۲۶ مهر ۱۴۰۲

بیمه حوادث راننده؛ همه چیز در مورد پوشش‌ها و شرایط این بیمه خودرو

تصادفات، رویدادهایی هستند که می‌تواند موجب صدمات شدیدی شوند.  حتی صدماتی که اگر از نوع بدنی باشند، ممکن است منجر به از دست دادن جان شوند. این حوادث، علاوه بر مشکلات و استرس‌های مالی استرس و مسائل روحی را نیز به همراه دارد. گاهی اوقات این تصادفات در حین رانندگی از راننده سر زده و مشکل‌ساز می‌شود. به دنبال آن برخی از خسارات ایجاد می‌شوند که برای آن‌ها بیمه شخص ثالث و بدنه برای جبران خسارت درنظر گرفته شده‌است. خسارات مالی و جانی افراد آسیب دیده (شخص ثالث) را بیمه شخص ثالث پرداخت می‌کند. هزینه تعمیر خودروی فرد مقصر را بیمه بدنه جبران می‌کند. حال خسارتی که به راننده مقصر وارد می‌شود را چه کسی پرداخت می‌کند؟ بیمه حوادث راننده، بیمه‌ای است که برای جبران خسارات جانی راننده مقصر ایجاد شده است. برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

بیمه حوادث راننده چیست؟

تکلیف خسارتی که جان راننده‌ مقصر را حین تصادفات رانندگی، تهدید می‌کند چه می‌شود؟ در کنار بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای برای پرداخت خسارت جانی راننده، درنظر گرفته‌ شده‌است. این بیمه،  با نام بیمه حوادث راننده مقصر به محبوبیت رسیده‌است و تفاوت‌هایی با بیمه راننده دارد.

بیمه راننده علاوه بر این موضوع شامل بیمه‌های درمانی هم می‌شود. این بیمه مثل بیمه شخص ثالث، اجباری بوده و همه رانندگان باید آن را خریداری کنند. البته بهتر است که راهنمای بیمه شخص ثالث را هم مطالعه کنید. بیمه حوادث ماشین و راننده یکی از بیمه‌هایی است که باید به خوبی از آن آگاهی داشته باشید تا در مواقع لزوم به مشکل نخورید.

بیمه حوادث راننده اختیاری است یا اجباری؟

آیا بیمه حوادث بیمه راننده اجباری است؟ در پاسخ باید بگوییم که بله! بیمه شخص ثالث برای همه ماشین‌ها اجباری است و بیمه حوادث سرنشین هم یکی از پوشش‌های این بیمه‌نامه است. یعنی عملا با خرید بیمه شخص ثالث به‌نوعی بیمه حوادث سرنشین هم تهیه می‌کنید.

بیمه حوادث راننده خسارات جانی راننده مقصر را جبران می‌کند.

بیمه حوادث راننده خسارات جانی راننده مقصر را جبران می‌کند.

بیمه حوادث سرنشین به راننده مقصر پرداخت می‌شود یا سرنشین‌های خودرو؟

احتمالا شنیدن عبارت سرنشین برای خیلی‌ها گمراه‌کننده است. درست است که علاوه بر راننده دیگر مسافران و همراهان او هم در خودرو سرنشین محسوب می‌شوند. اما پوشش بیمه حوادث سرنشین می‌تواند فقط برای جبران خسارت‌های راننده استفاده شود. یعنی بیمه حوادث سرنشین فقط به راننده مقصر پرداخت می‌شود. همان‌طور که می‌دانید جبران هزینه‌های دیگر سرنشینان یکی از تعهدات اصلی بیمه‌نامه ثالث است.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث پوشش جانی و مالی شخص ثالث خسارات حوادث رانندگی را  تا سقف تعهد خود پرداخت می‌کند.

مطلب پیشنهادی : سقف تعهدات بیمه شخص ثالث

پوشش‌های جانی بیمه شخص ثالث شامل موارد زیر است:

 1. فوت
 2. دیه
 3. هزینه پزشکی ناشی از حوادث رانندگی

لازم به ذکر است که بیمه شخص ثالث، فقط خسارات جانی و مانی شخص ثالث را پرداخت می‌کند. اما بیمه حوادث راننده که خسارات جانی راننده مقصر را پرداخت می‌کند، زیرمجموعه‌ای از بیمه شخص ثالث به حساب می‌آید.

خرید بیمه شخص ثالث

از چه تاریخی به راننده مقصر حادثه دیه تعلق می‌گیرد؟

طبق قانون مندرج در بیمه شخص ثالث، از اردیبهشت سال ۱۳۹۵، این بیمه دست‌خوش تغییراتی شد. از جمله این تغییرات، خسارات جانی که راننده‌ی مقصر را نیز درگیر می‌کند، تحت پوشش بیمه حوادث راننده‌ که زیر مجموعه بیمه شخص ثالث است، قرار گرفت. شرایط استفاده از بیمه شخص ثالث برای راننده به شرح زیر است:

 • براساس قوانین خسارت رانندگان مقصر از محل بیمه حوادث سرنشین پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که غرامت در صورتی پرداخت می‌شود که جز استثنائات نباشد، همچنین راننده دارای گواهینامه مجاز باشد و راننده مقصر حادثه فوت کند و یا دچار نقص عضو کلی و یا جزئی شود.

تعهد حوادث راننده چیست؟ این سوال از پرتکرارترین سوالات رانندگان است. در همین راستا باید بدانید که پوشش حوادث راننده در واقع با دریافت حق بیمه اضافی به تعهدات بیمه شخص ثالث به رانندگان تعلق می‌گیرد و تا سقف دیه کامل در ماه غیر حرام زیان‌های بدنی ناشی از حوادث راننده را جبران می‌کند.

بدون شک پوشش حوادث راننده با تعهدات مالی و جانی تفاوت‌هایی دارد. اولین ویژگی پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث این است که سقف تعهداتی برابر با نرخ دیه در ماه های غیر حرام است. از طرف دیگر پوشش حوادث راننده به صورت سالانه و در ازای عدم استفاده از آن مشمول تخفیف مطابق آیین نامه است. یعنی به ازای هر سال برابر ۵ درصد تخفیف به این پوشش تعلق می‌گیرد.

اگر سوال تعهد راننده در بیمه شخص ثالث چیست؟ در ذهن شما هم شکل گرفته است، باید بدانید که تعهدات راننده در بیمه شخص ثالث همان تعهدات بیمه شخص ثالث است. بیمه شخص ثالث و حوادث راننده از بیمه‌های مهم و اجباری است که تمام رانندگان باید نسبت به تهیه و خرید آن اقدام کنند.

بیمه حوادث راننده چه پوشش‌هایی دارد؟

همان‌طور که گفته‌شد، این بیمه خسارات جانی راننده مقصر را پرداخت می‌کند و با بیمه حوادث خودرو تفاوت دارد. اگر برای شما هم سوال است که پوشش حوادث راننده چیست؟ یا حوادث راننده در بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی است؟ با همراه باشید. پوشش‌های بیمه حوادث راننده عبارتند از:

 1. غرامت فوت
 2. غرامت قطع یا نقص عضو دائم
 3. هزینه‌های پزشکی و درمانی
 4. دیه جراحت

دیه‌ای که برای راننده مقصر درنظر گرفته‌اند، برابر با نرخ دیه در ماه‌های غیر حرام است. نرخ دیه اعلامی قوه قضاییه در سال ۱۴۰۲، برابر با ۹۰۰ میلیون تومان است. در صورتی که طبق قوانین بیمه مرکزی در ماه‌های حرام، میزان غرامت جانی یا دیه معادل یک میلیارد و دویست میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود. راننده مقصر باید در زمان تصادف،  گواهی‌نامه و بیمه‌نامه معتبر داشته باشد؛ در غیر این صورت نمی‌تواند از بیمه حوادث راننده استفاده نماید.

شرایط دریافت خسارت در بیمه حوادث راننده

دریافت خسارت در بیمه حوادث و میزان دیه حوادث راننده به شرایط خاصی بستگی دارد. در زیر به برخی از شرایطی که برای دریافت این بیمه نیاز است اشاره می‌کنیم:

 •  راننده‌ی مقصر باید بیمه شخص ثالث داشته باشد تا بتواند از بیمه راننده مقصر استفاده کند.
 • راننده‌ی مقصر باید گواهی‌نامه معتبر و مرتبط با وسیله نقلیه‌اش داشته باشد.
 • مبلغ دیه راننده مقصر بر مبنای دیه‌ در ماه غیر حرام محاسبه می‌شود.
بیمه حوادث راننده از پوشش های بیمه شخص ثالث است.

بیمه حوادث راننده اجباری است

مدارک مورد نیاز برای دریافت بیمه حوادث راننده

برای دریافت بیمه حوادث راننده مدارکی نیاز است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث مقصر
 • اصل و کپی گواهینامه رانندگی مقصر
 • کپی و اصل کارت شناسایی و کارت خودروی ماشین مقصر

 

 • کپی (یا کپی برابر اصل) کروکی پلیس راهور یا نظریه کارشناسی رسمی دادگستری
 • تصویر (یا کپی برابر اصل) گزارش مقامات انتظامی
 • تصویر (یا کپی برابر اصل) اوراق بازجویی

راهنمای کامل کروکی تصادف را بخوانید!

اگر نقص عضو داشته باشید، درکنار مدارک فوق می‌بایست مدارک زیر را نیز به همراه داشته باشید:

 •  اصل و کپی صورت حساب‌های مراکز درمانی
 • اصل و کپی نظریه پزشکی قانونی یا پزشک معتمد بیمه‌گر

در صورتی که راننده فوت شود وجود مدارک زیر به همراه اسناد مذکور، الزامی‌ است:

 • کپی برابر اصل برگه معاینه جسد
 • کپی برابر اصل جواز دفن
 • تصویر برابر اصل گواهی فوت

 

 • گواهی انحصار وراثت نامحدود
 • کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه راننده فوت شده
 • کپی شناسنامه اولیای دم

نکاتی در خصوص بیمه حوادث راننده مقصر

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، راننده‌ی مقصر برای دریافت خسارت جانی به بیمه شخص ثالث احتیاج دارد. بیمه شخص ثالث نیز اجباری و ضروری برای تمامی وسایل نقلیه است. پس نیازی به بیمه‌ی دیگری برای جبران خسارت‌های مالی نیست.

خطایی که به وفور در خصوص بیمه حوادث راننده رخ می‌دهد این است که افراد تصور می‌کنند بیمه حوادث راننده، جزو بیمه حوادث انفرادی است. در صورتی که چنین نیست و بیمه حوادث انفرادی، خود یک بیمه جداگانه است که پوشش‌های کاملی دارد و افراد را در مقابل حوادث، بیمه می‌کند.

پس بهتر است اگر تا به حال بیمه حوادث راننده‌ی مقصر را خریداری نکرده‌اید هرچه سریع‌تر نسبت به خرید آن اقدام نمایید. حادثه خبر نمی‌کند و همیشه شما آن فردی نیستید که زیان می‌بینید! ممکن است به هر دلیلی شما راننده‌ی مقصر شناخته شوید و جان خود را به خطر بیندازید! پس اگر تا کنون این بیمه را خریداری نکرده‌اید پیشاپیش جان خود را در برابر خسارت‌های احتمالی بیمه کنید. همیشه که بیمه نباید برای مال باشد، تا وقتی جان سالم نباشد، مالی نیز در کار نخواهد بود.

تمامی شرکت های بیمه پوشش حوادث راننده را دارند و بر اساس نرخ دیه خسارت را پرداخت خواهند کرد؛ اما اگر به دنبال بهترین بیمه خودرو هستید، شرکتی را انتخاب کنید که کیفیت پاسخگویی بهتری داشته باشد.

خرید بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام

براساس پوشش‌هایی که بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد، می‌توان آن را از بهترین و کارآمدترین بیمه‌های خودرو برشمرد. شما می‌توانید درخواست خرید بیمه شخص ثالث و بیمه حوادث راننده مقصر را به بیمه دات کام اعلام نمایید. برای این کار می‌توانید صفحه‌ی استعلام بیمه شخص ثالث را باز کرده و در آن اطلاعات خواسته شده را درج کنید، پس از تکمیل اطلاعات و سفارش، این بیمه را بدون دردسر و بدون مراجعه حضوری در آدرس مقصد انتخابی خود دریافت نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث
۱۲ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت از ۱۳ آذر ۱۴۰۲

طرح بخشیده شدن جرایم بیمه شخص ثالث ماشین در سال چند بار و چگونه اجرا می‌شود؟ چه کسانی مشمول این طرح می‌شوند؟ برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بخشودگی جرایم این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

اقدامات مهم بعد از تصادف
۰۴ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
کیوان
۲۵ آبان ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم و راننده مقصر هستم آیا به غیر از دیه بیمه ایران طبق قانون موظف به پرداخت هزینه های درمانی مانند ام آر آی سیتی اسکن عکس فیزیوتراپی و … را پرداخت میکند یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام. در صورتی که در بیمه نامه شما درج شده باشد بله.

person
باوان
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام با تشکر از سایت خوبتون من یه تصادف کردم بعد از چند بار اعتراض نتیجه ۵۰_۵۰شد من خسارت جانی زیادی دیدم ولی طرفم زیاد چیزیش نشد آیا دیه منو نصف میدن یا نصفشو از بیمه ی خودم نصفشو از بیمه طرف میدن?

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  طرف مقابل ۵۰ درصد خسارت شما را پرداخت می کند. در صورتی که پوشش حوادث راننده را داشته باشید ۵۰ درصد دیگر خسارت جانی به شما پرداخت می شود.

   person
   باوان
   ۰۹ آذر ۱۴۰۲

   خیلی ممنون برای راهنمایی های مفیدتون
   فقط یک سوال اون پنجاه درصدی که طرف
   باید پرداخت کند از بیمه شخص ثالثش استفاده میکندیا
   باید از جیب خودش پرداخت کند???

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۱ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    یا از بیمه استفاده می کنند یا خودشان پرداخت می کنند.

person
محمد
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
چند ماه پیش بنده تصادف کردم طبق کروکی ۵۰ ۵۰ شدیم هردو راننده آیا خسارت جانی یا همون دیه فقط نصفش پرداخت میشه؟
من میتونم از بیمه حوادث رانندگی استفاده بکنم که دیه کامل خسارت جانی رو بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در تصادف ۵۰ ۵۰ هر یک از طرفین حادثه باید ۵۰ در صد خسارت طرف مقابل را پرداخت نمایند. بله می توانید از بیمه حوادث راننده استفاده نمایید.

   person
   بیگی
   ۰۹ آبان ۱۴۰۲

   سلام من راننده هستم تپسی کارمیکنم دوماه پیش دوتامسافر موردضرب وشتم قرارگرفتم ماشین پیداشده مدارک هم هست دیه میشه گرفت لگنم ودوتاازمهره هاشکسته

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۰ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    موضوع را باید از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید.

person
M
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام من مرداد ماه تصادف کردم پزشک قانونی چهار استراحت در نظر گرفته است آیا من بعد مراجعه بعدی به پزشک قانونی اقدام و درخواست به دریافت دیه کنم??ضمنا هنوز پرونده در دادگاه به اتمام نرسیده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز باید بعد از زمان تعیین شده مجددن به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

person
محمد
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام من چند ماه پیش تصادف شاخ به شاخ کردم پلیس راه منو مقصر اعلام کرده خودم هم آسیب جدی دیدم هم پام شکست هم دماغم آیا شامل دیه میباشم ضمنا گواهینامه و بیمه و همه چیز دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در صورتی که پوشش حوادث راننده داشته باشید دیه به شما تعلق می گیرد.

person
مریم
۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام پدرمن راننده آژانس هست جلوی در آژانس خوردن زمین و لگنشون شکست.شرکت بیمه بهشون گفته اگر استشهادیه بیارید که در حین کار بوده بیمه بهشون تعلق میگیره. آیا صحت داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله درست است.

  person
  ..
  ۲۵ مهر ۱۴۰۲

  عرض ادب!
  ایا خسارت برای راننده به صورت نصف پرداخت‌ میشود؟!

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۵ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خسارت جانی راننده مقصر برابر با ۶۰۰ میلیون تومان است.

person
Reza
۱۲ مهر ۱۴۰۲

سلام غرامت راننده چند درصد از سقف بیمه نامه رو شامل میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بر اساس مبلغ پوشش حوادث راننده محاسبه می شود.

  person
  علی
  ۲۸ مهر ۱۴۰۲

  سقف ۶۰۰میلیون

person
علی
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید.نرخ دیه حوادث راننده با نرخ دیه عادی مثل همن ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نرخ دیه حوادث راننده برابر با نرخ دیه در ماه های غیرحرام است. این مبلغ در سال ۱۴۰۲ برابر با ۹۰۰ میلیون تومان است.

person
علیرضا
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من با ماشین چپ کردم و برای خسارت جانی اقدام کردم تقریبا ۲۰۰ تا بخیه خورد دستم من برج ۱۰ سال ۱۴۰۱ اقدام کردم و بیمه امسال در تاریخ ۱۰/۶/۱۴۰۲ برام دیه رو واریز کرده و به ۱۴۰۱ حساب شده میگن که مبلغ دیه خسارت جانی به روز حساب نمیشه و طبق تاریخی که برای بیمه ثالث اقدام کردیم حساب میشه ایا همچین چیزی صحت داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز. بر اساس قوانین شرکت بیمه دیه را پرداخت کرده اند. نرخ روز زمان حادثه مورد محاسبه قرار گرفته است.

person
بهرام
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام من حین تعمیر خودروی خودم جک زیر ماشین در رفت وماشین روی دستم افتاد و انگشتای دستم شکست میخاستم بدونم میشه از بیمه خودروی خودم استفاده کنم وآیا شامل پرداخت دیه میشود؟بیمه حوادث راننده وشخص ثالث هم دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. به دفتر بیمه خود مراجعه نمایید تا شرایط مورد بررسی قرار بگیرد.

person
Reza
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام من تو جاده چپ کردم،راننده بودم و دو تا سرنشین داشتم هر سه تامون اسیب جدی دیدیم‌.خودم میتونم از بیمه چیزی بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر بیمه حوادث راننده را خریداری کرده باشید می توانید خسارت جانی خود را دریافت نمایید.

person
محمد
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام من موقع باز کردن کاپوت ماشین افتادم و دنده هام شکسته آیا میتونم از بیمه حوادث راننده استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بیمه حوادث راننده برای تصادفات است.

person
حسین
۱۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام تو اتوبان از ی وانت مزدا وسیله افتاد خورد ب ماشینم میتونم از بیمه ش استفاده کنه و هزینه مالی منو بده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به وسیله افسر راهنمایی و رانندگی و بیمه تایید شود این موضوع.

person
یاس
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین دامادم چند ماه پیش تصادف کرد با یه خاوری پنج نفر از سرنشینان فوت کردن و با دامادم شش نفر میشن و راننده خاوری فقط خسارت به پاش خورده که الان بیمه تمام دیه پنج نفر و دیه پاه راننده خاور رو پرداخت کرده ولی از دامادم رو پرداخت نکرده میگه شما به بیمه بدهکار هستین و به شما تعلق نمیگیره در ضمن مقصر دامادم بوده و تو گزارش پلیس نوشته مسافر کش بوده و ماشین هم بیمه شخصی بوده الان راهی داره ما حوادث راننده مقصر رو بگیریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر بیمه حوادث راننده داشته باشید می توانید خسارت جانی راننده را دریافت کنید.

   person
   یاس
   ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

   سلام توی بیمه نوشته حوادث راننده بیمه میگه که تعلق نمیگیره چون بیشتر از تعهدش پرداخت کرده طبق چه ماده یا قانونی باید بهش بگیم ک واریز ش کنه

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. شکایت کنید.

     person
     یاس
     ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

     سلام اینجا گفتین شکایت کنم باز پایین‌تر گفتین تعلق نمیگیره حالا نمیدونم شما طرف بیمه هستین یا مظلوم

     person
     نویسنده بیمه
     ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

     صرفا قوانین بیمه را در ازین زمینه به شما یادواوری می کنیم

   person
   یاس
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

   سلام بیمه میگه تعلق نمیگیره بیمه حوادث راننده هم داره طبق چه ماده و قانونی تعلق میگیره میشه راهنمایی بفرمایین

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

    قوانین شرکت های بیمه در موارد این چنینی با هم متفاوت است. اگر بیمه شما اعلام کرده خسارتی به شما تعلق نمی گیرد پس صحیح است.

person
مهرداد
۰۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام ماشین من پژو ۲۰۶ هست جوش آورده و لوله رادیاتور بخاری از داخل باز شده و باعث سوختگی شدید پام شده.
آیا بیمه حوادث راننده شامل من میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به بیمه خود مراجعه کنید.

  person
  یاس
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

  بیمه ایران هست قوانین مگر برای تمامی بیمه ها یکسان نیس پس بیمه مرکزی برای چه روزی هست

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

   قوانین در شرکت های بیمه با هم متفاوت است. بیمه مرکزی مسئول رسیدگی به خسارات است.

person
ابوالفضل منیری
۲۸ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر حداکثر تعداد دیه در حوادث برای فرد آسیب دیده مثلا قطع نخاع و غیره چه تعداد هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. دیه براساس قانون در سال ۱۴۰۲ برای ماه‌های حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان و درماه‌های غیرحرام برابر با ۹۰۰ میلیون تومان است.

person
علی
۱۱ تیر ۱۴۰۲

با سلام خدا قوت می خواستم ببینم اگه ماشین برای کسی دیگه باشه و راننده به غیر از اقوام درجه یک باشه تصادف کنن بیمه خسارات وارده را پرداخت میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. اگر گواهینامه داشته باشید بله

person
عبدالمالک رحیمی زاده
۲۱ خرداد ۱۴۰۲

بنده از بیمه حوادث راننده استفاده کردم ولی درصدی که پزشک قانونی تعیین کرده بود برام قبول نکردند ودکتر بیمه ایران دیه ام رو کم کرد فقط مبلغ کمی بهم دادند نتونستم خودم معالجه کنم میخوام اعتراض کنم آیا میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله بیمه مرکزی اعتراض کنید.

  person
  رضا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۲

  سلام لازم به ذکر است من مالک خودرو نیستم و کارگر راننده هستم آیا باز هم فرقی نمی‌کند. ممنون

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

   سلام. خیر

person
رضا
۱۸ خرداد ۱۴۰۲

سلام من بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم حدود چند روز پیش در محل کار روز مزد، از عقب نیسان هنگام بارگیری افتادم و مچ دستم شکست. اورژانس ۱۱۵ منو به بیمارستان برد .۲ تا عمل کردم هنگام بستری در بیمارستان.آیا دیه حوادث و از کار افتادگی به من تعلق میگیره. ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

  سلام رضای عزیز. خیر تعلق نمیگیرد.

person
فرشاد مرادی
۱۴ خرداد ۱۴۰۲

سلام من راننده مقصر هستم و یک سال استراحت پزشکی دارم و میگن استراحت پزشکی مبلغ بهش تعلیق نمیگیره و دیه راننده مقصر بر استس نرخ روز نیست

person
احمدی
۱۲ خرداد ۱۴۰۲

سلام رای اصراری دیوان عالی کشور را سرچ کنید به تمام رانندگان مقصر دیه به نرخ روز تعلق میگیرد
همچنین به رانندگان سالهای ۹۰ تا ۹۵
طبق رای وحدت رویه ۷۸۱

person
کاظم
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر . بنده در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ راننده مقصر بودم (چپ کردن موتورسیکلت) گوش چپم کر شد و جمجمه هم شکست . با توجه به اینکه همی اینها در پزشکی قانونی بررسی شد و تایید هم شد به زور پس از دو سال بیمه فقط دیه نقص عضو (۵۰ درصد) را به تاریخ همان سال۱۳۹۵ پرداخت کرد . و میزان ۱۲ درصد دیه ای که خود پزشک معتمدبیمه برای شکستگی جمجمه و … تعیین کرد را پرداخت نکرد. و می گویند به راننده مقصر فقط نقص عضو تعلق میگیره . آیا من بابت سایر خسارات (که ۴ مورد فقط تو پزشکی قانونی مشخص کرده ) از بیمه طلبکار نیستم . و ایا به کجا بایستی مراجعه کنم .؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید پزشک معتمد دادگاه در پزشکی قانونی میزان خسارت را تایید کند. سپس با رای دادگاه میزان خسارت را محاسبه می‌کنند.

person
sydh42455@gmail.com
۰۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام میخواستم در مورد یک نقطه حادثه خیز در مشهد بلوار مطهری شمالی روبروی میلان ۳۷ که تصادفات زیادی دارد اطلاع رسانی کنم.که شرکت بیمه با بستن این بریدگی جلوی ضرر بیشتر و برای خودش ومردم و بگیره ممنونم اگه رسیدگی بشه.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست.

person
مسعود نیکوصفت
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. آیا بیمه حوادث راننده اجباری است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام این نوع تحت پوشش بیمه ثالث است.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله؛ بیمه راننده علاوه بر این موضوع شامل بیمه‌های درمانی هم می‌شود. این بیمه مثل بیمه شخص ثالث، اجباری بوده و همه رانندگان باید آن را خریداری کنند.

person
ساسان امری
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. بیمه حوادث انفرادی راننده چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  بیمه حوادث انفرادی در کل دارای سه پوشش اصلی و سه پوشش فرعی است. پوشش‌های اصلی شامل فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی دائم است.

person
یاشار
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. پوشش حوادث راننده چیست؟ آیا پوشش هاش انقدر خوب است که ارزش خرید داشته باشند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. بیمه شخص ثالث پوشش جانی و مالی شخص ثالث خسارات حوادث رانندگی را تا سقف تعهد خود پرداخت می‌کند که شامل فوت، دیه و هزینه پزشکی ناشی از حوادث رانندگی می‌شود. بله تهیه پوشش حوادث راننده برای جبران خسارات مالی و جانی در شرایط اقتصادی کنونی کاملا به صرفه است.

person
ارزو
۲۹ دی ۱۴۰۱

با سلام. راننده ای در سال ۹۹ بر اثر تصادف رانندگی که مقصر بوده فوت نموده. سقف تعهدات بیمه راننده وی در ان زمان ۳۳۰ تومن بود. رای دادگاه مبنی بر پرداخت دیه در سال ۱۴۰۱ قطعی شده است. بیمه مربوطه میبایست چه مبلغی را پرداخت کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۱

  سلام آرزوی عزیز
  بیمه گزار برای بررسی میزان خسارت مربوطه با واحد خسارت شرکت بیمه می تواند ارتباط بگیرد.

person
مهدی
۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام اگر راننده کس دیگری باشد تکلیف چیست؟
و اینکه می شود تعداد راننده ها را بیشتر اعلام کرد چون ممکن است راننده متفاوت باشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  سلام بیمه می دهد. مورد دوم را باید از شرکت بیمه بپرسید.

person
دانیال
۲۴ دی ۱۴۰۱

سلام قانون آیین نامه جدید بیمه حوادث راننده چیست؟ قانون جدید بیمه راننده مقصر تغییر کرده شرایطش چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام بیمه حوادث همانند بیمه اصلی است و قانونی جدیدا نیامده است.

person
سیما
۲۰ دی ۱۴۰۱

سلام. راننده مقصر چند درصد دیه را باید پرداخت کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱

  سلام مبلغ دیه را بیمه میدهد.

person
فرین
۲۰ دی ۱۴۰۱

سلام. ایا بیمه شخص ثالث به راننده تعلق میگیرد؟ قانون جدید بیمه شخص ثالث برای راننده مقصر چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱

  سلام بله تعلق میگیرد. همانند بقیه است.

person
لادن
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام. بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده چه شرایطی دارند؟ میشه به طور خلاصه راهنمایی کنین؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام لادن عزیز
  سلام. توضیحات بیمه حوادث راننده برای شخص ثالث و بیمه شخص ثالث را در چند مقاله با همین عناوین ارائه داده ایم. علاوه بر این می توانین با کارشناسان ما در بیمه دات کام تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

person
شروین
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام. آیا بیمه شخص ثالث شامل راننده مقصر میشود؟ اگر آره بعد شرایط پرداختش چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام شروین عزیز
  سلام. بیمه شخص ثالث در موارد خاصی که در این مقاله و مقاله بیمه شخص ثالث رانندگان توضیح داده شد به رانندگان هم تعلق می‌گیرد. لطفا برای اطلاعات بیشتر مقالات مربوطه را مطالعه بفرمایید.

person
جلال
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام. بیمه شخص ثالث به راننده تعلق میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام جلال عزیز
  بله. این بیمه تحت شرایطی که در این مقاله توضیح دادیم به راننده تعلق می گیرد.

person
سیما
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام. حوادث راننده در بیمه نامه شامل چه پوشش هایی است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام سیمای عزیز
  پوشش های حوادث راننده به طور کامل در این مقاله توضیح داده شده است.

person
samaneh
۱۹ دی ۱۴۰۱

نرخ حق بیمه حوادث راننده چقدره؟ تخفیف حوادث راننده چیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام سمانه عزیز
  نرخ حق بیمه حوادث راننده را در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم. تخفیف حوادث برای راننده هم شامل درصدهای متفاوتی در هر تصادف است که برای آشنایی بیشتر با این موضوع مقاله تخفیف بیمه شخص ثالث بیمه دات کام را مطالعه بفرمایید.

person
علی یوسفیان
۱۳ آذر ۱۴۰۱

دیه حوادث راننده بعد از دوسال به من پرداخت شد آیا خسارت تاخیر در پرداخت شامل میشه؟ایا باید به نرخ سال پرداخت ،پرداخت شود یا سال وقوع؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام دیه بر اساس روز پرداخت محاسبه می شود.

person
علی اصغر
۰۷ آذر ۱۴۰۱

با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید اگر بی احتیاطی راننده باعث شود راننده دچار جراحات و آسیب بدنی شود .از چه طریقی باید برای دریافت خسارت جانی باید اقدام کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام باید به مرکز دریافت خسارت شرکت بیمه خود مراجعه کند.

person
محمدرضا دهاقین
۲۳ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
پدر من سال ۱۴۰۰با پیکان وانت چپ می‌کنه
و آسیب شدید میبینه راننده مقصر شناخته میش
پزشکی قانونی۴۰%دیه کامل و یک دیه کامل برای نقص عضو تعیین می‌کنه
شرکت بیمه ایران الان میخواد مبلغو پرداخت کنه میگ سقف بیمه نامه ۳۳۰ملیون آیا درست یا بروز محاسبه میش

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام سقف چه چیزی ۳۳۰ تومان است؟ ماه حرام ۸۰۰ و غیر حرام ۶۰۰ تومان است.

   person
   محمدرضا دهاقین
   ۰۱ آذر ۱۴۰۱

   سلام سقف تعهدات راننده زده ۳۳۰ملیون
   و میگن دیه همون ۳۳۰با این ک ۴۰درصد از یک دیه کامل و یک دیه کامل برای نقص عضو بهشون تعلق میگیره

person
علیرضا
۲۰ آبان ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من باماشین دوستم تصادف کردم یعنی چپ کردم.پنج نفر هم سرنشین داشتم.خودم آسیب دیدم میخواستم بدونم بیمه تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام بله

person
عباس
۰۸ آبان ۱۴۰۱

من تصادف کردم فرار کردم الان من ماشین خودمو درست کردم و طرف مقابل شکایت کرد هم افت قیمت داشت هم خسارت ایا بیمه تعلق میگیرع؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام خیر

person
علی
۲۲ مهر ۱۴۰۱

سلام
اگه تصادف بدون سرنشین باشه بیمه تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام متوجه منظورتان نمی شویم. بیمه خسارات مالی به خودروی زیان دیده را هم جبران می کند.

   person
   میکاییل
   ۰۳ آبان ۱۴۰۱

   سلام آیا هزینه بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده فرق داره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۴ آبان ۱۴۰۱

    سلام خیر

     person
     میکاییل
     ۱۶ آبان ۱۴۰۱

     اونوقت میزان دیه حوادث راننده چطور؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۷ آبان ۱۴۰۱

     سلام تفاوتی ندارد.

person
مجتبی کبیری
۱۶ مهر ۱۴۰۱

بیمه حوادث راننده خسارتی برای سرنشین تو تصدف هم پرداخت میکنه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله

person
آرتین سنندجی
۰۸ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
من با ماشین خودم تصادف کردم و چهار مهره از ستون فُقراتم آسیب دیده و باید پلاتین جایگذاری کنم
اومدم بیمارستان و خلاصه نوبت عمل برای سه ماه بود اما من ، تو بخش خصوصی عمل کردم مشکلم رفع شد یه هفته از عملم گذشته
الان میخوام از بیمه راننده استفاده کنم خواستم ببینم چون تو بخش خصوصی عمل کردم بیمه تعلق میگیره؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید با خود واحد خسارت شرکت تماس بگیرید و البته حتما نیاز است که تمامی مدارک را داشته باشید.

person
hadi
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام، اگر کمتر از یک سال از صدور گواهینامه گذشته باشه و در جاده بیرون شهر تصادف کنی بیمه تعلق میگیرد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام فکر نکنیم اگر هم بدهد احتمال اینکه پس بگیرد، زیاد خواهد بود.

person
دانشجو
۲۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام شرایط استفاده از بیمه شخص ثالث برای راننده چیه؟ در همه تصادفات می توان استفاده کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله یکسان است.

person
حسینی
۲۹ مرداد ۱۴۰۱

با سلام و احترام،
بنده در حال رانندگی در اتوبان زنجان بودم که لنت ترمز کامیون جلویی با شدت زیاد به شیشه جلو برخورد کرده و به پیشانی بنده برخورد کرد،چون این اتفاق در شب رخ داد و بنده کاملا شوکه شده بودم شماره کامیون را نتوانستم بردارم و نهایت سعیم این شد که ماشین از کنترلم خارج نشه و خدارا شکر تونستم خونوادمو نجات بدم،کامیون هم متوجه قضیه نشد و توقف نکرد.بنده برگه حادثه ممهور توسط کلانتری و برگه اورژانس را دارم چطور می توانم برای طلب دیه و طول درمان با توجه به شکستگی جمجمجه ام اقدام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام باید از یک وکیل بپرسد تا شکایت کنید.

person
نگین امتی
۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام بیمه حوادث با بیمه شخص ثالث فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله

person
کاظمی
۱۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام مگه بیمه شخص ثالث به راننده تعلق میگیرد؟ چرا من سال ۹۵ تصادف کردم بهم ندادن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام حدود سه سال است که اضافه شده است.

person
سجاد
۰۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب
بیمه حوادث راننده که هزینه های درمانی رو تامین نمیکنه، فقط پوشش فوت و نقص عضو در این بیمه قرار داره. هزینه های درمانی با بیمه حوادث انفرادی برای راننده مقصر قابل جبران هست.
سپاس

person
سیلمان
۱۴ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر، تعهد راننده در بیمه شخص ثالث چیست؟ کمتر از حالت معمولی است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، همانند خود اشخاص ثالث است.

  person
  یاسریان
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام منظور از تعهد راننده در بیمه شخص ثالث همان جبران خسارت از خود بیمه شخص ثالث است.

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

   سلام بله

person
rasool khaan
۲۲ خرداد ۱۴۰۱

shakhse salese bime day khube ya asmari?

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام هر دو بیمه خوب هستند.

person
قاسم حسن احمدیه
۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام باتشکر از شما بابت سایت بی نظیرتون
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمائی بفرمائید
شوهر خواهر بنده راننده تریلی حامل خودرو بوده .. سال گذشته در جاده کاشان با گاردریل ها برخورد میکنه ولی خودش آسیبی نمیبینه.طبق گزارش پزشکی قانونی متاسفانه روز بعد در اثر حمله قلبی ناشی از نارسایی قلبی فوت میکنه.بعد از یک سال هنوز خبری از پرداخت دیه نشده.و اصلاً آیا شامل پرداخت دیه میشه یا خیر؟
الان اعتراض زدیم مسئول کمیسیون پزشکی گفتن که باید قاضی در رای تجدیدنظر خود عبارت”سهم استرس” رو قید کنه تا بتونیم یه درصدی براتون لحاظ کنیم…
ممنون میشم اگه یه راهنمائی بفرمائید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید این مورد را از وکیل بپرسید.

person
جواد
۱۷ خرداد ۱۴۰۱

باسلام وخسته نباشید. من راننده کامیونت مرغی . یعنی حمل مرغ زنده هستم و موقع بار زدن از پشت ماشین افتادم و پام شکسته و باید سه هفته تو خونه بمونم و بدون حقوق میشم . آیا امکانش هست از بیمه ماشینی که روش کار می‌کردم بتونم خسارت یا دیه یا حقوق بگیرم یانه سپاسگزارم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خسارت بیمه شخص ثالث برای زمان تصادف است.

person
mmd
۰۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام
من راننده ماشین سنگین هستم، ۷ماه پیش هنگام پیاده شدن از ماشین روی باسکول پام لیز خورد و کمرم به تیراهن لبه باسکول اصابت کرد و دمچه ام شکست و کمرم آسیب دید و آمبولانس ۱۱۵منو برد درمانگاه و عکس گرفتم و،،،، ولی دنبال بیمه نرفتم فکر کردم خوب میشه، الان خیلی درد دارم نمیتونم رانندگی کنم، آیا الان میتونم پیگیری کنم و درخواست خسارت از بیمه کنم، ماشین بیمه حوادث و شخص ثالث داشت و دارد، خودم نیز گواهی نامه معتبر دارم و بیمه برای خودم پرداخت میکنم، با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز باید با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

  person
  حدیث
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

  اگر تو طی کردن مراحل قانونی شما تاخیر داشتین و از سال گذشته شرکت بیمه طبق دیه همون سالی که تصادف اتفاق افتاده پرداخت میکنه .اما اگه تاخیر توسط شرکت بیمه بوده و شما اسناد رو به موقع تحویل دادید شرکت باید به نرخ دیه روز محاسبه و پرداخت کند

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

   سلام تاخیر منظورتان چقدر است؟ اصولا باید پرداختی به قیمت روز باشد.

person
علی
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام ، خودم تک سرنشین چپ کردم ، تاریخ صدور بیمه ۹۹ هستش ، سال۱۴۰۰ حادثه رخ داد ، الان که سال ۱۴۰۱ هستش بیمه میگه نرخ دیه شما بر مبنای تاریخ صدور بیمه یعنی ۹۹ پرداخت میشه ، ۱۸ درصد دیه رو ۵۹ میلیون در نظرگرفتن درحالی که طبق دیه۱۴۰۱ باید خیلی بیشتر بشه، بنظرتون طبق شرایطی که گفتم حرفشون درسته ؟ چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا نرخ دیه باید به روز پرداخت شود. از یک وکیل دقیق تر بپرسید.

person
عبدالله
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
اگه بیمه شخص ثالث به نام مالک وسیله نقلیه باشد اما شخص دیگری با این ماشین رانندگی کند و تصادفی رخ دهد موضوع به چه صورت میباشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  خسارت از بیمه مالک حساب می شود. اما اسم راننده در سیستم ثبت خواهد شد.

person
عادله میرزازاده
۱۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام اگر درحین رانندگی لوله بخاری ماشین بترکه و راننده دچار سوختگی پا بشه میشه از بیمه حوادث راننده استفاده کرد یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید با مرکز واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

person
آرین قدرتی نژاد راننده ماشین سنگین
۰۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام سئوالی داشتم در رابطه با بیمه حوادث راننده. چند وقت پیش نصف شب توی هوای خیلی سرد من پیک نیک روشن کرده بودم و خوابم برد و پتوی من روی شعله افتاد و آتش گرفت و قسمتهایی از دستها و بدنم سوخت. آیا خسارتهای بدنی و مالی که به من وارد شده را بیمه شخص ثالث جبران میکند یا نه و اگر تعلق میگیرد برای دریافت آن باید چه کاری انجام بدهم؟ با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، حوادث راننده فقط به آسیب هایی است که بر اثر با شما روی می دهد.

   person
   قاسم
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام خسته نباشید راننده هستم تصادف کردم ۱۴۰۰ بیمه نامه از سال ۹۹ هست ۱۲درصد واسم زدن بنخر سال ۹۹زدن سال ۱۴۰۰تصادف کردم دلیلش چیه بنخر سال ۹۹ زدن

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

    سلام نمیدانیم که شرایط تصادف و بیمه نامه شما چگونه بوده است. با کارشناس خسارتی که زده باید صحبت کنید.

person
علی
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من یه تصادفی کردم مقصر هم شدم از بیمه حوادث استفاده کردم بعد پزشک قانونی ۴ ماه طول درمان داد یعنی معاینه مجدد نوشت ولی تو رای نهایی چیزی نوشته نشده بود میخواستم بدونم کارشناس بیمه خودش این ۴ ماه رو لحاظ میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و مربوط به خود سازمان پزشکی قانونی است.

person
جلال ح
۲۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام من دیروز یه حادثه پیش اومده برام ،اونم شهرداری دست انداز زده بود نه شبرنگ،نه چراغ ،نه تابلو خودم موتورم داغون شدیم چکارباید بکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما می توانید بابت این مساله شکایت کنید. اما حتما با یک وکیل مشورت کنید تا راه درست انتخاب شود.

person
علیرضا
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من از بیمه حوادث استفاده کردم مقصر هم شناخته شدم رای پزشک قانونی رو بردم بیمه با مدارک دادگاه بعد شماره حساب گرفتن و میخواستم ببینم کارشناس بیمه تعیین میکنه میزان درصد خسارت رو؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر اساس گواهی پزشک قانونی و بررسی آن توسط کارشناس میزان خسارت تعیین خواهد شد.

person
میلاد
۲۱ بهمن ۱۴۰۰

سلام من از بیمه حوادث استفاده کردم هفته آینده پزشک قانونی معاینه مجدد دارم همه مدارک آمادست فقط مونده رای نهایی پزشک قانونی خودم بعدش چقدر تا دریافت خسارت طول میکشه ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، زمان دقیقی نمی توان اعلام کرد؛ اما همیشه در کمترین زمان پرداخت شده است (حداقل ۲۴ ساعت کاری)

   person
   میلاد
   ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

   بیمه حوادثم ایران هستش ممکنه زیاد طول نکشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، همانطور که نوشتیم، واقعا نمی توان زمان دقیقی گفت؛ اما شروع زمان از موقعی است که شما مدارک را کامل تحویل دهید.

person
امیرعلی
۱۱ بهمن ۱۴۰۰

سلام در بیمه شخص ثالث وحوادث راننده ایا اگر راننده در خودروی خود سکته کند از بیمه میشود درخواست غرامت کرد؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، پاسخ به این مساله به شرایط مختلف از جمله مقصر بودن یا نبودن راننده در حالت سکته بستگی دارد. به هر حال باید از یک وکیل یا افسرراهنمایی و رانندگی بپرسید.

person
کبیری
۲۷ دی ۱۴۰۰

سلام،دیه حوادث راننده بیمه شخص ثالث مربوط به
جراحات و شکستگی راننده، بعد از رفتن به پزشک قانونی ،قاضی دادگاه تعیین میکنه یا کارشناس بیمه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز دیه توسط مراجع قضایی براورد میگردد

   person
   سرم
   ۰۳ آذر ۱۴۰۱

   سلام خب چرا بهش میگن بیمه شخص ثالث و حوادث راننده مگه یکی نیستن؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۵ آذر ۱۴۰۱

    سلام بله ولی راننده قبلا تحت پوشش نبود.

person
علی۲۰۲۰
۲۰ دی ۱۴۰۰

سلام اگر شخصی بیمه شخص ثالث باشد ولی بیرون از خوردو سکته کند و به زمین بخورد و دچار مرگ شود آیا ورثه میتوانند از بیمه ادعای خسارت بکنند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  خیر. امکان پذیر نیست

  person
  حسام
  ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

  خب میزاشتینش توماشین
  بعد اعلام میکردین پشت فرمون سکته کرده.
  بیمه درسته یه شرکته
  ولی مثل یه فرد عادیه
  که میخواد پول بده
  معلومه مقاومت میکنه و دنبال راه فرار میگرده
  قرار باشه سه میلیون بگیره
  به هرکسی ک تصادف میکنه ۶۰۰ میلیون بده ک در شرکتو تخته میکنن

   person
   مسعود
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

   اینطوری که شماگفتیدواقعا بیمه پرداخت میکنه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

    سلام مسعود عزیز
    بله تمام شرایط بیمه حوادث راننده و بیمه شخص ثالث طبق قانون بیمه مرکزی در این مطلب سایت بیمه دات کام مطرح شده است و شرکت های بیمه موظف به پرداخت خسارت برحسب شرایط معین هستند.

  person
  محمدصادق
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

  وقتی بیرون ماشین سکته کرده چرابیمه بایدخسارت بده.اینقدراهم بیمه ها دست به جیب وخیر نیستن داداش گلم.

person
علی.خان
۲۰ دی ۱۴۰۰

سلام در پوشس بیمه شخص ثالث اگر حادثه ای غیر از حادثه ی رانندگی رخ دهد مثلا از ارتفاع بیفتیم آیا بیمه تعلق میگیرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  خیر. بیمه شخص ثالث مربوط به خودرو میباشد

   person
   عطا
   ۱۴ آبان ۱۴۰۱

   سلام سال ۹۷ تصادف کردم ۲۵ درصد مقصر بودم که در دیه ۵۰ /۵۰ محاسبه میشه الان دیه صادر شده ۱میلیارد و ۴۰۰ میلیون هستش ۵۰% (۷۰۰میلیون تومان) بیمه طرف میده ۵۰% هم باید بیمه حوادث راننده بده که تعهد زمان تصادف ۲۳۰ میلیون بود ایا اون رو به روز حساب میکنن یا ۲۲۰ تعهد اون زمان رو پرداخت میکنن بیمه پارسیان هستش

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۵ آبان ۱۴۰۱

    سلام نرخ دیه را به روز حساب می کند؛ اما بهتر است که از یک وکیل بپرسید.

person
مهدی صفری
۰۷ دی ۱۴۰۰

سلام برادر بنده سال۹۹ برااثر انحراف از جاده فوت کرد الان بعد از ۱ سال فقط دیه بهش تعلق میگیره یاتاخیر میخور اگه تعلق میگد بنده رو با قانونش اشنا کنید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

   person
   حسام
   ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

   سلام پس کارشناس چی هستین همه سوال ها و نگاه کردم هرکی سوال پرسیده جواب دادی ک با بیمه تماس بگیر یا بر و دادگاه خودشونم میدونستن باید با بیمه تماس بگیرن

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ مرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، نحوه پرداخت خسارت در هر شرکتی متفاوت است و کارشناس آنجا تماس می گیرد. بسیاری از پاسخ ها باید از جنبه قانونی و دقیق بررسی شود.

person
محسن
۰۳ آذر ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر ماشین خودم رو وقتی بردم داخل حیاط و درحال پیاده شدن از ماشین لیز خوردم و از قسمت پایین لگن اسیب دیدم , ایا بیمه راننده شامل اینچنین مواردی هم هست ?

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت بیمه تماس بگیرید

  person
  منم مثل تو شدم
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱

  داداش تو دیگ خیلی بدشانسی،

person
مهدی شیدائی
۰۳ آذر ۱۴۰۰

باتشکرازتوجهی که به عرایض بنده کردین.سئوالم را درصورت اطلاع بفرمائید که برپایه مندرج شده دربیمه نامه بنده سقف تعهدحوادث راننده ۳۳۰ میلیون بوده وبا حساب ۳۰دردیه کامل انسان ۱۴۴میلیون میشده که ازسقف تعهدمم کمتربوده ولی بیمه ۹۹میلیون پرداخت کرده.ایا روال محاسبه درست است؟به نظرمن نیست .آیا میتوانم درمراجع ددذی صلاح مطرح کنم وبحقم برسم یانه؟درکل قانون محاسبه انها برمن روشن نیست ازشون هم سئوال کردم جواب درستی ندادند.بنده ازحضرتتون اتدعا دارم که بگید شکایتم درست است یا نه؟تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
حسین
۰۱ آذر ۱۴۰۰

با سلام من تصادف کرده و مقصر هستم میخواستم از بیمه حوادث راننده استفاده کنم هم بیمه نامه معتبر دارم هم گواهینامه به پزشکی قانونی هم مراجعه کردم که در نامه ای که به کلانتری ارجاع دادن توضیح پزشکی قانونی این بود ۱_جراحت (حارصه)پیشانی۲_کبودی قدام سمت چپ سینه که د اثر جسم سخت طی حدود چهار روز قبل حادث شده است
خواستم ببینم چقدر بیمه به من تعلق میگیره ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این مقدار را باید خود کارشناس واحد خسارت شرکت بیمه گر پاسخ دهد.

person
احمد قاسمیان
۰۱ آذر ۱۴۰۰

با سلام، من دو هفته پیش تصادف کردم و چند روز بعدش به دلیل درد شدید رفتم بیمارستان (در لحظه تصادف دردی نداشتم و نمیدونستم کمرم آسیب دیده) حالا رفتم از بیمه خسارت حوادث راننده بگیرم، بهم میگن که چون تاریخ تصادف با مراجعه به بیمارستان متفاوت است، خسارتی پرداخت نخواهد شد. الان باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این سوال حقوقی است و شما باید از یک وکیل بپرسید. اما می توانید با کمک یک وکیل یا مشورت با او، دادخواستی تهیه کرده تا از بیمه بتوانید هزینه درمانی خود را دریافت کنید.

person
مهدی شیدائی
۳۰ آبان ۱۴۰۰

با سلام.لطفآ میتونین بگین شرکت بیمه درمورد پرداخت دیه بنده که ازپزشکی قانونی ۳۰ درصد گرفتم ولی بیمه برمبنای بیمه حوادث راننده مندرج دربیمه نامه بجای ۳۰ درصد ازمبنای ۴۸۰میلیون عمل نکرده و۳۰درصد ازمبنای۳۳۰میلیون درنظرگرفته.میخوام بدونم ایا درست عمل کرده؟سقف تعهد میشده ۳۳۰ میلیون براین مبنا باید ۱۴۴میلیون پرداخت میکرد ولی ۹۹میلیون پرداخت کرده.آیا نحوه محاسبه درست است؟میتوانم شکایت بکنم ماتفاوت ان را بگیرم؟تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۰

  سلام مهدی عزیز شما می تونید از ستاد بیمه یا شورای حل اختلاف مساله خودتون رو پیگیری کنید.

   person
   مهدی شیدائی
   ۰۳ آذر ۱۴۰۰

   باتشکرازتوجهی که به عرایض بنده کردین.سئوالم را درصورت اطلاع بفرمائید که برپایه مندرج شده دربیمه نامه بنده سقف تعهدحوادث راننده ۳۳۰ میلیون بوده وبا حساب ۳۰دردیه کامل انسان ۱۴۴میلیون میشده که ازسقف تعهدمم کمتربوده ولی بیمه ۹۹میلیون پرداخت کرده.ایا روال محاسبه درست است؟به نظرمن نیست .آیا میتوانم درمراجع ددذی صلاح مطرح کنم وبحقم برسم یانه؟درکل قانون محاسبه انها برمن روشن نیست ازشون هم سئوال کردم جواب درستی ندادند.بنده ازحضرتتون اتدعا دارم که بگید شکایتم درست است یا نه؟تشکر

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۴ آذر ۱۴۰۰

    دوست عزیز متاسفانه امکان راهنمایی در مورد مربوط به ما نمیشود. از مراجع قانونی پیگیری بفرمایید

  person
  عرفان
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰

  سلام سوالی داشتم 🙏🏼
  بعد اتمام طول درمان چه مدت طول کشید تا دیه رو پرداخت کنند؟!

person
مهدی شیدائی
۳۰ آبان ۱۴۰۰

باسلام.بنده ازهرمرجعی پیگیری کردم نتونستم دقیق بفهمم که شرکت بیمه برای پرداخت خسارت ازحوادث راننده ازسقف تعهدمندرج دربیمه نامه تبعیت میکند یا ازمرجع حکم پزشکی قانونی برپایه درصد دیه کامل انسان که درسال جاری ۴۸۰میلیون است پیروی میکند.شرح عملکرد بیمه مشخص نیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در حالت کلی بر اساس خسارتی که پزشکی قانونی تعیین می کند، مبلغ دیه پرداخت می شود.

  person
  Ahmad
  ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام با وسیله شخصی به عابر پیاده در حدود پنجاه متری پل عابر پیاده زدیم و منجر به فوت طرف عابر شد،دادگاه ما رو مجرم صد در صد اعلام کرد،بیمه کامل ایران هم داریم،آیا بیمه همه پول فرد فوت شده رو پرداخت میکنه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، قاعدتا باید بدهد اما به هر حال باید با واحد خسارت بیمه ایران تماس بگیرید.

person
چزابی
۱۹ آبان ۱۴۰۰

سلام در خصوص میزان پرداخت دیه بین شخص ثالث و راننده تفاوتی وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بین پرداخت دیه بین شخص ثالث و راننده تفاوتی در بیمه حوادث راننده وجود ندارد.

   person
   مهدی شیدائی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰

   با سلام.لطفآ میتونین بگین شرکت بیمه درمورد پرداخت دیه بنده که ازپزشکی قانونی ۳۰ درصد گرفتم ولی بیمه برمبنای بیمه حوادث راننده مندرج دربیمه نامه بجای ۳۰ درصد ازمبنای ۴۸۰میلیون عمل نکرده و۳۰درصد ازمبنای۳۳۰میلیون درنظرگرفته.میخوام بدونم ایا درست عمل کرده؟سقف تعهد میشده ۳۳۰ میلیون براین مبنا باید ۱۴۴میلیون پرداخت میکرد ولی ۹۹میلیون پرداخت کرده.آیا نحوه محاسبه درست است؟میتوانم شکایت بکنم ماتفاوت ان را بگیرم؟تشکر

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۱ آذر ۱۴۰۰

    سلام مهدی عزیز شما می تونید از شورای حل اختلاف یا ستاد بیمه درخواست تون رو پیگیری کنید.

     person
     مهدی شیدائی
     ۰۲ آذر ۱۴۰۰

     باسلام.نسبت به توجهی که متن نوشته اینجانب داشتید تشکر میکنم.من خودم میدونم که باید ازاین مراجع پیگیری کنم.سئوال بنده این بودکه اگر اطلاع کافی درباره بیمه دارید .بودنم که روند محاسبه درست است یا نه.؟تعد راننده دربیمه مندرج دربیمه نامه ۳۳۰میلیون است اگر۳۰ درصدمحاسبه بکنند مسشود ۱۴۴میلیون که ازسقف تعهدکمترمیشه ولی بیمه ازمرجع هردصد۳وسیصد حساب کرده که درکل شده۹۹میلیون.میخوام بدونم که کلاه گدذاشتن یا واقعآ قانون براین منوال برای بیمه دیکته کرده.باید بدونم که حق با من است که پیگیری کنم یا نه ؟با تشکر

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

     سلام دوست عزیز، این مساله را نمی توان پاسخ کامل به همینصورت دارد. به کارگزاری باید مراجعه کنید.

   person
   علی ارت
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

   سلام .بنده سال۹۸ تصادف کردم راننده بودم ماشینم توی برف چپ شد .سرنشینان دیه شخص ثالث گرفتن اما بیمه میگه چون توراننده ای شخص ثالث حساب نمیشی و دیه تو خیلی کمتر از دیه شخث ثالثه .الان بعد از دوسالو نیم دادگاه دیه کامل به من داده یعنی بنده رو شخص ثالث محاسبه کردن شش ماه ازحکم دادگاه گذشته بیمه مزاحمت ایجادمیکنه و میگه پول رو پس بده و تخلف کردی . و ما پیگیری قانونی میکنیم شما کلاهبرداری کردی . آیا همچین چیزی ممکنه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، ما که از اصل قضیه خبر نداریم و اینکه چرا بیمه چنین حرفی را زده است. به هر حال به شما بیمه حوادث راننده تعلق می گیرد. بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید.

    person
    قربان
    ۰۴ خرداد ۱۴۰۲

    سلام من موتورم کنترلش از دستم خارج شد خورد زمین موندم زیر موتور گوشی هم شکست و کسی هم نبود ک بهم کمک کنه به خاطره اون با همون موتور با سختی اومدم شهر و الان بیمه حوادث رانت ه دارم میتونم بعد از دو روز برم اون حادثه کارشناسی کنم و دیه بگیرم چون پاهام و مچ پام و دستام کلا زخم شدن و دستم ترو خوردگی داره ممنون?اگ میشع لطفا پاسخ بدید

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

     سلام. بر اساس قوانین جدید برای تصادفاتی که منجر به جرح و آسیب دیدگی می‌شوند باید کروکی پلیس تهیه شود و با بهم زدن صحنه تصادف و بدون کروکی بیمه مسئولیتی را به عهده نمی گیرد.

   person
   مردم عادی
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

   با سلام برای شخص ثالث یوم الادا پرداخت می شود و برای راننده گان مقصر حادثه طبق تعهدات حوادث راننده بیمه نامه مبنای پرداخت قرار خواهد گرفت

person
زمزمی
۱۹ آبان ۱۴۰۰

سلام، اگر مدارک گم شده باشند اما درخواست داده باشی و کاغذ درخواستش دستت باشه، بازم میشه خسارت گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز، بله می توان اقدام کرد؛ اما بهتر است که با خود واحد خسارت از قبل تماس بگیرید و هماهنگی های لازم را انجام دهید. اینکه دقیقا به چه مدارکی برای اثبات گم شدن مدارک نیاز است.

   person
   Milad
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام
   راننده مقصر که بیمه شخص ثالث آن سال ۹۹ صادر شده باشد ودر سال ۴۰۰ تصادف کرده باشد ولی حکم آخر آن در سال ۱۴۰۱ صادر شده اکنون به راننده مقصر بر اساس تاریخ صدور بیمه، دیه تعلق میگیرد یا تاریخ صدور حکم آخر در سال ۱۴۰۱؟
   ممنون میشم پاسخ بدید

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، دیه بر اساس نرخ روز است.

     person
     صدرا
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱

     ولی رفتم بیمه و گفتن بیمه حوادث راننده بر اساس نرخ همان سالی هست ک بیمه نامه شما صادر شده یعنی سال ۹۹
     من هم مثل این دوست عزیز همین مشکل را دارم.ممنون میشم با اطلاعات کاملتری پاسخ بدید

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، اصولا یکسان هستند. اینکه دقیقا چه چیزی گفته اند، اطلاعاتی نداریم.

     person
     رضا. کارشناس بیمه
     ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

     سلام . بیمه حوادث راننده معادل دیه است و در حکم دیه نیست و احکام دیه بر آن مترتب نیست بعبارتی راننده مقصر حادثه نهایتا” تا سقف تعهدات بیمه نامه خسارت میگیرد و مانند دیه با سال جدید بصورت خودکار به روزرسانی نمیشود. بهتر است در سال جدید بیمه راننده خود را مطابق دیه روز افزایش دهید

     person
     رضا. کارشناس رسمی دلدگستری در امور بیمه
     ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

     دوستانی که بعنوان کارشناس بیمه نظر میدید لطفا با ارائه اطلاعات اشتباه مردم رو گمراه نکنید. بیمه حوادث راننده مشمول آیین نامه بیمه اشخاص است و فقط محاسبه اش بر مبنای دیه انجام میگیره و یوم الادا نیست تا با دیه روز محاسبه بشه

     person
     hadi
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

     بر اساس تاریخ صدور

  person
  Ali
  ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام بیمه شخص ثالث دارم هنگام بارگیری وکشیدن چادر و بستن بار داخل شرکت طناب چادر پاره شده و از ناحیه ی مچ دست دچار شکستگی شدم آیا بیمه شامل حال من میشود؟
  لطفا راهنمایی کنید
  تشکر

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، بیمه شخص ثالث که شرایط خودش را دارد و امکان ندارد؛ چون خودتان مسبب حادثه بودید و اصلا ارتباطی به این قضیه ندارد. مگر اینکه از بیمه های دیگر استفاده کنید.

  person
  وحید
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام و ارادت
  افزایش دیه اعلام شده در سال ۱۴۰۲ برای راننده مقصر چگونه محاسبه و لحاظ میشود؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. بر اساس بخشنامه بیمه رانندگان ۱۴۰۱، اگر راننده مقصر در یک تصادف رانندگی دچار آسیب بدنی شود، توانایی این را دارد که از بیمه شخص ثالث خسارت دریافت کند. این خسارت از محل بیمه شخص ثالث برای راننده مقصر،به اندازه‌ی دیه در ماه‌های غیر حرام بوده و با صدور بیمه شخص ثالث، راننده مقصر هم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. دیه در ماه‌های حرام در سال ۱۴۰۲ برابر یک میلیارد و دویست میلیون تومان است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید