16 دی 1397

بهترین بیمه عمر کدام است؟+ راهنمای کامل خرید بهترین بیمه عمر|بیمه دات کام

حتما شما هم با بالارفتن تورم، بیشتر نگران آینده هستید. حفظ ارزش سرمایه‌ در این شرایط غیرقابل پیش‌بینی، ضروری به نظر می‌رسد. بیمه عمر یکی از گزینه‌های روی میز است. اما انتخاب بهترین بیمه عمر به اطلاعاتی نیاز دارد. ما سعی داریم در این مقاله به شما در این زمینه کمک کنیم.

انسان همواره می‌خواهد با آینده پیش‌بینی شده، زندگی بهتری را تجربه کند. این نیاز به پیش‌بینی از میل عدم ریسک ریشه‌ می‌گیرد. نیلز بور، برنده جایزه نوبل فیزیک، گفته است: ” پیش بینی دشوار است، به خصوص اگر در مورد آینده باشد.” می‌توان با بیمه‌هایی نظیر بیمه عمر  احتمال مسائل و خطرات پیش رو را کمتر کرد. به علاوه، با پوشش‌های آن، می‌توان به سرمایه‌گذاری پرسود نیز اندیشید. چگونه بیمه عمر چنین تسهیلاتی را ارائه می‌دهد؟  بهترین بیمه عمر چیست؟ شما را به خواندن این مطلب دعوت می‌کنیم.

بیمه عمر چه نوع بیمه‌ای است؟

بیمه عمر (نام‌های دیگر آن بیمه آینده، بیمه آتیه  و بیمه سرمایه‌گذاری است)، بیمه‌ای است که علاوه بر پوشش‌های ویژه، امکان سرمایه‌گذاری دارد. ضرب المثل ” هر قدر پول دهید، همان‌قدر آش می‌خورید” در مورد این بیمه صدق می‌کند. در صورتی که این بیمه را تهیه کرده باشید؛ شرکت بیمه‌گر علاوه خسارت‌های متعهد شده در قرارداد بیمه را جبران می‌کند. این شرکت، سالانه به بیمه‌گزاران پرداخت خواهد کرد. سود شامل سود تضمینی و سود مرکب است که به اندوخته سرمایه اصلی بیمه افزوده می‌شود.

چگونه بهترین بیمه عمر را انتخاب کنم؟

شرایط بهترین بیمه عمر

شرایط بهترین بیمه عمر

بیمه‌گزاران با اهداف مختلفی بیمه عمر را می‌خرند. بعضی دوراندیشی و پس‌انداز برای آینده را دلیل خرید خود مطرح می‌کنند. بعضی دیگر هم به پوشش‌های بیمه عمر نیاز دارند.  دلیل خرید هرچه باشد، بیمه‌گزاران در انتخاب بهترین بیمه عمر وسواس دارند.عوامل مختلفی در انتخاب دخیل هستند. پس نمی‌توان یک مورد  خاص را به صورت صددرصدی به عنوان بهترین بیمه عمر مطرح کرد. باید پازل معیارهای مختلفی که در این مقاله مطرح می‌کنیم کنار هم چید تا بتوان بهترین انتخاب را تجربه کرد:

بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری از نظر بیمه مرکزی

بیمه مرکزی مرجع تایید کننده و قانونگذار صنعت بیمه است. بسیاری از افراد برای انتخاب‌های بیمه‌ای خود به آمار و مستندات این سازمان اعتماد می‌کنند. بیمه مرکزی هر سال سطح توانگری شرکت‌های بیمه را گزارش می‌کند. در این گزارش بهترین شرکت از لحاظ سطح رضایت مشتریان، توان پاسخگویی به بیمه‌گزاران، تعهدات سوددهی معرفی می‌شود. بالاترین سطح توانگری به امتیاز ۵ و پایین ترین به امتیاز ۱ تعلق دارد. شرکت بیمه دارای سطح توانگری بالا، می‌تواند  خسارت‌ها را با دست بازتری پرداخت کند.

شرکت‌های بیمه‌ای دارای توانگری مالی بالا که خدمات بیمه عمر مناسبی ارائه می کنند، به شرح زیر هستند:

 • بیمه عمر پارسیان
 • بیمه عمر سامان
 • بیمه کارآفرین
 • بیمه پاسارگاد
 • بیمه عمر خاورمیانه
 • بیمه عمر سرمد
 • بیمه عمر دانا
 • بیمه عمر آسیا
 • بیمه عمر البرز
 • بیمه ملت
 • بیمه ما
 • بیمه معلم
 • بیمه ایران

همه شرکت های یاد شده در بالا به جز شرکت بیمه معلم و ایران ،  در سطح یک توانگری مالی در سال ۹۸ قرار داشتند. دو شرکت بیمه‌گر معلم و ایران سطح دوی توانگری مالی را به خود اختصاص داده‌اند.

بهترین بیمه عمر از نظر سوددهی

شرکت‌های بیمه در سرمایه‌گذاری بیمه عمر  ریسک‌های متفاوتی را لحاظ می‌کنند. این امر سبب می‌شود که میزان سرمایه بیمه‌گذار نیز تنوع یابد. توصیه مشاوران تخصصی بیمه دات کام این است که جدول سرمایه‌ای شرکت‌های مختلف بیمه‌ای را با توجه به میزان حق بیمه سالانه بررسی نموده و بهترین انتخاب را داشته باشید.اگر محاسبه میزان سود و سرمایه اندوخته بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای شما دشوار است، به راحتی می‌توانید با مشاوران بیمه عمر بیمه دات کام تماس بگیرید. این کارشناسان میزان سود شرکت‌های بیمه‌ای را بررسی می‌کنند. آن‌ها اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بهترین انتخاب بیمه عمر صورت بگیرد.تماس با بیمه دات کام

بهترین بیمه عمر از دیدگاه میزان سود مشارکتی 

هر کس در شرایط تورمی، درصدد خواهد بود که  سرمایه خود را حفظ کند. برخی سرمایه‌گذاری در بانک، خرید ارز و طلا، بورس و بیمه عمر را انتخاب می‌کنند. در بیمه عمر و سرمایه گذاری، تسهیلات سود در دو قالب سود تضمینی و سود مشارکت در منافع لحاظ شده است. این دلیل به خودی خود در سرمایه‌گذاری و رغبت افراد به خرید بیمه عمر تاثیر دارد.

سود تضمینی بیمه‌های عمر مقدار معین و مصوب بیمه مرکزی است. براساس آخرین آمار بیمه مرکزی، نرخ سود تضمینی بیمه عمر در دو  سال اول قرارداد ۱۶ درصد و  در دو سال دوم ۱۳ و بعد از آن ۱۰ درصد است. تفاوت عمده در میزان سود مشارکتی این بیمه نمود می‌یابد. سود مشارکتی بیمه عمر هر ساله از طرف شرکت‌های بیمه معین می‌گردد. این نرخ سود قابل پیش‌بینی نیست. ولی با نگاهی به آمار سود مشارکتی بیمه عمر شرکت‌های بیمه‌گر می‌توان مناسب‌ترین بیمه عمر را خرید.

در جدول زیر به سود مشارکتی بیمه عمر شرکت‌های بیمه ای برای مقایسه بهتر ارائه شده اند.

 تاثیر میزان وام دهی در انتخاب بهترین بیمه آتیه

بانک‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، برای کوچک‌ ترین وام، مراحل غول‌انداز ارائه ضامن به مقدار متنابه (!) را لحاظ کرده‌اند. یکی از بهترین مزایای بیمه عمر ، امکان گرفتن وام بدون نیاز به ضامن و وثیقه است.

هر یک از شرکت‌های بیمه، شرایط خاصی را برای گرفتن وام بیمه عمر تدوین کرده‌اند. بیمه دات کام  مطالعه شرایط وام برخی از شرکت‌های بیمه‌گر به شرح جدول زیر توصیه می‌کند:

بهترین بیمه عمر از نظر تعداد نمایندگی‌ها و شعب:

شاید کمی برایتان عجیب به نظر برسد؛ ولی تعداد شعب و نمایندگی‌ها در انتخاب شرکت بیمه عمر تاثیر به سزایی دارد. تعداد شعب و گستردگی نمایندگان با دسترسی راحت‌تر و سریع‌تر به خدمات بیمه‌ای همراه است. فکرش را بکنید: کدام برایتان راحت‌تر است:  نمایندگی بیمه در نزدیکی محل خانه‌تان باشد یا برای رسیدگی به امور بیمه‌ای مجبور باشید کل کار و زندگی خود را تعطیل کنید و به آن طرف شهر در این شلوغی و ترافیک بروید.

جدول تعداد نمایندگی و شعب شرکت‌های صادر کننده بیمه عمر می‌تواند به شما در بررسی و تصمیم‌گیری در این زمینه کمک کند.

بالاترین میزان فروش بیمه عمر و انتخاب شرکت بیمه‌گر

یکی از معیارهای افراد برای انتخاب های متداول در زندگی، پرس و جو و بررسی نظرات کسانی است که قبلا آن محصول یا خدمات را  خریده‌اند. این افراد به  اصل روانشناسی تایید اجتماعی تکیه می‌کنند. برای این گروه از بیمه‌گزاران، میزان فروش بالای بیمه عمر هر شرکت بیمه‌گر اهمیت می‌یابد. این افراد از شرکت دارای بالاترین میزان فروش، خرید می‌کنند. این بیمه‌گزاران دلیل تصمیم‌شان را به انتخاب بقیه افراد و رضایت بیمه‌گزاران  استناد می‌کند. بیمه دات کام آمار میزان فروش بیمه عمر شرکت‌های بیمه عمر را در جدول زیر گردآوری کرده است. با نگاهی به این جدول، این بیمه‌گزاران به اطلاعات  فروش بیمه عمر سریعا دست می‌یابند.

برترین بیمه عمر از نظر پوشش‌های بیمه

پوشش های بیمه عمر برجسته‌ترین بعد خرید هر بیمه‌ای، تنوع و میزان پوشش‌های بیمه‌ای است. بیمه زندگی یا عمر هم از این قاعده مستثنی نیست. پوشش‌ها نشان می‌دهند: ” شرکت بیمه‌گر در صورت بروز خسارات ذکر شده در بیمه‌نامه عمر، چه میزان غرامتی را پرداخت می‌کند.” خسارت‌های تحت پوشش بیمه عمر در دو دسته اصلی و اضافی جای می‌گیرند:

 • پوشش‌های اصلی بیمه عمر:

  شامل فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه شخص بیمه‌شده یا ذی نفع اوست. همه شرکت‌های بیمه چنین پوشش‌هایی را ارائه می‌‌کنند.

 • پوشش‌های اضافی بیمه عمر:

  تنوع پوشش‌های اضافی بیمه عمر بین شرکت‌های بیمه‌گر تفاوت ایجاد می‌کند. از بین پوشش‌های الحاقی بیمه عمر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوشش نقص عضو و از کار افتادگی
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در شرایط از کار افتادگی
 • پوشش درمان تکمیلی
 • پوشش بیماری‌‌های خاص ( انواع سرطان، عمل قلب، سکته مغزی و قلبی و …)

هر بیمه‌گر با توجه به هدف خرید  و  توان مالی  برای پرداخت حق بیمه، به بررسی پوشش‌ها پرداخته و برترین بیمه عمر را با توجه به شرایط خود برگزیند.

اولین بیمه عمر از نظر کارشناسان بیمه

بهترین بیمه عمر از نظر کارشناسان با توجه به نکاتی که تاکنون اعلام کردیم،  بهترین بیمه عمر دارای بیشترین پوشش و بالاترین سطح سوددهی و شاخص توانگری مالی است. چنین بیمه‌ای احتمالا با توجه به  رغبت بیمه‌گزاران ، بالاترین میزان فروش و سهم بازار را به خود اختصاص داده است. ضمنا از نظر مالی نیز  بیشترین پوشش‌ بیمه‌ای و حداقل حق بیمه مقام اول را به خود اختصاص داده است.ولی در این بین، تصمیم‌گیرنده نهایی، شخص بیمه‌گزار است.این فرد با کنارهم چیدن پازل بالا و سبک و سنگین کردن ارزش معیارهای خود، برترین بیمه عمر را می‌خرد.

 نقش مشاوران دلسوز بیمه‌ را در هموار کردن مسیر انتخاب بیمه عمر ممتاز نادیده گرفت. مشاوران مجرب www.bimeh.com که روزانه به سوالات متعدد بیمه‌گزاران پاسخ می‌دهند، طبیعتا با توجه به مواجهه با شرایط گوناگون و تنوع پرسش‌های متقاضیان ، از آگاهی بالایی در شرایط متنوع بیمه عمر برخوردارند. آن‌ها می‌توانند  کاملا بیطرفانه نیازهای افراد را بررسی رده و بهترین بیمه عمر را متناسب با مزایا و اهداف فرد مطرح نمایند. لذا پیشنهاد می‌کنیم درصورت تمایل به برخورداری از راهنمایی‌ها و اطلاعات تخصصی کارشناسان بیمه دات کام،  با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید. همراهی متخصصان  بیمه همه تردیدهای شما را رفع کرده و به سوی مطلوب ترین  بیمه عمر هدایت می‌کند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

25 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

کلاهبرداری بیمه عمر یا سهل انگاری بیمه‌گزار؟

چگونه در دام کلاهبرداران بیمه عمر نیافتیم؟ نحوه تشخیص شرکت‌های معتبر بیمه عمر!

19 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

مزایای بیمه عمر؛ بیمه عمر بهترین بیمه برای سرمایه گذاری یا پس انداز!

آسودگی خاطر و تضمین آینده خود و عزیزانمان با بیمه عمر

19 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی؛ کدام یک مزایای بیشتری دارد؟

بیمه عمر یا تامین اجتماعی کدام یک می‌تواند شما را راضی‌‌تر کند؟ هر کدام چه خدمات و پوششی را در اختیار شما قرار می‌دهند؟ همه این موارد را در مقاله تفاوت بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر بخوانید.

17 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه عمر کودک: هدیه ای برای آینده ی فرزندانی که دوستشان دارید!

تمام پوشش‌ها و مزایای سرمایه گذاری بیمه عمر کودکان را در این مقاله بخوانید که برای تضمین و تامین آینده فرزندان دلبندمان می‌توانیم فراهم کنیم.

13 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی پاسارگاد؛ آتیه‌ای ایمن برای دوران بازنشستگی و فراغت از کار

آگاهی از شرایط و مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد، نوع خدمات و سقف سنی این بیمه: همگی در راهنمای بیمه بازنشستگی پاسارگاد

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید