کرد؟

     person
     کارشناس بیمه
     21 دی 1401

     سلام بستگی به نوع مساله دارد که باید از یک وکیل بپرسید.

person
یاسین حیدری
17 مهر 1401

سلام من دیروز تصادف کردم، راننده قول داد که فرداش یعنی امروز بیاد بریم صافکاری که آشنا داره ماشینو درست کنه.. الان جوابمو نمیده.. میشه قانونی پیگیری کرد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام بله

person
مهسا
08 مهر 1401

سلام یه تصادفی اتفاق افتاد یکی زد به تاکسی که من مسافرش بودم ضربه به سر خورد البته پزشکی قانونی و … اعلام کردند مشکلی نیست هرچند از اون روز سردرد من قطع نشده. حالا هزینه های پزشکی قانونی و اسکن و دکتر رو می تونم از مقصر حادثه بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 مهر 1401

  سلام در خصوص امکانپذیر بودن یا خیر، باید از یک وکیل بپرسید. به هر حال شما باید مدارکی بیاورید که نشان دهید در آن تصادف آسیب دیده اید.

person
سارینا
28 شهریور 1401

سلام چند روز پیش در حالی که پشت چراغ خطر ایستاده بودم یک ماشین به ماشین من زد و ماشینم اسیب دید طرف گفت قبول داره مقصره ولی چون مدارک همراهش نبود مصالحه کردیم و به پلیس اطلاع ندادیم بعد من میزان خسارتی که به ماشینم وارد شد از صافکاری پرسیدم و بهش گفتم با بی احترامی گفت که من این مبلغ پرداخت نمیکنم و زیاده الانم هم دیگه گوشی موبایلش هم جواب نمیده چطور میتونم شکایت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام باید از یک وکیل بپرسید.

person
میثاق وحید
27 شهریور 1401

تو تصادفی که بین عابر و ماشین اتفاق میفته علاوه بر دیه می توان شکایت دیگری علیه راننده مقصر انجام داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام بستگی به نوع خسارت دارد.

person
مرتضی زاده
27 شهریور 1401

سلام مجازات راننده مقصر در تصادف جرحی که فرار کرده چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام مجازات را قانون تعیین می کند.

person
حدیث
25 شهریور 1401

سلام‌خسته‌نباشید من‌تصادف کردم فرار کردم طرف ازم شکایت کرده
۵۰ میلیون واسه ۲۰۶ ۹۴ خصارت میخواد
رفته شکایت کرده الان ماشینم‌شکایتی محصول میشه

  person
  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام بله

person
امین
25 شهریور 1401

سلام
یگ ماه پیش طرف با ماشین از پشت زده بهم افسر هم اومد مقصر شد اون طرف
بیمه طرف ۱۶ میلیون سقف خسارت داشت ماشین من بالایی ۲۶ میلیون خسارت دیده من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام اگر بیمه بدنه دارید، می توانید استفاده کنید. اما می توانید از طریق قانون هم اقدام کنید.

person
حسین جوادی
15 شهریور 1401

درود بر شما، تمام توضیحاتی که در بالا اومده کاملا موثر بودند. بنده در رشت چهار روز پیش تصادف کردم. طرف مقابل مقصر در اومد. ولی ماشین بنده حدودا زیر پنج میلیون هزینه داره، اما ماشین طرف بالای سی میلیون. طرف مقابل میگه هزینه ماشینتو نقد میدم اما قبول کن که تو مقصر بشی تا من از بیمه‌ات بتونم استفاده کنم. بنده قبول نمیکنم، اونم با بهانه‌های مختلف بامن به بیمه نمیاد. ماشینش صفره، و نفر دومه که این ماشین رو خریداری کرده، اما هنوز مدارکی از ماشین میگه دستم نرسیده، فقط عکس مدارک رو داره. نمره هم نکرده. بنده رفتم بیمه البرز، بهم میگن با مشخصات این ماشین تو بیمه البرز چیزی ثبت نشده، خود مقصر هم قبول داره، میگه این ماشین بیمه البرزه ‌‌‌‌‌ولی تو سایت ثبت نشده. به خدا مغزم دیگه داره هنگ میکنه‌. من گزارش تصادف رو از افسر گرفتم. با این حال باز امید داره من خودمو مقصر کنم و با استفاده از همون افسر گزارش رو تعقیر بده. و از برخورد ‌‌رفتار اون افسر متوجه شدم که قبول کنم اون ستوان این کار رو خواهد کرد. ایا واسه شکایت هزینه زیاد میبره.

  person
  کارشناس بیمه
  16 شهریور 1401

  سلام در این خصوص اطلاعاتی نداریم و صرفا مطلب را برای آشنایی نوشته ایم. به هر حال بهتر است حتما با یک وکیل مشورت کنید.

person
aaaaa
26 مرداد 1401

سلام من چند روز پیش تصادف کردم بایه پراید و ام وی خسارتشون رو تمام وکمال بیمه داد و پراید گفت من افت قیمت خودرو میخوام بیمه هشت میلیون تومن دیگه داد ولی راننده پراید گفت بیشتر میخوام و سقف بیمه من هنوز داشت که به ایشون بدن ولی ندادن الان راننده پراید ازمن شکایت و درخواست افت قیمت و خواب ماشین کرده آیا میشه هزینه دادگاه و خسارتی که دادگاه میبره رو از بیمه گرفت

  person
  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام بعید می دانیم که بیمه چنین مبلغی را بپردازد؛ اما شما بهتر است که با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

person
F-H
22 مرداد 1401

سلام من چندروز پیش تصادفی با موتور داشتم که فاقدگواهی نامه بود وقرار شد مصالحه کنیم و بیمه ایشان بیمه ی ایران بود حالا بعد ازاین چند روز دیگه قبول نمی کند و میخواهم شکایت کنم چیکار کنم!

  person
  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام با مدارکی که دارید، می توانید شکایت کنید. فقط قبلش با یک وکیل مشورت کنید تا بهتر شما را راهنمایی بگیرید.

person
هدایت خان
19 مرداد 1401

سلام هزینه پزشکی قانونی برای تصادف چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 مرداد 1401

  سلام مبلغ دقیق را نمی دانیم.

person
حامدقادری
16 مرداد 1401

سلام درصورت فوت راننده موتورسیکلت فاقد بیمه که۱۰۰درصد مقصر است میزان خسارتی که به خودرو و همچنین افت قیمت آن را چگونه می‌توان دریافت کرد،

  person
  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام از طریق بیمه خسارت وارد شده قابل جبران است اما بیمه بعد از مقصر تحویل میگیرد (یا بازمانده ها)

   person
   حامدقادری
   16 مرداد 1401

   ببخشید راننده مقصر موتورسیکلت جزء اتباع بوده و وسیله نقلیه بیمه ای نداشته یعنی بیمه خودروی خودم که تنها دقایقی بعد از تحویل از نمایندگی این اتفاق افتاده هزینه رو به من میده ؟
   و اینکه تنها بیمه شخص ثالث خودروی صفر من دارد

    person
    کارشناس بیمه
    17 مرداد 1401

    سلام اگر مقصر باشید، بیمه میدهد.

person
سید
07 مرداد 1401

سلام خدا قوت،ببخشید من سرنشین خودروی تاکسی بودم طی تصادف بدی که داشتیم من بخاطر کمربند ایمنی که داشتم باعث شده کتف راستم و قفسه سینه و دنده سمت چپم یه کوفتگی قرار گرفته که باعث شده ۴روز خونه بخاطر درد بمونم بنظر شما من بعد شکایت از راننده رفتم پزشکی قانونی مبلغی بعنوان دیه برای من تعیین میکن؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 مرداد 1401

  سلام بله می توانید از بیمه شخص ثالث راننده بگیرید؛ اما در خصوص جزئیات اطلاعاتی نداریم.

person
محمدرضا
07 مرداد 1401

سال ۹۴ تصادف کردم و ۵۰درصد موتوری و ۵۰درصد کامیون مقصر و رای قطعی ۷سال بعد امسال صادر گردیده درحالیکه کامیون بیمه معتبر داشته و این ۷سال هم بیمه را مرتب تمدید کرده اند . الان بیمه جوابگو هست؟ لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  07 مرداد 1401

  سلام والا باید با واحد خسارت شرکت بیمه تماس بگیرید. خیلی طول کشیده است.

person
هومن
06 مرداد 1401

سلام ببخشید من پارسال برج ۶ تصادف کردم طرف مقابل مقصر بود خودشم البته فوت کردن من هم ازون موقع هنوز در استراحت پزشکیم تا برج ۱۱ استراحت دادند بهم معلوم نیس کی تموم میشه میخاستم ببینم میتونم شکایت کنم از اون طرف مقصر بخاطر اینکه نمیتونم کار کنم چون بیمه تامین اجتماعی هم ندارم آیا از دیه طرف مقصر به من میرسه به خاطر از کار افتادگی شکایت کنم بعد چقد تعلق میگیرد بهم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  07 مرداد 1401

  سلام بله شما می توانید شکایت کنید. به بیمه داشتن یا نداشتن شما ارتباطی ندارد. اما مبلغ دیه را بر اساس نظریه پزشکی قانونی تعیین می شود.

   person
   Hosein
   02 شهریور 1402

   سلام من دیروز تصادف داشتم
   دستام کبود شدن
   گردنمم سابقه جراحی داشته
   اما راهور اومد بدنم مشکلی نداشت گفتم لازم نیست جرخی باشه
   همون مالی کروکی بکشید
   شب از درد خوابم نبرده اوضاعم خوب نیس
   زیاندیده هستم
   میتونم شکایت کنم که صدمه دیدم؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    04 شهریور 1402

    سلام. بله

person
محمد نیا
05 مرداد 1401

با یکی تصادف کردم النترا داره مقصر خودم بودم ،بیمه واسش ۱۲ میلیون خسارت درنظر گرفت ،سقف تعهد بیمه نامه من ۸۰ میلیون تومان است .
اون شخص میگه صافکار و تعمیرکار گفتن سی میلیون هزینه تعمیر ماشین میشه و میخاد از من شکایت کند و ما بقی را از من بگیره .
ماشینش هم صفر نیست حداقل ۶ سال از تولیدش گذشته و افت قیمت بهش تعلق نمیگیره

  person
  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل بهتر است که مشورت کنید.

person
رسول احمدی
05 مرداد 1401

دیروز یه راننده ای زد به ماشینم و فرار کرد، الان باید چیکار کنم؟ از بیمه بدنم استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام بله می توانید استفاده کنید.

person
هیمن
04 مرداد 1401

“سلام شرمنده من سال ۱۴۰۰ تصادف کردم خودم راننده بودم با یه ماشین شاخ به شاخ شدم من مقصر نبودم طرف مقابل مقصر بود خودشم فوت کرده .من هم یه نفر همراه داشتم اونم فوت کرده من هم هنوز تو استراحت پزشکیم می‌خوام ببینم دیه من هم به نرخ روز حساب میشه یا به نرخ ۱۴۰۰ ممنون میشم راهنمایی کنید”

  person
  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دیه به نرخ روز محاسبه می شود.

person
محمد حسین..‌.ع
04 مرداد 1401

سلام خداقوت من باماشینم میخواستم دوربرگردان را دوربزنم ۳۰۰مترقبلش راهنما زدم وامدم لاین بغل گاردریل باسرعت خیلی پایین به دوربرگردان رسیدم فرمون گرفتم ایست کردم ماشین ردبشه حرکت کنم که موتور بادوسرنشین باسرعت بالا زدن گلگیر عقب ودرب باک ماشینم جوری که لاستیک من ترکید واکسل عقب تا شدبه نظر جنابعالی من مقصرم

  person
  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام مقصر را باید افسر بعد از بررسی دقیق محیط انجام دهد.

person
رضا
31 تیر 1401

سلام وقت بخیر
بنده سال گذشته ماشینم جلو درب خانه پارک بود که متاسفانه همسایه هنگام دور زدن با ماشین بنده تصاذف کردن و بیمه هم با توجه به قانون ماشین غیر متعارف از بیست و هشت میلیون خسارت حدود سه میلیون خسارت تعیین نمودن که همسایه قرار شد حدود ۵۰ درصد از باقیمانده هزینه کرد ماشین به بنده پرداخت نماید که حالا میگه نمیتونم پرداختی داشته باشم
تنها کاری که فکر کردم درسته اینه که خسارت تعیین شده بیمه دریافت نکردم هنوز خسارت از بیمه نگرفتم
لطفا راهنمایی کنید که دریافت ماله تفاوت خسارت ماشین غیر متعارف طریق شکایت قابل پیگیریه

  person
  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، موارد مربوط به خسارت باید از طریق همان واحد خسارت بیمه پیگیری شود. باید این موارد را با خود شرکت صحبت کنید.

person
کارشناس بیمه
30 تیر 1401

سلام باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
حسن زیبادل
29 تیر 1401

سلام یک سوال خیلی تخصصی دارم.کسی جرم یا تصادفی را از نزدیک دیده باشد به چه عنوان از او باز جویی میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام این را باید یک وکیل پاسخ دهد.

person
محمد
28 تیر 1401

سلام درحین بار بستن رووانت کش دررفت خورد به چشمام ایا بیمه شخص ثالث خسارت میدهد

  person
  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم اما با واحد خسارت تماس بگیرید.

   person
   امیر
   04 خرداد 1402

   سلام من باموتور بودم دوهفته پیش ی ماشین بهم زد ومقصر صدرصدشد ولی اون لحظه گرم بودم رضایت دادم بعداز گذشت چند روز دردم پا کمرم زیاد شد رفتم دکتر وگفت کمر وپات اسیب دیده وهزینه درمانم زیاد میشه میتونم از دوباره رضایم را پس بگیرم وازش شاکی بشم باید چطوری شکایت کنم

    person
    نویسنده بیمه
    06 خرداد 1402

    سلام. به پزشکی قانونی مراجعه کنید

person
سمیرا
22 تیر 1401

سلام ،امروز ظهر یک پیک موتوری محکم کوبید به ماشینم و فرار کرد و تو ورود ممنوع پیچید و متاسفانه پلاکش رو برنداشتم …چراغ عقب شکسته و صندوق عقب آسیب دیده ….چگونه میتوانم از دوربین درمحل حادثه پلاک را پیدا کنم ؟….با جایی که قرار داد پیک موتوری دارد تماس گرفتم گفتن شماره پلاک و باید بدم

  person
  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام در دوربین اگر پلاک مشخص باشد، می توانید یادداشت کنید.

person
سعید
20 تیر 1401

با سلام من چند روز قبل با یک کامیون تصادف کردم راننده کامیون مقصر بود به پلیس زنگ زدیم بعد از رسیدن مامور راهنمایی راننده مقصر قبول کرد که هزینه را پرداخت کند چون خسارت حدود 2 میلیون بود یعنی سازش کردیم که برگه بیمه استفاده نشود در ضمن گواهینامه راننده را گرفتم اما بعد از تصادف دیگه راننده جواب گوی تلفن نبود و اصلا جواب نمیداد حالا باید چه کار بکنم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  21 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر مدرکی دارید، می توانید قانونی اقدام کنید.

   person
   شروین
   28 تیر 1401

   سلام من ۴ روز پیش با موتور بودم و ماشین بهم از بغل زد فردا کرد تو این ۴ روز آسیب دیده بودم نتونستم برم دنبال کاراش می تونم برم الان دنبال کاراش ولی اطلاعاتی از ماشین ندارم فقط می دونم ماشین چی

    person
    کارشناس بیمه
    29 تیر 1401

    سلام بله می توانید البته دوندگی دارد.

person
Hk
14 تیر 1401

سلام،من رو یه ماشین شرکتی کار می‌کردم ترمز ماشینم ول کرد و ماشین خورد به یه دیوار و خسارت دید حالا میگن مقصر من هستم،ماشین هم بیمه بدنه داره،حالا شرکت میگه باید کلا خسارت ماشین رو من راننده بدم،لطفا راهنماییم کنید باید چکار کنم،اولین باره چنین مشکلی برام پیش اومده

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا بیمه بدنه باید خسارت را بدهد؛ اما می توانید از نظر حقوقی با یک وکیل مشورت کنید. اینکه شاید خودرو از قبل مشکل داشته است.

person
نبی زاده
13 تیر 1401

بعد از تصادف با خسارت جسمی مقصر در رفته باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید اول از همه با پلیس تماس بگیرید.

person
مستانه
13 تیر 1401

سلام مراحل شکایت از راننده مقصر در شورای حل اختلاف چطوریه؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، دفتری در آنجا هست که باید در ابتدا شکایت خود را در آنجا تنظیم کنید.

person
فاطمه
06 تیر 1401

سلام
من تصادف کردم
و تصادف موجب نقص عضو شده
حالا فقط بیمه یه مبلغی و دیه میده
غیر از این نمیشه از طرف مجدد شکایت کرد تا ادب شه؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، برای این مساله باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
سیمانی
05 تیر 1401

سلام اگر راننده مقصر اول قبول کنه خسارت بده بعد فرداش زیرش بزنه، باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید از طریق قانونی اقدام کنید.

person
محمد مشکانی
22 خرداد 1401

سلام و خسته نباشید
بنده تصادف کردم از پشت به من زده و کار من با اسنب است الان یک ماه که بیکارم بعد بیمه طرف تا ۱۶ ملیون جواب داده و بقیه مخارج پایی خودم افتاد میتونم شکایت کنم و از کار افتادگی و بقیه خسارت بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام احتمال می شود؛ اما باید حتما از قبل با یک وکیل مشورت کنید.

   person
   مهرانم
   02 تیر 1401

   سلام من راکب موتور بی چراغ و بدون گواهینامه ام موتور مزایده است با یک پیکان تاکسی تصادف کردم ساعت 12 شب که پیکان تو دست خلاف پیچیده و من آسیب جرحی دیده ام آیا میتواند من را مقصر اعلام کند

    person
    کارشناس بیمه
    02 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اگر ایشان خلاف آمده باشد، به هر حال مقصر است اما شما به دلیل نداشتن چراغ و گواهینامه جریمه خواهید شد.

person
مجید
17 خرداد 1401

باسلام من بادوچرخه تصادف کردم خوشبختانه صدمات جرحی نداشتن اما بخاطر سرگیجه ای ک داشتم چند متر جلوتر بایک پژوپارس تصادف کردم ک اون هم ب ماشین دیگری تصادف کرده مامورین انتظامی من رو مقصر دانسته ودرگزارش خود فرار از صحنه قید کرده اند میخاستم بدانم جرم من چی هست درصورتی ک تا ترخیص مصدومان از بیمارستان همراهشان بودم راننده های جلویی فقط خسارت مالی دارن ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
مهران r2
16 خرداد 1401

سرام وقت بخیر، امروز به یکی از شعب بیمه رفتم بابت خسارت، تمام مراحل گذروندم و گفت مقصر میتونه بره، حالا که طرف خسارت گرفته از بیمه بهم زنگ زده گفته خسارت بیشتر از این حرفاست باید مابقی خسارت بهم بدی وگرنه شکایت میکنم، لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر ماشین شخص نامتعارف باید از بیمه بدنه خودش می تواند استفاده کند؛ اما ایشان می توانند به دلیل افت قیمت شکایت کنند.

person
حمید
01 خرداد 1401

سلام من ماشینم رو داخل کارواش گذاشتم یکی از کارگرها بدون اجازه من پشت ماشینم نشسته و زده ب کارگر اونجا ک مجروح شده و متاسفانه من ماشینمم بیمه نبود اون تاریخ الان مقصر چ شخصی میشه و باید خسارت طرف رو بپردازه؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مسلما پرداخت خسارت با ایشان است؛ در این قضیه حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
محمد
31 اردیبهشت 1401

سلام. دو روز پیش با یک خودرو تصادف کردم و ماشین چپ شد و به شدت آسیب دید ولی کسی اسیب جسمی ندیده. مقصر طرف مقابل است و پلیس کروکی را تحویل بنده داد. بعد از مراجعه به بیمه مشخص شد که سقف بیمه ثالث ایشان ۲۰ میلیون است و خسارت من حدود ۱۰۰ میلیون براورد میشود. کارشناس بیمه اعلام کرد که ۲۰ میلیون تعهد بیمه پرداخت میشود. الان مدارک مقصر تحویل من نیست و ماشین ایشان نیز در پارکینگ و توقیف نرفته، ولی عکس از تمام مدارک را دارم و به کارشناس و بیمه تحویل شده. در صورتی که طرف مقابل نپذیرد بایستی شکایت کنم؟ نحوه دریافت خسارت به چه صورت است و معمولا چقدر زمان میبرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه بدنه خودتان استفاده کنید اما برای افت قیمت میتوانید شکایت کنید.

   person
   محمد
   01 خرداد 1401

   ممنون از پاسخ شما، بیمه بدنه ندارم، سوال اصلی روی مازاد خسارت بر بیمه ثالث است که دقیقا به چه صورت و میزانی بایستی از طرف مقصر پرداخت شود.

    person
    کارشناس بیمه
    01 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، تا سقف بیمه ثالث او پرداخت می شود.

person
امین م
28 اردیبهشت 1401

سلام من چند روز مانده به عید نوروز ۱۴۰۱ داخل تونل برون شهری در حرکت بودم که داخل تونل ۲تا ماشین ایستاده بودن وچند نفر هم پیاده بودن که یه خودرو پرشیا با سرعت بالا کوبید به من و بعد با یک عابر و یک خودرو دیگر برخورد کرد تو کروکی مست بودن راننده و مقصر ۱۰۰ درصد شدن پرشیا اعلام شده الان ۷۵ روز میگذره که مراجعه میکنم به کلانتری که جواب میدن راننده مقصر جواب تلفن نمیده و همون روز برای مست بودنش جریمه داده و ازاد شده وعابر پیاده مصدوم هنوز تو بیمارستان هستش وخیلی صدمه دیده و من ماشینم خیلی خسارت دیده که به همراه خودرو مقصر تو پارکینگ هستش و کلانتری میگه زنگ میزنیم اگه خبری بشه و من موندم چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاع نداریم؛ اما اگر پیگیری نکردند، باید از یک وکیل کمک بگیرید.

person
امیرعلی
25 اردیبهشت 1401

سلام من دیروز تصادف کردم کسی از پشت به من زدحدودا۵ملیون هزینه خسارت شده ولی طرف نیامده بریم بیمه افسر راهنمایی شناسنامه طرف رو به من داده عکس از پلاک خودرو طرف رو دارم ایا میتونم شکایت کنم وچقدر زمان میبره تا به حقمون برسیم ایا ماشین طرف میشه توقیف کرد ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید شکایت کنید اما بقیه موارد مسئله حقوقی است که باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
حنیفه حنیفه زاده
23 اردیبهشت 1401

با سلام و عرض ادب جناب بنده در بیمه لشگری پرونده باز کردم بعد به بیمارستان مراجعه کردم از 3 قسمت فک و صورت طبق نظر پزشک شکستگی دارم در ضمن سرم هم شکسته است لطفاً راهنمایی فرماید

  person
  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما در این خصوص هر نکته ای لازم بوده نوشته ایم. بقیه موارد را باید با وکیل مشورت کنید. اینجا سایت فروش بیمه است.

   person
   مهدی
   16 بهمن 1401

   سلام حدود ۲۸ روز پیش با یه موتوری تصادف کردم بعدش گفت مقصر هستم پدرش اومد مدرکهای خودشو داد بهم گفت موتور ببر برو .دو میلیون تومان واریز کرد به حسابم حالا رفت شکایت کرد که من مقصر هستم منم تمام مدرکهاش پیشم هستن حالا چکار کنم اگه میشه راهنمای کنید

    person
    کارشناس بیمه
    17 بهمن 1401

    سلام دوست عزیز. بهتر است به پلیس ناجا مراجعه کنید و با ارائه شواهد و مدارک مراحل لازم برای ثبت شکایت و اعتراض به شکایت ایشون را به جا آورید.

person
علی مرادی
18 اردیبهشت 1401

سلام
باتوکه به غیر متعارف بودن خودروی زیان دیده و هزینه پرداختی بیمه که متناظر با خودروی متعارف پرداخت میشود، آیا امکان طرح شکایت وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام بله مالک خودروی نامتعارف می تواند خسارت افت قیمت خود را بگیرد.

person
علی
16 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید دیروز پشت چراغ قرمز ماشین از پشت کوبوند به ماشینم زنگ زدیم افسر اومد فقط گواهینامه های دوطرف رو گفت جابه جا کنید شنبه صبح برید بیمه ولی الان که میخوام با مقصر هماهنگ بشم گوشیشون رو جواب نمیدن و پیام فرستادن که ماشینت از قبل خودش خراب بوده درصورتی که اینطوری نبوده
مشکلی که دارم اینه که شماره انتظامی از ماشین مقصر ندارم پلیس هم یادداشت نکرده ،فقط گواهینامه دارم ،گواهینامه من هم دست مقصره ونمیاد تحویل بده
برای شکایت باید چیکار کنم؟
ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
افشین
10 اردیبهشت 1401

سلام من با خودروی 206 تصادف کردم و مقصر شناخته شدم یک ماه بعد از تصادف به طرف مقابل پیام دادم ک تا هفته دیگه پول دستم میاد و ماشینت رو درست میکنم و اون هم قبول کرد گفت مشکلی نداره هر موقع شرایطتون درست شد در خدمتم پیام هاش رو دارم .10 روز بعد از این پیام بهش زنگ زدم گفتم بیا ماشینت رو درست کنم گفت خودم درستش کردم پ یک میلیون پانصد هزارتمن هزینه کردم در حالی ک من پیش بهترین صافکار ها عکس ماشینش رو نشان دادم گفتن 300تا 400 هزینه ظاهرن میخاد ازم باج بگیره راهی داره ازش شکایت کنم ک به هدفش نرسه

  person
  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام بله دوست عزیز، اما باید با یک وکیل صحبت کنید.

person
رحیم
31 فروردین 1401

سلام ۲ روز پیش یه ماشین سر میدون از پشت زده به ماشین خانمم. سپر ماشین خراب شده. طرف هم قبول کرده مقصره و شماره تماسش داده بود که هرچی هزینه خسارت شد پرداخت کنه. و خانم بنده هم تجربه نداشته و به پلیس زنگ نزده و مدارکی هم از طرف نگرفته و شماره ماشین اون رو هم برنداشته . بهرحال اعتماد کرده بوده . ولی حالا طرف جواب ما رو نمیده و انگار داره دبه در میاره. برای پیگیری و گرفتن خسارت چکار میتونیم بکنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید اطلاعاتی از خودرو داشته باشید که حداقل بتوانید شکایت کنید.

person
Soheil
28 فروردین 1401

سلام وقتتون بخیرباموتوربودم ماشین یهودورزدپیچیدجلوم رفتم تودرماشین ابروم دوجاش پارع شدعمل کردم راننده ماشین مقصرشد‌ گفت ماشین نره پارکینگ فلان منم قبول کردم الان دیه تعلق میگیره که ماشین پارکینگ نرفته؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا در پرداخت دیه باید مدارک کامل باشد. ربطی به موارد دیگر ندارد.

   person
   کامران
   27 آبان 1401

   سلام مهلت شکایت بعد از تصادف جرحی چقدره؟

    person
    کارشناس بیمه
    28 آبان 1401

    سلام اصولا باید همان موقع انجام شود.

person
عطای
26 فروردین 1401

سلام بنده ۵ سال پیش تصادف کردم که دست راست وپای راستم آسیب جدی خورد راننده از صحنه فرار کرد وبعد از دوروز خودش را معرفی کرد الان قاضی حکم داده ولی از طول درمان چیزی ننوشته طول درمان این ۵سال را من به کجا باید شکایت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم. باید از یک وکیل بپرسید.

   person
   صادقی
   04 آبان 1401

   سلام شما میدونید که مراحل شکایت تصادف جرحی چیه؟

    person
    کارشناس بیمه
    05 آبان 1401

    سلام اول از همه باید نامه کلانتری داشته و به دادسرا مراجعه کنید. البته خود کلانتری شما را راهنمایی خواهد کرد.

person
فرشید
24 فروردین 1401

سلام.دیه برای خرد شدگی یکی از استخوان پشت پا و گذاشتن پین به مدت یک ماه پرونده باید از طرف کلانتری به شورای حل اختلاف فرستاده شود

  person
  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

person
ناشناس
24 فروردین 1401

سلام چند روز پیش تصادف با موتور داشتم راننده ماشین مقصر شد برای اینکه ماشین ایشون و موتور بنده پارکینگ نره و بنده بدنم گرم بود گفتیم نیاز نیست آمبولانس بیاد حالا امروز درد قفسه سینه داشتم رفتم دکتر گفتن ماهیچه جناغ سینم پاره شده میخواستم بدونم با توجه به اینکه اون روز کروکی کشیده شده و ایشون کوپن بیمه دادن برا خسارت مالی بنده میتونم ازشون شکایت کنم یا نه؟!

  person
  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید از یک وکیل بپرسید.

person
امیر
24 فروردین 1401

سلام من امروز با موتور تصادف کردم با ماشین و پلیس کروکی هم کشید من نه گواهی نامه دارم نه بیمه موتور مقصر هم کاملا ماشین بود و به گفتی خود ماشین ماشینش بیمه بود ایا بیمی ماشین خسارت موتور من رو کامل میده و به چه میزان و چقدر طول میکشه
خسارت به موتور من چیزی بیش از ۳۰ ملیونه و خودمم اسیب دیدم در همین تاریخ و ساعت ۷

  person
  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به هر حال ایشان مقصر هستند و باید خسارت را کامل پرداخت کنند.

person
داودعبدالهی
24 فروردین 1401

ک با شخصی تصادف
کردم وا ون مقسر ومن خانمم جراحت کوچکی با آمبولانس آن را به بیمارستان منتقل شد و به این دلیل که به پارکینگ نریم در بیمارستان رضایت دا دیم وقرار شدتمام خسارت را بپذیرد متاسفانه هر دو مان بیمه نداشتم حال چه بباید آیا بعدش به پارکینگ میریم بعدازشکایت

  person
  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه متوجه منظورتان نشدیم؛ اما با توجه به توضیحات شما باید از یک وکیل آشنا بپرسید.

   person
   گمنام
   29 مرداد 1402

   سلام عرض شد من چند وقت پیس تصادف کردم و رباط صلیبی پشت پام پاره شده جسارتا چقدر از دیه بهم تعلی میگیره و اینکه برای دیه پرونده من چه بخش از دادگاه میره

    person
    نویسنده بیمه
    30 مرداد 1402

    سلام دوست عزیز. ابتدا باید توسط پزشک قانونی بررسی شوید. سپس با توجه به رای قاضی میزان دیه شما مشخص می شود.

person
امین
20 فروردین 1401

تصادف کردم ولی مقصر تصادف هم از صحنه فرار کرده و دوربین ها هم نتونستن پلاکشو بزنن ..خسارت زیادی هم وارد شده به ماشینم و همچنین مهره کمرم هم آسی دیده
الان دستم جایی بند نیست…میشه کمکم کنین

  person
  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، چرا بند است؛ اما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
علی
04 فروردین 1401

سلام با خودروی نامتعارف تصادف کردم، مقصر بنده شدم، الان مبلغ خسارت وارد شده بیشتر از هزینه ای هست که بیمه میده، طرف هم میگه شکایت میکنم، با قانون جدید تکلیف چی هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، آن شخص باید بیمه بدنه داشته باشد؛ اما او می تواند با شکایت قیمت افت خودرو را دریافت کند.

person
مسعود
27 اسفند 1400

سلام.ببخشید من در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ از عقب به یه کامیون زدم همراه من خانومم و بچه م بود.با ۱۱۰ تماس گرفتم و گفتن الان میام سر صحنه ،بعد از ۵ دقیقه از پاسگاه محل تصادف باهام تماس گرفتن و تلفنی گفتن آیا فوتی یا مجروح بدحال دارید؟ اگه ندارید ما نمیام تا ماشینتون نره پارکینگ.من گفتم این شرایطو ندارم و اونا نیومدن.بعد از ۲۰ دقیقه پلیس راهور اومد و کروکی سازشی ترسیم کرد و یه برگه را تحویل راننده کامیون داد و هیچی به من ندادن بعد از آن رفتن و منم ماشینو با یدک کش به شهرمون بردم.ولی متاسفانه شب خانومم بردم بیمارستان و اونجا متوجه شدم که دستش شکسته و فرداش پیگیر دریافت دیه کردم و خانومم ازمن شکایت کرد و دادگاه من را به پاسگاه و پلیس راهور معرفی کرد برای دریافت کروکی و صورت جلسه پاسگاه ولی اونا گفتن چون اون موقع اعلام جرحی نکردید دیگه امکان پذیر نیست وهیچ بهم ندادن فقط عکس کروکی سازشی از راننده کامیون گرفتم.الان بنظرتون من باید چکار کنم و چطور دیه خانومم بگیرم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بهتر است که با یک وکیل و همچنین واحد خسارت شرکت بیمه خودتان تماس بگیرید در آنجا شما را راهنمایی می کنند.

person
جانان
16 اسفند 1400

سلام
من ۲ماه پیش با ۴۰۵ مدل ۹۱ تصادف کردم،بعد از تماس با ۱۱۰ مقصر حادثه ۴۰۵ بود
ماشین من ۲۰۶ مدل ۱۴۰۰ جزئی آسیب دید خسارتی که ایشون به من پرداخت کردن فقط هزینه صافکاری ماشین بود و هزینه ای بابت افت قیمت خودرو پرداخت نکردن
میخواستم بدونم من میتونستم بابت افت قیمت ماشین ازشون خسارت میگرفتم؟؟؟باید چیکار میکردم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید بابت اقت قیمت اقدام کنید که از طریق شورای حل اختلاف است. اما حتما باید با یک کارشناس حقوقی در این زمینه مشورت کنید.

person
امیر
29 بهمن 1400

سلام خسته نباشید. من سه روز قبل تصادف کردم یک پژو از عقب تو میدان به من زد پلیس هم گفت مقصر پژو هست وچون من گواهینامه نداشتم افسر گفت فقط باید جریمه گواهینامه رو بدی به همین خاطر ماشین منو بردن پارکینگ الان افسر میگه چون ماشین من ترمزش خوب نمیگیره ۵۰/۵۰نوشته ینی پژو از عقب زده به من من باید نصف خرج ماشین پژو رو بدم میخواستم بدونم این کار امکان داره؟
اگه میشه راهنماییم کنین 🙏

  person
  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در تصادف که خودرویی به عقب میزند، همیشه او مقصر نیست. البته اگر او هم فاصله را رعایت می کرد. به هر حال، این نظر کارشناسی افسر است و با توجه به شرایط نوشته است. شما می توانید اعتراض خود را نسبت به این نظر اعمال کنید.

person
رامین
25 بهمن 1400

سلام من دوهفته پیش با یه نفر تصادف کردم الان دوهفته اس من ماشین ندارم قاضی ماشینم ول نمیده چیکار کنم رفته گفته ازقصد زدم. من اصلا اونو ندیدم یه پاش شکسته الان من چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید. متاسفانه خارج کردن ماشین از پارکینگ دردسر زیادی دارد.

person
محمد رضا حلب چی
24 بهمن 1400

متاسفانه هیچ قانون درستی در هیچ مرکز و مکان دولتی اجرا نمی‌شود وفقط اتلاف وقت و پر کردن جیب اورگانهای دولتی است در طی تصادفی الان دو ماه است که بخاطر شدت ضربه وارده از طرف اتوبوس به خودروی سواری بنده و متورم شدن کتف چپم پس از انتقال به بیمارستان وگرفتن عکس گفتن شکستگی ندارم و راهی کلانتری نمودن بنده را واز آنجا به پزشکی قانونی واز پزشکی قانونی به مطلب دکتر مورد اعتماد پزشکی قانونی واز آنجا به کلینیک کوثر و گرفتن ام آر ای از کتف چپ و مجدد به مطب و دوباره به پزشکی قانونی و از آنجا ارجاع به کلانتری واز کلانتری به دادسرا با صرف کلی هزینه دارو کتف بند و ایاب و ذهاب ویزیت پزشکی قانونی مطب دکتر و ام آر ای و با توجه به اینکه حتی هیچکدام از پزشکان حتی به تورم کتفم نگاه کنند و پس از دو ماه هنوز کتف بالا نمی‌رود عنوان نمودن که مشکلی بوجود نیامده دو ماه از کار افتادم دو برابر آنچه که بیمه برای خسارت ماشین اعلام نموده هزینه کردم ولی تا به حال ریالی به بنده به عنوان خسارت پرداخت نشده و هیچ کس جوابگو درستی نیست

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، از اینکه برای شما چنین اتفاقی افتاده است، متاسفیم. به هر حال، ما در این مقاله بیمه دات کام فقط هدفمان اطلاع رسانی بوده است. به نظر می آید که شما بهتر است تا با یک وکیل درا این خصوص مشورت کنید.

person
محمدرضا شیخ حسنی
16 بهمن 1400

سلام و خدا قوت
من دوروز قبل با یک کامیون شن کش تصادف کردم و پذیرفت که مقصر هستش و بیمه نامه ماشینش و داد ولی به علت بار اضافه داشتن التماس کرد که با پلیس تماس نگیرم وخسارت راپرداخت میکند الان متوجه شدم که گواهینامه ایشون هم در یک ناحیه دیگر توقیف است و من فقط بیمه نامه ایشان را دارم کرکی و تماس با ۱۱۰ نیز ندارم بنظرتون چکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، احتمال گرفتن خسارت در این حالت خیلی کم است. برای جواب دقیق با خود یکی از واحدهای خسارت شرکت بیمه تماس بگیرید تا جواب شما را کامل بدهند.

person
مهدی
14 بهمن 1400

سلام من سه هفته پیش تصادف کردم همراه یه خانم غریبه بودم خانم چیزیش نشد و صحنه رو ترک کرد و خودم مجروح شدم طرف مقصر الان پیگیره خانمه آیا برای اونا تاثیری داره که پیگیرش هستن؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، احتمالا میخواهند که مطمئن شود که آن خانم آسیبی ندیده تا بعدا شکایت نکند.

person
reza
11 بهمن 1400

با سلام من در یک تصادف که زیاندیده هستم دست راست من از مچ شکست که با اعلام متخصص گچ گرفتن و یک ماه استراحت دادن و پزشکی قانونی با اعلام شکستگی برای معاینه مجدد سه ماه دیگه وقت داده از طرفی هم خسارت ماشینم هم چون تعهد مالی مقصر کم بود باید مابقیه خسارت ماشینمو خودش بده که داره اذیتم میکنه .یه راهنمایی کنید چیکار کنم و راهی هست که تا گرفتن دیه در خواست گرفتن قسمتی از دیه کنم چون با وجود دست شکسته قادر به کار نیستم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.

person
امیر
10 بهمن 1400

سلام تو روند کار پرونده برای من زده مطالبه خسارات دادرسي همزمان با خواسته اصلي و مطالبه خسارت طی شماره ——— مورخ 1400/11/10 مختومه شدن پرونده به دليل اجراي حكم این به این معنایه که کسی که ازش شکایت کردم پول رو پرداخت کرده؟
اگر پول پرداخت شده من به عنوان شاکی مجدد باید برم اجرای احکام و تقاضای واریز پول به حساب خودم بکنم ؟یا خودشون طی شماره حسابی که تو روند پرونده ازم گرفتن واریز میکنن؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز این یک مساله حقوقی است و شما باید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

person
Hirbod
08 بهمن 1400

با سلام
یک خودرو سواری به مادر بنده زده است و از ناحیه پای چپ دوبار عمل جراحی انجام داده هست و ایشان سرپرست خانواده هستن و راننده خودرو تا این لحظه هیچ کمکی چه از لحاظ کارهای مصدوم یا مسائل مالی انجام نداده و یکماه از این تصادف می‌گذرد ولی تا حالا یکبار هم راننده به مصدوم سر نزده و عیادت نکرده بابت این موضوع هم می‌شود طرح شکایت کرد به دادگاه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، وقتی تصادفی اتفاق می افتد و مصدوم شکایت میکند، طرح پرونده خواهد شد و می توانید از پزشکی قانون طول درمان دریافت کنیدد. درنهایت قاضی باتوجه به درصد آسیب دیه ای تعیین می کند و اگر بیمه باشد که باید پرداخت کند واگر خیر باید از جیبش بپردازد. در خصوص سرزدن و مسائل حاشیه ای، شخصی که تصادف کرده مسیولیتی ندارد و بابت آن خسارتی پرداخت نمی شود.

   person
   آدم
   02 مرداد 1401

   باسلام بنده درخیابان درحال حرکت بودم که یک ماشین باسرعت اومدوازسمت راست به یه عابربانک ماشین من زد وپلیس اومداون رو مقصرکردوکلانتری ماشین هردوی ماروبردخوابوندحالاعابررضایت داده و من بعددوهفته تونستم ماشین رو بیرون کنم ازپارکینگ وکروکی هم اون رومقصرکرد وهمه مراحل قانونی رو فتم تمام مدارک تکمیل شده حالا کلانتری مگه برای خسارت شماپرونده رو فرستادیم دادگاه دادگاه می‌فرسته بیمه طرف مقصرهم جواب نمیده حالا من بایدچکارکنم تکلیف ماشین من چی میشه ماشین هم ضربه خورده وهمیشه باهاش کارکنم منم مسافرکشم حالاراهنماییم کنیدچکاربایدکنم

    person
    کارشناس بیمه
    03 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز، شما می توانید از نظر حقوقی و شکایت حداقل طرف مقصر را پیدا کنید.

person
محمد رضا کرجی
02 بهمن 1400

سلام من یک تصادف کردم در جاده کمربندی در نوشهر ک یک نیسان سد راه من شد ومن برخورد کردم و متواری شد ک ۳۰۰ متر جلوتر ب یک عابر پیاده برخورد کرد وباعث مرگ وی شد ک در دادگاه مرگ عابر پیاده ای ک با نیسان برخورد کرد را ب من نسبت داده ند ک بعد از تحقیقات ب عمل امده حکم برائت من صادر شد و مشخص شد ک تصادف عابر ب من مربوط نبوده و بعد از بسته شدن پرونده من یک شکواییه تنظیم نموده ام مبنی بر این ک دیه و خسارت بدنی خود را از صندوق دولت بگیرم بعد از تشکیل پرونده و در خواست کارشناسی حکم پرونده مبنی بر این بوده دلایل کافی و برگه پزشک قانونی موجود نیست و کافی نمیباشد در حال در شکواییه خود ب استناد ان پرونده مرگ عابر پیاده اشاره کردم و همچینین شخصا کپی گرفته ام و در پرونده گذاشتم چطور امکان دارد ک با داشتن تمامی مدارکی ک باعث برائت من شد در پرونده قبلی در این پرونده کافی نباشد

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و ما در اینجا فقط روش های شکایت از راننده مقصر را نوشته ایم. شما باید به یک وکیل در این خصوص مراجعه کنید.

person
یسنا
29 دی 1400

سلام من تصادف ماشین داشتم، چقدر از بیمه بدنه ام کم میشه؟ بیمه ام پارسیان بوده

  person
  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر از قبل خسارتی نداشته باشید، به ازای سال اول برای تمدید باید پول بیشتری بپردازید.

   person
   امیر
   05 بهمن 1400

   سلام شخصی با خودرو پژو از پشت با خودرو بی ام و ۶۳۰ بنده تصادف کرد و افسر گفت کروکی لازم نیست بروید بیمه و مدارکها و جابه جا کرد شخص مقصر بعد از نزدیک ۴۵ روز اومد ماشین خودش هم تعمیر کرده بود و به اتفاق اومدیم بیمه رییس بیمه هر کاری کردیم قبول نکرد از رو عکس تصادف و گرارش پلیس ایشون گفتند فقط کروکی باید ببرم و مقصر هم کاری باهاش نداشته باشم و خودم تنها با کپی مدارک مقصر بهمراه کروکی برگردم تا بعد کارشناس بفرستند تشخیص بده
   رفتم افسر و با هزار بدبختی پیدا کردم افسر هم هیچ رقم کروکی نمیده من باید چیکار کنم

    person
    کارشناس بیمه
    05 بهمن 1400

    به شورای شورای حل اختلاف مراجعه فرمایید

person
احسان
27 دی 1400

سلام بنده با یک پژو پارس مدل 91ازپشت تصادف کردم بیمه هم هست اش رو داده حالابعد از چهار ماه میگه باید بیشتر بهم خسارت بدی .من همون اول بهش گفتم ماشینتون درست میکنم ولی بردش یه جایی که الکی هزینه بتراشه در صورتی که خسارت رو از بیمه دریافت کرده باشد بازهم میتواند خسارت از بنده بگیرد یانه

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام شاید برای افت قیمت بتواند شکایت کند اما به هر حال باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
فرشید
26 دی 1400

درود. بچه من تو ماشین دوستش بوده که ماشین چپ کرده. و لگنش شکسته . از بیمه برای دریافت دیه هیچ هزینه ای نمی خواهم. سوال : آیا راننده مقصر باید رضایت ما را جلب کند یا فقط از بیمه هزینه دیه پرداخت و راننده تبرئه میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
امیر
23 دی 1400

سلام
یه تصادف کردم طرف از پشت زده مقصره بیمه نداره گواهینامه هم نداره الان ما چی کنیم
شکایت کردیم بیست روزه ماشین داخله
من چطوری میتونم ماشینمو بیارم بیرون

  person
  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

person
چاوشی
22 دی 1400

سلام در صورتی که راننده از صحنه تصادف فرار کرده باشد، ایا باید با وکیل اقدام کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این یک مساله حقوقی است اما اگر تصادف شما پیچیدگی دارد، بهتر است که با یک وکیل اقدام کنید.

person
من
21 دی 1400

اطلاعات همچین هم کامل نبود !
اصلا قید نشده شکایت رُ باید در شهر مقصر حادثه انجام داد یا زیان دیده !

  person
  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیشتر این موارد حقوقی هستند و باید از یک وکیل پرسید. به هرحال، تا جایی که اطلاعات کلی موجود است، ما در این مقاله نوشته ایم.

person
علی
11 دی 1400

سلام دوستان یه تصادف شد مقصر ۳ تا خودروی دیگه من جمله من طرف شناخته شد بیمه مقصر سقف تعهدش کم بود کارشناسی ک انجام شد بیمه برای هر ۳ خودرو بالاتر از سقف تعهد بیمه مقصر شد الان رفتیم بیمه برای اینکه مبلغ رو بپردازند رضایت نامه ای داشت امضا کردیم بیمه پارسیان حالا هزینه تعمیر خودروی بنده که تعمیر شده بیشتر از کارشناسی بیمه بود و چون خودرو ۹۹ افت قیمت هم داره الان میتونم شکایت کنم از مقصر اونارو بگیرم؟ از مقصر شکایت کنم باتوجه به اینکه ماشینم تعمیر شده و توی بیمه رضایت به بیمه دادم میتونم پول رو بگیرم از مقصر افت قیمت و مابقی خسارت رو
یعنی رضایتی که ب بیمه می‌دیم در ازای پرداخت پول ربطی به رضایت مقصر نداره

  person
  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

   person
   حسین
   13 دی 1400

   سلام دوست عزیز طرف با نیسان از پشت به ماشینم زده و با طرف رفتیم بیمه ماشین ۱۳ تومن خسارت دیده اما بیمه ۱۰ تومن داده میتونم ازش شکایت کنم و باقیمانده پولم بگیرم شغلم بازاریابه ماشینم کارم هست شهرهای مختلف میرم الان ۲۰ روز با تاکسی میره میتونم مبلغ کاری که میرم شهرهای مختلف از طرف بگیرم
   سپاسگزارم

    person
    کارشناس بیمه
    13 دی 1400

    سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
علی
11 دی 1400

سلام وقت بخیر ببخشید یه تصادف شد که یه خودرو مقصر شناخته شد برای من و دوتا خودرو دیگه بیمه مقصر ۲۰ تومن بود و جواب هر ۳ تا خودرو رو نداد طبق کارشناسی بیمه به هر خودرو یه مبلغی کارشناسی کردن و بعد چون بالای ۲۰ تومن بود طبق درصد خسارت وارده درصدی از اون کارشناسی بیمه رو پرداخت کرد بیمه
حالا هزینه تعمیرات ماشین بدنه جدا از افت قیمت چون ماشین صفر هست بیشتر شده از کارشناسی بیمه باتوجه به اینکه بنده بیمه رفتم فرم های که بیمه داد رو امضا کردم به بیمه رضایت دادم که خسارت پرونده رو پرداخت کرده
حالا میتونم از مقصر بابت افت قیمت و خسارت که بیشتر از پرداختی بیمه بوده شکایت کنم و مبلغ باقی مانده رو بگیرم؟ ماشین بنده الان تعمیر شده

  person
  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
Mohsen
10 دی 1400

باسلام
بنده چند روز پیش با خانومم بودم از پشت ماشین با سرعت بالا زد بهمون کتف خانومم شکسته پشت سرش 20تا بخیه خورده
خودمم کمرم به جدول خورده پشتم به شدت درد داره و پشتم خیلی خراشیده شده
حالا بلید چکار کنم مراحل شکایت برام توضیح میدین ممنون میشم چون دوتا مون تو خونه افتادیم از وقتی مرخص شدیم از بیمارستان حالا باید چکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
علی
10 دی 1400

سلام،من دیشب نرسیده به میدان ونک با ماشین باری وارد تونل شدم که همون اول تونل ماشین گیر کرد و به دوربین نظارتی شهرداری خسارت وارد شد.پلیس راهور اومد و مشکلی نبود و حتی جریمه هم نشدم ولی همون لحظه مامورهای شهرداری اومدن ومدارک رو گرفتن.امروز هم گفتن شنبه بیایید باید کارشناس شهرداری تعیین خسارت بکنه.میتونم از طریق بیمه شخص ثالث خسارت رو پرداخت کنم،چه کاری باید بکنم..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
محسن
05 دی 1400

سلام سال ۹۴ خانمم تصادف کرد و فوت شد دیه کامل ۲۲۰میلیون بودو ماه حرام بوده برای
من و مادرش نفری صد ملیون ریختن کجا باید شکایت کنم گنبد کاووس هستم

  person
  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

   person
   مصطفی
   27 شهریور 1402

   سلام وقت بخیر بنده با مادرم ۱۵ خرداد ماه تصادف داشتیم که یک ماشین از پشت با ما تصادف کرد اما چون در محل حادثه متوجه نشدیم که پای مادرم شکسته و اوضاع نابسمان بود طرف رفت و ماهم راهی بیمارستان شدیم بین خود رضایت دادیم مطمعنن طرف مقصر بوده الان میتونم با پیدا کردن راننده ازش شکایت کنم ؟

    person
    نویسنده بیمه
    27 شهریور 1402

    سلام. بله می توانید شکایت کنید.

person
محسن
05 دی 1400

سلام سال ۹۴ خانمم تصادف کرد و فوت شد دیه کامل ۲۲۰میلیون بودو ماه حرام بوده برای
من و مادرش نفری صد ملیون ریختن کجا باید شکایت کنم گنبد کاووس

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به همان ساختمانی که شماره حساب دادید، مراجعه کنید.

person
کیانوش
04 دی 1400

سلام، من داشتم از فرعی با خودرو به اصلی میومدم، یکی خودرویی که در اصلی بود و راننده اش حواسش به گوشی بود به خودروی من زد، الان من مقصر شدم اما او داشت با گوشی بازی میکرد مقصر اصلی اینجا کیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  استفاده از گوشی در هنگام رانندگی تخلف است که اثبات این امر نیاز به روش های خاصی دارد. برای اینکار حتما باید یک وکیل یا افسر خبره راهنمایی و رانندگی مشورت کنید.

person
مهدی زاده
04 دی 1400

سلام پزشک قانونی تاریخ تصادف رو اشتباه نوشته و کارشناس منو معاینه نکرد و گفتن تعلق نمیگیره، من باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام، این مساله حقوقی است. شما باید نسبت به نظریه کارشناس اعتراض کنید و در آنجا دادگاه تصمیم میگیرد

person
محمد
02 دی 1400

سلام وقت بخیر پدر و زن پدرم در حادثه رانندگی که پدرم مقصر بود فوت میکنند ماشین هم بیمه بود آیا اورثه زن پدرم می‌توانند برای دیه زن پدرم از ما شکایت کنند

  person
  نویسنده بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
فهیم
01 دی 1400

سلام من چند روز پیش دعوا سر تصادف داشتم و با مشت محکم شخص مقابل دماغم شکست میخواستم بپرسم چقدر دیه بهم تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  سلام دوست عزیز میزان دقیق دیه رو پزشک قانونی تعیین می کنه و براساس نظر تخصصی ایشون این مقدار مشخص و سپس قاضی اعلام خواهد کرد

person
فرشید
29 آذر 1400

واسه قیمت افت ماشین که خسارت حدودا ۴۵ میلیونی دیده میتونیم شکایت کنیم، اگه شکایت کنیم چقدر بهمون تعلق میگیره،قیمت ماشین الان حدودا ۲۵۰ تومان هست داخل بازار

  person
  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
علی اکبر قرائتی
28 آذر 1400

خسارت من از مالی بیمه بالاتره دادگاه ۲۵ م بالاتر حکم داده درخواست اعسار تقسیط دادم واستعلامهای ثبت املاک وراهنمایی رانندگی و بانک مرکزی را ارائه کردم دوتا شاهد هم بردم که شهادت ب فقیر بودنم دادن اظهاراتم بر این که من کارگر ساده دریافتی ۴م طبق وزارت کار دارم مستاجر دارای عائله یک فرزند هستم توانایی قسط بالا را ندارم ابلاغیه امده۱/۴از کل مبلغ پیش۶ میلیون پرداخت ماهی یک م باید بدهی من که ندارم برای دخترم گوشی هوشمند بخرم درس بخونه از کجا آوردم حکم اجرا کنم
حالا سوال اینکه برای دادگاه ثابت شده که فقیرم توانایی پرداخت ندارم قاضی حقوق متوجه مرا زندانی کنه
لطفا مرا راهنمایی کنید چه کار کنم
لازم به ذکر تصادف فقط مالی بوده جری نداشتیم

  person
  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
راننده تاکسی
19 آذر 1400

در پی سوال دوستمون، چگونه می توان میزان خسارت که بر عهده خود بیمه گذار است محاسبه کرد؟ اصلا بر عهده کیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، محاسبه کردن میزان خسارت بر عوامل مختلفی بستگی دارد. به این صورت نمی توان پاسخ داد. بهترین راه این است که با واحد دریافت خسارت بیمه خود تماس بگیرید.

person
سالار
19 آذر 1400

سلام، الان من تصادف کردم با یکی مشکل دارم دادگاه هم رفتم، دقیقا چطوری میتونم میزان خسارتی که بر عهده بیمه گذار است رو پیدا کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، باید اطلاعات بیشتری داشته باشیم بتونیم پاسخ کامل بدهیم. البته برای دریافت اطلاع کامل می توانید از دیگر مقالات مربوط به خسارت رانندگی در بلاگ بیمه دات کام استفاده کنید. همچنین بهتر است با یک وکیل، مشاوره حقوقی داشته باشید.

person
سیروان
15 آذر 1400

سلام از پشت‌ به یک زدم، همونجا توافق حاصل شد و کارت ها بهم دادیم و گرفتیم حالا ایشون فرداش زنگ زده میگه که من کمرم درد گرفته از من شکایت کرده و ماشین منو بردن پارکینگ بعد در پزشکی قانونی دروغ گفتن او مشخص شد حالا من میتونم هزینه های پارکینگ رو از ایشون بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما می توانید هزینه های پارکینگ را از ایشان دریافت کنید. اما برای دریافت اطلاعات دقیق تر بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید.

   person
   مهدی
   05 بهمن 1400

   سلام شخصی‌از‌پلاک‌ماشین‌من‌عکس‌گرفته‌وشکایت‌کرده که‌بار‌ماشین‌پاییین‌افتاده ‌وبه خاطر‌اون‌خسارت‌خورده‌‌در‌صورتی‌که ماشین در پارکینگ‌بوده‌انروز‌کلا‌حتی روز‌بعد‌‌حالا‌میتونه‌کاری‌کنع

    person
    کارشناس بیمه
    09 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید از یک وکیل بپرسید. به هرحال آن شخص نیاز به مدارکی برای اثبات ادعای خود دارد.

   person
   ابوالفضل
   01 خرداد 1401

   سلام خسته نباشید حدود یک هفته پیش با موتور سر یک چهار راه با یه خودرو تصادف کردم و بخاطر نداشتن گواهینامه ترسیدم و با اینکه طرف مقصر بود رضایت دادم الان اگه بخوام شکایت کنم و شاهد داشته باشم دستم به جایی بند هست یعنی میتونم حقمو بگیرم؟

    person
    کارشناس بیمه
    01 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، این مساله را باید از یک وکیل بپرسید. البته شما دیگر رضایت داده اید و رفتید.

    person
    آیهان
    08 فروردین 1402

    عرض ادب
    چند شب پیش تو اتوبان یه اتوبوس از پشت به ماشین من که پژو هست زده و نصف اتاق رو کلآ جمع کرده
    جدا از من با ۶ ماشین دیگه هم برخورد کرده
    میزان خسارتی که بمن وارد شده از همه بیشتره
    طبق نظریه کسایی که همچین اتفاقی براشون پیش اومده اتاق خوردو بنده باید کلآ عوض بشه
    آیا من میتونم مدعی بشم که ماشین رو نمیخوام و مقصر حادثه باید یک خودرو در حد ماشین خودم برام تهیه کنه؟
    اگر میزان تعهد مالی بیمه مقصر در حدی نباشه که بتونه خسارت منو جبران کنه چکار باید بکنم؟!

     person
     کارشناس بیمه
     09 فروردین 1402

     سلام دوست عزیز. خسارت وارد شده به شما را جبران می‌کنند اما هزینه تعویض خودرو را خیر. بهتر است با بیمه مربوطه مشورت نمایید.

   person
   علی حیدری
   28 فروردین 1402

   سلام بر اًثر واژگون شدن ماشین خانم رانند ماشین فوت کرده پدر و مادر این خانم چطور به حق خود برساند . در ضمن در زمان که ماشین واژگون شده رانند مشروبات الکلی مصرف کرده بود بفرمایید این قتل عمد هست یا غیرعمد

    person
    نویسنده بیمه
    28 فروردین 1402

    سلام. در این رابطه باید نظر قاضی و راهنمایی رانندگی را پرسید. اما دیه قطعا پرداخت می‌شود.

person
مرجان معلم
04 مرداد 1400

دیه اعضای بدن در سال 1400 چقدر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز، میزان دیه اعضای بدن در سال 1400 به صورت زیر است. اما باید بدانید که میزان دقیق دیه را پزشکی قانونی اعلام می کند.
  دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد 38.400.000 تومان

  دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام 38.400.000 تومان

  دیه شکستگی بینی 48.000.000 تومان

  دیه شکستگی ترقوه 28.800.000 تومان

  دیه شکستگی جمجمه سر حد هاشمه 48.000.000 تومان

  دیه زخم شدگی در حد حارصه 2.400.000 تومان

  دیه زخم شدگی در حد دامیه 9.600.000 تومان

  دیه دندانهای پیشین که کامل ساقط شوند24.000.000 تومان

  دیه دندانهای پشتیکه کامل ساقط شوند 11.960.000 تومان

  دیه یک دست 240.000.000تومان

  دیه یک پا 240.000.000تومان

  دیه شکستگی دنده های محیط بر قلب 11.921.428 تومان

  دیه خردشدگی استخوان مطلوب التیام یافته 82.346.142 تومان

  person
  دوست
  26 اردیبهشت 1401

  سلام خسته نباشید بنده یک سال پیش با نیسان به یک پژو زدم راننده پژو گفت برو اشکال ندارن حالا بعد یک سال اومده میگه باید خسارت بدی آیا اون می‌تونه از من خسارت بگیره چون نه به پلیس زنگ زد نه اعاده خسارت کرد؟

   person
   کارشناس بیمه
   26 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، بعید می دانیم اما باید با یک وکیل مشورت کنید.

  person
  هادی
  20 فروردین 1402

  سلام بنده یه ماه پیش یه ماشین بهم زد خسارت جزیی دیدم فرد مقصر
  هم قبول که خسارت رو بده منم به هین دلیل به راهنمایی و رانندگی تماس
  نگرفتم اما کارت ماشینش رو گرفتم که هر وقت خسارت رو داد بهش بدم
  اما الان که یه ماه گذشته زده زیر حرفش آیا میتونم الان شکایت کنم؟

   person
   کارشناس بیمه
   21 فروردین 1402

   سلام. بله.

    person
    حسین
    29 شهریور 1402

    سلام من تصادف کردم رفتم شکایت کردم ب مقصر رفتم خدمات قضایی بعد خدمات قضایی باید برم شورای حل اختلاف یا منتظر پیامک باشم

     person
     نویسنده بیمه
     01 مهر 1402

     سلام دوست عزیز
     بهتر است به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید