۱۷ تیر ۱۴۰۳

بیمه عمر کودک: هدیه ای برای آینده ی فرزندانی که دوستشان دارید!

همان‌طور که می‌دانید آرامش فکری هر پدر و مادری در گرو راحتی فرزندانش است. چه بسا که پدر و مادر  برای امکانات رفاهی و رفع نیازهای فرزندانش بی وقفه و پرتلاش به کسب درآمد مشغول هستند. تصور کنید با تورم و وضعیت نابسامان اقتصادی چگونه می‌توان رفاه را برای آینده‌ای غیر قابل پیشینی تصور کرد؟ بیمه عمر کودک یا بیمه آتیه کودکان، گزینه‌ای است که شرکت‌های بیمه‌گر برای خانواده‌های دوراندیش ارائه کرده‌اند. در ادامه، مطالب بیشتری برای آشنایی با سرمایه گذاری و بیمه عمر کودک در اختیارتان قرار می‌دهیم. پیشاپیش قدردان انتخاب و همراهی شما تا انتهای مطالب هستیم.

همیشه سرمایه‌گذاری در بانک بهترین راه نیست

سرمایه‌گذاری بسته به نوع سرمایه، هدف، مدت زمان، مبلغ مورد نظر و نوع بهره‌برداری از آن متفاوت است.یکی از رایج‌ترین راه، سپرده‌گذاری در بانک است. اما برای تامین رفاه و آینده فرزندان راه بهتری هم وجود دارد. حال گزیده‌ای از تفاوت‌ها و اینکه گزینه اول سرمایه‌گذاری چیست را به اختصار شرح می دهیم.

بیمه عمر کودک سرمایه گذاری برای آینده کودکان است

بیمه عمر کودک سرمایه گذاری برای آینده کودکان است

سرمایه گذاری در بانک برای اینکه سود قابل توجهی دریافت شود دو شرط دارد:

 1. مبلغ زیادی پول در سپرده کوتاه مدت سرمایه گذاری شود تا ماهانه مبلغ سود دریافتی شما مبلغ قابل تاملی باشد.
 2. مبلغ سرمایه گذاری خود را در سپرده سرمایه گذاری بلند مدت قرار دهید تا سود دریافتی داشته باشید که البته امکان برداشت مبلغ خود را تا قبل اتمام قرار داد ندارید.

پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک را مطالعه کنید.

 برتری بیمه نسبت به سپرده بانکی

احتمالاً بعد آشنایی با سرمایه‌گذاری در بانک، نسبت به برتری بیمه عمر نوزاد اطلاعاتی کسب کرده‌اید؛ اما ما چند مورد از این اطلاعات را مجدداً در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بگوییم که چرا این موقع، بهترین زمان خرید بیمه عمر است.

تعدادی از فواید بیمه عمر برای کودکان به شرح زیر است:

 • در خرید بیمه عمر کودک شما مبلغ اندکی را که در توان و صلاح دیدتان هست، طبق نوع بیمه به بیمه‌‌گر  پرداخت می‌کنید. علاوه بر این سرمایه‌گذاری تحت پوشش خدماتی هم قرار میگیرید.
 • بعد از ثبت نام در بیمه عمر برای نوزادان، هر زمانی که تمایل به ادامه همراهی نداشته باشید، می‌توانید مبلغ اندوخته شده خود را برداشت کنید آن طرح را ادامه ندهید.
 • در مدت زمان استفاده از بیمه کودک می‌توانید از شرایط وام استفاده کنید.
 • بیمه عمر فرزندان علاوه بر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری جنبه پوشش از کارافتادگی را نیز دارد. در صورت از کارافتادگی، بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه با توجه به قرارداد موظف به عمل به شرایط مندرج است.

همانطور که ملاحظه کردید انتخاب بیمه عمر کودک برای سرمایه گذاری شرایط مناسب و معقول‌تری نسبت به سپرده بانکی دارد. این دیگر یک بیمه ساده نیست؛ بلکه به عنوان بیمه عمر و سرمایه گذاری به حساب می‌آید.

آینده کودک با مشکلات از پیش حل شده

یکی از راه‌حل‌های ریسک‌های غیر قابل پیش‌بینی آینده فرزندان، خرید بیمه عمر کودک و تضمین آینده‌شان با این سرمایه‌گذاری است.
به دلیل اینکه هیچ شخصی اطلاعی از معضلاتی  ندارد که در آینده ممکن است برای تامین رفاه و آسایش ثمره زندگی‌اش رخ دهد. پس همیشه باید برگه برنده‌ای برای هر مشکل کنار گذاشت تا در مواقع حساس از آن‌ها استفاده کرد. برگه برنده مشکلات غیر مترقبه خرید بیمه عمر است. البته هنگامی که صحبت از بیمه عمر می‌شود اطرافیان اغلب تصویری از مرگ و حوادث ناگوار در ذهنشان نقش میبندد.

برای آشنایی بیشتر با بیمه عمر، ما مطالعه مطلب راهنمای بیمه عمر را پیشنهاد می‌کنیم.

در صورتی که با آشنایی بیشتر و اطلاعات دقیق‌تر، می‌توان فهمید که بیمه عمر کاربرد‌های بسیاری دارد که یکی از آنها بیمه عمر کودک است. بیمه عمر فقط برای سنین خاص و لحظات خاص و ناگوار و غیر مترقبه برای شما برنامه ریزی نشده است، بلکه برای هر سنی و هر لحظه‌ای، برای پیشرفت و آینده‌ای روشن و امکانات رفاهی و اقتصادی خانواده و فرزندان شما هدف گذاری شده است.

آیا از امکانات بیمه عمر برای مراحل مختلف زندگی خبر دارید؟ اگر می‌خواهید با انواع بیمه عمر و پوشش‌های آن آشنا شوید، به مطلب انواع بیمه عمر مراجعه کنید. به این ترتیب، می‌توانید با نگاهی باز درباره بیمه عمر در مراحل مختلف عمر خود مطلع شوید.

انواع بیمه عمر کودک

بیمه عمر یک سرمایه‌گذاری بلند مدت برای آینده کودک است. این بیمه درکنار پوشش خدماتی، می‌تواند سپرده پربازدهی برای آینده فرزندان باشد. شما می‌توانید  پس از پایان قرارداد، از مبلغ سپرده برای تامین مالی کودک در زندگی استفاده و قدم‌های بزرگی بردارید.

شرایط بیمه عمر برای کودکان در شرکت‌های مختلف متفاوت است. هریک از این بیمه‌های کودکان، مزیت‌هایی نسبت به دیگری دارد که در ادامه تعدادی از آنها را را بررسی می‌کنیم.

بیمه پارسیان

بیمه پارسیان طرحی را برای تامین هزینه فرزندان در زمان‌های مختلفی مطرح کرده است که والدین میتوانند از بدو تولد تا سن ۱۵ سالگی بیمه عمر کودک پارسیان را خریداری کنند. مدت زمان این بیمه کودکان از ۵ سال حداقل و تا ۷۰سال می‌تواند ادامه یابد.

بیمه عمر کودک

از بدو تولد تا سن پانزده سالگی، می‌توانید فرزندانتان را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهید.

بیمه کوثر

بیمه کوثر از بدو تولد کودک قابل خریداری است. فرزندان در سنین بالاتر، می‌توانند این پوشش را ادامه دهند یا باز خرید کرده و از سپرده آن استفاده کنند.  والدین برای افزایش سود در بیمه عمر کوثر می‌توانند با افزایش مبلغی سالیانه روی حق بیمه خود در نهایت در زمان بازخریدی مبلغ بیشتری سود دریافت کنند و یا به صورت سپرده قرار دهند تا در آینده فرزند طبق تصمیم از سپرده و اندوخته بیمه، همزمان استفاده کند .

بیمه معلم

بیمه معلم دارای بیمه نامه‌ای مخصوص نوزادان و کودکان است. این نوع بیمه عمر معلم برای کودکان زیر ۶ سال و نوزادان است که جنبه سرمایه گذاری برای آن‌ها دارد.

بیمه سامان

بیمه سامان دارای محصول بیمه عمر کودک است. تامین سرمایه برای فعالیت‌های آینده سامان، پوشش اتفاقات ناگوار، پیدا کردن شغل مناسب بدون نگرانی و استرس از نداشتن سرمایه و امکان ادامه آن تا ۷۰ سالگی، از مزایای بیمه بازنشستگی سامان برای کودکان است. بیمه عمر سامان برای کودکان، از نوزادی تا بازنشستگی همراه فرزند شما است.

بیمه ایران

بیمه ایران هم دارای بیمه نامه عمر نوزاد است. بیمه عمر ایران برای کودکان یک طرح اقتصادی دارد که این امکان را به والدین می‌دهد فقط با پرداخت ماهی ۵۰ هزار تومان، فرزند خود را بیمه کنند. بیمه ایران برای کودکان ۱ تا ۵ سال این طرح را ارائه می‌دهد.

بیمه پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد هم برای سازندگی آینده فرزندان ایران، طرح بیمه عمر کودک را به هم‌وطنان ارائه می‌دهد. حق بیمه در این شرکت نیز آزاد بوده و والدین به انتخاب خود آن را مشخص می‌کنند. با بیمه پاسارگاد می‌توانید فرزندان خود را از مزایای بیمه بازنشستگی کودکان بهره‌مند کنید.

بیمه آسیا

یکی دیگر از شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارد، بیمه آسیا است. بیمه عمر آسیا برای کودکان تحت عنوان بیمه نامه جامع عمر و پس انداز، طراحی شده تا فرزندان شما را در تهیه مسکن، هزینه‌های تحصیل، هزینه ازدواج، هزینه بیماری و… کمک کند. این بیمه عمر کودک هم مانند سایرین، امکان بازنشستگی را برای بچه‌ها فراهم می‌کند.

بیمه دانا

بیمه عمر کودک در بیمه دانا هم ارائه می‌شود؛ امکان ثبت نام بیمه عمر دانا برای کودکان از بدو تولد وجود دارد. والدینی که قصد دارند آسایش فرزندان خود در آینده اطمینان خاطر داشته باشند، می‌توانند اطلاعات خود را در مورد این بیمه نامه تکمیل کنند.

بیمه کوثر

آخرین شرکتی که در این لیست به آن اشاره می‌کنیم شرکت بیمه کوثر است. طرح این شرکت تحت عنوان بیمه آتیه فرزندان کوثر، امکان ثبت نام از بدو تولد تا ۱۵ سالگی را فراهم می‌کند. برخلاف برخی طرح‌ها که تا سنین بالا هم امکان ثبت نام در آنها وجود دارد، در این طرح تنها تا سن نوجوانی می‌توان اقدام کرد. بیمه آتیه فرزندان کوثر محدودیت زمانی هم دارد و کوتاه‌ترین مدت بیمه‌نامه آن ۵ ساله است.

اسامی بیمه‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد، بخشی از شرکت‌هایی بودند که خدمات بیمه عمر کودک را ارائه می‌کردند؛ این به معنی این نیست که سایر شرکت‌ها این خدمت را ارائه نمی‌دهند. ارائه این لیست برای آشنایی شما با بعضی از شرکت‌های بیمه بود تا بتوانید بهترین بیمه آتیه فرزندان را انتخاب کنید.

مزایای بیمه عمر برای کودکان

اکثر سپرده‌های بیمه مزایای متفاوتی دارند. هرشخص طبق بودجه ماهانه خود و میزان پرداختی دلخواه می‌تواند بیمه مورد نظر خود را خریداری کنند. به طور مثال باپرداخت ماهیانه مبلغ ۵۰هزار تومان از درآمد خود می‌توانید فرزند خود را بیمه عمر کنید. مزایای بیمه عمر کودک شامل موارد زیر هستند:

پرداخت وام بدون ضمانت

یکی از مزیت‌های بیمه عمر آتیه فرزندان پرداخت وام بدون ضمانت‌های سخت است. والدین می‌توانند بعد از پایان ۲ سال از قرار داد بیمه خود، مبلغ ۹۰درصد از هزینه موجود در بیمه نامه را وام بگیرند.

سودخالص بدون کسر مالیات

سود حاصل از بیمه عمر سود خالصی است که هیچ‌گونه مالیات از آن کسر نمی‌شود. همچنین این بیمه دو سود تضمینی و مشارکتی را به بیمه‌ شدگان ارائه می‌کند.
برای توضیح بیشتر در این مورد سود تضمینی در اصل ضمانت قطعی در برابر سپرده و سرمایه بیمه گذار می‌باشد.
میزان این سود طبق مصوبه بیمه مرکزی است که در بعضی شرکت‌ها طبق ارائه خدمات و نوع پوشش ممکن است متغیر باشد.
هنگامی که شرکت بیمه از اندوخته بیمه‌گذار برای پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند، سود حاصل از این سرمایه گذاری را به طور سالانه به بیمه گزار پرداخت میکند. همچنین درصد سود پرداختی متغیر است که سالانه محاسبه و اعلام میگردد.

برای اینکه بدانید تا چگونه سود بیمه عمر را بیشتر کنید، این مقاله را مطالعه کنید.

پوشش‌های بیمه عمر کودک

بیمه عمر کودکان مانند انواع بیمه‌نامه‌ها خدماتی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد که به شرح زیر است:

 • بیمه فوت شامل سرمایه فوت عادی، پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه (درصورتی که بیمه گزار به دلایل حادثه،بیماری ویا طبیعی وعادی فوت کند، شرکت بیمه متعهد می شود مبلغ سرمایه تعیین شده در قرارداد را به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت کند.)
 • پوشش سرمایه امراض خاص (درصورتی‌که بیمه‌گزار دچار یکی از امراض خاص شود، شرکت بیمه طبق بیمه‌نامه سرمایه درمان و یا ابتلا به آن را می پردازد.)
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و پوشش نقص عضو و پوشش مستمری ازکارافتادگی (در صورتی که بیمه گزار براساس حوادث دچار از کارافتادگی دائم شود. بیمه‌گذار از پرداخت حق بیمه باتوجه به نوع بیمه و شرایط قرار داد از پرداخت بیمه نامه معاف می‌شود.)

هزینه بیمه عمر کودکان چقدر است؟

این که چه میزان برای بیمه فرزند خود هزینه کنید کاملاً به شما بستگی دارد. مبلغ خاصی برای پرداخت بیمه فرزندان تعیین نشده و این مورد به والدین آنها سپرده شده است؛ دلیل اینکه می‌گویند این بیمه، بهترین بیمه برای کودکان هم همین موضوع است. شاید پدر مادر نوزادی بخواهند از بدو تولد فرزندشان، ماهیانه ۲ میلیون تومان به عنوان حق بیمه پرداخت کنند تا پشتوانه محکم‌تری برای او بسازند. اما اگر کسی توانایی پرداخت این عدد را نداشته باشد چه؟

اگر حق بیمه ثابتی برای این بیمه در نظر گرفته می‌شد، احتمالاً خیلی از مردم توان مالی ثبت نام بیمه عمر کودک را نداشتند. اما آزاد بودن مبلغ حق بیمه طرفداران بیمه عمر کودک را بیشتر کرده است. البته یک عدد حداقلی برای حق بیمه در نظر گرفته می‌شود؛ در حال حاضر پایین‌ترین عدد توسط برخی از شرکت‌ها ۵۰ هزار تومان اعلام شده است که در بعضی شرکت‌ها امکان پرداخت آن به صورت ۶ ماهه هم وجود دارد.

با اینکه این مبلغ بسیار کم است اما از هیچی بهتر است؛ همین ارقام کوچک بعد گذشت چندین سال با سودی که به آن تعلق می‌گیرد، می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد. برای همین است که بیمه عمر کودک را بهترین سرمایه گذاری برای کودکان می‌دانند.

مدارک لازم برای بیمه عمر کودک

برای ثبت نام بیمه عمر کودک نیاز به مدارک خاصی ندارید؛ مدارک شناسایی کافی است. اگر قصد داشتید روزی برای تهیه بیمه عمر اقدام کنید، مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی خود و فرزندتان کافی است. کپی این مدارک و فرمی که پر می‌کنید نزد بیمه‌گر باقی می‌ماند. این تمام مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه عمر کودک است.

سرمایه بدون بازپرداخت بیمه آتیه کودکان

سرمایه‌ای که در پایان به شما پرداخت می‌شود در اصل سرمایه گذاری شما است. احتیاجی به باز پرداخت ندارد.
والدین یا فرزندان می‌توانند در زمان مورد نیاز خود از این سرمایه استفاده کنند.

انتخابی برای یک عمر

بی شک انتخاب یک بیمه عمر مناسب با شرایط شما و فرزندتان قدری سخت است. اما با داشتن اطلاعات در این زمینه می‌توانید بهترین بیمه عمر را برای خود انتخاب کنید.
صد البته حضور  بیمه دات کام در اینجا به همین منظور هست که اطلاعات و آگاهی کافی را در اختیار شما قرار دهیم تا در کمترین زمان بهترین بیمه و بیشترین سود را دریافت کنید. اگر در این مورد هر سوالی داشتید، می‌توانید در بخش دیدگاه این مقاله ذکر نمایید، کارشناسان بیمه دات کام در سریع‌ترین زمان ممکن، به سوال بیمه‌ای شما پاسخ خواهند داد. باعث افتخار bimeh.com است که در شرایط سخت و مهم در کنار شما باشد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
۱۸ فروردین ۱۴۰۳ / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۳

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
فهیمه
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام برای بیمه عمر نوزاد بعد ۳۰سال بازنشستگی داره تا اخر عمر؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  بیمه عمر بستگی به نوع قراردادی دارد که شما منعقد کرده اید. باید از شرکت بیمه ای که با آن قرارداد بسته اید این سوال را بپرسید.

person
Saman
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

سلام
وقت بخیر
من سال ۹۵ خودمو بیمه عمر پاسارگاد کردم و بعلاوه حق بیمه یکساله مبلغ ۱ میلیون هم سپرده گذاری کردم . چون بیمه من بصورت اینترنتی بود کارگزارم که توی اهواز بود بیمه نامه من رو ارسال نکرد و منم دیگه حق بیمه سالهای بعدو پرداخت نکردم .
الان امکان پرداخت حق بیمه سالهای قبل وجود داره که بتونم دوباره بیمه خودمو ادامه بدم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید با کارگزاری بیمه خود تماس گرفته و این موضوع را مطرح کنید. در رابطه با بیمه نامه هم بهتر است بدانید بیمه نامه اینترنتی هم به اندازه بیمه نامه فیزیکی معتبر است و این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند.

person
Sana
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

سلام
وقت بخیر
برای بیمه عمر ایران نوزادان آیا کپی تمام صفحات شناسنامه پدر نیاز هست که نزد بیمه گر بمونه با اینکه فقط صفحه اول شناسنامه نیازه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. صفحه اول و صفحه دوم که نام فرزند در آن درج شده است.

person
***
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام من طلاق گرفتم و بچمو که پیش پدرشه میخام بیمه کنم .مدارک خودم(کپی شناسنامه و کارت ملی ) کافیه یا باید مال شوهر سابقم هم باشه؟باید بره آزمایش بده بچم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. بچه تحت تکفل پدر محسوب میشود و تحت تکفل شما نیست و نمیتوانید برایش دفترچه درمانی بگیرید.

person
مهم نیست
۱۵ مهر ۱۴۰۱

بهترین بیمه عمر برای کودکان که بازنشتگی هم داشته باشه کدام است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام همه شرکت ها دارای بیمه عمر هستند. شما باید شرایطشان را بررسی کنید و آنکه به شما نزدیکتر است، انتخاب کنید.

person
شیدا
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام. وامی که میشه گرفت از بیمه، با چه سودی پرداخت میشه؟ با بیمه عمر معمولی هم میشه وام گرفت یا فقط بیمه عمر کودک؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام با بیمه عمر هم میتوان وام گرفت.

person
اسلم
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

بیمه عمر چیه

  person
  person
  راضیه فتحی کارشناس بیمه پاسارگاد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

  بیمه عمر اینکه شمامبلغی به‌عنوان حق بیمه انتخاب می کنید در حد توان و بعداز پرداخت حداقل ۱۵سال می تونید بازنشسته بشین و حقوق بگیرید و پوشش بیمه و درمانی رو هم دارین که بیمه تکمیلی هم شامل
  میشه

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید