۲۲ خرداد ۱۴۰۳

همه چیز در خصوص نسخه الکترونیک؛ از چیستی تا چرایی و چگونگی استفاده

از همان ابتدا که بحث نسخه نویسی آنلاین مطرح شد، مردم دل‌خوشی به آن نداشتند. البته مقاومت در برابر تغییر همیشه وجود دارد؛ اما وقتی قرار است که تغییراتی در روند فعالیت‌های حوزه سلامت به وجود بیاید تا بخواهد مشکلات آن برطرف یا تغییرات جایگزین شود، باید دردسرهای زیادی را تحمل کرد.  هنوز خیلی‌ها هم نسبت به این نسخه نویسی آشنایی کاملی ندارند. از این رو در این مقاله قصد داریم تا هرچه اطلاعات در خصوص نسخه الکترونیک تامین اجتماعی و دیگر شرکت‌های بیمه پایه است، برای شما بنویسیم. فرآیندی که مطمئناً در آینده دیگر چالش‌های فعلی را ندارد و به یک روند عادی تبدیل شده است.

نسخه الکترونیک چیست؟

نسخه الکترونیک چیست؟ می‌توان از نام نسخه الکترونیکی متوجه ماهیت آن شد. در نسخه نویسی عادی یا همان کاغذی، پزشک داروها را روی سربرگ مطب یا درمانگاه یا دفترچه بیمار می‌نوشت. اکنون این روند تغییر کرده است و از ابتدای دی ماه ۱۴۰۰ خبری از نسخه های کاغذی نیست.

همکاری در فروش بیمه

پزشکان باید نسخه مورد نیاز بیمار را از طریق نرم‌افزار و بستر اینترنت ثبت کنند. بعد از ثبت، کدی به موبایل بیمار ارسال می‌شود. سپس او با کد یا کد ملی به داروخانه مراجعه می‌کند و متصدی بعد از دریافت کد و بررسی در سیستم، داروها را به مراجعه کننده تحویل می‌دهد. در حقیقت نسخه الکترونیک همانند نسخ فیزیکی است؛ با این تفاوت که عملیات نسخه نویسی از طریق بستر و فضای نت انجام می‌شود. نسخه الکترونیک پزشکان فرآیند تجویز و دریافت دارو را آسان می‌کند.

در سامانه نسخه الکترونیک همه پزشکان باید ثبت نام کنند

در سامانه نسخه الکترونیک همه پزشکان باید ثبت نام کنند

چرا نسخه نویسی آنلاین شد؟

عده‌ای معتقد هستند که نسخه الکترونیک برای دریافت پول بیشتر است؛ البته اینکه چه استدلالی پشت این حرف قرار دارد، مشخص نیست. به هر حال در کشور ما برای هر تغییری، دیدگاه مثبتی وجود ندارد و باید اجازه دهیم تا زمان بگذرد. نسخه نویسی آنلاین جدا از مشکلاتی که در ابتدای طرح خود داشت؛ اما دلایل محکمی داشت که مسئولان تصمیم به اجرا طرح نسخه الکترونیکی گرفتند. از جمله مهم‌ترین دلایل اجرای نسخه نویسی الکترونیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چاپ دفترچه برای سازمان و دولت بسیار هزینه‌بر بوده است؛
 • امکان نظارت دقیق بر عملکرد داروخانه‌ها وجود نداشت؛
 • برای چاپ دفترچه، هر روز شاهد مراجعه تعداد افراد زیادی در جامعه بودیم که این مسئله علاوه بر شلوغی کارگزاری‌ها، باعث اتلاف وقت افراد و سازمان‌های بیمه‌گر می‌شد؛
 • اشتباهات تایپی یا دست خط بد از جمله دلایلی بودند که باعث می‌شد تا داروخانه، داروها را به اشتباه بدهد؛

 

 • تداخل دارویی از مهم‌ترین مشکلات بود. از آنجا که تمامی اطلاعات دارویی بیماران در سیستم ثبت شده است، در صورت تداخل بین دو دارو، پزشک داروخانه آن را به بیمار اعلام خواهد کرد.
 • پرداخت حق الزحمه پزشکان با سرعت بیشتر انجام خواهد شد (هر چند هنوز مشکلاتی در این خصوص وجود دارد).

از چه زمانی این طرح آغاز شد؟

طرح نسخه الکترونیک از خدمات تامین اجتماعی است که اولین بار در سال ۱۳۹۴ و به صورت آزمایشی در استان یزد و با تعداد ۹ پزشک آغاز شد. البته صحبت در خصوص اجرای چنین طرحی، خیلی سال است که مطرح بوده است. کم کم طرح صدور نسخه نویسی آنلاین در کل کشور گسترش پیدا کرد و استان‌های خراسان رضوی، تهران، اصفهان، گیلان و البرز هم جزو استان‌های تحت پوشش قرار گرفتند؛ اما از سال ۹۷ بود که اجرای طرح به صورت عمومی درآمد و از دی ۱۴۰۰ دیگر نسخ کاغذی مورد قبول قرار نگرفت.

با توجه به چالش‌ها و مشکلاتی که این طرح داشته است؛ اما اکنون توانسته مورد استقبال خوبی قرار بگیرد. البته که چاره‌ای جز استقبال و قبول کردن آن نیست؛ اما هر سال بسیاری از چالش‌ها و مشکلات گذشته آن برطرف شده است. با این حال، هنوز بسیاری از زیرساخت‌های نسخ الکترونیک برای همه استان‌ها اجرایی نشده است؛ اما به طور متوسط در هر استانی ۸۰% این طرح اجرایی شده است.

صدور بیش از ۲۵ میلیون نسخه (تا آخر سال ۹۹) از جمله مهم‌ترین دستاوردهای اجرای نسخ الکترونیک است. در سال ۱۴۰۰، حداقل روزانه ۲۵۰ هزار نسخه الکترونیکی در سامانه بیمه تامین اجتماعی صادر می‌شد. در حال حاضر، با توجه به آمار سازمان نظام پزشکی، بیش از ۷۳% بیمارستان‌ها به این طرح پیوسته‌اند.

استقبال وزارت بهداشت و سازمان سلامت از طرح و سامانه نسخه الکترونیک

در سال ۹۹ و مطابق با بند الف ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه، وزارت بهداشت مکلف به عرضه خدمات الکترونیک سلامت شد. همچنین تمامی مراکز درمانی و سازمان‌های مرتبط در این حوزه را مکلف کرد تا از نسخ الکترونیکی استفاده کند. همچنین بر اساس تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۹، سازمان‌های بیمه‌گر پایه درمان را مجبور کرده‌اند تا نسخ الکترونیک را بر اساس کد ملی، مشخصات فردی و شماره نظام پزشکی پزشک و دیگر اطلاعات مورد نیاز صادر کنند.

با توجه به اینکه این طرح توانسته تا باعث کاهش هزینه‌های اضافی روی دوش افراد و شرکت‌های بیمه شود، دسترسی به خدمات را هم بسیار راحت کرده است. وزارت بهداشت بعد از اجرای طرح موفق آمیز نسخه الکترونیک تامین اجتماعی، تمامی سازمان‌های مرتبط و پزشکان را موظف کرد تا از این به بعد، تمامی موارد مربوط به صدور نسخه را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

چگونه دارو در این طرح تهیه می‌شود؟

با اینکه دیگر هیچ دفترچه بیمه‌ای صادر نمی‌شود؛ هنوز تمامی پزشکان به سیستم آنلاین صدور نسخه مجهز نیستند و از این رو نسخه‌ها روی برگ خود یا مجموعه پزشکی می‌نویسند. تنها چیزی که بیمار نیاز دارد، کد ملی است. بعد از ثبت دارو و چگونگی مصرف آن، بیمار به داروخانه مراجعه می‌کند و بعد از اعلام کد ملی، داروهای خود را تحویل خواهد گرفت. اگر هم پزشک نسخه را روی کاغذ نوشته باشد، فقط کافی است تا کد ملی او روی نسخه نوشته شود. داروخانه بعد از ثبت، داروها را به بیمار تحویل خواهد داد.

چگونه نسخه الکترونیکی خود را ببینیم؟

برای دریافت نسخه الکترونیکی باید چه کارهایی انجام دهیم؟ پیگیری نسخه با کد ملی چگونه انجام می‌شود؟ نکته مهم در مورد نسخه الکترونیکی این است که شما می‌توانید بدون داشتن پرینت نسخه الکترونیک و یا حتی مشاهده آن به مرکز درمانی مورد نظر مراجعه نمایید. مرکز درمانی با استعلام کد ملی شما در سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی می‌تواند کلیه نسخه‌های ثبت شده برای شما را مشاهده و مطابق با آن خدمات درمانی و داروهای مورد نیاز را به شما بدهد.

چگونه پزشکان به این طرح بپیوندند و نسخه بنویسند؟

عضو شدن در این طرح و استفاده از این خدمات برای پزشکان خیلی راحت است؛ آن‌ها فقط به یک سیستم و قابلیت اتصال به اینترنت نیاز دارند. بعد کافی است تا در سامانه نسخه الکترونیک ثبت نام و بعد از طریق اپلیکیشن های مخصوص (بعضی شرکت‌ها عرضه می‌کنند) یا سامانه اصلی اقدام به صدور نسخه کنند.

یکی از مهم‌ترین مزایای این طرح برای پزشکان، دسترسی به سوابق دارویی بیمار است تا بدانند که نسخه اصلی مشکلی برای بیمارشان به وجود نمی‌آورد.

پزشکان برای استفاده از سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی لازم است تا به سایت ep.tamin.ir مراجعه کنند. نکته اصلی این است که پزشکان حتماً نباید با سازمان تامین اجتماعی قرارداد داشته باشند. فقط لازم است تا برای صدور نسخه ثبت نام کنند.

مراحل ثبت نسخه الکترونیک توسط پزشکان

پزشکان برای ثبت نام لازم است تا مراحل زیر را بپیمایند:

در ابتدا (همانطور که در بالا هم نوشتیم) نیاز است تا پزشکان وارد سایت ep.tamin.ir شوند. در هنگام ورود، صفحه زیر نشان داده می‌شود:

سایت اصلی ثبت نام پزشکان در طرح نسخه الکترونیک

سایت اصلی ثبت نام پزشکان در طرح نسخه الکترونیک

پزشکان با کلیک روی گزینه وسط می‌توانند وارد سیستم خود شوند.

نام کاربری همان کد ملی پزشک است و گذرواژه، رمزی است که او در هنگام ثبت نام وارد کرده است. پزشکان برای ثبت نام نیاز است تا روی گزینه «ثبت نام پزشکان» کلیک کنند.

پزشک بعد از ورود، با صفحه اختصاصی خودش روبرو خواهد شد. برای ثبت کافی است تا روی گزینه «ثبت نسخه» در منوی سمت راست کلیک کند. بعد از آن نیاز است تا کد ملی بیمار را وارد و بعد روی دکمه «دریافت اطلاعات بیمار» کلیک کند. بعد از کلیک، تحت پوشش بودن یا نبودن بیمار مشخص می‌شود.

در صورتی که بیمار تحت پوشش بود، پزشک می‌تواند به صورت آزاد، نسخه او را ثبت کند.

پزشک می‌تواند با کلیک روی گزینه سوابق بیمار، به تمامی اطلاعات دارویی او دسترسی داشته باشد. به این نکته توجه داشته باشید که وارد کردن شماره تلفن بیمار برای ارسال پیامک به او الزامی است. البته این شماره ثبت شده و در دفعات بعدی نیازی به وارد کردن آن نیست. اگر حساسیت دارویی هم وجود داشته باشد، برای پزشک نشان داده خواهد شد.

برای ثبت نسخه در ابتدا باید نوع آن تعیین شود که شامل موارد زیر است:

نسخه ویزیت

استفاده از این نوع برای موقعی است که فقط نیاز است تا پزشک نسخه ویزیت خود را ثبت کند.

نسخه دارو

این برای موقعی است که پزشک نیاز داشته باشد تا دارویی را هم برای بیمار تجویز کند. در بخش نام دارو، داروهای مورد نیاز را تعیین می‌کند. با کلیک روی ستاره روبرو، بیشترین داروهای تجویزی برای او نشان داده خواهند شد.

بعد از انتخاب نام دارو، پزشک می‌تواند تعداد یا همان دوز مصرف و چگونگی مصرف را تعیین کند. البته به صورت پیشفرض، تعداد و نحوه تعیین شده‌اند و فقط کافی است تا پزشک با چند کلیک، آن‌ها را تغییر دهد.

نسخه خدمات

در این نسخ، خدماتی که از سمت پزشک برای بیمار ضروری است، انتخاب و در نهایت ثبت می‌شود.

نسخه پاراکلینیک

این خدمات شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، ام آر آی، سی تی اسکن، سونوگرافی، فیزیوتراپی و دیگر موارد خدمات پاراکلینیکی است.

لیست نسخ

در این لیست، تمامی نسخه‌ها و دستوراتی که پزشک تهیه کرده است، قابل مشاهده است.

پزشکان غیرطرف قرارداد

برای پزشکانی که غیرطرف قرارداد با بیمه هستند، فقط نیاز است تا کد ملی بیمار را روی سربرگ نسخه‌ای خود بنویسند. بعد بیمار با مراجعه به داروخانه و تحویل آن، می‌تواند دارو را با بیمه تحویل بگیرد.

ثبت نام منشی

منشی برای ثبت پذیرش در سامانه همانند پزشکان می‌تواند از سامانه استفاده کند. البته برای این کار نیاز است تا در ابتدا حساب کاربری برای خود ایجاد کند و بعد پزشک، او را در سامانه خود تعریف و بعد مشخص کند. پزشک با ورود به بخش «مدیریت سیستم»، منشی را در سیستم ثبت نام می‌کند.

بعد از اینکه حساب کاربری منشی توسط پزشک تائید شد، او می‌تواند با ورود به بخش «پذیرش»، پزشک مورد نظر را انتخاب کند. تقریباً تمامی مراحل همانند بالا است؛ اینکه در ابتدا باید کد ملی بیمار ثبت و تحت پوشش قرار داشتن او استعلام گرفته شود.

چالش‌ها و مشکلات نسخه الکترونیک

همانطور که در ابتدای این مقاله هم برای شما نوشتیم، اجرای این طرح هم مانند بقیه با مشکلاتی همراه بود. البته بعضی از مشکلات و چالش‌ها تاکنون برطرف شده است؛ اما بعضی موارد به راحتی قابل برطرف شدن نیستند و نیاز به زمان و مدیریت صحیح‌تر دارند. مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات فعلی نسخ الکترونیک شامل موارد زیر است:

 • کندی و قطعی سامانه که باعث شده است تا بیماران نتوانند نسخه خود را دریافت کنند. البته در مواردی که پزشک به صورت الکترونیکی نسخه را صادر کرده و سیستم داروخانه قطع بوده است، بیمار چاره‌ای جز مراجعه به داروخانه دیگر نداشته است. در حقیقت باید گفت که از مهم‌ترین دلایل این اتفاق، نبود زیرساخت لازم است. متأسفانه قبل از اجرا باید زیرساخت‌ها آماده می‌شد؛ اما به هر حال شاهد تغییرات برای بهینه‌تر کردن این زیرساخت‌ها هستیم.

 

 • حفظ اطلاعات بیمار یکی از دغدغه‌های افراد در این حوزه بوده است. اینکه فردی از جمله پزشک داروخانه یا کارمندان آنجا از اطلاعات بیمار برای هدفی خاص سوءاستفاده نکنند. در این خصوص تدابیری اندیشه شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد؛ اما به هر حال به روزرسانی‌هایی در این حوزه انجام می‌شود.

همکاری در فروش بیمه

چندین نکته در خصوص نسخ الکترونیکی

مراکز درمانی، پزشکان و بیماران باید در هنگام استفاده از سیستم نسخ الکترونیکی شرایط زیر را در نظر بگیرند:

 • نسخ الکترونیکی زمانی ارزش قانونی دارد که امضای الکترونیکی پزشک را داشته باشد.
 • فقط پزشک دارای مجوز و نظام پزشکی و همچنین مجوز امضای الکترونیک و در صورت ثبت نام در سایت سازمان امکان صدور نسخ الکترونیکی را دارد. همچنین بعد از اخذ نماد الکترونیک است که پزشک می‌تواند تعرفه ویزیت الکترونیک را دریافت کند.
 • پزشکان برای صدور نسخ الکترونیکی نیازی به عقد قرارداد با سازمان ندارند.
 • نماد الکترونیک در نظام پزشکی ترکیبی از مجوز سامانه، مجوز طبابت و کارت هوشمند امضای الکترونیک است.
 • پزشکان در صورت داشتن نماد الکترونیک مخصوص می‌توانند از هر نرم‌افزار مشابه تعریف شده در سامانه مجاز برای صدور نسخ استفاده کنند.
 • در صورت قطع اینترنت یا برق، باید صدور نسخ به صورت دستی انجام و در اولین فرصت در سامانه ثبت شود.
 • برای ویرایش نسخه نیاز به مهر و تائید مجدد است.
 • دسترسی به نسخه‌های قبلی بر اساس قابلیت نرم‌افزار تعیین خواهد شد.
 • در صورتی که پزشکی با مشکلات فنی از جمله گم کردن امضای الکترونیک مواجه شد، در همان سایت و از طریق میز کاری می‌تواند مشکلات خود را حل کند. در غیر این صورت باید با واحد فنی سازمان تماس بگیرد.
 • اگر کد ملی بیمار توسط سایت شناسایی نشد (در صورت درست وارد شدن کد ملی)، بیمار خود باید با مراجعه به سازمان، این مشکل را برطرف کند.
 • پزشک می‌تواند در قسمت تاریخچه ارائه، به داروهای تحویل داده به او توسط داروخانه دسترسی داشته باشد.
 • در خصوص اینکه پزشک از طریق سیستم به نسخه های قبلی دسترسی دارد یا خیر، اطلاعات دقیقی نداریم؛ اما حداقل به داروهای تجویزی خود در سامانه مخصوصش دسترسی دارد.

نسخه الکترونیک هنوز اول راه خود است و مسلماً با چالش و مشکلاتی روبرو خواهد بود؛ اما کم کم این چالش‌ها و مشکلات در حال برطرف شدن است. هرچند زمان می‌برد. به هر حال هنوز مشکلات مربوط به افزایش نرخ داروها پابرجا است. از این افراد می‌توانند با خرید بیمه تکمیلی هزینه‌های دارویی و درمانی خود را بسیار کاهش دهند یا حتی صفر کنند. در این مطلب سعی کرده‌ایم تا اطلاعات کاملی در خصوص نسخ الکترونیک را بنویسیم؛ اما واقعاً بعضی مشکلات هستند که برای برطرف کردن آن‌ها حتماً باید به سازمان مربوط مراجعه کرد. اگر سؤال یا نکته‌ای در خصوص نسخ الکترونیکی تامین اجتماعی داشتید تا حد ممکن به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
دکتر بهار
۱۰ تیر ۱۴۰۳

با سلام . در حال حاضر فقط یک نسخه برای بیمار ثبت و کد رهگیری برای او ارسال می شود . اگر نیاز به نسخه دوم باشد سیستم آن را در یک روز قبول نمی کند. در این صورت چه راهکاری برای ثبت نسخه دوم برای بیمار وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ این مورد را باید از طریق سیستم مدیریت درمان تامین اجتماعی پیگیری کنید.

person
م.م
۲۸ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر..خواستم بدونم داروهایی ک از طرف پزشک ثبت شده و دارو توسط بیمه از داروخانه تهیه شده آیا برای سرپرست خانوار قابل مشاهده است؟ و اینکه مدت زمان پاک شدن نسخه از سیستم چقدر هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛‌ نسخه برای سرپرست خانوار قابل مشاهده نیست.

person
علی
۱۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام من به پزشک خانواده مراجعه نکردم اما برای من وخانواده ام نسخه صادر شده آیا پزشک خانواده همچین اجازه ای دارد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ ایشان چنین اجازه‌ای ندارد.

   person
   تار
   ۰۲ تیر ۱۴۰۳

   سلام اعتبار زمانی ازمایشاتی که پزشک می نویسد چقدر است فرض پزشک هر سه ماه وقت میدهد ایا نسخه ازمایش ب
   رای سه ماه اعتبار دارد

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ تیر ۱۴۰۳

    بله؛ نسخه‌های الکترونیک تا ۳ ماه اعتبار دارند.

person
رسولی
۱۳ خرداد ۱۴۰۳

ضمن عرض سلام و خسته نباشید بابت مطالب مفید وبسایت
بنده امروز پیامکی مبنی بر کد ثبت جلسه فیزیوتراپی دریافت کردم در صورتی که نسخه ای در این مورد نداشتم و کاملا اتفاقی این پیامک را دریافت کردم.
آیا در این خصوص باید اعتراضی ثبت کنم؟ از چه طریق باید پیگیری کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ احتمالا این پیام به اشتباه برای شما ارسال شده است و نیازی به پیگیری نیست.

person
ندا
۱۲ خرداد ۱۴۰۳

سلام دکتر برای ۲۰ خردادازمایش نوشته،اما برام پیغامی نیومده،ممکنه بعد از ۲۰ خرداد ازمایشم فعال بشه و بتونم انجامش بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  ندا عزیز؛‌ شما باید کد پیگیری نسخته مربوطه را دریافت کنید و در تاریخ مقرر به آزمایشگاه مراجعه نمایید.

person
کاربخش
۰۷ خرداد ۱۴۰۳

میگم کد ام‌آرآی و فیزیوتراپی می‌تونه یکی باشه یعنی با یه کد هم بتونی فیزیوتراپی نوبت بگیری هم ام‌آرآی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  در صورتی که پزشک هر دو را با یک کد ثبت کرده باشد، می‌توانید با یک کد برای هر دو نوبت دریافت کنید.

person
مریم
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام
اگر جواب آزمایش رو تحویل بگیریم آیا باز هم روی سیستم آزمایشگاه جوابی باقی میمونه یا پاک میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

  مریم عزیز؛ پاسخ آزمایش ارتباطی با نسخه الکترونیک ندارد و به سیستم آزمایشگاه بستگی دارد.

person
رحیم
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام
از تاریخ صدور نسخه الکترونیک آزمایش(تامین اجتماعی) تا چه مدت مهلت اعتبار دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  بسته به نوع نسخه، بین ۱ الی ۳ ماه اعتبار دارد.

person
م – ن
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

با سلام ، در خصوص صدور نسخه الکترونیک آیا در مراجعه به پزشک و صدور نسخه دارو و نسخه عکسبرداری ونسخه دارو آیا فقط یک کد دستوری برای آنها صادر میگردد یا نه ؟ تامین اجتماعی

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ نحوه ثبت نسخه الکترونیک به شکل زیر است:
  پزشک نسخه را در منوی تامین اجتماعی با رمز خودش ثبت می‌کند و یک کد به بیمه‌شده (بیمار) جهت پیگیری ارائه می‌دهد.

person
مجید
۲۷ فروردین ۱۴۰۳

سلام .میخواستم بدونم میشه دکتر دارو تجویز کنه ۲عدد بعد داروخانه ۱ روبهم بده میگن چون سهمیه هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  مجید عزیز؛ از مسئول داروخانه سوال بفرمایید. اگر نسخه شما بعد از گرفتن یکی از داروها پاک نشود، مشکلی وجود ندارد. می‌توانید دارو دوم را بعد باز شدن مجدد سهمیه دریافت کنید. فقط کد پیگیری نسخه مربوطه را نزد خود نگه دارید.

person
مریم.ش
۲۷ فروردین ۱۴۰۳

سلام، امروز رفتم ۳ تا آزمایشگاه.هر سه بهم گفتن که سامانه برام خطای ثبت اطلاعات میده. علتش چیه؟ پارسال رفتم از طریق تامین اجتماعی پیگیر شدم و گفتن هیچ مشکلی نیست. چند وقت پیش برای عکس opg و تحویل دارو که مراجعه کردم مشکلی نبود ولی همیشه برای آزمایشگاه مشکل پیدا می کنم. نسخه پزشک هم مشکلی نداره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  وجود اختلالاتی مثل قطعی اینترنت یا شلوغی سیستم هنگام استفاده همزمان در مراکز درمانی، می‌تواند دلیل بروز چنین مشکلاتی باشد.

person
zt
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام ، یه سوالی دارم ، ویزیت پزشک یا بینایی سنجی و شنوایی سنجی از اعتبار بیمه شخص کم می کنه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام بر شما؛ خیر، تاثیر ندارد.

person
کارمند
۲۱ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر
ببخشید جدیدا که دکتر به جای دادن نسخه کد بهمون میده
باید چه جوری نسخه رو گیر بیاریم من برای بیمه تکمیلی نیاز دارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ دیگر برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی نیازی به نسخه فیزیکی نیست. ارائه فاکتور مهر شده توسط داروخانه کفایت می‌کند.

person
Mohammadi
۲۰ فروردین ۱۴۰۳

نسخه الکترونیک دخترم رو میخوام چک کنم ولی بالا۱۸ سال است و تکفل منه با این حساب در قسمت نسخه الکترونیک من فقط کد ملی های موجود کد ملی خودم و فرزندان زیر ۱۸ سالم هستند و کد ملی دختر بزرگم و همسرم نیست برای پیگیری نسخه ها

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ جهت پیگیری به مدیریت درمان تامین مراجعه کنید.

person
ژینا
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام آیا برای ازمایش آزاد هم از طرف بیمه اس ام اس میرود؟ در سیستم ها ثبت میشود؟ اگر ثبت میشود تا چه مدت میماند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  بله؛ ژینا عزیز، برای آزمایش آزاد هم پیامک ارسال شده و برای همیشه در سیستم ثبت می‌شود.

person
رز
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام ، کسی جز خودمان می‌تواند به سابقه پزشکی و بیمه ما دسترسی داشته باشد؟ برای دسترسی چه چیز هایی لازم است

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  بله؛ پزشک و کارمندان تامین اجتماعی امکان دسترسی به سوابق پزشکی بیمه‌گزاران را دارند.
  برای دسترسی این افراد تنها کد ملی شما کافی است.

person
sana
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر
بنده ۱۴۰۲.۱۱.۲۳دکتر رفتم برام اسکن نوشتن میخاستم نوبت اسکن بگیرم میگن با این کد رهگیری نسخه ای نیس، الان (۱۴۰۳.۱.۱۴)وارد نسخه های من داخل سامانه میشم میگه نسخه ای نیس
دکتر نسخه رو ثبت نکرده یا وارد سال جدید شدیم نسخم پاک شده ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  ثنا عزیز؛ نسخه الکترونیک تصویر برداری تا ۳ ماه در سیستم باقی می‌ماند. اگر نسخه ای داخل سیستم نیست، احتمالا دکتر نسخه را ثبت نکرده است.

person
مریم
۱۱ فروردین ۱۴۰۳

سلام، روزتون بخیر. نسخه الکترونیک رادیولوژی در بیمه سلامت چه مدت اعتبار داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  با سلام؛ نسخه الکترونیک رادیولوژی در بیمه سلامت ۳ ماه اعتبار دارد.

person
علی
۰۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام.دکتر برام آزمایش نوشته تا کی میتونم اون آزمایش رو انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  نسخه ها حدود دو ماه در سیستم باقی می مانند.

person
رضا
۲۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام اگر داروخانه در محاسبه مبلغ نسخه اشتباه کند آیا از روی اطلاعات نسخه ی مریض میتواند با مریض تماس بگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
مهدی
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام . من یه نسخه داشتم که دکتر برام داروی گلوتریو نوشته ود و تعدادشم ۹۰ تا بود ولی داروخانه گفت ما ۶۰ تا گلوتریو داریم توی قسمت ارائه ۶۰ تا زدن و تحویل دادن گفتم ۳۰ تای بعدیشو میتونم جای دیگه بگیرم؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از طریق داروخانه پیگیری کنید.

person
ارزو
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام ۱ سال پیش دکتر برام نسخه نوشت الان شکایت کردم براش و محکوم شده الان اعتراض زده که این بیمار پیش من نیامده و من نسخه رو از داروخانه ای که دارو رو گرفتم تحویل گرفتم ولی اسم پزشک تو برگه دارو ها نیست علت ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص باید از نظام پزشکی و مراجع قضایی کمک بگیرید یا با یک وکیل یا مشاور حقوقی مشورت نمایید.

person
سامان
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام خدمت شما وقت بخیر.سوال داشتم که ایا پزشک عمومی میتواند تجویز هر دارویی برای بیمار بکند مثل دارو های روانشناسی و صد اظطراب؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می تواند برخی داروها را برای بیمار تجویز نماید. البته بهتر است برای دریافت خدمات بهتر به پزشک مرتبط مراجعه نمایید.

person
مهدی
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام من یه ازمایش دکتر برام نوشته و هزینه ای که از من گرفتن برای ازمایش ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومن است ولی چیزی که تو سامانه نسخه الکتورونیکی هستش و قیمتش درج شده جمعش شده ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومن میخواستم ببینم این تفاوت قیمت برای چیه و ایا معقول هستش و اگه قیر قانونی هستش چجوری پیگیری کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع از طریق واحد درمان بیمه پیگیری کنید.

person
فرزانه
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

من الان سالهاست یه قرص هر شب مصرف میکنم قبل از نسخه الکترونیکی همیشه دکتر چند تا نسخه برام می‌نوشت وهر ماه سر تاریخ داروهامو می‌گرفتم ولی الان مجبورم هر ماه برای نوشتن دارو برم دکتر وقت بگیرم و ساعت ها معطل بشم میشه بگید چه کارکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با پزشک خود در این رابطه مشورت نمایید اگر راه حلی داشته باشد به شما اطلاع می دهد.

person
دانیال نیامدپور
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام.
طرح خوبی است .

person
امیر
۲۶ بهمن ۱۴۰۲

من از داخل نرم افزار تامین تجتماعی استعلام نسخه الکترونیکی رو گرفتم و با فاکتوری که داروخانه بهم داده بود مقایسه کردم، ولی متاسفانه قیمت داروهایی که داخل نسخه الکترونیکی نوشته خیلی کمتر از قیمت فاکتور داروخانه است. و جالب اینجاست که قسمت سهم سازمان که باید بیمه پرداخت کنه درسته و مشابه همن ولی مبالغی که سهم بیمار باید پرداخت بشه بسیار زیادتر از نسخه الکترونیکی داخل سایت تامین اجتماعی هستش. علت چی میتونه باشه، آیا داروخانه ها با فاکتورسازی گرانفروشی میکنن؟ از چه طریق میشه پیگیری کرد این مورد را؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق مدیریت درمان تامین اجتماعی می توانید پیگیری کنید.

person
aylin
۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
ایا میشه نسخه رو در ازمایشگاه شهر دیگری هم انجام داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید نسخه را در آزمایشگاه دیگری نیز انجام دهید.

person
سعید
۱۵ بهمن ۱۴۰۲

برای داروی خاص به مرکز اسناد تامین اجتماعی رفتم ولی تایید نکردند و گفتن جدیدا اعتبار نسخه دارو یک ماه شده و باید دوباره به پزشک مراجعه کنید. در حالی که پزشک اعتبار نسخه رو دو ماه ثبت کرده بود.

person
هُرُقُل
۰۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام علیکم . ببخشید بنده خودم سرپرست هستم والان خواستم پرینت بگیرم از سوابق پزشکی ونسخه های خودم که مشکلی نداشتم گرفتم الان برا خانمم امدم بگیرم بهم میگه فقط برای ۱۸ سال ، خب الان باید چکار کنم ؟ وخانمم سیم کارتش هم به نام خودمه ویکیش هم فکر کنم به نام خواهرشه . ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ایشان باید خودشان برای دریافت سوابق پزشکی اقدام نمایند. در صورتی که با شماره همراه خودشان نمی توانند سوابق را دریافت کنند بهتر است به صورت حضوری برای حل این مشکل اقدام نمایید.

person
روح افزا
۰۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام، به چه صورت میتونم متوجه بشم که بیمه هزینه دارو رو پوشش میده؟ اگر تو لیست داروها باشه با کد رهگیری یعنی دارو رو بیمه پرداخت میکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در زمان تحویل نسخه در داروخانه به شما اطلاع می دهند که داروها تحت پوشش بیمه است یا خیر. بله از طریق کد رهگیری یا لیست داروها نیز می توانید متوجه شوید.

person
سید
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

با سلام و عرض ادب
برای تهیه دارو به داروخانه مراجعه کردم ولی داروخانه می‌گفت کد رهگیری لازم است، در صورتی که دفعات قبل چنین موردی نبود و با کد ملی هم نسخه رو میدانند …..

person
مرضیه
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام. من یه نسخه دارم ولی نمیخوام تهیش کنم. چجوری باطلش کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نیازی نیست کاری انجام دهید. دو ماه بعد نسخه شما از سامانه حذف می شود.

person
عادل
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام ایا با تمام شدن اعتبار بیمه خدمات درمانی اطلاعات و نسخ از سامانه پاک میشوند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اطلاعات نسخه ها بعد از چند ماه به صورت خودکار پاک می شود.

person
مبی
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام خواستم بدونم از یک نسخه ساده نه الکترونیکی چند بار میشه بدون رفتن به پزشک استفاده کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از هر نسخه یکبار می توانید استفاده کنید.

person
Fatemeh
۲۳ دی ۱۴۰۲

سلام‌برای‌دریافت‌هزینه‌داروبیمه‌تکمیلی‌نسخه‌الکترونیک راقبول‌میکنه‌یابایدنسخع‌کاغذی‌ازدکترگرفت

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نسخه الکترونیکی هم معتبر است.

person
مهرداد
۲۲ دی ۱۴۰۲

سلام اطلاعات نسخه و ازمایشگاه ها تا چه وقت روی سامانه های پرشکی و بیمه خدمات درمانی باقی میمونه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اطلاعات معمولا چندماه باقی می ماند.

person
مینا طاهری
۲۲ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
ایا انجام ازمایش به صورت ازاد و با کد ملی در سیستم های بیمه و پزشکی ثبت میشود؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله ثبت می شود.

   person
   سااره
   ۰۲ بهمن ۱۴۰۲

   سلام وقتتون بخیر . نسخه الکترونیک ازمایش یا دارو
   بعد از انجام از سیستم بیمه پاک میشود؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    خیر، بعد از ۲ ماه پاک می شوند.

person
عادل
۱۹ دی ۱۴۰۲

سلام ، نسخه الکترونیکی افراد زیر هجده سال را کجا میشه دید؟ برای بچه ها هنگام ثبت نام در تامین من شماره همراه پدر را زدیم قبول نکرد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
mm
۱۶ دی ۱۴۰۲

با سلام ببخشید من کارهای بیمه ای آزمایشگاه را انجام میدم ولی در ثبت تشخیص شماره نظام موسس را وارد کردم و ایشون ایران نیستن بنظر شما مشکلی از سمت تامین برای آزمایشگاه پیش میاد
الان حدود سه ماهه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله مشکل ایجاد می شود وقتی این شخص اصلا در آزمایشگاه نیست چطور از شماره آن شخص استفاده میشود.

person
زیبا
۱۳ دی ۱۴۰۲

سلام ببخشید جاری من توبیمارستان کارمیکنه،یه روز به بهانه رفتن به گردش یک روزه کدملی خودم وشوهر رو گرفت،اما در گردش از هرکسی پرسیدم گفتن کدملی لازم نبود،فقط تعدادنفرات رومیخواستن،میخواستم بدونم الان ایشون میتونن به پرونده پزشکی مادست یابند یا برای منظور دیگری کدملی روگرفتن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
پری
۱۳ دی ۱۴۰۲

سلام من ازمایش رماتیسم دارم دکترم درشهرستانه وثبت کاغذی کرده ولی ب ازمایشگاه درتهران ک مراحعه میکنم ارور میزنه باپزشک عمومی وداخلی ازمایشموثبت کرداماهزینه ازمایش خهلی زیادشدایامشکل ازاینه ک دکترمختصص نیس یامشکل جای دیگس ممنون میشم بگیدک ازمایشات خاص مث رماتیسم تراکم استخوان برای ثبت بایدحتمادکترمتخصص باشه یافرقی نمیکنه چون من بدکترم دسترسی ندارم ودورم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  آزمایشات باید توسط پزشک در سامانه ثبت شود. در غیر این صورت باید خودتان هزینه را پرداخت کنید و سپس فاکتورها را به پزشک ارائه دهید.

person
….
۰۲ دی ۱۴۰۲

بعضی از دارو ها سبز نشون داده میشن بعضی سفید بعضی قرمز
این به چه معناست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  رنگ سبز برای داروهای بیمه ای و قرمز داروهای غیر بیمه ای هستند.

person
۰۲ دی ۱۴۰۲

سلام کد رو گم کردیم و پیامکی هم مبنی بر این ک این شماره نسخه هست رو هم دریافت نکردیم و بیمه هم بیمه خدمات درمانی هست . حالا چکار کنیم چجوری میشه کد رو بازم دریافت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر پزشک به درستی کد را در سامانه ثبت کرده باشد، می توانید با مراجعه مجدد به پزشک می توانید کد مربوطه را دریافت کنید.

person
فرفر
۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام پزشک متخصص پول ویزیت آزاد ۲۰۰هزار تومن میگیره بعد از بیمه برام پیام میاد ویزیت الکترونیک توسط فلان دکتر ثبت شد یعنی هم از خودم پول آزاد میگیره هم دوباره از بیمه می‌گیره 🫤

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هزینه ویزیت شما در واقع پس از کسر شدن سهم پرداختی از طرف بیمه است و در واقع مبلغی که پرداخت میکنید سهم شما از ویزیت است. با این حال برای اطمینان از پوشش بیمه، به مراکز طرف قرارداد مراجعه کرده و با ارائه‌ی معرفی نامه و یا دفترچه بیمه درمانی، پیگیری های لازم را انجام دهید.

person
FT
۳۰ آذر ۱۴۰۲

سلام . دکتر برام ۸ آذر ماه آزمایش کامل نوشته تا کی میتونم برم آزمایش رو انجام بدم تا چند وقت این نسخه آزمایش من اعتبار داره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدت زمان اعتبار این نسخه ها دو ماه است. این مدت زمان اعتباری از وقتی شروع می گردد که نسخه نوشته می شود.

person
Mr۷۸
۲۷ آذر ۱۴۰۲

سلام.دکتر برام آزمایش نوشته تا کی میتونم اون آزمایش رو انجام بدم ؟چقدر وقت داره ؟ ۱۴ آذر برام ثبت کردن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اعتبار نسخه ها حدود یک الی دو ماه است.

person
زهرا
۱۶ آذر ۱۴۰۲

سلام نسخه الکترونیک بیمه سلامت روستایی تا چند وقت اعتبار دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نسخه‌های الکترونیکی مدت زمان محدودی در سامانه ثبت می شوند.

person
Kalhor
۰۸ آذر ۱۴۰۲

سلام
پدر من روزی ۶عدد قرص ایزیکام مصرف میکند در طول مصرف دارو تمام کردن و مجبور به خرید از طریق نسخه جدید شدیم که دکتر دز مصرفی رو اشتباها روزی یک عدد ثبت کردن الان نمیتونم نسخه جدید رو تهیه کنم ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مجددا به پزشک مراجعه نمایید.

person
حسن
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام داروخانه میتواند ببینه که بیمه ازکجا واریز میشه مثلا بیمه بیکاری یاجای مشخص ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر داروخانه به این اطلاعات دسترسی ندارد.

person
فاطمه
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام. من بیمه خدمات درمانی از سمت پدرم هستم و پیامک ویزیت‌ها و نسخه‌هام برای پدرم میاد. ما جدا از هم زندگی میکنیم و خیلی از مواقع بهم دسترسی نداریم. ممکنه راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم کاری کنم که نسخه‌ها برای خودم پیامک بشه، لطفاً ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  امکان این کار وجود ندارد.

person
Mah
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام هنگام مراجعه به داروخانه میشود فقط یکی از داروهای نسخه را گرفت؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله می توانید هر دارویی را که نمی خواهید خریداری نکنید.

person
Pani
۲۵ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، من محل کارم کنار یه داروخانه هست که باهاشون همکاری داریم و همدیگه رو میشناسیم، یه بار برای نسخه خواهرم علاوه بر کدملی ، ازم درخواست شماره همراه کردن وگفتم شماره ت رو بگو از امشب سایت تامین اجتماعی شماره میخواد ! که من جلوشون گارد گرفتم و گفتم برام عجیبه که همیشه فقط کدملی لازم بوده ولی الان .. که گفتن یه شماره بگو حالا از هرکی ! ومنم شماره ی پدرم رو دادم که هیچ ربطی به بیمه ی خواهرم که تحت کفالت شوهرش هست نداره . خواستم بپرسم واقعا اون شماره برای سایت لازم بوده…؟! ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله شماره تلفن برای بیمه لازم است.

person
صالح
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من چند روز پیش به پزشک ارتوپد در شهر خودم مراجعه کردم و ویزیت شدم و برام سواله نسخه الکترونیک من اصلا به اسم ایشون نیست بلکه به اسم دکتر دیگری که متخصص ارتوپد در تهران هستن صادر شده و این برام سواله و هر چی اسم این پزشکی که پیش ایشون رفتم پزشک عمومی هست ممنون میشم پاسخ بدین به این سوال

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نسخه الکترونیک باید به نام پزشک صادر شود.

person
بابائی
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام نسخه همسرم چطوری باید ببینم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام. از طریق سامانه تامین اجتماعی و ثبت نام در قسمت مشاهده نسخه های الکترونیکی تامین اجتماعی می توانید نسخه ها را مشاهده کنید.

person
حدیث
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام.بچه هام مریض بودن پیش دکتر بردم اما خوب نشدن.تا چند وقت بعد از ویزیت شدم .دوباره میتونم بدون ویزیت به همون پزشک مراجعه کنم .این قانون هست اگر هست توضیح بدید ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. خیر بدون پرداخت ویزیت نمی توانید به پزشک مراجعه کنید.

person
ورونیکا
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر. آیا مصرف دارو های اعصاب و روان برای کار در ایران و یا مهاجرت مشکل ساز است و امکان قادر نبودن به فعالیت در آن زمینه فراهم نیست یا نه مشکلی ندارد؟ و اینکه اگر دارویی دو ماه بعد از ثبت در سایت حذف شود از همه جا و برای همیشه حذف میشود و یا سازمان های دارای قدرت مثل سازمان اطلاعات و دارو و علوم پزشکی می‌توانند حتی بعد از حذف شدن سابقه به آن دسترسی داشته باشند با وجود اینکه چند ماه یا حتی چند سال از آن گذشته باشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  در مورد این موضوع به این شکل نمی توان نظر داد. به نوع دارو و وضعیت جسمی بیمار بستگی دارد. بله در صورت حذف از همه جا حذف می شود.

   person
   ورونیکا
   ۱۱ آبان ۱۴۰۲

   ممنون

person
حبیب
۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام. چرا نسخه همسرم نمایش داده نمیشه،فقط نسخه بچه ها هستش .

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نسخه ها بعد از گذشت حدود دو ماه از سامانه حذف می شوند.

person
مهدی
۲۴ مهر ۱۴۰۲

سلام.ببخشید آیا دکتر به نسخه های بیمار که توسط پزشکان دیگر نوشته شده دسترسی دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مورد اطلاعی نداریم.

person
محسن
۲۳ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
ببخشید اگر ما ب پزشک متخصص مراجعه کنیم آیا حتما پیامک ویزیت و نسخه برای بیمه شده اصلی یعنی سرپرست خانوار ارسال میشه؟
ممکنه از پزشک درخواست کنیم اطلاعاتی وارد سیستم نکنند تا پیامک برای سرپرست خانوار ارسال نشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله پیامک مربوطه برای بیمه شده اصلی ارسال می شود. خیر پزشک باید نسخه را در سامانه ثبت نماید.

person
k
۰۹ مهر ۱۴۰۲

یک هفته پیش پزشکی برای چند مورد یک آزمایش نوشتند و من الان جواب آزمایش رو به صورت کاغذی دارم ولی هنگام مراجعه به سایت گفته شده برای مشاهده جواب آزمایش تو قسمت مورد نظر می گه اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد؟ مشکل از چی می تونه باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمالا ازمایشگاه بعد از چند روز نتایج را پاک می کند.

person
پرویز
۰۸ مهر ۱۴۰۲

باسلام.نسخه چه مدت در سامانه می ماند.چون برای ازمایش بعد چند ماه رفتم گفتن درسامانه نیست و باید آزاد حساب شود.تشکر.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حداکثر مدت زمانی که نسخه در سامانه تامین اجتماعی می ماند ۲ ماه است.

person
نیلوفر
۰۷ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر ، میخواستم ببینم داروهایی که میگیریم با نسخه الکترونیکی آیا تو سوابق تامین اجتماعی باقی میمونه یا پاک میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدت زمان اعتبار نسخه های الکترونیک دو ماه است.

person
حسین
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام
آیا میشود دارویی را از داروخانه استان دیگر تهیه کرد
دارویی که طی چندسال همیشه مصرف می کنم و طبق سهمیه دریافت می کنم دراستان مازندران موجود نیست ولی اصفهان هست
ولی داروخانه نمی دهد ؟
آیا همچین قانونی داریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم باید از هلال احمر بپرسید.

  person
  نیلوفر رضایی
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  ینی برای کسایی که می‌خوان مهاجرت کنن سوابق نسخ بیمه مشاهده نمیشه ؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۸ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر سوابق بیمه شما از بین نمی رود.

person
جواد سروش
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

اگر داروخانه دارو رو در سیستم ثبت کنه که تحویل داده کلا نسخه از سایت پاک میشه؟

  person
  نیلوفر
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  برای مهاجرت اگر بخوان سلامت یه فرد رو تایید بکنن به سابقه بیمه اش نیاز دارن ؟ با دفترچه من کسی داروی اعصاب گرفته می‌خوام ببینم روی تایید مهاجرت من تاثیر داره یا نه

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۹ مهر ۱۴۰۲

   سلام
   خیر دوست عزیز تاثیری ندارد فقط در صورتی که پزشک سفارت گزارش دهد ممکن است ایراد بگیرند.

person
اشرف فرخی
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام.وقت بخیر .وقتی نسخه مینویسم پیام میده امکان ثبت نسخه بدون جزییات وجود نداره منظورش کجای نسخه است

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. باید مشخصات بیمار، شماره ملی، مشخصات پز شک و داروها را کامل پر کنید.

person
فریده بانو
۱۲ مرداد ۱۴۰۲

با عرض سلام
آیا ویزیت پزشکی که چند ماه پیش مراجعه داشتم
برای یک پزشک دیگر قابل مشاهده است که بخواهم نسخه را تکرار کنه کد رهگیری هم موجوده ممنون میشم سریع جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر

person
رضائی
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

باسلام پزشک اورولوژ نسخه کاغذی برای پت اسکن نوشته ولی کد پیگیری نمیده ؛ بیمار هزینه سنگین انرا باید پرداخت کند. آیا دکتر موظف نیست نسخه الکترونیک با کد پیگیری صادر کندتا بیمار بتونه از بیمه استفاده کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. از پزشک بخواهید نسخه را در سامانه ثبت نماید. البته بعد از پت اسکن می توانید مدارک را به بیمه ارائه کنید تا هزینه ها را به شما برگرداند.

person
A
۰۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من وقتی برای بیمارام نسخه ثبت میکنم کد رهگیری هم ارائه میشه مثال وقتی بیماری به آزمایشگاه مراجعه میکنه نشون میده که هیچ خدماتی دریافت نکرده ولی در سوابق بیماران توسط خود من قابل مشاهده هست و وقتی ما با ۱۴۲۰ تماس میگیریم میگن که ثبت شده . ولی آزمایشگاه یا داروخانه قادر به دریافت نسخه نیست در این مورد چه باید بکنیم؟(خودم کارشناسی مامایی هستم)

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. در سامانه نسخه الکترونیک همه چیز را کنترل کنید. سپس اگر مشکل از سامانه نبود به تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
محمود وفایی
۳۰ تیر ۱۴۰۲

سلام
مشکل مثانه داشتم رفتم دکتر در مطب عمل سیتوسکپی انجام دادم و بیش از ۴میلیون تومان دکتر از من گرفت به غیر از هزینه ویزیت، گواهی هم داد متاسفانه وقتی به ببمه تکمیلی خافظ مراجعه کردم گفتند این عمل در مطب غیر محاز است و امکان پرداخ وجود ندارد چون بخشنامه وزرات بهداشت و درمان هست ، خیلی جالبه این عمل تشخیصی رو عموم ارولوژها در مطب انجانم می دن اگر غیر فانونی هست چرا برخورد نمیشه بیچاره مریض که قربانی هست لطفا پی گیری کنید برای بنده دکتر عاملی ارولوژ در تهران انجام داده

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله درست است. به بیمه مرکزی و نظام پزشکی اطلاع دهید.

  person
  Mas
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۲

  سلام تروخدا جواب منم بدین
  یکم بهمن دکتر واسم آزمایش و سونو نوشته اگه هشت اسفند
  برم
  هنوز تو سیستم تامین اجتماعی هست یا پاک میشه؟به دلایلی نمیتونم این ماه برم

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   نسخه ها حدود دو ماه در سامانه باقی می مانند.

person
Rohan
۲۰ تیر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
دیروز صبح با مراجعه به دکتر درخواست نوشتن آزمایش و سونوگرافی کردم
و امروز صبح با رفتن به آزمایشگاه گفتن ک هیچ نسخه ی پزشکی موجود نیست
میشه با نوشتن نسخه به دلایلی ثبت نشده باشه؟و اینک اگر اینطور باشه دکتر متوجه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. احتمالا در سامانه ثبت نشده است. لطفا با پزشک خود این موضوع ر ا در میان بگذارید.

   person
   فرزاد
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

   سلام من برای استعلاجی شرکت میگن باید ثبت کنین تو سازمان تامین اجتماعی چجوری انجام میشه اسکن کردن؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    باید به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه نمایید تا استعلاجی را برای شما ثبت نمایند.

person
Rohan
۲۰ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
دیروز صبح با مراجعه به پزشک درخواست نسخه آزمایش و سونوگرافی کردم
امروز صبح آزمایشگاه رفتم اما گفتن هیچ نسخه پزشکی برام ثبت نشده آیا میشه پزشک ننوشته باشه یا اینک مشکل اینترنتی پیش اومده باشه؟
ممنون میشم جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. لطفا با پزشک خود این موضوع را مطرح کنید.

person
گل گل
۱۹ تیر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
یه سوال داشتم در مطب وقتی میخوام برای بیماری که روستایی هست دارو تجویز کنیم بعد ازتایید و ثبت وقتی به داروخانه می‌رود می گویند نسخه ثبت نشده یا هیچ چیزی نشون داده نمیشه ولی اگر با بیمارستان دولتی نسخه ثبت شود برای این افراد داروخانه می تواند داروها را ببیند یا ثبت شده
چیکار باید کرد
بیشتر برای افرادی که بیمه روستایی هستند چنین مشکلی دارند

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید از طریق اداره بیمه سلامت این مشکل برطرف شود.

person
A
۱۴ تیر ۱۴۰۲

سلام.آزمایش تا چه مدتی تو سوابق بیمه میمونه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. تا مدت زمان اعتبارش

person
Eli
۱۱ تیر ۱۴۰۲

ماه گذشته به پزشک مراجعه کردم و دارو. و آزمایش نوشتن ، بیمه خودم قطع شد و تحت پوشش همسرم رفتم ، نسخه الکترونیکی روی کد ملی من ثبت می ماند یا باید مجدد ثبت شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  باید مجدد ثبت شود.

person
مرضیه
۰۵ تیر ۱۴۰۲

سلام، میخواسنم بدونم با بیمه خدمات درمانی میشه به صورت انلاین ویزیت شد و نسخه الکترونیکی دریافت کرد؟ منظورم نسخه با تعرفه آزاد هستش

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام بله

person
ب.ا
۳۱ خرداد ۱۴۰۲

سلام دکتر ۴ تا دارو نوشته بود دوتاش را یک ماه پیش گرفتم دوتاش این ماه میتونم بگیرم یا دوباره باید نسخه بنوسن

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. احتمالا باید مجددن نسخه را تهیه کنید اما بهتر است قبل از مراجعه به پزشک برای دریافت نسخه، از داروخانه سوال بفرمایید.

person
amir
۲۸ خرداد ۱۴۰۲

باسلام
به دلیل بیماری دیابت چندساله همسرم، همیشه طبق دستور و نسخه پزشک و طبق بازه زمانی پس از به اتمام رسیدن دارو، زیپمت تهیه میشد، اما اینبار داروخانه دوبار در بازه های زمانی متفاوت میگن که دارو برای همسر من بسته شده و اجازه خرید نداره، میشه راهنمایی کنید لطفا

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. متاسفانه در این زمینه نمی توانیم کمکی کنیم. منتها شما می توانید به هلال احمر مراجعه کنید تا در صورت موجود بودن دارو بتوانید در صف دریافت آن قرار بگیرید.

  person
  فاطمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام من ام آر آی دکتر برام نوشتن بخاطر شرایطی تا نوبتم شده از وقت انقضا نسخه گذشته آیا دوباره باید به پزشک ارتوپد مراجعه کنم و نسخه الکترونی
  ک جدید ثبت بشه؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیزپ
   بله در صورتی که انقضای نسخه شما گذشته است باید مجددا برای دریافت نسخه اقدام کنید.

person
ماهان
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

با سلام من یک بار با کد رهگیری برای ام آر آی مراجعه کردم اما در آن خطا وجود داشت و باید دوباره انجام بشود! آیا میشود با همان کد رهگیری دوباره به ام آر آی مراجعه کنم؟یا باید کد رهگیری جدید بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید از آن مرکز سوال بفرمایید. اما احتمالا به کد جدید نیاز دارید.

person
مهمان
۰۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام.پزشک متخصص ۱۵۰ حق ویزیت دریافت میکنه. به علاوه قبل از ویزیت ۱۵۰ هم بابت تزریق زیرجلدی داروی کمیاب دریافت میکنه.یعنی برای ده ثانیه تزریق ۱۵۰ میگیره. آیا دریافت این هزینه قانونیه؟تا جایی که میدونم مشمول بیمه هم نمیشه، و جای دیگه‌ای هم نمیشه رفت چون اگه دارو تلف بشه، بیمار مجبوره دارو را آزاد بخره.بیمارستانهای خاص هم اونقدر دور هستن که هزینه رفت و برگشت بسیار زیاد میشه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در مورد هزینه تزریقات و ویزیت پزشکان اطلاعی نداریم. بله متاسفانه این مشکلات همیشه هست. بهتر است به بیمه مراجعه و پوشش بیماریهای خاص را دریافت کنید تا بخش بیشتری از هزینه‌ها را تحت پوشش بیمه پرداخت کنید.

person
علی
۰۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید. من دارو های روانپزشکی ام رو گم کردم و از روان پزشکم برای دو ماه دیگه تونستم وقت بگیرم برگه نسخه ام رو بردم پیش دکتر عمومی که برای این دو ماه برام دارو ها رو بنویسه بعد که رفتم داروخانه بهم گفتن تو بیمه زده ده روز دیگه قرصات تموم میشه و میتونی نسخه جدیدت رو از بیمه بگیری و باید آزاد دارو ها رو برای این ده روز بگیرم در صورتی که نسخه جدید برای این دو ماه رو داشتم ولی گفتن بیمه قبول نمیکنه میخواستم ببینم همچین چیزی ممکنه یا اصن درسته

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله. برخی داروها به دلیل پر خطر بودن فقط در جدول زمانی خودشان از طریق بیمه پرداخت میشوند. و در صورت بروز مشکل یا گم کردن باید آن را ازاد تهیه کنید.

person
محمد زارع
۰۷ خرداد ۱۴۰۲

با سلام هر بار برای فقط یک نوع داروی سرطانی ۳۰۰ تومان پول ویزیت به دکتر بدهم نمی شود فقط یکبار این پول را به دکتر داد ؟ و برای دفعات بعد از بیمه بدون ویزیت مجدد دارو را تایید و از داروخانه دریافت کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. متاسفانه فرآیند دریافت ویزیت دکترها در محدوده اختیارات ما نیست. می‌توانید یک بیمه تکمیلی دریافت کنید یا به پزشکی مراجعه کنید که برای تایید دارو ویزیت را دریافت نکند.

person
ستاره
۰۶ خرداد ۱۴۰۲

سلام ببخشید نسخه تو سوابق نسخه تامین اجتماعی بیمار تا چه موقعه میمونه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در سایت مدیریت درمان ذخیره است تا زمانی که بخشنامه‌ای در خصوص حذف نسخ قدیمی صادر شود.

person
مهمان
۰۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام.دکترم برای کمتر از سه ماه دیگه برام چند تا آزمایش و سونوگرافی نوشتن.ظاهرا یه قابلیتی اضافه شده که صرفاً برای آزمایشات میتونن چنین کاری انجام بدن.اما من فقط یه پیامک از دکتر نکست دریافت کردم با کد پیگیری، که نوشته به تامین اجتماعی ارجاع شد.ولی خود لینک دکتر نکست را چک کردم، تاریخ اعتبار تا یکماه دیگه‌ست.و پیامکی هم از تامین اجتماعی برام نیومد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اشکال نداره اگر دکتر برگ آزمایش شما را در سیستم ثبت کرده باشد مشکلی پیش نمیاد.

person
ممد یخه آرو
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من دو تا دکتر مختلف میروم کلی نمی خواهم از نسخه های همدیگر مطلع شوند آیا امکانش هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
آسیه
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام. امکان حذف سوابق نسخه آیا وجود داره؟ و اگر بله، در اختیار چه کسی هست. پزشک؟ یا مدیریت درمان

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. سوابق نسخه به طور کلی بعد از دو ماه سیستم تامین اجتماعی پاک می شود.

  person
  محسن علیمردانی
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام چگونه باگوشی نسخه الکترونیکی بگیریم این دکتر ما ندارد این گزینه

person
هانیه ش
۲۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام آیا پزشک باید برای نسخه الکترونیکی هنگام ویزیت حضوری بیمار پولی جداگانه برای نسخه الکترونیکی پرداخت کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر برای نسخه الکترونیکی هیچ هزینه ای از بیمار دریافت نمی شود.

person
کامبیز
۲۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام
در زمان ثبت دارو دکتر شرایط اینکه شخص متاهل یا مجرد هست را دسترسی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲

  سلام کامبیز عزیز خیر دسترسی ندارد.

person
رها
۲۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام برای نسخه الکترونیکی ام ار ای مغز و گردن باید به دکتر متخصص مغز و اعصاب مراجه شه یا میشه دکتر داخلی هم این نسخه را فعال کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام بهتر است دکتر مغز و اعصاب نسخه رو بنویسه.

  person
  Nas
  ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام.پزشک نورولوژی یا همون که بهش میگن داخلی مغز و اعصاب می‌تونه بنویسه.

person
محمدی
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید آیا میتوان نسخه ای که دکتر ۲ یا۳ سال نوشته رو پیدا کرد ممنون میشم جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. تو سیستم ذخیره شده است ولی بعید است این کار را انجام دهند.

person
مهدی
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام برای من یک نسخه دکتر صادر کرد ولی در داروخانه یک داروی اضافه به من داده شد با توجه به نسخه الکترونیکی که در سایت تامین اجتماعی وجود داشت علت را از داروخانه جویا شدم و گفتند که این دارو به صورت آزاد لحاظ شده و در نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی که شما مشاهده میکنید نمی نشیند آیا همچین چیزی درست است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله امکان دارد.

person
مرضیه
۱۹ اسفند ۱۴۰۱

سلام چرا ما نباید بتونیم نسخه خودمون و ببینیم بارها شده من دکتر رفتم نسخه نوشته نمی دونم دوز دارو چقدر هست اصلا دارو را تو خانه دارم یا نه و ….. حداقل برای خود ما هم باید تو یه سایتی دسترسی باشه که بتونیم ببینیم نسخه مون هست یا نه . دارو چی هست؟ آزمایش چی هست ؟ و..‌‌

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. این مورد در حوزه اختیارات ما نیست.

  person
  Nas
  ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام.میشه.وقتی دارو نسخه میشه یه لینک برای شما ارسال میشه.من نسخه مو از سایت تامین اجتماعی پروفایل خودم گرفتم. برای مادرم هم بیمه سلامت ایرانیان هست هم لینک رو باز کردیم نسخه نوشته شده رو دیدم.

person
فاطمه
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .ببخشید کارکنان داروخانه میتونن دارویی که دکتر تجویز کرده رو دستکاری کنند ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام فاطمه عزیز
  خیر نمی توانند جون سیستم تامین اجتماعی اجازه دسترسی برای ویرایش دارو را به داروخانه نداده است

person
فری
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام. عایا نسخه الکترونیک ک توسط کاربران داروخانه داده میشه اونها ب نسخه های قبلی و ماه قبل دسترسی دارند ؟؟؟ یکسری داروها شخصی هستند و ادم نمیخاد دیده بشه . ممنون میشم پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام فری عزیز
  بله کاربران داروخانه به نسخه های قبلی دسترسی دارند و دارو امر شخصی محسوب نمی شود.

person
فری
۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام .ی سوالی داشتم لطفا جواب بدید چند ساعته دنبالشم تو گوگل. داروخانه نسخه الکترونیکی ک مثلا دیروز دکتر نوشته رو با کد ملی ب من دادن. عایا کارمند داروخانه لیست تمام نسخه های من براش باز شده ک مثلا ماه قبل و قبلتر نوشته شده؟؟؟؟؟؟؟؟ تمام دغدغم شده ک اون نفری ک دارو الکترونیکی رو بهم داده داروی دکتر قبلی از ماه قبل براش نیومده باشه .جز چیزهای خصوصیم بوده . لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  دکتر تمام نسخه های ماه قبل را میتواند از طریق نسخ الکترونیکی مشاهده کند

person
امیر
۱۲ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
جهت تمدید تاریخ نسخه نویسی بیمه سلامت باید از کجا اقدام کنیم …سامانه شریک کاری میگه تاریخ اعتبار گذشته ولی دوباره که ثبت نام میکنم میگه شما قبلا ثبت نام شده اید ..از کجا تمدید اعتبار انجام بدم برای نسخه نویسی؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام به همان دفتر خدمات دولت مراجعه کنید. اگر نتوانستند باید به دفتر بیمه سلامت بروید.

person
سعید شمس
۰۹ دی ۱۴۰۱

سلام من یک کد ارجاع گرفتم دکتر داخلش ازمایش نوشت یا به عبارتی نسخه پاراکلینیک.
دیروز جهت مراجعه مجدد به پزشک متخصص یک کد ارجاع از همون تخصص گرفتم ایا گرفتن این کد ارجاع خللی در نسخه پاراکلینیکی که از ارجاع قبلی گرفتم وارد میکنه؟یعنی به عبارتی تاحداقل یک ماه ایا اعتبار داره؟یا باز باید ازمایش رو وارد کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام سعید عزیز
  خیر خللی ایجاد نمیکند ۰۲ بله اعتبار دارد

person
پروانه
۰۵ آذر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
آیا پزشک از طریق سیستم نسخه آنلاین میتواند به آزمایشی که سال گذشته انجام دادم دسترسی داشته باشد؟
باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام در این خصوص اطلاع دقیقی نداریم.

person
حمید
۰۷ آبان ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید،
آیا می‌شود بصورت تلفنی با پرداخت حق وضیت از دکتر بخواهیم برایمان آزمایش و سونوگرافی بنویسد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام بله ویزیت آنلاین می گویند.

person
هیچکس
۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام چرا نسخه ها بعد از یکماه حذف میشن ؟ یه سری آزمایشها را دکتر مینویسه برای اینکه بعد از مصرف دوره دارو مثلا دوماه بعد بری اینجوری باید مجدد بری دکتر ویزیت پرداخت کنی تا دوباره نسخه بنویسه—یعنی چی این قانون مسخره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام در حالت کلی، نسخه ها حداکثر یک ماه اعتبار دارند.

person
مها
۲۱ مهر ۱۴۰۱

با سلام مطلب بسیار خوب هست فقط میخواستم بدونم با الکترونیکی شدن سیستم دارو اگر ما مثلا در شیراز دکتر بریم ودکتر دارو بنویسه وداروخانه دارو را نداشته باشه میتونیم در شهر اصفهان یا تهران داروی خودمون رابگیریم ؟وآزاد حساب میشه یابیمه؟ودارویی که در شیراز نوشته میشه تو سیستم داروخونه شهر اصفهان هم هست؟با تشکر از پاسختون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام مهای عزیز
  بله است فرقی نمیکند هر جا میتوانید دارو خودت را دریافت کنید

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید