بنر بیمه
21 مرداد 1401

سریع‌ترین راه برای دریافت دیه بعد از تصادف های رانندگی

در برخی از مواقع راننده‌ها نگرانی‌هایی برای تصادف و آسیب‌های جانی و مالی دارند. اگر حادثه‌ای رخ دهد، راننده مقصر باید جبران خسارت کرده و دیه پرداخت کند. برای دریافت دیه بعد از تصادف اقدامات مختلفی نیاز است تا بتوان با آن جبران خسارت کرد.

هزینه‌ها و دیه بعد از تصادفات الزام داشتن بیمه شخص ثالث را بیشتر می‌کند و تهیه آن برای تمام خودرو‌ها و وسایل نقلیه اجباری است. این بیمه‌نامه شرایط پرداخت خسارت‌های جانی مانند: نقص عضو و فوت را پرداخت می‌کند.

در این مطلب سعی داریم که درباره قوانین تصادف‌ها و بیمه شخص ثالث توضیحاتی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

اول از همه بهتر است که کمی با ماهیت بیمه شخص ثالث آشنا شد. البته در مقاله راهنمای بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات جامعی در این خصوص به دست بیاورید. این بیمه خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث در تصادف خودرویی را پوشش می‌دهد. حال بیشتر سوال اینجاست که چرا بیمه شخص ثالث برای خودرو‌ها و وسایل نقلیه زمینی اجباری است؟ این سوال افراد زیادی است که شاید با حادثه و تصادفی روبه رو نشده‌اند تا اجبار این بیمه‌نامه را متوجه شوند.

بیمه شخص ثالث برای دریافت دیه بعد از تصادف می‌تواند، بار جبران هزینه‌ها را از دوش راننده مقصر بردارد. تصادف‌های هولناکی که به وجود می‌آیند و باعث مرگ یا نقص عضو می‌شوند، جبران هزینه‌های سنگین مالی را به همراه دارند. از این رو بیمه شخص ثالث می‌تواند به عنوان یک پشتوانه مالی همراه راننده‌ها باشد.

توجه کنید که دیه تصادف‌هایی که با مرگ شخص ثالث اتفاق می‌افتد، بسیار سنگین بوده و شخص حادثه‌ساز باید به رای دادگاه تسلیم شود. در برخی از مواقع رای دادگاه حتی شامل حبس هم خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، بیمه شخص ثالث تهیه کرد تا با توجه به سقف تعهدات بیمه، هزینه‌ها و پرداخت دیه جبران شود. اگر نرخ دیه را بدانید، به راحتی متوجه اهمیت آن خواهید شد.

استعلام بیمه شخص ثالث

قدم اول برای دریافت دیه بعد از تصادف

توجه کنید زمانی که تصادف، باعث نقص عضو یا از دست رفتن یکی از افراد می‌شود، باید بلافاصله با افسر راهنمایی و رانندگی تماس گرفت. افسر بعد از حضور در صحنه حادثه، بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و کروکی تصادف را می‌کشد. برای خسارت‌های مالی بیشتر از 16 میلیون تومان وجود کروکی الزامی ‌است.

در تصادفی که شخص دچار حادثه شده‌است، باید با اورژانس تماس گرفت تا در کوتاه‌ترین زمان، مراحل کمک رسانی به او انجام شود، سپس با انتقال مصدوم به بیمارستان، خودروی راننده مقصر به پارکینگ پلیس راهور منتقل می‌شود.

بعد از اینکه کروکی را از پلیس راهنمایی و رانندگی تحویل گرفتید، باید برای استفاده از بیمه شخص ثالث راننده مقصر، پرونده تشکیل داد. کد یکتای بیمه نامه ثالث و مدارک راننده مقصر به افراد زیان دیده تحویل داده‌می‌شود. در نهایت پرونده برای صدور حکم و مشخص کردن میزان دیه در دادسرا جریان می‌یابد. بعد از این مراحل می‌توانید مراحل پرونده خود را از طریق سامانه ثنا مشاهده کنید.

مراحل دریافت دیه بعد از تصادف با رای دادگاه

پس از اینکه دادگاه رای خود را صادر کرد و دو طرف تصادف به این رای، اعتراضی نداشتند، باید برگه رای دادگاه را به شرکت بیمه تحویل دهند؛ سپس مدارک را کارشناس‌های بیمه بررسی کرده و پس از تایید، دیه اعلام شده را به فرد آسیب دیده پرداخت می‌کنند.

دریافت دیه بعد از تصادف

دریافت دیه بعد از رای دادگاه

شرکت بیمه برای خدمات رسانی بهتر به فرد آسیب دیده، 50 درصد از میزان دیه را به فرد زیان دیده پرداخت می‌کند و مابغی مبلغ را با توجه به رای دادگاه، پرداخت خواهد کرد. همچنین در حادثه‌ای که منجر به فوت فرد ثالث شود، با توجه به اینکه دیه هر سال از سوی قوه قضایه مشخص می‌شود، می‌توان توافق بین بازماندگان و راننده مقصر انجام داد تا دیه پرداخت شود. در این حالت، نیازی به رای مراجع قضایی نیست.

مدارک دریافت خسارت مالی تصادف

اگر تصادف باعث ایجاد خسارت مالی شده‌باشد، برای جبران این خسارت باید مدارک مختلفی را ارائه کرد. این مدارک شامل:

 • اصل یا کپی گزارش افسر راهنمایی و رانندگی
 • اوراق بازجویی مقصر تصادف و زیان‌دیده
 • اصل و کپی کارت شناسایی فرد زیان‌دیده و راننده مقصر
 • ارائه فاکتور زیان خودرو
 • نظریه کارشناس رسمی‌ دادگستری
 • اصل و کپی بیمه شخص ثالث فرد مقصر حادثه
 • ارائه رای دادگاه یا برگه سازش

مدارک دریافت خسارت جانی

برای دریافت دیه بعد از تصادف باید مدارک مختلفی را ارائه کرد. جهت تکمیل پرونده و درخواست دیه، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • اصل گواهینامه مقصر به همراه کارت خودرو و کارت ملی
 • کوپن بیمه شخص ثالث
 • نظر کارشناسی پزشکی قانونی
 • کارت شناسایی مجروح‌ها و افراد فوت‌شده
 • کروکی تصادف نوشته شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی
 • برگه رای دادگاه
 • خلاصه پرونده بالینی مصدوم یا فرد متوفی
 • ارائه گواهی انحصار وراثت و حوادث منجر به فوت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی وُراث متوفی
 • جواز دفن
 • گزارش معاینه جسد و گواهی فوت به همراه شناسنامه باطل شده متوفی

مراحل دریافت دیه بعد از تصادف 50/50

برخی از حوادث رانندگی به گونه‌ای تشخیص داده می‌شوند که هر دو راننده مقصر بوده و باید دیه پرداخت کنند. زمانی ادعا بیمه برای 50/50 اعلام می‌شود که پلیس یا کارشناس بیمه، تشخصی دهد هر دو راننده به طور مساوی مقصر هستند. در این صورت محاسبه دیه به صورت کامل بررسی می‌شود و 50 درصد این مبلغ را شرکت بیمه پرداخت می‌کند.

مراحل گرفتن دیه ضرب و جرح بعد از رای دادگاه

برای دریافت دیه، ناشی از جراحت در ابتدا باید، شکایت نامه‌ای تنظیم کرد و بعد از آن درخواست دیه را اعلام کرد. برای تنظیم شکایت، باید متن شکایت نامه را به دفاتر قضایی برد و ثبت کرد.

دریافت دیه بعد از تصادف

تصادف منجر به جراحت یا کبودی

دقت کنید که اگر آثار ضرب و جرح مانند: کبودی، پارگی یا تورم دارید، بهتر است که به یکی از مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده و توسط یک پزشک معتمد گواهی دریافت کنید. بعد از ارسال پرونده‌ شکایت به دادسرا، میزان دیه مشخص می‌شود و رای نهایی صادر خواهد شد.

آیا بدون کروکی می‌توان خسارت گرفت؟

در برخی از تصادف‌ها، موقعیتی برای خیابان و بزرگراه ایجاد می‌شود که مشکلاتی در تردد برای خودروها ایجاد می‌کنند. در این شرایط نیاز به جابه جایی ماشین است تا از وقوع حوادث دیگر جلوگیری شود.

با توجه به این جابه جایی، افسر قادر نیست، کروکی دقیقی بکشد؛ اما می‌توان برای دریافت دیه بعد از تصادف، فرم اعلام خسارت بدون کروکی را در دفتر بیمه پر کرد.

در خصوص دریافت خسارت راننده بدون گواهینامه باید گفت که شرکت بیمه پرداخت می کند؛ اما بعد از راننده خواهد گرفت.

خرید بیمه ثالث از بیمه دات کام

همان‌طور که در متن به آن اشاره شد، اهمیت تهیه بیمه شخص ثالث در تصادف‌ها بیش از هر چیز دیگری مشاهده می‌شود. در واقع با خرید بیمه شخص ثالث می‌توان دریافت دیه بعد از تصادف را آسان‌تر کرد. همچنین با ارائه مدراک مورد نیاز می‌توانید خسارت خود را دریافت کنید.

بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه‌نامه است. کافی است که به سامانه بیمه دات کام مراجعه کرده و در صفحه اصلی، منوی محصولات را انتخاب کرده تا تنها با چند کلیک بیمه نامه شخص ثالث را تهیه کنید. در آخر اگر سوال یا ابهامی‌ درباره دریافت دیه بعد از تصادف دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، می‌توانید، سوال خود را در قالب کامنت در انتهای همین مطلب با کارشناس‌های بیمه‌ در میان بگذارید تا در فرصت کوتاه، پاسخ شما داده شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث را چگونه بخرم؟عوامل موثر در خرید بهترین بیمه ثالث

چگونه می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را در سال 1401 خرید؟ بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع حتما این مقاله را بخوانید

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

انتقال بیمه ثالث به دیگری، چگونه رخ می‌دهد؟

چگونه بیمه ثالث خودرویمان را به خودروی صفر منتقل کنیم؟ چگونه بیمه ثالث را به شخص دیگری انتقال دهیم؟ اطلاعات تکمیلی را در این مقاله بخوانید.

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث + راهکار بخشودگی جریمه(آذر 1401)

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور چگونه بخشیده می‌شود؟چه زمانی این جریمه ها مورد بخشش قرار می‌گیرند؟ برای آگاهی کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور (آذر 1401)

طرح بخشیده شدن جرایم بیمه شخص ثالث ماشین در سال چند بار و چگونه اجرا می‌شود؟ چه کسانی مشمول این طرح می‌شوند؟ برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بخشودگی جرایم این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

13 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

جزییات قوانین بیمه شخص ثالث (آخرین به روز رسانی آذر 1401)

قوانین بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی می‌شود؟ قانون خودروی متعارف و تخفیفات بیمه‌ای را اینجا بخوانید.

12 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1401 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
بابا جانی
10 دی 1400

باسلام. درجاده خاکی کم عرض باموتوررانندگ میکردم ماشینی باسرعت زیاد وعدم تعادل از روبرو میآمد،به سرپیچ رسید ازترس جان انداختم شانه چپ،ناگهان تصادف کردیم وپلیس مرامقصر شناخت،دست وپایم شکسته،باتوجه به بیمه نداشتن موتور آیا راهی هست که بتونم دیه بگیرم،یا موتورو بیمه کنم که از طریق اون به نفعی برسم؟

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

علی
16 دی 1400

با سلام من در یک جاده خاکی درشب در حال حرکت بودم که ناگهان به داخل کانالی که مربوط به اداره راه بود بدلیل نداشتن هیچ علامتی که مرا متوجه کانال کند سقوط کردم وحدود ۵ساعت داخل کانال بودم و خودمو به زحمت به پشت به جاده اصلی رساندم دست وپای راستم هم شکست بعد یه ماشین متوجه من شد وایستاد من بعلت درد شدید وسرما نه به اورژانس زنگ زدم نه به افسر روز بعدم پدرم رفتو موتور رو اورد وصحنه بهم خورد ایا برای این صانحه کروکی افسر نیاز است

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای تصادفات با خسارت بالا و دریافت غرامت نیاز به توضیح افسر است.

حارث گرگیچ
20 بهمن 1400

چطوری بفهمم دیه پرداخت شده

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،به همان شماره حسابی که اعلام کردید، واریز می شود. در هنگام واریز برایتان پیامک می آید. حدود حداکثر یک ماه بعد از اعلام شماره حساب طول خواهد کشید.

حسن
23 بهمن 1400

باسلام خدمت شما از زمانی که مدارک پرداخت دیه رو ازاجرای احکام خدمت بیمه ارائه بدیم چقدر طول می کشه تا بیمه پرداخت کنه؟ واینکه اگر مثلاً اسفندماه مدارک رو به بیمه بدیم وبیمه دیه رو سال بعد واریز کنه ایا به نرخ دیه جدید پرداخت میکنه یا سال گذشته؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر مدارک کامل باشد، حداقل زمان 24 ساعت کاری است. در رابطه با سوال دوم هم با یک وکیل مشورت کنید. به شرایط مختلفی بستگی دارد.

مهدی
29 بهمن 1400

سلام
بنده تصادف کردم راکب موتور بودم و بخاطر صد کردن راه در گردنه ی پیچ توسط یک ماشین مورد اسیب مغزی شدم
در نهایت پلیس ۵۰ ۵۰ اعلام کرد و الان بعداز ۶ ماه رای دادگاه ابلاغ شده .. چگونه میتوانم بابت گرفتن دیه ام اقدام کنم و ایا میتونم از بیمه خودم هم استفاده کنم و چون در ماه حرام بوده ایا نرخ دیه تغییر میکنه ..؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به واحد دریافت خسارت دادگستری مراجعه کنید. در ماه حرام مقدار متفاوت خواهد بود.

پوریا
15 اسفند 1400

سلام من برج 12باعابر تصادف که منجر به فوت شد ایا افزایش دیه سال جدید رو بیمه باید پرداخت کنه ایا افزایش دیه سال جدید اصلا باید لحاظ بشه یا خیر

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دیه به قیمت روز پرداخت می شود. اما این مساله شما بیشتر جنبه حقوقی دارد و باید با یک کارشناس حقوقی مشورت کنید.

   ارش
   15 اسفند 1400

   سلام .بعداز اینکه رای دادگاه رو به دست بیمه تحویل دادم چقدر زمان میبره تا دیه واریز بشه ؟

    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد اما حداقل متوسط یک ماه است. شاید هم خیلی زودتر. باید از شرکت بیمه بپرسید.

میلاد
09 فروردین 1401

من در سال ۱۴۰۰تصادف کردم پزشک قانونی مایعنه مجدد زده واسه ۱۶یک ۱۴۰۱ نرخ جدید بهم تعلق میگره یا نه ممنون بابت راهنمایی

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نرخ دیه بر اساس زمان تسویه محاسبه می شود.

فرزین
19 فروردین 1401

سلام‌ من برج ۸ ۱۴۰۰ تصادف کردم پزشک قانونی تا برج ۲ ۱۴۰۱ طول درمان داده حالا به نظر شما دیه من کی پرداخت میشه

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه کی پرداخت می کنند، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

میلاد سلیمانی
30 فروردین 1401

سلام خواهش میکنم جوابم رو بدید
برادر من راننده نیسان بوده و تصادف کرده با گاردریل
و فوت شده . افسر برادرم رو مقصر دونسته و گواهینامه برادرمم حد نصاب تناژ نیسان رو نداشته
بیمه دیش رو نمیده میگه انگار که گواهینامه نداشته
من چیکار کنم که بتونم دیش رو بگیرم برای دختر های کوچکش

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این بیشتر مربوط به واحد خسارت است. شما باید با واحد خسارت خود شرکت بیمه تماس بگیرید یا مراجعه کنید.

رضایی
31 فروردین 1401

با سلام
بنده شش ماه پیش در حال پیاده با موتور تصادف کردم و زانوم شکست. بعد از طول درمان شش ماهه ،نامه پزشکی قانونی نامه و به دادسرا دادم
الان از دادسرا ابلاغ اومده که ماه دیگه باید به دادسرا برم.
میخواستم ببینم من باید قبل از رای دادگاه به شرکت بیمه برم یا بعد از حکم دادگاه خودکار به شرکت بیمه ارجاع داده میشه؟؟
الان من کاری با بیمه نداشته باشم؟؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص دریافت خسارت رای دادگاه را باید همراه خود داشته باشید.

میلاد
06 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید من 1400/2/25ماشین بهم زد دستم خورد شد و نازک نی و درست نی پامم خورد شدن و دماغم شکست مراحل پزشک قانونی رو طی کردم 1400/12/16برگه پزشک قانونی رو دادم دادگاه و سه روز پیش پیام برام اومد که در دادگاه کیفری ثپت شد من چند مدت دیگه میتونم دیه رو بگیرم و به نرخ سال جدید حساب میشه

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، پرداخت دیه که به مدت زمان طول کشیدن دادگاه بستگی دارد و دیه به نرخ روز پرداخت می شود.

   سجادبهمنی
   08 اردیبهشت 1401

   سلام ببخشید من 1400/12/8تصادف کردم پزشگ قانون 1400 رفتم دیه نرخ جدیدحساب میشه یا دیه پارسال حساب میشه راهنمایی کنیدمرسی

    کارشناس بیمه
    12 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، پرداخت دیه بر اساس قیمت روز است. پزشکی قانونی فقط درصد را مشخص می کند.

امیر بابایی
08 اردیبهشت 1401

باسلام وخسته نباشید.۱/۲۰همان
شستشوودبریدمان وخارج سازی جسم خارجی/جااندازی وفیکساسیون شکستگی سطح مفصلی دیستال تیبیاباTBW
ترمیم تاندون تیبیالیس پوستریور/ترمیم پارگی پارشیل عصب تیبیالیس پوستریور
اکسپلورشریان تیبیالیس پوستریور/دریلینگ ضایعه OCDتالوس ایجادشده
ترمیم دلتوئید/ ارتروتومی مچ پا تخلیه هماتوم
اکسپلوروریدصافن/فلپ لوکال پوستی به طول۱۰سانت جهت پوشاندن دیفکت
کنترل باCARM/آتل کوتاه پا
بنده تازه تصادف کردم اقدامات درمانی واعمال جراحیم بدین شرح است میخواستم ببینم دیه اش حدوداچقدرمیشه؟
باسپاس

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

ناشناس
24 اردیبهشت 1401

با‌عرض سلام‌سه‌ماه ک‌حساب‌درست‌کردیم‌‌چرا‌پول‌واریز‌نکرده‌ممنون‌میشم‌بگید

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید از همان سازمان پیگیری کنید.

علی
28 اردیبهشت 1401

سلام از کجا بفهم م که دیه دریافت کردم یا نه

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، پیامکش برای شما می آید.

.محسنی
04 خرداد 1401

سلام پدربزرگ من الان حدود ۳ ماه تصادف کردن و فوت شدن و الان انحصار وراثت امده ..ولی نمیدونیم برای گرفتن بیمه ماشین چ کار باید کنیم ..لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید. البته میتوانید با واحد خسارت شرکت بیمه اول تماس بگیرید.

آنا
08 خرداد 1401

سلام دیه ضرب و جرح ناشی از تصادف بدون رای دادگاه و با رای دادگاه چقدر تفاوت دارد؟

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

عزیز
06 تیر 1401

سلام من تصادف کردم، دیه برام 25 میلیون دادگاه تعیین کرد، کی واریز میشه؟ جواب درست چرا نمیدهند؟

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا یک ماه طول میکشد.

عباس خان
15 تیر 1401

با تلفن میشه گرفتن دیه رو پیگیری کرد؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

افراسیاب
06 مرداد 1401

سلام منم یه تصادف داشتم نزدیک یکساله
وکیل گرفتم رای دادگاه صادر شده رفته اجرای
احکام بعد وکیلم گفت پرونده باید بره بیمه
تهران تایید بشه من به حرفش شک دارم
چون پروندم هیچ گونه مشکلی نداره شاید
پولو گرفته من سرکارم بعد نماینده بیمه موقع
صدور رای دادگاه حضور داشته و تایید کرده
چطور الان پرونده باز باید بره بیمه مرکزی تهران
واسه تابید در صورتی که تو شهرمون نماینده
داره شما راهنمایی میکنید چطور واقعیتو بفهمم
پول اگه بدون اطلاع من به حساب وکیل واریز
بشه آیا برا منم پیامکش خواهش می‌کنم راهنمایی
کنید ممنون‌

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم، اما به هر حال باید تاییدیه هایی انجام شود. با یک وکیل دیگر می توانید مشورت کنید.

محمد
10 مهر 1401

سلام وقت بخیر
بیمه دیه فوتی مارو واریز کرده ب حساب دادگستری بندرعباس
خودمون از خراسان رضوی شهرستان خواف هستیم
باید چیکار کنیم بدون رفتن به بندر عباس دیه واریز بشه ب حساب ما؟؟

  کارشناس بیمه
  11 مهر 1401

  سلام بهتر است که از یک وکیل بپرسید.

مری
19 مهر 1401

با سلام خسته نباشید
من دادنامه برام اومده و گفته که ۱۰درصد دیه کامل برام
بعد نوشته ۲۰روز مهلت اعتراض و ۲۰روز واخواهی و تجدید نظر و تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۹اومده الان ۴۰روز گذشته مراحل بعدیش چیه ؟ باید چیکار کنم ؟ابلاغیم نیومده برام

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام این مساله شما ارتباطی به این موضوع ندارد. شما باید به همان مرکز قضایی مراجعه کنید و از مسئول آنجا سوال کنید.

سجاد
29 آبان 1401

با سلام
دوماه میشه ک شکایت کردیم کردن از بیمه برای خسارت دیه مادرم ک فوت شدن ب اثر چپ شدن ماشین
چقدر طول میکشه دیه پرداخت بشه بهمون
ایا راهی هست زودتر رای دادگاه پرداخت بشه دیه ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام اصولا یک ماه باید پرداخت کنند اما بهتر است که به دفتر مربوطه مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید