11 اسفند 1401

انتقال بیمه ثالث به دیگری، چگونه انجام می‌شود؟ + نحوه جابه‌جایی تخفیفات بیمه شخص ثالث

هنگامی که شخصی قصد فروش ماشین را داشته باشد، باید نسبت به انتقال بیمه ثالث به دیگری که خریدار باشد، اقدام کند؛ اما شرایط انتقال بیمه شخص ثالث چگونه است؟ بیمه شخص ثالث، لقب ناجی خسارات اتومبیل‌ها در شرایط سخت را از آنِ خود کرده است. برخی به علت‌های مختلف از جمله فروش ماشین، اقدام به انتقال بیمه ثالث به دیگری می‌کنند! اما در این حالت تکلیف تخفیف‌هایی در طول این سال‌ها به خاطر عدم دریافت خسارت جمع آوری کرده‌اند، چه می‌شود؟ به همین راحتی باید آن را هم به خریدار خودرو انتقال داد؟ انتقال بیمه ثالث به دیگری و تخفیفات آن موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم؛ پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

شرایط انتقال بیمه ثالث به دیگری

درست برعکس بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، برای همه‌ی خوردوهای سبک، سنگین و نیمه‌سنگین اجباری است. طبق قانون بیمه مرکزی، شخص ثالث به کسی گفته می‌شود که خسارت جانی یا مالی را متحمل شده است؛ شخص اول راننده مقصر است. شخص دوم شرکت بیمه‌گر او و شخص ثالث فرد خسارت دیده خواهد بود. نکته‌ی مهم و ضروری این است که بیمه شخص ثالث طبق ماده‌ی 6 مصوبه شورای نگهبان در سال 96، راننده محور به شمار می‌رود نه خودرو‌ محور!

زمانی که شخصی قصد فروش خودروی خود را داشته باشد، طبق قانون بیمه مرکزی نمی‌تواند مدت زمان باقیمانده از بیمه شخص ثالث خود را به خودروی جدیدش انتقال دهد. هنگام انتقال سند خودرو به خریدار باید بیمه شخص ثالث نیز به این فرد منتقل شود. اما انتقال بیمه ثالث به دیگری فقط مربوط به مدت زمان بیمه‌نامه است و تخفیفات آن برای فروشنده خودرو محفوظ باقی می‌ماند.

انتقال بیمه شخص ثالث به دیگری

هنگام خرید و فروش خودرو می‌توان بیمه را انتقال داد.

امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به همسر و دیگر اعضای درجه یک خانواده

با شروع سال جدید، قانون تازه‌ای برای انتقال بیمه ثالث به دیگری مصوب شده‌است. براساس ویرایش جدید قوانین بیمه شخص ثالث، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تنها به خودروی جدید فروشنده‌ی اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او مقدور است؛ اعضای درجه یک شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان می‌شود. این شرایط بر اساس قانون جدید راننده محور شدن بیمه ثالث ایجاد شده است. اما دلیل تصویب این قانون در سال 96 چه چیزی بوده است؟

تخفیفات عدم خسارت بیمه شخص ثالث به خاطر قدردانی از رانندگانی که با دقت بیشتری رانندگی می‌کنند و از به وجود آمدن حادثه جلوگیری می‌کنند در نظر گرفته شده است. در گذشته بیمه شخص ثالث خودرو محور بود، یعنی اگر مالک قصد فروش خودرو به شخص دیگری را داشت، تخفیفات عدم خسارت او هم همراه ماشین به مالک جدید منتقل می‌شد. با توجه به اینکه این تخفیفات به خاطر رانندگی بی نقص فرد در نظر گرفته می‌شود، قانون جدیدی ایجاد شد که تخفیفات برای مالک خودرو باقی بماند.

جابه‌جایی تخفیفات در فرآیند انتقال بیمه ثالث به دیگری چگونه انجام می‌شود؟

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث براساس قانون سال 1401، می‌تواند در حالت‌های زیر اتفاق بیافتد:

 • به خودروی جدید مالک فعلی خودرو (که نمی‌تواند صفر کیلومتر باشد.)
 • به خودروی افراد درجه یک خانواده مالک فعلی اعم از همسر، پدر، مادر و فرزندان
 • از خودروی فرسوده به خودروی جدید مالک که باید حتما کارکرده باشد.
 • از خودروی متعلق به یک شرکت حقوقی به خودروی دیگر همان شرکت با همان کاربری (مثلا سواری به سواری، وانت به وانت و …)

زمانی که معامله خودرو صورت بگیرد، امکان انتقال تخفیف وجود دارد.

نحوه انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

برای انتقال سابقه بیمه به شخص دیگر دو روش در پیش دارید. یکی تماس با پشتیبانی و کارشناسان بیمه دات کام است که می‌توانید با این کار درخواست الحاقیه انتقال سابقه بیمه شخص ثالث دهید و بعد از آن تخفیف شما منتقل شود. روش دوم نیز حضوری و فیزیکی است که برای این کار کافی است به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه خود مراجعه کنید. در زمان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان)، باید مدرکی مثل شناسنامه به همراه داشته باشید که نشان دهنده‌ی نسبت شما باشد؛ در این صورت با توجه به قانون انتقال بیمه ثالث به دیگری، می‌توانید تخفیفات را به اعضای درجه یک خانواده خود منتقل کنید.

خرید بیمه شخص ثالث

چگونه بیمه ثالث خودرویمان را به خودروی صفر منتقل کنیم؟

امکان اینکه بتوانید بیمه ثالث را به اتومبیل صفر‌ کیلومتر منتقل کنید وجود ندارد!  هر خودرویی که به تازگی روانه‌ی بازار می‌شود، طبق ضوابط کارخانه‌ خود، از بیمه شخص ثالث برخوردار است. تا زمان سررسید تمدید بیمه از سال دوم به بعد، امکان انتقال تخفیف به آن وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بیمه‌نامه، مقاله بیمه شخص ثالث چیست را مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه خودروی فرسوده

در مورد خودروهایی که به فرسودگی رسیده‌اند و به اصطلاح عمر خود را کرده‌اند نیز باید بیان کنیم اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث این نوع اتومبیل‌ها را به خودروی دیگری که مالک آن هستید یا خودرویی که خانواده شما مالک آن است منقل کنید، نیازمند مدارک زیر خواهید بود:

 • گواهی اسقاطی بودن خودروی قبلی
 • اصل بیمه شخص ثالث
 • اصل مدارک خودروی قبلی
 • سند خودرو جدید قطعی شده
 • مدارک شناسایی بیمه‌گزار
 • الحاقیه فسخ بیمه‌نامه خودروی اسقاطی

عدم انتقال تخفیف بیمه ثالث به دیگری چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

بر خلاف ذهنیت اکثر مالکان خودرو، انتقال بیمه ثالث به دیگری بدون جابه‌جایی تخفیفات هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. فقط اگر در زمانی مناسب اقدامی در این خصوص نکنید، تخفیف بیمه خود را از دست می‌دهید. اما هیچ‌گونه تبعاتی شما را تهدید نخواهد کرد.

آیا انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به‌صورت کامل صورت بگیرد؟ انتقال بخشی از تخفیف و حفظ بخش دیگر نیز امکان‌پذیر است؟

در زمان انجام انتقال بیمه ثالث به دیگری و جابه‌جایی تخفیفات(انتقال تخفیف بیمه)، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا امکان انتقال میزان مشخص یا نیمی از تخفیفات بیمه شخص ثالث به نام شخص دیگر وجود دارد یا خیر؟ انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به شخص دیگر باید به‌صورت کامل انجام شود؛ انتقال بخشی از آن به هیچ‌وجه امکان ندارد و باطل خواهد بود.

شرایط انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث

شرایط حفظ تخفیفات بیمه ثالث هنگام فروش خودرو

آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید یا اقوام درجه یک باید تا انقضای بیمه‌نامه صبر کرد؟

خیر؛ زیرا برای این کار نیازی به منتظر بودن تا تمام شدن بیمه شخص ثالث تخفیف‌دار و انقضای آن نخواهد بود. زمانی می‌توانید تخفیف را به خودروی جدید خود منتقل کنید که زمان تمدید بیمه شخض ثالث آن خودرو رسیده باشد.

آیا برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندان محدودیت سنی وجود دارد؟

امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به فرزندان با سن کمتر از 18 سالگی، وجود نخواهد داشت.

در صورتی‌ که خودروی‌مان‌ را فروخته و تا مدتی قصد خرید خودروی جدید نداشته باشیم،آیا امکان حفظ تخفیف بیمه ثالث وجود دارد؟

برای این کار می‌بایست به نمایندگی یا دفترمرکزی شرکت بیمه‌گر خود مراجعه نمایید. گواهی تخفیف سنوات بیمه شخص ثالث‌تان دریافت کنید. در زمان خرید خودروی جدید روی بیمه شخص ثالث آن اعمال شود.

تاثیر سابقه تخفیفات بر انتقال بیمه ثالث

طبق این قانون، خسارت در صورتی که فرد با گواهی‌نامه‌ای معتبر رانندگی کرده باشد، فارغ از اینکه آیا وی مالک است یا خیر، از سوی شرکت بیمه پرداخت می‌شود. چون این خودرو است که بیمه شده‌است. اما در رابطه با سابقه بیمه و تخفیفِ آن، با وقوع تصادف، اگر مالک راننده باشد، سابقه تخفیفِ بیمه وی و در صورتی که فرد دیگری راننده باشد؛ سابقه‌ی بیمه هر دو کم خواهد شد. همچنین ممکن است بیش از یک نفر به صورت مداوم از یک خودرو استفاده کنند، امکان ثبت گواهینامه برای چند نفر در یک پلاک برای سابقه بیمه امکان پذیر شده‌است.

چنانچه خودرو تصادف خاصی نداشته باشد، برای تمامی افراد نامبرده شده سابقه تخفیف لحاظ خواهد شد و در صورتی که تصادفی رخ رهد تخفیف عدم خسارت طبق قوانین و با توجه به نوع خسارت کاهش پیدا می‌کند.

خرید آنلاین بیمه از بیمه دات کام

بیمه دات کام بهترین شرکت‌های بیمه را جمع آوری کرده و برای شما امکان مقایسه را فراهم می‌کند. شما می‌توانید از بین پیشنهادات بیمه دات کام بهترین مورد را بر حسب شرایط خود انتخاب کنید. در بیمه دات کام خرید بیمه شخص ثالث را اینترنتی و به سرعت انجام دهید. انتقال بیمه ثالث به دیگری موضوع این مقاله بیمه دات کام بود؛ اگر در این زمینه سوال داشتید، می‌توانید در هر زمان از 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته درنگ نکنید. با بیمه دات کام همیشه یک شرکت بیمه، مشاوره حقوقی، کارشناس بیست و چهار ساعته بیمه را در کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود دارید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟ + راهنمای استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو (بهار 1402)

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ چرا بیمه ثالث اتومبیل اجباری است؟ بهترین و ارزان‌ترین بیمه را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید!

08 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ سقف تعهدات بیمه ثالث در سال 1402

سقف خسارات بیمه چقدر است؟ سقف خسارات مالی و جانی در بیمه ثالث ماشین را در این مقاله بخوانید.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال 1402

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، هیچ تصادفی را تجربه نکنید و از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد که بر قیمت بیمه‌نامه جدیدتان اعمال خواهد شد.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

3 مزیت و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت (آپدیت 1402)

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مناسب چه افرادی است؟ چگونه می‌توان این بیمه نامه را تهیه کرد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

06 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سمانه اکبری
02 آذر 1400

آیا می توان هنگام فروش وسیله نقلیه تخفیف های بیمه نامه شخص ثالث را به خودرو جدید انتقال داد؟

  کارشناس بیمه
  04 آذر 1400

  با سلام، انتقال بیمه شخص ثالث فقط به مالک قبلی امکان پذیر است. در واقع مالک جدید نمی توان از تخفیف های مالک خودروی قبلی استفاده کند.

جهرمی
02 آذر 1400

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودرو صفر میشه انجام داد؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1400

  با سلام، از آنجا که همه خودروهای صفر دارای بیمه شخص ثالث هستند، از این رو نمی توان تخفیف های خودروی کارکرده قبلی را منتقل کرد.

  Mojitala
  13 بهمن 1401

  سلام…. من ماشینم را سال 97فروختم الان ماشین خریدم… آیا میشه تخفیفات قبل را الان بگیرم یا نه

   کارشناس بیمه
   19 بهمن 1401

   سلام. در صورت انتقال سوابق بیمه به خودرو جدید می توانید از این تخفیفات استفاده کنید.

    محمود فتاحی
    05 فروردین 1402

    سلام وقت بخیر بنده تاکسی داشتم با تخفیف بیمه کامل سال۹۸ فروختم تخفیف بیمه رو به ماشین جدیدم انتقال ندادم.الان برای خانمم پراید خریدم.میتونم تخفیف بیمه تاکسی که داشتم رو به پراید خانمم انتقال بدم

     کارشناس بیمه
     05 فروردین 1402

     سلام دوست عزیز. خیر بیمه تاکسی را نمی توان به خودروی سواری شخصی انتقال داد.

صبوری
01 تیر 1401

سلام میشه تخفیف بیمه شخص ثالث از خودروی صفر به بقیه خودروها انتقال داد؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خودروی صفر تخفیفی ندارد.

تیام چشمی
15 تیر 1401

من میخوام بیمه مو با تخفیفشو انتقل بدم به برادر زنم، امکانش هست؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

مهدی
06 مرداد 1401

سلام بنده از سال 96 ماشين خریداری کرده ام ولی ماشين رو به اسم برادرم سند زدم ولی در این چند سال خودم بیمه اون رو پرداخت نموده ام و خودرو در اختیار خودم بوده و امسال سند ماشین رو انتقال دادم و پلاک به اسم خودم گرفتم آیا میتوانم بیمه ماشين که خودم این چند سال پرداخت کرده ام رو انتقال دهم به نام خودم. ممنون

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام کلا انتقال بیمه به خود یا افراد درجه یک است. بعد اینکه حتما باید خرید و فروشی انجام شود.

سیامک
11 مرداد 1401

سلام من سال ۹۷ پرایدخریدم خرداد۹۹ پلاک زدم به اسم همسرم وبهمن ۹۹ماشینوفروختم الان ماشین جدیدخریدم ومیخام بیمش کنم تخفیف ماشین قبلیومیتونم بیارم روماشین جدید؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام بله ولی باید الحاقیه بگیرید.

محسن
05 شهریور 1401

سلام و عرض ادب
ببخشید پراید مدل 89 دارم یک هفته دیگه تاریخ انقضای بیمه اش هست سند به نام خودم نیست ولی پلاک به نام خودم هست امکان این هست که بیمه را به همسرم انتقال بدم ؟

  کارشناس بیمه
  07 شهریور 1401

  سلام بله

مجتبی
10 شهریور 1401

سلام وقت بخیر
بیمه ثالث دارم و ۳ماهی هست بیمه کردم و مبلغ خسارت مالی ۲۰میلیون هستش،آیا میتونم افزایش بدم وبه تا ۱۰۰میلیون؟اینترنتی میشه؟

  کارشناس بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام باید با همان شرکتی یا نماینده ای که از او خریداری کرده اید، تماس بگیرید.

نواب
24 شهریور 1401

گواهی که در هنگام فروش خودرو به غیر از اقوام درجه یک ، از شرکت بیمه برای نگهداشتن تخفیف گرفته میشود تا چه مدت اعتبار دارد ؟ مثلا اگر 5 سال پس از فروش ،خودرو دیگری خریداری شود ، آیا همچنان از این گواهی برای گرفتن بیمه با تخفیفات قبلی میتوان استفاده کرد؟

  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  این گواهی انقضا ندارد

محمد هاشم زاده
13 آذر 1401

آبا امکان انتقال بیمه شخص ثالث در همه شرکتهای بیمه وجود دارد یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام بله

خسور زامهران
14 آذر 1401

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث برای کسی که از اقوام درجه کی نیست چیست؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام امکان پذیر نیست.

میثم
17 آذر 1401

سلام من ۵ سال پیش خودرویی گرفتم اما تعویض پلاک نکردم و پلاک و سند بنام شخص دیگری است اما بیمه نامه بنام خودم صادر می‌شده و من دارای کد بیمه گزار به اسم خودم هستم اکنون بعد از ۵ سال سند و پلاک را بنام خودم زدم آیا میتوانم تخفیف بیمه که با کد بیمه گزار من ثبت شده را به پلاک جدید منتقل کنم؟!ممنون

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

ریگی
27 آذر 1401

سلام. انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تویوتا وانت به سواری پژو امکاپذیر هست یان ….هردو پلاک به اسم بنده هستند…..چون تویوتا وانت را فروختم میخوام ثابقه تخفیف بیمه تویوتا وانت را به سواری پژو انتقال بدم…….تشکر

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام خیر کاربری خودروها باید یکسان باشد.

علی
05 دی 1401

سلام
من خرداد ۹۶ماشین رو فروختم امسال می خوام ماشین بخرم امکان انتقال تخفیفات بیمه به ماشین جدید هست؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام بله

   سمانه
   31 فروردین 1402

   جناب پس چطور میگن تا یکسال امکال انتقال هست و گرنه میسوزه تخفیفات
   تکذیب میکنید؟

    نویسنده بیمه
    01 اردیبهشت 1402

    سلام. تخفیفات بیمه از بین نمی روند.

مجید
07 دی 1401

سلام من یک ماشین سال98تعویض پلاک کردم وپلاک م رو روی ماشین صفرنصب کردم بعدازسه سال الان متوجه شدم میتونم از70درصد تخفیفات ثالث استفاده کنم سوالم اینه چون ماشین صفرنمیتونه تخفیف داشته باشه میتونم تخفیف روپس از یکسال اعمال کنم؟بیمه دوم ماشین سال دوم ایران بوده آیا میتونم برام اعمالش کنه تا امسال باتخفیف بگیرمش؟

  کارشناس بیمه
  17 دی 1401

  سلام بله

محمد جواد
25 دی 1401

سلام من پدرم فوت کرده میخوام انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث پدرم رو برای ماشین خودم استفاده کنم
از طرفی خریدار که ماشین پدرم رو بهش فروختیم باهمون پلاک رفته بیمه گرفته الان میشه که استفاده کنم از این انتقال تخفیف

  نویسنده بیمه
  26 دی 1401

  سلام محمد جواد عزیز
  درصورت فک پلاک و‌تعویض ان و داشتن انحصار وراثت امکان انتقال تخفیفات وجود داره

احمدی
03 بهمن 1401

سلام من پلاک ماشینم رو میخام بنام همسرم بزنم ایا تخفیف بیمه شخص ثالثش هم میتونم انتقال بدم ؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1401

  سلام. بله؛ براساس قانون جدید اعلام شده می‌توان تخفیف بیمه شخص ثالث را به همسر انتقال داد.

موحد حمیدی
16 بهمن 1401

با سلام،خودرویی که بنده استفاده میکنم بنام برادرم هست…در واقع ایشون ثبت نام کرده بودن و خودرو بنام ایشون دراومده بود…ولی اقساط را بنده دادم و تا الان که نزدیک 15سال است خودرو را خودم استفاده میکنم…و بیمه هم میکنم ولی بنام برادرم هست از پلاک گرفته تا سند.اگر خودرو رو بنام خودم بزنم و برادرم انتقال سند مالکیت قطعی بهم بده کل تخفیف بیمه شخص ثالث چندین ساله بیمه حذف خواهد شد؟چه روشی وجود دارد تا تخفیف بیمه از بین نرود؟!

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. براساس قوانین بیمه شخص ثالث، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او مقدور است . امکانِ انتقال بیمه‌ی شخص ثالث به خریدار خودرو غیر از همسر،پدر،مادر و فرزندانِ فروشنده وجودندارد.

   موحد حمیدی
   16 بهمن 1401

   ممنون از توضیحات خوبتون🙏

علی اصغر
19 بهمن 1401

سلام میخواستم بپرسم بنده در تاریخ ۹۸/۱۱/۱۲ یک پراید خریدم تا به امسال که ماشین را فروختم ۵۰ درصد تخفیف بیمه داشت الان ماشین خریدم آیا میتونم تخفیف بیمه را انتقال بدم به ماشین جدیدم ماشینم صفر نیست برای سال ۹۹ میباشد

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1401

  سلام بله می‌توانید.

احمد
26 بهمن 1401

سلام برای انتقال تخفیف بیمه باید اول ماشینو تعویض پلاک کرد یا میشه به ماشین به نام همسرم انتقال بدم

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام. انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به اعضای درجه یک مانند همسر امکان پذیر است.

محمد
30 بهمن 1401

سلام. من سال 85 آردی مدل 82 از دوستم خریدم با قولنامه . در همه این سالها خوشبختانه هیچ خسارتی نداشتم.الان میخوام بنام بزنم بیمه هم قابل انتقال هست؟با سپاس

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بله بیمه قابل انتقال است.

Ali
02 اسفند 1401

سلام من ماشین سواری داشتم با 70 درصد تخفیف بیمه فروختم الان ماشین جدید گرفتم اگه سند بنام دخترم بزنم میتونم تخفیفات انتقال بدم البته زیر 18 ساله

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1401

  سلام. برای انتقال سند باید به سن قانونی رسیده باشند.

مهدی
24 اسفند 1401

سلام. تا چند مرتبه میشه انتقال تخفیف هارو دار؟ یعنی اگه یه بار بزنی به اسم فرزندت دوباره میتونی بزنیش به اسم خودت یا همسرت؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. در صورت انتقال بیمه‌نامه و تخفیفات دیگر امکان برگشت ندارد.

مال باخته
28 اسفند 1401

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم من یه ماشین برج 11 بهمن 1400 فروختم و 11 سال تخیف بیمه داشت که برج 5 سال 1401 تموم میشد
سوال اینکه که در تاریخ 27 اسفند 1401 رفتم تخفیفات بیمه نامه بگیرم و انتقال بدم روی ماشین جدیدم به من میگند
فردی دیگر از تخفیفات شما استفاده کرد که از سوی شرکت بیمه کوثر انجام شده
الان من بلاتکلیف موندم
چرا من می‌خوام از خود بیمه نامه استفاده کنم تاریخچه پلاک و… را میخواند برای انتقال و بعد شخص دیگر راحت بیاد از بیمه نامه من استفاده کند
لطف کسی راهنمایی بکند من چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. بیمه شخص ثالث با فروش خودرو به مالک جدید منتقل می شود. اما تخفیفات بیمه قابل انتقال به مالک جدبد نیست.

محرابی
07 فروردین 1402

سلام من ماشینم رو امروز فروختم و ۲۰ روز هم وکالت تعویض پلاک دادم ، الان اگر اون آقا تصادفی داشته باشن میتونن از بیمه من استقاده کنن و از تخفیف من کم میشه؟
چون میخوام ماشین جدید بگیرم و تخفیف رو انتقال بدم

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. تخفیف بیمه شخص ثالث به اسم فرد ثبت میشه. با فروختن خودرو بیمه منتقل میشه اما تخفیف ها برای شما باقی می ماند.

Zeynab
24 فروردین 1402

سلام من اسفند ۱۴۰۱ یک پراید مدل ۸۵ خریدم ب نام مادرم و پلاک بنام مادرم گرفتم اما وکالتشو گرفتم بیمه ش ۶ اردببهشت تموم میشه . دوماهه پلاک زدیم نمیدونم که بیمه قبلیش تخفیف داشته یا ن ؟ ایا تخفیف شامل حال پلاک میشه یا نه

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. تخفیف به اسم مالک خودرو است.

   سمانه
   31 فروردین 1402

   سلام وقت بخیر
   من ماشین رو سه سال هست فروختم
   بعد از سه سال با خرید ماشین جدید میتونم تخفیف هارو از ماشین
   قبلی به ماشین جدید منتقل کنم؟؟
   چون شنیدم تا بعد یکسال امکان انتقال هست و بعد میسوزه و قابل استفاده نیست!!؟؟؟

    نویسنده بیمه
    01 اردیبهشت 1402

    سلام. بله می توانید تخفیفات را انتقال دهید.

شایان پور
10 اردیبهشت 1402

بسیار ممنون جهت راهنمایی های ارزنده تان
سوال: آیا انتقال سوابق از بیمه ایران به نام همسر را میتوان به بیمه البرز یا بیمه های دیگر به اعضای درجه ۱ انتقال داد؟

  نویسنده بیمه
  10 اردیبهشت 1402

  سلام انتقال بیمه فقط برای اعضای درجه یک امکان پذیر است. بله لطفا با بیمه مذکور صحبت کنید.

اکبر
14 اردیبهشت 1402

سلام. اگر ماشین خود را قبل از قانون جدید بیمه به نام اشخاص مثلاً سال 94 فروخته باشیم و حالا ماشین جدید گرفته باشیم. با توجه به اینکه قبلاً بیمه روی ماشین بود آیا میتوان از تخفیف ماشین فروخته شده استفاده کرد؟

  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام. بله می‌توانید.

ایمان
20 اردیبهشت 1402

سلام. بنده ماشینمو به مادرم فروختم. آیا الان امکان انتقال سابقه بیمه به مادرم هست؟

  نویسنده بیمه
  20 اردیبهشت 1402

  سلام. بله می توانید. سوابق بیمه را می توانید به اعضای درجه یک خانواده انتقال داد.

محسن
26 اردیبهشت 1402

سلام من سواری دارم میخوام بزنم ب نام پدرم بره تعویض پلاک کنه بعد میتونم بیمه انتقال بدم به پدرم

  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام. بله اعضای درجه یک می توان انتقال داد.

Farzad
03 خرداد 1402

سلام من قبلاً ماشینم سواری به اسم پدرم بود که فوت کردن اون ماشینم پارسال فروختم الان یه ماشین سواری خریدم قه اسم خانمم میتونم تخفیف ها شو انتقال بدم

  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام. تخفیف بیمه فقط به افراد درجه اول خانواده منتقل می‌شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید