01 فروردین 1402

عیدی کارگران؛ کامل‌ترین راهنمای محاسبه و نرخ عیدی 1402

هنگامی که کارفرما یک به یک نیروهای خود را استخدام می‌کند، می‌بایست طبق قانون وزارت کار، حقوق و سنوات آن‌ها را تعیین کند. محاسبه عیدی کارگران، نیز یکی از وظایف کارفرمایان به شمار می‌رود. عیدی کارگران، از روز اول فعالیت تا عید همان سال محاسبه می‌شود. در واقع، کارفرما باید حداقل دو برابر پایه حقوق و حداکثر 3 برابر پایه حقوق، عیدی سالانه برای کارمندانش درنظر بگیرد. اگر شما هم کارمندید و می‌خواهید بدانید چقدر عیدی می‌گیرید؛ کارفرما هستید و می‌خواهید بدانید عیدی کارمندانتون چقدر خواهد بود تا برنامه‌ریزی مالی کنید، پس این راهنمای کامل محاسبه عیدی کارگران را از دست ندهید!

یافتن کارکنان عالی که با تیم سازگار هستند، همیشه آسان نیست. استخدام افراد اشتباه نیز می‌تواند هزینه بر و هم بی‌نتیجه باشد. با این حال، وقتی کارمند مناسب را در نقش مناسب پیدا کردید، آنها می‌توانند کل بخش را تغییر دهند. زیرا تأثیر مثبت بر بازده کار و دیگران ایجاد می‌کنند.
یک کارمند سخت کوش، کسی است که مایل به یادگیری است و همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای رشد در شرکت است. آنها به این موقعیت بسنده نمی‌کنند و می‌خواهند، بهترین باشند و در بین همکاران خود پیش قدم شوند.
کارمندانی که مشتاق کار و حصول اهداف خود هستند، همیشه منتظرند هرچه زودتر صبح شده و به سرکار بروند. آنها فردی هستند که از کار خود لذت می‌برند و طبیعتاً بدون توجه به وظیفه‌ای که برایشان درنظر گرفته شده است، بهترین تلاش را خواهند کرد.

در مقابل شرکت یا سازمان نیز باید کارمندان را از دریافت حقوق سر موقع، عیدی، سنوات و دیگر پاداش‌ها مطمئن سازد. اما عیدی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ در جواب باید بگوییم تمام کارگران، کارمندان و حتی بازنشستگان از این مزیت بهره‌مند می‌شوند. این موضوع انگیزه‌ی کارمندان را بیشتر می‌کند تا هر روز افتخار آفرینی کنند. به این علت و به درخواست بسیاری از کارکنان، در این مقاله  نرخ عیدی سال 1402 و چگونگی محاسبه‌ی آن‌ را برای شما شرح می‌دهیم.

عیدی سال 1402

برخی از کارفرمایان قانون‌مند، بر اساس قانون عیدی اداره کار ۱۴۰۱، مبلغ عیدی را به کارمندان می‌پردازند. اما گروه دیگری از کارفرمایان، بیشتر از حد تعیین شده عیدی پرداخت می‌کنند. البته این موضوع بستگی به مسائل مالی هر سازمان دارد.

 

عیدی کارگران برای ارج نهادن به این قشر زحمت کش است

عیدی کارگران برای ارج نهادن به این قشر زحمت کش است

نحوه محاسبه عیدی 1402

همانطور که بین کارمند عادی با رزومه کم و کارمند خوب، با رزومه عالی تفاوت‌های زیادی وجود دارد؛ مبلغ عیدی کارگران یا کارمندان و بازنشستگان نیز با هم متفاوت است. در این بخش نحوه‌ی محاسبه عیدی کارگران در سال 1402 را برایتان شرح می‌دهیم. می‌توانید به راحتی مبلغ عیدی سال 1402 خود را پیشاپیش محاسبه کنید.

جدول عیدی کارگران سال 1402

طبق قانون عیدی و سنوات وزارت کار، کارگران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در سال 1402، مبلغ 8.358.000 تومان عیدی خواند گرفت. که روی این قیمت، مبالغ دیگری نیز اضافه خواهند شد. برای درک بهتر عیدی کارمندان 1402 و عیدی کارگران 1402 که برخی به اشتباه از آن به عنوان عیدی کارگران 1403 یاد می‌کنند، جدول زیر را برای شما طراحی کرده‌ایم:

حداکثر عیدی کارگران حداقل عیدی کارگران 1402 عیدی کارمندان دولت 1402
15.924.852 تومان 10.616.568 تومان اعلام نشده

 

عیدی کارمندان دولت در سال ۱۴۰۱ یک میلیون و ششصد هزارتومان بود. برای کارمندان آقا متاهل، ۴۰۰ هزار تومان برای همسرشان و به ازای هر فرزند هم ۱۵۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد. برای کارمندان خانم سرپرست خانوار، به ازای هر فرزند هم ۱۵۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد. همچنین کارگرانی که کمتر از ۱ سال سابقه بیمه داشتند، مشمول دریافت عیدی هم بودند نحوه محاسبه عیدی کارگران کمتر از یک سال به صورت دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر ۱۲ و ضربدر در تعداد ماه های کارکرد است. در صورت اعلام شدن مبلغ عیدی کارمندان در سال 1402 در همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

عیدی و پاداش کارگران پاره وقت

براساس قوانین مندرج در سازمان وزارت کار، عیدی کارگرانی که به صورت پاره‌وقت کار می‌کنند، براساس ساعات کاری حضور آن‌ها محاسبه خواهد شد.

برای مثال: کارگری که به صورت فصلی یا روز مزد فعالیت دارد، براساس ساعات کاری وزارت کار، یک سوم از ساعات اداری را به مشغول کار بوده است. پس عیدی او در واقع 66% حقوق پایه دریافتی خودش است.

آن دسته از کارگرانی که به صورت پاره وقت، در مراکز سازمانی و شرکتی کار می‌کنند، براساس حقوقی که در سه ماه آخر دریافت کرده‌اند، عیدیشان محاسبه می‌شود.

می‌بایست برای محاسبه‌ عیدی کارگران پاره وقت، دو برابر حقوق پایه را در تعداد ماه‌هایی که کار کرده‌اند ضرب و بر دوازده ماه سال تقسیم کنیم.

عیدی سال 1402 بازنشستگان کشوری

در رابطه با عیدی سال ۱۴۰۱ تامین اجتماعی برای بازنشستگان نیز باید گفت که براساس قانون و ضوابط مالی، عیدی آن‌ها همانند عیدی کارمندان دولت و برابر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در حقیقت هر رقمی که هیئت دولت تصمیم بگیرد.

عیدی سال 1402 بازنشستگان تامین اجتماعی

در رابطه با عیدی سال 1402 تامین اجتماعی برای بازنشستگان نیز باید گفت که براساس قانون و ضوابط مالی، عیدی آن‌ها همانند عیدی کارمندان دولت و برابر یک میلیون و 800 هزار تومان است. در حقیقت هر رقمی که هیئت دولت تصمیم بگیرد.

 

بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مشمول عیدی می‌شوند

بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مشمول عیدی می‌شوند

محاسبه عیدی 1401

هرچه به سال جدید نزدیک‌تر می‌شویم، کارفرما وظیفه دارد عیدی کارمندان خود را پرداخت نماید میزان عیدی کارگران در  1402 دوبرابر حقوق پایه و حداکثر سه برابر آن است. مسئله مهم چگونگی محاسبه عیدی 1402 است.

برای این‌که کارفرما بتواند به خوبی تشخیص دهد که میزان مبلغ عیدی ۲ برابر یا ۳ برابر باشد، می‌تواند از یک فرمول استفاده کند:

 • حداقل میزان عیدی، برابر با حقوق و دستمزد او در مدت ۶۰ روز است.
 • حداکثر میزان عیدی، برابر با دستمزد دریافتی او در مدت ۹۰ روز است.

فرمول محاسبه عیدی سال 1402 به صورت زیر است :

حداقل عیدی  1402= ۶۰ * حداقل دستمزد روزانه

سقف عیدی سال 1402 = ۹۰ * حداقل دستمزد روزانه

بر اساس این فرمول  عیدی کارمندان در سال 1402 برابر است با: (هنوز مبلغ عیدی کارمندان اعلام نشده و این اعداد برای سال 1401 هستند.)

حداقل عیدی 1402 برابر با ۸۰۰ /۸۲۰/۳ تومان

سقف عیدی سال 1402 برابر با ۵.۷۳۱.۲۰۰ تومان

نکات مهم در خصوص عیدی کارگران

چند نکته کلی مهم زیر را در خصوص عیدی کارگران در نظر بگیرید:

 • عیدی به همه افراد تعلق می‌گیرد. حتی اگر سابقه کاری کمی در شرکت داشته باشد. در صورتی شرکت به هر دلیلی عیدی را پرداخت نکرد، می‌توانید به اداره کار برای شکایت مراجعه کنید.
 • میزان عیدی افراد بر اساس تعداد سابقه و شرایطشان متفاوت است.

عیدی کارگران چگونه محاسبه می‌شود؟ (به‌روز رسانی 1402)

همان‌طور که بین کارمند عادی با رزومه کم و کارمند خوب، با رزومه عالی تفاوت‌های زیادی وجود دارد؛ میزان دریافت عیدی آ‌نها نیز متفاوت خواهد بود. میزان سنوات و عیدی قانون کار کارگران، کارمندان و بازنشستگان با هم متفاوت است. در این بخش نحوه‌ی محاسبه عیدی کارگران در سال 1402 را برایتان شرح می‌دهیم. می‌توانید به راحتی مبلغ عیدی سال 1402 خود را پیشاپیش محاسبه کنید.

بنابراین موضوع میزان عیدی سال 1402 برای کارگرانی که کمتر از یک سال کار کرده باشند، مطابق جدول زیر می‌باشد: (البته باید سقف عیدی سال 1402 را در نظر بگیرید.)

طول زمان کار میزان عیدی به ریال
یک ماه کارکرد  ۶,۹۶۶,۲۵۰
دو ماه کارکرد  ۱۳,۹۳۲,۵۰۰
سه ماه کارکرد ۲۰,۸۹۸,۷۵۰
چهار ماه کارکرد ۲۷,۸۶۵,۰۰۰
پنج ماه کارکرد ۳۴,۸۳۱,۲۵۰
شش ماه کارکرد ۴۱,۷۹۷,۵۰۰
هفت ماه کارکرد ۴۸,۷۶۳,۷۵۰
هشت ماه کارکرد ۵۵,۷۳۰,۰۰۰
نه ماه کارکرد ۶۲,۶۹۶,۲۵۰
ده ماه کارکرد  ۶۹,۶۶۲,۵۰۰
یازده ماه کارکرد ۷۶,۶۲۸,۷۵۰

 

طبق قانون عیدی کارگران تامین اجتماعی، مبلغ پرداختی به عنوان عیدی نباید کمتر از حداقل حقوق دریافتی آن‌ها باشد. در واقع این عیدی به میزان دو برابر حداقل حقوق یک کارگر، کارمند و یا بازنشسته است. البته با توجه به وضعیت مالی و سودآوری شرکت و بنابر صلاح‌دید کارفرما می‌تواند بیشتر باشد. به هر حال امید است که این عیدی هرچند بزرگ یا کوچک بتواند گرهی از قالی پر گره زندگی اقتصادی کارگران و حقوق‌بگیران باز کند.

بیمه دات کام  در این مقاله سعی به ارائه کلیات عیدی کارگران، نحوه محاسبه آن و مبلغ پایه عیدی در سال 1402 برای حقوق‌بگیران تمام وقت، پاره وقت و بازنشستگان داشت. در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوالی می‌توانید در انتهای همین مقاله پرسش‌های خود را در قالب کامنت بنویسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

02 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

جرایم بیمه تامین اجتماعی | مشاهده و پرداخت جرایم + طرح بخشودگی

کسب و کارهای مختلف، ممکن است به دلایل گوناگونی با جرایم بیمه تامین اجتماعی رو به رو شوند. جرایم بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی است، که در ارسال لیست بیمه یا حق بیمه

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سیلسپور
17 مهر 1400

سلام میزان عیدی 1400 تاثیری روی 1401 دارد؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام میزان عیدی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود که در آخر سال، میزان عیدی سال بعد مشخص خواهد شد.

   علی عزیزی
   14 آبان 1401

   سلام وقت بخیر من آسانسورکار هستم الان میخوان اخراجم کنن به دلیل بی پولی شرکت .از روزی که اینجا کار میکنم نه قرارداد و نه حقوق و مزایا بق قانون کار بوده الان اگر شکایت کنم به نتیجه میرسم ؟

    کارشناس بیمه
    14 آبان 1401

    سلام بله به هر حال راه هایی هست؛ اما باید به اداره کار بروید.

    Farhad
    17 بهمن 1401

    بله ،صد درصد ، حتی اینکه شما اونجا بدون بیمه کار کردین و بیمه نکردن باید جریمه سنگینی پرداخت کنن، حتما پیگیری کنین

    ali.m
    29 اسفند 1401

    سلام مبالغ پرداختی مهم است که چگونه دریافت کردی میتونی ازروی آن شکایت کنی کلا واریزی خودت را پرینت بگیر بعد برو اداره کار.درصورتی که شاهد هم داشته باشی میتونی حق وحقوق خودت را بگیری

  مصطفی
  26 بهمن 1400

  سلام آیا کارگری که شش ماه کار کرده وسابقه بیمه اش یکسال نشده عیدی با سنوات تعلق میگیرد

   کارشناس بیمه
   26 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، بله به تعداد ماه کارتان تعلق می گیرد.

    علی
    04 اسفند 1400

    سلام، وقت بخیر
    مبنای محاسبه و پرداخت عیدی، پاداش و سنوات آخر سال چه آیتم هایی است؟
    آیا مبنا فقط دستمزد ماهانه باید ملاک محاسبه قرار گیرد یا بجز مبلغ دستمزد ماهانه آیتم های دیگری ازجمله حق اولاد و… به مبلغ دستمزد اضافه میشه و باید پرداخت شود.
    مبلغ عیدی و پاداش و سنوات یک سال تمام (1400)چه م
    ممنون ممیشم راهنمایی بفرمایید.

     کارشناس بیمه
     05 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز، اگر شما کامل مطالعه کرده باشید، پاسخ تمامی این سوالات شما نوشته شده است. پاسخ به این سوال یک مقاله طولانی مانند همین مطلب خواهد شد.

  باقری
  29 مهر 1401

  من این ماه ترک کار کردم میخواستم بدونم الان دارم تسویه میکنم بهم عیدی هم تعلق میگیره یا نه؟از دی ماه ۱۳۹۹ مشغول به کار شدم اونجا ممنون میشم راهنماییم کنید

   کارشناس بیمه
   30 مهر 1401

   سلام به همن اندازه که کار کردید به شما عیدی تعلق میگیرد مگر اینکه در هر ماه جداگانه داده باشد.

   King
   23 دی 1401

   سلام.حقوق ماهیانه من ۷ میلیون ونیمه.عیدی هم بر اساس همین حقوق محاسبه میشه؟یا پایه حقوق کشوری؟

    کارشناس بیمه
    24 دی 1401

    سلام بر اساس پایه

     Deez
     09 اسفند 1401

     وقت بخیر
     شرکت از برج ۶ پایه حقوقم رو افزایش داد
     واسه عیدی ملاک پایه حقوق قبلیه یا جدید؟

     کارشناس بیمه
     09 اسفند 1401

     سلام. شش ماه اول را براساس ۶ ماه اول و نیمه دوم سال را هم براساس پایه حقوق شش ماه دوم پرداخت می‌کنند.

     کارمند شرکت خصوصی
     30 فروردین 1402

     سلام.پایه حقوق من ۱۰تومن بوده در سال ۱۴۰۱.عیدی من ۲۰تومن میشه یا باید طبق قانون از ۳برابر حداقلی نباید بیشتر باشه؟

     نویسنده بیمه
     30 فروردین 1402

     سلام دوست عزیز. طبق قانون نباید از سه برابر حداقل دستمزد سال ۱۴۰۱ بیشتر شود.

  ابراهیم
  20 اسفند 1401

  باعرض سلام
  من ۱۰سال هست در یه شرکت به عنوان کارگر مشغول به کار هستم عیدی من امسال چقدر هست .

   کارشناس بیمه
   21 اسفند 1401

   سلام دوست عزیز. میزان عیدی را به شکل زیر محاسبه می‌کنند
   حداقل میزان عیدی، برابر با حقوق و دستمزد او در مدت ۶۰ روز است.
   حداکثر میزان عیدی، برابر با دستمزد دریافتی او در مدت ۹۰ روز است.

مهابادی
25 مهر 1400

سلام میزان عیدی و سنوات سال ۱۴۰۰ و سال 1401 چقدر با هم فرق دارند؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی و سنوات بر اساس فرمول خاصی مشخص می شود که تا اخر سال 1400 باید صبر کرد

جمعی از کارگران
17 آبان 1400

سلام میزان عیدی سال 1400 کارفرمامون گفت دادم حالا هم رفته خارج، اما امروز فهمیدم که چیزی واریز نشده برای بقیه هم همینطور. ما حالا باید چه کار کنیم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله است که شما باید با یکی از شعب تامین اجتماعی مطرح کنید. همچنین می توانید از نظر حقوقی هم اقدام کنید.

حسین . ع
23 آبان 1400

سلام ببخشید من میخواستم بدونم که مثلا از تاریخ 1400/06/13 شروع به کار کردم و تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۰‌کار میکنم میخواستم ببینم که عیدی من چند ماه حساب میشود ۶ماه یا ۷ماه
ضمنا به جز حقوقی که در اسفند میگیرم باید ۲تای حقوق خودم را عیدی بگیرم یا نه با همان حقوق اسفند حساب میشود
با تشکر فراوان از راهنمایی هایتان

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام حسین عزیز . ۶ ماه عیدی تعلق میگیرد. جواب سوال دوم هم به این صورت است که با حقوق اسفند باید دو تا حقوق بگیرید

جمشید قادری
17 آذر 1400

سلام میزان سنوات سال ۱۴۰۰ چقدره؟ من امسال از محل کارم اومدم بیرون بهم ندادن گفتن تعلق نمیگیره میخوام شکایت کنم، چه کار باید کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی شرکت ها باید به ازای مدت زمانی که در شرکت بودند، باید حق سنوات دریافت کنند. اینکه به شما نداده اند، می توانید شکایت کنید. اما بهتر است که برای مشاوره با یک نفر وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

   رشید
   27 بهمن 1400

   باسلام بنده ۱۳ماه بیمه تامین اجتماعی دارم درسال ۱۳۸۵ ایا با این سابقه بیمه عیدی به من تعلق میگیره

   ممنونم

    کارشناس بیمه
    30 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، عیدی سال ۸۵ که دیگر به شما تعلق نمیگیرد. باید همان سال اقدام میکردید.

    حمید
    17 دی 1401

    بله طبق قانون میتونید شکایت کنید و اداره کار براتون میگیره

سلامی
17 آذر 1400

سلام ایا فرمولی که برای میزان عیدی و پاداش سال ۱۴۰۰ نوشتید، درسته؟ همینه دیگه؟ من روی همین حساب کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام، بله دوست عزیز این فرمول و چگونگی محاسبه عبدی سال 1400 است؛ اما ممکن است که برای سال 1400 متفاوت باشد.

کارمند اداره
17 آذر 1400

میزان عیدی سال 1400 کارگران و کارمندان با هم فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، از نظر فرمولی با هم تفاوتی ندارند؛ اما ممکنه که مقدارش بر اساس میزان حقوقی که هر کدام میگیرند، اختلافی با هم داشته باشند.

چلاوی
17 آذر 1400

سلام من میخوام از اون میزان سنوات کارگران در سال 1400 که تعیین شده چیزی نگیرم، میتونم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، منظور شما از اینکه چیزی نگیرم، چیست؟ میزان سنوات حق شماست. اما اینکه الان بخواهید چیزی نگیرید، می توانید در هنگا تسویه کلی مبلغ را دریافت کنید.

   عباس
   27 اردیبهشت 1402

   سلام من نزدیک برج ۱تا ۸ ماه کار کردم. با پیمانکار شرکت حقوق کامل داده و تسویه رو ب تاخیر انجام دادم یعنی سال بعد برج 1 .بعد از سنوات و عیدی و گفتم گفتن واریز نمیشه دلیلش چیه؟

    نویسنده بیمه
    31 اردیبهشت 1402

    سلام. سنوات و عیدی باید به شما پرداخت شود. بروید از اداره کار شکایت کنید.

حلالی
17 آذر 1400

سلام من میخوام از اون میزان سنوات کارگران در سال 1400 که تعیین شده چیزی نگیرم، میتونم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، منظور شما از اینکه چیزی نگیرم، چیست؟ میزان سنوات حق شماست. اما اینکه الان بخواهید چیزی نگیرید، می توانید در هنگا تسویه کلی مبلغ را دریافت کنید.

مدیر
17 آذر 1400

سلام میشه میزان عیدی و سنوات سال 1400 دو برابر کرد و به در سال 1401 به کارمندان داد؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. میزان عیدی و سنوات 1400 توسط دولت مشخص می شود و باید بر اساس همان میزان داد. البته اگر بخواهید می توانید بیشتر بدهید اما کمتر از آن امکانپذیر نیست…

Mahtab
18 آذر 1400

سلام . من بیمه شدم 9 ماه کار کردم ایا به من عیدی تعلق میگیرد یانه

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1400

  سلام وقت بخیر بله به نسبت تعداد ماه هایی که شما کار کردید عیدی به شما تعلق خواهد گرفت

رامین
29 آذر 1400

درود خدمت همه عزیزان.
در محاسبه حداقل و حداکثر عیدی سال 1400 اشتباه نکردید؟ طبق تصویب شورای عالی کار حداقل حقوق روزانه یک کارگر در سال 1400 برابر 885165 ریال است.برای محاسبه حداقل عیدی 885165 در 60 ضرب میشود که میشود 53109900 ریال و حداکثر هم 885165 ریال در 90،که میشود 79664850 ریال.سقف عیدی در سال 1400 هم عدد 79664850 ریال است.مبنای محاسبات شما چی بوده دقیقا؟اگر هم میزان دستمزد روزانه یک کارگر به میزانی بود که از سقف عیدی 1400 عبور کند بر اساس دستمزد مصوب شورای عالی کار با او حساب خواهد an عیدی پرداختی.لطفا اطلاعات درست در اختیار مردم بزارید و یا حداقل محاسبه حقوق و دستمزد را دقیق مطالعه کنید.

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این دقیقا اطلاعاتی است که خود سازمان منتشر کرده است و ما برای خود محاسباتی را انجام نمی دهیم.

زمانه
05 دی 1400

آیا فرمول محاسبه عیدی و سنوات سال 1400 با 1401 فرق میکنه؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله متفاوت است و تا آخر سال مشخص خواهد شد.

وزرا
05 دی 1400

سلام ، حقوق فردی که ۱۵ میلیون در ماه است و بیمه هم به همین مقدار برایش واریز میشود و به همین منوال هم مالیات پرداخت میکند، میزان عیدی دریافتیش چه مبلغی میباشد؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  میزان عیدی بر اساس حقوق تعریف شده از سمت وزارت کار است؛ مگر اینکه خود شرکت بخواهد تغییراتی را اعمال کند.

فقیهی
09 دی 1400

با سلام و عرض خسته نباشید…
من روزانه ۱۶۰ تومن پایه حقوقمه.با سه سال و اندی سابقه در این شرکت، میخام بدونم عیدی و سنوات من با سابقه ای که دارم محاسبه میشه یا سابقه کار در یک شرکت تاثیری روی میزان عیدی و سنوات نداره؟ درضمن هیچ قراردادی هم بین کارگران و کارفرمانوشته نشده که حداقل یا حداکثر عیدی رو لحاظ کنن.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز عیدی براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود و طبق قانون سابقه تاثیری ندارد پرداخت عیدی ربطی به انعقاد قراداد ندارد

خانم راد
11 دی 1400

سلام.من 5 سال هست در یه شرکت کار میکنم و میخوام تا پایان دی ماه این شرکت باشم و بعد از این در یه شرکت دیگر استخدام میشوم
نحوه پرداخت عیدی و سنوات من چه گونه است؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  عیدی و سنوات براساس کارکرد شما محاسبه میگردد اگر در دی ماه میخواهید از شرکت خارج شوید ده ماه عیدی و سنوات دریافت میکنید

لیلا امیرشعار
11 دی 1400

سلام من ۴ سال است در یک مجموعه کار میکنم آیا بعد از ۹ ماه کارکردن باید عیدی را کامل هم دو پایه حداقل دستمزد پرداخت کنن یا فقط تعداد ماه های کار کرده رو محاسبه و پرداخت میکنن

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام بر اساس تعداد ماههای که کار کردید، عیدی پرداخت میشود

امین
21 دی 1400

سلام وقتتون بخیر
بنده در شرکتی مشغول به کار هستم و الان میخواهم استعفا بدهم.من این موضوع را با منابع انسانی مطرح کردم و به من میگن که چون قبل از اتمام قرارداد میخواهی استعفا بدهی و اینکه اول از شما یه امضا گرفته شده که تا ۲ سال نباید استعفا بدهی که من این موضوع رو اصلا یادم نیست که تو قراردادم بوده باشه و اگرم بوده دقت نکردم به این موضوع.الان به من میگن در صورت استعفا باید جریمه بشوی و یه مبلغی رو نزیک به ۵ میلیون پرداخت کنی.آیا همچین قانونی هست؟کاری من نمیتوانم انجام دهم برای این موضوع؟ممنون میشوم راهنماییم کنید.

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این موضوع را باید از اداره کار بپرسید ولی اگر تو قراداد قید شده و امضا کردی بله باید بدهید.

  حمید
  17 دی 1401

  غیر قانونیه

امیرعلی
21 دی 1400

سلام من ۷ سال داخل یه فروشگاه صوتی و تصویری کار کردم
بیمه نبودم حق سنوات نگرفتم پایه سنوات هم نگرفتم عیدی هم فقط یه حقوق گرفتم
آخرین حقوق دریافتیمم ۴ تومن بود از ۳۰ مهر ماه هم اونجارو ترک کردم
اگه بخوام شکایت کنم چقدر به من میرسه
ممنون

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله در هیت اداره کار محاسبه خواهد شد.

اسلامی
26 دی 1400

با سلام کسانیکه بیمه بیکاری دیافت میکنند هم عیدی میگیرند؟ من سال 85 بیمه بیکاری دریافت کردم که عیدی هم بهش تعلق گرفت(2ماه) ولی الان میگن تعلق نمیگیره ایا قانون فرق کرده یا این خبر اشتباهه؟ با سپاس…البته اون زمان 85درصد حقوق رو بهم میدادن ولی الان شده 55درصد!

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. عیدی به بیمه بیکاری اصلا تعلق نمیگیرد. در حقیقت از همان ابتدا هم عیدی به بیمه بیکاری تعلق نداشته است.

حسین
29 دی 1400

سلام من چهار سال سابقه کار دارم عیدم چقدر می شود

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  اگر کارگر باشید دو برابر حداقل دستمزد

حسین
04 بهمن 1400

سلام میخواستم بدانم یا شخصی که از تاریخ1400/06/14 تا ١400/10/18 کار کرده است و در این مدت بیمه هم نشده است آیا عیدی و سنوات به ایشان تعلق می‌گیرد و اگر تعلق می‌گیرد هر کدام یعنی عیدی و سنوات ایشان چقدر میشود
ضمنا ساعت کاری ایشان که در پیک تهیه غذا کار می‌کرده است به مدت 4:30ساعت بوده است
باتشکر فراوان یاعلی مدد

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام خیر متاسفانه عیدی و سنوات تعلق نمی گیرد.

سمیرا
19 بهمن 1400

سلام.وقتتون بخیر عیدی و سنوات ماهایی که بیشتر از وزارت کار میگیریم چطوری حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، محاسبه عیدی و سنوات در حالت کلی فرمولش در مقالات ما نوشته شده است. دقیقش به محاسبه کارکرد شما و سابقه تان هم بستگی دارد.

خانم موسوی فر
20 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر متشکرم از مطالب مفیدتون
اگر ممکن بفرمایید از تیرماه ۱۴۰۰تا اسفند چندماه محاسبه میشود؟
علاوه بر عیدی که کار فرما باید پرداخت کنه سنوات چقدر تعلق میگیره؟
و اینکه حقوق در سال۱۴۰۱ افزایش پیدا میکنه؟
بازهم ممنونم از راهنماییتون 🌺🙏🏻

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در مقاله فرمول محاسبه عیدی نوشته شده است که در حالت کلی ضربدر تعداد ماه ها خواهد شد. سنوات هم تعلق میگیرد اما بیشتر شرکت ها در آخر هر ماه پرداخت می کنند. در خصوص افزایش حقوق هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است اما حقوق ها افزایش پیدا خواهد کرد (البته حداقلی بیان شده است.)

تقی زاده
21 بهمن 1400

سلام وقت بخیر ببخشید من 6سال در شرکت خصوصی مشغول بکار هستم و پایه حقوق بنده 7میلیون تومان هست عیدی من چقدر میشود؟طبق پایه وزارت کار یا پایه حقوق خودم؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان سابقه و پایه حقوقی تان است که البته از حداکثر بیشتر نخواهد شد.

المیرا
22 بهمن 1400

سلام من از تیر ماه مشغول کار تو شرکت هستم اما از مهر ماه بیمه برام رد شده،محاسبه عیدی بنده از تیر ماه محاسبه میشه یا مهر؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، آن سه ماه هم باید حساب شود؛ اما با توجه به شرایطی که نوشتید، در صورت پرداخت نشدن، به اداره کار مراجعه کنید.

متین
23 بهمن 1400

سلام. من به عنوان مشاور فنی مدت 20روز از ماه بطور کامل و شبانه روزی و مستقر در شرکت با مبلغ 10میلیون تومن خالص مشغول هستم. آیا عیدی به من تعلق می‌گیرد؟؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به قراردادتان دارد. ولی به نظر میاد که کار شما پروژه ای بوده است.

   زهره
   01 اسفند 1401

   سلام میخواستم بدونم برااتباع خارجی که شرکت کارمیکن
   ن بیمه نمیشن ایاحق بن ومسکن وحق اولادبهشون تعلق میگیره یاخیرسپاسازشما.

    کارشناس بیمه
    02 اسفند 1401

    سلام دوست عزیز. همه چیز به توافقات شما و کارفرما بستگی دارد.

علی بازقندی
24 بهمن 1400

سلام نگهبان های بانک ها که شرکتی هستن ولی بیمه و زیر اداره قانون کار هستن عیدی بهشون میرسه

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی باید به تمامی افرادی که بیمه برایشان رد می شود، تعلق بگیرد.

حامد
27 بهمن 1400

سلام اخیرا یه خبری شنیدم که به افراد متاهل یه مبلغی مازاد عیدی تعیین شده تعلق میگییره،همچنین به ازای هر اولاد هم همینطور،آیا صحت داره و اگر بله چقدره

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا خبری نیست و بخشنامه ای نیامده است. فقط در حد حرف است.

Mahsa.prz
29 بهمن 1400

آیا سال جدید من که امسال بیمه بیکاری میگیرم تا سال بعد بهم تعلق میگیره ساله بعد بیشتر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر امسال حداقل دستمزد بیمه بیکاری میگیرید و در سال آینده ادامه پیدا کند، مقرری شما هم افزایش پیدا میکند.

باران
01 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
ببخشید مدیر مالی شرکتی هستم که کارفرما امسال اصرار دارد به کارکنانی که لیست بیمه آنها رد میشود نصف یا کمتر عیدی بدهد و اعلام کرده خبری از سنوات نیست میشه بفرمایید اگر کمتر از نصف عیدی پرداخت کند چه اتفاق و عواقبی دارد؟؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، چنین کاری غیرقانونی است و شما می توانید به اداره کار شکایت کنید.

مسعود
01 اسفند 1400

سلام…برای منی که سه سال و اندی مشغولم، عیدی و سنوات من چگونه محاسبه میشه؟
تعداد سال کارکرد تاثیری میگذارد یا نه؟
آیا عیدی و سنوات بر پایه حقوق روزانه هست یا حقوق ماهیانه بدون اضافه کاری همراه با حق مسکن و خوار وبار؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر مقاله را مطالعه کنید، کامل توضیح داده شده است. محاسبه این اعداد دیگر به نوع قرارداد و حقوقتان بستگی دارد.

امیرعلی
03 اسفند 1400

سلام خسته نباشین.بنده کارگرکنتراتی هستم و از اواخر برج سه تا پایان اسفند ماه مشغول بکار هستم،البته بیمه منو چون ازجایی دیگه خودم رد میکنم واز لحاظ ساعت کاری بیشتر از بقیه کارگرها هم کارکردم خواستم ببینم عیدی به بنده اصلا تعلق میگیرد یاخیر ومیزان آن حداقل چقدرباید باشد،واینکه اصلا کارفرما میتونه بگه نمیدم چون بیشتر ازبقیه هرماه دریافتی داشتی،ممنون میشم جواب بدین🙏

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، از جای که بیمه برای شما ارسال میشود، عیدی تعلق میگیرد و جایی که کنتراتی کار میکنید تعلق نمیگیرد.

منیر
03 اسفند 1400

سلام.ببخشید کسی که مثلا حقوق پایش ماهانه 31،576،830 ریال هست .عیدی ایشون چقدر میشه با یکسال کامل سابقه بیمه؟ یعنی اینکه من طبق این پایه حقوق باید محاسبه کنم یا حداکثر در نظر بگیرم عیدی این فرد رو؟ چون بین حداقل و حداکثر می باشد

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دو برابر حقوق پایه شما در آن است. همچنین اینکه اگر بیشتر از حداکثر باشد و خود مبلغ حداکثر پرداخت خواهد شد.

   سجاد
   12 اسفند 1400

   با عرض سلام و خسته نباشید
   من توی یه فروشگاه کار میکنم که شغلم حسابداری و فروشندگیه
   ولی اینجا به جز اینا کارهای انبار چیدمان طراحی دکور چیدمان دکور فروشگاه و خیلی کارهای
   دیگه انجام میدم.
   تایم کاریمون 8 ساعته ولی اکثر مواقع تا 10 ساعت مشغول کار هستیم (( بدون اضافه کاری))
   در ضمن بیمه های که برام واریز میکنن حداقل ترین رد میشه. ممنون میشم راهنمای کنید عیدی و سنوات
   چقد میشه

    کارشناس بیمه
    12 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، عیدی و سنوات شما باید طبق قانون کار و بر اساس پایه حقوق تعریف شده به شما پرداخت شود. در صورتی که کمتر به شما پرداخت می شود، می توانید به اداره کار رفته و شکایت کنید.

مهدی
03 اسفند 1400

سلام وقتتان بخیر، کارفرمای ما هر ماه هنگام حقوق دادن یه برگه میدهد تا امضا و انگشت بزنیم که در آن برگه میزان حقوق حق مسکن فلان نوشته و البته عیدی و پاداش هم نوشته ولی چون حقوق مارو از قانون کار کم تر میده برگه خالی هست و بعدا خودش پر میکنه میخواستم بونم اگر میزان عیدی را کم تر بدهد ولی در آن برگه درج کند که گرفته ام میتوانم با فیش واریزی به بنده آن را اثبات کنم یعنی میتوانم عیدی را کامل بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما نباید هر سندی اشتباه کنید. با امضا یعنی اثبات کردید که گرفته اید. به هر حال باید به ادامه کار مراجعه کنید.

   مهدی
   04 اسفند 1400

   سلام مجدد.مگر فیش های واریزی مهم نیستن؟ آیا شکایت کنم میتونم ادعا کنم که فیش واریزی هرو بیاره و اینطوری محکوم کنم؟

    کارشناس بیمه
    05 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بهتر است که مدارکی که دارید، حتما ببرید.

علی پور
05 اسفند 1400

سلام سه ماه کار کرده ام کل عیدی1401میشود79,664,850ریال برای سه ماه چقدرعیدی میگیرم باتشکر.

  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به فرمولی که نوشتیم، باید محاسبه کنید. حداقل عیدی 5 میلیون تومان است.

محمد غلام نژاد
06 اسفند 1400

سلام پایه حقوق من حدود 5 ملیون است میزان عیدی من 10 میشه؟ یا از حداکثر عیدی بیشتر نباید باشه؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما از نظر قانون کار، حداکثر عیدی را دریافت خواهید کرد. البته در مقاله این مساله را پاسخ داده ایم.

سعید
07 اسفند 1400

سلام آیا به کسی بیمه خویش فرما است و برای خودش مبلغ بیمه 20 درصد از طریق شعبات کارگزاری بیمه ارسال می کند عیدی تعلق میگیرد ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر عیدی فقط به مستمربگیران تعلق میگیرد.

R
07 اسفند 1400

سلام من مستمری بگیرتامین اجتماعی هستم دارای یک فرزند با حداقل حق بیمه حدود ۳میلبون و۷۰۰
چرا عیدی ما ۷۱۵۰۰۰ تومن واریز شده؟ایا مقدار عیدی به سابقه بیمه ربطی داره یا واسه همه یکسان هست؟؟
ممنون پاسخ بدین🙏

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله مقدار عیدی به سابقه بیمه ارتباط دارد.

سحر
08 اسفند 1400

سلام برای افرادی که بازنشسته هستند و در شرکت مشغول به فعالیت می باشند و حقوق بگیر هستند هم باید عیدی و سنوات محاسبه شود؟(اسامی این افراد در لیست بیمه رد نمی شود و فقط در لیست حقوق سامانه مالیات حقوق لحاظ شده اند)

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، آن دیگر بستگی به کارفرما دارد از قانون که بازنشسته نباید اصلا کار کند.

منصور
08 اسفند 1400

با سلام
من شش ماه دوم‌سال رو با حقوق پایه خالص شش میلیون مشغول به کارم.
میزان عیدی دریافتی من شش میلیون میشه یا حدودا چهار میلیون؟

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی حداقل حدود 5 میلیون تومان است و با پایه حقوق درنظرگرفته می شود.

شیما
09 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید.
بنده از آبان ۱۴۰۰ مشغول به کار شده ام با حقوق ماهانه ۱۵۰۰۰۰۰ تومان. و بیمه هم برایم کامل پرداخت می‌شود. نحوه محاسبه عیدی من طبق جدول اداره کار و تامبن اجتماعی بابت ۵ ماه کارکرد ۲۲۱۲۹۱۲ تومان میباشد ؟؟ یا اینکه حقوق × ۲ ×تعداد کارکرد ÷۱۲ میشود؟؟ ۱۵۰۰۰۰۰×۲×۵÷۱۲ ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به فرمول نوشته شده، خودتان هم می توانید حساب کنید. برای شخصی 5 ماه کار کرده و بیمه واریز شده، حدود 2 تومان عیدی می شود.

ماکان
09 اسفند 1400

سلام بنده ۶سال هست در کارخانه تولیدی کار میکنم تا به الان که مشغول هستم بیمه حق سنوات و چیزای دیگه نگرفتم و تایم کاری هم ۱۲ ساعت هستش و حتی عیدی های گرفته سده هم از سقف کار یک ماه کم بوده میتوانم شکایت کنم

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی و سنوات برای همه تعریف شده است و باید متناسب با ساعت کاری و سابقه پرداخت شود. با توجه به شرایطی که شما توضیح داده اید، بله می توانید شکایت کنید. البته حتما در اداره کار با یک کارشناس صحبت کنید.

Mahsa
09 اسفند 1400

سلام روزبخیر خسته نباشید بنده ۴سال سابقه کار دارم اما همه چی من رو با کسی ک تازه امده یجور حساب میشه!!میشه لطفا عیدی وپایه حقوق وپاداشت منو برام توضیح بدید بچه صورته؟حقمو بگیرم سنواتمم اذر ماه بهم میدن ک تایم قراردادمه ممنونم🙏🏻

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این مقاله که کامل عیدی را نوشته ایم و در مقاله سنوات هم در این خصوص کامل توضیح داده ایم. میزان عیدی و سنوات برای همه با توجه به سابقه کارشان یکسان نیست.

خانی
09 اسفند 1400

سلام من کارگر تمام وقت دامداری هستم صاحبکارم ميگه عيدي يک ماه حقوق بهت میدم. آیا میتونم ازش شاکی بشم؟ چطوری؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، طبق قانون باید همان چیزی که تعریف شده است، به شما بپردازد. در غیر این صورت می توانید شکایت کنید.

بهنام
09 اسفند 1400

سلام
آیا سنوات با پاداش فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله.

   احمدی
   10 اسفند 1400

   کاره پاره وقت تو عیدی تاثیر داره؟؟

    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بله عیدی تعلق میگیرد.

رضا
12 اسفند 1400

سلام من داخل مغازه ای کار میکنم و قرار داد ندارم حدود هشت ماه دارم اینجا کار دارم آیا میتونم درخواست عیدی کنم یا نه؟
من ماهانه ۳۷۰۰ حقوق میگیرم و چقدر باید عیدی بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی به شما تعلق می گیرد و باید داشته باشد. برای محاسبه اش هم باید بر اساس فرمول حساب کنید.

شمس
12 اسفند 1400

سلام من سه ماه در یک فروشگاه زنجیره‌ای کار کردم وقرداد ما سه ماه به سه ماه تمدید میشدوتازه قرارداد سه ماه دوم رو تمدید شده بود که به علت مشکلاتی مجبور به استعفا شدم و موافقت هم شدو بعداز دوماه مبلغ1400000تومان به حساب کارتی که اون فروشگاه زنجیره‌ای داده بود واریز شد که احتمالا سنوات باشه نمیدونم والان می‌خوام بدونم عیدی هم برای من تعلق می‌گیرد یا نه عیدی هم در داخل اون مبلغی که واریز شد بوده یا نه کارکرد روز من 90روز بود

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی با توجه به مدتی که کار کرده اید تعلق میگیرد ۰۲ باید برای جزئیات واریزی بروید از کارفرما سوال بپرسید.

reza
14 اسفند 1400

سلام،من از اسفند سال 95 تا شهریور 96 داخل یه شرکت کار میکردم بعدش دیگه نرفتم،آیا میتونم برای عیدی و سنوات شکایت کنم،ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی به شما تعلق میگیرد، اما سنوات به شرط داشتن سابقه از قبل است. به اداره کار مراجعه کنید. البته زمان زیادی هم گذشته است.

عبدالله ظهیری
15 اسفند 1400

سلام کارشناس من ازبرج 1400/6تابرج 1400/11/22کارمیکردم بعدالحاقیه کاری نمیومدکه دوباره بریم سرکارآیاعیدی بهمون تعلق میگیره وچقدممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی به هر چند وقت که شما کار می کردید تعلق میگیرد. به قراردادتان هم بستگی دارد.

سیاوش
17 اسفند 1400

سلام من در یک رستوران کار میکنم یکسال بیشتره بصورت روز مزد الان روزی صد و ده هزار تومان میگیرم عیدی من چگونه است

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نوع کار شما باید دقیقا مشخص شود. طبق قانون شما می توانید حداکثر و حداقل را بگیرید.

ریکاردو
18 اسفند 1400

با سلام من از اول خرداد ۱۴۰۰ شروع بکار کردم حدود ۹ ماه الان که عیدی واریز کردن برای من ۴۸۰۰۰۰۰ تومان کل عیدی واریز شده میخواستم بدونم عیدی ۹ ماه کار چقدر میشه مگر نباید دوتا پایه حقوق عیدی بدن

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی برای کارگران و کارمندان با سابقه کمتر از یک سال در آن شرکت، با فرمول جداگانه ای که نوشته ایم، محاسبه می شود.

برسام
18 اسفند 1400

سلام
مهندس معدن شرکت ما پایه حقوق روزانه 2.500.000 ريال که ماهیانه با مزایا 95.000.000 ريال دریافت میکنه – عیدی رو باید بر اساس پایه حقوق قانون کار حساب کنم یا پایه حقوق واقعی؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی براساس هر چه حقوق بهش می دهید، باید حساب شود.

مهدی
18 اسفند 1400

سلام آیا کارگری که هفته ای تسویه حساب میکنید عیدی بهش تعلق می‌گیرد

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله به تعداد ماههای که کار کردید، عیدی پرداخت میشود.

شیرین
21 اسفند 1400

بنده درشرکتی حدود 1 سال و 3 ماه هست که مشغول بکار هستم. در این مدت نه قرار دادی داشتیم نه حق بیمه میدادند نه چیزی دیگه. فقط حقوق 2600 میدادند. و عیدی هم ۱۵۰۰ دادند. الان از اون شرکت بخاطر شرایطی که داره میخوام بیام بیرون. اگه بیرون بیام بازم میتونم ازشون شکایت بکنم یا حتما باید کارمندآنجا بمانم و ازشون شکایت کنم؟ از طرفی اگه شکایت کنم حق بیمه هایی که برای من تا الان رد نکردند و کمبود پرداخت عیدی را ب من پرداخت میکنن یا نع؟

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام بله می توانید شکایت کنید. اما حتما قبلش با یکی از کارشناسان اداره کار مشورت کنید.

Amin jahangiri
21 اسفند 1400

سلام خسته نباشید
من یک ماه قبل از عید از کارم خارج شدم بیمه هم شدم
ایا باز عیدی تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله نسبت به کارکرد که داشتید به شما عیدی تعلق میگیرد.

احمد رضا
22 اسفند 1400

سلام بنده از سال ۹۶ شروع به کار کردم تا الان که میرم سرکار میخواستم بدونم عیدی و سنوات بنده امسال چقدر میشه .ممنون

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان پایه حقوقتان حساب می شود.

ماکان
22 اسفند 1400

سلام میتوان بخاطر دادن عیدی کمتر از قانون کار از کار فرما شکایت کرد امسال حقوق ۵ ملیون بوده ۳ تومن عیدی دادن بهمون ۶ ساله همین رواله عیدی دادنشون

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی به سوابق و کاری شما بستگی دارد. باید به اداره کار مراجعه کنید.

   ماکان
   23 اسفند 1400

   سالهای قبل هممیشه گرفت

    کارشناس بیمه
    24 اسفند 1400

    سلام به هر حال اگر دریافت نکرده اید و نداده اند می توانید اقدام کنید.

شیما
23 اسفند 1400

با سلام . میخواستم بدونم هزینه حق مسکن و خواروبار به کسانی که حقوق کمتر از اداره کار می‌گیرند ولی بیمه کامل برایشان پرداخت می‌شود تعلق می‌گیرد یا خیر ؟؟؟ یا فقط شامل حال کسانی می‌شود که حقوق اداره کار دریافت می‌کنند؟ ممنونم لز لطفتون

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد شامل همه کارگران میشود

ارهام
24 اسفند 1400

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من که از 1400/02/18شروع به کار کردم چقدر عیدی و سنوات تعلق میگیرد اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خودتان باید بر اساس پایه حقوقی که دریافت می کنید، حساب کنید.

مرتضی
24 اسفند 1400

سلام
میزان عیدی کارمندان بخش خصوصی با کارگران بخش خصوصی فرقی دارد یا نه؟
اگر فرق دارد نحوه محاسبه عیدی کارمندان بخش خصوصی چگونه میباشد>؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی تعیین شده برای همه است که بر پایه حقوق تعیین می شود.

س‌م‌محمدی
25 اسفند 1400

سلام خواستم ببینم برای محاسبه عیدی حق اولادو حق مسکن و….ازمبلغ اولیه کم میشه یااینکه باهمه اینهامحاسبه میشه.

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله کم میشود ملاک حقوق فقط است.

محمد نقدی
26 اسفند 1400

کسانی که مقطعی کارگری بودن و با تبدیل وضع کارمندی شدن چگونه محاسبه میگردد ؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور عیدی است که فرق میکند عیدی کارمندان یک ملیون و ششصد و پنجاه هزار تومان است ولی عیدی کارگران معادل سه ماه حداقل دستمزد میباشد

abaas
26 اسفند 1400

سلام خسته نباشیدمیخواستم ببینم من به جزحقوق ماهانه که میگیرم.باید۲برابره حقوق ماهانم روبگیرم.
یااینکه یک ماه حقوق جدا و۲تاحقوق هم عیدی.جداگانه بایدبگیرم.که در کل هر۲میشه ۳ماه حقوق

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی جدا پرداخت میشود.

Bb
28 اسفند 1400

من تا بهمن ماه رفتم و از بهمن دیگه نرفتم کل سال رو رفتم فقط دوماه اخر رو نرفتم عیدی به من ندادن، چرا ؟ این قانونیه؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی با هر تعداد ماهی تعلق میگیرد.

سمانه
29 اسفند 1400

سلام
شخصی که در سال حقوقش افزایش یافته طبق آخرین حقوق عیدی و سنوات تعلق میگیره یا برای هرماه به نسبت مبلغ حقوق؟

  کارشناس بیمه
  01 فروردین 1401

  عیدی کارمندان که ثابت است یک ملیون ششصد و پنجاه هزار تومان است کارگران هم سه ماه حداقل دستمزد است لذا بستگی به آخرین حقوق ندارد ولی سنوات بستگی به آخرین حقوق دارد

افشین
15 فروردین 1401

سلام من 6ماه دررستوران کا کردم الان سه ماهه که ماروبیمه کرده بهمون میگه ازروزی که بیمه شدید عیدی بهتون تعلق میگیره و900تومن واریزکرده ایادرسته یاچقدربایدواریزکنندلطفاراهنماییم کنیدتشکر

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، درست واریز کرده است مشکلی ندارد.

ناشناس
15 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشین.
بنده ویزیتور یه شرکتی هستم.کارفرمای ما عیدی رو به همه کارگرها فقط یه پایه حقوق معادل ۳۰ روز کاری پرداخت میکنه آیا خلاف قانون میکنه؟
ممنون میشم جواب بدین.

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی برای هر کسی متفاوت خواهد بود. باید شما بررسی کنید که با توجه به سنوات و غیره تان چقدر به شما تعلق میگیرد.

s. a
20 فروردین 1401

سلام من گارکری دارم که بازنشسته شده
عیدی یکماه حقوق بهش دادم. مثلا پایه که دومیلیون پانصد بود بعلاوه دیگر مزایا میشده سه میلیون پاتصد من سه میلیون هشتصد دادم. وعیدی هم به همین مبلغ داده شده
سوال دوم. اگر سالهای قبل یک ماه عیدی دادم الان چقدر دیگر نسبت به سالهای که ندادم. بهش بدم. وایا به همان سال باید بدم یا به رپز محاسبه بشه

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان را دقیق متوجه نشدیم.

حمید
24 فروردین 1401

سلام،من اشپز و نگهبان یکی از اکیپ های بنیاد مسکن استانمون هستم ولی با وجود اینکه بیمه تامین اجتماعی هم شدم بازم عیدی بهم ندادن ،گفتن تو جزو کارگر روز مزد حساب میشی و عیدی و پاداش به تو تعلق نمیگیره ولی به بقیه راننده های ماشین الات هم عیدی هم پاداش و بن و اعیاد در طول سال و…پرداخت میشه ،ولی با اینکه‌من هم اشپز هم نگهبان ماشین الات اکیپ هستم همون حقوق ناچیز بهم میدن ،لطفا راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

Mahan
29 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
آیامالیات شامل عیدی کارگران میباشد

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

ندا حبیب زاده
31 فروردین 1401

سلام همسر من در بیمارستان شاغله در قسمت خدمات اما هر سال عیدی کارمندی داده اند خواستم بدونم عیدی های ایشون رو قراره کارگری بدند یا همون کارمندی میدند چون من شنیدم تفاوت این چند سال رو که کارمندی گرفتن قراره بدن

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع قرارداد و ماهیت کار ایشان دارد

حسن
01 اردیبهشت 1401

باسلام و درود
سابقه ١٨ سال کار در رآهن را دارم
و بیمه خدمات درمانی میباشد و سوابقش موجود است
پس از آن چند جا مشغول کار بودم از جمله راننده اتوبوس و تریلی
ولی بیمه هایم پخش و پلاست
دنبالش رفتم و هنوز نتونستم جمع و جورش بکنم
سنم الان ٦٧ سالمه
و میخوام راهنماییم کنید
از کجا شروع کنم و چه اقداماتی انجام بدهم تا بازنشسته شوم و بیمه ها رو یکجا جمع کنم
توان کار کردن بخاطر ضعف جسمانی ندارم .
شماره تماس بنده
اگر امکان داشت پیام بفرستید تا خودم با شما تماس بگیرم تا راهنماییم بفرمایید .
خدا عمر باعزت نصیبتون بکنه

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اولا باید الان بیمه تامین اجتماعی باشید و بیمه شما فعال باشد که بتوانید بیمه های خودتان را جمع کنید ۰۲ یک وکیل متخصص بیمه ای بگیرید که پیگیر کارهای شما شود.

آرمین
04 اردیبهشت 1401

سلام من ۱۳۹۹,حقوق۲۵۰۰دریافت کردم حساب و کتاب مون عیدی و سنواتش مونده بود معمولا برای من چقدر عیدی و سنوات حساب میشه

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فرمول خاصی دارد که محاسبه آن در مقاله نوشته ایم. در مقاله حق سنوات و عیدی کارگران روش محاسبه را توضیح داده ایم.

آوا
05 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر عیدی کارمند شرکت از 10مهر 1400تا پایان اسفند 1400چطور و چقدر محاسبه میشود؟سنوات چطور؟حقوق اسفند که سرجای خودش هست.فرمول خاصی دارد؟

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان حقوقتان است.

فریبا
05 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
کسی که سه سال و ۱۰ ماه در فروشگاهی دربازار کار کرده باشد میزان عیدی سنواتش خصوصا در ماه اخر چطور حساب میشود ؟؟

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس مقدار حقوق های آخری که دریافت می کند.

رضا
14 اردیبهشت 1401

سلام و وقت بخیر
شخصی که سه سال و ۱۰ ماه و ۴ روز در فروشگاهی در بازار کار کرده باشد و هر سال عیدی و سنواتش را گرفته (به جز سال اخر ) ، در سال آخر میزان عیدی و سنواتش چگونه پرداخت میگردد ؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوق دریافتی است.

حسین
17 خرداد 1401

با سلام
آیا عیدی به کارگرانی که زودتر از پایان سال استعفا داده و تسویه میکنند به نسبت تعداد ماههای حضورشان تعلق میگیرد؟
به عنوان مثال کارگری که پایان شهریور ماه استعفا دهد آیا نصف عیدی سال به ایشان تعلق میگیرد و کارفرما موظف به پرداخت هست یا نه؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، به هر تعداد که برود، باید پرداخت شود.

Mania
17 مرداد 1401

سلام ، اگر شخصی ۶ ماه سال رو ( تا شهریور ) کار کنه ولی ۳ سال سابقه کار تو اون شرکت رو داشته باشه ، عیدی سنوات اون ۶ ماه رو فقط دریافت میکنه یا کامل ؟

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام متوجه سوال نشدیم؟ 6 ماه کار کنید اما سه سال سابقه داشته باشید در آن شرکت؟ بر اساس میزان ثبت تعیین می شود.

جلال صالح رضوانی
26 مرداد 1401

سلام من در کارگاهی ۵سال و سه ماه سابقه بیمه دارم از برج ۵اخراج شدم خواستم بدونم عیدی این ۵ماه چقدر میشود
ممنونم از شما

  کارشناس بیمه
  31 مرداد 1401

  سلام تقریبا نصف عیدی را دریافت میکنید

ارمین
28 شهریور 1401

سلام یعنی یه کارگر باید اسفند ماه ۴ تا حقوق بگیره؟ یکی واسه خودش دوتا عیدی و یکی حق سنوات؟

  کارشناس بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام چهارتا حقوق نمی شود. البته باید فیش واریزی را مشاهده کند.

mansour
06 مهر 1401

سلام.من بعنوان یک پیمانکار یا مدیره خود قراداد امضا کردم.ولی ۱۵ روز از بیمه ی من را مدیره. شرکت و ۱۵ روز باقی رو خودم پرداخت میکنم.آیا به آن ۱۵ روز که مدیر بیمه پرداخت میکند به من عیدی و سنوات تعلق میگیرد…

  نویسنده بیمه
  07 مهر 1401

  سلام منصور عزیز
  خیر به شما تعلق نمی گیرد.

Sedighm57
01 آبان 1401

سلام من پایه حقوقم ۸۵۰۰ میلیون هست فیش حقوقم تو حساب کتاب مشکل داره تایم کارییم ۱۲ ساعت من چطوری فیش حقوقو بفرستم یه نگاه بندازید

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام ما فقط سوالات کلی را پاسخ می دهیم. برای بررسی دقیقتر مدارک باید به اداره کار مراجعه کنید. این مطلب را صرفا جهت آشنایی شما نوشته ایم.

صمدی ، ج
02 آبان 1401

باسلام من به مدت ۲۲روز در یک کارتون سازی کار کردم بعدا به علت سختی کار از کار اومدم بیرونم قرار هم از روز اول بیمه کنه ، که بیمه نکردن ، خواستم بدونم به من پایان‌ کار وعیدی تعلق میگیره یا نه ممنون که راهنمایی میکنید

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام همه چیز تعلق میگیرد باید به اداره کار مراجعه کنید.

مهیا
19 آبان 1401

سلام وقت بخیر
من سه ماه توی شرکتی کار کردم و دوماه اخر من رو بیمه کردند و حالا به من گفتن چون زیر شش ماه کار کردی و دوماه بیمه داری عیدی و سنوات تعلق نمیگیره حرف ایشون درسته اخه عیدی چه ربطی به بیمه داره؟

  کارشناس بیمه
  20 آبان 1401

  سلام خیر درست نگفته است

نوذری
12 آذر 1401

سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم اگر دستمزد روزانه من روی ۱۶۰ت داره حساب میشه کارفرما میگه چون از حداقل پایه یعنی ۱۳۹ت بیشتر هست پس به جای دوتا پایه عیدی و یک پایه تعلق میگیره
ایا این موضوع درسته؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1401

  سلام خیر درست نیست

علی
13 آذر 1401

سلام خسته نباشید بنده ۶ ماه تو فروشگاه اجیل کار کردم اما قانون کار حقوق گرفتم و مجرد هم هستم اومدم بیرون و فکر کنم ۲ ماه یا ۳ ماه بیمه کردن، میخوام بدونم ثنوات و عیدی و پاداشم چقدر میشه امسال هم بوده نه سال پیش. ممنون راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام در خصوص مقدار دقیق باید از خود فرمول اداره کار استفاده کنید.

   علی
   18 آذر 1401

   نمیشه شما بگید بلد نیستم حساب کنید و بگید ممنونم ۳ ماه و ۱۰ روز هم بیمه دارم و ۶ ماه کار کردم

    کارشناس بیمه
    20 آذر 1401

    سلام خیر چون ما این مطلب را فقط برای آشنایی نوشته ایم.

علی
18 آذر 1401

اگر شخصی تا برج ۹ دریک شرکت کار کند و از برج ۱۰ به شرکت دیگر برود،عیدی ان به چه شکلی محاسبه میشود

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام بر اساس تعداد ماه هایی که کار کرده است، تعلق میگیرد.

   علی
   21 آذر 1401

   منظورم اینه شرکت جدید باید ۱۲ ماه پرداخت کنه؟

    کارشناس بیمه
    22 آذر 1401

    سلام اگر هر دو زیرمجموعه یک مکان هستند که باید یک سال پرداخت شود، در غیر اینصورت شرکت جدید باید بر اساس تعداد ماه کارکرد شما پرداخت کند.

علی
27 آذر 1401

سلام من حقوقم ماهی 2500 برای عیدی چقدر باید به من داده بشه؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام بر اساس فرمول باید محاسبه کنید.

بهرام
28 آذر 1401

سلام الان من مدت 8سال دارم توسرد خانه کارمیکنم شغلم راننده لیفتراکه عیدی من باید چقدرباشه

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1401

  سلام بر اساس میزان حقوقتان هم بستگی دارد. البته خود متن کامل نوشته ایم.

آزاده
03 دی 1401

سلام من اسفندماه زایمان کردم و تا آذر ماه مرخصی زایمان بودم یعنی ۹ ماه، بعد از این هم میخوام بیمه بیکاری دریافت کنم، میخواستم ببینم عیدی امسال برای من به چه صورت هست؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام عیدی شما به تناسب کارکرد شما در محل کار محاسبه میگردد

جواد
05 دی 1401

سلام خسته نباشید.
من تابستان امسال برا دو سازمان و شرکت مختلف کار کردم.شرکت آخر مهر سنوات تابستان که کار کردم رو داده.
میخواستم بدونم به این سه ماه تابستون عیدی تعلق میگیره.؟
در ضمن ممکنه این عیدی رو با سنوات داده باشن؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام بله به اندازه آن سه ماه تعلق میگیرد ۰۲ باید از کارفرما سوال بپرسید

جواد
05 دی 1401

سلام.من تابستون امسال از دو جا حقوق گرفتم و برام بیمه رد کردن.و یکی از این شرکت ها که فقط تابستونا براش کار میکنم.آبان ماه سنوات تابستون رو بهم دادن.آیا عیدی تعلق میگیره.در ضمن سالهای قبل هم تابستون کار می‌کردم ولی تابحال عیدی نمیدادن.

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام بابت هر ماه کارکرد به شما عیدی و سنوات تعلق میگیرد بعد اینکه رد شدن دو بیمه تخلف است.

مهرزاد
08 دی 1401

باسلام
عیدی و مزایا ب کسانی ک کنترات کار هم هستند تعلق میگیره؟؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام دوست عزیز خیر تعلق نمی گیرد.

محمد
08 دی 1401

حداقل و حداکثر دریافتی عیدی رو چجوری تعیین میکنن

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام محمد عزیز
  عیدی کارگران براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود حداقل دو برابر دستمزد و حداکثر سه برابر دستمزد هر سال میباشد

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  عیدی کارگران براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود حداقل دو برابر دستمزد و حداکثر سه برابر دستمزد هر سال میباشد

علی
09 دی 1401

سلام. مبلغ عیدی ۱۲ میلیون تومن شامل چه کسانی میشه؟ یا این مبلغ اختیاری هست؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام علی عزیز
  شامل کسانی که ۱۲ ماه کامل سال را کار کرده باشند حداقل عیدی ۸ ملیون و حداکثر ۱۲ ملیون تومان در سال 1401 است

   علی
   10 دی 1401

   سلام ممنون از پاسختون ولی دقیقا سوال من همینه که کارفرما می‌تونه به اختیار بین بازه ی ۸ تا ۱۲ میلیون بده؟ یعنی اجباری نداره ۱۲ میلیون به کسی پرداخت کنه؟

    نویسنده بیمه
    11 دی 1401

    بستگی به ماهیت کار و شغل کارگر دارد اگر کارگاه صنفی است باید دستمزد کارگران را از بازرس تامین اجتماعی دریافت کند

بهار
10 دی 1401

سلام وقت بخیر
سال گذشته کارفرما تا پایان آذرماه لیست بیمه بنده رو‌براساس حداقل حقوق‌ یعنی پایه دو میلیون و‌ششصد رد میکرد اما سه ماه آخر سال پایم‌ رو به ۴ میلیون و دویست افزایش داد آیا عیدی ک به بنده باید میداد براساس حداقل پایه قانون کار محاسبه میکرد یا با مبلغی که سه ماه آخر برام در نظر گرفته بود؟

  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  بله درست پرداخت شده است باید براساس همان ۲۶۰۰ پرداخت میشده

بهار
11 دی 1401

سلام وقت بخیر
سال گذشته کارفرما تا پایان آذرماه لیست بیمه بنده رو با حداقل پایه یعنی ۲۶۰۰ رد میکردن و سه ماهه پایانی سال افزایش دادن و پایه رو ۴۲۰۰ زدن در لیست بیمه
اما عیدی رو براساس همون ۲۶۰۰ یعنی حداقلی رو‌دادن.سوالم اینه ک‌درست پرداخت شده یا باید حداکثری میدادن؟یا اینکه ۹ماهو ۲۶۰۰ میدادن ۳ماه ۴۲۰۰؟
من الان میتونم اقدامی کنم بابت دریافت مابه التفاوتش؟سنواتمم همون ۲۶۰۰ دادن

  نویسنده بیمه
  13 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  بله درست پرداخت شده است باید براساس همان ۲۶۰۰ پرداخت میشده

هادی
14 دی 1401

با سلام من از اول سال 1401 تو یه شرکت کار میکنم 22 دی میخوام اینجا رو ترک کنم به مدت 10 ماه ایا عیدی به من اعلق میگره چون تا اخر سال نیستم

  نویسنده بیمه
  14 دی 1401

  سلام هادی عزیز
  بله به تعداد ماههای که کار کردی تعلق میگیرد

فواد فرزاد
14 دی 1401

سلام خسته نباشید میشه لطفا بگید عیدی هر کارگر چند برابر دستمزد روزانه اوست؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام دوست عزیز، در مقاله با جزئیات کامل توضیح داده ایم.

بهزاد
16 دی 1401

سلام
ببخشید اگه یک ماه وسط سال کار کنیم موقع تسویه عیدی تعلق میگیره یا فقط تا عید باید کار کنیم؟

  نویسنده بیمه
  17 دی 1401

  سلام بهزاد عزیز
  عیدی به تناسب اشتغال بکار شما تعلق میگیرد

عارف
19 دی 1401

سلام یه سوال من 6 ماه یه جایی کار می کردم بهش نامه زدم که از هفته بعد دیگه نمیام بعد گفتش از فردا نیا به من عیدی و سنوات تعلق میگیره؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام عارف عزیز
  بله به شما عیدی و سنوات تعلق می گیرد.

آرش
22 دی 1401

سلام من تا اسفند 1401 میشه یک سال که در یک مجموعه کار میکنم، اما بیمه برام رد نشده خواستم بدونم عیدی بهم تعلق میگیره یا نه؟!
(البته هر سه ماه یکبار قرار داد امضا میکنم و مثل جاهای دیگه حقوق و کارانه میگیرم)

  نویسنده بیمه
  23 دی 1401

  سلام آرش عزیز
  بله تعلق میگیرد چون بالاخره اشتغال بکار داشته اید

حسین
23 دی 1401

سلام آقا خسته نباشی ۱۱ماه کار کردم چقدر پاداش عیدی دارم چرخکار هستم برش کار

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام به اندازه 11 ماه پرداختی دارید.

بهاری
02 بهمن 1401

سلام خانمی ک از فروردین تا دی تو‌مرخصی زایمان بوده بعد از اتمام مرخصی از بهمن ب محل کار برگشته درپایان سال چقدر عیدی بهش تعلق میگیره .

  نویسنده بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  عیدی باید از طرف کارفرما کامل پرداخت شود

اصغر خطیبی
06 بهمن 1401

باعرض سلام
من بازنشسته یکی از ادارات دولتی هستم که بعد از بازنشستگی بمدت 18 سال بطور تمام وقت در شرکتی مشغول بکار بوده ام میخواستم ببینم آیا بمن سنوات خدمت تعلق میگیرد یا خیر
اگر تعلق بگیرد مبلغ آن چگونه باید محاسبه شود . باتشکر اصغر خطیبی

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام اصغر عزیز
  اگر بعد از بازنشستگی جای مجدد مشغول بکار شده اید غیر قانونی بوده است چون بازنشستگان تامین اجتماعی بعد از بازنشستگی نباید مجددا کار کنند

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام اصغر عزیز
  اگر بعد از بازنشستگی جای مجدد مشغول بکار شده اید غیر قانونی بوده است چون بازنشستگان تامین اجتماعی بعد از بازنشستگی نباید مجددا کار کنند

نیوشا
10 بهمن 1401

سلام همسر بنده مکانیک معاینه فنی هستن.و اونجا براشون بیمه میریزن اما حقوق و دستمزد ثابت نداره و حقوق رو درصدی حساب میکنن.میخواستم بدونم آیا عیدی بهشون تعلق میگیره یا خیر؟!ممنونم

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1401

  سلام. به قراردادی که با کارفرما منعقد شده بستگی دارد. باید ببینید چه توافقاتی با هم داشته اند.

سید مرتضی شهیدی
16 بهمن 1401

سلام. برای من که حقوق ثابت ماهیانه ام 20 میلیون تومان خالص است ولی در سایت بیمه حدوداً 27میلیون تومان ثبت شده است (با اضافه کاری و بیمه و مالیات و امثالهم) ، عیدی چقدر لحاظ می گردد؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1401

  سلام کاربر گرامی بیمه دات کام. عیدی نرخ ثابتی برای تمام حقوق ها دارد.

امیر
16 بهمن 1401

سلام ما کارگران شهرداری درکرمان شرکتی هستیم وهمیشه برج هشتم میرن وشرکت بعدی میاد هیچ وقت عیدی درستی به ماندان آقای ریسی من الان چندسال دارم کارمیکن برای شهرداری کرمان شرکتی هستم این چه عدالتی هست اگر واقعا ازعدالت حرف می‌زنید عمل کنید واین شرکت ها جمع کنید بخدا خیلی حق کارگر داره خودرو میشه تورو خدا دست این واسط ها روقطع کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. لطفا برای اعتراض و درج شکایت نسبت به این موضوع به اداره کار و بیمه مراجعه نمایید.

خانم اسدی
22 بهمن 1401

سلام وقت بخیر
بنده از ۱ تیرماه ۱۴۰۱ تا ۱۰بهمن ماه۱۴۰۱ در جایی مشغول به کار بودم به ازای حقوق و بیمه کلا ماهیانه ۵میلیون دریافتی داشتم بعد از ۵ماه حقوق شد ۵میلیون و بیمه اختیاری ۱۸٪ (بیمه اجباری که کارفرما باید پرداخت کند را انجام ندادن)
من ترک کار کردم میخواستم بدونم عیدی من در این مدت چقد هست لطفاً یک مبلغ حدودی رو خودتون بگید من درست بلد نیستم که محاسبه کنم و از طرفی اونا قصد دارن بابت عیدی یه مبلغ دلخواه و کمتر پرداخت کنن.اگر این کار رو انجام بدن من میتونم شکایت کنم؟
و لطفا حدودا بفرمایید عیدی بنده چقدر میشه

  نویسنده بیمه
  22 بهمن 1401

  سلام خانم اسدی عزیز
  باید حدودا ۴۸۵هزار تومان بابت هر ماه عیدی دریافت کنید مثلا اگر ۷ ماه کار کرده اید باید ۷ تا ۴۸۵ هزار تومان دریافت کنید

فاطمه
30 بهمن 1401

سلام
من نمیخوام اسفند ماه رو سرکار برم
و دوسال سابقه کار دارم ،آیا بخاطر اینکه اسفند سرکار نمیخوام برم ،عیدی به من تعلق نمیگیره؟؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام فاطمه عزیز. تعلق میگیرد ولی به اندازه کارکرد شما تعلق میگیرد.

بهرامی
06 اسفند 1401

با سلام.
لطفا راهنمایی میکنید که آیا عیدی و سنوات به خود کارفرما نیز تعلق میگیرد یا خیر؟
کارفرمایی که خود نیز به عنوان سمت مدیرعامل مشغول به فعالیت هست میتواند عیدی و سنوات داشته باشد؟
یا مثل حق مسکن و بن خواربار حقوق اداره کار که شامل کارفرما نیست این مورد هم نمیتواند داشته باشد؟
لطفا پاسخ دهید. تشکر

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. سلام دوست عزیز خیر تعلق به خود کارفرما تعلق نمی‌گیرد.

حمید بهرامی
08 اسفند 1401

با سلام.
لطفا راهنمایی میکنید که آیا عیدی و سنوات به خود کارفرما نیز تعلق میگیرد یا خیر؟
کارفرمایی که خود نیز به عنوان سمت مدیرعامل مشغول به فعالیت هست میتواند عیدی و سنوات داشته باشد؟
یا مثل حق مسکن و بن خواربار حقوق اداره کار که شامل کارفرما نیست این مورد هم نمیتواند داشته باشد؟
لطفا پاسخ دهید. تشکر

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. عیدی و سنوات به کارفرما تعلق نمی‌گیرد. هیچ کدام از این موارد به کارفرما تعلق نمی‌گیرد.

حمید بهرامی
09 اسفند 1401

با سلام.

لطفا راهنمایی میکنید که آیا عیدی و سنوات به خود کارفرما نیز تعلق میگیرد یا خیر؟
کارفرمایی که خود نیز به عنوان سمت مدیرعامل مشغول به فعالیت هست میتواند عیدی و سنوات داشته باشد؟
یا مثل حق مسکن و بن خواربار حقوق اداره کار که شامل کارفرما نیست این مورد هم نمیتواند داشته باشد؟
لطفا پاسخ دهید.
تشکر

  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. خیر به کارفرما تعلق نمی‌گیرد.

مهدی ,,,13300
11 اسفند 1401

سلام من نگهبان هستم نزدیک 2 سال دارم کار میکنم رفتم سایت سازمان تامین اجتماعی دیدم کارگرساده رد کرده یعنی برجی 6250 میلیون بایک فرزند میده میشه شکایت کرد حقمو بگیرم قرار داد هم نداریم ….

  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام. لطفا به اداره کار بروید و شکایت کنید.

محمدرضا
13 اسفند 1401

طبق چیزی که اخبار گفت باید به پدرم دو نهصد میدادن
ولی دو پانصد واریز کردن
الان کجا باید بریم این بگیم؟

حمیدرضاجعفرزاده
16 اسفند 1401

باسلام من ماهی هشت میلیون حقوق دریافت میکنم ماهی 700هزار پول بیمه از من کم می‌کنه میشه لطف کنید عیدی وسنوات من چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. عیدی و سنوات را بر اساس پایه حقوق محاسبه می‌کنند. برای محاسبه این مبالغ از فرمول‌های شرح داده در این مقاله استفاده کنید.

مستر زنبیل
16 اسفند 1401

آیا عیدی و سنوات بر پایه حقوق روزانه هست یا حقوق ماهیانه بدون اضافه کاری همراه با حق مسکن و خوار وبار؟
کلیک کن

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1401

  سلام. بر اساس پایه حقوق است.

مرتضی بیات
19 اسفند 1401

سلام. من ۱۳سال در یک دفتر در بازار تهران به عنوان حسابدار و امین تمام وقت کار میکنم.که حدود ۸سال بیمه کردنم.حقوق ماهیانه ۷/۵۰۰میگیرم.عیدی من باتوجه به سابقه من چقدر میشه.ممنون

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. عیدی ربطی به حقوق ندارد عیدی امسال کارگران ۱۴۰۱ مبلغ ۸ ملیون ۵۰۰ هزار تومان است شما نباید از این کمتر بگیرید.

حامدیان
20 اسفند 1401

با سلام من نگهبان پروژه ساختمانی هستم با حقوق 4 میلیون ماهیانه که فقط شب ها مشغول به کار هستم و شب در میان یعنی ماهی 15 شب نگهبان هستم عیدی و پاداش و سنوات من در سال 1401 چقدر می شود و اینکه چون شب در میان کار میکنم مرخصی هم نگرفتم آیا یک ماه حقوق بابت مرخصی هم بهم تعلق میگیره یا نه ممنون میشم پاسخ من را زودتر بدهید

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. حقوق دریافتی به توافق صورت گرفته میان شما و کارفرما بستگی دارد.

فاطمه
22 اسفند 1401

سلام وقت بخیر
پایه حقوق من 8 میلیون تومن ولی از یک تیر نه ماه کارکرد دارم 272 روز برای محاسبه عیدی پایه 8 تومن ضرب در 2 ضرب در 272 روز و تقسیم بر 365 روز میشه یازده میلیون 923 هزار تومن یعنی نزدیک 12 تومن این درست هست که برای خودم لحاظ کنم در حالیکه 9 ماه کار کردم ؟ چون خودم حسابدار شرکتم قرار محاسبات رو انجام بدم . ویکی از پرسنل هم پایه اش 10 تومن ولی اونم 9 ماه کارکرده ایشون عیدی کامل یعنی 12 میلیون 539 هزار تومن رو دریافت میکنه ؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. شما باید بر اساس آن 9 ماه کارکرد عیدی دریافت کنید. این محاسبه مربوط به یکسال کارکرد است.

کاوری
22 اسفند 1401

کسی که هنوز یک سال از باز نشستگی او نگذشته ، آیا عیدی به او تعلق میگیرد ؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام بر اساس آخرین حقوق شما محاسبه می‌شود.

فرشاد
22 اسفند 1401

سلام خسته نباشید
شش ماه اول سال 7/500 پایه 31روز
شش ماه دوم 7/260 30 روز

الان جمع عیدی و ثنوات بر اساس پایه شش ما اول حساب میشه یاشش ماه دوم

ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. هر نیمه را براساس حقوق همان دوره پرداخت می کنند.

چگینی
23 اسفند 1401

سلام خسته نباشید. کارفرما عیدی که به ما داد از مرخصی هایی که در طول سال رفتیم کم کرد. این کارش قانونی هست.
و اینکه هیچ کدوم از تعطیلات رسمی که رفتیم سر کار اضافه کاری بهم نداد و گفت من چهار روز تعطیلی بیشتر نمی‌دم.
میتونم شکایت کنم آخه میگه که من اولش بهتون گفتم

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. لطفا قرارداد خود را چک کنید بر اساس قانون اداره کار شما در هرماه حدود 2 روز و نیم مرخصی دارید و تعطیلات رسمی را هم قانونا تعطیلید. اما اگر در قرارداد شما شرایط کاری متفاوت باشد کارفرما می‌تواند بر اساس قرارداد وضع شده عمل کند.

چگینی
23 اسفند 1401

سلام.
یک ماه وسط سال کار کارگاه خوابید و من بیکار شدم به اون یک ماه عیدی تعلق میگیرد

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1401

  سلام. بله دوست عزیز عیدی آن ماه هم به شما تعلق می‌گیرد.

امیر حسین
23 اسفند 1401

سلام خسته نباشید
من یک سال کنترات کار کردم الان ۳ یا ۴ تومن میخواد ازم مالیات کم کنه این کارش قانونی هست

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1401

  سلام. مالیات بر اساس قانون اداره کار کم می‌شود. اگر میزان مالیات بر اساس قانون اداره کار برای شما این مبلغ است بله قانونی است.

محمد مهدی
25 اسفند 1401

سلام خدمت شما
عیدی کارگری که تقریبا ۲.۵ ماه کار کرده طبق چند پایه حقوق محاسبه میشود و مبلغ آن چقدر میشود؟

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام. پایه حقوق بر اساس همان دو ما و نیم حقوق محاسبه می شود.

پرویز
26 اسفند 1401

سلام ببخشید من شش ماه بیمه دارم چقدر عیدی باید بگیرم
واینکه نگهبان سردخانه هستم حقوق من چقدر باید باشد

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان عیدی بگیرید ۰۲ حقوق شما نباید هر ماه کمتر از ۵ ملیون تومان باشد.

سید مجتبی
27 اسفند 1401

بنده5ماه و24روز تو یه شرکتی کار میکردم با عنوان شغلی حراست نگهبان 12ساعت کار چقدر عیدی و سنوات تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1402

  سلام سید مجتبی عزیز
  بین ۸ ملیون تا ۱۲ ملیون تومان باید عیدی دریافت کنید

سید مجتبی
27 اسفند 1401

بنده5ماه و24روز تو یه شرکتی کار میکردم با عنوان شغلی حراست نگهبان 12ساعت کار چقدر عیدی و سنوات تعلق میگیره
جمع کار کردم در این شرکت 3سالو5ماه24روز

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر تو این شرکت فقط ۵ ماه سابقه داری به انداره همان ۵ ماه عیدی دریافت میکنید.

dghasem836@gmail.com
29 اسفند 1401

سلام من یک ساله توی کارگاه خدماتی ام دی آف کارکردم الان به اندازه یک ماه حقوقم عیدی داده درسته یانه

  کارشناس بیمه
  02 فروردین 1402

  سلام. به اندازه یکسال باید عیدی را حساب کند.

آرین
29 اسفند 1401

با سلام ممنون از سایت خوبتون.من دو تا سوال داشتم.من از سال ۹۸ در کارگاهی مشغول به کار شدم یکسال اول که مارو بیمه نکرد بعد یکسال بیمه کرد ولی بعضی ماه هارو نریخت یا تعداد روزهارو کمتر ریخت و هر سال به ما یک حقوق عیدی میده.امسال هم بهشون گفتم گفت شرکت ما خصوصی نمیدونم ثبت شده نیست واسه همین یک حقوق عیدی باید بدیم.آیا درسته؟یا دوتا حقوق باید عیدی بدن.سنوات هم تا حالا تو این۴ سال نداده میشه بگید چقدره و چیکار باید بکنم.
بازم ممنونم ازتون

  آرین
  29 اسفند 1401

  حقوق من سال ۱۴۰۱ ماهی ۸ میلیون بوده.

   کارشناس بیمه
   03 فروردین 1402

   سلام آرین عزیز
   کارفرما باید بین ۸ ملیون تا ۱۳ ملیون عیدی پرداخت کند چون حقوق شما بیشتر از حداقل دستمزد است باید ۱۲ ملیون تومان عیدی پرداخت کند

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1402

  سلام آرین عزیز
  کارفرما درست نگفته و طبق قانون کار عمل نکرده است میتوانید بروید اداره کار شکایت کنید

کارشناس بیمه
03 فروردین 1402

سلام میلاد عزیز
۸ ملیون تومان عیدی دریافت میکنید

فرزانه
06 فروردین 1402

سلام سال نو مبارک ببخشید خواستم بدونم با ۳۳ ساعت کار در هفته و قرارداد ۸ ماه کار مبلغ عیدی چه قدر هستش ؟ البته من معلم مدرسه غیر انتفاعی هستم

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1402

  سلام. سال نو شما هم مبارک. به قرار داد شما بستگی دارد و این که حقوق پایه را چقدر حساب کرده باشند.

حسین سلیمی
06 فروردین 1402

سلام سال نو را تبریک عرض میکنم ببخشید من دوسال سابقه کار دارم با حقوق اداره کار میخواستم بدونم چقدر عیدی دریافت باید کنم

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  سلام حسین عزیز
  بین ۸ تا ۱۲ ملیون تومان باید عیدی دریافت کنید

مهدی
10 فروردین 1402

سلام خسته نباشید من حسابدارم میخواستم برا پرسنلم عیدی بدم و نمیخوام الکی مالیات به عیدیش بدم یعنی مالیاتو طبق ۱۳ ماه حساب کنم چطوریه با یه مثال توضیح بدین ممنون میشم نمیخوام حق کارگرم ضایع بشه جدا عیدی رو بلدم حساب کنم ولی حقوق با عیدی رو میخوام جمع کنم ماه ۱۳ روزه براش بزنم ممنون میشم بگید با چه صورته

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1402

  سلام مهدی عزیز
  عیدی با حقوق را نباید با هم جمع کنید جداگانه برای هر کدام لیست تهیه کنید

محمد
26 فروردین 1402

سلام خسته نباشید
من ۸ماه کار کردم در کارگاهی
ولی ب اندازه ۵ماه عیدی رو واسم حساب کردند و گفتند چون ۵ماه بیمه رد شده واست ۵ماه هم عیدی در نظر گرفته شده
میخام ببینم عیدی بر اساس ماه های کار محاسبه میشه یا بیمه؟؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. براساس ماههای کارکرد محاسبه میشود.

فاطمه
31 اردیبهشت 1402

سلام

وقت به خیر

من سال گذشته در شرکتی به صورت پاره وقت مشغول کار بودم

این شرکت به من عیدی نداد و گفت که چون تو قرارداد نوشتیم دستمزد ساعتیت با لحاظ کردن کلیه مزایای قانونی، اینقدره پس مسئولیتی نداریم.

آیا این درسته و شرکت میتونه با این ادعا، از ارائه عیدی سر باز بزنه؟

  نویسنده بیمه
  01 خرداد 1402

  سلام فاطمه عزیز. خیر شرکت درست نگفته است از طریق اداره کار شکایت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید