27 شهریور 1402

خسارت تصادف 50 50 چگونه پرداخت می‌شود؟ | دیه تصادف 50 50

یکی از اتفاقات در رانندگی، تصادف است. هر تصادفی هم طبیعتاً مقصر و خسارتی دارد. این روزها با وجود انواع بیمه‌های ماشین، مانند بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می‌توان با امنیت بیشتری به رانندگی ادامه داد. چرا که این دو در کنار هم دیگر اکثر خسارات را چه مقصر باشید چه نه، جبران می‌کنند. خسارت تصادف 50 50 یکی از دغدغه‌های افراد در حوادث رانندگی است؛ اینکه چه کسی باید چه هزینه‌ای را پرداخت کند؟

تصادف انواع مختلفی دارد مانند دنده عقب و تصادف زنجیره‌ای یا تصادف 50 50. در برخی موارد خسارت به حدی سنگین است که پرداخت آن از عهده مقصر تصادف رانندگی خارج است؛ در چنین مواردی بهترین انتخاب برای وی بیمه شخص ثالث می‌باشد. بیمه ثالث خسارات مالی و جانی که به شخص سوم (فرد آسیب دیده) وارد می‌شود را با توجه به میزان پوشش و سقف تعهد پرداخت می‌کند.

یکی از تصادفاتی که بعضاً باعث اختلاف بین دو طرف تصادف می‌شود، تصادف ۵۰ ۵۰ است. اما آیا پوشش‌های ثالث به تصادف‌های ۵۰ ۵۰ هم تعلق می‌گیرد؟ نحوه محاسبه خسارت و پرداخت در تصادفات ۵۰ ۵۰ چگونه است؟ دیه پنجاه پنجاه برای عابر پیاده چگونه محاسبه می‌شود؟ قانون تصادفات پنجاه پنجاه چیست؟ دیه در تصادفات 50 50 چگونه محاسبه می‌شود؟

در تصادف ۵۰ ۵۰ منجر به فوت قاضی چه حکمی صادر می کند؟ کروکی ۵۰ ۵۰ را چگونه ترسیم می‌کنند؟ نحوه محاسبه خسارت ۵۰ ۵۰ چگونه است؟ تصادف ۵۰ ۵۰ جرحی چیست؟ در تصادف 50 50 باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. اگر شما نیز در مورد این نوع از تصادفات سؤالی در ذهن دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث

همان‌طور که بارها گفته‌ایم و ممکن است شما نیز بدانید،  داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است و نداشتن آن به بیان ساده‌تر جرم محسوب می‌شود. در صورتی که شما فاقد بیمه شاخص ثالث باشید، هر لحظه امکان توقیف خودروی‌تان توسط پلیس و انتقال آن به پارکینگ وجود دارد. اگر مسیرتان نیز به پارکینگ بیافتد، با چالش‌های بیشتری نیز روبرو خواهید شد.

اگر در مورد تمدید بیمه شخص ثالث نیز تعلل کنید، به‌صورت روزانه و با توجه به نوع ماشینتان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای شما در نظر گرفته می‌شود. در برخی موارد در مناسبت‌های مختلف امکان دارد این جرایم با بخشودگی مواجه شوند تا رانندگان زودتر به پرداخت جریمه خودرو اقدام کنند.

تصادف 50 50 و بیمه شخص ثالث

با بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه از خودروی خود محافظت کنید

تصادف 50 50 و بیمه شخص ثالث

یکی از تصادفاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، تصادف 50 50 است. معمولاً افراد در چنین شرایطی به دلیل نداشتن آگاهی، ممکن است تصمیمات اشتباهی بگیرند که در گاهی از اوقات به ضرر آنها تمام می‌شود. در صورتی که با حضور و گزارش پلیس راهنمایی رانندگی یک تصادف 50 50 تشخیص داده شود، هر کدام از طرفین موظف به جبران 50 درصد هزینه خسارت ماشین طرف مقابل است.

بیمه شخص ثالث خسارت تصادف 50 50 را نیز جبران می‌کند. در صورتی که رانندگان دارای بیمه شخص ثالث معتبر باشند، می‌توانند از این بیمه استفاده کنند. در چنین شرایطی رانندگان می‌توانند به یکی از شعب یا نمایندگی‌های بیمه شخص ثالث طرف مقابل مراجعه و اقدامات لازم را برای گرفتن خسارت تصادف انجام دهند.

آیا امکان جبران خسارت تصادف 50 50 با بیمه بدنه وجود دارد؟

در صورتی که خودروهای آسیب دیده دارای بیمه بدنه باشند، می‌توانند برای جبران خسارات از بیمه بدنه نیز استفاده کنند. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از این بدنه درصدی به عنوان فرانشیز بیمه بدنه از مبلغ خسارت کسر خواهد شد. میزان فرانشیز به تعداد تصادفات در یک بازه زمانی مشخص و میزان خسارت تصادف بستگی دارد.

خرید بیمه بدنه

جبران خسارت در صورت عدم وجود بیمه شخص ثالث و بدنه

برای پرداخت خسارت تصادف 50 50 داشتن بیمه شخص ثالث و بدنه می‌تواند بسیار کارساز باشد. اما اگر راننده‌ای فاقد این بیمه نامه‌ها بود می‌بایست خودش برای جبران خسارات وارد عمل شود. هم چنین صاحب ماشین زیان دیده می‌تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف مسیر دریافت خسارت از راننده مقابل را هموار و امن‌تر کند. با چنین عملی فرد زیان دیده به صد در صد خسارت خود خواهد رسید.

محاسبه خسارت و پرداخت در تصادفات 50 50 چگونه انجام می‌شود؟

در مورد نحوه محاسبه نرخ دیه و تعیین میزان خسارت تصادف 50 50، شک و شبهه‌های زیادی وجود دارد. برای مثال برخی‌ها ممکن است فکر کنند که با هر میزان خسارت طرف مقابل موظف به پرداخت نصف خسارت می‌باشد. برخی دیگر فکر می‌کنند اینکه یکی از دو طرف تصادف کمتر مقصر باشد، تأثیری بر پرداخت نصف نصف خسارت ندارد.

حرف و حدیث در مورد نوع و نحوه پرداخت خسارت تصادف 50 50 زیاد است. برخی دیگر معتقدند که ملاک پرداخت خسارت میزان تقصیر دو راننده می‌باشد. با توجه به قوانین وضع شده در صورتی که حتی یکی از راننده‌ها، تقصیر بیشتری از راننده مقابل در تصادف داشته باشد و تصادف فوتی هم داشته باشد، هر دو طرف وظیفه دارند که به‌صورت نصف به نصف خسارت را جبران کنند.

محاسبه خسارت در تصادف 50 50

پرداخت خسارت در تصادفات 50 50

تاثیر عدم وجود گواهی نامه بر خسارت تصادف 50 50

در صورتی که یکی از دو طرف تصادف فاقد گواهینامه باشد، ممکن است شرایط کمی پیچیده‌تر شود. ولی این موضوع تأثیری بر روی میزان پرداختی و سهم هر یک از دو طرف نخواهد داشت. اگر نداشتن گواهینامه راننده برای  پلیس راهور  ثابت شود، احتمالاً برای وی مجازات بیشتری در نظر گرفته می‌شود.

این تمام ماجرا برای راننده بدون گواهینامه نیست و این امکان نیز وجود دارد که در یک تصادف با فوتی، شخص فاقد بدون گواهی نامه مقصر شناخته نشود. برای تشخیص شرایط و مقصر اصلی می‌بایست تمامی جوانب در نظر گرفته شود تا حقی از کسی ضایع نشود.

شرایط پرداخت دیه در تصادفات 50 50 و فوت هر دو راننده

اگر در یک تصادف 50 50 رانندگان دو طرف تصادف فوت کنند هر دو خانواده می‌بایست با یکدیگر به توافق برسند و با توجه به اموالی که به جا مانده به جبران زیان طرف مقابل بپردازند. در صورتی هم که هر دو راننده دارای بیمه معتبر باشند، طبق قوانین بیمه مرکزی، شرکت بیمه با توجه به میزان خسارت وارده به جبران آن می‌پردازد.

استعلام بیمه شخص ثالث

استفاده از بیمه حوادث راننده در تصادف 50 به 50

بسیاری از خسارات توسط بیمه شخص ثالث و بدنه جبران می‌شود؛ از خسارات مالی گرفته تا جانی و فوت. این پوشش‌ها برای شخص ثالث و سرنشینان ماشین مقصر است. اما خسارت راننده مقصر چه می‌شود؟؟

پوشش حوادث راننده در تمامی تصادفات مثل تصادف خسارت 50 50، خسارات راننده مقصر را جبران می‌کند. به بیان دیگر، بیمه حوادث راننده موظف به جبران خسارات جانی است که به راننده مقصر وارد می‌شود. در سال‌های گذشته بیمه حوادث راننده، یک بیمه نامه جدا بود که فرد مجبور به خرید یک بیمه‌نامه‌ای به غیر شخص ثالث بود. اما امروزه این بیمه‌نامه با بیمه نامه شخص ثالث یکی شده و شما در صورت خرید بیمه شخص ثالث تحت پوشش حوادث راننده نیز قرار می‌گیرید.

خرید بیمه نامه معتبر برای تصادفات 50 به 50

برای خرید یک بیمه نامه مناسب شخص ثالث برای دیه و خسارت تصادف 50 50 بهتر است که ابتدا شرایط همه شرکت‌های بیمه را مقایسه کنید و بعد بهترین را انتخاب کنید تا بتوانید با پرداخت مناسب‌ترین هزینه از بیشترین پوشش‌ها بهره‌مند شوید. برای خرید بیمه شخص ثالث و خرید بیمه بدنه در کوتاه ترین زمان ممکن و به‌صورت 24 ساعته به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید.

بیمه دات کام

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
Aref
01 مهر 1402

سلام من با ماشین از چراغ قرمز رد شدم و ی موتوری هم داشت خلاف مسیر میومد زدم بهش کروکی و هیات ۳نفر امدن زدن مقصر۵۰_۵۰بعد الان واسش تقریبا۱۸درصد دیه زدن خواستم ببینم دیشو بیمه ی من میده یا از جیبمم باید بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث دیه را پرداخت می کند.

person
درویش
31 شهریور 1402

سلام خسته نباشید من بایک موتور سیکلت تصادف کردم پلیس نظر 5050داده میخواستم بدونم من بیمه دارم آیا همه ی خسارت رو بیمه میده احتیاجی نیست درصدی رو از جیب خودم بدم و آیا بغیر از این جریمه یا هزینه دیگه ای رو هم باید از جیبم پرداخت کنم.ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  شرکت بیمه‌گر خسارت شما را تا سقف تعهداتش پرداخت می کند. در صورتی که میزان خسارت شما بیش از سقف تعهدات بیمه نامه باشد باید خودتان مابه‌التفاوت مبلغ را پرداخت نمایید.

person
حمیدمحمدی
17 شهریور 1402

سلام و عرض ادب من موتور سواربودم یه خودرویی از روبه رو اومد بره تو فرعی یه جورایی با من شاخ به شاخ شد من قبل از اینکه بهش برسم افتادم و پام شکست کارشناس میخواد پنجاه پنجاه بزنه آیا درسته نظرشون؟یا اعتراض بزنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  تشخیص مقصر حوادث رانندگی به عهده مامور راهنمایی و رانندگی است. اگر تشخیص 50- 50 را داده‌اند و شما اعتراض دارید می توانید اعتراض خود را ثبت کنید تا بررسی شود.

person
علیرضا
02 شهریور 1402

سلام وعرض ادب
سرتقاطع یه خاور با یه دوچرخه کوچک که یه پسربچه ۱۰ساله بود که پنج به فوت دوچرخه سوار شده افسرکروکی ۵۰ ۵۰ کرده یعنی د یه فوت پسر دوچرخه سوار چقدر میشه روز تصادف هم ۲۷محرم بوده

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام دیه در ماه حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان است. شما باید نصف این مبلغ را پرداخت کنید.

person
Shahriar
30 مرداد 1402

سلام من با یه ماشین تصادف کردم عابر بودم واز خط عابر پیاده رد میشدم‌ ماشین زد بهم ولی افسر ۵۰۵۰زده کروکی چه می‌شود و من هم آسیب دیدم

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام. دوست عزیز رای صادر شده. باید طبق آن عمل کنید.

person
على
16 مرداد 1402

سلام.با يك موتورى بدون گواهينامه تصادف كردم ٥٠٥٠ كروكى كشيد به كروكى اعتراض زد من اصالت بيمه تحويل كلانترى دادم امروز ماشين را از پاركينگ بعد از داديارى بيرون آوردم ،حالا چطور از بيمه طرف استفاده كنم.خواب ماشين را چطور بگيرم.چون ٢٥ روز ماشين ايسوزو بخاطر اذيت و اعتراض موتورى پاركينگ بود

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. باید شکایت کنید.

person
على
16 مرداد 1402

سلام.با يك موتورى بدون گواهينامه تصادف كردم ٥٠٥٠ كروكى كشيد به كروكى اعتراض زد من اصالت بيمه تحويل كلانترى دادم امروز ماشين را از پاركينگ بعد از داديارى بيرون آوردم ،حالا چطور از بيمه طرف استفاده كنم.خواب ماشين را چطور بگيرم.

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. با طرف مقابل هماهنگ شوید و به بیمه مراجعه کنید.

person
Seysd
15 مرداد 1402

سلام وقت بخیر کن با موتور در حال رانندگی بودم در یک بلوار با روشنایی خوب ولی موتور من روشنایی نداشت یک ماشین از پشت به من زد باعث ایجاد خرابی موتور و صدمات به سر و صورت خودم شد .
کارشناس به دلیل نداشتن چراغ زد پنجاه پنجاه میخواستم بدونم که میتوانم به اعتراض بزنم یا قانون بر همون پنجاه پنجاه هست
هزینه موتور چگونه پرداخت میشه.
هزینه ماشین چطور پرداخت میشه.
دیه صدمات خودم چطور پرداخت میشه.

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. خیر 50-50 درسته. هزینه ها از بیمه پرداخت می شود. البته 50 درصد خسارت.

person
محمود
19 تیر 1402

سلام خسته نباشید من با عابر در اتوبان تصادف کردم عابر پیاه تو صد متری بود نرفته عرض اتوبان ردشده فوت کرده افسر ۵۰۵۰ زده الان بیمه دیه کامل داده دادگاه که رفتیم گفت باید دوطرف رضایت هم باید جلب کنند وراث دیه گرفته رفته منم جراحی سر دوبار دست سمت راستم تمام عصابش پاره شده ۰ میخاستم لطف کنید من از عابر میتونم دیه بگیرم ۰۰۰ مدارک موتورم کامل بود بیمه نامه وگواهی نامه دارم

  person
  نویسنده بیمه
  20 تیر 1402

  سلام. می‌توانید اعتراض کنید.

  person
  Seysd
  15 مرداد 1402

  وقت بخیر مجدد
  من متوجه نشدم
  یعنی خرج پنجاه درصد درست کردن ماشین با من هست چون موتور من بیمه نداره
  و اینکه پنجاه درصد دیه به من تعلق میگیره

   person
   نویسنده بیمه
   16 مرداد 1402

   بله. هر دو به یک اندازه مقصر هستید و هر دو باید خسارت طرف دیگر را پرداخت کنید

  person
  Seysd
  15 مرداد 1402

  سلام وقت بخیر
  من متوجه نشدم موتور من بیمه ندارم یعنی پنجاه درصد خرج ماشین با من هست آیا بیمه برای صدمات خودم به من تعلق میگیره از طرف ماشین

   person
   نویسنده بیمه
   16 مرداد 1402

   سلام. اگر بیمه ندارید خسارت طرف مقابل را باید خودتان پرداخت کنید. بله از کل خسارتی که دیده اید 50 درصد آن را راننده دیگر پرداخت خواهد کرد.

person
مهدی
08 خرداد 1402

من گواهی نامه ندارم وموقع خارج شدن ازسمت راست اتوبان یه پراید ازعقب به من زد طوری که من کاملآ پیچیدم وماشین برعکس شد افسرمقصر را۵۰ ۵۰ زده درحالی که ازعقب بمن زدن من چرامقصرم.

  person
  نویسنده بیمه
  08 خرداد 1402

  سلام. در صورت نداشتن گواهینامه شما مقصر تصادف هستید.

person
محمد
04 اردیبهشت 1402

سلام من از کوچه فرعی وارد اصلی میشدم که بادیدن ماشین خودروی گذری ایست کامل کردم وخیلی کم وارد اصلی بودم وجاهم بود که خودرو گذر کنه تقریبا ۴متر اما هول کرد وافتاد توجوبی که شهرداری کنده بود وهیچ حفاظ وعلایمی هم نداشت واسیب دید اما الان ۵۰درصد منو مقصر کردند درضمن هیچ برخوردی با من نداشت به نطرتون به کروکی اعتراض بزارم یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. خیر چون از فرعی وارد شدید مقصر هستید.

person
حسین
31 فروردین 1402

سلام خسته نباشید
یکی از بستگانمون تصادف کرده تواتوبان نیسان بهش زده اطرافشم پل نبوده بعد مقصر۵۰/۵۰شودن میخواستم بدونم عابر بهش بیمه تعلق میگیرد ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  01 اردیبهشت 1402

  سلام. بله تعلق میگیرد.

person
پیمان
23 اسفند 1401

سلام من برج 2 با موتور سیکلت تصادف کردم و پای راستم پلاتین رفت و 6 سانت کوتاه شد کروکی 50 50 شد میخواستم بدونم 27/5 درصد چقدر مبلغ دیه میشه

  person
  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. میزان دیه 600 میلیون است باید 27.5 آن را محاسبه کنید.

   person
   Saied hedari52@jmil.com
   17 تیر 1402

   سلام خسته نباشید
   چند وقت پیش تصادف کردم
   تشخیص پلیس ۵۰ و۵۰ بود
   ایا میتوانم از بیمه مالی خودم برای جبران خسارت خودم استفاده کنم
   اگر امکان داره راهنمای بفرمایید متشکرم

    person
    نویسنده بیمه
    18 تیر 1402

    سلام. بستگی به نوع خودرو، میزان خسارت و نظر کارشناسان بیمه دارد.

   person
   سعید
   30 تیر 1402

   سلام خسته نباشید من با ی دوچرخه تصادف کردم خلاف جهت رانندگی میکرد از جلو زد به ماشینم و فوت کرد میخواستم بپرسم به نظرتون مقصر کیه؟

    person
    نویسنده بیمه
    31 تیر 1402

    سلام. باید افسر راهنمایی و رانندگی در این مورد نظر دهد.

  person
  Saied hedari52@jmil.com
  17 تیر 1402

  سلام خسته نباشید
  چند وقت پیش تصادف کردم
  تشخیص پلیس ۵۰ و۵۰ بود
  ایا میتوانم از بیمه مالی خودم برای جبران خسارت خودم استفاده کنم
  اگر امکان داره راهنمای بفرمایید متشکرم

person
عاطفه
16 اسفند 1401

سلام شوهر من موتور سوار بوده با یه ماشبن تصادف میکنه حالا 50 50 اعلام میکنن شوهرم شانه و سرش شکسته ایا دیه بهش تعلق میکیره

  person
  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله.

person
مهدی غیاثوند
26 دی 1401

با سلام.من تصادف کردم که افسر ۵۰ ۵۰ زد تو کروکی.سقف بیمه طرف من ۲۰ میلیون هستش.
ماشین من بالای ۲۰ میلیون خسارت دیده.حالا شرکت بیمه ۵۰ درصد از سقف بیمه رو پرداخت میکنه یعنی ۱۰ تومن یا اینکه نه مثلا ماشین من ۳۰ میلیون خسارت دیده ۱۵ میلیون رو پرداخت میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 دی 1401

  سلام منظورتان سقف بیمه بدنه تان است؟ چون بیمه بدنه براساس خسارت به خودروی شما هزینه می دهد. برای پرداخت که سقف بیمه ثالث شخص مقابل بررسی می شود. اما در حالت و دانستن فرمول دقیق باید از خود واحد خسارت شرکت بیمه تان بپرسید.

person
سعید
22 دی 1401

سلام وعرض ادب حضورشما کارشناس محترم،من مدتی پیش به علت خاموشی ناخواسته خودرو مجبور به پارک آن دربزرگراه شدم ب طوری که هیچ نوری درآن محدوده نبود،تاخودرو راکنار کشیدم موتورسواری که بدون کلاه وبیمه وگواهینامه بود به من برخورد کرد وخسارت زیادی وارد کرد وخودنیز سانحه دید که منجر به پارکینگ رفتن خودروی من شد،بااین حال کارشناس ۵۰ ۵۰تشخیص داد،طی انجام مراحل دادگاهی خودرو ترخیص وهزینه جراحات موتورسوار پرداخت شد ولی مت ازجیب خودم هزینه تعمیرخودرورادادم،ایا من ازچه طریق میتوانم هزینه خسارات راباتوجه به ۵۰ ۵۰بودن واداشتن بیمه او دریافت کنم.باتشکر

person
بیگ
21 آذر 1401

سلام من تصادف کردم با ماشین بودم زدم ب ی موتوری دو نفر فوت شدن آیا همه دیه را بیمه میده بهشون یا خودمم باید درصدی از دیه را پرداخت کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 آذر 1401

  سلام اصولا باید بدهد

person
محمد دادور
14 آذر 1401

سلام خسته نباشید من تصادفم پنجاه پنجاه شده و نصف مبلغ دیه رو پرداخت کردن من پرسیدم گفتن نصف دیگه دیه رو از بیمه خودم میتونم بگیرم خاستم از شما بپرسم ک شدنی هست یا ن
و اگر میشه راهش چیه
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام موارد مربوط به خسارت باید از خود کارشناس بپرسید. برای اینکه برای هر شرکتی خاص است اما در بعضی مواقع می توان گرفت.

person
حسین
10 آذر 1401

سلام پدر من عابر پیاده بوده تصادف کرده فوت شده الان دادگاه میگه دیه به شما نصف تعلق میگیره بعد من رفتم بیمه میگ۵ ما دیه کامل رو میزنیم به دادگاه میخواستم بپرسم دیه رو کامل میده دادگاه یا نصفشو

  person
  کارشناس بیمه
  13 آذر 1401

  سلام والا اول باید مطمئن شوید که چقدر دیه به شما تعلق میگیرد که بهتر است از یک وکیل بپرسید.

person
مریم
29 مهر 1401

سلام وقت بخیر
بین ما تصادفی رخ نداده من راننده ماشین هستم برای کمک به موتوری پیاده شدم ولی متاسفانه برای استفاده از بیمه منو مقصر‌کردن و ۵۰۵۰ شد ولی داخل کروکی زده بدون برخورد ماشین من بیمه ش ساعت ۱۲ شب به بعد تو سیستم نشسته بهم بیمه تعلق نمیگیره؟ باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام بحث خسارت در هر شرکتی متفاوت است. بعد دقیقا متوجه سوالتان نشدیم.

person
ویشکا عصبی
26 مهر 1401

تو تصادف 50 50 به راننده بدون گواهی نامه بیمه خسارت میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام بله ولی بعد بیمه از شخص خواهد گرفت.

person
pooyan TK
26 مهر 1401

سلام. تو تصادف 50 50 میشه اصلا از بیمه شخص ثالث استفاده نکرد به جاش بیمه بدنه رو استفاده کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام شرکت های بیمه قوانین مخصوص به خود را دارند اما به هر حال امکانپذیر باید باشد.

   person
   مهدی
   29 دی 1401

   سلام خسته نباشید
   اگه در تصادف 50,50 هردو راننده فاقد گواهینامه باشن ولی سن یکی قانونی و یکی دیگه قانونی نباشد،نتیجه چه میشود؟؟
   ممنون میشم جواب بدین

    person
    کارشناس بیمه
    30 دی 1401

    سلام حداقل انتقال خودرو به پارکینگ است.

person
بهروز چابهاری
24 مهر 1401

ببخشید تو تصادفات 50 50 به راننده فاقد گواهینامه دیه تعلق می گیرد یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام بله اما شرایط خاصی دارد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید