۲۷ تیر ۱۴۰۳

قوانین بیمه بدنه خودرو | لیست کامل قوانین ۱۴۰۳

بیمه مربوط به خودرو به دو دسته اصلی بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث طبقه بندی می‌شود. بیمه شخص ثالث اجباری و بیمه بدنه اختیاری ست. طبق قوانین اعلامی پلیس راهور، رانندگان موظف به تهیه بیمه شخص ثالث برای خودروی خود هستند. عدم تهیه این بیمه‌نامه به منزله توقیف خودرو و به دردسر افتادن مالک آن است.در این مقاله قصد داریم در رابطه با قوانین بیمه بدنه بحث نماییم به این منظور در ادامه ما را همراهی کنید.

تمدید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه آنلاین خودروها، برای تضمین خسارت‌های احتمالی حوادث امری لازم و ضروری است. یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است. بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق ‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه می‌کند. شرکت بیمه‌گر، طبق این بیمه ماشین، درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت نماید.

طبق قوانین بیمه بدنه خودرو خسارات وارد بر ماشین مقصر پرداخت می‌شود.

بیمه بدنه خودرو خسارات وارد بر ماشین مقصر را جبران می‌کند.

تهیه یا عدم تهیه بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث، کاملا به تصمیم دارنده خودرو برمی‌گردد. یعنی، بیمه بدنه از نوع بیمه‌های اختیاری است که تهیه یا عدم تهیه آن، کاملا به تصمیم دارنده خودرو برمی‌گردد. اما به دلایل مزایای بسیاری که این بیمه در کارنامه‌ی کاری خود دارد، تهیه آن برای هر ماشینی توصیه شده و خالی از لطف نیست.

اگر می‌خواهید راهنمای کامل بیمه بدنه خودرو را بخوانید، اینجا کلیک کنید

خرید بیمه شخص ثالث

قوانین بیمه بدنه برای پوشش اصلی خسارات اتومبیل شما

طبق قوانین بیمه بدنه خودرو، این بیمه‌نامه خسارت خودروی شما را در موارد زیر جبران می‌کند:

 1. اگر اتومبیل شما، به دلیل واژگونی، سقوط، آتش سوزی و انفجار خسارت ببیند، خسارت آن تحت پوشش بیمه بدنه قرار خواهد گرفت.
 2. اگر با خودروی خود با هر جسم ثابت و متحرک برخورد داشته باشید، بیمه بدنه از شما حمایت می‌کند و خسارت خودرو را پرداخت خواهد کرد.
 3. هنگامی که خودروی شما دزدیده شود، یا به تجهیزات ماشین شما خسارتی در حین سرقت وارد شود، بیمه بدنه خودروی شما را در بال و پر خود می‌گیرد
 4. اگر هنگام انتقال خودرو، خسارتی به اتومبیل شما وارد شود، بیمه بدنه پشت محکمی برای خودروی شماست.
 5. چنانچه برای نجات افراد، خودروی شما خسارتی ببیند، پاداش این نیت خیر را گرفته و بیمه بدنه شما را یاری می‌دهد.

قوانین بیمه بدنه برای پوشش تکمیلی خسارات اتومبیل شما

طبق قوانینی که بیمه مرکزی برای رشته بیمه‌نامه بدنه تصویب کرده است؛ این بیمه پوشش‌های زیر را در صورت دریافت حق بیمه بیشتر از بیمه‌گزار، ارائه خواهد کرد:

 1. اگر اتومبیل شما دربرابر حوادث طبیعی از جمله: سیل، زلزله و آتش‌فشان خسارتی ببیند، شما تحت پوشش تکمیلی بیمه بدنه قرار خواهد گرفت.
 2. پرداخت روزانه مبلغی تحت عنوان هزینه ایاب و ذهاب به شخص بیمه‌گذار: در شرایطی که خودرو حادثه دیده و جهت تعمیر در تعمیرگاه باشد صورت می پذیرد؛ البته این پوشش حداکثر ۳۰ روز را پشتیبانی می‌کند.
 3. اگر وسایل و تجهیزات خودروی شما در حال توقف دزدیده شود، طبق بخشنامه‌ها و مقررات بیمه بدنه، جبران خسارت ناشی از آن بر عهده ی بیمه بدنه است
 4. اگر در اثر ضربه، یک یا چند شیشه‌ی اتومبیل شما شکسته شود، پوشش تکمیلی بیمه بدنه ناجی اتومبیل شما خواهد بود.
 5. پرداخت خسارت بر اساس ارزش روز خودرو یکی از قوانین منحصر به فرد پوشش تکمیلی بیمه بدنه به حساب می‌آید.
 6. جبران خسارت‌های ناشی از پاشیده‌شدن مواد اسیدی، شیمیایی و رنگ بر روی بدنه ماشین
 7. حذف فرانشیز: جبران کامل هرگونه خسارت به خودرو (بخشی از خسارات هنگام حادثه بر عهده شخص بیمه‌گذار است که به آن فرانشیز می‌گویند)
 8. جبران هر گونه خسارت وارده به ماشین در خارج از مرز کشور نیز بر عهده‌ی بیمه بدنه است
 9. بیمه بدنه جبران خسارت‌های ناشی از کشیدن میخ، اجسام تیز و ایجاد خط و خش بر روی خودرو را بر دوش می‌کشد. مقاله پوشش کشیدن میخ را مطالعه کنید.

قوانین دریافت تخفیف بیمه بدنه خودرو

قانون بیمه، تخفیفات خرید یا تمدید بیمه بدنه را برای خودروی شما تحت چهارچوب زیر درنظر گرفته‌است:

 1. اگر خودروی شما صفر کیلومتر باشد،شامل  کاهش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی خواهد شد.
 2. اگر مبلغ حق بیمه خود را به صورت به صورت نقدی پرداخت می‌کنید، ۱۰ درصد تخفیف بیمه بدنه شامل حال شما خواهد شد.
 3. درصورتی‌که سالهای متمادی از خسارت بیمه بدنه خود استفاده نکرده باشید، متناسب با تعداد سال‌های مذکور، تخفیف دریافت می‌کنید.

همکاری در فروش بیمه

نحوه تعیین سهم بیمه‌گزار از مبلغ بازیافتی در پوشش سرقت کلی بیمه بدنه

بر اساس بخشنامه صادر شده توسط بیمه مرکزی سهم بیمه‌گزار از مبلغ بازیافتی در سرقت کلی به شرح زیر است:

در صورتی که تا یک‌سال از پرداخت خسارت وسیله نقلیه سرقت شده و انتقال مالکیت آن به بیمه‌گر، وسیله نقلیه مسروقه پیدا شود، شرکت بیمه‌گر موظف است پس از فروش وسیله نقلیه مذکور با در نظر گرفتن آیین‌نامه بازیافت خسارت، سهم بیمه‌گزار از مبلغ بازیافتی را براساس درصد کسورات خسارت پرداختی و نه معادل آن، محاسبه و پرداخت نماید. سهم بیمه‌گزار از مبلغ بازیافتی را براساس فرمول زیر محاسبه می‌کنند:

مبلغ بازیافتی x درصد کسر شده از خسارت

خساراتی که توسط بیمه بدنه پوشش داده نمی‌شوند

البته دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو تحت همه شرایط از شرکت‌های بیمه امکان‌پذیر نیست:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، حمله یا اعتصاب
 • خسارت‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت‌‌های عمدی وارده توسط شخص بیمه‌گذار، مالک یا راننده ماشین (برای اطلاع از شرایط جبران خسارات عمدی، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.)

 • استفاده از مواد مخدر، نوشیدنی‌های الکلی و روان‌گردان‌ها توسط راننده
 • حمل بار بیش از حد مجاز با خودروی بیمه شده
 • رانندگی بدون گواهینامه، با گواهینامه نامرتبط یا گواهینامه ابطال شده
 • بکسل کردن خودرو با ماشین‌های غیر مجاز

شرایط فسخ از طرف بیمه گر

شرکت بیمه با دیدن شرایط ذیل، می‌تواند قرارداد بیمه بدنه را به صورت یک طرفه فسخ کند:

 • مالک خودرو اقساط بیمه را به موقع پرداخت نکند.
 • خطرهای پیش بینی شده برای خودرو تشدید شود.
 • مالک خودرو عمدا اطلاعاتی را اشتباه اعلام کند.

شرایط فسخ از طرف بیمه‌گزار

بیمه‌گزار هم در شرایط زیر می‌تواند بیمه بدنه خود را باطل کند:

 • فعالیت مالک خودرو متوقف شود.
 • ریسک بیمه کاهش یابد اما بیمه حاظر به بازگرداندن مابه‌التفاوت نباشد.

باید بدانیم که فسخ بیمه بدنه باید کتبی صورت بگیرد، خواه از سمت بیمه‌گذار باشد خواه از سمت بیمه گر!

<<پس از اعلام رسمی فسخ، بیمه بدنه تا ۱۰ روز اعتبار دارد>>

شرایط فسخ بیمه بدنه در صورت فروش خودرو

در صورتی که قصد دارید اتومبیل خود را به فروش برسانید، می‌بایست بیمه بدنه را فسخ و ما‌بقی حق بیمه را از بیمه‌گر دریافت نمایید. همچنین بیمه‌گذار این توانایی را دارد که بیمه بدنه خودروی خود را به مالک جدید انتقال داده و تعهدات شرکت بیمه در قبال مالک جدید خودرو ادامه دار باشد.

شرایط عمومی بیمه بدنه

شرایط بیمه بدنه چیست؟ آیا برای تهیه بیمه بدنه باید شرایط خاصی داشت؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات این چنینی را دریابید. هر بیمه، شرایط عمومی خاصی دارد. براساس قانون بیمه بدنه هم شرایط مختص به خود را دارا است. به عنوان مثال در مورد بیمه بدنه، توجه شما را به موارد زیر جلب می‌کنیم:

 1. رعایت اصل حد اعلای حسن نیت
 2. پرداخت حق بیمه
 3. اعلام تشدید خطر
 4. اعلام خسارت
 5. عدم اظهارات خلاف واقع
 6. جلوگیری از وقوع حادثه و توسعه خسارت
 7. خودداری از جابجایی و یا تعمیر وسیله نقلیه

رعایت اصل حد اعلای حسن نیت

هنگامی که به استعلام بیمه بدنه خودرو و محاسبه آن می پردازید، اطلاعاتی توسط بیمه گذار ثبت می‌شود. شرکت بیمه طبق آن نرخ بیمه بدنه را محاسبه کرده و بیمه‌نامه را صادر می‌کند. اگر بیمه‌گذار واقعیتی را بپوشاند و یا اطلاعاتی که صحت نداشته باشند را به شرکت بیمه ارائه دهد،در زمان خسارت، بیمه تعهدی را نسبت به جبران نخواهد داشت و بیمه نامه نیز باطل می‌شود.

پرداخت حق بیمه‌نامه بدنه خودرو

سرآغاز تعهدات بیمه نامه با پرداخت حق بیمه شروع می‌شود. در خرید نقدی در همان وهله اول تمامی حق بیمه پرداخت می‌شود؛ ولی در خرید قسطی،زمانی که نوبت سر رسید اقساط سر برسد، باید مبلغ حق بیمه پرداخت شود. در غیر این صورت، شرکت بیمه قادر است بیمه نامه را فسخ کرده یا هیچگونه تعهدی در جبران خسارت شما نداشته باشد.

اعلام تشدید خطر

زمانی که قرارداد بیمه بدنه جاری می‌شود، از همان ابتدا بیمه‌گذار بعضی از شرایط خودرو شامل نوع کاربری، ارزش خودرو و… را به شرکت بیمه اعلام می‌کند.

اگر در طول مدت بیمه‌نامه تغییراتی در هر یک از موارد گفته شده رخ دهد، بیمه‌گذار وظیفه دارد که شرکت بیمه را از این تغییر آگاه کند؛ در غیر این صورت، شرکت بیمه تعهدی در برابر جبران خسارت  شرایط نامتعارف نخواهد داشت و خسارت بر اساس شرایط اولیه بیمه نامه پرداخت می‌شود.

اعلام خسارت

وظیفه هر بیمه‌گذار این است که در زمان خسارت، اتفاق افتاده را حداکثر تا پنج روز کاری به شرکت بیمه اطلاع داده و مدارک لازم را به شرکت بیمه ارائه دهد.

عدم اظهارات خلاف واقع

اگر تقلبی در خرید بیمه‌نامه رخ دهد، شرکت بیمه تعهدی را در جبران خسارت نخواهد داشت.

جلوگیری از وقوع حادثه و توسعه خسارت

همان‌طور که می‌دانید ماهیت بیمه جبران خسارات خودروی شماست. اما هر بیمه‌گذاری موظف است که برای جلوگیری از وقوع حادثه و حتی توسعه خسارت، محتاط باشد. زیرا ممکن است در بعضی موارد خود بیمه‌گذار اقدام به ایجاد خسارت کرده تا مبلغی را به صورت خسارت دریافت کند. یکی از مهم ترین دلایل اعمال فرانشیز بیمه بدنه به همین علتی ست که ذکر کردیم.

خودداری از جابجایی و یا تعمیر وسیله نقلیه

در زمان وقوع حادثه، بیمه گذار نباید وسیله نقلیه خویش را تعمیر یا جابه‌جا کند مگر این جابه‌جایی به دستور مامور انتظامی باشد.

حالت‌های دریافت خسارت

برای دریافت خسارت سه حالت پیش روی بیمه گزار یا همان مالک وسیله نقلیه است:

مقصر بودن بیمه گزار

در صورتی که بیمه گزار در تصادف مقصر باشد، با استفاده از بیمه بدنه می‌تواند خسارات مالی وارد شده به خودروی خود را جبران کند. دقت داشته باشید که امکان جبران صدمات وارد حتی به اموال دیگران از طریق بیمه بدنه وجود ندارد.

مقصر نبودن بیمه گزار

اگر بیمه گزار با خودرویی تصادف کند و مقصر نباشد، از بیمه شخص ثالث روبرو می‌تواند برای جبران خسارت استفاده کند. حال فرض کنیم که میزان خسارات مالی وارد شده به خودروی بیمه گزار از سقف تعهد مالی بیمه شخص ثالث مقصر بیشتر باشد. در اینجا دو حالت به وجود می آید:

 • اگر بیمه گزار بیمه بدنه داشته باشد، می‌تواند از آن برای جبران باقی خسارت استفاده کند. در این حالت تخفیف بیمه بدنه او صفر نخواهد شد. البته شرکت بیمه بعد با او حساب خواهد کرد.
 • اگر بیمه گزار بیمه بدنه نداشته باشد، در این حالت مراجعه به شورای حل اختلاف است.

البته به این مساله بستگی دارد که خودرو متعارف یا نامتعارف باشد. مطالعه دو مقاله پرداخت خسارت خودروی نامتعارف و خسارت خودروی متعارف پیشنهاد می‌شود.

فرار مقصر حادثه

در صورتی که مقصر حادثه فرار کند یا در دسترس نباشد (مانند زمانی که شخصی با خودرو تصادف کرده و رفته است)، در این حالت تنها راه برای راننده زیان دیده استفاده از بیمه بدنه است. البته در این حالت، تخفیف بیمه بدنه از بین خواهد رفت.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که برای میزان استفاده از بیمه بدنه، این مقاله را مطالعه کنید.

مدارک اعلام خسارت بیمه بدنه

در هنگام بروز حادثه، بیمه‌گزار علاوه بر مدیریت استرس خود و اعلام خسارت به شرکت بیمه، وظایف دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، او برای اعلام خسارت به شرکت بیمه باید موارد زیر را تهیه و به مراکز پرداخت خسارت مراجعه نماید.

 • ارائه کروکی یا گزارش مقامات انتظامی
 • ارائه اصل بیمه نامه بدنه معتبر در زمان حادثه
 • اصل بیمه نامه ثالث معتبر در زمان حادثه
 • ارائه اصل کارت مالکیت یا سند مالکیت خودرو
 • ارائه اصل گواهینامه راننده مورد بیمه، هنگام حادثه
 • کارت ملی راننده مقصر حادثه
بهترین بیمه بدنه را آنلاین از بیمه دات کام بخرید.

بهترین بیمه بدنه را آنلاین از بیمه دات کام بخرید.

خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه دات کام

با دانستن قوانین بیمه بدنه، راحت‌تر می‌توان نسبت به خرید آن تصمیم گیری کرد. بیمه بدنه با توجه به تخفیفات متنوع و متعددی که دارد، در شرکت‌های بیمه ای مختلف، دارای قیمت یکسانی نیست. ماهیت بیمه دات کام کمک در انتخاب شرکت بیمه مناسب برای شماست.

استعلام بیمه بدنه

قبل از خرید بیمه بدنه، می‌توانید برای آگاهی از تخفیفات نرخ بیمه بدنه و شرایط بیمه‌ای، از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۳۷۲ با کارشناسان بیمه خودروی ما ارتباط برقرار کنید. سپس، قیمت بیمه بدنه خودرو را از سامانه بیمه دات کام استعلام بگیرید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مسعود
۱۶ تیر ۱۴۰۳

بدترین بیمه آسیا

person
مرتضی
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام بنده هنگام دنده عقب به یک درخت برخورد کردم وماشینمم خسارت دیده آیا بیمه خسارت وارده را می دهد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ مرتضی عزیز، می‌توانید خسارت را از بیمه بدنه دریافت کنید.

person
پدرام
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام.من بیمه بدنه ایران دارم.خودروی من واژگون شد.حالا اگه بخوام بدون تعمیر با همان شرایط تصادف خودروی خودم را بفروشم،بیمه مبلغی به من پرداخت می کنه و اگر آره چند درصد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله، باید به شعب مرکز خسارت بیمه ایران مراجعه کنید.

person
مهرداد ازاد
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

با سلام بیمه بدنه شامل ماشین هایی که اتاق تعویض هستند می شود یا نه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قوانین شرکت های بیمه در این مورد با هم فرق می کند. می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر با شماره ۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید.

person
مالک
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام
آیا نصب استرس بار روی اتومبیل باعث عدم پرداخت خسارت توسط بیمه می شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از بیمه بدنه خود پیگیری کنید.

  person
  امیرعلی
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام من یک سوال داشتم

  اگر من یک خودرو سواری داشته باشم و شخصی را سوار کنم
  و او به صورت زورگیری ماشین را از زیر پای من دربیاورد و بدزدد
  آیا شرکت بیمه قیمت روز ماشین را به من می دهد؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   باید مدارک و مستندات دقیقی ارائه دهید.

person
امیر
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام در صورتی که ماشین بیمه بدنه پایه داشته باشه و شخص راننده از زمان گرفتن گواهینامه یک سال نگذشته باشه و حادثه در جاده رخ بده بیمه پوشش میده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه خسارت شما را پرداخت می کند.

person
ابوالفضل
۰۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام تا چه مدلی ماشین بیمه بدنه میشه کرد ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودروهایی که بیش از ۲۰ سال از تولید آن ها گذشته باشد تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی گیرند.

person
ترابیان
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام سال اولی هست که ماشین رو بیمه بدنه کردم سر سال تخفیفم میشه ۲۵ درصد
اگر الان خسارت بگیرم کل ۲۵ درصد سال اولم از بین میره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، برای اولین تصادف ۲۰ درصد از تخفیفات شما کسر می شود.

person
پرنیا
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام،
من ماشینم رو بیمه بدنه کردم، اگر یک ماشین به من بزنه و اون مقصر باشه، بیمه به من خسارت همه چیز رو میده یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، در تصادفات رانندگی می توانید از بیمه بدنه خود نیز برای جبران خسارات استفاده کنید.

person
پرنیا
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام،
ایا اگر ما بیمه بدنه باشیم، اما در تصادف شخص مقصر نباشیم، بیمه بدنه هزینه ی خسارت ماشین مارو پرداخت میکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید برای جبران خسارت از بیمه بدنه خود استفاده نمایید.

person
امیر
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام من با تاکسی که برای پدرم هستش با جدول برخورد کردم و خسارتی ۶۰میلیونی به من وارد شد و افسر هم گزارش داده که راننده فرد جوانی است میخواستم بدونم آیا بیمه بدنه به من تعلق می‌گیرد ؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که بیمه بدنه داشته باشید و دارای گواهینامه باشید. بله بیمه بدنه خسارت را پرداخت می کند.

person
دانیال
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام ،، تصادفی داستم مقصر بودم رفتم از بیمه بدنه استفاده کنم خسارت زیر ۱۰ تومنه ولی چون باردومه. گفتن باید گزارش افسر بیاری رفتم پیش افسر افسر می گه لازم نیس ،،زیر ۳۰ اگر می خوای برو نامه بیار ،یه جریمه زد واسم گفت عکس بگیر برو نشون بده ،، جریمه رو بیمه بجای گزارش افسر قبول می کنه حالا؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای خسارات زیر ۳۰ میلیون نیازی به کروکی نیست. اما اگر بیمه از شما درخواست کروکی کرده است باید کروکی یا گزارش حادثه را از افسر تحویل گرفته و به بیمه ارائه دهید.

person
محمد جباری راد
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

اگر در اثر دست انداز ماشین آسیب ببیند مثلا ترمزش آیا خسارت بدنه تعلق می گیرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خسارت بیمه بدنه به چنین مواردی تعلق نمیگیرد.

person
بندری
۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام
یک خودرو خریدم فک پلاک کردم بنام خودم فروشنده بیمه بدنه روبه من نداد یک ماه که نه فسخ میکنه نه انتقال میده بیمه رو، بیمه طرف البرز بوده من میتونم بیمه نامه جدید بگیرم با توجه به اینکه بیمه نامه بدنه قبلی فسخ یا انتقال داده نشده،

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای خودرو خود بیمه بدنه تهیه کنید.

person
علی
۲۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام
خودرو من ریو مدل ۸۹ است هر بیمه‌ی میرم قبول نمی‌کند بیمه بدنه سال گذشته انجام شد بیمه ای می‌شناسید معرفی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت اطلاعات دقیق در این باره با پشتیبانی بیمه دات کام ۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید.

person
مهدی برازنده
۱۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام من چند روز پیش تصادف کردم خودروی من اس دی ۲۰۶v8 سال ساخت ۹۲ تز پشت به من زدند و مقصر خودروی عقبی بوده رفتیم بیمه پارسیان اما بیمه برای من نصف هزینخ رو هم ننوشته ۱۶ ملیون خسارت زده که شاسی کشی و کاپت گلگیر و سپر و دسمزد صافکار و نقاش و کف زاپاس کلا داغون شده که شاسی کشی میخواد اکا کلا بحسمون شد و گفتن ما حر جوری دوست داشته باشیم خسارت مینویسیم بهم راهنمتیی کامل کنید تا حقم ضایع نشه ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه خسارات را بعد از کارشناسی تعیین می کند. بهتر است درخواست بازدید مجدد دهید.

person
سعید
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام بیمه بدنه رازی دارم و خودروی من خسارت دیده است . بیمه رازی پرونده تشکیل داده و در کل خسارت را تایید کرده است ولی میگویند باید اول خودرو را ببرم درست کنم و گواهی سلامت صادر کنند بعد پول خسارت را میدهند . بنده تمکن مالی برای درست کردن خودرو را ندارم و بیمه هم قبول نمیکند و میگوید قانون بیمه این است که اول خودرو را درست کنید بعد از صدور گواهی سلامت مبلغ خسارت پرداخت میشود. نمیدانم چه کار کنم و به کجا شکایت کنم چون بنده تمکن مالی برای درست کردن ماشین ندارم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مورد با نمایندگان بیمه رازی صحبت کنید.

person
محمدحسین
۱۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام من بیمه ی بدنه ماشینم را تمدید نکردم و از آخرین بیمه ی بدنه ی ماشین ۵ سال میگذرد آیا تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه قابل استفاده است یا از بین میرود حداکثر مدت مجاز (عدم تمدید) برای تمدید بیمه بدنه یا شخص ثالث برای استفاده از تخفیف عدم خسارت چه مدت است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، تخفیفات بیمه شما از بین نمی رود به شرکت بیمه خود مراجعه نمایید.

   person
   محمدحسین
   ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

   متشکرم امروز به شرکت بیمه کوثر که بیمه گذارم بود مراجعه کردم گفتند اعتبار ندارد اما به نمایندگی بیمه ایران مراجعه کردم ایشان گفتند با قانون جدید معتبر است

person
hasan
۱۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام بنده با ماشین چپ کردم بیمه بدنه ایران فاکتور های که بردم علاوه بر اینکه فاکتور هارو کارشناس بیمه از مبلغشون کم کرده بعنوان مثال ۱۶۰میلیون برام نوشته حالا ۱۴۲میلیون حواله زدن برام ماشین مدل ۱۴۰۲هست برا بار اولم هست که تصادف کرده خواستم ببینم این قانونیه که کارشناس از فاکتور کم کنه و سیستم هم جدا کم کنه بعد باید چند درصد کم کنن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بعد از کارشناسی خودرو و تایید میزان خسارت وارد شده، مبلغ پرداختی توسط بیمه را تعیین می کنند.

person
محمد رضا
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام بنده تصادف کردم و مقصر نبودم خسارت ماشین من ۶۰ میلیون شد تعهد مالی مقصر ۳۰ ملیون بیشتر نبود من برای جبران خسارت مابقی را از بیمه بدنه خودم استفاده کردم حالا شرکت بیمه بدنه بنده میخواهد پولی را که بابت مابقی خسارت پرداخت کرده از مقصر بگیرد میخواستم ببینم این کار شرکت بیمه بدنه قانونی هست یا نه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله قانونی است.

   person
   علی
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۲

   سلام ماشین شاهین ۱۴۰۱ داشتم که چپ کردم بردم نمایندگی سایپا بیمه بدنه کارکارشناسی کرده وگفته خودرو تعویض میشود فقط گفتند سایپا ماشین چپ شده راتحویل شما میدهد وقیمت میزاره روماشین مثلا ۲۰۰میلیون و شما باید دربازار آزاد بفروشی بعد مابقی پول را بیمه میدهد میخواستم ببینم این کارشون قانونیه؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله این از خدماتی است که توسط کمپانی ها ارائه می شود.

person
ماهان
۰۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام .
برای بار اول تصادف کردم بیمه میگه به جز فرانشیز هایی که کم میشود ۱۰ درصد به عنوان راندده زیر ۲۵ سال باز کم‌میشود.
واسه تصادف و دریافت خسارت بار اول این درسته؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله درست است.

person
مهدی
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام آیا ماشین مدل ۸۵بیمه بدنه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودروهایی که بیش از ۲۰ سال از ساخت آن ها گذشته باشد بیمه بدنه نمی شوند.

person
عباس آلوستانی مفرد
۱۹ دی ۱۴۰۲

باسلام من پارسال تصادف کردم وایربکهای ماشینم بازنشدن ولی بعدازچندروزدیدم دارن بازمیشون ک ب دفتر بیمه اطلاع دادم چون روز حادثه آنهامتوجه نشده بودن الان قبول نمیکنن باید چکاری انجام بدم ….درهمین تصادف حدودأبادستمزدولوازم نه میلیون و پانصدخرج کردم ولی آنهاحدودا۲میلیون برای الحاقیه کسرکردن بااینکه من ب دفتر بیمه آیی ک کرده بودم مراجعه کرده بودم.کله پولی ک میخواهن ب من بدهن شش(۶) میلیون است ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از طریق شرکت بیمه خودتان پیگیری کنید. قوانین شرکت های بیمه در پرداخت خسارت با هم تفاوت دارد.

person
حسنی
۱۶ دی ۱۴۰۲

سلام و دورود من یک ماه پیش ماشینم به سرقت رفت و ظبط و باند و چند تا از وسایل ماشین رو بردن می توانم به بیمه ارئه دهم و سائل رو از نوع بگیریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که در تعهد بیمه نامه شما باشد بله، می توانید به بیمه مراجعه کنید.

person
بهزاد
۱۱ دی ۱۴۰۲

سلام من ماشینو چپ کردم سقف بیمه بدنم تا ۲۲۰میلیون خسارت وارد شده بیش از۷۰درصد بیمه بدنه تا چه اندازه هزینشو میده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان پرداخت خسارت بعد بررسی توسط کارشناس بیمه مشخص می شود.

person
محمد
۰۶ دی ۱۴۰۲

سلام و درود
من قبلا تصادف کردم وسپر وچراغ جلو ماشینم شکست و لبه کاپوت ماشینم ضربه خورد.موتوری که بهش زدم مقصر بود و بیمه نداشت الان هم در حال دنده عقب به ستون برخورد کردم و سپر عقب و چراغ عقب شکسته و گلگیر هم آسیب دیده آیا میشه هر دو را با بیمه بدنه بگیرم؟بیمه بدنه ایران دارم.ممنون از لطفتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می توانید با ارائه مدارک برای دریافت خسارت بیمه بدنه اقدام کنید.

person
سعید
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام.در مورد ماده ۱۹ بیمه بدنه وظیفه انتقال خودرو و دریافت مبلغ از برنده مزایده به عهده صاحب خودرو است یا شرکت بیمه(درحالیکه برنده مزایده در استان دیگری باشد)؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص شرکت بیمه شما تصمیم می گیرد. اما به طور کلی به عهده شرکت بیمه است.

person
کورش
۲۶ آذر ۱۴۰۲

سلام من هنگام خروج از پارکینگ به گلگیر عقب خودرو اسیب وارد شد اگه از بیمه بدنه استفاده کنم تخفیفات سالهای قبل بصورت کامل از بین می رود یا درصدی ازبین می رود. (۱۲ سال تخفیف)

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر تمام تخفیفات شما از بین نمی رود. فقط درصدی از تخفیفات کم می شود.

person
محمد کریمی
۲۱ آذر ۱۴۰۲

درود.یک خودرو از پشت به ماشین من زد.بیمه ثالث او ۵۰ میلیون بود و هزینه من طبق نظر کارشناس بیمه ۶۰ میلیون.
من خاستم مابتفاوت آن را از بیمه بدنه خودم بگیرم که گفتن اصلا امکان نداره و بایستی بری شکایت بکنی از مقصر.بیمه بدنه بشما نمیدیم.حتی گفتم از محل مبلغ۱۰میلیون بدون کروکی بدید گفتن اصلا بهیچ وجه.خواهشا راهنمایی بفرمایید. سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قوانین شرکت های بیمه در مورد پرداخت خسارت باهم تفاوت دارد. باید این موضوع را از شرکت بیمه خودتان پیگیری کنید.

person
سینا جون
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام بنده با ماشین سمند مدل ۸۹ تصادف کردم سقف پوشش مالی بنده بیست میلیون بود و بنده مقصر حادثه بودم و راننده مقابل باقی رو از بیمه بدنه خود استفاده نموده. به نظر شما آیا بیمه سقف کامل بیمه رو به ایشان پرداخت می کنند لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه تا سقف تعهداتش خسارت را پرداخت می کند.

person
سمیرا فزونی
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام تصادف کردم بیمه بدنه دارم ولی هنوز ب اسم مالک قبلی هستش ایشون هم میگن بیمه رو انتقال ندادن و رو ماشین بنده هستش ایا بیمه بهم تعلق میگیره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که بیمه بدنه داشته باشید بله به شما تعلق میگیرد.

person
مهدی
۰۲ آذر ۱۴۰۲

اگر سنگ به شیشه ماشین بخوره و از بیمه بدنه استفاده کنم تخفیف بیمه بدنه از بین میره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله ازای هربار استفاده درصدی کم می شود.

person
عیدی حسنوند
۰۲ آذر ۱۴۰۲

بادرود بی پایان من تصلدف کردم و مقصر هم بودم بیمه بدنه داشتم‌و فاکتور ارایه دادم بیمه دیر جواب داد وقتی جواب داد یک سوم فاکتور تایید کرد در صورتی بیشتر بود درخواست کارشناس جدید دادم باز فاکتور قبلی تایید کرد ولی بیمه ۷ ناه طول دادکه جواب نداد و اخرش را هزیته شحصی ماشین تعمیر کردم چطور باید از بیمه بخاطر اجرا نکردن تعهدادت خود شکایت کنم و بعلت ندادن خسارت بعد ده سال بیمه بدته شاکی بشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام. از طریق بیمه مرکزی شکایت خود را ثبت کنید.

person
قربان
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام ماشینم قبل از اینکه تاریخ بیمه نامه تموم بشه چراغش شکست نرفتم خسارت رو از بیمه بگیرم ایا بعد از اینکه ماشین رو بیمه کردم امکان خسارت گرفتن از ببمه وجود دارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه خسارات را از روز که تحت پوشش قرار گرفته اید به عهده می گیرد.

person
محمد
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید درصورتی که هنگام ورود و خروج به حیاط ماشین اسیب ببیند بیمه بدنه پاسخگو میباشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با توجه به تعهدات بیمه نامه بدنه، بله می توانید خسارت برخورد با اجسام ثابت را از بیمه دریافت نمایید.

   person
   مجید
   ۰۴ فروردین ۱۴۰۳

   سلام،میشه در این حالت از بیمه بدنه استفاده نکرد که بیمه دست نخورده باقی بمونه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

    سلام دوست عزیز
    بله می توانید.

person
حسینی
۲۵ آبان ۱۴۰۲

درود وقت بخیر ۵ ماه از تشکیل پرونده در شعبه تایبن خسارت میگذرد و بنده به علت بیماری نت نستم باکتور ببرم‌ برا واریز خسارت میخوایتم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است مدارک خود را در سریع ترین زمان به بیمه ارائه دهید. بله می تواند در روند پرداخت خسارت مشکل ایجاد شود.

person
Mahdi
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم و مقصر بودم . به بیمه بدنه مراجعه کردم میگن چون یکی از چشمات ضعیف بوده و گواهینامت با عینک بوده باید حتما داخل ماشین آینه های مخصوص نصب میکردی و چون نداشتی کارشناس این موردو ثبت کرده و بیمه بدنه بشما تعلق نمیگیره و خسارت هردو ماشین بعهده شماست!!!
آیا این قانون وجود داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله این قانون وجود دارد.

person
توحید
۲۳ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین ماشین من بیمه بدنه دارم تصادف کردم مقصر هم منم برایش تعویض اتاق زدن بیمه کلا خسارت منو میده لاشه اتاق رو به بیمه بدنه تحویل میدم یا مال خودم میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید به بیمه مراجعه کنید تا خودرو مورد ارزیابی قرار گیرد.

person
امیر حسین
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم بیمه بدنه دارم نحوه پرداخت خسارات به چه شکله اول خسارات رو میدید یا باید داغی رو فاکتور بیارم خسارت بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است ابتدا و قبل از هر کاری مدارک و کروکی را به بیمه تحویل دهید تا میزان خسارت را ارزیابی کنند و اگر نیاز به بررسی خودرو است کارشناس بیمه خودرو را مورد بررسی قرار دهد.

person
حسن
۱۵ آبان ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید من بیمه بدنه دارم و میخوام ازش استفاده کنم ک کارشناس هم اومده فقط خسارت قطعه رو رد کرده میخواستم ببینم اجرت تویض قطعه توسط متخصص اون قطعه ب پای منه یا باید از طرف شرکت بیمه گذار باشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. کارشناس بیمه بدنه بعد از ارزیابی میزان خسارت دریافتی را به شما اعلام می کند. بیمه بدنه فقط خسارات تحت پوشش بیمه نامه را به عهده می گیرد.

person
مرتضی
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام چند وقت پیش بر روی ماشین من اسید پاشیدن.پلیس اومد دید و گزارش نوشت و به ما گفت با کی مشکل دارین گفتیم فلانی.اونم گزارشش رو نوشت منم گزارش پلیس رو به کارشناس بیمه دادم.بعد از طریق دوربین مدار بسته های محل هیچگونه مدرکی که طرف انجام داده باشه نبود یعنی دوربینها فیلمش را نگرفته بودن.به بیمه زنگ زدم چرا نریختن گفت چون اسم نفر توگزارش پلیس هست باید بری ازش شکایت کنی.یا گزارش پلیس که کار اون نبود رو بیاری رفتن اداره پلیس زیر همون گزارش قید کرد که بعد از بازدید دوربینهای مدار بسته کار یک ناشناس بوده و تحویل بیمه دادم.باز بیمه میگه باید بری ازش شکایت کنی.در صورتی که هیچ مدرکی که طرف محکوم کنم ندارم.الان من چکار کنم که به حقم برسم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مراحل کار را بر اساس آنچه بیمه می گوید انجام دهید. بعد از شکایت می توانید از بیمه بدنه استفاده کنید.

person
جعفر
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام خسارت بیمه بدنه اتومبیل در صورت اعتبار نداشتن بیمه نامه شخص ثالث قابل پرداخت می باشد ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام. در صورتی که بیمه بدنه معتبر داشته باشید بیمه بدنه خسارت شما را با کسر فرانشیز پرداخت می کند.

person
ارتین
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام .ماشین وبیمه نامه بنام من است ولی راننده پدرم بوده آیا برای تشکیل پرونده برای خسارت باید حضور داشته باشه یا صاحب ماشین کافیست برای تشکیل پرونده .باسپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است فردی که بیمه نامه به اسم او ثبت شده است حضور داشته باشد.

person
بابک
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام وعرض ادب واحترام بنده چند روز پیش خودرو ام را صبح بیمه بدنه کردم بعداز ظهر همان روز از شانس خوش من تصادف کردم آیا بیمه بدنه شامل حال بنده می شود یا خیر در بیمه نامه شروع بیمه را از ساعت ۲۴شب نوشته اند لطفا راهنمایی فرمایید باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بستگی دارد بیمه شما صادر شده باشد یا خیر. با بیمه خودتان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

   person
   بابک
   ۲۶ مهر ۱۴۰۲

   همان روز طرف صبح بیمه نامه بدنه ام صادر شده وبعداز ظهر تصادف کردم اما توی بیمه نامه ساعت شروع از شب ساعت ۲۴ همان روز نوشته شده

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۶ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بیمه نامه ساعت ۲۴ صادر می شود.

person
محمود
۱۵ مهر ۱۴۰۲

بیمه پرداخت صرفا به هزینه اجرت و خرید قطعه انجام می‌شود یا بر حسب درصد خسارت و مبلغی که بیمه کردی خسارت پرداخت میکند

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بر اساس درصد بیمه ای که پرداخت کرده اید.

person
الهام
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام ببخشید ماشین ما بخواتر اتصال سیم کشی یه مقدار از اتاق سوخته و باید سیم کشی عوض ی
بشه یا همچین چیزی بیمه بدنه خسارت میده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از شرکت بیمه خود بپرسید.

person
شکوه
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام و وقت بخیر من ماشینم رو بصورت اقساط و وکالتی خریداری کردم و خودم بیمه بدنه کردم ایا خدای ناکرده درصورت بروز صانحه و حادثه خسارت بیمه به خود من تعلق میگیره یا صاحب پلاک وکالت واسناد ماشین بنام بنده و تحویل بنده است

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه به نام اشخاص صادر می شود و خسارت را به شما پرداخت می شود.

person
جهان
۰۵ مهر ۱۴۰۲

ماشین در حال پارک توسط فردی با لگد آسیب دیده چگونه می توانم از بیمه بدنه استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید خودرو خود را به یکی از شعب بیمه خود منتقل کنید تا موضوع را بررسی و از خودرو بازدید نمایند در صورتی که پرداخت خسارت مورد تایید ارزیاب بیمه باشد برآورد خسارت صورت گرفته و خسارت شما پرداخت خواهد شد.

person
محسن
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

بیمه بدنه در چه شرایطی تعلق میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که شرایط عمومی بیمه نامه را رعایت کرده باشید و ظرف مدت ۵ روز بروز خسارت را به بیمه گر اطلاع دهید بیمه بدنه خسارت شما را پرداخت خواهد کرد. سایر شرایط و قوانین بیمه بدنه خودرو را در همین مقاله برای شما شرح داده ایم.

person
محسن
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام
خسته نباشید
منظور از شرایط عمومی بیمه بدنه چیه؟ چرا میگن بهش شرایط عمومی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  هر بیمه ای شرایط خاص خود را دارد. بیمه بدنه هم شرایط عمومی خاص خود را دارد. مواردی که در ادامه ذکر می کنیم به طور کلی در تمام بیمه های بدنه صادق است و تحت عنوان شرایط عمومی از آن یاد می شود: رعایت اصل حد اعلای حسن نیت، پرداخت حق بیمه، اعلام تشدید خطر، اعلام خسارت، عدم اظهارات خلاف واقع، جلوگیری از وقوع حادثه و توسعه خسارت و خودداری از جابجایی و یا تعمیر وسیله نقلیه.

person
Mobin
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام اگر بیمه نامه برای نمایندگی دیگه ی باشه و بیمه نامه وقت داشته باشه بازدید خودرو لازمه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در چه موردی؟ برای خرید بیمه بدنه یا تمدید آن از خودرو بازدید می شود. متوجه سوال شما نشدیم.

person
مهدی
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام خودرو من به سرقت رفته بیمه بدنه ماشین بنام خودم هست ولی ماشین هنوز بنام من نشده چونکه مقداری از پول آن مانده بود آیا برای گرفتن خسارت از بیمه ماشین حتما باید بنام من باشد یا همان بیمه نامه کافی هست
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید بیمه نامه به اسم شما باشد. شرکت بیمه باید مدارک و مستندات را بررسی کند. در نهایت در صورت پذیرفتن خسارت شما پرداخت خواهد شد.

person
امید
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام ماشین من کنار خیابان بوده یه نفر زده و رفته الان گزارش پلیس ۱۱۰ زو دارم اما بیمه آسیا میگه کزوکی لازمه و راهور میگه تصادفی که معلوم نیست کی از کجا زده و رفته کروکی ندازه چطور میتونم خسارتم با بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. برای دریافت خسارت باید حتما کروکی داشت. بهتر است با کارشناسان بیمه آسیا صحبت کنید تا اطلاعات دقیق تری به شما بدهند.

person
مریم
۰۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ماشین مدل ۷۹ بیمه بدنه شاملش میشه منظورم اینه که میتونیم ماشین رو بیمه بدنه کنیم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. برخی بیمه ها تحت شرایط خاصی این کار را انجام می دهند.

person
نامدار
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام بنده با ی وانت تصادف کردم ایشان مقصرهستن و خودروی من نامتعارفه!بیمهثالث ۶میلیونبه بنده داده و گفتن از بیمه بدنه ی خودم استفاده کنم،آیادر صدرت استفاده بنده متضررخواهم شد یا نه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. لطفا بیمه خود مشورت نمایید.

person
مدیا
۲۶ تیر ۱۴۰۲

سلام اگر بیمه ثالث از تاریخش گذشته باشه آیا بیمه بدنه را باطل میکنه
من تصادف کردم و بیمه بدنه هم دارم اما ثالثم تموم شده بوده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز. با تمام شدن تاریخ بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه باطل نمی‌شود. اما خسارات شخص ثالث را باید خودتان پرداخت کنید و بیمه مسئولیتی را به عهده نمی‌گیرد.

person
م
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام مدل ۸۱ بیمه بدنه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید کارشناسان بدنه از خودرو بازدید کنند

person
Reean
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

من ماشین خودم بیمه بدنه سرمد هستش ی ماه پیش تصادف کردم کارشناس بیمه برای من ۲۸ملیون و نهصد زده بعد از یک ماه بیمه زنگ زده برای من ۲۲ملیون زده گفتم چرا با اینکه بار اول هستش میگه ۱۰ درصد فرانشیز ۱۰ درصد مابقی برای اینکه گواهینامه بنده از ۳ سال نگذشته آیا چنین چیزی وجود دارد زنگ زدم پشتیبانی بیمه سرمد میگه قانونه زنگ زدم پشتیبانی بیمه مرکزی بازرسیش میگه چنین قانونی نیس موندم چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. لطفا این موضوع را از بیمه مرکزی پیگیری کنید.

  person
  بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  بله کم می شود اما بیمه آسیا اگر شما بالای سه سال تخفیف داشته باشید میتوانید فرانشیز را با مبلغی خیلی ناچیز بخرید و دیگر کم نمی‌شود و خسارت کامل داده میشود

person
محمد اهواز
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام بنده سه ماهه قبل برای بیمه بدنه خودرو به بیمه مراجعه کردم و پول بیمه بصورت کامل پرداخت کردم و رسید بهم تحویل دادن حالا که تصادف کردم و خودم هم مقصر هستم حالا می خوام از بیمه بدنه استفاده کنم بیمه میگه بیمه بدنه نداری در حالی که پول کامل دادم تکلیف من الان چی هست چه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. لطفا بیمه نامه خود را بررسی کنید و در صورت مغایرت به بیمه مرکزی مراجعه نمایید.

person
علی باقری
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من بیمه بدنه دارم و تصادف کردم وقتی مرکز خسارت مراجعه کردم و تشکیل پرونده دادم علاوه بر بیمه بدنه روی بیمه شخص ثالث هم نوشته خسارت پرداخت شد.
آیا از بیمه بدنه ک استفاده میکنم تخفیفات بیمه ثالث هم از بین میره؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. نه، فقط از تخفیف بیمه بدنه کم می‌شود.

person
حسینی
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام تصادف کردم
طرف مقابل از بیمه بدنه استفاده کرده حالا بیمه از من شکایت کرده و طلب پول خسارت پرداخت شده را کرده
گواهینامه دارم روز حادثه حالت عادی داشتم و با توجه به ماده ۱۵ قانون بیمه مشکلی نداشتم راهنمایی فرمایید

person
محمد حسن کاظمی
۱۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام اگر تاریخ انقضای گواهی نامه رسیده باشد شامل بیمه می شویم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله می توانید بیمه کنید.

person
زارعی
۱۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام. دیروز باخودرو پرایدم ناخودآگاه منحرف و وارد بلوار شدمطوری که دوتا از چرخها ی یکطرف ماشین بالا روی بلوار قرارگرفت زنگ زدم امداد خودرو وبا جرثقیل ماشین درب منزل آوردم حالا دوستان میگویند بیمه بدنه خسارت وارده را پرداخت می‌کندل.طفا راهنمایی بفرمایید چطور اقدام کنم ممون اشتباه شده من اولین دفعه‌اهست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. به کارگزاری بیمه خود مراجعه کنید تا میزان خسارت را محاسبه کنند و به شما پرداخت نمایند.

person
شهریار
۱۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام خودرو شاهین مدل۱۴۰۰بنده که از سه ناحیه سمت شاگرد خط عمیق داره و یک مورد نیز در همون سمت خسارت دیده
آیا میتونم بدون تعمیر تحت پوشش بیمه بدنه قرار بدم?

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. باید کارشناسان بیمه خودرو شما را بازرسی کنند.

person
فرشاد
۰۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده تصادف کردم و مقصر شناخته شدم اعتبار گواهینامه تموم شدهآیا بیمه بدنه به من تعلق میگره؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله.

person
Rasoul
۱۹ اسفند ۱۴۰۱

سلام میبخشید یه سوال داشتم
خودروی من حد۷۰ در صد تخفیف بیمه بدنه رو داره شیشه جلو شکسته که قیمتش میشه ۱.۶ میلیون .امسال خود ماشین رو ۱.۸ میلیون بیمه کردم. آیا ارزش داره که از بیمه بدنه استفاده کنم .
در صورت استفاده چند در صد از تخفیف کم میشه؟

person
رضا فلاحی
۲۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام تو جاده اردکان ۱تابلو راهنمای وسط جاده سر پیچ افتاده بود جاده هم بارندگی زیر لاستیک من گیر کرده افتادم تو دره بیمه بدنه ندارم چطور باید خسارت بگیرم لطفا راهنمایم کنید تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. این موضوع باید به وسیله کارشناسان بیمه و راهنمایی رانندگی بررسی شود.

   person
   جواهری
   ۳۰ آبان ۱۴۰۲

   سلام ما با یه تصادف کردیم از پشت زدن بهمون و کاملا طرف مقصره, الان فردا باید بریم برای پیگیری فقط من چند روز از تاریخ بیمه نامم گذشته آیا مشکلی پیش میاد

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    می توانید از راننده مقصر خسارت را دریافت نمایید.

person
سلیمانی
۰۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام من یکماه پیش‌از نمایندگی بیمه آسیا بیمه بدنه قسطی خریداری کردم بعد از یکماه تصادف کردم هنگام دادن خسارت بیمه آسیا میگه نمایندگی حتی یک قسط هم نداده به من خسارت ندادن نمایندگی میگه من پرداخت کردم تکلیف من چیه ۱۶ میلیون خرج ماشین را دادم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام این را باید از خود واحد شکایات دفتر بیمه بررسی کنید.

person
کیوان نظری
۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام. از بیمه بدنه چند بار میشود استفاده کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۱

  سلام بستگی به میزان خسارت دارد

   person
   شریف کاظمی
   ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

   سلام من ماشینم دارای بیمه ثالث و بدنه بوده است .هنگام فروش فقط بیمه ثالث را واگذار کردم و سند و پلاک به نام خریدار شد. پس از یکماه مالک جدیدخودرو تصادف کرده و مقصر هم شد . آیا ایشان میتواند از بیمه بدنه آن خودرو که هنوز به نام من هست استفاده کند ؟ راهنمایی بفرمایید . با سپاس

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

    سلام باید انتقال داده شود.

person
محراب
۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام. در صورت تصادف و از بین رفتن تخفیف بیمه بدنه بازم میشه ماشین رو بیمه کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۱

  سلام بله، در صورت تصادف، خودرو توسط کارشناسان ارزیابی می شود و سپس می توانید بیمه نامه بدنه را تهیه کنید.

person
شروین
۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام. شرایط بیمه بدنه ماشین چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۱

  سلام شرایط بیمه بدنه برای لغو بیمه گر و بیمه گزار متفاوت است. با توجه به قانون بیمه گر می‌تواند قرارداد را در شرایط زیر فسخ کند:

  · درصورتی که بیمه گذار حق بیمه را به موقع نپردازد.

  · در صورت تشدید خطر مگر آنکه توافق خاصی بین طرفین صورت گرفته باشد.

  · چنانچه بیمه گذار سهوا” از اظهار مطالبی خودداری یا اظهارات خلاف واقع بنماید و مطالب اعلام نشده یا اظهارات خلاف واقع در ارزیابی خطر موثر باشد.

  همچنین در صورت بروز موارد زیر فسخ از طرف بیمه گذار امکان پذیر است:

  · در صورتیکه خطر موضوع بیمه کاهش یابد و بیمه گر حاضر به تخفیف در حق بیمه نشود.

  · در صورتیکه فعالیت بیمه گر به هر دلیل متوقف شود.

person
فلارد
۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام
من تاریخ اتمام بیمه بدنه ماشینم ۲۵شهریور ۱۴۰۰بود
ودیگه بیمه نکردم
الان اگه بخوام بیمه کنم ۳سال تخفیفاتم ازبین میرود آیا؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ دی ۱۴۰۱

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

person
میلاد احمدی
۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام. آیا تخفیف بیمه بدنه بعد از تصادف شامل حال راننده مقصر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  سلام با هر تصادف کل تخفیف از بین خواهد رفت.

person
بهنام
۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام. آیا بیمه بدنه باید بنام صاحب ماشین باشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  سلام بله

person
سجاد نیک
۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام ماشین من کامیونه ۷۰ درصد ب بالا خسارت دیده مدلش ۱۴۰۱ هست بیمه بدنه داره آیا بیمه ماشینو بر میداره یا خسارت میده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام سجاد عزیز
  لطفا به واحد خسارت شرکت بیمه ای که از آن بیمه بدنه را خریداری کرده اید، مراجعه نمایید.

  person
  بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  احتمالا ماشین میرود به مزایده و مبلغی که فروخته شده به اضافه بقیه پول ماشین

person
ارجمند
۱۶ دی ۱۴۰۱

درود بر شما،در تصادفی بنده پشت چراغ بودم،راننده پشتی در حال حرکت،و راننده سوم پشتی که ماشین شاسی بلند بود با خودرو وسطی)پشت من(تصادف کرد و اونو هل داد و به من برخورد کرد .راننده سوم متواری شد و منو راننده دوم به بیمه مراجعه کردیم و بیمه گفت باید راننده متواری رو پیدا کنید و شکایت کنید تا من مبلغ خسارت رو پرداخت کنم.آیا حرف بیمه درسته یا دارن دزدی میکنن.قابل ذکر هست که هر دوی ما بیمه بدنه داریم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام قاعدتا نباید این باشد. چون خودروی دوم به دلیل رعایت نکرده فاصله به شما برخورد کرده مقصر است و ارتباطی ندارد.

person
حمید کیانی
۰۷ دی ۱۴۰۱

با سلام بنده ماشینمو بیمه بدنه کردم و تخفیفات بیمه نفر قبلو وارد کردم و بیمه گر هیچ استعلامی از بیمه مرکزی نگرفته و قانونن نمیشه بیمه نفر قبلو انتقال داد به نفر جدید و حالا بیمه صادر شده ،حالا بعد از تصادف بیمه منو واریز نمیکنن،قانونن چون استعلام نگرفته از بیمه مرکزی مقصره،ولی منو ب عدم صداقت مقصر کردن و محکوم کردن،حالا مقصر کیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام حامد عزیز
  از بیمه مرکزی یا ستاد شرکت بیمه گر پیگیری کنید

person
اسماعیل
۰۷ دی ۱۴۰۱

بعدازچند مرحله خسارت گرفتن بیمه نامه فسخ میشود

person
امیر
۰۶ دی ۱۴۰۱

سلام ماشین بنده تو پارکینگ منزل به در دیوار زده ام آیا خسارت شامل میشود پیگیر بشوم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۱

  سلام باید بگید که تصادف کرده ام.

person
رضا
۰۶ دی ۱۴۰۱

سلام بنده ی جک اس ۵ داشتیم ک دچار آتش سوزی شد داخل محوطه کارگاهی ک علتش اتصالی از قسمت برقی بوده .گزارش پلیس و آتش نشانی هم دارم وقتی ب بیمه اطلاع دادم چند ماهی مارو سر کار گذاشت وقتی نتیجه نگرفتم دادگاه شکایت کردیم دادگاه هم بعد از چند جلسه دوتا کارشناس آتش نشانی آمد و رای ب ما داد و آنها هم هی اعتراض می‌زدند تا کار شناس سوم ک رای ب اونا داده و علتش رو گفته باید موقع آتش سوزی فیلم یا عکس داشته باشید و رینگ ماشین تعویض شده ب شما تعلق نمیگیرد .در صورتی ک اصالت خودرو با رینگ تایید نمیشه با شمار شاسی و موتوره.واقعا نمیدونم چکار کنم بعد ۲سال.بیمه هم از این الکی هاست بیمه پارسیان.هحالا فرق ایران با بقیه رو میفهمیم

person
زانکو
۲۶ آذر ۱۴۰۱

سلام بنده تازه ماشین تعویض پلاک کردم(روا مدل ۹۰) پلاک قبلی تا ۶ ماه اینده بیمه داره حالا یه تصادف خسارتی داشتم تقریبا ۳ میلیون ایا از بیمه استفاده کنم بیشتر به ضررم هست یا خودم مبلغ و پرداخت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام این تصمیم شما است اما اگر پلاک به خودتان است و مشکلی در پرداخت ندارید، میتوانید استفاده نکنید تا تخفیف بیشتری دریافت کنید.

person
محمد مرادی
۱۵ آذر ۱۴۰۱

سلام
برای تعمیر خودرو بیمه گزار هر جایی میتونه بره و خودرو رو تعمیر کنه؟
بیمه مکان های خاصی داره برای تعمیر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام اگر خودشان معرفی کنند، باید همان جا ببرسید.

person
ناصر
۲۵ آبان ۱۴۰۱

من بیمه بدنه ایران دارم خودرو من پارس elx ۹۴
با قیمت ۲۹۵ میلیون بنده در اثر خواب آلودگی تصادف کردم و با گاردریل برخورد کردم
وقتی میخواستم بیمه بدنه رو تمدید کنم نماینده بیمه از سایت همراه مکانیک استعلام قیمت خودرو بنده رو گرفت و بنده اعتراض کردم که چرا قیمت پایین میزنی گفتن که با پرداخت فلان قیمت میتونی از ۲۰ درصد نوسان قیمت خودرو استفاده کنی .الان خود کارشناس بیمه تشخیص داده که ماشین باید اسقاط شود و بیمه برای خودرو بنده کلا ۱۵۰ میلیون خسارت میده …
میخواستم اینو عرض کنم که بیمه ها فقط برای سر کیسه کردن مردمه بدبخته .مگه فرانشیز ۱۰ درصد نیست اینا واسه خودرو من چقدر فرانشیز کم میکنن که خودرو ۲۹۵ میلیونی رو ۱۵۰ میلیون محاسبه میکنن کی جوابگوی این بی عدالتی است چرا همیشه باید حق مردم ضایع بشه چرا برای استفاده از حقی که بخاطرش من به بیمه پول دادم اینجوری حقم ضایع بشه پس کی یکی پیدا میشه که دادرس ما باشه

person
فخرالدین
۱۶ آبان ۱۴۰۱

سلام. اگر از زمان اعلام خسارت ۵ روز کاری گذشته باشد چه راه کاری برای دریافت خسارت بدنه وجود دارد؟ آیا بیمه می تواند خسارت را نپردازد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام اصولا قانون روز وجود دارد و می توانند پرداخت نکنند اما بهتر است که از واحد خسارت بپرسید. ممکن است که شرایط خاصی هم وجود داشته باشد.

person
عرفان غلامی
۰۹ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
ممنون از شما که جواب تمام سوالات مردم رو صادقانه دادید .. میخواستم بپرسم آیا اگر آتش سوزی عمدی و از روی خصومت شخصی اتفاق بیفته از طرف شخصی که ما هویت کاملی از ایشان نداریم آیا بیمه خسارتی رو پرداخت میکنه یا خیر ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام خیر

person
کاظمیان
۰۱ آبان ۱۴۰۱

سلام. اگر مالکیت خودرو به نام من باشد و بیمهٔ بدنه هم به نام من صادر شود، اما شخص دیگری رانندهٔ خودروی من باشد و تصادف کند و مقصر باشد، بیمهٔ بدنه همچنان خسارت را میپردازد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام بله اما شرایط خاصی دارد.

person
نسیم
۲۵ مهر ۱۴۰۱

سلام ماشین من سالهاست بیمه بدنه میباشد و هیچ تصادفی نداشته چون مدل بالاست الان نیاز به تعمیر پیدا کرده که مبلغ بالایی است می‌توان از بیمه بدنه برای قسمتی از هزینه تعمیر استفاده کرد یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام بیمه بدنه در صورت آسیب پول را میدهد.

person
مسلم
۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام من کارت طلایی دارم ماشینم به تیر برق برخورد کرده نمی دونستم که کارت طلایی شامل بیمه بدنه هم می شود و ماشینم صاف کردم ولی هنوز آثارش هست آیا می تونم از بیمه استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام اصولا بعد از تعمیردیگر قبول نمی کنند اما باز با شماره موجود در کارت تماس بگیرید.

person
محمد
۰۸ مهر ۱۴۰۱

سلام ایا میشود فقط سه دانگ از سهمیه ام از خودرو را بیمه بدنه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر.

person
علی
۰۸ مهر ۱۴۰۱

سلام
من یک پرشیا دارم دو روز پیش توی خیابون یه پراید از پشت زد به ماشینم.هر تو ماشین خسارت چندان زیادی ندیدن مثلا ماشین من فقط سپرش شکست و یه کوچولو هم سینی صندوق چروکیده شد.به پلیس تماس نگرفتیم و توافق کردیم که ایشون مبلغی رو به بنده پرداخت کنند.بعد از پرداخت مبلغ و فردای آن روز ،راننده پراید تماس گرفتند و گفتن که میخواهند از بیمه بدنه ماشین خودشون استفاده کنند واسه تعمیر پرایدشون و عکس تمامی مدارک خودرو من رو لازم داره مثل گواهینامه کارت ماشین و بیمه شخص ثالث .بنظر شما این حرفشون صحت داره؟ادعا میکنند که واسه بیمه بدنه رفتم و کارشناس بیمه بهشون گفته مدارک ماشین کسی که بهش زدی رو لازم داره.نظر شما چیه؟ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام به هر حال اگر تصادف کرده باشند، بله لازم است؛ اما باز دقیقترش را خودتان از یک واحد خسارت آن شرکت بیمه بپرسید.

person
نصیری
۰۴ مهر ۱۴۰۱

سلام من یه تاکسی مدل ۸۶پراید داشتم که اتش گرفت و شامل خسارت کلی شده زمان خرید بیمه نامه بدنه ارزش خودرو و سرمایه ۹۰میلیون و ۲۵%نواسانات قیمت بیمه کردم الان که موقع خسارت شده بیمه میگه ارزش واقعی خوردو شما ۶۵میلیون هست در صورتی که من خودم قول نامه دارم ۷۵ میلیون خریدم و ۲۵میلیون هم خرج ماشین کردم الان چطور باید با من حساب کنند ارزش خودرو که در بیمه نامه بدنه هست یا قیمتی که کارشناس بیمه میگه وایا در صورت شکایت به حقم میرسم سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام متاسفانه شرکت های بیمه در هنگام پرداخت خسارت به درستی عمل نمی کنند. شما بهتر است که با یک وکیل در این حوزه مشورت کنید.

person
محمدتقی سامی
۲۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام .ماشین من خودرو زانتیا تصادف کرده و مقصر هستم وبیمه بدنه دارم .تعمیرکار اجرت تعمیرات را ۵۵میلیون اعلام کرده وکارشناس مبلغ اجرت تعمیرات را ۲۵میلیون اعلام نموده با اعتراض به بیمه مبلغ به ۳۲میلیون افزایش داده شده .تفاوت نظر کارشناس با تعمیرکار حدود۲۳میلیون می باشد.مرحمت بفرمایید بنده را راهنمایی نمایید.سپاس…

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام قوانین مربوط به خسارت در هر شرکت متفاوت است و مگر اینکه بخواهید قانوی اقدام کنید.

person
دل
۱۹ شهریور ۱۴۰۱

ماشین شاکی: صفر و دارای بیمه طلایی ستاره دار (ایران خودرو)
متشاکی: تاکسی (کارش شوتی) در حین تصادف فیلم و عکس موجود است (مقصر ۱۰۰% شناسایی شد)

تمامی مراحل قانونی طی شده و ماشین مقصر داخل پارکینگ توقیف است اما زمان رسیدن به دادگاه مشخص گردید که دارنده ی پلاک، ماشین رو سه سال پیش فروخته حال راننده ی اصلی متواری، ایران خودرو هم تا رای دادگاه نباشه ماشین تعمیر شده رو آزاد نمیکنه و میگه خودتان باید میزان خسارت رو بدید و ماشین رو آزاد کنید چی از بیمه طلایی و اگه تا دو ماه آزادش نکنید ماشین به مزایده و فروش میرسه
پلیس که مجری قانون هست باید زمانیکه راننده هیچ مدرکی نداشت رو بازداشت تا مدارک ارائه کند (چه مملکت بی قانونی)
حال منی که خسارت دیدم چه باید بکنم؟؟
لطفا راهنمایی و اگه وکیلی که تو این زمینه تخصص داشته باشد میشناسید معرفی نمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و ما سایت آنلاین فروش انواع بیمه هستیم، وکیلی هم در این زمینه سراغ نداریم.

person
پویا مانی
۱۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام اگر اطلاعات مستندی در خصوص صحنه سازی سرقت کلی خودرو و مخفی کردن خودرو جهت دریافت خسارت از بیمه داشته باشیم به گجا مراجعه کنیم بجز نیروی انتظامی

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام مسلما اولین قدم مراجعه به کلانتری است اما اینکه به کدام دیگر مکان ها مراجعه کنید، بهتر سات که با یک وکیل مشورت کنید.

person
لیلا
۱۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام
اگه ماشین به شخص دیگری وکالت داده شده باشد و هنوز سند صادر نشده باشد در نتیجه بیمه بدنه با اسم مالک صادر میشود ولی شخص دیگری از ماشین استفاده میکند .آیا آن شخص میتواند از بیمه خسارت بگیرد و پیگیر کارها باشد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بهتر است که دفتر خسارت بیمه مورد نظرتان بپرسید. چون جواب این سوال به چند عامل بستگی دارد.

person
پویا مانی
۱۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام اگر درخصوص صحنه سازی سرقت کلی خودرو و سپس مخفی کردن خودرو واعلام سرقت بمنظور دریافت خسارت و سپس اوراق کردن و فروش لوازم خودرو اطلاعاتی داشته باشیم بدون اگاهی از اینکه کدام بیمه خودرو را بیمه کرده است به کجا باید مراجعه کنیم (خسارت از بیمه دریافت شده است)

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما می خواهید صحنه سازی کنید؟

person
کیاوش
۰۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام
حین خروج ازپارک درپارکینگ منزل خودم به ماشینی که بغل من پارک کرده بودمالیدم وگلگیرماشینم ضربه دید.امسال یکباربخاطرتصادف ازبیمه بدنه باده سال تخفیف استفاده کردم.بااین شرایط آیامیتونم دوباره ازبیمه بدنه استفاده کنم؟اگرمیتونم باتوجه به محل حادثه واینکه ماشینی که باهاش برخورد کردم مشکلی نداره باعکس واظهارات خودم بیمه قبول میکنه یاخیر؟سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام در خصوص دریافت خسارت و چگونگی آن باید با خود کارشناس شرکت تماس بگیرید. چون هر شرکتی متفاوت است.

person
ابی
۰۲ شهریور ۱۴۰۱

با سلام
من تو جاده چپ کردم میخوام اتاق ماشینم رو عوض کنم آیا بیمه بدنه اول هزینه رو واریز میکنه یا باید اتاق رو بخرم بعد واریز میکنه،بیمه البرز

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام روش های دریافت و پرداخت هر شرکت متفاوت است.

person
حسن بلوچ
۲۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام.
ما در مسیری تصادف کردیم. ومقصر ۱۰۰درصد حادثه شناخته شدیم .خودرو ما فاقد بیمه بدنه بود .وخودرو طرف مقابل بیمه بدنه داشت. وما بجای تعمیر خورد براش یه خودرو خریدم. وماشین تصادفی را به ما دادکارشناس بیمه ۹۸میلیون خسارت تائید کرد. متاسفانه بیمه به ما ۴۸میلیون خسارت داد .آیا می‌شود الباقی خسارت را پیگیر باشیم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه بیمه ها خیلی در این خصوص همکاری نمی کنند ولی با یک وکیل آشنا به این حوزه باید صحبت کنید.

person
عدم‌رسیدگی پرداخت خسارت
۲۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام ضمن تشکر از شما بابت اطلاعات مفید و‌کاربردی وکیل خوب جهت دفاع از بیمه گذار میشناسید ؟
شش ماه قبل ماشینم واژگون شده هنوز رسیدکی نشده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خیر نمیشناسیم.

person
ساقی
۱۴ مرداد ۱۴۰۱

تصادف کردم مقصر نیستم طرف مقابل من گواهی نامه وبیمه نامه ندارد می توانم از بیمه بدنه خودم استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام میتوانید از طریق قانونی خسارات را از طرق مقابل هم بگیرید.

person
محمد
۱۰ مرداد ۱۴۰۱

این چه قانون مزخرفیه تو سال ۲۰۲۲ حتما باید برگه بیمه بدنه باشه تا تخفیف ها رو اعمال کنند من هم استعلام عدم خسارت هم شماره همه بیمه هامو دارم ولی میگن حتما باید برگه بیمه رو داشته باشی انگار کوپن ۴۰ سال قبله ، خیلی مسخرس ، اگه اون برگه نباشه تخفیفات رفته از این به بعد قابش میکنم میزنم به دیوار ، ما ۴۰۰۰۰۰۰۰۰ سال فاصله داریم با دنیا

person
بهزاد
۱۰ مرداد ۱۴۰۱

اگر یکبار بیمه بدنه استفاده کنم سالی دیگه هم تخفیف هایمان رو داریم یا تخفیف هایمان صفر شدن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، تخفیف هایتان صفر خواهد شد.

person
کمانی
۰۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام در اثر حادثه طبیعی یچیزی افتاد روی ماشینم امروز و شیشه را شکست و در سمت راننده باز بود بخاطر طوفان کلا داغون شد
بیمه بدنه دارم ولی حوادث طبیعی شاملش نبوده ، بیمه خسارتمو میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خیر

   person
   اسحاق
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

   سلام تصادف کردم مقصر نیستم طرف مقابل من بیمه ثالث وگواهی نامه ندارد می توانم از بیمه بدنه خودم استفاده کنم

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

    سلام خیر. اگر هم استفاده کنید، تخفیف هایتان از بین خواهد رفت.

person
احمد
۰۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام.‌پلاک ماشین من واسه مهریه توقیف شده،الان ماشین رو دزدیدن..خسارت سرقت به من پرداخت میشه یا به کسی که پلاک رو توقیف کرده؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام والا باید از واحد خسارت بپرسید.

person
باراد
۳۰ تیر ۱۴۰۱

سلام من ۵ روزه بیمه بدنه کردم الان تصادف کردف بیمه تعلق میگیره بهم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله

person
حمید
۲۷ تیر ۱۴۰۱

سلام آیا در طول سال سه نوبت از بیمه ی بدنه با خسارت سبک استفاده شده باشه .بیمه گذار قانونا میتونه بقولی اونو درلیست سیاه قرار بده و از بیمه ی مجدد خودرو خودداری کنه.؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هرچیزی از شرکت های بیمه بعید نیست.

person
حامد
۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام، خودروی بنده در پارک بود و اتومبیلی درب و گلگیر را زده و فرار کرده، حدود ۸ میلیون هزینه ی صافکاری و نقاشی برآورد شده، آیا برای دریافت خسارت از بیمه بدنه به گزارش پلیس نیاز است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله باشد بهتر است.

   person
   علی
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر من وانت نیسان دارم شاستی جلو از سمت راننده شکسته میخواستم بدونم میتونم از بیمه بدنه خسارت بگیرم

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۸ تیر ۱۴۰۱

    سلام اگر مقصر باشید و اتفاق تحت حادثه افتاده باشد، بله. باز همه این ها به شرکت بیمه بستگی دارد.

person
علیرضا
۲۰ تیر ۱۴۰۱

با سلام بیمه بدنه من ۱۰ سال تخفیف داره یعنی از ابتدا که بیمه کردم تا الان استفاده نکردم آیا با یک بار استفاده تمام تخفیفات بیمه از بین میره و اگر نه ، چند درصد از تخفیفات از بین میره در ضمن تقریبا حدود یک میلیون تومان ماشینم خسارت دیده‌. ممنونم از پاسخگویی شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله

person
میلاد
۱۷ تیر ۱۴۰۱

سلام آیا بعد از تعقیر ظاهری مثل ارتفاع ماشین مشکلی بابت بیمه به وجود نمیاد خسارت پرداخت میشه موقع حادثه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، با مرکز بیمه ای که خریداری کرده اید، تماس بگیرید.

person
مهدی یاغچی
۱۳ تیر ۱۴۰۱

باسلام
در تصادفی که من مقصر هستم ، زیان دیده موتور رو تعمیر کرده و طی حکم شورای حل اختلاف مبلغ ۴میلیون و ۶۰۰هزار تومن خسارت باید پرداخت کنم که بیمه من این مبلغ رو پوشش میده. اما موتور تعمیر شده و داغی قطعات موجود نیست ، آیا من می تونم در صورت عدم پرداخت توسط ثالث ، از بدنه استفاده بکنم؟
ضمنا احتمال داره بیمه در صورت پرداخت ، کمتر از مبلغ شورا پرداخت کند ، آیا مابه تفاوت تا مبلغ مورد نظر شورا ، از طریق بدنه پرداخت می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا بیمه بدنه برای جبران خسارت به خودتان است.

person
امیر
۰۸ تیر ۱۴۰۱

سلام.اگه من از بیمه بدنم استفاده کنم ولی مقصر حادثه نباشم آیا تخفیفات بیمه بدنه از بین می رود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله.

person
sheykhi mamad
۱۱ خرداد ۱۴۰۱

من بیمه بدنه دارم، دیروز تصادف کردم تا کی میتونم واسه خسارت اقدام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام شما همین الان باید اقدام کنید. در ضمن نباید اقدام به تعمیر خودرو کنید.

person
امیر
۰۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام.من ماشینمو دنده عقب زدم به دیوار .نگاه کردم دیدم چیزی نشده.بعدا متوجه شدم که صندوق درش باز نمیشه و وقتی بررسی کردم دیدم صندوقم جمع شده ….برای این موضوع نیاز به گزارش پلیس هست؟!

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا گزارش می خواهد اما با واحد خسارت بیمه تماس بگیرید. در همه تصادفات چنین چیزی نیاز نیست.

person
ایلام هلیلان
۰۵ خرداد ۱۴۰۱

باسلام ببخشیدمن یه تیبا ازشرکت سایپا برنده شدم ماشین تحویل گرفتم والان بعدازحدود۲۰روزمتاسفانه تصادف کردم ومقصرهم نیستم ماشینم بیمه بدنه هم داره ولی فقط بیمه شخص ثالث دست منه ورفتم نمایندگی سایپاشماره شاسی دادم گفت بیمه بدنه هم دارم الان بایدچکارکنم ممنون میشم راهنمایی بکنی

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، الان سوال شما دقیقا چیست؟

person
رضا
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من دیروز زدم به یه سگ زنگ نزدم پلیس برا کروکی حالا رفتم سوال کردم میگه یه سه میلیونی خرجت میشه ایا میتونم الان از بیمه بدنه استفاده کنم ممنون از راهنماییتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم. از خود واحد خسارت بپرسید.

person
فرزاد
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام ببخشید من تو کروکی نوشته عدم توجه به جلو به دلیل انحراف ذهنی .حالا بیمه میگه خسارت نمیدم به خاطر کلمه انحراف ذهنی آیا چنین چیزی هست یا نه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
افشار
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من خودرو فروختم و تمام مدارک ماشین را تحویل خریدار دادم اصل بیمه نامه بدنه ماشین هم در دست ندارم چطور میتونم باقیمانده بیمه بدنه خودرو را فسخ کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، با همان کارگزاری که گرفته اید، تماس بگیرید.

person
ابراهیم
۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام ماشین من از موتور ایراد پیدا کرده آیا بیمه خسارت میدهد(سرسیلندر)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر. باید سانحه ای باشد و گزارش پلیس داشته باشید.

person
وحید
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
ماشینو روشن کردم گرم شه یکم سرازیری بود.پیاده شدم ترمز دستی نگه نداشت.حرکت کرد محکم خورد به دیوار
گلگیر سمت راننده عقب کلا جمع شد

بیمه بدنه داره. بیمه خسارت میده یا نه؟ کروکی هم که نداره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید با واحد خسارت شرکتب بیمه خودتان تماس بگیرید و شرایط را از آن ها بپرسید.

   person
   حسین
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر. دیشب یکی از پشت زد به ماشین من و فرار کرد. شماره پلاکشو ورداشتم. زنگ زدم راهور گفت برو دادسرا شکایت کن. ماشین بیمه بدنه است.و خسارت شدید دیده. میشه از بیمه استفاده کنم و بیخیال پرونده دادسرا کاغد بازی بشم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

    سلام بیمه بدنه سخت است که استفاده کنید؛ اما با دفتر بیمه شرکت خودتان تماس بگیرید. هر شرکتی ساختار متفاوتی در استفاده دارد.

person
علی
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام ی سوال سپر عقب ماشین من به جدول کنار پل پارکینگ منزل گیر کرد وخسارت دید و با توجه به عدم آگاهی اینجانب برای اطلاع به پلیس در این موارد و نداشتن گزارش پلیس آیا به بنده خسارت تعلق میگیرد لازم به ذکر است که برای اولین بار میخوام از بیمه بدنه استفاده کنم .با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام بله می توان گرفت. به واحد خسارت مراجعه کنید و اعلام تصادف کنید؛ البته این دیگر به شرایط شرکت بیمه بستگی دارد.

person
علیرضا
۲۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام
من ۱۱فروردین تصادف کردم که مقصر هم نبودم و تمام مراحل قانونی کار رو به موقع و درست انجام دادم.گزارش کلانتری که مقصر حادثه کروکی رو پذیرفته ، کروکی ، درخواست تامین دلیل هم دادم و کارشناسی هم شده
طبق برآورد صافکاری که طرف قرار خود شرکت بیمه هم هست خسارت من حدود ۶۵میلیون میشه و کارشناس دادگستری هم در درخواست تامین دلیل ۵۹.۵ میلیون رو تایید کرده
۱۶تومن بیمه ثالث مقصر میده و مابقی رو میخوام از بیمه بدنم استفاده کنم که شرکت بیمه زیر بار نمیره و ۲۸ میلیون تایید میکنم
خواهشاً راهنمایی کنید باید چکار کنم
من قزوین و بیمه میگه ماشین رو منتقل کن تهران با قیمت ما انجام بشه.این حرفشون قانونی!؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص خسارات خیلی اطلاعات دقیقی نداریم.

person
حامد
۲۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام اگر ماشینی بخاطر اتصال در سیم کشی سیستم صوتی ماشین یا لوازم تیونینگ دچار آتش سوزی بشه ، بیمه بدنه خسارت میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، قاعدتا باید بدهد اما ممکن است که سر این مساله بازی دربیاورند.

person
حسن
۲۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام و عرص ادب
ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید که
۱_شیشه جلو و اینه بغل ماشینم در یک روز شکسته
در این حالت فرانشیز جمعا یکبار محاسبه می شود یا علی رغم حادثه در یک روز دو مرحله فرانشیز محاسبه می گردد؟
با توجه به قیمت بالاتر شیشه جلو نسبت به اینه بغل این دست چه کسی است که مثلا شیشه را با فرانشیز مرحله اول و اینه را با فرانشیز مرحله دوم محاسبه کند!
بطور کل منظور از “بار”تعداد زمانی پرونده خسارت است یا منظور قانون گذار تعداد قطعات اسیب دیده است؟
و دوم اینکه شرکت بیمه می گوید اول بروید شیشه جلو را از جیب خودتان تعویص کنید بعد ما دو سه روزه پرداخت می کنیم…!
و برای اینه بغل می گوید چون بار دوم خسارت است گزارش نیروی انتظامی را قبل ندارد و می گوید از پلیس راهور باید گزارش بیاورم….!در حالی که راهور پلیس می گوید زیر بیست میلیون اصلا نیازی به کروکی نیست؟
و مهم تر اینکه پنهان کردن و در دست نبودن شرایط و قوانین پرداخت از سوی شرکت بیمه ایا خلاف قانون نیست؟
زیرا از ما حسن نیت را می خواهند…ولی خود حسن نیت خود را با پنهان کاری قوانین نقض می کنند؟
ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سوال شما خیلی طولانی است که این را باید از واحد خسارت شرکت بیمه بپرسید.

person
محمدرضا هستم از تهران
۲۳ فروردین ۱۴۰۱

با سلام
من مقصر حادثه برخورد با یک خودرو غیر متعارف هستم . سقف ثالث من ۱۶ میلیون است و ۹۰ میلیون خسارت به خودروی نامتعارف وارد شده . زیان دیده ۱۶ میلیون از ثالث من دریافت کرد و الباقی خسارت را از بدنه خودش گرفته و ریالی از جیب پرداخت نکرده .
اکنون زیان دیده رفته شکایت کرده و کتمان کرده که از بدنه خودش خسارت گرفته و طبق نظر کارشناس مبلغ ۳۷ میلیون بر اساس معادل خودروی متعارف و ۱۲ میلیون افت خودروی ۲۰۱۱ سراتو خودش را تامین دلیل گرفته .
سوال اینکه :
۱_ آیا میتواند هم از بیمه خسارت بگیرد (بدنه خودش و ثالث بنده ) و هم از من
۲_ خودروی ۲۰۱۱ میتواند افت قیمت بگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به هر حال یک جا ثبت شده که او از بیمه بدنه خودش استفاده کرده است. شما باید از یک وکیل مشورت بگیرید. اما برای افت قیمت خودرو می تواند شکایت کند.

person
A.h
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

باسلام
من ۲۹اسفند دچار سانحه شدم و ماشینم ب پرتاگاه سقوط کردوخسارت مالی سنگینی ب ماشین وارد شده
الان نزدیگ ۲۰ روزه شرکت خلیج فارس ک کارگذار اکثر بیمه هاست منو سرکار گذاشته.
بعد از ۲۰ روز امروز اجرت صافکاری و نقاشی ماشبن ۲۰۶رو زدن ۱۶میلیون؟؟؟؟؟واقعا ۱۶ تومن پول تمام رنگ کردن ماشین نمیشه چ برسه ب صافکاری؟
گسی میتونه کمکم کنه؟؟
بیمه من رازی هست
ارزش ماشین رو زدم۲۱۰ میلیون زمان خرید
ضمنا من ی سپرم از بیمه استفاده کردم چند وقت پیش این بار ۲میشه
ب کارشناسشون میگم میگ ب من گفتن اینقدر تایید کنم اجرت رو
واقعا جای تعجب داره نمایندگی ایرانخودرو اجرت صافکار۱۵ و
نقاشی رو۲۰ اعلام کرده
چون بیشتر قطعات تعویض میشن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه شرکت های بیمه در پرداخت خسارت اذیت می کنند و زیربار تعهداتشان نمی شوند. البته شما می توانید از طریق شکایت به بیمه مرکزی یا مراجع دیگر اقدام کنید. هرچند دوندگی زیادی دارد.

person
یوسف
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام آیا درسته که میگن اجباری شدن بیمه بدنه نزدیکه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ما چنین چیزی نشنیده ای.

person
حسین
۰۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام آقا ما تصادف کردیم نصف ماشین صندوق سرنشین های عقب چسبیدندن به راننده و شاگرد سقف همه خراب شد الان بیمه اگه خسارت وارده را پرداخت کند باید زیر نظر بیمه تغمییر شود یا آزاد نیز می توان ماشین را تعمیر کرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هم می توانید زیر نظر بیمه تعمیر کنید و هم آزاد. برای آزاد بیمه پولش را به شما می دهد و احتمالا اینکه فرانشیزی کسر کند. باز دقیق ترش را با توجه به نوع خسارتی که وارد شده، از شرکت بیمه بپرسید.

person
محسن
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام خوبید آیا ماشینی که تصادف کرده و دارای بیمه بنده نیست
و در صورت تصادف میتوان اتومبیل را بیمه بدنه کرد و خسارت از بیمه گرفت
دوستی چنین ادعایی کرد گفتم تحقیقاتی کنم ببینم صحت دارد چنین حرکتی با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر باید قبل از تصادف بیمه بدنه تهیه کنید.

  person
  داداش
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱

  یکی به ماشین من زد و‌در رفت به ۱۱۰ زنگ زدم که پلیس بیاد کروکی بکشه نیومد گفتن برو شکایت کن تو کلانتری صورت جلسه کنند رفتیم و شکایت کردیم و دوربین ها رو گفتند که از مقام قضایی دستور برای بررسی بگیرید مه گرفتیم حالا اگه مقصر فراری پدا نشه بازم میشه خسارتی از بیمه گرفت ؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۲ آبان ۱۴۰۱

   سلام باید از کارشناس خسارت بیمه بپرسید. پرداخت خسارت دارای قوانین مخصوص به خود است.

person
علی
۱۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام
خودروی من دچار اتشسوزی شده و کاملا در اتش سوخت ، بیمه بدنه هم دارم ، نامه اتش نشانی و پاسگاه هم دارم ، شرکت بیمه تایید کرده
ولی برای گرفتن خسارت میگن باید ابطال سند انجام بدین بعد لاشه خودرو رو به شرکت تحویل بدیم
باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، هر کاری که شرکت بیمه می گوید، باید انجام دهید. خودرو را از شما می گیرند. البته بهتر است تا با خود کارشناس بیمه صحبت کنید و علت این کار را دقیقا از او بپرسید.

person
علی
۱۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام
من دو سال پیاپی یعنی ۹۸ ۹۹ از بیمه استفاده کردم امسال چند تا تو رفتگی تو بدنه دارم نزدیک به دو میلیون هزینه داره اگه امسال هم استفاده کنم برام ایراد میشه
مثلا تو بیمه مرکزی ثبت میشه این ماشین زیاد تصادف کرده و هزینه های بیمه برام زیاد بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در صورت استفاده شما فقط تخفیف هایتان را از دست می دهید. همچنین اینکه تا سقف تعیین شده خسارات شما جبران می شود.

person
عارفی
۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام
من تصادف کردم ،از پشت یک ماشین به من زد و فرار کرد.البته پلیس اومد کروکی کشید و بدلیل آسیب خودم ماشین و برد پارکینگ. من بیمه بدنه دارم ایا میشه از بیمه بدنه خودم استفاده کنم؟ لطفا شرایطش رو بگید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این را باید از واحد خسارت شرکت بیمه خود بپرسید.

   person
   عارفی
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

   سلام
   ممنونم از پاسخگویی،
   خواستم ببینم قانون چی میگه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

    دوست عزیز، جواب دقیق را باز خود کارشناس باید بدهد اما اگر بتوانید از بیمه بدنه نگیرید، بهتر است.

person
شاهین
۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام
بنده هفت سال بیمه بدنه بدون استفاده داشتم و شامل تخفف بودم.اکنون بدلیل حادثه ای مجبور به استفاده از بیمه بدنه شدم. آیا در سال آینده از تخفیفات بهره مند خواهم شد.
سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر دوست عزیز تخفیفات بیمه بدنه به صورت پلکانی کاهش پیدا می کند ولی برای استفاده اولین بار از بیمه بدنه، مطمئنا تمام تخفیفات شما حذف نمی شود.

person
ک.
۲۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام تو اتوبان از پشت زدن ب ماشین من من هم خوردم به ماشین جلویی اونی که از پشت به ماشین من زده بود فرار کرد من موندم و ماشین جلویی ک ی مختصر خسارتی دید ک بهش دادم ولی ماشین خودم از پشت و صندوق داغون شد ک هیچ مشخصاتی از اون یارو نتونستم گیر بیارم به نظرتون چ باید بکنم هم واسه شکایت و هم بیمه بدنه چ مراحلی رو طی کنم ممنون.این موضوع واسه دو روز قبله واسم اتفاق افتاد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، می توانید شکایت کنید. البته شما باید فاصله مناسب با خودروی جلوی را رعایت می کردید. اگر دوربین مداربسته وجود داشته و آن محل را پوشش می داده، می توانید پیگیری کنید. به هر حال، این مساله دیگر حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
وحید
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام، به نظرشما برای یک خودروی سواری تا سقف قیمتی۲۰۰میلیون تا چندتومان هزینه استفاده از بیمه بدنه مقرون به صرفه است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، دقیقا متوجه منظورتان نشدیم. اگر منظورتان انتخاب شرکت است، به غیر از قیمت باید عوامل دیگری از جمله نزدیک تر بودن واحد خسارت را هم بررسی کنید.

person
امید
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

برای بار اول نیار نیست ولی برای بار دوم به بعد باید باشه. اگر کروکی ندارید باید تامین دلیل در مراکز خدمات قضایی انجام بدین و با ارجاع به شورای حل اختلاف دادخواست کروکی فرضی بدهید

person
حسن
۲۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام ضبط فابریک ماشین من ۸ملیون تومان هست. میخواستم ببینیم برای گرفتن خسارت بیمه حدودن چقدر میدن .اصن ارزش استفاده ازش رو داره؟ضبط ماشینم دزدیده شده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

  اگر پوشش درجا تهیه کرده باشید، با توجه به فابریک بودن می توانید خسارت بگیرید البته اینکه چقدر خسارت بدن، به قوانین شرکت ها بستگی دارد. هرچند حتما باید گزارش نیروی انتظامی و غیره را همراه خود ببرید.

person
فرهاد رهبر
۱۵ دی ۱۴۰۰

سلام ی سوال حتما باید گزارش پلیس باشد تا بتوانیم از بیمه بدنه استفاده کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله حتما باید گزارش باشد تا بتوانید شما ثابت کنید که بدنه خودرویتان در حادثه ای آسیب دیده است. در غیر اینصورت امکان استفاده وجود ندارد

   person
   علی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

   من سه بار از بیمه بدنه استفاده کردم
   بدون گزارش پلیس

    person
    مهدي كارگري
    ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

    سلام
    در شرایطی بدون گزارش پلیس میشود خسارت گرفت ، نیاز صددرصد نیست که حتما گزارش باشد .

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، گزارش پلیس الزامی است.

     person
     هاشمی
     ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

     سلام خودرو دارای بیمه بدنه سایپا میباشد دچار حادثه شده بیمه سایپا بدلیل اینکه گواهینامه زیر یکسال و ساعت حادثه بین ۲۴ تا ۵ صبح بوده پرداخت هزینه را نمیپزیرد ایا عدم پرداخت هزینه قانونی است لطفا راهکار دریافت خسارت را اعلام فرمایید باتشکر

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

     سلام البته سایپا که بیمه نمی کند، باید از طریق شرکت باشد؛ اما این مساله امکان پذیر است.

     person
     پویا
     ۱۳ مهر ۱۴۰۱

     سلام باچه روشی

    person
    مهدی ف
    ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام
    من در ابتدای اسفند ماه تصادف کردم و برای اولین بار از بیمه بدنه استفاده کردم ،
    متاسفانه بعد از تعمیر گواهی سلامت ماشین رو نگرفتم، الان دوباره تصادف شدید
    کردم آیا برای استفاده مجدد از بیمه بدنه مشکلی هست

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، برای پاسخ دقیق تر باید با واحد خسارت شرکت بیمه تان تماس بگیرید.

    person
    کوروش
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز
    وقت بخیر
    شما از چه بیمه بدنه ای استفاده کردین
    بنده امشب با یه کامیون تصادف کردم و به پلیس خبر ندادیم چون مقصر بودم و
    کامیون طوریش نشد رفت و الان ماشینم رو آوردم در خونه داغون شده

   person
   مهدی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

   سلام خوروی من پژو پارس مدل ۸۴خوده بیمه ۸/۹۰۰/۰۰۰تومان واسه من خسارت در نظر گرفته باتوجه به مدل ماشین و اینکه بار دوم می‌باشد بیمه رازی چقدر باید به من پرداخت کنه

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، حساب دقیق را خود کارشناس و براساس شرایط اعلام می کند.

     person
     محسن
     ۱۸ تیر ۱۴۰۱

     سلام من دیروز تصادف کردم و ماشینم واژگون شده و طرف مقابلم مقصره بجز بیمه طرف مقابل ک باید تمام خرج ماشینم را بکشد آیا منم میتونم برای جبران خسارت وارد شده ب ماشینم از بیمه بدنه استفاده کنم

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۹ تیر ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، اگر خسارت از سقف تعهد بیمه ثالث طرف مقابل بیشتر باشد، بله می توانید.

   person
   فرامرزی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام،تصادف کردم ومقصر صددر صد طرف مقابل بوده و خسارت وارده به ماشین من خیلی بیشتر از سقف بیمه ثالث مقصربوده ودر ضمن ماشین من بیمه بدنه داره لطفا راهنمایی کنید از بیمه بدنه خودم میتوانم استفاده کنم

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، بله می توانید اما می توانید افت قیمت را از طرف مقابل بگیرید.

   person
   رضا
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر
   باماشین دوستم تصادف کردم و۵۰ملیون هزینه کردم وبیمه بدنه ۳۴تومن واریز کرد والان مالک خودرو
   مبلغ واریزی شده بیمه را نمیدهد آیامیتوانم بگیرم یا ن
   قانون دراین مورد چه میفرماید !؟ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، این را که باید از وکیل بپرسید. بعد اینکه شما چه پولی به او داده اید؟

    person
    سعید
    ۱۷ دی ۱۴۰۱

    سلام ببخشید اگه بیمه راننده مقصر زیر یک سال باشد و خارج از محدوده خودرو واژگون بشه وخسارت ببینه بیمه بدنه خسارت روپرداخت میکنذ

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۷ دی ۱۴۰۱

     سلام از زمانی که بیمه خریداری میکنید، تحت پوشش قرار میگیرد و خارج از محدوده منظورتان چیست؟

   person
   محمد موسوی
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱

   سلام امروز بنده با ماشینم در حال حرکت بودم که یهو دود از کاپوت ماشینم زد بیرون و ماشین خود به خود خاموش شد درب کاپوت و بالا زدم دیدم سیم کشی خودرو سوخته فقط سیم کشی و ecu سوخته به نظر شما بیمه بدنه غرامت میده پلیس و آتش نشانی اومد گزارش نوشت و رفت

    person
    کارشناس بیمه
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱

    سلام نمی دانیم با مرکز واحد خسارت تماس بگیرید.

  person
  حامد
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲

  گزارش پلیس نداشته باشی باید با شواهد به شورا حل اختلاف بروید و دستور ترسیم کروکی بگیرید
  حالا به هر دلیل پلیس نیامده

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید