۲۱ آبان ۱۴۰۲

۱۰ علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

دلیل روشن نشدن ماشین چیست؟ اکثر رانندگان حداقل یکبار با این مشکل مواجه شده‌اند که وقتی خودروی خود را استارت می‌زنند، ماشین روشن نمی‌شود. در اینگونه مواقع بسیاری افراد، دستپاچه می‌شوند و نمی‌دانند چه کار انجام دهند. علت روشن نشدن ماشین همیشه یکسان نیست و در شرایط و ماشین های مختلف، متفاوت است. در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین بپردازیم. با ما همراه باشید.

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

فرض کنید، صبح است و شما آماده‌ شده‌اید که به محل کار خود بروید. سوار ماشین می‌شوید، استارت می‌زنید ولی ماشین روشن نمی‌شود. کلافه و عصبانی می‌شوید. از یک طرف نگران دیر رسیدن‌ به محل کار خود هستید، از یک طرف نگران این هستید که مبادا اتفاق خاصی برای خودرو افتاده‌ باشد و هزینه سنگینی بر دوش شما بگذارد. اما واقعاً چه دلایلی باعث استارت خوردن و روشن نشدن ماشین می‌شود؟

"عیب

خب باید بگوییم با توجه به اینکه خودرو از تعداد قطعات زیادی تشکیل شده‌ است، نقص در هر کدام از این قطعات ممکن است به گونه‌ای منجر به روشن نشدن خودرو شود. ولی برخی دلایل هستند که به صورت متداول‌تر اتفاق می‌افتند. در ادامه این مطلب به متداول‌ترین دلایل روشن نشدن خودرو می‌پردازیم.

پیش از ورود به این بحث، این نکته را خاطر نشان کنیم که بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو از اقلام ضروری است که باید یک ماشین داشته باشد. گاهی برای خودرو اتفاقاتی از قبیل روشن نشدن، یا آسیب به بدنه رخ می‌دهد یا خدایی ناکرده تصادفی رخ می‌‌دهد که بیمه هزینه این اتفاقات را جبران می‌کند. برای استعلام هزینه بیمه، مقایسه و خرید بیمه بدنه و خرید بیمه شخص ثالث خودروی خود، می‌توانید به بخش مربوط به خرید بیمه سایت bimeh.com مراجعه کنید.

دلایل روشن نشدن خودرو

دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

دلایل روشن نشدن ماشین و استارت خوردن

در ادامه به شرح برخی از دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین می‌پردازیم.

۱- خالی بودن باک بنزین

خالی بودن باک بنزین

تمام شدن بنزین یکی از دلایل روشن نشدن خودرو است.

اولین و ساده‌ترین چیزی که ممکن است باعث استارت خوردن و روشن نشدن خودرو شود، کمبود بنزین در باک است. خودرو برای شروع به حرکت، باید سوخت کافی داشته باشد. همیشه حواستان به ذخیره بنزین باشد.

۲- نقص در سیستم سوخت رسانی

وجود نقص در سیستم سوخت‌رسانی خودرو هم می‌تواند، منجر به روشن نشدن‌ خودرو پس از استارت زدن‌ شود. خودرو برای اینکه شروع به حرکت کند، نیاز دارد که سوخت و هوای کافی به درون محفظه سیلندر آن وارد شود تا عمل احتراق به خوبی صورت بگیرد. هرگونه نقص در این مسیر، منجر به روشن نشدن خودرو می‌شود.

در اینگونه مواقع، ممکن است منیفولد ورود هوا و یا انژکتورها خراب باشند. حتی ممکن است پمپ بنزین درست کار نکند و یا فیلتر بنزین دچار گرفتگی شده‌ باشد. هر کدام از این موارد باید بررسی شود تا از سالم بودن مسیر سوخت‌رسانی مطمئن شوید و به سراغ عیب در قسمت‌های دیگر بروید.

۳- ایراد در سیستم برقی خودرو

اگر باک بنزینتان پر بود یا حداقل به اندازه کافی بنزین داشتید و سیستم سوخت‌رسانی هم مشکلی نداشت، باید به دنبال ایراد در سیستم برقی خودرو باشید. خودرو دارای سنسورهای متعددی است؛ هر کدام از این سنسورها که مشکل داشته باشند، پالس اشتباه به ECU می‌فرستند و باعث می‌شوند که موتور کار نکند. اما کدام بخش از سیستم برقی خودرو ممکن است مشکل داشته باشد؟ بهتر است جعبه فیوز، باتری، دینام، سیم کشی خودرو و آپشن‌های داخل کابین را بررسی کنید.

۴- خرابی سنسورها یا دینام

خرابی دینام یا سنسورها از علل روشن نشدن خودرو است.

خرابی دینام یا سنسورها از علل روشن نشدن خودرو است.

یکی دیگر از دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین، ممکن است مشکل از سنسورها باشد؛ مثلاً: سنسور فشار هوا، سنسور دمای آب، سنسور دور موتور و یا سنسور موقعیت میل‌لنگ خراب باشند و به درستی عمل نکنند.

ممکن است مشکل مربوط به بخش دینام و باتری باشد. خرابی وایرها یا کویل تقویت‌کننده ولتاژ باتری، خرابی دینام و خرابی یا خالی شدن باتری هم می‌تواند منجر به روشن نشدن خودرو شود. بنابراین بهتر است برای بررسی باتری و دینام به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه نمایید.

۵- خرابی سوئیچ

ممکن است به دلایلی مانند خرابی سوئیچ و عدم ارسال کد در ایموبیلایزر، خرابی سوئیچ قطع‌کننده بنزین (اینرسی) و یا خرابی یا سوختگی رله و اتصالات آن باشد که ماشین روشن نمی‌شود. در این‌گونه مواقع با یک دیاگ ساده مشکل مشخص شده‌ و رفع می‌شود. در صورت خرابی سوئیچ می‌توانید از کابل جامپر و سیم‌های خودرو برای روشن شدن آن استفاده کنید و سریعا به یک مرکز مورد تایید برای تعمیر سوئیچ بروید.

۶- بررسی اتصالات فیزیکی

اگر تمامی موارد بالا درست بود و مشکلی در آن بخش‌ها وجود نداشت؛ اما مجددا با مشکل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین مواجه بودید، باید به سراغ بررسی اتصالات فیزیکی و دیگر اجزای مکانیکی خودرو برویم. ممکن است سوپاپ‌ها خراب باشند و یا موتور تنظیم نباشد. حتی ممکن است نقصی در سیستم روانکاری موتور وجود داشته باشد. خصوصاً در فصل زمستان اگر استارت زدید و ماشین روشن نشد، ممکن است به دلیل کیفیت پایین روغن موتورتان باشد. این را هم در نظر داشته باشید.

۷- خرابی یاتاقان

یکی از دلایل روشن نشدن خودرو خرابی یاتاقان است.

یکی از دلایل روشن نشدن خودرو خرابی یاتاقان است.

از دیگر دلایل روشن نشدن ماشین می‌توان به خرابی یاتاقان و قطعات محرک اشاره کرد. برای بررسی این مورد بهتر است خودرو را در بازه‌های زمانی مشخص به تعمیرگاه‌های مجاز ببرید تا وضعیت یاتاقان را چک کنند.

علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین ۲۰۶، پراید یا دیگر ماشین ها همه و همه می‌تواند یکی از مواردی باشد که در قسمت های بالا گفته شد.

مشکلات مربوط به استارت

چون وجود مشکل در سیستم استارت بسیار شایع است در این قسمت بیشتر به این موضوع می‌پردازیم. استارت خودرو در صورتی که مدل دکمه‌ای نباشد و سوئیچی باشد، در سه حالت می‌تواند قرار بگیرد:

 1. باز: در این حالت برق به اجزای مختلف خودرو و صفحه کیلومترشمار می‌رسد.
 2. بسته: این همان حالت خاموش بودن‌‌ موتور و عدم برق‌رسانی است.
 3. استارت: همان استارت زدن‌

خب حالا فرض کنیم شما سوئیچ را چرخاندید ولی صفحه کیلومترشمار خودرو روشن نشد. در این هنگام، ابتدا فیوزها را بررسی کنید. بعد از اطمینان از صحت و سلامت فیوزها، به سراغ مغزی سوئیچ و سوکت‌ها بروید و آن‌ها را بررسی کنید. باز هم اگر مشکل در این قسمت‌ها نبود، ذغال استارت و آرمیچر استارت را بررسی کنید. اگر باز هم مشکل از این‌ها نبود، به سراغ باتری بروید.

۸- بررسی باتری ماشین

موارد بالا برای وقتی بود که با چرخاندن سوئیچ صفحه کیلومترشمار روشن نمی‌شد. اگر با استارت زدن‌ صفحه کیلومترشمار روشن شد، اما بلافاصله خاموش شد و موتور هم کلاً خاموش شد، امکان دارد، مشکل از باتری ماشین باشد.

خرابی باطری ماشین یکی از دلایل روشن نشدن خودرو است.

یعنی شاید باتری ضعیف شده‌ است. چون در این حالت، باتری ضعیف ممکن است بتواند، برق را به صفحه کیلومترشمار برساند؛ ولی به موتور نه. در این‌گونه مواقع می‌توان با باتری به باتری کردن ماشین را روشن کرد. فقط حواستان باشد که پس از روشن شدن ماشین، زود آن را خاموش نکنید. اجازه بدهید دینام کار پر کردن شارژ باتری را به طور کامل انجام دهد.

۹- بررسی استارت ماشین

مورد بعدی که ممکن است پیش بیاید، این است که وقتی استارت می‌زنید، صدای استارت خوردن را نشنوید، یا موتور استارت نخورد، در این صورت باید ابتدا به دنبال عیب در سوئیچ و مغزی آن باشید. اگر عیب در آنجا نبود به سراغ خود استارت بروید.

حالا اگر استارت زدید و صداهای ناهنجار و غیرعادی شنیدید، حتماً استارت را بررسی کنید؛ چون ممکن است چرخ دنده‌های آن شکسته‌ باشد و یا اتوماتیک استارت ضعیف یا نیم‌سوز شده‌ باشد.

اگر هم قدرت استارت نسبت به گذشته کمتر شده‌ است و یا بلافاصله موتور روشن نمی‌شود و کمی طول می‌کشد تا موتور روشن شود، دوباره باید دنبال عیب در استارت و بوش آن باشید. اگر سالم بود، نوبت بررسی باتری است.

به صورت کلی دلیل اصلی بد روشن شدن ماشین در صبح نرسیدن بنزین به موتور باشد. شما با توجه به نوع ماشین و کارکرد آن باید برای بررسی مشکل وارد عمل شده و به مکانیکی اقدام کنید.

۱۰- خرابی فیوز خودرو

خرابی فیوز ماشین

خرابی فیوز از دلایل روشن نشدن خودرو است.

خرابی فیوز خودرو یکی از دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین است. فیوز نیروی مورد نیاز برای موتور خودرو را فراهم می‌کند و وظیفه انتقال انرژی را در خودرو به عهده دارد. بهتر است در چنین مواردی فیوز خودرو را نیز مورد بررسی قرار دهید. اگر می‌خواهید در مورد فیوز خودرو و نقش آن در روشن نشدن ماشین اطلاعات بیشتری به دست آورید و با اهمیت این قطعه در خودرو آشنا شوید، حتما مقاله کدام فیوز باعث روشن نشدن ماشین می‌شود؟ را مطالعه کنید.

علت آمدن برق پشت آمپر و استارت نخوردن خودرو

احتمالا می‌پرسید چرا برق پشت آمپر می‌آید، ماشین استارت می‌خورد اما روشن نمی‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم اگر باتری خودرو جریان مورد نیاز برای استارت ماشین را تامین نکند، برق پشت آمپر می‌آید و خودرو استارت می‌خورد اما روشن نمی‌شود. این موضوع می‌تواند به دلیل خرابی یا خالی شدن باتری ماشین باشد. بنابراین اگر در این وضعیت قرار دارید بهتر است باتری خودرو را کنترل کنید.

مهم ترین عوامل خرابی استارت خودرو

مشکل روشن نشدن ماشین چیست؟ دلیل روشن نشدن خودرو در بیشتر اوقات ریشه در خرابی استارت دارد. شما زمانی می‌توانید از خرابی‌های استارت ماشین جلوگیری کنید که با مهم ترین عوامل خرابی آن آشنا باشید. از مهم ترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بروز اتصالی در بین سیم‌ها
 • تمام شدن رغال استارت
 • خرابی چرخ دنده های استارت
 • خرابی موتور استارت
 • وجود مشکل در قیمت سلکتور گیربکس
 • قفل شدن موتور به علت خرابی یاتاقان

زمانی که ماشین روشن نمیشود، می‌بایست به موارد بالا توجه کنید و آنها را بررسی کنید.

علت طولانی استارت خوردن ماشین چیست؟

یکی دیگر از شرایطی که افراد در زمان روشن کردن ماشین با آن روبرو می‌شوند، طولانی شدن مدت زمان استارت یا زیاد استارت خوردن خودرو( صدای استارت ماشین سنگین) است. از جمله دلایلی که منجر به این اتفاق می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نفوذ آب به فضای احتراق
 • کم و زیاد بودن نسبت هوا و بنزین
 • ورود روغن به قسمت احتراق
 • ضعف در جرقه شمع
 • خراب شدن شمع
 • بالا نبودن تاکم موتور

علت بد روشن شدن خودرو در صبح

یکی دیگر از مشکلاتی که رانندگان مخصوصا در فصول سرد سال با آن روبرو می‌شوند، روشن نشدن خودرو اول صبح است. علت روشن نشدن ماشین در صبح می‌تواند به خاطر وجود موارد مختلفی باشد که در ادامه به بررسی اجمالی آنها می‌پردازیم:

 • عدم کارکرد درست پمپ بنزین
 • عدم وجود بنزین یه میزان کافی در باک
 • عملکرد کلید قطع کن بنزین
 • وجود ایراد در سنسور موقعیت میل سوپاپ
 • کثیفی صافی و عدم عبور بنزین
 • مشکل داشتن سیستم پاشش سوخت

دلایل بسیار زیادی ممکن است وجود داشته باشد که منجر به استارت خوردن و روشن نشدن ماشین شود. مواردی که در بالا ذکر شد، متداول‌ترین دلایلی بود که به خاطر آن‌ها خودرو روشن نمی‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
فرزاد شیرازی کوهمره
۱۳ آذر ۱۴۰۲

سلام
MVMx33 دنده ای دارم
برق قوی هست وقتی استارت میزنم فقط یک طقه میکنه و برق قطع میشه
برقش قوی هست

person
امیر
۱۲ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
وقتی که میخوام ماشین رو استارت بزنم قبل استارت خوردن برق داره اما هنگام استارت زدن برق قطع میشه و ماشین روشن میشه و بلافاصله خاموش میکنه باطری ساز هم بردم گفت باطری سالمه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فیوزها را هم بررسی کنید. بهتر است خودرو را به یک تعمیرکار نشان دهید.

person
امیر
۰۹ آذر ۱۴۰۲

سلام ماشین من پیکان اتوماتیک استارت خرابه ولی استارت میخوره روشن نمیشه وقتی هم که روشن می شه اولش تک کار میکنه بعد یک دقیقه درست میشه ولی امروز صبح استارت خورد ولی روشن نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودرو را به یکی از تعمیرگاه های مجاز ببرید.

person
رضا
۰۸ آذر ۱۴۰۲

سلام .من یک پراید دارم صبح روشن کردم
بعد از چند ثانیه دنده عقب گزاشتم که خاموش شد و دیگه روشن نشد همه چیو نگاه کردم نه با هول روشن میشه نه اسارت صدا پمپ بنزین هست فیوز ها روغن موتور شمع همه چی را چک کردم ماشین در دنده قفل میکنه از تایم هم نیست.. چیکار باید بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودرو را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید تا مورد بررسی قرار گیرد.

person
پرویز سیا وحشی
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام ماشین پراید کاربرانی هست با سویچ روشن نمی‌شود با هول روشن میشه علتش چیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر مواردی که در این مقاله گفتیم را چک کردین و باطری خودرو ایرادی ندارید باید حتما به یک تعمیرگاه مجاز بروید.

person
محسن
۲۳ آبان ۱۴۰۲

سلام ماشین من دوو ریسره نیمه انژکتوره ماشین هم برقش درست میاد هم بنزین خوب میپاشه ولی روشن نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در چنین مواردی نمی توان به این صورت نظر داد. بهتر است خود را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید.

person
محسنی
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام تیبا دو دارم برق ماشین روشن میشه ولی استارت نمیخوره یه صدای خفه ای هم میده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام. اگر تمام موارد گفته شده در این مقاله را بررسی کردید و مشکل را پیدا نکرده اید بهتر است خودرو را به یکی از تعمیرگاه های مجاز ببرید.

person
فرزین
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام. من واتر پمپ ماشین وعوض کردم. حالا استارت که میزنم یک صدایی فکر کنم از استارت میاد انگار گیر کرده، بزور استارت میخوره تو این حالت، باطریم تویه یک ماه پیش گرفتم، باطری زورش ومیزنه ولی استارت انگار گیر داره صدا میده، قبل تعویض واتر پمپ اینجوری نبود که بعدش اینجوری شد. میشه بگین مشکل ازچیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمال دارد مشکل از پمپ باشد بهتر است خودرو را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند.

person
Hadi
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام ماشینم ۴۰۵مدل۹۰هست تازه تعمیره در حالت حرکت یه دفعه صدایی اومد از کاپوت استارت میزنم روشن نمیشه ولی بکسل کنم روشن میشه ولی همون صدا ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی باطری، پمپ بنزین یا سوییچ استارت باشد. بهتر است خودرو را برای تشخیص این موضوع به یک فرد ماهر نشان دهید.

person
کریم
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر پراید مدل ۹۲دارم گهگاهی ماشینم هر چقدر استارت میخوره روشن نمیشه همه چی رو تست کردم روشن نمیشه. مخصوصا وقتی گاهی زیاد ی جایی میمونه بعدش هر چی استارت میزنم روشن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قبل از هر چیز شما باید خودرو خود را حتما به یک تعمیرگاه مجاز ببرید تا مورد بررسی قرار گیرد و علت اصلی مشکل مشخص شود. ما در این مقاله ده دلیل رایج استارت نخوردن خودرو را برای شما شرح دادیم. اگر این موارد را بررسی کرده اید و نمیدانید چه کنید، از آن جایی که خرابی خودرو می تواند عواقب زیادی داشته باشد پیشنهاد می کنیم حتما خودرو را به تعمیرگاه ببرید.

   person
   کریم
   ۱۳ آبان ۱۴۰۲

   به چند باطری ساز نشون دادم
   هیج کس ازش سر در نمیاره
   نمیدونم چیکار کنم؟ کلافه شدم

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ آبان ۱۴۰۲

    سلام کاربر گرامی. خودرو را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید.

person
هادی کلانتری
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید به ادمین عزیز
ماشین من پژو ۴۰۵ GLX مدل ۹۶ هستش، یه چند روزه ماشین رو که میخام روشنش کنم صبح ها برم بیرون، استارت به طور صحیح میخوره و برق و باتری ماشین هم مشلکی نداره ولی روشن نمیشه و باید حتما یکم پدال گاز رو فشار بدیم تا روشن بشه وگرنه همینجور استارت میخوره و روشن نمیشه.
خیلی ممنون میشم کمکم کنید.
باتشکر از ادمین عزیز

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمال مشکل در سیستم استارت خودرو است. بهتر است خودرو را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید.

person
علی جمالوند
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام ماشینم slx مدل ۹۸هست وقتیکه سوییچ را باز می‌کنم صدای پمپ نمیاد گاهی اوقات یه عکس کلید روی کیلومتر به رنگ قرمز هی روشن خاموش میشه وقتی این کلید روشن بشه پمپم کار نمیکنه مشکل از کجاست بنظر شما ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمالا مشکل از فیوزهای خودرو یا پمپ آن است. برای تشخیص مشکلات این چنینی بهتر است خودرو را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید تا مورد بررسی قرار گیرد.

  person
  هومن
  ۱۱ آبان ۱۴۰۲

  مشکل در ایموبلایزر هستش

person
ناشناس
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ماشین من وانت ۹۳دارم سویچ راباز میکنیم صدای پمپ بنزین نمیاد مغزی سویچ رله دوبل عوض کردم درست نشده ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بهتر است خودرو خود را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید. ممکن است ایراد از پمپ بنزین باشد. البته برای موارد این چنینی نباید بدون بررسی خودرو نظر داد.

  person
  هومن
  ۱۱ آبان ۱۴۰۲

  عکس کلید نشان دهنده مشکل در ایموبلایزر هستش

person
ناشناس
۲۰ مهر ۱۴۰۲

از شاندیز حرکت کردم بیام خیلی خوابم گرفته بود.کشیدم کنار تا کمی استراحت کنم.اما بیدار شدم و استارت خواستم بزنم ماشین روشن نشد.مشکل از چیه؟چطور میشه رفعش کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر استارت می زنید و خودرو روشن نمی شود احتمالا مشکل از باتری یا فیوز خودرو است. برای سرویس کردن خودرو به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید.

person
محسن
۱۸ مهر ۱۴۰۲

چرا ماشین استارت میخوره ولی روشن نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع می تواند به دلیل کم بودن نسبت بنزین و هوا، نشتی روغن، ورود آب به فضای احتراق و مواردی از این دست باشد. بهتر است خودرو را به یکی از تعمیرگاه های مجاز ببرید.

person
مقدم
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام من یه سمند ساده دارم صبح استارت میزنم روشن نمیشه بعداز ظهر استارت میزنم روشن میشه شمع و رلدوبل و مغزی پمپ بنزیوعوض کردم ولی بازم فایدنداشت

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این موارد باید حتما از خودرو بازدید شود تا بتوان به صورت صحیح نظر داد و برای رفع مشکل کاری کرد.

  person
  رزا
  ۲۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام داداش مشکل ماشین تو سنسنور آب هس.تعویض کن سری درست میشه

person
احسان محمدی
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

ال۹۰ مدل ۸۹ دارم چند روزیه که استارت میخوره ولی رشن نمیشه البته گهگاهی هم روشن میشه هیچ کسی سر در نمیاره
باطری تست کردم.دیاگ زدم مشخص نشده
اگر هول بدم روشن میشه
وقتی سویچ بازه برق به پمپ بنزین باک میرسه ولی نوقع استارت قطع میشه .رله هارو چک کردم سالم هستند کلا کلافه شدم نمیدونم پیش کی دیگه ببرم
مکانیک تنظیم موتور باطری ساز همه جا رفتم

  person
  میثم
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  مغزی سویچ خرابه عزیزم
  من باطریسازم ولی مغازه ندارم سیار کار میونم .سویچ رل یه سره کن از پشت و از پشت سویچ استارت یزن اگه خوب شد مغزی سویچ خرابه
  اگه بازم روشن نشد سنسور دور موتور عوض کن حله
  این دو عیب را دستگاه به هیچ عنوان نشون نمیده .فدات

person
حمید R
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

مطالب عالی بود ،خیلی منظم و مرتب و همراه با توضیحات خلاصه ،🙏🙏 آنچه لازم داره یه نفر برای رفع مشکل اگه کمی فنی باشه با دانستن این مطالب به راحتی رفع ایراد میکنه ✋🙏🌹🖤🖤🏴🏴 تسلیت اربعین حسینی به همه دوستداران

person
برومند
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر، روآ ۸۵، چندماه پیش اتومات استارت خراب شد تعویض کردم اما بعدش ماشین وقتی گرم میشه دیگه استارت نمیخوره و صدای قیژ میده ولی خنک باشه راحت روشن میشه، وقتی روشن میکنم نیم ساعت میرم اگه خاموش کنم دیگه راحت روشن نمیشه و باید بیست دقیقه نیم ساعت صبر کنم که کمی خنک بشه تا استارت کار کنه، فقطم وقتی امپر نزدیک وسط میرسه اینجوری میشه… کسی که اتومات عوض کرد متوجه نشد دلیلش چیه و گفت اتومات سالمه و مشکلی نداره

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بهتر است خودرو را به یک فرد فنی و ماهر نشان دهید.

  person
  احسان محمدی
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

  من ال ۹۰ دارم که با استارت روشن نمیشد البته وقتی متور خنک میشد روشن میشد وگرنه باید هل میدادگ تا روشن بشه کلافه شده بودم بعد کلی پیگیری و هزینه سنسور دورمتور یا همون چشمی گیربکس رو عوض کردم فعلا درست شده

person
پرهام
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

با سلام خدمت دوستان و مدیر سایت!
من پراید صبا مدل ۸۳ انژکتور دارم! امروزز بدون دلیل وقتی خاستم استارت بزنم وقتی سوییچ باز میکنم برق پشت امپر میاد وقتی میچرخونم ک استارت بخوره برق میره و هیچ صدایی نمیده و استارت نمیخوره! مثل زمانهایی که باتری میخابه! ولی باطری شارژ داره و تقریبا نو هست! بست های باتری هم چک کردم اتصال داره و شل نیست!
ایراد کار کجاست؟ و اگه کسی از دوستان این مشکل رو داشته قبلا و راه حل این مشکل رو میدونه لطفا بمن بگه… با تشکر…

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواقعی بهتر است زمان را هدر نداده و به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

  person
  ,ss
  ۲۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام منم همین مشکل داشت ماشینم از رله دوبل بود

  person
  میثم
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  مغزی سویچ خرابه .اگه دزدگیر داره از دزدگیرتم میشه

person
محسن
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

کدام فیوز باعث روشن نشدن ماشین میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. فیوز استارت موجب روشن شدن ماشین می شود. وجود خرابی در فیوز استارت یکی از دلایل روشن نشدن خودرو است.

person
نویسنده بیمه
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

علت زیاد استارت خوردن ماشین انژکتوری چیه؟

person
فرهاد
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام
کویک اتومات مات دارم ۳۰۰۰ تا کارکرده، دکمه کیلس رو که فشار میدم حدود ۳۰ ثانیه بیشتر یا کمتر طول میکشه که دکمه استارت سبز بشه و استارت بخوره
مشکل چیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است خودرو ر ا بررسی نزد یک تعمیرکار ببرید یا به یکی از نمایندگی های خودرو مراجعه نمایید.

person
مسعود
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام آقای علیرضا پراید منم دقیقا مشکل ماشین شمارو داره مشکلتون برطرف شد؟؟عیب از کجاش بود ممنون میشم کمکم کنید تشکر

person
alireza
۱۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام ودرودخسته نباشید پراید سر صبح یاوقتی که موتور خودرو سرده با یه استارت روشن میشه ولی زمانی که خودرو گرم شد اگه خاموش بشه دیگه با استارت زدن‌ روشن نمیشه بایدماشینو هولش بدیم تاروشن بشه دلیلش چیه لطفاً راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام علیرضا. ممکن است مشکل از استاپر خودرو باشد.

  person
  دانیال
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  پراید کاربرات دارم . تو اولین استارت دیر روشن میشد ولی دیشب دم خونه تو دنده یک خاموش کرد استارت میخوره ولی روشن نمیشه..

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   باید خودرو را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید.

person
ناصر
۱۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام ماشینم ۲۰۶ هست بعضی وقتا استارت میزنم باید گاز بدم تا ماشین روشن بشه باطری هم تازه عوض کردم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بهتر ات از کمک یک متخصص کمک بگیرید.

person
Ferozrabezadhef
۱۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام پراید۱۴۱ نیمه انژکتوری دارم برق شمع ووایرها درسته بنزین هم میاد روشن هنوز روشن نشده خاموش میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  خودرو را به تعمیرگاه ببرید

person
مجید
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام و درود.
ماشین برلیانس خسته ۳۱۵ تا رفته مدل ۹۵ با یه نیش استارت روشن میشه،کلافه شدم.
به یه متخصص نشون بدم!؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
حسین
۱۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام
لیفان x50 دستی دارم و هفت ساله زیر پامه و تا حالا هیچگونه مشکلی نداشته
چند روزی بود که وقتی استارت میزدم صدای ناهنجاری هنگام استارت خوردن میومد و ماشین روشن میشد ، تا اینکه آخرین بار استارت که زدم ماشین روشن نشد،سوئیچ رو بستم و دوباره زدم این بار هم روشن نشد فقط یه صدای زوزه از داخل موتور میومد فکر کردم فن روشن شده و اتصالی کرده سریع رفتم ولی دیدم صدا از فن نیست و از زیر موتوره ، خیلی تلاش کردم که با قطع کردن رله ها برق رو قطع کنم ولی نشد و بعد شروع به دود کردن کرد و ناگهان آتش گرفت که با کپسول آتش نشانی خاموشش کردم
هنوز مراجعه به متخصص نکردم ببینم چقدر خسارت زده، آیا به نظرتون مشکل از اتصالی استارت بوده ؟
ضمنا وقتی خواستم مثبت باطری رو جدا کنم کابل به شدت داغ شده بود جوری که امکان نداشت بتونی کابل رو بگیری

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام بهتر است یک متخصص خودرو را ببیند.

person
سینا
۰۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام. ماشین رانا tu5 هست ماشین کمی صدا میدهد ولی روشن نمیشود. در سرازیری روشن میشود و بعد از کلاچ گرفتن دوباره خاموش میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خودرو را به یک تعمیرکار ماشین نشان دهید.

person
سمند EF7
۰۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام ، ماشینم سمندEF7 هستش ، از وقتی که روغن ماشینو عوض کردم ، وقتی که ماشین چند ساعت خاموشه ، برای روشن کردنش با استارت اول روشن نمیشه ، حتماً باید دوبار استارت بخوره تا روشن بشه ، میخواستم بپرسم دلیلش میتونه از روغن باشه یا از چیز دیگه ای هستش ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز حتما خودرو خود را به یک متخصص نشان دهید. برای ایرادات این چنینی نمی توان بدون مشاهده و بررسی خودرو نظری داد.

person
سارا
۳۱ تیر ۱۴۰۲

درود
من سر صبح ماشین پراید استارت که میزنم سنگین میزنه اما روشن میکنه
اما وقتی ماشین چند ساعت کار کرد اگه خاموش کردم دیگه ینگین استارت میزنه و روشن نمیشه
ممنون میشم جوابم بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خودرو را به یک تعمیرگاه معتبر ببرید برای چنین مواردی نمی توان بدون بررسی خودرو نظری داد.

person
محسن
۱۹ تیر ۱۴۰۲

علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین پراید انژکتور چی میتونه باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. احتمالا سیستم برق آن مشکل دارد. لطفا به یک متخصص خودرو مراجعه کنید.

person
محسن
۱۹ تیر ۱۴۰۲

علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین پژو چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع به موارد زیادی بستگی دارد. اگر برق پشت آمپر نمیاد یعنی مشکل از باطری است. اگر هم برق پشت آمپر می‌آید و خودرو روشن نمی شود، مشکل از استارت است. در نهایت بهتر است به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.

person
محسن
۱۹ تیر ۱۴۰۲

ماشین استارت میخوره روشن نمیشه

person
محسن
۱۹ تیر ۱۴۰۲

برق پشت امپر میاد استارت میخوره ولی روشن نمیشه؟

person
هموطن
۱۸ تیر ۱۴۰۲

با عرض درود و خدا قوت
من ۲۰۶ اس دی وی ۸ دارم
چند وقتیه که ماشینم اول صبح استارت میخوره ولی روشن نمیشه
اوایل حدود ۱ماه پیش بعد ۲-۳ بار استارت روشن میشد ولی جدیدا روشن نمیشه و برای روشن شدن باید حتما همزمان با استارت زدن پدال گاز رو فشار بدم تا ماشین روشن بشه
و البته بعد از روشن شدن همزمان فن دور تند شروع به کار می کنه
و بعد چند ثانیه ماشین رو خاموش می کنم دوباره استارت میزنم تک استارت روشن می شه و فن هم دیگه روشن نمیشه
این هم بگم خدممتون احساس می کنم شتاب ماشین ام یکم پایین اومده
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. لطفا خودروی خود را به یک مکانیک یا متخصص خودرو نشان دهید.

   person
   رضا
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز وقتی صبح بااستارت فن کارمیکنه ایراداز دریچه گازهست برنامشوآپدیت کنید

  person
  مسافر
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام
  احتمالاً از مهره آب باشه ، حتماً چک کنید ضرری نداره
  چونکه صبح ماشین سرد هست و اطلاعات اشتباه به ایسیو می دهد و فن خودرو با دور تند کار می‌کند.

person
حسین
۱۸ تیر ۱۴۰۲

با سلام
استارت زدن اشتباه ماشین یعنی ماشین ک روشنه رو دوباره سوییچ رو بسمت استارت زدن بچرخونیم
چ آسیبی به ماشین وارد میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام. لطفا از یک مکانیک سوال بپرسید.

person
سعید
۲۱ خرداد ۱۴۰۲

درود هاچبکم موقع راندن بالای ۵ یا ۶ساعت دیگه استارت میخوره به راحتی روشن نمیشه چرا؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام سعید عزیز. حتما به یک فرد متخصص خودرو را نشان دهید. به این شکل نمی‌توان عیب یابی کرد.

person
علی
۲۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام.من چند بار ماشینم که سمند هستش استارت می‌خورد ولی روشن نمیشد تمام اجزا رو چک کردم .بعدا متوجه شدم پمپ بنزین کار نمیکنه. اول فکر کردم سوخته .منتهی متوجه شدم سوکت برق پمپ شل شده یبار درآوردم زدم جا اوکی شد..اینم گفتم برا تجربه دوستان

person
ارزو غ
۱۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام ی وانت دارم استارت میخوره روشن نمیشه ولی وقتیکه هلش میدم روشن میشه دلیلش چی میتونه باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است خودرو خود را به تعمیرگاه ببرید.

  person
  علی باقرنیا
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

  تح سوییچ خرابه

person
محسن
۲۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام، پژو پارس مدل ۸۶ دارم. تا یه سال پیش با نیش استارت روشن میشد ولی الان اگه ماشین بیشتر از چند ساعت خاموش باشه بخوام روشنش کنم باید استارتو چند ثانیه نگه دارم تا روشن بشه. باتری، شمع، وایر، اتوماتیک استارت، استپر، تسمه تایم، کویل، تسمه دینام، سرسیلندر کامل، همه رو عوض کردم. وایر که عوض کردم تا یه مدت بهتر شده بود ولی دوباره داره اذیت میکنه. مکانیک گفته تنها گزینه‌ای که باقی میمونه سوزن انژکتوره که چون قدیمیه باید با منیفلد کامل عوض بشه. من میترسم اینم عوض کنم فایده نداشته باشه. لطفا راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. تعمیر ماشین موضوع تخصصیه. بهتر حتما نظر یک تعمیرکار خبره را بپرسید و طبق نظر ایشون کار را پیش ببرید.

  person
  محسن
  ۰۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام.
  اورینگ یکی از سوزن انژکتورا از بین رفته بود که موجب میشد بنزین وارد سیلندر شود. با تعویض اورینگ مشکل حل شد.

person
بیتا
۱۸ اسفند ۱۴۰۱

سلام .دوستان ماشین پرایدما ۹۱ بعد از استارت طولانی روشن میشد ..همه چی رو عوض کردم مثله شمع وایر صافی بنزین پمپ بنزین وغیره…… حتی دیاگ میزدن متوجه نمیشدن.تا اینکه یکی فهمید سیستم ایموبلایزر سویچ ایراد داره .الان استارت درست شد .خواستم کمکی کرده باشم .التماس دعا

person
دوست
۱۳ بهمن ۱۴۰۱

پژو ۴۰۵ slxمدل ۹۶ دارم مواقعی ک موتور ماشین سرد میش استارت میخوره اما دیر روشن میش گاهی باید ۵ تا ۷ بار استارت زد تا روشن بش باتری دینام و استارت مکانیک گفت سالم دوستان چ دلیلی میتون داشت باش

person
مجتبی
۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام.نیسان دوگانه دارم.اول صبح بااستارت روشن میشه.ولی بعد از کارکرد کوتاه که استارت می‌زنیم دیگه روشن نمیشه.یا باید خیلی گرم بشه که بشه دوباره روشن کرد.دلیلش چیه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام این مورد را باید از یک کارشناس مرتبط بپرسید.

  person
  فرزاد
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  دوست عزیز مشکل خودرو شما در قسمت سوزن انژکتور هست .باید شستشو یا تعویض شود
  حتما مشکل شما حل خواهد شد .موفق باشید

  person
  علی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲

  سلام.دوست عزیز .
  اگه امکانش هست سوکت برق مربوط به پمپ بنزین همون که رو سر پمپ میخوره رو چک کن یا تعویضش کن ..احتمالا از این هستش..

person
سلیمانی
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من ماشینم موقع سرد شدن اصلا با بنزین روشن نمیشه تمام قطعه را تعویض کردم ولی با گاز روشن میشه هیچ کس عیبشو پیدا نکرده موقع باک بزنین پر میشه روشن میشه ولی کم میشه دیگه روشن نمیشه پمپ هم تعویض کردم

person
عابدین
۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام وانت نیسان دارم دوگانه کارخانه رو بنزین تک استارت روشن میشه رو گاز با دوالاسه استارت روشن میشه علتش چی هست سپاس

person
عادل غلامی
۱۸ آبان ۱۴۰۱

علت تک استارت روشن نشدن ماشین پرشیا چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام باید تعمیرکار بررسی کند.

person
جواد هاشمی
۱۸ آبان ۱۴۰۱

علت استارت خوردن و روشن نشدن ۲۰۶ در فصول سرد سال مخصوصا زمستان چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

person
یاسر بهشتی
۱۷ آبان ۱۴۰۱

دلیل تک استارت روشن نشدن ماشین چی میتونه باشه؟

  person
  رضا
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام خودرو پراید ۹۰ بوش برق کوئل دیر فعال میشه بعضی مواقع خطای تعریف کلید یا لامپ ایمو رو میده ولی کلا ماشین دیر روشن میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱

   سلام باید به تعمیرگاه مراجعه کنید. ما فقط دلایل کلی را نوشته ایم.

person
سعید رفیعی
۱۰ آبان ۱۴۰۱

علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین پژو پارس چی میتونه باشه؟ به سرما ربطی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام هزاران چیز ممکن است.

   person
   سید
   ۰۹ تیر ۱۴۰۲

   ماشین پرشیا ۱۴۰۰ دارم دیشب ماشین از راه رسیدراشستم روی موتوری هم آب گرفتم حالا استارت میخوره روشن نمیشه

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۰ تیر ۱۴۰۲

    سلام. لطفا خودرو را به یک تعمیرگاه ببرید.

person
منوچهر سپهری
۰۸ آبان ۱۴۰۱

دلیل اینکه ماشین استارت میخوره روشن نمیشه چی میتونه باشه؟ ایراد از قطعه خاصیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام دلایل را دوست عزیز در مقاله نوشته ایم. اما به هر حال باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

person
یاسین بهرامی
۰۸ آبان ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین پراید

person
حمید
۰۹ مهر ۱۴۰۱

سلام ۲۰۶ تیپ دو سال ۸۲ دارم طی ۳ سال گذشته ماشینم دو اشکال پیدا کرد هر دوبار کلی هزینه روی دستم گذاشت به خاطر اینکه تعمیرکاران نمی تونستند عیب رو تشخیص دهند بار اول ماشین حین حرکت خود به خود خاموش می‌شد که اشکال از برد جعبه فیوز بود که با تعویض آن مشکل حل شد بار دوم اول سنسور روغن تعداد چراغ آن کم شده بود که تعویض روغنی میگفت روغن کم کرده و خودرو موقع استارت اولیه با گاز فقط روشن می‌شد که تعمیرکاران میگفتند اشکال از شمع خودرو انژکتور و استپر موتور است که با تعویض باتری خودرو همه مشکلات حل شد

  person
  هموطن
  ۱۸ تیر ۱۴۰۲

  درود بر شما
  منم اس دی وی ۸ دارم اول صبح ها یا چند ساعت بعد از خاموشی استارت میخوره روشن نمیشه ولی با گاز دادن روشن میشه که البته فن دورتند هم باهاش روشن میشه تجربه دارید شما دلیلش چی میتونه باشه

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۹ تیر ۱۴۰۲

   سلام. لطفا خودرو خود را به یک تعمیر کار نشان دهید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید