10 خرداد 1402

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

در زندگی عصر نوین، استفاده از وسایل نقلیه و خودروها گسترش یافته است؛ همواره شاهد تردد خودروها و موتورها به صورت شبانه روز در کوچه و خیابان ها هستیم. به علاوه خطر تصادفات، با رشد روزافزون صنایع مختلف در جای جای کشور، انواع بیماری ها و رخ دادن حوادث غیرمترقبه بسیار در هر  کوی و برزن، نیاز به صنعت بیمه به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای روز بشر محسوب می‌شود.

بشر امروزی به منظور جلوگیری از ضررهای مالی و اقتصادی با توجه به حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی که متحمل می شود؛ نیاز به صنعت بیمه دارد. شرکت های بیمه ای خصوصی و دولتی بسیار زیادی نیز در طی این چند دهه اخیر پا به این عرصه از فعالیت ها گذاشته اند تا بتوانند با خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای خود از خسارت ها و هزینه های افراد مختلف جلوگیری نمایند.

با تلاش‌های شرکت‌های بیمه اقتصاد افراد و به طور کلی اقتصاد کشور در جریان حوادث خدشه دار نخواهد شد. بیمه در طی سال‌ها توانسته‌است خود را به عنوان یکی از ابزارهای مهم مدیریتی در کشور معرفی نماید. به این ترتیب این صنعت با رونق فعالیت های اقتصادی یک جامعه کمک زیادی به توسعه کشورها از جمله ایران داشته است. می توان به ضرس قاطع اذعان داشت که صنعت بیمه یکی از بخش های پیشرو و بسیار حائز اهمیت اقتصاد و سرمایه مردم یک جامعه بوده است.در این مقاله در صدد هستیم کلیات صنعت بیمه را در جامعه ایرانی بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

چشم انداز صنعت بیمه در کشور

با ایجاد شرکت های خصوصی و دولتی بیمه‌ای مختلف و نمایندگی‌های بیمه تحت نظارت بیمه مرکزی هر یک از آن ها در تمامی شهرهای مختلف در کشور عزیزمان می‌توان چشم انداز صنعت بیمه را به عینه در همه جا مشاهده نمود. رشته‌های بیمه‌ای مختلف و متنوعی در شرکت های بیمه ای مختلف ارائه می‌شوند. شما می‎‌توانید با خرید هر یک از بیمه‌نامه‌های مختلف از وجود این پوشش ها و طرح‌های مختلف به خوبی بهره‌مند شوید.

صنعت بیمه نقش زیادی در شکوفایی اقتصاد یک کشور دارد.

صنعت بیمه نقش زیادی در رونق اقتصاد یک کشور دارد.

 

استفاده از این پوشش‌های بیمه‌ای در طول مدت زمان اعتباربیمه‌نامه به شما کمک می‌کند تا در هر زمانی که شما نیاز به هزینه های پزشکی – درمانی و سایر پوشش ها و خدمات دیگر بیمه‌ها نظیر بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث اتومبیل دارید؛ بتوانید با کاهش چشمگیر هزینه‌های خود، اندکی از درد و فشار روحی خویش بکاهید. بنابراین صنعت بیمه توانسته‌است جایگاه خود را به عنوان یکی از صنایع پیشرو در نظام اقتصادی کشور مستحکم سازد.

شما در کنار تمامی این پوشش‌های بیمه‌ای نظیر بیمه ماشین، بیمه درمان، بیمه آتش سوزی، بیمه کرونا و … شما می توانید از زاویه سرمایه‌گذاری کاملا مطمئن و درازمدت هم به صنعت بیمه نگاه کنید. به عنوان مثال بیمه عمر را در نظر می‌گیریم: پس از به اتمام رسیدن طول مدت پرداخت حق بیمه ، شما می‌توانید از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود علاوه بر دریافت مستمری، به عنوان سرمایه گذاری مطمئن برای خود و ذی نفعان خویش بهره ببرید.

البته پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تاریخچه بیمه اتومبیل را مطالعه کنید.

رقابت شرکت های بیمه ای؛ معامله دو سر سود متقاضیان بیمه

در چند دهه اخیر با حس رقابتی که میان شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی و دولتی به وجود آمده‌است؛ معامله دو سر سودی را برای متقاضیان صنعت بیمه ظهور یافته‌است: به این ترتیب که هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای برای ارتقای سطح توانگری خود در تلاش بوده‌اند. آن‌ها به طرح ها و پوشش‌های رشته بیمه‌های خود افزودند تا بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت خود سوق دهند. رقابت شرکت‌های بیمه سبب شده‌است تا بیمه‌گزاران با خرید هر یک از این بیمه نامه‌های مختلف در شرکت های بیمه‌ای متفاوت بتوانند، ضمن بهره‌مندی از پوشش‌های جامع تر و کامل‌تر از مزایای بیشتر و جدیدتر هر یک از آن شرکت‌ها بهره‌مند شوند. مزایایی نظیر:

  • دریافت وام بیمه
  • معافیت مالیاتی بیمه عمر
  • سرمایه گذاری بلندمدت با نرخ بهره بیشتر
  • سود تضمینی و مشارکت بیشتر
  • سقف پوشش ها و طرح‌های مختلف بیمه‌های شخص ثالث و بیمه بدنه
  • تخفیفات بیشتر

تنها بخشی از این مزیت‌ها می باشند که با توجه به حس رقابتی شرکت بیمه عاید بیمه‌گزاران می‌گردد.

نقش صنعت بیمه در شکوفایی اقتصاد یک کشور

با رشد صنعت بیمه و پیشرفت های محسوس آن در چند دهه اخیر، می‌توان به رشد و شکوفایی اقتصاد کشور هم توجه داشت. صنعت بیمه با ارائه بیمه‌های سلامتی نظیر بیمه درمان به خودی خود سبب شده‌است تا شما از هزینه‌های کلان و سرسام آور پزشکی برای بیماران خاص خودداری کنید. شرکت‌های بیمه‌ای مختلف با توجه به پوشش‌ها و طرح‌های مختلف خود به جبران خسارت های شما پرداخته‌اند. شما با آرامش خاطر بیشتری می‌توانید با مسائل و مشکلات پزشکی- درمانی مختلف مواجه گردید. همچنین بدون کمترین فشار اقتصادی روی دوش خویش بتوانید از مزایای شرکت‌های بیمه‌ای مختلف در موارد خاص به خوبی بهره مند شوید.

البته این نمونه‌ای از تاثیر صنعت بیمه در حوزه سلامت بود. در حوزه‌‌های دیگر زندگی نیز بیمه نقش پررنگی داشته است. به عنوان مثال بیمه‌های خودرو نظیر بیمه شخص ثالث خودرو و بیمه بدنه ماشین هم به ملزومات زندگی روزمره رانندگان تبدیل شده‌اند. بنابراین با توجه به این مسائل می توان نقش صنعت بیمه را در رشد و بالندگی اقتصاد کشور بسیار مثمر به ثمر دانست. این صنعت توانسته‌ تا حد بسیار زیادی از هزینه‌‌های پزشکی، پوشش های فوت و نقص عضو و از کار افتادگی، هزینه‌های اموال نظیر سرقت خودرو و … بکاهد. صنعت بیمه با این خدمات در صدد است که مشکلی افزون بر مشکلات متداول زندگی سبب رنجش خاطر و فشارهای اقتصادی شما نگردد.

خرید حضوری یا خرید آنلاین بیمه؟ مساله این است

 اگر خواهان ثبت نام یا خرید بیمه‌نامه‌های مختلف از شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی و دولتی صنعت بیمه هستید، برای رفاه و آسایش خاطر خود می‌توانید به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به این مهم اقدامات اولیه را عملی سازید. برای این منظور هم به صورت حضوری در نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه‌ای مختلف و هم به صورت اینترنتی در وب سایت‌های معتبر خرید اینترنتی بیمه نظیر بیمه دات کام قادر به انجام این فرآیند هستید.

 

بیمه دات کام ارائه دهنده بهترین خدمات در صنعت بیمه

بیمه دات کام ارائه دهنده بهترین خدمات در صنعت بیمه

وب سایت بیمه دات کام در این زمینه خدمات و مزایای بسیار زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد. به این صورت که شما با ورود به این وب سایت اینترنتی نسبت به خرید، استعلام و مقایسه بیمه مورد نظر خود با سایر بیمه‌های دیگر، جدول محاسبه بیمه، هزینه های بیمه و… در بستر اینترنت مطلع می‌گردید. سپس با دید جامع تر و کامل تری دست به خرید بیمه نامه مربوطه بزنید. جدا از صرفه جویی در وقت و انرژی خویش و به هدر نرفتن زمان زیادی ز شما با خرید اینترنتی، شما می‌توانید نسبت به این مزایا و اطلاعات کلی با تماس با کارشناسان بیمه دات کام نیز، پیش از خرید بیمه اطلاعات مفیدی را به دست آورید. اطلاعات بیمه‌ای و راهنمایی‌‌های کارشناسان ما به شما در اخذ تصمیم بهتر و مناسب ترکمک می‌کنند.

خدمات بیمه‌ دات کام در دستان شما

هر یک افراد و اقشار مختلف در هر لباسی با توجه به صنف و شغل خویش می‌توانند از خدمات شرکت های بیمه ای به خوبی استفاده نمایند. رشته بیمه‌هایی نظیر: بیمه آتش سوزی، بیمه کرونا، باربری، اتومبیل و بیمه شخص ثالث، بیمه دام، سرقت، حوادث، درمانی- پزشکی، بیمه زندگی و… بخشی از خدمات مختلفی است که در صنعت بیمه در هر یک از شرکت های بیمه ای مختلف ارائه می شود. شما با توجه به نوع نیاز خود بتوانید از پوشش ها و خدمات بیمه ای مختلف به خوبی بهره لازم را ببرید.

سامانه bimeh.com نیز در راستای ارائه هرچه بهتر خدمات به بیمه‌گزاران در بستر خرید اینترنتی بیمه ایجاد شده‌است. شما می‌توانید با مراجعه هر یک از این صفحات رشته‌های بیمه‌ای مختلف را خریداری نموده‌ و با پرداخت حق بیمه های خود ضمن بهره مندی از پوشش‌های بیمه ای این صنعت بیمه‌، آسودگی خاطر را به خود و خانواده‌تان، سهولت تجربه خرید آنلاین بیمه را در چند دقیقه تجربه نمایید. در نهایت بیمه را رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید