05 دی 1400

بهترین بیمه عمر کدام است؟+ راهنمای کامل خرید بهترین بیمه زندگی

در این مقاله می خوانیم

با توجه به اینکه تغییر در شرایط اقتصادی برای بسیاری از افراد یک دغدغه است، خرید بهترین بیمه عمر می‌تواند، نگرانی روزهای آینده این افراد را کاهش دهد. با تهیه بیمه عمر نیازهای خانواده در سال‌های آینده تضمین خواهد شد و می‌توان به عنوان یک پس انداز در دوران بازنشستگی از آن بهره‌مند شد.

پرداخت هزینه‌های سنگین ازدواج، تحصیل و راه اندازی یک کسب و کار به یک پشتوانه مالی نیاز دارد، اما این سرمایه را باید از کجا تامین کرد؟ در ادامه این مطلب درباره بیمه عمر و سرمایه گذاری توضیحاتی خواهیم داد با ما همراه باشید.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و زندگی یکی از بیمه نامه‌های اشخاص است که ماهیت سرمایه گذاری دارد. برای همین به آن بیمه زندگی و سرمایه گذاری هم می‌گویند. در حقیقت بیمه عمر یک قرارداد دو طرفه بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر است که با پرداخت حق بیمه از طرف بیمه‌گزار، بیمه‌گر را موظف به انجام تعهدات می‌کند.

تعهدات بیمه‌گر شامل پوشش‌های انتخابی بیمه‌گزار است. این بیمه نامه، علاوه بر قابلیت سرمایه گذاری و حمایت مالی، پوشش‌هایی مانند: فوت، از کارافتادگی و بیماری‌های خاص را دارد.

دقت کنید که استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای با توجه به پرداخت حق بیمه و درخواست بیمه‌گزار قابل ارائه است.

در واقع داشتن بیمه عمر یک آینده نگری قابل اعتماد برای افرادی است که به تامین هزینه‌های مالی خانواده اهمیت می‌دهد. بنابراین برای تهیه بهترین بیمه عمر باید دقت داشت.

بهترین بیمه عمر

معنی بهترین بیمه عمر برای اشخاص، تعریف‌های مختلفی دارد، زیرا هر شخص با توجه به نیاز‌های خود این بیمه نامه را تهیه می‌کند. برخی از افراد سرمایه گذاری بیمه نامه را الویت می‌داند و برخی دیگر پوشش‌های بیمه عمر را ترجیح می‌دهند.

بهترین بیمه عمر

مزایا و خدمات بهترین بیمه عمر

با توجه به این موضوع می‌توان گفت که برای تهیه بهترین بیمه عمر باید به نیاز‌های خود توجه کنید. برای پاسخ به سوال کدام بیمه عمر بهتر است باید عوامل مهمی ‌مثل میزان پوشش‌ها، سقف پرداخت غرامت، سهولت دریافت هزینه‌ها و میزان توانگری مالی شرکت را در نظر گرفت. در حقیقت همه این‌ها بر انتخاب بهترین بیمه عمر تاثیر گزار است.

شرایط تهیه بیمه عمر

قبل از اینکه درباره بهترین بیمه عمر، توضیحاتی ارائه کنیم، بهتر است بدانید که شرایط عمومی‌ تهیه این بیمه نامه چگونه است.

محدوده سنی:

برای کودکان از بدو تولد و برای افراد بزرگسال تا 70 سالگی می‌توان بیمه عمر را تهیه کرد. البته در برخی از شرکت‌های بیمه‌ای شرایط تهیه بیمه عمر برای بزرگسالان تا سن 90 سالگی هم وجود دارد.

با افزایش سن، نسبت پرداختی حق بیمه هم افزایش خواهد یافت.

مدت قرارداد:

افراد حداقل تا 5 سال و حداکثر تا 30 سال، می‌توانند از این بیمه نامه استفاده کنند. همچنین در این مدت شرایط تحت پوشش قرار گرفتن برای افراد، فراهم شده است. دقت کنید که هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد، سود تعلق گرفته به بیمه‌نامه بیشتر خواهد بود.

مبلغ حق‌بیمه:

در خرید بهترین بیمه عمر، حق بیمه ثابت و معینی وجود ندارد و هر فردی می‌تواند با توجه به شرایط مالی زندگی خود مبلغی را به عنوان حق بیمه و به صورت دلخواه ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت کند.

بهترین بیمه عمر در ارائه پوشش‌های بیمه‌ای

پوشش‌های بیمه‌ای یکی از مهمترین مزیت‌های بیمه عمر است که به دو دسته پوشش‌های اصلی و اضافی تقسیم می‌شود.

پوشش‌های اصلی:

این پوشش‌ها را تمام شرکت‌های بیمه ارائه می‌کنند که شامل: پوشش فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه است. در این نوع پوشش‌ها با فوت بیمه‌شده، شرکت بیمه موظف است که با توجه به شرایط بیمه‌نامه، سود حاصل از سرمایه گذاری و غرامت فوت به ذینفع یا ذینفعان را پرداخت کند.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد پوشش فوت بیمه عمر و خدمات آن به مقاله بیمه فوت مراجعه نمایید.

پوشش‌های اضافی:

پوشش‌های بیمه‌ای که با نام پوشش‌های اضافی مطرح می‌شوند در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت بوده و با توجه به درخواست بیمه‌گزار و میزان ریسک برای بیمه‌گر ارائه می‌شود که به شرح زیر است:

  • پوشش بیماری‌های خاص (انواع سرطان، پیوند اعضا، سکته قلبی، سکته مغزی و عمل قلب)
  • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی
  • معافیت از پرداخت حق‌بیمه در صورت از کار افتادگی
  • پوشش درمان تکمیلی

برای اینکه بتوانید در زمان حیات خود از مزایای بیمه عمر استفاده کنید، ما پیشنهاد می‌دهیم که پوشش‌های اضافی این بیمه نامه را تهیه کنید. دقت کنید که این پوشش‌ها در هر شرکت بیمه‌ای می‌تواند سقف تعهدات متفاوتی داشته باشد که همین تفاوت‌ها بهترین بیمه عمر را مشخص می‌کند.

بهترین بیمه عمر برای دوران بازنشستگی

همان‌طور که توضیح داده‌شد، عوامل مختلفی باعث می‌شود که شما به یک بیمه نامه عمر، بهترین بیمه عمر بگویید. بازنشستگی یکی از این عوامل و مزیت‌های مهم است.

بیمه بازنشستگی و مستمری یکی از انواع بیمه نامه‌های عمر است که فرد بیمه‌شده می‌تواند بعد از پایان قرارداد بیمه به صورت مستمری درخواست پرداخت سرمایه خود را داشته باشد. شرکت‌های بیمه سامان و بیمه خاورمیانه شرایط پرداخت مستمری را برای بیمه عمر در نظر گرفته‌اند.

بیمه عمر سامان، بازنشستگی و مستمری را تا 15 سال پرداخت می‌کند و بیمه خاورمیانه شرایط پرداخت مستمری مادام العمر را فراهم کرده است.

در حقیقت این دو شرکت بیمه‌ای، طرح‌های جامعی را برای زمان بازنشستگی در نظر گرفته‌اند و به همراه پوشش‌های بیمه‌ای که در طول مدت بیمه نامه ارائه می‌کند، در پایان بیمه نامه شرایط دریافت اندوخته بیمه عمر را به صورت مستمری فراهم کرده است. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد بیمه بازنشستگی دریافت کنید، مقاله بیمه دات کام با عنوان بیمه بازنشستگی را مطالعه نمایید.

 سطح توانگری مالی شرکت بیمه

بهترین بیمه عمر را می‌توان از نظر سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای هم مورد بررسی قرار داد. در حقیقت سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای را بیمه مرکزی اعلام می‌کند و نشان دهنده این است که هر شرکت بیمه برای جبران خسارت و انجام تعهدات خود چقدر توان مالی داشته است.

توجه کنید که هر چه توانگری مالی یک شرکت بیمه سطح بهتری داشته باشد، آن شرکت بیمه قابل اعتمادتر خواهد بود.

این توانگری از سوی بیمه مرکزی به 5 سطح اعلام شده و توانگری سطح یک، بهترین و توانگری سطح پنج پایین ترین توانگری مالی است.

بهترین بیمه عمر از نظر وام دهی

دریافت وام از اندوخته بیمه عمر یکی از مزیت‌های این بیمه‌نامه است که بدون نیاز به ضامن و وثیقه از محل اندوخته بیمه نامه می‌توان وام بیمه عمر دریافت کرد. شرایط دریافت وام در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت بوده و بهتر است که قبل از تهیه بیمه عمر بررسی‌های لازم را انجام دهید. شرایط دریافت وام در شرکت‌های مختلف به شرح زیر است:

شرکت بیمه شرایط دریافت وام
بیمه سامان ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم
بیمه مان ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم
بیمه پاسارگاد ۹۰درصد اندوخته بعد از ماه ۶ ام
بیمه کارافرین ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم
بیمه ما ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم
بیمه ملت ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم

مطابق با جدول ارائه شده، وام در بیمه عمر یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین بیمه عمر است که در اینجا، بیمه پاسارگاد بعد از گذشت 6 ماه، شرایط استفاده از وام را فراهم می‌کند و تا 90 درصد اندوخته سرمایه گذاری قابل پرداخت است.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه عمر پاسارگاد به اینجا مراجعه نمایید.

میزان سود دهی بیمه عمر

سود دهی بیمه عمر را می‌توان یکی از دلایل خرید بیمه زندگی دانست. همچنین میزان سود دهی می‌تواند در انتخاب بهترین بیمه عمر شما را یاری کند. سود در بیمه عمر به دو دسته سود تضمینی و سود مشارکت تقسیم می‌شود که سود تضمینی همان سودی است که بیمه مرکزی مشخص می‌کند و بیمه‌گر باید آن را پرداخت کند.

سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول قرارداد 16 درصد، در دو سال دوم قرارداد 13 درصد و در سال‌های بعد 10 درصد است. اما سود مشارکت در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت است و این موضوع به نحوه سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه‌ای بستگی دارد، پس در هنگام تهیه بیمه عمر باید به میزان سود دهی بیمه نامه توجه داشت.

در حقیقت سود مشارکت در سال‌های آینده قابل پیش بینی نیست و این بررسی را می‌توان با توجه به سود دهی سال‌های قبل‌تر حدس زد. اگر شما جزو افرادی هستید که بیمه عمر را به قصد یک بیمه نامه بلند مدت تهیه می‌کنید، باید به سود دهی و مشارکت شرکت بیمه در سرمایه گذاری‌های مختلف دقت داشته باشید.

بهترین بیمه عمر از نظر مردم

میزان رضایتمندی بخشی از جامعه که بیمه عمر را تهیه کرده‌اند، همیشه در انتخاب سایر افراد تاثیر گزار است. شاید بتوان میزان رضایتمندی مردم را یکی از عوامل مهم در خرید بیمه زندگی دانست.

بهترین بیمه عمر

بهترین بیمه عمر و مزایایی که دارد

سطح رضایت بیمه‌گزار‌ها در بیمه مرکزی ثبت شده و هر سال به صورت گزارش رضایتمدی بیمه‌گزار‌ها ارائه می‌شود. این گزارش می‌تواند مرجع بسیار معتبری برای انتخاب شما عزیزان باشد.

بهترین بیمه عمر

در هنگام تهیه بهترین بیمه عمر، اهداف تهیه بیمه‌نامه از سوی بیمه‌گزار بسیار حائز اهمیت است. اهداف مختلف باعث می‌شود که شرایط بیمه‌نامه برای هر فرد تفاوت‌هایی داشته باشد.

اهمیت پوشش‌های بیمه‌ای، میزان سود دهی شرکت بیمه، مدت قرارداد، سرمایه گذاری بلند مدت و نحوه پرداخت خسارت می‌توانند، همگی از دلایل تهیه بیمه عمر باشد که برای هر فردی با الویت بندی مشخص می‌شود.

در این مطلب سعی کرده‌ایم درباره عوامل مختلف بهترین بیمه عمر توضیحاتی ارائه کنیم، اما اگر سوال یا ابهامی‌ وجود دارد که در این متن به آن اشاره نشده است، کافی است در انتهای همین مطلب و به صورت کامنت سوالات خود را با کارشناس‌های بیمه دات کام در میان بگذارید تا در مدت زمان کوتاهی پاسخ شما داده شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
23 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر پارسیان+ بررسی دقیق همه طرح‌های بیمه آتیه پارسیان

بیمه عمر پارسیان، هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب و مطمئن و هم به عنوان بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند، برای شما بسیار مثمر به ثمر واقع شود. برای اطلاع از جزئیات بیمه آتیه پارسیان، این مقاله را از دست ندهید!

22 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر کوثر: پلی برای آینده‌ای آرام و مطمئن

اگر به فکر آینده‌ای مطمئن و با خیال آسوده برای خود و عزیزانتان هستید، بیمه عمر کوثر می‌تواند، این اطمینان را برای شما رقم بزند. برای آگاهی از مزایای این بیمه‌نامه، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

10 فروردین 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

09 فروردین 1401 / بیمه عمر

تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع بیمه عمر ملت

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

28 اسفند 1400 / بیمه عمر

بیمه مستمری عمر چیست+ مزایا و پوشش‌ها

اگر می‌خواهید در خصوص بیمه مستمری عمر و مزایای آن اطلاعاتی کسب کنید، این مقاله را حتما بخوانید!

25 اسفند 1400 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی و بیمه عمر چه مدت است

اگر می‌خواهید بیمه عمر یا بیمه تکمیلی بخرید، حتما اصطلاح دوره انتظار بیمه را شنیده‌اید! این مدت زمان برای چیست؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
طباطبایی
15 دی 1400

سلام یعنی با در نظر گرفتن این شرایط می توان بهترین بیمه عمر را خریداری کرد؟

    کارشناس بیمه
    16 دی 1400

    سلام بله دوست عزیز، شما با در نظر گرفتن همه شرایط می توانید بهترین بیمه عمر را خریداری کنید. همچنین برای دریافت مشاوره هم می توانید با بیمه دات کام تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید