۲۷ تیر ۱۴۰۳

شکایت از پزشک چه زمانی امکان پذیر است؟ موضوع شکایت از دکتر را کجا مطرح کنیم؟

بر اساس آمارهایی که معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی منتشر کرده است، ایران نسبت به بقیه کشورها، کمترین میزان شکایت از پزشک را به خود ثبت کرده است (۰.۱ درصد اقدامات درمانی)؛ اما سالانه حدود ۵ هزار شکایت در دادسرای انتظامی نظام پزشکی ثبت می‌شود که این میزان نسبت به سال‌های گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

اگر گذرتان به چنین مراکزی خورده باشد، خودتان متوجه افزایش آمار خواهید شد. مراحل شکایت از پزشک و چگونگی انجام آن مسئله‌ای است که در اینجا اهمیت بیشتری دارد. اینکه اگر پزشکی به دلایلی اشتباهی کرد و باعث آسیب بیشتر به بیمار شد، در بین این همه مراجعه و شلوغی چگونه باید از او شکایت کرد؟ در این مطلب قصد داریم که مراحل شکایت از پزشکان را برای شما بنویسیم.

چه زمانی امکان شکایت از پزشک وجود دارد؟

اول از همه باید به این پرسش پاسخ داد که شما چه زمانی امکان شکایت از پزشک خود را دارید. در همین ابتدا بیان کنیم که همیشه حق با بیمار نیست؛ زیرا با روند شکایت آشنا نیست و در مورد اینکه آیا اصلاً شکایت او درست بوده است یا خیر، اطلاعاتی ندارد.

بر اساس قانون مجازات اسلامی تصویب شده در سال ۱۳۹۲ و قانون نظام پزشکی و آیین نامه مربوط، اگر پزشکی قصور و عملی خلاف تعهد پزشکی خود انجام دهد و موجب وارد شدن آسیب به بیمار شود، در این صورت بیمار می‌تواند از پزشک خود بابت درمان نامناسب و آسیب‌های به وجود آمده بعد از آن شکایت کند.

در حالت کلی، بر اثر بروز موارد زیر می‌توان از پزشک شکایت کرد:

 • استفاده نکردن از تمام توان و دانش پزشکی
 • سهل انگاری
 • رعایت نکردن موازین قانونی، علمی و شرعی
 • افشا کردن اسرار بیمار
 • انجام دادن کارهایی خلاف شئونات پزشکی
 • فریب بیماران و دادن وعده‌های دروغین
 • دریافت هزینه‌های خارج از عرف
 • بی احترامی به بیماران
 • استفاده نکردن از امکانات لازم برای درمان

در صورتی که برای شما قصور پزشکی یا تخلفات آن محرز شود، می‌توانید از پزشک در هر تخصصی شکایت کنید.

قصور پزشکی

در صورت بروز قصور پزشکی امکان شکایت برای بیمار وجود دارد

قصور پزشکی چیست؟

یک پزشک زمانی در دادگاه مجرم شناخته شده و حکم دریافت می‌کند که قصوری را مرتکب یا تخلفی را انجام داده باشد. حال قصور و تخلف پزشکی چیست؟ قصور پزشکی زمانی روی می‌دهد که پزشک به تعهدات خود عمل نکرده و به آنچه باید برای درمان در نظر می‌گرفت، دقت کافی نداشته است. این قصور می‌تواند به صورت سهوی یا عمدی باشد؛ اما به هر حال، پزشک از شرایط اطلاع داشته و نباید کوتاهی می‌کرده است.

البته باز دقت داشته باشید که در قصور، پزشک با علم عملی را انجام داده است؛ اما وقتی که خود هیچ تقصیری نداشته باشد، مقصر شناخته نمی‌شود. برای مثال، اگر پزشکی در راه  بیمارستان تصادفی کند که خود زیان دیده است یا اتفاقی ناخواسته در طول مسیر برای او پیش بیاید، در این حالت مقصر شناخته نمی‌شود.

همکاری در فروش بیمه

تخلف پزشکی چیست؟

تخلف پزشکی را هم می‌توان همان قصور دانست؛ اما یک تفاوت کوچکی با هم دارند. در صورتی که پزشک از قصد جرمی را مرتکب شود، در این حالت تخلف انجام داده است. پیش آمدهای بعد از تخلف پزشکی با توجه به اینکه با اراده‌ی خود پزشک بوده، بسیار سنگین‌تر است.

عمل بدون انجام کار خاصی در بیمارستان، دریافت مبلغ خارج از ضوابط تعیین شده، هدایت بیمار به مراکز عکس‌برداری شخصی، درمان بیماری بدون نداشتن تخصص کافی در آن زمینه، جذب بیمار از طریق آگهی‌های فریبنده و افشا نمودن اسرار بیمار از جمله تخلفاتی هستند که در صورت اثبات، عواقب جبران ناپذیری را برای پزشک به همراه خواهد داشت.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر پزشک باعث ایجاد آسیب جانی به بدن بیمار شود، باید دیه آن را پرداخت کند. مگر اینکه تمامی فعالیت‌های درمانی او مطابق با موازین پزشکی بوده یا به دلیل خطرناک بودن، از او یا همراهانش امضایی در خصوص برائت گرفته شده باشد. هرچند این امضا همیشه مدرک بر بی‌گناهی پزشک نخواهد بود.

همچنین اگر بیمار بعد از درمان اقدامی خلاف دستورات پزشکی انجام دهد و این مسئله باعث وخیم‌تر شدن حال بیمار و مرگش شود، در این صورت تقصیری بر گردن پزشک نخواهد بود. مسئله دیگر اینکه اگر پرستار خلاف دستورات پزشک کاری را انجام دهد یا دلیل بدتر شدن حال بیمار، قصور پرستار بوده باشد، در این حالت پرستار و دیگر کادرهای درمانی مرکز یا بیمارستان مقصر هستند و قصوری برای پزشک نخواهد بود.

شکایت از پزشک به چه معناست؟

بحث شکایت در همه جا یک معنا بیشتر ندارد. شکایت از پزشک هم به معنای طرح دعوا از پزشک به دلیل قصور یا تخلفی است که او در قبل، حین یا بعد از درمان انجام داده است.

خرید بیمه مسئولیت پزشکان

برای شکایت از پزشک به چه مدارکی نیاز داریم؟

در این قسمت مقاله لازم است قبل از هر چیز در مورد مدارک لازم جهت شکایت از پزشک صحبت کنیم و به سوالاتی مانند مدارک لازم برای شکایت از پزشک شامل چه مواردی است؟ بیمار برای طرح شکایت از پزشک به چه مدارکی نیاز دارد؟ اگر بیمار برای شکایت کیفری از پزشک مدرکی نداشته باشد باید، چه کار کند؟

مدارک لازم برای شکایت از پزشک، شامل کلیه مدارک موجود اعم از پرونده پزشکی بیمار و نسخه دارویی پزشک است. اگر عمل جراحی درمانی در بیمارستان و یا کلینیک انجام شـده است، باید تمام مدارکی که در دست دارید را ضمیمه شکوائیه کنید. برای مثال در عمل‌های زیبایی کلیه عکس‌ها و آزمایشات قبل از عمل و بعد از عمل خود را نیز باید به عنوان مدارک لازم برای طرح شکایت علیه پزشک خود ضمیمه شکوائیه و پرونده کنید. همچنین کلیه عکس‌های رادیولوژی، ام آر آی و هرگونه اسکن و آزمایشی که انجام داده‌اید را در پرونده درج نمایید.

شکایت از پزشک بدون در دست داشتن مدرک چیست؟

شکایت از پزشک بدون داشتن مدرک از مواردی است که برای افراد زیادی چالش برانگیز است. سوالات زیادی مانند اگر بیماری که آسیب دیده و می‌خواهد از پزشک خود شکایت نماید، هیچ گونه مدرکی در دست نداشته باشد باید چه کار کند؟ آیا امکان طرح شکایت از پزشک بدون مدرک نیز وجود دارد؟ معمولا از طرف بیماران شاکی مطرح می‌شود. در پاسخ باید بگوییم که طرح دعوا علیه پزشک در چنین شرایطی هم ممکن است.

درست است که مدارک لازم برای شکایت از پزشک اگر در دست بیمار باشد، در روند رسیدگی کمک شایانی می‌کند اما این‌طور نیست که اگر بیماری بنا به هر دلیلی، از پزشک خود و انجام طبابت نزد ایشان مدرکی نداشته باشد، نتواند از پزشک شکایت کند. نکته قابل توجه این است که سابقه بیمار در پرونده پزشکی وی در هر شرایطی وجود دارد.

مراحل شکایت از پزشک

باید گفت که شکایت از پزشک نیاز به دانستن روش‌ها و مراحل خاص خود را دارد. از این رو حتماً باید با یک وکیل در این حوزه کمک بگیرید؛ البته وکیلی که به صورت تخصصی در این بخش کار می‌کند و کاملاً با زیروبم آن آشنا است. باید گفت که پرونده‌های پزشکی دارای جزئیات زیادی هستند که اگر بیمار با آن‌ها آشنا نباشد، امکان اینکه پرونده در مسیر اشتباهی بیفتد، زیاد خواهد بود.

در حالت کلی، مراحل شکایت از پزشک به صورت زیر است:

 • مراجعه به مرکز ثبت شکایت و تهیه دادخواست بر اساس موضوع و شکایات، همراه با مدارک لازم (در حال حاضر، بیشتر افراد به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و شکایات خود را در آنجا ثبت می‌کنند. بعد از شکایت آن‌ها به سازمان مربوطه ارسال می‌شود.)
 • ارسال ابلاغیه تاریخ رسیدگی برای حضور شما و بیان توضیحات لازم
 • احظار پزشک و استعلام مدارک از مرکز درمانی خاص
 • بررسی پرونده و صادر کردن دستور لازم

باید گفت که بیمار در هر زمانی می‌تواند شکایت خود را ثبت کند و اینکه دکتر در داخل یا خارج از کشور است، تفاوتی وجود ندارد.

شکایت از پزشک

موضوع شکایت را کجا مطرح کنیم؟

قبل از ثبت شکایت بهتر است که چند نکته زیر در نظر گرفته شوند:

 • در ابتدا سعی می‌شود تا با جلسه صلح و سازش در شورای حل اختلاف، بیمار از شکایت خود و با دریافت جریمه‌ای و غیره گذشت کند. البته برای مواردی که قصور و اثرهای آن خیلی حاد نباشد.
 • پرونده پزشک بعد از ثبت به کمیسیون‌های تخصصی ارسال می‌شود تا میزان قصور او مشخص شود. قاضی بعد از بررسی مدارک ارسال شده از سمت کیمیسیون تخصصی، رأی را صادر خواهد کرد.
 • در مراحل ابتدایی، در صورت نیاز و البته امکان، بیمار به پزشکی قانونی مراجعه می‌کند تا میزان آسیب به او مشخص شود.

چگونگی شکایت از پزشک اورژانس و اورژانس

هنگامی که با مرکز فوریت‌های پزشکی شماره ۱۱۵ تماس می‌گیرید، معمولا گروهی از اورژانس برای بررسی موضوع به محل مراجعه می‌کنند. بعد از بررسی اولیه، اقدامات لازم را انجام می‌دهند و در صورت نیاز به انتقال بیمار، او را به بیمارستان منتقل می‌کنند. در برخی موارد نیز ممکن است با مراکز خصوصی تماس بگیرید و درخواست اعزام تیم اورژانس داشته باشید. در صورت بروز مشکل در حین معاینه و انتقال بیمار می‌توانید با شماره ۱۵۹۰ تماس گرفته و مراتب شکایت از اورژانس را اعلام کنید.

شکایت از پزشک اورژانس هم مانند شکایت از سایر پزشکان انجام می‎شود که در این مقاله به روش‌های مختلف آن پرداختیم. لازم به ذکر است شکایت از پزشک ارتودنس، ارتوپد، پزشک بینی، جراح، جراح پلاستیک، چشم پزشک و هر پزشکی با هر تخصصی به همین شیوه‌هایی که ذکر شد انجام می‌شود. تنها نکته قابل توجه در مورد شکایت از پزشکان مختلف جمع‌آوری مدارک قبل و بعد از بروز مشکل است.

شکایت از موسسات پزشکی غیرمجاز

لازم به ذکر است که هر موسسه پزشکی شامل بیمارستان، دندانپزشکی، کلینیک، پلی کلینیک، آزمایشگاه و هر کلینک یا درمانگاهی بدون داشتن پروانه از وزارت بهداشت و درمان راه‌اندازی و بهره‌برداری شود و یا پزشکی پروانه خود را به دیگری واگذار کند می‌توان نسبت به شکایت از پزشک بدون پروانه اقدام کرد. مراحل شکایت از این پزشکان هم فرآیندی مشابه آن چه دارد که در مورد شکایت از پزشک شرح دادیم. در نهایت این موسسات توسط وزارت بهداشت پلمپ می‌شوند.

شکایت از موسسات پزشکی غیرمجاز که به وسیله افراد متخصص اداره می‌شوند

اگر فرد دارای صلاحیت و تخصص پزشکی باشد ولی بدون اخذ پروانه اقدام به ایجاد موسسات پزشکی کند، این عمل او جرم محسوب می‌شود و می‌توان از این افراد تحت عنوان شکایت از پزشک بدون پروانه، شکایت کرد.

شکایت از موسسات پزشکی غیرمجاز که توسط اشخاص فاقد صلاحیت اداره می‌شوند

اگر افراد بدون تخصص باشند یعنی تخصص و علم لازم جهت طبابت چه از بابت تحصیلی و چه از بابت اخذ مجوزات رسمی از وزارت بهداشت، نداشتـه باشند. می‌توان از این افراد با عنوان شکایت از پزشک بدون پروانه اقدام کرد. زیرا این افراد در واقع فاقد صلاحیت محسوب می‌شوند  و چنان‌چه با توجه به عدم تخصص اقدام به طبابت و ایجاد مراکز و موسسات درمانی کننـد با این افراد برخورد می‌شوند.

شکایت از پزشک بابت ویزیت و دریافت وجوه اضافی

با توجه به این موضوع که هرگونه دریافتی بالاتر از سقف تعرفه خدمات سلامت و مصوب هیئت وزیران به هر طریقی از جمله قید خدمات ارائه نشده در صورت حساب بیمار، دریافت هرگونه وجه بدون ارائه رسید رسمی هرگونه دریافتی خارج از بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود بابت ارائه خدمات در این موسسات، عقد هرگونه قرارداد یا پرداخت بالاتر از تعرفه های مصوب هیئت وزیران توسط سازمان های بیمه‌گر پایه و تکمیلی و سایر نهادهای حمایتی و سایر سازمانهای دولتی و غیر دولتی خریدار خدمات سلامت و هرگونه تبانی مالی بین موسسات و مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت به ضرر گیرندگان خدمات تخلف محسوب می‌شود.

سامانه شکایت از پزشکان

بر همین اساس وزارت بهداشت اعلام کرد کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی علاوه بر روش‌های موجود، می‏توانند از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۶۹۰ یا ثبت شکایت در سایت اینترنتی www.1690.ir شکایات خود را اعلام و کد رهگیری دریافت نمایند، شروع رسیدگی به شکایات از طریق دریافت اطلاعات از سامانه تلفنی یا اینترنتی و یا مراجعه شاکی و یا گزارش مراجع ذیصلاح خواهدبود.

شکایات پس از دریافت از سوی مرکز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات حداکثر ظرف دو روزکاری، ضمن اعلام موضوع به شاکی، جهت تکمیل مستندات و تهیه گزارش نظارتی به کمیته کارشناسی ستاد استانی ارجاع می‌شود. کمیته کارشناسی حداکثر ظرف ۱۰ روز کاری پرونده را تکمیل و به دادسرای انتظامی نظام پزشکی شهرستان و کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی ارسال می‌نماید.

برای شکایت از پزشک به کجا باید مراجعه کرد؟

در ادامه این مقاله می‌خواهیم به سوالات پرتکراری مانند برای شکایت از پزشک کجا برم؟ شکایت از دکتر چگونه انجام می‌شود؟ مراحل شکایت از پزشک چیست؟ نحوه شکایت از پزشک چگونه است؟ مراحل شکایت در نظام پزشکی چیست؟ شکایت از پزشک در نظام پزشکی بررسی می‌شود یا خیر؟ و آیا شکایت از پزشکان موثر است یا خیر؟ پاسخ بدهیم. پس با ما همرا باشید.

بسته به نوع پرونده و اینکه در کجا زندگی می‌کنید، می‌توانید برای شکایت به مراجع مختلفی مراجعه کنید. در قدم اول بهتر است که به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرد تا در آنجا پرونده شما تشکیل و به سازمان مربوطه ارسال شود. اما روش‌های دیگری هم وجود دارند که شامل موارد زیر هستند:

 • شکایت در دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی
 • ثبت شکایت در محاکم عمومی دادگستری
 • ثبت شکایت در شورای حل اختلاف (برای دیه‌های کمتر از ۵ میلیون تومان)

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد تا اینجا به سوال برای شکایت از پزشک به کجا مراجعه کنیم؟ به خوبی پاسخ داده شـد. در ادامه به توضیح باقی موارد می‌پردازیم.

راه‌های ارتباطی و ثبت شکایت از بیمارستان تامین اجتماعی

برای شکایت از بیمارستان تامین اجتماعی می‌توانید از طریق سایت تامین اجتماعی اقدام کنید. همچنین از طریق تماس با شماره ۱۴۲ برای شهروندان تهرانی و تماس با ۱۴۲-۰۲۱ برای شهروندان شهرستان، شکایت خود را از مراکز تامین اجتماعی به ثبت برسانید. سازمان تامین اجتماعی امکان ثبت شکایت از طریق ارسال پیامک به شماره ۵۰۰۰۱۴۲ را هم برای شهروندان فرآهم کرده است. همین طور برای شکایت از برای شکایت از بیمارستان‌های تامین اجتماعی می‌توانید با شماره‌های ۱۵۹۰ و ۱۶۹۰ تماس حاصل فرمائید.

مراحل ثبت شکایت از پزشک در دادسرا و سازمان نظام پزشکی

شکایت پزشکی در چند مرحله انجام می‌شود. در ابتدا برای ثبت شکایت، شاکی باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و شکایت خود را از پزشک، بیمارستان یا هر مرکز درمانی دیگری در آنجا به ثبت برساند. بعد از ثبت، در زمان تعیین شده بیمار و پزشک متخلف باید در دادسرا حضور داشته باشند و کامل واقعه را شرح دهند. بعد از آن، پرونده به طور کامل بررسی می‌شود. اگر پرونده در همان‌جا حل نشود، دادستان آن شکایت را به دادگاه ارجاع خواهد داد.

مراحل ثبت شکایت و رسیدگی در دادگاه

پرونده شما باید از دادسرا به دادگاه ارسال شود. در دادگاه بعد از دریافت نظرات دو طرف و همچنین دفاعیه پزشک، قاضی رأی را صادر می‌کند. البته برای رسیدن به این مرحله، شاکی باید شکایت خود را در دادسراهای جرائم پزشکی یا عمومی ثبت کند. اینکه چگونه شکایت ثبت شود، حتماً باید با یک وکیل در این حوزه مشورت کنید.

ثبت شکایت از پزشک در دادسرا و نظام پزشکی

مراحل ثبت شکایت از پزشک

موضوع شکایت را کجا مطرح کنیم؟ دادسرا یا نظام پزشکی؟

سؤال اصلی اینجاست که آیا شکایت از پزشک را در دادسرا انجام دهیم یا سازمان نظام پزشکی؟ پاسخ به این سؤال به نوع تخلف بستگی دارد. در صورتی که قصور مربوط به درمان است، در نظام پزشکی رسیدگی می‌شود و بعد اگر لازم بود به دادگاه ارسال خواهد شد. تخلفات غیر درمانی در دادسرا ثبت می‌شود. البته باز هم می گوییم که این جواب کلی است و بسته به نوع تخلف پزشک در درمان و همچنین شهر محل زندگی فرد بستگی دارد.

شکایت از پزشک در سازمان نظام پزشکی چگونه انجام می‌شود؟

شکایت از پزشک در دادسرا و سازمان نظام پزشکی نتایج متفاوتی دارد. شاکی باید با توجه به خواسته خود در یکی از این دو نهاد دعوای خود را مطرح کند. شکایت در دادسرای جرایم پزشکی موجب می‌شود که در صورت اثبات قصور پزشک، دیه از طرف پزشک به شما پرداخت شود، اما شکایت در سازمان نظام پزشکی در مورد تخلف صنفی است که پزشک انجام می‌دهد.

مجازات‌هایی که در سازمان نظام پزشکی برای پزشکان در نظر می‌گیرند شامل توبیخ با درج در پرونده یا اخطار یا تعلیق پروانه طبابت یا ابطال پروانه است. توبیخ‌های نام بـرده شـده را با توجه به سابقه پزشک و میزان قصوری که انجام داده است برای وی در نظر می‌گیرند.

هنگام شکایت به نظام پزشکی باید توجه کنید که نمی‌توانید از پزشک متخلف خسارتی را مستقیما دریافت کنید.

نحوه شکایت از پزشک در نظام پزشکی

برای شکایت از پزشک در نظام پزشکی می‎‌توانید از طریق سایت سازمان نظام پزشکی ایران اقدام کنید و با در نظر گرفتن موارد زیر با وارد کردن اطلاعات خود شکایت را ثبت و منتظر پیگیری مراجع مربوطه بمانید.

موارد مورد توجه در شکایت از پزشک در نظام پزشکی:

 1. تمامی شکایات باید مدلل و مستند باشند. بدیهی است مسئولیت قانونی مطالب اظهارشده بر عهده شاکی است.
 2. هنگام ورود اطلاعات خود، حتما شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا اطلاع رسانی مراحل مختلف رسیدگی به شکایت امکان‌پذیر باشد.
 3. در نگهداری شماره پیگیری و عدم افشای آن به دیگران دقت و توجه لازم را داشته باشید.
 4. شکایاتی قابل رسیدگی است که توسط شاکی‌ ذی‌نفع‌ یا سرپرست‌ و یا نمایندگان‌ قانونیی بیمار انجام شود.
 5. چنانچه مرجع مورد شکایت از یک مورد بیشتر باشد (دو یا سه یا چهار مورد) شاکی باید از مراجع ذیربط، به صورت جداگانه در قالب چند طرفیت شکایت نماید.

 

 1. سیستم به طور خودکار به شکایاتی که قبلاٌ به سامانه رسیدگی به شکایات ارسال شده ترتیب اثر نخواهد داد مگر اینکه موضوع با شکایت قبلی تفاوت داشته باشد، لذا از ارسال شکایات تکراری خودداری نمایید.

 

چنانچه شکایتی توسط جمعی از اشخاص حقیقی مطرح گردد می بایست جهت ثبت با عنوان شکایت، فردی به نمایندگی ذینفعان، مشخصات فردی خود را مرقوم نماید.

مراحل شکایت از بیمارستان

بعد از توضیح مراحل شکایت از پزشک، اکنون زمان آن رسیـده است که به سوالاتی مانند برای شکایت از بیمارستان به کجا مراجعه کنیم؟ و مراحل شکایت از بیمارستان چیست پاسخ دهیم. باید بدانید که برای شکایت از تخلف بیمارستان‌ها مراجع مختلفی در نظر گرفته شده‌اند که بر اساس نوع شکایت، نوع و شدت آسیب، نوع خطا و تقصیر بیمارستان و کادر درمان، از صلاحیت‌های مختلفی برخوردار هستند. بنابراین، برای شکایت از بیمارستان به مراجع قضایی باید با نوع موضوع شکایت و همچنین صلاحیت مرجع رسیدگی کننده به شکایت خود اطلاع داشته باشید.

شکایت از بیمارستان با توجه به نوع شکایت از طریق مراجع زیر انجام پذیر است:

 • دادگاه‌های عمومی
 • دادسرای جرایم پزشکی
 • شورای حل اختلاف (ویژه امور بهداشت)
 • وزارت بهداشت

خرید بیمه مسئولیت پزشکان از بیمه دات کام

قصور پزشکی وجود دارد و نمی‌توان آن را کتمان کرد. در این بین، پزشکی که به صورت سهوی دچار خطایی شده است، علاوه بر اینکه ناخواسته باعث وارد شدن آسیب به دیگری شده است، به اعتبار خود هم لطمه زده است. از طرفی باید نرخ دیه مربوط به آن را هم بپردازد. دیه‌ای که مبلغ آن کم هم نیست و در صورت نپرداختن، با قانون طرف است.

برای آشنایی بیشتر با این نوع بیمه‌نامه‌ها، راهنمای بیمه مسئولیت را مطالعه کنید. همچنین بیمه مسئولیت تنها برای پزشکان نبوده و دامپزشکان هم با توجه به افزایش قیمت دام و حیوانات اصلی، می‌توانند از بیمه مسئولیت دامپزشکان استفاده کنند.

در اینجا بیمه مسئولیت پزشکان در صورت طرح شکایت از پزشک، برای کاهش خسارات مالی احتمالی به کمک این قشر خواهد آمد. با داشتن این بیمه نامه، پزشکان می‌توانند، خسارات وارد شده را جبران کنند. اگر شما پزشک یا عضو کادر درمان هستید که فعالیت شما هم بر بهبود بیمار تأثیر می‌گذارد، داشتن این بیمه‌نامه ضروری است. برای خرید، فقط کافی است تا وارد صفحه بیمه مسئولیت پزشکان شوید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دیه اعضای بدن
۱۸ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای / بیمه مسئولیت

جدول دیه اعضای بدن؛ بررسی دیه اعضای مختلف بدن بر اساس قانون مجازات اسلامی

دیه مبلغی است که برای جبران خسارت‌های غیرعمد به افراد آسیب‌دیده پرداخت می‌شود. به همین دلیل عموما افراد زیادی در مورد میزان دیه اعضای بدن سوالات مختلف و زیادی دارند. دیه اعضای بدن

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
خلج
۲۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام.ازسال۹۶برای ارتودنسی رفتم تاالان نتیجه درست نگرفتم مشکلم که برطرف نشد که هیچ حتی. هرروزفک درددارم.۲بارارتودنسی کردن حتی فک پایین من بازکردن چون دندون آسیابام بهم نمیرسیدن بخاطراینکه دندون کم آوردم.ازدکترم به کجاشکایت کنم قزوین ساکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای شکایت از پزشک می توانید از طریق دادگاه یا نظام پزشکی اقدام کنید.

person
فرزاد نظری
۲۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقت تون بخیر من آنلاین یه دارو های خریدم وداکتر شماره نظام پزشکیش رو برام داد و گفت این زمانت از طرف من برا شما منم از دارو هاشون استفاده کردم و بجا این که منو درمان کند یه درد دیگری بجا مونده برامم ۴۵روزه دارو داده منم ۳۵روزه استفاده کردم از دارو هاشون بعدش دیگه استفاده نکردم حتای دارو هاشونو برام زمانت کردن حالا میگم برام مشکلی به بار آورده بهم میگه یه درمان دیگری می‌خواهین منم نمی خوام دیگرا برا داروی بیدون نسخه پزشک شروع به درمان نمیکنم میتونم از اون شخص شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  اگر دارو را تحت نظر پزشک دریافت و مصرف نکرده اید مسئولیت عوارض با خودتان است.

person
علی
۲۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر، متاسفانه بعد از تزریق واکسن شش ماهگی توسط کادر مرکز بهداشت محل زندگی، نوزاد ما دچار آبسه در محل تزریق و در بیمارستان بستری شدند، به گفته متخصص هنگام تزریق اون ناحیه خوب ضدعفونی نشده بوده، آیا میتونم از ایشون شکایت کنم؟ فقط بخاطر این که سهل انگاری ایشون باعث آسیب رسوندن به بچه های دیگه نشه.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید.

person
شیدا
۲۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام زیر چشمم به اندازه یه عدس چربی داشت پیش دکتر رفتم و اون قسمت را سوزوند بعد زخم شد و اسکار ایجاد شد حتی بدتر از قبل حتی پیش دکتر متخصص دیگری رفته و پمادهای متعدد و گرانی استفاده کردم ولی خوب نشده الان بعد از ده ماه میتونم از دکتر اول شکایت کنم؟ مدرکی جز پرینت بانک ندارم به کجا شکایت کنم؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با مدارک و شواهد خود از طریق دادگاه اقدام نمایید.

person
محمدامین جوزی نجف آبادی
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر عموی من عمل تومور مغزی انجام داد و بعد دوهفته بهبود پیدا کرد و یک دفعه دوباره حالش بد شد و دکترش گفت که طبیعیه و بعد یک هفته کلا مغزش مرخص شد و دکترش دوباره عملش کرد اما دیگر خوب نشد و الان سه بار که عمل شده و حدود ۱۶۰ میلیون هم هزینه عمل شد و الان مدارک به دکتر دیگر نشان دادیم و دکتر تایید کرد که مغزش سوراخ شده و آب مغزش زیاد شده اما دکتر خودش تایید نمی کنه و میگه دوباره باید عملش کنم و الآنم عموم رفته تو کما و به هوش نیومده خواستم بدونم میشه از دکترش شکایت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید از پزشک شکایت کنید. باید تمام مدارک را به دادگاه ارائه دهید و تاییدیه پزشکی قانونی را نیز دریافت نمایید.

person
ناصرپور
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر.پنج ماه پیش عمل لگن انجام دادم و پلاتین کار گذاشتن از بعد عمل ترشح از محل عمل داشتم که اخیرا بیشتر هم شده ام ار ای انجام دادم که گفتن عفونت ناحیه پوست و عضله رو درگیر کرده و جواب آزمایش هم همینو نشون داد.به جراح عفونی مراجعه کردم که انواع آنتی بیوتیک رو برام تجویز کرد که کم نشد و بعد تیکوپلانین قوی ترین آنتی بیوتیک رو تزریق کرد که باز درست نشد و عفونت همچنان ادامه داره.قصور پزشکی حساب میشه این مشکل؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم می توانید به یک پزشک دیگر یا پزشکی قانونی مراجعه نمایید.

person
علیرضا
۱۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .بنده حدود یک ماه پیش نوبت دندانپزشکی داشتم که منشی پزشک به بنده زنگ نزد و خودم تماس گرفتم و ایشون گفتند دکتراون روز که نوبت داشتی نیومده بعداً بهت نوبت می‌دیم .هنوز هم خبری نشده .آیا من میتونم از منشی این پزشک شکایت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مجددا برای دریافت نوبت اقدام نمایید.

person
محبوبه
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام
همسرم آبان‌ماه امسال عمل پیوند ریه انجام داد و عمل کاملا موفقیت آمیز بود تا چند روز حال عمومی و شرایط ریه پیوندی خوب بود ولی بعد شرایط روحیش بهم ریخت و گفتن دلیریوم بعد از عمله نگران نباشید یک هفته فقط مشاور روانپزشک آوردن ولی فایده نداشت تا اینکه همسرم تشنج کرد و هوشیاریش اومد پایین و اینتوبه شد . از روز بعد از عمل مارو مجبور کردن که به دلیل کمبود نیرو باید بیمار همراه داشته باشه, در صورتیکه بیمار پیوندی حداقل ۱۰ روز باید قرنطینه باشه هیچ کدام از کادر بیمارستان ماسک نمیزدن دستگاه ایزوله بخش خراب بود و پنجره اتاق و باز میذاشتن در شرایط آلودگی تهران. هر چی هم اعتراض کردم میگفتن ما بهتر از شما میدونیم در نتیجه بعد دو هفته اینتوبه و هشیاری پایین مشخص شد که دلیل تشنج از عوارض داروی ضد پیوند و تداخل دارویی بوده نه دلیریوم و به همین دلیل هم سه بار دیالیز شد دکتر تشخیص درست نداده و به موقع دارو عوض نکرده و در نتیجه بعد از یکماه همسرم بعلت عدم رعایت بهداشت وعدم تشخیص به موقع کادر پزشکی با شوک سپتیس و عفونت بیمارستانی فوت کرد نه از رد پیوند …. آیا من میتونم شکایت کنم الان ۲/۵ماه از فوت گذشته ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید با ارائه مدارک از پزشک، کادر درمان و بیمارستان شکایت کنید.

   person
   محبوبه
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

   باسلام
   وقتی من برای فوت همسرم شکایت کنم اگر به هر دلیلی کوتاهی پزشک و کادر درمان اثبات نشه آنها میتونن اعاده حیثیت کنند و از من شکایت متقابل کنند ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله می توانند اعاده حیثیت کنند.

    person
    کریمی
    ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

    خیر نمیتوانند شکایت اعاده حیثیت علیه شما مطرح کنند. چون طبق قانون اساسی و قانون آئین دادرسی مدنی تظلم خواهی و دادرسی حق مسلم هر فردی هست و به این بهانه و ترس از عواقب احتمالی آن فرد قادر به ثبت شکایت و پیگیری و مطالبه حقوق خود نباشد. شکایت اعاده حیثیت طبق قانون مجازات اسلامی در موارد نادری مصداق داره از قبیل امور شرفی و ناموسی نه جرایم پزشکی. بنابراین پیشنهاد میشه حتما پیگیر شکایت خود در مورد قصور پزشکی که در مورد همسرتون اتفاق افتاده باشید.
    موفق باشید.

person
مریم
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام پزشکی در کرج کار عمل های غیر قانونی و همچنین به صورت غیر قانونی کارهایی مثل سقط جنین انجام میدن پزشک ماما هستن.من از ایشون یک فیش واریزی دارم که به نام خودش هم نیست.ولی من رو میشناسن حتی گفتن برام مشتری بیاری مبلغی هم ب تو میدم چون بر اثر کار ایشون بنده ناقص شدم الان می‌خوام شکایت کنم ولی به صورت ناشناس امکانش هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ثبت شکایت باید مدارک خود را به دادگاه ارائه دهید.

person
M
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

اگه یه مجموعه‌ای یک بیمار رو تهدید بکنن که اگه نذاری اعضای خصوصی بدنت رو معاینه کنیم نمی‌ذاریم وظایف شرعیت (مثل نماز) رو انجام بدی، ممکنه از اینا شکایت کرد؟
دقیقاً چی باید نوشت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که جز مراحل درمان نباشد می توانید اعتراض یا شکایت کنید.

person
محمد
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام
دکتری که به بیمار توهین وفحاشی کند وحتی حمله میکند برای زدن بیمار را کجا باید شکایت کرد دادسرا یا نظام پزشکی؟ کدام جدی تر رسیدگی میکنند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می‌توانید در نظام پزشکی یا دادسرا شکایت نمایید. دادسرا جدی تر رسیدگی می شود.

person
وحید
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید بنده تصادف کردم اورژانس بردبیمارستان از پام عکس گرفتن دکتر گفت نیاز به پین دارد بعداز دماه پام افونت کرد ۸روز دیگه بستری شدم الان رفتم ام‌آرآی گرفتن گفتن رباط پات پاره شده بوده قبل از عمل چرا دکتر اون موقع ام‌آرآی نگرفته میتوانم شکایت کنم از پزشک کجا شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت خود را با ارائه مدارک از طریق دادگاه یا نظام پزشکی مطرح نمایید.

person
محمد
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

باسلام
بنده با منشی دکتر به دلیل رفتار بد و ناشایست ایشان بحث لفظی کردم و بعد دکتر امد بدون اطلاع از بحث به بنده حمله کرد وبا فحاشی و هول دادن شدید بنده را از مرکز بهداشت بیرون انداخت این درحالی بود که دکتر دیگر خیلی از این رفتار ایشان شرمنده شد
بنده باید کجا ازایشان شکایت کنم دادسرای کیفری یا نظام پزشکی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید در دادسرای کیفری شکایت نمایید.

person
علی
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام چند هفته پیش کمردرد شدید داشتم رفتم بیمارستان بعداز۲روز بستری دربخش اورژانس وگرفتن سی تی اسکن وغیره دکتر گفت شما مشکلی نداری ومرخصم کرد ولی متاسفانه بعداز۲هفته ازکمر به پایین فلج شدم بنظرشما دکتر مقصر هستند یاخیر،؟
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید برای تشخیص اشتباه از ایشان شکایت کنید.

person
آرزو
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام.مادرم چندوقت پیش عمل سرطان روده بزرگ روانجام دادن.وحالشون خیلی خوب بودبعدازعمل.بعددوروز که ازبیمارستان مرخص شدن تب ولرزمیکنن که همون روزپیش دکترخودش بردیم وفقط یه پنی سیلین دادوگف درخوردن زیاده روی کردی وکم راه رفتی و…بعدازدوسه روزدیگه حالش خیلی بدشددوباره بردیمش پیش دکترکه اورژانسی بستریش کردن ودوباره عمل انجام دادن وفقط گفته بودن که عمل روپس زده.وبعدعمل هم رفت آی سی یو ودیگه به هوش نیومد.بااین تفاسیرمیتونم ازدکترش شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از پزشک شکایت نمایید.

   person
   آرزو
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

   کجابایدبرم شکایت کنم؟وچه مدارکی لازم هست؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

    می توانید از طریق دادگاه یا وزرات بهداشت اقدام نمایید.

person
نوشین
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

یکسال پیش برای تخلیه ژل پاژ به جراح مراجعه کردم و حراحی شدم ، بعد از جراحی سمت چپ صورتم فلج شد ولی پزشک گفت تا۴تا ۶ ماه آینده بهبود پیدا میکند ، بعد شش ماه هیچ تغییری نکرده بود دکتر گفت باید یکسال صبر کنی و بعد یکسال که باز تغیری حاصل نشده میگوید دو یا سه سال باید صبر کنی ، نزد دکتر عصب رفتم و ایشان گفتند بعد از ۶ ماه اگر عصب خوب نشود آسیب جدی دیده و دیگه به خودی خود خوب نخواهد شد و نیاز به گرافت عصب از قسمت دیگری از بدن هست ، آیا میتوانم از جراح بابت قصور پزشکی شکایت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید با ارائه مدارک از پزشک شکایت کنید.

person
امیر ۲۰۲۴
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام
خانم من چند ماه پیش برای رفع ریزش مو به پزشک متخصص مراجعه کرده و ایشان با تجویز داروی نامتعارف ( که پزشکان دیگر اعلام نموده اند ) با مشکل ادیده از دست دادن هورمون جنسی مواجه شده و کششی برای مقاربت ندارد و حدود چند ماه هست با معالجه این موضوع حل نشده و ب صورت ی مشکل بزرگ نمایان شده است .
چطور میتوان از این پزشک شکایت کرد و آیا در برگیرنده جبران خسارت و دیه میشود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدارک و شواهد خود را ارائه دهید و شکایت کنید.

person
حسن ۱۷۴۲
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده خانمم پارسال تصادف کرد ران پایش شکست دکتر عمل کرده اما بعد یکسال هنوز جوش نخورده استخوان الان میتونم از پزشک شکایت کنم بعدش اگر نتوانم ثابت کنم قصور پزشکی رو بعدش دکتر میتونم ازمن شکایت کنده خسارت بگیره ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای شکایت از پزشک باید مدارک معتبر مبنی قصور پزشکی داشته باشید. بله پزشک هم می تواند از شما شکایت کند.

   person
   حسن۱۷۴۲
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

   سلام ممنون از پاسخگویی شما سالمون سلامت باشید

person
وحیده
۲۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام من دوسال پیش بینیمو پیش رزیدنت جراحی در بیمارستان سینای تبریزعمل کردم والان از نظر تنفسی وظاهری مشکل دارم از کی باید شکایت کنم استادی که بالا سرم بوده یا رزیدنت که الان دکتر شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از هر دو می توانید شکایت کنید.

person
اسد
۲۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام برادرم یک هفته پیش بعلت توموری که در مغزشون بود جراحی انجام دادن خوشبختانه بعد از عمل بعد از چند ساعت به هوش میان و در قسمت آی سی یو بستری هستن و ظاهرا بعد از هوش آمدن احساس گرسنگی کرده و به پرستار مربوطه اطلاع میدن اما متاسفانه بعلت اینکه تکون میخورن شلنگ مخصوصی که در دهانشان بوده در میاد (البته به گفته یکی از تیم پزشکی که عملش انجام دادن) بعلت کمبود اکسیژن مجددا عملش خونریزی کرده و هوشیاری وی پایین میاد(۳ میشه) و مجدد به اتاق عمل میبرن و لکه برداری کرده و جلوی خونریزی مغزیش انجام میدن ولی الان حدود یک هفته هست که هوشیاری برادرم از۳ به ۶ رسیده دیگه هوشیاریش بالا نیومده.حالا از پرستارا که میپرسی میگن عملش احتمال داره دکتر خوب انجام نداده به همین علت خونریزی کرده و از دکتراش میپرسی میگن مراقبت های بعد از عمل خوب نبوده به همین علت خونریزی کرده.حالا باید چکار کنیم کجا شکایت کنیم ؟لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر اسد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از پزشک و کادر درمان شکایت کنید.

person
عباس
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

من زیاد دراینترنت مطالعه میکنم تا حالا با همچی آدم باشخصیت ووظیغه شناس ودلسوز مردم روبرونشدم جای بسی تشکر وقدردانی دارد آقای نویسنده بیمه.
انگشت کوچک دست مادرم آسیب دید عکس گرفتیم وبه دکتر اورتوپد نشون دادیم وگفت مفصل آخر انگشت هم شکسته وهم در رفته .براش جا انداخت وگچ گرفت .بعد از ۴ هفته دست مادر ورم کرد وازشدت درد نمیخوابید .مجددا عکس گرفتیم وبردیم نشون دکتر دادیم ایشون اظهار کرد که انگشت کج جوش خورده .ولی برای سن مادرتون که ۹۰ ساله هستند مشکلی ندارد وماست مالی کرد وآتل بست و۱۰ جلسه فیزیو تراپی نوشت از جای دیگه که سوال کردیم گفتند باید عمل بشه واستخوان جوش خورده شکسته بشه وباسیخ وخصوص راست بشه و مهار بشه دوملیون وسیصد آزما گرفته .حالا ما برای هزینه عمل باید چکار کنیم .آخ این انگشت حتی اگر توسط افراد خبره محلی هم درمان میشد هم درمان موفق بود وهم هزینه ناچیزی داشت.لطفا راهنمائی کنید .عکس اولیه و ثانویه هم روی سی دی موجوده وهم توی سیستم وزارت بهداشت ودرمان

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید. باید تمام مدارک خود را ارائه دهید.

person
احمدرضا
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام من ۳ ماه پیش تصادف کردم و عمل شدم الان پیج پلاتین از پام اومده بیرون و داره پوستمو پاره میکنه میتونم از دکترم شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، برای طرح شکایت باید مدارک و شواهد خود را نیز ارائه دهید.

person
زهرا
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام من ۵ ماه پیش تصادف کردم با اورژانس ب بیمارستان کاشانی اصفهان منتقل شدم پامو ی دکتر ک فلوشیپ دست بود عمل کرد ولی الان پام کجه چند تا دکترم رفتم میگن نحوه عمل اشتباه بوده و یاید دوباره پام عمل بشه ولی هیچکدوم رو کاغذ نمینویسن ک عمل قبلی توسط،دکتر اشتباه بوده میگن نمیشه همکاریم الان من میتونم شکایت کنم؟؟؟ از طریق کجا باید پیگیری کنم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از طریق نظام پزشکی و دادگستری شکایت نمایید.

person
پریماه
۱۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام دکتر ارتوپد پای منو گچ گرفته هزینه مطب حساب نمیکنن همراه بیمار میروند تا از بانک کارت ب کارت کنند تموم وسیله های گچ گرفتم من خودم خریدم هزینه ازمن ششصد تومن گرفتن برای باز کردن هم سیصد تومن گرفتن بازم از بانک کارت ب کارت کردند
امروز ب عنوان همراه بیمار زنگ زدم تا با دکتر صحبت کنم منشی با من دعوا داره دکتر وقت صبحت ندارم یک ساعت دیگه زنگ بزنید .زنگ زدم دعوا دارن شماره گرفتن تا الان زنگ نزدند دکتر محمد رضا لطفی نیا هستن میخام شکایت کنم چطوری میتونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای شکایت باید به نظام پزشکی یا دادگستری مراجعه نمایید.

person
احمد
۱۴ بهمن ۱۴۰۲

با سلام من ۳ سال پیش خانمم عمل کردم بردم مطب شخصی با مذاکره‌ با دکتر نتونستم تو بیمارستان شخصی عمل انجام بدم بعد خوددکترگففت بیار درمانگاه بیمارستان امام نوبت بگیر بعد همون بیمارستان امام عمل انجام میدم . تا لحظه بیهوشی مریض خود دکتر متخصص بالا سر مریض بود همون لحظه دکتر دیدم بم گفت باید هم رحم وتخمدان در بیارم مشکل نداری گفتم نه چیزی که همسرم خوب میکنه انجام بده هیچ بعد عمل مرخص شد براش چند جلسه شیمی درمانی نوشت . بعد یک سال دقیق دوباره درد شروع شد رفتیم پیش دکتر که قرار بود رحم وتخمدان عمل کنه در بیاره .گفت من عمل انجام ندادم با سرش بودم ولی یه دکتر دیگه انجام داد. بعد چندتا سونوگرافی که گرفتیم دیدیدم تخمدان در نیاورده بودن وتخمدانا غده سرطانی گرفته بودن سرطان زده بالا تو کل لگن . الان مریضم خیلی آسیب دیده شیمی درمانی هم جواب گو نیست .آیا میتون شکایت کنم . یا نه باید چکار کنم .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از پزشک شکایت کنید. باید تمام مدارک را برای تنظیم شکایت ارائه دهید.

person
مریم
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

باسلام و احترام
من دوسال پیش جراحی کوچک کردن و لیفت سینه انجام دادم ولی هم سینه هام نامتقارن بود و هم گوشت اضافه ایجاد شد که باعث زشت شدن سینه هام شد و دوبار امسال دکتر در مطب خودشون جراحی ترمیمی انجام دادن ولی مشکل برطرف نشد حتی نامتقارن تر هم شد آیا اگه شکایت کنم میتونم قصور پزشک که شامل سهل انگاری میشه اثبات کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با در دست داشتن مدارک از پزشک شکایت کنید.

person
رویای سبز
۱۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام روز بخیر
خدا قوت
سال ۹۰ تصادف کردم و قسمتی از دور چشم و پوست صورتم پاره شد، ۳ روز روی زخم باز بود که جراح پلاستیک صورتم را درمان کند، متخصص مغز و اعصاب به من گفت mri مغزت مشکل داره و باید سریع اتاق عمل بروید ( در صورتیکه تنها مشکل من پارگی صورت بود ) و متاسفانه صورتم را خیلی ناجور بخیه زدند
چند بار جراحی و لیزر کلا خرحش میکنم اما بی فایده …
با مدارک پرونده رو دارم میتونم ازشون شکایت کنم ؟؟
چطور شکایت کنم ، نظام پزشکی از خودشونه
با سپاس از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید با در دست داشتن مدارک برای شکایت از طریق دادگاه اقدام نمایید.

person
اهواز
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام همسرم درتاریخ ۲۵ مهر ۱۴۰۲ عمل دیسک کمر دربیمارستان خصوصی انجام دادن
دکتر در مورد تشخیص وررمان توضیحی به ما نداد وسه تا از دیسکاشو تحت عمل قرار داد
از اون تا الان که حدودا ۴ ماه میگذره اصلا دردش کم نشده واز اون روز تا الان عصبای مقعد ومثانه کار نمیکنن وبا سوند ونصب شلنگ در مقعد و..رفع حاجت میکنن ووقتی به دکترش میگیم میگه از اولش بهتره که .
اون نمیتونست بلند بشه وزیر بار صدمه به عصب پایین تنش نمیره واینکه دردش الان بعد از حدود ۴ ماه زیاده وفقط با امپول وقرص مسکن شب وروز میگدرونه الان میتونم از دکترش شکایت کنم
اگر راضی بشه بدون شکایت کاری برای شوهرم انجام بدن که بهتر بشه وعصباش خوب بشن چی ؟
واینکه از همون موقع مارو به یه دکتر کلیه وجاری ادرار معرفی کرده وزیر نظر اون دکتر هستیم ولی مشکل از پروستات نیست یه دکتر دیگه گفت که این مشکل از پروستات نیست وعصبش صدمه دیده
الان میتونم ازش شکایت کنم ؟
در ضمن من شوهرم کارش با ماشین واین مدت نتونسته کار کنه وما پول ادامه درمان رو نداریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید.

person
احمدی
۳۰ دی ۱۴۰۲

سلام من اسفند پارسال بعد از سونوگرافی و نمونه برداری متوجه شدم در تیروییدم گره بدخیم وجود دارد و با مراجعه به دکتر گفتند که باید هر چه سریع تر عمل بشم و بعد عمل هم ید درمانی بعد چند روز در بیمارستان خصوصی تحت عمل جراحی قرار گرفتم و بعد عمل به گفتند و در پرونده هم نوشتند که به طور کامل تیرویید برداشتن ولی جواب پاتولوژی با جواب نمونه برداری یکی نبود وه گفتن ید درمانی نمیخواد و اصلا سرطان نداشتی ولی بعد چهار ماه که اتفاقی به سونوگرافی رفتم به من گفتن که غده تیرویید و گره بدخیم سر جاش هستن و برداشته نشدن و من با مراجعه به دکترهای دیگری نظر بر این شد که من دوباره باید تحت عمل قرار بگیرم اینبار در تهران عمل کردم و جواب پاتولوژی با جواب نمونه بردای اولیه یکی شد و تحت ید درمانی هم قرار گرفتم الان میخوام از این دکتر شکایت کنم باید به کجا مراجعه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای شکایت از پزشک می توانید به نظام پزشکی یا دادگاه مراجعه کنید.

person
زینب
۲۸ دی ۱۴۰۲

با سلام
من برای کامپوزیت دندونام از کرج به کلینیکی درجردن رفتم که نتیجه بهتری رو بگیرم،۲۹میلیون هزینه کردم،اما نتیجه دلخواهمو نگرفتم دندونام شیب پیدا کرده، منظورم اینه یه سمت پایینه یه سمت بالا،همه تو یه ردیف نیستن
برای ریموو رفتم ولی متاسفانه دکتر اصرار داره که دندونام کج نیستن ولی توی همه عکس هایی که میندازم دندونم کجه با توجه به اینکه دندونای فیلم ایرادی آنچنانی نداشت
بعد از پشت ،بین دوتا از دندونای جلوم یه لکه سیاهی بود که دکتر اونو ترمیم نکرده و کامپوزیتو گذاشته روش
میتونم شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با ارائه مدارک می توانید شکایت خود را مطرح نمایید.

person
تبریز .سراج
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلام همسر اینجانب در تاریخ ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۲ جهت عمل سنگ کلیه در بیمارستان بستری شده بعد از دو روز برای تاخیر به بیمارستان مراجعه کردم ولی متاسفانه اعلام کردن در حین عمل دچار سوراخ شدن روده بزرگ شده است از ان روز تا تاریخ ۹ دی ماه چند بار به اتاق عمل برده شده و فعلا به حالت کلوستومی مرخص شده است و بابت این عمل سنگ کلیه سقف بیمه تکمیلی وی تمام و مبلغ ۸۰میلیون تومان خرج کرده ام و حال همسر اینجانب مساعد نمیباشد و باز برای بستن کلستومی باید در بیمارستان با هزینه دیگر بستری شود لطف مرا راهنمایی کنید ایا شکایت کنم یا از دکتر بابت این اتفاق تشکر کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می توانید شکایت کنید.

person
سعید
۲۶ دی ۱۴۰۲

با سلام بنده سال ۹۰ پای راستم به علت انحراف ساق پا عمل کردم طی این ۱۲سال زانوی من درد میکرد رفتم پیش ایشون گفتن آرتروز داری .ولز وقتی پیش چندتا دکتر دیگه رفتم بهم گفتن موقع عمل سهل انگاری کرده و زاویه قرار گیری مفصل زانو رو اشتباه قرارداده و از امکانات خاصی که برای این کار نیازه استفاده نکرده…میخواست بدونم من میتونم موضوع رو پیگیری کنم یا زمان زیادی گذشته و نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مدارک مورد نیاز را دارید می توانید پیگیری نمایید.

person
شهرام
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام. همسر من چند ماه پیش عمل عصب کشی دندان انجام داد. همان موقع دکتر اعتراف کرد که یک تکه از فایل مربوط به عصب کشی در لثه همسرم جا مانده ولی مشکل خاصی ایجاد نمیکند. الان همان تکه باعث درد شدید و ایجاد کیست در دندان شده و به نظر چند متخصص احتیاج به جراحی دارد. ولی دکتر مربوطه زیر بار تقبل هزینه درمان نمیرود. آیا میتوانم از ایشان شکایت کنم؟ و به کجا مراجعه کنم که زودتر به جواب برسم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید با مراجعه به دادگاه یا نظام پزشکی از پزشک مربوطه شکایت نمایید.

person
سمیه
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام من حدودا ۶ ماه پیش چال لپ با نخ بخیه جذبی انجام دادم ولی اون شخص پزشک نبود و مدرکی هم ندارم که انجام داده برام.
۶ ماه گذشته و رد بخیه هنوز روی لپ من هست یکم
برای درمانش پیش پزشک پوست رفتم
آیا میتونم از اوت شخصی که بخیه زده برام بدون هیچ مدرکی شکایت کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید شکایت کنید.

person
پریل
۲۱ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده یک ساله که تحت نظر پزشکم هستم و دارو مصرف میکنم ..آخرین بار که پیششون بودم ام آر آی نوشتن برای اینکه متوجه بشن دارو تاثیر داشته یا نه …برای آبان ماه نوبت مراجعه مجدد با در دست داشتن ریپورت ام آر آی داشتم ..متاسفانه نوبت ام آر آی با تزریق توی آبان ماه گیر آوردم و وقتی آخر آبان ماه مراجعه کردم منشی ایشون به هیچ وجه حاضر نیستن که برام نوبت بذارن من الان سه هفته است که پیگیرم …می‌خوام شکایت کنم ولی نمی‌دونم از و طریقی..‌ممنون میشم راهنمایی کنید..آیا میتونم به معاونت درمان مراجعه کنم چون قصد شکایت کتبی از ایشون ندارم دکتر فوق‌العاده خوبی هستن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید به معاونت درمان مراجعه نمایید. در نهایت بهتر است در ابتدا کار را مصالحه آمیز حل نمایید.

person
🫥
۱۹ دی ۱۴۰۲

سلام وقتتون
در مورد برخورد بد پزشک کجا باید انتقاد کنم ؟،اینقدر بد اخلاق هستند که اجازه پرسیدن سوال نداری ،اونم برای بیماران سرطانی که کلی سوال تو ذهنشون هست.برخورد بد پرسنلی که شیمی درمانی انجام میدن ؟چه مدرکی ارائه بدیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید به رییس بیمارستان شکایت نمایید یا به نظام پزشکی مراجعه کنید.

person
🥀
۱۵ دی ۱۴۰۲

سلام خوب هستید من عمل زیبایی انجام دادم دکتر حالا با هر ملک با طرفندی بود منم همراه کرد با خودش که ۷مرتبه زیر تیغ جراحی ببره که بینی من مشکل که دلشت برطرف کنه اون مشکل که برطرف نشد بینی من کلا متلاشی شده و بی من کلا ظاهر و فرمش خراب شده حتی بینی پره نداره پایه نداره و به حسابی چهل تیکه وصله پینه شده میخواستم ازتون کمک بگیرم چه کاری باید انجام بدم که رودتر به حق و حقپقم بریم چون ابن ظاهر بینی من دچار افسردگی سدید و حاپثد کرده من دوسال همیشه ختی تو خونه ماسک میزنم ی دختر عصبی و افسرده و پرخاشگر شدم زخم معده پیدا کردم موهام بخاطر سدت عصاب ضعیف مصرف قرص اعصاب ریخته و‌کم حجم و نازک کم پست شدید شده الانم ی دکتر که برای ترمیم رفتم پرسیدم هزینه میلیارد بهم گفت
میشه راهنماییم کنید. چیکار بابد بکنم از کجا شروع کنم
من انقدر وضعیت مالی خراب حتی پول وکیلم ندارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام. می توانید از طریق دادگا شکایت خود را طرح کنید.

person
M
۱۵ دی ۱۴۰۲

سلام و عرض خسته نباشید
من عمل رینوپلاستی بینی انجام دادم و بعد از کذشت دوماه بینی بنده دقیقا همون بینی قبل از عمل هست و با توجه به تجربه قبلی و تاکیدهای فراوان به هیچکدام از خواسته های من عمل نشده و پزشک سعی داره بگه من داخل بینی کاری کردم و در مورد بحث های ظاهری تفره میره و حرفی برای زدن نداره و ۴۳ میلیون هم از من هزینه عمل دریافت کرده.
از کجا باید اقدام اولیه رو انجام بدم؟
سپاس از لطفتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق دادگاه شکایت خود را ثبت نمایید.

person
شکایت از بیمارستان
۱۲ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر. عمل ابلیشن در یک بیمارستان خصوصی انجام دادم. بیمه تکمیلی داشتم که بیمارستان هم طرف قرارداد بود. قبل عمل و هنگام پذیرش پرسیدم چقدر هزینه میشه و من چقدر باید پرداخت کنم گفتن حدود ۳۵ هزینه داره که ۵ میلیون تومن من باید پرداخت کنم.ولی موقع تسویه حساب گفت ۵۵ میلیون شده و ۱۶ میلیون باید من پرداخت کنم. آیا من میتونم شکایت کنم از بیمارستان

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فاکتورهای بیمارستانی را بررسی کنید در صورت وجود مغایرت می توانید شکایت کنید.

person
مظفر
۰۹ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر مادرخانوم بنده زیر نظر دکتر داخلی تروئیدهستش و از یطرف هم سرطان داره که باید شیمی درمانی بشه دکترشیمی بعد مراحل عمل و و دوجلسه شیمی درمانی ستی اسکن داده بعدازبیمارستان گفتن باید از دکترتحت نظر تروئیدنامه بگیریدچون ستی اسکن تزریقی هستش و بعداز تزریق شاید برای تروئید مشکل پیش بیاد مارفتی دکترداخلی تحت نظر که پرونده هم داره دویست هزارتومن گرفت برای ویزیت که فقط ازمایش داد بعد ازمایش دویست تومن و بعد ۸۰۰هزارتومن گرفته که فقط نامه داده اونم به بیمارخودش ایا این هزینه ها درسته واقعیت من میخوام شکایت کنم چون پول اضافه و الکی گرفته میتونم شکایت کنم یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که تعرفه های دریافتی پزشک برای ارائه خدمات همین مقدار باشد نمی توانید شکایت کنید. اما اگر تناقضی بین تعرفه ها وجود داشته باشد می توانید شکایت کنید.

person
علی
۰۸ دی ۱۴۰۲

سلام من پدرم عمل تنگی نخاعی گردن داشت بعد دکتر گفت عمل با موفقیت بوده و تو این مدت که رفتیم واسه بخیه کشیدن و ویزیت نگفتن آزمایش خون بدهد که این دو سه روز آخر حالش زیاد خوب نبود و به دکتر جراحش گفتم سرفه و نفس نفس میزنه موقع راه رفتن گفت عوارض عمله بعد گفتم آزمایش بنویسه نوشت و یک روز بعد آزمایش فوت کردن و جواب آزمایش آمد لخته خون و عفونت شدید در صورتیکه آزمایش قبل عمل خوب بود میشه از دکتر شکایت کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله با ارائه مدارک می توانید از پزشک شکایت کنید.

person
سجاد
۰۷ دی ۱۴۰۲

سلام عمل تومور دارم و چندین بار عمل من بخاطر. قصور و کوتاهی وعدم هماهنگی بیمارستان پزشک وکادر درمان کنسل و عقب افتاده! که دو مرحله اش بستری شدم و بدون هیچ اقدامی ترخیص کردن و تجهیزاتی ک برای مرحله اول جراحی بهم گفتن تهیه کنم از شرکت تجهیزات دارویی بوده ولی بصورت معرفی واسطه‌ ای وحساب شخصی پرداخت شده ممنون میشم نظرو دیدگاهتون بشنوم و بدونم میشه اقدامی کرد یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم می توانید موضوع را از طریق نظام پزشکی و مراجع مربوطه پیگیری کنید.

person
زهرا
۰۳ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بیست روز پیش انگشت اشاره بنده درد وحشتناکی همراه با ورم زیاد گرفت به یک دکتر مراجعه کردم با اینکه گفته بودن عکس هم با خودت بیار تشخیص درست ندادن و گفتن باید همین امروز به مدت ۱۰ روز گچ گرفته شود و دو هفته هم در آتل باشد. بعد از ۲۰ روز یک اقایی متوجه شد که انگشت بنده در رفته و جا انداخت و درد و ورم من تمام شد. و اصلا نیازی به گچ گرفتن و اتل نبوده. میتونم اقدامی جهت تشخیص اشتباه دکتر انجام بدم ؟ کجا میتونم پیگیری کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در حالت کلی، مراحل شکایت از پزشک به صورت زیر است:

  مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و تهیه دادخواست بر اساس موضوع و شکایات، همراه با مدارک لازم
  ارسال ابلاغیه تاریخ رسیدگی برای حضور شما و بیان توضیحات لازم
  احظار پزشک و استعلام مدارک از مرکز درمانی خاص
  بررسی پرونده و صادر کردن دستور لازم

person
حسن
۲۴ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
یک هفته اس که ما گرفتار اخذ نوبت از یک پزشک هستیم ولی مشاور و منشی ایشون به ما نوبت نمیدن و بصورت تلفنی هم ما رو مسدود کردن و امکان گرفتن نوبت حضوری نداریم متاسفانه،چون راهمون دوره….آیا بابت اینکه به ما نوبت نمیدن میتونیم شکایت کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
حبیب دوستیان
۲۲ آذر ۱۴۰۲

سلام
من یک ماه پیش توسط دکتر جایگزین دکتر اصلی مطب گوش و حلق و بینی توسط همین پزشک ساکشن گوش چپ شدم پرده گوشم پاره شد ایا میتوان از پزشک شکایت کنم
راهنمایی کنید ممنون؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله با ارائه مدارک و شواهد می توانید از پزشک شکایت کنید.

person
کرمی
۲۲ آذر ۱۴۰۲

سلام دوتا از دندونام عصب مونده میخوام شکایت کنم میتونم دیه دندونامو از پزشک بگیرم ؟
دیه هر دندون چقدره ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی
  برای اطلاع از دیه هر دندان به مقاله دیه اعضای بدن مراجعه کنید.

person
سجاد
۲۱ آذر ۱۴۰۲

ایا در سینه زنان غده موضعی باعث میشود سینه کلا برداشتع شود یا غده در اورده شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به نوع غده و تشخیص پزشک بستگی دارد.

  person
  محمد جهانگیری
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  خانم بنده بعلت کم کاری تیروید و دیابت به پزشک غدد مراجعه و دکتر در مطب خودش تست عروق انجام داده ولی در جواب تست بعد از چند روز متوجه میشویم که جواب با بیمار دیگر عوض شده میتوانم شکایت کنم.

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۱ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بل می توانید شکایت کنید.

person
سجاد
۲۱ آذر ۱۴۰۲

سلام بنده مادر رو سینش غده داشت و پی ازمایشات نوشته بود موضوعی بوده و ما سر درنمیاوردیم دکتر ترسوندمون گفت اگ عمل نشه میمره اینا بعد ک یک سینشو قطع کرد و ۸ماه بکوب شیمی درمانی رفت هر بار ک شیمی درمانی بالا ۳۰.۴۰میلیون میشد و هربار میرفتیم شهرستان و رفتیم ب پزشکان دیگر نشون دادیم گفتن اصلا هیچ نیازی ب شیمی درمانی و چیزی نبود با پماد حل میشد با هزینه بالای ۷۰۰.۸۰۰میلیون و ۱سال بستری مامام اینا اگر شکایت کنیم چقدر باید هزینمونو دریافت کنیم و این ک چرا اینکارو با مادرم ب اشتباه انجام داده بخاطر پول

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر مدارکی دال بر اشتباه بودن درمان دارید می توانید اقدام کنید. آزمایشات پاتولوژی و مواردی از این دست نشان دهنده وخامت غده و تعیین کننده نوع درمان هستند.

person
سجادی فر
۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام .
دکتر ارولوژ واسم سونو کلیه و مجاری و بیضه ها رو نوشته بود که قسمت مربوط به کلیه رو خانم دکتر تصویر برادری خیلی عالی انجام داد
ولی قسمت دوم کار رو اصلا انجام نداد و به ذکر یک عدد تو گزارش اکتفا کرد .با وجود این من به مرکز دیگه ای مراجعه کردم و همون سونو رو انجام دادم که متوجه فتق در کشاله ران من شدن .میتونم اقدامی کنم هدفم تنبیه مالی نیست .

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این دست مشکلات در آزمایشات معمولا اتفاق می افته. از طریق نظام پزشکی می توانید اقدام کنید.

person
لیلااااااااااااااا
۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام من سه تا دندونام رو عصب کشی وردم سه تاشون ناقص و عصب مونده و مجدد عصب کشی میخواد سه تاشونم ترمیم بردم پیششون دوباره افتادن و رفتم گفت دوباره پول بده چون من کارامو بکسال تضمین میکنم پول نمیگیرم الان برای تو دوسال شده و پول بیشتری باید بدی . میتونم شکایت کنم ازشون؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید.

person
razie
۱۸ آذر ۱۴۰۲

پدرم موقع نصب شالدون برای دیالیز بر اثر خونریزی فوت شد متاسفانه ما شکایت نکردیم الان بعد از یک ماه امکان شکایت هست باتوجه به این که علت فوت رو در گواهی فوت فشارخون بالا و نارسایی کلیه نوشتن؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید. باید تمام مدارک را ارائه دهید.

person
آريان
۱۶ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر دکتر غددى که مراجعه میکنیم به غیر از ویزیت که مبلغ کمى هم نیست منشیهاى مطب چه برای این پزشک چه هر پزشکى که تو اون مطب هست و طبابت میکند مبلغ۴٠/۵٠ تومان اضافه میگیرند براى ثبت ازمایش و دارو ؟؟!!! آیا قانونى هست ؟ چون نه رسید بیمه میدن نه هیچی بابت دریافت این وجه مگر غیر این است که هر دکتری که ویزیت دریافت میکند بابت این مبلغ بایستی خدماتی به بیمار ارائه کند ؟! این کار از زمانی که ثبت در سامانه بیمه اجبار شد اتفاق افتاده تا به امروز کسی یعنی متوجه این تخلف نشده در این مطب ؟؟ البته منشی این مطب به شدت بی ادب و از نظر رفتارى بیمار است با تمام مراجعه کننده ها برخورد بد و توهین امیز دارد ولی متاسفانه چون دکتر باسوادى هستن مردم مراجعه میکنند من یکبار به خود دکتر از بی ادبی منشی گفتم دکتر نشنیده گرفت و شروع کرد به حرف در مورد وضعیت بیماریم!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید این موضوع را به نظام پزشکی گزارش دهید.

person
رضا
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام من یک فروشنده هستم من یک اگزما بر روی انگشتم دارم یک شبی دکتر آمد در مغازه ما من پرسیدم شغلتان چیست گفت دکتر هستم دکتر پوست نشان دادم انگشت را گفت فردای آن شب دکتر آمد و یک تزریقاتی انجام داد دو آمپول بود گفت سه جلسه انجام دهم دستت کاملاً خوب خوب می‌شود در داخل مغازه خودم تزریقات انجام داد سه جلسه آمد و از به جای زحمتش از من جنس برداشت من هم چیزی نگفتم حالا آن سه جلسه ۷ جلسه شده و از من حدود ۳۰ میلیون جنس برداشته به من جلسه اول گفت هر جلسه حدود یک میلیون دو میلیون هزینه دارد الان الان برای خودش حساب کرده و بیشتر از ۳۰ میلیون از من طلب شده یعنی برای من زحمت کشیده من نمی‌دانم او چه کرده ولی ولی فکر می‌کنم او دارد از من سوء استفاده می‌کند دست من تا جایی خوب شده ولی یک روز باز هم همان خارش و حساسیت را داشت لطفاً جواب من را بدهید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است خدمات درمانی را کلینیک ها و مطب پزشکان دریافت نمایید.

  person
  neda
  ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام من حدود پنج سال پیش دکتر جراح عمومی رفتم دکتر کارش اسلیو معده بود ولی به من کفت کار زیبایی و ساکشن وابدو مینوپلاستی انجام میده و منو به یه کلینیک بردن برای عمل ولی متاسفانه ایشون نباید کار زیبایی انجام میدادن و شکم منو عمل کردن و من نوکروز از اناق عمل کرفتم و زخم من باز شد خیلی زیاد از ترسشون اول داخل منزل میومدن زخم من رو با چسبهای کامفیل خوب کنن و داروهای دستت ساز ولی زخم هر روز عفونت بیشتر میکرد و من از تب و حال بد به بیمارستان بردن ای سی یو رفتم اونجا زخمم بیشتر شد چون بدنم از ترس امبولی کرد کلا زخم فراموش شد و دکتر هر دقیقه میومد بعد سه روز زخم باز مردن بدتر سده بود و حدود یکسال هر شب من بیمارستلن میرفتم اناق عنل زخم شکم میکشیدن بخیه میزدن ولی به جلوی بیمارستان نرسیده بخیه ها باز میشد یک سال عذاب کشیدم به خاطر بی توجهی دکتر خلاصه بعد یک سال و نیم زخم بهتر شد و دوباره منو اناق عمل بردن بماند به چند تا دکتر هی نشون میدادن مه ببینن چکار باید بکنن چون شکم بود زخم سیاه پوست شکم سیاه اگر نکروز خوب نمیشد من مرده بودم که خود دکتر بعد بهم گفت خدا منو تو رو با هم نجات داد و الان جای بخیه ها و شکم من و پهلوی سمت چپ من بزرگتر از اونطرف بدنم هست و برای من خیلی سخت هست ودکتر کفتن بعد دو سال عمل ترمیم انجام نیدم درست میکنم که الان میگن من نمیکنم میترسم مشورت مردم با دوستام کفتن دست نزن حالا من باید چکار کنم چطوری شکایت کنم از ایشون که دکتر جراح عمومی بودن ولی کار زیبایی انجام دادن و الان به من میکن من ماهی ۱۵ میلیون بیمه میدم که اگر همچین اتفاقی بیوفته یا بیمار بمیره بیمه دیه میده اخه مگه داریم همجین چیزی دکتر ادمو ناقص کنه یا بکشه چون بیمه کرده خودشو اینطوری بگه یعنی هیچ قانونی نیست من تمام مدارک لازم رو دارم تمام عکسهای شکمم هست و خیلی مدارک دیکه من چطور از این دکتر شکایت کنم اصلا ایشون اجازه عمل زیبایی داشتن یا نه ممنون پاسخ گو باشید

person
سلیمان
۱۰ آذر ۱۴۰۲

با سلام و خدا قوت. من خانمم باردار بود بدلیل فشار خون بالا به بیمارستان مراجعه کردم دکتر زنان تشخیص داد باید عمل کنند ما هم رضایت دادیم. شب دکتر دیگری عمل سزارین را انجام
دادند. و بچه بدنیا اومد. و مادرش را به بخش انتقال دادند و پرستاران گفتند بعد از چند ساعت میتواند مایعات و سوپ بخورد ولی بعد از چند ساعت و خوردن سوپ شکمش خیلی بزرگ شد و دستشویی هم نمیتونست برود . گفتند این بدلیل راه نرفتن ایشون هست شکمش نفخ کرده روده هاش باد کردند اگر راه برود و دستشویی برود خوب می شود راه رفت اما نزیاد خوب نشد آمدن جی تی کردند مقداری ترشحات بیرون آوردند و گفتند نباید چیزی بخورد و باید راه برود تا شکمش کار کند وباد شکمش بخوابد . راه میرفت ولی بسختی البته شکمش کار کرد. ولی همچنان شکمش بزرگ بود. بعد از چند بار سونو و سی تی متوجه شدند مایع ای داخل شکمش جمع شده و گفتند باید دوباره عمل شود. خانمم با فشار خون بالا و ضربان بالا کم خون البته خون بهش زدند و شکم باد کرده با چها ر بار عمل سزارین دوباره عملش کردند و گفتند خونریزی رحم داشته و عفونت کرده بود حالا باید شکایت از چه کسی بکنم از کادر درمان یا بیمارستان یا پزشک و کجا باید شکایت کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از بیمارستان و پزشک شکایت کنید.

person
محمد
۰۹ آذر ۱۴۰۲

سلام من برای طب کار به یک مرکز طب کار مراجعه نمودم. که پزشک این مرکز با شروع به برخورد با لحن بد و استفاده از الفاظ نامناسب جنسی و تحقیر اینجانب نمود برای پیگیری این موضوع نظر شما چیست و منشی ایشان نیز یک خانم بود که در اتاق حضور داشت.
از چه طریقی پیگیری کنم قوه قضائیه یا نظام پزشکی.
لطفا راهنمایی نمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق دادگاه یا نظام پزشکی اقدام نمایید.

person
ali
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام
به دلیل برخورد نامناسب و گرفتن حق ویزیت درحالی که هیچ درمانی ارائه ندادن میشه از یک روانپزشک شکایت کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله می توانید شکایت کنید.

person
کاوه
۰۵ آذر ۱۴۰۲

با سلام. من حدود ۹ماه پیش به کلینیک زیبایی پوست و مو می‌باشد جهت ریمو تتوی خط چشمم مراجعه کردم..این کلینیک به اسم یک خانم دکتر عمومی میباشد. ولی کار ریمو تتوی خط چشم بنده رو خانم دیگری که خودش میگوید مجوز از اداره کار و فنی و حرفه ای دارد انجام میدهد. ایشون از من برای پاک کردن تتوی خط چشمم حدود ۹ماه پیش ۷/۱۰۰/۰۰۰ تومان دریافت کردند و ادعا کردند که به صورت تضمینی کامل پاک میکنند و دیگه پولی دریافت نمی‌کنند. تاکنون من ۸جلسه رفتم و فقط ۵۰% تتو پاک شده. ایون میگن برای جلسات بعدی میبایست پول مجدد پرداخت کنم. من فقط یه رسید واریزی ازشون به عنوان مدرک دارم و فقط می‌دونم فامیلیشون چیه؟ و اینکه آدرس محل کارشون رو دارم. ولی کد ملی و شما هم تلفن این خانم رو ندارم. الان سوال بنده اینه که با توجه به اینکه این خانم بدون مجوز پزشکی دارند در این کلینیک کار پاک کردن تتوی خط چشم انجام میدم آبا من میتونم ازشون شکایت کنم با توجه به اینکه فقط ادرس محل کارشون دو بلدم و فامیلیشون رو ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای شکایت با همین مدارک اقدام نمایید.

person
سینا
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام مادر بنده ۵ روزه بیمارستان بستری شده
این بیمارستان یه بار یدونه دکتر نیاورده سرپاش
از این موضوع چطوری شکایت بدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید به نظام پزشکی مراجعه نمایید.

person
شادی شیدا
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر دوتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین

۱_ایا ویریت شدن توسط پزشک بصورت گروهی قانونی هست؟چندین مراجع داخل هستن و شخصی که نوبتش هست جلوی بقیه مشکلش رو مطرح میکنه (تخصص زنان زایمان_و مغزاعصاب و ستون فقرات) هیچ حریم شخصی رعایت نمیشه
۲_دستیار پزشک که برای تنظیم وقت عمل و طی مراحل که معمولا اتاق کنار پزشک هستن و دکتر برای هماهنگی میفرسته بعد از یه سری مدارک که خواستن گفتن که مبلغ حداقل ۳۵ میلیون سری بعد بصورت نقد همراهتون باشه.
ایا این قانونی هست؟ ولو اینک من خودم از پزشک هزینه رو سوال کردم چون عمل ستون فقرات هست و پلاتین لازمه گفتن که همه موارد رو بیمه متحمل میشه.
برای هردوی این موارد میشه شکایت کرد و واقعا ارزش شکایت داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید موضوع را به نظام پزشکی اطلاع دهید و طرح شکایت کنید.
  بله می توانید گزارش تخلف دهید تا به صورت قانونی پیگیری شود. به خودتان بستگی دارد.

person
یزدان
۲۹ آبان ۱۴۰۲

با درود و خسته نباشید حدود ۳ ماه پیش ۸ عدد دندان فک پایین را در درمانگاه دولتی کشیدم ۳ تا دندان جلویی را حدودا ۲ ساعت طول داده ش تا کشید .وقتی تمام شد متوجه شدم که استخوان فکم زده بیرون الان هم متورمه خودش میگه مهم نیست ولی جای دیگه بردم گفتند جراحی میخواد..حالا موندم چیکار کنم .به نظر شما میتونم شکایت کنم. اگه بله کجا

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق دادگاه یا نظام پزشکی شکایت کنید.

person
داود
۲۸ آبان ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من یه پسرسه ونیم ساله دارم که برای شنوایی سنجش بردم بیمارستان پزشک اونجا بهمون گفتن که پسرم شنوایی نداره باید سمعک بزارید بعدش کاشت حلزون انجام بدین هرسمعک ۲۰ میلیون
برای اطمینان خاطرمون بردیم یه بیمارستان دیگه که اون بیمارستان دوم تشخیص دادن پسرم از نظر شنوایی سالمه آیا می تونم از پزشک اول شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید

person
مهدوی
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام پزشک متخصص گوارش به ما قول داد یه پولیپ معده در کلینیک انجام بده ولی معده رو پرفوره کرد و بیمار من حالت اورژانس حیاتی به بیمارستان فرستادند کجا باید شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق نظام پزشکی یا دادگاه برای شکایت اقدام کنید.

person
نیما
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۲ ماه پیش عمل بلفاروپلاستی در یک کلینک زیبایی انجام دادم که چشم ها قرینه نیست وتا به تا هست بعدا فهمیدم دکتر پزشک عمومی هست تنها مدرک من پولی هست که به حساب دکتر واریز کردم آیا میتونم از پزشک شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام. بله مدارک خود را به مراجع قضایی ارائه دهید.

person
زهرا
۲۳ آبان ۱۴۰۲

سلام. پدرم برای باز کردن رگ های پاش عکس سیتی آنژیو رو به دکتر عروق نشان داد و ایشان با قاطعیت تمام گفتن که ۱۰۰ درصد عروق پدرم رو باز میکنن و هیچ چیزی از خطرات احتمالی به ما نگفتن متاسفانه در اتاق عمل در حین آنژیو رگ پای پدرم رو با بالن زدن پاره میکنن و اون شب هم چیزی به ما نمیگن حالاو فردای اونروز به علت درد شدید پدرم ما انتقالشون دادیم تهران این دکتر هم گفت کاری از دست من برنمیاد الان پای راست پدرم از بالای زانو قطع شده آیا با شکایت ما چتد درصد امکان موفقیت داریم چون خود دکار میگه این عمل من ناموفق بوده و من قصوری نکردم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید تمام مدارک و شواهد موجود را ارائه دهید و از پزشک شکایت کنید. نتیجه شکایت به بررسی های پزشکی قانونی و سازمان های مربوطه بستگی دارد.

person
مریم داوودی
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام .
من تومور توی غده هیپوفیز داشتم قبل از عمل من فقط گوشه چشم راستم نمیدید وبرای همین مراجعه کردم و فهمیدم که تو مور دارم.
و عمل کردم بعد از عمل دید چشم راستم به کل رفت و الان که سه ماه می گذره ازش هنوزم بر نگشته…
میتونم از دکترم شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر مدارکی برای اثبات وضعیت دارید می توانید شکایت کنید.

person
ابراهیم
۱۷ آبان ۱۴۰۲

من ۶ماه قبل سر کار دچار حادثه شدم ،صدمات زیادی به من وارد شد که بیشتر از ناحیه سر و صورت بود بطوری که یک ماه تو کما بودم و دوماه بیمارستان بستری و تا الان هم تو خونه بستری ام
چند تا مشکل دارم اگر امکان دارد راهنمایی ام کنید
اول اینکه : فک و صورت من توسط دکتر عمل شد ( با اصرار خود دکتر که خودش سر عمل باشه نه رزیدنت ها من رو از بیمارستان دولتی به بیمارستان نیمه خصوصی بردن واسه عمل ) بعد عمل عوارضی برایم پیش آمده و از نظر ظاهری هم مشکل دارم ،رفتم مطبشون که گفتند به مرور زمان درست میشه که بعد از ۴ ماه هیچ فرقی نکرده و رفتیم پیش ۴ دکتر دیگه که همشون گفتند عمل مشکل داره و کم کاری کرده و حدودا ۲۰۰ میلیون میگیرن که فک و صورتم رو درست کنند ولی مدرکی واسه شکایت نمیدن بر علیه همکارشون
من چجوری از دکتر شکایت کنم ؟
دوم اینکه: کار فرما و پیمان کار فرم شکایت برای از کار افتادگی و طول درمان من رو امضا نمیکنن (تو درصد تقصیر پیمان کار مقصر شناخته نشد، من ۲۰ و کارفرما ۸۰ درصد)، چجوری میتونم پیگیری کنم؟
سوم اینکه : خودم بیمه کارگری تامین اجتماعی هستم ، واسه دریافت هزینه های پزشکی رفتم تامین اجتماعی میگن چون شکایت کردم نمیتونم هزینه ای دریافت کنم ( بعد ترخیص هزینه های زیادی متحمل شدم )
راهی هست واسه دریافت این هزینه ها ؟
ببخشید که طولانی شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی
  ۰۱ شکایت از دکتر ربطی به تامین اجتماعی ندارد باید به نظام پزشکی شکایت کنید ۰۲ برای از کارافتادگی باید به مسول امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند ۰۳ برای دریافت هزینه ها هم به مدیریت درمان تامین اجتماعی مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
عظیمی
۱۶ آبان ۱۴۰۲

مادرم ۸ سال پیش تعویض مفصل زانو داشته که فقط باعث شد پا صاف بشه ولی دیگه تو خونه بمونه و راه رفتن خیلی سخت بشه چون کمرشون مشکل داشت ولی قبل از عمل زانو گفتیم که کمر مشکل داره نکنه عمل پاشون خوب درنیاد که متاسفانه همین شد .
حالا راهنمایی مفرمایید چه باید انجام بدم و کجا بایو برم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. می توانید با ارائه مدارک و مراجعه به پزشکی قانونی برای شکایت از پزشک اقدام نمایید.

person
دنیا
۱۶ آبان ۱۴۰۲

سلام بنده دو روز هست که به دلیل بیماری همسرم نزد پزشک عمومی رفتیم به دلیل فرار از مالیات دستگاه کارت خوان که نداره وهزینه را بصورت نقدی یا واریز به کارت دریافت میکرد البته نه کارت خودش بلکه کارت به نام شخص دیگری،واینکه اصلا برخورد درستی با بیماران نداره وهر آزمایش یا دارویی که می‌نوشت مجبورت میکرد به جایی مراجعه کنی که خودشون آدرس میدن ویا اینکه تحت هیچ شرایطی همون موقع فاکتور ویا نامه برای طب کار نمیده ودرجواب می‌گه وقتی که دوره درمان بیماریتون تموم شد اون موقع هم نامه میدم و هم فاکتور واصلا مشخص نمیکنه که دوره درمان چندروزهست اونم بیماری مثل کرونا که دیگه دوره درمانش مشخصه .نسخه های دارویی که می‌نوشت برای همه ی بیماران ثابت بود و جالب اینکه حتما باید داخل مطب و زیر نظر خودشون باشه، امروز که رفتیم آخرین سرم رو بزنیم باز مجدد ویزیت گرفته میپرسم چرا ویزیت میگه چون می‌خوام بررسی کنم ببینم نیاز به ادامه درمان داره یا نه؟میخواستم بدونم آیا با این موارد میشه از ایشون شکایت کرد یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. می توانید شکایت خود را به نظام پزشکی اعلام نمایید.

person
مینا
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام.مادرم ۸ سال پیش دیسک کمر رو عمل کردن‌و داخل پاشون پلاتین گذاشتن.
به مرور زمان راه رفتن براشون سخت شد.و به سختی بلند میشدن.تا مجدد به چندین پزشک مراجعه کردن و پزشکا گفتن که تعداد پلاتین ها کم بوده.و مجدد باید پلاتین ها خارج و مجدد کار شود…آیا بعد از این مدت میشه از دکتر اول شکایت کرد.؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید با ارائه مدارک از پزشک شکایت کنید اما باید دلایل شما موجه و قابل اثبات باشد.

person
Milad
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام . من ۲ ماه قبل از عید سقوط از ارتفاع داشتم ک ارنج دست چپم شکست و دکتر داخل بیمارستان عمل کرد و پین گذاشت . بعد از کلی رفت آمد بعد ۶ ماه گفت پین ها رو میتونید خارج کنید . و داخل مطب شخصی ۱۰ میلیون میخوام .داخل بیمارستان دولتی هم ۶ میلیون . در صورتی ک منو داخل بیمارستان دولتی عمل کرده و پین گذاشته . آیا الان میتونم ازش شکایت کنم بابت درخواست مبلغ خارج از کارشون . من بیمه تامین اجتماعی دارم . .اگه میشه شکایت کرد کجا باید اقدام کنم .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که هزینه درخواست شده مطابق قوانین و شرایط کاری ایشان باشد خیر نمی توانید شکایت کنید. در نهایت از طریق نظام پزشکی و دادگاه امکان ثبت شکایت وجود دارد.

person
عیسی
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام من خانم پیش دکتر رفته و عمل کرد دوساعداستخوان دستش پلاک دارد و دکتر بعد از عمل اول بعد از بیست روز ما را به فیزیوتراپی بردند وما نمی دونستیم هنوز استخوان جوش نخورده بعد از بیست جلسه فیزیوتراپی به شک افتادیم وبه دکتر متخصص غیر خودش رفتیم وقتی که نوار مغز اعصاب دستش را گرفتیم دیدیم اعصاب جابجا شدند و استخوان جوش نخورد رود و دکتر اسرار میکرد بروید فیزیوتراپی و الان بعد از ۶ ماه مشکل داریم‌ چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. می توانید با ارائه مدارک از پزشک شکایت کنید.

person
مهشید
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام خواهرم پیش یک جراح متخصص عمل پلک پایین برای رفع چروک انجام داده است اما یک چشمش بعد از عمل تا الان که سه ماه میگذره عفونت کرده و شکل چشم عوض شده و زیر چشم بطرف پایین جمع شده و نوار داخل چشم کاملا پیداست و بسیار بدمنظره و درناک هم هست لطفا راهنمایی کنید چیکار کنیم ضمنا دکتر به خارج از کشور رفته

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از پزشک شکایت کنید. بهتر است در نظام پزشکی و دادگاه شکایت نمایید.

person
بازیار
۰۶ آبان ۱۴۰۲

من ۴سال از عینکی که با نمره اشتباه دکتر تجویز شد، استفاده میکردم و الان تازه متوجه شدم نمره چشمم خیلی بالا بوده. نمره چشم راستم ۱.۲۵ بوده اما دکتر با دستیارهاش ۲.۲۵ رو تجویز کرده و من ۴سال ب چشمم آسیب رسیده؛ الان نباید این دکتر پاسخگو این ظلم باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید با ارائه مدارک و شواهد از پزشک شکایت کنید. منتها باید مدارکی در رابطه با تشخیصص اشتباه پزشک را ارائه دهید.

person
ایسان
۰۶ آبان ۱۴۰۲

با سلام من ۴ماه پیشعمل رینوپلاستیکی یا همون عمل بینی کردم که دماغم گوشتی بود هروقت خاستم ایراداتشو بگم دکترم گفت که بخاطر ورم هست که تو ۳ماه خوب میشه درحالی که الان ۴ماه گذشته سوراخ هایدماغم بزرگ وکوچک هستن یجای دماغم بخیه نزاشتو اونجایدماغم برجستگی داره و خیلی بددیده میشه و بنده چون فک میکردم پزشک خیلی متبحری هس و با چیزی که الان از دماغم ساخته خیلی ناراحت و ناراضیم بنظرطتون میتونم شکایت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مدارکی دال بر قصور یا خطای پزشکی دارید بله می توانید شکایت کنید.

person
مهتاب
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام من حدود چهار ماه پیش تصادف کردم استخوان بازوم خورد شد دکتر برام پلاتین گذاشت و بعد یکماه گچ دستمو باز کردم دکتر گفت برو فیزیوتراپی و دیگه خوب شدی من مدام در قسمت شانه درد داشتم و هربار تو ویزیت اینو اعلام میکردم بیست جلسه فیزیوتراپی رفتم هرروز دردم بیشتر میشد و دستم اصلا بالا نمیومد بار آخر و که رفتم پیش دکتر و گلایه از وضعم داشتم به من گفت پلاتینت بلنده میخوره به مفصل شانه و باعث شده دستت بالا نیاد من تو اون سه ماه چهار بار عکس گرفته بودم و دکتر از اول اینو میدیده ولی بار آخر بهم گفت مشکل چیه استخوان بازوم جوش نخورده و دکترم میگه باید دردتو تحمل کنی تا جوش بخوره پلاتین خارج بشه یا همین الان درش بیارم برات…این قصور پزشکی بحساب میاد میتونم ازش شکایت کنم غیر دردی که تحمل میکنم دستم کلا بالا نمیاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در این مورد به نظام پزشکی یا دادگاه شکایت کنید.

person
فرزاد
۲۷ مهر ۱۴۰۲

درود، مادر من جهت در آوردن کیسه صفرا در بیمارستان عمل شد، پس از چند روز از جای بخیه ها ترشحاتی مانند اسهال خارج میشد، با مراجعه مجدد به بیمارستان و حضور پزشک عمل کننده به سوراخ شدن روده حین عمل و بخیه روده اعتراف کرد، با توجه به مطلب بالا آیا بهتر است شکایت به دادسرای جرائم پزشکی انجام شود یا جای دیگر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است در دادگاه از پزشک شکایت کنید.

person
احمدپور
۲۶ مهر ۱۴۰۲

باسلام الان هجده روز که مادری در بیمارستان کوثر قزوین هستش وبرای زیمان به بیمارستان مراجعه کردیم دراولین روز به تشخیص یک تیم پزشکی با عمل زایمان طبیعی می‌تواند مادرنوزاد به دکترها وپرستارها می‌گوید که لکنه من گوچک هستش ومن قادر به زور نمیتوانم اما دکترها هیچ به حرف مادر نواز اهمیتی نمیده علاوه براین هم با خشونت رفتار می‌کنند ودرزایمان طبیعی مادر که قادر به زور زدن نیست اما دکترها که فکر می کند باید خودشان به شکم مادر زور یا فشار بیاورند می‌تواندوچون دیگر قادر نیستند نوزاد را به دنیا بیاورد وحال نوزاد در گجایی از شکم مادر هستش در لوله گیر کرد ومانده است مادر به اتاق دیگر واز آن اتاق به اتاق عمل یعنی سزارین این تیم پزشکی فرصت کمی داره وبرای کار شون زودتر بچه را به دنیا بیاورند ومادر را کامل بیهوش می‌کند ومادر بعد درد زیاد او بهوش آورده که بتوان بچه را برای لحظه ببیند وبعد مادر به اتاق آی سی یو رفته ومن که همسر اوهستم به بیمارستان زنگ میزنیم واز بیمارستان جواب تولد نوزاد را به ما گفتند وبنده به بیمارستان پیش مادر نوزاد رفت واز درد زیادی می‌کشید چون خود کبدی ها روی شکم مادر را دیدم حال بعد از گذشته زمان دکتر ها به نتیجه دیگر هم رسیدن که توانست یک مادر سالم بی رحمش کن چون در شکم مادر ۴۰۰ سی سی عفونت داشت توانست جان مادر را نجات بدهن حالا که ما چون استاد طب پزشکی دنیا راچون ابن سینا داریم با دو انگشت دکتر می‌تواند تشخص بده که عمل طبیعی باشد هیچ جا ندیدم که باید اول ما امضای بدیم به دکتر اما هیچ دکتر نباید امضای به مادر یا حتی جان شان برای شان مهم هست یا نه حالا نوازد هم در این بیمارستان بستر هستش حتی ریس این بیمارستان به بنده که پدر نوازد هستم واز پرستار ها هم میپرسم علت بچه چرا تا به حالا ایجا هستش به خاطر اینه که حالش خوب نیستش

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از تجربه بد شما متاسفیم. می توانید از بیمارستان، پزشک و کادر درمان مربوطه در دادگاه شکایت کنید.

person
پولادی
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من حدود ۱۲ روزه فیلر زیر چشم توسط یک پزشک تزریق کردم اما فیلر جذب نشده و زیر چشمم ورم کرده و پیش چند تا دکتر رفتم همه گفتند مقدار و محل مناسب تزریق نشده و برای رفع این حالت باید آنزیم ترریق بشه اما خود دکتر قبول نمیکنن و میگویند طبیعیه من الان چه کار باید بکنم با توجه به اینکه زیر چشمام ظاهر نافرمی پیدا کرده و از این بابت اذیتم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بعد از گذشت مدت زمان مشخصی این موضوع برطرف نمی شود بهتر است به پزشکی قانونی مراجعه نمایید و در صورت نیاز شکایت کنید و سپس درمان لازم را انجام دهید.

person
پولادی
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من حدود ۱۲ روزه فیلر زیر چشم توسط یک پزشک تزریق کردم اما فیلر جذب نشده و زیر چشمم ورم کرده و پیش چند تا دکتر رفتم همه گفتند مقدار و محل مناسب تزریق نشده و برای رفع این حالت باید آنزیم ترریق بشه اما خود دکتر قبول نمیکنن و میگویند طبیعیه من الان چه کار باید بکنم با توجه به اینکه زیر چشمام ظاهر نافذمی پیدا کرده و از این بابت اذیتم

person
حبی
۱۹ مهر ۱۴۰۲

‎سلام من پدرم ۷ سال پی در بیمارستان شهدای تجریش زیر عمل آنوریسم از دست رفت امکان شکایت از پزشک وتیم پزشکی رو دارم ؟ چون توصیه پزشک به عمل بسته نبود و پدرم از خونریزی از دست رفت چون اتاق عمل در زمان سی پی آر فاقد پلاکت و ffp و ترانسالیک اسید که همه ربط به جلوگیری از خونریزی دارند بوده است است و در پرونده قید شده است

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می‌توانید به وسیله پرونده و مدارک پزشکی و گزارش بیمارستان از بیمارستان و پزشک شکایت کنید. باید به دادگاه مراجعه نمایید.

person
S.T
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام
حدود سی سال پیش قصور دکتر باعث مرگ همسرم شد. به هر دلیل پیگیری و شکایتی نشد آیا میشه الان شکایت کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام. اگر مدارک معتبری در این مورد دارید می توانید به دادگاه مراجعه نمایید تا موضوع را بررسی نمایند.

person
اریو
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام من ۳بار توسط یک جراح جراحی بینی انجام دادم ک هنوز مشکل ننفس دارم سوراخای بینیم هم نامتقارنه میتونم شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله با در دست داشتن مدارک قبلی و مدارک و شواهد بعد از جراحی به دادگاه مراجعه و از پزشک شکایت نمایید.

person
بهنام بینام
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام
متاسفانه یکی از اقوام من در سال جاری (۱۴۰۲) برای یک موضوع ساده به بیمارستان نیکان ( شعبه ح..) مراجعه کرده اند ولی دکتر های بیمارستان بیماری دیگری را ادعا کردند و مریض قوم و خویش ما را به مدت سه هفته بیهوش ( خواب مصنوعی) کردند و نزدیک ۳۰۰ میلیون گرفتند و در آخر که مریض رو به موت بود اجازه دادند که به یک بیمارستان دولتی با رضایت اولیا بیمار انتقال یابد ( با آمبولانس و پرستار) و خوشبختانه با همت کادر بیمارستان دولتی (دا…) بعد از دو روز به هوش امد و رو به بهبودی است. فقط سیصد میلیون تومان پول بی زبان از یک خانواده بازنشسته بابت هیچ سرویسی و ۳ هفته در ICU گرفتند.
امیدوارم وزارت بهداشت این موضوع را پیگیری کند
من از اولیا مریضان بستری در بیمارستان می خواهم هرچه سریعتر بیماران خود را که بی جهت به خواب و بیهوشی برده اند از آن بیمارستان به یک بیمارستان دولتی انتقال بدهند قبل از اینکه فاجعه ای برای بیمار شان بوجود آید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است شکایت خود را با ارائه مدارک و مستندات در دادگاه اعلام نمایید.

person
اریو
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام من ۳بار جراحی بینی انجام دادم توسط یه دکتر ک هنوز مشکل تنفسم رفع نشده و سوراخای بینیم هم دفرمه شده یکی بزرگ و یکی دیگه کوچیک میتونم شکایت کنم پیام هم میدم میگه پیام نده خوب میشی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر تمام مدارک و اسناد درمانی خود را دارید می توانید از پزشک مربوطه شکایت نمایید.

  person
  یوسف
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام وخسته نباشید من دوسال پیش دوبارودردوماه دیسک کمر عمل کردم وروزبه روز بدتر شدم بطوریکه راه رفتن هم برایم سخت شده ودرد زیادی درکمر وپا دارم میتونم بابات این عمل هایی که انجام داده ونتیجه نگرفتم شکایت کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۳۰ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   با ارائه مدارک می‌توانید از پزشک شکایت نمایید.

person
مهتاب
۰۷ مهر ۱۴۰۲

سلام من فیبروم رحم داشتم و در سن ۲۵ سالگی دکتر میومکتومی انجام داد به قصد اینکه رحم حفظ بشه و بعدا بتونم باردار بشم ولی به رحمم آسیب وارد شد و کلا قدرت باروری رو از دست دادم رحمم رو حفظ کرد ولی لایه آندومتر رحمم کاملا تخریب شد و هیچ وقت نمیتونم باردار بشم و باید از رحم اجاره ای استفاده کنم.
چقدر بعدش هزینه کردم و مجددا چندین بار جراحی کردم تا متوجه این مسائل شدم.ایا میشه از جراح اولم شکایت کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای شکایت از پزشک باید تمام مدارک و اسناد درمانی و بیمارستانی خود را به نظام پزشکی یا دادگاه ارائه دهید. در صورتی که مدارک و اسناد مربوطه را دارید می توانید اقدام کنید. به خاطر داشته باشید شکایت از پزشک فقط با سند و مدرک صحیح امکان پذیر است.

person
یاسر محمدی
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من برای ارتودنسی به یه پزشک مراجعه کردم بعد گفتن که از فک بالا باید یکی دندون درست کنیم و شروع کرد به عصب کشی و پست و روکش بعد از اتمام کار حدود ۱۰ ملیون برای یه دندون پول گرفت و حالا همون دندون که درست کرده بود رو کشید گفت باید بکشیم چون جابجایی لثه نداریم و برای من از براکت هایی استفاده میکنن که هی میشکنه بدون این که فشاری وارد بکنم به براکت الان حدود ۱۴تا براکت تو یه ماه برای من وصل کردن موقع چسبوندن براکت ها هم چن باری میشکنه و حداقل یه براکت رو چن بار می چسبونن الان می خواستم بدونم می تونم پیگیر بشم و شکایتی کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در صورتی که مدارک و شواهد کافی در مورد قصور پزشک مربوطه را دارید، می توانید برای شکایت اقدام کنید.

person
نیما
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر . دست پسر ۷ ساله من شکسته بود یه دکتر ارتوپد اونو عمل کرد بعد اینکه گچ رو باز کردیم فهمیدیم خیلی مشهود کج دستش رو عمل کرده وپسرم خیلی اذیته می تونم از دکتر شکایت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید. فقط باید تمام مدارک قبل و بعد از جراحی را به نظام پزشکی و دادگاه ارائه دهید.

person
علی محمدی
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

باسلام بنده ساکن کرمان هستم بیمار خانم دکتر سهیلا رضا خانی ساختمان اراد متخصص مغزو اعصاب بنده الان یکسال بیمارشون هستم هردفعه مراجعه میکنم ۸۰تومن ویزیت ماهی دوسه بار مراجعه میکنم برای هرمراجعه و حتی نشون دادن ازمایشی ک میفرستن باید۸۰تومن ویزیت بپردازم باتوجه به بیماربودنم طبقه۵ساختمان اراد بااینکه کارتخان دارن باید بیام پایین پول به کارت منشی یا ازاشناهاشون که بنام خودشون نیست واریز کنم ورسید بدم بهشون تاویزیت بشم بخاطر مالیات خداروخوش نمیاد بیمار۵طبقه بالاپایین بشه بخدا بدتر عصبی میشه ادم داغون میشه توروخدا مالیاتو بردارین یاکم بگیرید تااینجوری به سر بیمارا ندن ضربشو ما داریم میخوریم ن دکترا اگه خدایی هست اگه این مشکلو خوندی وکاری نکردین میسپارمتون بخدا .یاحق

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  موضوعی که مطرح کردین در حوزه اختیارات ما نیست اما شما می‌توانید این موضوع را به نظام پزشکی یا سازمان های مالیاتی گزارش دهید.

person
هوشمندی شجاع
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام
دوتا از دندان هایم را دندان پزشک اعصاب کشی کرده ، بعد از یک ماه هنوز وقت پرکردن نمیده و پانسمان روی دندان باز شده افتاده ، ترس عفونت دندان دارم.میخواهم از پزشک بی تعهد و سهل انگارم شکایت کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید به نظام پزشکی مراجعه نمایید.

   person
   دكتر
   ۲۸ مهر ۱۴۰۲

   سلام
   وجود پانسمان کفایت میکند و براى جایگزینى پانسمانى که افتاده نیازى به مراجعه به همان دندانپزشک نیست بلکه در هر مرکز درمانى انجام میشود

person
mary
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من حدود ۳سال پیش عمل زیبایی بینی انجام دادم الان حدودا ۶ماهه همش بینیم عفونت میکنه و دکترم میگه بخاطر بخیه های جذب نشدس
ولی باز این اتفاق میفته
مدارکی هم از عملم ندارم
میخواستم بپرسم من میتونم شکایت کنم؟تاثیری داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بدون داشتن مدارک و شواهد، شکایت از پزشک تاثیری ندارد.

person
پردیس
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام ،
مادرم عمل دیسک کمر و تنگی کانال انجام داد ، بعد از عمل درد کمر مادرم بیشتر شد ، و دکتر قبل از عمل به ما نگفته بودن که میخوان پلاتین بذاره ولی حین عمل گفتن که نیاز هست ولی جایی رو امضا نکردیم که موافقتمون رو اعلام کنیم ، حالا دکتر توی کمر مادرم پلاتین گذاشته بدون اینکه به ما بگه چه عواقبی رو ممکنه داشته باشه و …
الان مادرم دیگه نمیتونه خم شه و هر روز درد داره و دچار گزگز و پاراستزی شده ،
میتونه شکایت کنه ؟
و از کجا دادگاه یا نظام پزشکی ،فرقشون چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله. شواهد و مدارک خود را از مراحل درمان و بستری و ترخیص به دادگاه و نظام پزشکی ارائه دهید.

person
بیتعارف
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

باسلام.خسته نباشید.بنده حدود۲سال پیش باتوجه به اسیبی که در حادثه ای در گذشته به دندانهای جلویم وارد شده بود و انهارا بریج کرده بودم.بدلیل گذشت زمان وفرسودگی پایه های دندانهای بریج شده.برای انجام ایمپلنت و لمینت به پزشک مراجعه کردم.بعد از معاینه و مشخص شدن مبلغ هزینه درمان در ان زمان ۲سال پیش حدود ۱۴۰میلیون هزینه کامل را قبل از انجام کار پرداخت کردم.با توجه به انتخاب نوع عالی ایمپلنت که به تاکید پزشک نوع سوسیسی در نظر گرفته شد.ونیجه انجام کار ایشان تا کنون درمان بصورت کامل انجام نشده و ایمپلنت های که تا کنون (۴عدددر بالا ولمینت)کار گذاشته شده بلافاصله کنده شدن وبارها با توجه به مراجعه به مطب ایشان باز به همین مشکل برخوردم.تا کنون هم ۳عدد روکش ایمپلنت در فک پایین با توجه به اینکه فیکسچر ها کاشته شده ولمینت فک پایین انجام نشده.وبعد از گذشت ۲سال باتوجه به اینکه در گذاشتن ایمپلنتها که از نوع چسب ویا پیچ استفاده شود بابنده هیچ مشاوره ای نکرده است وسر از خود از چسب استفاده کرده ودر حال حاضر باعث اسیب به بنده شده است.از ادامه درمان هم سر باز میزند و درخواست هزینه درمان به روز را دارد.در صورتی که بنده در همان موقع با توجه به محاسبه هزینه درمان بدست خود ایشان تمام وکمال پرداخت کرده ام .و غصور از ایشان بوده است.وزمانی که برای شکایت مراجعه کردم بدلیل هزینه بالای ۲۰میلیون به دادگاه باید ارجاع داده میشد.حدود ۴تا۵میلیون هم باید هزینه دادرسی را پرداخت کنم.با توجه به نداشتن این مبلغ برای هزینه دادرسی باید چکاری انجام دهم.سپاسگذارم.(برای رسیدن به حق وحقوقم.)هم اسیب زده شده هم مبلغ از دست رفته ام.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است برای پیگیری این موضوع با یک وکیل مشورت نمایید.

person
Mmn
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین
من ۱۷ سالمه
آیا میتونم خدم برای شکایت
از پزشک مراجعه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شما به سن قانونی نرسیده اید و قیم شما باید برای این کار اقدام نماید.

person
ممد
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام منو ۱۰ سال پیش ختنه کردن
متوجه مشکل شدم در ختنه
مدرکی از دکتره نیست
خودشم نیست شماره ای نداریم ازش
آیا راهی برای پیگیری هستش

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یک دکتر دیگر مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری کنید در این مورد اطلاعاتی نداریم.

person
سعیدمحبوبی فرد09198473818
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

دربیمارستان خانواده ارتش شصت
وانگشت دوم پای راستم مورد عمل جراحی قرارگرفت بعداز هشت ماه نه تنها خوب نشده
بلکه شدیدا درد می‌کند.به پزشکان دیگر مراجعه
نموده که ابراز می‌نمایند چون هردو انگشتت
سیاه‌ شده ومیبایستی قطع شود مادست
نمی‌زنیم عمل نمی کنند.نزد دکتر خودم که مراجعه
کردم ابراز داشته که وضعیت پا خوب است….
تقاضا دارم که راهنماییم کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است به یک متخصص دیگر مراجعه نمایید و با تایید نظر ایشان، بررسی موارد دیگر اقدامات لازم را انجام دهید.

person
حورا
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام، من ۳ اردیبهشت پیش یه متخصص فک و صورت دو تا ایمپلنت انجام دادم، ولی بعد از بیست روز همچنان درد شدید در هر دو ناحیه داشتم، رفتم پیش دکتر گفت باید عکس بگیری ببینم، ولی یهو مطبش رو بست و دوتا تلفنی که داشت دیگه جوابگو نبودن، سه ماه نتونستم پیداشون کنم و از طرف مطب ایشون هم تماسی گرفته نشد که حداقل من بدونم در صورت داشتن مشکل بتونم به کی مراجعه کنم، بعد از سه ماه اذیت شدن بالاخره یه دکتر رو متقاعد کردم که لثه رو باز کنه و هر دو پیچ خارج شد چون جوش نخورده بود و باید خارج میشد، بعد از این قضیه و کلی پیگیری بالاخره همسر دکتر تماس گرفتن و گفتن تصادف کرده بودن و سه ماه کار نمی کردن ولی من هم پولم به باد رفت و هم خیلی درد کشیدم، میتونم شکایت کنم و پولم رو پس بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله با ارائه تمام مدارک درمان از ابتدا تا کنون می توانید از پزشک مربوطه درخواست غرامت کنید.

person
سیاحی
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

با سلام چند روز پیش عمل آندوسکوپی معده انجام دادم بیهوشی به من زدن گفتن دیگه از لیدو کایین برای بیمار استفاده نمیکنیم بعد از به هوش امدن احساس مجروح شدن از حنجره شدم بعد از یه هفته دردم بیشتر شد الانم نمیدونم چجوری پیگیر قضیه بشم اومدم معده ام رو درست کنم حنجره من زخمی کردن میشه راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. به یک متخصص حلق گوش و بینی یا یک دکتر گوارش مراجعه کنید و موضوع را پیگیری نمایید. اما به طور کلی آندوسکوپی با عوارضی همراه است.

person
مانا
۱۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام.مادرم دو ماه پیش به علت درد دیسک کمر رفت اورژانس.اونجا بهش یک مسکن زدند که جایش آبسه کرد.چند هفته رفت مطب دکتر عفونت را تخلیه کرد وجاش یک سوراخ بزگ وحشتناک عمیق شده بود.آخرش هم کارش به جراحی کشیده شد.رفت عمل کرد بیمارستانی که شبی چهار میلیون پول می‌گرفت. علاوه بر پولهایی که خرج کرد درد و زجر خیلی خیلی زیادی هم کشیده.جاش هم تا ابد گود می‌مونه .لطفاً لطفاً راهنمایی بفرمایید به چه صورت شکایت کنیم؟اصلا از بیمارستان شکایت کنیم یا پرستاری که تزریق را انجام داده؟سپاس فراوان

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. با ارائه مدارک درمانی مادرتان به دادگاه می توانید از پزشک مربوطه شکایت نمایید.

person
یسنا
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام ببخشیدمن سینم مشکل پیداکرده رفتم دکتر زنان کد ارجاع میخان ازدکترعمومی آخه من چرابایدالکی برم پول بدم به یه دکترچهارتاشماره بده فقط من دارم دردمیکشم الکی بایدوقتموبزارم برم پیش دکترعمومی که بجای بیمه سلامت برامون درنظرگرفتن این چه مسخره ی بازی آخه منیکه بایدبرم پیش پزشک خانوم وربطی به عمومی نداره چرا همون بیمروقبول نمیکنن ومیگن کدارجاع من پزشک عمومی نمیخام میخام همون دفترچم باشه چیکاربایدبکنم ازدیشب یک میلیون ودویست خرجم شده چون کدارجاع نداشتم هنوزم بایدبرم پیش دکتروداروبنویسه اینهمه ویزیتاگرونه بازبایدیه پول بدیم به یه دکتردیگه بخاطریک کد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در این موارد تشخیص پزشک مرتبط دارای اهمیت است. جنسیت پزشک برای درمان اهمیتی ندارد. بله هزینه های خدمات درمانی بالا است.

person
رضا
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام عرض شد بنده پدرم سکته قلبی کرده بود و در بیمارستان بستری بود من از دکترش شرایط بیمار رو جویا شدم ایشون بدون در نظرگرفتن گرفتن حال روحی همراه بیمار با حالت طلب کارانه و با یه لحن خیلی بد جواب دادن فعلا که زنده هست هنوز نمرده.
به نظر شما با این دکتر باید چکار کرد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. از تجربه بد شما متاسفیم. می توانید با مسئولین بیمارستان موضوع را مطرح کنید

person
روبین
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

با سلام
من سال گذشته دو دندان خود را عصب کشی کردم با هزینه ای بالغ بر ۴ میلیون !
یکی به فاصله سه ماه شکست و بعد ازینکه مراجعه کردم گفتند باید روکش انجام میشد درحالی که دکتر ازنجا رفته بود همکاران دیگر این حرف را زدند و من اصلا نمیدانستم و پزشک معالج هم به من نگفته بود..(هزینه ایمپلنت بسیار زیاد است کنار دندانی هست که ایمپلنت کرده ام قبلا جای نامناسبی هست .قطعا هزینه های زیادی برای درمان در پی دارم ) دندان بعدی به مرور روکشش شکست و سیاه شده است ایا میتونم از دکتر دندان پزشک شکایت کنم ؟(دیگر مراجعه نکردم چون درگیر بیماری مادرم بودم)

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. با ارائه مدارک و مستندات می توانید شکایت کنید.

person
سمانه
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام
عمل زیبایی داشتم که دکتر سه بار کنسل کرد بخاطر کار شخصی خودش.در آخر گفت نمی‌خواد منو عمل کنه در صورتی که در پرونده پزشکی ام مشکلی نبود و هنوز پرونده بستری در بیمارستان باز است
این کار به شدت من رو افسرده و ناراحت کرده وکلی هزینه جانبی کردم
آیا میتونم از دکتر شکایت کنم تا کمی از ناراحتیم کاسته بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در این مورد اطلاعی نداریم لطفا با یک وکیل مشورت نمایید.

   person
   ایمان
   ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید
   من عمل چشم انجام دادم لازک
   بعد از گذشتن ۶ ماه هنوز چشم من دارای سوزش و قرومزی هستش
   صبح که از خواب بیدار میشم درد داره
   و این غیر طبیعی هستش
   با حضور پیش دکتر اعلام کردم بهشون و ایشون هم با جواب
   همینی هست و من خوب عمل کردم پاسخ گو بودن
   میتونم شکایت کنم ؟
   و کجا باید برم ممنون میشم
   پاسخ بدین

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

    سلام می توانید از طریق نظام پزشکی یا دادگاه موضوع را پیگیری کنید.

  person
  روبین
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سپاس

person
نبی
۰۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من دندان عقل رو کشیدم دندانپزشک اصلا وارد نبود و باعث شد سمت چپ لبم بی حس بشه و الان ۹ ماهه که رفع نشده میتونم شکایت کنم؟ آیا میشه قبل از مراجعه به ثنا مستقیم از طریق دادسرای نظام پزشکی اقدام کنم؟ آیا دیه بهم تعلق می‌گیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید با ارائه مدارک شکایت کنید.

person
فائزه
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام من سال ۱۳۹۷ یک زخمی روی صورتم ایجاد شده بود اندازه ی ۵ میلی متر اینا (عکساش موجود )که پیش یه دکتر مراجعه کردم ازم نمونه برداری کردن گفتن چیزی نیست بعد از یه مدت که دیدم بهتر نشد پیش یه دکتر دیگه مراجعه کردم گفتن باید دوباره نمونه برداری بشه من رفتم بیمارستان برای نمونه برداری خودشون انجام ندادن دادن به یک خانمی که فکر کنم هنوز تخصص پوست هم نگرفته بود نمونه برداری کردن بخیه زدن بعد روز بعد بخیه پاره شد مجدد بخیه زدن که مجدد زخم شد و باز شد الان جای زخمی که پنج میلی متر بود شده دوسانت جای بخیه هام که از هم باز شدن حتی هست روی صورتم اندازه ی یه گردو میخواستم ببینم الان بعد چند سال میتونم شکایت کنم ؟
باتوجه به اینکه خود دکتر انجام ندادن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید اقدام کنید. باید تمام مدارک را ارائه دهید.

person
محمد
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام
۱۰ سال پیش خوردم زمین و ران پای من شکست که با آمبولانس رفتم بیمارستان امام و پلاتین گذاشتن، متاسفانه بعداز بازکردن گچ پام زانوم به طورکامل خشک شد
گفتند پلاتین رو دربیاری درست میشه
سال ۹۸ رفتم پیش مثلا دکتر فلوشیپ جراحی، پلاتین رو دراورد و گفت باید پروتز زانو بزارم
زانو با پروتز خم نشد، پام تو بیمارستان موقع کشیدن بخیه عفونت کرد و کرونا گرفتم و…
چندبار پیش دکتر رفتم گفت دوباره باید بیای تا عمل مجدد انجام بدم
مهمتر اینکه پای عمل شده من بخاطر پروتز ۳.۵ سانت بلندتر شده مه باعث پرانتزی شدن پای راست، پیچیدگی لگن و انحراف کمر شدم
ایا به دلیل طولانی شدن الان میشه از هر دو پزشک شکایت کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. با ارائه شواهد و مستندات می توانید شکایت کنید.

person
محمد فدوی
۲۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام پیش پزشکی بودم
که دکتر بدون اینکه از طرف من حرف نادرستی بشنوه شروع به توهین به ما کرد ما خودمون هم متعجب شدیم چرا همچین اتفاقی برای ما افتاده
ایا امکان این هست که بخوایم از این دکتر شکایت کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید

person
مریم محمدی
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام خواهش میکنم جوابمو بدید
من همسرم بیماری هپاتیت خودایمن داره بعد دکتر واسش آزارام تجویز کرد و همسرم به شدت افت پلاکت پیدا کرد رفتیم‌پیش دکتر به دلیل کبودی های بدنش باز نتونست تشخیص بده که عوارض دارو بوده حالا الان ۴۵ روزه بخاطر عوارض دارو بستریه الان ما باید چیکار کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است نظر یک دکتر دیگر را هم بگیرید. در نهایت اگر خواستید می توانید از پزشک شکایت کنید. منتها باید قبل از این کار نظر یک پزشک دیگر را هم بگیرید.

person
شمسی
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب ، در اثر تزریق مخلوط PRP و OZON. به مچ پای چپ چند ماهه اسیر درد و ورم مچ پا هستم و خیلی آنتی بیوتیک‌های قوی چه خوراکی و چه تزریقی از سوی دکتر برای من تجویز و مصرف شد که گویا فایده ای نکرد و به ناچار مچ پا را عمل کردند و همچنان اسیر عوارض بعد از عمل هستم خیلی از زندگی روزمرگی افتادم و ضرر و زیان های زیادی را متحمل شدم ، کلیه عکسها و مدارک موجود است ،
لطفاً راهنمایی بفرمایید چه کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به نظام پزشکی مراجعه نمایید و از پزشک شکایت کنید.

person
مهرانا
۱۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام من عمل سزارین ۸ماه قبل شدم و انگار رحمم کامل توشکم کانل باز بوده وتمام خونریزی داخل شکمم انجام میشده و دهیسنس و پارگی پرده صفاق و کیست خونی داخل شکمم ایجاد شده بنظرشما باشکایت بجایی میرسم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
حسین
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام فرزندم رو در تهران عمل کردم ولی مدارک پزشکی که دکتر ارائه داده ناقص بود و بیمه قبول نمیکنه ،دکتر شرح عمل مریض رو در پرونده پزشکی مهر و امضا نکرده همچنین دستور بستری هم رو هم صادر نکرده ودر پرونده نیست
حالا هرچی زنگ میزنم به پزشک جوابگو نیس و حتی از طریق پست مدارک رو برای دکتر پست کردم که که مهر و امضا کنه و بفرسته برام(ما ساکن مشهد هستیم) ولی بازم همکاری نمیکنه رفتن به تهران هم برای ما مقدور نیس بفرمایید من چیکار کنم وچطوری از پزشک شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز. به نظام پزشکی شهر خود مراجعه کنید و موضوع را مطرح نمایید.

person
محسنی
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام من ۳ماه در بخش اعصاب و روان بستری بودم بعد گذشت ۸جلسه شک اعصبی یه نمونه قرص قوی بهم دادن ک این قرص ب شدتی قوی بوده ک فقط ۳۰درصد قلبم کار می‌کنه و دچار اختلالات قلبی شدم
با دکتر ک بحثم شده میگه که شما شاید ارثی مشکل داشته باشید و لزا بابت استفاده از قرص امضا گرفتیم و تمام مراحل درمانو قانونی پیش رفتیم
بعد خانوادم میگن قبل از وارد کردن شک اعصبی ازت اکو قلب -ام ار ای و آزمایش خون گرفتن مشکلی نداشتی ک اگرم یک درصد داخل آزمایش ها مشخص نمیشد با اول جلسه شک اعصبی ارضه قلبی ایجاد میشد ولی داخل این ۲هفته استفاده کردن از این قرص همچین مشکلی پیش اومده واسم
ممنون میشم راهنمایی کاملی بهم بکنید؟؟
امکان شاید هستش ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر می خواهید از پزشک شکایت کنید باید شکواییه ای را تنظیم کنید و برای بررسی وضعیت سلامتیتان به پزشک قانونی مراجعه نمایید. همچنین باید مدارک پزشک دال بر سلامتی کامل قبل از تحت درمان قرار گرفتن را به پزشکی قانونی ارائه دهید. در صورت تایید پزشکی قانونی مراحل رسیدگی به وضعیت شما بر اساس قانون پیش می رود. در چنین درمان هایی پزشک یک رضایت نامه به بیمار می دهد که به معنای آگاهی از درمان، خطرات و عوارض آن است. در صورت امضای رضایت نامه شما از شرایط درمان اطلاع داشته اید.

person
شمس
۰۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام من دوباره پیش یه دکتر زیبایی عمل بینی کردم یه سال از عملم نگذشت دکتر گفت نیاز به عمل دوباره داری چون دماغم چال شده بود عمل کرد ولی هیچ دست به اونجا دماغم نزد بعد یه هفته گچ باز شد دماغم چال بود گفتم ژل زد ولی یه ماه بیشتر دوام نیاورد حالا رفتم پیشش قبول نمیکنه ومیگه عالی هست تو فکر میکنی بااینکه همه بهم میگن دماغت چال هست آیا میشه ازش شکایت کرد من کاشان هستم اون خوزستان یعنی باید بروم اونجا شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید شکایت کنید.

person
وحید
۲۵ تیر ۱۴۰۲

سلام، دکتر پاتولوژی به اشتباه درصد درگیری مغز استخوان رو خیلی بالا نوشته بودن که باعث شد پزشک ۸ جلسه شیمی درمانی کنه. الان هم که زمان پیوند بود دوبتره همون نمونه اولیه رو یه بیمارستان دیگه دوبار توسط ۳ پزشک بررسی کردن و گفتن جواب قبلی اشتباه بوده و اصلا نباید شیمی درمانی میشد، تا چه رسد الان پیوند کنیم.

حالا من میتونم از دکتر پاتولوژی شکایت کنم؟ آیا دیه هم شامل میشه؟ چون شیمی درمانی واقعا تاثیر بدی روی بدن داشته

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله با توجه به این که کیموتراپی یکی از درمان های تهاجمی و پر عارضه است، می توانید از پزشک و پاتولوژی شکایت کنید.

person
Sara
۲۳ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر. من به مدت چهار ماه باردار بودم و خودم میدونستم تیروئیدم مشکل داره بارها ب پزشک گفتم آزمایش ۳ ماه اول بارداری برام بنویسه ولی بعد از۳ ماه برام آزمایش کامل نوشتن توی آزمایش مشخص شد ک تیروئیدم پرکاره. ولی قرصی چیزی ندادن توی ماه چهارم متوجه شدم جنین از لحاظ مغزی مشکل داره و مجبور به سقط شدم. شکایت از پزشک کارساز؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله. از یک وکیل برای این کار کمک بگیرید.

person
Fahimeh
۱۶ تیر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ،، همسرم تصادف کرد با اورژانس ب بیمارستان منتقل شد ، بعد از معاینه پزشک گفت ضربه خوردگی داره و آتل گرفت و مرخص کرد بستری نکرد ، برگه مرخص با مهر بیمارستان هست و ما توی اون شهر مسافر بودیم و اسم دکتر نمیدونیم ،،، اومدیم کرج مراجعه کردیم پزشکی قانونی و دکتر متخصص و فلان مشخص شد پای همسرم خوردشدگی زانو داره و باید عمل کنه و پلاتین بزاره ،، حالا من میخام شکایت کنم از اون دکتر ک همسر منو مرخص کرد اسمشو نمیدونم میشه از بیمارستان شکایت کنم ؟؟؟ با تشکر از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله از خود بیمارستان شکایت کنید.

person
احمد
۱۲ تیر ۱۴۰۲

سلام اگر پرستاری مرتکب قصور در مراقبت از نوزاد شود و بیمه مسئولیت هم داشته باشد و والدین نوزاد ۵سال سال بعد شکایت کنن.زمانیکه که بیمه مسئولیت پرستار هم مهلتش تموم شده اگر پرستار محکوم بشه آیا باید از جیب خودش دیه رو بده یا می‌تونه بگه اون سالی که این اتفاق افتاده تحت پوشش بیمه بوده ام؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید دید نظر شرکت بیمه در این مورد چیست.

person
محمد
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

سلام‌پزشکی ازمن پول گرفت که هزینه تیم پزشکیه
بعد از مرخص شدن از بیمارستان کل مبلق ازمن هساب
شده به بیمارستان گفتم هزینه تیم پزشکیا کم کنید
چون دکتر ازم گرفته گفت مبلقی که خارج از بیمارستان
ازت گرفته به مارپتی ندارا میتونی سازمان نزام پزشکی
پیگیر باشی هالا من هرچی زنگ میزنم نزام پزشکی ۱۹۰
شکایتم‌را‌سپت‌نمی‌کنند‌پیگیری‌برام‌ارسال‌نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا به صورت حضوری مراجعه کنید.

  person
  Setareh
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  باسلام واحترام. من درتاریخ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ با ماشین خودم تصادف کردم به کوه خوردم وچپ کردم دراین تصادف پای چپ من به شدت آسیب دید طوری که به سمت شاگرد پرت شده بود از ران پام دررفته بود ومن درحالی درد داشتم کمک میخواستم وعزیزانی پیدا شدند ومرا یاری کردند تا مادرم بیاد البته من پدرم فوت شدند دراون حین با آمبولانس که خبر کرده بودند بعد از مدت زمانی رسید که متعلق به بیمارستان شهدا تجریش بود پزشک آمبولانس فوق‌العاده با من بد برخورد داشت کم مونده بود منو کتک بزنه باورکنید اگر مادرم سوار ماشین آمبولانس نمیشد منو از ماشین پرت کرده بود بیرون حالا بماند که چه چیزها که به من نگفت که مثلا مست بودی تصادف کردی وخیلی چیزای دیگه که من با اینکه درد داشتم هیچ نگفتم دربیمارستان هم طی مدتی که من بودم حال مساعدی نداشتم برخورد پرستاران بماند که چه با من بیچاره کردند مثل آبکش شده بودم از سوزن وکبودی که هنوزم بعد از ۴ ماه بدن من کبود است وحرفایی کهبهم میزدن نمیدونم اونجا مکانی بود برای آرامش یا عذاب من.چند رزیدنت ریخته بودن سر من چه بلایی سر پای من بدبخت که نیاوردن با پیچ وپلاتین بماند که هنوز بعد از ۴ ماه نمیتونم پامو زمین بگذارم کارم شده گریه وغصه که اگه پدرم بود اجازه نمی‌داد با تک دخترش اینکار وبکنن روزی هم مرخص شدم از اون کشتار گاه ببخشید که میگم کشتارگاه چون آنها دوتا عمل رو من انجام دادن که عمل دوم تا حدودی من هوشیار بودم که حتی می‌شنیدم موزیک گذاشتن رزیدنت ها ودراون حالت میگن ومیخندن ومنو عمل میکنن فقط میخوام بگم این چه بیمارستانی که یه نظارت روپزشک نداره حتی زمانی که من مرخص شدم آن سوند رو آنچنان بد از من درآوردن که من تاچند روز تو خونه دردداشتم .من از این بیمارستان ودکتراش نمگدرم میدونم خدا هم نمیگذره. مطمئنا دیگه دوست ندارم آنجا مراجعه کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   از حادثه و تجربه بدی که در بیمارستان داشته اید متاسفیم. بله می توانید از کادر درمان و بیمارستان شکایت کنید.

   person
   ذینب
   ۰۲ بهمن ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر
   به دکتر چشم پزشک جهت معاینه مراجعه کردم و نمره یک چشممو اشتباه
   دادن من هم عینک ساختم و الان باهاش تار میبینم
   دکترم میگه عینک بده عینک یاز خودمون تا یه شیشه شو عوض کنه
   من برای این عینک شیشه با یه مارک خوب سفارش داده بودم که هر شیشه۱۵۰۰ت
   ولی دکتر زیر بار ننیره میگه حتنا عینک یاز خودم اون شیشه رو عوض کنه
   عینک ساز خودشم میگه من از این مدل شیشه ندارم
   شکایت کنم واقعا نتیجه میده؟
   داشتن وکیل لازمه؟
   ی بحث کوتاهی هم تو مطبش بینمون پیش اومد مشکل ساز نمیشه

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    می توانید شکایت کنید. یا به یک دکتر دیگر مراجعه کنید.

person
عیسی
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

مطالب بالا جوری نوشته شده که معلومه فقط رای به منافع پزشکهای نالایق داده میشه و جرات شکایت از مردم بی دفاع رو میگیره و این عین ظلمه حالا شما میگید میتونید از پزشک متخلفی که در بیمارستان خصوصی روانی سازی میمنت تاخت و تاز میزنه شکایت کنید ، اون یک شیطان تمام عیاره و هیچکس رو ادم نمیدونه، که فقط باید شخصی باهاش برخورد کرد جانم،قانون علیه دکتر متخلف باید محکم باشه نه علیه مردم

person
یحیی
۲۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام برای شکایت از اشتباه کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی ( پزشکان معتمد) به کجا شکایت کنیم البته دیوان عدالت رای داده ولی تخلفات وخسارات را مشخص نکرده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. به نظام پزشکی و تامین اجتماعی.

person
امین
۲۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام ازپرستاربخش مغزواعصاب شکایت دارم چکارکنم و ازکجاشروع کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. می توانید از نظام پزشکی یا دادسرا طرح شکایت کنید و از بیمارستان شکایت کنید.

person
خانم منشدی
۲۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام از یه پزشکی شکایت دارم عمل زیبایی عمل بینی انجام دادم پیششون وایشون متوجه شدم مثل یه سیار کار انجام میدن همه جا و عملی که پیششون انجام دادم نبینیم هیچ تغییری نکرده به حالت قبل برگشته گوشت بینیم هم جم شده الان پیام بهشون میدم میگن هرکاری میخواید بکنید باید کجا شکایت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. می توانید از طریق دادگاه و سازمان پزشکی اقدام به شکایت کنید. باید مدارک قبل و بعد از جراحی را ارائه دهید.

person
بهرام
۲۴ دی ۱۴۰۱

سلام. شکایت از پزشک چگونه است؟ شکایت پزشکی چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام مراحلش را نوشتیم اما بهتر است که حتما از قبل با یک وکیل مشورت کنید.

person
سیما
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام. شکایت از پزشک بخاطر تشخیص اشتباه رو چجوری ثابت کنم؟ و به کجا مراجعه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام سیمای عزیز
  برای شکایت از پزشک باید مدارک لازم در مورد تشخیص اشتباه او داشته باشید. سپس به یکی از روش‌های گفته شده در این مقاله نسبت به شکایت از پزشک مربوطه اقدام کنید.

person
محمود
۱۹ دی ۱۴۰۱

شکایت از پزشک اعصاب و روان پروسه خاصی داره؟ اگر میشه راهنمایی کنین برای ثبت این شکایت باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام محمود عزیز
  تمام مدارک پزشکی خود به اضافه نسخه‌ها و هر چه در دست دارید را به صورت ضمیمه شکایت به مرجع قانونی مدنظر ارائه دهید. لطفا برای اطلاعات بیشتر قبل از اقدام حتما مقاله فوق را مطالعه کنید.

person
مهکامه
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام. شکایت از پزشک اصفهان چجوریه؟ برای شکایت از پزشک زیبایی باید چیکار کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام مهکامه عزیز
  سلام. مراحل شکایت از پزشک در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده. برای شکایت از پزشک زیبایی بهتر است مدارک قبل و بعد از انجام عمل زیبایی را به همراه داشته باشید و به مرجع مربوطه ارائه بدهید.

   person
   مجید
   ۲۶ آبان ۱۴۰۲

   سلام.
   فک پدرمو جراحی کردیم که دکتر کل هزینه جراحیو تو مطب از
   ما گرفتن به این دلیل که نقد ندارین و بیمارستان نقد میخواد
   و از ما نصف نقد ونصف چک دو ماهه گرفتن و در بیمارستان
   عمل شد ولی هزینه جراحی در فاکتور نیامده و بیمه تکمیلی به
   این ایراد گرفته آیا من میتونم از دکتر شکایت کنم؟؟در ضمن
   دکتر نامه داده که هزینه مطب دریافت شده

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۷ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    می توانید موضوع را مطرح نمایید و از جنبه قضایی پیگیری کنید. بهتر است با یک وکیل آشنا به امور حقوقی مشورت نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید