۰۳ دی ۱۴۰۱

بیمه عمر سرمد: سردمدار آسودگی خاطر و سرمایه شما در آینده

عمرتان جاویدان و سرمد باد؛ اما وقتی که هیچ کاری و تفکری برای آینده خود نکرده باشید، بعد از اینکه به سن بازنشستگی رسیدید، به خود می‌گویید که این عمر دراز چه فایده‌ای خواهد داشت؟ برای داشتن زندگی راحت‌تر در آینده و بعد از بازنشستگی، کارهای زیادی می‌توان از همین حالا انجام داد؛ اما شما باید به دنبال راهی باشید که در آن موقع دلگرمی برایتان باشد و باری از روی دوشتان بردارد. یکی از این موارد، خرید بیمه عمر سرمد است؛ اما چه ارتباطی بین بیمه عمر سرمد و زندگی راحت در آینده وجود دارد؟ آیا سرمد کار خاصی می‌کند؟ تفاوتش با دیگر شرکت‌ها چیست؟ این‌ها سؤالاتی هستند که در ادامه این مقاله برای شما کامل توضیح داده‌ایم.

قبل از توضیح، بهتر است تا چند مورد را بدانید. سرمد شرکت نام آشنایی است و در چند سال گذشته، در رتبه‌های برتر صدور انواع بیمه‌نامه قرار گرفته است. این شرکت همانند معنای نامش سعی بر این داشته تا علاوه بر عرضه و صدور انواع بیمه‌نامه‌ها با بهترین پوشش و کیفیت، آشفتگی بیمه شدگان خود را در هنگام مواجه با خطرات و مشکلات کاهش دهد.

بیمه عمر سرمد چیست؟

در ابتدا باید گفت که بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد به دو دسته اصلی انفرادی و مانده بدهکار تقسیم می‌شود. بیمه عمر انفرادی سرمد از نظر تعریف همانند بقیه بیمه‌ها است. این نوع بیمه در حقیقت قراردادی است بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر که بیمه‌گر متعهد می‌شود تا به ازای دریافت حق بیمه مشخص تا بازه سنی تعریف شده از بیمه شده، بعد از اتمام قرارداد، به او اصل سرمایه همراه با سود را به صورت یکجا یا مستمری و ماهیانه پرداخت کند. به عبارتی دیگر، بیمه عمر یک نوع سرمایه‌گذاری برای بیمه‌گزار به حساب می‌آید. به این صورت، با پرداخت مبلغی در هر ماه، بعد از مدت زمان مشخص نه تنها می‌تواند اصل سرمایه و سودش را دریافت کند، بلکه مرحمی برای او در دوران بازنشستگی خواهد بود. همچنین اینکه این بیمه‌نامه، خسارت‌های ناشی از بیماری‌های خطرناک و فوت را پوشش می‌دهد. با یک تیر چند نشان زدن خواهد بود.

 

بیمه عمر سرمد

با بیمه عمر، برای بازماندگان خود آسودگی خاطر ایجاد کنید.

نوعی دیگر بیمه عمر مانده بدهکار است. این بیمه‌نامه کوتاه مدت است که در آن شخص بیمه‌گزار خود را با پرداخت حق بیمه عمر کم به نفع بانک یا موسسه وام دهنده، بیمه خواهد کرد. از این رو در صورت فوت آن شخص و در صورت ماندن بدهی وام، شرکت بیمه‌گر باقیمانده وام او را پرداخت خواهد کرد.

انواع بیمه عمر و زندگی سرمد

انواع بیمه عمر سرمد به دو نوع زمانی به شرط فوت و زمانی به شرط حیات تقسیم می‌شود.

در بیمه عمر زمانی به شرط فوت، سرمایه بیمه، تنها در صورت فوت شخص بیمه شده در طول مدت اعتبار قرارداد، پرداخت خواهد شد. این بیمه‌نامه مزایای زیر را به همراه دارد:

 • کاهش نگرانی فرد در خصوص آینده خانواده خود بعد از فوتش
 • پرداخت حق بیمه کم
 • تأمین نقدینگی بعد از فوت بیمه شده

در نوع زمانی به شرط حیات، بیمه‌گر متعهد می‌شود که در زمان اتمام قرارداد بیمه‌نامه، حق بیمه به همراه سود را به صورت یکجا یا مستمری پرداخت کند. بیشتر مردم این بیمه‌نامه را با نام بیمه بازنشستگی می‌شناسند. برای زمانی که دیگر بیمه‌گزار قابلیت کار کردن را ندارد، بهترین گزینه برای پوشش هزینه‌های درمانی او و آسودگی خاطر در داشتن درآمد ثابت است.

مراحل خرید بیمه عمر سرمد

صدور بیمه عمر سرمد، بسته به اینکه شما کدام نوع را خریداری کنید، متفاوت خواهد بود.

مراحل خرید بیمه عمر سرمد به صورت زیر است:

 • تکمیل و تحویل فرم پرسشنامه و پیشنهاد بیمه‌نامه
 • بررسی فرم (در این مرحله است که نیاز به معاینات پزشکی مشخص می‌شود.)
 • مشخص کردن حق بیمه بر اساس اطلاعات فرم و واریز اولین حق بیمه
 • صدور بیمه نامه

مدارک لازم برای خرید بیمه سرمد

مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • فرم پیشنهادی
 • فرم پرسشنامه پزشکی
 • کپی مدارک هویتی بیمه گزار، بیمه شده و ذی نفع و ذی نفعان

مراحل خرید بیمه عمر مانده بدهکار به صورت زیر است:

 • ارائه درخواست
 • واریز حق بیمه
 • صدور بیمه نامه
 • تکمیل و تحویل فرم پرسشنامه و پیشنهاد بیمه‌نامه
 • بررسی فرم (در این مرحله است که نیاز به معاینات پزشکی مشخص می‌شود.)
 • صدور بیمه نامه

مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • درخواست کتبی
 • کپی گواهی فوت
 • گواهی پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت
 • گواهی دادگاه مبنی بر تایید وراث
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی متوفی
 • اعلام میزان اقساط باقیمانده از طرف بانک

البته مدارک مربوط به فوت بیمه‌گزار هم، مانند بالا است. فقط اینکه گواهی انحصار وراثت هم الزامی است. همچنین برای دریافت پوشش ازکارافتادگی، گواهی صادره هیئت پزشکی ضروری است.

البته به یک نکته مهم باید توجه داشت، اینکه شروع بیمه‌نامه و استفاده از مزایای آن به شرط پرداخت مبلغ در تاریخ مقرر و تعریف شده از سمت بیمه‌گزار است. در صورتی که اقساط به موقع پرداخت نشود و کوتاهی در پرداخت از طرف بیمه گزار روی دهد، بیمه‌گر می‌تواند، قرارداد را فسخ کند. همچنین اینکه سرمایه فوت به ذی‌ نفعان مشخص شده در بیمه‌نامه یا وراث قانونی او بعد از طی مراحل لازم، پرداخت خواهد شد.

 

بیمه عمر سرمد

با بیمه عمر سرمد؛ خسارات بیماری‌ و هزینه‌ی درمانی را جبران نمایید.

برای دریافت خسارت یا سرمایه، بیمه‌گزار یا وراث او باید همراه با مدارک اصلی به دفتر شرکت بیمه سرمد و کارشناس مربوطه مراجعه کنند. بعد از بررسی، مبلغ پرداخت خواهد شد.

پوشش فوت از مهترین پوشش‌های بیمه عمر است، در زمانی که بیمه‌گزار فوت کند، بیمه‌گر موظف است خسارت فوت را به بازماندگانِ مشخص شده در بیمه‌نامه، پرداخت کند. برای کسب اطلاعات جامع در این خصوص به مقاله بیمه فوت در اینجا مراجعه نمایید.

استثنائات بیمه زندگی سرمد

در صورتی که دلایل بروز حوادث، یکی از موارد زیر باشد، شرکت سرمد تعهدی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت:

 • خسارات ناشی از اعمال مجرمانه (در صورتی که تعداد استفاده کنندگان بیمه‌نامه بیش از یک نفر باشد، فقط سهم سایر افرادی که نقشی در اجرای عملیات خلاف نداشته اند، پرداخت خواهد شد.)
 • خسارات ناشی از مصرف داروهای روانگردان، مشروبات و مواد مخدر
 • خودکشی
 • خسارات ناشی از جنگ و شورش
 • خسارت‌های ناشی از شرکت در مسابقات
 • خسارات ناشی از انفجار هسته‌ای

بیمه عمر سرمد فقط یک بیمه‌نامه ساده نیست. این شرکت تاکنون سعی کرده، بهترین کیفیت را در عرضه خدمات خود در نظر بگیرد. برای آن‌هایی که به دنبال سرمایه‌گذاری مطمئن برای آینده خود هستند، خرید بیمه عمر سرمد می‌تواند، یکی از بهترین گزینه‌ها باشند. در صورتی که سؤالی داشتید، می‌توانید در کامنت نوشته تا کارشناسان بیمه دات کام به آن‌ها پاسخ دهند. برای خرید، لازم است تا به نمایندگی‌های بیمه سرمد مراجعه کنید.

 • + مزایای بیمه عمر سرمد چیست؟
 • + بیمه بازنشستگی سرمد چیست؟
 • + استعلام بیمه عمر سرمد چگونه انجام می‌شود؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
۱۸ فروردین ۱۴۰۳ / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۳

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
طاهره نظامی
۱۹ مهر ۱۴۰۱

بیمه دات کام بیمه عمر سرمد برای فروش داره؟ اصلا بیمه عمر رو میشه آنلاین گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  بیمه عمر سرمد در بیمه دات کام به صورت تلفنی فروخته می شود. شما می توانید از طریق منوی صفحه اصلی سایت bimeh.com وارد صفحه بیمه انفرادی و شرکتی (سایر بیمه ها) شده و اطلاعات خود را وارد نمایید. کارشناسان بیمه با شما تماس گرفته و بعد از ارائه مشاوره بیمه شما محسوب خواهد شد.

person
نازبانو
۰۷ تیر ۱۴۰۱

سلام درصد افزایش بیمه عمر سرمد هر سال چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید به دفترچه ای که شرکت بیمه سرمد به شما داده است، نگاه بیندازید.

person
کرمپور
۳۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر طرح بیمه سرمد که بازنشستگی ۶ ساله داره چطور هست؟ و به من گفتن که اگر سال اول مثلا ۱۲ میلیون پرداخت بشه بصورت یکجا برای پنح سال اینده روز شمار واریز میکنیم درسته؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم اما حتما با دفتر اصلی تماس بگیرید.

person
سعید
۰۴ فروردین ۱۴۰۱

میخواستم در مورد بیمه که شخص بیمه شونده هر ماه پرداخت میکنی بعد از چند سال بیمه

مبلغی پرداخت میکند چیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، حداقل از سال پنجم به بعد شما می توانید مبلغ را دریافت کنید؛ اما چشمگیر نیست. بعد از ۳۰ سال به شما مبلغی پرداخت خواهد شد.

   person
   لیلا
   ۱۹ اسفند ۱۴۰۱

   سلام بیمه من بیمه عمر است از همون اول هم گفتم واسه بازنشستگی میخوام حالا چطور بفهمم بیمه من فقط واسه فوت نیست واسه سرمایه گذاری و بازنشستگی هم هست؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ اسفند ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. از کارگزاری بیمه‌ای که بیمه عمر خود را خریداری کرده اید استعلام بگیرید و شرایط بیمه خود را بپرسید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید