11 مارس 2024

سایت پلیس راهور 120 | استعلام و پرداخت خلافی خودرو با پلیس راهور

همان‌طور که می‌دانید پلیس راهور یکی از ارگان‌های انتظامی است. سایت پلیس راهور 120 از سوی این ارگان و به‌منظور رفاه حال شهروندان در اختیار عموم قرار گرفت. پلیس راهور به‌عنوان یکی از زیر‌مجموعه‌های فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارد و به معنای پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا است. این ارگان در سال‌های اخیر خدمات آنلاین زیادی را در دسترس شهروندان قرار داده است. بنابراین بد نیست که در مورد پلیس راهور و خدمات آن اطلاعات دقیقی داشته باشیم. در این مقاله می‌خواهیم به طور کامل، در مورد سایت پلیس راهور 120 و خدمات آن، با شما صحبت کنیم.

پلیس راهنمایی و رانندگی روش‌های آنلاین متعددی برای استعلام و پرداخت جریمه‌های رانندگی قرار داده است. سایت راهور ۱۲۰ به‌عنوان معتبرترین راه تسویه آنلاین خلافی ماشین شناخته می‌شود. علاوه بر این سامانه مذکور امکانات زیادی را به کاربران ارائه می‌دهد.

نوبت‌دهی تعویض پلاک، پرداخت الکترونیکی جرائم، سامانه نقل و انتقال اینترنتی خودرو و… از این دست امکانات هستند. این امکانات به صورت آنلاین و کاملا رایگان در دسترس شهروندان قرار دارد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا این سایت را بیشتر بررسی کنیم.

معرفی سایت پلیس راهور 120

در گذشته افراد برای انجام کارهای اداری راهنمایی و رانندگی مجبور بودند به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنند. تا اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی برای سهولت در خدمت‌رسانی به مالکان وسایل نقلیه، سایت راهور را راه‌اندازی کرد. شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت راهور از خدمات این سامانه استفاده نمایند. همچنین از جدیدترین اخبار راهور مانند اطلاعیه‌ها، جدول تخلفات رانندگی، قوانین و مقررات جدید و… اطلاع یابند. استعلام تخلفات رانندگی یکی از مهم‌ترین خدمات غیرحضوری سایت پلیس راهور 120 است. همان‌طور که گفتیم راه‌های زیادی برای گرفتن استعلام خلافی خودرو وجود دارد.

سایت پلیس راهور 120 و سامانه سخا، دو وب‌سایتی هستند که به‌وسیله پلیس راهنمایی و رانندگی، برای ارائه خدمات راهنمایی و رانندگی آنلاین در دسترس کلیه شهروندان قرار گرفته است. پلیس راهور 120 و سامانه سخا امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهنـد. با مراجعه به سامانه سخا به آدرس اینترنتی sakha.epolice.ir و سایت پلیس راهور 120، rahvar120.ir می‌توان به‌راحتی برای دریافت استعلام خلافی خودرو و بسیاری موارد دیگر اقدام نمود.

ارائه خدمات مختلف در سایت rahvar 120

ارائه خدمات مختلف در سایت rahvar 120

سایت پلیس راهور 120 به‌منظور استفاده راحت از خدمات این سازمان، توزیع خدمات دولتی به صورت مستقیم و ارائه خدمات به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته راه‌اندازی شـده است.

آموزش نحوه ورود به سایت پلیس راهور 120

همان‌طور که می‌دانید برای استفاده از خدمات اینترنتی سایت پلیس راهور 120، ابتدا باید به این سایت وارد شوید. به همین دلیل در ادامه نحوه ورود به سایت پلیس راهور را برای شما بیان می‌کنیم.

 1. برای ورود به سایت پلیس راهور باید به آدرس اینترنتی rahvar120.ir وارد شوید.
 2. بعد از ورود به سایت پلیس راهور 120، در قسمت پایین سایت امکانات مختلف این سامانه را مشاهده می‌کنید.

برای استفاده از این امکانات باید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید و مراحل را تا انتها ادامه دهید.

بررسی امکانات سایت پلیس راهور 120

سایت پلیس راهور 120 امکانات مختلفی را به صورت آنلاین در دسترس شهروندان قرار می‌دهد. در ادامه می‌خواهیم هر یک از امکانات آنلاین پلیس راهور 120 را برای شما شرح دهیم.

1. روش استعلام خلافی خودرو راهور

برای دریافت استعلام خلافی خودرو آنلاین و مشاهده جرایم رانندگی از سایت پلیس راهور 120 باید بارکد خودرو را داشته باشید. همچنین برای استعلام خلافی خودرو از سامانه سخا به پلاک خودرو نیاز دارید. نکته دیگری که باید در ابتدای امر به آن اشاره کنیم، این است که دیگر برای دریافت خلافی خودرو از سایت پلیس راهور 120 به ثبت‌نام نیاز ندارید. روش دریافت استعلام تخلفات رانندگی راهور از سایت پلیس راهور 120 به شرح زیر است:

 • ابتدا به سامانه پلیس راهور 120 وارد شوید.
 • از میان گزینه‌های موجود در سایت راهور 120، استعلام تخلفات رانندگی را انتخاب کنید.
  دریافت خلافی خودرو از طریق سایت راهور 120

  استعلام خلافی خودرو از طریق سایت راهور 120

   

 • با انتخاب این گزینه به صفحه سامانه سخا هدایت می‌شوید. در این مرحله باید نام کاربری (کد ملی) ، کلمه عبور و کد امنیتی را وارد نمایید. سپس گزینه ورود را انتخاب کنید.
 • در صورتی که در این سامانه ثبت نام نکرده باشید، باید ابتدا مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید.
ورود به سامانه سخا برای استعلام خلافی

دریافت خلافی با سامانه سخا

 

 • برای این کار لازم است؛ کد ملی، تاریخ تولد و شماره همراه خود را قسمت مربوطه وارد نمایید. سپس تیک موافقت با قوانین را بزنید، عبارت امنیتی را وارد نمایید و گزینه شروع ثبت نام را بزنید.
 • در این مرحله یک کد تایید به شماره همراه شما ارسال می‌شود که در صفحه جدید باید کد تایید و شماره همراه خود را وارد نمایید و سپس کلمه عبور خود را انتخاب نمایید. در پایان با انتخاب گزینه ثبت نام، مراحل ثبت نام شما تکمیل می‌شود.
 • بعد از دریافت پیامک تایید می‌توانید مجددا به سامانه استعلام خلافی خودرو وارد شوید و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، به سامانه استعلام خلافی خودرو وارد شوید.
 • بعد از ورود به سامانه پلیس راهور 120 برای دریافت استعلام خلافی، باید شماره بارکد کارت خودرو را در کادر مربوطه وارد نمایید و گزینه استعلام را انتخاب نمایید.
استعلامخلافی خودرو از راهور 120

استعلامخلافی خودرو از راهور 120

 

به این ترتیب می‌توانید از پلیس راهور خلافی خودرو خود را دریافت نمایید.

2. پرداخت الکترونیکی جرایم رانندگی

همان‌طور که می‌دانید برخی از اعمال خلاف قانون راهنمایی و رانندگی هستند و برخی دیگر هم در دسته تخلفات قرار می‌گیرند و با انجام آن‌ها شما جریمه می‌شوید. سایت پلیس راهور این امکان را در اختیار شهروندان قرار می‌دهد که بعد از استعلام تخلفات رانندگی، اقدامات لازم را برای پرداخت الکترونیکی این جرایم انجام دهند.

پرداخت آنلاین خلافی خودرو از طریق سایت راهور 120

پرداخت آنلاین خلافی خودرو از طریق سایت راهور 120

برای پرداخت الکترونیکی جرایم رانندگی بعد از انتخاب درگاه بانک و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید، پرداخت را انجام دهید. لازم به ذکر است برای استعلام و پرداخت جرایم رانندگی می‌توانید از شماره سریال وسیله نقلیه خود هم استفاده کنید.

نکته مهم در مورد تخلفات و جرایم رانندگی این است که در حال حاضر امکان ترخیص خودرو و موتورسیکلت توقیفی از طریق سایت پلیس راهور 120 امکان‌پذیر نیست.

3. نوبت‌دهی تعویض پلاک سایت پلیس راهور 120

امکان دریافت نوبت اینترنتی برای مراجعه به مراکز تعویض پلاک، یکی از امکانات بسیار مهم و کارآمد سایت پلیس راهور 120 است. بعد از ورود به سایت پلیس راهور با انتخاب نوبت‌دهی مراکز تعویض پلاک، می‌توانید نوبت خود را برای انجام مراحل تعویض پلاک در نزدیکترین مرکز محل سکونت خود دریافت نمایید.

دریافت آنلاین نوبت تعویض پلاک از سامانه پلیس راهور

دریافت آنلاین نوبت تعویض پلاک از سامانه پلیس راهور

4. استعلام وضعیت پلاک فک شـده در سایت پلیس راهور 120

در صورتی که می‌خواهید در مورد وضعیت پلاک فک شده خود، اطلاعاتی به دست آورید، کافی است به سایت پلیس راهور وارد شوید، با انتخاب گزینه مربوطه و وارد کردن شماره ملی خود از آخرین وضعیت پلاک فک شده مطلع شوید.

استعلام آنلاین پلاک فک شـده

نحوه استعلام آنلاین پلاک فک شـده

 

5. رهگیری مدارک سازمانی در سایت پلیس راهور 120

شهروندانی که قصد رهگیری و پیگیری مرسولات سازمانی خود را دارند، با مراجعه به سایت راهور و انتخاب گزینه رهگیری مدارک سازمانی، می‌توانند از آخرین وضعیت صدور و ارسال مرسولات سازمانی باخبر شوند. از طریق گزینه رهگیری مدارک سازمانی در سایت پلیس راهور 120 می‌توانید برای رهگیری کارت سوخت خودرو، گواهینامه رانندگی، رهگیری سیم کارت، کارت پایان خدمت، اسناد موتورسیکلت و شناسنامه خودرو اقدام کنید.

رهگیری مدارک سازمانی به صورت آنلاین از سایت rahvar 120

رهگیری مدارک سازمانی به صورت آنلاین از سایت rahvar 120

 

6. استعلام تصادفات رانندگی از طریق سایت پلیس راهور 120

سامانه پلیس راهور امکان دریافت استعلام تصادفات رانندگی را در اختیار افراد قرار داده است. بعد از ورود به سایت و انتخاب این گزینه با وارد کردن شماره VIN کارت خودرو، می‌توانید استعلام تصادفات رانندگی خود را دریافت نمایید.

استعلام تصادفات در rahvar 120

استعلام تصادفات در سایت راهور

 

7. استعلام نمره منفی گواهینامه به وسیله سایت پلیس راهور 120

برای دریافت استعلام نمره منفی گواهینامه از سایت پلیس راهور 120، بعد از ورود به این سایت و انتخاب گزینه استعلام نمره منفی، کافی است شماره گواهینامه خود را وارد نمایید.

آگاهی از میزان نمره منفی گواهینامه

برای آگاهی از میزان نمره منفی گواهینامه خود، به بخش استعلام نمره منفی مراجعه کنید.

 

8. استعلام تخلفات از طریق ثبت نام در سامانه پلیس سخا

برای دریافت مجموع تخلفات رانندگی از سامانه سخا در سایت پلیس راهور 120 باید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا به سامانه پلیس سخا وارد شوید.
 • نام کاربری، رمز عبور و عبارت امنیتی را وارد و گزینه ورود را انتخاب نمایید.
 • از میان گزینه‌های موجود، خدمات راهور را انتخاب کرده و گزینه استعلام سرجمع تخلفات را انتخاب نمایید.
 • سپس در صفحه جدیدی که برای شما باز می‌شود؛ شماره پلاک ماشین خود را وارد و روی گزینه استعلام کلیک کنید.
استعلام یکجا تمام خلافی ها

استعلام سر جمع تخلفات از طریق سامانه سخا

 

دانلود نرم افزار راهور 120 از سایت پلیس راهور

برای این که بتوانید از نرم افزار راهور 120 استفاده نمایید، باید با امکانات آن آشنا باشید. سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در مرورگر خود سایت پلیس راهور را جستجو کنید.
 2. در انتهای صفحه اصلی سایت لینک دانلود نرم افزار پلیس راهور برای گوشی‌های اندرویدی قرار داده شده است. بعد از دانلود و نصب می‌توانید در آن ثبت نام کنید و از خدمات آن برخوردار شوید.

مزایا و معایب استفاده از سایت پلیس راهور 120

انتخاب سایت راهور برای تسویه تخلفات رانندگی مزایا و معایب زیر را به دنبال دارد:

 

مزایامعایب
معتبرترین راه برای استعلام و پرداخت جرائم رانندگیپایین بودن سرعت ارائه خدمات به خاطر احراز هویت سخا
امکان انتخاب و پرداخت موردی تخلفات رانندگیآفلاین بودن اطلاعات مربوط به استعلام و پرداخت خلافی
امکان استعلام از طریق بارکد مندرج در کارت ماشینپایین بودن سرعت در وارد کردن کد کپچا

امکان انتخاب و پرداخت موردی تخلفات رانندگی

یکی از مزایای استفاده از سایت راهور خلافی خودرو امکان انتخاب موردی جریمه‌های رانندگی است. همانطور که اشاره شد برخی از قبض‌های جریمه اگر طی 60 روز تسویه نشوند، مبلغ آن دو برابر می‌شود. قبض‌های تسلیمی، خودداری و الصاقی به خودرو جزء این دسته هستند. به کمک مزیت ذکر شده رانندگان در صورت لزوم می‌توانند صرفا این جریمه‌ها را انتخاب و پرداخت کنند.

آفلاین بودن استعلام و پرداخت خلافی خودرو از سایت راهور

یکی از معایب استفاده از سامانه پلیس، آفلاین بودن اطلاعات مربوط به تخلفات رانندگی است. این سامانه اطلاعات جریمه‌ها را با یک هفته تاخیر نشان می‌دهد. بعد از پرداخت خلافی ماشین، بین 72 ساعت الی یک هفته زمان لازم است تا این تغییرات در پروفایل شخصی افراد اعمال شود.

پایین بودن سرعت در وارد کردن کد کپچا

یکی دیگر از معایب استفاده از سایت پلیس راهور 120، اختلال در ورود کد کپچا – کد امنیتی چند رقمی- است. این اختلال در برخی روزها بسیار تکرار می‌شود به حدی که کاربران را کلافه می‌کند.

اعتراض به خلافی خودرو از راهور 120

در این قسمت مقاله قصد داریم در مورد نحوه اعتراض به استعلام خلافی خودرو، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. معمولا افراد قبض جریمه، وضعیت تخلفات و استعلام خلافی خودرو اعتراض دارند. در ادامه روش اعتراض به هر کدام از این دو مورد را با هم بررسی می‌کنیم.

نحوه اعتراض به قبض جریمه

در صورتی که به قبض جریمه اعتراض دارید، باید به مرکز پلیس راهور 120 مراجعه و شکایت خود را طرح کنید.

نحوه اعتراض به صورت وضعیت خلافی خودرو راهور و استعلام خلافی خودرو

اگر به صورت وضعیت تخلفات و استعلام خلافی خودرو اعتراض دارید باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه و به صورت حضوری اعتراض خود را ثبت کنید. در این دفاتر اعتراض شما را به مرکز اجرائیات کشور ارسال می‌کنند و در نهایت ظرف مدت زمان 24 ساعت، نتیجه اعتراض را به شما اعلام می‌کنند.

عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث معتبر

نداشتن بیمه شخص ثالث یکی از سنگین‌ترین جرائم رانندگی است. ارتکاب به این تخلف افزون‌بر جریمه نقدی، عواقب زیر را برای صاحب وسیله نقلیه به دنبال دارد:

 1. متوقف شدن ماشین توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، فرستادن خودرو به پارکینگ، تحمیل هزینه‌های مربوط به ترخیص وسیله نقلیه از پارکینگ پلیس
 2. تحمیل تمام خسارات ناشی از حوادث رانندگی به مالک خودرو مقصر
 3. تعلق گرفتن جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث
 4. نداشتن امکان معامله خودرو

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟

اگر از طرفداران استفاده از خدمات غیر حضوری هستید، برای تمدید به موقوع یا خرید بیمه شخص ثالث از کارگزاری‌های آنلاین بیمه استفاده کنید. بیمه دات کام یکی از معتبرترین سامانه‌های آنلاین خرید انواع بیمه است. برای تهیه بیمه‌نامه اجباری ماشین به بخش محصولات سایت بروید.

همه چیز در مورد سایت پلیس راهور ۱۲۰

سایت راهور خلافی خودرو یکی از امکاناتی است که بسیاری از امور را برای شهروندان راحت کرده است. این سایت به عنوان معتبرترین سامانه آنلاین استعلام و تسویه جریمه‌های رانندگی شناخته می‌شود که درباره آن بطور مفصل صحبت کردیم. اگر در خصوص این موضوع سوال یا ابهامی دارید، برای ما کامنت بگذارید. کارشناس‌های بیمه دات کام در کوتاه‌ترین زمان پاسخگوی شما هستند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه ماشین
03 آوریل 2024 / مقالات بیمه بدنه / مقالات بیمه شخص ثالث

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین توسط کدام شرکت ارائه می‌شود؟

برای تهیه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، نیاز است سقف تعهدات هر دو بیمه‌نامه را در نظر گرفت؛ بهترین پکیج بیمه خودرو را در این مقاله بیابید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
سیروس
07 آوریل 2024

در هیچ شرایطی سایت پلیس راهور 120 باز نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  07 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  احتمالا اختلال سیستمی است.

person
علی
23 مارس 2024

با درود فراوان
ساکن کوچصفهان گیلان هستم و پلاک ماشینم تهران می‌باشد زمان کرونا بخاطر بیماری قلبی و عمل جراحی قلب و تردد از کوچصفهان به رشت از فرمانداری بخاطر پلاک تهران مجوز تردد گرفتم و برای درمان تردد کردم اخیرا پیامک آمده که سه بار جریمه ۵۲۵هزار تومانی بخاطر کرونا شدم در صورتیکه مجوز تردد تا پایان طرح را داشتم به پلیس راهور مراجعه کردم جواب قانع کننده ای ندادند .

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  تنها راه رسیدگی به این موضوع مراجعه به راهنمایی و رانندگی یا دفاتر پلیس +10 است.

person
محمد
16 مارس 2024

سلام وقتتون بخیر .من الان دو سه ساله ماشینم رو فروختم. و الان ماشین ندارم. ولی جریمه ها هنوز واسه من میاد و امروز کلی نمره منفی و اخطار ضبط گواهینامه برام ارسال شده . راهنمایی و رانندگی هم رفتم جوابی ندادند .من چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  استعلام پلاک خود را دریافت نمایید.

   person
   سیروس
   07 آوریل 2024

   هیچ راهی غیر مراجعه حضوری نیسا / هیچ سامانه ای پاسخگو نیست

person
محمد
07 ژانویه 2024

شهر زنجان پارک خودرو جلوی درب پارکینگ به مدت نیم ساعت تماس پی در پی با ۱۲۰ و بوق اشکال و ۱۱۰ میگوید به ما ربطی ندارد بعد از یکساعت راننده خودرو تشریف آورده و خودرو را از جلو درب برداشت در این مواقع به کجا باید مراجعه کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  07 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  با پلیس راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید.

person
فرشاد امیری
09 جولای 2023

سلام خسته نباشید مهر ۱۴۰۲پیش فروش ایران خودرو ماشین برنده شدم الان می‌خوام بفروشم چقدر مالیات بدم همون ۳۰درصد که میگن،؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 جولای 2023

  سلام. از سامانه پلیس راهور استعلام بگیرید.

person
مجید
09 جولای 2023

سلام خسته نباشید آیا تخفیف بیمه وانت رو میشه به سواری انتقال داد

  person
  نویسنده بیمه
  09 جولای 2023

  سلام. خیر

person
ن
04 دسامبر 2022

با سلام. بیزحمت سرعتگیر خیابانها را با رنگ زرد یا سفیدو… مشخص فرمائید./ در برخی از خیابانهای زاهدان سرعتگیر های مرتفع همرنگ آسفالت است که سبب خسارت به اتومبیلها میگردد./

person
farzin kakayi
19 اکتبر 2022

با کمک این سایت میشه قبل خرید ماشین کسی ببینی ماشین دست چند نفر بوده قبلاً؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 اکتبر 2022

  سلام خیر

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید