03 آبان 1401

بیمه بدنه خودرو صفر را چگونه بخریم؟ پوشش‌های بیمه بدنه ماشین صفر

همه رانندگان دوست دارند که خودروی صفر کیلومتر سوار شوند. این تمایل کاهش هزینه‌های آن‌ها در زمینه نگه‌داری و تعمیر خودرو یا عدم نیاز به خرید قطعات یدکی برای تعویض قطعات قدیمی و مستهلک را به دنبال دارد.ولی خودروهای صفر هم باز در رانندگی در معرض خطرات مختلفی هستند. پس باید به فکر بیمه‌ای برای آن‌ها بود. بیمه خودروهایی از این دست شامل بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر و بیمه شخص ثالث است. در این مقاله می‌خواهیم راهنمای کاملی درباره صفر تا صد بیمه بدنه خودروی صفر ارائه کنیم. اگر شما هم در این بازار تورمی، با کلی پس انداز و خرید خودروی صفر کیلومتر، به فکر بیمه آن هستید، با ما همراه باشید.

خودرو صفر چیست؟

برای این‌که برداشت یکسانی از مفهوم خودروی صفر داشته باشیم، نگاهی به تعریف آن در صنعت بیمه داریم: خودروی داخلی یا وارداتی که از زمان تاریخ تحویل شرکت و شماره‌گذاری آن کمتر از سه ماه باشد، خودروی صفر کیلومتر نامیده می‌شود. البته شرکت‌های بیمه در معیار تعیین خودروی صفر کیلومتر توافق نظر ندارند. شرکت‌های بیمه‌گر معمولا معیارهای زیر را در ارائه بیمه بدنه خودروی صفر لحاظ می‌کنند:

 • میزان زمان گذشته از شماره‌گذاری خودرو
 • زمان گذشته از پلاک کردن خودرو
 • مسیر طی شده با خودرو برحسب کیلومتر
 • میزان زمان سپری شده از تاریخ ساخت اتومبیل

هر چقدر که شما راننده خوبی باشید و خودروی‌تان نیز صفر و بدون هیچ گونه ایراد باشد، باز هم حادثه در کمین است. برای کاهش ریسک‌ خسارات تصادفات یا انواع حوادث، بیمه خودروی صفر را پیشنهاد می‌‌شود.

بیمه بدنه خودرو صفر

بیمه بدنه خودرو صفر راهکاری برای آسودگی خاطر

 

یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است. این بیمه اختیاری بوده و پوشش‌هایی مشابه همان بیمه بدنه سایر خودروها ارائه می‌کند. بیمه خودروها، برای تضمین خسارت‌های احتمالی حوادث امری لازم و ضروری است. بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه میکند. شرکت بیمه، طبق بیمه بدنه ماشین، درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت نماید.
با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه بدنه به شدت پررنگ می‌شود. کارشناسان بیمه دات کام، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو توصیه می کنند.

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر چیست؟

بیمه بدنه خودرو نو شامل دو دسته پوشش‌های اصلی و تبعی(اضافی) است. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه این نوع اتومبیل‌ها نیز مانند سایر وسایل نقلیه دربرگیرنده جبران ریسک‌های زیر است:

 • سرقت کلی
 • خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل مانند پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت
 • خساراتی که با رخ دادن حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه (آصا) به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن ها وارد می‌شود.
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های موضوع بیمه‌شده بیمه‌گر تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها می دهد.

دارنده خودروی نو می‌تواند از هریک از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه زیر به دلخواه با پرداخت حق بیمه بیشتر برخوردار شود:

 • دزدی در جای لوازم خودرو از قبیل رادیو پخش ، رینگ ، لاستیک ، آینه ها و سایر لوازم خودرو
 • شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی
 • غرامت عدم استفاده از خودرو درهنگام تعمیرات
 • حوادث طبیعی شامل: سیل، زلزله، آتشفشان
 • حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ
 • پوشش نوسان قیمت خودرو
 • پوشش کشیدن میخ

البته شرکت‌های بیمه، پوشش‌های اضافی متنوعی برای بیمه بدنه ارائه می‌دهند و در هنگام خرید بیمه بدنه خودروی صفر باید به این مساله توجه نمود و بیمه بدنه شرکت بیمه‌گری را انتخاب کرد که پوشش مدنظر شما را برای اتومبیل نوی‌تان ارائه کرده باشد.

حال که با کلیات بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر آشنا شدیم، شاید مایل به خرید این بیمه کاربردی برای اتومبیل خود باشید. به همین دلیل در ادامه مدارک، شرایط و شیوه‌های خرید این بیمه‌نامه را بررسی می‌کنیم.

آیا راهی برای کاهش قیمت بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر وجود دارد؟

با توجه به رشد قیمت بیمه بدنه در سال ۱۴۰۱، همه رانندگان خودروی صفر در صدد جستجوی راهی برای کاهش قیمت بیمه بدنه اتومبیل خود هستند:

بهره‌مندی از انتقال تخفیفات بیمه بدنه خودروی قبلی

اگر در مدت اعتبار بیمه‌نامه بدنه خودروی قبلی خود، خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، می‌توانید تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه قبلی را به خودروی جدید منتقل کرده و از تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه استفاده نمایید.

بهره مندی از تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

هر یک از شرکت‌های بیمه برای بیمه‌نامه بدنه‌ای که برای اتومبیل‌ها نو خریداری می‌شود، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرند. این نوع تخفیف بیمه بدنه برای خودروهای صفر کیلومتر چه وارداتی چه تولید داخل صدق می‌کند.درصد تخفیفات خودروی صفر کیلومتر هنگام خرید بیمه بدنه متفاوت است. شرکت‌های بیمه برای ارائه این تخفیف به مالکان خودروی صفر کیلومتر، از بیمه‌‌گزار اراده تصویر برگه سبز یا کارت مالکیت خودرو را می‌‌خواهند تا بتوانند تاریخ شماره گذاری خودرو را بررسی نمایند.

بیمه بدنه ماشین نو

بیمه بدنه خودرو صفر شامل تخفیف می‌شود.

به علاوه موارد مذکور باید گفت که تخفیفات در محاسبه قیمت بیمه بدنه شامل تخفیف های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر،تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه اتومبیل، تخفیف ارزش خودرو هستند.

مراحل صدور بیمه بدنه برای اتومبیل صفر کیلومتر چیست؟

مراحل صدور بیمه بدنه برای اتومبیل صفر کیلومتر به شرح زیر است:

 1. هنگام خرید بیمه بدنه خودروی صفر ارائه کارت مالکیت خودرو و برگ سبز الزامی است. اگر هنوز خودروی شما پلاک گذاری نشده بود، ارائه برگ سبز کفایت می‌کند.
 2. هنگام مراجعه حضوری یا خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر، بعد از تحویل مدارک، کارشناس بیمه از اتومبیل بازدید خواهد کرد. او به تایید سلامت خودرو طبق آیین‌نامه‌های شرکت بیمه مدنظر می‌پردازد. بازدید کارشناس بیمه از خودرو ضروری است. (بیمه مرکزی ارسال عکس به جای بازدید حضوری از خودرو را برای صدور بیمه بدنه غیرقانونی تلقی می‌کند.) بازدید اولیه بیمه بدنه با هدف تعیین اصالت و سلامت، قیمت گذاری خودرو صورت می‌گیرد.
 3. پس از تعیین ارزش  و سلامت خودرو از سوی کارشناس،  نرخ بدنه ماشین صفر مشخص خواهد شد.
 4. شرکت بیمه بعد از اعمال تخفیفات حق بیمه بیمه بدنه خودرو صفر و دریافت مبلغ از بیمه‌گزار، بیمه‌نامه را صادر خواهد نمود.

چگونه بهترین بیمه بدنه را برای اتومبیل صفر کیلومتر بخریم؟

اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کرده باشید، شاید بدانید که خودروهای صفر کیلومتر تولیدی ایران خودرو، می‌توانند از مزایای کارت طلایی ایران خودرو برای خودرو خود نیز استفاده کنند. در آن مقاله به مقایسه کارت طلایی  و بیمه بدنه اتومبیل صفر پرداختیم. باید بگوییم که اگر درصدد بهره‌مندی از قیمت پایین‌تر و داشتن بیمه کامل برای جبران خسارات خودرو صفر کیلومتر خود هستید، بیمه بدنه گزینه خوبی است ولی انتخاب بین کارت طلایی و بیمه بدنه برای تولیدات ایران خودرو بسته به سلیقه و انتخاب شماست. می‌توانید بعد از خواندن آن مقاله تصمیم خوبی در این زمینه بگیرید.

عوامل مختلفی نظیر ویژگی‌های خودرو، توانگری مالی شرکت بیمه‌، پوشش‌های بیمه بدنه، میزان پرداخت خسارت، تخفیفات بیمه بدنه در تعیین بهترین بیمه برای خودرو صفر کیلومتر تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام، با وارد کردن اطلاعات درخواستی برای خودرو، بهترین بیمه بدنه اتومبیل صفر خود  را با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده انتخاب و خریداری نمایید.

خرید بیمه بدنه

چگونه بیمه بدنه ماشین صفر کیلومتر بخریم؟

همیشه راه‌های مختلفی برای خرید بیمه به ذهن بیمه‌گزاران می‌رسد ولی برای خرید بیمه بدنه اتومبیل نو باید حضور شرکت‌های خودروساز را در ابتدای امر را نیز به عنوان یکی از علل تاثیرگذار بر شیوه‌‌های خرید بیمه بدنه جدی دانست:

الف) شرکت‌های اتومبیل‌سازی جهت پیشبرد اهداف پروموشن و فروش هرچه بیشتر خودروی خود در صدد جلب هرچه بیشتر خریداران خودرو هستند لذا امتیازات مختلفی را هنگام فروش خودرو ارائه خواهند داد؛ یکی از این امتیازات، ارائه بیمه بدنه برای خودروهای نو است. این نوع بیمه بدنه ارائه شده روی خودرو از طرف شرکت‌‌های خودروساز اصولا با قیمت پایین یا رایگان ارائه می‌شوند. همین میل به کاهش قیمت بیمه بدنه، سبب می‌شود که برخی پوشش‌های بیمه بدنه در آن‌ها لحاظ نشود. لذا توصیه می‌شود که حتما بهترین بیمه بدنه با پوشش‌های مناسب را برای ماشین خود خریداری نمایید.

ب) خرید حضوری از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه: بیمه‌گزار می‌تواند برای تهیه بیمه بدنه خودروی خود به صورت حضوری به نمایندگی‌‌های شرکت‌های مختلف بیمه‌ای رجوع نموده و بیمه‌نامه مناسب را خریداری نماید.

ج) خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین صفر کیلومتر: یکی از شیوه‌های خرید بیمه بدنه نیز خرید اینترنتی آن از سامانه‌های فروش آنلاین بیمه بدنه است. این گزینه خرید امتیازهای: کاهش هزینه‌های ترافیک ،کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی زمانی و هزینه‌ را به دنبال دارد.

خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر از بیمه دات کام

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه از جمله خرید بیمه بدنه اتومبیل صفر است. شما به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید. اگر برای خرید این بیمه باز هم نیاز به راهنمایی دارید، مقاله بیمه بدنه چیست را مطالعه کنید.

خرید آنلاین بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر از بیمه دات کام

ضمنا، امکان تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ و دریافت راهنمایی‌های رایگان و کاملا بیطرفانه و اطلاعات تخصصی بیمه از کارشناسان متخصص بیمه دات کام برای انتخاب بهترین بیمه فراهم شده است. شما پس از دریافت اطلاعات بیمه‌ای، بررسی و خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر  مناسب شرایط خود در کمترین زمان ممکن، بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت می‌نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
22 آبان 1401 / بیمه بدنه

افت قیمت خودرو و تاثیر آن در تعیین خسارت بیمه بدنه

راهنمای کامل افت قیمت خودرو: دلایل، تاثیر عوامل در محاسبه افت قیمت خودرو و پوشش آن را در انواع بیمه بدنه و بیمه ثالث اتومبیل اینجا بخوانید

17 آبان 1401 / بیمه بدنه

پوشش های بیمه بدنه؛ لیست آپدیت 17 پوشش های بیمه بدنه اصلی و اضافی

پوشش بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. در صورتی که حادثه‌ای از قبیل سرقت خودرو، آتش سوزی، یا آسیب به بدنه ماشین وارد شود بیمه بدنه این خسارات را جبران می‌کند. برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید.

07 آبان 1401 / بیمه بدنه / تعمیر و نگهداری

عمر تایر خودرو؛ اطلاعات جامع انواع بهترین لاستیک+ پوشش آنها در بیمه بدنه

راهنمای جامع و کامل در مورد عمر تایر خودرو، معرفی و مقایسه بهترین تایر ایرانی و خارجی و نکات خرید لاستیک ماشین را در این مقاله بخوانید

06 آبان 1401 / بیمه بدنه

صفر تا صد بیمه بدنه خودرو+ راهنمای کامل خرید بیمه بدنه ماشین در سال ۱۴۰۱

بیمه بدنه خودرو آسودگی برای امنیت خاطر رانندگان، اگر می‌خواهید در خصوص مزایا و پوشش‌های این بیمه اطلاعات کسب کنید این مقاله را از دست ندهید.

06 آبان 1401 / بیمه بدنه

پوشش نوسان قیمت خودرو: خداحافظی با ریسک گران شدن ماشین

پوشش نوسان قیمت خودرو برای زمانی است که شما خودرویی با قیمت پایین‌تر خریداری کرده‌اید و بعد از مدتی که قیمت ماشین افزایش داشت، بدنه اتومبیل شما آسیب دیده. در این زمان این پوشش خسارات مازاد بر قیمت اولیه خودروی شما را جبران خواهد کرد.

05 آبان 1401 / بیمه بدنه / برند های خودرویی / سایپا

بیمه بدنه روزشمار سایپا چیست؟ معرفی انواع بیمه روزشمار سایپا

خودروسازی سایپا خدمات گارانتی بدنه برای مشتریان خود در نظر گرفته است که این سرویس در قالب سه طرح گارانتی بدنه پایه، اقتصادی و کامل ارائه می‌شود. راهنمای کامل بیمه بدنه روزشمار سایپا را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
پورناظری
22 دی 1400

من کارم خرید و فروش خودروی صفر کیلومتر یا با کیلومتر کم هم است، این بیمه رو میتونم خودم برای هر خودرویی قبل از فروش بخرم؟ ی آپشن خوبی برای تبلیغاتم هستش

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام بله شما می توانید خریداری کنید. برای مشاوره در خصوص خرید بهتر با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید یا حتی عضو سامانه بازاریابان بیمه دات کام شوید و از راه فروش بیمه کسب درآمد کنید.

soheil vasheghani
11 تیر 1401

من یه کوییک بردم تو قرعه کشی سایپا.. الان بیمه داره؟

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه بدنه خیر ندارد.

شهرام ولایتی
04 مهر 1401

ایا همه خودرو های صفر بیمه دارن ؟ باید مبلغی هم اضافه بدیم واسش؟

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام بله دارند.

حامد جوادی
09 مهر 1401

بیمه بدنه خودرو صفر از سایپا میشه خرید مثل شخص ثالث؟

  کارشناس بیمه
  10 مهر 1401

  سلام بیمه های صفر اصولا خودشان بیمه شخص ثالث دارند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید