۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

عیدی کارگران؛ کامل‌ترین راهنمای محاسبه و نرخ عیدی ۱۴۰۲

هنگامی که کارفرما یک به یک نیروهای خود را استخدام می‌کند، می‌بایست طبق قانون وزارت کار، حقوق و سنوات آن‌ها را تعیین کند. محاسبه عیدی کارگران، نیز یکی از وظایف کارفرمایان به شمار می‌رود. عیدی کارگران، از روز اول فعالیت تا عید همان سال محاسبه می‌شود. در واقع، کارفرما باید حداقل دو برابر پایه حقوق و حداکثر ۳ برابر پایه حقوق، عیدی سالانه برای کارمندانش درنظر بگیرد. اگر شما هم کارمندید و می‌خواهید بدانید چقدر عیدی می‌گیرید؛ کارفرما هستید و می‌خواهید بدانید عیدی کارمندانتون چقدر خواهد بود تا برنامه‌ریزی مالی کنید، پس این راهنمای کامل محاسبه عیدی کارگران را از دست ندهید!

یافتن کارکنان عالی که با تیم سازگار هستند، همیشه آسان نیست. استخدام افراد اشتباه نیز می‌تواند هزینه بر و هم بی‌نتیجه باشد. با این حال، وقتی کارمند مناسب را در نقش مناسب پیدا کردید، آنها می‌توانند کل بخش را تغییر دهند. زیرا تأثیر مثبت بر بازده کار و دیگران ایجاد می‌کنند.
یک کارمند سخت کوش، کسی است که مایل به یادگیری است و همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای رشد در شرکت است. آنها به این موقعیت بسنده نمی‌کنند و می‌خواهند، بهترین باشند و در بین همکاران خود پیش قدم شوند.
کارمندانی که مشتاق کار و حصول اهداف خود هستند، همیشه منتظرند هرچه زودتر صبح شده و به سرکار بروند. آنها فردی هستند که از کار خود لذت می‌برند و طبیعتاً بدون توجه به وظیفه‌ای که برایشان درنظر گرفته شده است، بهترین تلاش را خواهند کرد.

در مقابل شرکت یا سازمان نیز باید کارمندان را از دریافت حقوق سر موقع، عیدی، سنوات و دیگر پاداش‌ها مطمئن سازد. اما عیدی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ در جواب باید بگوییم تمام کارگران، کارمندان و حتی بازنشستگان از این مزیت بهره‌مند می‌شوند. این موضوع انگیزه‌ی کارمندان را بیشتر می‌کند تا هر روز افتخار آفرینی کنند. به این علت و به درخواست بسیاری از کارکنان، در این مقاله  نرخ عیدی سال ۱۴۰۲ و چگونگی محاسبه‌ی آن‌ را برای شما شرح می‌دهیم.

عیدی سال ۱۴۰۲

برخی از کارفرمایان قانون‌مند، بر اساس قانون عیدی اداره کار ۱۴۰۱، مبلغ عیدی را به کارمندان می‌پردازند. اما گروه دیگری از کارفرمایان، بیشتر از حد تعیین شده عیدی پرداخت می‌کنند. البته این موضوع بستگی به مسائل مالی هر سازمان دارد.

 

عیدی کارگران برای ارج نهادن به این قشر زحمت کش است

عیدی کارگران برای ارج نهادن به این قشر زحمت کش است

نحوه محاسبه عیدی ۱۴۰۲

همانطور که بین کارمند عادی با رزومه کم و کارمند خوب، با رزومه عالی تفاوت‌های زیادی وجود دارد؛ مبلغ عیدی کارگران یا کارمندان و بازنشستگان نیز با هم متفاوت است. در این بخش نحوه‌ی محاسبه عیدی کارگران در سال ۱۴۰۲ را برایتان شرح می‌دهیم. می‌توانید به راحتی مبلغ عیدی سال ۱۴۰۲ خود را پیشاپیش محاسبه کنید.

جدول عیدی کارگران سال ۱۴۰۲

طبق قانون عیدی و سنوات وزارت کار، کارگران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲، مبلغ ۸.۳۵۸.۰۰۰ تومان عیدی خواند گرفت. که روی این قیمت، مبالغ دیگری نیز اضافه خواهند شد. برای درک بهتر عیدی کارمندان ۱۴۰۲ و عیدی کارگران ۱۴۰۲ که برخی به اشتباه از آن به عنوان عیدی کارگران ۱۴۰۳ یاد می‌کنند، جدول زیر را برای شما طراحی کرده‌ایم:

حداکثر عیدی کارگرانحداقل عیدی کارگران ۱۴۰۲عیدی کارمندان دولت ۱۴۰۲
۱۵.۹۲۴.۸۵۲ تومان۱۰.۶۱۶.۵۶۸ توماناعلام نشده

 

عیدی کارمندان دولت در سال ۱۴۰۱ یک میلیون و ششصد هزارتومان بود. برای کارمندان آقا متاهل، ۴۰۰ هزار تومان برای همسرشان و به ازای هر فرزند هم ۱۵۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد. برای کارمندان خانم سرپرست خانوار، به ازای هر فرزند هم ۱۵۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد. همچنین کارگرانی که کمتر از ۱ سال سابقه بیمه داشتند، مشمول دریافت عیدی هم بودند نحوه محاسبه عیدی کارگران کمتر از یک سال به صورت دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر ۱۲ و ضربدر در تعداد ماه های کارکرد است. در صورت اعلام شدن مبلغ عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۲ در همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

عیدی و پاداش کارگران پاره وقت

براساس قوانین مندرج در سازمان وزارت کار، عیدی کارگرانی که به صورت پاره‌وقت کار می‌کنند، براساس ساعات کاری حضور آن‌ها محاسبه خواهد شد.

برای مثال: کارگری که به صورت فصلی یا روز مزد فعالیت دارد، براساس ساعات کاری وزارت کار، یک سوم از ساعات اداری را به مشغول کار بوده است. پس عیدی او در واقع ۶۶% حقوق پایه دریافتی خودش است.

آن دسته از کارگرانی که به صورت پاره وقت، در مراکز سازمانی و شرکتی کار می‌کنند، براساس حقوقی که در سه ماه آخر دریافت کرده‌اند، عیدیشان محاسبه می‌شود.

می‌بایست برای محاسبه‌ عیدی کارگران پاره وقت، دو برابر حقوق پایه را در تعداد ماه‌هایی که کار کرده‌اند ضرب و بر دوازده ماه سال تقسیم کنیم.

عیدی سال ۱۴۰۲ بازنشستگان کشوری

در رابطه با عیدی سال ۱۴۰۱ تامین اجتماعی برای بازنشستگان نیز باید گفت که براساس قانون و ضوابط مالی، عیدی آن‌ها همانند عیدی کارمندان دولت و برابر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در حقیقت هر رقمی که هیئت دولت تصمیم بگیرد.

عیدی سال ۱۴۰۲ بازنشستگان تامین اجتماعی

در رابطه با عیدی سال ۱۴۰۲ تامین اجتماعی برای بازنشستگان نیز باید گفت که براساس قانون و ضوابط مالی، عیدی آن‌ها همانند عیدی کارمندان دولت و برابر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. در حقیقت هر رقمی که هیئت دولت تصمیم بگیرد.

 

بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مشمول عیدی می‌شوند

بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مشمول عیدی می‌شوند

محاسبه عیدی ۱۴۰۱

هرچه به سال جدید نزدیک‌تر می‌شویم، کارفرما وظیفه دارد عیدی کارمندان خود را پرداخت نماید میزان عیدی کارگران در  ۱۴۰۲ دوبرابر حقوق پایه و حداکثر سه برابر آن است. مسئله مهم چگونگی محاسبه عیدی ۱۴۰۲ است.

برای این‌که کارفرما بتواند به خوبی تشخیص دهد که میزان مبلغ عیدی ۲ برابر یا ۳ برابر باشد، می‌تواند از یک فرمول استفاده کند:

 • حداقل میزان عیدی، برابر با حقوق و دستمزد او در مدت ۶۰ روز است.
 • حداکثر میزان عیدی، برابر با دستمزد دریافتی او در مدت ۹۰ روز است.

فرمول محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ به صورت زیر است :

حداقل عیدی  ۱۴۰۲= ۶۰ * حداقل دستمزد روزانه

سقف عیدی سال ۱۴۰۲ = ۹۰ * حداقل دستمزد روزانه

بر اساس این فرمول  عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۲ برابر است با: (هنوز مبلغ عیدی کارمندان اعلام نشده و این اعداد برای سال ۱۴۰۱ هستند.)

حداقل عیدی ۱۴۰۲ برابر با ۸۰۰ /۸۲۰/۳ تومان

سقف عیدی سال ۱۴۰۲ برابر با ۵.۷۳۱.۲۰۰ تومان

نکات مهم در خصوص عیدی کارگران

چند نکته کلی مهم زیر را در خصوص عیدی کارگران در نظر بگیرید:

 • عیدی به همه افراد تعلق می‌گیرد. حتی اگر سابقه کاری کمی در شرکت داشته باشد. در صورتی شرکت به هر دلیلی عیدی را پرداخت نکرد، می‌توانید به اداره کار برای شکایت مراجعه کنید.
 • میزان عیدی افراد بر اساس تعداد سابقه و شرایطشان متفاوت است.

عیدی کارگران چگونه محاسبه می‌شود؟ (به‌روز رسانی ۱۴۰۲)

همان‌طور که بین کارمند عادی با رزومه کم و کارمند خوب، با رزومه عالی تفاوت‌های زیادی وجود دارد؛ میزان دریافت عیدی آ‌نها نیز متفاوت خواهد بود. میزان سنوات و عیدی قانون کار کارگران، کارمندان و بازنشستگان با هم متفاوت است. در این بخش نحوه‌ی محاسبه عیدی کارگران در سال ۱۴۰۲ را برایتان شرح می‌دهیم. می‌توانید به راحتی مبلغ عیدی سال ۱۴۰۲ خود را پیشاپیش محاسبه کنید.

بنابراین موضوع میزان عیدی سال ۱۴۰۲ برای کارگرانی که کمتر از یک سال کار کرده باشند، مطابق جدول زیر می‌باشد: (البته باید سقف عیدی سال ۱۴۰۲ را در نظر بگیرید.)

طول زمان کارمیزان عیدی به ریال
یک ماه کارکرد ۶,۹۶۶,۲۵۰
دو ماه کارکرد ۱۳,۹۳۲,۵۰۰
سه ماه کارکرد۲۰,۸۹۸,۷۵۰
چهار ماه کارکرد۲۷,۸۶۵,۰۰۰
پنج ماه کارکرد۳۴,۸۳۱,۲۵۰
شش ماه کارکرد۴۱,۷۹۷,۵۰۰
هفت ماه کارکرد۴۸,۷۶۳,۷۵۰
هشت ماه کارکرد۵۵,۷۳۰,۰۰۰
نه ماه کارکرد۶۲,۶۹۶,۲۵۰
ده ماه کارکرد ۶۹,۶۶۲,۵۰۰
یازده ماه کارکرد۷۶,۶۲۸,۷۵۰

 

طبق قانون عیدی کارگران تامین اجتماعی، مبلغ پرداختی به عنوان عیدی نباید کمتر از حداقل حقوق دریافتی آن‌ها باشد. در واقع این عیدی به میزان دو برابر حداقل حقوق یک کارگر، کارمند و یا بازنشسته است. البته با توجه به وضعیت مالی و سودآوری شرکت و بنابر صلاح‌دید کارفرما می‌تواند بیشتر باشد. به هر حال امید است که این عیدی هرچند بزرگ یا کوچک بتواند گرهی از قالی پر گره زندگی اقتصادی کارگران و حقوق‌بگیران باز کند.

بیمه دات کام  در این مقاله سعی به ارائه کلیات عیدی کارگران، نحوه محاسبه آن و مبلغ پایه عیدی در سال ۱۴۰۲ برای حقوق‌بگیران تمام وقت، پاره وقت و بازنشستگان داشت. در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوالی می‌توانید در انتهای همین مقاله پرسش‌های خود را در قالب کامنت بنویسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
آموزش مشاهده سوابق بیمه با موبایل
۲۰ آذر ۱۴۰۲ / بیمه تامین اجتماعی / اطلاعات بیمه ای

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و به وسیله موبایل (۳ روش تصویری)

احتمالاً برای همه مشاهده سوابق بیمه با موبایل، یکی از راحت‌ترین روش‌های استعلام بیمه تامین اجتماعی است. سه روش مختلف استعلام سوابق را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
اصغر
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام سوالم اینه که اگر آخر این ماه بازنشست شوم عیدی ۹ ماهه اشتغال امسال از طرف شرکت پرداخت میشود یا صندوق تامین اجتماعی.ممنون از پاسخگویی شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق شرکت باید پرداخت شود چون این ۹ ماه را برای شرکت کار کردید.

person
حسن
۰۲ آذر ۱۴۰۲

وقتی پایه حقوقی کارگری ۷۳۰۰ ( با مشمول غیر مشمول ) هست شما چطور حساب کردی که عیدی شده ۸ خورده ای البته حمل بر زیاد کمی نیست و کارگران عزیز فکر نکنن من سمت کارفرما هستم فقط می خواهم نحوه محاسبه را بدانم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  محاسبه عیدی و سنوات کارگران براساس قانون انجام میشود بخشنامه آن در اداره کار میباشد که میتوانید حضوری با رویت آن از نحوه محاسبه آن اطلاع پیدا کنید.

person
اکبر
۲۵ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من از ابتدای سال تا ۲۸ شهریور در شرکتی مَشعول بکار بودم مدت زمان حضور من ۱۸۳ روز میباشد با حقوق روزانه ۱۹۲۴۰۰ تومان مقدار عیدی رو چطور محاسبه کنم (فرمول برا محاسبه تعداد کارکرد روزانه رو لطفا بفرمایین) 🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این یک جدولی دارد که باید حضوری از اداره کار سوال بپرسید.

person
شهاب
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .
من ۲ سال و ۴ ماه در فروشگاهی کار میکردم ، الان فروشگاه رو واگذار کردن به فرد دیگری و به من گفتن دیگه نیازی نیست ک بیای سرکار ، میخوام بدونم الان ک ۸ماه از سال جدید رو کارکردم چقدر عیدی و سنوات به من تعلق میگیره ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به اندازه همان ۸ ماه عیدی و سنوات دریافت میکنید در بخشنامه جدولی دارد که باید بروید اداره کار سوال بپرسید.

person
سامان
۲۳ آبان ۱۴۰۲

سلام. وقت بخیر . هجده سال در یک شرکت خدمات فرودگاهی مشغول هستم و حداقل دستمزد رو دریافت میکنم و تفاوت حقوق پرسنلی که مثل بنده قدیمی هستن با افراد جدید نهایتا یک میلیون و نیم هست. ضمن اینکه کار شیفت و شبکار هستم‌. در این مدت ۱۸ سال ابتدای سال ۴برگه بدون توضیحات برای هر ۳ ماه جلوی ما گذاشتن و گفتن که امضا کنیم و در این مدت یک برگ از قرارداد را که به خودمان نداده اند حتی یک عکس هم نگذاشته اند از ان برگه های مثلا قرارداد بگیریم. آیا اگر روزی نخواهم به کار ادامه دهم و استعفا بدهم میتوانم از بابت این جور مسائل شکایت تنظیم کنم. ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید شکایت کنید ولی باید ادعای خودت را اثبات کنید.

person
محمد
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام من الان حقوق ۱۲ میلیون تومان دریافت میکنم
صاحب کار به من گفته چون از پایه حقوق وزارت کار بیشتر میگیری عیدی ی حقوق تعلق میگیره بهت ولی به بقیه ۲ تا عیدی و ی سنوات میرسه
تازه من ۳ سال و نیم سابقه کار دارم
درست میگه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق اداره کار پیگیری کنید.

person
رضایی
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام حقوق پایه ۱۹۷ میلیون ریال با ۶۲ روز کارکرد سال ۱۴۰۲ چقدر عیدی بهش تعلق میگیره و مالیات چقدر کسر میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مبلغ عیدی امسال هنوز اعلام نشده است.

person
محمد حسن پور سودرجانی
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام من یه کارگر با سابقه بیش از ۱۰سال دارم حقوقش ماهانه ۹ملیون تومان است چقدر عیدی سنوات یال۱۴۰۳ تعلق میکیره وبیمه اش را کامل خودم بحساب ریختم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. هنوز عیدی سال ۱۴۰۳ اعلام نشده است.

person
شهریار
۰۲ آبان ۱۴۰۲

با سلام . کارکنان شرکت ما در تیر ماه مشمول افزایش ۳۰ درصدی پایه حقوق شدند آیا در پایان سال عیدی و سنوات رو براساس پایه حقوق اول سال حساب میکنند یا براساس پایه حقوقی که از تیر ماه تا اسفند واریز شده و یا اینکه تفاوت مبلغ پایه فروردین تا تیر ماه رو که کمتر بوده رو کم میکنن و همون پایه حقوق تیر ماه به بعد رو محاسبه میکنند؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سنوات براساس آخرین حقوق شما محاسبه میشود.

person
حسین
۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام. وقت بخیر
من۲۲ آبان ۱۴۰۰ داخل شرکتی کار کردم و بدون میلم پایان شهریور۱۴۰۲ اخراج شدم. الان عیدی و سنوات من چجوری محاسبه میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  عیدی و سنوات شما بر اساس ماه های کارکردتان پرداخت می شود.

person
فاطمه رادان مهر
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من حسابدار یک شرکت تولیدی هستم و این شرکت عیدی سنوات رو ۶ ماه به ۶ ماه تسویه میکنن….سوالم اینه که برای محاسبه عیدی و سنوات ۶ ماه اول سال باید ماه ها ۳۰ روزه در نظر گرفته بشن یا ۳۱ روزه؟مثلا کسی که از یکم اردیبهشت اومده سرکار ۱۵۰ روز عیدی سنوات بهش تعلق میگیره یا ۱۵۵ روز؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. برای ماه‌های ۳۰ روزه مبلغ پرداختی را بر اساس ۳۰ روز و برای ماه های ۳۱ روزه بر اساس ۳۱ روز در نظر می گیرند.

person
لشکری
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید.من مسئول خرید بودم حقوق ماهانه من ۱۶۰۰۰۰۰۰تومان بوده الان عیدی من طبق حداقل حقوق خودم محاسبه میشود یا طبق حقوق اداره کار؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  عیدی براساس دو برابر پایه حقوق است در صورتی که از سه برابر پایه حقوق وزارت کار بیشتر نشود.

person
دانیار
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام.بنده از تاریخ یکم مردادماه۴۰۱ سرکارم عید گذشته فقط عیدی بهم دادن سنوات ندادن.۶ماه یکبارهم میدن چون شرکت هرسال یکم مهر عوض میشن الان هم هنوز عیدی۶ماه ۴۰۲ ندادن خواستم ببینم حداقل عیدیم برا ۶ ماه چقده بعدشم اگه سنوات بهم تعلق میگیره چقد باید برای ۶ ماه ۴۰۲ بهم تعلق میگیره(وزارت کاریم)

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موارد را باید حضوری از اداره کار سوال بپرسید تا دقیق براساس حقوق دریافتی شما برایتان محاسبه کنند.

person
ابراهیم
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
سوالی داشتم
من دو سالی میشه کارمند یه شرکتی هستم
چهاردهم فروردین امسال قراردادم شش ماهه شد قبلا یک ساله بود
الان ک شش ماهه شده ینی ۳۱ شهریور قراردادم تموم شد و قرار هست قرارداد جدیدی بین طرفین ب امضا برسه
الان اگ نیمه دوم سال رو قرار داد نبندم و دیگ کار کنم آیا واس شش ماه اول سال ک کار کردم عیدی تعلق میگیره یا حتما باید تا اخر سال کار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله عیدی و سنوات شما مطابق همان ۶ ماه پرداخت خواهد شد.

person
سامیار
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام
وقت بخیر
من کارمند یکی از شرکت ها هستم که در یکی از بانک ها کار میکنم ،
میخواستم ببینم منی که امسال ۹ ماه در مرخصی زایمان هستم ، عیدی چگونه حساب و پرداخت خواهد شد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  عیدی باید کامل حساب شود چون اون ۹ ماه استعلاجی شما هم جز سابقه بیمه آمده است.

person
MARIA
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام

آیا وزارت کار برای افرادی که حقوقشان درصدی از فروششان است، قانونی برای عیدی دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر وزارت کار قانونی در این مورد ندارد.

person
Mobina.s
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام من ۶ ماهه که داخل کارخونه کار میکنم از خرداد ماه تا اخر این ماه که میخوام درام عیدی به من تعلق میگیره یا خیر ممنون میشم زود جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله عیدی بر اساس ماه های کارکردتان به شما تعلق می گیرد.

person
حسن
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام . من ۶ ماه کارکرد دارم توی شرکت با حقوق اداره کار . چقدر عیدی و سنوات به من تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. معادل ۶ ماه کارکردی که دارید به شما عیدی و سنوات پرداخت می شود.

person
حسن
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام من از عید تا ۱۴۰۲/۵/۲۰ توی شرکت سرکار بودم با حقوق اداره کار چقدر عیدی و سنوات به من تعلق میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  محاسبه عیدی و سنوات کمتر از یک سال براساس یک جدول است که باید حضوری به اداره کار مراجعه کنید تا همکاران دقیق به شما اعلام کنند.

person
یاقوت
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام من ۱۳ساله کارمیکنم بیمه هم ردشده حقوق ماهیانه من۷۵۰۰۰۰۰هزارتومن هست ایاباتوجه به ۱۳سال سابقه امسال «۱۴۰۲»بایدبه من چقدرحقوق بدن، این که توی قانون اداره کارمیگن سایرسطوح مزدی مگه این نیست که شخص دارای سابقه بایدحقوقش بالاترازکسی باشه که مثلایک سال کارکرده، ضمناصاحب کارمیگن ۹۰ رو عیدی که من میدم همون میشه برتری شما، لطفا بهم بگین حقوق من بااین سابقه چقدربایدباشه. متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کسانی که سوابق بیشتری دارند باید حقوق بیشتری نسبت به دیگران دریافت کنند.

person
Ali
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام من ۷ماه و ۱۹روز در شرکت کار کردم بیمه ام را شرکت رد کرده میخواستم بدونم حق سنوات با عیدی من چقدر است عیدیم را تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲۹پرداخت شده فقط ماه آخر کارم در تاریخ۱۴۰۲/۱/۳۱ پرداخت نشده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. حق سنوات و عیدی بر اساس پایه حقوق شما محاسبه می شود.

person
حمید
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام من تابرج ۵ ۱۴۰۲کار کردم آیا به من عیدی تعلق میگیرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله تعلق میگیرد.

person
علی
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

باسلام من ۱۵سال در آهن فروشی کار کردم ولی کار فرما فقط یک پایه حقوق عیدی داده عیدی دو برابر وسنوات نداده اگر شکایت کنم چقدر به من تعلق میگیرد راهنمای کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگر بیمه شما رد شده است بر اساس قوانین اداره کار. در غیر این صورت قرارداد کاری شما توافقی است.

person
داود
۱۲ مرداد ۱۴۰۲

باسلام من پارسال ۸ میلیون حقوقم بوده که طی صحبت اولیه و عیدی و پاداش در دل آن نبوده واین مبلغ بابت پایه و مزایا بوده
اما قراردادی هم ندارم و اداره کار میگه اثبات حقوق بالاتر از قانون کار باکارگر هست و من نمیتونم اثبات کنم حرفمو و کارفرما فیش های حقوقی من رو با عیدی و پاداش زده و اورده به صورت ثوری اما مضای من رو نداره پای فیشها
اما درجایی از قانون هم اومده که اثبات پرداخت عیدی و پاداش با کارفرماست و اگر پرداخت شده باید در رسید پرداخت جدا از حقوق انجام گرفته باشه نه در یک پرداخت همراه با حقوق و قانون میتونه اون رو به عنوان حقوق درنظر بگیره
و اینکه عیدی و پاداش در صورت توافق و قرارداد میتونه به صورت ماهانه پرداخت بشه وگرنه در پایان سال حتما باید پرداخت بشه
و باتوجه به اینکه هیئت حل اختلاف احتمالا طرف کارفرما رو داشته باشه با توجه به مطالب گفته شده من میخوام دوباره اعتراض بزنم به رای احتمالی راهنمایی میخواستم ببینم این ماده که این مطلب رو بابت پرداخت جدا و اثبات با کارفرماهست رو بدونم دقیق و ماده قانونش رو تا با این ماده قانون اعتراض بزنم . لطفا هرراهنمایی کنید ممنون .
ببخشید متن طولانی شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. از این قانونی اطلاعی ندارم به اداره کار مراجعه کنید.

person
محمدی
۲۸ تیر ۱۴۰۲

با سلام، و سپاس از پاسخی که فرمودید (در مورد سوال قبلی). یعنی اگر تعدادی از پرسنل با کارفرمای جدید ادامه کار بدهند در پایان سال، کارفرمای جدید بقیه ی عیدی را (هشت ماه باقیمانده) طی لیست جداگانه پرداخت می کند؟ و بعد با مبلغ پرداختی قبلی جمع کرده و در فرمول مالیات درآمد قرار می دهیم تا مالیات محاسبه شود و معافیت و … محاسبه و دریافت گردد؟؟!! یعنی ۱۲ ماه عیدی را به یکباره در فرمول مالیات قرار دهیم برای افرادِ موجود؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله باید اینکار را انجام بدهید راه دیگری نیست.

person
محمدی
۲۷ تیر ۱۴۰۲

سلام و وقت به خیر. سوال من در رابطه با پرداخت عیدی است در این مورد که شرکتِ ما منحل شده و احتمالا قراره که در پایان تیرماه بیشتر افراد اخراج شوند و تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیرند. و احتمالا در پایان تیرماه کارفرمای قبلی میخواد شرکت را ترک کنه و به هیئت تصفیه بسپارد، ولی نظرش این هست که سنوات پرسنل و عیدی پرسنل را تا وقتی که خودش مسئولیت را بر عهده داره پرداخت کنه. آیا من به عنوان مسئول حقوق و دستمزد شرکت مجاز هستم که در کنار محاسبه سنوات پرسنل، به اندازه چهار ماه هم عیدی محاسبه و به همراه مبلغ سنوات طی یک چک به هر نفر پرداخت کنم؟ یعنی آیا برای چهار ماهِ اول سال (در پایان تیرماه ۱۴۰۲) مجاز به پرداخت عیدی هستیم یا نباید این کار را انجام بدیم؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام. ۰۱ بله باید اینکار را انجام بدهید ۰۲ مجاز به پرداخت عیدی هم هستید.

person
علی
۱۶ تیر ۱۴۰۲

سلام آیا عیدی های موقه سال های گذشته به نرخ روز حساب می‌شود ؟ ۱۰ سال برای یک نفر کار کردم و عیدی و سنواتی به بنده پرداخت نکرده و بیمه هم خودم پرداخت کردم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. نخیر به نرخ سالهای قبل پرداخت میشود.

person
کریمی
۱۲ تیر ۱۴۰۲

سلام من در شرکتی با پایه حقوق ۱۰۴۰۰۰۰۰۰ ریال و ۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال مزایا به مدت ۴۷ روز در سال ۱۴۰۲ مشغول به کار بودم الان برای تسویه چه مقدار عیدی و سنوات باید دریافت کنم مگر نه اینکه میزان حقوق رو باید در ۲ ضرب کرد تقسیم بر ۳۶۵ و درنهایت ضربدر روزهای کارکرد؟آیا مزایا هم در عیدی محاسبه میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مزایا در عیدی محاسبه نمیشود فقط حقوق محاسبه میشود.

person
فاطمه
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام

وقت به خیر

من سال گذشته در شرکتی به صورت پاره وقت مشغول کار بودم

این شرکت به من عیدی نداد و گفت که چون تو قرارداد نوشتیم دستمزد ساعتیت با لحاظ کردن کلیه مزایای قانونی، اینقدره پس مسئولیتی نداریم.

آیا این درسته و شرکت میتونه با این ادعا، از ارائه عیدی سر باز بزنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام فاطمه عزیز. خیر شرکت درست نگفته است از طریق اداره کار شکایت کنید.

person
محمد
۲۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من ۸ماه کار کردم در کارگاهی
ولی ب اندازه ۵ماه عیدی رو واسم حساب کردند و گفتند چون ۵ماه بیمه رد شده واست ۵ماه هم عیدی در نظر گرفته شده
میخام ببینم عیدی بر اساس ماه های کار محاسبه میشه یا بیمه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. براساس ماههای کارکرد محاسبه میشود.

person
مهدی
۱۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من حسابدارم میخواستم برا پرسنلم عیدی بدم و نمیخوام الکی مالیات به عیدیش بدم یعنی مالیاتو طبق ۱۳ ماه حساب کنم چطوریه با یه مثال توضیح بدین ممنون میشم نمیخوام حق کارگرم ضایع بشه جدا عیدی رو بلدم حساب کنم ولی حقوق با عیدی رو میخوام جمع کنم ماه ۱۳ روزه براش بزنم ممنون میشم بگید با چه صورته

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام مهدی عزیز
  عیدی با حقوق را نباید با هم جمع کنید جداگانه برای هر کدام لیست تهیه کنید

person
حسین سلیمی
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام سال نو را تبریک عرض میکنم ببخشید من دوسال سابقه کار دارم با حقوق اداره کار میخواستم بدونم چقدر عیدی دریافت باید کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام حسین عزیز
  بین ۸ تا ۱۲ ملیون تومان باید عیدی دریافت کنید

person
فرزانه
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام سال نو مبارک ببخشید خواستم بدونم با ۳۳ ساعت کار در هفته و قرارداد ۸ ماه کار مبلغ عیدی چه قدر هستش ؟ البته من معلم مدرسه غیر انتفاعی هستم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. سال نو شما هم مبارک. به قرار داد شما بستگی دارد و این که حقوق پایه را چقدر حساب کرده باشند.

person
کارشناس بیمه
۰۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام میلاد عزیز
۸ ملیون تومان عیدی دریافت میکنید

person
آرین
۲۹ اسفند ۱۴۰۱

با سلام ممنون از سایت خوبتون.من دو تا سوال داشتم.من از سال ۹۸ در کارگاهی مشغول به کار شدم یکسال اول که مارو بیمه نکرد بعد یکسال بیمه کرد ولی بعضی ماه هارو نریخت یا تعداد روزهارو کمتر ریخت و هر سال به ما یک حقوق عیدی میده.امسال هم بهشون گفتم گفت شرکت ما خصوصی نمیدونم ثبت شده نیست واسه همین یک حقوق عیدی باید بدیم.آیا درسته؟یا دوتا حقوق باید عیدی بدن.سنوات هم تا حالا تو این۴ سال نداده میشه بگید چقدره و چیکار باید بکنم.
بازم ممنونم ازتون

  person
  آرین
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

  حقوق من سال ۱۴۰۱ ماهی ۸ میلیون بوده.

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

   سلام آرین عزیز
   کارفرما باید بین ۸ ملیون تا ۱۳ ملیون عیدی پرداخت کند چون حقوق شما بیشتر از حداقل دستمزد است باید ۱۲ ملیون تومان عیدی پرداخت کند

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

  سلام آرین عزیز
  کارفرما درست نگفته و طبق قانون کار عمل نکرده است میتوانید بروید اداره کار شکایت کنید

person
dghasem836@gmail.com
۲۹ اسفند ۱۴۰۱

سلام من یک ساله توی کارگاه خدماتی ام دی آف کارکردم الان به اندازه یک ماه حقوقم عیدی داده درسته یانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. به اندازه یکسال باید عیدی را حساب کند.

person
سید مجتبی
۲۷ اسفند ۱۴۰۱

بنده۵ماه و۲۴روز تو یه شرکتی کار میکردم با عنوان شغلی حراست نگهبان ۱۲ساعت کار چقدر عیدی و سنوات تعلق میگیره
جمع کار کردم در این شرکت ۳سالو۵ماه۲۴روز

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر تو این شرکت فقط ۵ ماه سابقه داری به انداره همان ۵ ماه عیدی دریافت میکنید.

person
سید مجتبی
۲۷ اسفند ۱۴۰۱

بنده۵ماه و۲۴روز تو یه شرکتی کار میکردم با عنوان شغلی حراست نگهبان ۱۲ساعت کار چقدر عیدی و سنوات تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

  سلام سید مجتبی عزیز
  بین ۸ ملیون تا ۱۲ ملیون تومان باید عیدی دریافت کنید

person
پرویز
۲۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام ببخشید من شش ماه بیمه دارم چقدر عیدی باید بگیرم
واینکه نگهبان سردخانه هستم حقوق من چقدر باید باشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. باید مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان عیدی بگیرید ۰۲ حقوق شما نباید هر ماه کمتر از ۵ ملیون تومان باشد.

person
محمد مهدی
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام خدمت شما
عیدی کارگری که تقریبا ۲.۵ ماه کار کرده طبق چند پایه حقوق محاسبه میشود و مبلغ آن چقدر میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. پایه حقوق بر اساس همان دو ما و نیم حقوق محاسبه می شود.

person
امیر حسین
۲۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
من یک سال کنترات کار کردم الان ۳ یا ۴ تومن میخواد ازم مالیات کم کنه این کارش قانونی هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. مالیات بر اساس قانون اداره کار کم می‌شود. اگر میزان مالیات بر اساس قانون اداره کار برای شما این مبلغ است بله قانونی است.

person
چگینی
۲۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام.
یک ماه وسط سال کار کارگاه خوابید و من بیکار شدم به اون یک ماه عیدی تعلق میگیرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. بله دوست عزیز عیدی آن ماه هم به شما تعلق می‌گیرد.

  person
  فرزاد سالاری
  ۲۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر من دریک شرکت کاشی سرکار هستم وبرج‌۸تسویه‌میکنم والان یک سال‌‌دوماه‌
  هستش‌سرکار هستم‌ عیدی سنوات من چقدر میشه

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   عیدی و سنوات شما براساس همان یک سال و دوماه مورد محاسبه قرار می گیرد. حقوق پایه ضربدر تعداد روزهای کارکرد تقسیم بر ۳۶۵ روز.

person
چگینی
۲۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید. کارفرما عیدی که به ما داد از مرخصی هایی که در طول سال رفتیم کم کرد. این کارش قانونی هست.
و اینکه هیچ کدوم از تعطیلات رسمی که رفتیم سر کار اضافه کاری بهم نداد و گفت من چهار روز تعطیلی بیشتر نمی‌دم.
میتونم شکایت کنم آخه میگه که من اولش بهتون گفتم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. لطفا قرارداد خود را چک کنید بر اساس قانون اداره کار شما در هرماه حدود ۲ روز و نیم مرخصی دارید و تعطیلات رسمی را هم قانونا تعطیلید. اما اگر در قرارداد شما شرایط کاری متفاوت باشد کارفرما می‌تواند بر اساس قرارداد وضع شده عمل کند.

person
فرشاد
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
شش ماه اول سال ۷/۵۰۰ پایه ۳۱روز
شش ماه دوم ۷/۲۶۰ ۳۰ روز

الان جمع عیدی و ثنوات بر اساس پایه شش ما اول حساب میشه یاشش ماه دوم

ممنون از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. هر نیمه را براساس حقوق همان دوره پرداخت می کنند.

person
کاوری
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

کسی که هنوز یک سال از باز نشستگی او نگذشته ، آیا عیدی به او تعلق میگیرد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام بر اساس آخرین حقوق شما محاسبه می‌شود.

person
فاطمه
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
پایه حقوق من ۸ میلیون تومن ولی از یک تیر نه ماه کارکرد دارم ۲۷۲ روز برای محاسبه عیدی پایه ۸ تومن ضرب در ۲ ضرب در ۲۷۲ روز و تقسیم بر ۳۶۵ روز میشه یازده میلیون ۹۲۳ هزار تومن یعنی نزدیک ۱۲ تومن این درست هست که برای خودم لحاظ کنم در حالیکه ۹ ماه کار کردم ؟ چون خودم حسابدار شرکتم قرار محاسبات رو انجام بدم . ویکی از پرسنل هم پایه اش ۱۰ تومن ولی اونم ۹ ماه کارکرده ایشون عیدی کامل یعنی ۱۲ میلیون ۵۳۹ هزار تومن رو دریافت میکنه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. شما باید بر اساس آن ۹ ماه کارکرد عیدی دریافت کنید. این محاسبه مربوط به یکسال کارکرد است.

person
حامدیان
۲۰ اسفند ۱۴۰۱

با سلام من نگهبان پروژه ساختمانی هستم با حقوق ۴ میلیون ماهیانه که فقط شب ها مشغول به کار هستم و شب در میان یعنی ماهی ۱۵ شب نگهبان هستم عیدی و پاداش و سنوات من در سال ۱۴۰۱ چقدر می شود و اینکه چون شب در میان کار میکنم مرخصی هم نگرفتم آیا یک ماه حقوق بابت مرخصی هم بهم تعلق میگیره یا نه ممنون میشم پاسخ من را زودتر بدهید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. حقوق دریافتی به توافق صورت گرفته میان شما و کارفرما بستگی دارد.

person
مرتضی بیات
۱۹ اسفند ۱۴۰۱

سلام. من ۱۳سال در یک دفتر در بازار تهران به عنوان حسابدار و امین تمام وقت کار میکنم.که حدود ۸سال بیمه کردنم.حقوق ماهیانه ۷/۵۰۰میگیرم.عیدی من باتوجه به سابقه من چقدر میشه.ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. عیدی ربطی به حقوق ندارد عیدی امسال کارگران ۱۴۰۱ مبلغ ۸ ملیون ۵۰۰ هزار تومان است شما نباید از این کمتر بگیرید.

person
مستر زنبیل
۱۶ اسفند ۱۴۰۱

آیا عیدی و سنوات بر پایه حقوق روزانه هست یا حقوق ماهیانه بدون اضافه کاری همراه با حق مسکن و خوار وبار؟
کلیک کن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. بر اساس پایه حقوق است.

person
حمیدرضاجعفرزاده
۱۶ اسفند ۱۴۰۱

باسلام من ماهی هشت میلیون حقوق دریافت میکنم ماهی ۷۰۰هزار پول بیمه از من کم می‌کنه میشه لطف کنید عیدی وسنوات من چقدر میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. عیدی و سنوات را بر اساس پایه حقوق محاسبه می‌کنند. برای محاسبه این مبالغ از فرمول‌های شرح داده در این مقاله استفاده کنید.

person
محمدرضا
۱۳ اسفند ۱۴۰۱

طبق چیزی که اخبار گفت باید به پدرم دو نهصد میدادن
ولی دو پانصد واریز کردن
الان کجا باید بریم این بگیم؟

person
مهدی ,,,13300
۱۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام من نگهبان هستم نزدیک ۲ سال دارم کار میکنم رفتم سایت سازمان تامین اجتماعی دیدم کارگرساده رد کرده یعنی برجی ۶۲۵۰ میلیون بایک فرزند میده میشه شکایت کرد حقمو بگیرم قرار داد هم نداریم ….

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. لطفا به اداره کار بروید و شکایت کنید.

person
حمید بهرامی
۰۹ اسفند ۱۴۰۱

با سلام.

لطفا راهنمایی میکنید که آیا عیدی و سنوات به خود کارفرما نیز تعلق میگیرد یا خیر؟
کارفرمایی که خود نیز به عنوان سمت مدیرعامل مشغول به فعالیت هست میتواند عیدی و سنوات داشته باشد؟
یا مثل حق مسکن و بن خواربار حقوق اداره کار که شامل کارفرما نیست این مورد هم نمیتواند داشته باشد؟
لطفا پاسخ دهید.
تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. خیر به کارفرما تعلق نمی‌گیرد.

person
حمید بهرامی
۰۸ اسفند ۱۴۰۱

با سلام.
لطفا راهنمایی میکنید که آیا عیدی و سنوات به خود کارفرما نیز تعلق میگیرد یا خیر؟
کارفرمایی که خود نیز به عنوان سمت مدیرعامل مشغول به فعالیت هست میتواند عیدی و سنوات داشته باشد؟
یا مثل حق مسکن و بن خواربار حقوق اداره کار که شامل کارفرما نیست این مورد هم نمیتواند داشته باشد؟
لطفا پاسخ دهید. تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. عیدی و سنوات به کارفرما تعلق نمی‌گیرد. هیچ کدام از این موارد به کارفرما تعلق نمی‌گیرد.

person
بهرامی
۰۶ اسفند ۱۴۰۱

با سلام.
لطفا راهنمایی میکنید که آیا عیدی و سنوات به خود کارفرما نیز تعلق میگیرد یا خیر؟
کارفرمایی که خود نیز به عنوان سمت مدیرعامل مشغول به فعالیت هست میتواند عیدی و سنوات داشته باشد؟
یا مثل حق مسکن و بن خواربار حقوق اداره کار که شامل کارفرما نیست این مورد هم نمیتواند داشته باشد؟
لطفا پاسخ دهید. تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. سلام دوست عزیز خیر تعلق به خود کارفرما تعلق نمی‌گیرد.

person
فاطمه
۳۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام
من نمیخوام اسفند ماه رو سرکار برم
و دوسال سابقه کار دارم ،آیا بخاطر اینکه اسفند سرکار نمیخوام برم ،عیدی به من تعلق نمیگیره؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام فاطمه عزیز. تعلق میگیرد ولی به اندازه کارکرد شما تعلق میگیرد.

person
خانم اسدی
۲۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
بنده از ۱ تیرماه ۱۴۰۱ تا ۱۰بهمن ماه۱۴۰۱ در جایی مشغول به کار بودم به ازای حقوق و بیمه کلا ماهیانه ۵میلیون دریافتی داشتم بعد از ۵ماه حقوق شد ۵میلیون و بیمه اختیاری ۱۸٪ (بیمه اجباری که کارفرما باید پرداخت کند را انجام ندادن)
من ترک کار کردم میخواستم بدونم عیدی من در این مدت چقد هست لطفاً یک مبلغ حدودی رو خودتون بگید من درست بلد نیستم که محاسبه کنم و از طرفی اونا قصد دارن بابت عیدی یه مبلغ دلخواه و کمتر پرداخت کنن.اگر این کار رو انجام بدن من میتونم شکایت کنم؟
و لطفا حدودا بفرمایید عیدی بنده چقدر میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام خانم اسدی عزیز
  باید حدودا ۴۸۵هزار تومان بابت هر ماه عیدی دریافت کنید مثلا اگر ۷ ماه کار کرده اید باید ۷ تا ۴۸۵ هزار تومان دریافت کنید

person
امیر
۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام ما کارگران شهرداری درکرمان شرکتی هستیم وهمیشه برج هشتم میرن وشرکت بعدی میاد هیچ وقت عیدی درستی به ماندان آقای ریسی من الان چندسال دارم کارمیکن برای شهرداری کرمان شرکتی هستم این چه عدالتی هست اگر واقعا ازعدالت حرف می‌زنید عمل کنید واین شرکت ها جمع کنید بخدا خیلی حق کارگر داره خودرو میشه تورو خدا دست این واسط ها روقطع کنید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. لطفا برای اعتراض و درج شکایت نسبت به این موضوع به اداره کار و بیمه مراجعه نمایید.

person
سید مرتضی شهیدی
۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام. برای من که حقوق ثابت ماهیانه ام ۲۰ میلیون تومان خالص است ولی در سایت بیمه حدوداً ۲۷میلیون تومان ثبت شده است (با اضافه کاری و بیمه و مالیات و امثالهم) ، عیدی چقدر لحاظ می گردد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام کاربر گرامی بیمه دات کام. عیدی نرخ ثابتی برای تمام حقوق ها دارد.

person
نیوشا
۱۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام همسر بنده مکانیک معاینه فنی هستن.و اونجا براشون بیمه میریزن اما حقوق و دستمزد ثابت نداره و حقوق رو درصدی حساب میکنن.میخواستم بدونم آیا عیدی بهشون تعلق میگیره یا خیر؟!ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. به قراردادی که با کارفرما منعقد شده بستگی دارد. باید ببینید چه توافقاتی با هم داشته اند.

person
اصغر خطیبی
۰۶ بهمن ۱۴۰۱

باعرض سلام
من بازنشسته یکی از ادارات دولتی هستم که بعد از بازنشستگی بمدت ۱۸ سال بطور تمام وقت در شرکتی مشغول بکار بوده ام میخواستم ببینم آیا بمن سنوات خدمت تعلق میگیرد یا خیر
اگر تعلق بگیرد مبلغ آن چگونه باید محاسبه شود . باتشکر اصغر خطیبی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام اصغر عزیز
  اگر بعد از بازنشستگی جای مجدد مشغول بکار شده اید غیر قانونی بوده است چون بازنشستگان تامین اجتماعی بعد از بازنشستگی نباید مجددا کار کنند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام اصغر عزیز
  اگر بعد از بازنشستگی جای مجدد مشغول بکار شده اید غیر قانونی بوده است چون بازنشستگان تامین اجتماعی بعد از بازنشستگی نباید مجددا کار کنند

person
بهاری
۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام خانمی ک از فروردین تا دی تو‌مرخصی زایمان بوده بعد از اتمام مرخصی از بهمن ب محل کار برگشته درپایان سال چقدر عیدی بهش تعلق میگیره .

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  عیدی باید از طرف کارفرما کامل پرداخت شود

person
حسین
۲۳ دی ۱۴۰۱

سلام آقا خسته نباشی ۱۱ماه کار کردم چقدر پاداش عیدی دارم چرخکار هستم برش کار

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام به اندازه ۱۱ ماه پرداختی دارید.

person
آرش
۲۲ دی ۱۴۰۱

سلام من تا اسفند ۱۴۰۱ میشه یک سال که در یک مجموعه کار میکنم، اما بیمه برام رد نشده خواستم بدونم عیدی بهم تعلق میگیره یا نه؟!
(البته هر سه ماه یکبار قرار داد امضا میکنم و مثل جاهای دیگه حقوق و کارانه میگیرم)

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۱

  سلام آرش عزیز
  بله تعلق میگیرد چون بالاخره اشتغال بکار داشته اید

person
عارف
۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام یه سوال من ۶ ماه یه جایی کار می کردم بهش نامه زدم که از هفته بعد دیگه نمیام بعد گفتش از فردا نیا به من عیدی و سنوات تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام عارف عزیز
  بله به شما عیدی و سنوات تعلق می گیرد.

person
بهزاد
۱۶ دی ۱۴۰۱

سلام
ببخشید اگه یک ماه وسط سال کار کنیم موقع تسویه عیدی تعلق میگیره یا فقط تا عید باید کار کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام بهزاد عزیز
  عیدی به تناسب اشتغال بکار شما تعلق میگیرد

person
فواد فرزاد
۱۴ دی ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید میشه لطفا بگید عیدی هر کارگر چند برابر دستمزد روزانه اوست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در مقاله با جزئیات کامل توضیح داده ایم.

person
هادی
۱۴ دی ۱۴۰۱

با سلام من از اول سال ۱۴۰۱ تو یه شرکت کار میکنم ۲۲ دی میخوام اینجا رو ترک کنم به مدت ۱۰ ماه ایا عیدی به من اعلق میگره چون تا اخر سال نیستم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام هادی عزیز
  بله به تعداد ماههای که کار کردی تعلق میگیرد

person
بهار
۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
سال گذشته کارفرما تا پایان آذرماه لیست بیمه بنده رو با حداقل پایه یعنی ۲۶۰۰ رد میکردن و سه ماهه پایانی سال افزایش دادن و پایه رو ۴۲۰۰ زدن در لیست بیمه
اما عیدی رو براساس همون ۲۶۰۰ یعنی حداقلی رو‌دادن.سوالم اینه ک‌درست پرداخت شده یا باید حداکثری میدادن؟یا اینکه ۹ماهو ۲۶۰۰ میدادن ۳ماه ۴۲۰۰؟
من الان میتونم اقدامی کنم بابت دریافت مابه التفاوتش؟سنواتمم همون ۲۶۰۰ دادن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ دی ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  بله درست پرداخت شده است باید براساس همان ۲۶۰۰ پرداخت میشده

person
بهار
۱۰ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
سال گذشته کارفرما تا پایان آذرماه لیست بیمه بنده رو‌براساس حداقل حقوق‌ یعنی پایه دو میلیون و‌ششصد رد میکرد اما سه ماه آخر سال پایم‌ رو به ۴ میلیون و دویست افزایش داد آیا عیدی ک به بنده باید میداد براساس حداقل پایه قانون کار محاسبه میکرد یا با مبلغی که سه ماه آخر برام در نظر گرفته بود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ دی ۱۴۰۱

  بله درست پرداخت شده است باید براساس همان ۲۶۰۰ پرداخت میشده

person
علی
۰۹ دی ۱۴۰۱

سلام. مبلغ عیدی ۱۲ میلیون تومن شامل چه کسانی میشه؟ یا این مبلغ اختیاری هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز
  شامل کسانی که ۱۲ ماه کامل سال را کار کرده باشند حداقل عیدی ۸ ملیون و حداکثر ۱۲ ملیون تومان در سال ۱۴۰۱ است

   person
   علی
   ۱۰ دی ۱۴۰۱

   سلام ممنون از پاسختون ولی دقیقا سوال من همینه که کارفرما می‌تونه به اختیار بین بازه ی ۸ تا ۱۲ میلیون بده؟ یعنی اجباری نداره ۱۲ میلیون به کسی پرداخت کنه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۱ دی ۱۴۰۱

    بستگی به ماهیت کار و شغل کارگر دارد اگر کارگاه صنفی است باید دستمزد کارگران را از بازرس تامین اجتماعی دریافت کند

person
محمد
۰۸ دی ۱۴۰۱

حداقل و حداکثر دریافتی عیدی رو چجوری تعیین میکنن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز
  عیدی کارگران براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود حداقل دو برابر دستمزد و حداکثر سه برابر دستمزد هر سال میباشد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  عیدی کارگران براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود حداقل دو برابر دستمزد و حداکثر سه برابر دستمزد هر سال میباشد

person
مهرزاد
۰۸ دی ۱۴۰۱

باسلام
عیدی و مزایا ب کسانی ک کنترات کار هم هستند تعلق میگیره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز خیر تعلق نمی گیرد.

person
جواد
۰۵ دی ۱۴۰۱

سلام.من تابستون امسال از دو جا حقوق گرفتم و برام بیمه رد کردن.و یکی از این شرکت ها که فقط تابستونا براش کار میکنم.آبان ماه سنوات تابستون رو بهم دادن.آیا عیدی تعلق میگیره.در ضمن سالهای قبل هم تابستون کار می‌کردم ولی تابحال عیدی نمیدادن.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۱

  سلام بابت هر ماه کارکرد به شما عیدی و سنوات تعلق میگیرد بعد اینکه رد شدن دو بیمه تخلف است.

person
جواد
۰۵ دی ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید.
من تابستان امسال برا دو سازمان و شرکت مختلف کار کردم.شرکت آخر مهر سنوات تابستان که کار کردم رو داده.
میخواستم بدونم به این سه ماه تابستون عیدی تعلق میگیره.؟
در ضمن ممکنه این عیدی رو با سنوات داده باشن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۱

  سلام بله به اندازه آن سه ماه تعلق میگیرد ۰۲ باید از کارفرما سوال بپرسید

person
آزاده
۰۳ دی ۱۴۰۱

سلام من اسفندماه زایمان کردم و تا آذر ماه مرخصی زایمان بودم یعنی ۹ ماه، بعد از این هم میخوام بیمه بیکاری دریافت کنم، میخواستم ببینم عیدی امسال برای من به چه صورت هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۱

  سلام عیدی شما به تناسب کارکرد شما در محل کار محاسبه میگردد

person
بهرام
۲۸ آذر ۱۴۰۱

سلام الان من مدت ۸سال دارم توسرد خانه کارمیکنم شغلم راننده لیفتراکه عیدی من باید چقدرباشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام بر اساس میزان حقوقتان هم بستگی دارد. البته خود متن کامل نوشته ایم.

person
علی
۲۷ آذر ۱۴۰۱

سلام من حقوقم ماهی ۲۵۰۰ برای عیدی چقدر باید به من داده بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام بر اساس فرمول باید محاسبه کنید.

person
علی
۱۸ آذر ۱۴۰۱

اگر شخصی تا برج ۹ دریک شرکت کار کند و از برج ۱۰ به شرکت دیگر برود،عیدی ان به چه شکلی محاسبه میشود

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام بر اساس تعداد ماه هایی که کار کرده است، تعلق میگیرد.

   person
   علی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱

   منظورم اینه شرکت جدید باید ۱۲ ماه پرداخت کنه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۲ آذر ۱۴۰۱

    سلام اگر هر دو زیرمجموعه یک مکان هستند که باید یک سال پرداخت شود، در غیر اینصورت شرکت جدید باید بر اساس تعداد ماه کارکرد شما پرداخت کند.

person
علی
۱۳ آذر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید بنده ۶ ماه تو فروشگاه اجیل کار کردم اما قانون کار حقوق گرفتم و مجرد هم هستم اومدم بیرون و فکر کنم ۲ ماه یا ۳ ماه بیمه کردن، میخوام بدونم ثنوات و عیدی و پاداشم چقدر میشه امسال هم بوده نه سال پیش. ممنون راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام در خصوص مقدار دقیق باید از خود فرمول اداره کار استفاده کنید.

   person
   علی
   ۱۸ آذر ۱۴۰۱

   نمیشه شما بگید بلد نیستم حساب کنید و بگید ممنونم ۳ ماه و ۱۰ روز هم بیمه دارم و ۶ ماه کار کردم

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ آذر ۱۴۰۱

    سلام خیر چون ما این مطلب را فقط برای آشنایی نوشته ایم.

person
نوذری
۱۲ آذر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم اگر دستمزد روزانه من روی ۱۶۰ت داره حساب میشه کارفرما میگه چون از حداقل پایه یعنی ۱۳۹ت بیشتر هست پس به جای دوتا پایه عیدی و یک پایه تعلق میگیره
ایا این موضوع درسته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام خیر درست نیست

person
مهیا
۱۹ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
من سه ماه توی شرکتی کار کردم و دوماه اخر من رو بیمه کردند و حالا به من گفتن چون زیر شش ماه کار کردی و دوماه بیمه داری عیدی و سنوات تعلق نمیگیره حرف ایشون درسته اخه عیدی چه ربطی به بیمه داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام خیر درست نگفته است

person
صمدی ، ج
۰۲ آبان ۱۴۰۱

باسلام من به مدت ۲۲روز در یک کارتون سازی کار کردم بعدا به علت سختی کار از کار اومدم بیرونم قرار هم از روز اول بیمه کنه ، که بیمه نکردن ، خواستم بدونم به من پایان‌ کار وعیدی تعلق میگیره یا نه ممنون که راهنمایی میکنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام همه چیز تعلق میگیرد باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
Sedighm57
۰۱ آبان ۱۴۰۱

سلام من پایه حقوقم ۸۵۰۰ میلیون هست فیش حقوقم تو حساب کتاب مشکل داره تایم کارییم ۱۲ ساعت من چطوری فیش حقوقو بفرستم یه نگاه بندازید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام ما فقط سوالات کلی را پاسخ می دهیم. برای بررسی دقیقتر مدارک باید به اداره کار مراجعه کنید. این مطلب را صرفا جهت آشنایی شما نوشته ایم.

person
mansour
۰۶ مهر ۱۴۰۱

سلام.من بعنوان یک پیمانکار یا مدیره خود قراداد امضا کردم.ولی ۱۵ روز از بیمه ی من را مدیره. شرکت و ۱۵ روز باقی رو خودم پرداخت میکنم.آیا به آن ۱۵ روز که مدیر بیمه پرداخت میکند به من عیدی و سنوات تعلق میگیرد…

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام منصور عزیز
  خیر به شما تعلق نمی گیرد.

person
ارمین
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

سلام یعنی یه کارگر باید اسفند ماه ۴ تا حقوق بگیره؟ یکی واسه خودش دوتا عیدی و یکی حق سنوات؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام چهارتا حقوق نمی شود. البته باید فیش واریزی را مشاهده کند.

person
جلال صالح رضوانی
۲۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام من در کارگاهی ۵سال و سه ماه سابقه بیمه دارم از برج ۵اخراج شدم خواستم بدونم عیدی این ۵ماه چقدر میشود
ممنونم از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام تقریبا نصف عیدی را دریافت میکنید

person
Mania
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام ، اگر شخصی ۶ ماه سال رو ( تا شهریور ) کار کنه ولی ۳ سال سابقه کار تو اون شرکت رو داشته باشه ، عیدی سنوات اون ۶ ماه رو فقط دریافت میکنه یا کامل ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام متوجه سوال نشدیم؟ ۶ ماه کار کنید اما سه سال سابقه داشته باشید در آن شرکت؟ بر اساس میزان ثبت تعیین می شود.

person
حسین
۱۷ خرداد ۱۴۰۱

با سلام
آیا عیدی به کارگرانی که زودتر از پایان سال استعفا داده و تسویه میکنند به نسبت تعداد ماههای حضورشان تعلق میگیرد؟
به عنوان مثال کارگری که پایان شهریور ماه استعفا دهد آیا نصف عیدی سال به ایشان تعلق میگیرد و کارفرما موظف به پرداخت هست یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به هر تعداد که برود، باید پرداخت شود.

person
رضا
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام و وقت بخیر
شخصی که سه سال و ۱۰ ماه و ۴ روز در فروشگاهی در بازار کار کرده باشد و هر سال عیدی و سنواتش را گرفته (به جز سال اخر ) ، در سال آخر میزان عیدی و سنواتش چگونه پرداخت میگردد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوق دریافتی است.

person
فریبا
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
کسی که سه سال و ۱۰ ماه در فروشگاهی دربازار کار کرده باشد میزان عیدی سنواتش خصوصا در ماه اخر چطور حساب میشود ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس مقدار حقوق های آخری که دریافت می کند.

person
آوا
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر عیدی کارمند شرکت از ۱۰مهر ۱۴۰۰تا پایان اسفند ۱۴۰۰چطور و چقدر محاسبه میشود؟سنوات چطور؟حقوق اسفند که سرجای خودش هست.فرمول خاصی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان حقوقتان است.

person
آرمین
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من ۱۳۹۹,حقوق۲۵۰۰دریافت کردم حساب و کتاب مون عیدی و سنواتش مونده بود معمولا برای من چقدر عیدی و سنوات حساب میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، فرمول خاصی دارد که محاسبه آن در مقاله نوشته ایم. در مقاله حق سنوات و عیدی کارگران روش محاسبه را توضیح داده ایم.

person
حسن
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

باسلام و درود
سابقه ١٨ سال کار در رآهن را دارم
و بیمه خدمات درمانی میباشد و سوابقش موجود است
پس از آن چند جا مشغول کار بودم از جمله راننده اتوبوس و تریلی
ولی بیمه هایم پخش و پلاست
دنبالش رفتم و هنوز نتونستم جمع و جورش بکنم
سنم الان ۶٧ سالمه
و میخوام راهنماییم کنید
از کجا شروع کنم و چه اقداماتی انجام بدهم تا بازنشسته شوم و بیمه ها رو یکجا جمع کنم
توان کار کردن بخاطر ضعف جسمانی ندارم .
شماره تماس بنده
اگر امکان داشت پیام بفرستید تا خودم با شما تماس بگیرم تا راهنماییم بفرمایید .
خدا عمر باعزت نصیبتون بکنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ۰۱ اولا باید الان بیمه تامین اجتماعی باشید و بیمه شما فعال باشد که بتوانید بیمه های خودتان را جمع کنید ۰۲ یک وکیل متخصص بیمه ای بگیرید که پیگیر کارهای شما شود.

person
ندا حبیب زاده
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام همسر من در بیمارستان شاغله در قسمت خدمات اما هر سال عیدی کارمندی داده اند خواستم بدونم عیدی های ایشون رو قراره کارگری بدند یا همون کارمندی میدند چون من شنیدم تفاوت این چند سال رو که کارمندی گرفتن قراره بدن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع قرارداد و ماهیت کار ایشان دارد

person
Mahan
۲۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
آیامالیات شامل عیدی کارگران میباشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر.

person
حمید
۲۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام،من اشپز و نگهبان یکی از اکیپ های بنیاد مسکن استانمون هستم ولی با وجود اینکه بیمه تامین اجتماعی هم شدم بازم عیدی بهم ندادن ،گفتن تو جزو کارگر روز مزد حساب میشی و عیدی و پاداش به تو تعلق نمیگیره ولی به بقیه راننده های ماشین الات هم عیدی هم پاداش و بن و اعیاد در طول سال و…پرداخت میشه ،ولی با اینکه‌من هم اشپز هم نگهبان ماشین الات اکیپ هستم همون حقوق ناچیز بهم میدن ،لطفا راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

person
s. a
۲۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام من گارکری دارم که بازنشسته شده
عیدی یکماه حقوق بهش دادم. مثلا پایه که دومیلیون پانصد بود بعلاوه دیگر مزایا میشده سه میلیون پاتصد من سه میلیون هشتصد دادم. وعیدی هم به همین مبلغ داده شده
سوال دوم. اگر سالهای قبل یک ماه عیدی دادم الان چقدر دیگر نسبت به سالهای که ندادم. بهش بدم. وایا به همان سال باید بدم یا به رپز محاسبه بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، منظورتان را دقیق متوجه نشدیم.

person
ناشناس
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

با سلام و خسته نباشین.
بنده ویزیتور یه شرکتی هستم.کارفرمای ما عیدی رو به همه کارگرها فقط یه پایه حقوق معادل ۳۰ روز کاری پرداخت میکنه آیا خلاف قانون میکنه؟
ممنون میشم جواب بدین.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی برای هر کسی متفاوت خواهد بود. باید شما بررسی کنید که با توجه به سنوات و غیره تان چقدر به شما تعلق میگیرد.

person
افشین
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ۶ماه دررستوران کا کردم الان سه ماهه که ماروبیمه کرده بهمون میگه ازروزی که بیمه شدید عیدی بهتون تعلق میگیره و۹۰۰تومن واریزکرده ایادرسته یاچقدربایدواریزکنندلطفاراهنماییم کنیدتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، درست واریز کرده است مشکلی ندارد.

person
سمانه
۲۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام
شخصی که در سال حقوقش افزایش یافته طبق آخرین حقوق عیدی و سنوات تعلق میگیره یا برای هرماه به نسبت مبلغ حقوق؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ فروردین ۱۴۰۱

  عیدی کارمندان که ثابت است یک ملیون ششصد و پنجاه هزار تومان است کارگران هم سه ماه حداقل دستمزد است لذا بستگی به آخرین حقوق ندارد ولی سنوات بستگی به آخرین حقوق دارد

person
Bb
۲۸ اسفند ۱۴۰۰

من تا بهمن ماه رفتم و از بهمن دیگه نرفتم کل سال رو رفتم فقط دوماه اخر رو نرفتم عیدی به من ندادن، چرا ؟ این قانونیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی با هر تعداد ماهی تعلق میگیرد.

person
abaas
۲۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشیدمیخواستم ببینم من به جزحقوق ماهانه که میگیرم.باید۲برابره حقوق ماهانم روبگیرم.
یااینکه یک ماه حقوق جدا و۲تاحقوق هم عیدی.جداگانه بایدبگیرم.که در کل هر۲میشه ۳ماه حقوق

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی جدا پرداخت میشود.

person
محمد نقدی
۲۶ اسفند ۱۴۰۰

کسانی که مقطعی کارگری بودن و با تبدیل وضع کارمندی شدن چگونه محاسبه میگردد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور عیدی است که فرق میکند عیدی کارمندان یک ملیون و ششصد و پنجاه هزار تومان است ولی عیدی کارگران معادل سه ماه حداقل دستمزد میباشد

person
س‌م‌محمدی
۲۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام خواستم ببینم برای محاسبه عیدی حق اولادو حق مسکن و….ازمبلغ اولیه کم میشه یااینکه باهمه اینهامحاسبه میشه.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله کم میشود ملاک حقوق فقط است.

person
مرتضی
۲۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام
میزان عیدی کارمندان بخش خصوصی با کارگران بخش خصوصی فرقی دارد یا نه؟
اگر فرق دارد نحوه محاسبه عیدی کارمندان بخش خصوصی چگونه میباشد>؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی تعیین شده برای همه است که بر پایه حقوق تعیین می شود.

person
ارهام
۲۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من که از ۱۴۰۰/۰۲/۱۸شروع به کار کردم چقدر عیدی و سنوات تعلق میگیرد اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خودتان باید بر اساس پایه حقوقی که دریافت می کنید، حساب کنید.

person
شیما
۲۳ اسفند ۱۴۰۰

با سلام . میخواستم بدونم هزینه حق مسکن و خواروبار به کسانی که حقوق کمتر از اداره کار می‌گیرند ولی بیمه کامل برایشان پرداخت می‌شود تعلق می‌گیرد یا خیر ؟؟؟ یا فقط شامل حال کسانی می‌شود که حقوق اداره کار دریافت می‌کنند؟ ممنونم لز لطفتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد شامل همه کارگران میشود

person
ماکان
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام میتوان بخاطر دادن عیدی کمتر از قانون کار از کار فرما شکایت کرد امسال حقوق ۵ ملیون بوده ۳ تومن عیدی دادن بهمون ۶ ساله همین رواله عیدی دادنشون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی به سوابق و کاری شما بستگی دارد. باید به اداره کار مراجعه کنید.

   person
   ماکان
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

   سالهای قبل هممیشه گرفت

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

    سلام به هر حال اگر دریافت نکرده اید و نداده اند می توانید اقدام کنید.

person
احمد رضا
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام بنده از سال ۹۶ شروع به کار کردم تا الان که میرم سرکار میخواستم بدونم عیدی و سنوات بنده امسال چقدر میشه .ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان پایه حقوقتان حساب می شود.

person
Amin jahangiri
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید
من یک ماه قبل از عید از کارم خارج شدم بیمه هم شدم
ایا باز عیدی تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله نسبت به کارکرد که داشتید به شما عیدی تعلق میگیرد.

person
شیرین
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

بنده درشرکتی حدود ۱ سال و ۳ ماه هست که مشغول بکار هستم. در این مدت نه قرار دادی داشتیم نه حق بیمه میدادند نه چیزی دیگه. فقط حقوق ۲۶۰۰ میدادند. و عیدی هم ۱۵۰۰ دادند. الان از اون شرکت بخاطر شرایطی که داره میخوام بیام بیرون. اگه بیرون بیام بازم میتونم ازشون شکایت بکنم یا حتما باید کارمندآنجا بمانم و ازشون شکایت کنم؟ از طرفی اگه شکایت کنم حق بیمه هایی که برای من تا الان رد نکردند و کمبود پرداخت عیدی را ب من پرداخت میکنن یا نع؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام بله می توانید شکایت کنید. اما حتما قبلش با یکی از کارشناسان اداره کار مشورت کنید.

person
مهدی
۱۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام آیا کارگری که هفته ای تسویه حساب میکنید عیدی بهش تعلق می‌گیرد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله به تعداد ماههای که کار کردید، عیدی پرداخت میشود.

person
برسام
۱۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام
مهندس معدن شرکت ما پایه حقوق روزانه ۲.۵۰۰.۰۰۰ ریال که ماهیانه با مزایا ۹۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال دریافت میکنه – عیدی رو باید بر اساس پایه حقوق قانون کار حساب کنم یا پایه حقوق واقعی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی براساس هر چه حقوق بهش می دهید، باید حساب شود.

person
ریکاردو
۱۸ اسفند ۱۴۰۰

با سلام من از اول خرداد ۱۴۰۰ شروع بکار کردم حدود ۹ ماه الان که عیدی واریز کردن برای من ۴۸۰۰۰۰۰ تومان کل عیدی واریز شده میخواستم بدونم عیدی ۹ ماه کار چقدر میشه مگر نباید دوتا پایه حقوق عیدی بدن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی برای کارگران و کارمندان با سابقه کمتر از یک سال در آن شرکت، با فرمول جداگانه ای که نوشته ایم، محاسبه می شود.

person
سیاوش
۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام من در یک رستوران کار میکنم یکسال بیشتره بصورت روز مزد الان روزی صد و ده هزار تومان میگیرم عیدی من چگونه است

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، نوع کار شما باید دقیقا مشخص شود. طبق قانون شما می توانید حداکثر و حداقل را بگیرید.

person
عبدالله ظهیری
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام کارشناس من ازبرج ۱۴۰۰/۶تابرج ۱۴۰۰/۱۱/۲۲کارمیکردم بعدالحاقیه کاری نمیومدکه دوباره بریم سرکارآیاعیدی بهمون تعلق میگیره وچقدممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی به هر چند وقت که شما کار می کردید تعلق میگیرد. به قراردادتان هم بستگی دارد.

person
reza
۱۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام،من از اسفند سال ۹۵ تا شهریور ۹۶ داخل یه شرکت کار میکردم بعدش دیگه نرفتم،آیا میتونم برای عیدی و سنوات شکایت کنم،ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی به شما تعلق میگیرد، اما سنوات به شرط داشتن سابقه از قبل است. به اداره کار مراجعه کنید. البته زمان زیادی هم گذشته است.

person
شمس
۱۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام من سه ماه در یک فروشگاه زنجیره‌ای کار کردم وقرداد ما سه ماه به سه ماه تمدید میشدوتازه قرارداد سه ماه دوم رو تمدید شده بود که به علت مشکلاتی مجبور به استعفا شدم و موافقت هم شدو بعداز دوماه مبلغ۱۴۰۰۰۰۰تومان به حساب کارتی که اون فروشگاه زنجیره‌ای داده بود واریز شد که احتمالا سنوات باشه نمیدونم والان می‌خوام بدونم عیدی هم برای من تعلق می‌گیرد یا نه عیدی هم در داخل اون مبلغی که واریز شد بوده یا نه کارکرد روز من ۹۰روز بود

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی با توجه به مدتی که کار کرده اید تعلق میگیرد ۰۲ باید برای جزئیات واریزی بروید از کارفرما سوال بپرسید.

person
رضا
۱۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام من داخل مغازه ای کار میکنم و قرار داد ندارم حدود هشت ماه دارم اینجا کار دارم آیا میتونم درخواست عیدی کنم یا نه؟
من ماهانه ۳۷۰۰ حقوق میگیرم و چقدر باید عیدی بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی به شما تعلق می گیرد و باید داشته باشد. برای محاسبه اش هم باید بر اساس فرمول حساب کنید.

person
بهنام
۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام
آیا سنوات با پاداش فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله.

   person
   احمدی
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

   کاره پاره وقت تو عیدی تاثیر داره؟؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، بله عیدی تعلق میگیرد.

person
خانی
۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام من کارگر تمام وقت دامداری هستم صاحبکارم میگه عیدی یک ماه حقوق بهت میدم. آیا میتونم ازش شاکی بشم؟ چطوری؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، طبق قانون باید همان چیزی که تعریف شده است، به شما بپردازد. در غیر این صورت می توانید شکایت کنید.

person
Mahsa
۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام روزبخیر خسته نباشید بنده ۴سال سابقه کار دارم اما همه چی من رو با کسی ک تازه امده یجور حساب میشه!!میشه لطفا عیدی وپایه حقوق وپاداشت منو برام توضیح بدید بچه صورته؟حقمو بگیرم سنواتمم اذر ماه بهم میدن ک تایم قراردادمه ممنونم🙏🏻

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در این مقاله که کامل عیدی را نوشته ایم و در مقاله سنوات هم در این خصوص کامل توضیح داده ایم. میزان عیدی و سنوات برای همه با توجه به سابقه کارشان یکسان نیست.

person
ماکان
۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام بنده ۶سال هست در کارخانه تولیدی کار میکنم تا به الان که مشغول هستم بیمه حق سنوات و چیزای دیگه نگرفتم و تایم کاری هم ۱۲ ساعت هستش و حتی عیدی های گرفته سده هم از سقف کار یک ماه کم بوده میتوانم شکایت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی و سنوات برای همه تعریف شده است و باید متناسب با ساعت کاری و سابقه پرداخت شود. با توجه به شرایطی که شما توضیح داده اید، بله می توانید شکایت کنید. البته حتما در اداره کار با یک کارشناس صحبت کنید.

person
شیما
۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام و خسته نباشید.
بنده از آبان ۱۴۰۰ مشغول به کار شده ام با حقوق ماهانه ۱۵۰۰۰۰۰ تومان. و بیمه هم برایم کامل پرداخت می‌شود. نحوه محاسبه عیدی من طبق جدول اداره کار و تامبن اجتماعی بابت ۵ ماه کارکرد ۲۲۱۲۹۱۲ تومان میباشد ؟؟ یا اینکه حقوق × ۲ ×تعداد کارکرد ÷۱۲ میشود؟؟ ۱۵۰۰۰۰۰×۲×۵÷۱۲ ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با توجه به فرمول نوشته شده، خودتان هم می توانید حساب کنید. برای شخصی ۵ ماه کار کرده و بیمه واریز شده، حدود ۲ تومان عیدی می شود.

person
منصور
۰۸ اسفند ۱۴۰۰

با سلام
من شش ماه دوم‌سال رو با حقوق پایه خالص شش میلیون مشغول به کارم.
میزان عیدی دریافتی من شش میلیون میشه یا حدودا چهار میلیون؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی حداقل حدود ۵ میلیون تومان است و با پایه حقوق درنظرگرفته می شود.

person
سحر
۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام برای افرادی که بازنشسته هستند و در شرکت مشغول به فعالیت می باشند و حقوق بگیر هستند هم باید عیدی و سنوات محاسبه شود؟(اسامی این افراد در لیست بیمه رد نمی شود و فقط در لیست حقوق سامانه مالیات حقوق لحاظ شده اند)

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، آن دیگر بستگی به کارفرما دارد از قانون که بازنشسته نباید اصلا کار کند.

person
R
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام من مستمری بگیرتامین اجتماعی هستم دارای یک فرزند با حداقل حق بیمه حدود ۳میلبون و۷۰۰
چرا عیدی ما ۷۱۵۰۰۰ تومن واریز شده؟ایا مقدار عیدی به سابقه بیمه ربطی داره یا واسه همه یکسان هست؟؟
ممنون پاسخ بدین🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله مقدار عیدی به سابقه بیمه ارتباط دارد.

person
سعید
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام آیا به کسی بیمه خویش فرما است و برای خودش مبلغ بیمه ۲۰ درصد از طریق شعبات کارگزاری بیمه ارسال می کند عیدی تعلق میگیرد ؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر عیدی فقط به مستمربگیران تعلق میگیرد.

person
محمد غلام نژاد
۰۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام پایه حقوق من حدود ۵ ملیون است میزان عیدی من ۱۰ میشه؟ یا از حداکثر عیدی بیشتر نباید باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما از نظر قانون کار، حداکثر عیدی را دریافت خواهید کرد. البته در مقاله این مساله را پاسخ داده ایم.

person
علی پور
۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام سه ماه کار کرده ام کل عیدی۱۴۰۱میشود۷۹,۶۶۴,۸۵۰ریال برای سه ماه چقدرعیدی میگیرم باتشکر.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با توجه به فرمولی که نوشتیم، باید محاسبه کنید. حداقل عیدی ۵ میلیون تومان است.

person
مهدی
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقتتان بخیر، کارفرمای ما هر ماه هنگام حقوق دادن یه برگه میدهد تا امضا و انگشت بزنیم که در آن برگه میزان حقوق حق مسکن فلان نوشته و البته عیدی و پاداش هم نوشته ولی چون حقوق مارو از قانون کار کم تر میده برگه خالی هست و بعدا خودش پر میکنه میخواستم بونم اگر میزان عیدی را کم تر بدهد ولی در آن برگه درج کند که گرفته ام میتوانم با فیش واریزی به بنده آن را اثبات کنم یعنی میتوانم عیدی را کامل بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما نباید هر سندی اشتباه کنید. با امضا یعنی اثبات کردید که گرفته اید. به هر حال باید به ادامه کار مراجعه کنید.

   person
   مهدی
   ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

   سلام مجدد.مگر فیش های واریزی مهم نیستن؟ آیا شکایت کنم میتونم ادعا کنم که فیش واریزی هرو بیاره و اینطوری محکوم کنم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، بهتر است که مدارکی که دارید، حتما ببرید.

person
منیر
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام.ببخشید کسی که مثلا حقوق پایش ماهانه ۳۱،۵۷۶،۸۳۰ ریال هست .عیدی ایشون چقدر میشه با یکسال کامل سابقه بیمه؟ یعنی اینکه من طبق این پایه حقوق باید محاسبه کنم یا حداکثر در نظر بگیرم عیدی این فرد رو؟ چون بین حداقل و حداکثر می باشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، دو برابر حقوق پایه شما در آن است. همچنین اینکه اگر بیشتر از حداکثر باشد و خود مبلغ حداکثر پرداخت خواهد شد.

   person
   سجاد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

   با عرض سلام و خسته نباشید
   من توی یه فروشگاه کار میکنم که شغلم حسابداری و فروشندگیه
   ولی اینجا به جز اینا کارهای انبار چیدمان طراحی دکور چیدمان دکور فروشگاه و خیلی کارهای
   دیگه انجام میدم.
   تایم کاریمون ۸ ساعته ولی اکثر مواقع تا ۱۰ ساعت مشغول کار هستیم (( بدون اضافه کاری))
   در ضمن بیمه های که برام واریز میکنن حداقل ترین رد میشه. ممنون میشم راهنمای کنید عیدی و سنوات
   چقد میشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، عیدی و سنوات شما باید طبق قانون کار و بر اساس پایه حقوق تعریف شده به شما پرداخت شود. در صورتی که کمتر به شما پرداخت می شود، می توانید به اداره کار رفته و شکایت کنید.

person
امیرعلی
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشین.بنده کارگرکنتراتی هستم و از اواخر برج سه تا پایان اسفند ماه مشغول بکار هستم،البته بیمه منو چون ازجایی دیگه خودم رد میکنم واز لحاظ ساعت کاری بیشتر از بقیه کارگرها هم کارکردم خواستم ببینم عیدی به بنده اصلا تعلق میگیرد یاخیر ومیزان آن حداقل چقدرباید باشد،واینکه اصلا کارفرما میتونه بگه نمیدم چون بیشتر ازبقیه هرماه دریافتی داشتی،ممنون میشم جواب بدین🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، از جای که بیمه برای شما ارسال میشود، عیدی تعلق میگیرد و جایی که کنتراتی کار میکنید تعلق نمیگیرد.

person
مسعود
۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام…برای منی که سه سال و اندی مشغولم، عیدی و سنوات من چگونه محاسبه میشه؟
تعداد سال کارکرد تاثیری میگذارد یا نه؟
آیا عیدی و سنوات بر پایه حقوق روزانه هست یا حقوق ماهیانه بدون اضافه کاری همراه با حق مسکن و خوار وبار؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر مقاله را مطالعه کنید، کامل توضیح داده شده است. محاسبه این اعداد دیگر به نوع قرارداد و حقوقتان بستگی دارد.

person
باران
۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر
ببخشید مدیر مالی شرکتی هستم که کارفرما امسال اصرار دارد به کارکنانی که لیست بیمه آنها رد میشود نصف یا کمتر عیدی بدهد و اعلام کرده خبری از سنوات نیست میشه بفرمایید اگر کمتر از نصف عیدی پرداخت کند چه اتفاق و عواقبی دارد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، چنین کاری غیرقانونی است و شما می توانید به اداره کار شکایت کنید.

person
Mahsa.prz
۲۹ بهمن ۱۴۰۰

آیا سال جدید من که امسال بیمه بیکاری میگیرم تا سال بعد بهم تعلق میگیره ساله بعد بیشتر میشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر امسال حداقل دستمزد بیمه بیکاری میگیرید و در سال آینده ادامه پیدا کند، مقرری شما هم افزایش پیدا میکند.

person
حامد
۲۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام اخیرا یه خبری شنیدم که به افراد متاهل یه مبلغی مازاد عیدی تعیین شده تعلق میگییره،همچنین به ازای هر اولاد هم همینطور،آیا صحت داره و اگر بله چقدره

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، فعلا خبری نیست و بخشنامه ای نیامده است. فقط در حد حرف است.

person
علی بازقندی
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام نگهبان های بانک ها که شرکتی هستن ولی بیمه و زیر اداره قانون کار هستن عیدی بهشون میرسه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی باید به تمامی افرادی که بیمه برایشان رد می شود، تعلق بگیرد.

person
متین
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام. من به عنوان مشاور فنی مدت ۲۰روز از ماه بطور کامل و شبانه روزی و مستقر در شرکت با مبلغ ۱۰میلیون تومن خالص مشغول هستم. آیا عیدی به من تعلق می‌گیرد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بستگی به قراردادتان دارد. ولی به نظر میاد که کار شما پروژه ای بوده است.

   person
   زهره
   ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

   سلام میخواستم بدونم برااتباع خارجی که شرکت کارمیکن
   ن بیمه نمیشن ایاحق بن ومسکن وحق اولادبهشون تعلق میگیره یاخیرسپاسازشما.

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۲ اسفند ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. همه چیز به توافقات شما و کارفرما بستگی دارد.

person
المیرا
۲۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام من از تیر ماه مشغول کار تو شرکت هستم اما از مهر ماه بیمه برام رد شده،محاسبه عیدی بنده از تیر ماه محاسبه میشه یا مهر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، آن سه ماه هم باید حساب شود؛ اما با توجه به شرایطی که نوشتید، در صورت پرداخت نشدن، به اداره کار مراجعه کنید.

person
تقی زاده
۲۱ بهمن ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر ببخشید من ۶سال در شرکت خصوصی مشغول بکار هستم و پایه حقوق بنده ۷میلیون تومان هست عیدی من چقدر میشود؟طبق پایه وزارت کار یا پایه حقوق خودم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر اساس میزان سابقه و پایه حقوقی تان است که البته از حداکثر بیشتر نخواهد شد.

person
خانم موسوی فر
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر متشکرم از مطالب مفیدتون
اگر ممکن بفرمایید از تیرماه ۱۴۰۰تا اسفند چندماه محاسبه میشود؟
علاوه بر عیدی که کار فرما باید پرداخت کنه سنوات چقدر تعلق میگیره؟
و اینکه حقوق در سال۱۴۰۱ افزایش پیدا میکنه؟
بازهم ممنونم از راهنماییتون 🌺🙏🏻

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در مقاله فرمول محاسبه عیدی نوشته شده است که در حالت کلی ضربدر تعداد ماه ها خواهد شد. سنوات هم تعلق میگیرد اما بیشتر شرکت ها در آخر هر ماه پرداخت می کنند. در خصوص افزایش حقوق هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است اما حقوق ها افزایش پیدا خواهد کرد (البته حداقلی بیان شده است.)

person
سمیرا
۱۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام.وقتتون بخیر عیدی و سنوات ماهایی که بیشتر از وزارت کار میگیریم چطوری حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، محاسبه عیدی و سنوات در حالت کلی فرمولش در مقالات ما نوشته شده است. دقیقش به محاسبه کارکرد شما و سابقه تان هم بستگی دارد.

person
حسین
۰۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام میخواستم بدانم یا شخصی که از تاریخ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ تا ١۴۰۰/۱۰/۱۸ کار کرده است و در این مدت بیمه هم نشده است آیا عیدی و سنوات به ایشان تعلق می‌گیرد و اگر تعلق می‌گیرد هر کدام یعنی عیدی و سنوات ایشان چقدر میشود
ضمنا ساعت کاری ایشان که در پیک تهیه غذا کار می‌کرده است به مدت ۴:۳۰ساعت بوده است
باتشکر فراوان یاعلی مدد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام خیر متاسفانه عیدی و سنوات تعلق نمی گیرد.

person
حسین
۲۹ دی ۱۴۰۰

سلام من چهار سال سابقه کار دارم عیدم چقدر می شود

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  اگر کارگر باشید دو برابر حداقل دستمزد

person
اسلامی
۲۶ دی ۱۴۰۰

با سلام کسانیکه بیمه بیکاری دیافت میکنند هم عیدی میگیرند؟ من سال ۸۵ بیمه بیکاری دریافت کردم که عیدی هم بهش تعلق گرفت(۲ماه) ولی الان میگن تعلق نمیگیره ایا قانون فرق کرده یا این خبر اشتباهه؟ با سپاس…البته اون زمان ۸۵درصد حقوق رو بهم میدادن ولی الان شده ۵۵درصد!

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز. عیدی به بیمه بیکاری اصلا تعلق نمیگیرد. در حقیقت از همان ابتدا هم عیدی به بیمه بیکاری تعلق نداشته است.

person
امیرعلی
۲۱ دی ۱۴۰۰

سلام من ۷ سال داخل یه فروشگاه صوتی و تصویری کار کردم
بیمه نبودم حق سنوات نگرفتم پایه سنوات هم نگرفتم عیدی هم فقط یه حقوق گرفتم
آخرین حقوق دریافتیمم ۴ تومن بود از ۳۰ مهر ماه هم اونجارو ترک کردم
اگه بخوام شکایت کنم چقدر به من میرسه
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله در هیت اداره کار محاسبه خواهد شد.

person
امین
۲۱ دی ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر
بنده در شرکتی مشغول به کار هستم و الان میخواهم استعفا بدهم.من این موضوع را با منابع انسانی مطرح کردم و به من میگن که چون قبل از اتمام قرارداد میخواهی استعفا بدهی و اینکه اول از شما یه امضا گرفته شده که تا ۲ سال نباید استعفا بدهی که من این موضوع رو اصلا یادم نیست که تو قراردادم بوده باشه و اگرم بوده دقت نکردم به این موضوع.الان به من میگن در صورت استعفا باید جریمه بشوی و یه مبلغی رو نزیک به ۵ میلیون پرداخت کنی.آیا همچین قانونی هست؟کاری من نمیتوانم انجام دهم برای این موضوع؟ممنون میشوم راهنماییم کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این موضوع را باید از اداره کار بپرسید ولی اگر تو قراداد قید شده و امضا کردی بله باید بدهید.

  person
  حمید
  ۱۷ دی ۱۴۰۱

  غیر قانونیه

person
لیلا امیرشعار
۱۱ دی ۱۴۰۰

سلام من ۴ سال است در یک مجموعه کار میکنم آیا بعد از ۹ ماه کارکردن باید عیدی را کامل هم دو پایه حداقل دستمزد پرداخت کنن یا فقط تعداد ماه های کار کرده رو محاسبه و پرداخت میکنن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام بر اساس تعداد ماههای که کار کردید، عیدی پرداخت میشود

person
خانم راد
۱۱ دی ۱۴۰۰

سلام.من ۵ سال هست در یه شرکت کار میکنم و میخوام تا پایان دی ماه این شرکت باشم و بعد از این در یه شرکت دیگر استخدام میشوم
نحوه پرداخت عیدی و سنوات من چه گونه است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  عیدی و سنوات براساس کارکرد شما محاسبه میگردد اگر در دی ماه میخواهید از شرکت خارج شوید ده ماه عیدی و سنوات دریافت میکنید

person
فقیهی
۰۹ دی ۱۴۰۰

با سلام و عرض خسته نباشید…
من روزانه ۱۶۰ تومن پایه حقوقمه.با سه سال و اندی سابقه در این شرکت، میخام بدونم عیدی و سنوات من با سابقه ای که دارم محاسبه میشه یا سابقه کار در یک شرکت تاثیری روی میزان عیدی و سنوات نداره؟ درضمن هیچ قراردادی هم بین کارگران و کارفرمانوشته نشده که حداقل یا حداکثر عیدی رو لحاظ کنن.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز عیدی براساس حداقل دستمزد محاسبه میشود و طبق قانون سابقه تاثیری ندارد پرداخت عیدی ربطی به انعقاد قراداد ندارد

person
وزرا
۰۵ دی ۱۴۰۰

سلام ، حقوق فردی که ۱۵ میلیون در ماه است و بیمه هم به همین مقدار برایش واریز میشود و به همین منوال هم مالیات پرداخت میکند، میزان عیدی دریافتیش چه مبلغی میباشد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۰

  میزان عیدی بر اساس حقوق تعریف شده از سمت وزارت کار است؛ مگر اینکه خود شرکت بخواهد تغییراتی را اعمال کند.

person
زمانه
۰۵ دی ۱۴۰۰

آیا فرمول محاسبه عیدی و سنوات سال ۱۴۰۰ با ۱۴۰۱ فرق میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله متفاوت است و تا آخر سال مشخص خواهد شد.

person
رامین
۲۹ آذر ۱۴۰۰

درود خدمت همه عزیزان.
در محاسبه حداقل و حداکثر عیدی سال ۱۴۰۰ اشتباه نکردید؟ طبق تصویب شورای عالی کار حداقل حقوق روزانه یک کارگر در سال ۱۴۰۰ برابر ۸۸۵۱۶۵ ریال است.برای محاسبه حداقل عیدی ۸۸۵۱۶۵ در ۶۰ ضرب میشود که میشود ۵۳۱۰۹۹۰۰ ریال و حداکثر هم ۸۸۵۱۶۵ ریال در ۹۰،که میشود ۷۹۶۶۴۸۵۰ ریال.سقف عیدی در سال ۱۴۰۰ هم عدد ۷۹۶۶۴۸۵۰ ریال است.مبنای محاسبات شما چی بوده دقیقا؟اگر هم میزان دستمزد روزانه یک کارگر به میزانی بود که از سقف عیدی ۱۴۰۰ عبور کند بر اساس دستمزد مصوب شورای عالی کار با او حساب خواهد an عیدی پرداختی.لطفا اطلاعات درست در اختیار مردم بزارید و یا حداقل محاسبه حقوق و دستمزد را دقیق مطالعه کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این دقیقا اطلاعاتی است که خود سازمان منتشر کرده است و ما برای خود محاسباتی را انجام نمی دهیم.

person
Mahtab
۱۸ آذر ۱۴۰۰

سلام . من بیمه شدم ۹ ماه کار کردم ایا به من عیدی تعلق میگیرد یانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر بله به نسبت تعداد ماه هایی که شما کار کردید عیدی به شما تعلق خواهد گرفت

person
مدیر
۱۷ آذر ۱۴۰۰

سلام میشه میزان عیدی و سنوات سال ۱۴۰۰ دو برابر کرد و به در سال ۱۴۰۱ به کارمندان داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر. میزان عیدی و سنوات ۱۴۰۰ توسط دولت مشخص می شود و باید بر اساس همان میزان داد. البته اگر بخواهید می توانید بیشتر بدهید اما کمتر از آن امکانپذیر نیست…

person
حلالی
۱۷ آذر ۱۴۰۰

سلام من میخوام از اون میزان سنوات کارگران در سال ۱۴۰۰ که تعیین شده چیزی نگیرم، میتونم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، منظور شما از اینکه چیزی نگیرم، چیست؟ میزان سنوات حق شماست. اما اینکه الان بخواهید چیزی نگیرید، می توانید در هنگا تسویه کلی مبلغ را دریافت کنید.

person
چلاوی
۱۷ آذر ۱۴۰۰

سلام من میخوام از اون میزان سنوات کارگران در سال ۱۴۰۰ که تعیین شده چیزی نگیرم، میتونم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، منظور شما از اینکه چیزی نگیرم، چیست؟ میزان سنوات حق شماست. اما اینکه الان بخواهید چیزی نگیرید، می توانید در هنگا تسویه کلی مبلغ را دریافت کنید.

   person
   عباس
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام من نزدیک برج ۱تا ۸ ماه کار کردم. با پیمانکار شرکت حقوق کامل داده و تسویه رو ب تاخیر انجام دادم یعنی سال بعد برج ۱ .بعد از سنوات و عیدی و گفتم گفتن واریز نمیشه دلیلش چیه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

    سلام. سنوات و عیدی باید به شما پرداخت شود. بروید از اداره کار شکایت کنید.

person
کارمند اداره
۱۷ آذر ۱۴۰۰

میزان عیدی سال ۱۴۰۰ کارگران و کارمندان با هم فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، از نظر فرمولی با هم تفاوتی ندارند؛ اما ممکنه که مقدارش بر اساس میزان حقوقی که هر کدام میگیرند، اختلافی با هم داشته باشند.

person
سلامی
۱۷ آذر ۱۴۰۰

سلام ایا فرمولی که برای میزان عیدی و پاداش سال ۱۴۰۰ نوشتید، درسته؟ همینه دیگه؟ من روی همین حساب کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام، بله دوست عزیز این فرمول و چگونگی محاسبه عبدی سال ۱۴۰۰ است؛ اما ممکن است که برای سال ۱۴۰۰ متفاوت باشد.

person
جمشید قادری
۱۷ آذر ۱۴۰۰

سلام میزان سنوات سال ۱۴۰۰ چقدره؟ من امسال از محل کارم اومدم بیرون بهم ندادن گفتن تعلق نمیگیره میخوام شکایت کنم، چه کار باید کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تمامی شرکت ها باید به ازای مدت زمانی که در شرکت بودند، باید حق سنوات دریافت کنند. اینکه به شما نداده اند، می توانید شکایت کنید. اما بهتر است که برای مشاوره با یک نفر وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

   person
   رشید
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

   باسلام بنده ۱۳ماه بیمه تامین اجتماعی دارم درسال ۱۳۸۵ ایا با این سابقه بیمه عیدی به من تعلق میگیره

   ممنونم

    person
    کارشناس بیمه
    ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، عیدی سال ۸۵ که دیگر به شما تعلق نمیگیرد. باید همان سال اقدام میکردید.

    person
    حمید
    ۱۷ دی ۱۴۰۱

    بله طبق قانون میتونید شکایت کنید و اداره کار براتون میگیره

person
حسین . ع
۲۳ آبان ۱۴۰۰

سلام ببخشید من میخواستم بدونم که مثلا از تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ شروع به کار کردم و تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۰‌کار میکنم میخواستم ببینم که عیدی من چند ماه حساب میشود ۶ماه یا ۷ماه
ضمنا به جز حقوقی که در اسفند میگیرم باید ۲تای حقوق خودم را عیدی بگیرم یا نه با همان حقوق اسفند حساب میشود
با تشکر فراوان از راهنمایی هایتان

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام حسین عزیز . ۶ ماه عیدی تعلق میگیرد. جواب سوال دوم هم به این صورت است که با حقوق اسفند باید دو تا حقوق بگیرید

person
جمعی از کارگران
۱۷ آبان ۱۴۰۰

سلام میزان عیدی سال ۱۴۰۰ کارفرمامون گفت دادم حالا هم رفته خارج، اما امروز فهمیدم که چیزی واریز نشده برای بقیه هم همینطور. ما حالا باید چه کار کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله است که شما باید با یکی از شعب تامین اجتماعی مطرح کنید. همچنین می توانید از نظر حقوقی هم اقدام کنید.

person
مهابادی
۲۵ مهر ۱۴۰۰

سلام میزان عیدی و سنوات سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ چقدر با هم فرق دارند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، میزان عیدی و سنوات بر اساس فرمول خاصی مشخص می شود که تا اخر سال ۱۴۰۰ باید صبر کرد

person
سیلسپور
۱۷ مهر ۱۴۰۰

سلام میزان عیدی ۱۴۰۰ تاثیری روی ۱۴۰۱ دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام میزان عیدی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود که در آخر سال، میزان عیدی سال بعد مشخص خواهد شد.

   person
   علی عزیزی
   ۱۴ آبان ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر من آسانسورکار هستم الان میخوان اخراجم کنن به دلیل بی پولی شرکت .از روزی که اینجا کار میکنم نه قرارداد و نه حقوق و مزایا بق قانون کار بوده الان اگر شکایت کنم به نتیجه میرسم ؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۴ آبان ۱۴۰۱

    سلام بله به هر حال راه هایی هست؛ اما باید به اداره کار بروید.

    person
    Farhad
    ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

    بله ،صد درصد ، حتی اینکه شما اونجا بدون بیمه کار کردین و بیمه نکردن باید جریمه سنگینی پرداخت کنن، حتما پیگیری کنین

    person
    ali.m
    ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

    سلام مبالغ پرداختی مهم است که چگونه دریافت کردی میتونی ازروی آن شکایت کنی کلا واریزی خودت را پرینت بگیر بعد برو اداره کار.درصورتی که شاهد هم داشته باشی میتونی حق وحقوق خودت را بگیری

    person
    فرزاد مرادی
    ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

    سلام
    آیا پیمانکار دائمی یا موقتی مستحق عیدی میگردد؟

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

     سلام. بله عیدی به همه تعلق میگیرد.

  person
  مصطفی
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام آیا کارگری که شش ماه کار کرده وسابقه بیمه اش یکسال نشده عیدی با سنوات تعلق میگیرد

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، بله به تعداد ماه کارتان تعلق می گیرد.

    person
    علی
    ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

    سلام، وقت بخیر
    مبنای محاسبه و پرداخت عیدی، پاداش و سنوات آخر سال چه آیتم هایی است؟
    آیا مبنا فقط دستمزد ماهانه باید ملاک محاسبه قرار گیرد یا بجز مبلغ دستمزد ماهانه آیتم های دیگری ازجمله حق اولاد و… به مبلغ دستمزد اضافه میشه و باید پرداخت شود.
    مبلغ عیدی و پاداش و سنوات یک سال تمام (۱۴۰۰)چه م
    ممنون ممیشم راهنمایی بفرمایید.

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

     سلام دوست عزیز، اگر شما کامل مطالعه کرده باشید، پاسخ تمامی این سوالات شما نوشته شده است. پاسخ به این سوال یک مقاله طولانی مانند همین مطلب خواهد شد.

  person
  باقری
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱

  من این ماه ترک کار کردم میخواستم بدونم الان دارم تسویه میکنم بهم عیدی هم تعلق میگیره یا نه؟از دی ماه ۱۳۹۹ مشغول به کار شدم اونجا ممنون میشم راهنماییم کنید

   person
   کارشناس بیمه
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱

   سلام به همن اندازه که کار کردید به شما عیدی تعلق میگیرد مگر اینکه در هر ماه جداگانه داده باشد.

   person
   King
   ۲۳ دی ۱۴۰۱

   سلام.حقوق ماهیانه من ۷ میلیون ونیمه.عیدی هم بر اساس همین حقوق محاسبه میشه؟یا پایه حقوق کشوری؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ دی ۱۴۰۱

    سلام بر اساس پایه

     person
     Deez
     ۰۹ اسفند ۱۴۰۱

     وقت بخیر
     شرکت از برج ۶ پایه حقوقم رو افزایش داد
     واسه عیدی ملاک پایه حقوق قبلیه یا جدید؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۰۹ اسفند ۱۴۰۱

     سلام. شش ماه اول را براساس ۶ ماه اول و نیمه دوم سال را هم براساس پایه حقوق شش ماه دوم پرداخت می‌کنند.

     person
     کارمند شرکت خصوصی
     ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

     سلام.پایه حقوق من ۱۰تومن بوده در سال ۱۴۰۱.عیدی من ۲۰تومن میشه یا باید طبق قانون از ۳برابر حداقلی نباید بیشتر باشه؟

     person
     نویسنده بیمه
     ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز. طبق قانون نباید از سه برابر حداقل دستمزد سال ۱۴۰۱ بیشتر شود.

  person
  ابراهیم
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

  باعرض سلام
  من ۱۰سال هست در یه شرکت به عنوان کارگر مشغول به کار هستم عیدی من امسال چقدر هست .

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز. میزان عیدی را به شکل زیر محاسبه می‌کنند
   حداقل میزان عیدی، برابر با حقوق و دستمزد او در مدت ۶۰ روز است.
   حداکثر میزان عیدی، برابر با دستمزد دریافتی او در مدت ۹۰ روز است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید