16 آبان 1400

یکی از بهترین پوشش‌های بیمه بدنه ماشین: پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه را بشناسید

فرض کنید خودروی خود را در کنار خیابان پارک کنید و وقتی که برمی‌گردید، با صحنه خط خطی شدن بدنه آن شوکه می‌شوید. تصور این حس هم  ناخوشایند است. مخصوصا وقتی که خودروی‌تان  لوکس و قیمت بالا باشد و شخصی در همه نقاط مختلف، خط کشیده باشد،در این زمان است که هزینه تعمیر بدنه اتومبیل به فلک می‌رسد. البته الان دیگر فرقی نمی‌کند، هزینه و اجرت بازسازی بدنه و قطعات هر خودرویی بالا است. از طرفی، آسیب بدنه باعث کاهش ارزش اتومبیل شود؛ اما اگر پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه را قبلاً خریده باشید، حداقل خیالتان از بابت جبران هزینه مربوط به تعمیر بدنه راحت است.

پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در خصوص پوشش میخ کشی در بیمه بدنه بنویسیم، در ابتدا بهتر است که با خودِ این بیمه‌نامه آشنا شوید. اینکه اصلاً بیمه بدنه چیست؟ چرا باید خریداری شود؟

 

پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه

با پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه بیشتر آشنا شوید

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه از انواع بیمه‌های مربوط به خودرو و اختیاری است که خسارت‌های وارد شده به بدنه را تحت پوشش قرار می‌دهد. دقت کنید که برخی فکر می‌کنند اگر مقصر باشند، با بیمه شخص ثالث می‌توانند خسارت‌های بدنه خودروی خود را جبران کنند ولی بیمه شخص ثالث، فقط خسارت‌های مالی و جانی به شخص ثالث و خسارت جانی به خود راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد. در صورتی که بیمه بدنه، خسارت‌های خودرو راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد. البته ممکن است که تصادف با خودرو هم نباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه بدنه و تمام جزییات آن، شما می‌توانید راهنمای بیمه بدنه را بخوانید.

پوشش های بیمه بدنه

در قانون بیمه‌های اتومبیل که از سوی بیمه مرکزی تصویب شده است، بیمه بدنه به دو دسته اصلی و اضافه تقسیم می‌شوند.

پوشش اصلی بیمه بدنه، شامل موارد زیر است:

 • سرقت کلی
 • پوشش برخورد با اجسام ثابت و متحرک
 • خسارت‌های ناشی از حین نجات و انتقال خودرو
 • آسیب‌های ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه (آصا)
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های اتومبیل تا 50% مبلغ نو

موارد دیگر تحت پوشش اصلی بیمه بدنه نیستند؛ مگر اینکه خود شخص، آن‌ها را به عنوان پوشش اضافه خریداری کند. بیمه‌گزارمی‌تواند هر مورد را که نیاز داشت، به پوشش بیمه بدنه خود اضافه کند. البته هزینه هر کدام هم مجزا است که باید جداگانه پرداخت شود. پوشش‌های اضافه شامل موارد زیر هستند:

 • سرقت درجا
 • شکست شیشه
 • خسارت استفاده نکردن از خودرو در هنگام تعمیرات
 • آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی
 • خسارت ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ

همانطور که دیدید، پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه جزو گروه پوشش‌های اضافی است. پس بیمه‌گزار باید این را همراه با پوشش اصلی خریداری کند.

پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه چیست؟

حالا به سراغ موضوع اصلی یعنی بیمه کشیده شدن میخ می‌رویم. در خصوص بدنه خودرو ما اصطلاحی به نام میخ کشی داریم. در حقیقت وقتی صحبت از میخ کشی می‌شود، هر آسیبی که‌ از جسم تیز روی سطح وارد می‌شود، تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار می‌گیرد. میخ، کلید، کاتر و هر جسم تیز که از جانب افراد باشد. همچنین موتور یا خودرویی که قسمتی از آن روی سطح کشیده شده باشد، باز هم تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار می‌گیرد.

چرا پوشش میخ کشی در بیمه بدنه خریداری کنیم؟

همین الان (در هر زمانی که این مقاله را مطالعه می‌کنید)، هزینه اجرت مربوط به صافکاری و تعمیر بدنه خودرو را در اینترنت بررسی کنید. مقدار حدودی دستتان می‌آید. حتی اگر خودتان هم به صورت حضوری به تعمیرگاهی مراجعه کنید، قیمت‌های آن هم تقریبا یکسان است. شاید بیشتر هم باشد. نکته اصلی اینکه قیمت خرید قطعات بدنه را باید به آن اضافه کنید. شاید اجرت کم باشد؛ اما قیمت قطعات به ویژه بدنه خام مانند درب کم نیستند.

Nailing on the car

پوشش کشیدن میخ روی بدنه ماشین در بیمه بدنه

در مواقعی که کسی با میخ یا جسم تیزی روی بدنه خط می‌اندازد، کمتر پیش می‌آید که بخشی از بدنه عوض شود؛ اما هزینه تعمیر و بازسازی آن هم کم نیست. تازه اینکه این مساله می‌تواند روی ارزش خودرو تأثیر بگذارد. به هر حال در هنگام فروش، اگر خریدار، خودرو را به یک تعمیرکار ماهر و باتجربه نشان دهد، او به راحتی می‌تواند متوجه این مساله شود.

برای دریافت خسارت چه کاری باید انجام داد؟

یکی از مهم‌ترین سؤالات بیمه‌گزاران این است که چگونه باید خسارت پوشش میخ کشی را دریافت کرد، آن هم در زمانی که هیچ مدرکی مبنی بر عمدی بودن وجود ندارد. مسلماً کسی که روی سطح خودرو شما و بقیه خط می‌اندازد، هیچگاه خود را معرفی نخواهد کرد. حتی شما هم نمی‌توانید آن شخص را پیدا کنید.

شرکت‌های بیمه‌ای مختلف، هر کدام قوانین مخصوص به خود را دارند. در قدم اول باید شما پوشش کشیدن میخ روی سطح را خریداری کنید. البته باید خود پوشش بیمه بدنه اصلی را تهیه کرده باشید. بعد اینکه به هیچ وجه قبل از نشان دادن خودرو به کارشناس، نباید اقدام به تعمیر آن کنید. با واحد خسارت بیمه شرکت، تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

نکته خیلی مهم

کارشناسان بیمه، افراد خبره و باتجربه‌ای هستند. در صورتی که خودتان به صورت عمدی اقدام کرده باشید، به راحتی متوجه خواهند شد. پس خودتان به هیچ وجه اقدام به خط انداختن روی سطح خودرو خود نکنید که وجه­تان پیش شرکت بیمه خراب خواهد شد.

خرید بیمه بدنه با پوشش کشیدن میخ

برای خرید بیمه بدنه با پوشش کشیدن میخ می‌توانید وارد صفحه خرید بیمه بدنه شوید و بعد از وارد کردن مشخصات اولیه، اقدام به استعلام و انتخاب شرکت بیمه کنید. بعد پوشش کشیدن میخ در بیمه بدنه را اضافه کنید. در حال حاضر، بعضی شرکت‌ها مانند ایران چنین پوششی را عرضه می‌کنند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
02 خرداد 1401 / بیمه بدنه

بیمه بدنه ماشین مدل پایین؛ خودرو مدل پایین که بیمه بدنه نمی شود!

صفر تا صد بیمه بدنه ماشین مدل پایین را در این مقاله مطالعه کنید.

09 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه

پوشش‌ بیمه بدنه چیست؟ لیست کامل پوشش‌ های بیمه بدنه اصلی و اضافی

پوشش بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. در صورتی که حادثه‌ای از قبیل سرقت خودرو، آتش سوزی، یا آسیب به بدنه ماشین وارد شود بیمه بدنه این خسارات را جبران می‌کند. برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید.

08 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه

افت قیمت خودرو و تاثیر آن در تعیین خسارت بیمه بدنه

راهنمای کامل افت قیمت خودرو: دلایل، تاثیر عوامل در محاسبه افت قیمت خودرو و پوشش آن را در انواع بیمه بدنه و بیمه ثالث اتومبیل اینجا بخوانید

03 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

31 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

29 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو: ارزان‌ترین یا گران‌ترین بیمه؟ کدام بیمه ماشین را بخریم؟

بهترین بیمه خودرو چه ویژگی باید داشته باشد؟ آیا همیشه ارزان یا گران بودن دلیل بر بهتر بودن بیمه است؟ برای آگاهی از ویژگی‌های بهترین بیمه ماشین این مقاله را از دست ندهید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
علی چراغی
17 آبان 1400

سلام، چند روز پیش یکی یک چیز تیزی کشیده روی سطح ماشین، نمیدونم چیه، خسارت میتونم بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، شما تنها در صورتی میتوانید خسارت دریافت کنید که اول پوشش کشیدن شدن میخ روی سطوح بیمه بدنه را خریداری کرده باشید. در غیر این صورت، خسارتی به شما پرداخت نخواهد شد.

رستم هلاکویی
17 آبان 1400

سلام الان همه شرکت ها این پوشش رو میفروشن؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، در سال 1400 فقط بیمه ایران است که پوشش کشیده شدن میخ روی بدنه را می فروشد.

منصور قارونی
17 آبان 1400

با سلام، چند روز پیش تصادف داشتم، خودرو آسیب دید و خراشیدگی برداشت، این خراشیدگی جزو بیمه بدنه و پوشش میخ قرار می گیرد؟ بیمه بدنه دارم.

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، آن خراشیدگی جزو پوشش بدنه می تواند قرار بگیرد؛ البته همه این ها به نظر کارشناس بیمه بستگی دارد و حتما باید خودرو را از نزدیک بررسی کند.

سینا ملکی
08 دی 1400

سلام کدوم شرکت ها این پوشش را ارائه میده؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، الان فقط بیمه ایران است که پوشش کشیده شدن میخ را دارد

شهسواری
15 دی 1400

سلام ی خدا بی خبر هیچی نداری اومده روی ماشین من خط انداخته…منطقه ای که بوده، منطقه اتابکه من الان جرات ندارم شکایت کنم اما چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  16 دی 1400

  سلام دوست عزیز ما کارگزاری فروش بیمه هستیم و در خصوص مسائل حقوقی اطلاعاتی نداریم. شما باید با یک وکیل خبره در این زمینه مشورت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید