22 آذر 1401

نحوه افزایش اندوخته بیمه عمر+ فرمول سریع محاسبه اندوخته

با تهیه بیمه عمر دیگر نگرانی و دغدغه مشکلات مالی برای خانواده و ذینفعان بیمه شده وجود ندارد، زیرا در صورت داشتن بیمه عمر، شرکت بیمه سرمایه فوت را به خانواده متوفی پرداخت خواهند کرد. در نظر داشته باشید که این مبلغ متغییر بوده و با توجه به میزان حق بیمه پرداختی و ضریب تشکیل سرمایه فوت مشخص ‌می‌شود.  برای پاسخ به سوال ضریب سرمایه بیمه عمر در صورت فوت چیست؟ مقالات بیمه فوت و ذینفع در بیمه عمر را مطالعه نمایید.

در این مطلب درباره فواید استفاده از بیمه عمر و سرمایه گذاری توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر و سرمایه یک قرارداد دو طرفه بین بیمه‌گر و بیمه‌گزار است که بیمه‌گر با دریافت حق بیمه، موظف است در زمان مشخص تعهداتی داشته باشد. در حقیقت بیمه عمر یک سرمایه گذاری با سود تضمین شده است. این بیمه‌نامه ماهیت سرمایه گذاری دارد، اما پوشش‌های گوناگونی مانند: بیماری‌های خاص، نقص عضو، ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت را هم ارائه ‌می‌کند.

انواع بیمه عمر

این بیمه، طرح‌ها و پوشش‌های گوناگونی دارد که با نام‌های مختلف آن‌ها را ارائه ‌می‌کند. این موارد عبارتند از:

 • بیمه عمر زمانی
 • بیمه تمام عمر
 • بیمه‌ی عمر مانده بدهکار
 • بیمه عمر و سرمایه‌گذاری (مقاله بیمه و سرمایه گذاری را مطالعه کنید.)
 • بیمه تامین آتیه فرزندان

مهمترین مزیت‌های بیمه عمر

بیمه عمر مزیت‌های گوناگونی دارد که ‌می‌توان به اندوخته بیمه عمر اشاره کرد. این یکی از مزایای بیمه عمر است. البته که شما با تهیه بیمه عمر از امکانات و مزیت‌های گوناگونی بهره مند خواهید شد که مهم‌ترین این مزایا شامل موارد زیر است:

 • اندوخته بیمه عمر
 • دریافت مستمری
 • سرمایه فوت
 • پوشش‌های بیمه‌ای

اندوخته بیمه عمر

بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه عمر به صورت ماهانه و سالانه ‌می‌تواند به صورت بلند مدت و پس از طی زمان مشخصی، سرمایه و اندوخته خود را در بیمه عمر افزایش دهد. توجه کنید که هر چه میزان پرداختی حق بیمه بیشتر باشد، سود بیشتری از بیمه عمر دریافت خواهید کرد.

اندوخته بیمه عمر

روش افزایش اندوخته بیمه عمر

سرمایه گذاری در بیمه عمر، یک راه مطمئن، بدون ریسک و سودآور است که به صورت سود روز شمار طراحی شده است. شما با اندوخته بیمه نامه خود ‌می‌توانید درخواست برداشت داشته باشید یا به عنوان مستمری بازنشستگی از آن استفاده کنید.

مستمری بازنشستگی

بعد از اندوخته بیمه عمر ‌می‌توان به قابلیت مستمری بازنشستگی اشاره کرد. این موضوع برای بسیاری از افراد که دغدغه آینده و دوران کهنسالی را دارند بسیار اهمیت دارد. شما به راحتی ‌می‌توانید با پرداخت حق بیمه اندوخته بیمه خود را به مستمری تبدیل کنید. دقت کنید استفاده از مستمری بازنشستگی فقط برای افراد مسن نیست و اگر شما در دوران نوجوانی یا جوانی خود این بیمه نامه را تهیه کرده باشید، به راحتی بعد از دوره اتمام قرارداد بیمه عمر خود ‌می‌توانید از این مزیت بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات جامع در مورد بهترین بیمه بازنشستگی به اینجا مراجعه نمایید.

سرمایه فوت بیمه عمر

با تهیه بیمه عمر دیگر نگرانی و دغدغه مشکلات مالی برای خانواده و ذینفعان بیمه شده وجود ندارد، زیرا در صورت داشتن بیمه عمر، شرکت بیمه سرمایه فوت را به خانواده متوفی پرداخت خواهند کرد. در نظر داشته باشید که این مبلغ متغییر بوده و با توجه به میزان حق بیمه پرداختی و ضریب تشکیل سرمایه فوت مشخص ‌می‌شود. برای درک بهتر این موضوع مقالات بیمه فوت و ذینفع در بیمه عمر را مطالعه نمایید.

بیمه عمر علاوه بر مزیت سرمایه گذاری و سود تضمینی، پوشش‌های گوناگونی را ارائه ‌می‌کند تا بیمه شده بتواند در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کند. این پوشش‌ها با توجه به نوع درخواست بیمه‌گزار و پرداخت حق بیمه مشخص خواهد شد. پوشش‌های بیمه عمر عبارتند از:

استعلام اندوخته بیمه عمر

اندوخته بیمه عمر در جدول بیمه نامه درج شده است و ‌می‌توان میزان اندوخته حدودی بیمه نامه را با توجه به مبلغ مندرج در بیمه نامه بررسی کرد. بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای شرایطی را برای بیمه‌گزار‌های خود در نظر گرفته‌اند که به صورت آنلاین، میزان اندوخته این بیمه را مشاهده کنند. فقط کافی است به وب سایت این بیمه‌گر‌ها مراجعه کنید.

نکته مهمی ‌که وجود دارد این است، اگر در پرداخت حق بیمه خود دیرکرد داشته باشید، ممکن است که بر میزان اندوخته شما تاثیراتی داشته باشد. اگر تاخیری در پرداخت داشتید، حتما استعلام بیمه عمر را بگیرید.

محاسبه اندوخته بیمه عمر

بیمه عمر چگونه محاسبه می‌شود؟ یکی از سوالات پرتکرار است که در ادامه به آن پاسخ می‌دهیم. در جدول بیمه عمر و تامین آتیه با توجه به اطلاعاتی که در فرم پیشنهاد وارد شده است، ‌می‌توان میزان سرمایه گذاری ذخیره شده را مشاهده و محاسبه سود بیمه عمر را هم انجام داد. شما به راحتی ‌می‌توانید با میزان پرداخت حق بیمه سالانه‌ای که در طول قرارداد بیمه نامه پرداخت ‌می‌کنید، از مزیت‌های دیگر بیمه عمر هم بهره مند شوید.

نکته بسیار مهم این است که جدول محاسبه سود بیمه عمر و آتیه برای هر فرد متفاوت بوده و در حقیقت برای شرایط و مندرجات قرارداد همان فرد است. توجه داشته باشید که جدول بیمه عمر خود را با سایر افرادی که این بیمه نامه را تهیه کرده‌اند، مقایسه نکنید زیرا معیار‌های مختلفی در اندوخته و محاسبه بیمه عمر و پوشش‌های بیمه نامه تاثیر گذار است. این موارد عبارتند از:

 • سن بیمه شده
 • پوشش‌های انتخابی
 • میزان حق بیمه سالانه
 • مدت زمان بیمه نامه
 • روش پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه، سه ماه، شش ماه و سالانه
 • شرکت بیمه
 • سلامتی کامل بیمه شده
 • بررسی ریسک‌های بیمه عمر

تمام مواردی که گفته شد در قرارداد بیمه عمر و پس انداز اهمیت دارد.

چگونه می توان اندوخته بیمه عمر را افزایش داد؟

افزایش حق بیمه یکی از راه‌های تاثیر گزار در اندوخته این بیمه نامه است. شرکت‌های بیمه‌ای، شرایطی را فراهم کرده‌اند که بیمه‌گزار ‌می‌تواند در طول مدت قرارداد بیمه عمر، میزان حق بیمه را افزایش دهد و متناسب با آن هم افزایش سرمایه داشته باشد.

اندوخته بیمه عمر

روش‌های افزایش اندوخته بیمه عمر

یک راهکار دیگر برای افزایش اندوخته بیمه عمر را ‌می‌توان واریزی مستقیم به سرمایه دانست. در این روش بیمه‌گزار ‌می‌تواند مستقیم و به صورت جداگانه از حق بیمه، مبلغی را به سرمایه بیمه عمر خود اضافه کند. افزایش سرمایه ‌می‌تواند با توجه به سود تضمینی و سود پرداختی بیمه عمر، باعث افزایس اندوخته بیمه نامه شود. برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه افزایش سود بیمه زندگی، پیشنهاد می‌کنیم، مقاله افزایش سود بیمه عمر بیمه دات کام را مطالعه نمایید.

برداشت از اندوخته بیمه عمر

برداشت از اندوخته بیمه عمر یکی از مزیت‌های قابل پیشبینی این بیمه نامه است. هر فردی که بیمه عمر را تهیه کرده باشد، بعد از سال دوم قرارداد خود تا 90 درصد از اندوخته بیمه نامه را ‌می‌تواند برداشت کند.

زمانی که از اندوخته خود برداشت ‌می‌کنید، همچنان تحت پوشش‌های بیمه‌ای خواهید بود و ‌می‌توان از اندوخته ریاضی بیمه‌ای خود بهره مند شوید.

نکته: برداشت از اندوخته بیمه عمر ‌می‌تواند بر میزان سود شما از بیمه عمر تاثیر گزار باشد.

تاثیر دریافت وام بر اندوخته بیمه عمر

همانطور که ‌می‌دانید، این بیمه، شرایط دریافت وام بیمه عمر برای بیمه‌گزار‌های خود در نظر گرفته است. برخی فکر ‌می‌کنند که اخذ وام از بیمه نامه عمر، بر روی اندوخته آن‌ها تاثیر منفی خواهد گذاشت، اما در حقیقت وام تاثیری بر اندوخته بیمه عمر ندارد.

در صورتی ‌می‌توان گفت اندوخته شما کاهش پیدا ‌می‌کند که در سررسید پرداخت اقساط خود کوتاهی کرده باشید و شرکت بیمه برای جبران وام بیمه‌نامه از اندوخته آن برداشت کند.

همچنین در چنین وضعیتی پوشش‌های بیمه‌ای برقرار است.

انواع سود بیمه عمر

دو نوع سود تضمینی و سود مشارکتی به بیمه عمر تعلق ‌می‌گیرد. این سود‌ها به صورت روز شمار و مرکب بوده که به اندوخته بیمه عمر اضافه خواهد شد.

سود تضمینی

سود تضمینی، میزان سود قابل تایید و تضمین شده از سوی بیمه مرکزی است که برای بیمه‌های عمر در نظر گرفته شده است. این سود به طور تقریبی در همه شرکت‌های بیمه‌ای، یکسان بوده و به این صورت که در سال اول 16 درصد، دو سال بعد 13 درصد و پس از آن 10 درصد است.

سود مشارکت

علاوه بر سود تضمینی در بیمه عمر، سود مشارکت هم به این بیمه نامه تعلق ‌می‌گیرد. میزان سود مشارکت در هر شرکت بیمه ‌می‌تواند متفاوت باشد و با توجه به میزان سرمایه شما در بیمه نامه و سرمایه گذاری‌های شرکت بیمه بستگی دارد. نحوه عملکرد سرمایه گذاری بیمه‌گر ‌می‌تواند میزان سود شما را افزایش یا کاهش دهد. تعداد سال‌های فعالیت شرکت بیمه و چگونگی عملکرد آن بر سود مشارکت تاثیر مستقیم داشته و بهتر است که قبل از تهیه بیمه عمر، چگونگی فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای را بررسی کنید.

اهمیت تهیه بیمه عمر

ببدون شک هیچ فردی نیست که به زندگی بهتر و شرایط مالی بیشتر فکر نکند. با تهیه بیمه عمر ‌می‌توانید دغدغه‌های آینده را کاهش دهید تا شرایط زندگی بهتری را ایجاد کرد. البته بهترین زمان خرید بیمه عمر برای بهره بردن از مزایا در سنین کودکی است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که از مزیت‌های بیمه عمر اطلاعاتی دارند، ‌می‌دانید که این بیمه نامه برای بیمه‌گزار و بیمه شده مزیت‌های گوناگونی دارد. استفاده از اندوخته بیمه عمر و پوشش‌های بیمه‌ای را ‌می‌توان اصلی‌ترین ویژگی‌های مهم این بیمه نامه دانست. البته هر فردی با توجه به نیاز‌های خود این بیمه نامه را تهیه ‌می‌کند.

در آخر اگر سوالی درباره بیمه عمر و شرایط این بیمه نامه دارید که در این متن به آن پاسخ داده نشده است، ‌می‌توانید در انتهای این مطلب و در قالب کامنت سوالات خود را با کارشناس‌های بیمه‌ای در میان بگذارید تا در زمان کوتاهی پاسخ خود را دریافت کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
16 اسفند 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

10 اسفند 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر ملت:تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

21 بهمن 1401 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

بیمه عمر یا بیمه تکمیلی؟ انتخاب درست کدام است؟

بیمه عمر و درمان تفاوت‌هایی با هم دارند که برای انتخاب بین بیمه عمر یا بیمه تکمیلی، باید این تفاوت‌ها را بدانید. با شیوع ویروس کرونا یکی از مهم‌ترین نعمت‌هایی که بیش از

20 بهمن 1401 / بیمه عمر

تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک؛ انتخاب کدام عاقلانه‌تر است

بیمه عمر یا سرمایه گذاری در بانک؟ کدام را برای آینده خود انتخاب کنیم؟ مزایا و معایب هر یک را در این مقاله بخوانید تا با چشمانی باز تصمیم بگیرید.

20 بهمن 1401 / بیمه عمر

کلاهبرداری بیمه عمر یا سهل انگاری بیمه‌گزار؟

چگونه در دام کلاهبرداران بیمه عمر نیافتیم؟ نحوه تشخیص شرکت‌های معتبر بیمه عمر!

16 بهمن 1401 / بیمه عمر

تاریخچه بیمه عمر، بیمه زندگی چرا و چگونه در ایران و جهان به وجود آمد

تاریخچه و نحوه به وجود آمدن بیمه عمر در ایران و جهان را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
شمالی
29 آذر 1400

سلام برای افزایش حق بیمه باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام برای افزایش حق بیمه باید به شرکت بیمه گر خود تماس بگیرید

جهرمی
27 دی 1400

سلام ی سوال، اصلا چرا باید بیمه عمر داشته باشیم که به این سوال فکر کنیم؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص مزایای بیمه عمر شما می توانید مقاله بیمه عمر ما را کامل مطالعه کنید. در آنجا دلایل خرید و مقایسه آن را با سپرده نوشته ایم.

  They
  22 آبان 1401

  سلام به همه ی دوستان گل…از نظر بنده همین که می‌تونه باعث حفظ اندوخته ای که داریم(سرمایه و/یا سبد سرمایه گذاری و اوراق و… )بشه و مهمتر از اون میتونیم با کمی برنامه ریزی و کسب اطلاعات درست از منابع موثق،همانطور که دوستان عزیز در جواب سوال های پایین و بالا به دو منبع که مهمترین و معتبرترین و اصلی ترین منابع اشاره کردند؛(البته باید تحقیقاتی راجب کیفیت و نحوه ی خدمت رسانی شرکت ارائه دهنده ی این دست خدمات انجام بشه که به نظر بنده ایده آل ترین روش این است که نزد کسی که تجربه ی استفاده کردن از خدمات ذکر شده رو قبلا داشته برویم تا برای استفاده کردن از خدمات اون شرکت بتوانیم از تجربه ی وی با نیروی مضاعف ترس گام در مسیر سرمایه گذاری(داشتن اطلاعات کافی=پر سود خطر/و/برعکس)
  اگر ما هم از تجربه ی دیگرانی که به صورت حرفه ای قبل از ما در مسیری که میخواهیم گام برداریم بوده باشند استفاده بکنیم میتوانیم احتمال اینکه انتخاب درستی داشته باشی را به صورتی غیر قابل باور بالا برده و منابعی ارزشمند حاصل از اندوخته های که نتیجه ی گام درست برداشتن از ابتدا تا انتها تناوبات فعالیت های اقتصادی ما برای آیندگان ایجاد کنیم که نمونه ای از این دست فعالیت ها همین پیامی است که خدمت خوانندگان عزیز نوشتم و من حقیر علتش را اعتماد به نفس بالا به خاطر حصول به مدارج بالای کسب سودهای خوب این حقیر در بازار خرس با استفاده از روش مذکور در بالا به توصیه ی یکی از بزرگان بوده است که دوست دارم همه ی هم نوعان رو بتونم به میزان کمی به اندازه ی خودم با این چند خط کمکی هر چند کوچک کرده باشم.

  با تشکر از دست اندر کاران وبسایت شرکت

سپیده رحیمی
27 دی 1400

سلام من خواستم از ی فرد بیمه عمر بگیرم گفتش که خوب نیست. چرا بیمه عمر خوب نیست؟ چرا این حرف رو زده؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، خرید بیمه عمر مشکلاتی ندارد. فقط اگر بیماری از قبل داشته و کتمان کرده باشید، شرکت بیمه عمر خسارتی را پرداخت نخواهد کرد. متاسفانه این مساله را خیلی از افراد نمی دانند و برای همین به فکر می کنند که از مشکلات بیمه عمر است.

زالی
27 دی 1400

سلام مشکلات بیمه عمر چیست؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، خرید بیمه عمر مشکلاتی ندارد. فقط اگر بیماری از قبل داشته و کتمان کرده باشید، شرکت بیمه عمر خسارتی را پرداخت نخواهد کرد. متاسفانه این مساله را خیلی از افراد نمی دانند و برای همین به فکر می کنند که از مشکلات بیمه عمر است.

فرزادی
27 دی 1400

سلام بیمه عمر بهتر است یا بیمه تامین اجتماعی؟

   علی
   03 فروردین 1401

   سلام من میخواهم بیمه عمر تامین آتیه میخواهم افزایش بده میشه راهنمایی کنی

    کارشناس بیمه
    06 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، باید به خود شرکت بیمه عمرتان تماس بگیرید.

جالیزی
27 دی 1400

سلام ارزش بازخرید در بیمه عمر چیست؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این برای زمانی است که فرد بخواهد بیمه عمر خود را تمام کند. برای دریافت اطلاعات دقیق تر از میزان ارزش با شرکت خود بیمه باید تماس بگیرید.

آرین
28 دی 1400

سلام آیا جدول بیمه عمر ایران برای کودکان متفاوت است؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام خیر. بهترین زمان برای خرید بیمه عمر از دوران کودکی است. برای خرید و دریافت مشاوره با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

mojtaba
01 اردیبهشت 1401

سلام من دوسال بیمه عمردارم وتاالان چهارمیلیون پانصدوشصت هزارجمع پرداختیم شده ولی اندوخته بیمه تو همراه بیمه نگاه کردم زده دومیلیون شصت هزار یعنی حدود نصف رقم پرداختی یعنی حدودچهل درصدبیمه برمیداره اینکه ضررش بیشترازسودش هست پس بانک بذاریم که بهتره اگرهمین روش تااخربخوادباشه ؟

  احمد
  28 دی 1401

  برا ما هم دقیقا همین طوره دوساله پرداخت می کنم کل مبلغ پنج میلیون پونصد ریختم .اما متاسفانه اندوخته بیمه عمرم ۲۸۰۰۰۰۰ نشان می دهد.کاش اصلا نریخته بودم.یه کارگر ساده ام

فرزاد
24 تیر 1401

سلام
آیا به بیمه عمر سود مرکب هم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام منظورتان از سود مرکب چیست؟

رضا صادقی
27 آبان 1401

با ماهی ۳۰۰هزار تومن بعد از ۲۵ سال چقدر پول دست من میاد بابا گفتن این دیگه کاری نداره چرا همش گیج میکنید آدم رو.

  کارشناس بیمه
  27 آبان 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید سند مربوط به بیمه عمر شرکتتان را مشاهده کنید.

سارا
09 آذر 1401

باسلام.می خواستم بیمه گر خوب برای دریافت مستمری معرفی نماید.باتشکر

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام باید شرکت ها و شرایطشان را بررسی کنید. کدام یک به شما نزدیک تر است.

سمیره
23 آذر 1401

سلام وقت بخیر. جدول استعلام اندوخته بیمه عمر کارآفرین رو از کجا تهیه کنم؟ راجع به اندوخته بیمه عمر کارآفرین اطلاعاتی دارید؟ میشه قبل از بازنشستگی در صورت نیاز ازش برداشت کرد؟ یا باید بذاریم بمونه تا زمان بازشستگی؟

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1401

  سلام در این خصوص اطلاعات نداریم. بهترین راه مراجعه به سایت یا تماس با شعبه یا کارگزاری آن ها است.

Ali
17 دی 1401

سلام
برای بازشستگی درعرض ۱۵سال چکارباید کرد وماهانه چقدربایدپرداخت کنیم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  17 دی 1401

  سلام پرداخت ماهانه میزانش به شما بستگی دارد اما با 15 سالگی می توانید اندوخته خود را بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید