۱۳ تیر ۱۴۰۳

گرفتن دیه تصادف چقدر طول میکشد؟ مراحل گرفتن دیه بعد از رای دادگاه و پزشکی قانونی

دریافت دیه بعد از تصادف یکی از موضوعات چالش برانگیز است. به طور کلی دریافت دیه بعد از رای نهایی دادگاه حدود ۱۵ روز زمان می‌برد اما، این موضوع با توجه به شرایط مختلف ممکن است طولانی‌تر شود. برای دریافت دیه بعد از تصادف باید مواردی را رعایت کرد. برخی مواقع راننده‌ها نگرانی‌هایی برای تصادف و آسیب‌های جانی و مالی دارند. اگر حادثه‌ای رخ دهد، راننده مقصر باید جبران خسارت کرده و دیه پرداخت کند. برای دریافت دیه بعد از تصادف اقدامات مختلفی نیاز است تا بتوان با آن جبران خسارت کرد. بعد از رای دادگاه تصادف چه باید کرد؟ مراحل گرفتن دیه بعد از رای دادگاه چیست؟ گرفتن دیه تصادف چقدر طول میکشد؟ مراحل دریافت دیه حوادث راننده چگونه است؟ این‌ها پرتکرارترین سوالاتی است که در مورد پرداخت دیه از ما می‌پرسند.

هزینه‌ها و دیه بعد از تصادفات الزام داشتن بیمه شخص ثالث را بیشتر می‌کند و تهیه آن برای تمام خودرو‌ها و وسایل نقلیه اجباری است. این بیمه‌نامه پرداخت خسارت‌های جانی مانند: نقص عضو و فوت را به عهده می‌گیرد. در این مطلب سعی داریم که درباره قوانین تصادف‌ها و بیمه شخص ثالث توضیحاتی ارائه کنیم و نحوه دریافت دیه بعد از تصادف را برای شما شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

قدم اول برای دریافت دیه بعد از تصادف

مراحل گرفتن دیه تصادف چگونه است؟ مراحل گرفتن دیه از پزشکی قانونی چیست؟ احتمالا شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید. توجه کنید زمانی که تصادف، باعث نقص عضو یا از دست رفتن یکی از افراد می‌شود، باید بلافاصله با افسر راهنمایی و رانندگی تماس گرفت. افسر پلیس، بعد از حضور در صحنه حادثه، بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و کروکی تصادف را می‌کشد. برای خسارت‌های مالی بیشتر از ۴۰ میلیون تومان وجود کروکی الزامی ‌است. همان‌طور که می‌دانید بعد از تصادف انجام برخی کارها به صورت پیوسته در سریع‌ترین زمان ممکن ضروری است. برای اطلاع از اقدامات بعد از تصادف بهتر است مقاله بعد از تصادف چه کنیم؟ را مطالعه بفرمایید.

همکاری در فروش بیمه

در تصادفی که شخص دچار حادثه شده‌است، باید با اورژانس تماس گرفت تا در کوتاه‌ترین زمان، مراحل کمک رسانی به او انجام شود؛ سپس با انتقال مصدوم به بیمارستان، خودروی راننده مقصر به پارکینگ پلیس راهور منتقل می‌شود. بعد از اینکه کروکی را از پلیس راهنمایی و رانندگی تحویل گرفتید، باید برای شکایت و استفاده از بیمه شخص ثالث راننده مقصر، پرونده تشکیل دهید. لازم است بدانید کد یکتای بیمه نامه ثالث و مدارک راننده مقصر به افراد زیان دیده تحویل داده‌می‌شود. افراد آسیب‌دیده باید با این موارد به همراه سایر مدارک مورد نیاز، به دادسرا مراجعه کنند.

در ادامه افراد آسیب‌دیده به پزشکی قانونی ارجاع داده می‌شوند تا برای آنها طول درمان در نظر گرفته شود. پرونده برای صدور حکم و مشخص کردن میزان دیه به دادگاه ارسال می‌شود. جلسه دادگاه با حضور آسیب‌دیدگان، راننده مقصر و شرکت بیمه‌گر او تشکیل شده، سپس رأی نهایی به آنها ابلاغ می‌شود. زیان‌دیدگان می‌تواند مراحل پرونده خود را از طریق سامانه ثنا مشاهده کند.

دریافت دیه بعد از تصادف

دریافت دیه بعد از رای دادگاه

مراحل دریافت دیه بعد از تصادف با رای دادگاه

اینکه دریافت دیه از دادگاه چه زمانی انجام می‌شود؟ از طرف افراد زیادی پرسیده می‌شود. در مدت زمان پرداخت دیه نمی‌توان به طور قاطعانه بازه‌ای را مشخص کرد. پس از اینکه دادگاه رای خود را صادر کرد و دو طرف تصادف به این رای، اعتراضی نداشتند، باید برگه رای دادگاه را به شرکت بیمه تحویل دهند؛ سپس مدارک را کارشناس‌های بیمه بررسی کرده و پس از تایید، دیه اعلام شده را به فرد آسیب دیده پرداخت می‌کنند.

شرکت بیمه برای خدمات رسانی بهتر به فرد آسیب دیده، ۵۰ درصد از میزان دیه را به فرد زیان دیده پرداخت می‌کند و مابغی مبلغ را با توجه به رای دادگاه، پرداخت خواهد کرد. همچنین در تصادف منجر به فوت فرد ثالث، با توجه به اینکه دیه هر سال از سوی قوه قضایه مشخص می‌شود، می‌توان توافقی بین بازماندگان و راننده مقصر انجام داد تا دیه پرداخت شود. در این حالت، نیازی به رای مراجع قضایی نیست.

رای دادگاه برای دیه و پرداخت چقدر طول می‌کشد؟

چند روز پس از اینکه جلسات دادگاه بین شاکی و مقصر به اتمام می‌رسد، رأی نهایی میزان خسارت به طرفین ابلاغ می‌شود. در صورتی که در مدت یک ماهه اعتراضی از سوی مقصر ثبت نشود، رای دادگاه تصادف باید اجرا شود و فرد خاطی یا شرکت بیمه‌گر او، دیه را پرداخت می‌کنند. البته احتمال دارد قبل واریز مبلغ تعیین شده، پزشکی قانونی یک بار دیگر افراد آسیب‌دیده را به جهت اجرای احکام دیه معاینه کند.

پرداخت مبلغ دیه به نرخ روز

مراحل تسویه ممکن است تا چهار ماه طول بکشد؛ با توجه به اینکه نرخ دیه به قیمت روز محاسبه می‌شود، اگر مقصر حادثه در پرداخت دیه تأخیر داشته باشد و در این فاصله نرخ جدید دیه اعلام شود، این شخص باید مبلغ را به نرخ روز تسویه کند.

استعلام بیمه شخص ثالث

دیه تصادف به چه کسانی تعلق میگیرد؟

بیمه موظف است 50 درصد دیه را قبل از رای دادگاه پرداخت نماید.

راننده مقصر حادثه باید تمامی خسارات جانی و مالی تصادف را پرداخت کند. اگر این فرد بیمه شخص ثالث داشته باشد، شرکت بیمه‌گر مسئولیت خسارت وارد شده از طرف او را تا سقف مشخص شده در قرارداد (۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای هر نفر در سال ۱۴۰۳) بر عهده می‌گیرد. اما در صورتی که راننده خاطی بیمه نداشته باشد، باید خسارت اشخاص ثالث را خودش پرداخت کند. در تصادفات جرحی، همه‌ی مجروحین می‌توانند دیه دریافت کنند. طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، دیه خسارات جرحی و دیه اعضای بدن مانند آسیب جسمی، نقص عضو، از کار افتادگی توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود. به علاوه، در صورت فوت اشخاص در حوادث رانندگی، مبلغ دیه به خانواده او تعلق می‌گیرد. اما اینجا دو سوال مهم وجود دارد؛ اول اینکه دیه تصادف به چه کسانی تعلق میگیرد و دوم اینکه مبلغ دیه به حساب کدام‌یک از افراد خانواده‌‌ی متوفی واریز می‌شود؟

در تصادفات رانندگی، به افراد زیر دیه تعلق می‌گیرد:

۱- راننده خودروی آسیب‌دیده: در تصادفاتی که بین خودروها، موتورها یا ماشین و موتور صورت می‌گیرد، در صورت ایجاد آسیب جسمی به راننده خودروی آسیب‌دیده، دیه ایشان به صورت کامل پرداخت می‌شود.

۲- سرنشینان خودروی آسیب‌دیده: علاوه بر راننده خودروی آسیب‌دیده، سرنشینان او هم شامل قانون پرداخت دیه در تصادفات می‌شوند.

۳- عابر پیاده: با توجه به اینکه عابرین پیاده در همه جا حق تقدم دارند، حتی در صورتی که مقصر هم باشند، باز هم به آن‌ها دیه تعلق می‌گیرد.

۴- سرنشینان خودروی مقصر: علاوه بر افرادی که داخل خودروی زیان‌‎دیده هستند، سرنشینان خودروی مقصر هم تا سقف ظرفیت خودرو (که بر روی کارت خودرو درج شده) تحت پوشش شرکت بیمه‌گر قرار می‌گیرند و دیه آن‌ها پرداخت می‌شود. به عنوان مثال خودروهای سواری معمولی دارای ۴ نظر ظرفیت هستند که با کسر ۱ نفر به عنوان راننده، ۳ نفر دیگر به عنوان سرنشین می‌توانند از خدمات پرداخت خسارت جانی توسط شرکت بیمه بهره‌مند شوند.

۵- راننده خودروی مقصر: بله درست متوجه شدید؛ حتی خود راننده مقصر هم تحت پوشش شرکت بیمه‌گر است. طبق قوانین جدید بیمه شخص ثالث، بیمه‌گزاران موظف به پرداخت مبلغی تحت عنوان «پوشش حوادث راننده» هستند. این پوشش برای خود راننده مقصر به کار می‌رود و در صورت بروز حادثه، خسارات بدنی این فرد را جبران می‌کند. توجه کنید که خسارات مالی راننده مقصر تحت پوشش این بیمه قرار نمی‌گیرد و برای این موضوع باید همزمان از بیمه بدنه استفاده کند. (برای کسب اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم مقاله استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید.)

یک نکته مهم در خصوص پوشش حوادث راننده این است که سقف تعهدات جانی آن، در تمام روزهای سال معادل دیه در ماه غیر حرام است. یعنی در سال ۱۴۰۳، سقف پوشش بیمه حوادث راننده معادل ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

در تصادفاتی که منجر به جراحت می‌شود، شرکت بیمه موظف است در صورت نیاز، ۵۰% مبلغ دیه را بعد از گزارش پلیس پرداخت کند. باقی دیه اعلام شده پس از رأی نهایی دادگاه به فرد زیان‌دیده پرداخت می‌شود.

عدم پرداخت دیه به وارث عامل فوت

در صورتی که رابطه خانوادگی بین مقتول و راننده مقصر وجود داشته باشد، به طوری که راننده مقصر وارث مقتول محسوب شود، دیه به این وارث (راننده مقصر) تعلق نمی‌گیرد و بین سایر وراث به شکل قانونی تقسیم می‌شود. مثلاً تصور کنید، یک فرد که ۳ برادر دارد، با پدر خود تصادف می‌کند و موجب مرگ او می‌شود. در صورتی که قتل غیر عمد اعلام شده و حکم پرداخت دیه صادر شود، مبلغ پرداختی به صورت مساوی بین ۳ برادر دیگر تقسیم خواهد شد. فرزند چهارم به دلیل مقصر بودن در فوت پدر خود، نمی‌تواند از مبلغ دیه بهره‌مند شود.

مدارک دریافت خسارت جانی

برای دریافت دیه بعد از تصادف باید مدارک مختلفی را ارائه کرد. جهت تکمیل پرونده و درخواست دیه، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • اصل گواهینامه مقصر به همراه کارت خودرو و کارت ملی
 • کوپن بیمه شخص ثالث
 • نظر کارشناسی پزشکی قانونی
 • کارت شناسایی مجروح‌ها و افراد فوت‌شده
 • کروکی تصادف نوشته شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی
 • برگه رای دادگاه
 • خلاصه پرونده بالینی مصدوم یا فرد متوفی
 • ارائه گواهی انحصار وراثت و حوادث منجر به فوت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی وراث متوفی
 • جواز دفن
 • گزارش معاینه جسد و گواهی فوت به همراه شناسنامه باطل شده متوفی

مدارک دریافت خسارت مالی تصادف

اگر تصادف باعث ایجاد خسارت مالی شده‌باشد، برای جبران این خسارت باید مدارک مختلفی را ارائه کرد. این مدارک شامل:

 • اصل یا کپی گزارش افسر راهنمایی و رانندگی
 • اوراق بازجویی مقصر تصادف و زیان‌دیده
 • اصل و کپی کارت شناسایی فرد زیان‌دیده و راننده مقصر
 • ارائه فاکتور زیان خودرو
 • نظریه کارشناس رسمی‌ دادگستری
 • اصل و کپی بیمه شخص ثالث فرد مقصر حادثه
 • ارائه رای دادگاه یا برگه سازش

مراحل دریافت دیه بعد از تصادف ۵۰/۵۰

برخی از حوادث رانندگی به گونه‌ای تشخیص داده می‌شوند که هر دو راننده مقصر بوده و باید دیه پرداخت کنند. زمانی ادعا بیمه برای خسارت ۵۰/۵۰ اعلام می‌شود که پلیس یا کارشناس بیمه، تشخصی دهد هر دو راننده به طور مساوی مقصر هستند. در این صورت محاسبه دیه به صورت کامل بررسی می‌شود و ۵۰ درصد این مبلغ را شرکت بیمه پرداخت می‌کند.

تصادف منجر به جراحت یا کبودی

مراحل گرفتن دیه ضرب و جرح بعد از رای دادگاه

برای دریافت دیه، ناشی از جراحت در ابتدا باید، شکایت نامه‌ای تنظیم کرد و بعد از آن درخواست دیه را اعلام کرد. برای تنظیم شکایت، باید متن شکایت نامه را به دفاتر قضایی برد و ثبت کرد.

دقت کنید که اگر آثار ضرب و جرح مانند: کبودی، پارگی یا تورم دارید، بهتر است که به یکی از مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده و توسط یک پزشک معتمد گواهی دریافت کنید. بعد از ارسال پرونده‌ شکایت به دادسرا، میزان دیه مشخص می‌شود و رای نهایی صادر خواهد شد.

گرفتن دیه تصادف چقدر طول میکشد؟ مهلت پرداخت دیه چقدر است؟

زمانی که دادگاه حکم به پرداخت دیه می‌دهد، فرد مقصر باید در یک مدت زمان مشخص، مبلغ تعیین شده را به حساب دادگاه یا فرد زیان‌دیده (این موضوع از سوی دادگاه مشخص می‌شود.) واریز کند. اما با توجه به شرایط، مهلت پرداخت دیه در جرایم عمد، غیر عمد و متفاوت است که هر کدام را در جدول زیر بررسی می‌کنیم:

نوع حادثهمهلت پرداخت دیه
جرایم عمدی۱ سال قمری
جرایم شبه عمدی (شامل تصادف غیر عمد)۲ سال قمری
تصادف رانندگی؛ قابل پرداخت توسط شرکت بیمه۲۰ روز
جرایم خطای محض (ارتکاب جرم در خواب، حالت جنون و…)۳ سال قمری

آیا بدون کروکی می‌توان خسارت گرفت؟

در برخی از تصادف‌ها، موقعیتی برای خیابان و بزرگراه ایجاد می‌شود که مشکلاتی در تردد برای خودروها ایجاد می‌کنند. در این شرایط نیاز به جابه جایی ماشین است تا از وقوع حوادث دیگر جلوگیری شود. با توجه به این جابه‌جایی، افسر قادر نیست، کروکی دقیقی بکشد؛ اما می‌توان برای دریافت دیه بعد از تصادف، فرم اعلام خسارت بدون کروکی را در دفتر بیمه پر کرد. اگر خسارت وارده مالی باشد، بیمه ایران، بیمه پارسیان، بیمه آسیا و سایر شرکت‌ها، تا سقف ۴۰ میلیون تومان (در سال ۱۴۰۳) هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند؛ اما در تصادفات منجر به جرح، حتماً باید پلیس راهنمایی و رانندگی کروکی را رسم کند.

در خصوص دریافت خسارت راننده بدون گواهینامه نیز باید گفت که شرکت بیمه پرداخت می کند؛ اما بعد تمام مبلغ را از راننده خواهد گرفت.

بیمه شخص ثالث چیست؟

اول از همه بهتر است که کمی با ماهیت بیمه شخص ثالث آشنا شد. البته در مقاله راهنمای بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات جامعی در این خصوص به دست بیاورید. این بیمه خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث در تصادف خودرویی را پوشش می‌دهد. حال بیشتر سوال اینجاست که چرا بیمه شخص ثالث برای خودرو‌ها و وسایل نقلیه زمینی اجباری است؟ این سوال افراد زیادی است که شاید با حادثه و تصادفی روبه رو نشده‌اند تا اجبار این بیمه‌نامه را متوجه شوند.

بیمه شخص ثالث برای دریافت دیه بعد از تصادف می‌تواند، بار جبران هزینه‌ها را از دوش راننده مقصر بردارد. تصادف‌های هولناکی که به وجود می‌آیند و باعث مرگ یا نقص عضو می‌شوند، جبران هزینه‌های سنگین مالی را به همراه دارند. از این رو بیمه شخص ثالث می‌تواند به عنوان یک پشتوانه مالی همراه راننده‌ها باشد.

توجه کنید که دیه تصادف‌هایی که با مرگ شخص ثالث اتفاق می‌افتد، بسیار سنگین بوده و شخص حادثه‌ساز باید به رای دادگاه تسلیم شود. در برخی از مواقع رای دادگاه حتی شامل حبس هم خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، بیمه شخص ثالث تهیه کرد تا با توجه به سقف تعهدات بیمه، هزینه‌ها و پرداخت دیه جبران شود. اگر نرخ دیه را بدانید، به راحتی متوجه اهمیت آن خواهید شد.

خرید بیمه ثالث از بیمه دات کام

همان‌طور که در متن به آن اشاره شد، اهمیت تهیه بیمه شخص ثالث در تصادف‌ها بیش از هر چیز دیگری مشاهده می‌شود. در واقع با خرید بیمه شخص ثالث می‌توان دریافت دیه بعد از تصادف را آسان‌تر کرد. همچنین با ارائه مدراک مورد نیاز می‌توانید خسارت خود را دریافت کنید. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه‌نامه است. کافی است که به سامانه بیمه دات کام مراجعه کرده و در صفحه اصلی، منوی محصولات را انتخاب کرده تا تنها با چند کلیک بیمه نامه شخص ثالث را تهیه کنید.

بررسی نکات مهم در مورد دریافت دیه بعد از تصادف

دریافت دیه بعد از تصادف یکی از مواردی است که برای طرفین حادثه از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل در این مقاله تمام نکات مهم در مورد دریافت دیه بعد از تصادف را با هم بررسی کردیم. در این مقاله در مورد اهمیت بیمه شخص ثالث و بیمه‌های خودرویی نیز اطلاعاتی را با شما در میان گذاشتیم. در آخر اگر سوال یا ابهامی‌ درباره دریافت دیه بعد از تصادف دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، می‌توانید، سوال خود را در قسمت نظرات همین مقاله با کارشناس‌های بیمه دات کام در میان بگذارید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت سریع خلافی خودرو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / کارشناسی و معامله / مقالات بیمه شخص ثالث

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در ۱۴۰۳

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مقالات بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید (قانون انتقال بیمه ثالث ۱۴۰۳)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علیرضا
۱۸ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر ممنون میشم جواب بدید من مهرماه ۱۴۰۲ تصادف کردم از ناحیه کتف و بازوم شکست و بهمن ماه رفتم پزشکی قانونی طول درمان داد برای نوزدهم فروردین نرخ دیه محاسبه شده برحسب سال۱۴۰۲ تعلق میگیره یا سال۱۴۰۳؟ و اینکه اگه طول درمانم بیوفته برای ماه محرم دیه افزایش میبابد؟ممنون از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  دیه به نرخ روز محاسبه می شود. خیر مبلغ تعیین شده تغییر نمی کند. اگر حادثه در ماه حرام بود دیه بیشتر می شود.

person
عزیز
۱۳ فروردین ۱۴۰۳

سلام من راننده موتور بودم با یک ماشین تصادف کردم افسر اومد گفت ماشین مقصر اونجا راننده ماشین گفت من هزینه هارو حساب میکنم من من امضا کردم و محل رو ترک کردم خودم ولی روز بعدش گفت من حساب نمیکنم چون صورتم و دستام زخم شد و الان می تونم شکایت کنم و دیه بگیرم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  اگر کروکی تصادف و گزارش پلیس را دارید می توانید شکایت کنید.

person
محمد
۰۶ فروردین ۱۴۰۳

با سلام من در روز ۱۱/۳/۴۰۲تصادف کردم و رباط پای راستم پاره شد و تا تمام شدن مراحل درمانم طول کشید و۲۵/۵/۴۰۲نوبت عملم شد و عمل کردم بعد عمل ب پزشک قانونی مراجعه کردم و پرونده من برج ۹ ب دادگاه رفت و هنوز دیه واریز نشده بعد میخاستم بدونم خیلی زمان میبره تا واریز کنند و اینکه دیه ب نرخ ۴۰۳ حساب میشه یا ۴۰۲
با تشکر در ماه های حرام هم نبوده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  براساس نرخ ۱۴۰۲ محاسبه می شود. مدتی زمان می برد. از طریق مراجع قضایی می توانید این موضوع را پیگیری کنید.

person
میثم
۰۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر . پرونده بیمه من برج ۱۱ بسته شد قرار بود اول برج ۱۲ برام واریز کنند ولی نکردند، الان که سال جدید شده با نرخ روز حساب میکنند یا همون قبلی ، با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  دیه به همان نرخی که محاسبه شده پرداخت می شود. برای پیگیری به مراجع قضایی مراجعه کنید.

person
ابراهیم ذاکری
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام.من پارسال باماشین چپ کردم رفیقم فوت شددیه کامل بیمه ایران گرفت.منوخاستن بیمه ایران بهم گفتند ۷۳درصدزدن یعنی ۴۴۷میلیون همه چیزونوشتم امضاکردم مهره بیمه ایرانم زد گفت چندوقت دیگه میدن .خیلی اذیت شدم آخرش بابام رفت بهش ۴۰۰تمن دادن گفتن دکترزیادزده مگه داریم پزشک قانونی تاییدکرده دیگه خودتونم مهرش کردین میخام بدونم میتونم‌ شاکی شم به الله قسم گرفتارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  از طریق بیمه و مراجع قضایی این موضوع را پیگیری کنید.

person
علی
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام برادر بنده در تصادفی که مقصر خودش بود فوت کرد و بیمه از ما نتیجه سم شناسی از پزشکی قانونی خواست که مثبت بود میخواستم بدونم راهی هست که بیمه دیه رو پرداخت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر در چنین شرایطی بیمه مسئولیتی را به عهده ندارد.

person
رضا
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام جناب این پیام برام اومده ایا تاپایان سال دیه واریز می شود و۲۵ روز پیش تحویل بیمه ایران دادم.

بابت حادثه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ پرونده خسارت جانی به شماره **********در شرکت سهامی بیمه ایران تشکیل گردید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه شما پرداخت خواهد شد.

person
جواد
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام. رای اولیه دادگاه امروز ۱۴۰۲/۱۲/۲۳اعلام شد و بیست روز هم زمان اعتراض گذاشته اند. من میخواهم ک دیه به نرخ۱۴۰۳حساب بشود. حالا ایا بیمه میتواند در چند روز اینده دیه واریزرکند و ب نرخ ۱۴۰۲حساب بکنی یا ن!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه به نرخ ۱۴۰۲ برای شما پرداخت می شود.

   person
   جواد
   ۲۸ اسفند ۱۴۰۲

   اخه دادگاه ۲۰روز زمان اعتراض گذاشته؟ تا امروز ک ۲۷اسفنده بیمه با من تماس نگرفته. و من میخوام اعتراض بزنم. بعد اعتراض هم ب نرخ ۴۰۲حساب میشه یا۴۰۳

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

    سلام دوست عزیز
    دیه به نرخ روز محاسبه می شود.

person
Azar
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام من ۲۴مهرتصادف کردم و چندروز بیمارستان موندم تقریبا دی ماه رای قطعی دیه صادر شده ولی هنوز پرداخت نشده …امروز۲۰اسفنده میخواستم بدونم تا پایان سال پرداخت می‌شود یا موند ب سال دیگ…واگ بمونه سال دیگ مبلغش افزایش پیدا میکنه یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید.

   person
   hana
   ۲۹ اسفند ۱۴۰۲

   سلام، من ۲۴ سالمه، سامانه ثنام قطعه الان، میخواستم بدونم پدرم میتونه بدون اطلاع من کاری کرده باشه پول دیه رو خودش دریافت کنه؟یا شخصا به خودم واریز میکنن پول رو

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

    سلام دوست عزیز
    دیه به حساب شما واریز می شود.

  person
  حسین یوسفی
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  میخام بدونم دونفر تو یه ماشین بودیم تصادف کردیم باهم ۶ ماه طول درمان گرفتیم الان تموم شده طول درمانمون ولی مال دوستم که راننده بود ۶ ماه دوباره تمید شده آیا کار من جدا مراحل خودشو طی میکنه من دیه ام رو میگیرم ممنون میشم جواب بدین یا باید بمونم باز ۶ ماه دوستم تموم شه

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   به پزشکی قانونی مراجعه کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

person
امیدی
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام در شانزدهم این ماه تمام مدارک ورای قطعی دادگاه را به بیمه میهن دادم آیا دیه امسال واریز میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید این موضوع را از طریق بیمه میهن پیگیری کنید.

person
محمد
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده ۷ ماه پیش تصادف کردم با ماشین
بعد رفتم شورای حل اختلاف دنبال کارای دیه
چن تا برگه و کار اداری بود درست کردم بدون اینکه برم پیش قاضی گفتن برو بیمه و رفتم اونجا از من شماره شبا گرفتن و چن تا مدارکی که میخواستن
الان میخوام بدونم بدون اینکه قاضی رای بده بیمه چجوری پرداخت میکنه ؟حتی مبلغ روی برگه ننوشته بود

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دیه توسط پزشکی قانونی تعیین و به مراجع قضایی اعلام می شود. با توجه به نظر پزشکی قانونی، مراجع قضایی دیه را تعیین می کنند.

person
عزیزی رئوف
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

چە دلیلی دارە تصادف غیر عمد منجر بە فوت .قاضی دوسال فرصت بە بیمە بدە؟؟؟اصلا دلایل قانونیش !!!! چیە؟؟؟؟چرا مرتب کلاهبردار بە نفع بیمە؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از مراجع قضایی پیگیری کنید.

person
رضا
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام جناب ۲۰روز پیش مدارکم را برای دریافت خسارت جانی به بیمه ایران تحویل دادم ودیه ۶درصد بوده ایا تاپایان سال واریز می شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بعد از بررسی‌های اداری خسارت شما پرداخت می شود.

person
sadeg
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر خسته نباشید ما بیست روز پیش ماشینمون واژگون شد پسر ۲ساله ام رو از دست دادیم و همسرم ازم شکایت کرده خاستم بدونم چقدر دیه از بیمه به ما تعلق میگیرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تمام مبلغ دیه باید به شما پرداخت شود.

   person
   دیه
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

   سلام من تصادف کردم با تپه تو جاده اتوبان کروکی کشیده ۵۰ درصد اداره راه (پیمانکار) ۵۰ درصد بخاطر سرعت ما و من خیلی خسارت دیدم موتور من هم بیمه نبوده و اونا هم که دیگه هیچ گونه خسارتی ندیدن فقط باید خسارت ما پرداخت کنن. میخواستم بدونم من هرچی خسارت دیدم بهم تعلق میگیره یا نصفش میکنن. یعنی من الان پزشک قانونی نزدیک ۳۱ درصد برام زده در نامه

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    خسارت شما به طور کامل پرداخت خواهد شد.

person
غزال
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

با سلام
من برای دریافت کروکی به راهور مراجعه کردم درخواست شماره تماس گیرنده ۱۱۰ دارند
درصورتی که من تصادف کرده بودم و تنها بودم و هوشیاری لازم نداشتم از طرفی پلیس به محل حادثه اعزام شده و مدارک من را تحویل گرفته
از طرفی میگویند کسی تماس نگرفته
به چه صورت میتوانم کروکی دریاف کنم و از بیمه شخص ثالث دیه دریافت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت کروکی باید از طریق پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام کنید.

person
خاکی
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام آیا دیه فوت ناشی از تصادف به همه وارثان متوفی پرداخت میشه؟چنانچه یکی از وراث رضایت بده و از راننده بگذره تکلیف چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی باید تمام وراث رضایت دهند.

person
تصادف
۰۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من چند ماه پیش تصادف کردم یکی از سرنشینای ماشینم اسیب دید شکایت کرد برای دیه خواستم ببینم بعد از اینکه پزشک قانونی پرونده رو بفرسته دادگاه از من که راننده بودم چه مدارکی میخواد یا اصلا دیگه بامن کار دارن یا نه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید در شرکت بیمه خود مراحل لازم را برای تشکیل پرونده انجام دهید.

person
علی
۰۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من ۶ماه پیش تصادف با عابرپیاده کردم مقصر بودم بیمه گواهی نامه دارم الان دادگاه ۶ماه زندان تعزیری و دیه کامل رای داده ایا از دیه مبلغی هم من باید بدم ؟؟و اینکه ایا زندان ۶ماه قابل خریده چقدر میشه ؟؟؟و در اخر اینکه من باید برم دنبال تشکیل پرونده برا گرفتن بیمه یا خود خانواده متوفی اگر دیر اقدام بکنند مثلا یک سال ازش بگذره ولی دیه به نرخ روز باشه ایا دیه قبول میکنه دیرکرد رو

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه توسط شرکت بیمه گر پرداخت می شود. بهتر است شما اقدامات لازم را برای دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث انجام دهید. احتمالا حبس تعزیزی قابل تبدیل باشد. در این خصوص با یک وکیل یا مشاور حقوقی مشورت نمایید.

person
فردا
۲۱ دی ۱۴۰۲

سلام.من با ماشینم حدود ۷ماه قبل چپ کردم،خودم راننده بودم و یکی از اعضای خانواده هم همراهم بود،بعد از طی مراحل پزشکی و دادسرا و دادگاه و…،الان رای نهایی دادگاه برا شخصی که همراهم بود،صادر شده و ابلاغیه برام اومد،نوشته شده تا ۲۰ مهلت اعتراض هست،الان ۲ تا سوال دارم؛
۱-بعد از گذشت این ۲۰روز،باید خودم مراجعه کنم دادگاه برای دریافت مدارک به بیمه یا منتظر ابلاغیه یا تماس از طرف دادگاه باشم؟
۲-مدارک مربوط به خودم،یعنی راننده هم توی همون پرونده دادگاه هست یا خیر؟چون پیش خودم مدرکی ندارم
ممنون میشم راهنمایی کنید.متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است خودتان موضوع را پیگیری کنید.
  تمام مدارک در پرونده وجود دارد.

   person
   فردا
   ۲۴ دی ۱۴۰۲

   عذرخواهی میکنم،بنده منظورم، روال قانونی این مرحله که عرض کردم بود،خودشون به بیمه میفرستن یا هر شخص خودش باید مراجعه کنه به دادگاه برای گرفتن پرونده و بردن به بیمه؟
   خواهش میکنم راهنمایی کنید،چون دادگاه اصلا درست جواب نمیدن و هیچ راهنمایی هم نمیکنن که مراحلش چی هست و فقط جوابشون اینه برو منتظر باش تا از طریق ثنا پیام برات بیاد،حتی یک تاریخ حدودی هم نمیگن که بشه پیگیری کرد

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۵ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    می توانید خودتان برای پیگیری این موضوع اقدام نمایید.

    person
    آیتن
    ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

    باید خودتون مدارک ببرین بیمه مرکزی هربیمه ای که هست،بعد بیمه نامه میده بهتون میرین دادگاه جوابشو میبرین پس،در ضمن برا خودت که راننده مقصر هستی هیچ اسمی ازت تو رای دادگاه برده نمیشه برا ،خودت با همون نامه پزشک قانونی بعد صادرشدن از طرف پزشک قانونی میتونی دیه ات رو با همون از بیمه بگیری ،خیلی زود هم پرداخت میشه

person
سویلین
۱۷ دی ۱۴۰۲

باسلام،من سال ۱۴۰۱تصادف کرده بودم وبعداز رای دادگاه که زده بود۸۱درصددیه کامل،بیمه میگه پزشکمون فقط ۷۵درصدشوقبول میکنه،کارکن اونجا بهم گفت قبول کن بگیر بعد بیااینجا پرینت بگیر ببر دادگاه وبگو که کم ترپرداخت کردن وپیگیری کن،وهمچنین بابت حس بویاییم که بعدازتصادف وبه دلیل شکستگی که توناحیه جمجمه وبینی،سینوس هام بوده،ازدست دادم گفتن برودوباره درخواست کمسیون بده و اقدام کن بابت دریافت دیه اش،آیاممکنه بعدازدریافت دیه دوباره بتونم اقدام کنم؟؟؟بیمه ایران هست،واینکه آیا بیمه همه دیه روپرداخت میکنن یاراننده بایدپرداخت کنه؟چون نمیخوام ازاون چیزی بگیرم گناه داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شکایت کنید تا مبلغ کامل به شما پرداخت شود.

  person
  مهران
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام منم دقیقا داستانی همشکل شما سرم اومده میشه یه چندتا سوال ازتون بپرسم منتها یه جایی باشه ک امکان گفتگو باشه ک بتونین راهنماییم کنین البته اگه مشکلی ندارع ؟

person
سعید
۱۶ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین،من خرداد سال ۱۴۰۱تصادف کردم راننده بودم چپ کردم،تا خرداد ۱۴۰۲برام تشکیل پرونده ندادن الانم هیچ خبری نیست ن واریز کردن ن جواب تلفن میدن راه منم دوره چندباری رفتم گفتن واریز میشه حالا باید چیکار کنم،مقدار دیه ک پزشک قانونی زده رو چطور باید حساب کنم ک کمش نکنن،وکیلی مشاوری ک برام حسابش کنه،ممنون میشم از راهنمایتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. با بیمه خود تماس بگیرید و موضوع را مطرح نمایید.

person
رشنو
۱۶ دی ۱۴۰۲

در تاریخ ۲۷ اسفند سال ۱۴۰۱ تصادف کردم که دادگاه بعد از حدود ده ماه از شکایتم حدود ۱۱ درصد دیه را برای شکستگی لحاظ کرد. سوال من اینه که ۱۱ درصد را بیمه ایران به نرخ روز و امسال لحاظ می‌کند و یا به نرخ بیمه پارسال راننده خودرو؟
و آیا ۱۱ درصد یعنی ۱۱ درصد دیه کامل؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه به نرخ روز پرداخت می شود. باید ببینید ۱۱ درصد شکستگی برای چه ناحیه ای است.

   person
   محمد
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید یک هفته پیش ماشین به برادرم که عابر بوده که پای چپ از سه جا شکسته شده و پزشک قانونی تو برگه که تحویل کلانتری دادیم شکستگی پای چپ از سه جا خورد شدن استخوان درشت نی ساق چپ ودوشکستگی استخوان نازک نی ساق چپ نوشته آیا درصد تقریبی که دادگاه تعیین میکند چقدر است

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز با استفاده از مقاله جدول دیه اعضای بدن مقدار تقریبی دیه را محاسبه نمایید.

person
پریا
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام من برادرم پارسال با موتور برج۴تصادف کرد با یه ماشین که ماشین مقصر شناخته شد و کارای بیمه رو انجام‌ دادیم ماشین مقصر بیمه بود.وبرای پرداخت دیگه اش گفتن که شماره شبا بیارید دو روز بعدش گفتن که باید دیه تو ۴تا قسط پرداخت بشه.ایا این حرفی که بیمه بهمون زده حقیقت داره؟ کسی که ماشینش بیمه اس و بیمه قراره پول رو پرداخت کنه باید دیه اقساطی باشه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به توانگری شرکت بیمه هم بستگی دارد.

person
معین
۲۸ آذر ۱۴۰۲

سلام بنده در ظهر عاشورا با دختر ۶ ساله ی با سرعت خیلی کم تصادف کردم و پاش رفت زیر لاستیک ماشین و از قسمت ساق پا شکست و خودمون با توجه به شرایط روز عاشورا با ماشین خودم به بیمارستان انتقالش دادیم و بعدش هم خانواده ش بردنش خونه،بعد از مدتی از من شکایت کردن که از بیمه من دیه بگیرن و چون هیچ کروکی و گزارش اورژانسی نبود توسط دادگاه و کارشناس دادگستری کروکی فرضی کشیده شد
تو شورای حل اختلاف گفتند که احتمال اینکه بیمه دیه رو پرداخت نکنه زیاده و پرونده رو به دادگاه ارجاع دادن تا قاضی تصمیم گیری بکند
آیا بیمه دیه رو پرداخت میکند یا نه؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به شرکت بیمه شما بستگی دارد.

   person
   جهانگیر
   ۰۱ دی ۱۴۰۲

   همش که شد این موضوع به شرکت بیمه شما بستگی داره…

person
《MeysaM_0930 977 0460》
۲۶ آذر ۱۴۰۲

سلام، من و دوستم سال قبل در تاربخ ۱۵/۷/۱۴۰۱ تصادف کردیم،، با ما دوتایی سوار موتور بودیم، راننده هم دوستم خودش بود..
خلاصه تو جاده که بودیم، یه پراید با سرعت بالا از پشت اومده زده به ما..
بیچاره دوستم همون شب از شدت خونریزی فوت کرد،، من خودمم دست و دماغم و ۵ تاهم از دندونام شکسته بودن..
شرکت بیمه گر ماشین راننده مقصر، شرکت بیمه دانا هست..
از اون موقع تا الان ۱۵ ماه گذشته ولی هنوزم پرداخت نکردن دیه رو..
کار های دادگاه تموم شد و رای نهایی رو صادر کردن،،‌ چند روز بعدش شماره حسابمو از دادگاه خواستن..
خلاصه پانزدهم فروروین ماه شماره حسابمو به دادگاه ارائه دادم..
دادگاه هم شماره حساب رو میده به شرکت بیمه..
از اون روز تا حالا هشت ماه گذشته ولی هنوزم که هنوزه خبری نشده..
تقریبا یه هفته پیش شنیدم که چون دوستم همسرش رو طلاق داده بود و یه پسر هم داره و چون خودش هم فوت کرده، واسه همین اسمشو دادن تو روزنامه چاپ کنن..
حالا من میخوام بدونم از این به بعد چیکار میکنن؟
اصلا بعداز کار چاپ اسم تو روزنامه ها، بازم کاری هست که بخوان انجام بدن یا این چاپ اسم تو روزنامه، آخرین مرحله از کارهای کاغذ بازیشون بود؟؟!!!
ممنون میشم اگه کمکم کنین تا به جوابی که میخوام برسم🙏 🌷

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از حادثه اتفاق افتاده متاسفیم. بعد از طی شدن روال اداری خسارات شما پرداخت می شود.

person
کیا
۱۴ آذر ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب
بنده تصادف کردم و راننده مقصر هستم و آسیب جانی دیدم و پزشکی قانونی درصد ارش و دیه مقدر برام نوشت و گفتن چون راننده مقصر هستین پرونده در دادگاه بسته شده برای دریافت دیه نامه پزشکی قانونی رو مستقیم ببرین بیمه منم تمام مدارکی که بیمه ایران ازم خواست بهشون دادم و شماره شبا گرفتن و گفتن یک ماه تا دوماه واریز میکنیم الان یک ماه هست واریز نشده از کجا باید پیگیری کنم زودتر واریز کنن چون واحد خسارت جانی بیمه رفتم گفتن دست ما نیست ما ثبت سیستم میکنیم تهران پرداخت میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه ایران بیش از ۲۵۰ مرکز پرداخت خسارت دارد. برای پیگیری این موارد باید به بیمه مرکزی استان خود یا یکی از این شعب پرداخت خسارت مراجعه کنید.

   person
   کیا
   ۱۷ آذر ۱۴۰۲

   تشکر راننده مقصر بودم بیمه ایران بعد تقریبا ۴۰ روز پرداخت کرد

person
Fafa
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام.من وخانواده سال۱۴۰۱تصادف کرده بودیم باکامیون واون مقصربود،رای دادگاه اومده و۸۱%درصددیه کامل تعلق میگیره،۲۰روزم مهلت اعتراض داده بودن که روزدهمش اعتراض زدیم برای حکم مادرم که چیزی روجاانداخته بودن،حالاازروزاول محاسبه میشه یا اون روزی که اعتراض زدیم؟واینکه گفتن پرونده میره اجرااحکام،آیادیه تا آخر سال پرداخت میشه یاخیر؟باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه به نرخ روز محاسبه می شود. در مورد زمان پرداخت بعد از اعلام مراجع قضایی مشخص می شود.

person
سید ابراهیم
۰۴ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید . ببخشید بنده دوسال پیش تصادف کردم کل مراحل رو طی کردم دوماه پیش کار پزشک قانونی و دادگاه تمام شد . پرونده رو دادگاه داد که ب بیمه تجارت نو بردم . شما شبا هم واسه پرداخت ازم گرفتم گفتن نهایتا یک هفته تا یک ماه واریز میکنیم . بعد از یک ماه واریز نکردن و هر چی تماس میگیرم میگن بوجه فعلا کم داریم و تازه داریم خسارت های برج ادریبهشتو پرداخت مکنیم و تاریخ تکمیل پرونده من شهریور هست و مشخص نیست ک کی پردخت بشه . من روی حساب حرف بیمه ک گفت نهایتا یک ماه چک دادم به کسی .‌‌الان میخواستم بدونم چطوری میتونم ازشون شکایت کنم . ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق بیمه مرکزی اقدام کنید.

  person
  پارسا
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام من مهرماه تصادف کردم رای دادگاه هم صادر شده ولی تا به الان از طرف بیمه سینا خسارت پرداخت نشده است حالا اگر سال دیگه پرداخت کنند ب
  ه نرخ روز پرداخت می کنند؟اگرپرداخت نکنند چه باید بکنیم۰

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

   سلام دوست عزیز
   بله دیه به نرخ روز پرداخت می شود.

person
صابر
۰۲ آذر ۱۴۰۲

سلام تو تصادف سرنشین دیه صادر شده هم باسه خودم که راننده بودم من باید درصدی پرداخت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام. بله فرانشیز از شما کسر می شود.

person
{M,A}
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام
من عابر پیاده بودم و با یک خودرو تصادف کردم چون نزدیک پل هوایی در بزرگراه بودم مقصر شناخته شدم ولی راننده سبقت از راست گرفت و منو ندید که منو هوا داد نه قسمت بدنم که مهمترینش پامه که عصبش قطع شده و از قسم ساق خورد شده بینیم هم شکسته و دستمم داغونه ،،چون مقصر شناخته شدم دیه ای بهم تعلق نمیگیره درسته یا اگه میگیره چقدر میشه لطفا راهنمایی کنید چون بعد تصادف من بیهوش بودم لطف کردن برادران زحمتکش مله کته ها اومدن گوشی و کیف پولمم بردن منو حسابی شرمنده کردن
میخوام بدونم میتونم هزینه ی بیمارستانو لااقل با دیه پرداخت کنم یا نه سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد به بررسی قضایی نیاز دارد. اما در صورتی که مقصر شناخته شوید دیه ای به شما تعلق نمی گیرد.

person
مریم
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام . پدرم در تصادف که مقصر بودند،‌فوت شدند و مادرم هم به شدت آسیب دیدند. پدرم گواهینامه داشتند اما تمدید نشده بود. الان برای دریافت دیه از بیمه پدرم می تونیم اقدام کنیم؟ برای مادرم چه طور باید دیه بگیریم‌. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که گواهینامه پدرتان اعتبار نداشته باشد بیمه خسارتی را به شما پرداخت نمی کند.

person
Maha
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام روز بخیر. من تصادف کردم و شاکی دیه خواست من ۳۰۰ تومن دیه رو به حساب دادگاه واریز کردم اما شاکی نمیاد رضایت بده. باید چی کار کنم؟ آیا در آینده میتونه این آقا باز علیه من شکایت کنه و درخواست دیه کنه؟ باید چی کار کنم که بیاد رضایت بده؟ مراحل خاصی هست؟ لطفا راهنمایی کنین.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید.

person
امیر
۱۸ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید بنده پارسال برج دوازده تصادف کردم خسارت جانی دیدم پروندم دست بیمه هست هنوزواریز نکردن دیه رو به نرخ امسال واریزمیکنن یا به نرخ پارسال؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  دیه به نرخ روز واریز می شود.

person
امیر
۱۷ آبان ۱۴۰۲

سلام من هشت ماه پیش تصادف کردم نامه پزشک قانونی روبردم بیمه گفت باید کپی پرونده بیمارستانو براشون ببرم اونم بردم الان بیست روزی میشه که دادم به بیمه تمام مدارکو حتی حکم دادگاهو چندروزطول میکشه تاواریزکنن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. از زمانی که دادگاه حکم پرداخت را صادر نماید ۱۵ الی ۳۰ روز زمان می برد.

person
یونس
۰۷ آبان ۱۴۰۲

باسلام…بنده ۳ماه پیش باموتوربودم ک خودرویی از روبرو درحال سبقت بود ب بنده وپسرم برخورد کرد،ک پای چپ پسرم وسه جا از پای چپ خودم شکست،درحالی ک راننده یک خانم بود و خودرو خود را رها کرد و متواری شده و بیمه هم ندارد بعد از ۲۰روز فرد دیگری آمده و خود را جای راننده جازده و الان هم میگویند راننده به جرم مهریه زندان میباشد تورا بخدا ی راهنمایی کنید…دیه ما چگونه و چه کسی باید پرداخت کند…چند ماه است ک اجاره خونه هم نتونسم بدم… بخاطر خدا راهنمایی کنید….تشکر..

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید شکایت کنید دیه شما را از بیمه شخص ثالث راننده پرداخت می کنند نگران نباشید.

  person
  محسن
  ۱۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام تصادف کردم با موتور راننده مقصره
  مچ پام و انگشت پام هر دو ترک خورده نحوه محاسبه
  مبلغ دیه چگونه هست لطفا راهنمایی کنید

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۰ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   لطفا مقاله دیه اعضای بدن را مطالعه نمایید.

person
***مبین***
۰۳ آبان ۱۴۰۲

با سلام
کسی میدونه دیه ام چقدر میشه باتوجه به اینکه برج ۶ تو ماه صفر تصادف کرده بوده ام آیا دوبل حساب میشود یا خیر ؟؟؟
۱ جراحت آرنج چپ حارصه .
۲ جراحت زانوی راست حارصه .
۳ جراحت کف دست راست حارصه .
۴ جراحت ساعد و آرنج راست هر یک حارصه .
۵ شکستگی استخوان پنجم کف دست راست با ارش ۲٪ دیه کامل .
۶ ساییدگی حارصه سمت چپ کمر با ارش نیم درصد ۰.۵٪ دیه کامل .
صدمات در اثر اصابت جسم سخت تی تاریخ ۱۴۰۲/۶/۲ ایجاد شده است .
نامه پزشک قانونی بود که امروز رفتم شورای حل اختلاف تایید و امضاء کردم گفت بعد ده روز میفرستم بیا برو بیمه برای دریافت خسارت ثالث .
ببخشید متن طولانی شد باتشکر .

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای به دست اوردن مبلغ دقیق دیه بهتر است این مقاله را مطالعه بفرمایید https://bimeh.com/mag/calculation-of-money-for-body-parts/ فراموش نکنید رای دادگاه نظر قطعی در مورد میزان دیه پرداختی به شما است.

   person
   *** مبین ***
   ۰۳ آبان ۱۴۰۲

   ممنونم از پاسخ شما ولی رفتم مطالعه کردم اصلا در اراباط با نحوه دیه برای من وجود نداشت که بفهمم متاسفانه یعنی از صدمات من چیزی پیدا نکردم که بفهمم .😔

   person
   ***مبین***
   ۰۵ آبان ۱۴۰۲

   ممنونم بالت پاسختون ولی رفتم دیدم اصلا در مورد آسیب های من چیزی پیدا نکردم الان چیکار کنم چطوری حساب کنم ؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ آبان ۱۴۰۲

    دوست عزیز محاسبه دقیق میزان خسارت توسط دادگاه اعلام می شود.

     person
     ***مبین***
     ۰۶ آبان ۱۴۰۲

     ممنونم عزیز 🙏🙏🙏

person
حسین
۰۲ آبان ۱۴۰۲

سلام ببخشید به گفته خودتان که دیه تصادف را طی ۲۰ روز باید شرکت بیمه پرداخت نماید
اما چطور بعد در پاسخ یکی از دوستان فرمودین که دیه زمان بر است باید تا ۶ ماه هم صبر کند ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع یک پاسخ مشخص ندارد. همه چیز به شرکت بیمه بستگی دارد. بر اساس موارد اعلام شده باید ظرف ۲۰ روز پرداختی ها انجام شود که گاهی به دلیل بررسی پرونده و شکایت و موارد دیگر ممکن است زمان بر باشد.

person
رضا
۳۰ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
یه خودرو در حاشیه خیابان به پدرم برخورد کرده که منجر به شکستن استخوان ران راست که باید جراحی و پلاتین گذاشته بشه،و استخوان قوزک پا هم شکسته ،همینطور صورت هم زخمی شده ،خواستم بدونم مبلغ دیه چقدر میشه ؟ و به من گفتن تا بهبودی کامل دیه پرداخت نمیشه آیا درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید به پزشکی قانونی مراجعه نمایید تا میزان دیه و ارش را در صورت نیاز مشخص نمایند. بدون نظر پزشکی قانونی نمی توان در این مورد نظر داد.

   person
   رضا
   ۰۱ آبان ۱۴۰۲

   آیا درسته تا بهبودی کامل بعد از جراحی دیه پرداخت نمیشه ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۲ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. به رای دادگاه بستگی دارد.

   person
   علی
   ۰۲ آبان ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشی من تصادف کردم و مدارکم ۱۴۰۲/۶/۱تکمیل کردم به بیمه ایران دادم و این دوماه شد هیچ خبراز واریزی نیست چقد طول میکشه.

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۳ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    این مورد را باید از بیمه ایران پیگیری کنید. گاهی واریز خسارات زمان بر می شود.

person
سهند
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام روز بخیر.من پارسال تصادف کردم داخل بیمه شخص ثالثم زده سقف خسارت جانی راننده ۴۸۰میلیون.درصورتی که الان پزشکی قانونی پرونده رو بسته و درصد اسیب من طوری که بیشتر از ۴۸۰ ملیون میشه.مبخواستم ببینم الان بیمه طبق نرخ روز و درصدهای پزشکی قانونی هر چقدر بشه مبلغ رو پرداخت میکنه یا اینکه چون سقف بیمه ام ۴۸۰ میلیون بوده حداکثر همون ۴۸۰ رو میدن؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث خسارات را بر اساس سقف تعهدات انتخابی شما پرداخت می کند. یعنی اگر شما سقف ۴۸۰ میلیون تومان را انتخاب کرده اید اما خسارت شما بیش از این مقدار است فقط تا سقف تعهدات به شما پرداخت می شود.

person
محمد ب
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام،من تقریبا یک ماه پیش تمام مدارک پزشکی قانونی که درصدها رو مشخص کرده بود رو از دادگاه گرفتم و به همراه تمامی مدارک تحویل شرکت بیمه دادم، اما دادگاه چیزی به عنوان مبلغ ریالی ننوشته بود.میخواستم ببینم چقدر زمان میبره تا مبلغ دیه رو واریز کنند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حداکثر دوماه زمان لازم است تا خسارت شما پرداخت شود.

person
Ahmad
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
بنده تصادف کردم مقصر نیستم راننده مقصر به کروکی هم اعتراض نکردن،ماشین بنده حدود ۱۵۰میلیون خسارت دیده،بیمه مقصر ۵۰ میلیون رو میده و مابقی رو خودش شخص مقصر باید بده که الان دبه کرده و میگه ندارم
پرونده ارجاع شده به شورای حل اختلاف جلسه اول رفتم و رئیس شعبه گفتن که توافق کنید حل بشه
ولی راننده مقصر حاضر به پرداخت خسارت نیست و الان من چیکار کنم بهترین راه چیه خیلی گیر کردم الان قانون بگه قسط بندی کنه قسط بندی بدرد من نمیخوره چه فایده داره ماشین من درست میشه
بعد مورد آخر ماشین بنده مدل ۱۳۸۹ هست کارشناس دادگاه داخل برگه تامین دلیل ۱۲ میلیون افت قیمت زدن الان که رفتم پیش رئیس شورای حل اختلاف میگن که افت قیمت تعلق نمیگیره
ببخشید طولانی شد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت کامل خسارت خود می توانید از راننده مقصر شکایت نمایید. در مورد سوال دوم هم خسارت افت قیمت به خودروهایی که بیش از ۴ الی ۵ سال کارکرد دارند تعلق نمی گیرد.

person
ایرانی
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام برادرم فوت شده سال چهارصد و یک خودش راننده بود و مقصر شناخته شد دیه اش تا الان ک چهارصد و دو هست بهمون ندادن همون سال شکایت کردیم الان ب نرخ امسال میدن یا همونی ک قرار دادبسته بودیم بابیمه؟؟قرارداد بیمه مربوط ب سال چهارصد بود و اونوسال دیه ۴۵۰ میلیون فکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز، ضمن عرض تسلیت مبلغ دیه به نرخ روز پرداخت می شه.

person
امیرحسین
۰۱ مهر ۱۴۰۲

اگر اننده مقصرمتواری شودوهیچ نشانی ازاونبودچه بایدکرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام. در این صورت می توانید شکایت کنید و تا پیدا شدن راننده صبر کنید.

  person
  ایرانی
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  دیه رو میشه از صندوق گرفت

person
مسلم نارویی
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتتون به خیر
من یک سال پیش تصادف کردم دادگاه برام رای را صادر کرد ۱۴/۵درصد برام زده مبلغش چقدر میشه بعد چه مدت طول میکشه بیمه پرداخت کنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بعد از بررسی قاضی و دادگاه مدتی زمان می برد تا واریز شود. بهتر است برای پیگیری پرونده به شعبه مربوطه مراجعه نمایید.

person
محسن
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

نحوه واریز دیه به چه صورته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت دیه، باید ابتدا میزان خسارت توسط پزشکی قانونی مشخص و با توجه به رای دادگاه مبلغ دیه تعیین شود. سپس یا مستقیما به حساب فرد واریز می شود یا ابتدا به حساب دادگستری واریز شده و سپس به فرد داده می شود.

person
سجاد
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام من با سمند کلانتری رفتم زیر کامیون ،افسر ۵۰ ۵۰ مقصر کرده ماه محرم هم بود،مهره گردن،شکستگی بینی،پوست بالای پلک چشمم ازبین رفت ک از پوست سینه م پیوند زدند،شگستگی استخوان گونه،شکستگی استخوان بالای چشم، و سکستگی دوتا از دندان هام را داشتم،حدودا چند درصد دیه بهم میدند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دقیق دیه باید توسط پزشکی قانونی و دادگاه تعیین شود.

person
مهرداد
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر .
من اسیب دیدم و ۵۰ درصد دیه را تقاضا کردم قاضی قبول کرد و نامه داد ببرم بیمه دانا و بیمه گفت حدود ۴ ماه دیگه میدیم چرا اینقد دیر ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. فرآیند بررسی و پرداخت مدتی زمان می برد.

person
مجید
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

باسلام.بنده امروز رای نهایی دادگاه درمورد جرح بینی خود را تحویل بیمه دادم.۸درصد دیه و۲.۵درصد ارش زده.مبلغی که برای بنده واریز میشه حدودا چقدر هستس؟و اینکه چقد زمان می‌بره که بیمه واریز رو انجام بده.باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. مبلغ دقیق توسط دادگاه مشخص می شود.

  person
  علیرضا احمدیان
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  با سلام و خسته نباشید
  من دقیقا در تاریخ ۳۰ شهریور سال هزار و چهارصد در اثر بی احتیاطی یک راننده و برخورد خودروی او با موتور من راهی اورژانس شدم و با تشخیص شکستگی در چند مهره کمرم در بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفتم و پس از بهبودی جزیی تقاضای دیه نمودم دادگاه و پزشک قانونی هم درصد آسیب من را اعلام کردند و کل مراحل قانونی را انجام دادم و پس از آن به نامه دادگاه را به شرکت بیمه بردم و بعد از تکمیل پرونده در شرکت بیمه به من گفتند که مبلغ دیه شما شش ماه دیگر واریز میشود با توجه به این مسأله که من از نظر فیزیکی و انجام کار روزمره هم دچار مشکل شده ام کارفرمای من عذر من را به دلیل ناتوانی در انجام کار خواسته و در حال حاضر با گرانی لحظه ای که در بازار هست اینجانب بیکار و بی پول شده ام لطفا من را راهنمایی کنید سپاسگزارم

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. از کارفرما درخواست نامه عدم نیاز کنید تا بتوانید از بیمه بیکاری تا زمان بهبود استفاده نمایید. یا با ارائه مدارک به مراجع قانونی درخواست پرداخت غرامت از کارافتادگی خود را بدهید.

person
کیا
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام من سال ۱۴۰۲ فروردین ماه تصادف با خودرو خودم با یک خودرو دیگر تصادف کردم تنها فرد آسیب دیده من بودم راننده مقصر تمام مراحل پزشک قانونی دادگاه و کروکی و‌معاینات انجام شده دادگاه میگه پرونده بسته شده و نامه پزشک قانونی رو ببرین بیمه پرداخت میکنه رفتیم بیمه میگه باید پزشک معتمد خودمون هم پرونده بالینی شما رو تایید کنه یعنی آسیب هایی که بنده متحمل شدم و هنوز یک ماه هست خبری از پزشک و معاینه بیمه نیست آیا چنین قانونی هست چون من چند تا بیمه رفتم گفتن فقط باید کارشناس بیمه تایید کنه آیا بیمه پزشک داره یا دارن اذیت میکنن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید پزشک معتمد بیمه هم مدارک شما را تایید کند این حرف درست است.

person
میلاد خانی
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام ماشبن را دادم به تعمیرکار بعذش رفته بیرون با ماشین چپ کرده کمرش ضربه دیده الان حکم دادگاه داره میاد برای پرداخت دیه قرار شده بجای پول ماشین مبلغ دیه را بده چطوری میتونم کاری کنم که دیه به حساب اون نره به حساب من که بیمه نامه بنام من هست بیاد ایا راهی داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز. دیه به شخص آسیب دیده پرداخت می‌شود نه شخصی که بیمه به نامش است.

   person
   حبیب
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید ببخشید از کجا بفهمم دیه واریز شده یانه چونه با پدرم مشکل دارم به کجا باید مراجعه کنم چون مدارکام همه دست اونه

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    موضوع را از طریق مرجع قانونی پیگیری کنید.

person
یاعلی
۱۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام ،۳روز پیش با دختر۱۲ ساله ای تصادف کردم و متاسفانه۲ تا از دندونهای جلوش کامل از لثه جدا شده ، بعد از شکایت در کلانتری،چقدر طول میکشه تا هزینه ی بیمه به حسابشون واریز بشه ؟
در ضمن بیمه ی پارسیان دارم و اینکه چون ماه محرمه بیشتر حساب میشه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. تا بعد از رای دادگاه و تاییده بیمه زمان می برد. بله دیه بر اساس ماه های حرام برایشان محاسبه می شود.

person
مهدی
۱۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام بنده در اتوبان با موتور تصادف کردم و مقصر معلوم نیست منم چیزی یادم نمیاد چون ضربه مغزی شدم ولی افسر کلانتری توی گزارشش نوشته واژگونی موتور سیکلت ولیکن گزارش اورژانس نوشته تصادف با توجه به شاهدینی که حضور داشتن . بنده گواهینامه ندارم ولی موتورم بیمه داره خواستم بپرسم که دیه بهم تعلق میگره یا نه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر موتورسیکلت به وسیله خودتان واژگون شده باشد، راننده مقصری وجود ندارد که از او خسارت بگیرید. بیمه شخصص ثالث خودتان هم خسارت راننده مقصر را پرداخت نمیکند.

person
رضا
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام وعرض ادب
پسرم تاریخ ۲۸شهریور ۱۴۰۱ راکب ماشین بوده ومتاسفانه در اثر واژگونی فوت کرده وبنده وکیل گرفتم تقریبا یکماه پیش رای دادگاه مبنی بر پرداخت دیه صادر شده و برای گرفتن دیه به وکیلم وکالت جدید دادم دیشب با من تماس گرفته میگه پرداخت دیه یکسال طول میکشه پرونده کامل بوده ورای نهایی دادگاه صادر شده ایا واقعا پرداختش این همه زمان می بره واینکه دیه همان ۶۰۰ میلیون هست یا به روز حساب میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. پرداخت دیه به نرخ روز است. بله اطلاعات وکیل شما صحیح است

  person
  لی لی
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام انحصار وراثت هم انجام دادین؟

person
….
۰۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام شخصی ک باماخصومت شخصی داشته باماشین باتمام سرعت ب من زدو فرارکرد۴تاازدندونای جلوم و بینیم شکست و چندتا آسیب دیگ دیدم ک پزشک قانونی معاینه کردونامه رو تحویل کلانتری دادم یکی ازدندونام لثه ی بالاموپاره کرده باید جراحی بشه و بقیه چون خورد شدن نیاز ب ایمپلنت دادن ک هزینه زیادی داره و من توان پرداختشوندارم چقدرطول میکشه تا دیه بگیرم؟آیا خودشخص باید پرداخت کنه یا بیمه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید این موضوع را به صورت قانونی پیگیری کنید و حتما از یک وکیل کمک بگیرید. بر اساس رای دادگاه و نظر پزشکی قانونی دیه مشخص خواهد شد و به شما پرداخت می شود. اگر دادگاه به عمدی بودن تصادف رای دهد در صورت پرداخت از سمت بیمه شخص ثالث، فرد مقصر باید تمام دیه را به بیمه برگرداند.

person
احسان
۲۸ تیر ۱۴۰۲

سلام در تاریخ ۳/۳۱ موتورسواری به موتور بنده زد و مرا پرت زمین کرد و متواری شد. شاهد صحنه هستند و گواهی دادن . اورژانس من رو به بیمارستان برو و کلانتری گزارش خود را نوشت .به پزشک قانونی رفتم ، دادسرا رفتم دونامه برای اورژانس و بیمارستان دادن وبه دادسرا تحویل دادم بصورت دستی . که بعداز رای دادگاه از صندوق خسارات بدنی بیمه ،دیه پرداخت شود. دیه من در حال پیگیری است اما سئوال من اینه که چطور خسارت خرابی موتورم را بگیرم ،؟چطور خسارت طول درمان را؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. در این موارد خسارت از صندوق خسارات بدنی پرداخت می‌کنند.

person
حلما سجادی
۲۱ تیر ۱۴۰۲

سلام خانمی حین دویدن از خیابان میخوره زمین همون لحظه ما با سرعت خیلی کم ایست میکنیم با وجود چندین شاهد باز هم متاسفانه به دروغ گفتن با ماشین برخوردن.حالا بیمارستان جز کوفتگی چیزی تایید نکرده اما هرچه تلاش میکنیم برن پزشکی قانونی،مراجعه نمیکنن و خودشون به متخصص دندانپزشکی و ارتودنسی و ..مراجعه کردند و هزینه های رو فاکتور گرفتن.سوالم اینه:آیا پزشکی قانونی و بیمه این فاکتور هارو قبول میکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. اعتراض کنید. بله بیمه می‌پذیرد.

person
فقط خدا
۱۳ تیر ۱۴۰۲

سلام.واسه گرفتن دیه ک بیاد ب حساب مادرم از دادگاه گفتن باید همه اعضا خانواده رضایت بدن چون پدرم رحمت خدا رفته.حالا واسه تنظیم سند رفتیم میگن همه باید ثبت ثنا کنید.فک نکنم نیازی ب ثبت ثنا باشه؟لطفا اگه راحل دیگه وجود داره راهنمایی کنید با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله باید طبق رویه گفته شده عمل کنید.

person
محمدمحسن صحتی
۲۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیرمن بر۸سال ۱۴۰۱تصادف کردم همه ی مراحل دریافت دیه رو طی کردم وتاامروز۱۴۰۲/۳/۲۷هنوز دیه برام واریزنشده کجابایدمراجعه کنم وپیگیربشم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام به بیمه و دادگاهی که رای را صادر کرده مراجعه کنید

person
فرنگیس
۰۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام پدرم ۳/۳/۱۴۰۲ با موتور تصادف کرد و فرداش تو بیمارستان براثر خونریزی مغزی فوت کرد.
شخص راکب گواهینامه داره و بیمه نداره
تکلیف دیه ای که باید به ما تعلق بگیره چی میشه توسط کجا به ما میرسه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. از حادثه پیش آمده و فوت پدر محترمتان متاسفیم. دیه از صندوق خسارات بدنی به شما پرداخت می‌شود.

   person
   علی
   ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید پیام اومده ابلاغیه الکترونیکی شماره فلان در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت. تاریخ ابلاغ ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ چقد طول میکشه بعد از این پیام تا شماره حساب بگیرن و دیه رو واریز کنن؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. به طور دقیق نمی‌توان زمانی را تعیین کرد.

person
نگار
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من دیشب با دختر توی ماشین رانندگی میکردم سرعتم زیاد بود ترمز گرفتم دخترم باصورت رفت توی داشبورد بینش شکست میتونم از بیمه شخص ثالث ماشینم برای گرفتن دیه بینی اقدام کنم ،ازترس خونی که دیدم فقط دخترمو بردم بیمارستان پلیسم زنگ نزدم برای کروکی

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. به بیمه مراجعه کنید شما را راهنمایی می کنند، البته برای دریافت دیه حتما به کروکی نیاز دارید.

person
صالحی
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام درتاریخ ۲۴اردیبهشت ۱۴۰۲ تصادف کردم من عابر بودم که این تصادف ماشین باعث ترک خوردن دماغم شد ،،درصحنه تصادف،پلیس ۱۱۰و افسر راهنمایی رانندگی واورژانس ۱۱۵ حضور پیدا کردند،،الان من برای گرفتن دیه چه اقداماتی باید بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. شکایت کنید تا دادگاه و پزشکی قانونی به این موضوع رسیدگی کند.

   person
   صالحی
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام الان حدود هشت روز از تصادف گذشته ،این گذشت زمان مشکلی ایجاد نمیکنه نمیکنه در روند شکایت؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

    خیر هر چه سریعتر اقدام کنید.

  person
  علی
  ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام من تصادف کردم و در حال پیگیری مراحل دادگاه هستم ولی قطعا بیمه نامه من در این مدت قبل از صدور رای دادگاه تمام میشه و باید تمدید کنم تکلیف پرداخت خسارت چیست در این حالت

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۹ تیر ۱۴۰۲

   سلام. بیمه را تمدید کنید، مشکلی پیش نمی آید.

person
محمدرضا
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام
دیه را دادگاه برام بریده
ولی اون بیمه گر ماشین نمیاد اون ۲/۵ درصد را به بیمه بده
بیمه هم میگه خودت بده باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. از مراجع قضایی موضوع را پیگیری کنید.

person
مکس
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

باسلام در صورت که تصادف واژگونی باشد و هیچ سرنشینی داخل خودرو نباشد و هیچ شاکی وجود نداشته باشد باز نیاز به رای دادگاه است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. باید به وسیله پلیس راهنمایی و رانندگی موضوع بررسی شود.

person
آذرگشب
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

مدت زمان پرداخت دیه منجر به فوت معمولا چقدر هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. به نظر قاضی بستگی دارد.

person
حسین کلاته
۲۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر.
من ۱۴۰۰/۶/۱۰ تصادف کردم .هر دو با موتور بودیم ولی مقصر صد در صد شناخته شد و همون شب متواری شد و هنوز که هنوزه ازش هیچ اثری نیست .حتی پرونده ۶ ماه رفت شیراز برای دستگیری و جلب طرف .اما ظاهراً اونجا هم نبوده ونتونستن پیداش کند.
قاضی حکم داده و پزشکی قانونی نوشته که ۵۱ درصد دیه کامل به من تعلق میگیره .
اما مقصر هنوز پیدا نشده که ببینیم چه میشود.حتی شاید موتورش هم بیمه نداشته باشد.
در کل یارو فک کرده بود من مردم و فرار کرد از صحنه.تمامی مدارک و گزارشات راهنمایی و رانندگی و کلانتری هم روی پرونده ام هست .
سوالم اینه اگه طرف پیدا و دستگیر نشه تکلیف من چیه ؟؟ این ۵۰ درصد دیه کامل رو چجوری میتونم بگیرم .چون شنیدم که یه بیمه ای هست به اسم بیمه دولت که برای همچنین اتفاقاتی.
الان من چه کنم؟؟؟🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. لطفا از مراجع قضایی موضوع را پیگیری کنید. اگر راهی برای دریافت دیه وجود داشته باشد حتما دیه را به شما پرداخت می‌کنند.

person
رسول
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من خرداد ۱۴۰۱تصادف کردم وقتی دادگاه قرار منع تعقیب برایم صادر کرد برگه رو به بیمه نبردم چون فکر کردم باید اطلاع بدهند تا بهمن ۱۴۰۱رفتم بیمه و گفتم خسارت رو پرداخت نکردین دوتا نامه بهم دادن یکی برا بیمارستان یکی هم برا دادگستری وقتی پرونده تکمیل شد بهم گفتن تیر یا مرداد ۱۴۰۲ واریز میکنن ممنون میشم بهم بگید به چه دلیل اینقدر به تعویق افتاده من باید به کجا مراجعه کنم
سپاسگزارم ازتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. از بیمه مرکزی این موضوع را پیگیری کنید.

person
محمد رضا
۰۲ فروردین ۱۴۰۲

با سلام من تصادف کردم و عابر بودم راننده گواهینامه ندارد تمام کارهای پزشکی قانونی را انجام دادم ایا میتوانم مبلغی جلو جلو از بیمه بگیرم چون متاهل هستم و دیگه توانایی کار کردن ندارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. باید صبر کنید مراحل قانونی کار طی شود.

person
رضا
۲۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام
با توجه به رای جدید دیوان عدالت اداری ، آیا دیه راننده مقصر به نرخ روز توسط بیمه پرداخت میشود؟
و درصد دیه ضربدر نرخ نوشته شده در بیمه نامه می شود یا دیه به نرخ روز؟
باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله به نرخ روز پرداخت می‌شود. منتها نرخ به تاریخ حادثه بستگی دارد برای مثال اگر در سال ۱۴۰۱ حادثه ای اتفاق بیفتد بر اساس نرخ دیه در ۱۴۰۱ دیه را محاسبه می‌کنند.

person
پیمان
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

من امروز برای گرفتن دیه تشکیل پرونده دادم چون خسارت من ۵۰ ۵۰ بود به من گفتند بعد از عید نوروز پرداخت میشه حالا میخوام ببینم مبنای مبلغ در سال ۱۴۰۲ محاسبه میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. خیر. وقتی حکم صادر شده و تاریخ پرداخت مشخص است مبلغ هم بر اساس زمان حادثه و صدور حکم است.

person
امیر
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

با سلام ایا میشود نصف دیه رو بکیرم چه جوری زودتر ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. فرآیند پرداخت دیه قوانین و مراحل خودش دارد.

person
میرحسین
۲۳ اسفند ۱۴۰۱

با سلام یه موتورسیکلت تو جاده زده به یک عابر بینی طرف شکسته بعد همه کارای قانونی هم انجام داده باشه رای دادگاه تجدید نظر هم تایید ش کرده چقدر دیگه زمان میبره برای دیه وارش

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. معمولا چند ماه طول می‌کشد تا خسارات شخص ثالث پرداخت شود. برای اطلاع دقیق تر به بیمه مراجعه نمایید.

person
ایران
۲۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام،خسته نباشید،موقع دادن شماره حساب به بیمه برای پرداخت دیه،حتما باید مقصر و زیان دیده با هم بروند بیمه،یا فقط زیان دیده باید برود.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر خسارت شما بالای ۲۰ میلیون است و کروکی دارید حضور مقصر و زیان دیده اجباری است. در صورت عدم وجود کروکی نیازی به حضور هر دو شخص نیست.

person
سامین
۲۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام…واسه ما اس ام اس اومده بیاین بیمه حواله روببرین بانک پولوبگیرین بعدش گفتن رفته استعلام…جواب استعلام چقدطول میکشه بیاد؟؟؟واین یعنی چه بعدحواله میره استعلام؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. معمولا چند روزی زمان می برد. لطفا از بیمه پیگیری کنید این موضوع رو.

person
امیر
۰۷ بهمن ۱۴۰۱

با سلام پدر من پارسال با نیسان چپ کرد فوت کرد و بعد رفیتم دادگاه اقای قاضی از ما سوال کرد ایا از کسی شاکی هستین ما هم گفتیم نه الان بنظر شما بیمه ایران دیه رو میده یا باید حتما ازشون شاکی میشدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام باید از واحد خسارت شرکت بیمه بپرسید. به هر حال یکی از پوشش های بیمه، حوادث راننده است.

  person
  Setareh
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  باسلام. من در۱۳ خرداد۱۴۰۲ هنگام رفتن به خانه با وسیله که متعلق به پدرم بود وایشان فوت شدند تصادف کردم البته من گواهینامه دارم وماشین هم بیمه شخص ثالت. چون اون منطقه دوربین نداشت کارشناس مرا مقصر دانست.گفت تو مقصربودی درصورتی که یک ماشین از سمت راست من درحال حرکت بود که به من نزدیک شد من برای اینکه به او نخورم کشیدم اونور که‌ از جاده منحرف شدم نتونستم کنترل کنم به کوه خوردم وچپ کردم.در این حادثه من پای چپم در رفتگی ایجاد شد.از ران تا مچ پام آسیب دید وجراحی کردن وپلاتین گذاشته شده.خواستم ببینم دیه به من تعلق میگیره لطفا .تشکر از پاسخگویی شما

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. بخاطر حادثه پیس آمده و فوت پدرتان متاسفیم. اگر مامور راهنمایی و رانندگی مقصر بودن شما را تشخیص داده اند و مدرکی مبنی بر مقصر بودن راننده دیگر ندارید، نمی توان کاری کرد. برای دریافت خسارت از بیمه نیاز به کروکی دارید. با بیمه خود صحبت کنید.

person
رضا
۲۶ دی ۱۴۰۱

با سلام بابام تصادف کرده بود با موتور به موتور خورده بود و اینکه تمامی مدارک کامل بود و مسیر شکیات و دادگاه هارو طی کردیم و امروز رای دادگاه صادر شده بود و ۲۰ روز فرصت داده بود تا پول پرداخت شه یعنی ممکنه ۴ روز واریز شه یا تو ۵ روز بیشتر این طول نمی کشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۱

  سلام رضای عزیز لطفا به واحد خسارت شرکت بیمه خود مراجعه نمایید.

person
موسوی
۲۳ دی ۱۴۰۱

با سلام همسرم آخرای اردیبهشت ۱۴۰۱ تصادف کرده موتور زده بهش هنوز هنوزه ۹ماه پول بیمه رو نمیریزن چیکار باید کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام باید به واحد خود بیمه مراجعه کنید یا به دفتری مرکزی بروید.

person
Gh
۲۶ آذر ۱۴۰۱

سلام من با ۲تا دوستام که یکی از اونا راننده بود تصادف کردیم و به گاردیل خوردیم و من عقب بودم دستم شکست و پیچ و پلاک شده و راننده فوت کرده اگر بخوام واسه دیه از بسمه اقدامی بکنم خانواده دوستم متوجه میشن؟ و حدودا چقدر پول میده بیمه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام بله به هر حال متوجه خواهند شد بعد اینکه دیه را پزشکی قانونی تعیین می کند.

person
سجاد
۲۹ آبان ۱۴۰۱

با سلام
دوماه میشه ک شکایت کردیم کردن از بیمه برای خسارت دیه مادرم ک فوت شدن ب اثر چپ شدن ماشین
چقدر طول میکشه دیه پرداخت بشه بهمون
ایا راهی هست زودتر رای دادگاه پرداخت بشه دیه ؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام اصولا یک ماه باید پرداخت کنند اما بهتر است که به دفتر مربوطه مراجعه کنید.

person
مری
۱۹ مهر ۱۴۰۱

با سلام خسته نباشید
من دادنامه برام اومده و گفته که ۱۰درصد دیه کامل برام
بعد نوشته ۲۰روز مهلت اعتراض و ۲۰روز واخواهی و تجدید نظر و تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۹اومده الان ۴۰روز گذشته مراحل بعدیش چیه ؟ باید چیکار کنم ؟ابلاغیم نیومده برام

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام این مساله شما ارتباطی به این موضوع ندارد. شما باید به همان مرکز قضایی مراجعه کنید و از مسئول آنجا سوال کنید.

   person
   عبداله
   ۰۱ دی ۱۴۰۲

   سلام پدر بنده ۸ ماه پیش تصادف میکنه و ۳ ماه تو کما میمونه به علت خونریزی مغری و شکستگی بعد ۳ ماه متاسفانه فوت کرد الان دادنامه اومده که دیه کامل زدن برامون بعد اشناهامون گفتن که باید به غیر از دیه فوت دیه شکستگی و ۳ ماه که تو کما بود رو هم باید پرداخت کنن ایا این صحت داره یا فقط دیه فوت رو میدن .

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۲ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    دادنامه ارائه شده بر مبنای بررسی های کارشناسی شرکت بیمه است. در صورتی که قصد اعتراض یا پیگیری جزئیات آن را دارید باید با شرکت بیمه مورد نظر در میان بگذارید.

person
محمد
۱۰ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
بیمه دیه فوتی مارو واریز کرده ب حساب دادگستری بندرعباس
خودمون از خراسان رضوی شهرستان خواف هستیم
باید چیکار کنیم بدون رفتن به بندر عباس دیه واریز بشه ب حساب ما؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام بهتر است که از یک وکیل بپرسید.

person
افراسیاب
۰۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام منم یه تصادف داشتم نزدیک یکساله
وکیل گرفتم رای دادگاه صادر شده رفته اجرای
احکام بعد وکیلم گفت پرونده باید بره بیمه
تهران تایید بشه من به حرفش شک دارم
چون پروندم هیچ گونه مشکلی نداره شاید
پولو گرفته من سرکارم بعد نماینده بیمه موقع
صدور رای دادگاه حضور داشته و تایید کرده
چطور الان پرونده باز باید بره بیمه مرکزی تهران
واسه تابید در صورتی که تو شهرمون نماینده
داره شما راهنمایی میکنید چطور واقعیتو بفهمم
پول اگه بدون اطلاع من به حساب وکیل واریز
بشه آیا برا منم پیامکش خواهش می‌کنم راهنمایی
کنید ممنون‌

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم، اما به هر حال باید تاییدیه هایی انجام شود. با یک وکیل دیگر می توانید مشورت کنید.

  person
  hasan
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  با سلام
  با ماشین در حال رانندگی بودم ب همراه پسرم ک یک میدون بدون راهنما یکدفعه ظاهر شد بعد یکدفعه گرفتم ب سمت چپ برخورد کردیم با درخت بعد همان لحظه افسر کلانتری ک داشت از آنجا رد میشد توقف کردم ما هم هیچ گذارشی ندادیم فکر میکردم ک هیچ اتفاقی نیافتاده افسر هم گذارش نکرد و رفت بعد از یکی دو ساعت پسرم حالش بد شد رفتیم بیمارستان گفتن گونش شکسته بعد ما رفتیم کلانتری مامور را ک آنجا سر صحنه پیدا کردیم و گذارش نوشت حالا برای گرفتن دیه چ اقدامی باید کرد ممنون از شما 🙏

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام. مدارک را به بیمه ارائه دهید.

person
عباس خان
۱۵ تیر ۱۴۰۱

با تلفن میشه گرفتن دیه رو پیگیری کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر.

person
عزیز
۰۶ تیر ۱۴۰۱

سلام من تصادف کردم، دیه برام ۲۵ میلیون دادگاه تعیین کرد، کی واریز میشه؟ جواب درست چرا نمیدهند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا یک ماه طول میکشد.

person
آنا
۰۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام دیه ضرب و جرح ناشی از تصادف بدون رای دادگاه و با رای دادگاه چقدر تفاوت دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
.محسنی
۰۴ خرداد ۱۴۰۱

سلام پدربزرگ من الان حدود ۳ ماه تصادف کردن و فوت شدن و الان انحصار وراثت امده ..ولی نمیدونیم برای گرفتن بیمه ماشین چ کار باید کنیم ..لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید. البته میتوانید با واحد خسارت شرکت بیمه اول تماس بگیرید.

person
علی
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام از کجا بفهم م که دیه دریافت کردم یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، پیامکش برای شما می آید.

person
ناشناس
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

با‌عرض سلام‌سه‌ماه ک‌حساب‌درست‌کردیم‌‌چرا‌پول‌واریز‌نکرده‌ممنون‌میشم‌بگید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید از همان سازمان پیگیری کنید.

person
امیر بابایی
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

باسلام وخسته نباشید.۱/۲۰همان
شستشوودبریدمان وخارج سازی جسم خارجی/جااندازی وفیکساسیون شکستگی سطح مفصلی دیستال تیبیاباTBW
ترمیم تاندون تیبیالیس پوستریور/ترمیم پارگی پارشیل عصب تیبیالیس پوستریور
اکسپلورشریان تیبیالیس پوستریور/دریلینگ ضایعه OCDتالوس ایجادشده
ترمیم دلتوئید/ ارتروتومی مچ پا تخلیه هماتوم
اکسپلوروریدصافن/فلپ لوکال پوستی به طول۱۰سانت جهت پوشاندن دیفکت
کنترل باCARM/آتل کوتاه پا
بنده تازه تصادف کردم اقدامات درمانی واعمال جراحیم بدین شرح است میخواستم ببینم دیه اش حدوداچقدرمیشه؟
باسپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

   person
   کارشناس
   ۰۳ آبان ۱۴۰۲

   پزشک قانونی یا راّی دادکاه ؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ آبان ۱۴۰۲

    پزشکی قانونی میزان و نوع آسیب را مشخص می کند سپس دادگاه میزان دقیق دیه را مشخص می کند.

person
میلاد
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام ببخشید من ۱۴۰۰/۲/۲۵ماشین بهم زد دستم خورد شد و نازک نی و درست نی پامم خورد شدن و دماغم شکست مراحل پزشک قانونی رو طی کردم ۱۴۰۰/۱۲/۱۶برگه پزشک قانونی رو دادم دادگاه و سه روز پیش پیام برام اومد که در دادگاه کیفری ثپت شد من چند مدت دیگه میتونم دیه رو بگیرم و به نرخ سال جدید حساب میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، پرداخت دیه که به مدت زمان طول کشیدن دادگاه بستگی دارد و دیه به نرخ روز پرداخت می شود.

   person
   سجادبهمنی
   ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام ببخشید من ۱۴۰۰/۱۲/۸تصادف کردم پزشگ قانون ۱۴۰۰ رفتم دیه نرخ جدیدحساب میشه یا دیه پارسال حساب میشه راهنمایی کنیدمرسی

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، پرداخت دیه بر اساس قیمت روز است. پزشکی قانونی فقط درصد را مشخص می کند.

   person
   عدنان
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

   سلام ببخشید من درتاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۴با موتور سیکلت تصادف کردم موتورم مزایای بوده و بیمه نداشته درزیر دوربین اطلاعات تصادف کردم هرچی رفتم فیلم رو نشونمون ندادن گفتن کد می خواهد من شکستگی گونه ودماغ و استخوان چشم وترک بردن جمجمه داشتم وشکستگی انگشت‌ داشتم به دادگاه هم رفتم گفتن بهم جواب می دهند برام پیام میاد وحتی قاضی هم گفتن که دیه رو میدن ولی الان دوماه جوابی نیومده لطفا راهنمای کنید

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. این موضوع را از مراجع مربوطه پیگیری کنید.

person
رضایی
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

با سلام
بنده شش ماه پیش در حال پیاده با موتور تصادف کردم و زانوم شکست. بعد از طول درمان شش ماهه ،نامه پزشکی قانونی نامه و به دادسرا دادم
الان از دادسرا ابلاغ اومده که ماه دیگه باید به دادسرا برم.
میخواستم ببینم من باید قبل از رای دادگاه به شرکت بیمه برم یا بعد از حکم دادگاه خودکار به شرکت بیمه ارجاع داده میشه؟؟
الان من کاری با بیمه نداشته باشم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص دریافت خسارت رای دادگاه را باید همراه خود داشته باشید.

person
میلاد سلیمانی
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام خواهش میکنم جوابم رو بدید
برادر من راننده نیسان بوده و تصادف کرده با گاردریل
و فوت شده . افسر برادرم رو مقصر دونسته و گواهینامه برادرمم حد نصاب تناژ نیسان رو نداشته
بیمه دیش رو نمیده میگه انگار که گواهینامه نداشته
من چیکار کنم که بتونم دیش رو بگیرم برای دختر های کوچکش

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این بیشتر مربوط به واحد خسارت است. شما باید با واحد خسارت خود شرکت بیمه تماس بگیرید یا مراجعه کنید.

person
فرزین
۱۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام‌ من برج ۸ ۱۴۰۰ تصادف کردم پزشک قانونی تا برج ۲ ۱۴۰۱ طول درمان داده حالا به نظر شما دیه من کی پرداخت میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اینکه کی پرداخت می کنند، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

person
میلاد
۰۹ فروردین ۱۴۰۱

من در سال ۱۴۰۰تصادف کردم پزشک قانونی مایعنه مجدد زده واسه ۱۶یک ۱۴۰۱ نرخ جدید بهم تعلق میگره یا نه ممنون بابت راهنمایی

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه بر اساس زمان تسویه محاسبه می شود.

person
پوریا
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام من برج ۱۲باعابر تصادف که منجر به فوت شد ایا افزایش دیه سال جدید رو بیمه باید پرداخت کنه ایا افزایش دیه سال جدید اصلا باید لحاظ بشه یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، دیه به قیمت روز پرداخت می شود. اما این مساله شما بیشتر جنبه حقوقی دارد و باید با یک کارشناس حقوقی مشورت کنید.

   person
   ارش
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

   سلام .بعداز اینکه رای دادگاه رو به دست بیمه تحویل دادم چقدر زمان میبره تا دیه واریز بشه ؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد اما حداقل متوسط یک ماه است. شاید هم خیلی زودتر. باید از شرکت بیمه بپرسید.

person
مهدی
۲۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام
بنده تصادف کردم راکب موتور بودم و بخاطر صد کردن راه در گردنه ی پیچ توسط یک ماشین مورد اسیب مغزی شدم
در نهایت پلیس ۵۰ ۵۰ اعلام کرد و الان بعداز ۶ ماه رای دادگاه ابلاغ شده .. چگونه میتوانم بابت گرفتن دیه ام اقدام کنم و ایا میتونم از بیمه خودم هم استفاده کنم و چون در ماه حرام بوده ایا نرخ دیه تغییر میکنه ..؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، باید به واحد دریافت خسارت دادگستری مراجعه کنید. در ماه حرام مقدار متفاوت خواهد بود.

person
حسن
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

باسلام خدمت شما از زمانی که مدارک پرداخت دیه رو ازاجرای احکام خدمت بیمه ارائه بدیم چقدر طول می کشه تا بیمه پرداخت کنه؟ واینکه اگر مثلاً اسفندماه مدارک رو به بیمه بدیم وبیمه دیه رو سال بعد واریز کنه ایا به نرخ دیه جدید پرداخت میکنه یا سال گذشته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر مدارک کامل باشد، حداقل زمان ۲۴ ساعت کاری است. در رابطه با سوال دوم هم با یک وکیل مشورت کنید. به شرایط مختلفی بستگی دارد.

person
حارث گرگیچ
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

چطوری بفهمم دیه پرداخت شده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز،به همان شماره حسابی که اعلام کردید، واریز می شود. در هنگام واریز برایتان پیامک می آید. حدود حداکثر یک ماه بعد از اعلام شماره حساب طول خواهد کشید.

  person
  مهدی
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام
  مقصر ۱۳۰۰ به بیمه نمیده که من دیه بگیرم بیمه میگه خودت بده
  چکارکنم که دیه شکایتش،کنم چطور خودشم بیخیالی زده

   person
   امیدوار
   ۰۴ آبان ۱۴۰۲

   سلام
   بنده سه ماه پیش با موتور داخل چاله تو اتوبان صیاد افتادم شاسی موتورم شکست و خوردم زمین و در اون لحظه مامور نیومد امبولانس اومد سریع مارو منتقل کرد بیمارستان و رفیق بنده موتور رو به منزل اورد
   و کروکی ندارم از صحنه ولی شواهد ترک نشین و مدارک اورژانس بیمارستان هست
   بنده ۸تا عمل پا انجام دادم و انگشت پام قطع شده رویه پام کاملا خورد شده
   من گواهینامه موتور ندارم
   میخواستم بدونم میتونم از بیمه موتورم که که بیمه جانی رو تا سقف ۶۰۰میلیون زده بگیرم
   یا نه؟
   حتی جریمه نداشتن گواهینامه اینارم بدم

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ آبان ۱۴۰۲

    سلام در صورتی که گواهینامه ندارید بیمه خسارتی را به شما پرداخت نمی کند.

person
علی
۱۶ دی ۱۴۰۰

با سلام من در یک جاده خاکی درشب در حال حرکت بودم که ناگهان به داخل کانالی که مربوط به اداره راه بود بدلیل نداشتن هیچ علامتی که مرا متوجه کانال کند سقوط کردم وحدود ۵ساعت داخل کانال بودم و خودمو به زحمت به پشت به جاده اصلی رساندم دست وپای راستم هم شکست بعد یه ماشین متوجه من شد وایستاد من بعلت درد شدید وسرما نه به اورژانس زنگ زدم نه به افسر روز بعدم پدرم رفتو موتور رو اورد وصحنه بهم خورد ایا برای این صانحه کروکی افسر نیاز است

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، برای تصادفات با خسارت بالا و دریافت غرامت نیاز به توضیح افسر است.

person
بابا جانی
۱۰ دی ۱۴۰۰

باسلام. درجاده خاکی کم عرض باموتوررانندگ میکردم ماشینی باسرعت زیاد وعدم تعادل از روبرو میآمد،به سرپیچ رسید ازترس جان انداختم شانه چپ،ناگهان تصادف کردیم وپلیس مرامقصر شناخت،دست وپایم شکسته،باتوجه به بیمه نداشتن موتور آیا راهی هست که بتونم دیه بگیرم،یا موتورو بیمه کنم که از طریق اون به نفعی برسم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

   person
   عاصفی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۲

   سلام من بعداز ۲ماه دیه ام‌پرداخت شد
   الان دوباره پیامک اومده برام از شرکت بیمه
   که غرامت شما آماده پرداخت است برای پیگیری
   به شرکت سهامی بیمه ایران مراجعه نمایید بعد از گذشت
   یک هفته از واریز پول ، چرا این پیام برام اومده
   ممنون میشم جواب بدید

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۴ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز.
    موضوع را به شرکت بیمه گزارش دهید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید