08 خرداد 1400

بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر را چگونه بخریم؟راهنمای کامل خرید بیمه بدنه اتومبیل نو

همه رانندگان دوست دارند که خودروی صفر کیلومتر سوار شوند. این تمایل کاهش هزینه‌های آن‌ها در زمینه نگه‌داری و تعمیر خودرو یا عدم نیاز به خرید قطعات یدکی برای تعویض قطعات قدیمی و مستهلک را به دنبال دارد.ولی خودروهای صفر هم باز در رانندگی در معرض خطرات مختلفی هستند. پس باید به فکر بیمه‌ای برای آن‌ها بود. بیمه خودروهایی از این دست شامل بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر و بیمه شخص ثالث است. در این مقاله می‌خواهیم راهنمای کاملی درباره صفر تا صد بیمه بدنه خودروی صفر ارائه کنیم. اگر شما هم در این بازار تورمی، با کلی پس انداز و خرید خودروی صفر کیلومتر، به فکر بیمه آن هستید، با ما همراه باشید.

خودروی صفر چیست؟

برای این‌که برداشت یکسانی از مفهوم خودروی صفر داشته باشیم، نگاهی به تعریف آن در صنعت بیمه داریم: خودروی داخلی یا وارداتی که از زمان تاریخ تحویل شرکت و شماره‌گذاری آن کمتر از سه ماه باشد، خودروی صفر کیلومتر نامیده می‌شود. البته شرکت‌های بیمه در معیار تعیین خودروی صفر کیلومتر توافق نظر ندارند. شرکت‌های بیمه‌گر معمولا معیارهای زیر را در ارائه بیمه بدنه خودروی صفر لحاظ می‌کنند:

 • میزان زمان گذشته از شماره‌گذاری خودرو
 • میزان زمان گذشته از پلاک کردن خودرو
 • میزان مسیر طی شده با خودرو برحسب کیلومتر
 • میزان زمان سپری شده از تاریخ ساخت اتومبیل
خودروی صفر چیست؟

هر چقدر که شما راننده خوبی باشید و خودروی‌تان نیز صفر و بدون هیچ گونه ایراد باشد، باز هم حادثه در کمین است. برای کاهش ریسک‌ خسارات تصادفات یا انواع حوادث، بیمه خودروی صفر را پیشنهاد می‌‌شود:

یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است. این بیمه اختیاری بوده و پوشش‌هایی مشابه همان بیمه بدنه سایر خودروها ارائه می‌کند. بیمه خودروها، برای تضمین خسارت‌های احتمالی حوادث امری لازم و ضروری است. بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه ، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه میکند. شرکت بیمه، طبق بیمه بدنه ماشین، درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت نماید.
با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه بدنه به شدت پررنگ می‌شود. کارشناسان بیمه دات کام، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو توصیه می کنند.

خودروی صفر چیست؟

پوشش‌های بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر چیست؟

بیمه بدنه خودروی نو شامل دو دسته پوشش‌های اصلی و تبعی(اضافی) است. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه این نوع اتومبیل‌ها نیز مانند سایر وسایل نقلیه دربرگیرنده جبران ریسک‌های زیر است:

 • سرقت کلی
 • خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • خساراتی که با رخ دادن حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه (آصا) به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن ها وارد می‌شود.
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های موضوع بیمه‌شده بیمه‌گر تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها می دهد.

دارنده خودروی نو می‌تواند از هریک از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه زیر به دلخواه با پرداخت حق بیمه بیشتر برخوردار شود:

 • دزدی در جای لوازم خودرو از قبیل رادیو پخش ، رینگ ، لاستیک ، آینه ها و سایر لوازم خودرو
 • شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی
 • غرامت عدم استفاده از خودرو درهنگام تعمیرات
 • حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتشفشان
 • حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ

البته شرکت‌های بیمه، پوشش‌های اضافی متنوعی برای بیمه بدنه ارائه می‌دهند و در هنگام خرید بیمه بدنه خودروی صفر باید به این مساله توجه نمود و بیمه بدنه شرکت بیمه‌گری را انتخاب کرد که پوشش مدنظر شما را برای اتومبیل نوی‌تان ارائه کرده باشد.

حال که با کلیات بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر آشنا شدیم، شاید مایل به خرید این بیمه کاربردی برای اتومبیل خود باشید. به همین دلیل در ادامه مدارک، شرایط و شیوه‌های خرید این بیمه‌نامه را بررسی می‌کنیم.

پوشش‌های بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر چیست؟

آیا راهی برای کاهش قیمت بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر وجود دارد؟

با توجه به رشد قیمت بیمه بدنه در سال ۱۴۰۰، همه رانندگان خودروی صفر در صدد جستجوی راهی برای کاهش هزینه بیمه بدنه اتومبیل خود هستند:

بهره‌مندی از انتقال تخفیفات بیمه بدنه خودروی قبلی

اگر در مدت اعتبار بیمه‌نامه بدنه خودروی قبلی خود، خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، می‌توانید تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه قبلی را به خودروی جدید منتقل کرده و از تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه استفاده نمایید.

بهره مندی از تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

هر یک از شرکت‌های بیمه برای بیمه‌نامه بدنه‌ای که برای اتومبیل‌ها نو خریداری می‌شود، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرند. این تخفیف برای خودروهای صفر کیلومتر چه وارداتی چه تولید داخل صدق می‌کند.درصد تخفیفات خودروی صفر کیلومتر هنگام خرید بیمه بدنه متفاوت است. شرکت‌های بیمه برای ارائه این تخفیف به مالکان خودروی صفر کیلومتر، از بیمه‌‌گزار اراده تصویر برگه سبز یا کارت مالکیت خودرو را می‌‌خواهند تا بتوانند تاریخ شماره گذاری خودرو را بررسی نمایند.

به علاوه موارد مذکور باید گفت که تخفیفات در محاسبه قیمت بیمه بدنه شامل تخفیف های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر،تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه اتومبیل، تخفیف ارزش خودرو هستند.

مراحل صدور بیمه بدنه برای اتومبیل صفر کیلومتر چیست؟

 1. هنگام خرید بیمه بدنه خودروی صفر ارائه کارت مالکیت خودرو و برگ سبز الزامی است. اگر هنوز خودروی شما پلاک گذاری نشده بود، ارائه برگ سبز کفایت می‌کند.
 2. هنگام مراجعه حضوری یا خرید آنلاین بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر، بعد از تحویل مدارک، کارشناس بیمه از اتومبیل بازدید خواهد کرد. او به تایید سلامت خودرو طبق آیین‌نامه‌های شرکت بیمه مدنظر می‌پردازد. بازدید کارشناس بیمه از خودرو ضروری است. (بیمه مرکزی ارسال عکس به جای بازدید حضوری از خودرو را برای صدور بیمه بدنه غیرقانونی تلقی می‌کند.) بازدید اولیه بیمه بدنه با هدف تعیین اصالت و سلامت، قیمت گذاری خودرو صورت می‌گیرد.
 3. پس از تعیین ارزش  و سلامت خودرو از سوی کارشناس،  نرخ بدنه خودروی صفر مشخص خواهد شد.
 4. شرکت بیمه بعد از اعمال تخفیفات حق بیمه بیمه بدنه خودروی صفر و دریافت مبلغ از بیمه‌گزار، بیمه‌نامه را صادر خواهد نمود.
مراحل صدور بیمه بدنه برای اتومبیل صفر کیلومتر چیست؟

چگونه بهترین بیمه بدنه را برای اتومبیل صفر کیلومتر بخریم؟

اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کرده باشید، شاید بدانید که خودروهای صفر کیلومتر تولیدی ایران خودرو، می‌توانند از مزایای کارت طلایی ایران خودرو برای خودروی خود نیز استفاده کنند. در آن مقاله به مقایسه کارت طلایی  و بیمه بدنه اتومبیل صفر پرداختیم. باید بگوییم که اگر درصدد بهره‌مندی از قیمت پایین‌تر و داشتن بیمه کامل برای جبران خسارات خودروی صفر کیلومتر خود هستید، بیمه بدنه گزینه خوبی است ولی انتخاب بین کارت طلایی و بیمه بدنه برای تولیدات ایران خودرو بسته به سلیقه و انتخاب شماست. می‌توانید بعد از خواندن آن مقاله تصمیم خوبی در این زمینه بگیرید.

عوامل مختلفی نظیر ویژگی‌های خودرو، توانگری شرکت بیمه‌گر، پوشش‌های بیمه بدنه، میزان پرداخت خسارت، تخفیفات بیمه بدنه در تعیین بهترین بیمه برای خودروی صفر کیلومتر تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام، با وارد کردن اطلاعات درخواستی برای خودرو، بهترین بیمه بدنه اتومبیل صفر خود  را با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده انتخاب و خریداری نمایید.

چگونه  بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر بخریم؟

همیشه راه‌های مختلفی برای خرید بیمه به ذهن بیمه‌گزاران می‌رسد ولی برای خرید بیمه بدنه اتومبیل نو باید حضور شرکت‌های خودروساز را در ابتدای امر را نیز به عنوان یکی از علل تاثیرگذار بر شیوه‌‌های خرید بیمه بدنه جدی دانست:

الف) شرکت‌های اتومبیل‌سازی جهت پیشبرد اهداف پروموشن و فروش هرچه بیشتر خودروی خود در صدد جلب هرچه بیشتر خریداران خودرو هستند لذا امتیازات مختلفی را هنگام فروش خودرو ارائه خواهند داد؛ یکی از این امتیازات، ارائه بیمه بدنه برای خودروهای نو است. این نوع بیمه بدنه ارائه شده روی خودرو از طرف شرکت‌‌های خودروساز اصولا با قیمت پایین یا رایگان ارائه می‌شوند. همین میل به کاهش قیمت بیمه بدنه، سبب می‌شود که برخی پوشش‌های بیمه بدنه در آن‌ها لحاظ نشود. لذا توصیه می‌شود که حتما بهترین بیمه بدنه با پوشش‌های مناسب را برای خودروی خود خریداری نمایید.

ب) خرید حضوری از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه: بیمه‌گزار می‌تواند برای تهیه بیمه بدنه خودروی خود به صورت حضوری به نمایندگی‌‌های شرکت‌های مختلف بیمه‌ای رجوع نموده و بیمه‌نامه مناسب را خریداری نماید.

ج) خرید آنلاین بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر: یکی از شیوه‌های خرید بیمه بدنه نیز خرید اینترنتی آن از سامانه‌های فروش آنلاین بیمه بدنه است. این گزینه خرید امتیازهای: کاهش هزینه‌های ترافیک ،کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی زمانی و هزینه‌ را به دنبال دارد.

خرید آنلاین بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر از بیمه دات کام

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه از جمله بیمه بدنه اتومبیل صفر است. شما به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید.

خرید آنلاین بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر از بیمه دات کام

ضمنا، امکان تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ و دریافت راهنمایی‌های رایگان و کاملا بیطرفانه و اطلاعات تخصصی بیمه از کارشناسان متخصص بیمه دات کام برای انتخاب بهترین بیمه فراهم شده است. شما پس از دریافت اطلاعات بیمه‌ای، بررسی و خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر  مناسب شرایط خود در کمترین زمان ممکن، بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت می‌نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
03 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

با بیمه های عجیب دنیا آشنا شوید

برخی از بیمه‌ها واقعا عجیب و خنده دار هستند. مثل حس بویایی. اما وقتی بدانید که چرا برخی این حواس خود را بیمه می‌کنند، شاید به آنها حق بدهید...

01 مهر 1400 / بیمه شخص ثالث / مجله بیمه

تعویض پلاک خودرو + چک لیست مدارک و مراحل تعویض پلاک(به روزرسانی پاییز1400)

راهنمای کامل تعویض پلاک ماشین، مدارک، شرایط، مراکز و سامانه تعویض پلاک اینترنتی خودرو را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

01 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

کد کارگاهی بیمه؛ تمام شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن

زمانی که پس از کلی مشغله و سختی موفق می‌شوید شرکتی را به نام خود تاسیس کنید؛ هنوز هم بسیاری از راه‌های نرفته را باید طی کنید. کد کارگاهی بیمه،

31 شهریور 1400 / اخبار / مجله بیمه

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

30 شهریور 1400 / بیمه بدنه / مجله بیمه

کارشناسی برق خودرو؛ اهمیت و لزوم کارشناسی سیستم برق ماشین قبل از خرید

اهمیت و لزوم کارشناسی برق خودرو قبل از خرید خودرو. کارشناس چه مواردی را بررسی می‌کند؟

29 شهریور 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

بیمه تکمیلی SOS؛ هر آنچه باید برای دریافت این بیمه باید بدانید

راهنمای کامل بیمه تکمیلی SOS، مدارک و شرایط مورد نیاز بهره‌مندی پوشش‌های بیمه تکمیلی SOS را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید