02 مرداد 1402

بیمه حوادث سرنشین یا راننده چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

آیا شما در مورد بیمه حوادث سرنشین اطلاعاتی دارید؟ در هر تصادف بین دو خودرو، فقط خودروها آسیب نمی‌بینند؛ بلکه سرنشینان و رانندگان هم آسیب خواهند دید. حتی ممکن است که به دلیل شدت بالای تصادف، فوت کنند. خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به اشخاص زیان دیده را می‌توان با بیمه شخص ثالث جبران کرد؛ اما آسیب‌های وارد شده به راننده مقصر چطور؟ اگر کسی دچار از کار افتادگی دائم شود، چگونه می‌تواند هزینه‌های درمانی خودش را پوشش دهد؟ آن هم در روزهایی که قیمت همه چیز روزانه در حال تغییر و افزایش است.

بیمه حوادث سرنشین راه حلی برای این مسئله است. اما این بیمه‌نامه چیست و چه مواردی را پوشش می‌دهد؟ بیمه سرنشین خودرو چیست؟ دیه سرنشین چقدر است؟ آیا بیمه شخص ثالث به سرنشین تعلق میگیرد؟ بیمه حوادث راننده چه تفاوتی با بیمه راننده دارد؟ آیا آیا بیمه سرنشین خودرو اجباری است؟ بیمه حوادث خودرو چه تفاوتی با بیمه حوادث سرنشین دارد؟

برای اینکه بیشتر با این بیمه‌نامه آشنا شوید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه سرنشین خودرو چیست؟ بیمه شخص ثالث را می‌توان اینگونه تعریف کرد که برای جبران هزینه‌های ایجاد شده ناشی از حادثه‌های رانندگی طراحی شده است. بیمه شخص ثالث در واقع بیمه سرنشین هم است. اگر می‌پرسید آیا بیمه سرنشین خودرو اجباری است؟ باید بگوییم بله! بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است.  بیمه‌گزار در قرارداد بیمه شخص ثالث با پرداخت حق بیمه می‌تواند در برابر پوشش‌های مالی و جانی، تا سقف تعهدات خسارت‌های ایجاد شده را به بیمه‌گر منتقل کند. هنگام عقد قرارداد دقت کنید که انتخاب سقف خسارت بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ دیه اعلام شده در سال و عوامل مختلف دیگری مانند کاربری خودرو، سال تولید خودرو و… فراهم می‌شود. همچنین در بیمه شخص ثالث می‌توان راننده و سرنشین‌های خودرو شخص ثالث و خودروی مقصر تصادفات رانندگی را هم تحت پوشش قرار داد

خسارت‌های جانی و بدنی خطراتی مانند فوت، از کار افتادگی و نقص عضو را تحت پوشش قرار می‌دهد. البته که برای خسارت‌های مالی ایجاد شده هم باید حق بیمه پرداخت کرد و با توجه به میزان سقف تعهدات هزینه‌های ایجاد شده را جبران کرد.

بیمه حوادث سرنشین چیست؟

حالا در بیمه شخص ثالث، پوشش دیگری وجود دارد که بیمه حوادث سرنشین نامیده می‌شود. این پوشش، فقط خسارت‌های جانی وارد شده به سرنشینان و راننده مقصر را پوشش می‌دهد. همان‌طور که در بالا هم نوشتیم، در هر تصادفی ممکن است که راننده مقصر هم آسیب ببیند. اصلاً شاید در یک تصادف، فقط خسارت جانی برای راننده مقصر باشد و هیچ کس دیگری حتی یک خراش هم روی صورتش ایجاد نشود.

بیمه حوادث سرنشین

خرید بهترین بیمه حوادث سرنشین یا همان بیمه حوادث راننده مقصر

متأسفانه در تصادفات شدید، میزان شدت آسیب به همه افراد، زیاد است. با بیمه حوادث سرنشین، هزینه‌های درمانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث جبران خواهد شد. بیمه شخص ثالث اجباری است و همه رانندگان باید داشته باشند. قبلاً بیمه حوادث سرنشین باید به صورت جداگانه خریداری می‌شد؛ اما حالا جزئی از پوشش شخص ثالث است و از این بابت دیگر راننده مقصر حداقل این نگرانی را ندارد که هزینه درمانی خود را چگونه جبران کند.

هزینه‌های زیر تحت پوشش بیمه حوادث سرنشین قرار دارند:

 • فوت
 • نقص عضو
 • ازکارافتادگی کامل یا جزئی
 • هزینه‌های پزشکی
 • دیه جراحت

در سال 1401 مبنای محاسبه دیه راننده مقصر با توجه به دیه ماه‌های عادی سال در نظر گرفته می‌شود. مبلغ دیه در ماه‌های حرام معادل 800 میلیون تومان و برای ماه‌های عادی مبلغ 600 میلیون تومان است. اما در بیمه حوادث راننده چه برای ماه حرام، چه برای ماه غیر حرام، 600 میلیون تومان غرامت فوت در نظر گرفته می‌شود.

بیمه حوادث راننده چیست؟

استفاده از بیمه شخص ثالث سرنشین با خرید بیمه حوادث راننده امکان پذیر است. در واقع این دو بیمه‌نامه یکی هستند و تنها در نامگذاری متفاوت‌اند. پرداخت خسارت مالی و جانی به فرد سوم غیر از راننده مقصر هم در بیمه ثالث تحت پوشش است. از طرفی هم بیمه‌گزار هنگام خرید بیمه‌نامه ثالث این سوال را می‌پرسند که اگر خود راننده مقصر صدمه و آسیب ببینند، هزینه‌های ایجاد شده بر عهده چه کسی خواهد بود؟

بیمه سرنشین خودرو  همان بیمه شخص ثالث است که برای همه ماشین‌ها اجباری است و بیمه حوادث سرنشین هم یک پوشش از این بیمه‌نامه است. یعنی عملا با خرید بیمه شخص ثالث به‌نوعی بیمه حوادث سرنشین هم می‌خریم. بد نیست بدانید که تا چند سال پیش بیمه راننده مقصر حادثه جدا از بیمه شخص ثالث بود و باید این دو در کنار هم خریده می‌شد اما در حال حاضر به عنوان یکی از پوشش‌های بیمه شخص ثالث در نظر گرفته شده است و شما با خریدن بیمه شخص ثالث عملا خودتان را هم بیمه می‌کنید و اگر به عنوان راننده مقصر حادثه شناخته شوید می‌توانید دیه خود را از شرکت بیمه بگیرید. تاریخ تصویب قانون بیمه راننده مقصر حادثه تاریخ ۱ مرداد ۹۵ است و از تاریخ ۲۳ مرداد ۹۵ لازم‌الاجرا شد.

در سال‌های گذشته خسارت‌های ایجاد شده ناشی از حادثه راننده مقصر را می‌توانست با یک بیمه‌نامه دیگر تحت پوشش قرار داد. اما با توجه به تغییراتی که ایجاد شده است، بیمه حوادث راننده را می‌توان به عنوان یکی از پوشش‌ها در بیمه ثالث استفاده کرد. استفاده از بیمه شخص ثالث سرنشین با توجه به انتخاب بیمه‌گزار فراهم شده است تا دیگر نگرانی برای هزینه‌های ایجاد شده افراد وجود نداشته باشد. توجه داشته باشید که اگر برای راننده مقصر، خسارت جانی به وجود آید، غرامتی که برای او در نظر گرفته می‌شود، در حد دیه در ماه غیر حرام خواهد بود.

نکات مهم استفاده از بیمه شخص ثالث سرنشین

احتمالا همه در مورد دیه سرنشین خودرو مقصر  سوالاتی دارند. آیا بیمه شخص ثالث به سرنشین تعلق میگیرد؟ بیمه سرنشین چیست؟

برای اینکه بتوان از بیمه شخص ثالث سرنشین استفاده کرد، باید یکسری شرایط را برای دریافت خسارت در نظر گرفت. پرداخت خسارت تنها در صورتی شامل راننده مقصر می‌شود که آسیب دیدگی راننده، در حین حادثه تصادف رانندگی رخ داده باشد. همچنین بدون داشتن بیمه شخص ثالث نمی‌توان این خسارت را دریافت کرد. پس باید دقت کنید که در صورت عدم تمدید بیمه‌نامه ممکن است که خسارت‌های جبران ناپذیری برای راننده ایجاد شود. نکته مهم دیگر این است که میزان پرداخت خسارت هم با توجه به نوع و شدت حادثه محاسبه خواهد شد.

بیمه حوادث سرنشین و غرامت به دیگر سرنشینان

اسم بیمه حوادث سرنشین، ممکن است که شما را به این اشتباه بیندازد که دیگر سرنشینان خودروی مقصر هم تحت پوشش این بیمه‌نامه، قرار بگیرند. دیگر سرنشینان، تحت پوشش بیمه شخص ثالث هستند و بیمه حوادث سرنشین فقط غرامت آسیب به راننده مقصر را پرداخت خواهد کرد.

بیمه حوادث سرنشین و بیمه بدنه

بیمه حوادث سرنشین فقط خسارت جانی وارد به راننده را جبران می‌کند. راننده مقصر برای جبران خسارت‌های مالی وارد شده به خودروی خود، باید جداگانه بیمه بدنه خریداری کند. بر اساس قانون و اعلام بیمه مرکزی مبلغ دیه برای حوادث رانندگی شخص ثالث در سال 1402 در ماه‌های حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام 900 میلیون تومان است. دیه سرنشین خودرو مقصر هم به این شکل پرداخت می‌شود. در ادامه توضیح می‌دهیم که برای استفاده از بیمه شخص ثالث در تصادف باید چه کارهایی انجام دهیم.

راننده مقصر می‌تواند از پوشش حوادث راننده استفاده کند که در سال 1402 پوشش حوادث راننده برابر با مبلغ دیه در ماه غیرحرام یعنی 900 میلیون تومان است. احتمالا می‌پرسید آیا بیمه شخص ثالث به سرنشین تعلق میگیرد؟ در پاسخ باید بگوییم بله. بیمه شخص ثالث به تمام سرنشینان خودرو برابر با ظرفیت خودرو تعلق می‌گیرد.

 

خرید بیمه شخص ثالث

مدارک لازم برای پرداخت خسارت

راننده مقصر برای جبران خسارت‌ها و استفاده از بیمه حوادث سرنشین، باید مدارکی را تحویل شرکت بیمه خود دهد.

مدارک لازم برای دریافت غرامت ناشی از نقص عضو

مدارکی که برای دریافت خسارت ناشی از نقص عضو لازم است، شامل:

 • اصل بیمه شخص ثالث
 • کارت خودرو
 • اصل گواهینامه
 • کپی استعلام بیمه‌نامه و صورتحساب پرداخت حق بیمه
 • تصویر کروکی تصادف پلیس و نظریه کارشناس دادگستری
 • تصویر صورتجلسه اولیه یگان انتظامی محل وقوع
 • کپی گزارش یگان انتظامی

مدارک لازم برای دریافت غرامت ناشی از فوت

مدارکی که برای دریافت خسارت ناشی از نقص فوت لازم است، شامل:

 • گواهی فوت
 • گواهی دفن
 • کارت ملی و شناسنامه فرد فوت شده
 • گواهی انحصار وراثت نامحدود
 • مدارک هویت وراث
 • مدرک معاینه جسد توسط پزشکی قانونی

چگونگی دریافت خسارت از بیمه حوادث سرنشین

برای دریافت غرامت، باید با مدارک لازم به مرکز دریافت خسارت شرکت بیمه‌گر خود، مراجعه کنید. زمانی که شما در حال اقدام برای پرداخت خسارت به شخص ثالث هستید، می‌توانید، برای دریافت خسارت خود هم اقدام کنید. فقط اینکه حتماً قبل از مراجعه، مدارک لازم را دریافت کنید تا در آنجا معطلی نداشته باشید و کارتان سریع‌تر انجام شود.

بیمه حوادث سرنشین

بیمه حوادث سرنشین با خرید بیمه شخص ثالث

چند نکته مهم در خصوص بیمه حوادث سرنشین

برای استفاده از بیمه حوادث راننده مقصر، بهتر است، چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • در صورتی می‌توانید خسارت دریافت کنید که ناشی از حادثه‌ای باشد.
 • در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث هیچ خسارتی به شما پرداخت نخواهد شد.
 • بیمه شخص ثالث، اجباری است و تمامی رانندگان باید آن را داشته باشند.
 • برای پوشش خسارت‌های بدنه، لازم است که جداگانه بیمه بدنه هم خریداری کنید. رانندگان می توانند برای خرید بیمه بدنه نیز همراه با بیمه شخص ثالث برای امنیت خاطر خود از بابت بدنه ماشین اقدام نمایند.
 • میزان پرداخت خسارت بر اساس نوع و شدت و زمان حادثه متفاوت خواهد بود.

خرید بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام

همان‌طور که در این مقاله چند بار تأکید کردیم، بیمه شخص ثالث، یک بیمه‌نامه اجباری است و همه دارندگان خودرو، باید همیشه آن را همراه خود داشته باشند. بیمه حوادث سرنشین، جزئی از بیمه شخص ثالث است که فقط خسارت‌های جانی وارد شده به راننده را پوشش می‌دهد. هدف این است که فشار مالی به راننده در جبران هزینه‌های پزشکی وارد نشود. اما خیلی مهم است که بیمه‌نامه‌ای را خریداری کنید که بیشترین میزان پوشش را داشته باشد. در صورتی که قصد خرید بیمه شخص ثالث  دارید، می‌توانید به صورت آنلاین و به راحتی از طریق بیمه دات کام اقدام کنید. در صفحه مورد نظر، با انواع شرکت‌های بیمه‌گر روبرو خواهید شد. برای دریافت مشاوره فقط کافی است تا با کارشناسان bimeh.com تماس بگیرید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رسول
16 شهریور 1402

سلام.من اخیراً درحالیکه از پارکینگ می آمدم بیرون دختر خانمی ۶ساله بدون توجه به جلو درحالیکه خودرو را هم متوقف کرده بودم به آینه بغل سمت راست برخورد وبعدازجمع شدن آینه چون با فضای خالی مواجه شد بازمین برخورد کرد و کارشناس راهورهم در نظریه اش نوشته چون خودرو متوقف بوده حادثه است نه تصادف پرونده هنوزدردادگاه درحال رسیدگی است آیا اگر حادثه باشه و مثلاً ۵۰ ۵۰من و طرف مقابل مقصرباشیم بیمه قبول میکنه ۵۰درصدسهم منو بده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بله شخص ثالث خسارات مالی و جانی حوادث رانندگی را تحت پوشش قرار می دهد.

person
محمد
07 مرداد 1402

سلام
اگر مسافر در حین پیاده شدن باعث چپ شدن موتوری که از راست در حال عبور بوده شود و موتوری باعث اسیب به خودروی پارک شده دیگری شود، پرداخت خسارت با چه کسی است؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  سلام. افسر راهنمایی و رانندگی باید برای تشخیص وضعیت نظر دهد.

  person
  محسن
  31 مرداد 1402

  سلام ببخشید اگه شخصی با ماشین خودش تصادف کرده باشه و به پلی زده باشه بیمه خسارت ماشینش رو میده ؟

   person
   نویسنده بیمه
   01 شهریور 1402

   سلام باید از بیمه بدنه برای دریافت خسارت استفاده کنید.

person
حسین
21 تیر 1402

سلام وقت به خیر،میشه مبلغی که دادگاه و پزشک قانونی برای دیه ی راننده مقصر در نظر گرفتن،با پرداختی بیمه متفاوت باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 تیر 1402

  سلام. به درصد پرداخت حق بیمه بستگی دارد. خیر باید پرداخت شود. بیمه سهم خود را پرداخت می‌کند شما هم باید سهم باقی مانده را پرداخت کنید.

  person
  محسن
  31 مرداد 1402

  فدات بشم اگه افسر نظرش مثبت باشه میدن خسارت رو ؟

person
داداش
09 تیر 1402

سلام.
برادر من با ماشین پدرم تصادف کرد و فوت شد.
مقصر صد در صد بوده.
آیا بیمه تعلق میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. آیا راننده گواهی نامه داشته است؟ در صورت داشتن گواهینامه بیمه دیه را پرداخت می کند در غیر این صورت فرد مقصر باید خودش دیه را پرداخت نماید. که البته از صندوق خسارات بدنی پرداخت می شود و سپس از فرد مقصر دریافت می گردد.

person
امیرم
06 تیر 1402

سلام وقت بخیر
آیا بیمه شخص ثالث بالای ۴ سرنشین رو شامل نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. خیر.

person
اریامن
24 خرداد 1402

سلام وقت بخیر، من با ماشین کسی تصادف کردم تنها بودم ماشین واژگون شده، آیا میتونم از بیمه شخص ثالث استفاده کنم و دیه بگیرم؟
چونکه میگن بیمه به راننده تعلق نمیگیره

  person
  نویسنده بیمه
  25 خرداد 1402

  اگر پوشش حوادث راننده را خریداری کرده باشند می‌توانید. در غیر این صورت خیر.

person
محمد سهی
23 خرداد 1402

سلام.
من در اواخر سال ۱۴۰۱ با ماشین خودم چپ کردم ، صدمه دیدم ، دادسرا خودمو مقصر اعلام کرد و پزشکی قانونی , نزدیک ۱۵ درصد دیه برام تعیین کرد. دیه سرنشینم ۶۰۰ ملیون بوده ،
یک ماه پیش ، در بیمه تشکیل پرونده دادم و بیمه میگه که دیه ت بر اساس نرخ دیه عادی سال ۱۴۰۱ است و به جای ۱۵ تا ۹ملیون تومان برام ۱۵ تا ۶ ملیون تومان زدند ! آیا این اقدام بیمه خلاف ست؟
میتونم به بیمه مرکزی برای این تخلف بیمه ای مراجعه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 خرداد 1402

  سلام. خیر دیه را بر اساس سالی که در آن حادثه رخ داده است، محاسبه می‌کنند.

person
میلاد پرویز
31 فروردین 1402

ببخشید من گواهینامه ندارم و ماشین خودمو چپ کردم وپام شکست میخواستم‌ببینم میتونم خسارتی از بیمه بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. خیر. چون گواهینامه ندارید نمی توانید.

person
پوریا پارسا
27 بهمن 1401

سلام دوست عزیز واقعیت داره که اگه مصلا من خاله ام رو سوار ماشین کنم مشکلی واسش پیش بیاد بیمه شخص ثالث بهش نمیدن چطور درجه یک نیست میگن که باید بیمه آژانسش کنیم این واقعیت داره یعنی پس من نمیتونم کسی رو به غیر خواهر و برادر و زن و بچه سوار کنم مابقی رو سوار کنم تو گردن خودمه یا واقیت نداره

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. در صورتی که بیمه شخص ثالث داشته باشید خسارات وارد شده به اشخاص ثالث را بیمه پرداخت می کند.

   person
   حسین حجتی پور
   11 اسفند 1401

   سلام اگر من همکارم را سوار ماشین شخصی خودم بکنم اگر خدا نکرده
   اتفاقی بیفتد برایش ایا بیمه شخص ثالث به او خسارت میدهد
   یا اینکه من باید از جیبم دیه او را بدهم

    person
    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1401

    سلام. بله خسارت به ایشان پرداخت می‌شود.

     person
     سعید
     06 فروردین 1402

     سلام جناب خسته نباشید وقتتون بخیر.
     من امروز تصادف دو تا مسافر داشتم مسافر جلو نشسته بود کشکک زانوس سکته احتمالا آلن من داخل بیمه شخصی زدم برای مسافر کشی یا اژانسی نزدم بعضی هام میگن ک بیمه بهشون تعلق نمیگیره میخواستم بدونم الان چ اتاقی نیافته از جیب باید بده یا بیمه قبول می‌کنه

     بی زحمت اگه میشه زودتر جواب بدین بهم ممنون میشم

     person
     کارشناس بیمه
     07 فروردین 1402

     سلام دوست عزیز. اکر بیمه شخص ثالث شما برای خودروی شخصی است بیمه دیه را با توجه به سقف تعهداتش پرداخت می‌کند.

person
وحید
10 آبان 1401

سلام دست من سال ۹۰ دچار شکستگی شد از ناحیه بازو و عمل پلاتین انجام شد ولی جوش نخورد به درستی .در سال ۱۴۰۰پشت فرمون فشار به دستم آمد به دلیل هیدرولیک نبودن فرمان و خودرو بیمه دارد رفتم پیش دکتر گفت که عمل میخواهد عمل کردند و الان عصب رادیال دستم را دکتر له کرده و باید عمل جابه جایی غضب انجام دهم . آیا میتونم خسارت دستم رو از بیمه ثالث بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید از کار افتاده شدم و دکترها هم گردن نمیگیرن مقصریشونو

  person
  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام در خصوص پرداخت خسارت شرکت ها رویه های متفاوتی دارند. این را بهتر است که از خود شرکت بیمه بپرسید.

person
شیدا.م
23 مهر 1401

بنده 4ماهه تصادف کردم تحت بیمه دانا بودم به عنوان راننده از بیمه ثالث استفاده کردم ولی هنوز پول بیمه من واریز نشد با وجود اسیب هایی که به اعضای بدنم وارد شد..چگونه پیگیری کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام واریزی بعضی بیمه ها با تاخیر فراوان است؛ اما بهتر است که با خود دفتر بیمه تماس بگیرید.

person
مهدی
04 مهر 1401

سلام بابیمه شخص ثالث راننده درحادثه خسارت میگیرد امااگرمسافرین دچارحادثه بشن چگونه جبران میشه
یاکدام بیمه بایدخریداری شود؟ممنون ازراهنمایی تون

  person
  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام بیمه شخص ثالث خسارت جانی به اشخاص ثالث از جمله سرنشینان راننده مقصر را پوشش می دهد.

person
غایت
08 تیر 1401

سلام حداکثر پوشش بیمه حوادث راننده چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، همان مقدار نرخی که دیه تعیین کرده اند.

person
ELIAS
05 تیر 1401

بیمه حوادث سرنشین خسارت جانی راننده مقصر رو میده یا سرنشینان ماشین؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام راننده را پوشش میدهد.

person
سایفر
08 خرداد 1401

با سلام
در یک تصادف حدود 15 سال پیش یکی از اقوام ما در تصادفی که خودش مقصر بود همسرش را از دست داد. و اقدامی برای دریافت غرامت از بیمه نکرده اند. آیا امکان پرداخت غرامت و فعال کردن پرونده در حال حاضر وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. البته باید دقیق ترش را از وکیل بپرسید.

person
لیلا
29 دی 1400

سلام برای بیمه حوادث سرنشین یعنی پول اضافه ای نباید بدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. این بیمه نامه تحت پوشش بیمه شخص ثالث هم است

person
سامانی
16 دی 1400

سلام میخواستم بدونم خسارت های قبلی که به راننده وارد شده رو میشه از این طریق گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 دی 1400

  سلام دوست عزیز، خسارت هایی که قبل از تاریخ تصویب و اضافه شدن این پوشش بوده اند، قابل جبران نیستند.

person
الهه رحمتی
14 دی 1400

سلام وقت بخیر، این قانون به تازگی اضافه شده؟ اخه 4 سال پیش در تصادف خسارتی برای راننده قائل نشدن

  person
  نویسنده بیمه
  14 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله این پوشش به تازگی به زیرپوشش بیمه شخص ثالث اضافه شده است.

   person
   علی
   23 خرداد 1402

   سلام من یک آقای مسافرم بوده وخسارت دیه حدود۱۲۰ملیون داره حالاگفته مسافرم توشکایت من بیمه ماشین هم شخص ثالث معمولی مسافرکشی نیست حالا چطوری میشه بیمه کامل خسارت میده

    person
    نویسنده بیمه
    24 خرداد 1402

    سلام دوست عزیز. بیمه شخص ثالث خسارت جانی تصادفات را پرداخت می کند اما اگر بیمه شخص ثالث تاکسی ندارید این خسارت با میزان کمتری پرداخت خواهد شد و ما بقی آن را باید خودتان پرداخت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید