۲۷ اسفند ۱۴۰۲

قصور پزشکی؛ انوع، شرایط احراز، محاسبه دیه و قوانین خطای پزشک

تمام پزشکان از ابتدای شروع طبابت خود سوگند یاد می‌کنند تا همواره و در هر شرایطی، حافظ جان و سلامتی بیمار باشند. اما ممکن است مانند تمامی انسان‌ها و بر اثر تنش‌ها و استرس‌های دنیای امروزی، دچار خطایی در کار خود شوند که منجر به آسیب بیمار شود. در ادامه با مجله بیمه همراه باشید تا اطلاعات لازم در رابطه با قصور پزشکی و نحوه‌ی مواجهه با آن را بخوانید.

قصور پزشکی چیست؟

قصور پزشکی، به معنای خطایی است که پزشک در طول درمان یا جراحی خود انجام داده و منجر به آسیب زدن به بیمار شده است. البته این خطا ناشی از بی‌احتیاطی و یا نداشتن مهارت و دانش کافی پزشک است و هیچ قصد و نیت قبلی در کار نبوده و سهواً انجام گرفته است. در تعریف حقوقی نیز، قصور پزشکی یک نوع جرم غیرعمد یا شبه ‌عمد محسوب می‌شود که مجازات آن دیه است. جرم غیرعمد یا شبه ‌عمد، همراه با تقصیر است ولی قصد جرم وجود ندارد.

انواع قصور پزشکی

شایان ذکر است که لفظ قصور پزشکی فقط در صورت داشتن یکی از شرط‌های زیر به کار برده می‌شود.

 • چنانچه پزشک مسئولیت تشخیص و بیماری را بر عهده گرفته باشد.
 • پزشک در راستای درمان و یا جراحی، اقدامی بر خلاف قوانین علمی و قانونی انجام داده باشد.
 • روش درمان و یا کار انجام شده موجب ضرر و زیان به بیمار شده باشد.

قصور پزشکی انواع متفاوتی دارد که به چهار دسته تقسیم می‌شود:

بی‌احتیاطی پزشک

چنانچه پزشک فعلی انجام دهد که از نظر علمی و اصول پزشکی نباید انجام می‌گرفت، دچار بی‌احتیاطی و سهل انگاری شده و در نتیجه آسیبی را برای بیمار ایجاد کرده است. برای مثال: بیمار با درد شکم به پزشک مراجعه می‌کند و بر اثر عدم معاینه درست و بی‌احتیاطی در حین انجام آن، بدون آن که نیاز باشد آپاندیس وی را عمل می‌کند.

بی‌مبالاتی دکتر

اگر پزشک به وظایفی که از نظر علمی به عهده وی گذاشته شده عمل نکند، مرتکب بی‌مبالاتی حین انجام وظیفه شده است. بی‌مبالاتی، شدیدترین نوع قصور پزشکی است. برای مثال: عدم گرفتن شرح حال کامل و انجام آزمایشات لازم قبل از عمل جراحی.

مهارت نداشتن پزشک

در بعضی موارد نداشتن مهارات و دانش کافی موجب آسیب بیمار می‌شود. البته که نیاز نیست هر پزشکی به تمام نکات و جزئیات حوزه تخصص خود تسلط کامل داشته باشد اما انتظار می‌رود تا از دانش استانداردی برخوردار باشد تا بتواند تصمیمات درست بگیرد.

رعایت نکردن مقررات توسط پزشک

این مورد به معنای عدم توجه به قوانین، آئین‌نامه‌ها، بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های نظام پزشکی و وزارت بهداشت است.

نمونه های دیگر از خطای پزشکان

خطای پزشکی‌، شامل مشکلاتی است که به علت نقص در اقدامات پزشکی و تشخیص نادرست بیماری ایجاد می‌شود.

خطای پزشک در نسخه نویسی

خطای پزشک در نسخه نویسی تخلف محسوب می‌شود و در صورت رخ دادن، منجر به تذکر یا توبیخ شفاهی یا کتبی می‌گردد. پزشکان عزیز باید توجه داشته باشند که هرگونه اشتباه در نوشتن نام دارو، نوع مصرف و مقدار دارو و یا نوشتن دارو با خط ناخوانا که موجب اشتباه مسئول تحویل دارو شود، شامل خطای پزشکی در نسخه نویسی است.

اشتباه پزشک در تشخیص بیماری

در بعضی مواقع ممکن است پزشک به دلیل بی‌مبالاتی و یا بی‌احتیاطی، بیماری مراجعه کننده را به اشتباه تشخیص دهد که این امر منجر به خسارت‌های جبران‌ناپذیر می‌شود. چنانچه پزشکی متوجه این امر و اشتباه خود شود بهتر است در سریع‌ترین زمان با اساتید حوزه خود مشورت کند تا بیمار هر چه سریع‌تر تحت مداوای صحیح قرار گیرد.

شرایط احراز قصور پزشکی چیست؟

شرایط احراز قصور پزشکی

بررسی شرایط احراز قصور پزشکی

در قانون اساسی، اصل بر این است که پزشک مرتکب هیچ‌گونه غفلت و کوتاهی نمی‌شود. بنابراین چنانچه شخصی ادعایی مبنی بر قصور پزشکی داشته باشد، می‌بایست ادله‌ و مدارکی قوی برای اثبات ادعای خود مبنی بر بی‌احتیاطی و بی‌مبالاتی پزشک ارائه دهد.
در احراز قصور پزشکی، حاکم قضایی مربوطه با در نظر گرفتن شرایط، مدارک و شواهد ارائه شده و نامه پزشکی قانونی، قصور را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت اثبات، رای بر محکومیت پزشک صادر می‌شود.
در شرایط احراز قصور پزشکی، ادله و مدارک ارائه شده به دادگاه شامل: پرونده‌های پزشکی، تصاویر ناحیه آسیب دیده قبل از انجام عمل و بعد از آن (به ویژه در قصور پزشکی در عمل زیبایی)، دفترچه درمانی و نسخه تجویز شده و هزینه‌های پرداختی به پزشک، می‌شود.

مجازات پزشک در صورت اثبات قصور پزشکی چیست؟

پس از اثبات قصور پزشکی، پزشک به پرداخت دیه محکوم می‌شود، که میزان آن بستگی به نوع و میزان آسیب و عارضه‌ای که بیمار دچار آن شده دارد. در بعضی از موارد با توجه به نوع قصور و شدت آن، تخلف انتظامی پزشک مطابق با قوانین سازمان نظام پزشکی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و علاوه بر پرداخت دیه به توبیخ کتبی به همراه درج در پرونده نیز محکوم می‌شود.

حکم قصور پزشکی منجر به فوت بیمار

حکم قصور پزشکی منجر به فوت بیمار علاوه بر محکومیت پزشک به پرداخت دیه کامل یا به میزان تقصیر، منجر خواهد شد و حتی می‌تواند موجب محکومیت به حبس نیز شود. زیرا طبق ماده ۶۱۶ قانون مجازات اسلامی: درصورتی‌که قتل غیر عمد به‌واسطه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا اقدام به امری که در آن مهارت نداشته، رخ دهد، موجب محکومیت مرتکب به حبس از یک تا سه سال خواهد شد.

بیمه مسئولیت؛ نجات دهنده پزشکان

بیمه مسئولیت پزشکان بیمه‌ای نجات دهنده

خرید بیمه مسئولیت پزشکان

اما این را بدانید که مشکلات برای هر شخصی پیش می‌آید پس بهتر است به جای فرار از آن به دنبال راه چاره‌ای باشید تا بدون نگرانی و استرس به حرفه خود بپردازید و از درمان بیماران لذت ببرید.

بیمه مسئولیت پزشکان، حامی پزشکان است و در مواقعی که مرتکب قصور پزشکی می‌شوند یاری‌رسان آن‌هاست. با خرید بیمه مسئولیت پزشکان، استرس و دغدغه شغلی پزشکان به حداقل می‌رسد و در صورت بروز هرگونه صدمات جانی، مالی، روانی و فوت بیمار، بیمه‌گر به طور کامل پاسخگو خواهد بود.
یکی از مهم‌ترین مزایای بیمه مسئولیت پزشکان، حس آرامش و حمایتی است که به پزشک می دهد، همین موضوع باعث می‌شود تا پزشک با خیال اسوده و بدون نگرانی همواره کار خود را انجام دهد.

البته باید بدانید زمان شکایت از پزشک و تشکیل پرونده قضایی، اگر حادثه منجر به فوت شده باشد، پزشک باید تا زمان ارائه حکم در بازداشت بماند. پزشک تنها با قید وثیقه تا روز محاکمه آزاد می‌شود که در صورت عدم داشتن آن می‌تواند از بیمه مسئولیت پزشکان خود به عنوان یک وثیقه یا وجه‌التزام استفاده نماید و این مسئله به خوبی بیانگر اهمیت بیمه مسئولیت پزشکان است. بیمه دات کام، ارائه دهنده‌ی بهترین بیمه مسئولیت پزشکان است و توانسته با خدمات برتر خود اعتماد اکثر پزشکان عزیز را برای سال‌های متمادی کسب کند و همواره حامی آن‌ها باشد.

نحوه محاسبه دیه بیمار در قصورات پزشکی

نحوه محاسبه دیه در پزشکی قانونی و تعیین دیه بیمار در قصورات پزشکی، بسیار تخصصی و دقیق است. در واقع پس از بررسی و ارائه نظریه پزشکی قانونی، دادگاه درصد و میزان دیه را معین می‌کند.

جدول دیه قصور پزشکی در سال ۱۴۰۳

در ادامه جدول دیه اعضای بدن را برای شما آورده‌ایم:

نوع دیهمبلغ دیه در سال ۱۴۰۳
دیه کامل در ماه غیر حرام۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان
دیه کامل در ماه حرامیک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
دیه شکستگی استخوان دست که مطلوب التیام یابد۱۲۰ میلیون تومان
دیه شکستگی نازک نی و درشت نی استخوان پا هر کدام۱۲۰ میلیون تومان
دیه شکستگی بینی۱۲۰ میلیون تومان
دیه شکستگی ترقوه۴۸ میلیون تومان
دیه شکستگی جمجمه سر در حد هاشمه۱۲۰ میلیون تومان
دیه زخم شدگی در حد حارصه۱۲ میلیون تومان
دیه زخم شدگی در حد دامیه۲۴ میلیون تومان
دیه دندان‌های پیشین که کامل ساقط شوند۶۰ میلیون تومان
دیه دندان‌های پشتی که کامل ساقط شوند۴۰ میلیون تومان
دیه یک دست۶۰۰ میلیون تومان
دیه یک پا۶۰۰ میلیون تومان
دیه شکستگی دنده‌های محیط بر قلب۳۰ میلیون تومان
دیه خرد شدگی استخوان مطلوب التیام یافته۱۲۰ میلیون تومان

نحوه رسیدگی به شکایت قصور پزشکی چگونه خواهد بود؟

مرجع رسیدگی به شکایات قصور پزشکی، سازمان نظام پزشکی است که به دلیل تخصصی بودن موضوع از نظرات کارشناسی متخصصان مربوطه استفاده می‌کند. رسیدگی به جرائم و تخلفات پزشکی با وقوع یکی از موارد زیر شروع می‌شود:

 • طرح شکایت توسط بیمار، سرپرستان یا وکیل جرائم پزشکی
 • گزارش اعلام تخلف توسط بازرسان سازمان نظام پزشکی
 • گزارش تخلف از طرف سایر مراجع قضایی و غیرقضایی

رسیدگی به قصور پزشکی در سازمان نظام پزشکی، اغلب با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف ویژه امور بهداشت شروع می‌شود. این شورا جهت برقراری صلح میان پزشک و شاکی تلاش می‌کند و در صورت عدم تحقق آن، پرونده به دادسرای انتظامی پزشکان ارجاع داده می‌شود.

مراجع تعیین کننده خطای پزشکی

مراجع متفاوتی برای رسیدگی به قصور پزشکی وجود دارد که این موضوع براساس نوع شکایت شاکی تعیین می‌شود. در ادامه این مراجع معرفی شده‌اند.

 • دادگاه عمومی

موضوعاتی که از جنبه حقوقی و قضایی قابل پیگیری باشند، در دادگاه عمومی مطرح می‌شوند.

 • شورای حل اختلاف

شکایاتی که مبالغ زیر ۲۰ میلیون تومان برای آن‌ها در نظر گرفته شده است در شورای حل اختلاف مطرح می‌شود.

 • سازمان تعزیرات حکومتی

در موارد زیر به سازمان تعزیرات حکومتی مراجعه می‌شود:

 • خودداری بیمارستان‌ها از پذیرش و ارائه خدمات اولیه لازم به بیماران اورژانسی
 • ایجاد موسسه پزشکی توسط متخصصین بدون پروانه
 • ایجاد موسسه پزشکی غیرمجاز توسط افراد بدون صلاحیت
 • سازمان نظام پزشکی

سازمان نظام پزشکی، مسئول رسیدگی به شکایات ناشی از تخلفات حرفه‌ای پزشکان است.

 • دادگاه انقلاب اسلامی

در موارد زیر به دادگاه انقلاب اسلامی مراجعه می‌شود:

 • خودداری از ارائه خدمات پزشکی
 • دخالت در امور پزشکی و دارویی
 • واگذاری و اداره موسسه پزشکی به غیر بدون مجوز قانونی

 

اگر بیمار هم مقصر باشد، شرایط چگونه خواهد بود؟

در برخی موارد بیمار مراقبت‌های لازمی که پزشک بعد از عمل جراحی به انجام آن‌ها تاکید کرده را انجام نمی‌دهد و علاوه بر آن پزشک نیز در حین عمل مرتکب قصور پزشکی شده است. در این موراد طبق بررسی کارشناسان و پزشکی قانونی، دادگاه درصد دیه را براساس درصد قصور پزشکی تعیین می‌کند.

وکیل متخصص تنظیم لایحه پزشکی برای دفاع از پزشک

وکیل دفاع از پزشک، وکیلی است که به دعاوی قصور پزشکی و دفاع از پزشک رسیدگی می‌کند و تمامی محتویات پرونده و ابعاد مختلف آن را بررسی می‌کند. این وکلا معمولاً دانشی گسترده در رابطه با قوانین و استانداردهای پزشکی دارند. وکیل مدافع پزشک با تنظیم بهترین لایحه دفاعی پزشکی از موکل خود دفاع می‌کند.

برائت از قصور پزشکی چیست؟

دریافت برائت یا رضایت نامه، پیش از انجام عمل جراحی از ولی بیمار انجام می‌شود و طبق آن اگر پزشک همه‌ی جوانب را رعایت کند، مسئولیتی به دوش او نخواهد بود و اگر بیمار مدعی است که پزشک موارد لازم را رعایت نکرده است باید در دادگاه اثبات کند.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دیه اعضای بدن
۱۸ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای / بیمه مسئولیت

جدول دیه اعضای بدن؛ بررسی دیه اعضای مختلف بدن بر اساس قانون مجازات اسلامی

دیه مبلغی است که برای جبران خسارت‌های غیرعمد به افراد آسیب‌دیده پرداخت می‌شود. به همین دلیل عموما افراد زیادی در مورد میزان دیه اعضای بدن سوالات مختلف و زیادی دارند. دیه اعضای بدن

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
امیر
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام
ی دختر خانمی تقریبا ۱۸سال پیش زمانی که ۳ سالش بوده براش امپول اشتباهی میزنن بعد رفته رفته این امپول عوارض خودشو نشون میده‌و این دختر کمکم از حرکت میوفته تا الان که ویلچر نشینه‌‌و هم عصب هم تاندوناش دچار مشکل شدن
کوتاهی تاندونم داره
الان بعد گذشت این همه سال میتونه بیوفته دنبال غرامت گرفتن یا راهی نیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  امیر عزیز؛ در صورتی که محرز شود آسیبی که به ایشان رسیده، به دلیل آمپول اشتباه باشد و مستندات کافی برای مقصر کردن پزشک یا پرستار وجود داشته باشد، امکان دریافت غرامت وجود دارد. البته با توجه به ۱۸ سال وقفه احتمال موفقیت در این پرونده تقریبا نزدیک صفر است.

person
الهام کریم زاده
۲۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب پسر ۲۵ساله مهندس توسط جراح معروف کورکتال جراحی شده جراح درسال ۹۹ مبلغ ده میلیون از مادر جراح گرفته که خودش جراحی انجام دهد. و اتاق عمل مشخص نیست رزیدنت انجام داده و یا چه کسی و پسر جوان تمام این سالها درگیر بیمارستان و جراحی های مختلف شده و توسط همون دکتر احمدی آملی حالا بعد ۵ بار جراحی هنوز روده مشکل دارد و نتوانسته اند جای سوراخ که خودشان ایجاد کردند را پیدا کنند زندگی خانواده دچار مشکل فراوان شده و خانه شان را برای درمان فروخته اند و طی این سالها خود پزشک به قصور اعتراف کرده با توجه به حساب بانکی که جراح از مادر سرپرست پسر پول گرفته چه کار می‌توان کرد جراح بسیار کاربلد در کلک زدن و بسیار مکار هم هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  با در دست داشتن مدارک از طریق مراجع قضایی از پزشک شکایت کنید.

person
رضا..ن
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

درود بر شما…
بعضاً…در مراکز دولتی و پژوهشی دانشگاه ها و بیمارستانهای
وابسته..شاهد قصورات و تقصیرات پزشکی و کادر مرتبط با آن
هستیم!!!
که آن هم به لحاظ ساختاری و مراجعات بیمارانی است که
به جهت وضعیت مالی و معیشتی مردم توان پرداخت هزینه های سنگین درمانی و اعمال جراحی‌های خودشان را ندارند!؟؟
و متاسفانه…در بسیاری از موارد ..قربانی هستند..!!
و غالبأ هم مرجع یا کسی پاسخ گو نیست..؟!
این در حالی است که…این موارد در مراکز خصوصی و آزاد
بسیار متفاوت است..؟
و اصولاً…کمتر قصورات و تقصیرات پزشکی رو شاهد هستیم
!؟؟
واین امر بسیار درد آور است و در خور و شأن مردم شریف ایران نیست…؟!!
به امید روزی… که شاهد این موارد نباشیم..!؟
ومن الله توفیق…
والسلام…

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون با ما. امیدواریم شاهد این موارد نباشیم.

person
ال وی
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام
پسر من عمل پیوند استخوانچه های گوش تیر ماه انجام داده.قبل از عمل ۶۰ درصد شنوایی یک گوش داشت.بعد از عمل به عصب گوش آسیب وارد شده و شنوایی ۲۰ در صد شده.اگه شکایت خطای پزشکی داشته باشم.دیه تعلق میگیره؟؟
در حال حاضر پسرم در دسترس نیست، ایا به حضور بیمار احتیاج هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای شکایت از پزشک باید پسرتان توسط پزشکی قانونی معاینه شود و مدارک درمانی ایشان را نیز به دادگاه ارائه دهید. بله حضور بیمار ضروری است.

person
مینا
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام من شکایت مداخله پزشکی و قصور پزشکی انجام دادم و دیه مشخص شد،باتوجه به اینکه اون شخص جعل عنوان کرده و پزشک نبوده ایا میتوان علاوه بردیه اصل پولی که بابت انجام کاربه پزشک دادم هم پس بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید شکایت کنید تا مراجع قضایی در این خصوص حکم خود را اعلام نمایند.

person
ا.ک
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام‌من بابریدگی دست ب دکتر مراجعه کردم ولی تشخیص ندادن ک تاندون سه تا از انگشتای من پاره شده و همونجوری بخیه کردن.یعداز یکماه رفتم یه مرکز دیگه عمل کردن ولی دستم هنوز حرکت خاصی نداره.
میتونم از پزشک شکایت کنم و دیه بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید.

person
مخمد
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام
من عمل واریکوسل انجام دادم اما هیچ بهبودی برام رخ نداده اگه از دکتر شکایت کنم نتیجه ای داره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مورد نتیجه شکایت اطلاعی نداریم اما می توانید شکایت کنید.

person
شاکی
۰۸ آذر ۱۴۰۲

فقط در قانون ایران، اصل بر این است که پزشک مرتکب هیچ‌گونه غفلت و کوتاهی نمی‌شود،
این هست یا کشورهای دیگه هم این اصل رو دارن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر در ایران هم در مورد قصور پزشکی به صورت جدی برخورد می شود.

   person
   M
   ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

   سلام
   قرار هست بزودی شکایت کنم
   امیدوارم واقعاً رسیدگی کنن

person
بهار
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام من دو ماه هست عمل پیکرتراشی انجام دادم و قسمت هایی از پوست من دچار سوختگی تقریبا درجه ۳ و قسمت هایی لک های سیاه رنگ شده که هیچ تغییری نکرده خواستم بپرسم میتونم از دکتر شکایت کنم؟ و اینکه نتیجه شکایت ممکنه چه باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با توجه به مدارکی که دارید می توانید اقدام نمایید. مشخص نیست نتیجه توسط مراجع قضایی تعیین می شود.

person
نورا
۲۸ آبان ۱۴۰۲

من برا تیپ پلاستی پیش دکتر زیبایی رفتم ک تخصص گوش حلق بینی ندارند و فقط ژل تزریق میکنن و ادعای جراحی تیپ پلاستی دارند و حالا بینیم تغییری نکرده میتونم بخاطر نداشتن تحصیلات در این زمینه و ادعاشون شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید. برای طرح شکایت باید مدارک و شواهد خود را ارائه دهید.

person
رها
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام . قصور پزشکی در تشخیص برای بیمار و تشخیص بیماری جنون اگر اثبات بشه اشتباه کرده جریمه ش چیه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مورد جریمه یا مجازات توسط پزشکی قانونی و دادگاه تعیین می شود.

person
رقیه هادی
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

انجام امور پزشکی بدون داشتن بیمه مسئولیت جرم هستش ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام خیر دوست عزیز. اما در صورت بروز حادثه پزشک باید تمام خسارات را شخصا پرداخت نماید.

person
معین
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

بعد از انجام قصور نمیشه بیمه مسئولیت گرفت و ازش استفاده هم کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز.

person
الهه
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

بیمه مسئولیت پزشکان شما، مبلغ پوشش بیشتری برای قصور پزشکی زیبایی در نظر نمگیره؟ چون عمل های زیبایی پر خطر تر و دارای ریسک بیشتری هستن!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر فعلا سقف پوشش ها همین قدر است.

person
رستگار
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

اگر من قصور مرتکب بشم و نتیجه اش بشه نقص عضو در زیبایی مراجعه کننده، بیمه چه قدر پرداخت خسارت رو بر عهده میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خسارت نقص عضو را برای شما پرداخت خواهند کرد.

person
رها
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

افرادی که پروانه مطب ندارن نمی تونن بیمه مسئولیت پزشکان تهیه کنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز باید پروانه داشته باشید.

person
رضا
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

دیه قصور عمل جراحی شکم چه قدر هستش ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز دیه را پزشکی قانونی و دادگاه تعیین می کنند.

person
سارا
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

من قصور مرتکب شدم و الان دادگاه حکم زندان نوشته در حالی که من بیمه مسئولیت داشتم، الان باید چیکارکنم؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به بیمه خود مراجعه کنید و با یک وکیل مشورت نمایید.

person
رسمی
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
آیا امکان باطل شدن پراونه پزشکی در صورت ارتکاب به قصور پزشکی وجود دارد؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز. برای برخی اشتباهات پزشکی امکان ابطال پروانه پزشکی وجود دارد.

   person
   وحید
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

   سلام بنده همسرم رودهاش پاره شد گفتند باید مش گذاری کند. عمل فقر. بعد دکتر زمان عمل گغت شکمش رو برداریم وزن سبک تر روی بدنش باشه عمل کرده. بعد از مدتیدناحیه بخیه سباه کبود شود مراجعذکردیم مطب دکتر گفت باید گوشتها سیاه حذف شوند تاحدی که تو مطب اینکار رو میکرد شوک اور بود. الان بعداز چندسال جاش سیاه و بد شکل شده درد اور. ایا شاکی شوم اثری دارد

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله می توانید از پزشک شکایت کنید. باید تمام مدارک را ارائه دهید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید