۲۴ تیر ۱۴۰۳

بهترین بیمه خودرو را از کدام شرکت بیمه بخریم؟

به عنوان یک راننده مسئول، بدون شک از داشتن بیمه برای وسیله نقلیه خود آگاه هستید، اما به دلیل اصطلاحاتی که بیمه‌ها از آن استفاده می‌کنند، ممکن است درک کاملی از اینکه چه بیمه‌ای‌ست یا چرا به آن نیاز دارید، نداشته باشید. با استفاده از این راهنمای بیمه اتومبیل، همه چیزهایی که باید بدانید را به شما معرفی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم درک واضح‌تری از بیمه اتومبیل داشته باشید و این که بدانید چگونه می‌توانید بهترین بیمه‌ خودرو را تهیه کنید. بهترین بیمه بدنه خودرو چیست؟ بهترین بیمه شخص ثالث کدام بیمه است؟ انواع بیمه خودرو چه تفاوتی با هم دارند؟ بهترین بیمه ماشین چگونه انتخاب کنیم؟ بهترین بیمه بدنه چه شرایطی دارد؟ برای مقایسه بیمه های شخص ثالث باید چه اقدماتی انجام دهیم؟

تمدید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت

چرا به بیمه خودرو احتیاج دارید؟

برای این که خوبی متوجه شویم بهترین بیمه برای ماشین چیست؟ ابتدا باید بدانیم چرا به بیمه خودرو احتیاج داریم. طبق قانون، تمام رانندگان موظف به تهیه بیمه اتومبیل خود هستند. به بیان ساده، این امر موجب می‌شود راننده در صورت بروز حادثه‌ای که موجب آسیب به شخص، وسیله نقلیه یا اموال دیگری شود، از حمایت برخوردار باشد. بسته به نوع خط مشی شما، پوشش‌های بهترین بیمه خودرو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه‌های تعمیر خسارت به وسیله نقلیه شخصی شما در اثر حادثه
 • سرقت وسیله نقلیه
 • آسیب به وسیله نقلیه
 • قیمت بالای معاینات پزشکی و نرخ دیه

با وجود پوشش‌های مختلف، دشوار است که بدانید بهترین بیمه ماشین مناسب شما کدام است. شناخت انواع مختلف پوشش‌های این بیمه می‌تواند به شما کمک کند بیمه‌نامه اتومبیل مناسب و متناسب با نیاز و بودجه خود را پیدا کنید.

بیمه اتومبیل کمک می‌کند تا از شما، خانواده، سایر مسافران و وسیله نقلیه شما حمایت مالی شود. با انتخاب پوشش‌ها و محدودیت‌های خود، می توانید میزان حمایت بیمه را انتخاب کنید. یک بیمه‌نامه خودرو می‌تواند پوشش زیر را فراهم کند:

 • تصادفات
 • هزینه های درمانی
 • آتش‌سوزی
  چرا باید برای ماشین بیمه بخریم؟

  دلایل لزوم خرید بیمه خودرو

درک بیمه اتومبیل

بیمه‌نامه اتومبیل شما شامل چندین پوشش است که در شرایط مختلف از وسیله نقلیه و خود شما محافظت می‌کند. برای درک بهتر بیمه‌نامه، چندین شرط بیمه وجود دارد که باید بدانید:

 • پوشش: محافظت و مزایایی که از طرف شرکت بیمه به شما ارائه می‌شود.
 • محدودیت‌ها: حداکثر میزان حفاظت برای یک پوشش خاص
 • بیمه‌نامه: قرارداد بین شما و شرکت بیمه
 • حق بیمه: قیمت بیمه‌نامه شما
 • فرانشیز: بخشی از خسارت که از جیب پرداخت می‌کنید.

انواع پوشش بیمه اتومبیل

چه بیمه هایی برای ماشین وجود دارد؟

انواع بیمه خودرو

ابتدا اجازه دهید روشن کنیم که چیزی به عنوان “پوشش کامل” برای بهترین بیمه خودرو وجود ندارد. در نهایت، شما باید پوشش‌های مناسب خود را انتخاب کنید. “پوشش کامل” یک افسانه بیمه است!

برای این‌که انواع پوشش‌های بیمه را بدانید بهتر است ابتدا با انواع بیمه آشنا شوید:

 1. بیمه شخص ثالث
 2. بیمه‌نامه بدنه
 3. بیمه حوادث سرنشین

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟

این روزها قهوه صبحانه روزانه ما اغلب با گزارش‌هایی از تصادفات جاده‌ای وحشتناک در کشور همراه است. در حالی که ما درگیر اخبار فوری و داستان‌های پرطرفدار در همه کانال ها / رسانه های خبری هستیم، باید لحظه‌ای وقت بگذاریم تا بفهمیم چرا این همه جان در جاده‌ها از بین می‌رود.

بی‌حوصلگی هنگام رانندگی یکی از عوامل اصلی حوادث جاده در بین رانندگان ناشی و حتی با تجربه عنوان شده است. اوضاع نابسامان جاده‌ها در کشور‌ما و زیرساخت‌های ضعیف، همراه با استفاده ناکافی از تجهیزات ایمنی به وقوع تلفات احتمالی دامن می‌زند.

اگر صاحب اتومبیل هستید، باید از پوشش بیمه کافی برای محافظت از خود در برابر حوادث برخوردار باشید. در واقع، قانون وسایل نقلیه موتوری و اتومبیل‌ها زره پوش شدن تمام وسایل نقلیه با حداقل بیمه‌نامه شخص ثالث را اجباری کرده است.

در حوزه بیمه اتومبیل، شرکت‌ها سه نوع برنامه بیمه‌نامه ارائه می‌دهند. مالکان خودروها می‌توانند برای محافظت از جان و اتومبیل خود و اشخاص ثالث این بیمه‌ها را تهیه کنند.

بیمه‌های خودرو شامل بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه حوادث راننده است.

این بیمه برای تمامی وسایل نقلیه اجباری‌ست و نداشتن آن باعث خطر رساندن اساسی به جان و مال انسان‌ها خواهد شد. این بیمه ارزان‌ترین نوع بیمه اتومبیل موجود در بازار است.

تقریباً تمام شرکت‌های بیمه، بیمه مسئولیت شخص ثالث را ارائه می‌دهند و این بهترین بیمه برای اشخاصی‌ست که با خودرو در سطح شهر و جاده‌ها رانندگی می‌کنند.

برای کسب اطلاعات جامع، راهنمای بیمه شخص ثالث و پوشش های آن به اینجا مراجعه نمایید. همچنین اگر هم خودروی شما چینی است، برای دانستن نکات خرید بهترین بیمه شخص ثالث این مدل خودروها، اینجا کلیک کنید.

بهترین بیمه شخص ثالث خودرو را چه شرکتی ارائه می‌دهد؟

بهترین شرکت بیمه شخص ثالث و بدنه

معیارهای انتخاب بهترین شرکت بیمه

هنگامی‌که حرف از بهترین بیمه خودرو به میان می‌آید، باید بدانیم که چه مولفه‌هایی را باید برای سنجش بهترین بیمه بسنجیم؛ در واقع برای تشخیص بهترین بیمه شخص ثالث، نکات زیر را در نظر می‌گیریم:

 • انتخاب سطح پوشش مناسب
 • ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث
 • توانگری مالی شرکت بیمه
 • قیمت بیمه‌نامه
 • صدور بیمه‌نامه در کمترین زمان
 • رضایت مالی؛ رضایت مشتری شامل:   ۱. دریافت خسارت   ۲. رسیدگی به شکایات
 • تعداد مراکز پرداخت خسارت شرکت بیمه
 • امکان پرداخت خسارت سیار
 • تنوع در مدت اعتبار

این موارد از جمله مواردی‌ست که باید برای انتخاب بهترین بیمه خودرو در نظر داشته باشید. در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم.

خرید بیمه شخص ثالث

انتخاب سطح پوشش مناسب بیمه ثالث

در حقیقت، بیشترین هزینه‌ای که هر شرکت بیمه‌ای برای خسارات ناشی از تصادفات حین رانندگی به ما می‌پردازد، به سطح پوشش یا سقف تعهدات شرکت بیمه معروف است. هر سال بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه حداقل میزان پوشش را ارائه می‌دهد.

در واقع، نرخ بیمه شخص ثالث خودرو ۱۴۰۳ طبق دیه کامل یک انسان در ماه حرام حساب خواهد شد. لازم است بدانید که حداقل سقف خسارت جانی برابر با قیمت دیه کامل در ماه حرام و حداقل سقف خسارت مالی برابر با یک‌چهلم قیمت دیه کامل در این ماه‌هاست.

سال جدیدی که در آن هستیم یعنی سال ۱۴۰۳،میزان دیه :

 • در ماه حرام یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
 • در ماه غیر حرام یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان
 • حداقل میزان پوشش مالی برابر با ۴۰ میلیون تومان است.

در سال ۱۴۰۳، حداقل و حداکثر خسارت مالی معادل ۴۰ و ۸۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

<<هم اکنون حداکثر سقف پوشش را شرکت‌های ایران، کوثر، البرز و آسیا ارائه می‌دهند.>>

ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث

داشتن این بیمه با کمترین سطح پوشش برای تمامی افراد اجباری و افزایش سطح پوشش‌ها به اختیار خود مشتری خواهد بود. در واقع، زمانی می‌توان گفت بیمه شخص ثالث، ارزان ترین بیمه است که حداقل پوشش یعنی ۴۰ میلیون تومان را داشته باشد.

چنانچه هزینه خسارت بیش از ۴۰ میلیون تومان شود. پرداخت باقی خسارات آن بر عهده راننده مقصر خواهد بود. برخی از افراد نیز ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را انتخاب نمی‌کنند. زیرا خودروی گران قیمتی دارند و به دلیل این‌که حادثه همیشه در کمین است انتخاب ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث انتخاب درستی برای آنها نخواهد بود. پس ترجیح می‌دهند در زمان خرید بیمه پوشش مالی بالاتر را انتخاب کرده تا در زمان حادثه مبلغ بیشتری دستشان را بگیرد.

جستجوی ارزان ترین بیمه شخص ثالث که پوشش مطلوبی نیز داشته باشد کار سختی‌ست. شما می‌توانید به منظور استعلام بیمه شخص ثالث از سایت بیمه دات کام کمک بخواهید. به راحتی، می‌توانید پوشش‌ها، قیمت آن‌ها و بهترین بیمه شخص ثالث را آنلاین خریداری کنید.

قیمت بیمه‌نامه

قیمت بیمه‌نامه یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خیلی از افراد است. شما باید با توجه به خدماتی که شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند، مقایسه قیمت را بین آنها را انجام دهید. توجه کنید که همیشه ارزان‌ترین بیمه نامه بهترین انتخاب نیست؛ همچنین گران‌تر بودن یک بیمه‌نامه، دلیل بر بهتر بودن آن نمی‌شود.

سطح توانگری مالی شرکت بیمه

توانگری مالی شرکت ها در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث اهمیت زیادی دارد.

سطح توانگری شرکت بیمه، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین بیمه ماشین

سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه، با توجه به توانایی آنها در پرداخت خسارات بیمه‌گزارانشان تعیین می‌شود. تصور کنید در اثر یک حادثه ناگوار، درصد زیادی از جامعه دچار حادثه شوند. شرکت‌های بیمه باید این توانایی را داشته باشند که در اسرع وقت، تمام خسارات بیمه‌گزارانشان را جبران کنند. شرکت‌های بیمه در ۵ سطح رتبه‌بندی می‌شوند. سطح ۵ کمترین میزان توانگری و سطح ۱ بیشترین میزان توانگری مالی را نشان می‌دهد. برای مشاهده جدول توانگری مالی شرکت بیمه های مختلف، به مقاله مربوطه مرجعه کنید.

صدور بیمه‌نامه در کمترین زمان

این روزها با داغ بودن خدمات آنلاین هر اطلاعاتی که نیاز داشته باشیم، به دست می‌آوریم. حتی صدور بیمه‌نامه نیز از طریق اینترنت امکان پذیر است. اگر در شرکتی بیمه‌نامه را آنلاین سفارش دهید، آن شرکت پس از تکمیل سفارش شما بیمه‌نامه را به صورت رایگان در کمترین زمان ممکن برای شما ارسال خواهد کرد.

تنوع در مدت اعتبار بیمه‌نامه

چرا فکر میکنیم که قیمت بیمه‌نامه شش ماهه باید لزوما نصف بیمه‌نامه یکساله باشد؟

در حقیقت مدت اعتبار بسته به نیاز هر شخص به صورت می‌تواند به صورت ماهانه، سالانه یا حتی روزشمار باشد. من باب این قضیه برحی شرکت‌ها مدت اعتبار متنوعی و حق انتخاب گسترده‌تری را در اختیار افراد خواهد گذاشت و بعضی از شرکت‌ها مدت اعتبار کمتری را ارائه می‌دهند.

مثلا برخی شرکت‌ها به شما امکان خرید بیمه شش ماهه یا یک ساله را می‌دهند که این نکته بین شرکت‌های بیمه تمایز و تفاوت ایجاد می‌کند.

<<هم اکنون شرکت‌ بیمه آسیا و البرز دارای متنوع‌ترین مدت اعتبار بیمه‌نامه مثل ۳، ۶ و ۹ ماهه هستند، که با توجه به سطح پوشش انتخابی ممکن است متغیر باشد.>>

امکان خرید قسطی بیمه‌نامه شخص ثالث از شرکت بیمه ایران وجود دارد….

رضایت مالی؛ رضایت مشتری:هدف هر شرکت بیمه

در حقیقت هدف هر شرکت بیمه‌ای، رضایت بیمه‌گزار است. چون اگر رضایت بیمه‌گزار را داشته باشد، برای آن شرکت نیز اتفاقات بهتری رخ خواهد داد. در زیر شرایطی که بیمه‌گزار را از شرکت بیمه راضی می‌کند آورده شده است:

دریافت خسارت، رمز رضایت بیمه‌گزار از شرکت بیمه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در سطح شهر باشید و تصادفی رخ دهد، در چنین شرایطی زیان دیده خسارت خود را از شرکت بیمه راننده مقصر دریافت می‌کند. پس از درخواست، کارشناسان بیمه به بررسی مدارک پرداخته و میزان خسارت را مشخص می‌کنند سپس خسارت به زیان دیده پرداخت خواهد شد.

این مبلغی که برای خسارت به زیان دیده در نظر گرفته می‌شود، در شرکت‌های بیمه متفاوت است که در نتیجه میزان رضایت مالی بیمه‌شدگان را تعیین می‌کند.

<<شرکت‌های بیمه‌‌ای تعاون، ایران و آسیا به ترتیب شرکت‌هایی با بالاترین رتبه‌ رضایت مشتری از مبلغ خسارت دریافتی هستند.>>

رسیدگی به شکایات

در برخی موارد زیان دیده یا مقصر در روند پیگیری دریافت یا پرداخت خسارت دچار مشکل می‌شود. به عبارتی دیگر، این افراد راه‌های پر پیچ و خمی را تجربه می‌کنند؛ اما بسیاری از شرکت‌های بیمه پاسخگوی این دسته از شکایات نخواهند بود.به همین علت میزان رضایت از رسیدگی به شکایات، برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث مولفه‌ای تاثیرگذار است.

<<شرکت‌های بیمه‌ای ایران، دانا و آسیا به ترتیب شرکت‌های برتر در تأمین رضایت مشتری برای رسیدگی به شکایات هستند.>>

<<همچنین طبق آمار بیمه مرکزی، پرفروش‌ترین بیمه‌های شخص ثالث ایران، آسیا، دانا و پارسیان هستند.>>

برای دانستن چگونگی شکایت بیمه مرکزی، این مقاله را مطالعه کنید.

تعداد مراکز پرداخت خسارت

یکی از مهم‌ترین موارد در تعیین بهترین شرکت بیمه، تعداد مراکز پرداخت خسارت است. هر چه تعداد مراکز پرداخت خسارت یک شرکت بیشتر باشد، چند مزیت را به بیمه‌گزار ارائه می‌دهد:

 • پرداخت سریع‌تر خسارت
 • دریافت آسان‌تر نوبت رسیدگی
 • طی مسافت کمتر برای رسیدن به مراکز پرداخت

امکان پرداخت خسارت سیار

پرداخت خسارت سیار در بهترین بیمه های شخص ثالث

پرداخت خسارت سیار، یکی از معیارهای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث و بدنه

اگر حوصله رفتن به مراکز پرداخت خسارت را ندارید، استفاده از شرکت‌های با امکان دریافت خسارت سیار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در صورتی که بیمه شما امکان پرداخت خسارت سیار را داشته باشد، کافی است در صحنه تصادف با شرکت بیمه تماس بگیرید و اعلام وضعیت کنید. اوپراتور نزدیک‌ترین کارشناس تشخیص خسارت را به محل حادثه اعزام می‌کند. کارشناس پس از بازدید صحنه، همان جا خسارت ایجاد شده را تخمین زده و تأیید پرداخت خسارت را ثبت می‌کند.

تنوع در مدت اعتبار

شاید گاهی لازم داشته باشید که بیمه شخص ثالث کوتاه مدت خریداری کنید. معمولاً افراد بیمه کوتاه مدت را در زمان بروز مشکلات مالی یا قبل فروش وسیله نقلیه انتخاب می‌کنند. در بیمه دات کام، بیمه کوتاه مدت شخص ثالث در بازه‌های زمانی ۱ ماهه، ۲ ماهه، ۳ ماهه، ۴ ماهه، ۶ ماهه و ۹ ماهه ارائه می‌شود. تمام شرکت‌ها این نوع بیمه را ارائه نمی‌دهند و پیدا کردن شرکتی با این شرایط، کار نسبتاً دشواری است. 

بیمه بدنه چیست؟

فراتر از پوشش‌های مورد نیاز قانون، اکثر شرکت‌های بیمه طیف گسترده ای از پوشش اختیاری بیمه اتومبیل را با هزینه اضافی ارائه می‌دهند. محبوب ترین و با ارزش ترین گزینه ها به بیمه بدنه تعلق می‌گیرد.

در حقیقت، بیمه بدنه برخی از پوشش‌هایی را که بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزار خود ارائه نمی‌دهد، ارائه خواهند کرد. (پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این بیمه‌نامه به راهنمای بیمه بدنه مراجعه نمایید.)

استعلام بیمه بدنه

برخی از این پوشش‌ها عبارتند از:

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو در تصادف

در صورت وقوع حادثه، بیمه بدنه خودرو در شرایط زیر، برای بیمه‌گزار پوشش هایی در نظر گرفته است:

پوشش‌های اصلی:

 • حوادثی همچون آتش سوزی
 • برخورد صاعقه به وسیله نقلیه
 • ایجاد خسارت به چرخ ها و لاستیک‌های ماشین
 • انفجار
 • سرقت خودرو (مقاله بیمه سرقت خودرو برای مطالعه پیشنهاد می‌شود.)

همچنین، بیمه‌گزاران می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه‌ی بیشتری به شرکت‌بیمه، از پوشش‌های اضافی (خطرات فرعی) بهترین بیمه خودرو بهره‌مند شوند. تنوع این پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه در زیر بیان شده است:

 • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان
 • سرقت لوازم و قطعات خودرو
 • پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
 • شکست شیشه
 • پوشش ایاب‌ و ذهاب
 • پوشش نوسان قیمت
 • پوشش کشیدن میخ
 • خسارت‌های ناشی از کاهش ارزش خودرو
 • هزینه توقف خودرو در زمان بروز حادثه
 • پوشش حذف استهلاک
 • پوشش حذف فرانشیز بیمه بدنه
 • خسارت‌های وارد شده به خودرو خارج از مرز‌های کشور
 • خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره.

 

در حالت کلی می‌توان گفت در زمان انتخابِ بهترین شرکتی که بیمه بدنه ارائه می‌دهد، باید به سطح پوشش خسارت، میزان فروش، سطح توانگری مالی، تخفیفات ویژه، سهولت در صدرو بیمه نامه و درصد فرانشیز کسر شده در خسارت توجه داشته باشید.

در وب‌سایت بیمه دات کام توانایی این را دارید که به راحتی شرایط و قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید و بدین ترتیب بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید. در صفحه لیست شرکت‌های بیمه، امکان مقایسه قیمت بیمه‌نامه، توانگری مالی، تعداد شعب، پرداخت خسارت سیار و امکان خرید اقساطی قابل مقایسه است.

مقایسه بهترین شرکت های بیمه

امکان مقایسه بهترین شرکت های بیمه در سامانه بیمه دات کام

 

بهترین بیمه بدنه از نظر میزان فروش

در پاراگراف زیر بهترین بیمه بدنه از نظر فروش را بررسی می‌کنیم:

میزان فروش و سهم بازار

از مهم ترین عواملی که برای سنجش موفقیت شرکت بیمه به آن باید توجه داشت میزان فروش و سهم از بازار بیمه است. حال برای درک بهتر این موضوع جدول سهم فروش بیمه بدنه هر یک از شرکت‌های بیمه ر ا بر اساس سالنامه منتشر شده توسط بیمه مرکزی نشان داده ایم.

بهترین بیمه بدنه از نظر توانگری شرکت بیمه

منظور از  توانگری مالی شرکت بیمه این است که شرکت بیمه توانایی پرداخت خسارات شما را داشته باشد. بهترین شرکت های بیمه از لحاظ توانگری مالی برای خرید بیمه بدنه به ترتیب: بیمه سامان، بیمه پاسارگاد، بیمه دانا، بیمه آسیا و  بیمه البرز هستند.

بهترین بیمه بدنه از نظر سهولت در صدور بیمه‌نامه

درست مثل بیمه شخص ثالث که از لحاظ سهولت صدور بیمه‌نامه باید بررسی‌اش کنید بیمه بدنه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حقیقت، بعضی از شرکت‌های بیمه شرایطی برای صدور بیمه‌نامه در خودروهای خاص دارند. مثلا بیمه ایران برای خودروهایی که از تولیدشان ده سال گذشته باشد حق بیمه‌ی بیشتری را در نظر می‎گیرد یا در بیمه پاسارگاد خودروهای بالای ۲۰ سال بیمه بدنه نخواهند شد.

بهترین بیمه بدنه از نظر تخفیف

اما بهترین بیمه بدنه از نظر تخفیف کدام بیمه است؟ همیشه تخفیفات، آثار خوبی از خودشان به جای می‌گذارند. حتی در قیمت بیمه بدنه! در حقیقت از عواملی که تاثیر به خصوصی در قیمت بدنه قائل می‌شود می‌توان به تخفیف بیمه بدنه اشاره کرد. که از مهم ترین تخفیفات بیمه بدنه نیز می‌توان تخفیف عدم خسارت را نام برد.به ویژه این‌که هر شرکت بیمه‌ای برای مشتریان خود شرایط ویژه‌ای جهت ارائه تخفیف خواهد داشت.

شرایط و تخفیف بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف متفاوت است، در زیر تخفیفات بیمه بدنه کلی بیمه بیان شده است:

 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه پارسیان
 • تخفیف خودروهای صفر کیلومتر
 • تخفیفات دارندگان بیمه شخص ثالث پارسیان
 • تخفیف‌های گروهی بیمه بدنه
 • تخفیف جهت اعضای هیت علمی دانشگاه
 • تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث
 • تخفیفات نقدی
 • تخفیف‌های مناسبتی

شرکت‌های مختلف تخفیف‌های متعددی را به خریداران ارائه می‌دهند. البته مجموع این تخفیف‌ها از سقف مشخصی که هر شرکت تعیین می‌کند، بیشتر نخواهد شد.

خرید بهترین بیمه بدنه از بیمه دات کام

بیمه دات کام این امکان را به شما عزیزان می‌دهد تا به آسانی آب خوردن بیمه بدنه را خریداری نمایید. سامانه بیمه دات کام با ارسال رایگان بیمه‌نامه در زمان و مکان دلخواه، هزینه‌ی راه و زمانی که قبلا برای دریافت حضوری بیمه نامه خرج می‌کردید را بر خود ببخشید. این وبسایت علاوه بر بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، را نیز ارائه می‌دهد. در هر صورت، اگر نسبت به خدمات شرکتی راضی نبودید، می‌توانید اقدام به تغییر شرکت بیمه شخص ثالث کنید.

بیمه حوادث چیست؟

در طی تصادفات رانندگی، بیمه‌ای که خسارت جانی راننده مقصر را جبران کرده و او را از پرداخت خسارت‌های سنگین نجات می‌دهد، بیمه حوادث راننده نام دارد. این بیمه هم مثل بیمه شخص ثالث اجباری است و تمام رانندگان باید این بیمه را داشته باشند.

بیمه حوادث راننده چه پوشش‌هایی دارد؟

همانطور که در پاراگراف بالا اشاره کردیم این بیمه خسارت جانی راننده مقصر را جبران می‌کند. پوشش‌های این بیمه در قانون جدید عبارتند از:

 • غرامت فوت
 • غرامت قطع یا نقص عضو دائم
 • هزینه‌های پزشکی و درمانی
 • دیه جراحت

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه حوادث راننده

مدارک کلی مورد نیاز برای دریافت خسارت شامل مدارک زیر می‌باشد:

 • اصل و کپی بیمه نامه شخص ثالث مقصر
 • کپی و اصل گواهینامه رانندگی مقصر
 • اصل و کپی کارت شناسایی و کارت خودروی ماشین مقصر
 • تصویر (یا کپی برابر اصل) کروکی پلیس راهور یا نظریه کارشناسی رسمی دادگستری
 • کپی (یا کپی برابر اصل) گزارش مقامات انتظامی
 • کپی (یا کپی برابر اصل) اوراق بازجویی

در صورت فوت راننده مقصر، علاوه بر مدارک کلی فوق، مدارک زیر نیز باید ارائه شود:

 • کپی برابر اصل برگه معاینه جسد
 • فتوکپی برابر اصل جواز دفن
 • کپی برابر اصل گواهی فوت
 • گواهی انحصار وراثت نامحدود
 • کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه راننده فوت شده
 • کپی شناسنامه اولیا دم

در صورت نقص عضو، جراحت و یا هزینه‌های پزشکی، علاوه بر مدارک فوق مدارک زیر نیز باید ارائه شود:

 • اصل و کپی صورت حساب‌های مراکز درمانی
 • اصل و کپی نظریه پزشکی قانونی یا پزشک معتمد بیمه‌گر

خرید بهترین بیمه خودرو

همان‌طور که در مقاله بارها به آن اشاره کردیم، نمی‌توان گفت کدام بیمه بهترین بیمه است که شما بتوانید آن بیمه را خریداری کنید. باید بهترین بیمه خودرو را با توجه به نیازها و شرایط خود انتخاب کرده و نسبت به خرید آن اقدام کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت سریع خلافی خودرو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / کارشناسی و معامله / مقالات بیمه شخص ثالث

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در ۱۴۰۳

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مقالات بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید (قانون انتقال بیمه ثالث ۱۴۰۳)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رضا
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام بهترین بیمه شخص ثالث از نظر مردم کدوم بیمه هس؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهترین بیمه ها را از نظر فاکتورهای مختلف در این مقاله به شما معرفی کردیم. در خصوص نظر مردم بهتر است صفحه شرکت های بیمه را در سایت بیمه دات کام مطالعه کنید و نظرات مردم را ببینید.

person
فرناز
۲۲ اسفند ۱۴۰۲

افتضاح ترین شرکت فروش بیمه هستین، به بهانه شلوغی بیمه من صادر نمیکنین. خرید از شما اشتباه محضه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ترافیک آخرسال موجب تاخیر در صدور شده است. لطفا با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا این موضوع را پیگیری کنند.

person
قاسم ذکیا
۲۷ دی ۱۴۰۲

سلام من بیمه شخص ثالث من تمام شده لطفا به من بگیدکدوم بیمه خوبه بهتره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با دریافت استعلام بیمه از بیمه دات کام می توانید شرکت هایی با توانگری مالی بالا را انتخاب نمایید. همچنین می توانید از مشاوران بیمه دات کام برای راهنمایی خرید کمک بگیرید. با شماره ۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید.

person
محسن
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

بهترین بیمه بدنه خودرو از نظر مردم کدوم بیمه است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بیمه سامان، بیمه پاسارگاد، بیمه دانا، بیمه آسیا و بیمه البرز بهترین بیمه های بدنه از نظر مردم هستند.

person
الهه رفیعی
۱۵ تیر ۱۴۰۱

بیمه ماشینو از سامان بگیرم خوبه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله سامان هم شرکت خوبی است.

person
حسین
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام
خودروهای که تقویت شده‌اند بیمه هم شامل آنها می‌شود؟
اگه ممکن است در موردش توضیح بدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، منظورتان از خودروی تقویت شده چیست؟

person
امیرو
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

سلام: من دیشب تصادف کردم که ۳تا ماشین باهم برخورد کردیم طبق نظریه کارشناس ومتن کروکی آن دو ماشین دیگر به نسبت مساوی یا ۵۰_۵۰ مقصر هستند چون راننده یکی از ماشین‌ها در محل تصادف نمانده وماشین را گذاشته و رفته که‌ مدارک‌ خود را بیاورد فعلاباید برویم شورا ومراحل قانونی طی شود ….سوال اینکه آیا من می‌توانم از بیمه بدنه خودم استفاده کنم وبا کروکی ومدارک لازم به شرکت بیمه مراجعه کنم ؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر مقصر هستید، بله.

person
فاروقی
۲۹ دی ۱۴۰۰

سلام آیا شما در رتبه بندی بیمه خودرو میتوانید به من کمک کنید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام شما با استعلام بیمه خودرو و مقایسه قیمت آن ها، بهترین نوع را انتخاب کنید. همچنین اینکه می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
عزیزی
۲۲ دی ۱۴۰۰

من بیمه خودرو پارسیان خریدم اما نمایندگی خسارت شهر ما نداره میتونم برم شهر دیگه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله دوست عزیز شما می توانید به واحدهای خسارت دیگر شهرها هم مراجعه کنید. فقط اینکه حتما مدارک لازم را همراه خود ببرید تا به دلیل ناقص بودن، لازم نباشد به شهر خود برگردید.

person
تبریزی
۰۴ دی ۱۴۰۰

سلام الان کدوم شرکت بیمه بیشترین میزان رضایت را دارد؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، نمی توان به این سوال پاسخ کامل داد در حقیقت شما باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید. برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

  person
  Amir
  ۰۵ مهر ۱۴۰۱

  من چندین بیمه رفتم خسارت گرفتم برای خود شخص ثالث از هر شرکتی باشد فرقی نمیکند چون به غیر مغصر تعلق دارد ولی برای خودشما بهترین بیمه از نظر پرداخت خسارت بیمه ایران است که واقعا آن خسارتی را که در ذهن خود حساب کردید را حتی بیشتراز آن هم پرداخت می‌کند وبدون دردسر و دوندگی … بسیار عالی و بدترین تجربه خسارت بیمه کوثر است که اگر بیخیال خسارت بشید بهتره چون با هزار ایراد الکی یک دهم خسارت هم پرداخت نمی‌کند

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید