۱۷ تیر ۱۴۰۳

بیمه عمر انفرادی: خدمات پوشش‌ها و مزایای این بیمه

‌چگونه می‌توان هم سرمایه‌گذاری کرد و هم خسارت‌های ناشی از حوادث را جبران کرد؟ در حقیقت با یک تیر دو نشان زد؟ شاید بتوان روش‌های زیادی را نام برد؛ اما هیچ‌کدام ساده‌تر و راحت‌تر از بیمه عمر نیست.  البته در تبلیغات بیمه عمر روی جنبه سرمایه گذاری آن بیشتر از همه مانور داده می‌شود. اما این بیمه، مزایای دیگری هم دارد. مزایایی که بسیاری از آن‌ها غافل هستند. البته خود این نوع بیمه چندین زیرمجموعه دارد. یکی از مهم‌ترین و پرفروش‌ترین آن، بیمه عمر انفرادی است. بیمه‌نامه‌ای که هر کسی با هر شرایطی می‌تواند آن را برای تضمین آینده خود خریداری کند. اما هنوز خیلی از افراد شناخت کافی نسبت به این بیمه‌نامه ندارند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد این بیمه‌نامه با ما همراه باشید.

بیمه عمر انفرادی چیست؟

بیمه عمر انفرادی از انواع و محصولات بیمه عمر و بازنشستگی است که هر کسی با هر توان مالی و هر شرایطی می‌تواند آن را تهیه کند. این بیمه‌نامه‌ را همه شرکت‌های بیمه‌ای عرضه می‌کنند. در این بیمه‌نامه، بیمه‌گزار ماهیانه مبلغی به نام حق بیمه پرداخت می‌کند. در ازای این پرداخت، او علاوه بر اینکه سرمایه‌گذاری برای آینده خود کرده است، می‌تواند از مزایای دیگر از جمله دریافت کمک پوشش هزینه‌های درمانی برای بیماری‌ها و مخصوصا پوشش امراض خاص استفاده کند.

به هر حال، همان‌طور که اشاره هم کردیم، بیمه‌های زندگی توسط شرکت‌های مختلفی عرضه می‌شوند و شما می‌توانید از بین گزینه‌های مختلف بهترین بیمه عمر را خریداری کنید.

بیمه عمر انفرادی؛ سرمایه گذاری و پوشش هزینه‌های درمانی

بیمه عمر انفرادی

پوشش هزینه‌های درمان بیمه عمر انفرادی

بسیاری بیمه عمر را روشی برای سرمایه‌گذاری می‌دانند؛ در صورتی که این فقط یکی از مزایای آن است. از بیمه عمر انفرادی می‌توان علاوه بر بهره بردن از مزایای سرمایه گذاری آن، برای پوشش مالی هزینه‌های درمانی بیماری‌های خاص هم استفاده کرد.

سرمایه گذاری بیمه عمر انفرادی

اولین دلیل خرید بیمه عمر را می‌توان سرمایه گذاری بیان کرد. بیمه‌گزار برای بهره‌مندی از این مزیت، باید حق بیمه‌ای را به صورت ماهانه یا سالیانه پرداخت کند. شرکت بیمه با هزینه‌های دریافتی، فعالیت‌های اقتصادی انجام می‌دهد که به این حق‌بیمه‌ها سود حاصل از فعالیت‌ها، اختصاص داده می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند از سال پنجم به بعد، علاوه بر دریافت کامل حق بیمه‌های پرداختی، سود به دست آمده را هم دریافت کند. در حالت کلی، شرکت‌ها بعد از سال ۵ام به بعد، در صورت درخواست بیمه‌گزار، مبلغ پرداختی را همراه با سود، پرداخت خواهند کرد. البته توصیه شرکت‌های بیمه‌گر این است که بیمه‌گزار بعد از ۳۰ سال پرداخت، اقدام به دریافت کل مبلغ پرداختی همراه با سود به صورت یکجا یا مستمری کنند.

پوشش هزینه های فوت و درمانی

از دیگر مزایای این بیمه، دریافت کمک هزینه پوشش درمانی و پوشش سرمایه بیمه فوت است. به این صورت که اگر بیمه‌گزار در طول بیمه‌نامه عمر انفرادی خود فوت کند، سرمایه‌ای به ذی نفعان یا وراث او پرداخت خواهد شد.

مورد دیگر، پوشش هزینه‌های مربوط خسارت و حوادث وارد شده به فرد است. جبران هزینه‌های درمانی بعضی حوادث و بیماری‌ها از جمله سرطان با استفاده بیمه عمر انفرادی و تا سقف مشخص شده‌ای قابل پوشش است. این ویژگی و مزیتی است که اغلب افراد نسبت به آن آگاهی کامل ندارند یا آن را نادیده می‌گیرند. اینکه تا چه اندازه، هزینه درمانی پوشش داده می‌شوند، بر اساس مفاد بیمه‌نامه و مقدار حق بیمه پرداختی از طرف بیمه‌گزار ارتباط دارد. مسلماً هرچه حق بیمه پرداختی بیشتر باشد، پوشش درمانی هم افزایش خواهد داشت.

پوشش های اضافی بیمه عمر انفرادی

در حالت کلی، پوشش‌های اضافی بیمه عمر انفرادی شامل موارد زیر است:

 • پرداخت هزینه‌های پزشکی
 • پرداخت هزینه‌های پزشکی مربوط به امراض خاص (امراض خاص شامل: سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی قلب باز، سرطان و پیوند اعضا است.)
 • غرامت روزانه بستری شدن در مراکز درمانی
 • پرداخت درصدی از سرمایه به عنوان نقص عضو یا ازکارافتادگی دائمی
 • مستمری از کارافتادگی
 • پرداخت سرمایه بیکاری در صورت نقص عضو یا ازکارافتادگی

میزان پوشش در هر شرکتی متفاوت است. بیمه‌گزار بهتر است که قبل از خرید، حتماً شرایط و میزان پوشش شرکت‌های بیمه‌گر مختلف را با هم مقایسه کند.

دریافت وام

مزایای بیمه زندگی انفرادی فقط محدود به سرمایه گذاری و پوشش هزینه‌های انفرادی نمی‌شود. در صورتی که بیمه‌گزار در مدت بیمه‌نامه خود به وام نیاز داشته‌باشد، می‌تواند تا ۹۰% از حق بیمه پرداختی تا آن تاریخ، وام بدون بهره و ضامن دریافت کند. اصولاً باید حداقل دو سال از پرداختی حق بیمه شما گذشته باشد. این قانون مشترک بین تمامی شرکت‌های بیمه‌گر است. مساله دیگر اینکه حدود ۴% باید کارمزد پرداخت شود.

همانطور که در این مقاله هم تأکید کردیم، هر شخصی با هر شرایط مالی می‌تواند این بیمه‌نامه را خریداری کند. مسلماً هرچه پرداختی حق بیمه ماهانه آن بیشتر باشد، بیمه‌گزار از مزایای بیشتری در میزان پوشش بهره خواهد برد. برای کسب اطلاعات جامع در مورد وام بیمه عمر به اینجا مراجعه نمایید.

موارد خارج از پوشش بیمه عمر انفرادی

موارد و اتفاقات زیر خارج از پوشش بیمه عمر انفرادی قرار دارند. البته ممکن است که در بعضی شرکت‌های بیمه‌گر شرایط متفاوت باشد که باید قبل از خرید، آن ها را بررسی کند. به هر حال،  بیمه عمر انفرادی  خسارات زیر را پوشش نمی‌دهد:

 • خودکشی (در دو سال اول، در صورت خودکشی بیمه گزار، سرمایه‌ای برگشت داده نخواهد شد.)
 • قتل بیمه شده توسط ذی نفع
 • فوت ناشی از اعدام
 • جنگ
 • فوت ناشی از جنایت‌های انجام شده توسط بیمه‌گزار
 • فوت ناشی از انجام عملیات خطرناک توسط بیمه‌گزار

تفاوت بیمه عمر انفرادی با گروهی

بیمه عمر انفرادی تنها حوادث و اتفاقات مربوط به یک یا نهایتاً دو نفر را پوشش می‌دهد. در صورتی که شما بخواهید خود و اعضای خانواده‌تان یا کارمندان خود را در برابر حوادث بیمه کنید، باید از بیمه عمر گروهی استفاده کنید. شرایط و میزان پوشش این بیمه‌نامه با حالت انفرادی متفاوت است.

خرید بیمه عمر انفرادی

بیمه‌ی زندگی انفرادی را هر فردی می‌تواند خریداری کند. این بیمه‌نامه علاوه بر اینکه یک روش سرمایه‌گذاری عالی و مطمئن برای آینده به حساب می‌آید، به اصطلاح روشی برای پوشش هزینه‌های درمانی در اثر وارد شدن خسارت‌ها خواهد بود. هرچه فرد سن پایین‌تر داشته باشد و حق بیمه بیشتری پرداخت کند، از مزایای بالاتری بهره‌مند خواهد شد؛ اما خیلی مهم است که بیمه عمر و سرمایه‌گذاری با شرایط عالی خریداری کنید. اگر همچنان نیازمند راهنمایی بیشتری در این مورد هستید، در انتهای همین مطلب سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 • + بیمه عمر انفرادی چیست؟
 • + مزیت بیمه عمر انفرادی چیست؟
 • + پوشش‌های اضافه بیمه عمر انفرادی چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
۱۸ فروردین ۱۴۰۳ / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۳

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
هادی
۲۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام من نزدیک به هشت سال سابقه ی بیمه نیروهای مسلح رو دارم آیا میتوانم ازاین سابقه در بیمه عمر انفرادی استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر احتمالا امکان انجام این کار وجود ندارد. اما بهتر است با مسئولین بیمه نیروهای مسلح در این رابطه صحبت کنید.

person
بهروز خالی بند
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

رفتم واسه خرید بیمه انفرادی میگن بیمه پایه میخاد؟ چه وضعیه بابااا نمیشه گرفتش همینجوری؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برای انفرادی اصولا شرکت ها نیازی ندارند. در صورت نداشتن باید مبلغ اضافه تری را پرداخت کنید.

person
قادری
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام آیا شما نماینده بیمه عمر هستید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بیمه دات کام یک کارگزاری بیمه است که انواع بیمه نامه را به فروش برساند. کارگزاری ها به نوعی نماینده فروش شرکت ها به حساب می آیند. شما می توانید بعد از خرید اصالت خرید را دریافت کنید.

person
سمیرمی
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام آیکون بیمه عمر برای خرید کجای سایت است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز شما برای ثبت نام بیمه عمر با شرکت تماس بگیرید. کارشناسان بیمه دات کام به طور کامل شما را راهنمایی خواهند کرد.

person
رستا
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام آیا بیمه عمر زمانی محدود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام اصولا بیمه عمر ۳۰ ساله است اما شما می توانید با توجه به شرایط هر شرکت، زودتر از موعود بیمه خود را فسخ ومبلغ و سود را یکجا دریافت کنید.

   person
   قدیر
   ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

   سلام بیست و پنج سال سن دارم وکارت معافیت
   پزشکی اعصاب ولی در حال حاضر سالم برای
   بازنشستگی بیمه عمر من رو قبول میکنه
   برای بازنشستگی باید بیمه پاسارگارد باشه ؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، یعنی الان بیمه عمر بگیرید؟

person
سامان
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، هر شرکتی جدول مخصوص به خود را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت هر شرکت مراجعه کنید.

person
پارسیانی
۱۵ دی ۱۴۰۰

بهترین بیمه عمر برای سن بالای ۵۵ چیه؟ آیا اصلا قبول می کنن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله شما همین الان هم می توانید بیمه عمر را خریداری کنید. البته بهتر است که برای دریافت مشاوره بهتر با کارشناس شرکت مربوطه تماس بگیرید.

person
رسول باطنی
۱۱ دی ۱۴۰۰

سلام من در شهر دیگری اقدام به باز کردن دفتر فروش بیمه کرده ام؛ آیا می توانم از شهر دیگری مشتری داشته باشم؟ دانشجویان زیادی اینجا مراجعه می کنند.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۰

  سلام بله عزیز شما می توانید و مشکلی از این بابت به وجود ندارد.

person
علی
۰۴ دی ۱۴۰۰

آیا هنگام ثبت نام بیمه عمر، حتما پزشک باید ما را معاینه کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، معاینه کردن پزشک به شرایط پزشکی و سن شما بستگی دارد. در بعضی مواقع نیازی نیست.

person
سیما
۰۴ دی ۱۴۰۰

سلام اگر قسط بیمه عمر را زودتر از تاریخ سررسید پرداخت کنیم، مشکلی به وجود می آید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با پرداخت زودتر مشمول دریافت تخفیف خواهید شد.

person
شیبانی
۰۴ دی ۱۴۰۰

سلام در صورتی که حکومت عوض بشه، چه بلایی سر اندوخته بیمه عمر ما میاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ دی ۱۴۰۰

  با سلام بیمه مرکزی از جمله سازمان هایی است که حتی در صورت عوض شدن حکومت، کار خود را ادامه خواهد داد و سرمایه های افراد حفظ خواهد شد.

person
صدارت
۰۳ دی ۱۴۰۰

سلام اگر مریضی داشته باشیم ولی اعلام نکنیم، شرکت بیمه خواهد فهمید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در صورتی که مریضی از قبل داشته باشید و بخواهید سریعا از آن استفاده کنید، شرکت بیمه متوجه خواهد شد و هزینه را به شما نخواهد داد.

person
پاکدل
۲۳ آذر ۱۴۰۰

سلام ی سوال فنی، چه کسانی نمی تونن بیمه عمر بشن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، افراد زیر نمی توانند تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند:
  ۱_ افرادی که طبق قانون محدودیت سنی دارند.
  ۲_افرادی که به واسطه آزمایشات پزشکی ونظرپزشک قابل بیمه شدن نیستند.
  ۳_اتباع خارجی که به صورت قانونی اقامت ندارند.

person
سودابه احسنی
۲۱ آذر ۱۴۰۰

سلام و خسته نباشید
بهترین بیمه عمر از لحاظ اعتبار و مزایا در ایران کدام بیمه است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز انتخاب بهترین بیمه عمر بستگی به شرایط شما دارد ما در این زمینه مقاله ای در سایت نوشته ایم که با مطالعه آن و توجه به شرایط خود می توانید تصمیم گیری بهینه را داشته باشید: مقاله بهترین بیمه عمر را در اینجا مطالعه نمایید با تشکر

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید