23 اسفند 1400

بیمه عمر سرمد: سردمدار آسودگی خاطر و سرمایه شما در آینده

عمرتان جاویدان و سرمد باد؛ اما وقتی که هیچ کاری و تفکری برای آینده خود نکرده باشید، بعد از اینکه به سن بازنشستگی رسیدید، به خود می‌گویید که این عمر دراز چه فایده‌ای خواهد داشت؟ برای داشتن زندگی راحت‌تر در آینده و بعد از بازنشستگی، کارهای زیادی می‌توان از همین حالا انجام داد؛ اما شما باید به دنبال راهی باشید که در آن موقع دلگرمی برایتان باشد و باری از روی دوشتان بردارد. یکی از این موارد، خرید بیمه عمر سرمد است؛ اما چه ارتباطی بین بیمه عمر سرمد و زندگی راحت در آینده وجود دارد؟ آیا سرمد کار خاصی می‌کند؟ تفاوتش با دیگر شرکت‌ها چیست؟ این‌ها سؤالاتی هستند که در ادامه این مقاله برای شما کامل توضیح داده‌ایم.

قبل از توضیح، بهتر است تا چند مورد را بدانید. سرمد شرکت نام آشنایی است و در چند سال گذشته، در رتبه‌های برتر صدور انواع بیمه‌نامه قرار گرفته است. این شرکت همانند معنای نامش سعی بر این داشته تا علاوه بر عرضه و صدور انواع بیمه‌نامه‌ها با بهترین پوشش و کیفیت، آشفتگی بیمه شدگان خود را در هنگام مواجه با خطرات و مشکلات کاهش دهد.

بیمه عمر سرمد چیست؟

این بیمه‌نامه به دو دسته اصلی انفرادی و مانده بدهکار تقسیم می‌شود. بیمه عمر انفرادی سرمد از نظر تعریف همانند بقیه بیمه‌ها است. این نوع بیمه در حقیقت قراردادی است بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر که بیمه‌گر متعهد می‌شود تا به ازای دریافت حق بیمه مشخص تا بازه سنی تعریف شده از بیمه شده، بعد از اتمام قرارداد، به او اصل سرمایه همراه با سود را به صورت یکجا یا مستمری و ماهیانه پرداخت کند. به عبارتی دیگر، بیمه عمر یک نوع سرمایه‌گذاری برای بیمه‌گزار به حساب می‌آید. به این صورت، با پرداخت مبلغی در هر ماه، بعد از مدت زمان مشخص نه تنها می‌تواند اصل سرمایه و سودش را دریافت کند، بلکه مرحمی برای او در دوران بازنشستگی خواهد بود. همچنین اینکه این بیمه‌نامه، خسارت‌های ناشی از بیماری‌های خطرناک و فوت را پوشش می‌دهد. با یک تیر چند نشان زدن خواهد بود.

 

بیمه عمر سرمد

با بیمه عمر، برای بازماندگان خود آسودگی خاطر ایجاد کنید.

نوعی دیگر بیمه عمر مانده بدهکار است. این بیمه‌نامه کوتاه مدت است که در آن شخص بیمه‌گزار خود را با پرداخت حق بیمه عمر کم به نفع بانک یا موسسه وام دهنده، بیمه خواهد کرد. از این رو در صورت فوت آن شخص و در صورت ماندن بدهی وام، شرکت بیمه‌گر باقیمانده وام او را پرداخت خواهد کرد.

انواع بیمه عمر و زندگی سرمد

بیمه عمر سرمد به دو نوع زمانی به شرط فوت و زمانی به شرط حیات تقسیم می‌شود.

در بیمه عمر زمانی به شرط فوت، سرمایه بیمه، تنها در صورت فوت شخص بیمه شده در طول مدت اعتبار قرارداد، پرداخت خواهد شد. این بیمه‌نامه مزایای زیر را به همراه دارد:

 • کاهش نگرانی فرد در خصوص آینده خانواده خود بعد از فوتش
 • پرداخت حق بیمه کم
 • تأمین نقدینگی بعد از فوت بیمه شده

در نوع زمانی به شرط حیات، بیمه‌گر متعهد می‌شود که در زمان اتمام قرارداد بیمه‌نامه، حق بیمه به همراه سود را به صورت یکجا یا مستمری پرداخت کند. بیشتر مردم این بیمه‌نامه را با نام بیمه بازنشستگی می‌شناسند. برای زمانی که دیگر بیمه‌گزار قابلیت کار کردن را ندارد، بهترین گزینه برای پوشش هزینه‌های درمانی او و آسودگی خاطر در داشتن درآمد ثابت است.

مراحل خرید بیمه عمر سرمد

صدور بیمه عمر سرمد، بسته به اینکه شما کدام نوع را خریداری کنید، متفاوت خواهد بود.

مراحل خرید بیمه عمر سرمد به صورت زیر است:

 • تکمیل و تحویل فرم پرسشنامه و پیشنهاد بیمه‌نامه
 • بررسی فرم (در این مرحله است که نیاز به معاینات پزشکی مشخص می‌شود.)
 • مشخص کردن حق بیمه بر اساس اطلاعات فرم و واریز اولین حق بیمه
 • صدور بیمه نامه

مدارک لازم برای خرید بیمه سرمد

مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • فرم پیشنهادی
 • فرم پرسشنامه پزشکی
 • کپی مدارک هویتی بیمه گزار، بیمه شده و ذی نفع و ذی نفعان

مراحل خرید بیمه عمر مانده بدهکار به صورت زیر است:

 • ارائه درخواست
 • واریز حق بیمه
 • صدور بیمه نامه
 • تکمیل و تحویل فرم پرسشنامه و پیشنهاد بیمه‌نامه
 • بررسی فرم (در این مرحله است که نیاز به معاینات پزشکی مشخص می‌شود.)
 • صدور بیمه نامه

مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • درخواست کتبی
 • کپی گواهی فوت
 • گواهی پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت
 • گواهی دادگاه مبنی بر تایید وراث
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی متوفی
 • اعلام میزان اقساط باقیمانده از طرف بانک

البته مدارک مربوط به فوت بیمه‌گزار هم، مانند بالا است. فقط اینکه گواهی انحصار وراثت هم الزامی است. همچنین برای دریافت پوشش ازکارافتادگی، گواهی صادره هیئت پزشکی ضروری است.

البته به یک نکته مهم باید توجه داشت، اینکه شروع بیمه‌نامه و استفاده از مزایای آن به شرط پرداخت مبلغ در تاریخ مقرر و تعریف شده از سمت بیمه‌گزار است. در صورتی که اقساط به موقع پرداخت نشود و کوتاهی در پرداخت از طرف بیمه گزار روی دهد، بیمه‌گر می‌تواند، قرارداد را فسخ کند. همچنین اینکه سرمایه فوت به ذی‌ نفعان مشخص شده در بیمه‌نامه یا وراث قانونی او بعد از طی مراحل لازم، پرداخت خواهد شد.

 

بیمه عمر سرمد

با بیمه عمر سرمد؛ خسارات بیماری‌ و هزینه‌ی درمانی را جبران نمایید.

برای دریافت خسارت یا سرمایه، بیمه‌گزار یا وراث او باید همراه با مدارک اصلی به دفتر شرکت بیمه سرمد و کارشناس مربوطه مراجعه کنند. بعد از بررسی، مبلغ پرداخت خواهد شد.

پوشش فوت از مهترین پوشش‌های بیمه عمر است، در زمانی که بیمه‌گزار فوت کند، بیمه‌گر موظف است خسارت فوت را به بازماندگانِ مشخص شده در بیمه‌نامه، پرداخت کند. برای کسب اطلاعات جامع در این خصوص به مقاله بیمه فوت در اینجا مراجعه نمایید.

استثنائات بیمه زندگی سرمد

در صورتی که دلایل بروز حوادث، یکی از موارد زیر باشد، شرکت سرمد تعهدی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت:

 • خسارات ناشی از اعمال مجرمانه (در صورتی که تعداد استفاده کنندگان بیمه‌نامه بیش از یک نفر باشد، فقط سهم سایر افرادی که نقشی در اجرای عملیات خلاف نداشته اند، پرداخت خواهد شد.)
 • خسارات ناشی از مصرف داروهای روانگردان، مشروبات و مواد مخدر
 • خودکشی
 • خسارات ناشی از جنگ و شورش
 • خسارت‌های ناشی از شرکت در مسابقات
 • خسارات ناشی از انفجار هسته‌ای

بیمه عمر سرمد فقط یک بیمه‌نامه ساده نیست. این شرکت تاکنون سعی کرده، بهترین کیفیت را در عرضه خدمات خود در نظر بگیرد. برای آن‌هایی که به دنبال سرمایه‌گذاری مطمئن برای آینده خود هستند، خرید بیمه عمر سرمد می‌تواند، یکی از بهترین گزینه‌ها باشند. در صورتی که سؤالی داشتید، می‌توانید در کامنت نوشته تا کارشناسان بیمه دات کام به آن‌ها پاسخ دهند. برای خرید، لازم است تا به نمایندگی‌های بیمه سرمد مراجعه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
23 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر پارسیان+ بررسی دقیق همه طرح‌های بیمه آتیه پارسیان

بیمه عمر پارسیان، هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب و مطمئن و هم به عنوان بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند، برای شما بسیار مثمر به ثمر واقع شود. برای اطلاع از جزئیات بیمه آتیه پارسیان، این مقاله را از دست ندهید!

22 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر کوثر: پلی برای آینده‌ای آرام و مطمئن

اگر به فکر آینده‌ای مطمئن و با خیال آسوده برای خود و عزیزانتان هستید، بیمه عمر کوثر می‌تواند، این اطمینان را برای شما رقم بزند. برای آگاهی از مزایای این بیمه‌نامه، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

10 فروردین 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

09 فروردین 1401 / بیمه عمر

تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع بیمه عمر ملت

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

28 اسفند 1400 / بیمه عمر

بیمه مستمری عمر چیست+ مزایا و پوشش‌ها

اگر می‌خواهید در خصوص بیمه مستمری عمر و مزایای آن اطلاعاتی کسب کنید، این مقاله را حتما بخوانید!

25 اسفند 1400 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی و بیمه عمر چه مدت است

اگر می‌خواهید بیمه عمر یا بیمه تکمیلی بخرید، حتما اصطلاح دوره انتظار بیمه را شنیده‌اید! این مدت زمان برای چیست؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سعید
04 فروردین 1401

میخواستم در مورد بیمه که شخص بیمه شونده هر ماه پرداخت میکنی بعد از چند سال بیمه

مبلغی پرداخت میکند چیست

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل از سال پنجم به بعد شما می توانید مبلغ را دریافت کنید؛ اما چشمگیر نیست. بعد از 30 سال به شما مبلغی پرداخت خواهد شد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید