۰۴ آذر ۱۴۰۲

استعلام نمره منفی گواهینامه به ۴ روش+اعتراض و پاک کردن نمره منفی

شاید شما یا دوستانتان که بی محابا رانندگی می‌کنید، حداقل یک بار تجربه تخلف رانندگی و دریافت اس ام اس نمره منفی گواهینامه را داشته‌اید. با دریافت این پیامک، علاوه بر ناراحتی به فلسفه آن نیز فکر کرده‌اید و گفته اید: ” کاش جریمه‌ها فقط نقدی بود” ولی دیگر اتفاقی است که پیش آمده است. شما باید علاوه بر رانندگی ایمن درآینده، شناخت کافی نسبت به تخلفات دارای نمره منفی گواهینامه کسب نمایید. در این مقاله در صدد هستیم صفر تا صد نمره منفی گواهینامه، شرایط تخلف دارای نمره منفی و … را بررسی کنیم. این اطلاعات به رانندگی کم‌خطرتر و بدون جریمه و نمره منفی شما کمک خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

نمره منفی گواهینامه چیست؟

همان‌طور که قبلا در مقاله خلافی خودرو چیست بیان کردیم، جرایم رانندگی در سه دسته زیر جای می‌گیرند:

 • جریمه مادی رانندگی
 • جرایم توقیف خودرو
 • جریمه نمره منفی رانندگی

جریمه نمره منفی یا همان نمره منفی گواهینامه، یکی از انواع مختلف جرایم رانندگانی است که قوانین راهنمایی و رانندگی را نقض می‌کنند. این جریمه در قالب یک امتیاز منفی در سیستم راهنمایی و رانندگی برای گواهینامه این افراد ثبت می‌شود. این جریمه نمره منفی برای سختگیری و تنبه رانندگانی مفید واقع می‌شود که جریمه نقدی ماشین برایشان اهمیتی ندارد. هر سطح از امتیاز منفی با سطح مشخصی از پیامدها همراه است. این نوع جریمه مختص وسیله نقلیه نیست؛ بلکه به نوعی مختص خود فرد راننده عنوان می‌شود. هدف از این جریمه، افزایش احتمال رعایت قانوت توسط رانندگان و کاربران ترافیک است.

 

نمره منفی بیش از حد گواهینامه منجر به توقیف خودرو می‌شود.

نمره منفی بیش از حد گواهینامه منجر به توقیف خودرو می‌شود.

تقریبا همه‌ی ما بر این موضوع واقفیم که ۸۲ درصد از تصادفات در جاده ناشی از سبقت و تخطی از حداکثر سرعت مجاز در معابر است. عدم توجه به رانندگی،صحبت کردن با تلفن همراه حین رانندگی و کنترل نکردن مناسب وسیله نقلیه به دلیل خواب آلودگی همه و همه باعث خسارات جبران ناپذیر خواهند شد. در این شرایط نه تنها اعمال جریمه برای تخلفات نام‌برده صورت می‌گیرد بلکه نمره منفی برای رانندگان نیز لحاظ خواهد شد.

 

آیا نمره منفی به همه جرایم رانندگی تعلق می‌گیرد؟

باید بگوییم که خیر. همان طور که گفتیم سه نوع جریمه برای مجموع ۱۷۲ تخلف رانندگی لحاظ شده است. ۲۰ مورد از تخلفات با اختصاص امتیاز منفی به گواهینامه راننده متخلف همراه است که در ادامه مقاله با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

جدول نمره منفی رانندگی سال ۱۴۰۲

امتیاز منفی تخلفات وسایل نقلیه عمومی و سنگین با وسایل نقلیه شخصی تفاوت دارد. در جدول زیر، لیست جرایم نمره منفی رانندگی ۱۴۰۱ به شرح زیر است

ردیفتخلفات رانندگی همراه با امتیاز منفیوسایل نقلیه عمومی و سنگینوسایل نقلیه شخصی
۱تجاوز از سرعت مجاز بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت۱۵۱۰
۲سبقت غیرمجاز در راه های دو طرفه۱۰۵
۳حرکات نمایشی نظیر دور زدن در درجا یا تک چرخ زدن با موتور۱۰۸
۴حرکت مارپیچ۵۳
۵عبوراز چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی۱۰۵
۶عبور از محل ممنوع۶۴
۷دنده عقب در بزرگراه و آزادراه‌ها۷۵
۸رانندگی هنگام مصرف مشروبات الکلی یا مواد روانگردان۲۰۱۰
۹تجاوز از سرعت مجاز( بیش از ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت)۱۰۵
۱۰عبور وسایل نقلیه از پیاده رو۷۵
۱۱تجاوز به چپ از محور راه۹۵
۱۲دور زدن در محل ممنوع۵۳
۱۳رعایت نکردن حق تقدم عبور۶۴
۱۴استفاده از تلفن همراه حین رانندگی با سرعت بالای ۶۰ کیلومتر۵۳
۱۵نقص فنی موثر یا نقص لامپ ها و روشن نشدن آن ها در شب۶۳
۱۶رعایت نکردن قوانین ایمنی هنگام حمل محموله های خطرناک۸۸
۱۷رانندگی با وسایل نقلیه عمومی بیش از زمان مجاز۷
۱۸بی توجهی به فرمان ایست مراقبین عبور و مرور محصلین یا پلیس مدرسه۵۳
۱۹رعایت نکردن مقررات حمل بار۸۵
۲۰رعایت نکردن شرایط گواهینامه نظیر عینک، سمعک یا تجهیزات خاص۷۳

نحوه اعمال محدودیت‌های جریمه نمره منفی گواهینامه چگونه است؟

هر سطح از امتیاز منفی با سطح مشخصی از پیامدها همراه است که طی مراحل زیر توضیح می‌دهیم:

مرحله اول محدودیت‌های جریمه نمره منفی گواهی نامه

طبق قوانین پلیس راهور، اگر امتیاز منفی رانندگی شما به ۳۰ برسد، گواهینامه رانندگی به مدت ۳ ماه توقیف می‌شود. همان طور که می‌دانید، نداشتن گواهینامه به معنای عدم امکان نشستن پشت فرمان و رانندگی است. اگر شما در این شرایط پشت رل بنشینید و از بدشانسی، تصادفی را نیز تجربه کنید، بیمه شخص ثالث هیچ خسارتی را به شما پرداخت نخواهد کرد. بعد از گذشتن زمان توقف گواهینامه، راننده می‌تواند با پرداخت مبلغ ۶۰هزار تومان، گواهینامه خود را مسترد نماید.

مرحله دوم محدودیت‌های جرایم نمره منفی دار

اگر بعد از طی مرحله اول محدودیت‌های نمره منفی رانندگی، تعداد نمرات منفی شما به ۲۵ مورد برسد، گواهینامه‌تان به مدت طولانی‌تر شش ماه توقیف می‌شود و نمی‌توانید رانندگی کنید. ضمنا هزینه پس گرفتن گواهینامه در این شرایط ۹۰ هزار تومان تعیین شده است.

مرحله سوم محدودیت‌های جرایم رانندگی دارای امتیاز منفی گواهینامه

رسیدن امتیاز منفی رانندگی شما به ۲۰ با پیامد بسیار ناراحت کننده‌ای همراه است: توقیف گواهینامه رانندگی به مدت یک سال خدا به دادتان برسد!!! چون باطل شدن گواهینامه همانا و دویدن و رفتن سر کلاس رانندگی و آزمون‌ آیین نامه و شهری همان.به علاوه باید مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز برای گرفتن گواهینامه جدید به حساب خزانه عمومی واریز گردد.

نمره منفی گواهینامه چگونه ثبت می‌شود؟

طبق قانون مسئولیت(مالک خودرو مسئول خودرو است)، اگر تخلف از طریق دوربین ثبت شده باشد، پلاک خودرو وارد سامانه می‌شود؛ سپس، نمره منفی برای گواهینامه مالک خودرو، لحاظ می‌شود. گاهی اوقات نیز پلیس راهور شماره گواهینامه را وارد سیستم کرده و تخلف را ثبت می‌کند. در این شرایط جریمه نمره منفی گواهینامه مستقیم به شخص خاطی تعلق می‌یابد.

اگر راننده ثابت کند که تخلف مربوط به او نیست( به عنوان مثال شماره پلاک خودرو به اشتباه وارد شده است)، می‌تواند به واحد اجراییات راهنمایی و رانندگی مراجعه کرده و نمره منفی خود را پاک نماید یا به متخلف واقعی انتقال دهد.

همچنین اگر راننده‌ای در طول ۶ ماه هیچ تخلفی را مرتکب نشده و نمره منفی جدیدی برای وی ثبت نشود تمامی نمرات منفی قبلی که در سیستم برای او ثبت شده از بین خواهد رفت. چنانچه گواهی‌نامه شخصی دوبار به علت نمره منفی توقیف شده باشد و چیزی تا ابطال گواهی‌نامه وی نمانده باشد اگر به مدت یک سال هیچ تخلفی به نام وی ثبت نشده باشد نمره منفی گواهی‌نامه اش پاک خواهد شد.روال پاک شدن نمره منفی گواهینامه به صورت اتوماتیک است.

یکی از نکات مهم، ثبت نمره منفی به دلیل ارتکاب جرایم ستاره دار است. این جرائم نمره منفی بیشتری دارند که می‌توانند باعث ضبط گواهینامه هم شوند.

به گفته رئیس پلیس راهور، در انتهای تابستان ۱۴۰۱ حدود ۱۲,۰۰۰ راننده در آستانه‌ی ابطال گواهینامه قرار داشته‌اند. همچنین سردار هادیانفر از طراحی گواهینامه‌های طلایی و نقره‌ای برای رانندگان قانونمند خبر داد؛ بر اساس طرح جدید پلیس راهور، احتمالاً در آینده‌ای نزدیک، به رانندگان قانونمندی که تصادف و جریمه نداشته‌اند، گواهینامه طلایی و به رانندگانی که این موارد برای آنها ناچیز بوده است، گواهی‌نامه نقره‌ای اعطا می‌شود. قطعاً دلیل پیشنهاد این طرح، نگرانی پلیس راهور و مردم از آمار بالای تصادفات جاده‌ای است؛ در سال ۱۴۰۱ بیشتر از ۱,۱۰۰,۰۰۰ حادثه رانندگی اتفاق افتاده که منجر به مرگ ۱۹,۴۹۰ نفر از هم‌وطنانمان شده است. شما می‌توانید از طریق برنامه استعلام نمره منفی گواهینامه، از وضعیت نمره منفی خود آگاه شوید.

توضیحات بالا کمی گیج کننده به نظر می‌رسد. شاید از خود بپرسید:

جریمه و نمره منفی به چه کسی تعلق دارد؟ مالک یا راننده خودرو؟

طبق آخرین نظر سرهنگ احمد کرمی اسد، رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا، اگر پلیس شخصا تخلف رانندگی را مشاهده کند و راننده متخلف حضور داشته باشد، پلیس راهور خودرو را متوقف می‌کند. اعمال قانون به صورت تسلیمی خواهد بود. در روش تسلیمی برگه خلافی، همان طور که از نامش پیداست، پلیس برگه جریمه را با مشخصات راننده و گواهینامه، مشخصات خودرو، نوع تخلف‌، محل و زمان تخلف و مشخصات افسرتکمیل می‌کند و به راننده تحویل می‌دهد. به این ترتیب نمره منفی برای راننده درج می شود و جریمه برای پلاک خودرو ثبت می‌شود.

در سایر موارد، اعمال جریمه و نمره منفی برای گواهینامه مالک خودرو خواهد بود. زیرا سیستم صرفا وسیله نقلیه را شناسایی و خوانش می‌کند.در این شرایط جریمه نمره منفی گواهینامه به صورت هوشمند در سوابق گواهینامه مالک ماشین درج می‌شود.

سقف میزان نمره منفی گواهینامه بیشتر از ۳۰ نیست

جریمه و نمره منفی برای گواهی‌نامه بسته به این‌که شما چند بار یک خطا را تکرار کردید و آن خطا چقدر در تصادفات رانندگی تاثیر گذاشته است لحاظ خواهد شد. بدیهی‌ست که برای تمامی تخلفاتی که مرتکب می‌شوید سقفی درنظر گرفته شده است و این فکر را نکنید که با پرداخت جریمه و پذیرش نمره منفی کم و زیاد آن در گواهی‌نامه باز هم بتوانید به رانندگی پرخطر خودتان ادامه دهید…

در حقیقت سقف نمره منفی گواهی‌نامه در بهترین حالت اگر شما در دور اول ثبت تخلفات و نمرات منفی باشید در مجموع ۳۰ نمره منفی است.در واقع پس از این‌که ۳۰ نمره منفی دریافت کردید گواهی‌نامه شما به مدت ۳ ماه ضبط خواهد شد.

جریمه امتیاز منفی برای گواهینامه مالک چندین خودرو

اگر شخصی حقیقی یا حقوقی تعداد وسایل نقلیه زیادی به نام خود ثبت کرده باشد، مسئولیت پلاک خودروها بر عهده خود این شخص است. با توجه به این قانون مسئولیت، واگذاری وسایل نقلیه به افراد غیر از مالک خودرو باید در کمال دقت و آگاهی صورت گیرد؛ به دلایل این چنینی، کارشناسان بیمه دات کام به بیمه‌گزاران توصیه می‌کنند که حتی الامکان از فروش وکالتی خودروی خود اجتناب نمایند.

آیا می‌توان نمره منفی را از پلاک خودرو به راننده متخلف منتقل نمود؟

اگر دارای چند خودرو هستید و نمره منفی برای پلاک خودروی شما ثبت شده است(در حالی که راننده متخلف شما نبوده‌اید)، می توانید به مرکز پلیس یا واحدهای رسیدگی به تخلفات مراجعه نمایید. بعد، شما با تکمیل فرم مربوطه، نسبت به انتقال جریمه نمره منفی گواهینامه مالک دارای چند خودرو به راننده متخلف واقعی اقدام نمایید.

چگونه استعلام نمره منفی گواهینامه بگیریم؟

تا این‌جا با نحوه ثبت این جریمه امتیاز منفی برای خودرو و راننده اطلاعاتی کسب کردیم، ولی این سوال پیش می‌آید که چگونه از جریمه نمره منفی به گواهینامه‌مان مطلع شویم؟

سه روش برای استعلام ریزنمره منفی گواهینامه وجود دارد :

استعلام جریمه نمره منفی به صورت آنلاین

با مراجعه به سایت پلیس راهنمایی و رانندگی یا همان سایت راهور، می‌توانید با وارد کردن شماره گواهینامه مندرج بر روی کارت گواهینامه خود از نمره منفی خود اطلاع یابید. با این عمل، تعداد نمره منفی و دفعه‌های ارتکاب هریک از تخلفات نمره منفی دار در جدولی ارائه خواهد شد.

البته ما متوجه شدیم که سایت راهور خلافی خودرو، لیست تخلفات را با تاخیر چند روزه به اطلاع کاربران می‌رساند و مرتبا و به صورت آنی، به روزرسانی نمی‌شود.پس عدم مشاهده فوری تخلفات‌ رانندگی‌تان معمول خواهد بود.

ارسال پیامک برای استعلام جریمه نمره منفی

شماره گواهینامه خود را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال نمایید و از میزان جریمه امتیاز منفی برای گواهینامه خود مطلع شوید.

تماس تلفنی با شماره تماس ۸۸۲۸۸۸۸۸ برای اطلاع از تخلف رانندگی

با گرفتن شماره تماس ۰۲۱۸۸۲۸۸۸۸۸ از گوشی ثابت یا همراه خود، به راحتی از میزان تخلفات و جرایم وسیله نقلیه و گواهینامه خود اطلاع کسب کنید.

دریافت نمره منفی از اپلیکیشن پلیس من

راه سریع‌تر دیگر دریافت نمره منفی گواهینامه از طریق اپلیکیشن پلیس من است. خدمات مختلفی از جمله تمامی خدمات پلیس+۱۰ از طریق این برنامه موبایلی قابل انجام است. برای گرفتن نمره منفی کافی است تا وارد خدمات راهور شوید. البته باید هزینه‌ای را پرداخت کنید.

از آن‌جا که روند ثبت آنلاین تخلفات توسط دوربین‌ها و سیستم‌های هوشمند یا حتی ثبت فیزیکی تخلفات توسط پلیس با احتمال اشتباه در ارقام و در نتیجه ثبت نادرست تخلف برای گواهینامه شما همراه است، شاید استنباط شما این باشد که تخلف به اشتباه برای گواهینامه‌تان ثبت شده است، در این موارد چه باید کرد؟

اعتراض به جریمه نمره منفی گواهینامه

در صورت اعتراض به نمره منفی گواهینامه خود، شما می‌توانید به واحدهای اجراییات تخلفات در سراسر کشور مراجعه نمایید. سپس با تکمیل فرم مربوطه و ارائه مدارک، شکایت خود را در باره نمره منفی متعلق به رانندگی‌تان ارائه دهید. کارشناسان ذی صلاح با بررسی مدارک راننده معترض، به این دعوی رسیدگی کرده و رای خود را صادر خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اعتراض به نمره منفی گواهینامه به اینجا مراجعه نمایید.

مدارک اعتراض به تخلف رانندگی دارای امتیاز منفی گواهینامه

مدارک مورد نیاز برای اعتراض به جرایم امتیاز منفی تعلق یافته به گواهینامه به شرح زیر است:

 • اصل گواهینامه رانندگی
 • کارت مالکیت خودرو
 • وکالت نامه یا قول نامه یا هر سند نشان دهنده مالکیت خودرو
 • فرم درخواست اعتراض به نمره منفی متعلق به گواهینامه

چگونه امتیاز منفی گواهی نامه خود را پاک کنیم

ممکن است این سوال شما هم باشد که نمره منفی گواهینامه چگونه پاک میشود. روش‌‌های مختلفی برای حذف نمره منفی گواهینامه وجود دارد:

اگر به مدت شش ماه بعد از تخلف نمره منفی خود ( یعنی در مرحله نخست ۲۹ امتیاز منفی و ۲۴ امتیاز منفی مرحله دوم)، رانندگی ایمن و مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی داشته باشید و تخلف دارای نمره منفی انجام ندهید،تمام نمرات قبلی گواهینامه‌تان به صورت خودکار پاک خواهد شد. اگر تخلفات منفی‌تان حذف شوند، تخلف بعدی‌تان به عنوان اولین نمره منفی ثبت می‌شود. پس سعی کنید که با رعایت قوانین رانندگی، کارنامه و سوابق گواهینامه خود را سیاه نکنید.

اما اگر در مرحله سوم یعنی امکان ابطال گواهینامه‌تان باشید، شرایط‌تان کمی بغرنج است. در این شرایط ، اگر مجموع امتیازات منفی‌تان به مدت یک سال کمتر از ۲۰ باشد، سابقه تخلفات گذشته‌تان و نمرات منفی مربوطه حذف خواهد شد.

 

نداشتن بیمه شخص ثالث یکی از دلایل نمره منفی است

نداشتن بیمه شخص ثالث یکی از دلایل نمره منفی است

 با همه این تفاسیر گاهی دیده می‌شود که هنوز جرایم نمره منفی بعد از یک سال حذف نشده است. کارشناسان راهور می‌گویند:” نمره منفی بعد از یک سال در صورت عدم رخداد تخلف دیگر، بلااثر خوهد بود حتی اگر از گواهینامه حذف نشده باشد. پس آرامش خود را حفظ کنید. جای نگرانی نیست. ولی باید دقت کنید که همواره تعداد نمره منفی‌تان از حد نصاب مندرج در قانون نمره منفی که در بالا اشاره کردیم، کمتر باشد.

بخشودگی نمره منفی گواهینامه

محرومیت از رانندگی برای هر راننده‌ای دلهره‌آور است. به همین دلیل بهتر است بدانید که اگر برای دفعه سوم نمره شما به عدد ۲۰ برسد، از رانندگی محروم می شوید. همچنین برای استفاده از طرح بخشودگی نمره منفی گواهینامه می‌توانید به سایت پلیس راهور مراجعه کنید تا در صورت امکان از آن استفاده کنید. 

بیمه اتومبیل و رانندگی ایمن: کاهش امتیازات منفی رانندگی

با توجه به تعدد وسایل نقلیه در خیابان‌ها و جاده‌ها و امکان بروز تصادفات، اصولا کارشناسان بیمه دات کام ، رانندگی ایمن و رعایت مقررات رانندگی را به همه بیمه‌گزاران توصیه می‌کنند.به این ترتیب، یکی از اهداف صنعت بیمه که بالا بردن ضریب ایمنی و سلامتی بیمه‌گزاران و کاهش خسارات است، حاصل خواهد شد.

به علاوه بیمه مرکزی برنامه‌های را در دست اجرا دارد که در آن‌‌ها، ایجاد زیرساخت‌های اطلاعاتی و اعمال ویژگی‌های راننده نظیر سابقه رانندگی، میزان تخلفات رانندگی در محاسبه حق بیمه‌های اتومبیل نظیر بیمه بدنه و قیمت بیمه شخص ثالث لحاظ خواهد شد. تخلفات رانندگی کمتر نظیر عدم وجود جریمه نمره منفی گواهینامه از نظر مالی هنگام خرید بیمه نیز به نفع بیمه‌گزار خواهد بود. این جاست که یک تیر و دو نشان با رعایت قوانین رانندگی حاصل خواهد شد: رانندگی ایمن و نرخ بیمه اتومبیل کمتر. امید است با چنین تمهیداتی، گام‌‌هایی بلند در توسعه بیمه در کشورمان برداشته شود.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
ازادپور
۱۲ آذر ۱۴۰۲

سلام ۹ ماه گواهینامه گرفتن تو یه اصفهان اداره پست و پلیس+۱۰ راهنمای رانندگی رفتم میگن باید خود اون افسر وکه گواهینامه رو ازت گرفت پیدا کنی وازش بگیری ‌منم شهرستان دیگر چه باید بکنم راهنمایم کنین لطفاً باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. در این مورد اطلاعی نداریم.

person
عبی عمرانی
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشی من گواهیم توسط پلیس گرفته شده ولی الان هر جا میزنم نمره منفی صفره
اما راهنمایی رانندگی رفتم ی لیست داد از نمره منفی هام. اما لیستش مال دفعه ی قبل ۱۴۰۰بود ک سی نمره ی منفی داشتم ک گواهینامه سه ماه ضبط شد بعد از اون دیگه صفره نمره منفیم ولی گواهینامه گرفته چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

person
عباس لیل‌آبادی
۱۰ فروردین ۱۴۰۲

با سلام
بنده راننده کامیون با ۳۳ سال سابقه کاری و راننده نمونه سال ۹۶ کشور هستم…
چند ماه. یش بدلیل حمل اضافه بار جریمه شدم و مبلغ حدود ۵ میلیون تومان جریمه اداره راه را پرداخت کردم….
صاحب کالا و شرکت حمل و نقل در کجای این داستان حضور دارند؟
همانانی که راننده را مجبور به بارگیری اضافه می‌کنند؟
در کشورهای پیشرفته جهان صاحب کالا و شرکتهای حمل و نقل جریمه‌ای بیشتر از راننده را متحمل می‌شوند و اداره راه چنان برخوردی با آنان‌ می‌کند که دیگر این خلاف را انجام ندهند….
اما در کشور عزیز ما این راننده است که تمام مسئولیت‌ها به گردنش است…
بدتر اینکه راننده‌ای مانند بنده که ۳۵ سال رانندگی بدون تصادف داشته و در سال ۹۶ موفق به أخذ مدرک راننده نمونه سال شده الان با گرفتن نمره منفی برای حمل چند کیلوگرم اضافه بار در پیامک ارسالی از پلیس راهور راننده خطرناک خطاب میشوم….
لطفآ قدری تامل و تفکر در مورد پیام اینجانب….
امیدوارم این .پیام بدست سردار حمیدی عزیز برسد چراکه در سال ۹۶ تقدیر نامه راننده نمونه سال را از دستان مبارک ایشان گرفنه‌ام و برایم باعث افتخار است…….

  person
  آرمان
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام یکی دوستانم افرس رانندگی گواهی نامه اش گرفته میشه یک نفر گواهی نامه اش بزار این گوایی نامه خودش بگیر دردسر نمیشه براش

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

   سلام. لطفا از راهنمایی و رانندگی این موضوع را جویا شوید.

person
ابراهیم
۰۸ آذر ۱۴۰۱

با عرض سلام و خسته نباشید. آیا با تعویض گواهینامه پایه دوم به‌ پایه یکم نمرات منفی پاک می‌ شوند یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام باید از خود پلیس +۱۰ بپرسید.

person
نازنین
۰۷ آبان ۱۴۰۱

سلام، مدتی پیش کاملا با سرعت کم یه ۴۰۵ کوبید به من و رفت کمی جلو و صحنه رو بهم زد یعنی قشنگ من و مقصر نشون داد،زنگ زد مامور اومد و درگوش مامور گفت من فلانی هستم اصلا نذاشت من حرف بزنم دفاع کنم بهم گفت تو مقصری و ۴ نمره منفی داد ، کاش این بی وجدان ها اسم مقدس پلیس و نمیگرفتن .. طرفی که با من تصادف کردهم مامور شخصی بود تا کی ظلم تا کی حق خوری

person
Reza
۲۲ مهر ۱۴۰۱

ماشین من رو هم گرفتن به علت سبقت غیر مجاز چون چون ۵متر زود تر سبقت رفتی با این که جلو کامل مشخص بودو دوتا جریمه دیگه هم انحراف به چپ نوشت تا بتونه به پارکینگ منتقل کنه یعنی چی آخه این درست نیست پول مردم اینجوری خوردن

  person
  Kapitan
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام من ۳۹نمره منفی داشتم کواهینامه رو پلیس راه فردوس گرفته الاحدود دوماه هست که بیکارم درضمن پایه یک هم دارم ولی رسید پلیس را و دارم میشه با رسیدش کار کنم بعدم ازکجا باید کواهینامه ام روبگیرم بعدم ۳۹ نمره منفی پاگ مشه

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۱ آبان ۱۴۰۱

   سلام بهتر است که از یک افسربپرسید. اینکه آیا آن رسید اعتبار دارد یا خیر.

    person
    پایه یک ۱
    ۰۷ آبان ۱۴۰۲

    شما که کارشناس بیمه هستین! گواهینامه که گرفته میشه یعنی راننده حق رانندگی ندارد. یعنی بدون گواهیناهمه هست!

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۷ آبان ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     تا زمانی که گواهینامه صادر نشود و به دست فرد نرسد اجازه رانندگی ندارد.

  person
  Kapitan
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام من۳۹ نمره منفی داشتم پایه یکم دارم پلیس.راه فردوس گرفته است الان حدود۲ماه هست آیا میتونم با سید پلیس راه کارکنم ووقتی کواهینامه ام روبدن ۳۹ نمره منفی پاگ می‌شود یا ۳۰ نمره اش پاک میشود

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۱ آبان ۱۴۰۱

   سلام متوجه سوالتان نشدیم. اما بهتر است که از یک افسر بپرسید.

person
شیرزاد محبی
۲۳ شهریور ۱۴۰۱

برای استعلام نمره منفی میشه بصورت پیامکی اقدام کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بله

   person
   آرمان
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

   سلام یکی دوستانم افرس رانندگی گواهی نامه اش گرفته میشه یک نفر گواهی نامه اش بزار این گوایی نامه خودش بگیر دردسر نمیشه برای این طرفی که گواهی نامه اش گذاشته

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

    سلام. از راهنمایی و رانندگی سوال بفرمایید.

person
Kapitan
۰۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام من۳۹ نمره منفی دارم وگواهینامم هم به‌مدت سه ماه توقیف نشده آیا بعداز شش ماه جریمه نشم نمره منفی هام پاک می شود

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام با نمره منفی شما بهتر است که از دفتر پلیس +۱۰ دقیقترش را بپرسید.

person
Reza
۱۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام ماشین من ۱ هفته اس پارک شده دم خونه تو این یک هفته ۱۵ نمره منفی ب گواهینامه تعلق گرفته؟!

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام احتمالا یک نفر با دستکاری پلاک ماشین خود، شبیه به پلاک خودروی شما شده است.

person
ادریس احمدنژاد
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام،من نزدیک۲۰ساله راننده ام برای اولین بار بخاطر سرعت غیرمجاز متجاوز از ۳۰کیلومتر جریمه شده ام،پلیس جون هیچ ارزش به رانندگی ایمن من در۲۰ سال نداده در اولین بار هم جریمه کرده وهم نمره منفی داده،ومن هم اگر با این پیام تجدید نظر نکنن همه دوربین های استانمان را می دونم از این به بعد کاملا از خجالتشان در می آیم چون راننده راهم و همیشه در جاده،باتشکر

person
ادریس احمدنژاد
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام،من نزدیک۲۰ساله راننده ام برای اولین بار بخاطر سرعت غیرمجاز متجاوز از ۳۰کیلومتر جریمه شده ام،پلیس جون هیچ ارزش به رانندگی ایمن من در۲۰ سال نداده در اولین بار هم جریمه کرده وهم نمره منفی داده،ومن هم اگر با این پیام تجدید نظر نکنن همه دوربین های استانمان را می دونم از این به بعد کاملا اظهاراتشان در می آیم چون راننده راهم و همیشه در جاده،باتشکر

person
hashem manoocheri
۰۱ مرداد ۱۴۰۱

راهی واسه پاک کردنه پاک کردن نمره منفی گواهینامه وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله اما اگر مرتکب جریمه نشوید، امکان پذیر است.

person
سید اکبر
۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام بنده درجاده مجلس به بروجن به علت ریپ زدن ماشین یک خاور ویک تک جاو بنده باسرعت ۲۰کیلو متر هم پلیس را دیدم وروبروهم ماشین نبود با زن وبچه چون که بچه خواست رفع حاجت کنه سبقت گرفتم .ایست داد جریان هم گفتم .بعد اساعت پیام آمد ۲۱۰هزارجریمه ونمره منفی .پلیس هم گفت اینترنت قطعه ثبت نمیکنم .خدا ی برا یک کارگر سخته

person
ستارپور
۱۵ تیر ۱۴۰۱

سلام جدول نمره منفی گواهینامه چیه؟ چرا شما ندارید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، همان اطلاعات مربوط به نمره منفی است که در مقاله نوشته ایم.

person
علیرضا
۱۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام من گواهینامه ندارم و سرعتم هم از حد مجاز ۵۰ تا بیشتر بود پلیس راه تابلو زد ولی من بخاطر نداشتن گواهینامه واینستادم ماشین هم به نام دوست پدرمه ایا نمره منفی برای گواهینامه او میره؟ چند نمره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، تمامی موارد خلافی برای ایشان ثبت می شود. چقدر نمره منفی اطلاعات بیشتر از مقاله نداریم.

person
ناشناس
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام .من ۱۳ نمره منفی دارم و توی سایت زده مطابق بند ۱ مجاز به رانندگی نیستم. این یعنی چی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ما که نمی دانیم تخلف شما چه چیزی بوده است.

person
جاوید
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

با عرض سلام خدمت کارشناسان محترم. من ۲۸ نمره منفی دارم و باید ۶ ماه نمره منفی نگیرم تا پاک شه میخواستم بدونم از کجا استعلام بگیرم که تاریخ آخرین نمره منفی من کی بوده که ۶ ماه از اون تاریخ شروع شده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، روش های استعلام را نوشته ایم. مقاله را کمی مطالعه کنید.

person
کیان
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام یه پیامک ۱۰ نمره منفی گواهینامه واسه خط تلفن من آمده ولی اصلا این شماره گواهنمامه من نیست و این خط تلفن هیچ پلاکی و هیچ گواهنمامه ثبت نکردم ؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز حتما اشتباهی شده به دفتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

person
سینا
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام
اگر صاحب ماشین گواهینامه نداشته باشه
وراننده کس دیگه ای باشه و قبض جریمه تسلیمی نباشد یعنی پلیس ماشین رو نگه نداره وجریمه بزنه نمره منفی به چه کسی تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، وقتی پلیس متوجه نشده که راننده چه کسی است، برای صاحب اصلی حساب می شود.

person
یدالله
۲۷ اسفند ۱۴۰۰

۶ نمره منفی ۹۸تا الان حالا۷ماه که جریمه نشدم باز هم پاک نشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، پس با واحد سازمان مربوط مراجعه کنید.

   person
   باهنر
   ۰۷ دی ۱۴۰۱

   سلام سوال منم همینه چرا چرا نمره منفی گواهینامه پاک نمیشود؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ دی ۱۴۰۱

    سلام به اداره مربوطه مراجعه کنید ولی باید پاک شود.

person
سیدمحمد طباطبایی
۲۶ اسفند ۱۴۰۰

با سلام و احترام اینجانب طباطبایی در ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ در کنار رود ارس رانندگی میکردم که دیدم پلیس راهور با گوشی شماره منو ثبت کرد بعد برگشتم و اومدم بهش گفتم که اخه چه تخلفی از من سرزده ؟ من که با سرعت ۶۰ میرفتم و سبقت هم نداشتم گفت که الکی انحراف به چپ داشتی و یعد گواهینامه منو گرفت ۲۱۰۰۰۰تومن جریمه کرد و دو سه روز بعد بهم پیام اومد که ۵ نمره منفی بغلت تخلف در محور جلفا ارس شامل شما شده و حالا امروز ۲۶ اسفند ۱۴۰۰برام پیام اومده چون نمره منفی دارید در رصد پلیس راهور هستید در حالیکه از ان تاریخ به بعد بنده هیچ تخلفی مرتکب نشده ام چکار کنم ؟ لطفا منو راهنمایی فرمائید.با سپاس سیدمحمد طباطبایی

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما باید به واحد مربوط به گزارش تخلف ناجا مراجعه کنید.

person
ج و
۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام بنده باماشین سنگین کارمیکنم صاحب ماشین بامن هست استعمال موادمخدر میکند منم شوفرم داخل ماشین استفاده میکند منم بااستمال اون ادرارم مثبت شده ایاراهی هست برای اعتراض چونگواهینامه من توقیف شده منم کارگر دارای ۳فرزندودختر دم بخت لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما باید با کارشناس حقوقی یا یک کارشناس در آن سازمان صحبت کنید.

person
رمضانی
۰۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام واقعا جای تآسف داره پلیس راهور کاملا شخصی برخورد میکنه اگه از خودرو پیاده شدی تعظیم کردی مقدار جریمه کمتر میشه وگرنه…دیروز در آزادراه تهران چالوس پلیس راهور با اشاره دست به خودرو پشت سر من دستور توقف میده و من هم به مسیر ادامه میدم چند دقیفه بعد پیامک میاد با این مضمون عدم توجه به دستور پلیس ،نبستن کمربند ،استفاده از تلفن همراه مبلغ ۲۱۰۰۰۰ تومان جریمه (که هیچ کدام صحت ندارد) تقربا نیم ساعت دیگه بعد از پمپ بنزین نسا یک دفعه یک مامور اومد وسط جاده دستور توقف داد(در حالیکه که خودرو پلیس رو ابتدای جاده فرعی پنهان کرده بودن) ۲۱۰۰۰۰ تومان جریمه دیگه به علت سبقت البته باسرعت حدود ۵۰ کیلومتر در نقطه ای که خط وسط جاده ممتد نبود و هرچه توضیح دادم تآثیر نداشت فکر کنم با همکار قبلی هماهنگ کرده بودن، بماند یک خودرو دیگه با شرایط مشابه رانندش اومد پایین به همراه همسرشون کلی از مامور التماس کردن و بالاخره جریمه نشدن خدا رو شکر.
الان هم یک پیامک اومد با مضمون ۵ نمره منفی .
قصد جسارت به همه ماموران رو ندارم اما امیدوارم این دو مامور سزای رفتارغیر انسانی خودشون رو ببیند ،نامردی هم حد و اندازه ای داره .
وجدانا اگر تخلف کرده بودم مشکلی نبود باید پرداخت میکردم در حالیکه بنده و سرنشین هردو کمربند بسته بودیم و خبری از تلفن همراه هم نبود

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما می توانید این مورد را به سازمان مربوطه گزارش کرده و شکایت خود را ثبت کنید.

person
رضا
۲۲ بهمن ۱۴۰۰

با سلام.. واقعا ماموران پلیس راه وجدان ندارن. بنده تو مسیر راه بودم ی ماشین سنگین جلوی بنده بود جاده یطرفه بود اون ماشین سنگین نمیتونست از سربالایی حرکت کنه دیگه تقریبا ایستاده بود ی کم رفت کنار جاده ب بنده اشاره کرد گفت برو منم با رعایت قوانین و دیدم ک ماشین از روبرو نمیاد ازش رد شدم رفتم. بعد پلیس راه اومد منو گرفت و جریمه‌ام کرد ۲۱۰هزارتومان و ۵نمره منفی بهم داد.. حالا هرچی ب مامور توضیح میدم ک قضیه اینجوری بوده اصلا با بی احترامی محض با بنده حرف زدن ک انگار با ی حیوان حرف میزدن..این ماموران پلیس راه هیچ وجدانی ندارن شعور ندارن ادب و احترام حالیشون نیست و اصلا ما انسانها حساب آدم نمیکنن..قسم قرآن میخوری قبول ندارن قرآن قسم خدا میخوری قبول‌ ندارن خدا..ادم نمیدونه کجا بره حرفشو بزنه دادشو بزنه..

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، متاسفانه گاهی این مسائل پیش می آید، بیمه دات کام فقط مسئولیت اطلاع رسانی در خصوص بیمه و موارد به آن را دارد؛ اما شما می توانید از طریق اعتراض به نمره منفی و ناجا، شکایت خود را از نحوه برخورد مامور اطلاع رسانی کنید.

person
رسول
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام…بیش از یکسال از نمره منفی گذشته هیچ تخلفی هم نداشتم هنوز پاک نشده چیکار کنم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، همانطور که در مقاله نوشته ایم، شما باید به واحد اجرایی تخلفات رانندگی مراجعه کنید.

   person
   ابوالفضل افروزی خیرآباد
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

   سلام خسته نباشید..
   ببخشید گواهینامه من سه ماه ضبط شده تازه گیرفتم اگه با این سه ماه ضبط شده من خودم سه ماه هم خلاف نکنم میشه شش ماه بنده یک من پاک میشه لطفاً واسم بگین..تشکر

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، تمامی موارد که نوشته شده است، باعث پاک شدن نمره منفی گواهینامه خواهد شد.

person
بهنام
۰۷ بهمن ۱۴۰۰

درود بر شما
از کجا میتونیم پرینت بگیریم ببینیم برای چه جریمه ایی نمره منفی دادن بهمون؟بنده ۱۸ نمره منفی اومده رو گواهینامه م نمیدونم کی و کجا جریمه شدم😐

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما باید به سایت راهور ۱۲۰ یا به یکی از مراکز پلیس+۱۰ برای استعلام نمره منفی گواهینامه خود مراجعه کنید.

person
فرزین
۱۷ دی ۱۴۰۰

سلام پیامک اومده با شماره گواهینامه وپنج نمره منفی درج شده و زدم دیدم بله درسته ولی به اشتباه زده شده سوال اول آیا چقدر طول میکشه پاک بشه وچون من نه تا بحال خلاف داشتم از سال ۸۲ تا بحال هیچ نمره منفی نداشتم و الان اومده چکار کنم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۰

  سلام فرزین عزیز همان طور که داخل محتوا گفتیم طبق این فرایند شما می توانید با ارائه مدارک ذکر شده در محتوا به جریمه و نمره منفی گواهینامه خود اعتراض کنید : ”

  در صورت اعتراض به نمره منفی گواهینامه خود، شما می‌توانید به واحدهای اجراییات تخلفات در سراسر کشور مراجعه نمایید. سپس با تکمیل فرم مربوطه و ارائه مدارک، شکایت خود را در باره نمره منفی متعلق به رانندگی‌تان ارائه دهید. کارشناسان ذی صلاح با بررسی مدارک راننده معترض، به این دعوی رسیدگی کرده و رای خود را صادر خواهند کرد.

  person
  حمید
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

  سه بار که ظبط بشه بار چهارمی نداره شما باید دوباره ثبت نام و آموزش ببینی

person
مازیار بشارتی
۱۶ دی ۱۴۰۰

با عرض سلام و احترام نگفتید که اگر شخصی ۳ بار نمره منفی بیش‌از حد مجاز داشته باشد و برای کمتر از یک سال مجدد حداکثر نمره منفی بگیرد چه میشود؟ آیا پس از ۳ بار نمره منفی و ضبط گواهینامه شخص مدنظر برای بار چهارم گواهینامه ضبط شود چه میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی که بود ما در این مقاله آورده ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید.

person
علی رضا
۱۲ دی ۱۴۰۰

سلام ۶نمره منفی دارم نمیدونم کی کجا وسر چی خوردم.لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز همان طور که در محتوای مقاله هم توضیح دادیم شما به روش های مختلفی می توانید استعلام نمره منفی گواهینامه خود را بگیرید به عنوان مثال مراجعه به سایت پلیس راهور ، استعلام پیامکی و استعلام با شماره تلفن از روش های ذکر شده درون مقاله هستند . حتی اگر به نمره منفی خود اعتراض داشتید، شیوه اعتراض نیز در همین محتوای مقاله کامل توضیح داده شده است . اگر مطالعه کردید و جایی گنگ بود ما در خدمت هستیم.

person
رحیم
۱۹ آذر ۱۴۰۰

چطور با ارسال پیامک از نمره منفی خودمان آگاه شویم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰

  سلام رحیم عزیز شما می توانید شماره گواهینامه خود را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال نمایید و از میزان جریمه امتیاز منفی برای گواهینامه خود مطلع شوید.

person
سامان
۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام میزان نمره منفی عدم رعایت حق تقدم چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰

  سلام، اگر خودرویتان سنگین بوده باشد، ۶ در غیراینصورت ۴ است.

person
توفیق ابراهیمی
۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر ببخشید من ساکن کردستانم،گواهینامه بخاطر نمره منفی در بندر عباس گرفتن،بنظر شما کجا باید پیگیر بشم و گواهینامه م رو پیدا کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما بهتر است که در ابتدا به دفتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید. در آنجا می توانند شما را راهنمایی کنند یا دفتر راهنمایی و رانندگی شهر خود مراجعه کنید.

person
ویهان
۳۰ آبان ۱۴۰۰

وقتی اگر خودم پشت فرمان ماشین نباشم همسرم باشه و از چراغ راهنمایی و رانندگی عبور دوباره من نمره منفی میگیرم یا خانومم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰

  سلام ویهان عزیز نمره منفی به گواهینامه مالک خودرو تعلق می گیره نه کسی که پشت رل نشسته مگر پلیس او را توقیف کند

person
امیر
۲۷ آبان ۱۴۰۰

این پلیس ها خیلی کستاخ شدن یه گوشی میدن دستشون هر چی امد خوش امد اعتراضم میکنی قبول نمیکنند یه نو ع دزدی جدید دستبرد به جیب مردم

  person
  علی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

  دقیقا الکی ادم رو جریمه می کنند و عقده ای شدن
  منم جمعه جریمه شدم و راه راست تا ۵۰۰ متر و کامیون جلوم با سرعت ۱۰ ، سبقت گرفتم ۲۱۰ جریمه شدم.
  بعد جاده ها افتضاح، یکم به جای هزینه کردن رو دوربین ها خرج کنین جاده رو عریض تر کنین. تا کی می خواین از جیب مردم ارتزاق کنین

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، احتمال منطقه سبقت ممنوع بوده است.

person
عدالت خدا و عدالت قانون گزار
۲۰ آبان ۱۴۰۰

سلام ، من از سال ۸۵ گواهی نامه گرفتم یکبار برای عدم رعایت قوانین جریمه نشدم.شاید تعداد جریمه هام طی این سالها به ۵مورد اون هم صرفا به دلیل پارک خودرو نبستن کمر بند توسط سرنشینان بوده. خلاصه دیروز تو محور رودبار رشت با خط کشی های داغونش بعد کلی که پشت یه مینی‌بوس رونده بودم با دیدن خطمقطع اقدام به سبقت کردم حتی پلیس را هم دیدم من متوقف کرد بعد گفت اینجا نباید سبقت می گرفتی این خط برای ورودی از اون خاکی و خیابان کنار دستش هست. خلاصه هر چی التماس که آقا برداشت اشتباه بوده من اصلا نه سابقه جریمه شدن دارم نه هیچی گواهی نامم پایه دو هست من اهل رعایتم. گوشیش در آورد فیلم ما راهم گرفت که این میگه اینطوری جریمه کرد ۲۱۰ بعد یک روز هم پیامک نمره منفی اومد.این خیلی بی معرفتی و هر چی اسمش بزاری هست که اینطوری و بدون ملاحظه برخی نیرو های راهنمایی و رانندگی اعمال جریمه می کنم فقط بخاطر برخی مواردی که بین خودشون هست و خدا.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفیم بابت این مساله اما شما می توانید از طریق مراجع مربوطه در صورت شکایت داشتن اقدام کنید.

person
احمد رسته
۱۸ آبان ۱۴۰۰

سلام من در گواهینامه خودم ۴ نمره منفی دارم چطوری تاریخ ثبت آن را پیدا کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اطلاعات ما در همین حد است. در همان سایت می توانید مشاهده کنید.

person
محمدرضا
۰۹ آبان ۱۴۰۰

سلام
وقت بخیر سال ۹۴ یه ماشین وکالتی فروختم ، بعد از چند وقت متوجه شدم ماشین هنوز فک پلاک نشده بعد از کلی دردسر شکایت و … دادسرا به راهنمایی و رانندگی زنجان شمالی نامه زده ماشین فوق توقیف کنید در حال حاضر که سال ۱۴۰۰ هست نه تنها ماشین توقیف نشده بلکه ۳۰ نمره منفی به گواهینامه من به خاطر تخلافات ماشین قبلی وارد شده و گواهینامه ۳ ماه ضبط شده سوال اینه هست که این نمره منفی کلا چجوری میتونم پاک کنم و مورد دوم اینکه چجوری میشه گواهینامه کمتر از زمان ۳ ماه توقیفی پس گرفت در واقع سیستم نشان میده تخلف برای پلاک و ماشین قبلی بوده و زمان فروش ماشین سال ۹۴ بوده،
من کلی پیگیری کردم راهنمایی رانندگی زنجان شمالی رفتم هیچ کدوم نه میدونن نه کار راه میندازن ، قسمت قضایی ، خلافی و … رفتم حتی با راهنمایی سایت شما راهنمایی رانندگی منطقه ۲۲ هم رفتم و اصلا چیزی به عنوان فرم اعتراض به نمره منفی ندیدم همه فرم های اعتراض برای خلافی بود ممنون میشم راهنمایی کنید با سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، پس بهتر است که از طریق وکیل اقدام کنید.

person
محسن ترشیزی
۳۰ شهریور ۱۴۰۰

من ۱۲ سال گواهینامه گرفتم ۷۰ درصد تخفیف دارم حال افسر با یک تخلف رعایت حق تقدم ۴ نمره منفی داده این افسر توجه نمیکنه بیمه نامه ۷۰ درصد و خلافی زیر ۳۰۰ هزارتومان نباید نمره منفی نداد چرا همش از قانون شدید و با بازخورد که راننده حساس کنه پلیس مچ گیر نه پیشگیر متاسف ام واقعا

person
رضا فکوری نژاد
۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سلام من یه پژوپارس فروختم الان ۲سال ک خریدارتعویض پلاک نکرده کلی خلافی داره من محضر سند بنامش زدم این ماشین ۴دست گشته ونفرسوم وچهارم خیلی خلافی داشته الان میخاسم بدونم تمام نمرات منفی گواهینامه به حساب منی که پلاک هنوز بنامم هس میادوراه حل چیست وکالت تعویض پلاکشم باطل شده بنظرتون من چکارکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم؛ اما بهتر است که شما استعلام بگیرید و اگر نمره منفی برای شما ثبت شده است، می توانید از طریق مراجع قانونی اقدام کنید.

person
کارشناس بیمه
۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سلام محمد عزیز ضمن تشکر از این که سوالتون رو پرسیدید ولی این سوال رو از پلیس راهور میتونید پیگیری کنید.

  person
  حمید
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

  کمربند و برچسب تبلیغاتی نمره منفی ندارن

person
روح الله
۲۷ شهریور ۱۴۰۰

من دوبار جریمه شدم یکی به علت نبستن کمربندایمنی ویکی به علت برچسب تبلیغاتی که مجوزها دارد بزرگی بفرستم که برای برچسب تبلیغاتی شرکتی بود پلیس ۱۵نمره منفی برام ثبت کرده بدون اینکه اطلاعی داشته باشم یا ازجریمه ای اطلاع داشته باشم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

  سلام روح الله عزیز . از این که تجربیات خودتون رو با بیمه دات کام در میونم می گذارید خیلی ممنون امیدواریم که با دقت بیشتر و رانندگی ایمن دیگه تجربه جریمه منفی رانندگی نداشته باشید.

person
احمدی ز
۲۴ شهریور ۱۴۰۰

سلام من حدود ۳سال قبل با ماشین خواهرم جریمه شدم و نمره منفی گواهینامه گرفتم دیگه بعداز اون جریمه نشدم و نمره منفی دریافت نکردم تا بعد از ۳سال با ماشین با مالکیت خودم جریمه نمره منفی ۵ گواهینامه گرفتم، برای من این پیام اومده، دارنده گواهینامه شماره********* تعداد ۵ نمره منفی به علت تخلف سبقت غیر مجاز در راه‌های دوطرفهبرای شما ثبت و با احتساب نمرات منفی قبلی شما داراینمره می باشید.اجرائیات پلیس راهور ناجا

این ینی نمره منفی قبلی من که مربوط به ۳سال پیش هست حذف نشده، درحالیکه نوشتید بعد از ۶ماه عدم تخلف خودبخود پاک میشه اونوقت ۳سال گذشته هنوز تو سیستم هست ک من نمره منفی دارم، باید چیکار کنم صفر بشه

person
مریم صادقی
۰۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر
من گواهینامه م رو گم کردم و الان باید المثنی بگیرم. میخواستم بدونم نمره منفی هام منتقل میشه به گواهینامه جدید؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ شهریور ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر بله گواهینامه شما فقط نسخه المثنی می گیرد وگرنه شرایط خلافی و نمره منفی شما به عنوان راننده به قوت خود باقی است.

   person
   خداداد
   ۰۴ مهر ۱۴۰۱

   سلام نمره منفی گواهینامه چقدر است؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۵ مهر ۱۴۰۱

    سلام باید استعلام بگیرید تا بدانید که چقدر نمره منفی به شما تعلق گرفته است.

person
نگین کرمعلی
۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سلام. باعرض سلام خدمت کارشناس محترم بیمه دات کام . من یه خودروی پرشیا رو دو ماه پیش فروختم وکالت فروش و تعویض پلاک داد.م برای سوم خرداد ۱۴۰۰. این اقا تا الان ۱.۵ میلیون جریمه شده توسط دوربین ۶نمره منفی برای من پیامکش اومده. میخوام ببینم چون دوربین جریمه کرده و چون پیامکش برای من میاد نمره منفی برای پلاک و گواهینامه منه یا نه اگه هست راه حل قانونیش چیه ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

  سلام شما می توانید به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید و به این ترتیب امکان دریافت مبلغ جرایم خلافی خودرو از مالک فعلی خودروی پرشیای شما وجود خواهد داشت.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید