15 اسفند 1401

سریع‌ترین راه برای دریافت دیه بعد از تصادف های رانندگی

در برخی از مواقع راننده‌ها نگرانی‌هایی برای تصادف و آسیب‌های جانی و مالی دارند. اگر حادثه‌ای رخ دهد، راننده مقصر باید جبران خسارت کرده و دیه پرداخت کند. برای دریافت دیه بعد از تصادف اقدامات مختلفی نیاز است تا بتوان با آن جبران خسارت کرد.بعد از رای دادگاه تصادف چه باید کرد؟ مراحل گرفتن دیه بعد از رای دادگاه چیست؟ گرفتن دیه تصادف چقدر طول میکشد؟ مراحل دریافت دیه حوادث راننده چگونه است؟ این‌ها پرتکرارترین سوالاتی است که در مورد پرداخت دیه از ما می‌پرسند.

هزینه‌ها و دیه بعد از تصادفات الزام داشتن بیمه شخص ثالث را بیشتر می‌کند و تهیه آن برای تمام خودرو‌ها و وسایل نقلیه اجباری است. این بیمه‌نامه شرایط پرداخت خسارت‌های جانی مانند: نقص عضو و فوت را پرداخت می‌کند.

در این مطلب سعی داریم که درباره قوانین تصادف‌ها و بیمه شخص ثالث توضیحاتی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

اول از همه بهتر است که کمی با ماهیت بیمه شخص ثالث آشنا شد. البته در مقاله راهنمای بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات جامعی در این خصوص به دست بیاورید. این بیمه خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث در تصادف خودرویی را پوشش می‌دهد. حال بیشتر سوال اینجاست که چرا بیمه شخص ثالث برای خودرو‌ها و وسایل نقلیه زمینی اجباری است؟ این سوال افراد زیادی است که شاید با حادثه و تصادفی روبه رو نشده‌اند تا اجبار این بیمه‌نامه را متوجه شوند.

بیمه شخص ثالث برای دریافت دیه بعد از تصادف می‌تواند، بار جبران هزینه‌ها را از دوش راننده مقصر بردارد. تصادف‌های هولناکی که به وجود می‌آیند و باعث مرگ یا نقص عضو می‌شوند، جبران هزینه‌های سنگین مالی را به همراه دارند. از این رو بیمه شخص ثالث می‌تواند به عنوان یک پشتوانه مالی همراه راننده‌ها باشد.

توجه کنید که دیه تصادف‌هایی که با مرگ شخص ثالث اتفاق می‌افتد، بسیار سنگین بوده و شخص حادثه‌ساز باید به رای دادگاه تسلیم شود. در برخی از مواقع رای دادگاه حتی شامل حبس هم خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، بیمه شخص ثالث تهیه کرد تا با توجه به سقف تعهدات بیمه، هزینه‌ها و پرداخت دیه جبران شود. اگر نرخ دیه را بدانید، به راحتی متوجه اهمیت آن خواهید شد.

استعلام بیمه شخص ثالث

قدم اول برای دریافت دیه بعد از تصادف

مراحل گرفتن دیه تصادف چگونه است؟ مراحل گرفتن دیه از پزشکی قانونی چیست؟ احتمالا شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید.توجه کنید زمانی که تصادف، باعث نقص عضو یا از دست رفتن یکی از افراد می‌شود، باید بلافاصله با افسر راهنمایی و رانندگی تماس گرفت. افسر بعد از حضور در صحنه حادثه، بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و کروکی تصادف را می‌کشد. برای خسارت‌های مالی بیشتر از 16 میلیون تومان وجود کروکی الزامی ‌است.

در تصادفی که شخص دچار حادثه شده‌است، باید با اورژانس تماس گرفت تا در کوتاه‌ترین زمان، مراحل کمک رسانی به او انجام شود، سپس با انتقال مصدوم به بیمارستان، خودروی راننده مقصر به پارکینگ پلیس راهور منتقل می‌شود.

بعد از اینکه کروکی را از پلیس راهنمایی و رانندگی تحویل گرفتید، باید برای استفاده از بیمه شخص ثالث راننده مقصر، پرونده تشکیل داد. کد یکتای بیمه نامه ثالث و مدارک راننده مقصر به افراد زیان دیده تحویل داده‌می‌شود. در نهایت پرونده برای صدور حکم و مشخص کردن میزان دیه در دادسرا جریان می‌یابد. بعد از این مراحل می‌توانید مراحل پرونده خود را از طریق سامانه ثنا مشاهده کنید.

مراحل دریافت دیه بعد از تصادف با رای دادگاه

مدت زمان پرداخت دیه بعد از رای دادگاه چقدر است؟ مدت زمان پرداخت دیه بعد از رای دادگاه توسط بیمه چقدر است؟ نحوه دریافت دیه از دادگاه به چه شکل است؟ و سوالاتی از این دست، از طرف افراد زیادی پرسیده می‌شود. در مدت زمان پرداخت دیه نمی‌توان به طور قاطعانه بازه‌ای را مشخص کرد.

پس از اینکه دادگاه رای خود را صادر کرد و دو طرف تصادف به این رای، اعتراضی نداشتند، باید برگه رای دادگاه را به شرکت بیمه تحویل دهند؛ سپس مدارک را کارشناس‌های بیمه بررسی کرده و پس از تایید، دیه اعلام شده را به فرد آسیب دیده پرداخت می‌کنند.

دریافت دیه بعد از تصادف

دریافت دیه بعد از رای دادگاه

شرکت بیمه برای خدمات رسانی بهتر به فرد آسیب دیده، 50 درصد از میزان دیه را به فرد زیان دیده پرداخت می‌کند و مابغی مبلغ را با توجه به رای دادگاه، پرداخت خواهد کرد. همچنین در تصادف منجر به فوت فرد ثالث، با توجه به اینکه دیه هر سال از سوی قوه قضایه مشخص می‌شود، می‌توان توافق بین بازماندگان و راننده مقصر انجام داد تا دیه پرداخت شود. در این حالت، نیازی به رای مراجع قضایی نیست.

مدارک دریافت خسارت مالی تصادف

اگر تصادف باعث ایجاد خسارت مالی شده‌باشد، برای جبران این خسارت باید مدارک مختلفی را ارائه کرد. این مدارک شامل:

 • اصل یا کپی گزارش افسر راهنمایی و رانندگی
 • اوراق بازجویی مقصر تصادف و زیان‌دیده
 • اصل و کپی کارت شناسایی فرد زیان‌دیده و راننده مقصر
 • ارائه فاکتور زیان خودرو
 • نظریه کارشناس رسمی‌ دادگستری
 • اصل و کپی بیمه شخص ثالث فرد مقصر حادثه
 • ارائه رای دادگاه یا برگه سازش

مدارک دریافت خسارت جانی

برای دریافت دیه بعد از تصادف باید مدارک مختلفی را ارائه کرد. جهت تکمیل پرونده و درخواست دیه، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • اصل گواهینامه مقصر به همراه کارت خودرو و کارت ملی
 • کوپن بیمه شخص ثالث
 • نظر کارشناسی پزشکی قانونی
 • کارت شناسایی مجروح‌ها و افراد فوت‌شده
 • کروکی تصادف نوشته شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی
 • برگه رای دادگاه
 • خلاصه پرونده بالینی مصدوم یا فرد متوفی
 • ارائه گواهی انحصار وراثت و حوادث منجر به فوت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی وُراث متوفی
 • جواز دفن
 • گزارش معاینه جسد و گواهی فوت به همراه شناسنامه باطل شده متوفی

مراحل دریافت دیه بعد از تصادف 50/50

برخی از حوادث رانندگی به گونه‌ای تشخیص داده می‌شوند که هر دو راننده مقصر بوده و باید دیه پرداخت کنند. زمانی ادعا بیمه برای 50/50 اعلام می‌شود که پلیس یا کارشناس بیمه، تشخصی دهد هر دو راننده به طور مساوی مقصر هستند. در این صورت محاسبه دیه به صورت کامل بررسی می‌شود و 50 درصد این مبلغ را شرکت بیمه پرداخت می‌کند.

مراحل گرفتن دیه ضرب و جرح بعد از رای دادگاه

برای دریافت دیه، ناشی از جراحت در ابتدا باید، شکایت نامه‌ای تنظیم کرد و بعد از آن درخواست دیه را اعلام کرد. برای تنظیم شکایت، باید متن شکایت نامه را به دفاتر قضایی برد و ثبت کرد.

دریافت دیه بعد از تصادف

تصادف منجر به جراحت یا کبودی

دقت کنید که اگر آثار ضرب و جرح مانند: کبودی، پارگی یا تورم دارید، بهتر است که به یکی از مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده و توسط یک پزشک معتمد گواهی دریافت کنید. بعد از ارسال پرونده‌ شکایت به دادسرا، میزان دیه مشخص می‌شود و رای نهایی صادر خواهد شد.

آیا بدون کروکی می‌توان خسارت گرفت؟

در برخی از تصادف‌ها، موقعیتی برای خیابان و بزرگراه ایجاد می‌شود که مشکلاتی در تردد برای خودروها ایجاد می‌کنند. در این شرایط نیاز به جابه جایی ماشین است تا از وقوع حوادث دیگر جلوگیری شود.

با توجه به این جابه جایی، افسر قادر نیست، کروکی دقیقی بکشد؛ اما می‌توان برای دریافت دیه بعد از تصادف، فرم اعلام خسارت بدون کروکی را در دفتر بیمه پر کرد.

در خصوص دریافت خسارت راننده بدون گواهینامه باید گفت که شرکت بیمه پرداخت می کند؛ اما بعد از راننده خواهد گرفت.

خرید بیمه ثالث از بیمه دات کام

همان‌طور که در متن به آن اشاره شد، اهمیت تهیه بیمه شخص ثالث در تصادف‌ها بیش از هر چیز دیگری مشاهده می‌شود. در واقع با خرید بیمه شخص ثالث می‌توان دریافت دیه بعد از تصادف را آسان‌تر کرد. همچنین با ارائه مدراک مورد نیاز می‌توانید خسارت خود را دریافت کنید.

بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه‌نامه است. کافی است که به سامانه بیمه دات کام مراجعه کرده و در صفحه اصلی، منوی محصولات را انتخاب کرده تا تنها با چند کلیک بیمه نامه شخص ثالث را تهیه کنید. در آخر اگر سوال یا ابهامی‌ درباره دریافت دیه بعد از تصادف دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، می‌توانید، سوال خود را در قالب کامنت در انتهای همین مطلب با کارشناس‌های بیمه‌ در میان بگذارید تا در فرصت کوتاه، پاسخ شما داده شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟ + راهنمای استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو (بهار 1402)

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ چرا بیمه ثالث اتومبیل اجباری است؟ بهترین و ارزان‌ترین بیمه را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید!

08 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ سقف تعهدات بیمه ثالث در سال 1402

سقف خسارات بیمه چقدر است؟ سقف خسارات مالی و جانی در بیمه ثالث ماشین را در این مقاله بخوانید.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال 1402

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، هیچ تصادفی را تجربه نکنید و از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد که بر قیمت بیمه‌نامه جدیدتان اعمال خواهد شد.

06 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

05 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

عواقب خطرناک و جبران‌ناپذیر نداشتن بیمه شخص ثالث (آپدیت 1402)

حادثه خبر نمی‌کند! اگر وسیله نقلیه‌ای دارید که در گرفتن بیمه آن سهل انگاری می‌کنید؛ اگر از عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث اطلاعی ندارید، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
بابا جانی
10 دی 1400

باسلام. درجاده خاکی کم عرض باموتوررانندگ میکردم ماشینی باسرعت زیاد وعدم تعادل از روبرو میآمد،به سرپیچ رسید ازترس جان انداختم شانه چپ،ناگهان تصادف کردیم وپلیس مرامقصر شناخت،دست وپایم شکسته،باتوجه به بیمه نداشتن موتور آیا راهی هست که بتونم دیه بگیرم،یا موتورو بیمه کنم که از طریق اون به نفعی برسم؟

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

علی
16 دی 1400

با سلام من در یک جاده خاکی درشب در حال حرکت بودم که ناگهان به داخل کانالی که مربوط به اداره راه بود بدلیل نداشتن هیچ علامتی که مرا متوجه کانال کند سقوط کردم وحدود ۵ساعت داخل کانال بودم و خودمو به زحمت به پشت به جاده اصلی رساندم دست وپای راستم هم شکست بعد یه ماشین متوجه من شد وایستاد من بعلت درد شدید وسرما نه به اورژانس زنگ زدم نه به افسر روز بعدم پدرم رفتو موتور رو اورد وصحنه بهم خورد ایا برای این صانحه کروکی افسر نیاز است

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای تصادفات با خسارت بالا و دریافت غرامت نیاز به توضیح افسر است.

حارث گرگیچ
20 بهمن 1400

چطوری بفهمم دیه پرداخت شده

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،به همان شماره حسابی که اعلام کردید، واریز می شود. در هنگام واریز برایتان پیامک می آید. حدود حداکثر یک ماه بعد از اعلام شماره حساب طول خواهد کشید.

  مهدی
  30 اردیبهشت 1402

  سلام
  مقصر ۱۳۰۰ به بیمه نمیده که من دیه بگیرم بیمه میگه خودت بده
  چکارکنم که دیه شکایتش،کنم چطور خودشم بیخیالی زده

حسن
23 بهمن 1400

باسلام خدمت شما از زمانی که مدارک پرداخت دیه رو ازاجرای احکام خدمت بیمه ارائه بدیم چقدر طول می کشه تا بیمه پرداخت کنه؟ واینکه اگر مثلاً اسفندماه مدارک رو به بیمه بدیم وبیمه دیه رو سال بعد واریز کنه ایا به نرخ دیه جدید پرداخت میکنه یا سال گذشته؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر مدارک کامل باشد، حداقل زمان 24 ساعت کاری است. در رابطه با سوال دوم هم با یک وکیل مشورت کنید. به شرایط مختلفی بستگی دارد.

مهدی
29 بهمن 1400

سلام
بنده تصادف کردم راکب موتور بودم و بخاطر صد کردن راه در گردنه ی پیچ توسط یک ماشین مورد اسیب مغزی شدم
در نهایت پلیس ۵۰ ۵۰ اعلام کرد و الان بعداز ۶ ماه رای دادگاه ابلاغ شده .. چگونه میتوانم بابت گرفتن دیه ام اقدام کنم و ایا میتونم از بیمه خودم هم استفاده کنم و چون در ماه حرام بوده ایا نرخ دیه تغییر میکنه ..؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به واحد دریافت خسارت دادگستری مراجعه کنید. در ماه حرام مقدار متفاوت خواهد بود.

پوریا
15 اسفند 1400

سلام من برج 12باعابر تصادف که منجر به فوت شد ایا افزایش دیه سال جدید رو بیمه باید پرداخت کنه ایا افزایش دیه سال جدید اصلا باید لحاظ بشه یا خیر

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دیه به قیمت روز پرداخت می شود. اما این مساله شما بیشتر جنبه حقوقی دارد و باید با یک کارشناس حقوقی مشورت کنید.

   ارش
   15 اسفند 1400

   سلام .بعداز اینکه رای دادگاه رو به دست بیمه تحویل دادم چقدر زمان میبره تا دیه واریز بشه ؟

    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد اما حداقل متوسط یک ماه است. شاید هم خیلی زودتر. باید از شرکت بیمه بپرسید.

میلاد
09 فروردین 1401

من در سال ۱۴۰۰تصادف کردم پزشک قانونی مایعنه مجدد زده واسه ۱۶یک ۱۴۰۱ نرخ جدید بهم تعلق میگره یا نه ممنون بابت راهنمایی

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه بر اساس زمان تسویه محاسبه می شود.

فرزین
19 فروردین 1401

سلام‌ من برج ۸ ۱۴۰۰ تصادف کردم پزشک قانونی تا برج ۲ ۱۴۰۱ طول درمان داده حالا به نظر شما دیه من کی پرداخت میشه

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه کی پرداخت می کنند، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

میلاد سلیمانی
30 فروردین 1401

سلام خواهش میکنم جوابم رو بدید
برادر من راننده نیسان بوده و تصادف کرده با گاردریل
و فوت شده . افسر برادرم رو مقصر دونسته و گواهینامه برادرمم حد نصاب تناژ نیسان رو نداشته
بیمه دیش رو نمیده میگه انگار که گواهینامه نداشته
من چیکار کنم که بتونم دیش رو بگیرم برای دختر های کوچکش

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این بیشتر مربوط به واحد خسارت است. شما باید با واحد خسارت خود شرکت بیمه تماس بگیرید یا مراجعه کنید.

رضایی
31 فروردین 1401

با سلام
بنده شش ماه پیش در حال پیاده با موتور تصادف کردم و زانوم شکست. بعد از طول درمان شش ماهه ،نامه پزشکی قانونی نامه و به دادسرا دادم
الان از دادسرا ابلاغ اومده که ماه دیگه باید به دادسرا برم.
میخواستم ببینم من باید قبل از رای دادگاه به شرکت بیمه برم یا بعد از حکم دادگاه خودکار به شرکت بیمه ارجاع داده میشه؟؟
الان من کاری با بیمه نداشته باشم؟؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص دریافت خسارت رای دادگاه را باید همراه خود داشته باشید.

میلاد
06 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید من 1400/2/25ماشین بهم زد دستم خورد شد و نازک نی و درست نی پامم خورد شدن و دماغم شکست مراحل پزشک قانونی رو طی کردم 1400/12/16برگه پزشک قانونی رو دادم دادگاه و سه روز پیش پیام برام اومد که در دادگاه کیفری ثپت شد من چند مدت دیگه میتونم دیه رو بگیرم و به نرخ سال جدید حساب میشه

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، پرداخت دیه که به مدت زمان طول کشیدن دادگاه بستگی دارد و دیه به نرخ روز پرداخت می شود.

   سجادبهمنی
   08 اردیبهشت 1401

   سلام ببخشید من 1400/12/8تصادف کردم پزشگ قانون 1400 رفتم دیه نرخ جدیدحساب میشه یا دیه پارسال حساب میشه راهنمایی کنیدمرسی

    کارشناس بیمه
    12 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، پرداخت دیه بر اساس قیمت روز است. پزشکی قانونی فقط درصد را مشخص می کند.

   عدنان
   11 بهمن 1401

   سلام ببخشید من درتاریخ 1401/6/24با موتور سیکلت تصادف کردم موتورم مزایای بوده و بیمه نداشته درزیر دوربین اطلاعات تصادف کردم هرچی رفتم فیلم رو نشونمون ندادن گفتن کد می خواهد من شکستگی گونه ودماغ و استخوان چشم وترک بردن جمجمه داشتم وشکستگی انگشت‌ داشتم به دادگاه هم رفتم گفتن بهم جواب می دهند برام پیام میاد وحتی قاضی هم گفتن که دیه رو میدن ولی الان دوماه جوابی نیومده لطفا راهنمای کنید

    کارشناس بیمه
    19 بهمن 1401

    سلام دوست عزیز. این موضوع را از مراجع مربوطه پیگیری کنید.

امیر بابایی
08 اردیبهشت 1401

باسلام وخسته نباشید.۱/۲۰همان
شستشوودبریدمان وخارج سازی جسم خارجی/جااندازی وفیکساسیون شکستگی سطح مفصلی دیستال تیبیاباTBW
ترمیم تاندون تیبیالیس پوستریور/ترمیم پارگی پارشیل عصب تیبیالیس پوستریور
اکسپلورشریان تیبیالیس پوستریور/دریلینگ ضایعه OCDتالوس ایجادشده
ترمیم دلتوئید/ ارتروتومی مچ پا تخلیه هماتوم
اکسپلوروریدصافن/فلپ لوکال پوستی به طول۱۰سانت جهت پوشاندن دیفکت
کنترل باCARM/آتل کوتاه پا
بنده تازه تصادف کردم اقدامات درمانی واعمال جراحیم بدین شرح است میخواستم ببینم دیه اش حدوداچقدرمیشه؟
باسپاس

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

ناشناس
24 اردیبهشت 1401

با‌عرض سلام‌سه‌ماه ک‌حساب‌درست‌کردیم‌‌چرا‌پول‌واریز‌نکرده‌ممنون‌میشم‌بگید

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید از همان سازمان پیگیری کنید.

علی
28 اردیبهشت 1401

سلام از کجا بفهم م که دیه دریافت کردم یا نه

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، پیامکش برای شما می آید.

.محسنی
04 خرداد 1401

سلام پدربزرگ من الان حدود ۳ ماه تصادف کردن و فوت شدن و الان انحصار وراثت امده ..ولی نمیدونیم برای گرفتن بیمه ماشین چ کار باید کنیم ..لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید. البته میتوانید با واحد خسارت شرکت بیمه اول تماس بگیرید.

آنا
08 خرداد 1401

سلام دیه ضرب و جرح ناشی از تصادف بدون رای دادگاه و با رای دادگاه چقدر تفاوت دارد؟

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

عزیز
06 تیر 1401

سلام من تصادف کردم، دیه برام 25 میلیون دادگاه تعیین کرد، کی واریز میشه؟ جواب درست چرا نمیدهند؟

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا یک ماه طول میکشد.

عباس خان
15 تیر 1401

با تلفن میشه گرفتن دیه رو پیگیری کرد؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

افراسیاب
06 مرداد 1401

سلام منم یه تصادف داشتم نزدیک یکساله
وکیل گرفتم رای دادگاه صادر شده رفته اجرای
احکام بعد وکیلم گفت پرونده باید بره بیمه
تهران تایید بشه من به حرفش شک دارم
چون پروندم هیچ گونه مشکلی نداره شاید
پولو گرفته من سرکارم بعد نماینده بیمه موقع
صدور رای دادگاه حضور داشته و تایید کرده
چطور الان پرونده باز باید بره بیمه مرکزی تهران
واسه تابید در صورتی که تو شهرمون نماینده
داره شما راهنمایی میکنید چطور واقعیتو بفهمم
پول اگه بدون اطلاع من به حساب وکیل واریز
بشه آیا برا منم پیامکش خواهش می‌کنم راهنمایی
کنید ممنون‌

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم، اما به هر حال باید تاییدیه هایی انجام شود. با یک وکیل دیگر می توانید مشورت کنید.

  hasan
  16 اردیبهشت 1402

  با سلام
  با ماشین در حال رانندگی بودم ب همراه پسرم ک یک میدون بدون راهنما یکدفعه ظاهر شد بعد یکدفعه گرفتم ب سمت چپ برخورد کردیم با درخت بعد همان لحظه افسر کلانتری ک داشت از آنجا رد میشد توقف کردم ما هم هیچ گذارشی ندادیم فکر میکردم ک هیچ اتفاقی نیافتاده افسر هم گذارش نکرد و رفت بعد از یکی دو ساعت پسرم حالش بد شد رفتیم بیمارستان گفتن گونش شکسته بعد ما رفتیم کلانتری مامور را ک آنجا سر صحنه پیدا کردیم و گذارش نوشت حالا برای گرفتن دیه چ اقدامی باید کرد ممنون از شما 🙏

   نویسنده بیمه
   17 اردیبهشت 1402

   سلام. مدارک را به بیمه ارائه دهید.

محمد
10 مهر 1401

سلام وقت بخیر
بیمه دیه فوتی مارو واریز کرده ب حساب دادگستری بندرعباس
خودمون از خراسان رضوی شهرستان خواف هستیم
باید چیکار کنیم بدون رفتن به بندر عباس دیه واریز بشه ب حساب ما؟؟

  کارشناس بیمه
  11 مهر 1401

  سلام بهتر است که از یک وکیل بپرسید.

مری
19 مهر 1401

با سلام خسته نباشید
من دادنامه برام اومده و گفته که ۱۰درصد دیه کامل برام
بعد نوشته ۲۰روز مهلت اعتراض و ۲۰روز واخواهی و تجدید نظر و تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۹اومده الان ۴۰روز گذشته مراحل بعدیش چیه ؟ باید چیکار کنم ؟ابلاغیم نیومده برام

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام این مساله شما ارتباطی به این موضوع ندارد. شما باید به همان مرکز قضایی مراجعه کنید و از مسئول آنجا سوال کنید.

سجاد
29 آبان 1401

با سلام
دوماه میشه ک شکایت کردیم کردن از بیمه برای خسارت دیه مادرم ک فوت شدن ب اثر چپ شدن ماشین
چقدر طول میکشه دیه پرداخت بشه بهمون
ایا راهی هست زودتر رای دادگاه پرداخت بشه دیه ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام اصولا یک ماه باید پرداخت کنند اما بهتر است که به دفتر مربوطه مراجعه کنید.

Gh
26 آذر 1401

سلام من با ۲تا دوستام که یکی از اونا راننده بود تصادف کردیم و به گاردیل خوردیم و من عقب بودم دستم شکست و پیچ و پلاک شده و راننده فوت کرده اگر بخوام واسه دیه از بسمه اقدامی بکنم خانواده دوستم متوجه میشن؟ و حدودا چقدر پول میده بیمه؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام بله به هر حال متوجه خواهند شد بعد اینکه دیه را پزشکی قانونی تعیین می کند.

موسوی
23 دی 1401

با سلام همسرم آخرای اردیبهشت ۱۴۰۱ تصادف کرده موتور زده بهش هنوز هنوزه ۹ماه پول بیمه رو نمیریزن چیکار باید کنیم

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام باید به واحد خود بیمه مراجعه کنید یا به دفتری مرکزی بروید.

رضا
26 دی 1401

با سلام بابام تصادف کرده بود با موتور به موتور خورده بود و اینکه تمامی مدارک کامل بود و مسیر شکیات و دادگاه هارو طی کردیم و امروز رای دادگاه صادر شده بود و 20 روز فرصت داده بود تا پول پرداخت شه یعنی ممکنه 4 روز واریز شه یا تو 5 روز بیشتر این طول نمی کشه؟

  نویسنده بیمه
  26 دی 1401

  سلام رضای عزیز لطفا به واحد خسارت شرکت بیمه خود مراجعه نمایید.

امیر
07 بهمن 1401

با سلام پدر من پارسال با نیسان چپ کرد فوت کرد و بعد رفیتم دادگاه اقای قاضی از ما سوال کرد ایا از کسی شاکی هستین ما هم گفتیم نه الان بنظر شما بیمه ایران دیه رو میده یا باید حتما ازشون شاکی میشدیم؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام باید از واحد خسارت شرکت بیمه بپرسید. به هر حال یکی از پوشش های بیمه، حوادث راننده است.

سامین
20 بهمن 1401

سلام…واسه ما اس ام اس اومده بیاین بیمه حواله روببرین بانک پولوبگیرین بعدش گفتن رفته استعلام…جواب استعلام چقدطول میکشه بیاد؟؟؟واین یعنی چه بعدحواله میره استعلام؟؟؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1401

  سلام. معمولا چند روزی زمان می برد. لطفا از بیمه پیگیری کنید این موضوع رو.

ایران
27 بهمن 1401

سلام،خسته نباشید،موقع دادن شماره حساب به بیمه برای پرداخت دیه،حتما باید مقصر و زیان دیده با هم بروند بیمه،یا فقط زیان دیده باید برود.

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر خسارت شما بالای 20 میلیون است و کروکی دارید حضور مقصر و زیان دیده اجباری است. در صورت عدم وجود کروکی نیازی به حضور هر دو شخص نیست.

میرحسین
23 اسفند 1401

با سلام یه موتورسیکلت تو جاده زده به یک عابر بینی طرف شکسته بعد همه کارای قانونی هم انجام داده باشه رای دادگاه تجدید نظر هم تایید ش کرده چقدر دیگه زمان میبره برای دیه وارش

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام. معمولا چند ماه طول می‌کشد تا خسارات شخص ثالث پرداخت شود. برای اطلاع دقیق تر به بیمه مراجعه نمایید.

امیر
25 اسفند 1401

با سلام ایا میشود نصف دیه رو بکیرم چه جوری زودتر ممنون

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. فرآیند پرداخت دیه قوانین و مراحل خودش دارد.

پیمان
25 اسفند 1401

من امروز برای گرفتن دیه تشکیل پرونده دادم چون خسارت من 50 50 بود به من گفتند بعد از عید نوروز پرداخت میشه حالا میخوام ببینم مبنای مبلغ در سال 1402 محاسبه میشه

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. خیر. وقتی حکم صادر شده و تاریخ پرداخت مشخص است مبلغ هم بر اساس زمان حادثه و صدور حکم است.

رضا
26 اسفند 1401

سلام
با توجه به رای جدید دیوان عدالت اداری ، آیا دیه راننده مقصر به نرخ روز توسط بیمه پرداخت میشود؟
و درصد دیه ضربدر نرخ نوشته شده در بیمه نامه می شود یا دیه به نرخ روز؟
باتشکر

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله به نرخ روز پرداخت می‌شود. منتها نرخ به تاریخ حادثه بستگی دارد برای مثال اگر در سال 1401 حادثه ای اتفاق بیفتد بر اساس نرخ دیه در 1401 دیه را محاسبه می‌کنند.

محمد رضا
02 فروردین 1402

با سلام من تصادف کردم و عابر بودم راننده گواهینامه ندارد تمام کارهای پزشکی قانونی را انجام دادم ایا میتوانم مبلغی جلو جلو از بیمه بگیرم چون متاهل هستم و دیگه توانایی کار کردن ندارم

  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام. باید صبر کنید مراحل قانونی کار طی شود.

رسول
15 فروردین 1402

سلام وقت بخیر من خرداد ۱۴۰۱تصادف کردم وقتی دادگاه قرار منع تعقیب برایم صادر کرد برگه رو به بیمه نبردم چون فکر کردم باید اطلاع بدهند تا بهمن ۱۴۰۱رفتم بیمه و گفتم خسارت رو پرداخت نکردین دوتا نامه بهم دادن یکی برا بیمارستان یکی هم برا دادگستری وقتی پرونده تکمیل شد بهم گفتن تیر یا مرداد ۱۴۰۲ واریز میکنن ممنون میشم بهم بگید به چه دلیل اینقدر به تعویق افتاده من باید به کجا مراجعه کنم
سپاسگزارم ازتون

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. از بیمه مرکزی این موضوع را پیگیری کنید.

حسین کلاته
20 فروردین 1402

سلام وقتتون بخیر.
من ۱۴۰۰/۶/۱۰ تصادف کردم .هر دو با موتور بودیم ولی مقصر صد در صد شناخته شد و همون شب متواری شد و هنوز که هنوزه ازش هیچ اثری نیست .حتی پرونده 6 ماه رفت شیراز برای دستگیری و جلب طرف .اما ظاهراً اونجا هم نبوده ونتونستن پیداش کند.
قاضی حکم داده و پزشکی قانونی نوشته که ۵۱ درصد دیه کامل به من تعلق میگیره .
اما مقصر هنوز پیدا نشده که ببینیم چه میشود.حتی شاید موتورش هم بیمه نداشته باشد.
در کل یارو فک کرده بود من مردم و فرار کرد از صحنه.تمامی مدارک و گزارشات راهنمایی و رانندگی و کلانتری هم روی پرونده ام هست .
سوالم اینه اگه طرف پیدا و دستگیر نشه تکلیف من چیه ؟؟ این ۵۰ درصد دیه کامل رو چجوری میتونم بگیرم .چون شنیدم که یه بیمه ای هست به اسم بیمه دولت که برای همچنین اتفاقاتی.
الان من چه کنم؟؟؟🙏

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1402

  سلام. لطفا از مراجع قضایی موضوع را پیگیری کنید. اگر راهی برای دریافت دیه وجود داشته باشد حتما دیه را به شما پرداخت می‌کنند.

آذرگشب
06 اردیبهشت 1402

مدت زمان پرداخت دیه منجر به فوت معمولا چقدر هست؟

  نویسنده بیمه
  06 اردیبهشت 1402

  سلام. به نظر قاضی بستگی دارد.

مکس
23 اردیبهشت 1402

باسلام در صورت که تصادف واژگونی باشد و هیچ سرنشینی داخل خودرو نباشد و هیچ شاکی وجود نداشته باشد باز نیاز به رای دادگاه است ؟

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام. باید به وسیله پلیس راهنمایی و رانندگی موضوع بررسی شود.

محمدرضا
24 اردیبهشت 1402

سلام
دیه را دادگاه برام بریده
ولی اون بیمه گر ماشین نمیاد اون ۲/۵ درصد را به بیمه بده
بیمه هم میگه خودت بده باید چکار کنم

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام. از مراجع قضایی موضوع را پیگیری کنید.

صالحی
27 اردیبهشت 1402

سلام درتاریخ ۲۴اردیبهشت ۱۴۰۲ تصادف کردم من عابر بودم که این تصادف ماشین باعث ترک خوردن دماغم شد ،،درصحنه تصادف،پلیس ۱۱۰و افسر راهنمایی رانندگی واورژانس ۱۱۵ حضور پیدا کردند،،الان من برای گرفتن دیه چه اقداماتی باید بکنم؟

  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام. شکایت کنید تا دادگاه و پزشکی قانونی به این موضوع رسیدگی کند.

   صالحی
   27 اردیبهشت 1402

   سلام الان حدود هشت روز از تصادف گذشته ،این گذشت زمان مشکلی ایجاد نمیکنه نمیکنه در روند شکایت؟؟

    نویسنده بیمه
    27 اردیبهشت 1402

    خیر هر چه سریعتر اقدام کنید.

نگار
29 اردیبهشت 1402

سلام من دیشب با دختر توی ماشین رانندگی میکردم سرعتم زیاد بود ترمز گرفتم دخترم باصورت رفت توی داشبورد بینش شکست میتونم از بیمه شخص ثالث ماشینم برای گرفتن دیه بینی اقدام کنم ،ازترس خونی که دیدم فقط دخترمو بردم بیمارستان پلیسم زنگ نزدم برای کروکی

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. به بیمه مراجعه کنید شما را راهنمایی می کنند، البته برای دریافت دیه حتما به کروکی نیاز دارید.

فرنگیس
09 خرداد 1402

سلام پدرم ۳/۳/۱۴۰۲ با موتور تصادف کرد و فرداش تو بیمارستان براثر خونریزی مغزی فوت کرد.
شخص راکب گواهینامه داره و بیمه نداره
تکلیف دیه ای که باید به ما تعلق بگیره چی میشه توسط کجا به ما میرسه؟

  نویسنده بیمه
  10 خرداد 1402

  سلام. از حادثه پیش آمده و فوت پدر محترمتان متاسفیم. دیه از صندوق خسارات بدنی به شما پرداخت می‌شود.

   علی
   14 خرداد 1402

   سلام خسته نباشید پیام اومده ابلاغیه الکترونیکی شماره فلان در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت. تاریخ ابلاغ 1402/03/03 چقد طول میکشه بعد از این پیام تا شماره حساب بگیرن و دیه رو واریز کنن؟

    نویسنده بیمه
    16 خرداد 1402

    سلام دوست عزیز. به طور دقیق نمی‌توان زمانی را تعیین کرد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید