02 آوریل 2024

انتقال بیمه ثالث به دیگری، چگونه انجام می‌شود؟ + نحوه جابه‌جایی تخفیفات بیمه شخص ثالث

هنگامی که شخصی قصد فروش ماشین را داشته باشد، باید نسبت به انتقال بیمه ثالث به دیگری که خریدار باشد، اقدام کند؛ اما شرایط انتقال بیمه شخص ثالث چگونه است؟ بیمه شخص ثالث، لقب ناجی خسارات اتومبیل‌ها در شرایط سخت را از آنِ خود کرده است. برخی به علت‌های مختلف از جمله فروش ماشین، اقدام به انتقال بیمه ثالث به دیگری می‌کنند! اما در این حالت تکلیف تخفیف‌هایی در طول این سال‌ها به خاطر عدم دریافت خسارت جمع آوری کرده‌اند، چه می‌شود؟ به همین راحتی باید آن را هم به خریدار خودرو انتقال داد؟ انتقال بیمه ثالث به دیگری و تخفیفات آن موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم؛ پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تمدید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت

شرایط انتقال بیمه ثالث به دیگری

درست برعکس بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، برای همه‌ی خوردوهای سبک، سنگین و نیمه‌سنگین اجباری است. طبق قانون بیمه مرکزی، شخص ثالث به کسی گفته می‌شود که خسارت جانی یا مالی را متحمل شده است؛ شخص اول راننده مقصر است. شخص دوم شرکت بیمه‌گر او و شخص ثالث فرد خسارت دیده خواهد بود. نکته‌ی مهم و ضروری این است که بیمه شخص ثالث طبق ماده‌ی 6 مصوبه شورای نگهبان در سال 96، راننده محور به شمار می‌رود نه خودرو‌ محور!

زمانی که شخصی قصد فروش خودروی خود را داشته باشد، طبق قانون بیمه مرکزی نمی‌تواند مدت زمان باقیمانده از بیمه شخص ثالث خود را به خودروی جدیدش انتقال دهد. هنگام انتقال سند خودرو به خریدار باید بیمه شخص ثالث نیز به این فرد منتقل شود. اما انتقال بیمه ثالث به دیگری فقط مربوط به مدت زمان بیمه‌نامه است و تخفیفات آن برای فروشنده خودرو محفوظ باقی می‌ماند.

انتقال بیمه شخص ثالث به دیگری

هنگام خرید و فروش خودرو می‌توان بیمه را انتقال داد.

امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به همسر و دیگر اعضای درجه یک خانواده

با شروع سال جدید، قانون تازه‌ای برای انتقال بیمه ثالث به دیگری مصوب شده‌است. براساس ویرایش جدید قوانین بیمه شخص ثالث، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تنها به خودروی جدید فروشنده‌ی اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او مقدور است؛ اعضای درجه یک شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان می‌شود. این شرایط بر اساس قانون جدید راننده محور شدن بیمه ثالث ایجاد شده است. اما دلیل تصویب این قانون در سال 96 چه چیزی بوده است؟

تخفیفات عدم خسارت بیمه شخص ثالث به خاطر قدردانی از رانندگانی که با دقت بیشتری رانندگی می‌کنند و از به وجود آمدن حادثه جلوگیری می‌کنند در نظر گرفته شده است. در گذشته بیمه شخص ثالث خودرو محور بود، یعنی اگر مالک قصد فروش خودرو به شخص دیگری را داشت، تخفیفات عدم خسارت او هم همراه ماشین به مالک جدید منتقل می‌شد. با توجه به اینکه این تخفیفات به خاطر رانندگی بی نقص فرد در نظر گرفته می‌شود، قانون جدیدی ایجاد شد که تخفیفات برای مالک خودرو باقی بماند.

جابه‌جایی تخفیفات در فرآیند انتقال بیمه ثالث به دیگری چگونه انجام می‌شود؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث براساس قانون سال 1403، می‌تواند در حالت‌های زیر اتفاق بیافتد:

 • به خودروی جدید مالک فعلی خودرو (که نمی‌تواند صفر کیلومتر باشد.)
 • به خودروی افراد درجه یک خانواده مالک فعلی اعم از همسر، پدر، مادر و فرزندان
 • از خودروی فرسوده به خودروی جدید مالک که باید حتما کارکرده باشد.
 • از خودروی متعلق به یک شرکت حقوقی به خودروی دیگر همان شرکت با همان کاربری (مثلا سواری به سواری، وانت به وانت و …)

زمانی که معامله خودرو صورت بگیرد، امکان انتقال تخفیف وجود دارد.

نحوه انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

برای انتقال سابقه بیمه به شخص دیگر دو روش در پیش دارید. یکی تماس با پشتیبانی و کارشناسان بیمه دات کام است که می‌توانید با این کار درخواست الحاقیه انتقال سابقه بیمه شخص ثالث دهید و بعد از آن تخفیف شما منتقل شود. روش دوم نیز حضوری و فیزیکی است که برای این کار کافی است به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه خود مراجعه کنید. در زمان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان)، باید مدرکی مثل شناسنامه به همراه داشته باشید که نشان دهنده‌ی نسبت شما باشد؛ در این صورت با توجه به قانون انتقال بیمه ثالث به دیگری، می‌توانید تخفیفات را به اعضای درجه یک خانواده خود منتقل کنید.

خرید بیمه شخص ثالث

چگونه بیمه ثالث خودرویمان را به خودروی صفر منتقل کنیم؟

امکان اینکه بتوانید بیمه ثالث را به اتومبیل صفر‌ کیلومتر منتقل کنید وجود ندارد! هر خودرویی که به تازگی روانه‌ی بازار می‌شود، طبق ضوابط کارخانه‌ خود، از بیمه شخص ثالث برخوردار است. تا زمان سررسید تمدید بیمه از سال دوم به بعد، امکان انتقال تخفیف به آن وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بیمه‌نامه، مقاله بیمه شخص ثالث چیست را مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه خودروی فرسوده

در مورد خودروهایی که به فرسودگی رسیده‌اند و به اصطلاح عمر خود را کرده‌اند نیز باید بیان کنیم اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث این نوع اتومبیل‌ها را به خودروی دیگری که مالک آن هستید یا خودرویی که خانواده شما مالک آن است منقل کنید، نیازمند مدارک زیر خواهید بود:

 • گواهی اسقاطی بودن خودروی قبلی
 • اصل بیمه شخص ثالث
 • اصل مدارک خودروی قبلی
 • سند خودرو جدید قطعی شده
 • مدارک شناسایی بیمه‌گزار
 • الحاقیه فسخ بیمه‌نامه خودروی اسقاطی

عدم انتقال تخفیف بیمه ثالث به دیگری چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

بر خلاف ذهنیت اکثر مالکان خودرو، انتقال بیمه ثالث به دیگری بدون جابه‌جایی تخفیفات هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. فقط اگر در زمانی مناسب اقدامی در این خصوص نکنید، تخفیف بیمه خود را از دست می‌دهید. اما هیچ‌گونه تبعاتی شما را تهدید نخواهد کرد.

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل صورت بگیرد؟ انتقال بخشی از تخفیف و حفظ بخش دیگر نیز امکان‌پذیر است؟

در زمان انجام انتقال بیمه ثالث به دیگری و جابه‌جایی تخفیفات(انتقال تخفیف بیمه)، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا امکان انتقال میزان مشخص یا نیمی از تخفیفات بیمه شخص ثالث به نام شخص دیگر وجود دارد یا خیر؟ انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به شخص دیگر باید به‌صورت کامل انجام شود؛ انتقال بخشی از آن به هیچ‌وجه امکان ندارد و باطل خواهد بود.

شرایط انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث

شرایط حفظ تخفیفات بیمه ثالث هنگام فروش خودرو

آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید یا اقوام درجه یک باید تا انقضای بیمه‌نامه صبر کرد؟

خیر؛ زیرا برای این کار نیازی به منتظر بودن تا تمام شدن بیمه شخص ثالث تخفیف‌دار و انقضای آن نخواهد بود. زمانی می‌توانید تخفیف را به خودروی جدید خود منتقل کنید که زمان تمدید بیمه شخض ثالث آن خودرو رسیده باشد.

آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندان محدودیت سنی وجود دارد؟

امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندان با سن کمتر از 18 سالگی، وجود نخواهد داشت.

در صورتی‌ که خودروی‌مان‌ را فروخته و تا مدتی قصد خرید خودروی جدید نداشته باشیم،آیا امکان حفظ تخفیف بیمه ثالث وجود دارد؟

برای این کار می‌بایست به نمایندگی یا دفترمرکزی شرکت بیمه‌گر خود مراجعه نمایید. گواهی تخفیف سنوات بیمه شخص ثالث‌تان دریافت کنید. در زمان خرید خودروی جدید روی بیمه شخص ثالث آن اعمال شود.

تاثیر سابقه تخفیفات بر انتقال بیمه ثالث

طبق این قانون، خسارت در صورتی که فرد با گواهی‌نامه‌ای معتبر رانندگی کرده باشد، فارغ از اینکه آیا وی مالک است یا خیر، از سوی شرکت بیمه پرداخت می‌شود. چون این خودرو است که بیمه شده‌است. اما در رابطه با سابقه بیمه و تخفیفِ آن، با وقوع تصادف، اگر مالک راننده باشد، سابقه تخفیفِ بیمه وی و در صورتی که فرد دیگری راننده باشد؛ سابقه‌ی بیمه هر دو کم خواهد شد. همچنین ممکن است بیش از یک نفر به صورت مداوم از یک خودرو استفاده کنند، امکان ثبت گواهینامه برای چند نفر در یک پلاک برای سابقه بیمه امکان پذیر شده‌است.

چنانچه خودرو تصادف خاصی نداشته باشد، برای تمامی افراد نامبرده شده سابقه تخفیف لحاظ خواهد شد و در صورتی که تصادفی رخ رهد تخفیف عدم خسارت طبق قوانین و با توجه به نوع خسارت کاهش پیدا می‌کند.

خرید آنلاین بیمه از بیمه دات کام

بیمه دات کام بهترین شرکت‌های بیمه را جمع آوری کرده و برای شما امکان مقایسه را فراهم می‌کند. شما می‌توانید از بین پیشنهادات بیمه دات کام بهترین مورد را بر حسب شرایط خود انتخاب کنید. در بیمه دات کام خرید بیمه شخص ثالث را اینترنتی و به سرعت انجام دهید. انتقال بیمه ثالث به دیگری موضوع این مقاله بیمه دات کام بود؛ اگر در این زمینه سوال داشتید، می‌توانید در هر زمان از 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته درنگ نکنید. با بیمه دات کام همیشه یک شرکت بیمه، مشاوره حقوقی، کارشناس بیست و چهار ساعته بیمه را در کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود دارید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه ماشین
03 آوریل 2024 / مقالات بیمه بدنه / مقالات بیمه شخص ثالث

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین توسط کدام شرکت ارائه می‌شود؟

برای تهیه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، نیاز است سقف تعهدات هر دو بیمه‌نامه را در نظر گرفت؛ بهترین پکیج بیمه خودرو را در این مقاله بیابید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
یاری
10 آوریل 2024

با سلام . من پلاک ماشین به نام خودم نیست ولی بیمه نامه به نام خودمه میخواستم بدونم تخفیف بیمه نامه برای من ثبت میشه یا برای فردی که پلاک ماشین به نام اون هستش؟ تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  13 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  تخفیفات برای بیمه گزار ثبت می شود.

person
محمد
02 آوریل 2024

سلام
با عرض خسته نباشید
من ماشین مادرم رو خریدم و ۷۰ درصد تخفیف داره و تعویض پلاک کردم به نام دخترم که زیر 18سال هستن میشه تخفیف ثالثبیمه ماشین رو روی این پلاک که به نام دخترم شده بیارم ممنون میشم جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  02 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  تخفیفات بیمه را از مادرتان به نام خود انتقال دهید. سپس برای انتقال به نام فرزندتان اقدام نمایید.

person
حسین
18 مارس 2024

سلام آیا میشه تخفیف بیمه رو به نام همسر سابق کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر در صورتی که طلاق گرفته باشید این امکان وجود ندارد.

person
امیر
16 مارس 2024

سلام پراید ۹۱ دارم با چند سال تخفیف امسال دنا خریدم بنام خانومم بیمه اش سال بعد برج ۵ تموم میشه
سوال من اینه امکان انتقال تخفیفات پراید به دنا وجود داره البته بیمه پراید پایانش برج دوازده سال بعد هستش

  person
  نویسنده بیمه
  16 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید تخفیفات پراید را به دنا انتقال دهید.

person
وحید
14 مارس 2024

سلام وقتتون بخیر؛ من چند سال خودرویی که به نام پدرم بود رو بیمه می کردم، حالا خودرو به نام خودم خریدم. در چه صورتی میتونم تخفیفات رو انتقال بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  امکان انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث برای اعضای درجه یک خانواده وجود دارد. با اتمام بیمه نامه می توانید برای انتقال تخفیفات اقدام کنید.

person
مسعود
11 مارس 2024

سلام ببخشید خودرویی که از پدرم به نام من انتقال پیدا کرده میتونم تخفیفاتش رو به پلاک جدید انتقال بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بله، امکان انتقال تخفیفات به اعضای درجه یک خانواده در بیمه شخص ثالث وجود دارد.

person
حامد
11 مارس 2024

باسلام من ماشینو خریدم از طرف وبیمه ام بنام شخص هست و من متاسفانه تصادف کردم و خسارت رو از بیمه دادم حالا تخفیف مالک قبلی میسوزد یا تخفیف من؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بیمه نامه خودرو به نام هر کسی باشد از تخفیف آن شخص کسر می شود.

person
حقیقی
08 مارس 2024

با سلام، ماشین 206 تیپ 2مدل 99 داشتم فروختم، تخفیف اون رو میتوانم به وانت پراید 151 مدل 1402هست که بیمه اون 28 اسفند 1401 صادر شده، بنام همسرم هست انتقال بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر تخفیفات بیمه شخص ثالث فقط به خودروهایی با کاربری مشابه قابل انتقال است.

person
محمد حسین صفایی
27 فوریه 2024

برای گرفتن گواهی تخفیف سنوات به کجا باید مراجعه کنم؟اتومبیل قبلی ام را چندسال قبل فروختم حال اتومبیل جدید خریدم و میخواهم تخفیفات روی اتومبیل قبلی ام را برای بیمه ثالث اتومبیل جدید استفاده کنم. آیا این گواهی تخفیف را سایت شما میتواند برای مشتری استعلام بگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  باید به شرکت بیمه قبلی مراجعه کنید تا گواهی تخفیفات بیمه را به شما تحویل دهد.

person
نورابادی
10 فوریه 2024

با سلام .
من ۲ ماهه ماشین اردی با تخفیف کامل رو فروختم و الان ماشین دیگه خریدم ولی طرفی که اردی رو بهش فروختم واسه تعویض پلاک نیومده و ماشین جدیدم بیمه اش تموم شده ایا بدون تعویض پلاک میتونم تخفیفی که به اسم من هست رو به ماشین جدیدم انتقال بدم .با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  12 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  بله تخفیفات بیمه به اسم شخص ثبت می شوند.

person
فیضی
30 ژانویه 2024

سلام خسته نباشید من سواری سمند داشتم سال ۹۹فروختم آیا میشه تخفیف شو بیارم روی ماشین جدیدم ممنونم ممنونم راهنماییم کنین

  person
  نویسنده بیمه
  04 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید تخفیفات را به خودرو جدید انتقال دهید.

  person
  حقیقی
  08 مارس 2024

  با سلام ماشین 206 تیپ2 مدل 99 داشتم فروختم،
  تخفیف اون رو میتوانم به وانت پراید 151
  مدل 1402هست که بیمه اون 28 اسفند 1401
  صادر شده، بنام همسرم هست انتقال بدم؟

   person
   نویسنده بیمه
   09 مارس 2024

   سلام دوست عزیز
   خیر تخفیفات بیمه شخص ثالث فقط به خودروهایی با کاربری مشابه قابل انتقال است.

person
رضا ۲۲۳۹
15 ژانویه 2024

سلام،خسته نباشید.
من یه ماشین داشتم که بیش از ۱۰ سال تخفیف بیمه داشت،اردیبهشت امسال فروختمش ولی سال آخر به دلیل اینکه خراب بود و ازش استفاده نمیکردم بیمش نکرده بودم.خرداد ماه برای همسرم ماشین خریدم،امروز بیمه ماشین همسرم تموم میشه،میتونم تخفیف ببمه خودمو به همسرم منتقل کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید تخفیفات بیمه را به همسر خود انتقال دهید.

person
یاسین
10 ژانویه 2024

سلام وقت بخیر ماشینمو تازه با تخفیف ۷۰درصد خودم بیمه کردم فروختم خودروی جدید گرفتم بیمه ش در حال اتمامه خودروی جدید رو میتونم باز با تخفیف بینه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  بله؛ تخفیفات بیمه از بین نمی رود و می توانید آن را به خودرو جدید انتقال دهید.

person
مسعود
06 ژانویه 2024

سلام ودرود بر شما من سال ۱۳۹۶ یک خودرو سمند فروخته ام که دارای سوابق تخفیف بیمه شخص ثالث بوده آیا امسال می توانم از آن سوابق برای خودروی همسرم استفاده کنم اگر جواب مثبت است بفرمایید چگونه باید اقدام کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  07 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید سوابق بیمه خود را به خودروی همسرتان انتقال دهید.

person
رحیم
28 دسامبر 2023

سلام وقت بخیر آیا تخفیف بیمه خودرو کسی که فوت شده قابل انتقال است چه مراحلی رو باید طی کرد

  person
  نویسنده بیمه
  30 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  تخفیفات خودرو فقط به اعضای درجه یک خانواده قابل انتقال است.

person
ماهان
25 نوامبر 2023

سلام.ببخشید من یه پرایدمدل 77 چند روز دیگه میخام خریداری کنم. صاحب ماشین بیمه شخص ثالث رو قسطی کرده و فقط دو قسط رو ریخته. میخاستم بدونم بعد از این که خودرو من بخرم باید من قسطای بیمه شخص ثالث رو بدم یا خود فروشنده باید بده؟تاریخ بیمه شخص ثالثش از مهرماه امسال تا مهر ماه سال بعد هستش

  person
  نویسنده بیمه
  26 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  به توافق بین خودتان بستگی دارد. اما چون شما قرار است از بیمه استفاده نمایید احتمالا به عهده شما باشد.

person
علیسام
12 نوامبر 2023

با سلام بنده بیمه ثالث۷۰ درصد تخفیف داشتم، ماشینو فروختم ولی هنوز تعویض پلاک نکرده،ولی زمان بیمه شخص ثالثش تموم شده،حالا میتونم تخفیف بیمه رو به ماشین جدیدم انتقال بدم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز. بله می توانید تخفیفات بیمه شخص ثالث را به خودروی جدید انتقال دهید.

person
فرید
07 نوامبر 2023

سلام بنده دارای خودروی با هفتاد درصد تخفیف هستم همسر بنده خودروی صفر کیلومتر خریده ولی هنوز از طرف شرکت تحویل نشده ،اما از طرف شرکت تولید کننده بیمه نامه جدیدی برای ایشان صادر شده .چگونه میتوان تخفیفات بیمه قبلی را به بیمه نامه صادر شده جدید انتقال داد؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  با ارائه بیمه نامه قبلی به شرکت بیمه مراجعه کنید.

person
مسافر
24 اکتبر 2023

باسلام.ببخشید من ماشینم را سال ۹۹ با ۱۰ سال تخفیف فروختم الان (سال۱۴۰۲)ماشین دست دوم جدیدی خریدم آیا میتوانم تخفیفات ماشین قبلی را بعد از مدت ۳ سال گذشته به ماشین جدیدم انتقال بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بله تخفیفات شما از بین نمی رود. می توانید به بیمه مراجعه کنید و با ارائه بیمه نامه قبلی تخفیفات خود را به خودرو جدید انتقال دهید.

person
حسین
13 اکتبر 2023

سلام سال قبل ماشینم رو با ۵سال سابقه بیمه فروختم ، الان ماشین صفر گرفتم چطور باید باید انتقال بدم ، درضمن هیچ مدرکی هم از ماشین قبلی ندارم ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز
  به شرکت بیمه خود مراجعه نمایید و برای انتقال تخفیفات اقدام کنید. بیمه نامه قبلی را باید داشته باشید.

person
وحید سلطانی
29 سپتامبر 2023

سلام من دو سال پیش ماشینمو فروختم تقریبا ۶ سال تخفیف داشت، میتونم الان تخفیفش رو به پلاک جدید که به نام همسرم هست رو انتقال بدم؟ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  30 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید با مراجعه به یکی از شعب بیمه خود، تخفیفات بیمه را به همسرتان انتقال دهید.

person
امید
29 سپتامبر 2023

سلام وقت بخیر من ماشینمو که به اسم پدرم بود فروختم و ماشین جدید گرفتم
بیمه ماشین جدیدم آذر ماه هست و بیمه ماشین قدیمی بهمن ماه هست
آیا من میتونم آذر ماه موقع تمدید بیمه ماشین جدیدم از تخفیف ماشین قدیمیم که به اسم پدرم بود استفاده کنم در صورتی که هنوز دوماه از انقضای بیمه اون ماشین مونده ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  در هر حالت کلی می توانید از تخفیفات بیمه پدرتان استفاده نمایید. اما برای اطلاعات بیشتر بهتر است این سوال را از نمایندگی بیمه خودرویتان بپرسید. برخی قوانین شرکت های بیمه با هم متفاوت است.

person
محمد
24 سپتامبر 2023

سلام
خسته نباشید من ماشینم هشت سال تخفیف بیمه شخص ثالث داره ولی بنام همسر بوده و الان ۲ ماه از هم جدا شدیم میخواستم ببینم میتونم بنام خودم انتقال بدم

  person
  نویسنده بیمه
  25 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  امکان انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث فقط برای بستگان درجه یک وجود دارد. بهتر است با مشاوران بیمه دات کام تماس بگیرید 0214372 و در این باره از آن ها سوال بپرسید. لازم است بدانید مشاوره و خدمات پشتیبانی بیمه دات کام بصورت رایگان و 24 است.

person
علی
23 سپتامبر 2023

باسلام پسر من خودرو از خواهرم خریداری کرده و بعداز چند سال سند زده ووقتی برای تمدید بیمه‌نامه مراجعه کرده گفتند تخفیفات به شما تعلق نمیگیرد ودراین چندسال هم خودش به نام خودش بیمه نامه گرفته راهکار چیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  تخفیفات بیمه شخص ثالث فقط به بستگان درجه یک قابل انتقال است.

person
کبیری
07 سپتامبر 2023

با سلام،
برای تمدید بیمه نامه خودرو همسرم به این سایت مراجعه کردم، خودم هفتاد درصد تخفیف بیمه دارم ولی خودرو ندارم، قبل از تمدید بیمه نامه میتونم بصورت غیر حضوری در این سایت تخفیفم را به ایشون منتقل کنم و بعد تمدید کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 سپتامبر 2023

  سلام. بله می توانید تخفیفات بیمه را به همسرتان انتقال دهید. بهتر است قبل از انجام حتما با نمایندگان بیمه مدنظر خود صحبت کنید.

person
حسین
03 سپتامبر 2023

سلام خسته نباشید
من سال 98حدود 12 سال تخفیفات ماشینهای قبلیم را گذاشتم روی ماشینی که از برادرم خریدم به دلایلی نتوستم سند بزنم الان میخوام سند بزنم تکلیف تخفیفاتم چی میشه؟برادرم هم میگه من نیازی به سابقه بیمه هام نداره.

  person
  نویسنده بیمه
  03 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  می توانید تخفیفات را به نام خودتان انتقال دهید.

person
محمد
31 آگوست 2023

سلام و عرض ادب بنده یه ماشین پراید۱۳۲با ۱۰سال تخفیف بیمه داشتم ماشین رو به نام مادرم زدم همچنین اینجانب یک ماشین صفر کارخانه خریدم ایا تخفیف بیمه پراید که به نام مادرم خورده رو میتونم بیارم رو ماشین صفرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 سپتامبر 2023

  سلام. بله دوست عزیز می توانید تخفیفات بیمه شخص ثالث را انتفال دهید.

person
محمد
29 آگوست 2023

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده سال ۹۸ ماشین خریدم
خود ماشین ۶۰ درصد تخفیف داشت دو سال دستم موند تخفیفاتش رسید به ۷۰ درصد
الان میخوام تخفیفات رو بیارم رو ماشین جدید میگن فقط ۱۰ درصد قابل انتقاله چون شما دو سال بیمش کردید
اون زمان که این قانون تخفیف بیمه نبود و وقتی ماشین میخریدی تخفیفات میومد براالان چرا اینجوری میگن؟
راهی داره من ۷۰ درصد تخفیفاتو بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 آگوست 2023

  سلام دوست عزیز. خیر.

person
Hojat
27 آگوست 2023

سلام وقت بخیر
ایا برای انتقال بیمه شخص ثالث به خودروی جدید باید حتما همان شماره پلاک قبلی باشد

  person
  نویسنده بیمه
  28 آگوست 2023

  سلام خیر دوست عزیز.

person
رحیمی
27 آگوست 2023

سلام
ما ماشینمونو فروختیم و بیمه نامه به نام پدرم اگر شخص خریدار از بیمه ماشین استفاده کنه ایا تخفیفات پدر من از بین میره ؟لازم به ذکر ماشین به تازگی به نام شخص خریدار انتقال یافته است

  person
  نویسنده بیمه
  28 آگوست 2023

  سلام دوست عزیز. خیر تخققات به اسم مالک ثبت می شود و روی بیمه نامه نیست.

person
مرتضی
14 آگوست 2023

سلام . من ماشینمو به تازگی و یک هفته زودتر از موعد بیمه کردم و فرداش فروختم‌. آیا میشه بلافاصله بعد از فروش و تعویض پلاک ، تخفیف بیمه رو انتقال داد به خودروی همسرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 آگوست 2023

  سلام. بله می‌توانید.

  person
  یوسف
  16 آگوست 2023

  سلام بنده دارای خودروی با نه سال تخفیف هستم همسر بنده خودروی صفر کیلومتر خریده چگونه میتوان انتقال را انجام بدهم

   person
   نویسنده بیمه
   17 آگوست 2023

   سلام. می‌توانید به دفتر بیمه خود مراجعه کنید و تخفیفات بیمه را به همسر خود انتقال دهید.

    person
    فرید
    07 نوامبر 2023

    با توجه به اینکه خودروی صفر از نمایندگی فروش یا کارخانه بیمه میشه ، حداقل تا یکسال امکان استفاده از تخفیفات نیست . در این حالت چه کاری میتوان انجام داد؟

     person
     نویسنده بیمه
     11 نوامبر 2023

     تخفیفات شما از بین نمی رود و می توانید در زمان مقرر آن را به خودرو مدنظرتان انتقال دهید.

person
احمدی
06 آگوست 2023

بادرود؛ ماشینبه نام مادرم هست وده سال تخفیف داره الان فوت شده درخواست انحصار وراثت هم دادیم تا انقضای بیمه شخص ثالث آماده نمیشه برای انتقال بیمه و تخفیف هایی که داره باید چه راهکاری وجود داره با تشکر .

  person
  نویسنده بیمه
  06 آگوست 2023

  سلام. بعد از انحصار وراثت می توانید کارهای انتقال تخفیفات بیمه را انجام دهید. اما بیمه شخص ثالث را همین الان هم می توانید تمدید کنید.

person
تاجیک
01 آگوست 2023

سلام.خودرو قبلی بنده بنام همسرم بود که سال گذشته فروختیم وتعویض پلاک هم انجام شد.حدود9 سال تخفیف بیمه داشت. خودرو جدید بنام خودم هست. چطور میشه تخفیف بیمه ش رو انتقال بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 آگوست 2023

  سلام. به شرکت بیمه خود مراجعه نمایید تا مراحل انتقال تخفیفات را برای شما انجام دهند.

  person
  احمدی
  06 آگوست 2023

  بادرود؛ ماشینبه نام مادرم هست وده سال تخفیف داره الان فوت شده درخواست انحصار وراثت هم دادیم تا انقضای بیمه شخص ثالث آماده نمیشه برای انتقال بیمه و تخفیف هایی که داره باید چه راهکاری وجود داره با تشکر .

person
زهرا
31 جولای 2023

سلام خسته نباشید ما حدود هفت سال پیش ماشینمون رو از برادر شوهرم خریدیم ولی به نام نزدیم الان می خواییم به نام خودمون کنیم چه کار کنیم که تخفیف بیمه به اسم ما بشه آیا امکانش هست به اسم مادرشوهرم انتقال بدیم بعد ایشون انتقال بدن به اسم همسرم

  person
  نویسنده بیمه
  31 جولای 2023

  سلام. انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث فقط بین اعضای درجه یک خانواده امکان پذیر است. پدر، مادر و فرزندان. بله می توانید.

person
علی رضا
30 جولای 2023

سلام
من پدرم میخاد ماشینو بزنه به نام فرزندش پلاک پدرم تازه چند روزه بیمه کردیم
فرزندش هم زیر ۱۸ سال هست بعد تعویض پلاک بشع فرزندش پلاک جدید بگیرد ایا میشود ک بیمه شخص ثالث پلاک پدرم بزنع به نام پلاک فرزندش ک فرزندش پلاک خودرو رو بیمه نکنه بیمه شخص ثالث همون پلاک بیاد رو پلاک فرزندش

  person
  نویسنده بیمه
  30 جولای 2023

  سلام. پلاک می تواند به نام پدر باشد.

person
سعید
22 جولای 2023

سلام
دو تا ماشین به نام من هست یکی از سال 93 و دومی از سال 401، ماشین اول را فروختم اما مدارک هنوز به نام خودمه
وکالت نامه امضا کردم که خریدار به نام خود کند.
الان تخفیفات این ماشین که فروختم را چطوری به ماشین جدیدتر منتقل کنم؟ منتظر انتقال بمانم؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 جولای 2023

  سلام. به کارگزاری بیمه خود مراجعه کنید تا کارهای مربوط به انتقال تخفیفات بیمه را برای شما انجام دهند.

person
نیما
16 جولای 2023

سلام
من یه موتور سیکلت خریدم که حدودا یک‌سال بیمه داره؛ بعد از تعویض پلاک به طور خودکار بیمه به من منتقل میشه ؟
اخه الان که چک می‌کنم بیمه هنوز برای پلاک قبلی ثبت شده؛ مشکلی نداره؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 جولای 2023

  سلام. بیمه به اسم شخص ثبت می شود باید بیمه را به شما انتقال دهند.

person
بانو
11 جولای 2023

سلام برای گرفتن تاریخچه تخفیفات شخص ثالث باید ب تعویض پلاک مراجعه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 جولای 2023

  سلام. می‌توانید به بیمه خود مراجعه کنید.

person
حسن
05 جولای 2023

سلام و درود
من یه پیکان فروختم ۷۰ درصد تخفیف داشت
برج چهار بیمش تموم میشد
الان رفتم ماشین جدیدم رو بیمه کنم تاریخچه پلاک بردم ولی بیمه ایران میگه با شماره vin شما شخصی که پیکان رو خریده از تخفیفات استفاده کرده و ما نمیتونیم ۷۰ درصد بزنیم
ایا این کار امکان پذیره؟ ایا قانونیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 جولای 2023

  تخفیفات قابل انتقال به فرد دیگری نیست مگر اینکه از اعضای درجه یک خانواده شما باشد. این موضوع را از بیمه مرکزی پیگیری کنید.

person
علی
03 جولای 2023

سلام
ماشین همسرم را به نام خودم زدم و در حال حاضر دو خودرو به نامم هست آیا میشه تخفیفات همسرم به من انتقال پیدا کنه؟؟ چه مدارکی می خواد و به کجا باید مراجعه کنم. ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  03 جولای 2023

  سلام. بله می‌توانید. مدارک شخصی و بیمه نامه را به همراه داشته و به شرکت بیمه مراجعه نمایید.

person
علی
01 جولای 2023

سلام
من چند ماه قبل خودروی خودم رو به نام خواهرم کردم الان موعد بیمه شخص ثالثش هست ۶سال تخفیف دارم ولی بیمه میگه امکان استفاده از تخفیف رو نداری
حالا سوال من اینه اگر سال آینده خودروی صفر بگیریم یه سال هم خود ماشین بیمه داره … 2 سال بعد امکان استفاده از تخفیف 6 ساله خودم رو خواهم داشت یا نه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 جولای 2023

  سلام. بله می توانید. تخفیفات بیمه از بین نمی روند و به افراد درجه یک قابل انتفال است. البته باید کاربری خودرو مشابه باشد.

person
حسین
25 ژوئن 2023

باسلام. پدر من یک خودرو با 70%تخفیف داشت که به عنوان خودرو فرسوده فروخت،. الان پدر فوت شده آیا بعد از گذشت هفت سال میشه تخفیف رو به خودروی خودم انتقال بدم.چه مراحلی باید انجام بشه . ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  01 جولای 2023

  حسین عزیز؛ تخفیفاتی که مربوط به قبل از سال 97 هستند، قابلیت انتقال ندارند. در نتیجه شما نمی‌توانید تخفیفات خودروی پدر مرحومتان را به ماشین خود منتقل کنید.

person
سارا
18 ژوئن 2023

سلام من با ماشینی رانندگی میکنم که ب اسم فرد دیگری هست و ب اسم و گواهینامه اون بیمه شده
در صورت بروز تصادف بیمه شامل من هم میشه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 ژوئن 2023

  سلام. در صورتی که گواهینامه داشته باشید، بله، شامل شما هم می‌شود.

person
قلندری
17 ژوئن 2023

سلام من پدر فوت شده ایا میشه تخفیف بیمه رو به خودم انتقال بدم وچه مدارکی نیاره؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 ژوئن 2023

  سلام. بله. باید به دفتر بیمه مراجعه کنید. بیمه نامه گواهی فوت و رضایت وراث را داشته باشید. سایر شرایط را در آنجا به شما خواهند گفت.

person
باران
17 ژوئن 2023

خودرو قبلی همسر رو فروخته باشیم که هنوز بیمه اعتبار داره و خودرو صفر بنام خودم که بیمه داره خریده باشیم در سال بعد موعد بیمه ماشین میشه تخفیف رو انتقال داد به این خودرو جدید ؟
قبل از منقضی شدن بیمه الحاقیه بگیریم تا موعد بیمه ماشین جدید در سال بعد مشکلی نداره و حساب میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 ژوئن 2023

  سلام. تخفیفات بیمه را همین الان هم می‌توانید به خودرو جدیدتان انتقال دهید.

   person
   باران
   18 ژوئن 2023

   خودرو جدید صفر هست و قرار هست تحویل بگیرم یعنی الان انتقال میدن تخفیفات رو
   یا فقط سابقه تخفیفات میاد رو بیمه نامه این ماشین و سال بعد وقت بیمه مجدد تخفیف اعمال میشه ؟

    person
    نویسنده بیمه
    18 ژوئن 2023

    سلام. همان موقع می توانید تخفیفات را انتقال دهید.

person
باران
17 ژوئن 2023

سلام خسته نباشید
میشه امکان تعریف چند گواهینامه برای یک پلاک رو توضیح بدید ؟
یعنی الان در یک خانواده یک خودرو دارن تمام افرادی که گواهینامه در اون خانواده دارن میتونن تعریف بشن و در صورت تخفیف برای همه شون سابقه تخفیف بیمه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 ژوئن 2023

  سلام. به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید تا شرایط را برای شما توضیح دهید. بله تخفیفات برای همه است اگر تصادفی هم اتفاق بیفتد برای همه آن امتیاز کسر می‌شود.

   person
   چنگیز
   12 آوریل 2024

   سلام و عرض ادب بنده یه سمند مدل 83 گرفتم که پلاک به نام کس دیگریست الان ده سال پیش منه و کلا تخفیف داره و الان می‌خوام تعویض پلاک بزنم به نام خودم باتوجه به اینکه ده سال ماشین پیش من بوده آیا تخفیفات از بین می‌ره ؟ چیکار کنم که تخفیف این ده سال به سابقه پلاک جدید همون ماشین به نام بنده اضافه بشه

    person
    نویسنده بیمه
    13 آوریل 2024

    سلام دوست عزیز
    بیمه شخص ثالث به نام فرد صادر می شود. اگر بیمه نامه به نام شما است تخفیفات نیز برای شما ثبت شده است. در غیر این صورت تخفیفات به جز به افراد درجه یک خانواده قابل انتقال نیست.

person
Farzad
24 مه 2023

سلام من قبلاً ماشینم سواری به اسم پدرم بود که فوت کردن اون ماشینم پارسال فروختم الان یه ماشین سواری خریدم قه اسم خانمم میتونم تخفیف ها شو انتقال بدم

  person
  نویسنده بیمه
  27 مه 2023

  سلام. تخفیف بیمه فقط به افراد درجه اول خانواده منتقل می‌شود.

person
محسن
16 مه 2023

سلام من سواری دارم میخوام بزنم ب نام پدرم بره تعویض پلاک کنه بعد میتونم بیمه انتقال بدم به پدرم

  person
  نویسنده بیمه
  17 مه 2023

  سلام. بله اعضای درجه یک می توان انتقال داد.

person
ایمان
10 مه 2023

سلام. بنده ماشینمو به مادرم فروختم. آیا الان امکان انتقال سابقه بیمه به مادرم هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مه 2023

  سلام. بله می توانید. سوابق بیمه را می توانید به اعضای درجه یک خانواده انتقال داد.

person
اکبر
04 مه 2023

سلام. اگر ماشین خود را قبل از قانون جدید بیمه به نام اشخاص مثلاً سال 94 فروخته باشیم و حالا ماشین جدید گرفته باشیم. با توجه به اینکه قبلاً بیمه روی ماشین بود آیا میتوان از تخفیف ماشین فروخته شده استفاده کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 مه 2023

  سلام. بله می‌توانید.

person
شایان پور
30 آوریل 2023

بسیار ممنون جهت راهنمایی های ارزنده تان
سوال: آیا انتقال سوابق از بیمه ایران به نام همسر را میتوان به بیمه البرز یا بیمه های دیگر به اعضای درجه ۱ انتقال داد؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 آوریل 2023

  سلام انتقال بیمه فقط برای اعضای درجه یک امکان پذیر است. بله لطفا با بیمه مذکور صحبت کنید.

person
Zeynab
13 آوریل 2023

سلام من اسفند ۱۴۰۱ یک پراید مدل ۸۵ خریدم ب نام مادرم و پلاک بنام مادرم گرفتم اما وکالتشو گرفتم بیمه ش ۶ اردببهشت تموم میشه . دوماهه پلاک زدیم نمیدونم که بیمه قبلیش تخفیف داشته یا ن ؟ ایا تخفیف شامل حال پلاک میشه یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  16 آوریل 2023

  سلام. تخفیف به اسم مالک خودرو است.

   person
   سمانه
   20 آوریل 2023

   سلام وقت بخیر
   من ماشین رو سه سال هست فروختم
   بعد از سه سال با خرید ماشین جدید میتونم تخفیف هارو از ماشین
   قبلی به ماشین جدید منتقل کنم؟؟
   چون شنیدم تا بعد یکسال امکان انتقال هست و بعد میسوزه و قابل استفاده نیست!!؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    21 آوریل 2023

    سلام. بله می توانید تخفیفات را انتقال دهید.

person
محرابی
27 مارس 2023

سلام من ماشینم رو امروز فروختم و ۲۰ روز هم وکالت تعویض پلاک دادم ، الان اگر اون آقا تصادفی داشته باشن میتونن از بیمه من استقاده کنن و از تخفیف من کم میشه؟
چون میخوام ماشین جدید بگیرم و تخفیف رو انتقال بدم

  person
  کارشناس بیمه
  05 آوریل 2023

  سلام دوست عزیز. تخفیف بیمه شخص ثالث به اسم فرد ثبت میشه. با فروختن خودرو بیمه منتقل میشه اما تخفیف ها برای شما باقی می ماند.

person
مال باخته
19 مارس 2023

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم من یه ماشین برج 11 بهمن 1400 فروختم و 11 سال تخیف بیمه داشت که برج 5 سال 1401 تموم میشد
سوال اینکه که در تاریخ 27 اسفند 1401 رفتم تخفیفات بیمه نامه بگیرم و انتقال بدم روی ماشین جدیدم به من میگند
فردی دیگر از تخفیفات شما استفاده کرد که از سوی شرکت بیمه کوثر انجام شده
الان من بلاتکلیف موندم
چرا من می‌خوام از خود بیمه نامه استفاده کنم تاریخچه پلاک و… را میخواند برای انتقال و بعد شخص دیگر راحت بیاد از بیمه نامه من استفاده کند
لطف کسی راهنمایی بکند من چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  25 مارس 2023

  سلام دوست عزیز. بیمه شخص ثالث با فروش خودرو به مالک جدید منتقل می شود. اما تخفیفات بیمه قابل انتقال به مالک جدبد نیست.

person
مهدی
15 مارس 2023

سلام. تا چند مرتبه میشه انتقال تخفیف هارو دار؟ یعنی اگه یه بار بزنی به اسم فرزندت دوباره میتونی بزنیش به اسم خودت یا همسرت؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 مارس 2023

  سلام دوست عزیز. در صورت انتقال بیمه‌نامه و تخفیفات دیگر امکان برگشت ندارد.

person
Ali
21 فوریه 2023

سلام من ماشین سواری داشتم با 70 درصد تخفیف بیمه فروختم الان ماشین جدید گرفتم اگه سند بنام دخترم بزنم میتونم تخفیفات انتقال بدم البته زیر 18 ساله

  person
  کارشناس بیمه
  21 فوریه 2023

  سلام. برای انتقال سند باید به سن قانونی رسیده باشند.

person
محمد
19 فوریه 2023

سلام. من سال 85 آردی مدل 82 از دوستم خریدم با قولنامه . در همه این سالها خوشبختانه هیچ خسارتی نداشتم.الان میخوام بنام بزنم بیمه هم قابل انتقال هست؟با سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  19 فوریه 2023

  سلام دوست عزیز. بله بیمه قابل انتقال است.

person
احمد
15 فوریه 2023

سلام برای انتقال تخفیف بیمه باید اول ماشینو تعویض پلاک کرد یا میشه به ماشین به نام همسرم انتقال بدم

  person
  کارشناس بیمه
  20 فوریه 2023

  سلام. انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به اعضای درجه یک مانند همسر امکان پذیر است.

person
علی اصغر
08 فوریه 2023

سلام میخواستم بپرسم بنده در تاریخ ۹۸/۱۱/۱۲ یک پراید خریدم تا به امسال که ماشین را فروختم ۵۰ درصد تخفیف بیمه داشت الان ماشین خریدم آیا میتونم تخفیف بیمه را انتقال بدم به ماشین جدیدم ماشینم صفر نیست برای سال ۹۹ میباشد

  person
  کارشناس بیمه
  10 فوریه 2023

  سلام بله می‌توانید.

person
موحد حمیدی
05 فوریه 2023

با سلام،خودرویی که بنده استفاده میکنم بنام برادرم هست…در واقع ایشون ثبت نام کرده بودن و خودرو بنام ایشون دراومده بود…ولی اقساط را بنده دادم و تا الان که نزدیک 15سال است خودرو را خودم استفاده میکنم…و بیمه هم میکنم ولی بنام برادرم هست از پلاک گرفته تا سند.اگر خودرو رو بنام خودم بزنم و برادرم انتقال سند مالکیت قطعی بهم بده کل تخفیف بیمه شخص ثالث چندین ساله بیمه حذف خواهد شد؟چه روشی وجود دارد تا تخفیف بیمه از بین نرود؟!

  person
  کارشناس بیمه
  05 فوریه 2023

  سلام دوست عزیز. براساس قوانین بیمه شخص ثالث، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او مقدور است . امکانِ انتقال بیمه‌ی شخص ثالث به خریدار خودرو غیر از همسر،پدر،مادر و فرزندانِ فروشنده وجودندارد.

   person
   موحد حمیدی
   05 فوریه 2023

   ممنون از توضیحات خوبتون🙏

person
احمدی
23 ژانویه 2023

سلام من پلاک ماشینم رو میخام بنام همسرم بزنم ایا تخفیف بیمه شخص ثالثش هم میتونم انتقال بدم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 ژانویه 2023

  سلام. بله؛ براساس قانون جدید اعلام شده می‌توان تخفیف بیمه شخص ثالث را به همسر انتقال داد.

person
محمد جواد
15 ژانویه 2023

سلام من پدرم فوت کرده میخوام انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث پدرم رو برای ماشین خودم استفاده کنم
از طرفی خریدار که ماشین پدرم رو بهش فروختیم باهمون پلاک رفته بیمه گرفته الان میشه که استفاده کنم از این انتقال تخفیف

  person
  نویسنده بیمه
  16 ژانویه 2023

  سلام محمد جواد عزیز
  درصورت فک پلاک و‌تعویض ان و داشتن انحصار وراثت امکان انتقال تخفیفات وجود داره

person
مجید
28 دسامبر 2022

سلام من یک ماشین سال98تعویض پلاک کردم وپلاک م رو روی ماشین صفرنصب کردم بعدازسه سال الان متوجه شدم میتونم از70درصد تخفیفات ثالث استفاده کنم سوالم اینه چون ماشین صفرنمیتونه تخفیف داشته باشه میتونم تخفیف روپس از یکسال اعمال کنم؟بیمه دوم ماشین سال دوم ایران بوده آیا میتونم برام اعمالش کنه تا امسال باتخفیف بگیرمش؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 ژانویه 2023

  سلام بله

person
علی
26 دسامبر 2022

سلام
من خرداد ۹۶ماشین رو فروختم امسال می خوام ماشین بخرم امکان انتقال تخفیفات بیمه به ماشین جدید هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 دسامبر 2022

  سلام بله

   person
   سمانه
   20 آوریل 2023

   جناب پس چطور میگن تا یکسال امکال انتقال هست و گرنه میسوزه تخفیفات
   تکذیب میکنید؟

    person
    نویسنده بیمه
    21 آوریل 2023

    سلام. تخفیفات بیمه از بین نمی روند.

person
ریگی
18 دسامبر 2022

سلام. انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تویوتا وانت به سواری پژو امکاپذیر هست یان ….هردو پلاک به اسم بنده هستند…..چون تویوتا وانت را فروختم میخوام ثابقه تخفیف بیمه تویوتا وانت را به سواری پژو انتقال بدم…….تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  18 دسامبر 2022

  سلام خیر کاربری خودروها باید یکسان باشد.

person
میثم
08 دسامبر 2022

سلام من ۵ سال پیش خودرویی گرفتم اما تعویض پلاک نکردم و پلاک و سند بنام شخص دیگری است اما بیمه نامه بنام خودم صادر می‌شده و من دارای کد بیمه گزار به اسم خودم هستم اکنون بعد از ۵ سال سند و پلاک را بنام خودم زدم آیا میتوانم تخفیف بیمه که با کد بیمه گزار من ثبت شده را به پلاک جدید منتقل کنم؟!ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  09 دسامبر 2022

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
خسور زامهران
05 دسامبر 2022

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث برای کسی که از اقوام درجه کی نیست چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 دسامبر 2022

  سلام امکان پذیر نیست.

person
محمد هاشم زاده
04 دسامبر 2022

آبا امکان انتقال بیمه شخص ثالث در همه شرکتهای بیمه وجود دارد یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 دسامبر 2022

  سلام بله

person
نواب
15 سپتامبر 2022

گواهی که در هنگام فروش خودرو به غیر از اقوام درجه یک ، از شرکت بیمه برای نگهداشتن تخفیف گرفته میشود تا چه مدت اعتبار دارد ؟ مثلا اگر 5 سال پس از فروش ،خودرو دیگری خریداری شود ، آیا همچنان از این گواهی برای گرفتن بیمه با تخفیفات قبلی میتوان استفاده کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 سپتامبر 2022

  سلام دوست عزیز
  این گواهی انقضا ندارد

person
مجتبی
01 سپتامبر 2022

سلام وقت بخیر
بیمه ثالث دارم و ۳ماهی هست بیمه کردم و مبلغ خسارت مالی ۲۰میلیون هستش،آیا میتونم افزایش بدم وبه تا ۱۰۰میلیون؟اینترنتی میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 سپتامبر 2022

  سلام باید با همان شرکتی یا نماینده ای که از او خریداری کرده اید، تماس بگیرید.

person
محسن
27 آگوست 2022

سلام و عرض ادب
ببخشید پراید مدل 89 دارم یک هفته دیگه تاریخ انقضای بیمه اش هست سند به نام خودم نیست ولی پلاک به نام خودم هست امکان این هست که بیمه را به همسرم انتقال بدم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 آگوست 2022

  سلام بله

person
سیامک
02 آگوست 2022

سلام من سال ۹۷ پرایدخریدم خرداد۹۹ پلاک زدم به اسم همسرم وبهمن ۹۹ماشینوفروختم الان ماشین جدیدخریدم ومیخام بیمش کنم تخفیف ماشین قبلیومیتونم بیارم روماشین جدید؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 آگوست 2022

  سلام بله ولی باید الحاقیه بگیرید.

person
مهدی
28 جولای 2022

سلام بنده از سال 96 ماشين خریداری کرده ام ولی ماشين رو به اسم برادرم سند زدم ولی در این چند سال خودم بیمه اون رو پرداخت نموده ام و خودرو در اختیار خودم بوده و امسال سند ماشین رو انتقال دادم و پلاک به اسم خودم گرفتم آیا میتوانم بیمه ماشين که خودم این چند سال پرداخت کرده ام رو انتقال دهم به نام خودم. ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  03 آگوست 2022

  سلام کلا انتقال بیمه به خود یا افراد درجه یک است. بعد اینکه حتما باید خرید و فروشی انجام شود.

person
تیام چشمی
06 جولای 2022

من میخوام بیمه مو با تخفیفشو انتقل بدم به برادر زنم، امکانش هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 جولای 2022

  سلام دوست عزیز، خیر.

person
صبوری
22 ژوئن 2022

سلام میشه تخفیف بیمه شخص ثالث از خودروی صفر به بقیه خودروها انتقال داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 ژوئن 2022

  سلام دوست عزیز، خودروی صفر تخفیفی ندارد.

person
جهرمی
23 نوامبر 2021

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودرو صفر میشه انجام داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 نوامبر 2021

  با سلام، از آنجا که همه خودروهای صفر دارای بیمه شخص ثالث هستند، از این رو نمی توان تخفیف های خودروی کارکرده قبلی را منتقل کرد.

  person
  Mojitala
  02 فوریه 2023

  سلام…. من ماشینم را سال 97فروختم الان ماشین خریدم… آیا میشه تخفیفات قبل را الان بگیرم یا نه

   person
   کارشناس بیمه
   08 فوریه 2023

   سلام. در صورت انتقال سوابق بیمه به خودرو جدید می توانید از این تخفیفات استفاده کنید.

    person
    محمود فتاحی
    25 مارس 2023

    سلام وقت بخیر بنده تاکسی داشتم با تخفیف بیمه کامل سال۹۸ فروختم تخفیف بیمه رو به ماشین جدیدم انتقال ندادم.الان برای خانمم پراید خریدم.میتونم تخفیف بیمه تاکسی که داشتم رو به پراید خانمم انتقال بدم

     person
     کارشناس بیمه
     25 مارس 2023

     سلام دوست عزیز. خیر بیمه تاکسی را نمی توان به خودروی سواری شخصی انتقال داد.

person
سمانه اکبری
23 نوامبر 2021

آیا می توان هنگام فروش وسیله نقلیه تخفیف های بیمه نامه شخص ثالث را به خودرو جدید انتقال داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 نوامبر 2021

  با سلام، انتقال بیمه شخص ثالث فقط به مالک قبلی امکان پذیر است. در واقع مالک جدید نمی توان از تخفیف های مالک خودروی قبلی استفاده کند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید