02 مرداد 1402

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

افراد بسیار کمی هستند که رانندگی بدون گواهینامه را انتخاب کرده‌اند. رانندگی بدون گواهینامه عواقب جبران ناپذیری دارد که تنها با یکبار فکر کردن به آنها، دیگر کسی این کار را انجام نخواهد داد. فردی که بدون گواهینامه منجر به حادثه می‌شود، مجرم شناخته شده و در دادگاه‌های رسیدگی به جرایم رانندگی، به تخلفات او رسیدگی خواهد شد. در این مطلب قصد داریم درباره قانون جدید تصادف بدون گواهینامه توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم و ببینیم آیا بیمه خسارت راننده بدون گواهینامه را پرداخت می‌کند یا خیر. پس، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

وسایل نقلیه برای استفاده، نیاز به آموزش دارند. در همه جهان، فرد راننده باید گواهینامه داشته باشد تا در صورت بروز حادثه، مشکلی از نظر نقض قانون «عدم دریافت گواهینامه»، برای او پیش نیاید. اما آیا فردی که مهلت گواهینامه او به پایان رسیده است هم باید جریمه شود؟ بیمه خسارت چنین افرادی را پرداخت می‌کند؟ در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

چرا رانندگی بدون گواهینامه تخلف محسوب می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید برای رانندگی با وسایل نقلیه موتوری اعم از موتور، خودروی سواری، اتوبوس، کامیون و سایر وسایلی که به وسیله موتور حرکت می‌کنند، باید مجوز از سمت پلیس راهنمایی رانندگی صادر شود. این مجوز، گواهینامه نام دارد؛ گواهینامه رانندگی اقسام مختلفی دارد و هرکدام از آنها مختص به وسیله نقلیه خاصی است. مثلاً دارندگان گواهینامه موتورسیکلت، صرفاً می‌توانند با موتورسیکلت رانندگی کنند و برای رانندگی با خودروهای سواری، به گواهینامه دیگری نیاز دارند.

به همین منظور، جهت جلوگیری از رانندگی بدون گواهینامه مرتبط با وسیله نقلیه، جریمه خاصی برای افراد متخلف در نظر گرفته شده است. در صورتی که افراد دارای گواهینامه معتبر و مرتبط با وسیله نقلیه مربوطه بوده‌اند و تاریخ اعتبار آن به پایان رسیده باشد، باید جریمه رانندگی بدون گواهینامه را پرداخت کنند.

جریمه نداشتن گواهینامه

در ابتدا و قبل از هر چیز، برای آن که بخواهیم جرم رانندگی بدون گواهینامه را تعریف کنیم، باید بگوییم جرم یعنی چه؟ به موجب ماده 2 قانون مجازات اسلامی، «هر رفتاری اعم از فعل يا ترک فعل كه در قانون برای آن مجازات تعيين شده‌ است، جرم محسوب می شود.» بنابراین، برای آنکه بدانیم رانندگی بدون گواهینامه جرم است یا خیر، باید ببنیم در قانون، برای آن، مجازات تعیین شده است یا نه؟ به موجب ماده 723 قانون مجازات اسلامی، هر فردی که بدون گواهینامه رسمی، اقدام به رانندگی یا تصدی وسایل موتوری مستلزم داشتن گواهینامه کند، به مجازات حبس محکوم می‌شود.

در قانون دو نوع مجازات رانندگی بدون گواهینامه در نظر گرفته شده است؛ قانون مجازات اسلامی ‌بخش تعزیرات و قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی. در ادامه از دو نظر قانونی، جرم تصادف بدون گواهینامه را بررسی می‌کنیم. حالا اگر مالک وسیله نقلیه بیمه‌نامه هم نداشته باشد، اوضاع خیلی بدتر خواهد شد؛ خصوصاً اگر تصادف منجر به فوت داشته باشد. برای اینکه بدانید، چه عواقبی چشم انتظار خودروهای فاقد بیمه‌نامه است، این مقاله را مطالعه کنید.

قانون مجازات اسلامی‌

با توجه به ماده 723 قانون مجازات اسلامی‌، اگر به رانندگی بدون گواهینامه اقدام کنید، مرتکب جرم شده‌اید. در این بخش از قانون، خیلی جزئی مجازات رانندگی بدون گواهینامه برای بار اول، دوم و بیشتر را تعیین کرده‌است. شرح این ماده به این صورت می‌باشد که:

«هر فرد بدون گواهینامه رسمی ‌به رانندگی یا تصدی وسایل موتوری که مستلزم داشتن گواهینامه مخصوص است اقدام کند و همچنین هر فرد که به موجب حکم دادگاه از رانندگی وسایل نقلیه موتوری ممنوع باشد، رانندگی کند، برای بار اول به حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود؛ در صورت ارتکاب مجدد، دو ماه تا شش ماه حبس در انتظار این افراد خواهد بود.»

البته که طبق این قانون مشاهده خواهید کرد که مجازات حبس در این قانون با توجه به بند 1 ماده 3 قانون وصول برخی از درآمد‌ها به جزای نقدی هم تبدیل خواهد شد.

قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی

طبق ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، «در صورتی که راننده بدون گواهینامه به رانندگی اقدام کند، وسیله نقلیه متوقف و راننده به مرجع قضایی معرفی خواهد شد.»

برای آگاهی بیشتر از قوانین راهنمایی و رانندگی به اینجا مراجعه نمایید.

آیا در صورت نداشتن گواهینامه در تصادف، بیمه ثالث خسارت را پرداخت می‌کند؟

اگر فردی در زمان بروز حادثه، گواهی‌نامه نداشته باشد، از نظر قانونی متخلف شناخته می‌شود. در این مواقعی، این سوال به وجود می‌آید که آیا خسارت راننده بدون گواهینامه توسط بیمه پرداخت می‌شود؟ در ادامه این موضوع را بررسی می‌کنیم.

رانندگی بدون گواهینامه

بیمه شخص ثالث و رانندگی بدون گواهی نامه

قانون بیمه شخص ثالث در رابطه با رانندگی بدون گواهی نامه

طبق قوانین بیمه شخص ثالث، شرکت‌های بیمه باید خسارت را تحت هر شرایطی پرداخت کنند. حال در صورتی که راننده مقصر و فاقد گواهینامه باشد، بیمه شخص ثالث خسارت شخص زیان دیده را پرداخت خواهد کرد؛ اما بعداً تمامی این مبلغ را به صورت یکجا یا اقساطی از راننده مقصر دریافت می‌کند. نکته بسیار مهم این است که اگر در زمان وقوع حادثه، راننده گواهی‌نامه نداشته باشد و خسارات جانی رخ دهد، راننده مقصر اعلام شده و متهم به جرم قتل می‌شود. بهتر است که تحت هیچ شرایطی ریسک نکرده و بدون گواهینامه رانندگی نکنید. نداشتن گواهینامه رانندگی در هر صورت به ضرر شما خواهد بود.

انواع گواهی نامه رانندگی

در حال حاضر گواهینامه‌های رانندگی با اتومبیل، به سه شکل گواهینامه پایه سوم، پایه دوم، پایه یکم تجمیع و صادر می گردد. انواع گواهینامه‌های رانندگی با اتومبیل شامل موارد زیر می‌شود.

 • گواهینامه رانندگی پایه سوم: این مدرک هویتی، برای رانندگی با وسایل نقلیه موتوری با حداکثر مجموع وزن و ظرفیت بار ۳/۵ تن، یا حمل حداکثر ۹ نفر سرنشین با احتساب راننده در نظر گرفته شده است.
 • گواهینامه رانندگی پایه دوم: با این مدرک، افراد می‌توانند از وسائل نقلیه موتوری با حداکثر مجموع وزن و ظرفیت بار ۶ تن، یا حمل حداکثر ۲۶ نفر سرنشین با احتساب راننده، به صورت قانونی استفاده کنند.
 • گواهینامه رانندگی پایه یکم: یکی از انواع گواهی‌نامه است که برای رانندگی با انواع وسایل نقلیه موتوری با مجموع وزن و ظرفیت بار بیش از ۶ تن، یا حمل بیش از ۲۶ نفر سرنشین با احتساب راننده صادر می‌شود.
 • گواهینامه رانندگی ویژه: افرادی که قصد رانندگی با انواع وسایل نقلیه عمرانی، کشاورزی، صنعتی و کارگاهی را دارند، باید پیش از کار با چنین اتومبیل‌هایی گواهینامه ویژه دریافت کنند. به علاوه لودر، بولدوزر، گریدر، لیفتراک، جرثقیل، کمباین و تراکتور از وسایل موتوری هستند که در راستای حکم ماده ۷۲۳ قانون تعزیرات مصوب سال ۱۳۷۵، رانندگی یا تصدی آنها مستلزم دریافت گواهینامه ویژه است.
 • گواهینامه رانندگی موتورسیکلت: موتورسواران برای تررد قانونی باید گواهینامه ویژه موتور سیکلت تهیه کنند.

طبق دستورالعمل شماره ۶۵۵۴۵_۱-۱۲۰۷-۴/۱۳ مورخ 91.12.17 پلیس راهنمایی رانندگی نیروی انتظامی، در راستای تجمیع گواهینامه‌ها به صورت زیر معادل سازی شدند:

گواهی‌نامه قدیمیگواهی‌نامه معادل شده
گواهینامه موتور سیکلتگواهینامه موتور سیکلت
گواهینامه ب۱گواهینامه پایه سوم
گواهینامه پایه دوم، ب2 و پ2گواهینامه پایه دوم
گواهینامه پایه یک و پ۱گواهینامه پایه یکم

بر اساس آئین‌نامه صدور گواهینامه‌های رانندگی مصوب ۱۳۹۰، این مدرک به نام هر فرد صادر می‌شود.

رانندگی بدون گواهینامه متناسب

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، هر یک از انواع خودرو با کاربری‌های مختلف، نیازمند گواهینامه خاص و متناسب با خود است. در صورتی که فردی گواهینامه متناسب با وسیله نقلیه‌ای که با آن رانندگی می‌کند را نداشته باشد، از نظر قانونی با افراد بدون گواهینامه یکسان است. مثلاً اگر شخصی که گواهی‌نامه پایه سوم داشته باشد و با یک تریلی دو محور رانندگی کند، به علت عدم تناسب بین گواهینامه و وسیله نقلیه مجرم و مقصر شناخته می‌شود.

رضایت و عدم رضایت شاکی در تصادف

در بسیاری از حادثه‌های جاده‌ای که شخصی به رانندگی بدون گواهینامه اقدام کرده‌است، رضایت شاکی مورد بررسی قرار می‌گیرد. قانون جدید تصادف بدون گواهینامه به هیچ وجه طرفدار شخص خاطی نیست. وکیل جرایم کیفری عنوان می‌کند، در پرونده تصادف‌های جاده‌ای منجر به مرگ که راننده بدون گواهینامه رانندگی کرده باشد، شرایط بررسی رضایت شاکی به شرح زیر است:

«اگر شاکی رضایت خود را اعلام کند، پرونده متوقف و مختومه نخواهد شد. به این دلیل که جرم ارتکابی، قتل غیر عمد یا شبه عمد عنوان می‌شود و قابل بازگشت نیست. با اینکه این نوع شکایت‌ها و رسیدگی به پرنده با شکایت شاکی شروع می‌شود، اما با رضایت او مختومه اعلام نخواهد شد. چون باید رسیدگی‌های قانونی آن در دادگاه مورد تعقیب و رسیدگی قرار بگیرد تا اجرای حکم انجام شود.»

استعلام بیمه شخص ثالث

دادگاه صالح چیست؟

رسیدگی به جرائم نداشتن گواهینامه و بروز تصادف‌ها است در دادگاه انجام می‌شود که همان دادگاه کیفری 2 می‌باشد. در این دادگاه، صدور رای کیفری برای ضرر و زیان شاکی خصوصی با توجه به مدارک انجام می‌شود. البته که اگر رسیدگی به ضرر و زیان فرد مدعی خسارت نیاز به تحقیقات بیشتر باشد، دادگاه رای را صادر می‌کند و بعد از آن به دعوای ضرر و زیان رسیدگی خواهد شد.

رانندگی با گواهینامه تمدید نشده

رانندگی بدون گواهینامه با رانندگی با گواهینامه تمدید نشده تفاوت‌هایی دارد. سوالی که ایجاد می‌شود، این است که آیا رانندگی بدون گواهینامه تمدید نشده مجازات دارد؟ در حقیقت تمدید نکردن گواهینامه به معنای نداشتن گواهینامه نیست و در صورت تمدید نکردن این مدرک قانونی، با پرداخت جریمه می‌توان گواهینامه را تمدید کرد.

مجازات رانندگی با گواهینامه تمدید نشده

سوال این است که اگر شخصی، گواهینامه موتور سیکلت یا خودرو را همراه خود داشته باشد، اما آن را تمدید نکرده باشد، مشمول مجازات خواهد شد؟ حکم جرم رانندگی بدون تمدید گواهینامه چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید گفت، تمدید نکردن گواهینامه، به معنای نداشتن گواهینامه نیست. در صورت عدم تمدید گواهینامه، صرفا قانون گذار حکم به پرداخت جریمه خواهد داد.

عدم تمدید گواهینامه و پرداخت خسارت توسط بیمه

آیا به نظر شما مجازات فردی که گواهینامه ندارد باکسی که گواهینامه داشته و فقط تاریخ آن به اتمام رسیده است یکسان است؟ قطعاً نمی‌شود این دو گروه را به یک میزان مجازات کرد. طبق قانون بیمه مرکزی، اگر تاریخ اعتبار گواهینامه فردی گذشته باشد و دچار حادثه شود، بیمه‌گر ثالث باید خسارت را به طور کامل پرداخت کند. در این حالت نیازی به بازگرداندن پول توسط بیمه‌گزار نیست و فقط باید جریمه‌ای را به خاطر عدم تمدید به موقع گواهینامه پرداخت کند.

عواقب رانندگی بدون گواهینامه

همان‌طور که می‌دانید بیشتر تصادف‌های رانندگی ناشی از بی احتیاطی، عدم تسلط و توانایی است. توجه داشته باشید که اگر رانندگی بدون گواهینامه را انتخاب کرده‌اید، عواقب جبران ناپذیر را هم باید در نظر بگیرید. فردی که بدون گواهینامه در یک حادثه حضور داشته باشد، مجرم شناخته می‌شود. وضعیت مجازات شخص هم باید در دادگاه‌های رسیدگی به جرایم رانندگی مورد بررسی قرار بگیرد. در تعیین مقصر تصادف رانندگی، حتی اگر راننده بدون گواهینامه زیان دیده باشد، باز هم از لحاظ نداشتن این مدرک جریمه خواهد شد. پس برای جلوگیری از این اتفاقات، اگر زمانی گواهی‌نامه خود را گم کردید، به عنوان اولین کار، به پلیس +10 اطلاع دهید. در ادامه برای پیدا کردن یا اخذ گواهینامه المثنی اقدام نمایید.

توجه کنید که فرار راننده مقصر از صحنه تصادف، مشکل را بیشتر می‌کند خصوصاً اگر تصادف منجر به مرگ شخص ثالث شود. پس اگر گرفتار چنین مشکلی شدید، به هیچ عنوان از صحنه حادثه فرار نکنید.

رانندگی بدون گواهی نامه

عواقب رانندگی بدون گواهینامه

هدایت موتور بدون گواهینامه

بر اساس ماده 1 آیین نامه صدور انواع گواهینامه رانندگی مصوب سال 1390 هیئت محترم وزیران، برای هدایت تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی از جمله: انژکتوری، کاربراتوری و موتور برقی نیاز به گواهینامه است. در نیتجه راکبان موتورسیکلت هم باید مانند سایر رانندگان گواهینامه متناسب با موتور را دریافت کنند. در صورتی که راکب موتور، گواهینامه به همراه نداشته باشد، مطابق قانون 723 مجازات اسلامی با او برخورد خواهد شد. به تازگی فرصتی فراهم شده است تا افرادی که به هدایت موتورسیکلت تسلط دارند اما گواهینامه ندارند، بتوانند در یک روز گواهینامه تهیه کنند. متقاضی برای دریافت گواهینامه موتور در یک روز باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سن بالای 18 سال
 • انجام آزمایش‌های مربوط به سلامت و بهره‌مندی از گواهی‌نامه سلامت
 • انجام معاینات چشم
 • گذراندن دوره تئوری و عملی

محدودیت‌های رانندگی برای افراد تازه گواهینامه گرفته

رئیس صدور گواهینامه پلیس اعلام کرد که محدودیت‌های جدیدی برای یک سال اول دریافت گواهینامه در نظر گرفته شده است. این افراد باید مراقب محدودیت‌های زیر باشند:

 • در سه ماه اول، حتماً باید با یک نفر دارای گواهینامه پایه سوم (بدون شرط و مشکل) یا پایه اول و دوم همراه خود داشته باشند.
 • باید مراقب باشند که تخلفات منجر به دریافت نمره منفی نداشته باشند.
 • حق رانندگی با وسیله نقلیه از ساعت ۲۴ تا ۵ صبح را ندارند.
 • رانندگی بیرون از شهرها و در سفرها ممنوع است؛ به جز مواردی که مسیر بین بزرگراهی بوده و فاصله دو شهر کمتر از 25 کیلومتر باشد.

در صورتی که این افراد موارد بالا را رعایت نکنند، پلیس در صورت مشاهده، علاوه بر انتقال خودرو به پارکینگ، اقدام به دستور بازآموزی رانندگی برای آن‌ها خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر مقاله تخلفات منجر به توقیف خودرو را مطالعه کنید. اگر البته نو گواهینامه‌ها بعد از یک یا دو ماه هنوز موفق به دریافت گواهینامه خود نشده‌اند، مطالعه مقاله پیگیری گواهینامه راهنمایی و رانندگی توصیه می‌شود.

مجازات رانندگی بدون گواهینامه زیر ۱۸ سال

برای اینکه فردی بتواند گواهی‌نامه رانندگی را دریافت کند، می‌بایست به سن قانونی یعنی 18 سال تمام برسد؛ بنابراین اگر فردی که کمتر از 18 سال دارد اقدام به رانندگی کند، چون گواهی نامه ندارد مرتکب جرم شده است و بر اساس قانون مجازات خواهد شد. قانون‌گذار در خصوص مجازات مرتکبان جرم رانندگی بدون داشتن گواهی نامه  تفاوتی بین اشخاص زیر 18 سال و بالای 18 سال، تفاوتی قائل نشده و هردو آنها بر اساس قانون مجازات اسلامی، به مجازات واحد محکوم می‌شوند.

آیا می دانستید در اختیار گذاری ماشین به افراد زیر 18 سال جرم است؟

تا به اینجا در مورد جرایم تصادف اول و دوم فرد فاقد گواهی نامه صحبت کردیم. اما شاید این موضوع برایتان جالب باشد که اگر کسی از جمله خانواده، ماشین و وسیله نقلیه را در اختیار افراد زیر 18 سال بگذارند، از نظر قانونی مرتکب جرم شده و برای او هم جریمه در نظر گرفته می‌شود. همچنین اگر یک فرد 18 ساله دچار تصادف و ایجاد خسارت شود، به دادگاه کودکان منتقل می‌شود؛ این موضوع، برای والدین وی که ماشین را در اختیارش قرار داده‌اند هم مسئله ساز می‌شود و باید در مراجع قانونی پاسخگو باشند.

اهمیت بیمه شخص ثالث در تصادف

با تمام شرایطی که توضیح دادیم ما به شما توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان و حتی برای مدت زمان کوتاه هم بدون گواهینامه، رانندگی نکنید. نکته مهم دیگر خرید بیمه شخص ثالث است که در قانون به عنوان بیمه اجباری شناخته می‌شود. هر خودرویی باید این بیمه‌نامه را داشته باشد تا در صورت بروز تصادف، شرایط پرداخت هزینه به خودرو شخص ثالث فراهم شود.

برای تهیه بیمه شخص ثالث کافی است به سامانه استعلام، مقایسه و خرید بیمه دات کام مراجعه کنید و در منوی محصولات، تنها با چند کلیک این بیمه‌نامه را تهیه کنید. اگر سوالی در این زمینه دارید، می‌توانید به مقاله راهنمای بیمه شخص ثالث مراجعه کنید. لازم به ذکر است که این مجموعه به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آمادگی پاسخگویی برای پشتیبانی محصولات خود را دارد. در آخر اگر درباره بیمه وسایل نقلیه سوالی دارید، کافی است که در انتهای این متن و در بخش دیدگاه‌ها، نظرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ابهامات شما برطرف شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
04 مهر 1402

سلام
من سوار متور سیکلت بودم بعد باتریلی تصادف کردم وخسارت جانی دیدم گواهینامه ندارم ولی بقیه مدارکم کامله مقصرم راننده تریلیه میخواستم ببینم به من دیه تعلق میگیره یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله در صورتی که مقصر نبوده اید خسارت به شما تعلق میگیرد.

person
فرشاد
03 مهر 1402

سلام من گواهی نامه ندارم تصادف کردم زدم به ماشین
ماشین هم چیزی نشده فقط سپرش در آمده
الان میگه می‌خوام برم شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  باید خسارت خودروی مقابل را پرداخت کنید. با توجه به اینکه گواهینامه نداشته اید در صورتی که بیمه دارید، بیمه خسارت را پرداخت می کند، سپس شما باید تمام مبلغ خسارت را به بیمه بازگردانید.

person
مهرداد
27 شهریور 1402

سلام من گواهی نامه ندارم و تصادف با موتور داشتم چون از پشت زد به ماشینم،موتور مقصر اعلام شد
و راکب موتور مدارک کامل داشتن
میخوام بدونم بیمه موتور به من خسارت میده بخاطره اینکه من فاقد گواهی نامم؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شرکت‌های بیمه برای پرداخت خسارت تصادفات قوانین و شرایط خاصی دارند. داشتن گواهینامه یکی از شرایط پرداخت خسارت است.

person
حسین
27 شهریور 1402

سلام تصادف کردم گواهینامه نداشتم مقصر نبودم آیا شخصی که به من زده بیمه اش جوابگو هست آیا؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. این موضوع به قوانین شرکت بیمه راننده مقصر بستگی دارد.

person
مصطفی.
23 شهریور 1402

سلام…با یه ماشین تصادف کردم که دچار خسارت مالی شده و من مقصر شدم.راننده ماشین حادثه دیده زیر 18سال و گواهینامه ندارد و ماشینشان هم بیمه ندارد.آیا بیمه ماشین من به آنها خسارت میدهد…

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله در حالت کلی بیمه خسارت را پرداخت می کند. اما با توجه به زیر 18 سال بودن و نداشتن گواهینامه باید ببینید رویه شرکت بیمه شما در این مورد چیست.

person
محمد
22 شهریور 1402

سلام
تصادف داشتم راننده مقصر فاقد گواهینامه بود دادگاه حکم صادر کرده چندوقت طول می‌کشد تا بیمه پول بدهد
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  فرایند پرداخت خسارت مدتی زمان می برد نمی توانیم یک محدوده مشخص را اعلام کنیم.

person
علی
17 شهریور 1402

سلام
موتور من و به علت بی حجاب ترک نشین توقیف کردن
گواهینامه ندارم
جریمه نداشتن گواهینامه چقدر است

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. جریمه نداشتن گواهینامه در بار اول مشاهده به وسیله پلیس احتمالا 100 هزارتومان و دو ماه حبس تعزیری و در بار دوم مشاهده 2 تا 6 ماه حبس تعزیری است.

person
سعید
10 شهریور 1402

سلام من دوماه پیش که موتور سوار بودم و گواهینامه موتور نداشتم تصادف کردم و یکی از پشت به موتور من زد و افتادم و بیهوش شدم و راننده ضارب فرار کرده و الان هیچ مدرکی ندارم که ثابت کنم از پشت بهم زدن و دادگاه هم ماه دیگه نوبتمه و موتور هم بیمه داره خواستم بدونم که دیه به من تعلق میگیره یا نه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام. مدارکی که دارید را به دادگاه ازائه دهید با یک وکیل مشورت کنید.

   person
   اووووم
   13 شهریور 1402

   سلام اگر یک نفر زیر ۱۸ سال با bmw 530i تصادف کند ۶ نفر فوت کنند ماشین به ۳ تا ماشین با شدت برخورد کند و bmw نابود شه بیمه کل هزینه ماشینو میده؟؟؟ پسر عمم همچنین کاریو کرده

    person
    نویسنده بیمه
    13 شهریور 1402

    سلام. خیر دوست عزیز. در صورت پرداخت از سوی بیمه، تمام هزینه از بیمه گزار پس گرفته خواهد شد. رانندگی بدون گواهینامه و رانندگی افراد زیر 18 سال جرم است. علاوه بر دیه از جنبه عمومی هم محاکمه خواهند شد.

person
الهام
05 شهریور 1402

سلام من قبل از صدور گواهینامم تصادف کردم و افسر فاقد گواهینامه ثبت کرد و تصادف ۵۰/۵۰ شد،مشکلی برای گواهینامم پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام. بدون گواهینامه تصادف کرده اید. خیر.

person
فاطمه زهرا
05 شهریور 1402

سلام
بنده مادرم در اثر تصادف فوت شدن الان برای گرفتن دیه به مشکل بر خوردیم چون ۳۵ سال پیش مادرم یکی از شناسنامه های ما رو میده به همسایه مون الان برای گرفتن دیه اون بنده خدا توی احراس وراثت باید حضور داشته باشن
ماهم هیج سر نخ و آدرس و تلفن و … نداریم و بچه ها تازه پی به این موضوع بردیم و هیچی از این جریان نمیدونستیم و همچنین لازم است بگم پدرمون در قید حیات هستن لطف میکنین یک راهنمایی بهمون کنید ممنون میشم…

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری این موضوع باید با یک وکیل دادگستری مشورت نمایید.

person
رسول
03 شهریور 1402

سلام.
اگر کسی تصادف کند و گواهی نامه نداشته باشد و دوستش به حای اون پشت فرمان بشیند و در گزارش پلیس کلانتری و افسر راهنمایی دوستش را راننده بنویسند بعد که رفتن بیمه اونجا چون کارشناس با تهدید کردن و ترسوندن طرف ازش بخواهد بگه راننده من نبودم فلانی بوده چه کار میشه کرد

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. در این زمینه اطلاعی نداریم.

person
متین بلوچ
01 شهریور 1402

سلام شبتون بخیر
آیا دیه به نرخ روز داده میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. بله

   person
   محمدولی
   06 شهریور 1402

   سلام خسته نباشید من اتباع هستم و گواهینامه ندارم ماشین پیکان وانت بود کلانتری ازپیشم گرفتن گفتم بپرسم تکلیف چی میشه الان ماشین پارکینگ هست وماشین به اسم ایرانی هست

    person
    نویسنده بیمه
    07 شهریور 1402

    سلام. در صورت نداشتن گواهینامه شما مقصر هستید. باید با مالک خودرو صحبت نمایید

person
عســـل
01 شهریور 1402

سلام استاد من ماشینم چپ کرد سه نفر کشته شد الان دنبال دیه شون هستم آیا به خودمم تعلق میگیره یا خیر چون یکی شون مادرم بود

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. دیه همه اشخاص ثالث پرداخت می شود. در مورد مادرتان دیه به حساب وراث ریخته می شود.

person
امین
30 مرداد 1402

سلام ما گواهینامه داریم و با موتوری که گواهینامه ندارد تصادف کردیم ما بهش زدیم ولی فقط افتاد زمین و یزره از دستش کبود شد و سپر جلو ما باید عوض شود الان مقصر میشه موتوری یا نه؟!؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام. مقصر تصادفات به وسیله راهنمایی و رانندگی مشخص می شود. در این مورد شما مقصرید و راننده طرف مقابل به خاطر نداشتن گواهینامه جریمه می شود. البته احتمال اینکه تصادف را 50-50 هم اعلام کنند است و کاملا به بررسی افسر راهنمایی و رانندگی بستگی دارد.

person
mohamad
30 مرداد 1402

سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه پلیس موتور منا گرف پدرم وقتی می خواست موتور را از پارکینگ دربیاره پلیس یگان امداد نامه ای نوشتم تا داد گاه برم و جریمه گواهینامه را بدم اونجا من فکر کردم فقط جریمه نقدی میشم ولی اصلا ازم پولی نگرفتن و کلی برگه
بهم دادن از این اتاق به اون اتاق یعنی برام پرونده تشکیل دادن اون برگه ها مال چی بودن؟
این اتفاق ما یک هفته پیشه.

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. این موضوع را باید از طریق پلیس نیرو انتظامی و راهنمایی و رانندگی پیگیری کنید.

person
بانو آیدا
28 مرداد 1402

سلام و علیکم من تصادف کردم گواهی نامه دارم و ماشینم بیمه هست مامانم با دائی فوت شدند ماشین مال داداشم هست خیلی خراب شده بیمه درستش میکنه یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. اگر شما مقصر حادثه بوده‌اید بیمه شخص ثالث خسارت مالی را برای خودرو جبران نمیکند. در صورت داشتن بیمه بدنه، این بیمه نامه تا سقف تعهداتش و با حذف فرانشیز بیمه خسارت شما را پرداخت خواهد کرد.

person
امید
28 مرداد 1402

سلام عزیز مادرم فوت شده مثلا پدرم زنده هست؟ همه برادروخواهرم هستن کارای بیمه انجام بشه دیه به هرنفرداده میشه یابه سرپرست خانوارواریزمیشه ممنون از راهنمای شما

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. براساس قانون دیه بین وراث تقسیم می شود در صورتی که یکی از اعضا سنی کمتر از 18 سال داشته باشد موقتا به حساب سرپرست خانواده ریخته می شود.

person
Aa
27 مرداد 1402

سلام
من تصادف کردم با یک زن و گواهی نامه هم ندارم و سنمم بالای ۱۸ است و دست زنه شکسته و مقصرم هستم و بار اولم هم هست . ایا حبس دارع ؟؟ و جرمش چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. رانندگی بدون گواهینامه جرم است. در چنین مواردی علاوه بر دیه برای راننده بدون گواهینامه مدت زمانی حبس هم مشخص می شود که اگر قاضی و فرد زیان دیده رضایت دهند می توان حبس را با پرداخت هزینه خریداری کرد.

person
محسن
27 مرداد 1402

سلام خواهرم گواهی نامه نداشته و تصادف کرده دائم با مامانم فوت شدن و خود راننده ام سرش چنتا بخیه خورده و الان تصمیم دارن از بابت سرشون دیه بگیرن آیا بهش تعلق میگیره یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 مرداد 1402

  سلام محسن عزیز
  بله بیمه به آن ها تعلق می گیرد. منتها اگر مقصر حادثه خواهرتون باشد چون گواهینامه ندارند بعد از پرداخت دیه از سوی شرکت بیمه گر، شما باید تمام هزینه را بصورت نقدی یا اقساطی به بیمه برگردانید.

person
غزال
26 مرداد 1402

سلام یک ماه پیش خانومی بدون گواهینامه به ماشین من زدن و چون گریه میکرد به پلیس زنگ نزنید تمام خسارت میدم و دست خط و انگشت و تمام مدارک ماشین پدرش بود همراه نداشتن از خونه آوردن و دادن به من و شاهدها امضا کردن. روز بعد خسارت قبول دار نشد میگه سوال کردم از پلیس مقصر نیستم.الان رای دادگاه این شده که کروکی پلیس بیارید؟ باید چه کار کنم راهنمایی کنید! یعنی هر کی بدون گواهبنامه و بدون تسلط بشینه پشت ماشین و چون مستقیم میاد به هر کی بزنه فقط ۱۰۰هزار تومان جریمه میکننش؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. رانندگی بدون گواهینام جرم است. شما می توانید از فرد مقصر شکایت کنید و خسارت خود را دریافت نمایید.

person
سمیه خوبیاری
26 مرداد 1402

سلام
بابام با موتور بوده یه ماشین زامیاد بهش میزنه نه بابا گواهی نامه موتور داره نه اون بندخدا راننده ماشین زامیاد بعد اون راننده چون گوهی نامه نداشته صاحب ماشین جابه جای زده بعد ما درخواست کروکی جدید دادیم مقصر موتور زده بودن هم سری اول هم دوم ولی صاحب ماشین ممانعت داره برا معرفی راننده ماشین ما الان چطوری میتونیم خسارت بیگرم از صاحب ماشین آیا بیمه یا صاحب ماشین خسارتی پرداخت می‌کنه چون بابام ۷۰درصدتوانایش ازدست داده ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. اگر طرف مقابل مقصر بوده و بیمه شخص ثالث هم داشته بیمه خسارت شمارا پرداخت می کند. اما درصورتی که بیمه نداشته باشند باید شکایت کنید تا فرد مقصر خسارت شما را بدهد. ضمنن برای رانندگی بدون گواهینامه هم جریمه ای را باید پرداخت کنید.

person
Hamed
23 مرداد 1402

سلام
طبق قانون، نشستن پشت فرمون تاکسی‌ (سواری) و صرفا رانندگی باهاش (و نه مسافرکشی و کار کردن) بدون پروانه تاکسیرانی خلافه؟
گواهینامه پایه ۳ دارم و یکسال از زمان صدور گذشته.

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1402

  سلام. از این قانون اطلاعی نداریم.

person
21 مرداد 1402

سلام من پدرم راننده ماشین سنگین هست ولی گواهی نامه نداره و الان ماشین رو گرفتن ایا با جریمه نقدی حل میشه؟

person
Seysd
19 مرداد 1402

سلام وقت بخیر
من یه تصادف داشتم ماشین از پشت به من زد به دلیل نداشتن چراغ استپ موتور من پنجاه درصد مقصر شناخته شدم الان کروکی پنجاه پنجاه شده من گواهینامه ماشین دارم ولی موتور سیکلت نه
آیا این حکم دو ماه حبس رو قاضی میده و حتما باید زندان برم امکان داره هیچ سو سابقه هم ندارم بار اول هست .

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. نداشتن گواهینامه مرتبط با وسیله نقلیه بر اساس قانون جرم است. به نظر و رای قاضی بستگی دارد.

person
Ali
15 مرداد 1402

سلام هیچ راهی برای گرفتن گواهینامه برای زیر ۱۸سال وجود ندارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. خیر. افراد زیر 18 سال به سن قانونی نرسیده اند و اجازه رانندگی ندارد.

person
ناشناس
13 مرداد 1402

با سلام خدمت شما
بنده گواهینامه ندارم و با ماشین بابام تصادف کردم و مقصر من هستم و قبل آمدن افسر بابام اومد و گفت راننده خودشه و طرف مقابل هم قبول کرد و افسر اومد و گزارشات رو نوشت
و پدرم به طرف مقابل بیمه ماشین رو داد و گفت که بره خسارت رو از بیمه بگیره ولی اون قبول نکرد گفت حوصله بیمه ندارم و چون که خسارت کم بود پدرم از جیب خودش تمام خسارت رو داد ولی الان دبه کرده و میگه شما یه مقدار پول هم باید به من بدهید و پدرم گفت نمیتونه بده و اون الان میخواد بره شکایت کنه که بابام راننده نبوده و چند هفته ای از این ماجرا میگذره
آیا اون میتونه شکایت کنه یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. باید به بیمه مراجعه کنید. اگر خسارت شما بیشتر است در این شرایط باید خودتان پرداخت نمایید.

person
محمد
04 مرداد 1402

سلام بنده راننده ماشین بودم اتباع هستم گواهینامه ندارم و تصادف کردم با موتور سوار که دنبال بیمه هست و من نامه پاسگاه واسه کورکی نبردم پیشه افسر خواهش میکنم یک مشورت بدین بهم باید چکارکنم چطور اقدام کنم ماشین بنام کسی دیگه ای هست راننده من بودم که اتباع هستم اسم کورکی تصادف بنام من خورده میشه کمک کنیدبگیدچکارکنم اگه میشه زودخبرشوبدین شنبه باید دیگه اقدام کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. بهتر است با مالک مشورت کنید و سپس برای پرداخت خسارت اقدام نمایید. به هر حال باید خسارت را پرداخت کنید.

person
محمد
03 مرداد 1402

سلام من گواهینامه پایه یکم گم کردم کپی برابر با اصل و رسید هوشمند دارم آیا پلیس به گم شدن گیر میده

  person
  نویسنده بیمه
  03 مرداد 1402

  سلام. باید درخواست المثنی دهید.

person
آرمین
01 مرداد 1402

سلام من گواهینامه ام رو تازه گرفتم ولی متاسفانه گم شدا و درخواست المثنی هنوز نکردم
اگه تصادفی چیزی رخ بده با کسی که کلا گواهینامه نگرفته یکی حساب میشم؟چه تفاوت هایی بین کسی قائل میشن که گواهینامه نداره و کسی که گواهینامه اش رو گم کرده؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1402

  سلام. یک رسید باید به شما داده باشند که می توانید در صورت لزوم آن را ارائه دهید. خیر.

person
ماری
25 تیر 1402

سلام من اسفند ماه گواهینامه گرفتم ۳ ماه بعدش خارج از شهر تصادف شاخ به شاخ کردم و چندنفر زخمی شدن خودم هم خیلی شکستگی دارم،بیمه خسارات آسیا میگه به سرنشینا دیه میدیم ولی چون خودت مجاز به رانندگی خارج از شهر نبودی دیه تعلق نمیگیره،خواهش میکنم بگین شکایت کنم و وکیل بگیرم یا بیمه درست میگه؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 تیر 1402

  سلام. بله درست گفته اند.

person
ماری
25 تیر 1402

سلام ، من گواهینامه پایه ۳ گرفتم و در جریانم که تا ۱ سال خارج از شهر نباید رانندگی میکردم، من بعد از اینکه گواهینامه گرفتم ۳ ماه بعدش خارج از شهر تصادف کردم و مقصر شناخته شدم،الان بیمه خسارات میگه دیه بهت بخاطر اینکه مجاز به رانندگی خارج از شهر نبودی تعلق نمیگیرد،ولی به سر نشینا و بقیه که زخمی شدن دیه میدیم ، حالا من رفتم شکایت کردم و وکیل گرفتم ، خودم هم خیلی زخمی شدم پزشک قانونی هم درصد بالایی برام زده ولی شرکت بیمه آسیا خسارات میگه از پلیس راهور استعلام گرفتیم چون گواهینامه ۳ رو ۳ ماهه دریافت کردی تا ۹ ماه دیگر مجاز به رانندگی خارج از شهر نبودی و دیه بهت نمیدیم .بیمه درست میگه؟

person
ماریی
25 تیر 1402

خودم هم خیلی زخمی شدم پزشک قانونی هم درصد بالایی برام زده ولی شرکت بیمه آسیا خسارات میگه از پلیس راهور استعلام گرفتیم چون گواهینامه ۳ رو ۳ ماهه دریافت کردی تا ۹ ماه دیگر مجاز به رانندگی خارج از شهر نبودی و دیه بهت نمیدیم

  person
  نویسنده بیمه
  26 تیر 1402

  بله دوست عزیز قوانین در این رابطه کاملا واضح است.

person
ماری
25 تیر 1402

خودم هم خیلی زخمی شدم پزشک قانونی هم درصد بالایی برام زده ولی شرکت بیمه آسیا خسارات میگه از پلیس راهور استعلام گرفتیم چون گواهینامه ۳ رو ۳ ماهه دریافت کردی تا ۹ ماه دیگر مجاز به رانندگی خارج از شهر نبودی و دیه بهت نمیدیم

person
ماری
25 تیر 1402

سلام ، من گواهینامه پایه ۳ گرفتم و در جریانم که تا ۱ سال خارج از شهر نباید رانندگی میکردم، من بعد از اینکه گواهینامه گرفتم ۳ ماه بعدش خارج از شهر تصادف کردم و مقصر شناخته شدم،الان بیمه خسارات میگه دیه بهت بخاطر اینکه مجاز به رانندگی خارج از شهر نبودی تعلق نمیگیرد،ولی به سر نشینا و بقیه که زخمی شدن دیه میدیم ، حالا من رفتم شکایت کردم و وکیل گرفتم ، بیمه درست میگه؟

person
عطا گیوه چی
21 تیر 1402

سلام خسته نباشید عروسم بالای ۱۸سال دارد دی ماه بدونه گواهینامه با ماشین دوستش تصادف وفوت می‌کند ماشین بیمه دارد ایا بیمه خسارت ماشین راپرداخت می‌کند و دیه به عروسم تعلق می‌گیرد ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  22 تیر 1402

  سلام. خیر. چون گواهینامه ندارند حتی در صورت پرداخت به وسیله بیمه شما باید تمام هزینه را به بیمه برگردانید.

person
مهدی
12 تیر 1402

سلام من با یک موتور سوار بدون گواهینامه تصادف کردم چون موتور سوار سرباز بود براش ارفاق کردن و من رو مقصر اعلام کردند راننده موتور به من گفت که به کروکی تصادف عتراض نکن تا من بتونم از بیمه دیه بگیرم بعد خسارت ماشین شما رو پرداخت کنم ولی الان که دیه رو گرفته خسارت من رو نمیده
آیا من میتونم از ایشون شکایت کنم الان
ممنون پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  13 تیر 1402

  سلام. بله از مراجع قانونی اقدام کنید.

person
Huseyn
11 تیر 1402

سلام.من گواهینامه ندارم وسنم بالای ۱۸هست وبا ماشینی که به نام خودم نبوده. زدم به درخت وجلوی ماشین جمع شده وحدودا.15میلیون تومن خرج داره وشرایط پرداخت و ندارم اگر صاحب ماشین شکایت کنه چی میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. شما باید شخصا خسارت را پرداخت کنید.

person
امیر
10 تیر 1402

سلام و وقت بخیر
من راننده تریلی هستم و پایه یک دارم، ماشین و بیمه نامه به نام خودم
شاگردم که پایه 3 دارد پشت فرمان بود و بنده هم بودم در اثر تصادف ماشین خسارت برداشته و من هم دستم شکسته.
آیا خسارت بیمه بدنه و ثالث به من تعلق می گیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  به دلیل نداشتن گواهینامه مرتبط احتمالا خسارت را از شما میگیرد. بهتر است با بیمه خود مشورت کنید. قوانین شرکت های بیمه در این زمینه کمی متفاوت است.

person
محمدی
01 تیر 1402

سلام وقت بخیر ببخشید من گواهینامه پایه ۳دارم میتونم بامینی بوس کار کنم اگر پلیس راهنمایی بگیره چه جرمی برام داره

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1402

  سلام کاربر گرامی
  گواهینامه پایه 3 برای مینی‌بوس گواهی‌نامه غیر مرتبط محسوب می‌شود. در نتیجه علاوه بر جریمه نقدی نداشتن گواهینامه توسط پلیس، در صورت تصادف، شرکت بیمه هیچ خسارتی به شما پرداخت نخواهد کرد.

person
دستخوان
22 خرداد 1402

با سلام بنده کاگر نیروی شهرداری هستم گواهینامه پایه سوم دارم وبرای رانندگی با خودروهای خدمات عمومی پلاک دولتی باید گواهینامه پایه دوم داشت .رئیسم مرا مجبور به رانندگی با خودروی دولتی میکند اگر تصادف شود مقصر هستم و اگر خدایی نکرده به عابر پیاده ای بزنم قتل عمد محسوب میشود

  person
  نویسنده بیمه
  23 خرداد 1402

  سلام. بله. عاقلانه است که ابتدا مدارک قانونی و گواهینامه خود را تهیه کنید.

person
مهرداد
16 خرداد 1402

سلام من دیروز توی اتوبان قم تصادف کردم راننده ی مقابل مقصر بود و گواهینامه نداشت مشکل اصلی اینه که طرف مقابل اتباع افغانی هست موضوع خوب این هست که ماشین ایشون بیمه بوده ولی به اسم صاحب کارش هست ماشین
الان بیمه باید خسارت من رو بده؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 خرداد 1402

  سلام. بله بیمه خسارت را می‌دهد.

person
موسی
06 خرداد 1402

سلام اگر دو فرد گواهینامه دار سوار بر روی خودرو باشند و فرد بدون گواهینامه راننده باشد در مسیر ایا جرم محسوب میشود ؟ زود تر جواب بدین ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  07 خرداد 1402

  سلام. بله جرم محسوب می‌شود و اگر فرد بدون گواهینامه تصادف کند بیمه مسئولیت جبران خسارت را به عهده نمی‌گیرد.

person
آرین
20 اردیبهشت 1402

سلام پدر بنده تاکسی داره.آیا من با داشتن پایه سه میتونم برای مصارف شخصی بدون کارت شهری رانندگی کنم؟ تخلف محسوب نمیشود
؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام. خیر نمی توانید.

person
رضا
03 اردیبهشت 1402

در نظر قبلی یادم رفت که‌ بگویم مقصر هم بنده شناخته شدم

person
رضا
03 اردیبهشت 1402

باسلام بنده با یک راکب موتور سوار فاقد گواهینامه و بیمه تصادف کردم مدارک بنده کامل بود و راکب موتور سوار مجروح شد ، پلیس راهور به بنده گفتند طبق قانون جدید مجلس ، دیه به راکب موتور سوار چون گواهینامه ندارد تعلق نمیگیرد ، آیا صحت دارد ؟ و اگر صحت دارد آیا بنده باید دیه راکب موتور سوار رو پرداخت کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  03 اردیبهشت 1402

  سلام. اگر پلیس راهور گفتند بر اساس قانون به دلیل نداشتن گواهینامه دیه به ایشان تعلق نمیگیرد خیر.

person
فردين
02 اردیبهشت 1402

سلام شبتون بخیر من امروز یک عابر کارتن خواب و مجهول الهویه پرید جلوی ماشینم و الان توی کما هست بعید میدونیم زنده بمونه،اما متاسفانه من گواهینامه ام پایه سه است اما ماشینم نیسان وانت هست و گواهینامه متناسب و نداشتم تصادف زیر پل عابر رخ داده و مقصر عابر بوده شاهد داریم که این پریده جلو ماشینم ،حالا اگه بمیره وضعیت من چی میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 اردیبهشت 1402

  سلام. باید دیه را پرداخت کنید. رانندگی بدون داشتن گواهینامه مرتبط هم بر اساس قانون جرم است.

person
فرامرز
23 فروردین 1402

سلام راننده سنپ هستم خودرو پراید ۱۳۱ سفید دیشب با یه ۲۰۶ مشکی تصادف کردم پلیس اومد من رو مقصر اعلام کردن.گواهینامه کارت ماشین بیمه دادم خدمت جناب سرهنگ خودرو ۲۰۶ فقط یه کارت ماشین داشت.پلیس گفت گواهینامه و کارت رو بده به۲۰۶ کارت رو بگیر من هم کارت رو گرفتم رفتم مسافر رو رسوندم نگران مسافرم بودم.اومدم خونه پشت کارت ماشین زده رنگ خودرو سفید در صورتی که مشکی بود مقصرم خود ۲۰۶ بود گرفت رو من رنگ مشکی ماشینش رو گلگیر هست.العان کارتش دست منه کارت ماشین منم دست اونه.زنگ میزنم بهش رد تماس میده پیام پاسخ گو نیست چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. از طرف مراجع قانونی اقدام کنید دوست عزیز.

person
قانون مدار
19 فروردین 1402

سلام و عرض ادب
رانندگی با کامیون ۱۰ تن، بدون گواهینامه چه جریمه ای داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. حبس، جریمه نقدی و توقیف ماشین به وسیله راهنمایی و رانندگی برخی از جریمه‌های احتمالی است.

person
محمد
03 فروردین 1402

سلام جریمه نقدی بدون گواهی نامه بودن توسط دادگاه چغد است

  person
  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام. به نوع و میزان جرم و رای دادگاه بستگی دارد.

   person
   محمد
   11 فروردین 1402

   سلام من پارسال خانمم فوت شد تو تصادف دختر س ماهه و مادر زنم از ماشین ب بیرون پرتاب شدن در ضمن خانمم گواهینامه نداشت الان بیمه میگه دیه پرداخت می‌کنه ولی باید پیش بدیم.وقتی خانمم فوت شده از کی میخوان پس بگیرن

    person
    کارشناس بیمه
    16 فروردین 1402

    سلام دوست عزیز. بیمه برای تصادفات بدون گواهینامه دیه را پرداخت نمیکند. اگر بیمه به اسم همسرتان بوده باید به خودتان انتقال دهید و سپس هزینه را به بیمه پرداخت کنید. اگر هم به اسم خودتان است که شما باید پرداخت کنید. در غیر این صورت بیمه هزینه ای را پرداخت نمیکند.

person
korosh
09 اسفند 1401

سلام اگر گواهینامه داشته باشید ولی بیمه ماشینو پرداخت نکرده باشی و پلیس بدون هیچ تصادفی بزنت کنار و ببینه گواهینامه داری و ماشین بیمه نداره میگه برو یا میفرسته پارکینگ ماشینو؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1401

  سلام. در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث پلیس می‌تواند شما را جریمه کند و ماشین را به پارکینگ انتقال دهد.

person
ناشناس
03 اسفند 1401

سلام من ۱۹ سالمه گواهی نامه ندارم ولی ۴ سالی هست رانندگی میکنم و با نیوجرسی شهرداری تصادف کردم (جسم ثابت)
شاکی ندارم ولی نیوجرسی شهرداری از وسط نصف شده و منم ماشینم به بقل چپ شده
حکم بنده به جز جریمه نقدی و جبران خسارت چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بهتر است در این مورد از نظر مامور راهنما رانندگی استفاده کنید.

person
علی لاریجانی
16 بهمن 1401

سلام دورد

پسر خواهر من تصادف کرد گونیمامه نداشت

ولی موتور از سال ۹۴ تا لان بیمه میکنه بیمه ایران هم هست

یکی را زیر گرفت اونم فوت کرد بیمه چگونه پر داخت میکنه ممنون میشم راهنمای کنی

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بیمه خسارت به وسیله نقلیه را پرداخت می‌کند اما در مورد خسارت دیه خیر. در صورت پرداخت خسارت دیه از طرف بیمه، تمام مبلغ از شما پس گرفته می‌شود.

person
سینا
10 بهمن 1401

سلام من تصادف کردم گواهی نامه ندارم ولی ماشینم بیمه داره ایادرصورت پرداخت جریمه نداشتن گواهی نامه بیمه خصارت طرف مقابل روپرداخت میکنه خواهش میکنم جوابموزودبدید

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز، در چنین مواردی بیمه خسارتی که به شخص ثالث وارد شده است را پرداخت می‌کند اما بعد تمام هزینه را از شما دریافت می‌کند. چون رانندگی بدون گواهینامه جرم است و براساس قانون خساراتی که در اثر تصادف راننده بدون گواهینامه وارد شود باید به وسیله خود شخص پرداخت شود.

person
سینا
10 بهمن 1401

سلام من تصادف کردم گواهی نامه ندارم ولی ماشینم بیمه داره ایادرصورت پرداخت جریمه نداشتن گواهی نامه بیمه خصارت طرف مقابل روپرداخت میکنه

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز، در چنین مواردی بیمه خسارتی که به شخص ثالث وارد شده است را پرداخت می‌کند اما بعد تمام هزینه را از شما دریافت می‌کند. چون رانندگی بدون گواهینامه جرم است و براساس قانون خساراتی که در اثر تصادف راننده بدون گواهینامه وارد شود باید به وسیله خود شخص پرداخت شود.

person
میلاد
02 بهمن 1401

سلام من ماشین به اسم خودم هس گوهینامه ندارم و اینکه ماشین بیمه هم نیس از خیابان فردوسی که رد میشدم ماشینو نگه داشتن و گفتن گوهینامه و مدارک دروغ گفتم گوهینامه همرام نیس ولی کارت ماشین بیمه همرام بود به کاغذ بیمه نگاه کرد دید از وقشتش گذشته و بیمه نیس ماشینو توقیعف کردن خواستم بدونم حالا کارم چی میشه چکار میکنم چقدر باید مریمه بدم چی میشه لطفا بگین؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام خودرو که پارکینگ منتقل خواهد شد و برای خارج کردن باید جریمه را کامل صفر کنید.

person
امیر
30 دی 1401

سلام من ۱۶ سال دارم و گواهینامه ندارم اگر مامور ماشین من را بگیرد چه میکند؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 دی 1401

  سلام اولین اقدام انتقال خودرو به پارکینگ است.

person
محمد
28 دی 1401

سلام ببخشید یه سوال داشتم واسه این حکم رانندگی بدون گواهینامه که میگن 2 ماه تا 6 ماه حبس خواستم ببینم عملی میکنن واقعا یا برای ترسوندن طرف هست یا در بعضی مواقع عملی میکنن این حکم رو…
مثلا ما وقتی داریم میریم پلیس نگه داره ما رو بگه گواهینامه ما بگیم همراهمون نیست پلیس جریمه میکنه دیگه؟
چون من رفیق و اشنا زیاد دارم که بدون گواهینامه رانندگی کردن پلیس گرفتشون گفتن گواهینامه همرام نیست پلیس جریمه کرده…
من هم 17 سالم هست 20 جلسه اموزش رانندگی خصوصی هم رفتم خواستم ببینم واقعا اینجور هست یا نه
چون طی 1 سال ک دارم رانندگی میکنم هیچ تصادفی رخ نداده خداروشکر

  person
  کارشناس بیمه
  28 دی 1401

  سلام بله عمل می کنند.

person
مهدی
13 دی 1401

بنظرم باید یه تجدید نظری روی سن گواهینامه بکنند مثلا از 16سالگی بزننده بعد هرکی رانندگیش بد بود به اون گواهینامه ندهند

person
محمد عب
03 دی 1401

سلام خسته نباشید من دیروز تصادف کردم گواهینامه ندارم
مقصر هم اون هس دیروز بابام اومد جایی من اخرش گفت راننده اون نبود الان باهاش حل کردم میگه نمیگم راننده تویی میگه راننده باباته ماشین هم پارکینگه الان شورای حل اختلاف میریزم

  person
  کارشناس بیمه
  04 دی 1401

  سلام ما که نفهمیدیم شما چی نوشتید، ولی به هر حال خودروی شما اگر به پارکینگ منتقل شده راحت تر از آن شخص خارج خواهد شد.

person
محمد عبدی۲
03 دی 1401

سلام خسته نباشید من امروز تصادف کردم گواهینامه ندارم
مقصر هم اونه من خسارتو از اون ها می گیرم

  person
  کارشناس بیمه
  04 دی 1401

  سلام بله ولی شما هم جریمه خواهید شد

   person
   منصور
   18 دی 1401

   سلام جریمه بدون گواهینامه هم دیه بهش تعلق میگیره؟

    person
    کارشناس بیمه
    21 دی 1401

    سلام بیمه میدهد اما خسارت را بعدا میگیرد.

person
علی
19 آذر 1401

سلام وقت بخیر، پلیس راه موتور پدرم را در حالت حرکات نمایشی گرفت و راننده هم من بودم و گواهی نامه رانندگی هم ندارم ایا برای ازادی موتور باید چقدر جریمه پرداخت کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام در خصوص مبلغ جریمه اطلاعی نداریم اما به هر حال باید تمامی خلافی ها را صفر کنید.

person
Mo•
15 آذر 1401

سلام من ١٩ سالمه اتباع ماشین رو ناجا گرفته و گواهینامه نداشتم الان ماشینو چند روز میخابونن?چه قدر جریمشه?
ایا ناجا هم ماشین میگیرن?
الان چیکارکنم?

  person
  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام این را باید از خود ناجا بپرسید.

person
اسمعیل معصومی
10 آذر 1401

سلام من ماشین و موتور سیکلت دارم اگر یکی از این وسیله هام رو در اختیار یه نفری که گواهینامه رانندگی نداره بذارم ، آیا من باید جوابگو باشم ؟؟؟ یا…

آیا بیمه خسارت رو پرداخت میکنه؟

ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام بله. از نظر قانون هم باید جوابگو باشید.

person
Aryan
07 آذر 1401

سلام من تصادف کردم قبل اون لاستیک ماشین ترکید و به گارد خوردم و گواهینامه ندارم زیر ۱۸ سالم
و مادرم همراهم بود منو مادرم خسارت جانی دیدیم شکستگی و … بیمه آیابیمه دیه را پرداخت می کند به هردوی ما؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا باید بدهد اما بعد از شما خواهد گرفت.

person
محمد مهدی احدی
02 آذر 1401

سلام ،اگر شخصی بدون گواهینامه رانندگی ،تصادف کند
ویکی از سرنشینان جان خود را ازدست دهد آیا بیمه شخص ثالث به او تعلق میگیرد،یا بر عهده راننده می‌باشد خیلی ممنون میشم پاسخ دهید

  person
  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام بیمه پرداخت می کند اما هزینه را از شخص خاطی میگیرد. البته ممکن است که هر شرکت بیمه قوانین مخصوص به خود را داشته باشد.

person
علی
13 آبان 1401

سلام پدرم برای بار اول بدون گواهینامه به همراه سرنشین ماشین اقواممون سوار بوده و چپ کرده و شاکی هم نداره جرمش چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 آبان 1401

  سلام جرم را فقط دادگاه تعیین می کند.

  person
  Amirhosein..
  26 آبان 1401

  دیه طرف مقابلم که باهاشون تصادف کردم ۶ نفر بودن ایا بیمه دیه اونارو میده و بعدش من باید دیشون به بیمه بپردازم؟

   person
   کارشناس بیمه
   27 آبان 1401

   سلام بر اساس ظرفیت ماشین دیه خسارت را پرداخت می کند.

    person
    Amirhosein..
    27 آبان 1401

    دیشون بیمه میده بعد ایا من باید به بیمه بپردازم چون گواهینامه نداشتم؟

     person
     کارشناس بیمه
     28 آبان 1401

     سلام اصولا بیمه میدهد ولی از شما دریافت خواهد کرد. اما به هر حال این قوانین را باید از خود دفتر بیمه یا یک وکیل بپرسید.

person
Amirhosein..
13 آبان 1401

سلام من با ماشین ویک ماشین دیگ خوردیم بهم و در کروکی من ۱۰۰ درصد مقصر شدم و گواهینامه ندارم ایا بیمه شخص ثالث (معلم) دیه خودم و کسی که همراهم بوده را میپردازه؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام اصولا پرداخت می کنند اما خسارت را از شما خواهند گرفت. البته ممکن است که بیمه معلم قوانین مخصوص به خودش را داشته باشد.

   person
   Amirhosein..
   24 آبان 1401

   پرداخت کنند مثلا اگه ۱۰۰ ملیون بدن بهم بعد باید ۱۰۰ ملیون پرداخت کنم؟

    person
    کارشناس بیمه
    24 آبان 1401

    سلام بله البته در خصوص مبلغ های پنهان و اضافه تر اطلاعاتی نداریم.

person
ابوالفضل
11 آبان 1401

سلام
آگه یکی هنگام رانندگی با وسیله نقلیه بهش بزنن
و گواهینامه نداشته باشه و افسرم مقصر رو کسی که زده تشخیص بده و خسارت با کسی که زده باشع
تکلیف چیه

  person
  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام خسارت تعلق میگیرد اما از نظر قانون جرم هم کرده است که بدون گواهینامه پشت فرمان نشسته است.

person
آرش
25 مهر 1401

سلام امروز یه پراید وانت با من تصادف کرد ماشین من ایسوزو و ماشین من منهدم شد و چپ شد و من گواهی نامه پایه دو ندارم ولی مقصر ۱۰۰ در صد اونه میخواستم ببینم بیمه خصارت من ر میده

  person
  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام بله ولی شما هم از نظر قانون تخلف کرده و جریمه خواهید شد.

person
مبینا
25 مهر 1401

سلام.اگر فردی که گواهینامه پایه یک نداره.باماشین سنگین رانندگی کرده ومنجر به فوت شود.فرد متوفی هم چون نزدیک پل عابر بوده واستفاده نکرده. ایا دیه کامل شامل میشود.و بیمه پرداخت میکند؟ بیمه میتواند ازراننده شکایت کند

  person
  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام اینکه مقصر کیست، به نظر پلیس بستگی دارد ولی در چنین مواردی بیمه پول را می دهد اما خسارت را دریافت خواهد کرد.

person
استقلال
23 مهر 1401

سلام من گواهینامه ندارم ولی بیمه دانا دارم اگر تصادف کردم و ماشین دیگه مقصر باشد آیا بیمه هزینه پرداخت میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام اصولا باید پرداخت کنند اما شما به دلیل نداشتن گواهینامه جریمه خواهید شد و حتی موتورتان به پارکینگ منتقل می شود.

person
صادق
23 مهر 1401

سلام وقت بخیر من سال ۹۵تصادف کردم با موتور یک سرنشین هم داشتم ماشین مقصر صد درصد شناخته شد بیمه پرداخت کرد و من گواهینامه نداشتم الان بعد ۶سال بیمه از من شاکی شده که گواهینامه نداشتم چه طور ممکنه آخه من مقصر نبودم

  person
  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام به دلیل اینکه گواهینامه نداشته اید؛ حتی اگر مقصر هم نباشید.

person
رز طاهری
15 مهر 1401

سلام من امشب سوار بر خودرو ام که یک پراید است با یک موتور سیکلت که دو بچه ۱۵ شانزده ساله آنرا می‌راندند تصادف کردم هنوز کروکی ندادند ولی سوالم این هست در صورتی که مقصر من باشم با توجه به مستی و نداشتن گواهینامه ی بچه ها و باتوجه به اینکه پای یکی از بچه ها به شدت شکستگی داره آیا بیمه متقبل دیه و خسارت موتور سیکلت میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام بیمه که خسارت آن ها را می دهد؛ اما آن ها هم از نظر قانون جرم مرتکب شده اند.

person
نیکی
12 مهر 1401

سلام من گواهینامه ندارم با خودروی تصادف کردم اون خودرو مقصره،الان فقط جریمه نداشتن گواهینامه به من تعلق میگیره؟خودرو مقصر باید خسارت کامل رو بده؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام بله

  person
  مجتبی
  27 آبان 1401

  سلام تصادف منجر به فوت بدون گواهینامه بیمه خسارت میده؟راننده زیر 18 سال بوده

   person
   کارشناس بیمه
   28 آبان 1401

   سلام بستگی به شرکت دارد.

    person
    جواد
    21 دی 1401

    سلام نمیشه این حکم رانندگی بدون گواهینامه رو کسی نفهمه؟

     person
     کارشناس بیمه
     24 دی 1401

     سلام منظورتان چیست؟

person
هوشنگ
31 شهریور 1401

سلام من تازه گواهینامه گرفتم، البته هنوز نیومده میخواستم بدونم که اگ رانندگی کنم، بدون گواهینامه میشه؟شرایط رانندگی بدون گواهینامه چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 مهر 1401

  سلام شما در حال حاضر نمی توانید بدون همراه پشت فرمان بنشینید.

   person
   مراد
   11 مهر 1401

   سلام بیمه تصادف بدون گواهینامه هم داریم؟

    person
    کارشناس بیمه
    12 مهر 1401

    سلام خیر

     person
     مرادمندی
     28 مهر 1401

     سلام قانون جدید رانندگی بدون گواهینامه اومده؟

     person
     کارشناس بیمه
     30 مهر 1401

     سلام خیر

     person
     احمد
     16 آبان 1401

     سلام جرم رانندگی بدون گواهینامه چیه؟

     person
     کارشناس بیمه
     17 آبان 1401

     سلام جرم را فقط دادگاه تعیین می کند اما حداقل اینکه خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

person
نجات عبداللهی
23 شهریور 1401

من موتور دارم تصادف کردم گواهی نامه ندارم ولی بیمه چرا.. الان بیمه بهم خسارت میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام بله اما خسارت را بعد از شما دریافت خواهد کرد.

   person
   آدینه
   07 مهر 1401

   سلام خب اگر راننده گواهینامه نداشته باشد یعنی داره یادش رفته ببره با خودش چطور؟

    person
    کارشناس بیمه
    08 مهر 1401

    سلام تخلف کرده است که با خود نیاورده اما جزو نداشته ها به حساب نمی آید.

person
ماشالله
16 شهریور 1401

سلام ببخشید فکر کنم به روز نیستید، قانون جدید بیمه شخص ثالث بدون گواهینامه میگه که به افراد بیمه نامه تعلق میگیره.

  person
  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام در مقاله هم به این نکته اشاره کردیم.

person
محمد متین طیبی
28 مرداد 1401

۱۵سالمه و درحال حاضر تو جاده با انواع ماشین های سواری رانندگی میکنم الته به جز داخل شهر فقط یه سوال میتونم برم گواهینامه بگیرم چون بلدم با ماشین تو جاده برم و هیچ ترس یا وحشتی هم ندارم میشه یعنی؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 مرداد 1401

  سلام خیر. در صورتی که پلیس هم جلوی شما را بگیرد، جریمه شده و خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

person
گروسی
25 مرداد 1401

سلام اگر گواهینامه همراهمان نباشد باز فاقد حساب میشیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام خیر اما به هر حال جریمه خواهید شد.

person
سلامی
23 مرداد 1401

سلام راننده مقصر فاقد گواهینامه حتی اگر خسارت جزئی هم وارد کرده باشه، باز از نظر قانون جرم کرده؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام بله

person
مرضیه دستواره
21 مرداد 1401

سلام تصادف بدون بیمه شخص ثالث و باعث فوت حکمش اعدامه؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام حکم را فقط قاضی اعلام میکند.

person
حمید زنجان
15 مرداد 1401

با سلام و عرض خسته نباشید
من دو روز قبل تصادف کردم و راهور هم کروکی توافقی کشید برای خسارت مالی مالی به بیمه مراجعه کردیم تشکیل پرونده دادیم
من راکب موتور هستم فاقد گواهینامه و راننده مقصر پراید هست مدارک کامل هست
من لحظه تصادف بدلیل ترس از پارکینگ رفتن وسایل نقلیه هر دو طرف شکایتی بابت جانی نداشتم ولی امروز بدن من بشدت آسیب دیده میتونم فردا شکایت کنم و برم پزشکی قانونی؟
و اینکه بیمه میتونه بگه دوباره خودرو و موتور بروند پارکینگ یا با تشخیص قاضی هست

  person
  کارشناس بیمه
  15 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم؛ اما وقتی توافقی صورت بگیرد، اصولا دیگر نمی توان تغییر داد. بعد اینکه شما اگر گواهینامه نداشته باشید، به هر حال بیمه خسارت شما را پرداخت می کند. البته موتور شما به پارکینگ منتقل می شود.

person
سلامی
11 مرداد 1401

سلام، اگر بدون گواهینامه تصادف کنیم چه میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام حداقل اینکه خودروی شما به پارکینگ منتقل خواهد شد.

person
افسون
11 مرداد 1401

سلام برادر من و دوستش با موتور با یک ماشین تصادف کردن مقصر شناخته شدن حال سوال من اینه که راکب بدون گواهینامه بوده و موتور هم اجاره به شرط تملیک هست و فاقد بیمه نامه هم هست. در حال حاضر راننده ماشین حاضر به رضایت نیست امکان اینکه بیمه پول خسارت راننده رو پرداخت کنه هست؟ البته طبق نظر پزشکی قانونی هر دو سرنشین موتور آسیب دیدن و شکایت هم مطرح کردن.

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام وقتی بیمه نامه ندارد، شرکت اصلا تعهدی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت.

person
ملکه
10 مرداد 1401

سلام جریمه نداشتن گواهی نامه چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام حداقلش انتقال خودرو به پارکینگ است.

person
مبین پاک نیت
10 مرداد 1401

جریمه بدون گواهی نامه دوبرابر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام اگر افسر کاغذ داده باشد، بله.

person
خسروی
03 مرداد 1401

سلام اگر همراهمون نباشه، فاقد گواهینامه به حساب میایم؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر داشته باشید و همراهتان نباشد، فاقد حساب نمی شید.

person
مسعود بیگی
02 مرداد 1401

سلام آیا رانندگی بدون قوانین راهنمایی و رانندگی امکان پذیر است چرا؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام خیر.

person
علی
29 تیر 1401

سلام
پسر 14ساله دارم با موتور همراه دوتا داداشش درحال حرکت که یه موتور دیگه با سن 16سال با موتور به صورت تک چرخ زده میاد از روی اینا رد میشه یک پسرم مجروح شده پاشو عمل کردن
میخواستم بدونم موتور که به اینا زده بیمه داره اما گواهینامه نداره دیه به پسرم تعلق میگیره یا از جیب مبارکش باید بده

  person
  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام اصولا بیمه می دهد اما بعد از شخص پس خواهد گرفت.

person
رضا
28 تیر 1401

با سلام بنده تصادف کردم محدوده ۵کیلومتری عوارضی تهران قم از سمت حسن آباد به تهران ، گواهینامه رو حدودا یک هفته میشه قبول شدم ولی فعلا بجز یه قبض چیز دیگه ای دستم نیست به من گفتند مقصر ماشین جلویی وعقبی من هستم. با این شرایط آیا بیمه خسارتی پرداخت میکنه ؟ البته بیشترین خسارت را من دیدم.

  person
  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، گواهینامه را تازه گرفته اید؟ در این مورد فکر کنیم بیمه می دهد اما پس خواهد گرفت.

person
مرادی
28 تیر 1401

سلام و‌خسته نباشید .تمامی نظرات رو‌دنبال کردم و تقریبا جواب سوالم رو‌پیدا کردم . ممنون از وقتی که میذارید .
بنده پارسال تصادف کردم با موتور سیکلت و مقصر شناخته نشدم در کروکی، صدمه جانی دیدم.اما به دلیل نداشتن گواهینامه جریمه نقدی شدم .رای نهایی دادگاه راننده مقصر رو‌به پرداخت دیه محکوم کرد و الان یک ماه میگذره از تصمیم‌نهایی و رای دادگاه ،این پروسه چه مقدار دیگه زمان بر هست؟ مراحل بعد رو‌میتونید بگید بهم؟؟ ممنون از لطف شما 🙏

  person
  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص مراحل دادگاه و واریز اطلاعاتی نداریم. اما شما اصولا افراد به مرکز دریافت خسارت دادگاه مراجعه می کنند و بعد از واریز وجه، حدود یک ماه زمان میبرد. با یک وکیل در این حوزه مشورت کنید، بهتر است.

person
Herman
25 تیر 1401

اگه بدون گواهینامه و زیر ۱۸ سال رانندگی کنی و نامور بگیره چه اتفاقی میوفته ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 تیر 1401

  سلام اگر پلیس بگیرد، علاوه بر انتقال خودرو به پارکینگ جریمه هم خواهید شد. البته اگر شانس بیارید و تصادف نکنید.

   person
   علیزاده
   07 دی 1401

   سلام امکان شکایت از راننده بدون گواهینامه هم وجود داره؟

    person
    کارشناس بیمه
    15 دی 1401

    سلام بله

person
رسول
22 تیر 1401

سلام. من هم گواهینامه دارم و هم بیمه ولی چند ماهی هست گواهینامه ام مفقود شده (گم شده) در صورت تصادف مقصر هستم؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام سندی یا رسیدی داشته باشید که نشان دهند شما گم کرده اید. در غیراینصورت بیمه خسارت را می دهد اما بعد از شما میگیرد.

person
بیژن خان
21 تیر 1401

اگه با گواهی نامه تمدید نشده تصادف کنیم، جرمش چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعات دقیقی نداریم.

   person
   ماکا
   27 شهریور 1401

   سلام یعنی زیان دیده تصادف بدون گواهینامه هم بیمه میده؟

    person
    کارشناس بیمه
    28 شهریور 1401

    سلام بله

person
علی
16 تیر 1401

سلام . وقت بخیر
یکی از اقوام ما دو ماه هست گواهینامه ب ۳گرفته بوده یک ماه پیش تو جاده بیرون شهر چپ شده و هر سه نفر سرنشین خودرو فوت شدن با توجه به شرایط محدودیت رانندگی گواهینامه ب۳ بیمه بهشون تعلق میگیره . ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  17 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، نمی دانیم با دفتر خسارت بیمه تماس بگیرید. چون ایشان اصلا حق رانندگی نداشتند.

person
نوید
14 تیر 1401

سلام و خسته نباشید ببخشید نداشتن گواهینامه رانندگی چه حکمی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل اینکه خودرو به پارکینگ منتقل می شود.

person
حسین جاجرمی
14 تیر 1401

سلام وقت بخیر قانون جدید تصادف بدون گواهینامه چی بوده که الان خبرگزاری ها منتشر کرده اند؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام در صورتی که گواهینامه نداشته باشید، بیمه خسارت را جبران می کند اما تمامی مبلغ را پس خواهد گرفت.

person
آرش
01 تیر 1401

با سلام خسته نباشید خدمت کارشناس بیمه یک سوال بنده داشتم بنده به تازگی گواهینامه گرفتم و دچار محدودیت های گواهینامه از جمله نشستن یک فرد کنارم در شهر تا سه ماه و رانندگی نکردن بیرون از شهر تا یکسال هستم
ماشین بنده بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می باشد اگر بنده در داخل شهر تصادف کنم قبل سه ماه و کسی کنارم نباشه یا اینکه در بیرون از شهر اتفاقی بیفته چه خسارت جانی و چه خسارت مالی برای ماشین و افراد بیفتد بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خسارت را پرداخت می کنند یا به دلیل اینکه بنده محدودیت های رانندگی در یکسال اول را رعایت نکرده ام بیمه خسارتی پرداخت نمی کند؟قوانین همه بیمه ها مثل هم است یا ممکن است در این مسئله فرق کند؟ اگر بنده محدودیت ها را رعایت نکنم، به عنوان فرد بدون گواهینامه تلقی می شوم و مجازات بدون گواهینامه برایم بریده میشود یا خیر ؟بنده گواهینامه دارم فقط این محدودیت‌ها وجود دارند که برایم سوال پیش آورده اند
ممنون میشم زودتر پاسخ بدید

  person
  کارشناس بیمه
  02 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه به هر حال خسارت را می دهد (البته باز ممکن است که در هر شرکتی این مساله متفاوت باشد)، اما بهتر است که حداقل بیرون از شهر نروید. البته اگر شما راننده آن خودرو باشید.

   person
   آرش
   02 تیر 1401

   ببخشید یک سوال دیگه اینکه اگه محدودیت ها را رعایت نکنم فرد بدون گواهینامه تلقی میشم و مجازات رانندگی بدون گواهینامه دارد یا خیر؟

    person
    کارشناس بیمه
    04 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، فکر نکنیم اما شما گواهینامه دارید. تخلف کرده اید.

person
حمیدرضا بابایی
29 خرداد 1401

میشه بدون گواهینامه تمدید شده رانندگی کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام بدون گواهینامه رانندگی کردن عواقب خاص خودش را دارد.

   person
   جاوید یاغی
   03 آذر 1401

   سلام بر اساس قانون تصادف بدون گواهینامه بیمه باید پول بدهد اما نمیدهند و از زیرش در میروند

    person
    کارشناس بیمه
    05 آذر 1401

    سلام می توانید از طریق قانونی اقدام کنید.

person
مهدی قلندری
26 خرداد 1401

با سلام مهدی قلندری هستم از قزوین ۱۴/۳/۴۰۱ ی تصادف کردیم که ی زانتیا با سرعت خیلی بالا هم خیابان و هم میدان رو خلاف اومد که سمند با ضربه شدید به بالای میدون پرت کرد و منم که پشت سرش بودم و اومد با ماشین من که آردی بود به شدت برخورد کرد و ماشین منم نابود کرد طوری که سه تا ماشین اوراق بشه بعد پسرمنم تو ماشین بود سرش خورد به شیشه بیمارستان گفت چیزیش نشده خداروشکر ولی خوب روی پلک و پیشونیش کبود شده خلاصه ما رفتیم شکایت کردیم نامه رفته کلانتری منتهی گفت به اینکارو کنیم گفتم باشه که سرمبلغ تواقق کردیم که من دوباره چندروز بعد زنگ زدم گفتم چی شد دوباره برگشتیم سر خونه اول گفتم اینجوریه هم برای پسرم و خسارت ماشین شکایتمو ادامه میدم و ببین کی ضرر میکنه و طلبکارانه گفت برو هرجا که سفته بگیر که پدر پسره گفت که پسرش گواهینامه نداره و پسرش زنگ زده با طلبکارانه میگه رضایت نمیدی گفتم نه خسارت بعد رضایت که گفت برو هرکاری دوست داری بکن من از هیچی نمیترسم به نظر شما وکیل بگیرم میشه اینارو بنشونی سرجاشون چون من راننده ترانزیتم وقت دادگاه پاسگاه ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
سوره
26 خرداد 1401

سلام برادر من گواهینامه بین المللی داره و به منظور رعایت نکردن حجاب داخل خودرو ماشین رو متوقف ساختن و گواهینامه بین المللی را هم قبول ندارند آیا جریمه نقدی داره و ماشین تا چی مدت متوقف خواهد ماند و یازندان است؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام نداشتن گواهینامه زندان ندارد؛ اما تخلف به حساب می آید. اینکه چرا قبول ندارند، معلوم نیست. چون گواهینامه بین المللی نیاز به داشتن گواهینامه اولیه است.

person
میلاد کریمی
20 خرداد 1401

سلام علیکم یه نفر با تاکسی سمند با من تصادف کرد شخص دارای کارت شهری نیست بیمه بهش تعلق میگیره ؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه کارت شهری چیست، اطلاعاتی نداریم؛ اما اگر مقصر هستید، بیمه به آن شخص هم تعلق میگیرد.

person
رحیم رمضان زاده
08 خرداد 1401

حکم راننده بدون گواهینامه تو تصادف چیه؟ پسرم 24 سالشه تصادف کرده زده به یه ماشین دیگه.. بیمه پول میده آیا؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام بله اما خسارت را از شما بعد میگیرد.

person
امیر
07 خرداد 1401

شخصی بدون گواهینامه و در حالت مستی
منجر به تصادفی شده که وجدانی مقصر اصلی بود
اما من خامی کردم و قبوول کردم یکی دیگه بیاد و بگه پشت فرمون بوده (گفتن کل خسارت ماشین بنده رو تقبل میکنن)
اما بعد از امدن افسر من مقصر شدم و اونها هم زدن زیر حرفشون
من چه کنم الانه؟
اونها یک کامیون کمپرسی بوده و من پراید وانت

(یهو راهمو بست منم برا اینکه از روم رد نشه کشیدم تا منتها علیه سمت راست که زدم به چرخ عقب ولی عقب ماشینم چسبید به چرخ جلو کامیون)

  person
  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما به هر حال نباید قبول نمیکردید. بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید.

person
امیر
06 خرداد 1401

سلام من پارسال قبل عید بدون گواهینامه با ماشین تصادف کردم و مقصر شناخته شدم، اون زمان هنوز قانون عدم پرداخت دیه توسط بیمه نیومده بود میخواستم بدونم طبق اون زمان بیمه پرداخت می‌کنه یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، الان بیمه دیه را می دهد اما از شما خواهد گرفت.

person
محسن
31 اردیبهشت 1401

ببخشید من تصادف کردم گواهی نامه موتور ندارم بیمه داشته باشم دیه بهم تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  بر اساس قانون جدید دیه تعلق نمیگیرد

person
صادق
22 اردیبهشت 1401

سلام ، اگر راننده ای که مقصر است گواهی نامه نداشته باشد و راننده خسارت دیده هم گواهی نامه نداشته باشد آیا خسارت زیان دیده که مقصر نیست را بیمه پرداخت میکند یا آیا گواهی نامه نداشتن راننده ای که مقصر نیست تاثیری در گرفتن خسارتی که دیده است دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این وسط چه کسی گواهینامه داشته؟ بیمه خسارت را می دهد (البته این قانون همیشه دستخوش تغییره) اما باید فرد برگرداند.

person
رحمانی
13 اردیبهشت 1401

سلام دیشب پسرمن بدون گواهینامه سوارخودرو شده وماشین رو چپ ووارد پرتگاه شده متاسفانه هم خودش هم سرنشین دچارصدمات جرحی شدن ایا میتونیم ازبیمه شخص ثالث استفاده کنیم اگه ممکنه سریع جواب بدین من تصمیم بگیرم چون هنوز ماشین تو دره هستش

  person
  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، طبق تعریفی که از بیمه شخص ثالث است، بله می توانند

person
Alireza
08 اردیبهشت 1401

سلام من یک تصادف داشتم وطرف مقابل مقصر هست ولی من گواهینامه ندارم هم اسیب جانی دیدم هم خودروی پرونده من الان رفته شورا حل اختلاف زشکی قانونی نامه زده که۳ماه دیگه بیا ودوباره معاینه شو
میخاسم راهنماییم کنید لطفن چطوری خسارتم رو بگیرم باید۳ماه وایسم پرونده باید شورا بمونه؟ ومنی که گواهنامه نداشتم باموتور بودم خسارت بمن میدن قطعی
ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما سایت بیمه هستیم و سوال شما دیگر جنبه حقوقی دارد و باید از یک وکیل بپرسید.

person
علی
08 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید لطفن سوال منو جواب بدید
من با موتوتصادف کردم یه کامیون بهم زده که مقصر ۱۰۰درصدشناخته شده ولی من گواهینامه ندارم میخاسم بدونم خسارت جانی و موتور به من تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دست عزیز، اگر آن شخص مقصر باشد، باید تعلق بگیرد.

person
محسن
07 اردیبهشت 1401

با عرض سلام و خسته نباشید…
اگر دو خودرو با هم برخورد کنند وراننده خودرویی که مقصر نیست گواهینامه نداشته باشد آیا خودروی مقصر باید به زیان دیده خسارت پرداخت کند؟؟؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

   person
   احمد ماکویی
   25 مرداد 1401

   ممنون ازشما خداخیرتون بده

   person
   احمد ماکویی
   25 مرداد 1401

   سلام من تصادف کردم گواهینامه ندارم طرف مقصره آیا بیمه به من خسارت می‌دهد ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    26 مرداد 1401

    سلام بله خسارت می دهند اما شما هم جریمه خواهید شد.

person
مهرداد
31 فروردین 1401

سلام وقت بخیر ، بنده به تازگی تصادف کردم و بدون گواهینامه هستم بیمه خودرو ایران هستش آیا بیمه خسارت رو پرداخت میکنه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس قانون پرداخت نمی کند. البته باز شرایط خاصی دارد. این قوانین همیشه تغییر می کند.

person
بیمه
30 فروردین 1401

اگه گواهینامه موتور نداشته باشی تصادف کنی بیمه پول میده یا نمیده؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، قاعدتا باید بدهند اما به هر حال فرد جرم کرده است.

person
فرید خاطری
24 فروردین 1401

سلام ، من تصادف کردم و طرف مقصر هستش و دادگاه یه ماه بهش وقت داد خسارت رو بده ، ۴٠ میلیون تومان، بعد طرف گواهینامه نداره و میگه بیمه نامه رو بده تا بخشی از خسارت رو با اون بدم. سوالم اینه آیا بیمه خسارت میده درحالیکه گواهینامه نداره؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین اطلاعات بیمه خسارتی نمی دهد؛ اما باز به شرایط بستگی دارد.

person
Mahdi
20 فروردین 1401

برای بار سوم به دلیل نداشتن گواهینامه ماشین به پارکینگ منتقل شد و400 هزار تومان جریمه بردیدن بنده سوال پرسیدم ازتون جواب نگران کننده ای دادین: مطمئنا عواقب بدتری چشم انتظارشان است. درحالی که اصلن چیزه خاصی نبود جناب کارشناس بیمه فقط 400هزار تومان جریمه پرداخت کردم

  person
  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، یکبار دو بار سه بار ولی به هر حال یکجا این سوابق برای شما ثبت می شود. البته باز خداروشکر که فقط جریمه مالی بریدند.

person
ali
19 فروردین 1401

ایا شرکت بیمه برای پرداخت خسارت بیمه بدنه از گواهینامه رانندگی استعلام میگیرد

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز،پرداخت خسارت بسته به این دارد که مقصر باشد یا خیر. بعد اینکه هر شرکت در خصوص پرداخت خسارت قوانین مخصوص به خود را دارد.

   person
   امیر
   20 فروردین 1401

   سلام شرکت بیمه هلی خصوصی آیا متوجه گواهینامه رانندگی جعلی یا اصلی می‌شوند چگونه آیا استعلام میگیرند

    person
    کارشناس بیمه
    20 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، کارشناسان باتجربه دارند که متوجه این مساله خواهند شد.

person
a.m
19 فروردین 1401

پسر عموی من با ماشین چپ کرده بیمه بدنه دارد کروکی هم دریافت نموده ولی گواهینامه درست کرده آیا بیمه متوجه میشود

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، والا پسر عموی شما تخلف کرده است و متوجه شدن جعلی بودن خیلی راحت است.

person
حیدر حسامی
18 فروردین 1401

سلام چند روز پیش متاسفانه لاستیک ماشینمون ترکید و با گارد ریل کنار جاده برخورد کردیم که بعد از پیاده کردن سرنشینان ماشین به طور کامل در آتش سوخت و تعداد سه سرنشین دچار سوختگی شدید شدند آیا بیمه خسارتی به سرنشینان حادثه دیده میده

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا باید بیمه ثالث خسارت بدهد.

person
جواد
18 فروردین 1401

سلام وقت بخیر من تصادف کردم ک خسارت مالی بوده ولی گواهینامه ندارم مامور ماشین مقابل رو مقصر کرد و گفتن بهم ک برم گواهیناممو بیارم بر این اساس ک من گواهینامه دارم و همرام نیست الان تکلیف چی میشه وقتی بفهمن گواهینامه ندارم

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا خسارتی باید به شما پرداخت شود. البته به خودرو؛ اما به هر حال کار شما سخت است. صاحب خودرو بهتر است که در مراحل باشد.

person
Mahdi
18 فروردین 1401

سلام برادر بنده متاسفانه گواهینامه نداره به همین دلیل ماشین توقیف شده در ضمن دو بار هم به دلیل نداشتن گواهینامه رفته دادسرا. خاستم بدونم برای بار سوم تکلیفش چی میشه. ممنون میشم جواب بدین

  person
  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و ما اطلاعی نداریم. مطمئنا عواقب بدتری چشم انتظارشان است.

   person
   Mahdi
   18 فروردین 1401

   نه تصادف کرده نه مشکلی دیگه ای داشته، تو خیابون جلوشو گرفتن پشت فرمون ماشین رفیقمون بوده، مطمئنا عواقب بدتری چشم انتظارشان است. نگران کنندس میشه یکم واضح تر بگین سپاسگذارم

    person
    کارشناس بیمه
    07 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، نوشتیم که مساله حقوقی است و اطلاعی در این خصوص نداریم.

person
محمد
17 فروردین 1401

سلام اگر کسی که گواهینامه ندارد تصادف کند ولی مقصر نباشد وضعیت مجازات و بیمه براش چطور خواهد بود؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خسارتی که به او تعلق می گیرد (اینکه چه حد به شرکت بیمه بستگی دارد) اما به هر حال به دلیل رانندگی بدون گواهینامه باید جریمه آن را بپردازد.

  person
  وحید مرادی
  16 بهمن 1401

  سلام خوبی
  پسر من تصادف کرد با موتور سن آن 18سال هست

  موتور آن هم بیمه هست بیمه ایران هم هست

  زد زیر ؟ یکی تعرف فوت کرد آیا بیمه ایران چگونه پرداخت میکنه

  ممنون میشم راهنمای کنی

   person
   کارشناس بیمه
   16 بهمن 1401

   سلام دوست عزیز. خیر دیه را پرداخت نمی‌کند. در صورت پرداخت دیه از طرف بیمه تمام مبلغ از شما پس گرفته خواهد شد.

person
علی اصغر پورعسگری
13 فروردین 1401

سلام
اگر شخص زیان دیده مقصر نباشد و در عین حال گواهینامه هم نداشته باشد بیمه به او تعلق میگیرد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین مطالبی که در سایت های بیمه منتشر شده است، به زیان دیده به هر حال باید تحت هر شرایطی خسارت پرداخت شود.

person
ارزم
10 فروردین 1401

به به چقدر عدالت رعایت شده البته به نفع بیمه.اصلا ربطی به بیمه نباید داشته باشه،بیمه معضفه یه پولی بگیره خودرو روبیمه کنه دوما .اون پدرمرده ازکجا یه نفر ادم بیکار که گواهینامه هم داشته باشه وتازه نمره منفی هم نداشته باشه وفقط بااین شرایط درساعات بیداربودن گنجشکها حق رانندگی داره جاده های بیرون شهر هم که نمیتونه بره.خب اینقد الکی الکی مردم قبول نکنید هرکه فیل خواهد جورهندوستان کشد.کسیکه دوسداره رانندگی کنه باید یاد بگیره من خودم به شخصه حاظرم با رییس راهنمایی رانندگی یه قراری بزارم توی هر خیابانی که خودشون گفتن درعرض پانزده دقیقه تعدادی راننده باگواهینامه که درحال گذر در مرکز شهر هستن انتخاب کنم وبه شرط ثابت کنم حتی پنج درصد قوانین واصلا کلا رانندگی رابلد نیستند.واقعا متاسفم برای این قانون گذار.البته بیمه که برای همه شناخته شده هست اگر همه مدارک وشواهد هم کامل باشه باید یک جفت کفش نو بخری وبدویی دنبال دویس هزار تومن پول.از جای مهرداغ. روی پیشانیتون خجالت بکشید.یکم بفکر این مردم بدبخت باشید که جز خداکسی راندارند وصدالبته خداهم سکوت کرده.جالب اینجاس خودتون هم امتحان و ایین نامه خودتون قبول ندارید و یه دختر که عملی صفره را برای بار دوم یاسوم قبول میکنید.یاامام غریب

  person
  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون از پیامتان. ما در این مقالات فقط اطلاعات مربوط به بیمه را نوشته ایم. به هر حال، امیدواریم که روزی این مشکلاتی که شما فرمودید، حل شود.

person
کریمی
04 فروردین 1401

سلام من یک ماه پیش تصادف کردم و بیمه پرداخت خسارت را منوط به تمدید گواهینامه ام کرده است و فعلا نتوانستم گواهینامه ام را تمدید کنم چکار میتونم بکنم

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، چاره ای جز تمدید ندارید.

person
پرهام
24 اسفند 1400

سلام من گواهینامه موتورسیکلت ندارم و با خودرو تصادف کردم و مقصر هم طرف مقابله اگر جریمه عدم گواهینامه را پرداخت کنم آیا بیمه حاضر به پرداخت هزینه تعمیرات بنده میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، وقتی خودرو مقصر باشد، به هر حال باید بیمه پول شما را بدهد.

person
علی
21 اسفند 1400

سلام.من با یک ماشین تصادف کردم مقصر طرف مقابل هست و بیمه دارد ولی گواهینامه ندارد. تمام مدارک از قبیل کارت ملی و بیمه نامه دست پلیسه ولی خودش فرار کرده .چگونه می تونم از بیمه نامش استفاده کنم.ممنون که پاسخ فرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، از طریق مراجع قضایی و حقوقی می توانید پیگیری کنید.

person
مریم
15 اسفند 1400

سلام من تو یه ماشینی بودم به عنوان مسافر تصادف کردیم ایشون گواهی نامه نداره ولی ماشینشون بیمه هستش دیه بنده رو خودشون باید از جیب خودشون بدن یا بیمه میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در قانون جدید بیان شده که بیمه خسارتی را پرداخت نمی کند.

person
حسین
07 اسفند 1400

سلام من در سال ۱۳۹۹تصادف کردم طرف مقصر بود ولی گواهینامه نداره و فوت کردن بعدش چند ماه رفیقش ک کنارش بود چون اون راننده بود ن اونی ک فوت کردن امدن دادگاه اعتراف کردن گفتن من راننده بودم بعد براش ک ۳سال زندان‌ امد باز اعتراض کرد ک ن اون موقع عقلم از دست دادم من راننده نیستم پرونده رفت استان قطعی شد باز همون شد پرونده ک امد حالا بیمه اعتراض کرده میگع اونی ک فوت کرده اون راننده هس چون در کروکی فرد فوت شده نوشتن‌ حالا پرونده باز رفته استان…اگر فرد فوت شده راننده کنن دیه شو میدن یا ن…و خرج ماشین من و دیه من کی میده

  person
  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
Ali
04 اسفند 1400

سلام وقت بخير شخصي گواهينامه داره ولي در گواهينامه ذكر شده با عينك بايد رانندگي كنه و اگر راكب رعايت نكنه و بدون عينك رانندگي كنه و حادثه رخ بده بيمه هزينه حادثه رو پرداخت ميكنه يا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم که این مساله اصلا ارتباطی به بیمه پیدا کند.

   person
   امیر
   23 تیر 1401

   سلام هسته نباشید من بدونه تصادف همینجوری نیروی انتظامی ماشینمو گرفت ماشین برای پدرمه الان هم ماشین پارکیمکه راسته که میگن تا یکسال نمیتونم گواینامه بگیرم

    person
    کارشناس بیمه
    23 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

person
احسان
29 بهمن 1400

اگر اعتبار گواهینامه تمام شده باشه و تصادفی رخ بده ، بیمه خسارت نمیده؟اینجوری متوجه شدم من،اگه این باشه که یعنی فاتحه مع الصلوات ، حالا اولی خوبه،طبق قانون هیچ کس حق اینو نداره بدون صدور گواهینامه ، رانندگی کنه،اما واسه هر آدمی ممکنه پیش بیاد سهوا یادش بره که مثلا مدت ۱۰ساله ی گواهینامه ش به پایان رسیده، به نظرم از طرف نیروی انتظامی یا مراجع قضایی جریمه ای برای هرروز دیر کرد تمدید در نظر بگیرن منطقیه،اما بیمه چیکاره س که خسارت نده؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نداشتن گواهینامه با تموم شدن تاریخ اعتبار متفاوت است. خسارت داده می شود اما از شما گرفته خواهد شد.

   person
   سعید
   14 خرداد 1401

   باسلام
   اگه گواهینامه تمدید نشده باشه و تصادفی رخ بده آیا بیمه خسارت پرداخت میکند یاخیر؟ خواهشاً توضیح بدین
   گواهینامه داره ولی وقتش تموم شده و فراموش کرده تمدید کنه

    person
    کارشناس بیمه
    16 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بله پرداخت می کند. نداشتن گواهینامه با تمدید نکردن آن متفاوت است.

person
امیر
16 بهمن 1400

سلام امیر حسين هستم، درسال 96تصادف جرحي کرده ام و گواهینامه نداشتم خسارت طرف مقابل مالی بود و گرفت ولی بیمه شخص ثالث برای پرداخت به من امتنإٕ میکند،و فقط یه مبلغی کمی بعنوان اللحساب به من ۲سال پیش پرداخت کرده و بس،من از شما راهنمایی میخواهم

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
بندر
26 دی 1400

باسلام
ااگر شخصی با گواهی نامه پایه سه با ماشینی که باید گواهی نامه پایه دو داشته(مینی بوس )باشه تصادف کنه و مقصر باشه دیه سرنشینانش را بیمه پرداخت میکنه
باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به تغییرات، بیمه خسارت را جبران می کند اما احتمال اینکه از شخص بازپس بگیرد، وجود دارد. به هر حال باید با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

person
یک پدر
15 دی 1400

والا من یک پدرم. هرچقدر هم که به پسرم میگم از خودرو استفاده نکنه تا گواهینامه نگرفته گوش نمیکنه. دوستاش میشینن به من میگه منم باید استفاده کنم. عاجز شدم چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه این مساله ای که نوشتید، در جامعه وجود دارد. البته ما فقط در زمینه فروش بیمه فعالیت داریم و متاسفانه اما سعی کرده ایم تا حداقل در این مقاله اطلاع رسانی داشته باشیم.

person
مریم
18 آذر 1400

سلام من گواهی نامه ندارم، ولی ماشین دارم و هرسال بیمه شخص ثالث رو انجام میدم ، امسال میخوام ماشینو بدم به یکی از اقوام باااش کار کنه ولی بیمه رو بنام خودم گرفتم، الان بمن میگن چون گواهی نامه داری فرقی نداره کی پشت فرمون باشه، در صورت سانحه بیمه فقط بیمه گذار یعنی من رو میشناسه و من چون گواهی نامه ندارم مشمول دریافت بیمه درصورت حادثه احتمالی نمیشم، ممنون میشم زودتر جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً جهت راهنمایی بیشتر با واحد پرداخت خسارت بیمه نامه فعلی خود تماس بگیرید

person
عدم تمدید گواهینامه در تصادفات
16 آذر 1400

سلام وقتتون بخیر
من گواهینامه دارم ولی الان به سختی تمدید میکنن بخاطر کارت پایان خدمتم که معافیت پزشکی هست
الان اگه من تصادف کنم و مقصر باشم بیمه جوابگو است و خسارات رو پرداخت میکنه یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  16 آذر 1400

  خیر
  شرط پرداخت خسارت داشتن گواهینامه برای فرد راننده است

person
سیدامیرعباسی
10 آذر 1400

چرا امسال تخفیف بیمه هارو حساب نمیکنن موتورم35درصد تخفیف داشته که امسال40درصد میشه رفتم براتمدید گفتن دیگه این قانون برداشته شد من خوشحال گفتم تقریبا نصفه بیمه موتورم که گفتن دیگه نمیشه.من چجور850هزارتومن بدم برابیمه.والا به امام حسین تو اسنپ بابدبختی ازلای ماشینا پول درمیاریم.خرج6ماهه زنو بچمه ندارم بدم.همینجور بدون بیمه سوارمیشم .ولی سپردمتون به دودست بریده حضرت عباس.نفرین زنو بچم طفل معصوم سید بگیرتون که اتفاق برام بیفته زندگیم نابودمیشه.ای خدا خدائیتو ثابت کن.ادم هست 5میلیارد ماشینشه10میلیارد خونشه منی که سرمایم 10تومن موتوره یکیه.یا مولا علی جدم بزنین گرم بزنشون که تابحال عاجزانه هرچی ازت خاستم بهم دادی.دست دزداروروکن.مثل مدیردیوار.کیف کردم گرفتنش

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1400

  سلام آقای عباسی وقت بخیر ما فقط کارگزار و مجری قوانین بیمه مرکزی هستیم و این مساله که شما گفتید، نقد به قوانین هست و ما در قوانین نقشی نداریم متاسفانه

   person
   ناشناس
   17 تیر 1401

   عباسی توکه ازخداهرچی خواستی داده حالاماشین۱۰۰ملیونی ازبخواه چراداده پس موتورسوارمیشی

   person
   مهدی قربی
   17 مرداد 1401

   شرکتهای بیمه در کل دزدن،چطور ؟شما ۵۰سال هرسال بیمه بخر استفاده هم نکن تازه بعد۱۴یال بازم لتید۳۰درصد بیمه رو که بالای بک تومنه در راه خدا بدی!!

  person
  بندر
  26 دی 1400

  باسلام
  ااگر شخصی با گواهی نامه پایه سه با ماشینی که باید گواهی نامه پایه دو داشته(مینی بوس )باشه تصادف کنه و مقصر باشه دیه سرنشینانش را بیمه پرداخت میکنه
  باتشکر

   person
   کارشناس بیمه
   26 دی 1400

   سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  person
  King
  15 خرداد 1401

  سلام من گواهی نامه ندارم با ماشین بودم تصادف کردم با موتور سیکلت اونم گواهی نامه ندار مقصر من بودم از من میتونن خسارت بگیرن یا نه

   person
   کارشناس بیمه
   16 خرداد 1401

   سلام بله بیمه پرداخت می کند؛ اما خسارت را از شما خواهد گرفت. البته ممکن است که بعضی شرکت ها قوانین متفاوتی داشته باشند؛یعنی خسارت را پرداخت نکنند.

    person
    باستانی
    06 مهر 1401

    سلام خب جریمه نداشتن گواهینامه چیه؟ زندان میبرن؟

     person
     کارشناس بیمه
     07 مهر 1401

     سلام حکم را فقط دادگاه میدهد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید