۲۷ تیر ۱۴۰۳

خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ چگونه پرداخت می‌شود؟ | دیه تصادف ۵۰ ۵۰

یکی از اتفاقات بد در رانندگی، تصادف است. هر تصادفی هم طبیعتاً مقصر و خسارتی دارد. خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ یکی از دغدغه‌های افراد در حوادث رانندگی است. اینکه خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ را چه کسی پرداخت می‌کند؟ یا در تصادف ۵۰ ۵۰ چه کسی چه هزینه‌ای را باید پرداخت کند؟ از سوالات پرتکرار کاربران است. لازم است بدانید کروکی در تصادف ۵۰ ۵۰ یک امر حیاتی است. افسر راهنمایی و رانندگی باید حتما کروکی تصادف ۵۰ ۵۰ را به طرفین ارائه دهد تا طرفین حادثه بتوانند خسارات وارد شده را جبران نمایند. این روزها با وجود انواع بیمه‌های ماشین، مانند بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می‌توان با امنیت بیشتری به رانندگی ادامه داد. چرا که این دو در کنار هم دیگر اکثر خسارات را چه مقصر باشید چه نه، جبران می‌کنند.

انواع مختلفی از تصادفات مانند دنده عقب و تصادف زنجیره‌ای یا تصادف ۵۰ ۵۰ وجود دارد. در برخی موارد خسارت به حدی سنگین است که پرداخت آن از عهده مقصر تصادف رانندگی خارج است، در چنین مواردی بیمه شخص ثالث گزینه‌ای مناسب و کارآمد است. بیمه ثالث خسارات مالی و جانی که به شخص سوم (فرد آسیب دیده) وارد می‌شود را با توجه به میزان پوشش و سقف تعهداتش پرداخت می‌کند.

یکی از تصادفاتی که بعضاً باعث اختلاف بین دو طرف تصادف می‌شود، تصادف ۵۰ ۵۰ است. اما آیا پوشش‌های ثالث به تصادف‌های ۵۰ ۵۰ هم تعلق می‌گیرد؟ نحوه محاسبه خسارت و پرداخت در تصادفات ۵۰ ۵۰ چگونه است؟ دیه پنجاه پنجاه برای عابر پیاده چگونه محاسبه می‌شود؟ قانون تصادفات پنجاه پنجاه چیست؟ دیه در تصادفات ۵۰ ۵۰ چگونه محاسبه می‌شود؟

در تصادف ۵۰ ۵۰ منجر به فوت قاضی چه حکمی صادر می کند؟ کروکی ۵۰ ۵۰ را چگونه ترسیم می‌کنند؟ نحوه محاسبه خسارت ۵۰ ۵۰ چگونه است؟ تصادف ۵۰ ۵۰ جرحی چیست؟ قانون ۵۰ ۵۰ در تصادفات چیست؟ در تصادف ۵۰ ۵۰ باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. اگر شما نیز در مورد این نوع از تصادفات سؤالی در ذهن دارید، ادامه این مقاله از مجله بیمه‌دات‌کام را از دست ندهید.

عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث

خسارت تصادف 50 50

با بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه از خودروی خود محافظت کنیدهمان‌طور که بارها گفته‌ایم و ممکن است شما نیز بدانید، داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است و نداشتن آن به بیان ساده‌تر جرم محسوب می‌شود. در صورتی که شما فاقد بیمه شخص ثالث باشید، هر لحظه امکان توقیف خودروی‌تان توسط پلیس و انتقال آن به پارکینگ وجود دارد. اگر مسیرتان نیز به پارکینگ بیافتد، با چالش‌های بیشتری نیز روبرو خواهید شد.

اگر در مورد تمدید بیمه شخص ثالث نیز تعلل کنید، به‌صورت روزانه و با توجه به نوع ماشینتان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای شما در نظر گرفته می‌شود. در برخی موارد در مناسبت‌های مختلف امکان دارد این جرایم با بخشودگی مواجه شوند تا رانندگان زودتر به پرداخت جریمه خودرو اقدام کنند.

تصادف ۵۰ ۵۰ و بیمه شخص ثالث

در تصادف 50 50 هر کدام از طرفین باید 50 درصد خسارت طرف مقابل را پرداخت نمایند.

در تصادف ۵۰ ۵۰ هر کدام از طرفین باید ۵۰ درصد خسارت طرف مقابل را پرداخت نمایند.

یکی از تصادفاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، تصادف ۵۰ ۵۰ است. معمولاً افراد در چنین شرایطی به دلیل نداشتن آگاهی، ممکن است تصمیمات اشتباهی بگیرند و این تصمیمات گاهی اوقات به ضرر آن‌ها تمام می‌شود. در صورتی که با حضور و گزارش پلیس راهنمایی رانندگی یک تصادف ۵۰ ۵۰ تشخیص داده شود، هر کدام از طرفین موظف به جبران ۵۰ درصد هزینه خسارت ماشین طرف مقابل است.

بیمه شخص ثالث خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ را نیز جبران می‌کند. در صورتی که رانندگان دارای بیمه شخص ثالث معتبر باشند، می‌توانند از این بیمه استفاده کنند. در چنین شرایطی رانندگان می‌توانند به یکی از شعب یا نمایندگی‌های بیمه شخص ثالث طرف مقابل مراجعه و اقدامات لازم را برای گرفتن خسارت تصادف انجام دهند. بعد از تصادف برای دریافت خسارت از شرکت بیمه‌گر باید اقدماتی را به صورت منظم انجام دهید. در مقاله بعد از تصادف چه کنیم؟ تمام این موارد به طور کامل توضیح داده شده است، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا امکان جبران خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ با بیمه بدنه وجود دارد؟

در صورتی که خودروهای آسیب دیده دارای بیمه بدنه باشند، می‌توانند برای جبران خسارات از بیمه بدنه نیز استفاده کنند. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از این بدنه درصدی به عنوان فرانشیز بیمه بدنه از مبلغ خسارت کسر خواهد شد. میزان فرانشیز به تعداد تصادفات در یک بازه زمانی مشخص و میزان خسارت تصادف بستگی دارد.

خرید بیمه بدنه

جبران خسارت در صورت عدم وجود بیمه شخص ثالث و بدنه

برای پرداخت خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ داشتن بیمه شخص ثالث و بدنه می‌تواند بسیار کارساز باشد. اما اگر راننده‌ای فاقد این بیمه نامه‌ها بود می‌بایست خودش برای جبران خسارات وارد عمل شود. هم چنین صاحب ماشین زیان دیده می‌تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف مسیر دریافت خسارت از راننده مقابل را هموار و امن‌تر کند. با چنین عملی فرد زیان دیده به صد در صد خسارت خود خواهد رسید.

محاسبه خسارت و پرداخت در تصادفات ۵۰ ۵۰ چگونه انجام می‌شود؟

پرداخت خسارت در تصادفات 50 50

در مورد نحوه محاسبه نرخ دیه و تعیین میزان خسارت تصادف ۵۰ ۵۰، شک و شبهه‌های زیادی وجود دارد. برای مثال برخی‌ها ممکن است فکر کنند که با هر میزان خسارت طرف مقابل موظف به پرداخت نصف خسارت خواهد بود. برخی دیگر فکر می‌کنند اینکه یکی از دو طرف تصادف کمتر مقصر باشد، تأثیری بر پرداخت نصف نصف خسارت ندارد.

حرف و حدیث در مورد نوع و نحوه پرداخت خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ زیاد است. برخی دیگر معتقدند که ملاک پرداخت خسارت میزان تقصیر دو راننده است. با توجه به قوانین وضع شده در صورتی که حتی یکی از راننده‌ها، تقصیر بیشتری از راننده مقابل در تصادف داشته باشد و تصادف فوتی هم داشته باشد، هر دو طرف وظیفه دارند که به‌صورت نصف به نصف خسارت را جبران کنند. دیه تصادف موتور با ماشین پنجاه پنجاه نیز مانند تصادف دو خودرو پرداخت می‌شود و هر کدام از طرفین باید نصف خسارت را پرداخت نمایند. لازم است بدانید این موضوع برای تصادف جرحی ۵۰ ۵۰ و پرداخت دیه هم به همین شکل است.

خرید بیمه شخص ثالث

تاثیر عدم وجود گواهی نامه بر خسارت تصادف ۵۰ ۵۰

در صورتی که یکی از دو طرف تصادف فاقد گواهینامه باشد، ممکن است شرایط کمی پیچیده‌تر شود. ولی این موضوع تأثیری بر روی میزان پرداختی و سهم هر یک از دو طرف نخواهد داشت. اگر نداشتن گواهینامه راننده برای پلیس راهور ثابت شود، احتمالاً برای رانندگی بدون گواهینامه مجازات بیشتری در نظر گرفته می‌شود.

این تمام ماجرا برای راننده بدون گواهینامه نیست و این امکان نیز وجود دارد که در یک تصادف با فوتی، شخص فاقد بدون گواهی نامه مقصر شناخته نشود. برای تشخیص شرایط و مقصر اصلی باید تمامی جوانب در نظر گرفته شود تا حقی از کسی ضایع نشود.

شرایط پرداخت دیه در تصادفات ۵۰ ۵۰ و فوت هر دو راننده

اگر در یک تصادف ۵۰ ۵۰ رانندگان دو طرف تصادف فوت کنند هر دو خانواده باید با یکدیگر به توافق برسند و با توجه به اموالی که به جا مانده به جبران زیان طرف مقابل بپردازند. در صورتی هم که هر دو راننده دارای بیمه معتبر باشند، طبق قوانین بیمه مرکزی، شرکت بیمه با توجه به میزان خسارت وارده به جبران آن می‌پردازد.

استعلام بیمه شخص ثالث

استفاده از بیمه حوادث راننده در تصادف ۵۰ به ۵۰

بسیاری از خسارات (خسارات مالی و جانی) توسط بیمه شخص ثالث و بدنه جبران می‌شود. این پوشش‌ها برای شخص ثالث و سرنشینان ماشین مقصر است. اما خسارت راننده مقصر چه می‌شود؟؟

پوشش حوادث راننده در تمامی تصادفات مثل تصادف ۵۰ ۵۰، خسارات راننده مقصر را جبران می‌کند. به بیان دیگر، بیمه حوادث راننده موظف به جبران خسارات جانی است که به راننده مقصر وارد می‌شود. در سال‌های گذشته بیمه حوادث راننده، یک بیمه نامه جدا بود و فرد مجبور به خرید یک بیمه‌نامه جدا از شخص ثالث بود. اما امروزه این بیمه‌نامه با بیمه‌نامه شخص ثالث یکی شده و شما در صورت خرید بیمه شخص ثالث تحت پوشش حوادث راننده نیز قرار می‌گیرید.

خرید بیمه نامه معتبر برای تصادفات ۵۰ به ۵۰

برای خرید یک بیمه نامه مناسب شخص ثالث برای دیه و خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ بهتر است که ابتدا شرایط همه شرکت‌های بیمه را مقایسه کنید و بعد بهترین را انتخاب کنید تا بتوانید با پرداخت مناسب‌ترین هزینه از بیشترین پوشش‌ها بهره‌مند شوید. برای خرید بیمه شخص ثالث و خرید بیمه بدنه در کوتاه ترین زمان ممکن و به‌صورت ۲۴ ساعته به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید.

بیمه دات کام

خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ و مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید

خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ معمولا برای طرفین حادثه سوالات زیادی را به وجود می‌آورد. خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ باید توسط دو طرف حادثه پرداخت شود. در پرداخت خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ دو طرف حادثه باید ۵۰ درصد خسارت طرف مقابل را جبران کنند. در این مقاله به طور کامل در مورد خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ و شرایط مختلف آن با شما صحبت کردیم. همچنین دو بیمه‌نامه خودرویی کارآمد را نیز به شما معرفی نمودیم. در صورتی که در مورد خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ و خرید بیمه‌نامه‌های خودرویی سوال یا ایهامی داشتید با پشتیبانی بیمه دات کام از طریق شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید یا از قسمت نظرات این مقاله با ما در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت سریع خلافی خودرو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / کارشناسی و معامله / مقالات بیمه شخص ثالث

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در ۱۴۰۳

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مقالات بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید (قانون انتقال بیمه ثالث ۱۴۰۳)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
۲۵ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر اگه تو خیابان اصلی باشیم ولی سرعتمون غیر مجاز باشه مقصریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  علی عزیز؛ این موضوع بستگی به میزان تجاوز شما از سرعت مجاز و نحوه ورود خودروی دیگر به خیابان اصلی دارد.
  این مورد باید توسط ولیس راهور بررسی شود.

person
امیر
۰۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام من عابر پیاده بودم که موتوری زد به من فرار کرد افسر که اومد کروکی کشید زده پنجاه پنجاه اعتراض کردم چرا پنجاه پنجاه زدی گفت شما دیه کامل میگیرید این درسته

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر در صورتی که تصادف ۵۰-۵۰ باشد راننده مکقصر ۵۰ درصد خسارت را پرداخت می کند.

person
بدون نام
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام اگه ۵۰/۵۰باشه یعنی نصو ان دیه گیر خسارت دیده میاد و باید اگه به ماشین خسارتی وارد شده باشه پول بدهد؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در تصادف ۵۰ ۵۰ دو طرف حادثه ۵۰ درصد خسارت طرف مقابل را پرداخت می کنند.

person
آریان
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید من چند روز پیش با یک بنده خدا دیگه تصادف کردم ک تصادف جرحی بود سرنشین های اون ماشین یخوردع آسیب دیدن پلیس مقصر۵۰درصد منو زده ۵۰درصد راه و شهرسازی بخاطر فاقد علایم و و گارد ریل
الان تکلیف چیه؟ماشینا هم جفتش کلی خسارت دیده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید ۵۰ درصد از خسارت وارد شده را پرداخت نمایید.

person
فرشید
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

وقتی تو تصادف ۵۰ ۵۰میشه درصورت داشتن بیمه شخص ثالث مبلغ خسارت از دو تا بیمه گرفته میشه یا باید خود اشخاص هم هزینه ای پرداخت کنن؟ مثلا اگه ده تومن شده پنج تومنو ی بیمه پنج تومنو ی بیمه دیگه میده یا پنج تومنشو دو بیمه میده پنج تومن دیگه رو دو نفر مقصر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در تصادف ۵۰ ۵۰ هر کدام از طرفین ۵۰ درصد خسارت را پرداخت می کنند. یعنی ۵۰ درصد از بیمه شما و ۵۰ درصد از بیمه طرف دیگر پرداخت می شود.

person
محمد
۱۹ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من تصادف ۵۰ ۵۰ داشتم که کارمون کشیده به شورای حل اختلاف و طرف مقابل شکایت کرده و کل حساب های من توقیف هستند
درضمن بیمه هم نداشتم و خسارت بنده خدا نزدیک به ۵۰ ملیون شده الان طرف ادعای کل مبلغ رو داره این امکان هست چون نظریه۵۰ به۵۰ هست من کل مبلغ ۵۰ ملیون رو باید پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر در تصادفات ۵۰-۵۰ هر کدام از طرفین تصادف ۵۰% خسارت طرف مقابل را پرداخت می کنند.

person
سید ایمان علوی
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام.داداش من در خیابان اصلی در حال عبور بود که یه پراید از فرعی وارد خیابون میشه و داداشم از دستش فرار میکنه ولی وقتی میبینه که راننده پراید توجهی نمیکنه و در حال برخورد هستن موتورسیکلتو یکور میندازه که ضربه کمتری بخوره و همون موقعه که داره سر میخوره تازه راننده پراید متوجه داداشم میشه و جلوش ترمز میکنه و داداشم بدون بر خورد از جلوش سر میخوره و میوره به ماشینای داخل پارک و میره کما.افسر مقصر رو ۵۰ ۵۰ زده.درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی مقصر حوادث توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مشخص می شود.

person
رضا
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر. من عابر پیاده بودم و میخاستم از عرض خیابون رد یشم ک ماشین بهم زد و چون پل هوایی نزدیکم بود افسر ۵۰ ۵۰ زده. میخاسم بدونم دیه ای ک برام میزنن نصف میشه یا دیه کامل بهم تعلق میگیره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  چون مقصر حادثه ۵۰ ۵۰ است. ۵۰ درصد دیه را به شما پرداخت می کنند.

person
محمد
۲۳ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر بابای من چند ماه پیش با یک دستگاه تریلی برخورد کردند و فوت شدند.درابتدا کروکی صد درصد تریلی رو مقصر کردن.بعد با اعتراض تریلی…۵۰ ۵۰ شده..با این اوصاف دیه چجوری حساب میشه..

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر کدام از طرفین حادثه ۵۰ درصد خسارت طرف مقابل را پرداخت می کند.

person
محمد
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من چند وقت پیش تصادف کردم کروکی پنجاه پنجاه شد با نظریه پزشک قانونی و دادگاه تقریبا۴۰۰میلیون دیه برای من در نظر گرفته شده آیا از این مبلغ فقط ۲۰۰میلیون برای من پرداخت میکنند???
یا تمام و کمال این مبلغ را بیمه به من میده???

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در تصادفات ۵۰ -۵۰ هر یک از طرفین ۵۰ درصد خسارت طرف مقابل را پرداخت می کند.

   person
   محمد
   ۰۹ آذر ۱۴۰۲

   نه ببخشید متوجه نشدم از این ۴۰۰میلیون آیا من۲۰۰میلیون میگیرم
   یا کل ۴۰۰میلیون را بهم میدن??

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۱ آذر ۱۴۰۲

    سلام. اگر تصادف ۵۰ ۵۰ است بله ۵۰ درصد خسارت را دریافت می کنید.

   person
   محمد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۲

   ممنون بابت راهنمایتون فقط ببخشید اون پنجاه درصد دیگه چی
   اونو باید از حوادث راننده خودمون استفاده کنیم???
   ضمنما اون پنجاه درصدی که فرمودین طرف باید از
   جیب خودش بده یا نه??

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۱ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    ۵۰ درصد خسارت توسط طرف مقابل پرداخت می شود و برای ۵۰ درصد باقی مانده می توانید از بیمه بدنه خودتان استفاده کنید.

     person
     محمد
     ۱۳ آذر ۱۴۰۲

     ممنون بابت راهنمایتون من بیمه بدنه ندارم
     میشه به جاش از قسمت حوادث راننده استفاده کنم

     person
     نویسنده بیمه
     ۱۳ آذر ۱۴۰۲

     خیر دوست عزیز. بیمه حوادث راننده خسارت مالی راننده را تحت پوشش قرار نمی دهد.

     person
     محمد
     ۱۳ آذر ۱۴۰۲

     ممنون ولی خسارتی مالی را خیلی وقته گرفتم
     خسارتی جانی خودمو عرض کردم
     میتونم برای گرفتن اون پنجاه درصد دیگه
     از پوشش حوادث راننده استفاده کنم

     person
     نویسنده بیمه
     ۱۴ آذر ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     براساس قوانین، غرامت حوادث راننده در صورتی پرداخت می‌شود که جز استثنائات نباشد، همچنین راننده دارای گواهینامه مجاز باشد و راننده مقصر حادثه فوت کند و یا دچار نقص عضو کلی و یا جزئی شود.

person
Saj
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من در چهار داشتم گردش بع چپ میکردم که یک پژو با سرعت ۷۰ تا تغریبا وارد چهار راه‌ شد و مارپیچی زد به من و دو خودروی پشت چراغ بعد پلیس منو مقصر صددرصد کرد گفت به خاطر رعایت حق تقدم ولی زمانی که من وسط تقاطع بودم اون تازه رسیده بود و اگه مارپیچی نمی رفت اصلا برخورد نمی کردیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی نظر افسر راهنمایی و رانندگی ملاک تعیین مقصر است.

person
محمد
۲۵ آبان ۱۴۰۲

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما، من در بلوار قبل از بریدگی با یک موتور که از سمت راست من بدون اینکه به اطرافش نگاه کنه جلوی من پیچید و با او تصادف کردم که منجر به فوت راکب موتور سوار شد در ضمن موتور سوار نه گواهی نامه داره و نه پلاک موتور و نه از کلاه ایمنی استفاده کرده دز کروکی اولیه پلیس راکب را مقصر اصلی دانسته وبعد از اعتراض اولیا دم کروکی ۵۰ ۵۰ شده ، آیا دیه به ایشان تعلق میگیره و اینکه من هم میتونم اعتراض کنم ،ممنون میشم پاسخ بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در صورتی که تصادف ۵۰ ۵۰ تشخیص داده شده باشد باید ۵۰ درصد دیه را پرداخت نمایید. می توانید اعتراض کنید.

person
منصور
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام : در ۱۱ محرم ۱۴۰۲ پسرم با موتور بدون گواهینامه از پشت به خودرویی برخورد کرده که مقصر را ۵۰ پنجاه اعلام نمودند . میزان جراحات :
۱ – دندان ها :
۱-۱ ) یکی از دندان های پیشین از بیخ افتاد .
۱-۲ ) دو عدد از دندان های کناری آن لق ومقداری از آنها شکست
۲ – لب :
لب بالا از پشت شکافت
۳- بیضه ها :
۳-۱ ) بیضه ها از وسط شکافت برداشته که در ابتدا در اتاق عمل سرپایی شکافتگی پوست را بخیه کرده تا از خونریزی جلوگیری گردد
۳-۲) بعد از سونوگرافی مشخص شد که مایعات و آنزیم های موجود در دو بیضه قاطی شده است که بلافاصله اورولوژ ایشان را به اتاق عمل برده و هر دو بیضه را جراحی نمود . در پاسخ به سوال توانایی باروری پسرم اعلام نمود : درآینده مشخص می گردد که توانایی باروری را دارد یا خیر ما نمی توانیم الان پاسخ این سوال را بدهیم . ممنون می شوم میزان حدودی دیه را مشخص نمایید . با تشکر از لطف شما .

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در این مقاله میزان دیه برخی از اعضای بدن را برای شما ذکر کرده ایم https://bimeh.com/mag/calculation-of-money-for-body-parts/ . اما در مورد این که میزان دیه در چنین وضعیتی حدودا چقدر می شود، شما باید به پزشکی قانونی مراجعه نمایید چون برخی از آسیب ها علاوه بر دیه، ارش نیز دارند و تشخیص فقط با معاینه پزشک مربوطه در پزشکی قانونی امکان پذیر است.

person
ابراهیم عابدی
۱۹ آبان ۱۴۰۲

سلام ، من طی یک حادثه بااتومبیل منحرف شده و اتومبیل واژگون شده ، هم خودم هم یک سرنشین دچار آسیب شده ایم ، در کروکی افصر ۵۰ درصد من و ۵۰ درصد راهسازی را مقصر اعلام کرده ، وضعیت دیه سرنشین و خودم چگونه است ؟ بیمه شخص ثالث دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید ۵۰ درصد خسارت را پرداخت کنید و راهسازی نیز ۵۰ درصد خسارت شما را پرداخت نماید.

person
رحیمی
۱۱ آبان ۱۴۰۲

پسر من پنج م ه تسادو ف کرد با پراید پسر من باموتوربود کروکی رانند سددرسد مغسر بود بداز پنج ما ه بیمه عتراز کرده چرا بداز پنج ما ه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. امکان اعتراض همیشه وجود دارد.

person
حسن
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام در مسیر فرعی با موتور سیکلت خودم به خودروی در حال گردش تصادف کردم و کروکی ۵۰ ۵۰ شد و راننده مقابل در زمان تصادف فرار کرد و مشخصاتی از ایشون ندارم . سوال اینکه وضعیت دیه بنده با توجه به تفاسیر فوق چگونه است ؟ خودم هم گواهینامه ندارم و موتورم هم بیمه نداره ؟ صندوق تامین چه مقداری از دیه رو پرداخت میکنه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از راننده متواری شکایت کنید. در تصادفات ۵۰ ۵۰ هر دو طرف باید نصف خسارت طرف مقابل را پرداخت کنند. در صورت نداشتن گواهینامه و بیمه نامه شخص ثالث جریمه می شوید. موضوع خسارت شما هم در شورای حل اختلاف مورد بررسی قرار می گیرد.

person
Aref
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام من با ماشین از چراغ قرمز رد شدم و ی موتوری هم داشت خلاف مسیر میومد زدم بهش کروکی و هیات ۳نفر امدن زدن مقصر۵۰_۵۰بعد الان واسش تقریبا۱۸درصد دیه زدن خواستم ببینم دیشو بیمه ی من میده یا از جیبمم باید بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث دیه را پرداخت می کند.

person
درویش
۳۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من بایک موتور سیکلت تصادف کردم پلیس نظر ۵۰۵۰داده میخواستم بدونم من بیمه دارم آیا همه ی خسارت رو بیمه میده احتیاجی نیست درصدی رو از جیب خودم بدم و آیا بغیر از این جریمه یا هزینه دیگه ای رو هم باید از جیبم پرداخت کنم.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرکت بیمه‌گر خسارت شما را تا سقف تعهداتش پرداخت می کند. در صورتی که میزان خسارت شما بیش از سقف تعهدات بیمه نامه باشد باید خودتان مابه‌التفاوت مبلغ را پرداخت نمایید.

person
حمیدمحمدی
۱۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب من موتور سواربودم یه خودرویی از روبه رو اومد بره تو فرعی یه جورایی با من شاخ به شاخ شد من قبل از اینکه بهش برسم افتادم و پام شکست کارشناس میخواد پنجاه پنجاه بزنه آیا درسته نظرشون؟یا اعتراض بزنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تشخیص مقصر حوادث رانندگی به عهده مامور راهنمایی و رانندگی است. اگر تشخیص ۵۰- ۵۰ را داده‌اند و شما اعتراض دارید می توانید اعتراض خود را ثبت کنید تا بررسی شود.

person
علیرضا
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام وعرض ادب
سرتقاطع یه خاور با یه دوچرخه کوچک که یه پسربچه ۱۰ساله بود که پنج به فوت دوچرخه سوار شده افسرکروکی ۵۰ ۵۰ کرده یعنی د یه فوت پسر دوچرخه سوار چقدر میشه روز تصادف هم ۲۷محرم بوده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دیه در ماه حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان است. شما باید نصف این مبلغ را پرداخت کنید.

person
Shahriar
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام من با یه ماشین تصادف کردم عابر بودم واز خط عابر پیاده رد میشدم‌ ماشین زد بهم ولی افسر ۵۰۵۰زده کروکی چه می‌شود و من هم آسیب دیدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز رای صادر شده. باید طبق آن عمل کنید.

person
على
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام.با یک موتورى بدون گواهینامه تصادف کردم ۵٠۵٠ کروکى کشید به کروکى اعتراض زد من اصالت بیمه تحویل کلانترى دادم امروز ماشین را از پارکینگ بعد از دادیارى بیرون آوردم ،حالا چطور از بیمه طرف استفاده کنم.خواب ماشین را چطور بگیرم.چون ٢۵ روز ماشین ایسوزو بخاطر اذیت و اعتراض موتورى پارکینگ بود

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید شکایت کنید.

person
على
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام.با یک موتورى بدون گواهینامه تصادف کردم ۵٠۵٠ کروکى کشید به کروکى اعتراض زد من اصالت بیمه تحویل کلانترى دادم امروز ماشین را از پارکینگ بعد از دادیارى بیرون آوردم ،حالا چطور از بیمه طرف استفاده کنم.خواب ماشین را چطور بگیرم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. با طرف مقابل هماهنگ شوید و به بیمه مراجعه کنید.

person
Seysd
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر کن با موتور در حال رانندگی بودم در یک بلوار با روشنایی خوب ولی موتور من روشنایی نداشت یک ماشین از پشت به من زد باعث ایجاد خرابی موتور و صدمات به سر و صورت خودم شد .
کارشناس به دلیل نداشتن چراغ زد پنجاه پنجاه میخواستم بدونم که میتوانم به اعتراض بزنم یا قانون بر همون پنجاه پنجاه هست
هزینه موتور چگونه پرداخت میشه.
هزینه ماشین چطور پرداخت میشه.
دیه صدمات خودم چطور پرداخت میشه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر ۵۰-۵۰ درسته. هزینه ها از بیمه پرداخت می شود. البته ۵۰ درصد خسارت.

person
محمود
۱۹ تیر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من با عابر در اتوبان تصادف کردم عابر پیاه تو صد متری بود نرفته عرض اتوبان ردشده فوت کرده افسر ۵۰۵۰ زده الان بیمه دیه کامل داده دادگاه که رفتیم گفت باید دوطرف رضایت هم باید جلب کنند وراث دیه گرفته رفته منم جراحی سر دوبار دست سمت راستم تمام عصابش پاره شده ۰ میخاستم لطف کنید من از عابر میتونم دیه بگیرم ۰۰۰ مدارک موتورم کامل بود بیمه نامه وگواهی نامه دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. می‌توانید اعتراض کنید.

  person
  Seysd
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  وقت بخیر مجدد
  من متوجه نشدم
  یعنی خرج پنجاه درصد درست کردن ماشین با من هست چون موتور من بیمه نداره
  و اینکه پنجاه درصد دیه به من تعلق میگیره

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

   بله. هر دو به یک اندازه مقصر هستید و هر دو باید خسارت طرف دیگر را پرداخت کنید

  person
  Seysd
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  من متوجه نشدم موتور من بیمه ندارم یعنی پنجاه درصد خرج ماشین با من هست آیا بیمه برای صدمات خودم به من تعلق میگیره از طرف ماشین

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. اگر بیمه ندارید خسارت طرف مقابل را باید خودتان پرداخت کنید. بله از کل خسارتی که دیده اید ۵۰ درصد آن را راننده دیگر پرداخت خواهد کرد.

   person
   میلادجلالی
   ۰۱ دی ۱۴۰۲

   سلام من تصادف کروم‌۵۰در۵۰اعلام کردن طرف دیه اش رو گرفته ولی برای ماشینش ۲۰۰میلیون خرج کرده من باید چقدر پرداخت کنم سقف بیمه مالی ماشینم ۱۶میلیون هس

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۲ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در تصادف‌های ۵۰ ۵۰، نصف دیه از بیمه شما و مابقی آن از بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود. اگر شما بیمه بدنه داشته باشید، بر اساس پوشش و سقف تعهد مالی خسارت پرداخت می شود. مابقی خسارت را باید خودتان پرداخت کنید.

person
مهدی
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

من گواهی نامه ندارم وموقع خارج شدن ازسمت راست اتوبان یه پراید ازعقب به من زد طوری که من کاملآ پیچیدم وماشین برعکس شد افسرمقصر را۵۰ ۵۰ زده درحالی که ازعقب بمن زدن من چرامقصرم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. در صورت نداشتن گواهینامه شما مقصر تصادف هستید.

person
محمد
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من از کوچه فرعی وارد اصلی میشدم که بادیدن ماشین خودروی گذری ایست کامل کردم وخیلی کم وارد اصلی بودم وجاهم بود که خودرو گذر کنه تقریبا ۴متر اما هول کرد وافتاد توجوبی که شهرداری کنده بود وهیچ حفاظ وعلایمی هم نداشت واسیب دید اما الان ۵۰درصد منو مقصر کردند درضمن هیچ برخوردی با من نداشت به نطرتون به کروکی اعتراض بزارم یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. خیر چون از فرعی وارد شدید مقصر هستید.

person
حسین
۳۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
یکی از بستگانمون تصادف کرده تواتوبان نیسان بهش زده اطرافشم پل نبوده بعد مقصر۵۰/۵۰شودن میخواستم بدونم عابر بهش بیمه تعلق میگیرد ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله تعلق میگیرد.

person
پیمان
۲۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام من برج ۲ با موتور سیکلت تصادف کردم و پای راستم پلاتین رفت و ۶ سانت کوتاه شد کروکی ۵۰ ۵۰ شد میخواستم بدونم ۲۷/۵ درصد چقدر مبلغ دیه میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. میزان دیه ۶۰۰ میلیون است باید ۲۷.۵ آن را محاسبه کنید.

   person
   Saied hedari52@jmil.com
   ۱۷ تیر ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید
   چند وقت پیش تصادف کردم
   تشخیص پلیس ۵۰ و۵۰ بود
   ایا میتوانم از بیمه مالی خودم برای جبران خسارت خودم استفاده کنم
   اگر امکان داره راهنمای بفرمایید متشکرم

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۸ تیر ۱۴۰۲

    سلام. بستگی به نوع خودرو، میزان خسارت و نظر کارشناسان بیمه دارد.

   person
   سعید
   ۳۰ تیر ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید من با ی دوچرخه تصادف کردم خلاف جهت رانندگی میکرد از جلو زد به ماشینم و فوت کرد میخواستم بپرسم به نظرتون مقصر کیه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۱ تیر ۱۴۰۲

    سلام. باید افسر راهنمایی و رانندگی در این مورد نظر دهد.

  person
  Saied hedari52@jmil.com
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید
  چند وقت پیش تصادف کردم
  تشخیص پلیس ۵۰ و۵۰ بود
  ایا میتوانم از بیمه مالی خودم برای جبران خسارت خودم استفاده کنم
  اگر امکان داره راهنمای بفرمایید متشکرم

person
عاطفه
۱۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام شوهر من موتور سوار بوده با یه ماشبن تصادف میکنه حالا ۵۰ ۵۰ اعلام میکنن شوهرم شانه و سرش شکسته ایا دیه بهش تعلق میکیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله.

person
مهدی غیاثوند
۲۶ دی ۱۴۰۱

با سلام.من تصادف کردم که افسر ۵۰ ۵۰ زد تو کروکی.سقف بیمه طرف من ۲۰ میلیون هستش.
ماشین من بالای ۲۰ میلیون خسارت دیده.حالا شرکت بیمه ۵۰ درصد از سقف بیمه رو پرداخت میکنه یعنی ۱۰ تومن یا اینکه نه مثلا ماشین من ۳۰ میلیون خسارت دیده ۱۵ میلیون رو پرداخت میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۱

  سلام منظورتان سقف بیمه بدنه تان است؟ چون بیمه بدنه براساس خسارت به خودروی شما هزینه می دهد. برای پرداخت که سقف بیمه ثالث شخص مقابل بررسی می شود. اما در حالت و دانستن فرمول دقیق باید از خود واحد خسارت شرکت بیمه تان بپرسید.

person
سعید
۲۲ دی ۱۴۰۱

سلام وعرض ادب حضورشما کارشناس محترم،من مدتی پیش به علت خاموشی ناخواسته خودرو مجبور به پارک آن دربزرگراه شدم ب طوری که هیچ نوری درآن محدوده نبود،تاخودرو راکنار کشیدم موتورسواری که بدون کلاه وبیمه وگواهینامه بود به من برخورد کرد وخسارت زیادی وارد کرد وخودنیز سانحه دید که منجر به پارکینگ رفتن خودروی من شد،بااین حال کارشناس ۵۰ ۵۰تشخیص داد،طی انجام مراحل دادگاهی خودرو ترخیص وهزینه جراحات موتورسوار پرداخت شد ولی مت ازجیب خودم هزینه تعمیرخودرورادادم،ایا من ازچه طریق میتوانم هزینه خسارات راباتوجه به ۵۰ ۵۰بودن واداشتن بیمه او دریافت کنم.باتشکر

person
بیگ
۲۱ آذر ۱۴۰۱

سلام من تصادف کردم با ماشین بودم زدم ب ی موتوری دو نفر فوت شدن آیا همه دیه را بیمه میده بهشون یا خودمم باید درصدی از دیه را پرداخت کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام اصولا باید بدهد

person
محمد دادور
۱۴ آذر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من تصادفم پنجاه پنجاه شده و نصف مبلغ دیه رو پرداخت کردن من پرسیدم گفتن نصف دیگه دیه رو از بیمه خودم میتونم بگیرم خاستم از شما بپرسم ک شدنی هست یا ن
و اگر میشه راهش چیه
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام موارد مربوط به خسارت باید از خود کارشناس بپرسید. برای اینکه برای هر شرکتی خاص است اما در بعضی مواقع می توان گرفت.

person
حسین
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام پدر من عابر پیاده بوده تصادف کرده فوت شده الان دادگاه میگه دیه به شما نصف تعلق میگیره بعد من رفتم بیمه میگ۵ ما دیه کامل رو میزنیم به دادگاه میخواستم بپرسم دیه رو کامل میده دادگاه یا نصفشو

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام والا اول باید مطمئن شوید که چقدر دیه به شما تعلق میگیرد که بهتر است از یک وکیل بپرسید.

person
مریم
۲۹ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
بین ما تصادفی رخ نداده من راننده ماشین هستم برای کمک به موتوری پیاده شدم ولی متاسفانه برای استفاده از بیمه منو مقصر‌کردن و ۵۰۵۰ شد ولی داخل کروکی زده بدون برخورد ماشین من بیمه ش ساعت ۱۲ شب به بعد تو سیستم نشسته بهم بیمه تعلق نمیگیره؟ باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام بحث خسارت در هر شرکتی متفاوت است. بعد دقیقا متوجه سوالتان نشدیم.

person
ویشکا عصبی
۲۶ مهر ۱۴۰۱

تو تصادف ۵۰ ۵۰ به راننده بدون گواهی نامه بیمه خسارت میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله ولی بعد بیمه از شخص خواهد گرفت.

person
pooyan TK
۲۶ مهر ۱۴۰۱

سلام. تو تصادف ۵۰ ۵۰ میشه اصلا از بیمه شخص ثالث استفاده نکرد به جاش بیمه بدنه رو استفاده کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام شرکت های بیمه قوانین مخصوص به خود را دارند اما به هر حال امکانپذیر باید باشد.

   person
   مهدی
   ۲۹ دی ۱۴۰۱

   سلام خسته نباشید
   اگه در تصادف ۵۰,۵۰ هردو راننده فاقد گواهینامه باشن ولی سن یکی قانونی و یکی دیگه قانونی نباشد،نتیجه چه میشود؟؟
   ممنون میشم جواب بدین

    person
    کارشناس بیمه
    ۳۰ دی ۱۴۰۱

    سلام حداقل انتقال خودرو به پارکینگ است.

person
بهروز چابهاری
۲۴ مهر ۱۴۰۱

ببخشید تو تصادفات ۵۰ ۵۰ به راننده فاقد گواهینامه دیه تعلق می گیرد یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله اما شرایط خاصی دارد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید