11 آبان 1400

وام بیمه عمر: یک تیر با دو نشان! هم بازنشستگی دریافت کنید هم وام!

بیمه عمر یک قرارداد بلند مدت بین 5 تا 30 سال است که بین شرکت بیمه و فرد بیمه‌گزار منعقد می‌شود. بیمه عمر طرح‌های مختلفی دارد: بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر مانده بدهکار و بیمه عمر زمانی از انواع این بیمه‌نامه است. در بین بیمه‌نامه‌های عمر، بیمه عمر و سرمایه گذاری در سرتاسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است و افراد زیادی این بیمه‌نامه را تهیه کرده‌اند. وام بیمه عمر از اندوخته بیمه و سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود.

در حقیقت، بیمه عمر علاوه بر اینکه پوشش‌های بیمه‌ای مختلفی دارد، سرمایه گذاری بلندمدت با سود تضمینی و سود مشارکتی را به اندوخته بیمه عمر اضافه می‌کند که شرایط وام بیمه عمر برای بیمه‌گزار را فراهم کند. اگر اطلاعات کافی درباره پوشش‌های این بیمه و شرایط وام ندارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

پوشش‌های بیمه عمر

بیمه عمر پوشش‌های مختلفی دارد که اصلی ترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • پوشش فوت( فوت پوشش اصلی بیمه عمر است.)
 • امراض خاص( بیماری‌هایی از قبیل: سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی و انواع سرطان)
 • داشتن پوشش ازکارافتادگی
 • هزینه پزشکی

این پوشش‌ها را می‌توان جزو اصلی‌ترین مزیت‌های استفاده از بیمه عمر دانست، اما این بیمه‌نامه مزیت‌های دیگری هم دارد که با توجه به شرایط و قرارداد بیمه عمر و سرمایه گذاری قابل دسترسی است.

مزیت‌های بیمه عمر

هنگامی ‌که شما به عنوان بیمه‌گزار بیمه‌نامه‌ای را تهیه می‌کنید به طور حتم می‌دانید که در قبال پرداخت حق بیمه چه پوشش‌ها و خدماتی را دریافت خواهید کرد. بیمه عمر هم مزیت‌های گوناگونی دارد که برای رفاه حال بیمه‌گزار و بیمه‌شده است. این مزیت‌ها عبارتند از:

 • تشکیل سرمایه گذاری برای دارنده بیمه‌نامه
 • دریافت وام در بیمه عمر بدون نیاز به ضامن و در پایان سال دوم قرارداد
 • معاف بودن بیمه‌نامه از پرداخت مالیات
 • امکان تغییر ذینفعان
 • پرداخت سود تضمینی و سود مشارکت به حق بیمه‌های پرداخت شده

برای اطلاعات بیشتر در مورد تمام مزایای بیمه عمر به اینجا مراجعه کنید.

وام بیمه عمر

دریافت وام با سود کم از مزایای بیمه عمر

شرایط وام بیمه عمر

 

دریافت وام از محل اندوخته، یکی از مهمترین مزیت‌های استفاده از این بیمه‌نامه است. دریافت وام شرایطی دارد که شامل موارد زیر است:

 • برای دریافت وام، نیازی به وثیقه یا ضامن وجود ندارد. بدون هیچگونه تشریفات اداری می‌توان آن را دریافت کرد.
 • در بسیاری از شرکت‌های بیمه، بیمه‌گزار برای وام نباید هیچ گونه بدهی عقب افتاده‌ای داشته باشد.
 • حداکثر میزان سود وام، بین 4 تا 5.5 درصد بالاتر از سود تضمینی متعلق به بیمه‌نامه است.
 • بیمه‌گزار می‌تواند در طول قرارداد بیمه عمر، چندین بار وام دریافت کند. البته که ‌این کار با تسویه کامل اقساط هر وام انجام می‌شود.
 • هنگامی ‌که شما شرایط وام بیمه عمر را پذیرفتید و شروع به پرداخت اقساط می‌کنید، همچنان تحت پوشش‌های بیمه عمر قرار خواهید گرفت که می‌توان این را یکی از مزیت‌های مهم این بیمه‌نامه دانست.
 • معیار اصلی پرداخت وام بیمه عمر، اندوخته بیمه‌نامه هر فرد است و هر چه میزان اندوخته شما بالا باشد، میزان دریافتی هم افزایش پیدا می‌کند.

شرایط زمانی استفاده از وام

از جمله شرایط دریافت وام بیمه عمر، گذشت حداقل دو سال از مدت قراداد بیمه‌نامه است. بعد از این زمان و تا پایان مدت قرارداد بیمه‌نامه، بیمه‌گزار هر زمان که نیاز به وام بیمه عمر داشته باشد، می‌تواند تا 90 درصد از اندوخته حساب خود را دریافت کند. همچنین بعد از تسویه کامل اقساط وام اول، شرایط دریافت وام مجدد وجود دارد.

در اینجا شرایط وام برخی از شرکت‌های بیمه‌ای را بررسی می‌کنیم تا با این شرایط آشنا شوید.

شرایط وام بیمه عمر شرکت بیمه ‌ایران

در بیمه عمر، راه‌کار‌ها و شرایط ویژه‌ای وجود دارد تا ابعاد مختلف زندگی بیمه‌گزار را پوشش دهد. سود تضمینی و سود حاصل از اندوخته بیمه عمر ایران، می‌تواند به بیمه‌گزار کمک کند تا با خیالی آسوده و بدون دغدغه هر زمان که به وام احتیاج داشت، از آن استفاده کند.

در حقیقت وام بیمه عمر، زمانی برای بیمه‌گزار اهمیت خواهد داشت که وی نیاز به کمک مالی داشته باشد. دریافت این وام راهکار مناسبی است که بیمه ‌ایران و سایر شرکت‌های بیمه‌ای در اختیار بیمه‌گزار قرار داده‌اند تا مشکلات مالی تا حدودی کاهش پیدا کند. در شرکت بیمه ‌ایران، با سرعت بالا و به راحتی می‌توان وام دریافت کرد.

برای دریافت وام کافی است که درخواست خود را به شرکت ارائه دهید و از مدت زمان بیمه‌نامه شما حداقل 2 سال سپری شده باشد.

شرایط وام شرکت بیمه سامان

شرکت بیمه سامان، انواع بیمه عمر مانند: بیمه عمر زمانی، بیمه مانده بدهکار، عمر و حوادث گروهی و بیمه‌نامه جامع عمر را ارائه می‌کند. هر کدام از این بیمه‌نامه‌ها پوشش‌ها و مزیت‌های مختلفی دارند که در مطالب بیمه دات کام درباره آن‌ها توضیح داده شده است.

اما شرایط وام در این بیمه‌نامه‌ها یکسان است. شرکت بیمه سامان رشد قابل توجهی در صدور بیمه‌نامه عمر داشته و یکی از برترین شرکت‌های بیمه‌ای است که به صورت شفاف شرایط بیمه‌نامه را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد. این شرکت بیمه هم مانند سایر شرکت‌های بیمه‌ای بعد از پایان دو سال از قرارداد بیمه و 90 درصد از اندوخته حساب را جزو شرایط اصلی دریافت وام قرار داده است.

در حقیقت می‌توان گفت که‌ این قوانین از سوی بیمه مرکزی برای بیمه‌گر‌ها طراحی و ابلاغ می‌شود تا تفاوتی در شرایط وام بیمه عمر وجود نداشته باشد.

چرا از وام بیمه عمر استفاده کنیم؟

برای بسیاری از افراد ممکن است که شرایط بد اقتصادی و مشکلات مالی به وجود آید که باید آن‌ها را حل کنند. گاهی اوقات هم باید برای رفع مشکلات مالی اقدامات سریع را انتخاب کرد. برای اینکه دغدغه‌های مالی خود را کاهش دهید، به دریافت وام از بانک‌ها فکر خواهید کرد.

بله. دریافت وام از بانک می‌تواند یک گزینه باشد اما به طور حتم انتخاب دیگری هم وجود دارد که در بیمه عمر به آن اشاره شد. اگر شما برای دریافت وام به بانک‌های مختلف مراجعه کرده باشید، به طور حتم می‌دانید که بانک دو ضامن معتبر نیاز دارد و بعد از آن هم با توجه به اقساط، باید سود قابل توجهی پرداخت کنید. حال در نظر می‌گیریم که شما با این دو مورد مشکلی ندارید، اما آیا می‌توانید در صف انتظار برای دریافت وام باشید؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری برای رفاه حال بیمه‌گزار‌های خود شرایط دریافت وام را فراهم کرده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید از وام استفاده کنید. دریافت وام از بیمه عمر بر خلاف وام بانک‌ها نیازی به ضامن ندارد و شما می‌توایند به جای اینکه از دیگران پول قرض بگیرید یا برای دریافت وام از بانک در صف انتظار باشید، بعد از 2 سال از قرارداد بیمه‌ای خود، از شرایط وام بیمه عمر بهره‌مند شوید.

مدارک لازم برای دریافت وام بیمه

همانطور که در قسمت‌های قبل توضیح داده شد، دریافت وام یکی از بزرگترین مزیت‌های بیمه‌نامه‌ی عمر است. بیمه‌گزار با ارائه کارت شناسایی معتبر خود، می‌تواند از شرکت بیمه درخواست وام داشته باشد.

بیمه‌گزار پس از درخواست وام، ظرف 24 تا 48 ساعت، وام خود را بدون بوروکراسی اضافه دریافت می‌کند. در حقیقت اندوخته بیمه‌نامه یک پشتوانه مالی برای بیمه‌گزار است.

شرایط بازپرداخت وام

بیمه‌گزار هنگام دریافت وام می‌تواند شرایط وام بیمه عمر و بازپرداخت آن را مشخص کند، همچنین می‌تواند اقساط وام را به صورت 12، 24 یا 36 ماهه و به روش‌های ماهانه یا سالانه بازپرداخت کند. توجه کنید که نرخ بهره وام در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت بوده و بین 4 تا 5.5 درصد است.

قبل از تهیه بیمه عمر می‌توانید شرایط وام را از کارشناس همان شرکت بیمه جویا شوید و اطلاعات کاملی برای بازپرداخت وام دریافت کنید. نرخ بهره وام برخی از شرکت‌های بیمه مانند بیمه سامان و پاسارگاد 4 درصد است و بیمه نوین 5.5 درصد می‌باشد.

شرایط بازپرداخت وام زودتر از موعد

اگر بیمه‌گزار بخواهد زودتر از موعد وام خود را تسویه کند، می‌تواند از شرکت بیمه درخواست فک وام داشته باشد. برای درخواست فک وام باید اقساط وام تا روز درخواست فک وام به طور کامل پرداخت شده باشد. همچنین نباید هیچ یک از اقساط وام که موعد آن سر رسید نشده است، پرداخت شده باشد.

وام بیمه عمر

شرایط پرداخت وام بیمه

بیمه‌گزار می‌تواند با این روش بهره مدت باقیمانده را از اقساط وام کسر کند و بهره کمتری بپردازد. همچنین بیمه‌گزار به راحتی می‌تواند بلافاصله پس از تسویه یا فک وام، درخواست وام جدید از محل بیمه عمر خود داشته باشد.

سوالات مربوط به بیمه عمر را از کارشناسان بیمه دات کام بپرسید:

بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه‌نامه است که برای محصولات خود پشتیبانی 24 ساعته دارد. شما اگر درباره شرایط وام بیمه عمر ابهامات یا سوال دارید، می‌توانید در قالب کامنت و در زیر همین مطلب بازگو کنید تا کارشناس‌های بیمه‌ای سوالات شما را پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
13 آذر 1400 / بیمه عمر

بیمه عمر جانبازان؛ بیمه ویژه ایثارگران با شرایط استثنایی

همه خدمات و پوشش‌هایی که بیمه عمر جانبازان به این عزیزان می‌دهد را اینجا بخوانید!

12 آذر 1400 / بیمه عمر

مقایسه پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت‌های بیمه

در این مقاله بخوانید: سقف پوشش امراض خاص در بیمه عمر انواع شرکت‌های بیمه. مقایسه و تفاوت‌های این پوشش در شرکت‌های مختلف

25 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه عمر

بهترین بیمه بازنشستگی: معرفی و مقایسه پوشش‌های بیمه بازنشستگی شرکت‌های مطرح بیمه

کامل‌ترین اطلاعات در مورد انتخاب بهترین بیمه بازنشستگی به همراه مقایسه شرکت‌های بیمه را در این مقاله بخوانید!

22 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه عمر

بیمه عمر مکمل پاسارگاد؛ سرمایه‌گذاری ایده‌آل برای آینده شما

بیمه عمر مکمل پاسارگاد، چه مزایایی دارد؟ چه افرادی می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند؟ برای اطلاعات کامل این مقاله را از دست ندهید!

22 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه عمر

بیمه عمر تامین اجتماعی: دریافت دو مستمری و امنیت خاطری برای بازنشستگان

تمام مزایا و پوشش‌های بیمه عمر تامین اجتماعی که مخصوص بازنشستگان همین سازمان است را در این مقاله بخوانید.

18 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه عمر

6 روش عالی برای افزایش سود بیمه عمر که زندگی مالی شما را متحول می‌کند

اگر می‌خواید سود بیمه عمر خود را افزایش دهید اما نمی‌دانید چگونه، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید