18 آبان 1400

6 روش عالی برای افزایش سود بیمه عمر که زندگی مالی شما را متحول می‌کند

افراد برای حفظ سرمایه خود از روش‎های مختلفی استفاده می‎کنند. در میان این روش‎ها، بیمه عمر به عنوان یک سرمایه‎گذاری امن و متداول در دنیا شناخته می‎شود. پوشش‎ها و سود بیمه عمر، از مهم‎ترین مزایای داشتن این بیمه‎نامه است. افراد برای انتخاب شرکت بیمه به میزان سودی که بعد از پایان قرارداد پرداخت می‎شود، توجه ویژه دارند. علاوه بر این معمولا به دنبال راه‎هایی برای افزایش سود بیمه عمر هستند. افزایش سود بیمه عمر معمولا با 6 روش صورت می‎گیرد. در این مقاله سود بیمه آتیه چند شرکت بیمه را مقایسه می‎کنیم و از راه‎های افزایش آن می‎گوییم. با ما همراه باشید.

در حقیقت اینکه چگونه بالاترین سود بیمه عمر را دریافت کنید.

انواع سود در بیمه عمر

شرکت‎های بیمه دو سود به بیمه‎گزاران خود تخصیص می‎دهند:

 •  تضمینی
 •  مشارکت

سود تضمینی

این سود هرساله، توسط بیمه مرکزی اعلام می‎شود. همه شرکت‎های بیمه موظف هستند که آن را به بیمه‎گزاران خود ارائه دهند. تضمین کننده این سود، سازمان بیمه مرکزی است. سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول قرارداد 16 درصد، دو سال دوم 13 درصد و مابقی سال‎ها 10 درصد محاسبه می‎شود.

سود مشارکت در منافع

شرکت‎های بیمه با اعتباری که از حق بیمه پرداختی به دست می‎آورند در فعالیت‎های اقتصادی سرمایه‎گذاری می‎کنند. سود حاصل از این سرمایه‎گذاری‎ها بین شرکت بیمه و بیمه‎گزار مشترک است. معمولا 85 درصد از سود حاصل از این سرمایه‎گذاری به بیمه‎گزار تعلق می‎گیرد. در اسناد بیمه‎ای به این سود، سود مشارکت در منافع می‎گویند. میزان سود مشارکت در هر شرکت بیمه، متفاوت است.

افزایش سود بیمه عمر

افزایش سود بیمه عمر با چند روش ساده

سود مشارکت در منافع، به خاطر ماهیت احتمالی بودن سوددهی در سرمایه‎گذاری‎های اقتصادی از قبل تعیین نمی‎شود. برای انتخاب شرکت بیمه افراد می‎توانند روند سوددهی شرکت را در سال‎های گذشته ملاک مقایسه خود قرار دهند.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد بیمه عمر به اینجا مراجعه کنید.

اصطلاح «سود قطعی» به چه معناست؟

سالانه شرکت‎های بیمه، مجموع سود مشارکت در منافع و سود تضمینی را تحت عنوان سود قطعی به بیمه‎گزاران خود می‎پردازند.

مقایسه سود قطعی بیمه عمر در شرکت‎های بیمه

همانطور که در مقاله مزایای بیمه عمر برایتان شرح دادیم، مزیت‌های این بیمه نامه بسیار زیاد است. یکی از مزایای این بیمه، سودی است که به آن تعلق می‎گیرد. در جدول زیر می‎توانید درصد سود قطعی چند شرکت بیمه را با هم مقایسه کنید:

 

شرکت بیمه 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399
پاسارگاد 22 20 19.2 18 18.7
پارسیان 23 20.1 23 18 19
سامان 24.5 23 21.5 23 25 45
بیمه ایران 21.2 16.8 14.1 11.3 15.9 27.1
ملت 22 26 24 22 24 26 38

لازم به توضیح است، نرخ سود قطعی بیمه عمر سامان بر اساس سبد صندوق رشد سامان در نظر گرفته شده است.

 

6 راه برای افزایش سود بیمه عمر

برای افزایش سود بیمه عمر، شما می‎توانید از ۶ راه اصولی استفاده کنید که در ادامه به شرح هر کدام می‌پردازیم.

سرمایه اولیه بیمه خود را زیاد کنید

در هنگام خرید بیمه‎نامه افراد به طور کاملا اختیاری، مبلغی را تحت عنوان سرمایه اولیه می‎پردازند. هر چقدر این سرمایه بیشتر باشد سود حاصل از بیمه عمر نیز افزایش می‎یابد.

زمان بیمه‎نامه را طولانی‎تر کنید

طول قرارداد بیمه زندگی با سود دریافتی نسبت مستقیم دارد. هر چقدر مدت طولانی‎تری حق بیمه بپردازید سود بیشتری دریافت خواهید کرد.

شرکتی را انتخاب کنید که امکان تغییر حق بیمه سالانه را داشته باشد

ممکن است شما در هنگام خرید بیمه‎نامه مبلغ حق‎بیمه پرداختی را بنا به شرایط مالی خود، کم تعیین کرده باشید. برخی از شرکت‎ها به شما امکان می‎دهند که در بازه‎های زمانی مشخص مبلغ حق بیمه پرداختی خود را تغییر دهید که این تغییرات حتما باید در ابتدای سال بیمه‎ای شما اعمال شود. شروع سال بیمه‎ای یعنی ابتدای ماهی که شما برای اولین‎بار حق‎بیمه‎ پرداخت کرده‎اید. هر چقدر مبلغ حق بیمه پرداختی شما بیشتر باشد، سود دریافتی شما نیز بیشتر خواهد بود.

روش‌های افزایش سود بیمه عمر

روش‌های افزایش سود بیمه آتیه

 مبلغ حق بیمه را در بالاترین حد ممکن تعیین کنید

هرچه حق بیمه پرداختی شما بیشتر باشد، جمع  پس‌انداز سالانه شما افزایش می‌یابد. در نتیجه سود سالانه بیشتری به شما تعلق می‌گیرد.

از پوشش‎های تکمیلی کمتری استفاده کنید

همانطور که اشاره شد، پوشش‎های تکمیلی در بیمه عمر، یکی از مزایای مهم این بیمه‎نامه را تشکیل می‎دهد. اما اگر شما به دنبال دریافت سود بیشتری از بیمه عمر خود هستید، بهتر است پوشش‎های کمتری را انتخاب کنید.

غرامت فوت را کم کنید

سرمایه فوت با سود بیمه‎گزار رابطه عکس دارد، شما می‌توانید غرامت بعد از فوت را مقدار کم‎تری انتخاب کنید. در این صورت، سود قطعی شما افزایش می‎یابد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پوشش فوت بیمه عمر به اینجا مراجعه کنید.

انتخاب با شماست

آیا پوشش‌های بیمه عمر برایتان مهم‌تر است یا افزایش سود بیمه عمر؟ برای دریافت بالاترین سود بیمه عمر حتما اولویت‌های خود را در نظر بگیرید و بعد تصمیم گیری کنید. اگر بعد از خواندن این مقاله ابهامی دارید، می‌توانید سوالات خود در بخش نظرات مطرح کنید. کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان هستند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
23 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر پارسیان+ بررسی دقیق همه طرح‌های بیمه آتیه پارسیان

بیمه عمر پارسیان، هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب و مطمئن و هم به عنوان بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند، برای شما بسیار مثمر به ثمر واقع شود. برای اطلاع از جزئیات بیمه آتیه پارسیان، این مقاله را از دست ندهید!

22 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر کوثر: پلی برای آینده‌ای آرام و مطمئن

اگر به فکر آینده‌ای مطمئن و با خیال آسوده برای خود و عزیزانتان هستید، بیمه عمر کوثر می‌تواند، این اطمینان را برای شما رقم بزند. برای آگاهی از مزایای این بیمه‌نامه، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

10 فروردین 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

09 فروردین 1401 / بیمه عمر

تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع بیمه عمر ملت

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

28 اسفند 1400 / بیمه عمر

بیمه مستمری عمر چیست+ مزایا و پوشش‌ها

اگر می‌خواهید در خصوص بیمه مستمری عمر و مزایای آن اطلاعاتی کسب کنید، این مقاله را حتما بخوانید!

25 اسفند 1400 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی و بیمه عمر چه مدت است

اگر می‌خواهید بیمه عمر یا بیمه تکمیلی بخرید، حتما اصطلاح دوره انتظار بیمه را شنیده‌اید! این مدت زمان برای چیست؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
کارشناس بیمه
08 دی 1400

سلام من دو تا پسر 10 و 15 ساله دارم. برای دریافت سود بیشتر باید چه کار کنم؟

  مهرداد
  20 دی 1400

  سلام و خسته نباشید با توجه به اینکه شما بدنبال بیمه ای میگردید که سوددهی بیشتری داشته باشه و بیشتر جنبه سرمایه گذاری داشته باشه تا پوشش ، بنظر من شما برید سمت یکی از شرکت های بیمه ما ، ملت ، باران ، خاورمیانه ، و به نمایندتون بگید که پوششی براتون نزنه و پوشش های اختیاری را غیر فعال و پوشش فوت به هر علت را در کمترین مقدار با ضریب صفر قرار بده در اینصورت سوددهی اندوخته شما بیشتر خواهد بود

   نویسنده بیمه
   20 دی 1400

   سلام دوست عزیز از راهنمایی تون برای عزیزانی که مقالات رو می خونند ممنون

محمدنیا
08 دی 1400

سلام الان من سه سال پیش بیمه عمر خریداری کردم، اون موقع کسی نگفت که بعدا زیاد کن، الان باید چه کار کنم؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از هر شرکتی که خریداری کرده اید، مبلغ حق بیمه را افزایش دهید تا سود به دست آمده برایتان چشمگیرتر شود.

  وحید
  11 دی 1400

  سلام .
  در بیمه عمر ، یه ضریب هست به نام ضریب افزایش حق بیمه که در بیمه پاسارگاد ، تا ۵۰٪ قابل انتخابه .
  حالا شما میفرمایید در سال سوم‌ هستید ، به راحتی در پایان سال سوم و قبل از آغاز سال اول ، با یه الحاقیه میتونید مبلغ سرمایه گذاریتون رو به میزان دلخواهتون افزایش یا حتی کاهش بدید .

عقیلی
08 دی 1400

سلام من دو تا پسر ۱۰ و ۱۵ ساله دارم. برای دریافت سود بیشتر باید چه کار کنم؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بهتر است که برای هر کدام از فرزندان خود، بیمه عمر جداگانه ای خریداری کنید. همچنین خودتان هم می توانید با خرید آن میزان دریافت سود را بیشتر کنید.

مهسا
08 دی 1400

سلام ضمانت سودآوری به چه صورته؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1400

  سلام بر اساس مواد شورای بیمه پرداخت می شود.

سرالله نوری
15 دی 1400

سلام من ده ساله بیمه عمر آسیا دارم الان میخام به اندوخته ام اصافه کنم قسط سالانه ام رو افزایش بدم چه کنم، واینکه با این بیمه میتونم بیمه تکمیلی ازش استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای افزایش باید با خود بیمه عمر آسیا تماس بگیرید تا آنجا برای شما درست کنند. بیمه تکمیلی با بیمه عمر فرق می کند. شما می توانید به صورت جداگانه خریداری کنید.

میلاد
21 اسفند 1400

سلام من میخواستم یه بیمه ای بگیرم که مستمری داشته باشه خواستم خاورمیانه رو بگیرم شرایطش خوبه ولی حرفاشون کمی باهم متناقض بود،چه بیمه ای برای مستمری خوبه؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید شرایط هر یک را در نظر بگیرید. پیشنهاد می کنیم که مقاله انواع بیمه عمر ما را مطالعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید