24 آذر 1401

بیمه بازنشستگی سامان: همراه عالی دوران بازنشستگی شما

‌مطابق آمار رسمی کشور، متوسط طول عمر زنان و مردان ایرانی حدود 70 الی  72 سال است. هر زن و مرد ایرانی به طور متوسط در 55 تا 60 سالگی بازنشسته می‎‌شود. با یک حساب سرانگشتی متوجه می‎‌شویم که ایرانی‎‌ها به طور متوسط 10 تا 15 سال بعد از بازنشستگی فرصتِ زیستن دارند. واقعیت این است که دهه ‎ی پایانی عمر ما معمولا با انواع بیماری‎‌ها و مسائل سالمندی طی می‎‌شود. واقعیت بعدی این است که بازنشستگی، یکی از کم درآمدترین بخش‌های  زندگی است. شاید این دو واقعیت تلخ به نظر برسد. اما همیشه کسانی را می‎بینیم که از دل این واقعیت تلخ، فرصت‎‌های خوبی برای خود می‎سازند. آنها حداقل از 30 سالگی برای خود، بازنشستگی‎‌شان را تضمین می‎کنند. بیمه بازنشستگی سامان، با پوشش‎‌ها و طرح‎‌هایی که دارد می‎تواند یک سرمایه‎‌گذاری مطمئن برای دوران سالمندی شما باشد. اگر مایلید از شرایط این بیمه‌‎نامه اطلاع پیدا کنید، با ما همراه باشید.

بیمه بازنشستگی سامان

بیمه بازنشستگی سامان، یکی از پوشش‌‎های بیمه عمر است. طرح‎‌های شرکت بیمه سامان تحت عنوان بیمه عمر و اندوخته ساز، ارائه می‎‌شود که شامل موارد زیر است:

 • بیمه جامع عمر و تشکیل سرمایه سامان
 • بیمه بازنشستگی تکمیلی
 • بیمه‌نامه‌ی عمر زمانی
 • بیمه عمر مانده بدهکار

شما می‎‌توانید بنا به شرایط سنی، سلامتی و مالی خود این طرح‎ها را در دو حالت سرمایه‌‎گذاری بلند‎مدت و کوتاه‌‎مدت تهیه کنید. اگر کارمند هستید،  علاوه بر بیمه‎ ی شرکتی که دارید، به عنوان پوشش‌‎های تکمیلی می‌‎توانید از این بیمه‎‌نامه بهره ببرید. این پوشش، تحت عنوان « طرح بیمه تکمیلی بازنشستگی سامان» نیز ارائه می‎‌شود. بیمه تکمیلی بازنشستگی سامان، تازه‌‎ترین شیوه برنامه‌‎ریزی مالی برای آینده کارمندان در کشور است. این طرح  نگرانی ناشی از پیامدهای مالیِ خطر فوت و تامین آینده کارمندان و خانواده‌‎شان را مرتفع می‎کند. اگر شغل آزاد دارید، نیز می‎توانید بیمه‎‌گزار خود باشید. بیمه عمر 10 ساله سامان نیز می‎تواند فرصت خوبی برای سرمایه‎گذاری شما باشد. در ادامه به معرفی این طرح‎‌ها می‎پردازیم.

بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

معمولا بیمه عمر با نام‌های زیر شناخته می‎شود:

 • بیمه عمر انفرادی و پس انداز
 • بیمه نوزادان
 • بیمه عمر کودک
 • بیمه عمر جامع زندگی
 • بیمه‌نامه‌ی تمام عمر
 • بیمه عمر زمانی
 • حامی (هزینه های کفن و دفن)
 • بیمه جهیزیه
 • بیمه مهریه

شما بر اساس نیاز و شرایطی که دارید، می‎‌توانید از خدمات هر یک از این بیمه‌ها بهره ببرید. شاید بپرسید که این بیمه چه پوشش‌‎ها و مزایایی دارد؟

پوشش‎‌های بیمه عمر سامان

پوشش‌‎های بیمه عمر سامان شامل موارد زیر است:

 • مستمری و حقوق بازنشستگی: در زمان بازنشستگی می‌توانید از محل سرمایه‎‌ای که پس‎‌انداز کرده‌‎اید، حقوق و مستمری دریافت کنید. (مطالعه مقاله بیمه مستمری عمر پیشنهاد می‌شود.)
 • سرمایه‎‌گذاری: با حداقل درآمد هم می‌‎توان سرمایه‎‌گذاری سود‎ده و تضمین شده داشت. برای همین است که به آن بیمه و سرمایه گذاری هم می‌گویند.
 • درمان تکمیلی: بیمه درمان تکمیلی و پرداخت هزینه‌‎های امراض خاص تا سقف 750 میلیون ریال، آسوده خاطر هستید.
 • امراض خاص: پوشش امراض خاص و سرطان تا سقف 5/1 میلیارد تومان
 • بستری بیمارستانی: پوشش‎‌های جدید و کامل بستری بیمارستانی
 • پوشش کالای دیجیتال: بیمه جامع اموال و سرقت کالای دیجیتال موبایل، لپ‎تاپ و …
 • از کارافتادگی
 • بیمه فوت
 • سرمایه زندگی: بیمه خانه و …

مزایای بیمه جامع عمر و سرمایه سامان

بیمه عمر و سرمایه سامان مزایایی برای بیمه‌گزاران دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.

انعطاف‌پذیری در پرداخت حق بیمه

اولین و بزرگ‌ترین مزیت بیمه عمر این است که شما با هر شرایطی قادر به تهیه آن هستید. یعنی شما بسته به درآمد خود می‎‌‍توانید مبلغ حق بیمه را انتخاب کنید. البته به این موضوع توجه کنید که حق بیمه‌‎ای که می‌پردازید مستقیماً روی سرمایه عمر شما تأثیر می‌گذارد. سرمایه فوت به ‌صورت ضریبی از حق بیمه ماهانه محاسبه می‌شود که همان ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر است.

امکان دریافت وام

بیمه بازنشستگی سامان

تمام مزایای بیمه بازنشستگی سامان

اگر پول احتیاج داشتید، بعد از گذشت مدت معین یک سال بدون هیچ تشریفاتی می‎توانید وام بگیرید. به بیان دیگر برای دریافت وام بیمه عمر از این شرکت به معرفی ضامن و ارائه وثیقه نیاز ندارید. شما می‎توانید تا ۹۰% ارزش بازخرید بیمه‎نامه‌تان را وام بگیرید. برای مثال اگر ارزش بازخریدی شما تا آن لحظه 20 میلیون تومان باشد می‌توانید تا 18 میلیون تومان وام دریافت کنید.

دریافت سود تشویقی

در این بیمه‌­نامه مبنای تخصیص سود، تاریخ پرداخت حق بیمه است. بنابراین درصورت پرداخت حق بیمه زودتر از تاریخ سررسید، مبلغ پرداختی به اندوخته اضافه می‎شود. از همان تاریخ نیز مشمول محاسبه سود می‌گردد. این ویژگی باعث افزایش مبلغ اندوخته و افزایش نفع سرمایه گذاری برای بیمه‌گزار خواهد شد. برای دانستن چگونگی افزایش سود بیمه عمر، این مقاله را مطالعه کنید.

عدم وجود جریمه دیركرد

در صورتی که حق‌بیمه‌ها دیرتر از سررسید پرداخت گردد، جریمه‌ای بابت دیركرد تعلق نمی‎گیرد. اما به این نکته توجه شود که از همان روز پرداختِ قسط، به حق بیمه سود تعلق می‌گیرد. به علاوه تا زمانی كه بیمه‌نامه دارای اندوخته است پوشش‎‌های فوت و … به قوت خود باقی خواهند بود.

انعطاف‌‎پذیری در بیمه‌‎نامه

بیمه‎‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری یک قرارداد بلند‎مدت است. شما می‎‌توانید هر سال بنا به شرایطی که دارید، برخی از بخش‎‌های قرارداد را تغییر دهید. این امکان به شما اجازه می‎‌دهد که روش پرداخت (سالیانه، ماهیانه و…) خود را تبدیل کنید. همچنین پوشش‎‌های انتخابی خود را می‌توانید تغییر دهید. این تغییرات حتما باید در ابتدای سال بیمه‎‌ای شما اعمال شود. شروع سال بیمه‌‎ای یعنی ابتدای ماهی که شما برای اولین‎ بار حق ‎بیمه‎ تان را پرداخت کرده‌‎اید.

 معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی اعم از مالیات بر ارث، مالیات بر درآمد یکی از بهترین مزایای بیمه عمر است.

برای آگاهی بیشتر با مزایای بیمه عمر به این مطلب مراجعه نمایید.

 تعیین ذینفع توسط بیمه‌گزار

در بیمه عمر می‌توان از قانون وراثت تبعیت نکرد. بیمه‎‌گزار قادر است سرمایه اندوخته شده و سرمایه فوت را به هر نسبتی بین افراد مد نظر خود به عنوان ذینفع بیمه عمر تقسیم کند.

بیمه بازنشستگی کوتاه مدت

بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله سامان یکی از طرح‌های بیمه عمر سامان است. در این شرکت، بیمه‌‎گزار بر اساس اندوخته بیمه‌‎نامه‌ای که دارد می‌تواند درخواست دریافت مستمری ماهانه داشته باشد. شرکت بیمه سامان تا پایان یافتن اندوخته بیمه‎نامه به پرداخت مستمری ماهانه ادامه می‌دهد. البته از زمانی که شرکت شروع به پرداخت مستمری ماهانه می‌کند سایر پوشش‌های بیمه‌نامه قطع می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که تعداد سال‌های دریافتی مستمری بیمه عمر سامان محدود می باشد.

نکته: بیمه سامان سود بالایی بین بیمه‌‎گزاران خود تقسیم می‎ک‌ند. این شرکت همچنین پوشش بیمه‌‏ای بیشتری در ارائه خدمات مربوط به بیمه‌های عمر و بازنشستگی دارد.

بیمه بازنشستگی تکمیلی

همانطور که در بالا ذکر شد، این بیمه تازه‌‎ترین شیوه برنامه‎‌ریزی مالی برای آینده کارمندان در کشور است. کارمندان به خاطر سهمی که در موفقیت‌های سازمان دارند، مایلند در زمان بازنشستگی نیز از مزایای مختلفی برخوردار باشند.

ویژگی‎‌های بیمه تکمیلی بازنشستگی سامان

بیمه بازنشستگی سامان چون از پوشش‎‌های بیمه عمر است پس مزایای مشترک زیادی با آن دارد. البته در این قرارداد، برخی امتیازات خاص کارمندی متناسب با میزان حقوق ماهانه فرد نیز لحاظ شده است. شرح این موضوع را در قالب تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگی سامان به تفصیل بیان می‎کنیم.

تعهدات بیمه بازنشستگی سامان

شرکت بیمه سامان در صورت عقد قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگی موارد زیر را به فرد بیمه‎‎‌گزار متعهد می‌‎شود:

 • بیمه‌‎نامه بازنشستگی تکمیلی
 • پرداخت معادل 81 برابر حق بیمه پرداخت شده (آخرین حقوق ماهانه)، به ورّاث در صورت فوت بیمه‎‌گزار

بسیاری از مدیران تمایل دارند تا در صورت فوت یکی از کارکنان، به نوعی به خانواده وی کمک کنند. در صورت فوت بیمه شده، معادل 81 برابر حق بیمه پرداخت شده (آخرین حقوق ماهانه)، به ورّاث کارکنان پرداخت می‎گردد. سایر منافع اندوخته سنوات نیز علاوه بر سرمایه زندگی، پرداخت خواهد شد.

پرداخت اندوخته سنوات

اندوخته سنوات ذخیره شده، درصورت بازخریدی، بازنشستگی و یا اتمام قرارداد، با اختیار کارفرما به بیمه شده، پرداخت می‎گردد. سنوات کامل بازخریدی کارکنان بازخریدشده تا حداکثر 15% از مجموع کارکنان در پایان سال اول تا پنجم قابل پرداخت است. اعتبار استفاده نشده در هر سال، به اعتبار سال‎های بعد اضافه می‎شود.

تناسب حق بیمه با افزایش حقوق

حق بیمه سالانه هر یک از کارکنان، می‎تواند معادل آخرین حقوق ماهانه دریافتی فرد باشد. حتی می‎تواند مبلغ سنوات سالیانه (معادل 30، 45 و یا 60 روز حقوق در سال) مبنای محاسبه قرار گیرد. یا اینکه درصد و یا ضریبی از حقوق ماهانه‎ی فرد، در نظر گرفته شود. در این‎صورت متناسب با افزایش حقوق در هر سال(حداکثر 12%)، تعدیل گردد.

جدول برنامه‎‌ریزی بیمه‌‎ای

پس از در نظر گرفتن حقوق ماهانه، جدول برنامه‎ریزی بیمه‎ای متناسب با شرایط هر یک از کارکنان تنظیم می‎شود. این جدول در اختیار کارفرما قرار می‎گیرد.

بیمه بازنشستگی سامان

بیمه بازنشستگی سامان آرامش خاطری برای آینده

سایر ویژگی‌های بیمه تکمیلی بازنشستگی سامان

از دیگر ویژگی‌های بیمه سامان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت وام با مناسب‎ترین نرخ بهره
 • پس‎انداز بخشی از حق بیمه پرداخت شده کارکنان در صندوق اندوخته
 • معافیت مالیاتی سرمایه زندگی و اندوخته سرمایه‎گذاری
 • برنامه‎ریزی متناسب با شرایط کاری هر یک از کارکنان
 • پوشش فوت عادی تا 81 برابر مبلغ حق بیمه و فوت حادثی تا 27 برابر میزان حق بیمه

بیمه دات کام شرایطی را برای شما عزیزان فراهم کرده است که بتوانید مزایا و پوشش‌های چند شرکت بیمه را برای انتخاب بهترین گزینه بیمه بازنشستگی انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر در این‌باره می‌توانید به مقاله بهترین بیمه بازنشستگی مراجعه نمایید.

تصمیم با شماست

ما در این مقاله برای داشتن یک بازنشستگی آرام همراه با آسودگی خاطر بیمه بازنشستگی سامان را پیشنهاد دادیم. شما می‎توانید انواع بیمه‌‎های بازنشستگی را با هم مقایسه کنید. سپس با بررسی همه‌ی جوانب، شرکتی را انتخاب کنید که از بالاترین تناسب با نیازها و اهداف شما برخوردار است.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / بیمه عمر

بیمه مستمری عمر چیست+ مزایا و پوشش‌ها

اگر می‌خواهید در خصوص بیمه مستمری عمر و مزایای آن اطلاعاتی کسب کنید، این مقاله را حتما بخوانید!

05 بهمن 1401 / بیمه عمر

بیمه مان: پوشش‌ها و مزایایی که بیمه عمر ایران را محبوب کرده است

بیمه عمر مان چه خدمات و پوشش‌هایی دارد که آن را منحصر به فرد کرده است؟ تمام مزایای بیمه عمر مان.

05 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی و بیمه عمر چه مدت است

اگر می‌خواهید بیمه عمر یا بیمه تکمیلی بخرید، حتما اصطلاح دوره انتظار بیمه را شنیده‌اید! این مدت زمان برای چیست؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید!

28 دی 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر جانبازان؛ بیمه ویژه ایثارگران با شرایط استثنایی

همه خدمات و پوشش‌هایی که بیمه عمر جانبازان به این عزیزان می‌دهد را اینجا بخوانید!

25 دی 1401 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

بیمه عمر یا بیمه تکمیلی؟ انتخاب درست کدام است؟

بیمه عمر و درمان تفاوت‌هایی با هم دارند که برای انتخاب بین بیمه عمر یا بیمه تکمیلی، باید این تفاوت‌ها را بدانید. با شیوع ویروس کرونا یکی از مهم‌ترین نعمت‌هایی که بیش از

21 دی 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر کوثر: پلی برای آینده‌ای آرام و مطمئن

اگر به فکر آینده‌ای مطمئن و با خیال آسوده برای خود و عزیزانتان هستید، بیمه عمر کوثر می‌تواند، این اطمینان را برای شما رقم بزند. برای آگاهی از مزایای این بیمه‌نامه، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
جوکار
20 دی 1400

سلام اینکه میگن بیمه بازنشستگی سامان بهترین هستش، درسته؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1400

  سلام دوست عزیز، انتخاب بهترین بیمه برای بازنشستگی به شرایط هرکسی متفاوت است؛ اما سامان از نظر بازنشستگی خوب است.

خجسته جنیدی
11 بهمن 1400

سلام برای استعلام بیمه سامان باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای استعلام بیمه سامان به سایت آن مراجعه کنید.

سرمد
11 بهمن 1400

سلام به شعب بیمه سامان دقیقا از کجا می تونم دسترسی داشته باشم؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای پیدا کردن شعب بیمه سامان به سایت آن مراجعه کنید.

کیوان
13 خرداد 1401

سلام من یکساله بیمه بازنشستگی سامان بودم.بعد واریز نکردم.اون یکسالم صاحب کارم واریز کرد.الان میتونم ادامه بدم.بعدحقوق بازنشستگی داره ممنون

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با شرکت خود سامان تماس بگیرید.

فروغی
21 مرداد 1401

بهترین بیمه بیمه خاورمیانه است که میتوان 5 10 15 و20 سال بازنشسته بشی وتا 100 سالگی حقوق دریافت کنی و

فری
19 دی 1401

سلام . من چند ماهه ک میخام بیمه سامان بشم فقط ی سوللی دارم. من الان ۳۵ سالمه و دقیقا ۲۰ سال دیگه میشم ۵۵ سال و بازنشت میشم با ماهی سیصد هزار بعد ۲۰ سال حقوق بازنشتگی چقد میشه؟فقط حقوق بازنشتگیش برام مهمه. و بیمه خانه داری حقوق بازنشستگیش بیشتره؟یا بیمه سامان؟؟

  کارشناس بیمه
  21 دی 1401

  سلام در این خصوص شرکت سامان و بقیه شرکت ها دارای کاغذی هستند که تمامی اطلاعات نوشته شده است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید