11 آبان 1400

وام بیمه عمر: یک تیر با دو نشان! هم بازنشستگی دریافت کنید هم وام!

بیمه عمر یک قرارداد بلند مدت بین 5 تا 30 سال است که بین شرکت بیمه و فرد بیمه‌گزار منعقد می‌شود. بیمه عمر طرح‌های مختلفی دارد: بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر مانده بدهکار و بیمه عمر زمانی از انواع این بیمه‌نامه است. در بین بیمه‌نامه‌های عمر، بیمه عمر و سرمایه گذاری در سرتاسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است و افراد زیادی این بیمه‌نامه را تهیه کرده‌اند. وام بیمه عمر از اندوخته بیمه و سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود.

در حقیقت، بیمه عمر علاوه بر اینکه پوشش‌های بیمه‌ای مختلفی دارد، سرمایه گذاری بلندمدت با سود تضمینی و سود مشارکتی را به اندوخته بیمه عمر اضافه می‌کند که شرایط وام بیمه عمر برای بیمه‌گزار را فراهم کند. اگر اطلاعات کافی درباره پوشش‌های این بیمه و شرایط وام ندارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

پوشش‌های بیمه عمر

بیمه عمر پوشش‌های مختلفی دارد که اصلی ترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • پوشش فوت( فوت پوشش اصلی بیمه عمر است.)
 • امراض خاص( بیماری‌هایی از قبیل: سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی و انواع سرطان)
 • داشتن پوشش ازکارافتادگی
 • هزینه پزشکی

این پوشش‌ها را می‌توان جزو اصلی‌ترین مزیت‌های استفاده از بیمه عمر دانست، اما این بیمه‌نامه مزیت‌های دیگری هم دارد که با توجه به شرایط و قرارداد بیمه عمر و سرمایه گذاری قابل دسترسی است.

مزیت‌های بیمه عمر

هنگامی ‌که شما به عنوان بیمه‌گزار بیمه‌نامه‌ای را تهیه می‌کنید به طور حتم می‌دانید که در قبال پرداخت حق بیمه چه پوشش‌ها و خدماتی را دریافت خواهید کرد. بیمه عمر هم مزیت‌های گوناگونی دارد که برای رفاه حال بیمه‌گزار و بیمه‌شده است. این مزیت‌ها عبارتند از:

 • تشکیل سرمایه گذاری برای دارنده بیمه‌نامه
 • دریافت وام در بیمه عمر بدون نیاز به ضامن و در پایان سال دوم قرارداد
 • معاف بودن بیمه‌نامه از پرداخت مالیات
 • امکان تغییر ذینفعان
 • پرداخت سود تضمینی و سود مشارکت به حق بیمه‌های پرداخت شده

برای اطلاعات بیشتر در مورد تمام مزایای بیمه عمر به اینجا مراجعه کنید.

وام بیمه عمر

دریافت وام با سود کم از مزایای بیمه عمر

شرایط وام بیمه عمر

دریافت وام از محل اندوخته، یکی از مهمترین مزیت‌های استفاده از این بیمه‌نامه است. دریافت وام شرایطی دارد که شامل موارد زیر است:

 • برای دریافت وام، نیازی به وثیقه یا ضامن وجود ندارد. بدون هیچگونه تشریفات اداری می‌توان آن را دریافت کرد.
 • در بسیاری از شرکت‌های بیمه، بیمه‌گزار برای وام نباید هیچ گونه بدهی عقب افتاده‌ای داشته باشد.
 • حداکثر میزان سود وام، بین 4 تا 5.5 درصد بالاتر از سود تضمینی متعلق به بیمه‌نامه است.
 • بیمه‌گزار می‌تواند در طول قرارداد بیمه عمر، چندین بار وام دریافت کند. البته که ‌این کار با تسویه کامل اقساط هر وام انجام می‌شود.
 • هنگامی ‌که شما شرایط وام بیمه عمر را پذیرفتید و شروع به پرداخت اقساط می‌کنید، همچنان تحت پوشش‌های بیمه عمر قرار خواهید گرفت که می‌توان این را یکی از مزیت‌های مهم این بیمه‌نامه دانست.
 • معیار اصلی پرداخت وام بیمه عمر، اندوخته بیمه‌نامه هر فرد است و هر چه میزان اندوخته شما بالا باشد، میزان دریافتی هم افزایش پیدا می‌کند.

شرایط زمانی استفاده از وام

از جمله شرایط دریافت وام بیمه عمر، گذشت حداقل دو سال از مدت قراداد بیمه‌نامه است. بعد از این زمان و تا پایان مدت قرارداد بیمه‌نامه، بیمه‌گزار هر زمان که نیاز به وام بیمه عمر داشته باشد، می‌تواند تا 90 درصد از اندوخته حساب خود را دریافت کند. همچنین بعد از تسویه کامل اقساط وام اول، شرایط دریافت وام مجدد وجود دارد.

در اینجا شرایط وام برخی از شرکت‌های بیمه‌ای را بررسی می‌کنیم تا با این شرایط آشنا شوید.

شرایط وام بیمه عمر شرکت بیمه ‌ایران

در بیمه عمر، راه‌کار‌ها و شرایط ویژه‌ای وجود دارد تا ابعاد مختلف زندگی بیمه‌گزار را پوشش دهد. سود تضمینی و سود حاصل از اندوخته بیمه عمر ایران، می‌تواند به بیمه‌گزار کمک کند تا با خیالی آسوده و بدون دغدغه هر زمان که به وام احتیاج داشت، از آن استفاده کند.

در حقیقت وام بیمه عمر، زمانی برای بیمه‌گزار اهمیت خواهد داشت که وی نیاز به کمک مالی داشته باشد. دریافت این وام راهکار مناسبی است که بیمه ‌ایران و سایر شرکت‌های بیمه‌ای در اختیار بیمه‌گزار قرار داده‌اند تا مشکلات مالی تا حدودی کاهش پیدا کند. در شرکت بیمه ‌ایران، با سرعت بالا و به راحتی می‌توان وام دریافت کرد.

برای دریافت وام کافی است که درخواست خود را به شرکت ارائه دهید و از مدت زمان بیمه‌نامه شما حداقل 2 سال سپری شده باشد.

شرایط وام شرکت بیمه سامان

شرکت بیمه سامان، انواع بیمه عمر مانند: بیمه عمر زمانی، بیمه مانده بدهکار، عمر و حوادث گروهی و بیمه‌نامه جامع عمر را ارائه می‌کند. هر کدام از این بیمه‌نامه‌ها پوشش‌ها و مزیت‌های مختلفی دارند که در مطالب بیمه دات کام درباره آن‌ها توضیح داده شده است.

اما شرایط وام در این بیمه‌نامه‌ها یکسان است. شرکت بیمه سامان رشد قابل توجهی در صدور بیمه‌نامه عمر داشته و یکی از برترین شرکت‌های بیمه‌ای است که به صورت شفاف شرایط بیمه‌نامه را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد. این شرکت بیمه هم مانند سایر شرکت‌های بیمه‌ای بعد از پایان دو سال از قرارداد بیمه و 90 درصد از اندوخته حساب را جزو شرایط اصلی دریافت وام قرار داده است.

در حقیقت می‌توان گفت که‌ این قوانین از سوی بیمه مرکزی برای بیمه‌گر‌ها طراحی و ابلاغ می‌شود تا تفاوتی در شرایط وام بیمه عمر وجود نداشته باشد.

چرا از وام بیمه عمر استفاده کنیم؟

برای بسیاری از افراد ممکن است که شرایط بد اقتصادی و مشکلات مالی به وجود آید که باید آن‌ها را حل کنند. گاهی اوقات هم باید برای رفع مشکلات مالی اقدامات سریع را انتخاب کرد. برای اینکه دغدغه‌های مالی خود را کاهش دهید، به دریافت وام از بانک‌ها فکر خواهید کرد.

بله. دریافت وام از بانک می‌تواند یک گزینه باشد اما به طور حتم انتخاب دیگری هم وجود دارد که در بیمه عمر به آن اشاره شد. اگر شما برای دریافت وام به بانک‌های مختلف مراجعه کرده باشید، به طور حتم می‌دانید که بانک دو ضامن معتبر نیاز دارد و بعد از آن هم با توجه به اقساط، باید سود قابل توجهی پرداخت کنید. حال در نظر می‌گیریم که شما با این دو مورد مشکلی ندارید، اما آیا می‌توانید در صف انتظار برای دریافت وام باشید؟

همان‌طور که می‌دانید بیمه و سرمایه گذاری برای رفاه حال بیمه‌گزار‌های خود شرایط دریافت وام را فراهم کرده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید از وام استفاده کنید. دریافت وام از بیمه عمر بر خلاف وام بانک‌ها نیازی به ضامن ندارد و شما می‌توایند به جای اینکه از دیگران پول قرض بگیرید یا برای دریافت وام از بانک در صف انتظار باشید، بعد از 2 سال از قرارداد بیمه‌ای خود، از شرایط وام بیمه عمر بهره‌مند شوید.

 

مدارک لازم برای دریافت وام بیمه

همانطور که در قسمت‌های قبل توضیح داده شد، دریافت وام یکی از بزرگترین مزیت‌های بیمه‌نامه‌ی عمر است. بیمه‌گزار با ارائه کارت شناسایی معتبر خود، می‌تواند از شرکت بیمه درخواست وام داشته باشد.

بیمه‌گزار پس از درخواست وام، ظرف 24 تا 48 ساعت، وام خود را بدون بوروکراسی اضافه دریافت می‌کند. در حقیقت اندوخته بیمه‌نامه یک پشتوانه مالی برای بیمه‌گزار است.

شرایط بازپرداخت وام

بیمه‌گزار هنگام دریافت وام می‌تواند شرایط وام بیمه عمر و بازپرداخت آن را مشخص کند، همچنین می‌تواند اقساط وام را به صورت 12، 24 یا 36 ماهه و به روش‌های ماهانه یا سالانه بازپرداخت کند. توجه کنید که نرخ بهره وام در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت بوده و بین 4 تا 5.5 درصد است.

قبل از تهیه بیمه عمر می‌توانید شرایط وام را از کارشناس همان شرکت بیمه جویا شوید و اطلاعات کاملی برای بازپرداخت وام دریافت کنید. نرخ بهره وام برخی از شرکت‌های بیمه مانند بیمه سامان و پاسارگاد 4 درصد است و بیمه نوین 5.5 درصد می‌باشد.

شرایط بازپرداخت وام زودتر از موعد

اگر بیمه‌گزار بخواهد زودتر از موعد وام خود را تسویه کند، می‌تواند از شرکت بیمه درخواست فک وام داشته باشد. برای درخواست فک وام باید اقساط وام تا روز درخواست فک وام به طور کامل پرداخت شده باشد. همچنین نباید هیچ یک از اقساط وام که موعد آن سر رسید نشده است، پرداخت شده باشد.

وام بیمه عمر

شرایط پرداخت وام بیمه

بیمه‌گزار می‌تواند با این روش بهره مدت باقیمانده را از اقساط وام کسر کند و بهره کمتری بپردازد. همچنین بیمه‌گزار به راحتی می‌تواند بلافاصله پس از تسویه یا فک وام، درخواست وام جدید از محل بیمه عمر خود داشته باشد.

سوالات مربوط به بیمه عمر را از کارشناسان بیمه دات کام بپرسید:

بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه‌نامه است که برای محصولات خود پشتیبانی 24 ساعته دارد. شما اگر درباره شرایط وام بیمه عمر ابهامات یا سوال دارید، می‌توانید در قالب کامنت و در زیر همین مطلب بازگو کنید تا کارشناس‌های بیمه‌ای سوالات شما را پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
23 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر پارسیان+ بررسی دقیق همه طرح‌های بیمه آتیه پارسیان

بیمه عمر پارسیان، هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب و مطمئن و هم به عنوان بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند، برای شما بسیار مثمر به ثمر واقع شود. برای اطلاع از جزئیات بیمه آتیه پارسیان، این مقاله را از دست ندهید!

22 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر کوثر: پلی برای آینده‌ای آرام و مطمئن

اگر به فکر آینده‌ای مطمئن و با خیال آسوده برای خود و عزیزانتان هستید، بیمه عمر کوثر می‌تواند، این اطمینان را برای شما رقم بزند. برای آگاهی از مزایای این بیمه‌نامه، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

10 فروردین 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

09 فروردین 1401 / بیمه عمر

تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع بیمه عمر ملت

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

28 اسفند 1400 / بیمه عمر

بیمه مستمری عمر چیست+ مزایا و پوشش‌ها

اگر می‌خواهید در خصوص بیمه مستمری عمر و مزایای آن اطلاعاتی کسب کنید، این مقاله را حتما بخوانید!

25 اسفند 1400 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی و بیمه عمر چه مدت است

اگر می‌خواهید بیمه عمر یا بیمه تکمیلی بخرید، حتما اصطلاح دوره انتظار بیمه را شنیده‌اید! این مدت زمان برای چیست؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سینا
05 دی 1400

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما.آیا استفاده ازوام بیمه عمرخللی درسودمشارکت ویاکلا کم شدن سوددهی برای بیمه گذاردارد؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام سینای عزیز خیر دریافت وام تاثیری بر سود مشارکت یا سوددهی بیمه عمر ندارد.

مصلحت
14 دی 1400

با با عرض سلام خدمت شما.مقدار سود پرداختی برای وام دریافتی چقدر است

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به نوع وام و شرکتتان بستگی دارد.

گرگوری
19 دی 1400

سلام ببخشید میزان وام بیمه عمر شرکت سامان چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، میزان وام بیمه عمر در شرکت های بیمه بر اساس میزان اندوخته شما است. برای اطلاعات تکمیلی تر با شرکت بیمه سامان تماس بگیرید.

مهیار نوری
06 بهمن 1400

سلام،پدر من بازنشسته هستن و مستمری دریافت میکنن و در حکم کارگزینی ایشان مبلغ ۲۹ هزار تومن از بابت بیمه عمر پول از حسابش کسر میشه،ایا پدر میتواند وام بیمه عمر دریافت کنه و در صورت بله باید به کجا مراجعه کنه ممنون میشم راه حل رو به ایمیل ثبت شده در سایت ارسال کنید

  نویسنده بیمه
  06 بهمن 1400

  خیر نمی تواند وام بگیرد فقط میتواند به کانون بازنشستگان مراجعه کند و درخواست وام کند

فرید
04 اسفند 1400

سلام خسته نباشید من دو ساله بیمه عمر ایران هستم اگر تا ۹۰ درصد وام بگیرم و نتونم پس بدم چی میشه
سوال بعدی اینکه ایا میشود کل مبلغی که به بیمه تو این دو سال پرداخت کردم رو پس بگیرم چون میخام از بیمه ایران خارج بشم و بیمه عمر سامان بشم…ممنون میشم دو تا جواب منو پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال شرایطی وجود دارد که اگر شما نتوانید پس بدهید، از آن طریق دریافت خواهند کرد. بعد اصولا برداشت ها از سال 5 ام به بعد است. باز باید قوانین بیمه عمر ایران را مطالعه کنید.

صحاف قانع
06 اسفند 1400

سلام خسته نباشید برای وام چگونه اقدام کنم

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید با خود شرکتی که از آن بیمه عمر خریداری کرده اید، تماس بگیرید.

   کاربر
   18 اسفند 1400

   سلام آیا میشه بیشتر از مبلغ اندوخته وام گرفت ولی با ضامن؟

    کارشناس بیمه
    18 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، باید با خود شرکت بیمه تان صحبت کنید که آیا برای این مساله شرایطی دارند یا خیر.

مجید صفدریان
07 فروردین 1401

سلام . پدر من ۷۷ سال دارد. ‌ برای دریافت وام ۵۰ میلیونی و اقساط ۳۶ ماهه و کسر حقوق او که بازنشسته است ، آیا می تواند برای این وامی که می خواهد برای من کسر حقوق ارائه دهد می توانم بیمه ی وام دریافت کنم؟

  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این شرایط را باید از خود شرکت بیمه تان بپرسید. هر یک قوانین مخصوص به خود را دارند.

سیما
30 فروردین 1401

سلام اگر بخوام وام بگیرم از بیمه عمر سامان باچند درصد سود باید پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خود قراردادتان با بیمه سامان نوشته شده است.

خالد
16 اردیبهشت 1401

بیمه معلمه جوابگو نیستن ممنونم

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید