۱۶ آبان ۱۴۰۲

پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت: دریافت خسارات خودرو و جسم ثابت

همه تصادفات که جانی نیستند. در حقیقت باید گفت که بیشتر تصادف‌ها منجر به آسیب‌های مالی به اموال افراد می‌شود. خساراتی که اگر به شدت نوع جانی نباشد، کم هم نیستند. یکی از خسارات مالی که زیاد هم اتفاق می‌افتد، برخورد و در نتیجه آسیب به اجسام ثابت هستند. این مسئله ممکن است که برای هر راننده‌ای حداقل یکبار اتفاق بیفتد. گاهی شدت برخورد به حدی است که علاوه بر خودرو، آن وسیله ثابت هم آسیب جدی خواهد دید. حالا سوال اینجاست که اگر راننده خودرو مقصر باشد، جبران خسارت به چه صورت خواهد بود؟ پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت در این تصادفات به کمک بیمه‌گزاران می‌آید. درادامه به شرح این پوشش می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

مقصر در برخورد با اجسام ثابت کیست؟

اول از همه این چالش مطرح می‌شود که اگر خودرویی با جسم ثابتی برخورد کند، مقصر کیست؟ خودرو یا کسی که آن وسیله را در آنجا قرار داده‌است؟

قبل از اینکه بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، اول از همه بهتر است که جسم ثابت را تعریف کنیم. هر وسیله‌ای که به صورت ثابت و همیشگی در محلی قرار گرفته‌است، در گروه اجسام ثابت قرار می‌گیرد. اصولاَ مالک این وسیله‌ها سازمان‌های دولتی هستند و در صورت برخورد، شما باید به آن‌ها خسارت بدهید.

گاردریل، چراغ های راهنمایی و رانندگی، کیوسک‌ها، درختان و تیر چراغ برق که اجسام ثابت هستند. البته این اشیا متعلق به سازمان‌های دولتی از جمله: شهرداری، اداره راهنمایی و رانندگی هستند. در این حالت شما مقصر هستید و پرداخت خسارت بر عهده‌تان است.

پوشش برخورد خودرو با جسم ثابت

جبران خسارات وارد بر بدنه خودرو در برخورد با جسم ثابت بر عهده بیمه بدنه است.

آیا سنگریزه‌های کوه هم جزو اموال ثابت هستند؟ خیر. در صورتی که در جاده‌ای رانندگی می‌کنید و سنگ ریزه‌ای روی خودروی شما بیفتد، در اینجا شما متضرر هستید و می‌توانید از اداره مربوطه و بعد از طرح دعوا، خسارت خود را دریافت کنید. البته می‌توانید از بیمه بدنه هم استفاده کنید؛ اما در مورد قبل شما مقصر هستید و جبران صدمات وارد شده بر عهده شما است. در این حالت می‌توانید از بیمه شخص ثالث استفاده کنید.

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی به اموال و خودروی دیگر اشخاص و همچنین خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر را پوشش می‌دهد. خسارات جانی شامل: فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو است. البته باید هزینه‌های پزشکی را هم به این مسئله اضافه کرد. نکته اصلی اینجاست که خسارات وارد شده به اموال و خودروی مقصر با این بیمه پوشش داده‌نخواهد شد. در این حالت، فرد مقصر باید از بیمه بدنه خودروی خود استفاده کند. (راهنمای بیمه بدنه را در این مقاله بخوانید!)

استعلام بیمه بدنه

پرداخت خسارت در برخورد با اشیا ثابت چگونه است؟

تصادف با اشیا ثابت اتفاقی است که ممکن است برای هر شخصی به وجود می‌آید. حتی اگر شما هم خیلی با دقت و اصولی رانندگی کنید، احتمال این مسئله وجود خواهد داشت. شما خیلی اصولی و آرام رانندگی می‌کنید؛ اما ممکن است خودرویی جلوی ماشین شما بپیچد، کنترل خودرو از دست شما خارج شود و با یک شی ثابت مانند تیرچراغ برق تصادف کنید. از آنجایی که این اشیا در جای خود ثابت هستند، مقصر، راننده خودرو است و باید خسارت آن را بپردازد. در این حالت از پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت استفاده می‌شود. در برخی شرایط که خسارت ناشی از تصادف زیاد نباشد نیز می توانید از خسارت بدون کروکی استفاده نمایید.

در پرداخت خسارت دو راه وجود دارد که به صورت زیر هستند:

 • اول از همه شما باید با پلیس تماس بگیرید تا علاوه بر کشیدن کروکی، گزارشی تهیه کند. سپس باید نماینده‌ای از آن سازمان مراجعه، گزارش و میزان خسارت را ثبت کند. بعد از آن، شما باید با این مدارک به دفتر بیمه خودروی خودتان بروید. در آنجا کارشناس بیمه به بررسی مدارک پرداخته و مبلغ خسارت را به حساب سازمان واریز خواهد کرد.
 • در حالت دوم، نماینده سازمان به شرکت بیمه مراجعه می‌کند. البته او باید معرفی نامه‌ای داشته‌باشد و همراه با کارشناس ارزیاب خسارت به محل حادثه برود و بعد از بازدید، خسارت به حساب سازمان واریز خواهد شد.

آیا هزینه گاردریل در تصادف را باید راننده پرداخت کند؟

بله! گاردریل جزء اجسام ثابت محسوب شده و راننده در صورت تصادف با گاردریل مقصر است. در چنین شرایطی طبق قانون طرف خاطی موظف به پرداخت خسارت است. اما خبر خوب این است که اگر مایل باشید، می‌توانید از بیمه شخص ثالث برای پرداخت خسارت تصادف با گاردریل استفاده کنید. (برای اطلاع از پوشش‌های این بیمه، مقاله بیمه شخص ثالث چیست را مطالعه کنید.)

هزینه خسارت گاردریل معمولاً توسط شهرداری تعیین می‌شود اما در حال حاضر قیمت خرید مستقیم یک گاردریل ۱.۵ متری حدود ۲۳۰ هزار تومان است. به احتمال زیاد هزینه نصب مجدد گاردریل هم به جریمه تصادف با گاردریل اضافه می‌شود.

خرید بیمه شخص ثالث

پرداخت خسارت تصادف با تیر برق چگونه است؟

همانند گاردریل، تیر برق هم از اجسام ثابت در خیابان بوده و در صورت تصادف با آن راننده مقصر خواهد بود. با اینکه معمولاً تیر برق‌ها خسارت چندانی نمی‌بینند اما در اینجا هم خود شهرداری هزینه خسارت تصادف با تیر برق را تعیین می‌کند اما می‌توان یک حدود قیمت از آن به‌دست آورد.

با توجه به طول تیر برق و میزان مقاومت آن، قیمت‌ها متفاوت است. در این لحظه قیمت یک تیر برق بسته جدید به نوع آن، بین ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۳ میلیون تومان است.

مدارک لازم برای پرداخت خسارت

برای پرداخت خسارت از طرف شرکت بیمه‌گر، باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 • کروکی و گزارش پلیس
 • گزارش نماینده سازمان مربوطه از میزان خسارت وارد شده
 • مدارک خودرو
 • بیمه‌نامه شخص ثالث
 • معرفی نامه صادر شده (در صورتی که خود نماینده شرکت بخواهد به صورت مستقیم به شرکت بیمه‌گر برود.)
پوشش برخورد خودرو با جسم ثابت

جبران خسارات وارد بر جسم ثابت در برخورد ماشین با جسم ثابت بر عهده بیمه شخص ثالث است.

قانون تصادف با خودروی پارک شده (ماشین ثابت)

اگر بیمه‌های معمولی مثل بیمه تأمین اجتماعی دارید، بله؛ برای اینکه در موردهایی که بالاتر گفتیم بخواهید به دندانپزشکی بروید، باید از حتماً به مراکز طرف قرار داد بروید. اما اگر بیمه تکمیلی داشته باشید دو راه جلوی پای شما است. هم می‌توانید به مراکز طرف قرارداد با بیمه تکمیلی‌تان بروید و فقط سهم خودتان را پرداخت کنید، هم این که در مرکزهایی که طرف قرارداد نیستند بروید، هزینه را تمام و کمال خودتان بدهید و بعداً این هزینه را از خود بیمه تکمیلی مستقیماً دریافت کنید.

شرایط خاصی وجود دارد که اگر راننده ماشین ثابت، در جای نامناسبی پارک کرده باشد، با تشخیص افسر نیروی راهور امکان دارد خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ تعیین شود یا کاملاً خودروی ثابت مقصر باشد. به هر حال پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت برای این حالت هم جوابگو است و خسارت را پرداخت می‌کند.

چند نکته مهم در خصوص پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت

برای استفاده از پوشش برخورد با اجسام ثابت باید چند مورد زیر را در نظر گرفت:

 • داشتن کروکی تصادف و گزارش پلیس ضروری است.
 • در هنگام برخورد به هیچ وجه نباید صحنه را تغییر داد.
 • جبران خسارت به بدنه خودروی مقصر فقط از طریق بیمه بدنه امکان پذیر است.
 • ارزیابی نهایی را کارشناس شرکت بیمه انجام می دهد. احتمال بازدید از محل هم وجود دارد.

پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت از جمله موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث است که میزان خسارات وارد شده به جسم ثابت را جبران می‌کند؛ اما برای دریافت خسارات وارد شده به بدنه خودرو، راننده باید بیمه بدنه داشته باشد تا بتواند خسارات وارد شده به بدنه خودرو را از شرکت بیمه‌گر بگیرد. در صورت برخورد با این اجسام، قدم اول شما تماس با پلیس و سازمان مربوطه برای اعزام کارشناس است. حتی اگر کارشناس هم برای مراجعه در دسترس نبود، شما به گزارش پلیس نیاز دارید.

بیمه دات کام

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
منوچهر
۱۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام
من دیشب ماشینم رو کنار خیابون پارک کرده بودم صبح دیدم از پشت به گلگیر ماشین آسیب وارد شده و سپر شکسته گویا کسی موقع دور زدن با ماشین بنده تصادف کرده و فرار کرده بیمه بدنه دارم پرداخت خسارت بهم تعلق میگیره یانه. ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید برای دریافت خسارت به واحد خسارت بیمه بدنه مراجعه نمایید.

person
امیر حسین
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

با سلام ، ماشینم صفر امروز داشتم عقب می اومدم ماشین خورد به در ب حیات و یکم آسیب دید. باید چه کار کنم زنگ بزنم پلیس یا اینکه ببرمش دفتر بیمه ؟
لطفاً راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به واحد خسارت بیمه بدنه خود مراجعه نمایید.

person
رضا
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

با سلام وقت بخیر
ماشین بنده وانت می‌باشد
هنگام جابجایی بار
سقف ماشین دچار مقداری فرورفتگی شده
آیا بیمه بدنه خسارت را تقبل میکند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به واحد خسارت بیمه بدنه خود مراجعه نمایید تا از خودرو بازدید نمایند. در صورت تایید ارزیاب بیمه خسارت به شما تعلق می گیرد.

person
HB
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام ماشینx33 بنده در پارکینگ شرکت بوده یک پراید از طبقات دیگه اومده زده پشت ماشین و قاب لاستیک زاپاس شکسته و طی نامه ای که روی شیشه گذاشته بود زنگ زدم میگم باید قاب بخرید میگه نه میبرم درستش میکنم.
میخواستم ببینم باید قطعه رو تعویض کنه یا تعمیر

تشکر -HB

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که امکان تعمیر داشته باشد، می توان آن را تعمیر کرد.

person
ن
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام من زدم به عقب ی ماشین اون ماشین که چیزیش نشد و رفت خودمم اون لحظه که چک کردم متوجه نشدم ولی وقت رسیدم خونه با نور گوشی چک کردم دیدم جلو ماشین اسیب دیده بیمه بدنه هستم بیمه قبول میکنه الان برم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید از بیمه بدنه استفاده نمایید.

person
محمد
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ماشین من داخل کارگاه دنده عقب برخورد کرد به بلوک بتنی و سپر عقبش شکسته بیمه بدنه هم دارم برای تعویض قطعه باید چکار کنم که بیمه هزینشو پرداخت کنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه خود تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
بهار
۱۵ دی ۱۴۰۲

سلام
من ماشینم توی پارکینگ منزل خورد به ستون و چراغش شکست میتونم از بیمه بدنه استفاده کنم؟ اگه میتونم باید گزارش پلیس بگیرم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای خسارات زیر سی میلیون تومان نیازی به کروکی نیست.

person
خسین
۰۲ آبان ۱۴۰۲

سلام اگه کابل برق ساختمانی پایین باشه و ماشین بهش گیر کند و کابل کنده یشه تکلیفش چیه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام. باید خسارت وارد شده را پرداخت کنید.

   person
   یاسین
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید من با ماشین برخورد کردم به دیوار متاسفانه بعد مراحل پزشکی قانونی رو انجام دادم و گفتن دوماه دیگه بیا واسه معاینات دوباره صورتم اسیب زیاد دیده ماشین هم بیمه شخص ثالث داره آیا من باید بعد رای دادگاه به بیمه مراجعه کنم ؟؟و یا دیه رو چقدر طول میکشه پرداخت کنن

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله باید مجددا به پزشکی قانونی مراجعه نمایید تا میزان دیه یا ارش شما به صورت دقیق مشخص شود.

person
محتبی
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام من امروز متوجه شدم که خودرو سمت راننده عقب فرورفتگی داره و آسیب دیده چطور از بیمه بدنه استفاده کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به دفتر بیمه مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

person
برثور
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام تعهد بیمه شخص ثالث در برخورد خودرو با علمک گاز چگونه است

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی یعنی برخورد با اشیای ثابت برای دریافت خسارت باید بیمه بدنه داشته باشید که پوشش مذکور را نیز داشته باشد.

person
taha
۰۷ مهر ۱۴۰۲

درود
ازروی پشت بام منزل فردی سنگ پرتاب کرد سقف ماشینم اسیب دید میتونم ازبیمه بدنه استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از بیمه بدنه استفاده نمایید. باید خودرو آسیب دیده را به یکی از شعب بیمه خود ببرید تا مورد ارزیابی قرار گیرد. سپس میزان خسارت را اعلام و با کسر فرانشیز به شما پرداخت می کنند.

   person
   طاها
   ۰۹ مهر ۱۴۰۲

   تشکرازراهنمایتون رفتم بیمه تعین خسارت کرد فقط گفت یه ماموربایدبیادمحل بازدید کنه.وقتی ماموراومد تاییدنکردوگفت سنگ اگه کسی پرت کرده باشه یاازساختمان ول شده باشه روماشین ب خسارت نمیده بیمه

person
وحید دینی اجاقی
۰۶ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ،،من داخل کوچه ماشینم دو تا دربش خورده ب پلاستیک و اجسامی ک ب عنوان ا
آشغال بوده و خط افتاده و خراشیده شده و همچنین اینه هام ب دیوار سابیده شده و سپرم خورده ب‌ جدول خراشیده شده ،،،،بدون‌ کروکی خسارت میدن بهم و باید چیکار کنم برا خسارت گرفتن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به همراه خودرو خود به یکی از شعب بیمه خودرویتان مراجعه نمایید.

  person
  علیرضا
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  من کارشناس بیمه نیستم. تجربم اینه که وقتی واسه دریافت خسارت بدنه به بیمه مراجعه میکنید، ازتون میخوان علت آسیب هر بخشی که میخواید بابتش خسارت بگیرید رو اعلام کنید. اگر هر آسیب در حادثه جداگانه ای اتفاق افتاده باشه، آسیب هارو تکی حساب میکنن و به ازای هر خسارت یک فرانشیز کم میکنن. مثلا اگر درب جلوی سمت راننده توی یک حادثه آسیب دیده باشه و سپر عقب توی یک حادثه دیگه، و شما دو تا حادثه (احتمالا در دو تاریخ) رو گزارش کنید، اونوقت بیمه میگه باید دو تا فرم درخواست خسارت پر کنید؛ و بابت خسارت اول به طور معمول ۱۰ درصد فرانشیز و بابت خسارت دوم ۲۰ درصد فرانشیز کسر میکنن. پس به نظرم مهمه که چجوری گزارش کنید. اگر علت هر دو آسیب رو یک حادثه اعلام کنید و کارشناس خسارت بیمه هم قبول کنه، اونوقت کلش یک خسارت حساب میشه و فقط ۱۰ درصد فرانشیز کسر میشه.

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۰ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله درست فرمودین، نحوه گزارش حادثه برای دریافت خسارت بدنی دارای اهمیت زیادی است. بیمه بدنه برای پرداخت خسارت به گزارش حادثه نیاز دارد.

   person
   احمد
   ۱۳ مهر ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر . متاسفانه هفته گذشته با یک مانع بتنی تصادف کردم که مالک یک منزل مسکونی بدون هیچ‌ گونه ضابطه ای کنار خونه اش ساخته ( در یک معبر باریک) خسارت زیادی متحمل شدم.درجا زنگ زدم پلیس و صورتجلسه کردم.مالک میگه شهرداری کار گذاشته ولی بعید به نظر میرسه چون کاملا دست ساز با آجر و سیمان و غیر اصولی هست.بیمه بدنه هم ندارم.میتوانم از مالک ساختمان شکایت کنم یا به جایی نمیرسه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۵ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در صورتی که افسر راهنمایی و رانندگی شما را به عنوان مقصر تعیین نکند می توانید از شهرداری یا مالک ساختمان شکایت کنید.

person
حسین
۲۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام ببخشید من با ماشینم با احتیاط دنده عقب میرفتم ولی تیر برق کج بود ماشینم باهاش برخورد کرد صندوق عقب ماشینم آسیب دیده اگه تیر برق صاف بود سپر قبل میخورد تا صندوق آیا از اداره برق میشه خسارت گرفت از بیمه بدنه نمیخوام استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید کروکی تصادف را تهیه کنید. خیر در صورت ایجاد خسارت به تیر برق باید هزینه وارد شده را نیز پرداخت کنید.

person
عباس
۱۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام من پراید و راننده مقصر پژو در اتوبان رانندگی میکردم که پژوباسرعت زیاد از پشت به پراید تصادف کرد طوریکه پراید ازجاده منحرف شده و باعث شکستن سه درخت شد حالا هزینه درختها رو چه کسی باید پرداخت کنه درضمن افسر راهنمایی رانندگی پژو را مقصرتصادف اعلام کرده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. راننده مقصر باید خسارت را پرداخت نماید.

person
میرمحمد محمدیان
۰۴ اسفند ۱۴۰۱

با سلام
من‌ با بلوکه سیمانی که پیمانکار شهرداری بصورت نامتعارف و بدون علائم در وسط جاده گذاشته ب ده برخورد کردم. ماشینم شدیدا خسارت دیده از ناحیه سپر و زیر خودرو مقصر کیست در این موارد؟؟، 🙏🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. در این موارد مقصر راننده است.

person
عاطفه
۱۷ آذر ۱۴۰۱

سلام من بیمه بدنه دارم و موقع رفتن به پمپ بنزین رکاب سمت شاگرد با جدول پمپ بنزین برخورد کرد و تو رفتگی تقریبا زیادس پیدا کرد و یکم رنگ پریدگی هزینه حدودیش ۲.۵۰۰ میشه ولی با پلیس تماس نگرفتم که کروکی بکشه
میخواستم بدونم که آیا بیمه هزینه رو پرداخت میکنه یا خیر ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام شاید قبول کنند.

person
توماج
۰۳ آذر ۱۴۰۱

سلام، من در حین خارج شدن از پارکینگ آینه سمت شاگردم شکست، پارس صفر با کارت طلایی، خسارت رو بیمه پرداخت میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام باید با کارشناسان واحد خسارت تماس بگیرید.

person
بهنام
۰۱ آبان ۱۴۰۱

سلام بنده سرنشین جلو ماشینی بودم ک قصد رساندنم ب مقصد را داشت ک در حین رانندگی ماشین منحرف شد و ب درخت وسط بلوار برخورد کرد ک بنده دچار جراحات زیادی از ناحیه صورت شدم و شخص راننده هم یک مدت در کما بود و الان از کما در اومده ولی جراحات شدیدی دارد ک نمی‌تواند حرف بزند .بنده شکایت کردم و تمام مراحل قانونی از جمله پزشک قانونی راطی کردم .قاضی بیست روز مهلت داد ک طرفین احظاراتشون را ب کلانتری ارائه بدند ک راننده در بیمارستان بود و نتوانست ب کلانتری احظاراتش را بدهد .و دوباره پرونده ب دادگاه رفت و دوباره قاضی پرونده را با حکم تفهیم کروکی ب کلانتری ب مهلت یک ماه ابلاغ کرد .
خواستم بدونم تفهیم کروکی چیست ؟والان پرونده در چ مرحله ای هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام باید مراحل را از یک وکیل بپرسید.

person
عاطفه سلیمانی
۲۶ مهر ۱۴۰۱

سلام. یه سوال داشتم
برادر من یک سری به گاردریل جاده زد ولی خداروشکر گاردریل نشکست و جلوشو گرفت نیوفته تو دره
ولی ازش خسارت گاردریل گرفتن بخاطر کم شدنی
میخواستم ببینم این طبیعیه که به جز شکستن برای چیزای دیگه هم خسارت بگیرن مثل این موضوع

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید از یک وکیل آشنا بپرسید اما به هر حال به گاردریل اسیب وارد کرده

   person
   بنیامین
   ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

   سلام من بیمه بدنه دارم یه نفر داخل ماشین قسمت داشبورد آتش دادهالان خواستم از بیمه بدنه استفاده کنم میگن عمدی بوده صورتجلسه ۱۱۰موجودهکسی میاد ماشین صفر کیلومتر بسوزونه خودش لطفاً راهنمایی کنین

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. بله خسارات عمدی تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار نمی گیرد.

person
مهدی حکیمی
۱۳ مهر ۱۴۰۱

سلام من دیروز در پارگنیک با یک تیراهن که از دیوار ۳۰سانتمتر جلوتر بود برخورد کردم وانت بار وبارهم داشتم سپردیاق سینیفن کولر شاستی خسارت بدی دیدم ایا میتوانم از بیمه شخص ثالث اسفاده کنم .

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام اگر خودتان زده باشید و مقصر باشید، از بیمه بدنه باید استفاده کنید.

person
مشهدی
۰۵ مهر ۱۴۰۱

سلام خسارت تصادف با درخت رو هم بیمه بدنه میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله

person
مهدی
۰۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام من دیروز موقع بردن ماشین به پارکینگ با دیوار برخورد کردم خسارت جزیی وارد شد درب سمت راننده
بیمه بدنه بهم خسارت میده آیا گزارش پلیس لازمه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خیر میتوانید بگویید که کسی زده و در رفته است. البته گزارش پلیس می خواهد یا خیر، از دفتر واحد خسارت شرکت بیمه بپرسید.

   person
   شریفیان
   ۰۶ آبان ۱۴۰۱

   سلام قیمت خسارت ب درخت سرو نقرهای ک کلن درخت شکست و تنه نسبت خوبی داشت ک‌باعت شد ماشین نگه داره قیمت خسارت ب درخت چقدره بیمه شخص ثالت دارم درصورت منحرف شدن و نزدن ب موتوری ک مزاحمم شد؟؟؟؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ آبان ۱۴۰۱

    سلام میزان خسارت را فقط خود کارشناس شرکت بیمه تعیین می کند. البته خسارتی برای خودروی شما پرداخت نمی شود.

person
سهیل
۱۲ تیر ۱۴۰۱

سلام برخورد با تابلوهای راهنمایی و رانندگی هم پوشش می ده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز،بله.

person
سامی عزیزی
۰۵ تیر ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید من دیروز با درخت پارک تصادف کردم ماشینم صدمه دید الان بیمه بهم خسارت میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله از بیمه بدنه می توانید استفاده کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید