20 تیر 1401

بیمه عمر انفرادی: خدمات پوشش‌ها و مزایای این بیمه

‌چگونه می‌توان هم سرمایه‌گذاری کرد و هم خسارت‌های ناشی از حوادث را جبران کرد؟ در حقیقت با یک تیر دو نشان زد؟ شاید بتوان روش‌های زیادی را نام برد؛ اما هیچ‌کدام ساده‌تر و راحت‌تر از بیمه عمر نیست.  البته در تبلیغات بیمه عمر روی جنبه سرمایه گذاری آن بیشتر از همه مانور داده می‌شود. اما این بیمه، مزایای دیگری هم دارد. مزایایی که بسیاری از آن‌ها غافل هستند. البته خود این نوع بیمه چندین زیرمجموعه دارد. یکی از مهم‌ترین و پرفروش‌ترین آن، بیمه عمر انفرادی است. بیمه‌نامه‌ای که هر کسی با هر شرایطی می‌تواند آن را برای تضمین آینده خود خریداری کند. اما هنوز خیلی از افراد شناخت کافی نسبت به این بیمه‌نامه ندارند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد این بیمه‌نامه با ما همراه باشید.

بیمه عمر انفرادی چیست؟

بیمه عمر انفرادی از انواع و محصولات بیمه عمر و بازنشستگی است که هر کسی با هر توان مالی و هر شرایطی می‌تواند آن را تهیه کند. این بیمه‌نامه‌ را همه شرکت‌های بیمه‌ای عرضه می‌کنند. در این بیمه‌نامه، بیمه‌گزار ماهیانه مبلغی به نام حق بیمه پرداخت می‌کند. در ازای این پرداخت، او علاوه بر اینکه سرمایه‌گذاری برای آینده خود کرده است، می‌تواند از مزایای دیگر از جمله دریافت کمک پوشش هزینه‌های درمانی برای بیماری‌ها و مخصوصا پوشش امراض خاص استفاده کند.

به هر حال، همان‌طور که اشاره هم کردیم، بیمه‌های زندگی توسط شرکت‌های مختلفی عرضه می‌شوند که شما می‌توانید، یکی از این موارد را خریداری کنید.

 

بیمه عمر انفرادی؛ سرمایه گذاری و پوشش هزینه‌های درمانی

بیمه عمر انفرادی

پوشش هزینه‌های درمان بیمه عمر انفرادی

بسیاری بیمه عمر را روشی برای سرمایه‌گذاری می‌دانند؛ در صورتی که این فقط یکی از مزایای آن است. از بیمه عمر انفرادی می‌توان علاوه بر بهره بردن از مزایای سرمایه گذاری آن، برای پوشش مالی هزینه‌های درمانی بیماری‌های خاص هم استفاده کرد.

سرمایه گذاری بیمه عمر انفرادی

اولین دلیل خرید بیمه عمر را می‌توان سرمایه گذاری بیان کرد. بیمه‌گزار برای بهره‌مندی از این مزیت، باید حق بیمه‌ای را به صورت ماهانه یا سالیانه پرداخت کند. شرکت بیمه با هزینه‌های دریافتی، فعالیت‌های اقتصادی انجام می‌دهد که به این حق‌بیمه‌ها سود حاصل از فعالیت‌ها، اختصاص داده می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند از سال پنجم به بعد، علاوه بر دریافت کامل حق بیمه‌های پرداختی، سود به دست آمده را هم دریافت کند. در حالت کلی، شرکت‌ها بعد از سال 5ام به بعد، در صورت درخواست بیمه‌گزار، مبلغ پرداختی را همراه با سود، پرداخت خواهند کرد. البته توصیه شرکت‌های بیمه‌گر این است که بیمه‌گزار بعد از 30 سال پرداخت، اقدام به دریافت کل مبلغ پرداختی همراه با سود به صورت یکجا یا مستمری کنند.

پوشش هزینه های فوت و درمانی

از دیگر مزایای این بیمه، دریافت کمک هزینه پوشش درمانی و پوشش سرمایه بیمه فوت است. به این صورت که اگر بیمه‌گزار در طول بیمه‌نامه عمر انفرادی خود فوت کند، سرمایه‌ای به ذی نفعان یا وراث او پرداخت خواهد شد.

مورد دیگر، پوشش هزینه‌های مربوط خسارت و حوادث وارد شده به فرد است. جبران هزینه‌های درمانی بعضی حوادث و بیماری‌ها از جمله سرطان با استفاده بیمه عمر انفرادی و تا سقف مشخص شده‌ای قابل پوشش است. این ویژگی و مزیتی است که اغلب افراد نسبت به آن آگاهی کامل ندارند یا آن را نادیده می‌گیرند. اینکه تا چه اندازه، هزینه درمانی پوشش داده می‌شوند، بر اساس مفاد بیمه‌نامه و مقدار حق بیمه پرداختی از طرف بیمه‌گزار ارتباط دارد. مسلماً هرچه حق بیمه پرداختی بیشتر باشد، پوشش درمانی هم افزایش خواهد داشت.

پوشش های اضافی بیمه عمر انفرادی

در حالت کلی، پوشش‌های اضافی بیمه عمر انفرادی شامل موارد زیر است:

 • پرداخت هزینه‌های پزشکی
 • پرداخت هزینه‌های پزشکی مربوط به امراض خاص (امراض خاص شامل: سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی قلب باز، سرطان و پیوند اعضا است.)
 • غرامت روزانه بستری شدن در مراکز درمانی
 • پرداخت درصدی از سرمایه به عنوان نقص عضو یا ازکارافتادگی دائمی
 • مستمری از کارافتادگی
 • پرداخت سرمایه بیکاری در صورت نقص عضو یا ازکارافتادگی

میزان پوشش در هر شرکتی متفاوت است. بیمه‌گزار بهتر است که قبل از خرید، حتماً شرایط و میزان پوشش شرکت‌های بیمه‌گر مختلف را با هم مقایسه کند.

دریافت وام

مزایای بیمه زندگی انفرادی فقط محدود به سرمایه گذاری و پوشش هزینه‌های انفرادی نمی‌شود. در صورتی که بیمه‌گزار در مدت بیمه‌نامه خود به وام نیاز داشته‌باشد، می‌تواند تا 90% از حق بیمه پرداختی تا آن تاریخ، وام بدون بهره و ضامن دریافت کند. اصولاً باید حداقل دو سال از پرداختی حق بیمه شما گذشته باشد. این قانون مشترک بین تمامی شرکت‌های بیمه‌گر است. مساله دیگر اینکه حدود 4% باید کارمزد پرداخت شود.

همانطور که در این مقاله هم تأکید کردیم، هر شخصی با هر شرایط مالی می‌تواند این بیمه‌نامه را خریداری کند. مسلماً هرچه پرداختی حق بیمه ماهانه آن بیشتر باشد، بیمه‌گزار از مزایای بیشتری در میزان پوشش بهره خواهد برد. برای کسب اطلاعات جامع در مورد وام بیمه عمر به اینجا مراجعه نمایید.

موارد خارج از پوشش بیمه عمر انفرادی

موارد و اتفاقات زیر خارج از پوشش بیمه عمر انفرادی قرار دارند. البته ممکن است که در بعضی شرکت‌های بیمه‌گر شرایط متفاوت باشد که باید قبل از خرید، آن ها را بررسی کند. به هر حال،  بیمه عمر انفرادی  خسارات زیر را پوشش نمی‌دهد:

 • خودکشی (در دو سال اول، در صورت خودکشی بیمه گزار، سرمایه‌ای برگشت داده نخواهد شد.)
 • قتل بیمه شده توسط ذی نفع
 • فوت ناشی از اعدام
 • جنگ
 • فوت ناشی از جنایت‌های انجام شده توسط بیمه‌گزار
 • فوت ناشی از انجام عملیات خطرناک توسط بیمه‌گزار

تفاوت بیمه عمر انفرادی با گروهی

بیمه عمر انفرادی تنها حوادث و اتفاقات مربوط به یک یا نهایتاً دو نفر را پوشش می‌دهد. در صورتی که شما بخواهید خود و اعضای خانواده‌تان یا کارمندان خود را در برابر حوادث بیمه کنید، باید از بیمه عمر گروهی استفاده کنید. شرایط و میزان پوشش این بیمه‌نامه با حالت انفرادی متفاوت است.

خرید بیمه عمر انفرادی

بیمه‌ی زندگی انفرادی را هر فردی می‌تواند خریداری کند. این بیمه‌نامه علاوه بر اینکه یک روش سرمایه‌گذاری عالی و مطمئن برای آینده به حساب می‌آید، به اصطلاح روشی برای پوشش هزینه‌های درمانی در اثر وارد شدن خسارت‌ها خواهد بود. هرچه فرد سن پایین‌تر داشته باشد و حق بیمه بیشتری پرداخت کند، از مزایای بالاتری بهره‌مند خواهد شد؛ اما خیلی مهم است که بیمه عمر و سرمایه‌گذاری با شرایط عالی خریداری کنید. اگر همچنان نیازمند راهنمایی بیشتری در این مورد هستید، در انتهای همین مطلب سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 • + بیمه عمر انفرادی چیست؟
 • + مزیت بیمه عمر انفرادی چیست؟
 • + پوشش‌های اضافه بیمه عمر انفرادی چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
16 اسفند 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

10 اسفند 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر ملت:تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

21 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

بیمه عمر یا بیمه تکمیلی؟ انتخاب درست کدام است؟

بیمه عمر و درمان تفاوت‌هایی با هم دارند که برای انتخاب بین بیمه عمر یا بیمه تکمیلی، باید این تفاوت‌ها را بدانید. با شیوع ویروس کرونا یکی از مهم‌ترین نعمت‌هایی که بیش از

20 بهمن 1401 / بیمه عمر

تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک؛ انتخاب کدام عاقلانه‌تر است

بیمه عمر یا سرمایه گذاری در بانک؟ کدام را برای آینده خود انتخاب کنیم؟ مزایا و معایب هر یک را در این مقاله بخوانید تا با چشمانی باز تصمیم بگیرید.

20 بهمن 1401 / بیمه عمر

کلاهبرداری بیمه عمر یا سهل انگاری بیمه‌گزار؟

چگونه در دام کلاهبرداران بیمه عمر نیافتیم؟ نحوه تشخیص شرکت‌های معتبر بیمه عمر!

16 بهمن 1401 / بیمه عمر

تاریخچه بیمه عمر، بیمه زندگی چرا و چگونه در ایران و جهان به وجود آمد

تاریخچه و نحوه به وجود آمدن بیمه عمر در ایران و جهان را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سودابه احسنی
21 آذر 1400

سلام و خسته نباشید
بهترین بیمه عمر از لحاظ اعتبار و مزایا در ایران کدام بیمه است؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز انتخاب بهترین بیمه عمر بستگی به شرایط شما دارد ما در این زمینه مقاله ای در سایت نوشته ایم که با مطالعه آن و توجه به شرایط خود می توانید تصمیم گیری بهینه را داشته باشید: مقاله بهترین بیمه عمر را در اینجا مطالعه نمایید با تشکر

پاکدل
23 آذر 1400

سلام ی سوال فنی، چه کسانی نمی تونن بیمه عمر بشن؟

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، افراد زیر نمی توانند تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند:
  1_ افرادی که طبق قانون محدودیت سنی دارند.
  2_افرادی که به واسطه آزمایشات پزشکی ونظرپزشک قابل بیمه شدن نیستند.
  3_اتباع خارجی که به صورت قانونی اقامت ندارند.

صدارت
03 دی 1400

سلام اگر مریضی داشته باشیم ولی اعلام نکنیم، شرکت بیمه خواهد فهمید؟

  کارشناس بیمه
  03 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در صورتی که مریضی از قبل داشته باشید و بخواهید سریعا از آن استفاده کنید، شرکت بیمه متوجه خواهد شد و هزینه را به شما نخواهد داد.

شیبانی
04 دی 1400

سلام در صورتی که حکومت عوض بشه، چه بلایی سر اندوخته بیمه عمر ما میاد؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  با سلام بیمه مرکزی از جمله سازمان هایی است که حتی در صورت عوض شدن حکومت، کار خود را ادامه خواهد داد و سرمایه های افراد حفظ خواهد شد.

سیما
04 دی 1400

سلام اگر قسط بیمه عمر را زودتر از تاریخ سررسید پرداخت کنیم، مشکلی به وجود می آید؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز، با پرداخت زودتر مشمول دریافت تخفیف خواهید شد.

علی
04 دی 1400

آیا هنگام ثبت نام بیمه عمر، حتما پزشک باید ما را معاینه کند؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز، معاینه کردن پزشک به شرایط پزشکی و سن شما بستگی دارد. در بعضی مواقع نیازی نیست.

رسول باطنی
11 دی 1400

سلام من در شهر دیگری اقدام به باز کردن دفتر فروش بیمه کرده ام؛ آیا می توانم از شهر دیگری مشتری داشته باشم؟ دانشجویان زیادی اینجا مراجعه می کنند.

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام بله عزیز شما می توانید و مشکلی از این بابت به وجود ندارد.

پارسیانی
15 دی 1400

بهترین بیمه عمر برای سن بالای 55 چیه؟ آیا اصلا قبول می کنن؟

  کارشناس بیمه
  16 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما همین الان هم می توانید بیمه عمر را خریداری کنید. البته بهتر است که برای دریافت مشاوره بهتر با کارشناس شرکت مربوطه تماس بگیرید.

سامان
28 دی 1400

سلام جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز، هر شرکتی جدول مخصوص به خود را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت هر شرکت مراجعه کنید.

رستا
28 دی 1400

سلام آیا بیمه عمر زمانی محدود دارد؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام اصولا بیمه عمر 30 ساله است اما شما می توانید با توجه به شرایط هر شرکت، زودتر از موعود بیمه خود را فسخ ومبلغ و سود را یکجا دریافت کنید.

   قدیر
   03 خرداد 1401

   سلام بیست و پنج سال سن دارم وکارت معافیت
   پزشکی اعصاب ولی در حال حاضر سالم برای
   بازنشستگی بیمه عمر من رو قبول میکنه
   برای بازنشستگی باید بیمه پاسارگارد باشه ؟

    کارشناس بیمه
    06 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، یعنی الان بیمه عمر بگیرید؟

سمیرمی
28 دی 1400

سلام آیکون بیمه عمر برای خرید کجای سایت است؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز شما برای ثبت نام بیمه عمر با شرکت تماس بگیرید. کارشناسان بیمه دات کام به طور کامل شما را راهنمایی خواهند کرد.

قادری
28 دی 1400

سلام آیا شما نماینده بیمه عمر هستید؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه دات کام یک کارگزاری بیمه است که انواع بیمه نامه را به فروش برساند. کارگزاری ها به نوعی نماینده فروش شرکت ها به حساب می آیند. شما می توانید بعد از خرید اصالت خرید را دریافت کنید.

بهروز خالی بند
29 خرداد 1401

رفتم واسه خرید بیمه انفرادی میگن بیمه پایه میخاد؟ چه وضعیه بابااا نمیشه گرفتش همینجوری؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، برای انفرادی اصولا شرکت ها نیازی ندارند. در صورت نداشتن باید مبلغ اضافه تری را پرداخت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید