30 خرداد 1402

بیمه عمر البرز؛ بیمه‌ای برای پوشش ریسک‌های مالی زندگی

اگر پیگیر اخبار جمعیتی کشور باشید، حتما هشدارهای کارشناسان درباره پیر شدن جامعه را شنیده‌اید. طی آخرین گزارش صاحب‌نظران در آذر ماه 1400، ایران 20 سال آینده، 20 میلیون سالمند خواهد داشت. پیری معمولا با کم توانی و حتی گاهی ناتوانی همراه است. قطعا تا آن زمان، ما هم جزیی از ماجرای سالمندی هستیم. آیا بهتر نیست از هم‌اینک به فکر سال‌های پیری‌مان باشیم؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است و به دنبال راه‌حل می‌گردید به شما بیمه عمر البرز را پیشنهاد می‌دهیم. برای اطلاع از جزییات این بیمه‌نامه با ما همراه باشید.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر، قراردادی است که طبق آن بیمه‌گر متعهد می‌شود در قبال دریافت حق‌بیمه در زمان مشخص، مبلغی را به بیمه‌شده بپردازد. این مبلغ تحت عنوان سرمایه بیمه‌نامه، یکجا یا به صورت مستمری به بیمه‌شده، ذینفع یا وارث قانونی‌اش قابل پرداخت است.

بیمه عمر البرز

بیمه عمر به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخه‌های بیمه‌های بازرگانی در دنیا و ایران شناخته می‌شود. این بیمه به نام‌های بیمه زندگی، بیمه آتیه و بیمه مستمری عمر و… نیز شهرت دارد. هدف اصلی بیمه‌های زندگی، کم کردن ریسک خطرات مالی موجود در زندگی است. هرچه این ریسک پایین‌تر باشد، آرامش خاطر بیشتری هم خواهیم داشت. هر کسی در مورد از کار افتادگی، پیری، از دست دادن سرپرست خانوار نگرانی‌هایی دارد. حال به این موارد مسائل مالی مربوط به آینده خود و اعضای خانواده و… را نیز اضافه کنید. خبر خوب این است که تمام این نگرانی‌ها با خرید بیمه عمر کمرنگ می‌شود. شرکت بیمه البرز یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال خوشنام‌ترین شرکت بیمه کشور می‌باشد. همچنین این شرکت از سال 91 برای 9 دوره پیاپی در رتبه توانگری مالی یک قرار دارد.

خرید بیمه عمر چه مزیت‌هایی دارد؟

چرا باید بیمه عمر بخریم؟ این پرسش بسیار به‌جاست. اگر با مزیت‌های این بیمه‌نامه آشنا شوید قطعا در خرید آن تعلل نمی‌کنید. مزایا خرید این نوع بیمه از شرکت بیمه البرز شامل:

مدیریت ریسک‌های زندگی (Life Risk Coverage)

مدیریت ریسک‌های زندگی، اساسی‌ترین و در عین حال مهم‌ترین کارکرد این بیمه‌نامه برای دارنده آن است. هیچ کس نمی‌تواند زمان وقوع حوادث زندگی‌اش را پیش‌بینی کند. بیمه عمر افزون‌بر خطر مرگ‌ومیر، خطراتی مانند: از کار افتادگی، بیماری‌های خاص، حوادث انفرادی و… را نیز پوشش می‌دهد.

پس‌انداز بلندمدت (Long-term Savings)

بیمه‌گزار هر ساله مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند. در پایان مدت قرارداد شرکت بیمه همه مبلغ به همراه سود تضمینی و مشارکت را در ازای این سرمایه‌گذاری به بیمه‌شده می‌پردازد. این رقم خود یک اندوخته قابل قبول برای فرد ایجاد می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تفاوت بیمه عمر با سرمایه گذاری در بانک را مطالعه کنید.

بیمه عمر البرز

بیمه عمر البرز

پس‌انداز کردن مالیات (Tax Saving)

طبق ماده 136 قانون مالیات‌های مستقیم، هرگونه سود از محل بیمه عمر معاف از مالیات است. قانون حتی پا را از این فراتر می‌گذارد. مطابق ماده 24 قانون مالیاتی هرگونه عایدی که از محل این بیمه به بازماندگان بیمه‌شده برسد، معاف از مالیات می‌شود. علاوه بر آن، وجوهی که بابت حق بیمه عمر پرداخت می‌کنید از مجموع درآمدهای مشمول مالیات فرد حذف می‎گردد.

داشتن برنامه مشخص برای مراحل زندگی (Life Stage Specific Planning)

آسودگی خاطر، یکی از مهم‌ترین نتایج داشتن برنامه‌ریزی برای برهه‌های مختلف زندگی است. بیمه عمر البرز، امکان برنامه‌ریزی‌های متناسب با بخش‌های مختلف زندگی را به شما می‌دهد.

برای خرید فقط کافی است تا به شعب بیمه البرز مراجعه کنید.

طرح‌های بیمه عمر در شرکت بیمه البرز

شرکت بیمه البرز خدمات خود در این رشته را با دو طرح ارائه می‌دهد. این دو طرح به شرح زیر است:

بیمه عمر و زندگی

بیمه‌نامه عمر و زندگی البرز مزایا و پوشش‌های زیر را ارائه می‌دهد، مزایای این بیمه‌نامه به شرح زیر است:

 • بیمه عمر البرز را از بدو تولد تا 70 سالگی می‌توانید تهیه کنید.
 • مدت قرارداد آن از 5 تا 30 سال قابل تنظیم است.
 • امکان پرداخت حق‌بیمه در اقساط ماهانه، دو ماهه، سه‌ماهه و شش ماهه را دارد. یکی از مزایای این شرکت، در چگونگی پرداخت قسط بیمه البرز است.
 • مبلغ حق‌بیمه ماهانه 30 هزار تومان است. همچنین می‌توانید نرخ رشد اقساط خود را بر مبنای نرخ تورم تنظیم کنید.
 • پرداخت سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به صورت سالانه
 • امکان دریافت 90 درصد از سرمایه به صورت وام: برای این امکان، به وثیقه و ضامن نیاز ندارید.
 • امکان دریافت سرمایه در پایان مدت قرارداد به صورت یکجا یا به شکل مستمری دوران بازنشستگی

برای کسب اطلاعات جامع در مورد مزایای بیمه عمر به اینجا مراجعه نمایید.

پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

پوشش‌های بیمه عمر البرز شامل موارد زیر است:

 • پوشش سرمایه فوت
 • پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه
 • سرمایه ازکار‌افتادگی
 • پوشش امراض خاص
 • پوشش معاف از پرداخت حق‌بیمه

بیمه‌نامه عمر (طرح چترا)

جدیدترین طرح بیمه عمر البرز، تحت عنوان طرح چترا ارائه می‌شود. این بیمه‌نامه 5 طرح زیر را ارائه می‌دهد:

 1. آینده فرزندان
 2. بیمه عمر خانواده
 3. طرح مستمری
 4. بیمه عمر دائمی
 5. سنوات خدمت

پوشش‌های بیمه عمر البرز طرح چترا

پوشش های طرح چترا به طور کلی به 4 دسته زیر تقسیم می‌شود:

 1. پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی
 2. پوشش‌های بیمه‌ای حوادث شخصی
 3. پوشش های بیمه‌ای ازکارافتادگی
 4. پوشش‌های بیمه‌ای کم‌توانی/بیماری‌های وخیم

در ادامه زیر شاخه‌های این پوشش‌ها معرفی می‌شوند.

پوشش فوت به هر علت

اگر فرد بیمه‌شده به هر علتی فوت کند، سرمایه فوت تعیین شده به ذینفعانش پرداخت می‌شود. این پوشش به همه‌ی سنین حتی افراد بالای 70 سال نیز ارائه می‌شود. سقف تعهدات پوشش فوت به هر علت در این شرکت بیمه 400 میلیون تومان است. این مبلغ بر اساس شرایط سنی و سلامتی فرد بیمه‌شده و حق بیمه پرداختی او تعیین می‌شود.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد پوشش فوت بیمه عمر و مزایای آن، پیشنهاد می‌کنیم، مقاله بیمه فوت را مطالعه نمایید.

پوشش فوت بر اثر حادثه

گاهی ممکن است فوت بر اثر حادثه باشد. در این شرایط نیز سرمایه فوت به ذینفعان تعلق می‌گیرد. سن افراد برای دریافت این پوشش باید بین 10 تا 70 سال باشد. سقف تعهدات شرکت در پوشش فوت بر اثر حادثه 200 میلیون تومان است. این مبلغ تا 3 برابر سرمایه پوشش فوت به هر علت محاسبه می‌شود.

پوشش نقض عضو دائم بر اثر حادثه

محدوده سنی این پوشش برای افراد 20 تا 70 سال می‌باشد. در صورت تحقق حادثه منجر به قطع عضو، 1 برابر سرمایه فوت به فرد تعلق می‌گیرد. سقف این پوشش 80 میلیون تومان است.

پوشش ازکارافتادگی دائم و کامل

اگر فرد بیمه‌شده در اثر حادثه دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود، تا 50 درصد سرمایه فوت به او تعلق می‌گیرد. البته سقف این پوشش، 40 میلیون تومان است و محدوده سنی 20 تا 60سال را به شرط اشتغال پوشش می‌دهد.

پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

این پوشش برای محدوده سنی 20 تا 70 سال ارائه می‌شود. در صورت بروز حادثه، فرد بیمه‌شده تا 10 درصد سرمایه فوت را می‌تواند برای هزینه‌های پزشکی دریافت کند. سقف پوشش گفته شده 10 میلیون تومان است. پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه فقط در برخی شرکت‌های بیمه ارائه می‌گردد.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

اگر فردی دچار ازکارافتادگی شود، تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق بیمه، معاف می‌شود.

پوشش ابتلا به بیماری‌های خاص

این پوشش بیماری‌هایی از قبیل: سکته مغزی/قلبی، جراحی عروق قلب، ام اس و پیوند اعضای اصلی بدن را در‌بر می‌گیرد. محدوده سنی قابل قبول 15 تا 60 سال است. میزان سرمایه پوشش ابتلا به بیماری‌های خاص 30 درصد از سرمایه فوت تا سقف 25 میلیون تومان می‌باشد.

پوشش سرطان

این پوشش برای انواع سرطان‌ها و در محدوده سنی 15 تا 60 سال ارائه می‌شود. میزان سرمایه آن مانند پوشش ابتلا به بیماری‌های خاص است.

پوشش بیماری‌های لاعلاج

این پوشش فقط برای زیر 70 سال تعریف شده است. میزان سرمایه آن معادل 30درصد سرمایه فوت به هر علت می‌باشد و سقف 20 میلیون را دارد.

پوشش درآمد ازکارافتادگی

اگر حادثه موجب ازکار افتادگی فرد شود با این پوشش می‌تواند معادل 3 برابر آخرین حق‌بیمه پرداختی‌اش را دریافت کند. سقف این پوشش 36 میلیون تومان است که محدوده سنی 20 تا 60 سال را پوشش می‌دهد.

پوشش نجات زندگی

امکان برداشتن بخشی از سرمایه بیمه‌نامه در شرایط اضطراری در این پوشش تعریف شده‌است. پوشش نجات زندگی به میزان 100 درصد سرمایه فوت و حداکثر تا 20 میلیون تومان ارائه می‌شود. محدوده سنی استفاده از این پوشش زیر 70 سال می‌باشد.

شرایط بیمه عمر چترا

برای خرید این بیمه‌نامه رعایت کردن شرایط زیر الزامی است:

 • تمام حقوق قانونی بیمه عمر البرز متعلق به بیمه‌گزار است. تغییراتی از قبیل: استفاده از وام و بازخرید بیمه‌نامه، انتخاب پوشش‌ها و تغییر ذینفعان بیمه و…صرفا توسط وی امکان‌پذیر می‌باشد.
 • در این بیمه‌نامه امکان تغییر بیمه‌گزار تعریف شده است؛ اما به‌هیچ‌وجه نمی‌توان فرد بیمه‌شده را تغییر داد. اگر بیمه‌گزار بدهکار باشد، این امکان برایش فراهم است که همه‌ی شرایط ذینفعان بیمه‌نامه را به فرد طلبکار منتقل کند. البته لازم است که ارزش نقدی باز خرید بیمه عمر را نیز در نظر بگیرد.
 • ایرانیان داخل و خارج از کشور می‌توانند برای خرید این بیمه‌نامه اقدام کنند.
 • فرد بیمه‌شده در هنگام خرید بیمه‌نامه، حتما باید در سلامت کامل باشد.
 • فرد می‌تواند برای خود و اعضای خانواده‌اش این بیمه‌نامه را تهیه کند.
 • مدت قرارداد این بیمه‌نامه 5 تا 30 سال تعریف شده‌است. بازخرید طرح چترا در 5 سال اول به ضرر فرد بیمه‌شده می‌باشد.
 • فرد بیمه‌شده بعد از پایان سال دوم قادر است از 90 درصد ارزش بازخریدی بیمه‌نامه‌اش برای دریافت وام بیمه عمر استفاده کند.
 • سود تضمینی برای 2 سال اول 16، دو سال دوم 13 و برای سال‌های بعد 10 درصد تعیین شده است. این سود به صورت روزشمار به دارنده بیمه عمر البرز تعلق می‌گیرد.
 • این شرکت 85 درصد از سود خود را بین بیمه‌گزاران عمر تقسیم می‌کند. مبلغ آن بسته به میزان سودسازی شرکت در هر سال متغیر است. پیشنهاد می‌کنیم که مقاله افزایش سود بیمه عمر را مطالعه کنید.
 • انتخاب ذینفع/ذینفعان بیمه عمر البرز، فقط توسط بیمه‌گزار امکان پذیر است. وی صرفا می‌تواند برای سرمایه فوت جانشین ذینفع بیمه عمر تعریف کند.
بیمه عمر البرز

شرایطی که برای خرید و استفاده از مزایای بیمه عمر البرز باید داشته باشیم

پرداخت خسارت در بیمه عمر البرز

برای دریافت خسارت از شرکت بیمه، ابتدا باید نامه‌ی درخواست خود را به مرکز بیمه بفرستید. در این نامه نوشتن مواردی از جمله: شرح، تاریخ و علت وقوع حادثه همچنین مشخص کردن نوع خسارت الزامی می‌باشد. بعد از تنظیم نامه، بایستی مدارک مورد نیاز را آماده کنید. این مدارک بسته به نوع خسارت متفاوت است.

مدارک مورد نیاز در خسارت فوت

برای دریافت خسارت فوت مدارک زیر را باید به شرکت بیمه ارائه دهید:

 • اصل بیمه‌نامه و برگه‌های الحاقی آن
 • گزارش حادثه منجر به فوت: این گزارش باید تاییدیه مقامات نظامی را داشته باشد.
 • گزارش معاینه جسد و گواهی پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت.
 • گواهی پزشک معالج مبنی بر علت فوت بیمه‌شده.
 • خلاصه رونوشت وفات.
 • کلیه مدارک و سوابق پرونده پزشکی بیمه‌شده: این مدرک برای افرادی است که در اثر بیماری فوت شده‌اند.
 • اصل و کپی برابر با اصل کلیه صفحات شناسنامه باطل شده فرد بیمه‌شده.
 • اصل یا کپی برابر با اصل صفحه اول شناسنامه وراث قانونی بیمه‌شده یا ذینفع مشخص شده در بیمه‌نامه.
مدارک مورد نیاز در خسارت مربوط به معافیت‌ها

برای دریافت خسارت در این مورد باید مدارک زیر ارائه شود:

 • کپی برابر با اصل مدارک بیمارستانی
 • نامه پزشک قانونی مبنی بر ازکارافتادگی دائم و کامل
مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت مربوط به بیماری‌ها

برای دریافت این خسارت مدارک زیر لازم است:

 • اصل بیمه‌نامه و برگه‌های الحاقی آن
 • مدارک تشخیصی بیماری
 • کپی برابر با اصل از تمام مدارک بیمارستانی از روز بستری تا روز ترخیص

برای مشاهده سوابق بیمه عمر البرز لازم است تا به سایت خود شرکت بیمه مراجعه کنید. همچنین مراکز طرف قرارداد بیمه البرز هم قابل مشاهده است. علاوه بر این می‌توانید با خود شرکت تماس بگیرید. همچنین در صورت داشتن سوال در خصوص پرداخت خسارت، با نمایندگی بیمه البرز تماس بگیرید.

سالمندی، بخشی از زندگی است که روزی آن را تجربه خواهیم کرد. برای امنیت و آرامش خاطر این دوران، از امروز باید به فکر بود. بیمه عمر البرز طرح‌های خوبی برای پوشش بخش مهمی از ریسک‌های مالی دوران پیری شما دارد. در این مقاله سعی کردیم همه نکات آن را بیان کنیم. اگر همچنان در این باره ابهام دارید برای ما کامنت بگذارید. کارشناسان ما در بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
01 مرداد 1402 / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
جلال محمدی
11 آذر 1401

سلام پرواز های داخلی و خارجی را تخفیف میدهد

  person
  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام باید از خود بیمه عمر بپرسید.

person
محمدرضا
10 شهریور 1401

سلام.
من توسط یکی از دوستان طرح بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه البرز رو انتخاب کردم و ماهانه مبلغ ۳۰۰‌هزارتومان قسط میدم.
ولی اطلاعاتم کمه راجب این نوع بیمه و ممنون میشم راهنمایی بفرمایین چطور میتونم بدونم که چند سال باید بیمه بریزم تا اینکه از مزایا بتونم استفاده کنم .

  person
  کارشناس بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعات مورد نیاز را در این مقاله نوشته ایم. اما در خصوص سوال اخر، شرکت های بیمه جدولی دارند که می توانید از آن استفاده کنید.

person
صلواتی
31 خرداد 1401

این البرز خوبه یا بیمه عمر سامان ؟ اصلا البرز ریئسش کیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، هر دو بیمه خوب هستند.

person
فراهانی
29 خرداد 1401

چرا تبلیغ الکی میکنید؟ کجاش بیمه عمر البرز خوبه؟ اصلا کسی درست پاسخ نمیده

  person
  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون میشوم که تجربیات شما را هم بشنویم.

person
سلامی
27 دی 1400

سلام برای استعلام بیمه البرز باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام برای استعلام بیمه البرز باید به خود شرکت مراجعه کنید.

person
جاوید ایرانی
30 تیر 1400

سلام شماره بیمه البرز چند است؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اطلاعات تماس شرکت البرز در سایتشان وجود دارد.

  person
  ابراهیم
  05 تیر 1401

  درود
  چرا سود مشارکت بیمه البرز به صورت سالانه جهت اعتماد سازی اعلام نمیشه
  ممنون اخبار هستم

   person
   کارشناس بیمه
   05 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، باید از خود شرکت بیمه البرز بپرسید.

person
سامان جندقی
05 اردیبهشت 1400

سلام شما می دانید برای اخذ نمایندگی بیمه البرز باید به کجا مراجعه کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای دریافت نمایندگی بیمه البرز باید با خود شرکت تماس بگیرید.

  person
  یاس
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به هیچ وجه سراغ نمایندگی از این شرکت نرو، واقعا در زمینه پرورش نماینده بد عمل میکنند. من رفتم فقط ازتون درخواست بازاریابی و فروش دارن به هر طریق غیر حرفه ای و بدون کوچکترین اموزشی، وجهه و جایگاه نماینده براشون از نیروهای خدماتی کمتر

person
احترام رحیمی
20 فروردین 1400

سلام معرفی نامه بیمه البرز را از کجا باید بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای دریافت معرفی نامه باید با خود شرکت البرز تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید