17 مرداد 1401

بیمه عمر کودک: هدیه ای برای آینده ی فرزندانی که دوستشان دارید!

‌همان‌طور که می‌دانید آرامش فکری هر پدر و مادری در گرو راحتی فرزندانش است. چه بسا که پدر و مادر  برای امکانات رفاهی و رفع نیازهای فرزندانش بی وقفه و پرتلاش به کسب درآمد مشغول هستند. تصور کنید با تورم و وضعیت نابسامان اقتصادی چگونه می‌توان رفاه را برای آینده‌ای غیر قابل پیشینی تصور کرد؟ بیمه عمر کودک، گزینه‌ای است که شرکت‌های بیمه‌گر برای خانواده‌های دوراندیش ارائه کرده‌اند. در ادامه، مطالب بیشتری برای آشنایی با سرمایه گذاری و بیمه عمر کودک در اختیارتان قرار می‌دهیم. پیشاپیش قدردان انتخاب و همراهی شما تا انتهای مطالب هستیم.

همیشه سرمایه‌گذاری در بانک بهترین راه نیست

سرمایه‌گذاری بسته به نوع سرمایه، هدف، مدت زمان، مبلغ مورد نظر و نوع بهره‌برداری از آن متفاوت است.یکی از رایج‌ترین راه، سپرده‌گذاری در بانک است. اما برای تامین رفاه و آینده فرزندان راه بهتری هم وجود دارد. حال گزیده‌ای از تفاوت‌ها و اینکه گزینه اول سرمایه‌گذاری چیست را به اختصار شرح می دهیم.

بیمه عمر کودک سرمایه گذاری برای آینده کودکان است

بیمه عمر کودک سرمایه گذاری برای آینده کودکان است

سرمایه گذاری در بانک برای اینکه سود قابل توجهی دریافت شود دو شرط دارد:

 1. مبلغ زیادی پول در سپرده کوتاه مدت سرمایه گذاری شود تا ماهانه مبلغ سود دریافتی شما مبلغ قابل تاملی باشد.
 2. مبلغ سرمایه گذاری خود را در سپرده سرمایه گذاری بلند مدت قرار دهید تا سود دریافتی داشته باشید که البته امکان برداشت مبلغ خود را تا قبل اتمام قرار داد ندارید.

پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک را مطالعه کنید.

 برتری بیمه نسبت به سپرده بانکی

احتمالا با آشنایی با سرمایه‌گذاری در بانک، نسب به برتری بینه عمر کودکان اطلاعاتی کسب کرده‌اید؛ اما ما چند مورد از این اطلاعات را مجددا در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بگوییم که چرا این موقع، بهترین زمان خرید بیمه عمر است. تعدادی از مزایا که به شرح زیر است:

 • در خرید بیمه عمر کودک شما مبلغ اندکی را که در توان و صلاح دیدتان هست، طبق نوع بیمه به بیمه‌‌گر  پرداخت می‌کنید. علاوه بر این سرمایه‌گذاری تحت پوشش خدماتی هم قرار میگیرید.
 • هر زمانی که تمایل به ادامه همراهی نداشته باشید، می‌توانید مبلغ اندوخته شده خود را برداشت کنید
 •  در مدت بیمه می‌توانید از شرایط وام استفاده کنید.
 • بیمه عمر علاوه بر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری جنبه پوشش از کارافتادگی را نیز دارد. در صورت از کارافتادگی ،بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه باتوجه به قرارداد موظف به عمل به شرایط مندرج است.

همانطور که ملاحظه کردید انتخاب بیمه عمر کودک برای سرمایه گذاری شرایط مناسب و معقول‌تری نسبت به سپرده بانکی دارد. این دیگر یک بیمه ساده نیست؛ بلکه به عنوان بیمه عمر و سرمایه گذاری به حساب می‌آید.

آینده کودک با مشکلات از پیش حل شده

یکی از راه‌حل‌های ریسک‌های غیر قابل پیش‌بینی آینده فرزندان ، خرید بیمه عمر و تضمین آینده‌شان با این سرمایه‌گذاری است.
به دلیل اینکه هیچ شخصی اطلاعی از معضلاتی  ندارد که در آینده ممکن است برای تامین رفاه و آسایش ثمره زندگی‌اش رخ دهد. پس همیشه باید برگه برنده‌ای برای هر مشکل کنار گذاشت تا در مواقع حساس از آن‌ها استفاده کرد. برگه برنده مشکلات غیر مترقبه خرید بیمه عمر است. البته هنگامی که صحبت از بیمه عمر می‌شود اطرافیان اغلب تصویری از مرگ و حوادث ناگوار در ذهنشان نقش میبندد.

برای آشنایی بیشتر با بیمه عمر، ما مطالعه مطلب راهنمای بیمه عمر را پیشنهاد می‌کنیم.

در صورتی که با آشنایی بیشتر و اطلاعات دقیق‌تر، می‌توان فهمید که بیمه عمر کاربرد‌های بسیاری دارد که یکی از آنها بیمه عمر کودک است. بیمه عمر فقط برای سنین خاص و لحظات خاص و ناگوار و غیر مترقبه برای شما برنامه ریزی نشده است، بلکه برای هر سنی و هر لحظه‌ای، برای پیشرفت و آینده‌ای روشن و امکانات رفاهی و اقتصادی خانواده و فرزندان شما هدف گذاری شده است.

آیا از امکانات بیمه عمر برای مراحل مختلف زندگی خبر دارید؟ اگر می‌خواهید با انواع بیمه عمر و پوشش‌های آن آشنا شوید، به مطلب انواع بیمه عمر مراجعه کنید. به این ترتیب، می‌توانید با نگاهی باز درباره بیمه عمر در مراحل مختلف عمر خود مطلع شوید.

انواع بیمه عمر کودک

بیمه عمر یک سرمایه‌گذاری بلند مدت برای آینده کودک است. این بیمه درکنار پوشش خدماتی، می‌تواند سپرده پربازدهی برای آینده فرزندان باشد. شما می‌توانید  پس از پایان قرارداد، از مبلغ سپرده برای تامین مالی کودک در زندگی استفاده و قدم‌های بزرگی بردارید.
شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی ، بیمه عمر کودک را با شرایط متفاوت ارائه می‌کنند. هریک از این بیمه‌های کودکان، مزیت‌هایی نسبت به دیگری دارد که هر کدام را بررسی می‌کنیم.

بیمه پارسیان

بیمه پارسیان طرحی را برای تامین هزینه فرزندان در زمان‌های مختلفی مطرح کرده است که والدین میتوانند از بدو تولد تا سن 15 سالگی بیمه عمر کودک پارسیان را خریداری کنند. مدت زمان این بیمه کودکان از 5 سال حداقل و تا 70سال می‌تواند ادامه یابد.

بیمه عمر کودک

از بدو تولد تا سن پانزده سالگی، می‌توانید فرزندانتان را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهید.

بیمه کوثر

بیمه کوثر از بدو تولد کودک قابل خریداری است. فرزندان در سنین بالاتر، می‌توانند این پوشش را ادامه دهند یا باز خرید کرده و از سپرده آن استفاده کنند.  والدین برای افزایش سود در بیمه عمر کوثر می‌توانند با افزایش مبلغی سالیانه روی حق بیمه خود در نهایت در زمان بازخریدی مبلغ بیشتری سود دریافت کنند و یا به صورت سپرده قرار دهند تا در آینده فرزند طبق تصمیم از سپرده و اندوخته بیمه، همزمان استفاده کند .

بیمه معلم

بیمه معلم دارای بیمه نامه‌ای مخصوص نوزادان و کودکان است. این نوع بیمه عمر معلم برای کودکان زیر 6 سال و نوزادان است که جنبه سرمایه گذاری برای آن‌ها دارد.

بیمه سامان

بیمه سامان دارای محصول بیمه عمر کودک است. تامین سرمایه برای فعالیت‌های آینده سامان، پوشش اتفاقات ناگوار، امکان شغل مناسب بدون نگرانی و استرس از نداشتن سرمایه و امکان ادامه آن تا 70 سالگی از مزایای بیمه بازنشستگی سامان برای کودکان است.

مزایای بیمه عمر کودکان

اکثر سپرده‌های بیمه مزایای متفاوتی دارند. هرشخص طبق بودجه ماهانه خود و میزان پرداختی دلخواه می‌تواند بیمه مورد نظر خود را خریداری کنند. به طور مثال باپرداخت ماهیانه مبلغ 50هزار تومان از درآمد خود می‌توانید فرزند خود را بیمه عمر کنید. مزایای بیمه عمر کودک شامل موارد زیر هستند:

پرداخت وام بدون ضمانت

یکی از مزیت‌های بیمه عمر آتیه فرزندان پرداخت وام بدون ضمانت‌های سخت است. والدین می‌توانند بعد از پایان 2 سال از قرار داد بیمه خود، مبلغ 90درصد از هزینه موجود در بیمه نامه را وام بگیرند.

سودخالص بدون کسر مالیات

سود حاصل از بیمه عمر سود خالصی است که هیچ‌گونه مالیات از آن کسر نمی‌شود. همچنین این بیمه دو سود تضمینی و مشارکتی را به بیمه‌ شدگان ارائه می‌کند.
برای توضیح بیشتر در این مورد سود تضمینی در اصل ضمانت قطعی در برابر سپرده و سرمایه بیمه گذار می‌باشد.
میزان این سود طبق مصوبه بیمه مرکزی است که در بعضی شرکت‌ها طبق ارائه خدمات و نوع پوشش ممکن است متغیر باشد.
هنگامی که شرکت بیمه از اندوخته بیمه‌گذار برای پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند، سود حاصل از این سرمایه گذاری را به طور سالانه به بیمه گزار پرداخت میکند. همچنین درصد سود پرداختی متغیر است که سالانه محاسبه و اعلام میگردد.

برای اینکه بدانید تا چگونه سود بیمه عمر را بیشتر کنید، این مقاله را مطالعه کنید.

پوشش‌های بیمه عمر کودک

بیمه عمر کودکان مانند انواع بیمه‌نامه‌ها خدماتی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد که به شرح زیر است:

 • بیمه فوت شامل سرمایه فوت عادی، پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه (درصورتی که بیمه گزار به دلایل حادثه،بیماری ویا طبیعی وعادی فوت کند، شرکت بیمه متعهد می شود مبلغ سرمایه تعیین شده در قرارداد را به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت کند.)
 • پوشش سرمایه امراض خاص (درصورتی‌که بیمه‌گزار دچار یکی از امراض خاص شود، شرکت بیمه طبق بیمه‌نامه سرمایه درمان و یا ابتلا به آن را می پردازد.)
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و پوشش نقص عضو و پوشش مستمری ازکارافتادگی (در صورتی که بیمه گزار براساس حوادث دچار از کارافتادگی دائم شود. بیمه‌گذار از پرداخت حق بیمه باتوجه به نوع بیمه و شرایط قرار داد از پرداخت بیمه نامه معاف می‌شود.)

سرمایه بدون بازپرداخت بیمه آتیه کودکان

سرمایه‌ای که در پایان به شما پرداخت می‌شود در اصل سرمایه گذاری شما است. احتیاجی به باز پرداخت ندارد.
والدین یا فرزندان می‌توانند در زمان مورد نیاز خود از این سرمایه استفاده کنند.

انتخابی برای یک عمر

بی شک انتخاب یک بیمه عمر مناسب با شرایط شما و فرزندتان قدری سخت است. اما با داشتن اطلاعات در این زمینه می‌توانید بهترین بیمه عمر گزینه را برای خود انتخاب کنید.
صد البته حضور  بیمه دات کام در اینجا به همین منظور هست که اطلاعات و آگاهی کافی را در اختیار شما قرار دهیم تا در کمترین زمان بهترین بیمه و بیشترین سود را دریافت کنید. اگر در این مورد هر سوالی داشتید، می‌توانید در بخش دیدگاه این مقاله ذکر نمایید، کارشناسان بیمه دات کام در سریع‌ترین زمان ممکن، به سوال بیمه‌ای شما پاسخ خواهند داد. باعث افتخار bimeh.com است که در شرایط سخت و مهم در کنار شما باشد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
25 شهریور 1401 / بیمه عمر

مقایسه پوشش امراض خاص بیمه عمر شرکت‌های بیمه

در این مقاله بخوانید: سقف پوشش امراض خاص در بیمه عمر انواع شرکت‌های بیمه. مقایسه و تفاوت‌های این پوشش در شرکت‌های مختلف

25 شهریور 1401 / بیمه عمر

بهترین بیمه عمر کدام است؟+ راهنمای کامل خرید بهترین بیمه زندگی

اگر می‌خواهید بیمه عمر تهیه کنید و نمی‌دانید چه عواملی در انتخاب بهترین بیمه عمر تاثیر گذار است، این مقاله را بخوانید!

22 شهریور 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر مکمل پاسارگاد؛ سرمایه‌گذاری ایده‌آل برای آینده شما

بیمه عمر مکمل پاسارگاد، چه مزایایی دارد؟ چه افرادی می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند؟ برای اطلاعات کامل این مقاله را از دست ندهید!

21 شهریور 1401 / بیمه عمر

وام بیمه عمر: یک تیر با دو نشان! هم بازنشستگی دریافت کنید هم وام!

بدون ضامن و گذراندن مراحل سخت، وام با سود کم بگیرید! شرایط دریافت وام بیمه عمر را در این مقاله بخوانید.

20 شهریور 1401 / بیمه عمر / بیمه درمان و تکمیلی

راهنمای جامع پوشش شیمی درمانی در بیمه تکمیلی، تامین اجتماعی و بیمه عمر

بهترین بیمه برای مبتلایان به سرطان که شیمی درمانی را پوشش می‌دهد، کدام است؟ برای کسب اطلاعات جامع در این باره این مقاله را بخوانید!

15 شهریور 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر دانا؛ بیمه نامه عمری بدون معاینات پزشکی و معاف از مالیات

هر آنچه باید در مورد بیمه عمر دانا، مزایا و پوشش‌های آن بدانید. تمام خدماتی که این بیمه ارائه می‌دهد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
اسلم
13 اردیبهشت 1401

بیمه عمر چیه

  راضیه فتحی کارشناس بیمه پاسارگاد
  15 مرداد 1401

  بیمه عمر اینکه شمامبلغی به‌عنوان حق بیمه انتخاب می کنید در حد توان و بعداز پرداخت حداقل 15سال می تونید بازنشسته بشین و حقوق بگیرید و پوشش بیمه و درمانی رو هم دارین که بیمه تکمیلی هم شامل
  میشه

شیدا
27 شهریور 1401

سلام. وامی که میشه گرفت از بیمه، با چه سودی پرداخت میشه؟ با بیمه عمر معمولی هم میشه وام گرفت یا فقط بیمه عمر کودک؟؟

  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام با بیمه عمر هم میتوان وام گرفت.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید