12 دی 1401

بیمه کارفرما چیست؟ لیست مزایای بیمه کارفرمای تامین اجتماعی

اگر شما هم جزو کارفرمایانی هستید که باید کارکنان خود را بیمه کنید و تا به حال‌این کار را انجام نداده‌اید، بهتر است بگوییم که مرتکب خطا شده‌اید! طبق قوانین وزارت کار و تامین اجتماعی، شما باید هرچه سریع تر کارکنان خود را بیمه کنید. البته بیمه دیگری هم برای کارفرمایان وجود دارد. طبق بیمه کارفرما، کارفرمایان عزیز با پرداخت حق بیمه  مشمول پوشش‌های سازمان بیمه تامین اجتماعی می‌شوند.
احتمالا برای کارفرمایان سوالاتی وجود دارد مانند:بیمه کارفرمایان چیست؟ چه مزیت‌هایی دارد؟ مبلغ حق بیمه برای بیمه کارفرمایان چقدر است؟ در ‌این مطلب به ‌این سوالات پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

پوشش‌ها و تعهدات بیمه تامین اجتماعی

خدمات سازمان بیمه تامین اجتماعی طبق قوانین سازمان‌های  بین المللی کار و تامین اجتماعی تعیین می‌شود. کشورهای دیگر هم موظف به انجام تعهدات خود هستند. برخی از خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی کارمندان و کارفرمایان به شرح زیر است:

 • پرداخت حقوق بازنشستگی
 • پرداخت حقوق بازماندگان
 • واریز حقوق ازکارافتادگی
 • جبران دستمزد روزهای بیماری
 • پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی
 • پرداخت بیمه بیکاری
 • جبران دستمزد زمان بارداری
 • پرداخت کمک هزینه کفن و دفن
 • پرداخت کمک هزینه ازدواج

سازمان بیمه تامین اجتماعی با خدمات خود، کارفرما و کارگران را تحت پوشش قرار می‌دهد.( طبق قوانین سازمان بیمه تامین اجتماعی،  پوشش بیمه بیکاری فقط برای کارکنان است)

اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره سازمان بیمه تامین اجتماعی و کارکردهای آن هستید، ما به شما خواندن

چه مواردی شامل پرداختی‌های حق بیمه نیست؟

با پرداخت حق بیمه، می‌توان از پوشش‌های بیمه‌ای استفاده کرد، اما برخی از موارد جزو پوشش‌های بیمه‌ای قرار نمی‌گیرد. ‌این موارد به شرح زیر است:

 • عیدی شامل پرداخت حق بیمه نمی‌شود.
 • هزینه‌هایی که برای سفر و ماموریت مشخص شده است، جزو بیمه قرار نمی‌گیرند.
 • بازخرید ‌ایام مرخصی شامل حق بیمه نخواهد شد.
 • میزان پاداشی که به نهضت سوادآموزی اختصاص داده می‌شود، شامل حق ‌بیمه نیست.
 • حق التضمین شامل حق بیمه قرار نمی‌گیرد.
 • هزینه‌هایی که برای کمک خرید احتیاجات منزل در صورت بیماری اختصاص داده می‌شوند جزو حق بیمه قرار نمی‌گیرند.

بیمه کارفرما چیست؟

همانطور که اشاره شد، کارفرما موظف است که کارمندان و کارگران خود را تحت پوشش بیمه قرار دهد و‌ این بیمه تامین اجتماعی است که به آن بیمه اجباری تامین اجتماعی می‌گویند. اگر کارفرمایان از‌ این قانون سرپیچی کنند و افراد سازمان خود را تحت پوشش بیمه قرار ندهند، موظف به پرداخت جریمه خواهند شد.

بیمه کارفرما

بیمه کارفرما و مزایای آن

در قانون وزارت کار و رفاه اجتماعی قوانین سختی برای کارفرمایان در قبال کارمندان در نظر گرفته شده است، اما با‌ این قوانین هم باز کارفرماهایی دیده می‌شوند که حق و حقوق کارمندان خود را به طور کامل پرداخت نمی‌کنند و حق بیمه‌ای برای تحت پوشش قراردادن کارمندان پرداخت نخواهند کرد.
کارفرمایان برای ‌اینکه حق بیمه پرداخت نکنند، ثبت شرکت را انجام نخواهند داد. البته که کارکنان می‌توانند با در دست داشتن مدارک معتبر‌ این مجموعه را موظف به پرداخت جریمه و جبران پرداخت حق بیمه کنند. برای ‌این کار باید به سازمان بیمه تامین اجتماعی شکایت کرد.

مطلب پیشنهادی : بیمه تامین اجتماعی چیست؟ انواع، پوشش‌ها و خدمات

در قوانین بیمه، کارفرماها مانند کارمندان و کارگران، می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی، خدمات پایه‌ای درمان، حقوق بازنشستگی و حقوق از کارافتادگی استفاده کنند. تمام ‌این موارد تحت پوشش بیمه‌ای به نام بیمه کارفرمایان قابل تهیه و خریداری است.در ادامه مقاله درباره حق بیمه و شرایط بیمه کارفرمایان صحبت خواهیم کرد.

حق بیمه قابل پرداخت بیمه کارفرمایان

با توجه به قوانین بیمه، حق بیمه کارفرمایان به طور حدودی با حق بیمه کارگری یکسان است. حق بیمه کارفرمایان مانند کارگران 27 درصد بوده و نیاید کمتر از حداقل دستمزد و بیشتر از دستمزد کارمندان سازمان باشد.
نکته مهمی‌ که باعث می‌شود بیمه کارگری و کارفرمایان متفاوت باشد، پوشش بیمه بیکاری است. بیمه کارفرمایان شامل بیمه بیکاری نمی‌شود.

در خصوص مطبوعات و نشریات، چنین کارگاه‌هایی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا میزان 5 نفر معاف هستند.

چگونه حق بیمه کارفرمایان محاسبه می‌شود؟

محاسبه حق بیمه کارفرمایان با توجه به میزان سابقه کار کارفرما به دو مدل تقسیم می‌شود.‌ این دو مورد به شرح زیر است:
• کارفرماهایی که سابقه آن‌ها کمتر از 10 سال است: در ‌این وضعیت، حق بیمه بر اساس میانگین حداقل و حداکثر پرداخت دستمزد کارفرما محاسبه و تعیین خواهد شد.
• کارفرماهایی که سابقه آن‌ها بالای 10 سال است:  در‌ این وضعیت که سابقه کار کارفرما بیشتر از 10 سال می‌باشد، حق بیمه با توجه به میانگین دستمزد دو سال آخر کار کارفرما محاسبه خواهد شد.

شرایط سنی کارفرمایان برای بیمه

حداکثر سن برای کارفرماها 55 سال و حداقل آن 18 سال است. کارفرمایان با انعقاد قراردادی دو طرفه بین خود و سازمان بیمه تامین اجتماعی می‌توانند تحت پوشش‌های بیمه‌ای ‌این سازمان قرار گیرند. دقت کنید که اگر کارفرما هنگام عقد قرارداد بیش از 55 سال سن داشته باشد، در صورتی که سابقه کار تامین اجتماعی داشته باشد، می‌تواند ‌این سابقه را به سن کارفرما اضافه کرد.

مزایا و معایب بیمه کارفرمایان تامین اجتماعی

اجباری نبودن حق بیمه یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بیمه کارفرمایان نسبت به بیمه اجباری تامین اجتماعی کارکنان است. در حقیقت، کارفرما در صورتی که حق بیمه خود را پرداخت نکند، مشمول جریمه نخواهد شد، زیرا بیمه کارفرمایان و پرداخت حق بیمه به صورت اختیاری است. همچنین کارفرما برای پرداخت حق بیمه 3 ماه زمان دارد.
در بیمه کارفرمایان، استفاده از بیمه بیکاری امکان پذیر نیست و می‌توان ‌این مورد را جزو معایت‌ این بیمه‌نامه دانست. هر چند که بسیاری از افراد معتقد هستند که تعلق نگرفتن‌ این پوشش برای کارفرمایان بهتر است و در پایان قرارداد بر حقوق بازنشستگی تاثیر نمی‌گذارد.بعد از آشنایی با مزایا، سوال کارفرمایان از کارشناسان بیمه دات کام این است که چگونه بیمه کارفرما بگیریم؟ خب در ادامه مراحل دریافت این بیمه و برخورداری از مزایای آن را توضیح می‌دهیم.

مراحل انجام قرارداد کارفرما با سازمان تامین اجتماعی

عقد قرارداد در شعبه‌های بیمه تامین اجتماعی اولین قدم برای تهیه ‌این بیمه‌نامه است. در مرحله دوم، سازمان تامین اجتماعی شرایط کارفرما را بررسی خواهد کرد. در صورتی که شرایط کارفرما طبق قوانین باشد، تایید انجام خواهد شد.

بیمه کارفرما

قرداد بیمه کارفرما

بعد از طی ‌این دو مرحله، کارفرما باید آزمایش‌هایی را انجام دهد و بعد از تایید سازمان بیمه، قرارداد منعقد می‌شود. همچنین از تاریخ شروع قرارداد، حق بیمه کارفرما و کارکنان محاسبه خواهد شد. همانطور که اشاره کردیم، مهلت پرداخت حق بیمه کارفرمایان 3 ماه است و در صورت عدم پرداخت حق بیمه، بیمه کارفرما معوق خواهد شد، در ‌این شرایط کارفرما مجدد باید به سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کند.

مقایسه بیمه کارفرمایان با بیمه مشاغل آزاد

شاید مهم‌ترین سوالی که ذهن افراد غیر کارمند را به خود مشغول کرده باشد،‌ این است که بیمه کارفرمایان بهتر از بیمه مشاغل آزاد است یا خیر؟ ‌این دو نوع بیمه چه تفاوت‌هایی دارند؟ مزیت‌های هرکدام به چه صورت است؟
پاسخی که می‌توان برای ‌این سوالات داشت، ‌این است که هر دو نوع بیمه پوشش‌های بسیار مفیدی دارند که افراد با توجه به شرایط خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. در مورد بیمه کارفرمایان می‌توان گفت که پرداخت حق بیمه به میزان 27 درصد دستمزد توافق شده است.

پرداخت حق بیمه سازمان تامین اجتماعی

هنگامی‌که کارفرما تصمیم به انتخاب بیمه کارفرمایان داشته یا برای کارمندان خود قصد واریز حق بیمه داشته باشد، از دو طریق می‌تواند حق بیمه را پرداخت کند. ‌این دو روش به شرح زیر است:

 مراجعه به کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی و دریافت فیش واریزی حق بیمه

در‌ این روش بیمه‌گزار به کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده و با در دست داشتن لیست بیمه خود، تمام کارکنان خود را که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند به سازمان تامین اجتماعی معرفی می‌کند و فیش واریزی را پرداخت خواهد کرد.

 دریافت برگه پرداخت حق بیمه با مراجعه به پرتال سازمان تامین اجتماعی

در روش دوم، 7 نوع پرداخت غیر حضوری حق بیمه امکان پذیر است:

 • پرداخت حق بیمه از طریق وب سایت تامین اجتماعی
 • پرداخت حق بیمه از طریق ‌اینترنت بانک ملت و‌اینترنت بانک رفاه کارگران
 • واریز حق بیمه از طریق خودپرداز (دستگاه‌های ATM)
 • پرداخت حق بیمه از طریق موبایل با کدهای USSD
 • پرداخت حق بیمه از طریق تلفن بانک
 • واریز حق بیمه از طریق دستگاه‌های کارتخوان (P.O.S)
 • پرداخت حق بیمه از طریق موبایل و با اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی

نکته: شما برای پرداخت حق بیمه به شناسه قبض خود نیاز دارید، پس دقت کنید شناسه قبض خود را فراموش نکنید.

مشاوره بیمه کارفرما از طریق بیمه دات کام

مشاوره بیمه‌ای یکی از مزیت‌های صنعت بیمه است. افراد برای اطلاع از حقوق بیمه‌ای و پوشش‌های انواع بیمه‌نامه‌ها می‌توانند با کارشناس‌ها و متخصص‌های بیمه‌ای در ارتباط باشند. شما هم به عنوان کارفرما، اگر سوالی داشتید و با مطالعه‌ این مطلب به جواب آن نرسیده‌اید، می‌توانید در انتهای مقاله، سوالات خود را در بخش دیدگاه درج نمایید. مشاوران و کارشناسان متخصص بیمه دات کام در اسرع وقت، پاسخگوی سوالات و رفع ابهامات شما خواهند بود.

 

 • + خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی کارمندان و کارفرمایان چیست؟
 • + چگونه حق بیمه کارفرمایان محاسبه می‌شود؟
 • + شرایط سنی کارفرمایان برای بیمه چگونه است؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مهدی
04 مهر 1402

با سلام من کارفرما با سمت مدیر مالی در شرکت خصوصی مشغول هستم ، حداکثر حقوق کارفرما که مشمول بیمه باشد و در حقوق بازنشستگی تاثیر بگذارد همان 7 برابر حقوق پایه است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله حقوق کارفرما 7 برابر حقوق پایه است.

person
مهرداد
02 مهر 1402

سلام خسته نباشید یک سوال داشتم من چند سال بیمه اختیاری رد میکردم در مبلغ محاسبه شده سیستمی مبلغ اولاد هم اضافه میشد الان که میخوام بیمه کارفرمایی رد کنم آبا باید حق اولاد هم در لیست درج کنم یا بیمه کارفرمایی شامل هیچ مزایایی نیست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بیمه کارفرمایی شامل هیچ مزایای نمیشود.

person
صادقی
30 شهریور 1402

سلام و خداقوت. بنده یک سوالی داشتم بسیار محبت می کنید راهنماییم کنید اینکه من یک دختر مجرد که در پوشش بیمه پدرم هستم. ولی از پدر جدا هستم و از ایشون خبری ندارم فقط می دونم که من هم تحت تکلف خود دارند و اینکه در شرکتی استخدام شدم که کارمندان را بیمه می کند. در این صورت باید چه کنم؟؟ آیا میتوانم از طرف شرکت بیمه شوم؟؟ در آینده مشکلی پیش نخواهد آمد؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  می توانید از سوی شرکت بیمه شوید و بیمه تکمیلی درمان خود را از طرف پدر داشته باشید.

person
محمد ش
30 شهریور 1402

سلام من میخواهم پروانه کار برای همسرم بگیرم تالزطریق وی بیمه اجباری شوم آیا این کار امکان پذیراست درضمن بنده ۲۲سال سابقه بیمه ای دارم

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام. خیر دوست عزیز سازمان تامین اجتماعی به این شکل شما را بیمه نمی کند چون شغل خانوادگی به حساب می آید.

person
کارمند
26 شهریور 1402

با سلام خانمی 47 ساله هستم با سابقه 21 ساله.اسفند امسال قصد درخواست بازنشستگی دارم. شرکت ما پرداختهایی به کارمندان داره که بدون اعلام به بیمه و پرداخت حق بیمه انجام میده بعبارتی با اعمال این پرداختها مبلغ حقوق بازنشستگی من حدود 3 تومن افزایش پیدا میکنه. میخواستم ببینم میشه این موارد رو با اعتراض به دیوان عدالت اداری به حقوق بازنشستگیم اضافه بشود یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در ابتدا بهتر است بدانید که سن بازنشستگی برای خانم ها 55 سال است. بله می توانید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید تا موضوع را مورد بررسی قرار دهند و در صورت اشتباه پرداختی صحیح را لحاظ نمایند.

person
حسن
17 شهریور 1402

سلام . من طبق لیست بیمه حدود سی و یک سال سابقه بیمهن دارم که پارسال تو سیستم ای سر ویس دیدم سی سال سابقه دارم در خواست بازنشستگی کردم ولی حدود سه ماه بعد دیدم که جواب نیامد و تو سیستم ای سرویس دیدم یک سال و نیم حدودا سابقه من کم شده در صورتی که من بصورت مکتوب و مهر شده سازمان تامین اجتماعی سابقه همون سالهای کم شده ر ا داشتم ولی تا در خواست دادم بر ای بازنشتگی اینطوری سابقه ام کم شد. و حالا دوبار ه حق بیمه دار م واریز میکنم. سوال اینکه راهی دار ه سابقه ام را برگردونم ؟ سابقه ام مربوط به سالهای دوره قبل مکانیزه هست که مدرکی هم دستم نیست نشون ندم فقط همون بر گه اعلام سابقه مهر و امضا شده ده سال قبل سازمان را دارم.

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  سوابق قبل از مکانیزه برای خیلی از مردم به علت نامهای مشابه اشتباه ثبت شده است اگر مدرکی مبنی بر اشتغال بکار در آن زمان را دارید میتوانید اعتراض کنید تا همکاران بنده بررسی کنند.

   person
   حسن
   18 شهریور 1402

   سلام . همان استعلام حدود ده سال قبل که از بیمه گرفتم بابت سابقه کار م که مهر رییس شعبه معاون و چهار امضا داره مدرک محسوب میشه ؟ در ضمن یه پرینت پر فراژ دار دارم که سابق ام را ثبت کرده همون سالهایی که الان حذف کردند.

    person
    نویسنده بیمه
    19 شهریور 1402

    سلام بله می توانید این مدارک را به سازمان تامین اجتماعی برای بررسی ارائه دهید.

person
کمیلی
15 شهریور 1402

با سلام
من یک کارگاه نانوایی بصورت شراکتی دارم و پروانه کسب به نام من هست
و من بعنوان کارفرما حق بیمه کارگران را پرداخت میکنم
و خودم نیز در شرکت خصوصی نزدیک به ۱۰ سال مشغول بکار هستم و بیمه من نیز از آنجا پرداخت میشد بعنوان کارگر
و یک سال به باز نشستگی مانده آیا در صورت درخواست بازنشستگی مشکلی پیش می آید بخاطر کار در کارگاه دیگری بعنوان کارگر

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله در آینده با مشکل مواجه میشود مگر اینکه قبل از بازنشستگی جواز کسب خودت را باطل کنید.

person
کمیل
15 شهریور 1402

لطفا جواب بدید

person
مجید
11 شهریور 1402

در ضمن تو نانوایی تنهایی گار میکنم .کارگر ندارم

person
مجید
11 شهریور 1402

سلام من ۱۴سال بیمه شاطر نانوایی ریختم.الان بخاطر شرایطی مجبور شدم پروانه رو بنام خودم بزنم .کارفرما بمن تعلق میگره یا همون بیمه شاطری رو میشه ادامه بدم.نانوایی از خودمه .ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. خیر شما دیگه کارفرما محسوب میشوید و باید بیمه کارفرمایی و یا بیمه اختیاری واریز کنید.

person
جمشید
27 مرداد 1402

با سلام و تشکر از مشاوره و راهنمایی وپاسخ گویی کارشناسی از شما ممنون ….آیا اجاره دار نیز کارفرما محسوب میشود واکر در کارگاه تنها مشغول کار باشد حق بیمه کارگری مشمول این فرد نمیشود

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. خیر نمیشود چون کارفرما تلقی میشود.

person
محمد
24 مرداد 1402

سلام . ممنون
مبلغ دستمزد کارفرما 1402 دقیقا چقدر میباشد؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1402

  سلام محمد عزیز
  حداقل دستمزد است یعنی براساس مبلغ ۵۳۰۰هزار تومان باید حق بیمه پرداخت کند.

  person
  جمشید
  27 مرداد 1402

  باسلام وسپاس از خدمات و زحمات.

  اینجانب دوماه است یک کارگاه نانوایی اجاره کردم وقبلا هم15سال بیمه کارگری دارم
  م ‌‌‌‌اینصاحب مغازه که جواز هم بنام ایشان است خودش راز از کارفرمایی خلع کرده و بازرس
  بیمه نیز میگوید باید خودت کارفرما باشی و ضمنا من تنهایی کار میکنم تکلیف چیست
  ممنون میشم کمکم کنید

   person
   نویسنده بیمه
   28 مرداد 1402

   سلام دوست عزیز. خیر چون کارفرما هستید این امکان برای شما فراهم نیست.

person
محمد
23 مرداد 1402

سلام وقت بخیر حداقل و حداکثر دستمزد کارفرما حقوقی(مدیر عامل شرکت) سال 1402 چقدر میباشد؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. بیمه کارفرمایی باید براساس حداقل دستمزد واریز شود حداکثر نمیتوانید واریز کنید.

person
بهار
10 مرداد 1402

باسلام.در شرکتی بمدت 2 سال بعنوان کارمند مشغول و بیمه کارگری رد میشه و بعد بعنوان عضو هیات مدیره(مدیرعامل شخص دیگیری هست) شدم ولی همان بیمه کارگری رو پرداخت میکنم و به بیمه اعلام نکردم.آیا بعدا برای دریافت مزایای مرخصی زایمان و بیمه بیکاری به مشکل میخورم؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. اگر قبل از زایمان بیمه اجباری و کارگری برای شما حق بیمه واریز میشود برای استفاده از مرخصی استعلاجی زایمان مشکلی ندارید ولی برای دریافت بیمه بیکاری چون عضو هیت مدیره هستید با مشکل مواجه میشوید.

person
شهرام
09 مرداد 1402

باسلام.
یک شرکت تعاونی تاسیس کردم و خودم مدیرعامل این شرکت.(که سابقه پرداخت بیمه با شماره شرکت نداشته ام).وغیر از این صاحب یک کارگاه تولیدی و دارای جواز کسب و شماره کارگاهی در تامین اجتماعی .
1_حال از طریق شرکت تعاونی بیمه خودم پرداخت کنم بهتره یا همین کارفرمایی که دارم رد میکنم؟
2_وازآنجایی که کارفرما با حداقل دستمزد بیمه پرداخت میکنه وامکان افرایش دستمزد نداره برای دریافت حداکثر حقوق بازنشستگی چیکار باید کنم.؟واز کی؟
باسپاس

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. فرقی نمیکند در هر دو کارگاه کارفرما محسوب میشوید و باید بیمه کارفرمایی واریز کنید ۰۲ در بیمه کارفرمایی شما اصلا نمیتوانید حداکثر حق بیمه پرداخت کنید.

person
رحمانی
03 مرداد 1402

سلام واحترامآیا بیمه کارفرما در همان لیست بیمه کارکنان قرار میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مرداد 1402

  سلام. بله باید با لیست کارکنان پس از انعقاد قرارداد بیمه کارفرمایان ارسال شود.

person
علی میرزاجانی
31 تیر 1402

سلام من مدیر عامل شرکت خصوصی هستم. 29 سال سابقه دارم 2 سال پیش قرار داد کارفرمایی بستم با میانگین 1 سال حقوق. 3 ماه بعد قرار دادم استراحت پزشکی گرفتم و بمدت 40روز سازمان محاسبه کرده و دستمزد ایام استراحت رو پرداخت کرده. حالا بعد از گذشت یک سال و نیم بهم میگن به شما چیزی بابت ایام بیماری تعلق نمی‌گرفته و اشتباه شده و باید مبلغی رو که گرفتی مسترد کنی
. آیا این مطلب درسته؟ در وافع سوال اصلی اینکه به مدیر عامل و کارفرما هزینه ایام بیماری تعلق می گیرد یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مرداد 1402

  سلام. همکاران تامین اجتماعی اشتباها به شما غرامت دستمزد ایام بیماری پرداخت کرده اند به شما اصلا استراحت پزشکی تعلق نمیگیرد.

person
ارغوان
31 تیر 1402

با سلام
لطفا لینک قوانین مرتبط با قرارداد کارفرمایی و شرایط و محدودیت های مربوطه

  person
  نویسنده بیمه
  01 مرداد 1402

  سلام. لطفا به سایت تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
ارغوان
29 تیر 1402

سلام و احترام
مدیرعامل در چه صورتی می تواند در لیست بیمه حداکثر حقوق را برای خودش وارد کند و از بازنشستگی 20 سال در 60 سالگی استفاده کند؟
1) کارفرما نباشد (قرارداد کارفرمایی نداشته باشد)
2) عضو هیات مدیره نباشد
3) سهامدار نباشد
4) بستگی به سمت کاری در لیست بیمه دارد

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. مدیر عامل فقط میتواند بیمه کارفرمایی شود و براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز کند مگر اینکه این ۴ موردی که شما اعلام کردید نباشد و بعنوان مثلا مدیر اداری و مالی و یا مدیر تولید و یا اینکه بستگی به نوع فعالیت شرکت سمت بالای داشته باشد که بتواند حق بیمه بالای واریز کند.

person
ارغوان
27 تیر 1402

سلام وقت بخیر
سهامدار، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت هستم و بیش از 20 سال است برای خودم هم بیمه رد کرده ام ولی با بیمه قرارداد کارفرمایی نبسته ام.
بدون قرارداد کارفرمایی مشکلی پیش میاد؟
اگر جواب مثبت است راه حل چیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 تیر 1402

  سلام. اول باید بفرمائید که این ۲۰ سال سابقه بیمه را بعنوان چه بیمه ای واریز کردید ۰۱ بعنوان کارگری ۰۲ بعنوان بیمه حرف و مشاغل آزاد ۰۳ بعنوان بیمه اختیاری ۰۴ در لیست بیمه بعنوان بیمه کارفرمایی ۰ اعلام کنید بعد پاسخ دریافت کنید.

   person
   ارغوان
   28 تیر 1402

   سلام. با عنوان مدیر عامل به همراه لیست بیمه سایر همکاران

person
باران
12 تیر 1402

سلام من خودم کارفرما هستم . برای اینکه خودم هم تو لیست بیمه باشم باید چیکار کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 تیر 1402

  سلام. باید با جواز کسب خودت بروی تامین اجتماعی قسمت امور فنی بیمه شدگان قرارداد بیمه کارفرمای منعقد کنید.

person
کارفرما
11 تیر 1402

سلام من کارفرما هستم و کارگر دارم خانومم و درخانه هستم میتونم بیمه زنان خانه دار بشم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. بله میتوانید مشکلی نیست.

person
هومن
12 خرداد 1402

سلام
من قرار داد بیمه کارفرمایی بستم و خودم رئیس هیئت مدیره هستم میشه حقوق را که بر اساس ضریب سالانه تامین اجتماعی است بیش از آن هم در لیست عمل کرد مانند اضافه کاری و سنوات ، و اگر میشه به چه صورت لطفا راهنمایی کنید ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. خیر نمیشود فقط میتوانید براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز کنید.

person
مریم
10 خرداد 1402

با سلام .
بنده ۸ سال به عنوان کارمند در یک مدرسه مشغول به کار بوده ام و از جانب مدرسه به عنوان کارمند بیمه برایم رد شده و الان در کنار کار قبلی ام ،خودم یک مجموعه آموزشی تاسیس کردم . جهت پرداخت بیمه باید به چه صورت اقدام کنم ؟ آیا خودم به عنوان کارفرما باید بیمه رد کنم یا مدرسه برایم بیمه رد کند کفایت میکند یا اینکه از هر دو جا میشود اقدام کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر مدرسه برای شما بیمه کامل واریز میکند دیگه احتیاج نیست خودت مجددا حق بیمه واریز کنید اون بیمه شما که از طرف مدرسه واریز میشود کافی است.

person
طوسی
08 خرداد 1402

سلام مجدد
من چندین بار رفتم بیمه تامین اجتماعی… کارشناسان درآمد هم مثل شما می گویند بله متاسفانه اینطور هست ولی این قانون هست و ما نمی توانیم کاری بکنیم .. البته گویا دی ماه سال گذشته بخشنامه ای در رابطه با بند 11 بخشنامه 9 فنی درامد صادر کردند که کارفرماهایی که در پست های دیگر مشغول بکار هستند شاید بتوانند لیست بیمه اجباری برای خودشان رد کنند ولی هنوز نمیدونم ایا عملی شده است یا خیر ؟
آیا شما اطلاعی دارید ؟ من یادمه تو یکی از پستهای شما به یکی از دوستان اعلام کرده بودین که ایشان بعنوان کارفرما و کسی که در دو یا سه پست سازمانی دیگر مشغول بکار است می تواند از این قانون استفاده کند .. الگر اطلاعات بیشتری در این مورد دارین و اینکه چگونه باید اینکار را انجام داد لطفا بفرمائید .
در ضمناگر در مجموعه بیمه دات کام مشاور خبره ای در زمینه بیمه کارفرمائی وجود دارد لطفا بفرمائید با ایمیل parsifam@yahoo.com با بنده تماس بگیرند تا اگر امکان داشته باشد بتوانم از خدمات ایشان بهره بگیرم . ممنون از لطفتتون

  person
  نویسنده بیمه
  09 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر بازرس تامین اجتماعی طبق بازرسی و مدارک و مستندات شرکت تایید کند، بله می‌شود این کار را کنید ولی معمولا بازرسان تایید نمی‌کنند. در نهایت باید از اساسنامه شرکت خارج شوید.

person
طوسی
07 خرداد 1402

سلام و خسته نباشین .. از تمامی سوالاتی که من جوابهای شمار ا خواندم متوجه شدم که کارفرما کمترین حق و حقوق را از بیمه دریافت می کند چه قرارداد کارفرمائی که باید حداقل حقوق را دریافت کند و چه افزایش حقوق که شامل آن نمی شود ؟ و چرا ؟ نمی فهمم ؟ !!!
چرا کارفرمائی که خود در مجموعه خودش کلی سرمایه گذاری کرده و معمولا در دو یاسه پست کلیدی بسیار بیشتر از سایر کارمندانش کار می کند و شبانه روزی وقت خود را جهت اداراه شرکتش می گذراند ، در ضمن بعنوان کار افرین مجموعه ای از افراد را تحت پوئشش خود ، از نظر مالی و تامین اجتماعی قرار می دهد، خود نمی تواند بعنوان یک عضو و کارمند شرکتش، برای خود حقوق بالا و همچنین حق بیمه بالا برای بازنشستگی پرداخت کند ؟ !!!
این چه قانونی است که وضع کرده اند من نمی فهمم . از قدیم می گفتند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است .. شما در اکثر جوابها می گفتینن کارفرما از مدیر عاملی و هیئت مدیره استعفا دهد و برود جای دیگری استخدام شود !! مگر به این راحتی است؟؟؟ .. شما به عنوان سهامدار اسمتتان در هیئت مدیره باشد چه مدیر عامل باشید و چه نباشید ؟ بعنوان سهامدار نمی توانید در هیئت مدیره نباشید چون کمتر از سه نفر نمیوانند در هیئت مدیره باشند .. از طرفی شما 24-25 سال تو شرکت خودت کار کردی و بیمه پرداخت کردی حالا اخر عمری کجا بری برای کس دیگری کار کنی تا اون حقوق بالا برات پرداخت کنه، تازه مامور بیمه ایا قبول کند یا نکند ؟
پس این بخشنامه ای که در دی 1401 در رابطه با بند 11 بخشنامه فنی و درامد شماره 9 برای حقوق کارفرمایان تائید کردند چی شد ؟
اگر امکان داشته باشد لطف کنید من را به یکی از متحصصان بیمه کارفرمایی وصل کنید من بعنوان مشاور میخواهم از خدمات ایشان استفاده نمایم . خیلی لطف می کنین .. با این ایمیل می توانند با من تماس بگیرند یا شماره تلفن ایشان را بفرمائید من با ایشان تماس بگبرم

  person
  نویسنده بیمه
  08 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. برای هر کارگاه و یا شرکت حق بیمه کارفرما و مشاغل آن تعریف شده است یعنی هر کارگاه یک کارفرما باید تعریف شود از نظر عرف و منطق شما درست میفرمایید ولی قوانین اینطور تعریف شده است ولی بنده پیشنهاد میدم با یک کارشناس خبره در تامین اجتماعی حضوری و یا تلفنی مشاوره بگیرید تا راهکار را به شما توضیح دهد. می‌توانید به سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
یعقوبی
07 خرداد 1402

سلام و وقت به خیر
با توجه‌ به‌ اینکه ۲۵ سال بیمه مشاغل آزاد دارم و به مدت یک ماهه که به بیمه کارفرمایان تبدیل کرده‌ ام و از آنجایی که برای هیچکدام حق افزايش دستمزد ندارم، می‌خواستم نظر شما را در ارتباط با سرمایه گذاری عمر و آتیه مثلآ بیمه پاسارگاد با حفظ بيمه تأمین اجتماعی بدانم و یا اگر توصيه ی خاصی دارید ممنون می‌شوم. از لطف و محبت شما بسیار ممنونم.

  person
  نویسنده بیمه
  08 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. شما میتوانید در کنار بیمه تامین اجتماعی بیمه عمر هم شوید هیچ مشکلی ندارد.

person
یعقوبی
03 خرداد 1402

سلام و خسته نباشید
آیا بیمه کارفرمایان به صورت سالانه امکان افزایش حق دستمزد را دارد؟اگر جواب مثبت است ،چند درصد؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. خیر همچین چیزی امکان ندارد.

person
یعقوبی
02 خرداد 1402

با عرض سلام و خسته نباشید
من حدود ۲۵ سال سابقه بيمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد را دارم‌ اخیرا برای تبديل آن به بینه کارفرما اقدام کردم و قرارداد انجام‌ شد، چند تا سؤال از خدمتتون دارم‌،
۱.آیا اصلا این تبديل وضعیت بيمه کار درستی بوده‌؟یعنی به صلاح است‌؟
۲.متاسفانه سیستم اجازه افزايش دستمزد را نمی‌دهد و بیشترین مشکل و سؤال من همین است که چکار باید کرد؟
۳. آیا سوابق بيمه قبلی مشاغل آزاد محفوظ هستند و به سوابق بيمه جدید کارفرما اضافه‌ می‌شوند؟
۴.در خصوص افراد تحت تکفل اقدام خاصی نیاز نيست؟
۵.آیا میزان حقوق بازنشستگی در بيمه کارفرمایان بیشتر از مشاغل آزاد است و کلا مزایای این بيمه نسبت به مشاغل آزاد چيست؟
با تشکر پيشاپيش از زحمات شما

  person
  نویسنده بیمه
  03 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. ۰۱ خیر درست نبود خیر به صلاح نیست و فرقی نمیکند ۰۲باید جای کار کنید و حق بیمه بالا برای شما طبق لیست ارسال کند ۰۳بله اضافه میشود مشکلی ندارد ۰۴ خیر اقدامی خاصی نیاز نیست.

person
رضا
24 اردیبهشت 1402

سلام
من نزدیک به دوازده سال کارمند نیروگاه بودم و برام بیمه اجباری تامین اجتماعی از طرف نیروگاه پرداخت شده. چند سال پیش خودم یه شرکت ثبت کردم و الان می خوام از نیروگاه استعفا بدم و با شرکت خودم کار کنم و طبیعتا از طریق شرکت خودم که سمت ام مدیرعامل هست بیمه خودم رو پرداخت کنم. به زودی یک حسابدار هم جذب می کنم و میخوام بیمه ایشون هم پرداخت کنم. با این شرایط در گام اول که صرفا بیمه خودم هست چه نوع بیمه ای برای من مناسب تر هست. در گام دوم که کارمند هم خواهم داشت چه نوع بیمه ای؟ ممنونم از پاسخ تون.

  person
  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. چون مدیر عامل هستید باید ابتدا بعد شروع فعالیت به تامین اجتماعی مراجعه کنید کد کارگاه دریافت کنید حسابدار شما بعنوان کارمند بیمه اجباری میشود خود شما بیمه کارفرمایی میشوید.

person
امین
15 اردیبهشت 1402

سلام من بیمه کارفرمایان رد میکنم برا خودم در شرکتی که مشغول به کارم حادثه آتش سوزی میشه و من تو حادثه دچار پا شکستگی میشم آیا استعلاجی که دکتر برام نوشته شامل ام میشه یعنی بیمه حقوق میده بهم

  person
  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. به بیمه کارفرمایان غرامت دستمزد ایام بیماری تعلق نمیگیرد.

person
فارسی
11 اردیبهشت 1402

سلام . من از زمانی که در شرکت محل کارم لیست بیمه رو تنظیم میکنم برای کارفرما 3درصد بیمه بیکاری محاسبه نکردم . همچنین تنها پایه حقوق رو برای کارفرما اعلام کردم بدون اینکه مزایا رو در نظر بگیریم . ایا این موضوع مشکلی در سوابق ایشون ایجاد میکنه ؟ برای کارفرمای بنده حقوق بازنشستگی مهم نیست تنها موردی که برای ایشون مهم هست سوابق مرتبط با کارشون هست

  person
  نویسنده بیمه
  12 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. ۰۱ در سوابق ایشان اصلا مشکلی ایجاد نمیکند و شما درست لیست ارسال کردید و کارفرما شامل مزایا و ۳ درصد بیمه بیکاری نمیشود.

person
حسن
03 اردیبهشت 1402

سلام بنده تراکتور دارم و شخصی به عنوان راننده اختیار کردم و مدتی هست مشغول شده چطور می تونم ایشون رو بیمه کنم؟ شرایط رو هم بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  03 اردیبهشت 1402

  سلام. می توانید با مشاوران بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما راهنمایی کنند.

person
حامد احمدی
31 فروردین 1402

سلام من از جایی شنیدم که برای لیست بیمه خود کارفرما میتونه مزایا و بیمه بیکاری برای خودش نزنه و یا صفر بزنه .آیا درسته این موضوع؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. کسانی که قرارداد بیمه کارفرمایی منعقد کرده اند در لیست بیمه فقط باید حداقل دستمزد را پرداخت کنند و مزایا را در لیست نباید قید کنند.

person
اسماعیل
29 فروردین 1402

با سلام
کارفرمایی که در سال 1401 با تامین اجتماعی قرارداد کارفرمایی داشته است، آیا با همان قرارداد می تواند حق بیمه 1402 رو پرداخت کند یا باید قرارداد جدیدی ببندد و مبلغ دستمزد خود را افزایش دهد؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام. خیر احتیاج نیست قرارداد جدید در سال ۱۴۰۲ منعقد کند.

person
عیدالرضا
17 فروردین 1402

باسلام من بیمه کارفرمایی میدم که فقط پایه حقوق اعلامی ازسوی اداره تامین اجتماعی می باشد خواستم بگم دوست دارم مبلغ پرداختی خود را افزابش دهم آیا ممکن هست

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام عبدالرضای عزیز
  خیر ممکن نیست

person
مهندس
14 فروردین 1402

حق بیمه بیمه خویش فرما خیلی پایین تر از بیمه کارفرمایی هست آیا این دو تفاوتی باهم دارند؟ در مبلغ بازنشستگی چی ؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام. هیچ تفاوتی ندارند و مستمری بازنشستگی هر دو یکی هستند ۰۲ بیمه کارفرمایی هم کمتر از بیمه حرف و مشاغل آزاد نیست.

person
محمد_ک
13 فروردین 1402

با سلام و تشکر. من در شرکتی کار میکنم که بهم بیمه رد میکنم بعد ظهرها هم 5_6 ساعتی در به شرکت دیگه کار میکنم میشه از اونجا هم برام بیمیه رد کنه در باز نشستگی هم تٱثیر داره ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1402

  سلام محمد عزیز
  اگر نزدیک به بازنشستگی هستید بله در مستمری بازنشستگی شما تاثیر میگذارد

  person
  رضا
  14 مرداد 1402

  سلام من قبلا بیمه کارگر ساده بودم ترک کار زدم میخوام کارفرما بشم ده سال هم سابقه دارم باز هم بشم باز هم باید آزمایش برم و دوم اینکه کارفرما به تنهایی بدون کارگر هم میشه به کارش ادامه بده و بیمه کنه خودشو

   person
   نویسنده بیمه
   14 مرداد 1402

   سلام. کارفرما به کسی گفته می شود که کسب و کاری دارد و عده ای برای او کار می کنند. شما باید بیمه مشاغل ازاد را تهیه کنید.

person
جواد
24 اسفند 1401

سلام
من چندسال به عنوان کارگر نانوایی سابقه داشتم،الان کارفرمام و بیمه ندارم..
1_آیا میتونم از طریق یک نونوایی دگه ب عنوان کارگر در لیست رد بشم؟مشکلی نخواهد داشت؟
2_یا اینکه مشاغل آزاد درونمایه خودمون؟!
3_یا برم بیمه قرارداد کارفرمایی ببندم

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. ۰۱ وقتی تو اون نانوایی کار نمیکنی بازرس تامین اجتماعی تایید نمیکند ۰۲ باید بیمه حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری شوید.

person
نور علی
22 اسفند 1401

آیا برای اعضای هیأت مدیره هم می بایستی قرار داد کارفرمایی تهیه شود و مبلغ حق بیمه کارفرما در لیست بیمه حداقل چقدر است و حداکثر تا چه مبلغ می تواند باشد

  person
  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. مدیرعامل باید برای قرارداد بیمه کارفرمایی به شعبه مراجعه کند و قرارداد کارفرمایی منعقد کند و دستمزد آن هم بر اساس حداقل دستمزد محاسبه می‌شود.

person
نور علی
21 اسفند 1401

با سلام عرض ادب اگر شخصی در شرکتی مشغول به کار باشد و حق بیمه پرداخت نماید و هم زمان در شرکت دیگری به سمت کارفرما باشد و قرارداد کارفرمایی با بیمه داشته با شد در هنگام بازنشستکی در سوابق خود تداخلی ندارد

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله تداخل ایجاد میکند و با مشکل مواجه می‌شوید.

person
salimi
14 اسفند 1401

سلام.من بیمه کارفرمایی شدم بعنوان هیئت مدیره و مدیرعامل هم همینطور.الان هرچی از سایت گزینه افزودن پرسنل جدید رو میزنم،برای خودمون رو قبول نمیکنه. ما چطوری از چه مسیری باید حق بیمه ماهیانه خودمون رو پرداخت کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. شما باید اولا قرارداد بیمه کارفرمایی منعقد کنید بعد اون قرارداد را به واحد درآمد بدهید تا شما را در لیست بعنوان مدیر عامل تعریف کند تا شما بتوانید به همراه سایر پرسنل اسم خودت را ارسال کنید.

person
وحید
09 بهمن 1401

سلام. وقت بخیر. بنده دانشجو هستم و در یک شرکت دانش‌بنیان مشغول به کارم. و قراره کارفرما منو بیه کنه. آیا در زمان دانشجویی و قبل از رفتن به خدمت (چون قراره از شرکت امریه بگیرم) امکان بیمه وجود داره؟ و اینکه چه نوع بیمه‌ای؟ و مقدار واریزی مشخص شده؟ یعنی یک سطح پایه‌ای داره؟ چون گفتین 27 درصد حقوق، این حقوق همون قانون کاره یا حقوق به توافق رسیده با کارفرما؟
متشکرم.

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام بله می توانید اجباری بیمه شوید و همانند بقیه حساب خواهد شد.

person
ونداد
30 دی 1401

باسلام بنده ۱۵ سال مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی هستم وبیمه پرداخت کرده ام به عنوان یکی از کارمندان شرکت ،اما تامین اجتماعی میگوید باید بیمه من باید کارفرمایی شود در صورتی که بنده مدیرعامل شرکت بوده و شرکت متعلق به سهامداران کشاورزان میباشد.مدیر عامل توشط هیت مدیره هر سه سال انتخاب میشود .کارفرما اصلی هییت مدیره میباشد.

  person
  نویسنده بیمه
  02 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  تامین اجتماعی درست گفته است مدیر عامل و اعضا هیت مدیره باید بیمه کارفرمایی شوند شما حق بیمه اشتباه واریز کردید

person
صابری
27 دی 1401

سلام ۴ماه هست دربیمارستان خدمات کارمیکنم وهیچ قراردادی بامن توشه نشده وحق بیمه ای مه برایم واریز شده رودریافت نمیکنم ومیگوند سایت اشتباه مرده

  person
  کارشناس بیمه
  27 دی 1401

  سلام باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
گیتی
11 دی 1401

با سلام مجدد
ممنون که پاسخ سوالم را دادید . من دارم سکته میکنم یعنی موقع بازنشستگی 7 سال از سابقه بیمه من کسر میشه بدلیل اینکه قرارداد کارفرمایی نداشتم؟ چطور تو این مدت تامین اجتماعی حق بیمه را 7 سال دریافت کرده و هیچ پیامی نداده که باید قرارداد داشته باشی ولی برای مطالبات مرتب ایمیل میدهند. من 60 سالمه و میخواهم4 سال دیگر با 20 سال سابقه بیمه در 65 سالگی بازنشسته بشم و با این حساب آینده من چه میشه ؟ تامین اجتماعی 7 سال پرداختهای من را میخورد؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 دی 1401

  سلام گیتی عزیز
  شما مدتی که بیمه کارفرمایی واریز کردید باید حتما در آن زمان درخواست می دادید و قرارداد بیمه کارفرمایان در واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه منعقد میکردید اگر مدتی در لیست بیمه اسم شما بعنوان کارفرما ارسال شده ولی در سیستم قرارداد نداشتید با مشکل مواجه میشوید به نظر بنده به شعبه واحد درآمد شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
گیتی
11 دی 1401

سلام و عرض ادب . من از سال 86 کارمند شرکت خصوصی شدم و حق بیمه ام پرداخت میشد . از سال 93 خودم شرکت تاسیس کردم ولی از رییس هیات مدیره حقوق میگیرم .و بیمه ام را ادامه دادم ولی اطلاع نداشتم که باید قرارداد کارفرمایی با تامین اجتماعی ببندم تا اسفند 1400 با مراجعه به شعبه قرارداد را بستم در این مدت حداقل حقوق را رد میکردم و قرارداد هم با میانگین سال قبل محاسبه شد .
سوال اول آیا هنگام بازنشستگی اون چند سالی که کارفرما بودم ودر لیست بیمه بعنوان مدیر عامل بودم ولی قرارداد کارفرمایی نداشتم از سابقه بیمه ام کسر میشه؟
سوال دوم با توجه به اینکه 60 سالمه برای اینکه با حداقل حقوق بازنشست نشم میتونم بیمه کارفرمایی را پرداخت نکنم و بیمه خویش فرما بشم تا قرارداد کارفرمایی فسخ بشه و بعد از سه ماه مجدد در لیست بیمه شرکت یکسال بعنوان مدیر عامل باشم ودستمزد بالا رد کنم و بعد از یکسال مجدد قرار داد کارفرمایی را با بیمه ببندم؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 دی 1401

  سلام گیتی عزیز بله کسر میشود ۰۲ ملاک محاسبه بیمه حرف و مشاغل آزاد با بیمه کارفرمایی براساس حداقل میباشد با هم فرقی نمیکنند ۰۳ اگر دنبال دریافت مستمری بالا هستید باید از مدیر عامل و هیت مدیره خارج شوید و حق بیمه بیشتری واریز کنید

person
سپیده
10 دی 1401

با سلام و احترام
من شش سال است که صاحب امتیاز و مدیر عامل شرکت هستم ولی سرمایه گذار رییس هیات مدیره است.من یکسال است که قرارداد کارفرمایی باحداقل حقوق با تامین اجتماعی بسته ام ویک کارمند دارم
سوال اول – آیا رییس هیات مدیره می توانند طی صورتجلسه ای کارمندمان را کارفرما معرفی کنند و قرار داد من فسخ شود ؟
سوال دوم – اگر میتوانند، در لیست بیمه سمت خودم را مدیر عامل رد کنم یا کارمند ؟ چون مدیر عامل باقی میمانم

  person
  نویسنده بیمه
  11 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ خیر نمیتواند ۰۲ مدیر عامل و هیت مدیره باید براساس اساسنامه شرکت بیمه کارفرمای شوند

person
سعید ف
08 دی 1401

با سلام و عرض ادب
بنده به صورت شراکتی یک کارگاه چله پیچی دارم که فعال هستم ، خودم و ۲ نفر دیگه در این کارگاه مشغول کار هستیم ، در حال حاضر خودم و شریکم از بیمه خود اختیاری استفاده می کنیم اما می خواستم که بیمه کارگاه را فعال کنم تا زیر پوشش بیمه کارگاه باشیم ضمنا کارگاه و حوزه فعالیت ما جزء کارهای سخت و زیان آور محسوب می شود
حال می خواستم بدانم
۱ ) آیا می توانم پدرم را که ۶۵ سال سن دارند و کارمند بازنشسته هست را به عنوان کارفرما معرفی کنم و خودمان تحت پوشش ایشان قرار بگیریم؟؟؟؟؟
۲) در صورت امکان پذیر بودن آیا با توجه به رابطه پدر و فرزندی امکان استفاده از مزایای سخت و زیان آور شغل مورد نظر وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟
۳) می توانیم میزان حق بیمه را مبلغ بالا زد تا در حقوق بازنشستگی تاثیر داشته باشد ؟؟؟؟ تا چه مبلغی امکان پذیر است؟؟؟؟
لازم بذکر هست بدون در نظر گرفتن سابقه خدمت سربازی بنده قریب به ۶ سال سابقه بیمه اعم از اجباری و اختیاری دارم و شریک بنده هم قریب به ۱۶ سال
با تشکر از پاسخگویی و محبت شما.

  person
  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ باید اولا اون مجوز و یا پروانه کسب هم بنام پدرت شود و بازرس تامین اجتماعی هم تایید کند ۰۲ اگر همراه با لیست بیمه کارگر غریبه هم داشته باشید و لیست بیمه آنها هم با خودت ارسال کنید کارگاه دیگه خانوادگی نیست و میتوانید از کارهای سخت و زیان اور هم استفاده کنید ۰۳ خیر نمیشود باید طبق دستمزدی که بازرس تامین اجتماعی هنگام بازرسی از کارگاه انجام میدهد و به شما اعلام میکند حق بیمه واریز کنید

person
حسین
28 آذر 1401

با سلام
میخواستم بدونم پرداخت حق بیمه کارگری
حقوق بازنشستگی بیشتری دارد
یا پرداخت حق بیمه کار فرما حقوق بازنشستگی‌ بیشتری دارد
۲-و مبنای باز نشستگی بر چه اساسی محاسبه می‌شود و چند سال آخر مبنای محاسبه برای پرداخت مستمری بازنشستگی هیت ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  29 آذر 1401

  سلام ۰۱ مستمری بازنشستگی کارگری بیشتر است ۰۲ نحوه محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد

person
نصیری
24 آذر 1401

سلام. میخاستم بپرسم در یک شرکت پیمانکاری مدیرعامل و اعضای هیعت مدیره سهام دار هستند ولی وکالت سود و زیان سهام رو به یک شخص واگذار کردند در واقع اسما سهامدار هستند . مدیر عامل و هیعت مدیره از کارمندان هستند و اسمشان در لیست بعنوان کارمند ارسال میشود. ایا موردی ندارد یا نه تخلف است. راهکار درست چیست

  person
  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام خیر تخلف است نباید بعنوان کارمند لیست بیمه ارسال کنند بعدا با مشکل مواجه میشوید چون تو اساسنامه شرکت مدیر عامل و اعضا هیت مدیره مشخص شده است

person
صادقی
22 آذر 1401

سلام من سالن پرورش قارچ دارم و 24 سال سن دارم ولی هییچ کارگری در کارگاه ندارم و خودم مجوز تولید و پخش قارچ دارم آیا میتوانم برای خودم بیمه کارفرما رد کنم؟ و اینکه اگر هیچ کارگری استخدام نکنم مشکلی پیش می آید؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام چون هیچ کارگری ندارید نمی توانید بیمه کارفرمایی شوید ولی میتوانید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید

person
شمشاد
19 آذر 1401

سلام وقتتون بخیر
من نانوایی در شهر کرج دارم و کارفرما هستم ولی محل کارم تهران است ودر کارگاه نانوایی در تهران برام به عنوان کارگر بیمه رد میشه ایا برای من مشکلی پیش خواهد امد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 آذر 1401

  سلام چون تو نانوایی تهران بازرس تامین اجتماعی شما را تایید کرده برای بازنشستگی شما مشکلی بوجود نمیاد ولی بهتر است یک سال قبل از بازنشستگی خود را از کارفرمایی آن نانوایی در کرج خارج کنید

person
منوچهر
16 آذر 1401

سلام، بنده در یک کارگاه کارفرما هستم و بیمه چند نفر رو رد میکنم. اخیرا در یک شرکت قصد استخدام داشتم اما بیمه نپذیرفت. میخواستم بپرسم امکان تغییر کارفرما بودن بنده وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام میتوانید از کارفرما بودن طبق قانون خارج و کسی دیگر را به عنوان کارفرما معرفی کنید؛ ولی باید بازرس تایید کند

person
زهرا.ش
15 آذر 1401

سلام.وقت بخیر.همسرم برقکار هستن پنج سالی هست ک خودش رو بیمه تامین اجتماعی کرده.بیمه عمر.الان ک من توی مغازشون مشغول ب کار هستم فروشنده.و خودشون کم پیش میاد مغازه باشه.میخواستم بدونم اگه بخوان من رو ب عنوان کارگر بیمه کنند و خودشون کارفرما بشن.نوع بیمه رو باید تغییر داد؟؟اگه تغییر بدیم چ اتفاقی واسه اون بیمه قبلی ک پنج سال داده میفته.اگه نخواد تغییر بده باید چکار کرد.منو بیمه دیگه ای کنه؟؟مبلغ پرداختی ما برای بیمه کارگر و کارفرما چقدره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام نه نیاز نیست نوع بیمه اش را تغییر دهد شما خودتان میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید احتیاج نیست بیمه کارگری شوید چون هزینه اش بیشتر است

person
محسن
07 آذر 1401

سلام خدا قوت
ببخشید ایا برای بیمه کارفرما فقط یک نفر از اعضای هیئت مدیره قرارداد امضا کنه کافیه؟ بقیه اعضای هیئت مدیره میتونن به عنوان کارمند بیمه براشون رد بشه یا نه؟ اگه رد بشه بعدا به مشکل میخوره؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام بیمه کارفرمایی اجباری نیست تمام اعضا و حتی یک نفر هم از اعضا هیت مدیره میتوانند خودشان را بیمه کارفرمایی کنند

person
محسن
07 آذر 1401

سلام وقت بخیر
ببخشید مگه نگفتین برای بیمه کارفرما اگه سابقه کمتر از 10 سال باشه میانگین بیمه پرداختی حساب میشه. پس چرا برای کارفرما باید حداقل بیمه رد بشه؟خب الان ما داریم حقوقی که بر میداریم بیشتر از حداقل هست میخواهیم بیمه هم طبق اون پرداخت بشه برای بیمه بازنشستگی.

  person
  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام بیمه کارفرمایی براساس حداقل دستمزد و با نرخ ۲۷ درصد باید واریز شود

person
محمد
06 آذر 1401

باسلام وعرض ادب
بنده کارفرما هستم در سنگک پزی
ولی به مدت ۱۸ سال بیمه کارگری در کارگاه دیگری بنامم رد شده
والانم بیکار شده ام
اگر در کارگاه خودم بیمه کارفرمایی رد کنم
درپایان بازنشستگی حق بیمه من کارگری حساب میشود یا کارفرمایی؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام به شما حداقل مستمری پرداخت میشود و چون آخرین واریزی شما بیمه کارفرمایی بوده در حکم بازنشستگی شما همان بیمه کارفرمایی قید میشود

person
کمال بدلی
06 آذر 1401

سلام بنده بیمه اختیاری هستم و الآن مغازه دارم سوپرمارکت اگربیمه ام کارفرما باشد فرقی میکند اکنون برای 3ماه حدوداً چهار میلیون و دویست و پرداخت میکنم اگر کارفرما پرداخت کنم کمتر میشه یا بیشتر یاهیچ فرقی ندارد ؟وکدامش بهتر است ممنون میشم جواب دهید

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام همان بیمه اختیاری را واریز کنید که بهتر است

person
دانیال
17 آبان 1401

سلام. در یک کارگاه تا چند نفر از هیات مدیره می توانند درخواست بیمه ی کارفرمایی را بدهند و تعهدنامه خدمات غیر حضوری کارفرمایان را داده و قرارداد کارفرمایی با تامین اجتماعی امضا کنند؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 آبان 1401

  سلام تمام اعضای هیت مدیره و مدیر عامل میتوانند درخواست بیمه کارفرمایی بدهند

person
عیدالرضا
05 آبان 1401

باسلام من مشغول پرداخت بیمه کارفرمایی هستم ودارای 24 سال سابقه خواستم بگم الان دارم مبلغ حداقل بیمه کارگری رد میکنم البته خود تامین اجتماعی این مبلغ رو داده آیا از سال جدید علاوه برافزایش سازمانی میتونم بیشتر رد بکنم جهت بازنشستگی

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام عبدالرضای عزیز
  خیر در این نوع بیمه شما نمیتوانید افزایش دهید

person
محمد آ
28 مهر 1401

سلام.وقت بخیر.من کارفرما هستم و قراردادم رو تنظیم کردم ولی مبلغ حق بیمه بر اساس سوابق کاری من در دوازده سال گذشته با حقوق روزانه چهارصدو سی و خورده ای زیاد میشه.
سوالم اینه ، اگر نخوام این بیمه برای من رد بشه ، مساله ای ایجاد میشه ؟
یعنی کلا اصلا بیمه کارفرمایی برای من رد نشه

  person
  کارشناس بیمه
  01 آبان 1401

  سلام خیر مشکلی ایجاد نمیشه خودت درخواست داد ه اید اگر حق بیمه واریز نکنید بیمه شما قطع میشود

person
زارع
20 مهر 1401

با سلام
من بیست و سه سال سابقه بیمه دارم و اکنون میخواهم به کارفرمایی تبدیل کنم .این تبدیل برای من مناسب است یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر قصد دارید در آینده از مستمری بالای استفاده کنید خیر مناسب نیست

person
بیمه کارفرما
19 مهر 1401

سلام وعرض ادب من حدود 21 سال وهشت ماه سابقه بیمه دارم البته بیمه کارفرمایی شرایط بازنشستگی ومحاسبه مبلغ بازنشستگی را بفرمایید
آیا با افزایش دو سال آخر حقوق بازنشستگیم زیاد میشود ؟
تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام با توجه به اینکه بیمه کارفرمایی و براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز کردید مستمری شما هم براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود ۰۲ خیر نمیشود چون تامین اجتماعی از شما قبول نمیکند که دوسال آخر را حق بیمه بیشتری واریز کنید

person
آنا
27 شهریور 1401

سلام روز به خیرخدا قوت ، ممکنه سوا منو جواب بدید
آیا کسی که در شرکت آلفا در حال پرداخت بیمه تامین اجتماعی ست، می‌تونه در شرکت بتا به عنوان کارفرما انتخاب بشه و بیمه پرسنل را پرداخت کنه، بدون اینکه نیازی به پرداخت بیمه کارفرما داشته باشه یعنی بیمه خودشو در شرکت بتا پرداخت نکنه

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام آنای عزیز
  در صورتی بازرس تامین اجتماعی تایید کند میتواند این کار را انجام بدهد

person
حمید ادریسی
30 مرداد 1401

با سلام
بنده بعنوان مدیر عامل یک شرکت حقوقی منسوب شدم و برای اخذ کد کارگاه به بیمه مراجعه نمودم و بعد از ارائه مدارک و مستندات قراردادی تحت عنوان قرارداد کارفرمایی با تامین اجتماعی امضا کردم.
سوال: اکنون کارفرما شخص حقوقی است که بنده مدیرعامل آن هستم یا بیمه بنده را بعنوان شخص حقیقی کارفرما میداند؟
سوال: چرا مزایای دریافتی بنده مشول پرداخت حق بیمه نمیشود م مبنای محاسبات حق بیمه من فقط دستمزد ماهانه ایست که در قرارداد کارفرمایی با تامین اجتماعی امضا کردم؟
سوال: آیا در صورت ایجاد بدهی شرکت در سازمان تامین اجتماعی مسولیت بعهده بنده است یا شرکت ؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 شهریور 1401

  سلام ۰۱ بله کارفرما شرکت حقوقی محسوب میشوید۰۲ شما بیمه کارفرمایی هستید و بر اساس حداقل دستمزد باید حق بیمه واریز کنید ۰۳ هر دو

person
هاشم صادقی
26 مرداد 1401

سلام بنده بیمه کارگران ساختمانی بودم داداشم براساس یک وکالت کشاورزی که به من داده شده رفته منو به عنوان کارفرما ثبت نام کرده ایا بیمه من قطع میشه ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  31 مرداد 1401

  سلام بله قطع میشود

person
علی
18 مرداد 1401

سلام. برادر من بخاطر مشگل قلبی ک داره و ناتوانی در کار کردن. یک کارفرما چند ماهی ست برایش بیمه تامین اجتماعی واریز میکنه و توی سابقش هم درج شده،، اما چند روز پیش که به پزشک و داروخانه مراجعه کردیم گفتن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستیم ، بنظرتون دلیلش چیه ک حمایت درمانی نیست ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام باید از آن شخص بپرسید. احتمالا هزینه درمانی را رد نمی کنند.

person
مجید
04 مرداد 1401

سلام بنده جزو اعضای هییت مدیره یک شرکت خصوصی هستم در تهران الان متاسفانه بنا به دلایلی کار نداریم و نمیتوانیم با بیمه قرارداد داشته باشیم حالا به ما گفتن اعضای هییت مدیره میتوانند قرارداد کارفرمایی با آخرین شعبه ایی که باهاش بیمه شده بودن ببندن میخواستم صحت این مطلب رو بدونم و اگر صحت داره چه شرایط و مدارکی لازم داره و اینکه یک نفر از بقیه وکالت بگیره میتونه جای دونفر دیگه اینکارو انجام بده یا نه ممنون میشم راهنماییم بفرمایید با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام بله درست گفتن شما باید بیمه کارفرمایان قرار داد منعقد کنید ۰۲ شناسنامه و کارت ملی و کد کارگاه را میبرید قسمت امور فنی بیمه شدگان شعبه تا انجام بدهند ۰۳ هر کس باید خودش برود زیاد زمان بر نیست ۰۳ به کارگزاری سازمان هم میتوانید مراجعه کنید

person
طیب سالاری
25 تیر 1401

سلام.. وقتتون بخیر
برای رد کردن لیست بیمه پیمانکاران وقتی که دو تا قرارداد داریم مثلا یکی از 20/2/1401 تا 15/3/1401 و قرارداد دیگه از 17/3/1401 تا 10/4/1401 هست. مثلا ما بخواهیم برای برج سه(خرداد) از اول تا آخر ماه کارکنان را بیمه کنیم نمیشه که دو تا ردیف پیمان رو وارد کنیم.. باید چیکار کنیم؟ آیا اگه بیشتر از تاریخ قرارداد کارکنان را بیمه کنیم جریمه میشیم؟ ممنون از راهنمایی شما

  person
  کارشناس بیمه
  27 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، با دو تا ردیف پیمان میشود لیست را ارسال کنید مشکلی ندارد اگر نمیتوانید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند ۰۲ بله جریمه میشوید.

   person
   طیب سالاری
   28 تیر 1401

   ممنونم از پاسخ شما..
   فقط یکی از کارگران بخاطر تداخل کار در سیستم درخواست ترک کار سیستمی داد و شعبه موافقت کردن.. الان برای وصل شدن دوباره باید سیستمی درخواست بدن یا حضوری برن برای نامنویسی؟

    person
    کارشناس بیمه
    06 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز، هم میتواند تو سایت درخواست دهد و هم میتواند حضوری برود کارگزاری درخواست دهد

person
متین
18 تیر 1401

سلام و عرض ادب .
من معلم غیرانتفاعی هستم و کارفرما منو بیمه کرده البته ۸ ماهه و ماهانه ۱۵ روز و ۱۵ روز بقیه خودم پولشو میدم‌ چون تابستون کار نمیکنم دیگه بیمه نیستم و خودم قرارداد مشاغل آزاد میخوام ببندم ‌. نمیدونم با این وضعیت ارزش داره ۱۵ روز خودم بیمشو بدم یا کلا به کارفرما بگم همون ۱۵ روزه بیمه رد کنه و خودم برم مشاغل آزاد فقط بازنشستگی خودمو بیمه کنم‌. میشه راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، شما دو راه دارید ۰۱ اون ۱۵ روز مابقی را پولش را بدی به کارفرما و ۳۰ روز کامل برایت واریز کند ۰۲ یا اینکه مابقی او را بصورت بیمه اختیاری واریز کنید

person
شیوا
09 تیر 1401

سلام
وقتتون بخیر باشه
آیا کارفرماهایی که قرارداد کارفرمایان صنفی بستند و از پرداخت 3% معاف هستند ، برای محاسبات حق بیمه آنها ، چه آیتم هایی مشمول می باشد ؟؟؟ طبق چه بخشنامه ای ؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، فقط ایتم حداقل دستمزد ملاک قرار میگیرد بیمه کارفرمای هیچ ایتمی دیگری مشمول نمیشود.

person
مریم
08 تیر 1401

آیا حق مسکن و بن خوار و بار به خود کارفرما تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 تیر 1401

  سلام خیر تعلق نمیگیرد

person
ارین
08 تیر 1401

سلام
ایا کارفرما میتواند از مرخصی زایمان استفاده کند

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیزخیر امکان ندارد

person
سرهنگی
07 تیر 1401

سلام بیمه کارفرما با حقوق روزانه ۱٫۲۸۳٫۳۸۲ را چطور باید محاسبه نمود؟
ایا حق مسکن و حق بن و پایه سنوات شامل بیمه کارفرمایان میشود؟
ایا حقوق منعقد شده در قرارداد قابل تغییر هست؟
ایا میتوان بیمه کارفرما را به بیمه کارگر تغییر داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه کارفرمایان براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود و حق مسکن و مزایا دیگر ندارد ۰۲ خیر ۰۳ مگر اینکه از کارفرمایی خارج شود

person
Maradona
05 تیر 1401

سلام

من کارفرما هستم اما بیمه ام در کارگاهی دیگر پرداخت میشود که مشغول بکار هستم. در سال 1399 که کرونا آمد کارگاه تعطیل شد و ما برای بیمه بیکاری اقدام کردیم. و دو سال بیمه بیکاری شامل من شد. که یکسال آن را دریافت کردم. وبعد از یکسال تامین اجتماعی بیمه بیکاری من را قطع کرد و گفت تو مشمول نمی شوی و باید آن مبالغی هم که بابت بیمه بیکاری دریافت کردی برگشت بدهید. و آن 15 سال بیمه هم که پرداخت کردی ، بدردی نمی خورد. در ضمن بازرسان تامین اجتماعی هم از اول می دانستند که من کارفرما هستم ولی بیمه ام در کارگاهی دیگر پرداخت می شود. چون هر دو کارگاه نزدیک بهم بود. می خواستم ببینم قانونی ، ماده ای ، چیزی وجود دارد یا نه.

  person
  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در واقع اون بازرس تخلف کرده است و تامین اجتماعی درست گفته است.

person
زارع
31 خرداد 1401

سلام. وقتتون بخیر.من مدیر تولید یک مجتمع تولیدی هستم. اما بیمه بنده رو مانند کارگر ساده این شرکت رد کردند، در صورتی که وقتی بازرس بیمه آمده بود گفتند تعرفه بیمه مدیر تولید باید از همه بیشتر باشد. میخواستم بدانم آیا این تفاوت پرداخت حق بیمه در استفاده از مزایای بیمه تأثیری دارد یا خیر؟ مثلا میزان حقوق بازنشستگی، یا مرخصی زایمان، بیمه بیکاری و…

  person
  کارشناس بیمه
  17 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله خیلی تاثیر دارد ۰۲ برای همه چیز تاثیر دارد

person
Mandana
07 خرداد 1401

ببخشید من بیست سال سابقه ی بیمه در شرکت پدرم که بازنشسته هستن دارم و همیشه کارمندهای دیگه هم داشتیم الان ۴ ساله تلمین اجتماعی چون من عضو هیئت مدیره بودم با من قرارداد کارفرمایی امضاء کردن من می تونم با بیست سال سابقه و چهل و پنج سال سن بازنشسته بشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

person
سوگند رحیمی
03 خرداد 1401

سلام ،اگر خانمی ۱۵سال سابقه داشته و دیگه بیمه پرداخت نکرده ،،،حالا که ۱۰سال از تاریخ آخرین پرداختش گذشته واین خانم به سن ۵۵رسیده ،آیا میتونه درخواست بازنشستگی بده ،یا چون ۱۰ساله پرداخت نکرده نمیتونه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید با ۱۵ سال و ۵۵ سال هم بازنشسته شوید

person
نیلوفر
02 خرداد 1401

سلام وقتتون بخیر. شوهر من از سال 97 بیمه مشاغل آزاد پرداخت میکرد اما الان 4 ماهه بیمه کارگری از شرکت های پیمانکاری رد میکنه. اما چون شوهرم خودش تحت عنوان پیمانکاری به صورت متناوب کارگر دارد من میخاستم بیمه اون بشم تحت عنوان کارپرداز.. سیستم خطا میزد چون اونجا بیمه کارگر بود. سوال اولم اینه آیا من میتونم کارپرداز ایشون باشم چون همسرشون هستم؟ سوال دوم اینکه بهتره دوباره بیاد مشاغل آزاد و من برم زیر پوشش اون؟ سوال سومم اینه چجوری به صورت موقت میتونه درخواست ترک کار از اونجا بزنه و کارگرهای خودشو بیمه کنه؟ غیرحضوری توی سیستم میشه؟ سوال چهارم اینه اگه بیمه کارفرما بشه پولش رو خود تامین اجتماعی از مفاصا حساب کم می‌کنه یا خودش باید بپردازه؟
ممنونم از راهنمایی تون

  person
  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر لیست بیمه در قالب پیمانکار ارسال میکند بله میتواند بیمه شما هم ارسال کند ولی بعضی از شعبه های تامین اجتماعی اگر متوجه بشوند قبول نمیکنند ولی بعضی ها هم دفت نمیکنند و لیست را تایید میکنند

   person
   نیلوفر
   03 خرداد 1401

   پس اینکه توی سیستم تامین اجتماعی من زده مثلا ماه بهمن 30 روز رد شده به حسابم میاد؟ چون سیسنم خطا میزد اما رد شد و توی سیستم تایید بود.. خیلی ممنونم از راهنمایی شما.. لطف کردین

    person
    کارشناس بیمه
    06 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بله

person
صفا
31 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
حقوق روزانه کارفرما در سال ۱۴۰۱ و لطف می فرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حقوق چه چیزی را اعلام کنیم؟

person
نازنین سادات قریشی
31 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر کارفرما ما سال قبل حقوق روزانه ۱/۳۱۲/۶۱۵ریال بود برای امسال چه عددی باید وارد کنم تا خطا ندهد

  person
  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دستمزد های جدید خود را از قسمت امور بازرسی شعبه دریافت کنید چون دستمزدها بستگی به ماهیت کار و نوع شغل دارد

person
محمد.ه
31 اردیبهشت 1401

سلام و تشکر از شما
بنده از ابتدای سال ۱۴۰۱ به عنوان کارفرمادثبت شدم و سن من ۵۵ سال است و تا کنون ۲۷ سال پرداخت بیمه تامین اجتماعی به عنوان عضو هیات علمی داشته ام الان حقوق من نزدیک به سقف است آیا مشکلی برای بازنشستگی من و دریافت حداکثر حقوق ابجاد نخواهد شد؟

person
محمد محسنی پور
30 اردیبهشت 1401

افزایش بیمه کارفرما مانند افزایش بیمه کارگران است

person
شاهین
27 اردیبهشت 1401

با سلام
میزان افزایش حق بیمه کار فرما در سال 1401 چند درصد میباشد در سال 1400دستمزد روزانه 912331 بوده در سال جدید این مبلغ چه عددی باید باشد

  person
  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل دستمزد ماهیانه سال ۱۴۰۱ مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان است

person
محمد باقر
26 اردیبهشت 1401

سلام من 29 سال سابقه بیمه دارم و 20 سال آخر مدیر عامل شرکت و نامم به عنوان کارفرما بود و در لیست بعنوان پرسنل و مدیر عامل رد می شد و در سال آخر تصمیم گرفتم حداکثر حقوق رد کنم تا بازنشستگی بیشتر حقوق بگیرم و هیچ قرار داد کارفرمایی با بیمه نبستم آیا برای بازنشست شدن من مشکلی بوجود میاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله صد درصد برایت مشکل ایجاد میشود و تامین اجتماعی شما را بازنشسته نمیکند

person
سعیدی
25 اردیبهشت 1401

با سلام و خسته نباشید.خواستم بپرسم که در لیست بیمه شخص حقوقی برای کارفرما مزایای مشمول(بن و مسکن) در نظر گرفته میشود یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر

   person
   انیتا
   26 اردیبهشت 1401

   سلام بنده مدیر عامل شرکت هستم وقرارداد کارفرمایی امضا کردم ولی جدیدا رئیس هیت مدیره رفته قرار داد من را حذف کرده‌ وخودش امضا کرده‌ وبیمه من را قطع کرده‌ آیا قانونی است

    person
    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، بر اساس گفته های شما خیر اما باید دقیقا شرایط کار بررسی شود. می توانید به اداره کار مراجعه کنید و از یک کارشناس دقیق تر بپرسید.

     person
     انیتا
     29 اردیبهشت 1401

     سلام بنده ۲۹ سال سابقه بیمه اجباری داشتم اما امسال خودم را بیمه مشاغل آزاد کردم ولی از تاریخ ۲۹فروردین و۲۸روز قبل اکنون بیمه ندارم آیا راهی برای پرداخت آن هست

     person
     کارشناس بیمه
     11 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، خیر

    person
    ملیحه
    29 اردیبهشت 1401

    سلام بنده امسال بیمه مشاغل آزاد پرداخت میکنم طبق حقوق ۳۶۰ روزقبل آیا افزایش حقوق اداره کار یا تامین اجتماعی به آن ا ضاله نمیشود

     person
     کارشناس بیمه
     11 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، اول هر سال براساس افزایش حداقل دستمزد که از طرف دولت اضافه میشود حق بیمه ها هم افزایش پیدا میکند

person
آرام
25 اردیبهشت 1401

سلام و خسته نباشید.
من تحت پوشش پدرم هستم (بازنشستگان نفت) .. جدیدا جایی شاغل شدم و نمی خواهم بیمه پدرم را قطع کنم.. آیا امکانش هست تحت پوشش بیمه پدرم بمانم و کارفرما از اینکه من را بیمه نکند جریمه نشود.. همچنین چیزی قانونی است؟؟
باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد

person
پری ناز
25 اردیبهشت 1401

با سلام و خسته نباشید
ما در سال 1400 برای کارفرما دستمزد روزانه1.090.785رد کردیم و در سال 1401 دستمزد روزانه کارفرما رو 1.678.096ریال طبق فرمولی که از بیمه دادن زدیم ولی لیست رو که ارسال کردیم قبول نکرد و این پیام رو اورد(دستمزد کارفرما مندرج در ليست ارسالي با دستمزد قرارداد بيمه کارفرمايي/مشاغل ثابت مطابقت ندارد)
بی زحمت میشه راهنماییم کنید که براساس چه فرمولی باید دستمزد روزانه کارفرما رو وارد کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، براساس حداقل دستمزد ماهیانه مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان باید لیست تنظیم شود

person
پرواز
24 اردیبهشت 1401

سلام
قرارداد کارفرمایی صنفی در سال جدید چگونه افزایش می یابدباید دوباره با تامین اجتماعی در سال جدید قرارداد بسته شود

  person
  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر احتیاج نیست.

person
هاشم
22 اردیبهشت 1401

سلام من کارفرما یه نانوایی هستم با ده سال سابقه کار قبلاً دوتا کارگر داشتم بیمه کرده بودم الان یکیش مونده برای خودم مراجعه کردم بیمه گفت برای خودتون باید آزاد بریزید قانونی وجود نداره که کارفرما خودشو بیمه کنه ممنون میشم پاسخ منو بدید

  person
  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، چون کارفرما هستید، باید بیمه اختیاری شوید.

person
رحمان
22 اردیبهشت 1401

باسلام بنده قبلا در شرکتی ومشغول بکار بودم وحدود ۱۶ماه بیمه دارم ولی الان اومدم بیرون چندسالی هست مغازه دارم وجوازکسب دارم چه بیمه ای باید بگیرم بیمه کارفرمایی بهتر برای من یا خویش فرما شغلم هم نصب وتعمیر پخش و باند خودرو هست ممنون میشم راهنمایی کنین.

  person
  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هیچ فرقی ندارد. بیمه اختیاری شوید.

person
Mohammad
19 اردیبهشت 1401

سلام من۱۰ساله کارفرما هستم ۳تاکارگر دارم که بیمه آنها را پرداخت میکنم .۲ساله خودم بیمه مشاغل آزاد واریز میکنم قبلاً هم بیمه بودم .حالا همون بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کنم یا بیمه کارفرما
فرقی تو دستمزد یا بازنشستگی داره یا نه
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نه اصلا فرقی ندارد.

person
سلیمانی
18 اردیبهشت 1401

سلام روز بخیر خسته نباشید
من 3سال و 0ماه 22روز سابقه بیمه دارم و امسال برای بیمه کارفرمایی اقدام کردم تقریبا سه الی چهار نفر کارمند دارم
زمینه فعالیت شرکتم برق و الکترونیک هست
و اطلاعی درمورد قراردادهای کارفرمایی ندارم که چه مقدار واریزی داشته باشم تا نتیجه بهتری داشته باشه .
ممنون میشم راهنماییم کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام سلیمانی عزیز
  شما هم میتوانید به تامین اجتماعی مراجعه کنید و به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا با شما قرارداد بیمه کارفرمای انعقاد کنند و با کارمندان خودت لیست بیمه ارسال کنی و هم میتوانی خودت را بیمه اختیاری کنید

person
سینا
17 اردیبهشت 1401

سلام من در یه شرکت خصوصی مشغول به کار هستم کارت پایان خدمت ندارم شرکت میخاد بیمه کنه سوالم اینکه شرکت میتونه همچین کاری کنه؟ و یه سوال دیگه اینکه اگر بیمه شدم بدون پایان خدمت میتونم از مزایاش استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، می تواند بیمه کند.

person
مجید
14 اردیبهشت 1401

با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین من سال 1400 مبلغ 1/599/106 ریال روزانه بعنوان حقوقم در لیست بیمه رد میکردم امسال یعنی 1401 حداکثرچه مبلغی میتونم بعنوان حقوق رد کنم با توجه به اینکه با نرخ 27درصد در سال 97 با مبنای حق بیمه 806452 ریال قرارداد بستم البته قرارداد اولیه که بستم سال 91 بوده و مبنای حق بیمه اون زمان 175400 بوده و حمایتهای بیمه هم بازنشستگی و از کارافتادگی کلی و فوت و درمان هست ضمناحدودا 23 سال هم جمعا سابقه بیمه دارم ممنون از وقتی که میدین

  person
  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه اختیاری هستید که باید ماهیانه مبلغ یک ملیون و چهار صد هزار تومان پرداخت کنید اگر حرف و مشاغل آزاد باشید که مبلغ آنها براساس نرخ های است که قرارداد بسته اید

person
محمد خرامانی
11 اردیبهشت 1401

سلام ایامن که کارفرما هستم ویک کارگر دارم شامل کارفرمای کم درامد میشوم شغلم شیشه بریه وکارگر فرزند خودم است

  person
  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر شامل شما نمیشود

person
بهزاد
08 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر،آیا بیمه و مزایای اداره کار،به افرادِ زیر ۱۸ سال و دانش آموز تعلق میگیره؟
من یه شاگرد دارم که از سن ۱۵ سالگی،درحالی که دانش آموز بود و مدرسه هم میرفت،به صورت پاره وقت ۳ساله واسم کار میکنه ولی بیمه اش نکردم،خواستم بدونم آیا ایشان میتونه از من شکایت کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر مدارکی دارد که پیش شما کار کرده است بله میتواند شکایت کند.

person
شایان
07 اردیبهشت 1401

باسلام
مدیرعامل شرکت ما قرارداد کارفرمایی با تامین اجتماعی بسته و الان که میخواد عدد پایه حقوقش رو افزایش بده بیمه اجازه نمیده میخواستم دلیلش رو بدونم؟
برای حل این مشکل چیکار میتونیم بکنیم؟آیا میشه قرارداد کارفرمایی رو باطل کرد و پایه حقوق رو افزایش داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، حق بیمه کارفرمایی باید بر اساس حداقل دستمزد واریز شود شما نمیتوانید دستمزد را در بیمه کارفرمایی افزایش بدهید تامین اجتماعی درست گفته است ۰۲ بله میتوانید مگر اینکه از کارفرمایی خارج شود

person
مهدی
07 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید الان بیمه کارفرما چقدرمیشه ممنون میشم جواب بدید بعد من سابقه بیمهدارم 15سال

  person
  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه اختیاری امسال ماهیانه مبلغ یک ملیون و چهارصد هزار تومان شده است

person
قاسمزاده
06 اردیبهشت 1401

سلام من برای کارفرما در لیست بیمه سال 1400 دستمزد روزانه را 2615815 ریال ثبت کردم با توجه به افزایش حقوق سال 1401 باید برای کارفرما از فرمول سایر سطوح مزدی یعنی حقوق سال 1400 ضربدر 1.38 +210000 ریال بکنم

  person
  کارشناس بیمه
  02 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله

person
ارکام صنعت
06 اردیبهشت 1401

با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتون
من تا کنون کارمند یک شرکت بوده ام با سابقه ۲۳ سال بیمه تامین احتماعی ولی الان از ان شرکت خارج شده ام و کارگاهی برای خودم تاسیس نمودم از الان می توانم بیمه کارفرمایی رد کنم ؟تکلیف سوابق قبلی به چه صورت محاسبه خواهد شد ؟ با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتوانید ۰۲ سوابق قبلی شما محفوظ است با همان شماره بیمه قبلی بیمه خودت را ادامه بدهید

person
علی
05 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر سختی کار رو چطور پیگیری نم و به سایقه اضافه بشه برای سال 57 میباشد

  person
  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با کارگزاری تامین اجتماعی ارتباط بگیرید.

person
صادق
04 اردیبهشت 1401

سلام
اگر کسی عضو هیات مدیره شرکت باشه بایدقرارداد بیمه کارفرمایی ببنده؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله باید حتما بیمه کارفرمایان شود.

person
فرشاد
03 اردیبهشت 1401

با سلام ؛ آيا كارفرما مي تواند در كارگاه ديگري بيمه شود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی دارد چه کارگاهی باشد و اینکه بازرس تامین اجتماعی هم تایید کند

person
طاهریان
01 اردیبهشت 1401

سلام حداکثر بیمه ای که یک کارفرما برای خود می تواند پرداخت کن چقدر است اگر سنوات یک کارفرما ۲۸سال باشد پرداخت حق بیمه حداکثری برای بازنشستگی چقدر می باشد

  person
  نویسنده بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  بیمه کارفرمایان براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود ولی اگر لیست بیمه برای شما ارسال کنند میتوانی سقف بیمه که ۲۹ ملیون تومان است را واریز کنید

person
تارا
31 فروردین 1401

سلام. من مدیر عاملی هستم که به عنوان کارفرما نیروهای بیمه شده دارم ولی چون زمان بستن قرارداد 9 سال سابقه بیمه داشتم برای من حداقل حقوق و بدون بن و مزایا در نظر گرفته می شود. با توجه به اینکه کار حسابداری شرکت نیز بر عهده من است راهنمایی بفرمایید چگونه می توانم افزایش حقوق داشته باشم. در حال حاضر 15 سال سابقه بیمه دارم.
متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در بیمه کارفرمایان اصلا شما نمیتوانید افزایش حقوق داشته باشید و باید براساس حداقل دستمزد هرسال حق بیمه خودت را بدون مزایا واریز کنید

person
صابر
28 فروردین 1401

با سلام
سوالی داشتم از خدمتتون.
بنده تا چند سال قبل به مدت ۲ سال بیمه کارفرمایی رو برای خودم که مدیرعامل شرکت هستم و رئیس هیئت مدیره هر ماه رد میکردم. اما عملا ما کارمندی نداشتیم.
از چند سال قبل که که شرکت تعطیل شد، ما عملا ارسال لیست و پرداخت حق بیمه رو متوقف کردیم. اما امروز بعد از گذشت چند سال متوجه شدیم تامین اجتماعی به دلیل عدم ارسال لیست بیمه برای ما جریمه سنگینی نوشته.
آیا طبق قانون با توجه به اینکه ما بیمه کارفرمایی بودیم، باید همچنان لیست بیمه رو ارسال میکردیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، احتمالا بازرس بیمه برای شما کارمند ثبت نام کردن و شما به علت تعطیلی و یا اینکه رفتن کارمند ترک کار و تعطیلی کارگاه را به تامین اجتماعی از طریق لیست اعلام نکردید و برای شما بدهی اعلام شده است

person
عليرضا
28 فروردین 1401

سلام ، مديرعامل شركتي هستم كه كارمند و كارگر ندارد و با تامين اجتماعي شركت قراردادي ندارد و خودم چندين سال در شركت ديگري بيمه تامين اجتماعي بودم و از زماني كه شركت قبلي تعطيل شد و شركت خودم را تاسيس كردم بيمه خويش فرما پرداخت مي كنم . آيا هزينه حق بيمه خودم را مي توانم بعنوان هزينه در حسابهاي مالياتي شركت لحاظ كنم ؟ و آيا مي توانم آن را به بيمه كارفرما تبديل كنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، از نظر هزینه های مالیاتی باید از اداره دارایی سوال بپرسید ۰۲ خیر نمیتوانید

person
جواد
22 فروردین 1401

سلام خسته نباشین من تازه کارفرما شدم و قبلا جایی دیگه بیمه رد میکردم .الان میتونم همونجای قبلی بیمه رو رد کنم یا نه باید در همینجا که که الان کارفرما شدم باید بیمه رد بشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما دیگر نمی توانید از جای قبلی بیمه شوید.

person
صابر غلامی
20 فروردین 1401

سلام وقت بخیر،بنده از سال۹۷تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در شرکت خصوصی بودم و با پایان سال ۱۴۰۰طبق هرسال شرکت با ما تسویه حساب کامل انجام داد ک بعد از سال دوباره بریم قرارداد ببندیم،اما من مغازه زدم و دیگه با شرکت قرارداد نبستم،خواستم بپرسم چجوری میتونم خودم رو بیمه کارفرمایی کنم؟حتما باید ی کارگر رو زیردستم بیمه کنم تا بتونم؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر شما میتوانید خودت را بیمه اختیاری کنید.

person
نیما
19 فروردین 1401

سلام و عرض ادب
بنده 24 سال سابقه بیمه دارم که حدودا 7 سال کارفرما شدم و قرارداد کارفرمایی با سازمان تامین اجتماعی با حداقل حقوق منعقد نمودم.جهت افزایش مستمری بازنشستگی آیا میتوانم شخص دیگری را از داخل شرکت با تغییر آگهی به سازمان تامین اجتماعی به عنوان کارفرمای جدید معرفی نمایم و بعد با افزایش حداکثر حقوق در لیست بیمه موجب افزایش حقوق بازنشستگی برای خود شوم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی ندارد

person
بی نام
15 فروردین 1401

سلام
وقت بخیر
بیمه کارفرمایی رو باید کجا لیست بیمه رو ثبت و بعد پرداخت کنیم؟ ایا باید با همان لیست حق بیمه کارکنان ارسال شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر اول باید به واحد امور فنی بیمه شدگان جهت انعقاد قراداد مراجعه کنید

person
مصطفی دبیری
11 فروردین 1401

بیمه کار فرمایی بهتر است یا مشاغل ازاد

  person
  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1401

  سلام مصطفی عزیز
  بیمه حرف و مشاغل آزاد و کارفرمایی با هم فرقی نمیکند

person
علیرضا
04 فروردین 1401

سلام
من حدود ۱۲ سال سابقه کار دارم. از این ۱۲ سال، ۵ سال کارمند شرکت دیگری با بیمه حداقل دستمزد بودم، و ۷ سال اخیر کارفرما بودم و قرارداد بیمه کارفرمایی با حداقل دستمزد امضا کردم. درحالیکه در دفاتر مالیاتی حدود ۲۰ میلیون حقوق رد میشه اما در لیست بیمه فقط ۳ میلیون رد میشه.

به دلایلی از جمله بازنشستگی و فوت که زمانش خبر نمیکنه، تمایل دارم از این به بعد حق بیمه رو مطابق حقوق واقعی و کامل رد کنم و دیگه حداقل رد نکنم. اما بیمه میگه نمیشه چون شما بیش از ۱۰سال سابقه دارید ما اجازه نمیدیم بیشتر از میانگین ۱۰سال گذشته حق بیمه واریز کنید و باید همون حداقل حقوق قانون کار یعنی حدود ۳ میلیون تومن رو رد کنید.

سئوال اول: میتونم آگهی تغییرات بزنم همسرم رو بجای خودم کارفرما کنم و خودم از این به بعد کارمند همین شرکتی که قبلا کارفرماش بودم بشم و دستمزدم رو از ۳ میلیون به ۲۰ میلیون ارتقا بدم؟ از این ببعد چون کارمند شدم بیمه نمیتونه گیر بده که نمیشه و میانگین ۱۰سال گذشته حساب میشه و…؟

سئوال دوم: میتونم بعد از چه مدتی میتونم مجددا آگهی تغییرات بزنم و کارفرما بشم و این بار حق بیمه رو حداکثر و واقعی رد کنم؟آیا باید از این به بعد ۱۰ سال کارمند بشم با حداکثر حقوق و بعد کارفرما بشم که وقتی میخوام قرارداد کارفرمایی امضا کنم میانگین ۱۰ سال آخر رو که میگیرن اجازه بدن قرارداد کارفرمایی با حق بیمه حداکثری رد کنم؟

سئوال سوم: اگه شخصی در یک شرکت واقعا ۵۰ میلیون حقوق دریافت کنه و در لیست مالیاتی و دفاتر قانونی و اسناد بانکی و… این رقم درج شده باشه، اگه محدودیت تعیین حقوق طبق میانگین ۱۰ سال رو درنظر نگیریم مثلا کارفرما کمتر از ۱۰سال سابقه داشته باشه، آیا بیمه هم اجازه میده که اون شخص با حقوق ۵۰ میلیون حق بیمه پرداخت کنه یا باوجود واقعی بودن ۵۰ میلیون، پرداخت حق بیمه سقف داره؟

سئوال چهارم: اگه من امروز با ۵۰ میلیون تومان حقوق ماهیانه بازنشسته بشم و طی ۱۰ سال اخیر از همین حقوق حداکثری تبعیت کرده باشم، آیا بیمه ماهیانه ۴۰-۵۰ میلیون حقوق میده یا پرداخت حقوق به یک بازنشسته توسط تامین اجتماعی در زمان بازنشستگی سقف داره و مطابق حق بیمه رد شده حقوق نمیدن؟ سقف پرداخت حقوق توسط تامین اجتماعی به یک بازنشسته که با درآمد خیلی بالا مثلا ۵۰ میلیون بازنشسته شده چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ خیر بیمه اون کار را قبول نمیکند جون رابطه مزد بگیری بین همسر و شما برقرار نیست ۰۲ مگر اینکه شخص دیگری به جز همسر خودت را کارفرما کنید تا بتوانی دستمزد بالا ارسال کنید

person
علی
23 اسفند 1400

سلام
بنده حدود ۲۰ سال سابقه بیمه دارم
که حدود ۲ سال از انتهای سال ۹۸ تا بهمن ۱۴۰۰ بیمه بیکاری گرفتم
در اسفند ۱۴۰۰ ثبت شرکت انجام دادم و خودم مدیر عامل شرکت مهندسی هستم .
به چه شکلی میتونم ادامه بیمه خودم را انجام دهم .
سن ۵۶
شغل و تخصص مهندس مکانیک

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، چون مدیر عامل هستید هم میتوانید بیمه کارفرمایان شوید و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید.

person
محمد
23 اسفند 1400

سلام ، من شرکت دارم ،ادرس شرکت منزل هست. کارگر ندارم ، برای شماره هم کارگاه اقدام نکردم. خودم جایی دیگر بیمه هستم.تو بازنشستگی مشکلی پیش میاد؟
با سپاس.

  person
  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر برای بازنشسته مشکلی ندارید.

person
ساداتی
21 اسفند 1400

سلام،
یه سوال داشتم ،،،من معافیت پزشکی گرفتم واز سربازی معاف شدم،،آیا میتونم برای معافیتم بیمه بریزم مثل خرید سابقه سربازی ؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود.

person
حبیب
21 اسفند 1400

سلام، من ۶سال شرکت پیمانکاری بنامم ثبت هست و تا کنون استفاده ای نداشتم اما میخو‌ام فعالیت کنم چه مدارکی نیاز برای بیمه کردن خودم ونفراتم هست

  person
  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید کلیه مدارک شرکت و مدارک مدیر عامل را ببرید تامین اجتماعی و کد کارگاهی بگیرید تا بازرس تامین اجتماعی بیاید بازرسی کند. البته باید کارگاه فعال باشد.

person
یلدا
17 اسفند 1400

سلام در مورد دستمزد روزانه خمیر گیر نانوائی چقدر است

  person
  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال شما هیچ ارتباطی به بیمه کارفرما ندارد و باید از اداره کار بپرسید.

person
سوگند رحیمی
11 اسفند 1400

سلام،من ۱۵سال بیمه زنان خانه دار میریزم وسن من ۴۱سال است
سن باز نشستگی با شرایط سنی برای خانمها ۵۵ سال است ومن اگه ۵۵ ساله بشم سابقه بیمه من ۲۹ سال میشه
ولی من چندین جا خوندم که با سن ۵۵ وسابقه ۲۰سال، حقوق کامل تعلق میگیره،،
۱-آیا این قانون صحت داره؟
۲-در صورت صحت داشتن آیا میشه من از الان به مدت ۹سال بیمه واریز نکنم وقتی سنم رسید به ۵۰ اون ۵سال رو تا ۵۵واریز کنم وبا سابقه ۲۰ سال با حقوق کامل بازنشسته بشم ؟ در این صورت هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما با ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه حقوق کامل یعنی همان حداقل دستمزد را دریافت میکنید.

   person
   ساداتی
   16 اسفند 1400

   ببخشین حقوق حداقل که میگین چقدره؟
   بر فرض مثال امسال بازنشسته شدم حقوق حداقل چقدره؟
   اگه ۲۹سال سابقم بشه با ۵۵سال سن چطور ؟بازم حقوق حداقلی میگیرم؟

    person
    کارشناس بیمه
    17 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر آقا باشید که حتما باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید تا بازنشسته شوید و اگر دستمزد دو سال آخر شما براساس حداقل واریز کردید مستمری بازنشستگی شما هم حداقل یعنی دو ملیون و هشتصد هزار تومان میشود.

     person
     ساداتی
     17 اسفند 1400

     جناب کارشناس سلامی مجدد
     من جواب همه سوالاتن رو به لطف شما گرفتم ممنونم از راهنماییهای خوبتون
     فقط یک سوال دیگه برام مونده واونم اینه که
     یه آقا با ۶۰سال سن چقدر سابقه پرداخت داشته باشه حقوق کامل میگیره؟
     آیا با۶۰سال سن و۲۰سال سابقه پرداخت، حقوق کامل میگیره؟
     یا باید حتما ۳۰سال سابقه پر بشه؟
     بازم از راهنماییهای خوبتون سپاسگزارم

     person
     کارشناس بیمه
     18 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، باید ۲۰ سال داشته باشد ۰۲ بله

person
areza
07 اسفند 1400

سلام و وقت بخیر سئوال داشتم : آیا به کارفرما هم عیدی تعلق میگیره ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر عیدی فقط به مستمربگیران تعلق میگیرد.

  person
  حسین
  02 آذر 1401

  باسلام
  ممنون ازینکه سوالات رو با حوصله جواب میدید
  من بیمه مشاغل آزاد ۱۸ درصد دارم در قرار داد مبنای حقوق روزانه ۱۴۳ تومان است. برای اینکه بازنشستگی حقوق بیشتری بکیرم میتونم این مبلغ رو بیشتر کنم؟ مثلا تبدیلش کنم به روزانه ۲۵۰ هزار. و اینکه ملاک محاسبه حقوق بازنستگی واقعا ۵ سال اخره اکه اینطوریه همون مقدار پایه رو واریز کنم ۵ سال اخر مبلغ رو بیشتر کنم

person
ابوذر
01 اسفند 1400

سلام
حدود 17 سال است که بیمه پرداخت می کنم (ابتدا مشاغل آزاد که بعد از سربازی، بیمه اختیاری شدم). الان عضو صندوق هنر هستم و می توانم بیمه نویسندگان (10 درصد دولت و 8 درصد خودم = 18 درصد) بشم. می خواستم بدونم (1) آیا تفاوتی از نظر مزایا و امکانات بین این دو نوع بیمه هست و (2) اینکه چه تاثیری در حقوق بازنشستگی خواهد داشت.
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر فرقی نمی کند و حقوق بازنشستگی هر دو ، چون براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز میکنید، یکی است.

person
منصورساداتی
01 اسفند 1400

سلام،من۲۱سال سابقه بیمه دارم که اختیاری واریز میکنم،،من جواز کسب دارم ،،
سولم اینه که من چند سال آخر رو بیمه کار فرمایید بریزم که با حقوق بالاتر بازنشسته بشم

  person
  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما از طریق بیمه کارفرمایان و بیمه اختیاری نمی توانید حقوق بالا واریز کنید. فقط باید کارگاهی لیست بیمه برای شما ارسال کند.

   person
   منصورساداتی
   10 اسفند 1400

   پس چطور میتونم حق بیمه بالایی بریزم تا با حقوق بالا باز نشست بشم ،،،چند سال آخر ملاک تعیین حقوق میشه

    person
    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، شما فقط اون پنج سال آخر را جای کار کنید و پلکانی دستمزد خودت را بالا ببرید تا با حقوق خوب بازنشسته شوید.

     person
     منصورساداتی
     12 اسفند 1400

     سلام مجدد ممنون از راهنماییتون ،یه سوال هم داشتم در مورد بیمه خانومم،،خانم من ۴۱سال سن داره ،بیمه زنان خانه داره با۱۵سال سابقه،
     سوالم اینه
     ۱-آیا این قانون که ..اگر سن خانوم ۵۵باشه با ۲۰سال سابقه زنان خانه دار بازنشسته میشه با حقوق کامل صحت داره؟
     ۲-در صورت صحت داشتن لطفا بفرمایین ..میشه من ۹سال پیش رو رو بیمه براش میریزم تا بشه ۵۰ ساله بعد از اون ۵سال دیگه بیمشو ادامه بدم که هم سنش برسه ۵۵ وهم سابقه بشه ۲۰ سال ؟
     آیا چنین کاری میتونم بکنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟

     person
     کارشناس بیمه
     12 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، ۰۱ بله صحت دارد ۰۲ بله شما میتوانید الان واریز نکنید بعد که سن خانم شما شد ۵۰ سال سن دوباره بیمه اش را واریز کنید.

person
محسن
01 اسفند 1400

سلام
من پیمانکار ساختمانی هستم و میخوام خودمو تحت پوشش بیمه کارفرمایان قرار بدم
در اخر قرارداد ک باید مفاصا حسابمو تسویه کنم ایا مبلغی ک بابت حق بیمه کارفرمایان طی یک سال واریز کردم از مبلغ کلی مفاصا حسابم کم میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر.

person
علی
29 بهمن 1400

با سلام من پنج سال هست که کارفرما بودم و در این مدت در شرکتی دیگر مشغول بکار بودم و برایم بیمه پرداخت میکردن الان متوجه شدم که در اینده برای بازنشستگی مشکل ایجاد میشه برای رفع این مشکل چکار باید بکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما که فعلا بازنشسته نشدید، بهتر است که آن بیمه ای که برای شما ارسال میشود را قطع کنید و خودتان را بیمه اختیاری کنید.

person
علی
29 بهمن 1400

با سلام من مدت پنج ساله که کار فرما هستم و برای کارگرها بیمه واریز میکنم خودم هم در شرکت دیگری مشغول بکار هستم و در شرکتی که مشغول بکار هستم برایم بیمه پرداخت میکنن خواستم بپرسم که ایا برای بازنشستگی مشکلی پیش نمیاد بخاطر اینکه جایی دیگه مشغول بکار هستم با توجه باینکه خودم کارفرما هستم

  person
  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مشکل به وجود خواهد آمد و خودت را باید یا بیمه اختیاری یا بیمه کارفرمایان کنید.

person
Dm
29 بهمن 1400

با سلام
من خودم مدیر عامل شرکت پیمانکاری هستم و به صورت متناوب کار می گیرم و برا نیروهام لیست بیمه رد می کنم ولی خودم کارمند شرکت دیگه ای هستم و اونجا برای من بیمه رد میشه آیا مشکلی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله مشکل به وجود خواهد آمد.

person
mahsa
27 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر
برادر من کارفرما هستن و از این ماه شروع کردن به پرداخت حق بیمه کارفرمایی ولی متاسفانه تو لیست سابقه ی بیمشون این ماه ذکر نشده
شما دلیلش رو میدونین؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری مراجعه کنند.

person
alireza
23 بهمن 1400

سلام . یکنفر از اقوام ما 27 سال است که کارفرما است و بیمه کارکنانش را پرداخت میکند ولی برای خود بیمه کارفرما واریز نکرده است آیا اکنون میتواند برای سالهای گذشته اش بیمه واریز کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی تواند کاری کند.

person
علی دلاور
21 بهمن 1400

سلام.
من توی یک شرکتی در فعالیت‌های مربوط به مدیریت منابع انسانی مشغول به کار هستم. بیمه‌ای که باید کارفرما برام بریزه با چه عنوانی باید باشه تا با فعالیتم متناسب باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی با چارت سازمانی آن شرکت دارد اگر مدیر هستید مدیر منابع انسانی و اگر کارمند هستید کارشناس منابع انسانی خواهد بود.

person
Hv
20 بهمن 1400

سلام من نزدیک ۲۰ سال سابقه بیمه دارم و حدود پنج سال است که در نانوایی پدرم مشغول بکار هستم ، در خرداد ماه پدرم را از دست دادم و همه وراث به من وکالت دادند که جواز کسب نانوایی را بنام خودم بزنم ، هم اکنون بیمه قبول نمی کند که بیمه کارگری واریز کنم در حالیکه در نانوایی کار میکنم ، و بیمه گفته است باید بیمه کارفرمایی بریزی، بیمه کارفرمایی خوب است یا بیمه آزاد ، ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما دیگر کارفرما شدید و نمی توانید بیمه کارگری شوید. بیمه اختیاری واریز کنید یا بیمه کارفرمایان فرقی باهم ندارند.

   person
   هانی
   28 آبان 1401

   قانون تخفیف 5 نفره مربوط به کارگاه های دوزندگی رو از کجا میتونم ببینم؟

    person
    کارشناس بیمه
    28 آبان 1401

    سلام بهتر است که از خود سایت اداره کار بررسی کنید یا با آنجا تماس بگیرید.

person
سمیرا
19 بهمن 1400

سلام – میشه کارفرما رو مث بقیه پرسنل در لیست بیمه رد کرد فقط مزایا هیچی نزنم و 3 درصد بیمه بیمکاری هم شاملش نمیشه الان سوالم اینکه من سمت کارفرما رو یا همون شغل رو چی بزنم مدیر و اینکه مبلغ روزانه هم مث پرسنل باشه یا قیمتش فرق داره ؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله میشود شما اول باید بروید شعبه قراداد بیمه کارفرمایان را منعقد و بعد لیست ارسال کنید.

person
علی
14 بهمن 1400

سلام من برنجکوبی دارم الان خودم کارفرماشدم باید حق بیمه برای خودم وکارگرا چقد باید پرداخت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای خودتان ماهانه ۹۰۰ هزار تومان و برای کارگران یک ملیون سیصد هزار تومان باید واریز کنید.

person
محمدرضا
14 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
یعنی هیچ سودی برای کارفرما نیست این وسط ؟؟

مثلا اینکه بیمه بیکاری نمیگیره و …
آیا در آخر به نفعش میشه ؟؟‌
یا نه ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه شده چه از بیمه بیکاری استفاده کند یا نکند هیچ سود و ضرری برای کارفرما ندارد.

person
ابراهیم
14 بهمن 1400

با سلام، من یک شرکت دارم که براش کد کارگاهی گرفتم و قرارداد کارفرمایی برای خودم هم بستم، چندتا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین: 1- آیا میتونم بدون داشتن کارگر، فقط برای خودم تا زمان بازنشستگی لیست بیمه ارسال کنم؟ 2- آیا در قسمت مزایای مشمول و غیر مشمول باید رقمی ثبت کنم یا خیر؟ 3- آیا بازرس تامین اجتماعی در صورت عدم وجود دفتر شرکت بعد از چند مدت، میتونه کد کارگاهی شرکت رو غیرفعال کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،خیر باید حتما کارگر داشته باشید، اگر کارگر داشتید باید بروید شعبه قراداد بیمه کارفرمایان منعقد کنید و فعال و غیرفعال کردن بستگی به نظر بازرس دارد.

person
msorani
13 بهمن 1400

سلام اطلاعات ماهیانه کارگاه درسایت بیمه چیست چطور باید تهیه کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، منظور شما را متوجه نشدیم اگر ماهیانه لیست ارسال میکنید، به کارگزاری یا شعبه مراجعه کنید.

person
علی
12 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
من کارفرما هستم و بیمه رد میکنم برای خودم

برای کارمند ها به طور مثال وقتی 1200 یا 1100 ماهیانه پرداخت میکنم برای خودم 700-800 باید پرداخت کنم

آیا در حقوق بازنشستگی من تاثیری داره ؟؟

من باید چه کار کنم که توی این زمینه متضرر نشم ؟
یا آیا این مبلغ رو میدهم چون بیمه بیکاری و … ندارم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما هر چه دستمزد بیشتر و سابقه بیشتری داشته باشید، مستمری بیشتری میگیرید و بهتر است که مبلغ بیشتری واریز کنید.

   person
   محمد
   29 اردیبهشت 1401

   متوجه نشدم ، آیا کارفرما می تواند برای خود مبلغ بیشتری به عنوان دستمزد ماهانه در نظر بگیرد یا بالاجبار باید حداقل را رد نماید . اگر جواب آری است تا چه میزان می تواند بیشتر رد کند . ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    12 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، باید حداقل دستمزد ارسال کند

     person
     رحیم
     05 دی 1401

     سلام خداقوتتان ایابرادرم دارای سوپرمارکت هست ودارای 27سال پرداخت بیمه برای خودش ایامیتواندکارفرمای من شودوبرایم بیمه ارسال کندمن هم شاگردش باشم ومبلغ پرداختی کارفرماوکارگرچقدرمیشودکه من بایدبدهم تاپرداخت کندباتشکرازلطفتان

     person
     کارشناس بیمه
     06 دی 1401

     سلام اگر سوپر مارکت برادرتان کار میکنید بله میتواند بعنوان کارگر لیست بیمه شما را ارسال کند حق بیمه آن هم حدودا یک ملیون و ششصد هزار تومان میشود

person
Maryam
12 بهمن 1400

سلام خسته نباشید من دوماه بیمه مشاعل ازاد واریز کردم بعد چند ماه دیگه نتونستم واریز کنم الان کارفرمای من میخاد منو بیمه کنه باید چکار کنم ،اون دوماهی که واریز کردم دیگه سابقه حساب نمیشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید شماره بیمه و شناسنامه و کارت ملی خودت را به کارفرما بدهید تا شما را در کارگاه نامنویسی کند. برای آن دو ماه کاری نمی توانید بکنید.

person
مهدی
05 بهمن 1400

با سلام و احترام
من از سال 1395 بیمه کارفرمای ثبت نام کردم که 27 درصد محاسبه میشد بعد از چند سال که حق بیمه و مزایای مشمول بیمه رد میکردم در سوابقم مینشست الان دو ماهی هست که فقط کارکرد قبول می کنن و مزایا را حذف میکنن به شعبه مراجعه کردم میگن مزایا شامل حال کارفرما نمی شود درصورتی که در قرارداد کارفرمایی چنین چیزی نوشته نشده فقط بیمه بیکاری شامل حال کارفرما نمی شود میخواستم بدونم کجای قانون بیمه نوشته شده که کارفرما مزایای مشمول تعلق نمی گیرد.

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز
  کارفرمایان فقط میتوانند با مراجعه به قسمت امور بیمه شدگان قراداد بیمه کارفرمایان بر اساس حداقل دستمزد و بدون پرداخت ۳ درصد بیمه بیکاری همرا ه با سایر پرسنل لیست خود را ارسال کنند جون مشمول قانون کار نمیشوند

person
NEGAR
27 دی 1400

سلام وقت بخیر
برای بیمه کارفرما ، از نرم افزار تامین اجتماعی ،دستمزد روزانه چقدر باید درنظر گرفت؟
سوال دومی که خدمتتون داشتم اینکه بعد از پر کردن فیلد دستمزد ماهانه کارفرما مشمول هیچ مزایای مشمول و غیرمشمولی وارد نکنم و حق بیمه سهم بیمه شده 27% واردکنم؟
بخاطر تعلق نگرفتن بیمه بیکاری

  person
  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز جواب سوالات شما :
  ۰۱ حداقل دستمزد ۰۲ درسته ۲۷ درصد را وارد کنید

person
داود
26 دی 1400

سلام کارفرما از چه زمانی باید به بیمه مراحعه کند ما هنوز کارمند یا حقوق بگیری نداریم خودم مدیر عامل هستم وبازنشسته تامین اجتماعی حالا باید به بیمه مراجعه کنم.متشکر از راهنمایی شما

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اگر فعلا کارمند ندارید احتیاج نیست که فعلا به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
هستی
24 دی 1400

سلام
وقت بخیر ، اگر بیمه کارفرما رد نشد و بیش از سه ماه باشد آیا راهی برای پرداخت حق بیمه وجود دارد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

  person
  دیدار
  28 اسفند 1401

  سلام وقت بخیر ، مبلغی که برای کارفرما اشتباه به تامین اجتماعی واریز شده قابل استرداد است؟

   person
   کارشناس بیمه
   28 اسفند 1401

   سلام. بستگی دارد بابت چه موضوعی واریز شده باشد.

person
مقداد
10 دی 1400

سلام و عرض ادب و احترام. در حدود هشت سال است که به عنوان مدیر عامل شرکت می‌باشم.
و بیمه ی پرسنل شرکت را به همراه اسم و فامیل خودم با عنوان کارمند ارسال میکنم و حق بیمه ها را تاکنون با ضریب۳۰درصد پرداخت کرده ام.
آیا بیمه ی بیکاری را میتوانم دریافت کنم؟؟؟

متشکرم.

  person
  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی شود و شما کلا تا الان بیمه خودت را اشتباه ارسال کردید و باید بیمه کارفرمایان میشدید

person
محمد
07 دی 1400

سلام
لطفا مراحل پر کردن لیست بیمه خود کارفرما را توضیح میدهید . ایا جداگانه باید تنظیم بشود مثلا دستمزد وغیره را چطوری باید زد

  person
  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اطلاعات لازم را در این مقاله نوشته ایم؛ اما روش های آموزش آن هم در سایت خود شرکت هم است.

person
جویا
06 دی 1400

سلام، وقت بخیر
من به عنوان کارفرما خودم بیما کارمند ملرفی شده ذو پرداخت کردم، اما هنوز با کارمندم قرار دادنبستم، به صورت موقت چند ماه قرار پیش من باشن، چه نوع قرارداذی باچه شرایطی ببندم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، سوال شما اصلا مفهوم نیست.

person
سعید
04 دی 1400

سلام خسته نباشید.
من پدرم جوشکار هستن و ۶۷ سال هم سن دارن و خودم هم ۲۸ سالمه.
آیا میشه پیش پدرم به عنوان کارفرما باشه و منم کارگر و حق بیمه منو پرداخت کنه و. آیا چون مشکل بینایی شدید دارم میتونم از این طریق از کار افتادگی بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، امکان پذیر است اما شما باید شرایط کارگر شدن نزد پدرتان را داشته باشید.

person
Gh
28 آذر 1400

سلام
من در یک‌ شرکت خصوصی شروع به کار کردم و قراره منو بیمه کنند . من تحت پوشش بیمه تکمیلی پدرم هستم و‌چون تو‌شرکت بیمه بشم بیمه تحت پوشش پدرم قطع میشه، میخواستم بدونم این بیمه ها چه جوریه؟ بیمه تکمیلیه یا نه؟
یا اینکه خود شرکت میتونه انتخاب کنه منو تکمیلی بیمه کنه یا نه؟
و اینکه این بیمه خوبیه یا نه؟
کلا خیلی اطلاعات ندارم یکم توضیح بدین در این خصوص ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه تکمیلی در بیمه دات کام مقالات متعددی نوشته ایم که می توانید مطالعه کنید.

person
ham
25 آذر 1400

سلام
من ۱۲ سال بیمه مشاغل ازاد ۱۴ ٪ واریز کردم .برای ۳ نفر .
الان با تامین اجتماعی قرارداد بیمه کارفرمایی بستم‌ و از این به بعد باید کارفرمایی واریز کنم .چند تا سوال از محضرتان داشتم :
بیمه کارفرمایی که به اسم خودم واریز میکنم پس حق بیمه دو نفر خانواده ام چطور پرداخت خواهد شد
ایا همه اعضای خانواده خدمات درمانی خواهند داشت
حقوق بازنشستگی کارفرمایی با مشاغل ازاد فرقی خواهد داشت یا نه
حق بیمه رو چطوری باید واریز کنم

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  کارفرمایی ۲۷ ٪ محاسبه میشود، مبنا پرداخت برای مستمری مهم است که میتواند این مبلغ از ۸۶۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان باشد، افراد تبعی نیز تحت پوشش قرار میگیرند و نیاز به پرداخت مجزا ندارد، هم میتوانید از شعبه پرداخت کنید هم میتوانید ارسال لیست کنید فقط ۳درصد بیمه بیکاری و مزایای مشمول نباید لحاظ شود.

   person
   Rasoul
   14 خرداد 1402

   سلام
   امکانش هست درمورد نحوه ارسال بیمه کارفما بیشتر توضیح بدید،ما برای تهیه لیست دیسک نرخ را ۳۰ درد میزنیم،بعد برای کارفرما ۲۷ درصد باید بزنیم؟

    person
    نویسنده بیمه
    16 خرداد 1402

    سلام. بله بیمه کارفرمایان ۲۷ درصد است.

person
باران
07 آذر 1400

با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
سوال بنده در مورد حقوق بازنشستگی کارفرمایی میباشد که با چه شرایطی و چه پرداخت حق بیمه ای بالاترین حقوق شامل خواهد شد.بنده داروسازم و داروخانه دارم

  person
  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما اگر کارفرما هستید فقط میتوانید بیمه کارفرمایان با حداقل دستمزد خودت را بیمه کنید نمی توانید در بیمه کارفرمایان حق بیمه بالاتری واریز کنید.

   person
   خدا کرم
   21 فروردین 1402

   سلام وخداقو ت
   بنده با 13سال سابقه پرداخت بیمه بازنشسته شدم مدت 16سال و4ماه سابقه صندوق به صندوق داشتم که تمام کارش قبل از بازنشستگی انجام شده فقط مآب التفاوت را واریز نکرد م هم اکنون مصمم هستم مبلغ مآب التفاوت را پرداخت کنم برای انجام این کار 1- ایاباید در حالت بیمه شده باشم 2-اگر این کار لازم باشد بنده درحال حاضر دریک ساختمان به عنوان سرایدار و باغبانی مشغول بکارم 2-میتوانم بیمه پرداخت کنم 3-درصورت پرداخت بیمه کارفرما هم باید بیمه پرداخت کند برای خودش درحالی که بیمه لازم ندارد
   از لطف و محبت شما متشکرم

    person
    کارشناس بیمه
    24 فروردین 1402

    سلام خدا کرم عزیز
    ۰۱ بله ۰۲ بله بیمه پرداخت کنید ۰۳ خیر تمامی مابه التفاوت را باید خودت واریز کنید

  person
  نامشخص
  15 تیر 1401

  باسلام وخسته نباشید
  سلام میخواستم یک سوال بپرسم بنده دریک شرکت مشغول به کار هستم ودر آنان شرکت هم بیمه هستم
  والان خودم یک شرکتی را تأسیس کردم ویک حقوق ناچیزی هم برای خودم در نظر گرفتم
  آیا باید دوبار از این شرکت خودم هم برای خودم بیمه پرداخت کنم یا نه ممنون میشم که راهنمایی کنید

   person
   کارشناس بیمه
   23 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، خیر احتیاج نیست از یک جا حق بیمه واریز کنید

  person
  فرحانی
  15 آبان 1401

  سلام من دریک مجموعه مشغول کارهستم وبیمه کارگری دارم الان دریک مدرسه وراثتی برادرم اسما کارفرماشده آیا تاثیری بربیمه کارگری من دارد

   person
   کارشناس بیمه
   16 آبان 1401

   سلام خیر اینطوری قطع نمیشود.

  person
  ولی قاسمیان
  24 فروردین 1402

  ۵ساله یه شرکت هستم بعضی ماهاکمترکارمیکنم ۲۸روزبیمه آن ماه ۲۸روزپرداخت میشه یاکامل

   person
   نویسنده بیمه
   30 فروردین 1402

   سلام. به شرایط شرکت بستگی دارد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید