16 مهر 1400

بیمه کارفرما چیست؟ لیست مزایای بیمه کارفرمای تامین اجتماعی

اگر شما هم جزو کارفرمایانی هستید که باید کارکنان خود را بیمه کنید و تا به حال‌این کار را انجام نداده‌اید، بهتر است بگوییم که مرتکب خطا شده‌اید! طبق قوانین وزارت کار و تامین اجتماعی، شما باید هرچه سریع تر کارکنان خود را بیمه کنید. البته بیمه دیگری هم برای کارفرمایان وجود دارد. طبق بیمه کارفرما، کارفرمایان عزیز با پرداخت حق بیمه  مشمول پوشش‌های سازمان بیمه تامین اجتماعی می‌شوند.
احتمالا برای کارفرمایان سوالاتی وجود دارد مانند:بیمه کارفرمایان چیست؟ چه مزیت‌هایی دارد؟ مبلغ حق بیمه برای بیمه کارفرمایان چقدر است؟ در ‌این مطلب به ‌این سوالات پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

پوشش‌ها و تعهدات بیمه تامین اجتماعی

خدمات سازمان بیمه تامین اجتماعی طبق قوانین سازمان‌های  بین المللی کار و تامین اجتماعی تعیین می‌شود. کشورهای دیگر هم موظف به انجام تعهدات خود هستند. برخی از خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی کارمندان و کارفرمایان به شرح زیر است:

 • پرداخت حقوق بازنشستگی
 • پرداخت حقوق بازماندگان
 • واریز حقوق ازکارافتادگی
 • جبران دستمزد روزهای بیماری
 • پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی
 • پرداخت بیمه بیکاری
 • جبران دستمزد زمان بارداری
 • پرداخت کمک هزینه کفن و دفن
 • پرداخت کمک هزینه ازدواج

سازمان بیمه تامین اجتماعی با خدمات خود، کارفرما و کارگران را تحت پوشش قرار می‌دهد.( طبق قوانین سازمان بیمه تامین اجتماعی،  پوشش بیمه بیکاری فقط برای کارکنان است)

اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره سازمان بیمه تامین اجتماعی و کارکردهای آن هستید، ما به شما خواندن

چه مواردی شامل پرداختی‌های حق بیمه نیست؟

با پرداخت حق بیمه، می‌توان از پوشش‌های بیمه‌ای استفاده کرد، اما برخی از موارد جزو پوشش‌های بیمه‌ای قرار نمی‌گیرد. ‌این موارد به شرح زیر است:

 • عیدی شامل پرداخت حق بیمه نمی‌شود.
 • هزینه‌هایی که برای سفر و ماموریت مشخص شده است، جزو بیمه قرار نمی‌گیرند.
 • بازخرید ‌ایام مرخصی شامل حق بیمه نخواهد شد.
 • میزان پاداشی که به نهضت سوادآموزی اختصاص داده می‌شود، شامل حق ‌بیمه نیست.
 • حق التضمین شامل حق بیمه قرار نمی‌گیرد.
 • هزینه‌هایی که برای کمک خرید احتیاجات منزل در صورت بیماری اختصاص داده می‌شوند جزو حق بیمه قرار نمی‌گیرند.

بیمه کارفرما چیست؟

همانطور که اشاره شد، کارفرما موظف است که کارمندان و کارگران خود را تحت پوشش بیمه قرار دهد و‌ این بیمه تامین اجتماعی است که به آن بیمه اجباری تامین اجتماعی می‌گویند. اگر کارفرمایان از‌ این قانون سرپیچی کنند و افراد سازمان خود را تحت پوشش بیمه قرار ندهند، موظف به پرداخت جریمه خواهند شد.

بیمه کارفرما

بیمه کارفرما و مزایای آن

در قانون وزارت کار و رفاه اجتماعی قوانین سختی برای کارفرمایان در قبال کارمندان در نظر گرفته شده است، اما با‌ این قوانین هم باز کارفرماهایی دیده می‌شوند که حق و حقوق کارمندان خود را به طور کامل پرداخت نمی‌کنند و حق بیمه‌ای برای تحت پوشش قراردادن کارمندان پرداخت نخواهند کرد.
کارفرمایان برای ‌اینکه حق بیمه پرداخت نکنند، ثبت شرکت را انجام نخواهند داد. البته که کارکنان می‌توانند با در دست داشتن مدارک معتبر‌ این مجموعه را موظف به پرداخت جریمه و جبران پرداخت حق بیمه کنند. برای ‌این کار باید به سازمان بیمه تامین اجتماعی شکایت کرد.

مطلب پیشنهادی : بیمه تامین اجتماعی چیست؟ انواع، پوشش‌ها و خدمات

در قوانین بیمه، کارفرماها مانند کارمندان و کارگران، می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی، خدمات پایه‌ای درمان، حقوق بازنشستگی و حقوق از کارافتادگی استفاده کنند. تمام ‌این موارد تحت پوشش بیمه‌ای به نام بیمه کارفرمایان قابل تهیه و خریداری است.در ادامه مقاله درباره حق بیمه و شرایط بیمه کارفرمایان صحبت خواهیم کرد.

حق بیمه قابل پرداخت بیمه کارفرمایان

با توجه به قوانین بیمه، حق بیمه کارفرمایان به طور حدودی با حق بیمه کارگری یکسان است. حق بیمه کارفرمایان مانند کارگران 27 درصد بوده و نیاید کمتر از حداقل دستمزد و بیشتر از دستمزد کارمندان سازمان باشد.
نکته مهمی‌ که باعث می‌شود بیمه کارگری و کارفرمایان متفاوت باشد، پوشش بیمه بیکاری است. بیمه کارفرمایان شامل بیمه بیکاری نمی‌شود.

چگونه حق بیمه کارفرمایان محاسبه می‌شود؟

محاسبه حق بیمه کارفرمایان با توجه به میزان سابقه کار کارفرما به دو مدل تقسیم می‌شود.‌ این دو مورد به شرح زیر است:
• کارفرماهایی که سابقه آن‌ها کمتر از 10 سال است: در ‌این وضعیت، حق بیمه بر اساس میانگین حداقل و حداکثر پرداخت دستمزد کارفرما محاسبه و تعیین خواهد شد.
• کارفرماهایی که سابقه آن‌ها بالای 10 سال است:  در‌ این وضعیت که سابقه کار کارفرما بیشتر از 10 سال می‌باشد، حق بیمه با توجه به میانگین دستمزد دو سال آخر کار کارفرما محاسبه خواهد شد.

شرایط سنی کارفرمایان برای بیمه

حداکثر سن برای کارفرماها 55 سال و حداقل آن 18 سال است. کارفرمایان با انعقاد قراردادی دو طرفه بین خود و سازمان بیمه تامین اجتماعی می‌توانند تحت پوشش‌های بیمه‌ای ‌این سازمان قرار گیرند. دقت کنید که اگر کارفرما هنگام عقد قرارداد بیش از 55 سال سن داشته باشد، در صورتی که سابقه کار تامین اجتماعی داشته باشد، می‌تواند ‌این سابقه را به سن کارفرما اضافه کرد.

مزایا و معایب بیمه کارفرمایان تامین اجتماعی

اجباری نبودن حق بیمه یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بیمه کارفرمایان نسبت به بیمه اجباری تامین اجتماعی کارکنان است. در حقیقت، کارفرما در صورتی که حق بیمه خود را پرداخت نکند، مشمول جریمه نخواهد شد، زیرا بیمه کارفرمایان و پرداخت حق بیمه به صورت اختیاری است. همچنین کارفرما برای پرداخت حق بیمه 3 ماه زمان دارد.
در بیمه کارفرمایان، استفاده از بیمه بیکاری امکان پذیر نیست و می‌توان ‌این مورد را جزو معایت‌ این بیمه‌نامه دانست. هر چند که بسیاری از افراد معتقد هستند که تعلق نگرفتن‌ این پوشش برای کارفرمایان بهتر است و در پایان قرارداد بر حقوق بازنشستگی تاثیر نمی‌گذارد.بعد از آشنایی با مزایا، سوال کارفرمایان از کارشناسان بیمه دات کام این است که چگونه بیمه کارفرما بگیریم؟ خب در ادامه مراحل دریافت این بیمه و برخورداری از مزایای آن را توضیح می‌دهیم.

مراحل انجام قرارداد کارفرما با سازمان تامین اجتماعی

عقد قرارداد در شعبه‌های بیمه تامین اجتماعی اولین قدم برای تهیه ‌این بیمه‌نامه است. در مرحله دوم، سازمان تامین اجتماعی شرایط کارفرما را بررسی خواهد کرد. در صورتی که شرایط کارفرما طبق قوانین باشد، تایید انجام خواهد شد.

بیمه کارفرما

قرداد بیمه کارفرما

بعد از طی ‌این دو مرحله، کارفرما باید آزمایش‌هایی را انجام دهد و بعد از تایید سازمان بیمه، قرارداد منعقد می‌شود. همچنین از تاریخ شروع قرارداد، حق بیمه کارفرما و کارکنان محاسبه خواهد شد. همانطور که اشاره کردیم، مهلت پرداخت حق بیمه کارفرمایان 3 ماه است و در صورت عدم پرداخت حق بیمه، بیمه کارفرما معوق خواهد شد، در ‌این شرایط کارفرما مجدد باید به سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کند.

مقایسه بیمه کارفرمایان با بیمه مشاغل آزاد

شاید مهم‌ترین سوالی که ذهن افراد غیر کارمند را به خود مشغول کرده باشد،‌ این است که بیمه کارفرمایان بهتر از بیمه مشاغل آزاد است یا خیر؟ ‌این دو نوع بیمه چه تفاوت‌هایی دارند؟ مزیت‌های هرکدام به چه صورت است؟
پاسخی که می‌توان برای ‌این سوالات داشت، ‌این است که هر دو نوع بیمه پوشش‌های بسیار مفیدی دارند که افراد با توجه به شرایط خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. در مورد بیمه کارفرمایان می‌توان گفت که پرداخت حق بیمه به میزان 27 درصد دستمزد توافق شده است.

پرداخت حق بیمه سازمان تامین اجتماعی

هنگامی‌که کارفرما تصمیم به انتخاب بیمه کارفرمایان داشته یا برای کارمندان خود قصد واریز حق بیمه داشته باشد، از دو طریق می‌تواند حق بیمه را پرداخت کند. ‌این دو روش به شرح زیر است:

 مراجعه به کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی و دریافت فیش واریزی حق بیمه

در‌ این روش بیمه‌گزار به کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده و با در دست داشتن لیست بیمه خود، تمام کارکنان خود را که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند به سازمان تامین اجتماعی معرفی می‌کند و فیش واریزی را پرداخت خواهد کرد.

 دریافت برگه پرداخت حق بیمه با مراجعه به پرتال سازمان تامین اجتماعی

در روش دوم، 7 نوع پرداخت غیر حضوری حق بیمه امکان پذیر است:

 • پرداخت حق بیمه از طریق وب سایت تامین اجتماعی
 • پرداخت حق بیمه از طریق ‌اینترنت بانک ملت و‌اینترنت بانک رفاه کارگران
 • واریز حق بیمه از طریق خودپرداز (دستگاه‌های ATM)
 • پرداخت حق بیمه از طریق موبایل با کدهای USSD
 • پرداخت حق بیمه از طریق تلفن بانک
 • واریز حق بیمه از طریق دستگاه‌های کارتخوان (P.O.S)
 • پرداخت حق بیمه از طریق موبایل و با اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی

نکته: شما برای پرداخت حق بیمه به شناسه قبض خود نیاز دارید، پس دقت کنید شناسه قبض خود را فراموش نکنید.

مشاوره بیمه کارفرما از طریق بیمه دات کام

مشاوره بیمه‌ای یکی از مزیت‌های صنعت بیمه است. افراد برای اطلاع از حقوق بیمه‌ای و پوشش‌های انواع بیمه‌نامه‌ها می‌توانند با کارشناس‌ها و متخصص‌های بیمه‌ای در ارتباط باشند. شما هم به عنوان کارفرما، اگر سوالی داشتید و با مطالعه‌ این مطلب به جواب آن نرسیده‌اید، می‌توانید در انتهای مقاله، سوالات خود را در بخش دیدگاه درج نمایید. مشاوران و کارشناسان متخصص بیمه دات کام در اسرع وقت، پاسخگوی سوالات و رفع ابهامات شما خواهند بود.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
12 اردیبهشت 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

بیمه تامین اجتماعی چه پوشش‌ها و خدماتی به بیمه‌گزاران می‌دهد؟ شرایط بازنشستگی بیمه را در این مقاله بخوانید.

01 اردیبهشت 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه فراگیر خانواده ایرانی برای همه اعضای خانواده

بیمه فراگیر خانواده مخصوص چه افرادی است؟ این بیمه‌نامه چه طرح‌ها و پوشش‌هایی دارد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

20 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1401

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

20 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه قالی بافی: مزایایی که هر هنرمند قالیباف، می‌تواند از آن بهره ببرد.

اگر یک هنرمند قالی باف هستید و بیمه‌ای ندارید، می‌توانید تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرید! با خواندن این مقاله با جزییات بیمه قالی بافی آشنا شوید.

03 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

خدمات درمانی با کارت ملی را چگونه بدون نیاز به دفترچه تامین اجتماعی دریافت کنیم؟

هویتِ مورد اعتماد جزء حیاتی یک جامعه با عملکرد خوب است. به همین دلیل است که بهبود امنیت، کاهش تقلب در شناسنامه و سرقت هویت و اعتمادسازی در دستور کار هر دولتی قرار

01 فروردین 1401 / اطلاعات بیمه ای

مشاور بیمه: وظایف، مزایا و ویژگی‌ها+ چگونه مشاوره بیمه شویم؟

اگر به دنبال یک شغل پاره وقت با پورسانت بالا هستید، اگر به دنبال شغل دوم در کنار شغل اصلی خود هستید، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
باران
07 آذر 1400

با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
سوال بنده در مورد حقوق بازنشستگی کارفرمایی میباشد که با چه شرایطی و چه پرداخت حق بیمه ای بالاترین حقوق شامل خواهد شد.بنده داروسازم و داروخانه دارم

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما اگر کارفرما هستید فقط میتوانید بیمه کارفرمایان با حداقل دستمزد خودت را بیمه کنید نمی توانید در بیمه کارفرمایان حق بیمه بالاتری واریز کنید.

ham
25 آذر 1400

سلام
من ۱۲ سال بیمه مشاغل ازاد ۱۴ ٪ واریز کردم .برای ۳ نفر .
الان با تامین اجتماعی قرارداد بیمه کارفرمایی بستم‌ و از این به بعد باید کارفرمایی واریز کنم .چند تا سوال از محضرتان داشتم :
بیمه کارفرمایی که به اسم خودم واریز میکنم پس حق بیمه دو نفر خانواده ام چطور پرداخت خواهد شد
ایا همه اعضای خانواده خدمات درمانی خواهند داشت
حقوق بازنشستگی کارفرمایی با مشاغل ازاد فرقی خواهد داشت یا نه
حق بیمه رو چطوری باید واریز کنم

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  کارفرمایی ۲۷ ٪ محاسبه میشود، مبنا پرداخت برای مستمری مهم است که میتواند این مبلغ از ۸۶۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان باشد، افراد تبعی نیز تحت پوشش قرار میگیرند و نیاز به پرداخت مجزا ندارد، هم میتوانید از شعبه پرداخت کنید هم میتوانید ارسال لیست کنید فقط ۳درصد بیمه بیکاری و مزایای مشمول نباید لحاظ شود.

Gh
28 آذر 1400

سلام
من در یک‌ شرکت خصوصی شروع به کار کردم و قراره منو بیمه کنند . من تحت پوشش بیمه تکمیلی پدرم هستم و‌چون تو‌شرکت بیمه بشم بیمه تحت پوشش پدرم قطع میشه، میخواستم بدونم این بیمه ها چه جوریه؟ بیمه تکمیلیه یا نه؟
یا اینکه خود شرکت میتونه انتخاب کنه منو تکمیلی بیمه کنه یا نه؟
و اینکه این بیمه خوبیه یا نه؟
کلا خیلی اطلاعات ندارم یکم توضیح بدین در این خصوص ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه تکمیلی در بیمه دات کام مقالات متعددی نوشته ایم که می توانید مطالعه کنید.

سعید
04 دی 1400

سلام خسته نباشید.
من پدرم جوشکار هستن و ۶۷ سال هم سن دارن و خودم هم ۲۸ سالمه.
آیا میشه پیش پدرم به عنوان کارفرما باشه و منم کارگر و حق بیمه منو پرداخت کنه و. آیا چون مشکل بینایی شدید دارم میتونم از این طریق از کار افتادگی بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، امکان پذیر است اما شما باید شرایط کارگر شدن نزد پدرتان را داشته باشید.

جویا
06 دی 1400

سلام، وقت بخیر
من به عنوان کارفرما خودم بیما کارمند ملرفی شده ذو پرداخت کردم، اما هنوز با کارمندم قرار دادنبستم، به صورت موقت چند ماه قرار پیش من باشن، چه نوع قرارداذی باچه شرایطی ببندم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، سوال شما اصلا مفهوم نیست.

محمد
07 دی 1400

سلام
لطفا مراحل پر کردن لیست بیمه خود کارفرما را توضیح میدهید . ایا جداگانه باید تنظیم بشود مثلا دستمزد وغیره را چطوری باید زد

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اطلاعات لازم را در این مقاله نوشته ایم؛ اما روش های آموزش آن هم در سایت خود شرکت هم است.

مقداد
10 دی 1400

سلام و عرض ادب و احترام. در حدود هشت سال است که به عنوان مدیر عامل شرکت می‌باشم.
و بیمه ی پرسنل شرکت را به همراه اسم و فامیل خودم با عنوان کارمند ارسال میکنم و حق بیمه ها را تاکنون با ضریب۳۰درصد پرداخت کرده ام.
آیا بیمه ی بیکاری را میتوانم دریافت کنم؟؟؟

متشکرم.

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی شود و شما کلا تا الان بیمه خودت را اشتباه ارسال کردید و باید بیمه کارفرمایان میشدید

هستی
24 دی 1400

سلام
وقت بخیر ، اگر بیمه کارفرما رد نشد و بیش از سه ماه باشد آیا راهی برای پرداخت حق بیمه وجود دارد؟؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

داود
26 دی 1400

سلام کارفرما از چه زمانی باید به بیمه مراحعه کند ما هنوز کارمند یا حقوق بگیری نداریم خودم مدیر عامل هستم وبازنشسته تامین اجتماعی حالا باید به بیمه مراجعه کنم.متشکر از راهنمایی شما

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اگر فعلا کارمند ندارید احتیاج نیست که فعلا به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

NEGAR
27 دی 1400

سلام وقت بخیر
برای بیمه کارفرما ، از نرم افزار تامین اجتماعی ،دستمزد روزانه چقدر باید درنظر گرفت؟
سوال دومی که خدمتتون داشتم اینکه بعد از پر کردن فیلد دستمزد ماهانه کارفرما مشمول هیچ مزایای مشمول و غیرمشمولی وارد نکنم و حق بیمه سهم بیمه شده 27% واردکنم؟
بخاطر تعلق نگرفتن بیمه بیکاری

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز جواب سوالات شما :
  ۰۱ حداقل دستمزد ۰۲ درسته ۲۷ درصد را وارد کنید

مهدی
05 بهمن 1400

با سلام و احترام
من از سال 1395 بیمه کارفرمای ثبت نام کردم که 27 درصد محاسبه میشد بعد از چند سال که حق بیمه و مزایای مشمول بیمه رد میکردم در سوابقم مینشست الان دو ماهی هست که فقط کارکرد قبول می کنن و مزایا را حذف میکنن به شعبه مراجعه کردم میگن مزایا شامل حال کارفرما نمی شود درصورتی که در قرارداد کارفرمایی چنین چیزی نوشته نشده فقط بیمه بیکاری شامل حال کارفرما نمی شود میخواستم بدونم کجای قانون بیمه نوشته شده که کارفرما مزایای مشمول تعلق نمی گیرد.

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز
  کارفرمایان فقط میتوانند با مراجعه به قسمت امور بیمه شدگان قراداد بیمه کارفرمایان بر اساس حداقل دستمزد و بدون پرداخت ۳ درصد بیمه بیکاری همرا ه با سایر پرسنل لیست خود را ارسال کنند جون مشمول قانون کار نمیشوند

Maryam
12 بهمن 1400

سلام خسته نباشید من دوماه بیمه مشاعل ازاد واریز کردم بعد چند ماه دیگه نتونستم واریز کنم الان کارفرمای من میخاد منو بیمه کنه باید چکار کنم ،اون دوماهی که واریز کردم دیگه سابقه حساب نمیشه ؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید شماره بیمه و شناسنامه و کارت ملی خودت را به کارفرما بدهید تا شما را در کارگاه نامنویسی کند. برای آن دو ماه کاری نمی توانید بکنید.

علی
12 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
من کارفرما هستم و بیمه رد میکنم برای خودم

برای کارمند ها به طور مثال وقتی 1200 یا 1100 ماهیانه پرداخت میکنم برای خودم 700-800 باید پرداخت کنم

آیا در حقوق بازنشستگی من تاثیری داره ؟؟

من باید چه کار کنم که توی این زمینه متضرر نشم ؟
یا آیا این مبلغ رو میدهم چون بیمه بیکاری و … ندارم ؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما هر چه دستمزد بیشتر و سابقه بیشتری داشته باشید، مستمری بیشتری میگیرید و بهتر است که مبلغ بیشتری واریز کنید.

msorani
13 بهمن 1400

سلام اطلاعات ماهیانه کارگاه درسایت بیمه چیست چطور باید تهیه کنیم

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، منظور شما را متوجه نشدیم اگر ماهیانه لیست ارسال میکنید، به کارگزاری یا شعبه مراجعه کنید.

ابراهیم
14 بهمن 1400

با سلام، من یک شرکت دارم که براش کد کارگاهی گرفتم و قرارداد کارفرمایی برای خودم هم بستم، چندتا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین: 1- آیا میتونم بدون داشتن کارگر، فقط برای خودم تا زمان بازنشستگی لیست بیمه ارسال کنم؟ 2- آیا در قسمت مزایای مشمول و غیر مشمول باید رقمی ثبت کنم یا خیر؟ 3- آیا بازرس تامین اجتماعی در صورت عدم وجود دفتر شرکت بعد از چند مدت، میتونه کد کارگاهی شرکت رو غیرفعال کنه؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز،خیر باید حتما کارگر داشته باشید، اگر کارگر داشتید باید بروید شعبه قراداد بیمه کارفرمایان منعقد کنید و فعال و غیرفعال کردن بستگی به نظر بازرس دارد.

محمدرضا
14 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
یعنی هیچ سودی برای کارفرما نیست این وسط ؟؟

مثلا اینکه بیمه بیکاری نمیگیره و …
آیا در آخر به نفعش میشه ؟؟‌
یا نه ؟؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه شده چه از بیمه بیکاری استفاده کند یا نکند هیچ سود و ضرری برای کارفرما ندارد.

علی
14 بهمن 1400

سلام من برنجکوبی دارم الان خودم کارفرماشدم باید حق بیمه برای خودم وکارگرا چقد باید پرداخت کنم

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای خودتان ماهانه ۹۰۰ هزار تومان و برای کارگران یک ملیون سیصد هزار تومان باید واریز کنید.

سمیرا
19 بهمن 1400

سلام – میشه کارفرما رو مث بقیه پرسنل در لیست بیمه رد کرد فقط مزایا هیچی نزنم و 3 درصد بیمه بیمکاری هم شاملش نمیشه الان سوالم اینکه من سمت کارفرما رو یا همون شغل رو چی بزنم مدیر و اینکه مبلغ روزانه هم مث پرسنل باشه یا قیمتش فرق داره ؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله میشود شما اول باید بروید شعبه قراداد بیمه کارفرمایان را منعقد و بعد لیست ارسال کنید.

Hv
20 بهمن 1400

سلام من نزدیک ۲۰ سال سابقه بیمه دارم و حدود پنج سال است که در نانوایی پدرم مشغول بکار هستم ، در خرداد ماه پدرم را از دست دادم و همه وراث به من وکالت دادند که جواز کسب نانوایی را بنام خودم بزنم ، هم اکنون بیمه قبول نمی کند که بیمه کارگری واریز کنم در حالیکه در نانوایی کار میکنم ، و بیمه گفته است باید بیمه کارفرمایی بریزی، بیمه کارفرمایی خوب است یا بیمه آزاد ، ممنون

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما دیگر کارفرما شدید و نمی توانید بیمه کارگری شوید. بیمه اختیاری واریز کنید یا بیمه کارفرمایان فرقی باهم ندارند.

علی دلاور
21 بهمن 1400

سلام.
من توی یک شرکتی در فعالیت‌های مربوط به مدیریت منابع انسانی مشغول به کار هستم. بیمه‌ای که باید کارفرما برام بریزه با چه عنوانی باید باشه تا با فعالیتم متناسب باشه؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی با چارت سازمانی آن شرکت دارد اگر مدیر هستید مدیر منابع انسانی و اگر کارمند هستید کارشناس منابع انسانی خواهد بود.

alireza
23 بهمن 1400

سلام . یکنفر از اقوام ما 27 سال است که کارفرما است و بیمه کارکنانش را پرداخت میکند ولی برای خود بیمه کارفرما واریز نکرده است آیا اکنون میتواند برای سالهای گذشته اش بیمه واریز کند؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی تواند کاری کند.

mahsa
27 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر
برادر من کارفرما هستن و از این ماه شروع کردن به پرداخت حق بیمه کارفرمایی ولی متاسفانه تو لیست سابقه ی بیمشون این ماه ذکر نشده
شما دلیلش رو میدونین؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری مراجعه کنند.

Dm
29 بهمن 1400

با سلام
من خودم مدیر عامل شرکت پیمانکاری هستم و به صورت متناوب کار می گیرم و برا نیروهام لیست بیمه رد می کنم ولی خودم کارمند شرکت دیگه ای هستم و اونجا برای من بیمه رد میشه آیا مشکلی داره؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله مشکل به وجود خواهد آمد.

علی
29 بهمن 1400

با سلام من مدت پنج ساله که کار فرما هستم و برای کارگرها بیمه واریز میکنم خودم هم در شرکت دیگری مشغول بکار هستم و در شرکتی که مشغول بکار هستم برایم بیمه پرداخت میکنن خواستم بپرسم که ایا برای بازنشستگی مشکلی پیش نمیاد بخاطر اینکه جایی دیگه مشغول بکار هستم با توجه باینکه خودم کارفرما هستم

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مشکل به وجود خواهد آمد و خودت را باید یا بیمه اختیاری یا بیمه کارفرمایان کنید.

علی
29 بهمن 1400

با سلام من پنج سال هست که کارفرما بودم و در این مدت در شرکتی دیگر مشغول بکار بودم و برایم بیمه پرداخت میکردن الان متوجه شدم که در اینده برای بازنشستگی مشکل ایجاد میشه برای رفع این مشکل چکار باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما که فعلا بازنشسته نشدید، بهتر است که آن بیمه ای که برای شما ارسال میشود را قطع کنید و خودتان را بیمه اختیاری کنید.

محسن
01 اسفند 1400

سلام
من پیمانکار ساختمانی هستم و میخوام خودمو تحت پوشش بیمه کارفرمایان قرار بدم
در اخر قرارداد ک باید مفاصا حسابمو تسویه کنم ایا مبلغی ک بابت حق بیمه کارفرمایان طی یک سال واریز کردم از مبلغ کلی مفاصا حسابم کم میشه؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر.

منصورساداتی
01 اسفند 1400

سلام،من۲۱سال سابقه بیمه دارم که اختیاری واریز میکنم،،من جواز کسب دارم ،،
سولم اینه که من چند سال آخر رو بیمه کار فرمایید بریزم که با حقوق بالاتر بازنشسته بشم

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما از طریق بیمه کارفرمایان و بیمه اختیاری نمی توانید حقوق بالا واریز کنید. فقط باید کارگاهی لیست بیمه برای شما ارسال کند.

   منصورساداتی
   10 اسفند 1400

   پس چطور میتونم حق بیمه بالایی بریزم تا با حقوق بالا باز نشست بشم ،،،چند سال آخر ملاک تعیین حقوق میشه

    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، شما فقط اون پنج سال آخر را جای کار کنید و پلکانی دستمزد خودت را بالا ببرید تا با حقوق خوب بازنشسته شوید.

     منصورساداتی
     12 اسفند 1400

     سلام مجدد ممنون از راهنماییتون ،یه سوال هم داشتم در مورد بیمه خانومم،،خانم من ۴۱سال سن داره ،بیمه زنان خانه داره با۱۵سال سابقه،
     سوالم اینه
     ۱-آیا این قانون که ..اگر سن خانوم ۵۵باشه با ۲۰سال سابقه زنان خانه دار بازنشسته میشه با حقوق کامل صحت داره؟
     ۲-در صورت صحت داشتن لطفا بفرمایین ..میشه من ۹سال پیش رو رو بیمه براش میریزم تا بشه ۵۰ ساله بعد از اون ۵سال دیگه بیمشو ادامه بدم که هم سنش برسه ۵۵ وهم سابقه بشه ۲۰ سال ؟
     آیا چنین کاری میتونم بکنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟

     کارشناس بیمه
     12 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، ۰۱ بله صحت دارد ۰۲ بله شما میتوانید الان واریز نکنید بعد که سن خانم شما شد ۵۰ سال سن دوباره بیمه اش را واریز کنید.

ابوذر
01 اسفند 1400

سلام
حدود 17 سال است که بیمه پرداخت می کنم (ابتدا مشاغل آزاد که بعد از سربازی، بیمه اختیاری شدم). الان عضو صندوق هنر هستم و می توانم بیمه نویسندگان (10 درصد دولت و 8 درصد خودم = 18 درصد) بشم. می خواستم بدونم (1) آیا تفاوتی از نظر مزایا و امکانات بین این دو نوع بیمه هست و (2) اینکه چه تاثیری در حقوق بازنشستگی خواهد داشت.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر فرقی نمی کند و حقوق بازنشستگی هر دو ، چون براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز میکنید، یکی است.

areza
07 اسفند 1400

سلام و وقت بخیر سئوال داشتم : آیا به کارفرما هم عیدی تعلق میگیره ؟؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر عیدی فقط به مستمربگیران تعلق میگیرد.

سوگند رحیمی
11 اسفند 1400

سلام،من ۱۵سال بیمه زنان خانه دار میریزم وسن من ۴۱سال است
سن باز نشستگی با شرایط سنی برای خانمها ۵۵ سال است ومن اگه ۵۵ ساله بشم سابقه بیمه من ۲۹ سال میشه
ولی من چندین جا خوندم که با سن ۵۵ وسابقه ۲۰سال، حقوق کامل تعلق میگیره،،
۱-آیا این قانون صحت داره؟
۲-در صورت صحت داشتن آیا میشه من از الان به مدت ۹سال بیمه واریز نکنم وقتی سنم رسید به ۵۰ اون ۵سال رو تا ۵۵واریز کنم وبا سابقه ۲۰ سال با حقوق کامل بازنشسته بشم ؟ در این صورت هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما با ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه حقوق کامل یعنی همان حداقل دستمزد را دریافت میکنید.

   ساداتی
   16 اسفند 1400

   ببخشین حقوق حداقل که میگین چقدره؟
   بر فرض مثال امسال بازنشسته شدم حقوق حداقل چقدره؟
   اگه ۲۹سال سابقم بشه با ۵۵سال سن چطور ؟بازم حقوق حداقلی میگیرم؟

    کارشناس بیمه
    17 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر آقا باشید که حتما باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید تا بازنشسته شوید و اگر دستمزد دو سال آخر شما براساس حداقل واریز کردید مستمری بازنشستگی شما هم حداقل یعنی دو ملیون و هشتصد هزار تومان میشود.

     ساداتی
     17 اسفند 1400

     جناب کارشناس سلامی مجدد
     من جواب همه سوالاتن رو به لطف شما گرفتم ممنونم از راهنماییهای خوبتون
     فقط یک سوال دیگه برام مونده واونم اینه که
     یه آقا با ۶۰سال سن چقدر سابقه پرداخت داشته باشه حقوق کامل میگیره؟
     آیا با۶۰سال سن و۲۰سال سابقه پرداخت، حقوق کامل میگیره؟
     یا باید حتما ۳۰سال سابقه پر بشه؟
     بازم از راهنماییهای خوبتون سپاسگزارم

     کارشناس بیمه
     18 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، باید ۲۰ سال داشته باشد ۰۲ بله

یلدا
17 اسفند 1400

سلام در مورد دستمزد روزانه خمیر گیر نانوائی چقدر است

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال شما هیچ ارتباطی به بیمه کارفرما ندارد و باید از اداره کار بپرسید.

حبیب
21 اسفند 1400

سلام، من ۶سال شرکت پیمانکاری بنامم ثبت هست و تا کنون استفاده ای نداشتم اما میخو‌ام فعالیت کنم چه مدارکی نیاز برای بیمه کردن خودم ونفراتم هست

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید کلیه مدارک شرکت و مدارک مدیر عامل را ببرید تامین اجتماعی و کد کارگاهی بگیرید تا بازرس تامین اجتماعی بیاید بازرسی کند. البته باید کارگاه فعال باشد.

ساداتی
21 اسفند 1400

سلام،
یه سوال داشتم ،،،من معافیت پزشکی گرفتم واز سربازی معاف شدم،،آیا میتونم برای معافیتم بیمه بریزم مثل خرید سابقه سربازی ؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود.

محمد
23 اسفند 1400

سلام ، من شرکت دارم ،ادرس شرکت منزل هست. کارگر ندارم ، برای شماره هم کارگاه اقدام نکردم. خودم جایی دیگر بیمه هستم.تو بازنشستگی مشکلی پیش میاد؟
با سپاس.

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر برای بازنشسته مشکلی ندارید.

علی
23 اسفند 1400

سلام
بنده حدود ۲۰ سال سابقه بیمه دارم
که حدود ۲ سال از انتهای سال ۹۸ تا بهمن ۱۴۰۰ بیمه بیکاری گرفتم
در اسفند ۱۴۰۰ ثبت شرکت انجام دادم و خودم مدیر عامل شرکت مهندسی هستم .
به چه شکلی میتونم ادامه بیمه خودم را انجام دهم .
سن ۵۶
شغل و تخصص مهندس مکانیک

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، چون مدیر عامل هستید هم میتوانید بیمه کارفرمایان شوید و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید.

علیرضا
04 فروردین 1401

سلام
من حدود ۱۲ سال سابقه کار دارم. از این ۱۲ سال، ۵ سال کارمند شرکت دیگری با بیمه حداقل دستمزد بودم، و ۷ سال اخیر کارفرما بودم و قرارداد بیمه کارفرمایی با حداقل دستمزد امضا کردم. درحالیکه در دفاتر مالیاتی حدود ۲۰ میلیون حقوق رد میشه اما در لیست بیمه فقط ۳ میلیون رد میشه.

به دلایلی از جمله بازنشستگی و فوت که زمانش خبر نمیکنه، تمایل دارم از این به بعد حق بیمه رو مطابق حقوق واقعی و کامل رد کنم و دیگه حداقل رد نکنم. اما بیمه میگه نمیشه چون شما بیش از ۱۰سال سابقه دارید ما اجازه نمیدیم بیشتر از میانگین ۱۰سال گذشته حق بیمه واریز کنید و باید همون حداقل حقوق قانون کار یعنی حدود ۳ میلیون تومن رو رد کنید.

سئوال اول: میتونم آگهی تغییرات بزنم همسرم رو بجای خودم کارفرما کنم و خودم از این به بعد کارمند همین شرکتی که قبلا کارفرماش بودم بشم و دستمزدم رو از ۳ میلیون به ۲۰ میلیون ارتقا بدم؟ از این ببعد چون کارمند شدم بیمه نمیتونه گیر بده که نمیشه و میانگین ۱۰سال گذشته حساب میشه و…؟

سئوال دوم: میتونم بعد از چه مدتی میتونم مجددا آگهی تغییرات بزنم و کارفرما بشم و این بار حق بیمه رو حداکثر و واقعی رد کنم؟آیا باید از این به بعد ۱۰ سال کارمند بشم با حداکثر حقوق و بعد کارفرما بشم که وقتی میخوام قرارداد کارفرمایی امضا کنم میانگین ۱۰ سال آخر رو که میگیرن اجازه بدن قرارداد کارفرمایی با حق بیمه حداکثری رد کنم؟

سئوال سوم: اگه شخصی در یک شرکت واقعا ۵۰ میلیون حقوق دریافت کنه و در لیست مالیاتی و دفاتر قانونی و اسناد بانکی و… این رقم درج شده باشه، اگه محدودیت تعیین حقوق طبق میانگین ۱۰ سال رو درنظر نگیریم مثلا کارفرما کمتر از ۱۰سال سابقه داشته باشه، آیا بیمه هم اجازه میده که اون شخص با حقوق ۵۰ میلیون حق بیمه پرداخت کنه یا باوجود واقعی بودن ۵۰ میلیون، پرداخت حق بیمه سقف داره؟

سئوال چهارم: اگه من امروز با ۵۰ میلیون تومان حقوق ماهیانه بازنشسته بشم و طی ۱۰ سال اخیر از همین حقوق حداکثری تبعیت کرده باشم، آیا بیمه ماهیانه ۴۰-۵۰ میلیون حقوق میده یا پرداخت حقوق به یک بازنشسته توسط تامین اجتماعی در زمان بازنشستگی سقف داره و مطابق حق بیمه رد شده حقوق نمیدن؟ سقف پرداخت حقوق توسط تامین اجتماعی به یک بازنشسته که با درآمد خیلی بالا مثلا ۵۰ میلیون بازنشسته شده چقدره؟

  کارشناس بیمه
  04 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ خیر بیمه اون کار را قبول نمیکند جون رابطه مزد بگیری بین همسر و شما برقرار نیست ۰۲ مگر اینکه شخص دیگری به جز همسر خودت را کارفرما کنید تا بتوانی دستمزد بالا ارسال کنید

مصطفی دبیری
11 فروردین 1401

بیمه کار فرمایی بهتر است یا مشاغل ازاد

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1401

  سلام مصطفی عزیز
  بیمه حرف و مشاغل آزاد و کارفرمایی با هم فرقی نمیکند

بی نام
15 فروردین 1401

سلام
وقت بخیر
بیمه کارفرمایی رو باید کجا لیست بیمه رو ثبت و بعد پرداخت کنیم؟ ایا باید با همان لیست حق بیمه کارکنان ارسال شود؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر اول باید به واحد امور فنی بیمه شدگان جهت انعقاد قراداد مراجعه کنید

نیما
19 فروردین 1401

سلام و عرض ادب
بنده 24 سال سابقه بیمه دارم که حدودا 7 سال کارفرما شدم و قرارداد کارفرمایی با سازمان تامین اجتماعی با حداقل حقوق منعقد نمودم.جهت افزایش مستمری بازنشستگی آیا میتوانم شخص دیگری را از داخل شرکت با تغییر آگهی به سازمان تامین اجتماعی به عنوان کارفرمای جدید معرفی نمایم و بعد با افزایش حداکثر حقوق در لیست بیمه موجب افزایش حقوق بازنشستگی برای خود شوم ؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی ندارد

صابر غلامی
20 فروردین 1401

سلام وقت بخیر،بنده از سال۹۷تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در شرکت خصوصی بودم و با پایان سال ۱۴۰۰طبق هرسال شرکت با ما تسویه حساب کامل انجام داد ک بعد از سال دوباره بریم قرارداد ببندیم،اما من مغازه زدم و دیگه با شرکت قرارداد نبستم،خواستم بپرسم چجوری میتونم خودم رو بیمه کارفرمایی کنم؟حتما باید ی کارگر رو زیردستم بیمه کنم تا بتونم؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر شما میتوانید خودت را بیمه اختیاری کنید.

جواد
22 فروردین 1401

سلام خسته نباشین من تازه کارفرما شدم و قبلا جایی دیگه بیمه رد میکردم .الان میتونم همونجای قبلی بیمه رو رد کنم یا نه باید در همینجا که که الان کارفرما شدم باید بیمه رد بشه ؟

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما دیگر نمی توانید از جای قبلی بیمه شوید.

عليرضا
28 فروردین 1401

سلام ، مديرعامل شركتي هستم كه كارمند و كارگر ندارد و با تامين اجتماعي شركت قراردادي ندارد و خودم چندين سال در شركت ديگري بيمه تامين اجتماعي بودم و از زماني كه شركت قبلي تعطيل شد و شركت خودم را تاسيس كردم بيمه خويش فرما پرداخت مي كنم . آيا هزينه حق بيمه خودم را مي توانم بعنوان هزينه در حسابهاي مالياتي شركت لحاظ كنم ؟ و آيا مي توانم آن را به بيمه كارفرما تبديل كنم؟

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، از نظر هزینه های مالیاتی باید از اداره دارایی سوال بپرسید ۰۲ خیر نمیتوانید

صابر
28 فروردین 1401

با سلام
سوالی داشتم از خدمتتون.
بنده تا چند سال قبل به مدت ۲ سال بیمه کارفرمایی رو برای خودم که مدیرعامل شرکت هستم و رئیس هیئت مدیره هر ماه رد میکردم. اما عملا ما کارمندی نداشتیم.
از چند سال قبل که که شرکت تعطیل شد، ما عملا ارسال لیست و پرداخت حق بیمه رو متوقف کردیم. اما امروز بعد از گذشت چند سال متوجه شدیم تامین اجتماعی به دلیل عدم ارسال لیست بیمه برای ما جریمه سنگینی نوشته.
آیا طبق قانون با توجه به اینکه ما بیمه کارفرمایی بودیم، باید همچنان لیست بیمه رو ارسال میکردیم؟

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، احتمالا بازرس بیمه برای شما کارمند ثبت نام کردن و شما به علت تعطیلی و یا اینکه رفتن کارمند ترک کار و تعطیلی کارگاه را به تامین اجتماعی از طریق لیست اعلام نکردید و برای شما بدهی اعلام شده است

محمد خرامانی
11 اردیبهشت 1401

سلام ایامن که کارفرما هستم ویک کارگر دارم شامل کارفرمای کم درامد میشوم شغلم شیشه بریه وکارگر فرزند خودم است

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر شامل شما نمیشود

Mohammad
19 اردیبهشت 1401

سلام من۱۰ساله کارفرما هستم ۳تاکارگر دارم که بیمه آنها را پرداخت میکنم .۲ساله خودم بیمه مشاغل آزاد واریز میکنم قبلاً هم بیمه بودم .حالا همون بیمه مشاغل آزاد رو پرداخت کنم یا بیمه کارفرما
فرقی تو دستمزد یا بازنشستگی داره یا نه
ممنون

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نه اصلا فرقی ندارد.

رحمان
22 اردیبهشت 1401

باسلام بنده قبلا در شرکتی ومشغول بکار بودم وحدود ۱۶ماه بیمه دارم ولی الان اومدم بیرون چندسالی هست مغازه دارم وجوازکسب دارم چه بیمه ای باید بگیرم بیمه کارفرمایی بهتر برای من یا خویش فرما شغلم هم نصب وتعمیر پخش و باند خودرو هست ممنون میشم راهنمایی کنین.

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هیچ فرقی ندارد. بیمه اختیاری شوید.

هاشم
22 اردیبهشت 1401

سلام من کارفرما یه نانوایی هستم با ده سال سابقه کار قبلاً دوتا کارگر داشتم بیمه کرده بودم الان یکیش مونده برای خودم مراجعه کردم بیمه گفت برای خودتون باید آزاد بریزید قانونی وجود نداره که کارفرما خودشو بیمه کنه ممنون میشم پاسخ منو بدید

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، چون کارفرما هستید، باید بیمه اختیاری شوید.

پرواز
24 اردیبهشت 1401

سلام
قرارداد کارفرمایی صنفی در سال جدید چگونه افزایش می یابدباید دوباره با تامین اجتماعی در سال جدید قرارداد بسته شود

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر احتیاج نیست.

سعیدی
25 اردیبهشت 1401

با سلام و خسته نباشید.خواستم بپرسم که در لیست بیمه شخص حقوقی برای کارفرما مزایای مشمول(بن و مسکن) در نظر گرفته میشود یا خیر

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر

   انیتا
   26 اردیبهشت 1401

   سلام بنده مدیر عامل شرکت هستم وقرارداد کارفرمایی امضا کردم ولی جدیدا رئیس هیت مدیره رفته قرار داد من را حذف کرده‌ وخودش امضا کرده‌ وبیمه من را قطع کرده‌ آیا قانونی است

    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، بر اساس گفته های شما خیر اما باید دقیقا شرایط کار بررسی شود. می توانید به اداره کار مراجعه کنید و از یک کارشناس دقیق تر بپرسید.

محمد محسنی پور
30 اردیبهشت 1401

افزایش بیمه کارفرما مانند افزایش بیمه کارگران است

محمد.ه
31 اردیبهشت 1401

سلام و تشکر از شما
بنده از ابتدای سال ۱۴۰۱ به عنوان کارفرمادثبت شدم و سن من ۵۵ سال است و تا کنون ۲۷ سال پرداخت بیمه تامین اجتماعی به عنوان عضو هیات علمی داشته ام الان حقوق من نزدیک به سقف است آیا مشکلی برای بازنشستگی من و دریافت حداکثر حقوق ابجاد نخواهد شد؟

نازنین سادات قریشی
31 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر کارفرما ما سال قبل حقوق روزانه ۱/۳۱۲/۶۱۵ریال بود برای امسال چه عددی باید وارد کنم تا خطا ندهد

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دستمزد های جدید خود را از قسمت امور بازرسی شعبه دریافت کنید چون دستمزدها بستگی به ماهیت کار و نوع شغل دارد

صفا
31 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
حقوق روزانه کارفرما در سال ۱۴۰۱ و لطف می فرمایید

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حقوق چه چیزی را اعلام کنیم؟

نیلوفر
02 خرداد 1401

سلام وقتتون بخیر. شوهر من از سال 97 بیمه مشاغل آزاد پرداخت میکرد اما الان 4 ماهه بیمه کارگری از شرکت های پیمانکاری رد میکنه. اما چون شوهرم خودش تحت عنوان پیمانکاری به صورت متناوب کارگر دارد من میخاستم بیمه اون بشم تحت عنوان کارپرداز.. سیستم خطا میزد چون اونجا بیمه کارگر بود. سوال اولم اینه آیا من میتونم کارپرداز ایشون باشم چون همسرشون هستم؟ سوال دوم اینکه بهتره دوباره بیاد مشاغل آزاد و من برم زیر پوشش اون؟ سوال سومم اینه چجوری به صورت موقت میتونه درخواست ترک کار از اونجا بزنه و کارگرهای خودشو بیمه کنه؟ غیرحضوری توی سیستم میشه؟ سوال چهارم اینه اگه بیمه کارفرما بشه پولش رو خود تامین اجتماعی از مفاصا حساب کم می‌کنه یا خودش باید بپردازه؟
ممنونم از راهنمایی تون

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر لیست بیمه در قالب پیمانکار ارسال میکند بله میتواند بیمه شما هم ارسال کند ولی بعضی از شعبه های تامین اجتماعی اگر متوجه بشوند قبول نمیکنند ولی بعضی ها هم دفت نمیکنند و لیست را تایید میکنند

   نیلوفر
   03 خرداد 1401

   پس اینکه توی سیستم تامین اجتماعی من زده مثلا ماه بهمن 30 روز رد شده به حسابم میاد؟ چون سیسنم خطا میزد اما رد شد و توی سیستم تایید بود.. خیلی ممنونم از راهنمایی شما.. لطف کردین

    کارشناس بیمه
    06 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بله

سوگند رحیمی
03 خرداد 1401

سلام ،اگر خانمی ۱۵سال سابقه داشته و دیگه بیمه پرداخت نکرده ،،،حالا که ۱۰سال از تاریخ آخرین پرداختش گذشته واین خانم به سن ۵۵رسیده ،آیا میتونه درخواست بازنشستگی بده ،یا چون ۱۰ساله پرداخت نکرده نمیتونه؟

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید با ۱۵ سال و ۵۵ سال هم بازنشسته شوید

Mandana
07 خرداد 1401

ببخشید من بیست سال سابقه ی بیمه در شرکت پدرم که بازنشسته هستن دارم و همیشه کارمندهای دیگه هم داشتیم الان ۴ ساله تلمین اجتماعی چون من عضو هیئت مدیره بودم با من قرارداد کارفرمایی امضاء کردن من می تونم با بیست سال سابقه و چهل و پنج سال سن بازنشسته بشم؟

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید