16 دی 1401

عیدی کارگران؛ کامل‌ترین راهنمای محاسبه و نرخ عیدی 1401

هنگامی که کارفرما یک به یک نیروهای خود را استخدام می‌کند، می‌بایست طبق قانون وزارت کار، حقوق و سنوات آن‌ها را تعیین کند. محاسبه عیدی کارگران، نیز یکی از وظایف کارفرمایان به شمار می‌رود. عیدی کارگران، از روز اول فعالیت تا عید همان سال محاسبه می‌شود. در واقع، کارفرما باید حداقل دو برابر پایه حقوق و حداکثر 3 برابر پایه حقوق، عیدی سالانه برای کارمندانش درنظر بگیرد. اگر شما هم کارمندید و می‌خواهید بدانید چقدر عیدی می‌گیرید؛ کارفرما هستید و می‌خواهید بدانید عیدی کارمندانتون چقدر خواهد بود تا برنامه‌ریزی مالی کنید، پس این راهنمای کامل محاسبه عیدی کارگران را از دست ندهید!

یافتن کارکنان عالی که با تیم سازگار هستند، همیشه آسان نیست. استخدام افراد اشتباه نیز می‌تواند هزینه بر و هم بی‌نتیجه باشد. با این حال، وقتی کارمند مناسب را در نقش مناسب پیدا کردید، آنها می‌توانند کل بخش را تغییر دهند. زیرا تأثیر مثبت بر بازده کار و دیگران ایجاد می‌کنند.
یک کارمند سخت کوش، کسی است که مایل به یادگیری است و همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای رشد در شرکت است. آنها به این موقعیت بسنده نمی‌کنند و می‌خواهند، بهترین باشند و در بین همکاران خود پیش قدم شوند.
کارمندانی که مشتاق کار و حصول اهداف خود هستند، همیشه منتظرند هرچه زودتر صبح شده و به سرکار بروند. آنها فردی هستند که از کار خود لذت می‌برند و طبیعتاً بدون توجه به وظیفه‌ای که برایشان درنظر گرفته شده است، بهترین تلاش را خواهند کرد.

در مقابل شرکت یا سازمان نیز باید کارمندان را از دریافت حقوق سر موقع، عیدی، سنوات و دیگر پاداش‌ها مطمئن سازد. اما عیدی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ در جواب باید بگوییم تمام کارگران، کارمندان و حتی بازنشستگان از این مزیت بهره‌مند می‌شوند. این موضوع انگیزه‌ی کارمندان را بیشتر می‌کند تا هر روز افتخار آفرینی کنند. به این علت و به درخواست بسیاری از کارکنان، در این مقاله  نرخ عیدی سال ۱۴۰۱ و چگونگی محاسبه‌ی آن‌ را برای شما شرح می‌دهیم.

عیدی سال 1401

برخی از کارفرمایان قانون‌مند، بر اساس قانون عیدی اداره کار ۱۴۰۱، مبلغ عیدی را به کارمندان می‌پردازند. اما گروه دیگری از کارفرمایان، بیشتر از حد تعیین شده عیدی پرداخت می‌کنند. البته این موضوع بستگی به مسائل مالی هر سازمان دارد.

 

عیدی کارگران برای ارج نهادن به این قشر زحمت کش است

عیدی کارگران برای ارج نهادن به این قشر زحمت کش است

نحوه محاسبه عیدی 1401

همانطور که بین کارمند عادی با رزومه کم و کارمند خوب، با رزومه عالی تفاوت‌های زیادی وجود دارد؛ مبلغ عیدی کارگران یا کارمندان و بازنشستگان نیز با هم متفاوت است. در این بخش نحوه‌ی محاسبه عیدی کارگران در سال ۱۴۰۱ را برایتان شرح می‌دهیم. می‌توانید به راحتی مبلغ عیدی سال ۱۴۰۱ خود را پیشاپیش محاسبه کنید.

جدول عیدی کارگران سال 1401

طبق قانون عیدی و سنوات وزارت کار، کارگران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در سال 1401، مبلغ ۵.۳۱۰.۹۹۰ تومان عیدی خواند گرفت. که روی این قیمت، مبالغ دیگری نیز اضافه خواهند شد. برای درک بهتر عیدی کارمندان ۱۴۰۱ و عیدی کارگران ۱۴۰۱ که برخی به اشتباه از آن به عنوان عیدی کارگران ۱۴۰۲ یاد می‌کنند، جدول زیر را برای شما طراحی کرده‌ایم:

حداکثر عیدی کارگران حداقل عیدی کارگران ۱۴۰۱ عیدی کارمندان دولت ۱۴۰۱
12.539.250 تومان 8.359.500 تومان  1.600.000 تومان

عیدی کارمندان دولت در سال ۱۴۰۱ یک میلیون و ششصد هزارتومان است. برای کارمندان آقا متاهل، 400 هزار تومان برای همسرشان و به ازای هر فرزند هم 150 هزار تومان پرداخت خواهد شد. برای کارمندان خانم سرپرست خانوار، به ازای هر فرزند هم 150 هزار تومان پرداخت خواهد شد. همچنین کارگرانی که کمتر از ۱ سال سابقه بیمه دارند، مشمول دریافت عیدی هم خواهند شد. نحوه محاسبه عیدی کارگران کمتر از یک سال به صورت دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر ۱۲ و ضربدر در تعداد ماه های کارکرد خواهد بود.

عیدی و پاداش کارگران پاره وقت

براساس قوانین مندرج در سازمان وزارت کار، عیدی کارگرانی که به صورت پاره‌وقت کار می‌کنند، براساس ساعات کاری حضور آن‌ها محاسبه خواهد شد.

برای مثال: کارگری که به صورت فصلی یا روز مزد فعالیت دارد، براساس ساعات کاری وزارت کار، یک سوم از ساعات اداری را به مشغول کار بوده است. پس عیدی او در واقع 66% حقوق پایه دریافتی خودش است.

آن دسته از کارگرانی که به صورت پاره وقت، در مراکز سازمانی و شرکتی کار می‌کنند، براساس حقوقی که در سه ماه آخر دریافت کرده‌اند، عیدیشان محاسبه می‌شود.

می‌بایست برای محاسبه‌ عیدی کارگران پاره وقت، دو برابر حقوق پایه را در تعداد ماه‌هایی که کار کرده‌اند ضرب و بر دوازده ماه سال تقسیم کنیم.

عیدی سال 1401 بازنشستگان کشوری

در رابطه با عیدی سال ۱۴۰۱ تامین اجتماعی برای بازنشستگان نیز باید گفت که براساس قانون و ضوابط مالی، عیدی آن‌ها همانند عیدی کارمندان دولت و برابر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در حقیقت هر رقمی که هیئت دولت تصمیم بگیرد.

عیدی سال 1401 بازنشستگان تامین اجتماعی

در رابطه با عیدی سال ۱۴۰۱ تامین اجتماعی برای بازنشستگان نیز باید گفت که براساس قانون و ضوابط مالی، عیدی آن‌ها همانند عیدی کارمندان دولت و برابر یک میلیون و 600 هزار تومان است.

 

بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مشمول عیدی می‌شوند

بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مشمول عیدی می‌شوند

محاسبه عیدی 1401

هرچه به سال جدید نزدیک‌تر می‌شویم، کارفرما وظیفه دارد عیدی کارمندان خود را پرداخت نماید میزان عیدی کارگران در  ۱۴۰۱ دوبرابر حقوق پایه و حداکثر سه برابر آن است. مسئله مهم چگونگی محاسبه عیدی 1401 است.

برای این‌که کارفرما بتواند به خوبی تشخیص دهد که میزان مبلغ عیدی 2 برابر یا 3 برابر باشد، می‌تواند از یک فرمول استفاده کند:

 1. حداقل میزان عیدی، برابر با حقوق و دستمزد او در مدت ۶۰ روز است.
 2. حداکثر میزان عیدی، برابر با دستمزد دریافتی او در مدت ۹۰ روز است.

فرمول محاسبه عیدی سال 1401 به صورت زیر است :

حداقل عیدی  1401= ۶۰ * حداقل دستمزد روزانه

سقف عیدی سال 1401 = 90 * حداقل دستمزد روزانه

بر اساس این فرمول  عیدی کارمندان در سال 1401برابر است با: (هنوز مبلغ عیدی کارمندان اعلام نشده و این اعداد برای سال 1400 هستند.)

حداقل عیدی 1401 برابر با 800 /820/3 تومان

سقف عیدی سال 1401 برابر با 5.731.200 تومان

نکات مهم در خصوص عیدی کارگران

چند نکته کلی مهم زیر را در خصوص عیدی کارگران در نظر بگیرید:

 • عیدی به همه افراد تعلق می‌گیرد. حتی اگر سابقه کاری کمی در شرکت داشته باشد. در صورتی شرکت به هر دلیلی عیدی را پرداخت نکرد، می‌توانید به اداره کار برای شکایت مراجعه کنید.
 • میزان عیدی افراد بر اساس تعداد سابقه و شرایطشان متفاوت است.

عیدی کارگران چگونه محاسبه می‌شود؟ (به‌روز رسانی 1401)

همان‌طور که بین کارمند عادی با رزومه کم و کارمند خوب، با رزومه عالی تفاوت‌های زیادی وجود دارد؛ میزان دریافت عیدی آ‌نها نیز متفاوت خواهد بود. میزان سنوات و عیدی قانون کار کارگران، کارمندان و بازنشستگان با هم متفاوت است. در این بخش نحوه‌ی محاسبه عیدی کارگران در سال ۱۴۰۱ را برایتان شرح می‌دهیم. می‌توانید به راحتی مبلغ عیدی سال ۱۴۰۱ خود را پیشاپیش محاسبه کنید.

بنابراین موضوع میزان عیدی سال ۱۴۰۱ برای کارگرانی که کمتر از یک سال کار کرده باشند، مطابق جدول زیر می‌باشد: (البته باید سقف عیدی سال 1401 را در نظر بگیرید.)

طول زمان کار       میزان عیدی زیر یک سال
یک ماه کارکرد 442 هزار و 582 تومان
دو ماه کارکرد 885 هزار و 545 تومان
سه ماه کارکرد 970 هزار و 872 تومان
چهار ماه کارکرد 1میلیون و 770 هزار و 330 تومان
پنج ماه کارکرد 2 میلیون و 212 هزار و 912 تومان
شش ماه کارکرد 2 میلیون و 655 هزار و 495 تومان
هفت ماه کارکرد 3 میلیون و 98 هزار
هشت ماه کارکرد 3 میلیون و 540 هزار و 660 تومان
نه ماه کارکرد 3 میلیون و 983 هزار و 242 تومان
ده ماه کارکرد 4 میلیون و 425 هزار و 825 تومان
یازده ماه کارکرد 4 میلیون و 868 هزار و 407 تومان

 

طبق قانون عیدی کارگران تامین اجتماعی، مبلغ پرداختی به عنوان عیدی نباید کمتر از حداقل حقوق دریافتی آن‌ها باشد. در واقع این عیدی به میزان دو برابر حداقل حقوق یک کارگر، کارمند و یا بازنشسته است. البته با توجه به وضعیت مالی و سودآوری شرکت و بنابر صلاح‌دید کارفرما می‌تواند بیشتر باشد. به هر حال امید است که این عیدی هرچند بزرگ یا کوچک بتواند گرهی از قالی پر گره زندگی اقتصادی کارگران و حقوق‌بگیران باز کند.

بیمه دات کام  در این مقاله سعی به ارائه کلیات عیدی کارگران، نحوه محاسبه آن و مبلغ پایه عیدی در سال ۱۴۰۱ برای حقوق‌بگیران تمام وقت، پاره وقت و بازنشستگان داشت. در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوالی می‌توانید در انتهای همین مقاله پرسش‌های خود را در قالب کامنت بنویسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی ۱۴۰۱)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

01 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

بیمه تامین اجتماعی چه پوشش‌ها و خدماتی به بیمه‌گزاران می‌دهد؟ شرایط بازنشستگی بیمه را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سیلسپور
17 مهر 1400

سلام میزان عیدی 1400 تاثیری روی 1401 دارد؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام میزان عیدی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود که در آخر سال، میزان عیدی سال بعد مشخص خواهد شد.

   علی عزیزی
   14 آبان 1401

   سلام وقت بخیر من آسانسورکار هستم الان میخوان اخراجم کنن به دلیل بی پولی شرکت .از روزی که اینجا کار میکنم نه قرارداد و نه حقوق و مزایا بق قانون کار بوده الان اگر شکایت کنم به نتیجه میرسم ؟

    کارشناس بیمه
    14 آبان 1401

    سلام بله به هر حال راه هایی هست؛ اما باید به اداره کار بروید.

  مصطفی
  26 بهمن 1400

  سلام آیا کارگری که شش ماه کار کرده وسابقه بیمه اش یکسال نشده عیدی با سنوات تعلق میگیرد

   کارشناس بیمه
   26 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، بله به تعداد ماه کارتان تعلق می گیرد.

    علی
    04 اسفند 1400

    سلام، وقت بخیر
    مبنای محاسبه و پرداخت عیدی، پاداش و سنوات آخر سال چه آیتم هایی است؟
    آیا مبنا فقط دستمزد ماهانه باید ملاک محاسبه قرار گیرد یا بجز مبلغ دستمزد ماهانه آیتم های دیگری ازجمله حق اولاد و… به مبلغ دستمزد اضافه میشه و باید پرداخت شود.
    مبلغ عیدی و پاداش و سنوات یک سال تمام (1400)چه م
    ممنون ممیشم راهنمایی بفرمایید.

     کارشناس بیمه
     05 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، اگر شما کامل مطالعه کرده باشید، پاسخ تمامی این سوالات شما نوشته شده است. پاسخ به این سوال یک مقاله طولانی مانند همین مطلب خواهد شد.

  باقری
  29 مهر 1401

  من این ماه ترک کار کردم میخواستم بدونم الان دارم تسویه میکنم بهم عیدی هم تعلق میگیره یا نه؟از دی ماه ۱۳۹۹ مشغول به کار شدم اونجا ممنون میشم راهنماییم کنید

   کارشناس بیمه
   30 مهر 1401

   سلام به همن اندازه که کار کردید به شما عیدی تعلق میگیرد مگر اینکه در هر ماه جداگانه داده باشد.

   King
   23 دی 1401

   سلام.حقوق ماهیانه من ۷ میلیون ونیمه.عیدی هم بر اساس همین حقوق محاسبه میشه؟یا پایه حقوق کشوری؟

    کارشناس بیمه
    24 دی 1401

    سلام بر اساس پایه

مهابادی
25 مهر 1400

سلام میزان عیدی و سنوات سال ۱۴۰۰ و سال 1401 چقدر با هم فرق دارند؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی و سنوات بر اساس فرمول خاصی مشخص می شود که تا اخر سال 1400 باید صبر کرد

جمعی از کارگران
17 آبان 1400

سلام میزان عیدی سال 1400 کارفرمامون گفت دادم حالا هم رفته خارج، اما امروز فهمیدم که چیزی واریز نشده برای بقیه هم همینطور. ما حالا باید چه کار کنیم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله است که شما باید با یکی از شعب تامین اجتماعی مطرح کنید. همچنین می توانید از نظر حقوقی هم اقدام کنید.

حسین . ع
23 آبان 1400

سلام ببخشید من میخواستم بدونم که مثلا از تاریخ 1400/06/13 شروع به کار کردم و تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۰‌کار میکنم میخواستم ببینم که عیدی من چند ماه حساب میشود ۶ماه یا ۷ماه
ضمنا به جز حقوقی که در اسفند میگیرم باید ۲تای حقوق خودم را عیدی بگیرم یا نه با همان حقوق اسفند حساب میشود
با تشکر فراوان از راهنمایی هایتان

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام حسین عزیز . ۶ ماه عیدی تعلق میگیرد. جواب سوال دوم هم به این صورت است که با حقوق اسفند باید دو تا حقوق بگیرید

جمشید قادری
17 آذر 1400

سلام میزان سنوات سال ۱۴۰۰ چقدره؟ من امسال از محل کارم اومدم بیرون بهم ندادن گفتن تعلق نمیگیره میخوام شکایت کنم، چه کار باید کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی شرکت ها باید به ازای مدت زمانی که در شرکت بودند، باید حق سنوات دریافت کنند. اینکه به شما نداده اند، می توانید شکایت کنید. اما بهتر است که برای مشاوره با یک نفر وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

   رشید
   27 بهمن 1400

   باسلام بنده ۱۳ماه بیمه تامین اجتماعی دارم درسال ۱۳۸۵ ایا با این سابقه بیمه عیدی به من تعلق میگیره

   ممنونم

    کارشناس بیمه
    30 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، عیدی سال ۸۵ که دیگر به شما تعلق نمیگیرد. باید همان سال اقدام میکردید.

    حمید
    17 دی 1401

    بله طبق قانون میتونید شکایت کنید و اداره کار براتون میگیره

سلامی
17 آذر 1400

سلام ایا فرمولی که برای میزان عیدی و پاداش سال ۱۴۰۰ نوشتید، درسته؟ همینه دیگه؟ من روی همین حساب کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام، بله دوست عزیز این فرمول و چگونگی محاسبه عبدی سال 1400 است؛ اما ممکن است که برای سال 1400 متفاوت باشد.

کارمند اداره
17 آذر 1400

میزان عیدی سال 1400 کارگران و کارمندان با هم فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، از نظر فرمولی با هم تفاوتی ندارند؛ اما ممکنه که مقدارش بر اساس میزان حقوقی که هر کدام میگیرند، اختلافی با هم داشته باشند.

چلاوی
17 آذر 1400

سلام من میخوام از اون میزان سنوات کارگران در سال 1400 که تعیین شده چیزی نگیرم، میتونم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، منظور شما از اینکه چیزی نگیرم، چیست؟ میزان سنوات حق شماست. اما اینکه الان بخواهید چیزی نگیرید، می توانید در هنگا تسویه کلی مبلغ را دریافت کنید.

حلالی
17 آذر 1400

سلام من میخوام از اون میزان سنوات کارگران در سال 1400 که تعیین شده چیزی نگیرم، میتونم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، منظور شما از اینکه چیزی نگیرم، چیست؟ میزان سنوات حق شماست. اما اینکه الان بخواهید چیزی نگیرید، می توانید در هنگا تسویه کلی مبلغ را دریافت کنید.

مدیر
17 آذر 1400

سلام میشه میزان عیدی و سنوات سال 1400 دو برابر کرد و به در سال 1401 به کارمندان داد؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. میزان عیدی و سنوات 1400 توسط دولت مشخص می شود و باید بر اساس همان میزان داد. البته اگر بخواهید می توانید بیشتر بدهید اما کمتر از آن امکانپذیر نیست…

Mahtab
18 آذر 1400

سلام . من بیمه شدم 9 ماه کار کردم ایا به من عیدی تعلق میگیرد یانه

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1400

  سلام وقت بخیر بله به نسبت تعداد ماه هایی که شما کار کردید عیدی به شما تعلق خواهد گرفت

رامین
29 آذر 1400

درود خدمت همه عزیزان.
در محاسبه حداقل و حداکثر عیدی سال 1400 اشتباه نکردید؟ طبق تصویب شورای عالی کار حداقل حقوق روزانه یک کارگر در سال 1400 برابر 885165 ریال است.برای محاسبه حداقل عیدی 885165 در 60 ضرب میشود که میشود 53109900 ریال و حداکثر هم 885165 ریال در 90،که میشود 79664850 ریال.سقف عیدی در سال 1400 هم عدد 79664850 ریال است.مبنای محاسبات شما چی بوده دقیقا؟اگر هم میزان دستمزد روزانه یک کارگر به میزانی بود که از سقف عیدی 1400 عبور کند بر اساس دستمزد مصوب شورای عالی کار با او حساب خواهد an عیدی پرداختی.لطفا اطلاعات درست در اختیار مردم بزارید و یا حداقل محاسبه حقوق و دستمزد را دقیق مطالعه کنید.

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این دقیقا اطلاعاتی است که خود سازمان منتشر کرده است و ما برای خود محاسباتی را انجام نمی دهیم.

زمانه
05 دی 1400

آیا فرمول محاسبه عیدی و سنوات سال 1400 با 1401 فرق میکنه؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله متفاوت است و تا آخر سال مشخص خواهد شد.

وزرا
05 دی 1400

سلام ، حقوق فردی که ۱۵ میلیون در ماه است و بیمه هم به همین مقدار برایش واریز میشود و به همین منوال هم مالیات پرداخت میکند، میزان عیدی دریافتیش چه مبلغی میباشد؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  میزان عیدی بر اساس حقوق تعریف شده از سمت وزارت کار است؛ مگر اینکه خود شرکت بخواهد تغییراتی را اعمال کند.

فقیهی
09 دی 1400

با سلام و عرض خسته نباشید…
من روزانه ۱۶۰ تومن پایه حقوقمه.با سه سال و اندی سابقه در این شرکت، میخام بدونم عیدی و سنوات من با سابقه ای که دارم محاسبه میشه یا سابقه کار در یک شرکت تاثیری روی میزان عیدی و سنوات نداره؟ درضمن هیچ قراردادی هم بین کارگران و کارفرمانوشته نشده که حداقل یا حداکثر عیدی رو لحاظ کنن.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز عیدی براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود و طبق قانون سابقه تاثیری ندارد پرداخت عیدی ربطی به انعقاد قراداد ندارد

خانم راد
11 دی 1400

سلام.من 5 سال هست در یه شرکت کار میکنم و میخوام تا پایان دی ماه این شرکت باشم و بعد از این در یه شرکت دیگر استخدام میشوم
نحوه پرداخت عیدی و سنوات من چه گونه است؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  عیدی و سنوات براساس کارکرد شما محاسبه میگردد اگر در دی ماه میخواهید از شرکت خارج شوید ده ماه عیدی و سنوات دریافت میکنید

لیلا امیرشعار
11 دی 1400

سلام من ۴ سال است در یک مجموعه کار میکنم آیا بعد از ۹ ماه کارکردن باید عیدی را کامل هم دو پایه حداقل دستمزد پرداخت کنن یا فقط تعداد ماه های کار کرده رو محاسبه و پرداخت میکنن

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام بر اساس تعداد ماههای که کار کردید، عیدی پرداخت میشود

امین
21 دی 1400

سلام وقتتون بخیر
بنده در شرکتی مشغول به کار هستم و الان میخواهم استعفا بدهم.من این موضوع را با منابع انسانی مطرح کردم و به من میگن که چون قبل از اتمام قرارداد میخواهی استعفا بدهی و اینکه اول از شما یه امضا گرفته شده که تا ۲ سال نباید استعفا بدهی که من این موضوع رو اصلا یادم نیست که تو قراردادم بوده باشه و اگرم بوده دقت نکردم به این موضوع.الان به من میگن در صورت استعفا باید جریمه بشوی و یه مبلغی رو نزیک به ۵ میلیون پرداخت کنی.آیا همچین قانونی هست؟کاری من نمیتوانم انجام دهم برای این موضوع؟ممنون میشوم راهنماییم کنید.

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این موضوع را باید از اداره کار بپرسید ولی اگر تو قراداد قید شده و امضا کردی بله باید بدهید.

  حمید
  17 دی 1401

  غیر قانونیه

امیرعلی
21 دی 1400

سلام من ۷ سال داخل یه فروشگاه صوتی و تصویری کار کردم
بیمه نبودم حق سنوات نگرفتم پایه سنوات هم نگرفتم عیدی هم فقط یه حقوق گرفتم
آخرین حقوق دریافتیمم ۴ تومن بود از ۳۰ مهر ماه هم اونجارو ترک کردم
اگه بخوام شکایت کنم چقدر به من میرسه
ممنون

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله در هیت اداره کار محاسبه خواهد شد.

اسلامی
26 دی 1400

با سلام کسانیکه بیمه بیکاری دیافت میکنند هم عیدی میگیرند؟ من سال 85 بیمه بیکاری دریافت کردم که عیدی هم بهش تعلق گرفت(2ماه) ولی الان میگن تعلق نمیگیره ایا قانون فرق کرده یا این خبر اشتباهه؟ با سپاس…البته اون زمان 85درصد حقوق رو بهم میدادن ولی الان شده 55درصد!

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. عیدی به بیمه بیکاری اصلا تعلق نمیگیرد. در حقیقت از همان ابتدا هم عیدی به بیمه بیکاری تعلق نداشته است.

حسین
29 دی 1400

سلام من چهار سال سابقه کار دارم عیدم چقدر می شود

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  اگر کارگر باشید دو برابر حداقل دستمزد

حسین
04 بهمن 1400

سلام میخواستم بدانم یا شخصی که از تاریخ1400/06/14 تا ١400/10/18 کار کرده است و در این مدت بیمه هم نشده است آیا عیدی و سنوات به ایشان تعلق می‌گیرد و اگر تعلق می‌گیرد هر کدام یعنی عیدی و سنوات ایشان چقدر میشود
ضمنا ساعت کاری ایشان که در پیک تهیه غذا کار می‌کرده است به مدت 4:30ساعت بوده است
باتشکر فراوان یاعلی مدد

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام خیر متاسفانه عیدی و سنوات تعلق نمی گیرد.

سمیرا
19 بهمن 1400

سلام.وقتتون بخیر عیدی و سنوات ماهایی که بیشتر از وزارت کار میگیریم چطوری حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، محاسبه عیدی و سنوات در حالت کلی فرمولش در مقالات ما نوشته شده است. دقیقش به محاسبه کارکرد شما و سابقه تان هم بستگی دارد.

خانم موسوی فر
20 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر متشکرم از مطالب مفیدتون
اگر ممکن بفرمایید از تیرماه ۱۴۰۰تا اسفند چندماه محاسبه میشود؟
علاوه بر عیدی که کار فرما باید پرداخت کنه سنوات چقدر تعلق میگیره؟
و اینکه حقوق در سال۱۴۰۱ افزایش پیدا میکنه؟
بازهم ممنونم از راهنماییتون 🌺🙏🏻

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در مقاله فرمول محاسبه عیدی نوشته شده است که در حالت کلی ضربدر تعداد ماه ها خواهد شد. سنوات هم تعلق میگیرد اما بیشتر شرکت ها در آخر هر ماه پرداخت می کنند. در خصوص افزایش حقوق هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است اما حقوق ها افزایش پیدا خواهد کرد (البته حداقلی بیان شده است.)

تقی زاده
21 بهمن 1400

سلام وقت بخیر ببخشید من 6سال در شرکت خصوصی مشغول بکار هستم و پایه حقوق بنده 7میلیون تومان هست عیدی من چقدر میشود؟طبق پایه وزارت کار یا پایه حقوق خودم؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان سابقه و پایه حقوقی تان است که البته از حداکثر بیشتر نخواهد شد.

المیرا
22 بهمن 1400

سلام من از تیر ماه مشغول کار تو شرکت هستم اما از مهر ماه بیمه برام رد شده،محاسبه عیدی بنده از تیر ماه محاسبه میشه یا مهر؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، آن سه ماه هم باید حساب شود؛ اما با توجه به شرایطی که نوشتید، در صورت پرداخت نشدن، به اداره کار مراجعه کنید.

متین
23 بهمن 1400

سلام. من به عنوان مشاور فنی مدت 20روز از ماه بطور کامل و شبانه روزی و مستقر در شرکت با مبلغ 10میلیون تومن خالص مشغول هستم. آیا عیدی به من تعلق می‌گیرد؟؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به قراردادتان دارد. ولی به نظر میاد که کار شما پروژه ای بوده است.

علی بازقندی
24 بهمن 1400

سلام نگهبان های بانک ها که شرکتی هستن ولی بیمه و زیر اداره قانون کار هستن عیدی بهشون میرسه

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی باید به تمامی افرادی که بیمه برایشان رد می شود، تعلق بگیرد.

حامد
27 بهمن 1400

سلام اخیرا یه خبری شنیدم که به افراد متاهل یه مبلغی مازاد عیدی تعیین شده تعلق میگییره،همچنین به ازای هر اولاد هم همینطور،آیا صحت داره و اگر بله چقدره

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا خبری نیست و بخشنامه ای نیامده است. فقط در حد حرف است.

Mahsa.prz
29 بهمن 1400

آیا سال جدید من که امسال بیمه بیکاری میگیرم تا سال بعد بهم تعلق میگیره ساله بعد بیشتر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر امسال حداقل دستمزد بیمه بیکاری میگیرید و در سال آینده ادامه پیدا کند، مقرری شما هم افزایش پیدا میکند.

باران
01 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
ببخشید مدیر مالی شرکتی هستم که کارفرما امسال اصرار دارد به کارکنانی که لیست بیمه آنها رد میشود نصف یا کمتر عیدی بدهد و اعلام کرده خبری از سنوات نیست میشه بفرمایید اگر کمتر از نصف عیدی پرداخت کند چه اتفاق و عواقبی دارد؟؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، چنین کاری غیرقانونی است و شما می توانید به اداره کار شکایت کنید.

مسعود
01 اسفند 1400

سلام…برای منی که سه سال و اندی مشغولم، عیدی و سنوات من چگونه محاسبه میشه؟
تعداد سال کارکرد تاثیری میگذارد یا نه؟
آیا عیدی و سنوات بر پایه حقوق روزانه هست یا حقوق ماهیانه بدون اضافه کاری همراه با حق مسکن و خوار وبار؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر مقاله را مطالعه کنید، کامل توضیح داده شده است. محاسبه این اعداد دیگر به نوع قرارداد و حقوقتان بستگی دارد.

امیرعلی
03 اسفند 1400

سلام خسته نباشین.بنده کارگرکنتراتی هستم و از اواخر برج سه تا پایان اسفند ماه مشغول بکار هستم،البته بیمه منو چون ازجایی دیگه خودم رد میکنم واز لحاظ ساعت کاری بیشتر از بقیه کارگرها هم کارکردم خواستم ببینم عیدی به بنده اصلا تعلق میگیرد یاخیر ومیزان آن حداقل چقدرباید باشد،واینکه اصلا کارفرما میتونه بگه نمیدم چون بیشتر ازبقیه هرماه دریافتی داشتی،ممنون میشم جواب بدین🙏

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، از جای که بیمه برای شما ارسال میشود، عیدی تعلق میگیرد و جایی که کنتراتی کار میکنید تعلق نمیگیرد.

منیر
03 اسفند 1400

سلام.ببخشید کسی که مثلا حقوق پایش ماهانه 31،576،830 ریال هست .عیدی ایشون چقدر میشه با یکسال کامل سابقه بیمه؟ یعنی اینکه من طبق این پایه حقوق باید محاسبه کنم یا حداکثر در نظر بگیرم عیدی این فرد رو؟ چون بین حداقل و حداکثر می باشد

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دو برابر حقوق پایه شما در آن است. همچنین اینکه اگر بیشتر از حداکثر باشد و خود مبلغ حداکثر پرداخت خواهد شد.

   سجاد
   12 اسفند 1400

   با عرض سلام و خسته نباشید
   من توی یه فروشگاه کار میکنم که شغلم حسابداری و فروشندگیه
   ولی اینجا به جز اینا کارهای انبار چیدمان طراحی دکور چیدمان دکور فروشگاه و خیلی کارهای
   دیگه انجام میدم.
   تایم کاریمون 8 ساعته ولی اکثر مواقع تا 10 ساعت مشغول کار هستیم (( بدون اضافه کاری))
   در ضمن بیمه های که برام واریز میکنن حداقل ترین رد میشه. ممنون میشم راهنمای کنید عیدی و سنوات
   چقد میشه

    کارشناس بیمه
    12 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، عیدی و سنوات شما باید طبق قانون کار و بر اساس پایه حقوق تعریف شده به شما پرداخت شود. در صورتی که کمتر به شما پرداخت می شود، می توانید به اداره کار رفته و شکایت کنید.

مهدی
03 اسفند 1400

سلام وقتتان بخیر، کارفرمای ما هر ماه هنگام حقوق دادن یه برگه میدهد تا امضا و انگشت بزنیم که در آن برگه میزان حقوق حق مسکن فلان نوشته و البته عیدی و پاداش هم نوشته ولی چون حقوق مارو از قانون کار کم تر میده برگه خالی هست و بعدا خودش پر میکنه میخواستم بونم اگر میزان عیدی را کم تر بدهد ولی در آن برگه درج کند که گرفته ام میتوانم با فیش واریزی به بنده آن را اثبات کنم یعنی میتوانم عیدی را کامل بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما نباید هر سندی اشتباه کنید. با امضا یعنی اثبات کردید که گرفته اید. به هر حال باید به ادامه کار مراجعه کنید.

   مهدی
   04 اسفند 1400

   سلام مجدد.مگر فیش های واریزی مهم نیستن؟ آیا شکایت کنم میتونم ادعا کنم که فیش واریزی هرو بیاره و اینطوری محکوم کنم؟

    کارشناس بیمه
    05 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بهتر است که مدارکی که دارید، حتما ببرید.

علی پور
05 اسفند 1400

سلام سه ماه کار کرده ام کل عیدی1401میشود79,664,850ریال برای سه ماه چقدرعیدی میگیرم باتشکر.

  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به فرمولی که نوشتیم، باید محاسبه کنید. حداقل عیدی 5 میلیون تومان است.

محمد غلام نژاد
06 اسفند 1400

سلام پایه حقوق من حدود 5 ملیون است میزان عیدی من 10 میشه؟ یا از حداکثر عیدی بیشتر نباید باشه؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما از نظر قانون کار، حداکثر عیدی را دریافت خواهید کرد. البته در مقاله این مساله را پاسخ داده ایم.

سعید
07 اسفند 1400

سلام آیا به کسی بیمه خویش فرما است و برای خودش مبلغ بیمه 20 درصد از طریق شعبات کارگزاری بیمه ارسال می کند عیدی تعلق میگیرد ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر عیدی فقط به مستمربگیران تعلق میگیرد.

R
07 اسفند 1400

سلام من مستمری بگیرتامین اجتماعی هستم دارای یک فرزند با حداقل حق بیمه حدود ۳میلبون و۷۰۰
چرا عیدی ما ۷۱۵۰۰۰ تومن واریز شده؟ایا مقدار عیدی به سابقه بیمه ربطی داره یا واسه همه یکسان هست؟؟
ممنون پاسخ بدین🙏

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله مقدار عیدی به سابقه بیمه ارتباط دارد.

سحر
08 اسفند 1400

سلام برای افرادی که بازنشسته هستند و در شرکت مشغول به فعالیت می باشند و حقوق بگیر هستند هم باید عیدی و سنوات محاسبه شود؟(اسامی این افراد در لیست بیمه رد نمی شود و فقط در لیست حقوق سامانه مالیات حقوق لحاظ شده اند)

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، آن دیگر بستگی به کارفرما دارد از قانون که بازنشسته نباید اصلا کار کند.

منصور
08 اسفند 1400

با سلام
من شش ماه دوم‌سال رو با حقوق پایه خالص شش میلیون مشغول به کارم.
میزان عیدی دریافتی من شش میلیون میشه یا حدودا چهار میلیون؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی حداقل حدود 5 میلیون تومان است و با پایه حقوق درنظرگرفته می شود.

شیما
09 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید.
بنده از آبان ۱۴۰۰ مشغول به کار شده ام با حقوق ماهانه ۱۵۰۰۰۰۰ تومان. و بیمه هم برایم کامل پرداخت می‌شود. نحوه محاسبه عیدی من طبق جدول اداره کار و تامبن اجتماعی بابت ۵ ماه کارکرد ۲۲۱۲۹۱۲ تومان میباشد ؟؟ یا اینکه حقوق × ۲ ×تعداد کارکرد ÷۱۲ میشود؟؟ ۱۵۰۰۰۰۰×۲×۵÷۱۲ ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به فرمول نوشته شده، خودتان هم می توانید حساب کنید. برای شخصی 5 ماه کار کرده و بیمه واریز شده، حدود 2 تومان عیدی می شود.

ماکان
09 اسفند 1400

سلام بنده ۶سال هست در کارخانه تولیدی کار میکنم تا به الان که مشغول هستم بیمه حق سنوات و چیزای دیگه نگرفتم و تایم کاری هم ۱۲ ساعت هستش و حتی عیدی های گرفته سده هم از سقف کار یک ماه کم بوده میتوانم شکایت کنم

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی و سنوات برای همه تعریف شده است و باید متناسب با ساعت کاری و سابقه پرداخت شود. با توجه به شرایطی که شما توضیح داده اید، بله می توانید شکایت کنید. البته حتما در اداره کار با یک کارشناس صحبت کنید.

Mahsa
09 اسفند 1400

سلام روزبخیر خسته نباشید بنده ۴سال سابقه کار دارم اما همه چی من رو با کسی ک تازه امده یجور حساب میشه!!میشه لطفا عیدی وپایه حقوق وپاداشت منو برام توضیح بدید بچه صورته؟حقمو بگیرم سنواتمم اذر ماه بهم میدن ک تایم قراردادمه ممنونم🙏🏻

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این مقاله که کامل عیدی را نوشته ایم و در مقاله سنوات هم در این خصوص کامل توضیح داده ایم. میزان عیدی و سنوات برای همه با توجه به سابقه کارشان یکسان نیست.

خانی
09 اسفند 1400

سلام من کارگر تمام وقت دامداری هستم صاحبکارم ميگه عيدي يک ماه حقوق بهت میدم. آیا میتونم ازش شاکی بشم؟ چطوری؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، طبق قانون باید همان چیزی که تعریف شده است، به شما بپردازد. در غیر این صورت می توانید شکایت کنید.

بهنام
09 اسفند 1400

سلام
آیا سنوات با پاداش فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله.

   احمدی
   10 اسفند 1400

   کاره پاره وقت تو عیدی تاثیر داره؟؟

    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بله عیدی تعلق میگیرد.

رضا
12 اسفند 1400

سلام من داخل مغازه ای کار میکنم و قرار داد ندارم حدود هشت ماه دارم اینجا کار دارم آیا میتونم درخواست عیدی کنم یا نه؟
من ماهانه ۳۷۰۰ حقوق میگیرم و چقدر باید عیدی بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی به شما تعلق می گیرد و باید داشته باشد. برای محاسبه اش هم باید بر اساس فرمول حساب کنید.

شمس
12 اسفند 1400

سلام من سه ماه در یک فروشگاه زنجیره‌ای کار کردم وقرداد ما سه ماه به سه ماه تمدید میشدوتازه قرارداد سه ماه دوم رو تمدید شده بود که به علت مشکلاتی مجبور به استعفا شدم و موافقت هم شدو بعداز دوماه مبلغ1400000تومان به حساب کارتی که اون فروشگاه زنجیره‌ای داده بود واریز شد که احتمالا سنوات باشه نمیدونم والان می‌خوام بدونم عیدی هم برای من تعلق می‌گیرد یا نه عیدی هم در داخل اون مبلغی که واریز شد بوده یا نه کارکرد روز من 90روز بود

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی با توجه به مدتی که کار کرده اید تعلق میگیرد ۰۲ باید برای جزئیات واریزی بروید از کارفرما سوال بپرسید.

reza
14 اسفند 1400

سلام،من از اسفند سال 95 تا شهریور 96 داخل یه شرکت کار میکردم بعدش دیگه نرفتم،آیا میتونم برای عیدی و سنوات شکایت کنم،ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی به شما تعلق میگیرد، اما سنوات به شرط داشتن سابقه از قبل است. به اداره کار مراجعه کنید. البته زمان زیادی هم گذشته است.

عبدالله ظهیری
15 اسفند 1400

سلام کارشناس من ازبرج 1400/6تابرج 1400/11/22کارمیکردم بعدالحاقیه کاری نمیومدکه دوباره بریم سرکارآیاعیدی بهمون تعلق میگیره وچقدممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی به هر چند وقت که شما کار می کردید تعلق میگیرد. به قراردادتان هم بستگی دارد.

سیاوش
17 اسفند 1400

سلام من در یک رستوران کار میکنم یکسال بیشتره بصورت روز مزد الان روزی صد و ده هزار تومان میگیرم عیدی من چگونه است

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نوع کار شما باید دقیقا مشخص شود. طبق قانون شما می توانید حداکثر و حداقل را بگیرید.

ریکاردو
18 اسفند 1400

با سلام من از اول خرداد ۱۴۰۰ شروع بکار کردم حدود ۹ ماه الان که عیدی واریز کردن برای من ۴۸۰۰۰۰۰ تومان کل عیدی واریز شده میخواستم بدونم عیدی ۹ ماه کار چقدر میشه مگر نباید دوتا پایه حقوق عیدی بدن

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی برای کارگران و کارمندان با سابقه کمتر از یک سال در آن شرکت، با فرمول جداگانه ای که نوشته ایم، محاسبه می شود.

برسام
18 اسفند 1400

سلام
مهندس معدن شرکت ما پایه حقوق روزانه 2.500.000 ريال که ماهیانه با مزایا 95.000.000 ريال دریافت میکنه – عیدی رو باید بر اساس پایه حقوق قانون کار حساب کنم یا پایه حقوق واقعی؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی براساس هر چه حقوق بهش می دهید، باید حساب شود.

مهدی
18 اسفند 1400

سلام آیا کارگری که هفته ای تسویه حساب میکنید عیدی بهش تعلق می‌گیرد

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله به تعداد ماههای که کار کردید، عیدی پرداخت میشود.

شیرین
21 اسفند 1400

بنده درشرکتی حدود 1 سال و 3 ماه هست که مشغول بکار هستم. در این مدت نه قرار دادی داشتیم نه حق بیمه میدادند نه چیزی دیگه. فقط حقوق 2600 میدادند. و عیدی هم ۱۵۰۰ دادند. الان از اون شرکت بخاطر شرایطی که داره میخوام بیام بیرون. اگه بیرون بیام بازم میتونم ازشون شکایت بکنم یا حتما باید کارمندآنجا بمانم و ازشون شکایت کنم؟ از طرفی اگه شکایت کنم حق بیمه هایی که برای من تا الان رد نکردند و کمبود پرداخت عیدی را ب من پرداخت میکنن یا نع؟

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام بله می توانید شکایت کنید. اما حتما قبلش با یکی از کارشناسان اداره کار مشورت کنید.

Amin jahangiri
21 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
من یک ماه قبل از عید از کارم خارج شدم بیمه هم شدم
ایا باز عیدی تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله نسبت به کارکرد که داشتید به شما عیدی تعلق میگیرد.

احمد رضا
22 اسفند 1400

سلام بنده از سال ۹۶ شروع به کار کردم تا الان که میرم سرکار میخواستم بدونم عیدی و سنوات بنده امسال چقدر میشه .ممنون

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان پایه حقوقتان حساب می شود.

ماکان
22 اسفند 1400

سلام میتوان بخاطر دادن عیدی کمتر از قانون کار از کار فرما شکایت کرد امسال حقوق ۵ ملیون بوده ۳ تومن عیدی دادن بهمون ۶ ساله همین رواله عیدی دادنشون

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی به سوابق و کاری شما بستگی دارد. باید به اداره کار مراجعه کنید.

   ماکان
   23 اسفند 1400

   سالهای قبل هممیشه گرفت

    کارشناس بیمه
    24 اسفند 1400

    سلام به هر حال اگر دریافت نکرده اید و نداده اند می توانید اقدام کنید.

شیما
23 اسفند 1400

با سلام . میخواستم بدونم هزینه حق مسکن و خواروبار به کسانی که حقوق کمتر از اداره کار می‌گیرند ولی بیمه کامل برایشان پرداخت می‌شود تعلق می‌گیرد یا خیر ؟؟؟ یا فقط شامل حال کسانی می‌شود که حقوق اداره کار دریافت می‌کنند؟ ممنونم لز لطفتون

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد شامل همه کارگران میشود

ارهام
24 اسفند 1400

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من که از 1400/02/18شروع به کار کردم چقدر عیدی و سنوات تعلق میگیرد اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خودتان باید بر اساس پایه حقوقی که دریافت می کنید، حساب کنید.

مرتضی
24 اسفند 1400

سلام
میزان عیدی کارمندان بخش خصوصی با کارگران بخش خصوصی فرقی دارد یا نه؟
اگر فرق دارد نحوه محاسبه عیدی کارمندان بخش خصوصی چگونه میباشد>؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی تعیین شده برای همه است که بر پایه حقوق تعیین می شود.

س‌م‌محمدی
25 اسفند 1400

سلام خواستم ببینم برای محاسبه عیدی حق اولادو حق مسکن و….ازمبلغ اولیه کم میشه یااینکه باهمه اینهامحاسبه میشه.

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله کم میشود ملاک حقوق فقط است.

محمد نقدی
26 اسفند 1400

کسانی که مقطعی کارگری بودن و با تبدیل وضع کارمندی شدن چگونه محاسبه میگردد ؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور عیدی است که فرق میکند عیدی کارمندان یک ملیون و ششصد و پنجاه هزار تومان است ولی عیدی کارگران معادل سه ماه حداقل دستمزد میباشد

abaas
26 اسفند 1400

سلام خسته نباشیدمیخواستم ببینم من به جزحقوق ماهانه که میگیرم.باید۲برابره حقوق ماهانم روبگیرم.
یااینکه یک ماه حقوق جدا و۲تاحقوق هم عیدی.جداگانه بایدبگیرم.که در کل هر۲میشه ۳ماه حقوق

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی جدا پرداخت میشود.

Bb
28 اسفند 1400

من تا بهمن ماه رفتم و از بهمن دیگه نرفتم کل سال رو رفتم فقط دوماه اخر رو نرفتم عیدی به من ندادن، چرا ؟ این قانونیه؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی با هر تعداد ماهی تعلق میگیرد.

سمانه
29 اسفند 1400

سلام
شخصی که در سال حقوقش افزایش یافته طبق آخرین حقوق عیدی و سنوات تعلق میگیره یا برای هرماه به نسبت مبلغ حقوق؟

  کارشناس بیمه
  01 فروردین 1401

  عیدی کارمندان که ثابت است یک ملیون ششصد و پنجاه هزار تومان است کارگران هم سه ماه حداقل دستمزد است لذا بستگی به آخرین حقوق ندارد ولی سنوات بستگی به آخرین حقوق دارد

افشین
15 فروردین 1401

سلام من 6ماه دررستوران کا کردم الان سه ماهه که ماروبیمه کرده بهمون میگه ازروزی که بیمه شدید عیدی بهتون تعلق میگیره و900تومن واریزکرده ایادرسته یاچقدربایدواریزکنندلطفاراهنماییم کنیدتشکر

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، درست واریز کرده است مشکلی ندارد.

ناشناس
15 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشین.
بنده ویزیتور یه شرکتی هستم.کارفرمای ما عیدی رو به همه کارگرها فقط یه پایه حقوق معادل ۳۰ روز کاری پرداخت میکنه آیا خلاف قانون میکنه؟
ممنون میشم جواب بدین.

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی برای هر کسی متفاوت خواهد بود. باید شما بررسی کنید که با توجه به سنوات و غیره تان چقدر به شما تعلق میگیرد.

s. a
20 فروردین 1401

سلام من گارکری دارم که بازنشسته شده
عیدی یکماه حقوق بهش دادم. مثلا پایه که دومیلیون پانصد بود بعلاوه دیگر مزایا میشده سه میلیون پاتصد من سه میلیون هشتصد دادم. وعیدی هم به همین مبلغ داده شده
سوال دوم. اگر سالهای قبل یک ماه عیدی دادم الان چقدر دیگر نسبت به سالهای که ندادم. بهش بدم. وایا به همان سال باید بدم یا به رپز محاسبه بشه

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان را دقیق متوجه نشدیم.

حمید
24 فروردین 1401

سلام،من اشپز و نگهبان یکی از اکیپ های بنیاد مسکن استانمون هستم ولی با وجود اینکه بیمه تامین اجتماعی هم شدم بازم عیدی بهم ندادن ،گفتن تو جزو کارگر روز مزد حساب میشی و عیدی و پاداش به تو تعلق نمیگیره ولی به بقیه راننده های ماشین الات هم عیدی هم پاداش و بن و اعیاد در طول سال و…پرداخت میشه ،ولی با اینکه‌من هم اشپز هم نگهبان ماشین الات اکیپ هستم همون حقوق ناچیز بهم میدن ،لطفا راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

Mahan
29 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
آیامالیات شامل عیدی کارگران میباشد

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

ندا حبیب زاده
31 فروردین 1401

سلام همسر من در بیمارستان شاغله در قسمت خدمات اما هر سال عیدی کارمندی داده اند خواستم بدونم عیدی های ایشون رو قراره کارگری بدند یا همون کارمندی میدند چون من شنیدم تفاوت این چند سال رو که کارمندی گرفتن قراره بدن

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع قرارداد و ماهیت کار ایشان دارد

حسن
01 اردیبهشت 1401

باسلام و درود
سابقه ١٨ سال کار در رآهن را دارم
و بیمه خدمات درمانی میباشد و سوابقش موجود است
پس از آن چند جا مشغول کار بودم از جمله راننده اتوبوس و تریلی
ولی بیمه هایم پخش و پلاست
دنبالش رفتم و هنوز نتونستم جمع و جورش بکنم
سنم الان ٦٧ سالمه
و میخوام راهنماییم کنید
از کجا شروع کنم و چه اقداماتی انجام بدهم تا بازنشسته شوم و بیمه ها رو یکجا جمع کنم
توان کار کردن بخاطر ضعف جسمانی ندارم .
شماره تماس بنده
اگر امکان داشت پیام بفرستید تا خودم با شما تماس بگیرم تا راهنماییم بفرمایید .
خدا عمر باعزت نصیبتون بکنه

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اولا باید الان بیمه تامین اجتماعی باشید و بیمه شما فعال باشد که بتوانید بیمه های خودتان را جمع کنید ۰۲ یک وکیل متخصص بیمه ای بگیرید که پیگیر کارهای شما شود.

آرمین
04 اردیبهشت 1401

سلام من ۱۳۹۹,حقوق۲۵۰۰دریافت کردم حساب و کتاب مون عیدی و سنواتش مونده بود معمولا برای من چقدر عیدی و سنوات حساب میشه

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فرمول خاصی دارد که محاسبه آن در مقاله نوشته ایم. در مقاله حق سنوات و عیدی کارگران روش محاسبه را توضیح داده ایم.

آوا
05 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر عیدی کارمند شرکت از 10مهر 1400تا پایان اسفند 1400چطور و چقدر محاسبه میشود؟سنوات چطور؟حقوق اسفند که سرجای خودش هست.فرمول خاصی دارد؟

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان حقوقتان است.

فریبا
05 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
کسی که سه سال و ۱۰ ماه در فروشگاهی دربازار کار کرده باشد میزان عیدی سنواتش خصوصا در ماه اخر چطور حساب میشود ؟؟

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس مقدار حقوق های آخری که دریافت می کند.

رضا
14 اردیبهشت 1401

سلام و وقت بخیر
شخصی که سه سال و ۱۰ ماه و ۴ روز در فروشگاهی در بازار کار کرده باشد و هر سال عیدی و سنواتش را گرفته (به جز سال اخر ) ، در سال آخر میزان عیدی و سنواتش چگونه پرداخت میگردد ؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوق دریافتی است.

حسین
17 خرداد 1401

با سلام
آیا عیدی به کارگرانی که زودتر از پایان سال استعفا داده و تسویه میکنند به نسبت تعداد ماههای حضورشان تعلق میگیرد؟
به عنوان مثال کارگری که پایان شهریور ماه استعفا دهد آیا نصف عیدی سال به ایشان تعلق میگیرد و کارفرما موظف به پرداخت هست یا نه؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، به هر تعداد که برود، باید پرداخت شود.

Mania
17 مرداد 1401

سلام ، اگر شخصی ۶ ماه سال رو ( تا شهریور ) کار کنه ولی ۳ سال سابقه کار تو اون شرکت رو داشته باشه ، عیدی سنوات اون ۶ ماه رو فقط دریافت میکنه یا کامل ؟

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام متوجه سوال نشدیم؟ 6 ماه کار کنید اما سه سال سابقه داشته باشید در آن شرکت؟ بر اساس میزان ثبت تعیین می شود.

جلال صالح رضوانی
26 مرداد 1401

سلام من در کارگاهی ۵سال و سه ماه سابقه بیمه دارم از برج ۵اخراج شدم خواستم بدونم عیدی این ۵ماه چقدر میشود
ممنونم از شما

  کارشناس بیمه
  31 مرداد 1401

  سلام تقریبا نصف عیدی را دریافت میکنید

ارمین
28 شهریور 1401

سلام یعنی یه کارگر باید اسفند ماه ۴ تا حقوق بگیره؟ یکی واسه خودش دوتا عیدی و یکی حق سنوات؟

  کارشناس بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام چهارتا حقوق نمی شود. البته باید فیش واریزی را مشاهده کند.

mansour
06 مهر 1401

سلام.من بعنوان یک پیمانکار یا مدیره خود قراداد امضا کردم.ولی ۱۵ روز از بیمه ی من را مدیره. شرکت و ۱۵ روز باقی رو خودم پرداخت میکنم.آیا به آن ۱۵ روز که مدیر بیمه پرداخت میکند به من عیدی و سنوات تعلق میگیرد…

  نویسنده بیمه
  07 مهر 1401

  سلام منصور عزیز
  خیر به شما تعلق نمی گیرد.

Sedighm57
01 آبان 1401

سلام من پایه حقوقم ۸۵۰۰ میلیون هست فیش حقوقم تو حساب کتاب مشکل داره تایم کارییم ۱۲ ساعت من چطوری فیش حقوقو بفرستم یه نگاه بندازید

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام ما فقط سوالات کلی را پاسخ می دهیم. برای بررسی دقیقتر مدارک باید به اداره کار مراجعه کنید. این مطلب را صرفا جهت آشنایی شما نوشته ایم.

صمدی ، ج
02 آبان 1401

باسلام من به مدت ۲۲روز در یک کارتون سازی کار کردم بعدا به علت سختی کار از کار اومدم بیرونم قرار هم از روز اول بیمه کنه ، که بیمه نکردن ، خواستم بدونم به من پایان‌ کار وعیدی تعلق میگیره یا نه ممنون که راهنمایی میکنید

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام همه چیز تعلق میگیرد باید به اداره کار مراجعه کنید.

مهیا
19 آبان 1401

سلام وقت بخیر
من سه ماه توی شرکتی کار کردم و دوماه اخر من رو بیمه کردند و حالا به من گفتن چون زیر شش ماه کار کردی و دوماه بیمه داری عیدی و سنوات تعلق نمیگیره حرف ایشون درسته اخه عیدی چه ربطی به بیمه داره؟

  کارشناس بیمه
  20 آبان 1401

  سلام خیر درست نگفته است

نوذری
12 آذر 1401

سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم اگر دستمزد روزانه من روی ۱۶۰ت داره حساب میشه کارفرما میگه چون از حداقل پایه یعنی ۱۳۹ت بیشتر هست پس به جای دوتا پایه عیدی و یک پایه تعلق میگیره
ایا این موضوع درسته؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1401

  سلام خیر درست نیست

علی
13 آذر 1401

سلام خسته نباشید بنده ۶ ماه تو فروشگاه اجیل کار کردم اما قانون کار حقوق گرفتم و مجرد هم هستم اومدم بیرون و فکر کنم ۲ ماه یا ۳ ماه بیمه کردن، میخوام بدونم ثنوات و عیدی و پاداشم چقدر میشه امسال هم بوده نه سال پیش. ممنون راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام در خصوص مقدار دقیق باید از خود فرمول اداره کار استفاده کنید.

   علی
   18 آذر 1401

   نمیشه شما بگید بلد نیستم حساب کنید و بگید ممنونم ۳ ماه و ۱۰ روز هم بیمه دارم و ۶ ماه کار کردم

    کارشناس بیمه
    20 آذر 1401

    سلام خیر چون ما این مطلب را فقط برای آشنایی نوشته ایم.

علی
18 آذر 1401

اگر شخصی تا برج ۹ دریک شرکت کار کند و از برج ۱۰ به شرکت دیگر برود،عیدی ان به چه شکلی محاسبه میشود

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام بر اساس تعداد ماه هایی که کار کرده است، تعلق میگیرد.

   علی
   21 آذر 1401

   منظورم اینه شرکت جدید باید ۱۲ ماه پرداخت کنه؟

    کارشناس بیمه
    22 آذر 1401

    سلام اگر هر دو زیرمجموعه یک مکان هستند که باید یک سال پرداخت شود، در غیر اینصورت شرکت جدید باید بر اساس تعداد ماه کارکرد شما پرداخت کند.

علی
27 آذر 1401

سلام من حقوقم ماهی 2500 برای عیدی چقدر باید به من داده بشه؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام بر اساس فرمول باید محاسبه کنید.

بهرام
28 آذر 1401

سلام الان من مدت 8سال دارم توسرد خانه کارمیکنم شغلم راننده لیفتراکه عیدی من باید چقدرباشه

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1401

  سلام بر اساس میزان حقوقتان هم بستگی دارد. البته خود متن کامل نوشته ایم.

آزاده
03 دی 1401

سلام من اسفندماه زایمان کردم و تا آذر ماه مرخصی زایمان بودم یعنی ۹ ماه، بعد از این هم میخوام بیمه بیکاری دریافت کنم، میخواستم ببینم عیدی امسال برای من به چه صورت هست؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام عیدی شما به تناسب کارکرد شما در محل کار محاسبه میگردد

جواد
05 دی 1401

سلام خسته نباشید.
من تابستان امسال برا دو سازمان و شرکت مختلف کار کردم.شرکت آخر مهر سنوات تابستان که کار کردم رو داده.
میخواستم بدونم به این سه ماه تابستون عیدی تعلق میگیره.؟
در ضمن ممکنه این عیدی رو با سنوات داده باشن؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام بله به اندازه آن سه ماه تعلق میگیرد ۰۲ باید از کارفرما سوال بپرسید

جواد
05 دی 1401

سلام.من تابستون امسال از دو جا حقوق گرفتم و برام بیمه رد کردن.و یکی از این شرکت ها که فقط تابستونا براش کار میکنم.آبان ماه سنوات تابستون رو بهم دادن.آیا عیدی تعلق میگیره.در ضمن سالهای قبل هم تابستون کار می‌کردم ولی تابحال عیدی نمیدادن.

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام بابت هر ماه کارکرد به شما عیدی و سنوات تعلق میگیرد بعد اینکه رد شدن دو بیمه تخلف است.

مهرزاد
08 دی 1401

باسلام
عیدی و مزایا ب کسانی ک کنترات کار هم هستند تعلق میگیره؟؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام دوست عزیز خیر تعلق نمی گیرد.

محمد
08 دی 1401

حداقل و حداکثر دریافتی عیدی رو چجوری تعیین میکنن

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام محمد عزیز
  عیدی کارگران براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود حداقل دو برابر دستمزد و حداکثر سه برابر دستمزد هر سال میباشد

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  عیدی کارگران براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود حداقل دو برابر دستمزد و حداکثر سه برابر دستمزد هر سال میباشد

علی
09 دی 1401

سلام. مبلغ عیدی ۱۲ میلیون تومن شامل چه کسانی میشه؟ یا این مبلغ اختیاری هست؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام علی عزیز
  شامل کسانی که ۱۲ ماه کامل سال را کار کرده باشند حداقل عیدی ۸ ملیون و حداکثر ۱۲ ملیون تومان در سال 1401 است

   علی
   10 دی 1401

   سلام ممنون از پاسختون ولی دقیقا سوال من همینه که کارفرما می‌تونه به اختیار بین بازه ی ۸ تا ۱۲ میلیون بده؟ یعنی اجباری نداره ۱۲ میلیون به کسی پرداخت کنه؟

    نویسنده بیمه
    11 دی 1401

    بستگی به ماهیت کار و شغل کارگر دارد اگر کارگاه صنفی است باید دستمزد کارگران را از بازرس تامین اجتماعی دریافت کند

بهار
10 دی 1401

سلام وقت بخیر
سال گذشته کارفرما تا پایان آذرماه لیست بیمه بنده رو‌براساس حداقل حقوق‌ یعنی پایه دو میلیون و‌ششصد رد میکرد اما سه ماه آخر سال پایم‌ رو به ۴ میلیون و دویست افزایش داد آیا عیدی ک به بنده باید میداد براساس حداقل پایه قانون کار محاسبه میکرد یا با مبلغی که سه ماه آخر برام در نظر گرفته بود؟

  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  بله درست پرداخت شده است باید براساس همان ۲۶۰۰ پرداخت میشده

بهار
11 دی 1401

سلام وقت بخیر
سال گذشته کارفرما تا پایان آذرماه لیست بیمه بنده رو با حداقل پایه یعنی ۲۶۰۰ رد میکردن و سه ماهه پایانی سال افزایش دادن و پایه رو ۴۲۰۰ زدن در لیست بیمه
اما عیدی رو براساس همون ۲۶۰۰ یعنی حداقلی رو‌دادن.سوالم اینه ک‌درست پرداخت شده یا باید حداکثری میدادن؟یا اینکه ۹ماهو ۲۶۰۰ میدادن ۳ماه ۴۲۰۰؟
من الان میتونم اقدامی کنم بابت دریافت مابه التفاوتش؟سنواتمم همون ۲۶۰۰ دادن

  نویسنده بیمه
  13 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  بله درست پرداخت شده است باید براساس همان ۲۶۰۰ پرداخت میشده

هادی
14 دی 1401

با سلام من از اول سال 1401 تو یه شرکت کار میکنم 22 دی میخوام اینجا رو ترک کنم به مدت 10 ماه ایا عیدی به من اعلق میگره چون تا اخر سال نیستم

  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  سلام هادی عزیز
  بله به تعداد ماههای که کار کردی تعلق میگیرد

فواد فرزاد
14 دی 1401

سلام خسته نباشید میشه لطفا بگید عیدی هر کارگر چند برابر دستمزد روزانه اوست؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام دوست عزیز، در مقاله با جزئیات کامل توضیح داده ایم.

بهزاد
16 دی 1401

سلام
ببخشید اگه یک ماه وسط سال کار کنیم موقع تسویه عیدی تعلق میگیره یا فقط تا عید باید کار کنیم؟

  نویسنده بیمه
  17 دی 1401

  سلام بهزاد عزیز
  عیدی به تناسب اشتغال بکار شما تعلق میگیرد

عارف
19 دی 1401

سلام یه سوال من 6 ماه یه جایی کار می کردم بهش نامه زدم که از هفته بعد دیگه نمیام بعد گفتش از فردا نیا به من عیدی و سنوات تعلق میگیره؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام عارف عزیز
  بله به شما عیدی و سنوات تعلق می گیرد.

آرش
22 دی 1401

سلام من تا اسفند 1401 میشه یک سال که در یک مجموعه کار میکنم، اما بیمه برام رد نشده خواستم بدونم عیدی بهم تعلق میگیره یا نه؟!
(البته هر سه ماه یکبار قرار داد امضا میکنم و مثل جاهای دیگه حقوق و کارانه میگیرم)

  نویسنده بیمه
  23 دی 1401

  سلام آرش عزیز
  بله تعلق میگیرد چون بالاخره اشتغال بکار داشته اید

حسین
23 دی 1401

سلام آقا خسته نباشی ۱۱ماه کار کردم چقدر پاداش عیدی دارم چرخکار هستم برش کار

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام به اندازه 11 ماه پرداختی دارید.

بهاری
02 بهمن 1401

سلام خانمی ک از فروردین تا دی تو‌مرخصی زایمان بوده بعد از اتمام مرخصی از بهمن ب محل کار برگشته درپایان سال چقدر عیدی بهش تعلق میگیره .

  نویسنده بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  عیدی باید از طرف کارفرما کامل پرداخت شود

اصغر خطیبی
06 بهمن 1401

باعرض سلام
من بازنشسته یکی از ادارات دولتی هستم که بعد از بازنشستگی بمدت 18 سال بطور تمام وقت در شرکتی مشغول بکار بوده ام میخواستم ببینم آیا بمن سنوات خدمت تعلق میگیرد یا خیر
اگر تعلق بگیرد مبلغ آن چگونه باید محاسبه شود . باتشکر اصغر خطیبی

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام اصغر عزیز
  اگر بعد از بازنشستگی جای مجدد مشغول بکار شده اید غیر قانونی بوده است چون بازنشستگان تامین اجتماعی بعد از بازنشستگی نباید مجددا کار کنند

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام اصغر عزیز
  اگر بعد از بازنشستگی جای مجدد مشغول بکار شده اید غیر قانونی بوده است چون بازنشستگان تامین اجتماعی بعد از بازنشستگی نباید مجددا کار کنند

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید