۲۶ فروردین ۱۴۰۲

حق سنوات چیست؟+ نحوه محاسبه حق سنوات ۱۴۰۲

تمام شاغلان سوالاتی در مورد حق سنوات دارند. حتما شما هم هنگام اتمام قرارداد یا پایان سال کاری‌تان با این سوال دوستانتان مواجه شده اید که:”شرکتی که در آن کار می‌کنی، حق سنواتتو پرداخت کرد؟” شاید هم در فیش حقوق خود، اصطلاح پایه سنوات یا حق سنوات را دیده باشید؛ به هر حال این عبارت برایتان آشناست. شاید اطلاعات زیادی از این اصطلاح وزارت کار نداشته باشید و بخواهید با اطلاعات بیشتر این مبلغ واریزی از طرف کارفرمایتان را بررسی کنید. ما در این مقاله درصدد هستیم که صفر تا صد قانون سنوات را توضیح دهیم؛ پس در این موضوع جذاب با ما همراه باشید.

کارفرما بر چه مبنایی، پرداختی‌های کارگر را انجام می‌دهد؟

عموما کارفرما در قبال کارمند یا به بیان وزارت کار، کارگر خود تعهداتی دارد. یکی از این تعهدات پرداخت حقوق اصلی به اوست. این حقوق اصلی شامل موارد زیر است:

 • حق مسکن
 • حق اولاد
 • اشتغال خارج از مرکز
 • حق ایاب و ذهاب
 • نوبت کاری
 • کشیک
 • جذب
 • فوق العادگی شرایط نامطلوب آب و هوایی
 • محل خدمت
حق سنوات پایان هر سال پرداخت می‌شود.

حق سنوات پایان هر سال پرداخت می‌شود.

 چه پرداختی‌هایی از حقوق اصلی تاثیر می‌پذیرند؟

بسیاری از محاسبات مربوط به حقوق بر مبنای این حقوق اصلی صورت می‌گیرد. آیتم‌هایی که تحت تاثیر حقوق اصلی تعیین می‌شوند، در فهرست زیر جای می‌گیرند:

 • اضافه کاری
 • کسر کار
 • سنوات خدمت
 • طلب مرخصی
 • افزایش حقوق

علاوه بر موارد یاد شده، فرد شاغل مبالغی نقدی یا غیرنقدی از کارفرما دریافت خواهد کرد. به این دریافتی‌های فرد شاغل، مزایا گفته می‌شود. مزایا شامل دو دسته مستمر و غیرمستمر هستند.

سنوات خدمت به چه کسانی تعلق میگیرد و چگونه محاسبه می‌شود؟ و مبلغ سنوات چقدر است؟ اگر این سوال‌ها برای شما هم پیش آمده به مقاله سنوات خدمت مراجعه کنید.

مزایای مستمر و غیرمستمر چیست؟

مزایای پرداختی مستمر، ماهانه به پرسنل پرداخت می‌شوند و در فیش حقوقی آن‌ها ذکر می‌شود.  غیرمستمر بنا به مناسبت خاص یا کارکرد خاص به پرسنل پرداخت می‌شود. این مزایا همیشگی نبوده و گاهی بر حسب تصمیم کارفرما، فرد شاغل را سورپرایز خواهد کرد.

اما در نهایت، قوانین کار و حقوق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همیشه منوط به حقوق پایه نیست. این وزارتخانه تسهیلات دیگری نیز برای پرسنل لحاظ کرده است. به عنوان مثال، نوعی از پرداختی‌های پاداش مانند نیز به کارمند دارای حقوق وزارت کار تعلق می‌یابد. این پرداختی هنگام فراغت از کار، بازنشستگی، فوت، از کار افتادگی و … داده می‌شود. یکی از این پرداختی‌ها، حق سنوات است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

حق سنوات چیست؟

در این قسمت مقاله می‌خواهیم به سوالات پرتکراری مانند سنوات چیست؟ حق سنوات چیست؟ و نحوه محاسبه سنوات چگونه است؟ پاسخ دهیم. سنوات و حق سنوات از موضوعاتی است که مورد توجه تمامی افراد شاغل قرار می‌گیرد.

طبق آخرین بخشنامه حق سنوات ، ماده ۲۴ قانون کار در سال۹۲،  اصطلاح حق سنوات یا پاداش پایان کار مبلغی است که در پایان هر سال یا پایان هر قرارداد، از طرف کارفرما به کارگران مشمول قانون کار پرداخت می‌گردد. اگر این سوال که حق سنوات چگونه محاسبه می‌شود، در ذهن شما هم شکل گرفتـه است، با ما همراه باشید. از این پاداش با عناوین دیگر نظیر مزایای پایان خدمت یا مزایای پایان کار نیز یاد می‌شود. حق سنوات با اصطلاح پایه سنوات فرق دارد.

به بیان دیگر شاید بتوان گفت که میزان سنوات، بخشی از تسهیلات و پاداش‌های لحاظ شده از طرف وزارت کار برای افراد شاغل است. حق سنوات بخشی از پایین بودن میزان حقوق کارمندان و هزینه‌های آنان را جبران می‌کند.

کارفرمایان می‌توانند میزان سنوات را ماهانه پرداخت کنند؛ بیشتر کارفرمایان در انتهای سال یا زمان اتمام قرارداد این مبلغ را به پرسنل خود می‌پردازند. میزان حق سنوات معادل یک ماه آخرین مزد ثابت دریافتی به کارگر در هر سال است. با دریافت پاداش حق سنوات، انگیزه پرسنل بالا رفته و کیفیت و بازده تلاش او افزایش خواهد یافت.

اگر سنوات پرسنل به صورت سالانه پرداخت نشود، زمان تسویه حساب یا ترک کار، کل سنوات براساس آخرین حقوق محاسبه می‌گردد.سنوات خدمت چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟ برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

محاسبه سنوات طبق قانون کار

اگر برای شما هم سؤال است که محاسبه سنوات طبق قانون کار چگونه انجام می‌گیرید؟ و پایان کار کارگران چگونه محاسبه می‌شود؟ ادامه این مطلب را حتماً بخوانید. فرمول محاسبه سنوات کارگران به‌صورت زیر است:

سنوات = حقوق پایه / (تعداد روزهای کارکرد * ۳۶۵ روز)

بدین شکل که برای محاسبه سنوات طبق قانون کار باید تعداد روزهای کارکرد هر فرد را در ۳۶۵ روز سال ضرب کرد و سپس حاصل آن را بر حقوق پایه تقسیم نمود.

لازم به ذکر است که نحوه محاسبه سنوات ۱۴۰۱، ۱۴۰۲، سال‌های پیشین و سال‌های پیش رو نیز بر اساس همین فرمول محاسبه می‌شود. به عبارت دیگر فرمول محاسبه پایه سنوات در سال‌های مختلف تغییر نکرده و تا زمانی که بخش‌نامه یا قانون مصوبی ابلاغ نشود، فرمول کلی حق سنوات به همین ترتیب باقی خواهد ماند.

به طور کلی پایه سنوات روزانه ۷۰۰۰ هزار تومان است که به همه کارگران پرداخت می‌شود و کارگر بر اساس مدت قرارداد خود، از ابتدای سال دوم از این حق برخوردار می‌شود. البته مدت قرارداد باید بیش از یکسال باشد. همچنین در صورتی که کارگر مشمول طبقه‌بندی مشاغل باشد منطبق با بخشنامه حقوق میزان سنوات او روزانه ۷ هزار و ۵۶۰ تومان افزایش می‌یابد.

کارگران فصلی هم بر اساس مدت زمان کار خود، از سنوات بهره‌مند می‌شوند. توجه داشته باشید که پایه سنوات شامل ۲۱ درصد افزایش حقوق و مزایای سال ۱۴۰۲ نیست.

قانون سنوات وزارت کار

براساس قانون سنوات وزارت کار نرخ پایه سنوات در سال جاری در مورد کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه کرده باشند یا خیر، روزانه ۷۰.۰۰۰ ریال (در مجموع پنجاه و هشت هزار و سیصد و سی و سه ریال) تعیین می‌گردد.

زمان پرداخت حق سنوات چه زمانی است؟

باید ببنیم با فرض شرایط دوم که در بالا مطرح کردیم، چه زمانی قرارداد همکاری خاتمه یافته و کارفرما باید سنوات را پرداخت نماید.

همان‌طور که در بالا بیان کردیم، بعضی کارفرمایان پرداخت حق سنوات را به اتمام زمان همکاری موکول می‌کنند. یعنی، کارفرما باید حق سنوات را به هنگام ترک کار کارگر پرداخت کند:

 • بازنشستگی
 • از کار افتادگی کلی
 • استعفای کارگر
 • اخراج کارگر
 • فوت کارگر بیمه شده
 • پایان قرارداد همکاری

البته نوع پایان یافتن همکاری در پرداخت حق سنوات تاثیری ندارد. پرداخت حق سنوات، یکی از تعهدات کارفرما در قبال کارگر در زمان پایان کار است.

راهنمای صفر تا صد بیمه بیکاری را از اینجا بخوانید.

نوع دیگری از مزایای پرداختی به کارمندان نیز پایه سنوات است که شاید با حق سنوات اشتباه گرفته شود. لذا بهتر است تفاوت‌های این دو اصطلاح  را بررسی نماییم:

تفاوت حق سنوات و پایه سنوات چیست؟

پایه سنوات به صورت ماهانه یا در آخر سال به کارمندان تعلق می‌یابد. این پرداختی، نوعی مزایای جانبی تلقی می‌شود. قبل از سال ۹۲، فقط کارمندان رسمی شرکت‌ها مشمول دریافت پایه سنوات بودند؛ ولی در سال ۹۲، طبق مصوبه جدید وزارت کار، تمام کارفرماهای شرکت‌ها، سازمان‎ها و کارگاه‌ها موظف به پرداخت پایه سنوات به تمام کارمندان چه رسمی و چه غیررسمی شدند. به پایه سنوات پرداختی که در پایان ماه دریافت می‌کنند، حق سنوات ماهانه می‌گویند. پرداخت سنوات معمولا در پایان سال یا پایان قرارداد انجام می‌گیرد.

نکته مهم پرداخت پایه سنوات، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در آن کارگاه یا سازمان است. امکان اجرایی کردن طرح طبقه‌بندی مشاغل در سازمان‌های دارای بیش از ۵۰ نفر وجود دارد. اگر کارگاهی این شرایط را برای اجرایی کردن پرداخت پایه سنوات نداشته باشد، می‌تواند به اصل یک سال شاغل بودن فرد در آن سازمان جهت شمولیت پایه سنوات تکیه نماید.

حق سنوات نوعی پاداش و مزایا تلقی می‌شود که در پایان سال به کارمندان و کارگران به اندازه پایه حقوق اصلی‌شان تعلق می‌یابد. در پرداخت حق سنوات تفاوتی بین کارگران با قرارداد رسمی و غیررسمی وجود ندارد.

حق سنوات به همه شاغلان رسمی، غیررسمی، پاره وقت و تمام وقت تعلق دارد

با توجه به تعریف یاد شده متوجه خواهیم شد که پیش‌شرط تعلق این پاداش به شخص، دریافت پایه سنوات به هر کارمند و کارگر به محض شروع به کار مستحق دریافت پایه سنوات به صورت ماهانه یا سالانه خواهد بود؛ در حالی که کسانی میزان سنوات دریافت خواهند کرد که حداقل یک سال حق سنوات را از کارفرما دریافت کرده باشند یا حداقل یک سال سابقه کاری در شرکت مدنظر داشته باشند.

آیا به کار کمتر از یک سال، سنوات تعلق می‌گیرد؟

در متن قانون مربوط به حقوق سنوات که در بالا اشاره کردیم، به میزان کار حداقل به مدت یک سال یا بیشتر اشاره شده است. ولی نگران نباشید! کارفرمایان باید به کارگران یا افراد شاغل دارای مدت قرارداد کمتر از یک سال، سنوات خدمت به نسبت میزان کارکردشان تعلق می‌‌گیرد.

حق سنوات کارگران غیررسمی چیست؟

تفاوتی در دریافت حقوق سنوات بین کارگران رسمی و غیررسمی وجود ندارد. حتی کارگرانی که با شرکت‌های پیمانکاری کار می‌کنند، باید سنوات دریافت کنند. پیمانکار ملزم به پرداخت حقوق سنوات به چنین کارگرانی است.

کارگران ساعتی و نیمه وقت نیز با توجه به میزان کار خود، سنوات دریافت می‌کنند؛ البته معیار نحوه محاسبه حق سنوات آن‌ها، میانگین حقوق دریافتی در آخرین ۹۰ روز همکاری است.

حق سنوات به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟

حقوق سنوات به همه کارگران رسمی و غیررسمی، پاره وقت ، تمام وقت، قراردادی یا … پرداخت می‌شود. تنها استثنای موجود در پرداخت حق سنوات، دانشجویان یا دانش آوزانی هستند که در فصل تابستان به کاری اشتغال یافته‌اند. متاسفانه به این گروه از افراد، هیچ حق سنواتی تعلق نخواهد گرفت.

پایه سنوات چقدر است؟

اگر سابقه کاری فرد شاغل بیش از یک سال باشد، برای محاسبه پایه سنوات باید تعداد روزهای کاری ماه را در حقوق پایه معین شده از طرف وزارت کار ضرب نمایید.

پایه سنوات سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

کارگرانی که در سال ۱۴۰۲ یک سال سابقه کار داشته یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی‌شان گذشته باشد، در هر ماه معادل ۲۱۰ هزار تومان است که به کارگران شاغل در کارگاه‌‌های بدون طرح طبقه‌بندی مشاغل پرداخت خواهد شد.

در کارگاه‌هایی که طرح درجه‌بندی مشاغل اجرا می‌شود، پرداخت پایه سنوات براساس جدول گروه‌بندی بیست گانه خاصی صورت خواهد گرفت.

 

از جمله مزایای کاری هنگام بازنشستگی می‌توان به حق سنوات اشاره کرد

از جمله مزایای کاری هنگام بازنشستگی می‌توان به حق سنوات اشاره کرد

شاید به ذهن کارمندان و کارگرانی که دل به حقوق سنوات بسته‌اند، این سوال متبادر شود که آیا مالیات به حقوق سنوات تعلق می‌گیرد؟

آیا حق سنوات مشمول مالیات می‌گردد؟

در بررسی قانون‌های وزارت کار باید بگوییم، که مالیات جزو کسورات حقوق است. اگر میزان سنوات در آخر قرارداد پرداخت شود و فرد شاغل با آن شرکت طرف قرارداد همکاری، تسویه حساب کند، مالیاتی به حقوق سنوات او تعلق نخواهد گرفت. اما اگر او این پاداش را دریافت کند و هم چنان در شرکت مشغول به کار باشد، مالیات حقوق سنوات از مبلغ پرداختی به او کسر خواهد شد.

اگر کارفرما حقوق سنوات را پرداخت نکند، تخلف کرده است؟

حق سنوات از حقوق اجباری فرد شاغل در سازمان است. اگر کارفرمایی در پرداخت این حق کوتاهی کند یا در قرارداد بین خود و کارگر (کارمند)، کارگر را ازاین حق محروم نماید، عملی غیرقانونی انجام داده است. در این شرایط، کارگر می‌تواند به وزارت کار شکایت کند.

بازخرید سنوات

آیا می‌توان سنوات خدمت را بازخرید کرد؟ این یکی از سوالات پرتکرار کارگران است که برای پاسخ به این سوال از شما دعوت می‌کنیم مقاله بازخرید سنوات را مطالعه بفرمایید.

نکام مهم

در ادامه چند نکته مهم که بیشترین سوالات کاربران هم است، نوشته‌ایم:

 • میزان حق سنوات برای هر کسی و بر اساس میزان مدت کار و حقوق دریافتی متفاوت خواهد بود. با توجه به فرمول باید حساب کنید.
 • به تمامی افراد تمام وقت حق سنوات تعلق خواهد گرفت. در صورت پرداخت نکردن، به اداره کار مراجعه و شکایت خود را ثبت کنید.
 • اگر در خصوص پرداخت شدن حق سنوات شک دارید، بهتر است که در ابتدا فیش حقوقی خود را دریافت و آن را بررسی کنید.
 • پرداخت حق سنوات به مجرد یا متاهل بودن و همچنین به جنسیت فرد بستگی ندارد.
 • حق سنوات به نرخ همان روز محاسبه خواهد شد.
 • پرداخت سنوات به اینکه شرکت بزرگ یا کوچک است و همچنین اینکه چند نفر کارمند دارد، ارتباطی ندارد.
 • پرداخت سنوات از طرف شرکت می‌تواند به صورت ماهیانه یا در انتهای قرارداد باشد.

بیمه دات کام؛ درگاهی برای افزایش آگاهی از بیمه

در نهایت، چه در جایگاه کارفرما چه کارمند، آگاهی از حقوق و قوانین بیمه به شما در عملکرد بهتر و خدای نکرده عدم تخطی از قانون کمک می‌کند. با درک بهتر این قوانین کار، به راحتی می‌توان در سازمان عملکرد کرد و ضمن ایفای نقش مفید در شرکت، جامعه، از حقوق خود برای زندگی بهتر برخوردار شد.

شما در صورت هرگونه پرسش و ابهام، می‌توانید به آسانی سوالات خود را در بخش نظرات همین مقاله در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته با کارشناسان بیمه دات کام  مطرح نمایید. کارشناسان متخصص بیمه دات کام همواره راهنمایی‌های تخصصی بیمه و آخرین به روز رسانی قوانین بیمه‌ای را به شما ارائه خواهند کرد. تیم بیمه دات کام امیدوار است که با بالا بردن سطح آگاهی جامعه از قوانین مربوط به کار، بیمه، رانندگی و …. گام ارزشمندی در توسعه فرهنگ بیمه و بالابردن ضریب بیمه در کشور ایران بردارد.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
۰۴ آذر ۱۴۰۲ / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
زهرا
۰۸ آذر ۱۴۰۲

اگر شخصی در شرکت خودروسازی ۱۷ سال سابقه داشته باشه ۱۳ سال قبلش جاهای دیگه بوده الان موقع بازنشستگی دریافت حقوقش ۳۰ میلیونه سنواتش چقدر میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سنوات معادل یکماه حقوق میباشد.

person
mrymiii
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
کسی که از نوع قراردادی مخابراته و الان باید بازنشسته بشه
میخواستم بدونم حقوقی که بیمه تامین اجتماعی میده همون حقوق بازنشستگی از دوماه بعد پرداخت میشه؟

و اینکه سنوات و عیدی رو که شرکت پایان سال پرداخت میکرده
الان اگه بازنشسته بشه موقع تسویه حساب عیدی و سنوات این چندماهو باید پرداخت کنه درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله حقوق بازنشستگی را دریافت می کنید. عیدی و سنوات نیز به تعداد ماه های کارکرد به شما پرداخت می شود.

person
سونیا
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام
ایا به پایه سنوات روزانه که برای سال ۴۰۲ روزانه هفت هزار تومن هست اگر در پایان سال یک جا پرداخت شود بیمه تعلق میگیرد؟
اگر نمیشود آیا باید در قسمت غیر مشمول لیست بیمه لحاظ کنیم؟
اگر مشمول بیمه میشود باید در کدام بخش لست لحاظ کنیم
؟ مزایای مشمول؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه تعلق میگیرد و در مزایا مشمول درج شود.

person
عبدالحسین امانی فرد
۰۲ آذر ۱۴۰۲

بنده ده سال در صداو سیما بصورت حق الزحمه برنامه ای مشغول بکار بوده ام که تاییدیه آن و همچنین برگه های ماموریت و حتی اسم بنده در پایان تیتراژ تمام برنامه هایی که کار کرده ام وجود دارد ولی سازمان متاسفانه آن ده سال بنده را بیمه نکرده و الان هم نمی‌خواهد جزو سنوات کاری محسوب نماید.معاون کالی کل سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نامه ای را تحت عنوان اینکه اینجانب ده سال بصورت برنامه ای بدون قطع ارتباط در خدمت سازمان بوده ام را امضا و جهت استخدام بنده به امور استخدامی فرستاده است آیا همین مدرک کفایت می‌کند؟در ثانی بنده طی یک ماموریت با برگه ماموریت صدا و سیما دچار حادثه تصادف شدم و آنزمان سازمان برای بنده هیچ کاری نکرد و حتی ایام استعلاجی و استراحت پزشکی بنده راهم نادیده گرفته است .حال با داشتن این مدارک و همچنین چندین قرارداد مستقیم با مدیر کل مرکز برای برنامه سازی دارم.آیا با این مدارک میتوانم شاکی بشوم برای حق سنواتم؟و همچنین حقوق ایام بیکاری در زمان حادثه که منجر به سی و سه در صد نقص عضو پای راستم شده و برگه پزشکی قانونی هم دارم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما میتوانید با این مدارک و پرینت واریز حقوقی که دریافت کردید اداره کار شکایت کنید.

person
سایمون
۱۴ آبان ۱۴۰۲

باسلام. حق سنوات شامل چه مواردی در فیش حقوقی میشه؟؟ مثلا پایه حقوق . حق اولاد. حق مسکن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فقط شامل پایه حقوق میشود.

  person
  شمس
  ۲۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام ، پاسخ های کارشناس در مورد اینکه سنوات به حقوق پایه اضافه میشه یا به موارد به تبع شغل هم تعلق میگیرد دارای ابهام می باشد ، تا آنجاییکه گفته شده سنوات شامل حقوق پایه و مزایای به تبع شغل می باشد . ممنون

person
علینقی جعفرزاده
۲۹ مهر ۱۴۰۲

مدت ۱۰ سال است که در یک مجتمع مسکونی کار می‌کنم به عنوان انتظامات و هیچ سنواتی دریافت نکرده‌ام ضمن اینکه هیچ مزایایی نیز دریافت نکرده‌ام اما بیمه تامین اجتماعی هستم سوال این است که آیا می‌توانم شکایت کنم و حق سنواتم را بگیرم و مزایای دیگر را به من تعلق می‌گیرد یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله سنوات به شما تعلق میگیرد اداره کار شکایت کنید.

person
رویا
۲۷ مهر ۱۴۰۲

سلام
حق سنوات ماهانه با سالانه فرق داره؟ امسال به من ماهی ۲۱۰ت بیشتر دادن بابت سنوات درحالیکه من میخواستم اخرکار بگیرم.. یعنی دیگ بهم تعلق نمی گیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر دیگه تعلق نمیگیرد کارفرما هم میتواند سنوات را هر ماه به شما بدهد و یا پایان هر سال سنوات را پرداخت کند.

person
سعید حیدری
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام آرای متاخر دیوان به جز رای ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ که نوشته داخل گیومه را سهو قلم نوشته، همه وهمه ملاک حق سنوات کارگران را حق السعی دانسته است ماده ۳۴ و ۳۵ قانون کار والسلام

person
جواد رستمی
۱۷ مهر ۱۴۰۲

باسلام

ف بنده مدت ۲۰ سال در یک شرکت مشغول بکارهستم و اکنون شرکت محل کارم در حال جمع کردن است و با کارگران تسویه میکند.آیا در فیش حقوقی که حق مسکن، حق جذب، حق اولاد ،اضافه کاری،حق ناهری وکرایه رفت وامد ثبت وپرداخت میشود در محاسبه سنوات لحاظ میشود.ضمنا در این مدت ۲۰ سال سنوات پرداخت نشده است.باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر اضافه کاری و حق نهار و مواردی از این دست در پرداخت سنوات لحاظ نمیشود.

person
ع
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام.من سال ۹۸ برای سنوات شکایت کردم و دادگاه ۷،۳۰۰،۰۰۰ سنوات حساب کرد.ولی از دادگاه نامه نگرفتم و برای دریافت سنوات نرفتم.الان سنوات طبق سال ۹۸ برام حساب میشه یا ۱۴۰۲.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سال ۱۳۹۸ حساب میشود باید همان موقع پیگیری میکردید.

person
حسین علینیا
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام من مدت ۲۶ ماه با پایه حقوق
۸ ماه اول ۳/۵۰۰/۰۰۰
۱۲ ماه ۱۰/۰۰۰/۰۰۰
۶ ماه اخر ۱۳/۰۰۰/۰۰۰
توی یه شرکت کار کردم
الان قراردادم تمام شده و دیگه ادامه همکاری ندارم
حدودا چقدر سنوات تعلق میگیره به من؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. برای محاسبه دقیق سنوات به اداره کار منطقه خود مراجعه نمایید.

person
مهدی
۱۳ مهر ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید
بنده از سال ۹۶/۰۶/۰۱تا۱۴۰۲/۴/۳۰ در یک شرکت کار کردم و منتظر محاسبه سنوات هستم آخرین دریافتی هم در سال ۱۴۰۲ ۱۳۰۰۰۰۰۰میلیون تومان بود و بیمه داشتم سوالم اینه که سنوات بنده بر مبنای ۱۳میلیون حساب میشه یا بر حسب پایه حقوق که ۵۳۰۰۰۰۰میلیون هستش؟ممنون از راهنماییتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  براساس آخرین دریافتی شما محاسبه میشود.

person
رضا
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام
حق سنوات رو میشه در حین خدمت مطالبه کرد ؟ آیا شرکت ملزم به پرداخت حق سنوات با این شرایط هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میشود مشکلی ندارد.

person
رضا
۰۶ مهر ۱۴۰۲

سلام من ۱۰ ساله که توتولیدی کیف کارمیکنم وبیمه بودم ولی هرسال که تموم میشد اسفند ماه ترک کارمیزدن سال بعد ازاردیبهشت رد میکردن بیمه رو بعدش دوماه که حقوقم کم شد اومدم بیرون سنوات تعلق میگیره بهشون میگم سنوات منو بدید برم میگه مادادیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما هر مدتی که در آنجا کار کرده اید باید به اندازه همان مدت سنوات دریافت کنید.

person
رضا
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
میخواستم بدونم رای ۳۳۲۸ دیوان هنوز پابرجاست؟
براساس این رای سنوات بایستی براساس حق السعی صورت پذیرد.
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اطلاعی از ارا دیوان عدالت اداری نداریم چون مرتب ار ای جدید صادر میشود. بهتر است این سوال از دیوان عدالت اداری بپرسید.

person
حمید
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام .شما می فرمایید سنوات با حقوق پایه محاسبه میشه درصورتی که در جای دیگری گفته شده بود که سنوات بر اساس حقوق و مزایای مستمر که همیشه در فیش هستند محاسبه می شود لطفا راهنمایی فرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حقوق و مزایای مستمر همان حقوق پایه است.

person
حسین ولیپور
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام من پارسال اخر برج۶یعنی از اول مهر تو یه چاپخانه مشعول بکار شدم الان اخر برج ۶یکسال تموم میشه ایا حق سنوات یعنی ۲۱۰هزارو خورده ای از اخربرج۶ تعلق میگیره یا اخر سال ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به ازای تعداد ماه های کارکردتان به شما سنوات تعلق میگیرد.

person
حمید
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

با سلام و عرض ادب
بنده مدت ۲۰ سال در شرکتی کار میکردم ۱۰ سال سختی کار به بنده تعلق گرفت شرکت برای پرداخت حق بیمه کلیه سنوات بنده را به بیمه پرداخت کردند و چیزی به من ندادند تا الان تصورم این بوده که کارشان قانونیه ولی الان که ۷ سال از ماجرا گذشته متوجه اشتباهم شده ام آیا اکنون میتوانم از آن شرکت شکایت کنم و اگر شکایت کنم حقم را با دریافتی ۷ سال پیش محاسبه میکنند و یا بر پایه حقوق اداره کاری امسال سپاسگزار میشوم بنده را مطلع فرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سنوات که به کارگر پرداخت میشود به تامین اجتماعی اصلا ربطی ندارد.

   person
   حمید
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

   بله درست میفرمایید قانونا شرکت حق بیمه من را باید از خودش پرداخت میکرد ولی حق و حقوق من را پرداخت نکردند و گفتند درصد بیمه را با آن پرداخت کرده ایم در هر صورت سئوال من اینه که میشه شکایت کرد و آیا به روز محاسبه میشود

   سپاسگزارم

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله شما میتوانید اداره کار شکایت کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
امیر
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام،من ۳ سال تو یه رستوران کار کردم و الان اومدم بیرون،صاحبکار گفته بیا پیش من یه برگه امضا کن بهت چک میدم،می خوام بدونم چه مبلغ باید بده و اینکه راهش همینه که برم مغازه برگه امضا کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر این راهش نیست به اداره کار مراجعه کنید تا برایتان حساب و کتاب کنند.

  person
  حمید
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سپاسگزارم

  person
  علی بابلی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام،بنده دارم با ۲۱سال کار و قانون سختی کار بازنشست میشم، ،،چندین سال قبل به درخواست خودم سنوات ۵سال رو بهم دادن،،،،آیا الان کارفرما باید ۵سال رو کم کند یا اون مبلغ که اون موقع همش ۲۵۰۰بود رو بعنوان دستی باید حساب کنه؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ مهر ۱۴۰۲

   سلام. دوست عزیز سنوات پرداخت شده کسر خواهد شد.

person
سید
۰۱ مرداد ۱۴۰۲

بنده در سال ۱۳۷۳ به مدت ۴ سال تمام در در کارگاهی کار می کردم و سپس تسویه حساب نمودم مبلغ حق سنوات را دریافت نکرده ام نحوه پرداخت حق سنوات و تعیین مبلغ آن براساس همان سال است یا سال جاری؟ ممنون می شم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. براساس سال جاری محاسبه می‌شود.

person
داریوش
۲۷ خرداد ۱۴۰۲

سلام ۲سال نیم تومعدن کارکردم امسال دیکه بهم کفته نیرونمیخوام کارکرجدیدکرفته بیمه ۱۰ماه واریزنشده برام سنوات اضافه کاری و۱۰روز ازکارکردم رو حساب نکرده والان هم قبول دارنمیشه باید چکارکنم.حقوق دریافتی بابت ۲۵روز ده نیم صحبت کردیم و۵روز مرخصی بدون حقوق یعنی روزانه طبق عرف معادن که دراون منطقه کار میکردن ولی امسال بهانه های مختلف اورده برااخراج

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام داریوش عزیز. باید اداره کار شکایت کنید.

person
مهدی
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام حق سنوات با کسی که ۱سال سابقه کاری دارد و کسی که ۱۵ سال سابقه دارد متفاوت هست یان

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

  سلام وقت شما بخیر. خیر فرقی نمی‌کند.

person
ل .غفاری
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

باسلام.اینجانب حدود۷سال درکارگاهی درتهران مشغول ب کاربودم وسرپرستی آنجابعهده بنده بود و بیمه اجتماعی ماهانه رابصورت اختیاری پرداخت نموده ام.البته مبلغ بیمه راکلا صاحبکارم پرداخت میکردوعیدی هرساله راهم یک پایه حقوقی درنظرمیگرفت.پرسش من این است که سنوات این چندساله به من تعلق میگیردیاخیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله تعلق میگیرد.

person
شبنم
۱۰ خرداد ۱۴۰۲

سلام،من به تازگی به عنوان حسابدار استخدام شدم،کارفرما گفته دویست تومن حق سنوات رو نمیدم پونصد هم بابت بیمه کم میکنم این درسته؟یا سنوات رو باید ماهیانه پرداخت کنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. سنوات را سالیانه پرداخت میکنند و ۷ درصد از حقوق شما را باید بابت بیمه از شما ماهانه کسر کند.

   person
   کیان
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۲

   سلام من تو یه شرکت کارمیکردم که حقوقم با همه چی تقریبآ ٨٧٠٠بود که پایه حقوق ۵٣٠٠بود از ١/۱/۱۴۰۲
   ترک کارخوردم کل سابقه ام ۶سال ۴ماه شده به نظرتون چقدر
   میشه حق سنواتم ممنون میشم راهنمایم کنید.

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. سنوات یکماه حقوق دریافتی شما می‌شود.

person
محمد
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

باسلام من در شرکتی که مشغول بکار هستم، بخشی از حقوق خودم بصورت رسمی دریافت می کنم و بخش دیگر به صورت چکی دریافت می کنم، برای سنوات پایان سال میتوانم درخواست کنم که بر اساس حقوق کامل محاسبه شود؟

person
محمد
۰۲ خرداد ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید من ۱۷ سال در شرکتی کار کردم وهر سه ماه قرارداد تمدید میکردندولی سنوات را سال بعد بعد از چند ماه(۶الا۷) پرداخت میکردند آیااگر ۲ماه از سال جاری بگذره نباید طبق سال جدید پرداخت بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. سنوات و عیدی هر سال باید طبق همان سال پرداخت شود.

person
بهی
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام روز بخیر من در تاریخ اول ابان ۹۹ تا اخر اردیبهشت سال ۱۴۰۲ در شرکتی کار کردم میخوام بدونم سنواتم چقدر میشه؟ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. به میزان ماه‌های کارکرد شما.

person
احمدی
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من ۶ ماه سال قبل یه شرکت کار کردم تازه سنوات داده و حالا میخوام بیام بیرون ایا به این دو ماه فروردین و اردیبهشت عیدی و سنوات تعلق میگیرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله عیدی و سنوات به شما تعلق می‌گیرد.

person
ناصر
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

باسلام. منظور از حقوق پایه در محاسبه حق سنوات سالانه چی میباشد. آیا مزدپایه شغلی میباشد یا مزایای دیگر مثل حق مسکن، اولاد و عائله مندی و بدی آب و هوا حق محرومیت از… و غیره هم محاسبه میشه. یا بط.ر کلی منظور از حقوق پایه حقوقی است که با آن حق بیمه پرداخت میشود؟؟ لطفا یکم بیشتر توضیح بدین متوجه بشیم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. حقوق پایه در واقع مبلغ پایه حقوق بدون احتساب حق مسکن، اولاد و موارد دیگر است.

person
مقدم
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام
مدت زمان تسویه سنوات پایان خدمت بعد از بازنشستگی چند وقت است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. زمان مشخصی در قانون قید نشده است.

person
اشکان
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

با سلام و خسنه نباشید آیا به فردی که بازنشسته است و چند سال بعد از بازنشستگی در یک شرکت خصوصی کار میکند سنوات تعلق میگیرد یا خیر؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.خیر سنوات به شما تعلق نمیگیرد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر سنوات به شما تعلق نمیگیرد.

person
علی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

خسته نباشید
من در شرکتی کار میکنم از سال۹۵ تا الان
۳۱ فروردین ۱۴۰۱ درخواست دادم که سنواتم رو بگیرم و شرکت هم تا تاریخ ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ به من پرداخت کردن
حالا الان اگر بخوام از شرکت استعفا بدم فقط سنوات ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ تا الان رو بهم میدن؟ یا باید سنواتم از ۹۵ محاسبه بشه تا الان بعد مبلغی که بهم دادن ازش کسر کنن و مابه التفاوت رو به من پرداخت کنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ۰۱ بله فقط سنوات یکماه را بهت میدن ۰۲ دیکه مابه التفاوتی ندارید.

person
افشار
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من کارمند دفتر سلامت هستم و مدت شش سال است که در این دفتر سابقه دارم و کارفرما همیشه کمترین پایه را برای من منظور می نماید.لطفا نحوه محاسبه پایه سنوات را برای سال ۱۴۰۲ توضیح دهید. متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. توضیحات در این مقاله به طور کامل آورده شده است.

person
بهنام
۲۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام سوالی داستم پایه سنوات ماهانه منظور همان ۲۱۰ هزار تومن . آیا در فیش حقوقی باید جدا از پایه حقوق متظور گردد یا اینکه باید بعلاوه پایه حقوق شود و یکجا نوشته شود . چون اگر با پایه حقوق جمع شود تلثیر بر اضافه کاری و مبلغ عیدی و غیر دارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام بهنام عزیز. خیر باید با پایه حقوق جمع شود.

person
محمد
۲۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .بنده یک گارگر هستم و اتباع میباشم
در یک شرکت مشغول به کارهستم
سال گذشته ۱۴۰۱ به من سنوات پرداخت نکردن با اینکه یک سال تمام روزی ۱۴ ساعت شیفیت کاری شب هستم چون نگهبان هستم و گفتن شما بیمه نیستین
آیا به شخصی که بیمه نیست. با این ساعات کاری شب. سنوات تعلق نمیگیره؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بر اساس قانون باید شما را بیمه کنند.

person
جواد تقی آبادی
۲۳ فروردین ۱۴۰۲

آیا کارفرما می تواند بیش از یک ماه در سال به کارگر حق سنوات پرداخت نماید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. سنوات یکماه حقوق است بیشتر از آن توافقی است.

person
داودمرادی
۲۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام من ۱۰سال توشرکت مواد شیمیایی کارکردم که تواین ۱۰سال ریه هام آسیب دیده الان مدیرشرکت سنوات ۱۰سال کارکردمو میده ازمن تعهدمحضری میگیره من میتونم شکایت کنم دیه آسیبی که به ریه هم رسیده روهم بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید اولا بروید کمیسیون پزشکی و باید نظر پزشک را بگیرید و یا اینکه دادگاه شکایت کنید و شما را به پزشک قانونی معرفی کند بعد دادگاه رای صادر کند.

person
حسین شهسواری
۱۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
تو شرکتی کتر میکنم که هر سال سنوات پایان کار و تسویه میکنن ولی تا سال ۱۴۰۱ پایه حقوق طبق لیست قانون کار سایر سطوح حساب میکردن بنده از سال ۹۸ مشغول بکارم تو سال ۱۴۰۱ طبق قانون افزایش پیدا میکرد که پایه حقوق من با توجه به سابقه کارم شده بود ۴۷۵۰۰۰۰ ولی امسال گفتن چون ما با شما سنوات رو تسویه میکنیم پایه حقوق شماهم با کارگر صفر فرقی نمیکنه و پایه حقوق من رو ۵۳۰۰۰۰۰ کردن
میخواستم ببینم این قانون درسته یا نه ما باید بازم با توجه به سابقه کاری که داریم مثل سال های گذشته با سایر سطوح افزایش حقوق بزنن برای ما یا خیر بد چون نیروی شرکت کمتر از ۵۰ نفر شامل طرح طبقه بندی نمیشه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر این کار را که شرکت برای شما انجام داده درست نیست ۰۲ برای طرح طبقه بندی مشاغل باید با توجه ماهیت کار شرکت از اداره کار سوال بپرسید.

person
Mizan
۰۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام. اگر کارفرمایی پایه سنوات را طی دو ماه پرداخت نکرده باشد و متعاقبا حق بیمه ان را نیز پرداخت نکرده باشد میتواند مابه تفاوت حق بیمه را در یک ماه به بیمه پرداخت کند؟ ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  کارفرما فقط میتواند حق بیمه هر ماه را تا پایان ماه بعد پرداخت کند

person
نادر
۱۳ اسفند ۱۴۰۱

با سلام و احترام
مرسی بابت مطالب مفید که ارائه کردید.
یه سوالی داشتم از خدمتتون
پایه حقوق من ۶ میلیون می باشد و دریافتی من با حق مسکن ، حق یک اولاد ، خواروبار و پاداش و حق جذب ناخالص دریافتی حدود ۱۱ میلیون میشود.حتی بیمه تامین اجتماعی هم نزدیک ۱۱ میلیون رد میشود.
میخواستم سوال کنم حق سنوات من برای یک سال چقدر میشود؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. سنوات شما آخرین پایه حقوق شما میباشد.

person
هادی ابراهیمی
۲۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من در یک شرکت
۵سال و۱۰ ماه و۲۱ روز کار کردم حق سنوات من چقدر میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام هادی عزیز
  اون ۵ سال را کامل دریافت میکنید اون ۱۰ ماه هم به اندازه کارکرد و دستمزد شما پرداخت میشود

person
مهدی
۲۲ بهمن ۱۴۰۱

وقت بخیر،بنده ۴ سال تو کارگاهی مشغول ب کارم این سال میخوام ترک کار کنم چون وقت خدمت سربازی چن ماهی گذشته و میخوام برم خدمت،آیا چون خودم میخوام ترک کار کنم پایان کارم رو میتونم بصورت حتم بگیرم؟عیدی چی،چون هر سال عیدی رو نصف میداد این سال میخوام کامل بگیرم و ترک کنم!در ضمن کار فرما پایان هر ماه و سال کاغذی میداد امضا و انگشت میزدیم ک پایان کار فلان گرفتیم چون ولی هیچ پرداختی نداشته اگه بخواد نده میتونم شکایت کنم بگیرم،سپاس از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز
  شما زمانی که خواستی بروید خدمت سربازی کارفرما باید در لیست بیمه ترک کار شما را اعلام کند ۰۲ وقتی شما امضا کردید و خودت تایید کردی که همه چیز را گرفتید با چه مدرکی میخواهید بروید از کارفرما شکایت کنید

   person
   مهدی
   ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

   کاغذی که امضا میکنیم و انگشت میزنیم فقط ی فرم خالی هس که خودشون با خودکار پر میکنن بخاطر همین گفتم چون فیش واریزی ندارن میتونم شکایت کنم و بگیرم آیا این فرمها اعتباری دارن؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

    سلام مهدی عزیز
    شما نباید فرم خالی و سفید را امضا کنید وقتی امضا کردید یعنی بعدا هر چه داخل اون کاغذ یا فرم بنویسند یعنی قبول کردید و مقصر خود شما هستید و بعدا نمیتوانید شکایت کنید

     person
     مهدی
     ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

     سپاس از شما،من تا شهریور معافیت تحصیلی داشتم الان چن ماهی غایبم که بخاطر خدمت میخوام ترک‌کار کنم آیا چون مشمول غایبم عیدی و پایان کار ب من تعلق نمیگیره نداشتن کارت پایان خدمت در صورتی که بیمه واریز میشه باعث میشه مشمول قانون کار نباشم؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

     سلام اگر جای مشغول کار شدید عیدی و سنوات به شما تعلق میگیرد اصلا ارتباطی با کارت پایان خدمت شما ندارد

person
بابک
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام. فرمول محاسبه سنوات و مرخصی چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام بابک عزیز
  سلام به این موضوع در متن مقاله پرداخته شده است.

person
نادر صارمی
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام. زمان پرداخت سنوات کیه؟ آیا ماهانه پرداخت میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام نادر عزیز
  در گذشته حق سنوات در طول دوران خدمت پرداخت نمی شد و تنها به قطع همکاری برمی گشت .اما در حال حاضر به دلیل موقت بودن اکثر مشاغل ، پس از پایان هرسال حق سنوات واریز می گردد.

person
خرمی
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام. سنوات بازنشستگی چقدر است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  حق سنوات یا پاداش پایان خدمت مبلغی است که کارگر هنگام فراغت از کار از قبیل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت، استعفا و موارد خاص دیگری دریافت می‌کند و میزان آن معادل یک ماه آخرین مزد ثابت دریافتی کارگر است.

person
مینا ریاحی
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام. ببخشید میشه بگید ایا سنوات به کمتر از یک سال تعلق میگیرد؟ یا اگر سابقه کمتر از یکسال باشه سنوات نمیدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام مینای عزیز
  سلام. بله؛ اگر حتی یک ماه باشد، باید یک دوازدهم آن به فرد پرداخت شود و کارگران برای پرداخت سنوات نیازی نیست یک سال کامل سابقه کاری داشته باشند و سنوات اداره کار به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

person
الهام مومنی
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام. سنوات چیه و این که قانون سنوات چیه؟ میشه لطفا راهنمایی کنین در این مورد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام الهام عزیز
  سلام. وقت شما بخیر. براساس ماده ۲۱ قانون کار؛ سنوات، مزایای پایان کار، حق سنوات و یا مزایای پایان خدمت، مبلغی معادل یک ماه آخرین حقوق دریافتی کارگران است که کارفرما باید به کارگران خود پرداخت کند. سنوات یا مزایای پایان کار، باید با خاتمه و یا فسخ قرارداد کار، به کارگر پرداخت شود. سایر توضیحات به صورت کامل در مقاله شرح داده شده است.

person
امیروحسین میرزایی
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام. حق سنوات به چه کسانی تعلق می گیرد؟ قانون خاصی داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام امیرحسین عزیز
  سنوات یا همان حق سنوات یکی از مزایای اجباری است که در هر شرایطی کارفرما باید نسبت به پرداخت آن به کارگر اقدام کند. سنوات با خاتمه کار و یا فسخ قرارداد کار به کارگر پرداخت می‌شود و این حق حتی به افرادی که کمتر از یک سال کارکرد داشته باشند نیز به نسبت کارکرد آن‌ها تعلق می‌گیرد.

person
مسعود محمدی
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر، میشه بفرمایید محاسبه سنوات طبق قانون کار چطوری انجام می‌شه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام مسعود عزیز
  سلام. براساس قانون سنوات وزارت کار مبلغ سنوات برابر با یک ماه اخرین مزد دریافتی فرد میباشد و زمانی که کار کارگر تمام میشود این سنوات به او تعلق میگیرد. سنوات در ازای هر یک سال به ازای یک ماه حقوق دریافتی فرد محاسبه و به او پرداخت میگردد. اگر فردی در محل کار خود ۴ سال کار کرده باشد سنوات او برابر با ۴ ماه آخر هر سال حقوق دریافتی اوست. پرداخت سنوات طبق قانون کار انجام می‌شود و هرگونه تخلف قابل بررسی است.

person
د- سلیم
۲۶ دی ۱۴۰۱

با عرض سلام و احترام. در صورتیکه شخصی بعد از بازنشستگی در شرکتی خصوصی مشغول به کار شود در پایان قرارداد که بیش از یکسال است به حق سنوات دریافتی وی مالیات تعلق می‌گیرد؟ لطفا” ماده قانونی آنرا درج بفرمائید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  بازنشسته اصلا اجازه کار کردن مجدد ندارد اگر تامین اجتماعی متوجه شود مستمری بازنشستگی قطع میشود

person
د- سلیم
۲۶ دی ۱۴۰۱

با سلام. آیا به حق سنواتی که شخص بازنشسته‌ در سایر شرکتها بعد از بازنشستگی و در پایان قرارداد دریافت می‌کند مشمول مالیات می باشد؟ جواب مثبت یا منفی بر اساس کدام ماده قانونی می باشد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۱

  سلام داوود عزیز
  هیج بازنشسته ای بعد از بازنشستگی حق کار کردن مجدد را ندارد چه برسد که سنوات هم دریافت کند اگر تامین اجتماعی متوجه شود مستمری بازنشستگی قطع میشود

person
محمد
۱۷ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر. من با یک شرکت ۲ ماه قرارداد غیررسمی بدون بیمه و ۲۱ ماه قرارداد رسمی داشتم. حقوقم پایه قانون کار بوده. من از اول برج ۶ سال ۱۳۹۹ تا انتهای برج ۵ سال ۱۴۰۱ قرارداد داشتم. از سال ۱۴۰۱ یه مبلغ ثابتی تحت عنوان پایه سنوات و حق سنوات داشتم هر ماه. ولی قبلش پرداخت نمیشده. حتی امسالم بنظرم کم پرداخت شده. پایه حقوقم بوده ۴۳۰۰ تقریبا. حق سنوات ۲۰۳ و پایه سنوات ۲۱۷. الان این حساب و کتاب درسته؟ حق سنوات مگر نباید معادل یک ماه پایه حقوق باشه؟ اگر ماهانه پرداخت کنند باید همون حقوق پایه تقسیم بر ۱۲ بشه دیگه. که میشه ۳۴۸ تومان تقریبا. ولی ۲۰۳ دادن حق سنواتو. بیمه و مالیات کسر میشه از این مبلغ؟
سوال دیگه اینکه پایه سنوات منو کلا ۵ ماه دادن در حالی که من قرارداد رسمی و غیر رسمیم مجموعا ۲۳ ماه میشه. ایا کوتاهی از شرکت بوده؟ میتونم ادعای حقوق کنم؟
سوال دیگه اینکه بن کارگری و کارانه و حق مسکن و این جور موارد شامل سنوات میشه؟
یه سوال دیگه اینکه من توی قراردادم مبلغ عیدی ذکر شده مثلا ۶ تومان. ولی من خوندم که باید ۲ برابر پایه حقوق عیدی بدن. الان میتونم ادعای حقوق کنم؟
سوال اخرم اینه که من ۵ ماه امسال تو شرکت بودم. ایا به اندازه ۵ ماه عیدی به من تعلق میگیره؟ یا کلا عیدی نمیدن بهم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام ۰۱ سنوات براساس یک ماه آخرین حقوق میباشد ۰۲ خیر چیزی کسر نمیشود ۰۳ بله شرکت کوتاهی کرده است ۰۴ بله میتوانید اداره کار شکایت کنید

person
امین
۱۵ آذر ۱۴۰۱

باسلام
آیا برای فردی که خودش را بیمه روستائی کرده سنوات تعلق می گیرد؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام بیمه روستایی اطلاعات دقیقی نداریم اما بعید می دانیم. بعد سنوات در این مقاله برای آن هایی است که جایی مشغول به کار بوده و بیمه برایشان رد شده است.

person
Roni
۲۴ آبان ۱۴۰۱

سلام من ۶سال هست در کارخانه دستگاه شکلات جوش کاری میکنم بیمه پرداخت نمی‌کنند وحق سنوات نمی‌دن امسال حقوق ام را ۷۵۰۰میداده ازاین ماه کرده ۹۵۰۰باز هم بیمه نمی‌دن میگه پول بیمه را میدم بخودت داخل همان ۹۵۰۰هست لطفاً راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام بیمه کردن کارگران وظیفه کارفرما است می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

person
علی
۱۱ آبان ۱۴۰۱

سلام من حدود ۱۶ ماه است که در فروشگاه افق کوروش کار میکنم پارسال حقوقم سه و نیم میلیون و از ابتدای امسال پنج میلیون و دویست هزار تومان می باشد اولا می خواهم بپرسم حقوق من بر اساس قانون کار بوده یا کمتر و دوما حق سنوات من بر اساس هر سال چقدر است و چگونه می توانم آن را دریافت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز حدودا درست است اما باید سایت هایی هستند که حقوق دقیق را نشان می دهند. البته باید مشخصات خود را وارد کنید.

person
امیری
۱۷ مهر ۱۴۰۱

سلام من از شرکت دولتی با قانون مدیریت خدمات کشوری دارای بیمه تامین اجتماعی مامور به شرکت دولتی با قانون کار شده ام و سه سال و نیم طی قراردادهای سالانه کارکرده ام. آیا در پایان ماموریت و بازگشتم به شرکت اول حق سنوات یا پاداش یک ماهه برای هرسال به من تعلق می گیرد یا خیر ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام اگر مشمول قانون کار باشید بله تعلق میگیرد

person
ساحل پناهی
۰۶ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشین ببخشید سنوات هر شش ماه یک حقوق تعلق میگیره یا هر یکسال چون بعضیا میگن هر شش ماه ی پایه حقوقه لطفا راهنماییم کنین ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام ساحل عزیز
  هرسال سنوات تعلق میگیرد شش ماه قانون نداریم

person
حساب پایان کار ۵سال ۹ ماه
۲۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام من از سال ۹۲ تا امروز که حدود ۹ سال واسه آهن فرشی کارگری کردم که یکبار ۱۷ ماه و یکبار ۱۰ ماه به دلایلی ترک کار کردم و برگشتم حدود ۶ سال پایان کار طلب دارم چون نگرفتم الان چقدر میشه پایان کار ۶سال البته دقیق بگم مال شش ماه داده مونده ۵سال ۹ ماه که قراره بیده .چقدر میشه .پایان کار ۵سال ۹ ماه ؟ ممنون میشم جواب بیدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  منظور از سوال شما چی است لطفا واضح سوال خود را بیان کنید چه درخواستی دارید

person
هادی
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام من به مدت یک سال و هشت ماه است که در یک مجتمع مسکونی ۸۰ واحدی سرایدارم حقوق طبق وزارت کار پرداخت شده با پایه سنوات ولی سنوات اخر کار رو پرداخت نمیکنن. ایا میتوان بابت این موضوع شکایت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
علی رضا
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

با سلام بنده دو سال در شرکتی با پست بالا کار کردم و حدود سه سال سنوات سه‌ماهه ام را هم به این شرکت منتقل کردم و البته رسمی هم بودم در انتهای دوسال با تغییر مدیریت پستم را گرفتند و حدود ۴۰ درصد حقوق پایه ام را کاهش دادند. من یکماه با این حقوق پایین ماندم و بعد استعفا دادم الان که میخواهند سنوات را بدهند دارند با این رقم پایین این ۵ سال را محاسبه میکنند به نظرتان راه حلی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خیر راه حلی وجود ندارد سنوات بر اساس آخرین حقوق محاسبه میشود

person
زارعی
۰۴ مرداد ۱۴۰۱

سلام بنده ارسال ۹۲دریک شرکت فرش کارکردن به مدت۳۶ماه وقتی ازشرکت بیرون آمدم حق مسکن وپایه سنواتی رونگرفتم در طول این مدت کاری.سوال من این است آیا حق می‌کنی که باید به بنده تعلق بکیردطبق سال۱۴۰۱خواهدبود

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله به اداره کار مراجعه کنید.

person
هادی هوشمند
۰۳ تیر ۱۴۰۱

سلام من حدود هشت سال در شرکتی بصورت قرار داد مشغول بکار هستم و تا کنون هیچ مبلغی به عنوان پایه سنوات دریافت نکردم سوال من این هست اکنون که اخراج شده ام تکلیف این پایه سنوات من چیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، می توانید به اداره کار مراجعه و از شرکت مربوطه شکایت کنید.

person
مجید
۰۲ تیر ۱۴۰۱

اقای حاجی زاده سلام وقتتون بخیر.در شرکتی کار میکنم ک سنوات سالانه هرسال تصویه میشه اما سنوات هر سال رو در ماه ۵ یا۶۸ سال بعد پرداخت میکنن میخاستم بدونم آیا طبق قانون کار میتونن اینکارو بکنن یا باید آخر همون سال پرداخت کن و اگه بره برای سال بفد باید طبق پایه حقوق سال جدید پرداخت کنن؟؟؟اگه جوابمو بدین خیلی ممنونتون میشم🙏🙏🙏🙏🙏لطفا
فقط بگید کارشون قانونی هست یا نه کی در برج ۵ و۶ طبق پایه حقوق سال قبل پرداخت کنن یا باید طبق پایه حقوق سال جدید پرداخت کنن و طبق چ ماده ای از قانون کار؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بعضی شرکت ها پرداخت سنوات را می اندازند در زمان پایان قرار داد

person
کوروش ابدی دانا
۰۲ تیر ۱۴۰۱

با سلام میخواستم ببینم کارفرما تا چه ماهی از سال میتونه سنوات رو یا پایه حقوقی سال قبل نگهداره و پرداخت کنه گاز چه ماهی بگذره باید با پایه حقوقی جدید پرداخت بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بعضی شرکت ها اخر قرارداد سنوات را پرداخت می کنند. بر اساس دستمزدهای اخر هم است.

person
هاشم پور
۰۱ تیر ۱۴۰۱

بنده ۵ ساله جایی مشغول بکارم، چجوری باید سنواتم را حساب کنم بر چه اساسی

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس اخرین حقوق های واریزی است.

person
سعید
۳۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام بنده در یک شرکت یک ماه کار کردم آیا به این مدت بنده سنوات و عیدی هم تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برای سنوات باید یکسال کار کرده باشید.

person
عباس ویسی
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام پدر بنده از سال ۷۸ مشغول به کار شخصی در شرکتی شده که ایشان از سال ۸۲ برای ایشان بیمه رد کرده امسال هم ۲۰ سال با بیمه بازنشسته میشه
اون چهار سال رو باید چطوری پیگیری کنم که تو بیمه برای ایشان حساب بشه ممنون میشم جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  اگر کار کرده است و کارفرما حق بیمه برایش واریز نکرده باید از کارفرما در اداره کار شکایت کنید

person
کلباسی
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

برای من تا الان هیچ شرکتی پول سنوات نداده چطوری میتونم شکایت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
ص.ا
۲۶ خرداد ۱۴۰۱

با سلام. بنده قبلا در یک شرکت کار میکردم و بیش از یکسال سابقه بیمه از آن شرکت دارم وقتی از شرکت بیرون آمدم حق سنوات به من پرداخت شد. بعد از مدتی در شرکت دیگری مشغول بکار شدم که سابقه قبلی با پست فعلی من مرتبط می‌باشد. اما شرکت جدید سنوات شرکت قبلی را برای من در امتیاز سنوات حساب نمی ‌کند و می‌گوید چون شما حق سنوات از شرکت قبلی گرفته‌ای اینجا سنوات مرتبط شما در امتیاز سنوات قرار نمی‌گیرد. آیا این درست است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، درست گفته است

person
آرام
۰۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام. منظور از سابقه ی کار همون رد شدن بیمه هست؟ من از بهمن سال ۹۹ در یک شرکت مشغول کار شدم ولی از اردیبهشت ۱۴۰۰ بیمه رو برای بنده رد کردن و برای پرداخت پایه سنوات گفتن چون ما از اردیبهشت برای شما بیمه کردیم پس از اردیبهشت ۱۴۰۱ به شما حق بیمه پرداخت میشه. اگر این موضوع اشتباه هست به بنده بفرمایید طبق کدوم قانون اداره کار این موضوع رو براشون رد کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سابقه کار با سابقه بیمه متفاوت است. از زمانی هم که مشغول به کار شدید، باید به شما بیمه و سنوات تعلق بگیرید. می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

person
مهدی
۰۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام من مدت ۱۹ سال در یک مدرسه غیر انتفاعی کار کردم که مدت ۱۴ سال برای من بیمه کامل رد شده و هیچ عیدی و پاداشی هم هیچ سالی پرداخت نکردن چگونه میتونم سنوات خودم را درخواست کنم و چطوری براساس بیمه پرداخت شده یا ساعت کاری سنوات پرداخت میشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید به شما پرداخت کنند و اگر انجام ندادند، می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

person
محمد ج
۰۴ خرداد ۱۴۰۱

سلام ، برای محاسبه حق سنوات ، چه ایتم های حقوقی دخیل هستند ، ؟ ایا بن کارگری ، حق اولاد ، حق مسکن ، اذافه کار ، فوق العاده های بدی اب و هوا و غیره هم در محاسبه حق سنوات پایان کار موثر هستند ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، حق سنوات بر اساس حقوق تعیین می شود که در حقوق هم این موارد دخیل هستند.

person
سید آیت عباسی
۰۴ خرداد ۱۴۰۱

سلام مدت ۲۳ سال در شرکتی کار میکنم پایه سنوات چندسال باید به من پرداخت کنند خوهشٱدقیق بفرمایید
ممنون از اینکه لطف لطف میکنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بستگی به پایه حقوقتان دارد. فرمولش را در مقاله نوشته ایم.

person
فرزاد
۰۳ خرداد ۱۴۰۱

سلام. اگر در کارگاهی مثل داروخانه کارفرما که همان دکتر داروساز است فوت کند حق سنوات را چه کسی پرداخت می‌کند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بازماندگان کارفرما پرداخت کنند

person
محمد
۰۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام
من از آذر ۱۳۹۲ مشغول کار در یک شرکت خصوصی هستم. می‌خواهم آخر خرداد ۱۴۰۱ تسویه کنم و استعفا بدهم. سوالم اینه که جهت دریافت سنوات آخرین حقوق پایه سال ۱۴۰۱ رو محاسبه میکنن یا ۱۴۰۰؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین ماه خروجی شما محاسبه می شود.

person
محمد
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

من سال ۷۲ تا ۷۴ با جهاد سازندگی همکاری داشته ام حق سنوات دریافت نکرده ام و الان که از اداره دیگری بازنشسته میشوم میفرمایند پاداش پایان خدمت به این دو سال تعلق نمی گیرد لطفا راهنمایی فرمایید باتشکر محمد حسینی ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
۰۹۱۳۳۰۴۴۷۹۳

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات به همه تعلق میگیرد مگر اینکه نوع کار شما به صورت دیگری باشد.

person
داریوش
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام در یک‌کارگاه مشغول ب کار هستم کارفرما میگه ماهیانه مبلغ ۲۱۰هزارتومان از حقوق بابت سنوات آخر سال کسر میکنم آیا قانونیه؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا سنوات یا اخر هر ماه یا در پایان قرارداد داده می شود. بستگی به خود کارفرما دارد.

person
ماکویی
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام،بنده شاغل در یک شرکت خصوصی هستم ازبهمن ماه ۱۳۹۴،از بهمن ۹۴ تا اسفند ۹۷ حق سنوات به من داده نشده و از سال ۹۸ روی حقوق هرماه سنوات اعمال شده،الان برای تسویه برگه ای برای امضا دادن که من اعلام کردم من ۳ سال سنوات نگرفتم و قراره برام واریز کنن و من هنوز شاغل هستم در اون شرکت و تا پایان خرداد ماه هم قرارداد دارم،سوالم اینه که سنواتم رو براساس سال ۱۴۰۰ باید بریزن یا سال ۱۴۰۱؟؟؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوقی دریافتی شما است.

person
سیدعلی
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

من ۱۰سال است دریک رستوران پیک موتوری هستم اما هنوز بیمه نشده ام و حق سنوات هم نگرفته ام چکار باید بکنم اگر شکایت کنم بجای مریم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
محسن شهروند.
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام،پدر من ۱۰ سال کارمند رسمی دادسرا بود ک ب خاطر اعمال نفو منفصل شد و ایشان هم بدون هیچ پیگیری و با حالت نفرت سال ۷۳ محل کار را ترک و از سال ۸۴ از تامین اجتماعی اقدام ب پرداخت بیمه نمود والان ب شکل آزاد سابقه پرداخت تامین داره ،سوال من اینه من این ۱۰ سال سابقه رسمی کارمندی ک کسورات بازنشستگی پرداخت میشد را می توانم پی گیری کنم ،آخرین حقوق ایشان هم در سال ۷۳ . ۳۵ هزار بوده ،آیا به قیمت امروز به ما وجهی می رسد یا نه از تجارب خویش ما را راهنمایی بفرمایید ،تقریبا ۳۰سال از اندوخته ده سال کسورات در دادگستری به عنوان کارمند رسمی هم می گذرد ،و در این مدت نه دادگستری و نه بازنشستگی دادگستری ،چیزی پرداخت نکرده ،

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله برود تامین اجتماعی درخواست انتقال سابقه خودش را بدهد و به نرخ روز باید مابه التفاوت آنرا واریز کند

person
حیدری
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر کارگری که در ماه ۳۱ روزه تسویه میکنه حق سنوات پایان کارش با ۳۰ روز محاسبه میشه یا ۳۱ روز ؟ ممنون از پاسخگوییتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس تعداد روزهای کارکرد در ماه است.

person
نجات
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام و عرض تشکر بابت پاسخ گویی به سوالات
یک شخص برای سنوات بابت یک سال کاری مبلغ ۲۶.۶۵۰.۰۰۰ ریال دریافت خواهد کرد؟ یعنی سنواتش بابت یکسال کاری که مبلغ ۶ میلیون حقوق گرفته است در سال ۱۴۰۰ حق سنواتش ۲۶.۶۵۰.۰۰۰ ریال هستش؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص محاسبه ما فرمول را نوشته ایم.

person
احمد
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام
حق سنوات کسی که پایه حقوق بالاتری دارد بر چه مبنایی محاسبه میشود؟ پایه حقوق وزارت کار یا پایه حقوق خودش؟
متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام احمد عزیز
  ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد هر چه حق بیمه بیشتری واریز کنید مستمری بازنشستگی شما هم بیشتر میشود

person
محلاتی
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام بنده سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۴۰۰۰۰ تومان سنوات میگرفتم و در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۱۰۰۰۰ تومان میگیرم سوالم این هست که آیا امسال سنوات هر دوسال باهم باید جمع بشه که ۳۵۰۰۰۰ تومان تعلق بگیره یا فقط ۲۱۰۰۰۰ تومان باشه آخه به صورت جداگانه سنوات میزدن روی پایه نبود ،ممنون .

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات بر اساس سال آخر محاسبه می شود.

person
رضا رضایی
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
چرا حق سنوات پرداختی به کارگری که در مثلا در تاریخ ۱۳۸۶/۱۲/۰۱ پرداخت میشود از حق سنوات پرداختی به کارگری که در تاریخ ۱۳۸۷/۰۱/۱۰ استخدام شده است کمتر است ؟
چون سنوات پرداختی به نفر اول باید در برج ۱۲ به وی تعلق گیرد ولی برای نفر دوم در فروردین پس عملا ۱۱ ماه حق سنوات نفر دوم (۸۷) بیشتر از نفر اول (۸۶)خواهد بود ؟ آیا همینطور باید باشد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات بر اساس حقوق های آخری حساب می شود.

person
محمد اسماعیلی
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام. من تابحال چند شرکت کار کردم، بیمه هم برام ۸ سال واریز شده. الآن ۴ هست جای دیگه مشغول شدم اما پایه سنوات من رو بر مبنای همون ۴ سالی که اینجا مشغولم میریزن و میگن ملاک ما پایه سنوات اینجاست.
آیا میتونم بابت عدم واریز پایه سنوات سال های گذشته که در جاهای دیگه مشغول بودم از شرکت فعلی شکایت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام بر اساس اخرین حقوق است. می توایند به اداره کار مراجعه کنید و با کارشناس آنجا مشورت کنید.

person
امیر
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام اگر شرکتی سالانه حق سنوات را تسویه کند، پایه سنوات به چه صورت به پرسنل تعلق میگیرد؟؟ به طور مثال بنده بیش از سه سال در شرکتی مشغول به کارم و کارفرما با توجیه اینکه حق سنوات سالیانه تسویه می شود در قرارداد فقط پایه سنوات سال جاری ( ۲۱۰ هزار تومان ) را برای تمامی پرسنل با بیش از یک سال سابقه لحاظ کرده است ، در حالی که برای فردی با سه سال سابقه در یک شرکت میزان پایه سنوات تجمیعی (استخدام از دی ۹۷ ) مبلغی حدود ۷۱۷ هزار تومان می شود . آیا شرکت با توجه به تسویه سالانه حق سنوات ، در محاسبه پایه سنوات درست عمل میکند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، براساس آخرین حقوق دریافتی است.

person
علی
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام…اگر کارفرما به اسم شرکت خودش، بیمه برای فرد واریز نکند وبه اسم شخصی خودش بیمه واریز کند سنوات تعلق میگیرد به کارگر…واینکه کارگر بدون قرارداد باشد چی بازم تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این کار کلا غیر قانونی است

person
مسعود برهانی
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من از اردیبهشت ۷۹ در یه شرکت مشغول کار هستم و همچنان در این شرکت اشتغال دارم کارفرما در انتهای فروردین ۱۴۰۱ مبلغی به حساب بنده به عنوان تسویه سنوات تا اخر بهمن ۱۴۰۰ که با پایه سال قبل محاسبه کرده واریز کرده و تقاضای امضا فرم تسویه تا اخر بهمن پارسال از من نموده ایا این کار قانونی هست یا باید طبق حقوق امسال واریز کنه. ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر پرداخت کرده است، بله.

person
احمد
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام؛ افرادی که پایه حقوق شون بالاتر هست، سنوات شون باید بر اساس پایه خودشون محاسبه بشه یا همون پایه وزارت کار مبنا هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام بر اساس حقوق حساب می شود.

person
خسته دنیا
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سنوات وعیدی آخر سال رو میدن دوباره سال بعدهمون جا مشغول به کار شدیم پایه سنوات به حقوق اضافه نمیشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس حقوق روز محاسبه می شود.

person
سارا
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام. بنده به مدت ۵ سال برای یه ازمایشگاه به صورت تمام وقت کار کردم. و فروردین امسال به مدت یه ماه پاره وقت شدم و معمولا اخر فروردین قرارداد ها را میبندند . در حال حاضر بنده کارم از دست دادم و میخام برای بیمه بیکاری اقدام کنم.بهترین حالت ممکن چگونه است. باید از کارفرما درخواست قرارداد فروردین بکنم؟ و اگر قرارداد قروردینم پاره وقت باشد ایا در دریافتی من تاثیری دارد؟ لطفا راهنماییم کنید. کارفرما هم میگه برو بگو من تا اسفند کار کردم و اگه فروردین برات بیمه رد کنم باید سنواتت براساس حقوق امسال بدم و نمیتونم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر تا پایان اسفند لیست بیمه دارید فقط تا اخررفرودین وقت داشتید که شکایت کنید فقط یک ماه وقت شکایت از تاریخ اخراج دارید

person
جواد
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام و احترام
کارفرما ما میگه چونکه هر سال حق سنوات رو میدم بهتون بهتون پایه سنوات تعلق نمیگیره یعنی یجورایی کارگر صفر حساب میشیم در حالی که بنده حدود ۷ ساله هستم. آیا این مطلب درسته یا نه؟
تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، وقتی هر سال کارفرما با شما تسویه میکند و سنوات را به شما میدهد دیگه چیزی طلبکار نیستید.

   person
   hamid
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

   مگر حق سنوات یا پایان کار با پایه سنوات فرق ندارد؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، بله فرق می کنند.

person
میلاد
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام، محاسبه سنوات بر اساس خالص حقوق دریافتی ماهانه است و یا بر اساس حقوق ثابت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، براساس آخرین حقوق دریافتی است

person
علی
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام
آیا می‌توان سنوات خدمت را ماهیانه پرداخت کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات را بعضی ماهیانه و برخی در آخر تسویه می کنند.

person
محمدی
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام – اگر نیرویی در تاریخ ۱ اسفند ۹۹ استخدام شده باشه – ۱ اسفند ۱۴۰۰ مبلغ ۱۴۰هزارتومن ب عنوان پایه سنوات ب ایشون تعلق میگیره-سال ۱۴۰۱ ما باید سنوات ایشون رو ۳۸درصد اضافه کنیم (۱۴۰*۳۸%) و ۲۱۰ رو هم در فروردین بهشون پرداخت کنیم یا ۲۱۰ رو در اسفند ۱۴۰۱ بپردازیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات براساس آخرین حقوق محاسبه میشود

person
نسرین
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر،از شهریور ۱۴۰۰ در یه شرکت خصوصی کار میکنم یا مشمول حق سنوات میشدم؟چون اخر سال بهم هیچی ندادن و ماهانه هم سنوات نمیدن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، حق سنوات به همه تعلق میگیرد؛ اما پایه باید یکسال سابقه کار داشته باشید.

person
سعید شایسته
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید.من دریک شرکت مواد غذایی حدود ۱۰ سال کارمیکنم الان خیلی حقوق ومزایارو کم کردن ومیخوام بیام بیرون میخواستم ببینم اگر سنوات منو ندادن میتونم از شرکت شکایت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام بله می توانید.

person
مهدی
۳۱ فروردین ۱۴۰۱

اگر شخصی یکسال در کارگاهی به طور مثال هفته ای دو روز کار کنه برای قرارداد سال آینده اش پایه سنوات بهش تعلق میگیره یعنی این یکسال سابقه میشه یا اینکه با این وضعیت باید سه سال کار کنه تا بشه یکسال کارکرد کامل؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به اندازه کارکرد باید جمع شود.

person
امیر
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

با سلام. من از ۵ بهمن ماه در فروشگاه هایپرمی استخدام شدم و با من قرارداد سه ماهه بستند چون قراردادها سه ماهه شده . در ۲۵ فروردین استعفا دادم . هنوز حقوق فروردین ماه و سنواتم رو بهم ندادند و گفتن تا کار اداریش انجام بشه یکماه طول می‌کشه . آیا واقعا مراحل اداریش یکماه طول میکشه یا الکی گفتن ؟ و اینکه حقوق و سنواتم رو میدن یا نه؟ و دستم به جایی بند هست یا نه ؟ قرارداد هم که بسته بودم به من از کپی قرارداد ندادند. با سپاس فراوان🙏🌺

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا کارهای اداری را بعضی شرکت ها طولانی می کنند. باید تمامی حق و حقوق شما را بدهند. اگر ندادند به اداره کار مراجعه کنید. شماره حسابی وجود دارد که از آن به حساب شما مبلغی را واریز کرده اند.

person
حسن غضنفری
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

با سلام وخسته نباشی خدمت شما خواستم بدانم ایا اضافه کار وحق شیفت وهمچنین جمعه کاری در پرداخت سنوات لحاظ می شود وایا اصولا همه انچه که در فیش حقوقی ثبت شده وبیمه تامین اجتماعی نسبت به ان حق بیمه دریافت می کند باید جزو سنوات باشد ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات از طرف کارفرما پرداخت میشود و باید از اداره کار سوال بپرسید ربطی به تامین اجتماعی ندارد

person
حسین زمانی
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام و ممنون بابت اطلاع رسانی خوبتون–من یه سوال دارم که هر چی تو سایت های مختلف گشتم چیزی پیدا نکردم و امیدوارم که شما در صورت امکان زودتر جواب من رو بدید چون برای انعقاد قرارداد با پرسنل احتیاج دارم—سوال بنده این هست که آیا حق جذب هم مثل حقوق پایه هر سال مشمول ضریب افزایشی مصوب میشود یا خیر؟–بعنوان مثال ضخثی که در شرکت خصوصی مشغول بکار هست و حقوق و مزایای او در سال ۱۴۰۰ شامل ۳ ملیون حقوق پایه و ۲ ملیون حق جذب هست برای سال ۱۴۰۱ که تصویب شد ۳۸% افزایش داشته باشیم آیا این ۳۸% برای حق جذب هم لحاظ میگردد یا خیر؟–خیلی متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ۰۱ ۳۸ درصد افزایش مستقیم به حق جذب اضافه نمیشود به حقوق اصافه میشود و وقتی به حقوق اضافه شود روی حق جذب هم تاثیر میگذارد البته این سوال شما مربوط به قوانین اداری و استخدامی و قانون کار میباشد از آنجا هم پیگیری کنید

person
کارفرما (پزشک)
۲۹ فروردین ۱۴۰۱

با سلام، منشی مطبی که ۵ روز در هفته حدود ۶ ساعت (بعد از ظهر ها) کار کرده است، و بعد از ۷ سال بعلت مهاجرت به خارج از کشور، ترک کار نموده است، در خواست دریافت پایان کار نموده است، کارفرما (پزشک) در طی این ۷ سال برای ایشان ۳۰ روز در ماه حق بیمه و همچنین حقوق وی را طبق قانون کار برای ۳۰ روز کامل در ماه پرداخت نموده است، برای پرداخت پایان کار باید ۵ روز در هفته را لحاظ نماید یا ۷ روز در هفته را؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر هر ماه ۳۰ روز سابقه بیمه برای منشی ارسال شده باید ۷ روز بده.

   person
   .
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

   خیلی ممنون از زحماتتان.

person
ن
۲۷ فروردین ۱۴۰۱

سلام – به کسی که پورسانت فروش دریافت میکنه پایه سنوات تعلق نمیگیره؟ کارفرما گفتند که کسی که پورسانت فروش دریافت میکنه دیگه مبلغی که هرسال بابت پایه سنوات ماهانه واریز میشه بهش تعلق نمیگیره. درسته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، کار به صورت پروژه ای است و قاعدتا چیزی تعلق نمی گیرد.

person
Arash
۲۶ فروردین ۱۴۰۱

با سلام و خسته نباشید، من یک سوال داشتم لطفا من را راهنمایی کنید. پدر بنده در مکانی کار به صورت کارگر رسم کار می کند و ایشان بیمه تامین اجتماعی است و پنج سال تا بازنشستگی زمان مانده است اما مشکل اینجاست که حقوقی که دریافت می کند برای امسال تازه شده ماهانه دو میلیون تومان تازه تعطیلی هم درکار آن ها وجود ندارد و هر روز به سر کار می رود حتی جمعه ها اما پدرم به خاطر حفظ آبرو شکایت نمی کند حتی در زمان کرونا می خواستند آن را اخراج کنند که فهمیدند باید به پدرم بالای ۳۰۰ میلیون پول بدهند که با وساطت مانع شدند و برگشت سر کار خود من می خواستم بدونم من می توانم شخصا اقدام کنم؟ بالاترین نهاد که بتوان اقدام کرد کجاست؟می توان به صورتی که کسی نفهمد به نهاد ها گزارش داد، اگر می توان کدام نهاد؟ منون میشم راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر خودتان میخواهید اقدام کنید، به هر حال نیاز است که وکالت نامه ای از سمت ایشان داشته باشید تا بتوانید جای ایشان امضا کنید.

person
جواد
۲۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام بنده ده سال در شرکتی سابقه کار دارم بدلایلی محل سکونتم رو عوض کردم اگر در کارخانه جدیدی مشغول بشم حق سنوات از روز اول کار تعلق میگیره ممنون از پاسخگویی

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات اون کارخانه که قبلا کار کردید را باید از اون کارخانه بگیرید و سنوات جدید را از کارخانه ای که تازه شروع کردید باید دریافت کنید.

person
شقایق
۲۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ببخشید الان پایه سنوات ۲۱۰ تومنه خب برای یکسال اونی که میره توی دو سال پایه سنواتش چقدر میشه ؟ لطفا به من بگین ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، مبلغ دقیق بر اساس عوامل مختلف تعیین می شود. اینکه چقدر می شود، اطلاعاتی نداریم.

person
عماد باوفا
۲۲ فروردین ۱۴۰۱

بنده سئوالی دارم. بیش از یک‌سال است با نزدیک به ۱۲سال بازنشست شده ام و۶۲ سال سن دارم .دریافتی سال ۱۴۰۰ من نزدیک ۱ملیون و۴۰۰ هزار تومان بوده است.در سال‌ جدید چقدر اضافه خواهد شد. متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر شما بازنشست شده اید و در شرکتی کار می کنید، اصلا به شما حق سنوات و بیمه تعلق نمی گیرد و شرکت مبلغی را به صورت روزمرد می تواند به شما پرداخت کند. در حقیقت اگر مسئول بیمه شما در شرکت ببیند و نامتان در فهرست نباشد، شرکت با جریمه سنگینی روبرو خواهد شد. البته این مسئله قوانین مخصوص به خود را دارد ؛ ولی در حالت کلی به این صورت است.

person
حسین
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام ودرود
من در شرکتی کار میکنم که سالانه قرارداد می بندد و اخر هر سال سنوات رو تسویه میکند آیا این پرداخت سنوات قطعی است یا علی الحساب محاسبه می شود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شرکت ها در پرداخت سنوات رویه های مختلفی دارند. برخی آخر قرارداد و برخی آخر هر سال پرداخت می کنند.

person
کیان
۲۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ۵سال دریک شرکت مشغول به کارم ۲ سال اول روسنواتمودادن ولی بیمه ام قطع نشده ودرهمان جامشغول بودم آیا ماواتفاوت آن ۲سال اول به من تعلق میگیرد ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اگر سنوات اون دوسال را گرفتید دیگر مابه التفاوت به شما تعلق نمیگیرد.

  person
  آشفته
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام وادب واحترام من در یک شرکتی بعنوان ویزیتور مشغول بکار شدم تقریبا دوماه و ده روز مانده بود به عید شحقوق من را پرداخت نکردن اینقدر زنگ زدم وپیگیری کردم تا بالاخره پنج میلیون علی الحساب برای من واریز کردند و ۲۹ اسفندماه هم قرار داد کاری من تموم شد به من نه عیدی دادند و نه …..البته قبل از ۲۹ واین اتفاقات یک تعداد فاکتور و یک دستگاه هم تبلت و یک دستگاه پوز دست من هست الان زنگ زدن گفتن که شما چیزی از ما نخواه یعنی الباقی حقوق و پورسانت و عومل فروش و….یک رسید هم به ما بده که هیچ طلبی از ما نداری و شکایتی نداری ما هم مدارک وسفته های شما را به شما تحویل میدهیم قابل ذکر است بابت سفته ها هیچ گونه رسیدی بابت اینکه من سفته به شرکت دادم به من ندادندولی شاهد هست

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. اولا که شما اشتباه کردید سفته دادید دوما در هرصورت باید برای پیگیری حق خودت بروید اداره کار شکایت کنید تا صحبتهای هر دو شما شنیده شود و در هیت اداره کار بررسی شود.

person
فاطمه معتمد
۱۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام و وقت به خیر
چنانچه در پایان فروردین سال ۱۴۰۱ از کار استعفا بدیم، سنوات بر مبنای چه سالی پرداخت می شه؟ دوستی می گفت برای اینکه مشمول سنوات و مزایای سال ۱۴۰۱ بشی باید در اردیبهشت تسویه کنی

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما حتی یک روز هم در سال ۱۴۰۱ کار کنید، تسویه آن یک روز بر اساس سال جدید خواهد بود.

person
احمدحمادی
۱۶ فروردین ۱۴۰۱

من ازسال۸۹دریک شرکت خصوصی کارکردم که کارش فوق العاده سخت وزیان اوره ماهم بخاطرشرایط زندگی یه قراردادی هر۶ماه امضاءمیکنیم شش سال بدون بیمه کارکردم و۵سال ۶ماه بیمه شدم سنوات وحق فرزندومسکن و…نگرفتم فقط عیدیمون ۲ساله که یه پایه حقوق میگیرم قبل دوسال توسنوات اخیریه ۵۰۰تومن یه ۳۰۰تومن وقبلشون چیزی به مابه عنوان عیدی نمیدادن وبعدازتعطیلات عیدنوروزبااینکه باسابقه ترین کارگربودم عذرموخواستن حق من ازاین ۱۱سال ونیم چقدراست لطفاراهنماییم کنیدچگونه حقم رادریافت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید بروید اداره کار شکایت کنید که براساس هر سال برای شما حساب کنند.

person
مهدی
۱۶ فروردین ۱۴۰۱

باعرض سلام وتبریک سال نو .به واسطه تغییر کاربری فروشگاهم مجبورم فروشنده ام را ترک کار بزنم . سنوات این بنده خدا که ۱۵ سال پیش بنده بوده وهمه ساله بیمه شان راهم پرداخت کرده ام چگونه وچقدر باید پرداخت کنم .با تقدیم احترام

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین ماه حقوقشان است.

person
sajedeh
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت به خیر من از مهر ۹۸در یه شرکت مشغول به کار شدم و میخوام بدونم مزد روزانه ام چقدر میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید خودتان حساب کنید.

person
معصومه
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید
ایا فردی که ۱۲ سال و ۹ ماه بیمه بوده هیچ سنواتی هم از طرف کارفرما پرداخت نشده می تونه به اداره کار مراجعه و اقدام کنه می تونه سنوات چندسال قبل را بگیره و الان ۱۰ ماهه تو شرکت دیگه کار میکنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات مبلغی است که باید پرداخت شود. شما باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
پرهام
۱۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب، میخواستم بدونم که سنوات سقف داره؟ و همانطور که داخل مقاله توضح داده شده که بر اساس حقوق ماه آخر محاسبه میشود، اضافه کاری ماه آخر هم حساب میشود؟ مثلا اگر گایه ۱۵ میلیون باشد، با اضافه کاری شده باشه ۱۷ تومن، برای سنوات ۱۷ رو درنظر میگیرن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، سنوات بر اساس میزان پایه حقوق است.

person
رزمی
۱۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام درشرکتهایی که طرح طبقه بندی مشاغل وجود ندارد پایه سنوات کارکنانی که بیشتر از ۱ سال است چگونه باید محاسبه شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوق دریافتی است.

person
مهرداد
۱۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام ،سال نو مبارک، ببخشید که مزاحم میشم ، یه سوال دارم خدمت شما ،
امروز در تاریخ ۱۴۰۱,۱,۹
کارفرما ی شرکت ما از ما خواسته که بعد از حدود ۱۴ سال که برای ایشان کار کرده ام یه برگه گذاشته جلوی ما که سنوات این چهارده سال رو امضا کن بدونه اینکه یک ریال به ما پرداخت کرده باشه که شما تمام سنوات گذشته رو دریافت کرده اید ،وحق هیچ گونه شکایت را ندارید ، آیا کار ایشان قانونی بوده یا باید سنوات بنده را طبق امسال و قانون کار امسال در سال ۱۴۰۱ پرداخت کنند،؟ لطفاً به بنده جواب را بگویید ممنون میشم ،روز خوش

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام مهرداد عزیز
  کار کارفرمای شما غیر قانونی است و تا سنوات خودت را براساس آخرین حقوق نگرفتید امضاء نکنید اگر امضا کردید دیگه نمی توانید هیچ شکایت و یا ادعای داشته باشید

   person
   مهرداد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

   ممنون از لطف و توجه شما ، متشکرم

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

    خواهش می کنیم تیم بیمه دات کام در خدمت همه بیمه گزاران عزیز است.

person
علی اراک
۱۱ فروردین ۱۴۰۱

ضمن سلام و تبریک سال جدید . من حدودا ۹ ماه برای یک پمپ بنزین کار کرده ام و ۱۵ روز قبل از سال ۱۴۰۱ به علت تعدیل نیرو اخراج شده ام . حال کارفرما مبلغ ۳ میلیون برای پاداش عیدی و سنوات برایم واریز کرده است . ضمنا ما اصلا مرخصی نداشتیم و پولی هم نمیگرفتیم و حق شیفت و … رو هم بهمون پرداخت نمیکردن . ایا مبلغ ۳ میلیون برای عیدی و سنوات درسته ؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز
  خیر به شما کم داده است بروید اداره کار شکایت کنید

person
سعید
۰۹ فروردین ۱۴۰۱

درود و عرض ادب من پایان اسفند ۱۴۰۰ به دلیل مشاغل سخت بازنشسته شدم و قرار است کارفرما حق سنوات اینجانب را در اردیبهشت ۱۴۰۱ پرداخت کند آیا ملاک حق سنوات میتواند بر اساس افزایش ۱۴۰۱ صورت گیرد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر براساس سال ۱۴۰۰ میباشد.

person
امنه
۰۸ فروردین ۱۴۰۱

باسلام۱۶ماه است که مشغول به کار هستم و سه ماه دیگر قرارداد دارم .بنا به دلایلی میخواهند تعدیل نیرو کنند و من طی این ۱۶ماه بیمه نشده ام الان چطور میتونم حقمو بگیرم وایا باید به اداره کار بروم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به هر حال باید شما را بیمه کنند. شما باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
Fz
۰۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام روز بخیر. اگر یک کارگر از یکم فروردین سال ۱۴۰۰ پایه سنوات ماهانه ۱۴۰.۰۰۰ تومان دریافت کرده است و سال ۱۴۰۱ پایه سنوات که ماهانه ۲۱۰.۰۰۰ تومان اعلام شده است آیا در سال ۱۴۰۱ علاوه ۲۱۰ مبلغ ۱۴۰ سال ۱۴۰۰ هم تعلق میگیرد ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمیگیرد.

person
کارگر بدبخت
۰۷ فروردین ۱۴۰۱

سلام علیکم.من در یک کارگاه ۱۴ سال سابقه دارم .و حقوق من همیشه زیر حداقل بوده آیا سنوات بر اساس حداقل اداره کار ۱۴۰۱ محاسبه میشه.یا همان مبلغی که دریافت میگردم. ممنون.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اینکه حقوق شما زیرحداقل بوده را باید در این ۱۴ سال پیگیری میکردید که چرا. اما اصولا سنوات براساس اخرین حقوق دریافتی است. شما به هرحال باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
رضا نوروزی
۰۷ فروردین ۱۴۰۱

من در یک شرکت زیر مجموعه شرکت نفت حدود ۱۴ سال کار کردم و تعدیا شدم و حق سنوات من بر اساس اخرین حقوق و حق جذب و فوق العاده شغل مندرج در قرارداد پرداخت شده است . ایا میتوانم جهت عدم محاسبه و پرداحت مزایا مندرج در فیش حقوقی خود شکایت کنم از شرکت مربوطه .
ممنون میشم راهمنائی بفرمائید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نخیر نمی توانید شکایت کنید شما میگویید تمام سنوات من پرداخت شده است.

person
سعید
۲۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب
بنده حدود ۱۳ سال در یک شرکت مشغول به کار بودم و تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ مشغول بکار بودم و از آن تاریخ قرارداد جدید رو امضا نکردم و تا الان ۶ ماه گذشته و شرکت سنوات این چندسال کار منو پرداخت نکرده و امروز و فردا میکنند و یک سری قانون من درآوردی از خودشون میگن،بفرمایید بعد ۶ ماه میتونم به حق و حقوقم برسم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله اما باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
نصرت اله صفرخانی
۲۵ اسفند ۱۴۰۰

باسلام اینجانب نصرت اله صفرخانی هستم راننده‌ اتوبوسرانی بمدت ۲۰سال بحکم کارگر رسمی وسخت وزیان آورشاغل بودم‌ که بازنشت شدم ایاسنوات پایان خدمت من چگونه بایدمحاسبه شوددرصوتی که شرکت واحد اتوبوسرانی برحسب ۲۰سال و
پایه حقوق محاسبه میکند که حدودا ۱۰۰میلیون میشودیابرحسب آخرین فیش حقوق باید محاسبه شود
باسپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  براساس آخرین فیش حقوق و ۲۰ سال که کار کردید محاسبه میشود

person
Sahar
۲۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر من پایان قراردادم ترک کار کردم
عیدی و سنوات رو پرداخت نکردن و گفتن تسویه سال آینده
، خواستم بدونم سنوات با پایه کدوم سال باید پرداخت بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر پایه سال قبلتان (آخرین ماهی که حقوق دریافت کردید) حساب می شود.

person
اکرم
۲۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام و وقت بخیر …پدر من ۳۲۱ ماه در شرکت قارچ کار کرده ..بعد از بازنشستگی …محاسبه کرده صاحب شرکت ک بابت حقوق سنوات باید به پدرم ۵۰ میلیون سنوات بدن …پایه حقوق هم ۴۶۰۰ بوده آیا درسته؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید براساس آخرین حقوق دریافتی محاسبه شود.

person
علی
۲۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام. ببخشید من متوجه نشدم. علاوه بر اون پایه سنوات که مثلا سال ۱۴۰۱ شده ۲۱۰ هزارتومن، یه حق سنوات پایان کار هم داریم که هر سال به اندازه ۱ ماه حقوق محاسبه میشه؟ یعنی اگه ۵ سال سابقه داشته باشیم استعفا بدیم باید به اندازه ۵ ماه حقوق سنوات بدن؟ یا کلا به اندازه ۱ ماه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اصولا سنوات را شرکت ها در هر ماه یا آخر قرارداد کاری پرداخت می شود.

person
Sam
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام نحوه محاسبه سنوات پایان خدمت چگونه هست
آیا حق سرپرستی و مدیریت و سختی کار هم دخیل هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در این مقاله کامل در خصوص محاسبه سنوات توضیح داده ایم.

person
محمد
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

با سلام من در کارخونه با یک سال سابقه کار میکنم پایان کار من چقد خواهد شده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با توجه به حقوق پایه تان خودتان می توانید با فرمول نوشته شده محاسبه کنید.

  person
  حمید الحسینی
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام.پایه حقوقم ۴ تومان است.سنوات وعیدی بنده ۱۲ میلیون میشه یا بر اساس پایه وزارت کار میشه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، بر اساس پایه حقوقی که در قرارداد شما نوشته شده است.

person
مهرداد
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

درود بر شما
اگر فردی بیست سال سابقه کار ( مشمول قانون کار )در اداره ای باشد ، پایه سنوات او در سال ۱۴۰۱ چقدر میباشد . با سپاس .

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز با توجه به پایه حقوق است و خودتان باید حساب کنید.

person
پیمان
۲۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام پایه سنوات ۴ سال امسال چقدرمیشه جداولشو دارین

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خودتان باید بر اساس پایه حقوقتان حساب کنید.

person
مهدی م
۱۹ اسفند ۱۴۰۰

با سلام و خسته نباشید من حدود ۲۰ سال پیش در شرکتی مشغول کار بودم که بعد از ۹ ماه لغو قرارداد شده و باز در آن شرکت بصورت پیمانی کار کردم که بعد از ۱۶ سال دوباره قراردادی و بعد رسمی شدم الان حقوقم در حداقل شرایط و میگن سنوات سالهای گذشته دیگه گذشته من چکار باید بکنم برای گرفتن حق و حقوقم و آیا سنواتم را میتونم از شرکت بگیرم . ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

person
ب ش
۱۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر ، من یک بازنشسته هستم که اکنون مدت ۱۱سال هست که در یک مؤسسه غیر انتفاعی مشغول کار هستم که هرساله قرارداد من تمدید میشود میخوام بدونم که پس از پایان همکاری یا قطع همکاری به من سنوات خدمت تعلق می گیرد یانه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر.

person
رسول
۱۷ اسفند ۱۴۰۰

متاسفانه اکثر پاسخ ها اشتباه هست — شماتوی پاسخ ها زدین زیر یک سال سنوات تعلق نمیگیره که اشتباه میگین– سنوات به میزان کارکردی که داشته باشن حتی یک روز محاسبه میشه.
لطفا درست راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، سنوات به کسی که سابقه کمتر از یکسال کلا داشته باشد، تعلق نمی گیرد.

person
رسول
۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر
یه سوال داشتم. من در یک شرکت ۳سال کارکردن
سال چهارم چهار ماه اول منو نخواست بعدش گفت بیا
سال پنجم کلا اومدم بیرون.
الان سنوات من چجوری حساب میشه؟؟
خودش گفته یه سه سال سنوات داری جدا
یه سال جدا
چون اینجوری کمتر سنوات میده
میخام بدونم چهار سال با هم حساب میشه جدا حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بستگی به قراردادتان دارد.

   person
   رسول
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

   قرار داد نداریم.
   اصلا تو بازار قرار داد نمیبندن

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

    دوست عزیز، اینکه قرارداد نمی بندند، دیگر خودشان می دانند. ما در اینجا چیزی که در قانون بیان شده است، نوشته ایم. به هرحال باید به صورتی ثابت کنند که چند سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه دارند.

  person
  رسول
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

  وقت بخیر.
  وقفه تو سنوات چجوری حساب میشه؟
  جدا حساب میشه یا اینکه هر چقدر سابقه تو یه یک شرکت داشته باشم اگه تسویه نکرده باشم به ادامه ی کارکرد قبلیم اضافه میشه؟
  ممنون میشم

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، سنوات را هر شرکتی بروید، به شما بعد از اتمام یا در حقوق واریز می کنند.

person
امید
۱۶ اسفند ۱۴۰۰

باسلام و وقت بخیر. بیزحمت مبلغ پایه سنوات هر ماه در سال ۹۹ و سال ۱۴۰۰ رو بفرمایین. و همچنین برای کارگری مبلغ پایه سنوات در حقوق و تسویه سال قبل پرداخت نشود ، در سال جدید با نرخ سال جدید محاسبه میشود یا با نرخ همان سال؟ با تشکر فراوان

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز بر اساس اخرین پایه حقوق است که در مقاله چگونگی محاسبه را کامل توضیح داده ایم.

person
Z1R1
۱۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام،بنده از سال ۸۱ تا ۸۵ بصورت نیروی شرکتی کار می کردم و بیمه تامین اجتماعی برایم رد میشد بعد از آن استخدام رسمی شدم و بیمه من تبدیل به خدمات درمانی شد حالا اون سابقه بیمه تامین اجتماعی من کلا از بین رفت و ارزشی ندارد ؟ و در این خصوص چکار میتونم بکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، آن سابقه تامین اجتماعی شما قابل نقل و انتقال است مگر اینکه محل کار شما آن سابقه را قبول نکند.

person
آرمین
۱۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام جناب ی سوالی داشتم
من در تاریخ ۹۸/۱۱/۱ استخدام شرکت خصوصی شدم
در تاریخ ۹۹/۱۱/۱ مبلغ ۱۰۰هزار تومان ب پایه سنوات من اضافه شد
اما در تاریخ ۱۴۰۰ حق سنوات ۱۴۰ هزار تومانی ب پایه حقوقم اضافه نشد و گفتن ۱۴۰۰/۱۱/۱ اضافع میشود
خواستم بدونم این کار قانونیه
چون من فقط ۲ ماه اخر سال سنوات ۱۴۰ هزارتومانی میگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، از تاریخی که شامل شما شده تعلق میگیرد.

person
حسن آقا گل
۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام من در یک شرکت خصوصی یک سال هست که کار میکنم اما حقوق که توافق کردیم باکار فرما بیشتر از اداره کار هست حالا برای پرداخت سنوات مبنای حساب برای سنوات پایه ادا ره کاراست یاحقوقی که توافق کردیم باکارفرما البته هیچ قرار دادی در کارنیست فقط باهم صحبت کردیم کارف ما هم درست پرداخت کردند

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، حق سنوات را بر پایه حقوق حساب می کنند. مگر اینکه خود کارفرما بخواهد مبلغ بیشتر بدهد.

person
رمضان زاده +
۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر
من در کارگاهی از ۱۰ مهر۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ قرارداد موقت دارم.
در ضمن کارفرما دیگر به من اعلام عدم همکاری برای سال آینده نموده است.
حقوق و عیدی خود رادریافت نمودم.
آیا به من حق سنوات یا پاداش پایان خدمت تعلق میگیرد؟
تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، سنوات برای افرادی است که یک سال کار کرده است.

person
احمد
۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام من در یک مطبی از سال ۸۶ به صورت نیمه وقت مشغول به کار هستم میخواستم ببینم این سابقه در دریافت سنوات و یا حقوق تاثیر داره یا خیر ؟ باید پایه حقوق روزانه بنده ۸۵۸۱۶ تومان باشد یا بیشتر ؟و اینکه به بنده هم پایه سنوات و هم حق سنوات تعلق میگیره و یا فقط یکیش تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تا جایی که می توانستیم، اطلاعات را برای شما نوشته ایم. شما بهتر است که حتما در این خصوص با کارشناس آشنا به حقوق کاری در اداره کار مشورت کنید.

person
ع-م
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

با سلام من از ۱۳۸۶/۹/۱ تا ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ در یک شرکت مشغول کار بودم الان برای گرفتن حق سنوات میگن دو سال اول حق سنوات پرداخت شده دیگر بابت آن مبلغی نمیدیم در این مدت هم پیوسته در کارگاه مشغول کار بودم میخواستم لطف بفرمائید که حق سنوات من به چه صورتی باید محاسبه بشه.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، حق سنوات شما باید پرداخت شود. برای اینکار بهتر است که به اداره کار مراجعه کنید.

person
ناشناس
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

باسلام خسته نباشید من راننده شرکتی بودم که دو ماه پیش در حین کار تصادف کردم که دو تا مهره گردنم شکستگی دارد که ۱.۵ ماه پزشک قانونی استراحت داده هنوز کارم با راننده مقصر تمام نشده که کار فرما بیمه منو قطع کرده عدم نیاز رد کردندمن هم حدود ۲.۵ سال در این شرکت سابقه دارم که بابت این ۲.۵ سال حق سنوات وغیره… وعیدی امسالو در اداره کار من ندانسته حق وحقوق وسنوات خواستم که بابت این ۸۰۰۰۰۰۰ تومان رای صادر کرد که باید بازگشت به کار دادخواست میکردم . آیا می‌توان این دو ماه استراحت پزشکی که بودم و یا حقی که من باید میگرفتم ولی راهش را بلد نیستم از کار فرما خواسته باشم.لطفابخاطر خدا راهنمایی کنید ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید به اداره کار مراجعه یا با یک وکیل مشورت کنید.

person
علی
۰۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر ببخشید حق سنوات برای کسی که آخرین حقوق ماهانه او مثلا هفت میلیون تومان بوده حق سنوات پایان سال نیز هفت میلیون تومان هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، حق سنوات بر اساس فرمولی که نوشته ایم و به صورت آخرین حقوق پایه است.

person
مسلمان
۰۴ اسفند ۱۴۰۰

با سلام خسته نباشید، آیا کسی با ماشین خودش در شرکتی کار کند شرکت برای،او بیمه رد کند حقوق ماهانه بدهد شامل بیمه بیکاری وسنوات بعد از اخراج می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، باید شرایط دریافت بیمه بیکاری را داشته باشید. به هر حال شما آنجا کار می کنید و سابقه حساب می شود.

person
محسن
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام . آیا بین فردی که ۸ سال در یک کارخانه مشغول کار هست و یک فرد ک یکسال اومده از نظر حقوق و مزایا در قانون وزارت کار فرقی وجود داره یا نه ؟ و اینکه سنوات این فرد با فرد جدید یکی هست یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله مزایا و سنواتشان متفاوت خواهد بود.

person
محمد
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

با سلام من از ۱م مهرماه ۱۴۰۰ مشغل کار هستم قراردادی که البته به امصای من نرسیده و صرفا شفاهی میباشد تا انتهای ۱۴۰۰ هست ولی شرارداد شرکت برای جذب بنده که نیروی متخصص هستن با کارفرما تا ۱م مهرماه ۱۴۰۱ هست آیا من حق دارم درخواست سنوات این ۶ ماهه رو بکنم که ۶ ماهه ی اول سال ۱۴۰۱ هم جداگانه پرداخت کنن؟ یا اینکه همه رو باید در زمان اتمام قرارداد شرکت پیمانکار با کارفرما باشدد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، پرداخت سنوات اصولا اخر سال یا پایان قرارداد پرداخت می شود.

person
مجید
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام من کارگر خشکشویی هستم، به مدت ۲۰ سال هست که در یک خشکشویی مشغول به کارم، ماهی ۶ میلیون حقوق میگیرم و چون صاحبکار من از اقوام هستند قرارداد ندارم.
حالا قصد دارم کارم رو ترک کنم و برای خودم کار کنم. حق سنوات و عیدی من مبلغش چقدر میشود؟
آیا باید ۶ تومن حقوق برای محاسبه در نظر گرفته شود یا پایه حقوق اداره کار؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر اساس پایه ای که با شما حساب شده در قرارداد، تعیین می شود.

   person
   مجید
   ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

   عرض کردم که قرارداد ندارم فقط بعد از ۲۰ سال در سال آخر ۶ میلیون به من حقوق میدادند. الان پایه حقوقم همین ۶ تومن هست؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، باید ببینید که در فیش حقوقی که برای شما صادر می شود، مبلغ پایه چقدر است. هرچه هست همان حساب خواهد شد.

person
فرزاد
۰۱ اسفند ۱۴۰۰

با سلام
برای فروشنده ای که ۴سال کار کرده در مغازه ای بدون بیمه وبه درخواست خودش خارج بشه آیا سنوات تعلق میگره یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، سنوات برای همه افرادی که شرایطش را دارند، تعلق می گیرد.در صورتی که ندادند، می توانید شکایت کنید.

person
ر-ب
۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام.در صورت فوت یکی از پرسنل که عیدی و سنوات به ایشان تعلق میگیرد،هنگام پرداخت عیدی و سنوات ایشان پول به حساب برگشت خورده و مراحل دریافت گواهی انحصار وراثت به سال ۱۴۰۱ موکول میشود.نحوه سند زدن در سیستم حسابداری چگونه است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید از یک حسابدار یا وکیل سوال کنید.

person
سولماز
۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام من حدود سه ماه در فروشگاه افق کورش کار کردم بعدش ترک کار نمودم آیا سنوات و عیدی به من تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام عیدی با توجه به سابقه تان در نظر گرفته می شود. باز باید شرایط و قوانین مربوط به قرارداد شما مطالعه شود.

person
Mina
۲۸ بهمن ۱۴۰۰

باسلام
بنده از برج ۷امسال دریک کارخانه ای کار‌میکنم و حسابدارشون هستم اما هیچ قراردادی ننوشتیم وقبلاهم هیچ سابقه کاری و بیمه ای نداشتم اما از مهر ماه که شروع به کار کردم بیمه ام کردن ،بنده پایان اسفند میخام کارمو ترک کنم میخاسم بدونم آیا سنوات و عیدی به من تعلق میگیره؟؟درصورت ندادن عیدی میشه شکایت کرد یا نه؟ممنون میشم از پاسخگوییتون.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، عیدی فقط اندازه چند ماهی که کار کردید، تعلق می گیرد ولی سنوات تعلق نمیگیرد.

person
امیرمهدی طالبی
۲۸ بهمن ۱۴۰۰

سلام ما سرایداری داشتیم که ۸ ماه برای ساختمان ما با حقوق ۲۸۰۰ تومن کار می کرد و هیچ رضایتی از کار ایشون نداشتیم خواستم ببینم ایا سنوات به ایشون تعلق می گیره و چقدر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز خیر سنوات به ایشان تعلق نمی گیرد.

  person
  Zo
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر

  من سال گذشته آبان ماه ۱۴۰۰ از محل کارم بیرون اومدم و شرکت هنوز تسویه منو کامل پرداخت نکرده.سوالم اینه سنوات من با سال ۱۴۰۰ باید پرداخت بشه یا ۱۴۰۱؟

  و این که چون ۲ دفتره بودیم (لیست حقوق و خارج لیست حقوق داشتیم) قانونیه عیدی و سنوات و مرخصی خارج لیست حقوق را نده؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوق دریافتی که آبان بوده است، پرداخت می شود.

person
مهرداد
۲۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام اگر اختلافی بین کارگر و کارفرما پیش آید مراحل اداریش اینقدر طولانی است که کار هرگز اراده نمی کند پیگیری حقش باشد چون یک روز بیکار بشه تا بره دنبال کارش باید کل خانواده اش گرسنه بخوابند به همین علت بیشتر کار فرمایان سو استفاده می‌کنند ونصف مزایا را به کارگرا نمیدن، یا به قول یکی از نمایندگان کارفرما توی دادگاه آمده بود و قاضی اداره کار هم بش گفت مقصری داخل هیچ حرفی نزد ولی یک لایحه نوشت زد رو پرونده آمدیم بیرون گفت من خودم هم میدونستم محکومم ولی طبق فلان ماده یه اعتراض نوشتم بره تا جلسه بعدی ۶ماه دیگر.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله انشالله که مشکلتان حل شود.

person
رحمان
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام حق سنوات براساس آخرین حقوق که اداره کار تعیین کرده میشه یا اون حقوقی که با کارفرما توافق کردیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بر اساس اداره کار است.

person
مسلمان
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام وخدا قوت بنده ۲سال ۱ماه در شرکتی کار می کردم هیچ قرارداد به ما ندادندبه علت تصادف در کار اخراجم کردند .به علت
استراحت پزشکی وشکستگی دو تا مهره کمرم ،شرکت هم هر ماه امضا می‌گرفت بابت حقوق سنوات وغیره…. ولی فقط حقوق میدادند چون به راننده اردبیل گفته‌ بودند ۱۳ سرویس باید برید هر سرویس ۸۰۰هزا تومان فقط این حقوق دادند آیا می توانم سنوات بگیرم متشکرم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، از آنجایی که شما قراردادی هم نداشتید و استراحت پزشکی هم داشتید، حتما باید برای دریافت جواب دقیق با یک وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

   person
   مسلمان
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

   با سلام خسته نباشید
   ببخشید بنده با شرکت قرار داد دارم ولی به دست ما ندادند

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، به هر حال باید میگرفتید.

  person
  نارین
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام پارسال اواخر بهمن در جایی مشغول به کار شدم و اواخر اسفند با من قرارداد بستند و در قرار داد من اول اسفند زده شد. الان مدتی است قرارداد ها سه ماهه بسته می شود و الان از اول دی ماه با من قرارداد نبستند ولی گفتند قرار داد می بندند الان که در پایان سال قرار داریم عیدی و سنوات من چگونه محاسبه می شود؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، چرا اول دی ماه؟ مگر آخر بهمن شما مشغول به کار نشدید؟ عیدی و سنوات را باید از همان موقعی که شما مشغول به کار شدید، حساب کنند. البته بستگی به سابقه کاری شما هم دارد.

    person
    نارین
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

    مدتی است قراردادها ۳ ماهه بسته میشه و از دی ماه امسال با من قرارداد نبستند. البته گفتند تا پایان سال مشغول به کار باشم
    الان یک سال است که مشغول به کارم

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

     سلام دوست عزیز، به هر حال عیدی و سنوات بر اساس مدت زمان فعالیت شما محاسبه خواهد شد.

     person
     نارین
     ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

     سلام شما فرمودید عیدی و سنوات براساس مدت زمان فعالیت به من تعلق می گیرد اگر بنا به دلایلی تنها یک هفته یا کمتر بتوانم در اسفند ماه به سر کار برم باز هم سنوات به من تعلق می گیرد ؟
     من در یک مجموعه خبری مربوط به شهرداری کار می کنم

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

     سلام دوست عزیز، بستگی به قراردادتان دارد. اصولا تاریخ شروع کار از ابتدای سال می بندند و شاید آنجا به شما عیدی بدهد.

     person
     نارین
     ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

     قرارداد من از اول اسفند سال گذشته بسته شد

person
مانا
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سوال دیگر هم دارم محبت بفرمایید راهنمایی کنید .اینکه سنوات سال ۹۸ رو بخوایم الان تسویه کنیم به نرخ امروز باید تسویه و محاسبه شود یا به نرخ ۹۸؟ ممنون از راهنمایی های شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، به نرخ همانروز است.

   person
   مریم
   ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

   سلام در مهد کودکی از سال ۹۷ تا اسفند ۹۹کارکردم.
   بخاطر شرابط کرونا تا خرداد ۱۴۰۰
   بیکار بودم. خرداد دوباره در همون مهد شروع کردم
   و مرداد کرونا گرفتم
   تا ابان نرفتم آبان مجدد شروع به کار کردم تا ۲اسفند
   بخاطر اعتراض به وضع بهداشتی اخراج شدم
   در این مدت نه سنواتی گرفتم و نه بیمه شدم..
   آیا میتوانم برای سنوات و بیمه اقدام کنم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، باید به هر حال به ویژه بیمه به شما تعلق بگیرد. به اداره کار مراجعه و شکایت خود را ثبت کنید.

   person
   نسیم اذر
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

   با سلام
   تسویه سنوات باید به نرخ اخرین حقوق پرداختی انجام شود نه به نرخ سالهای قبل

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، بله باید براساس آخرین حقوق محاسبه شود.

person
مانا
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

با سلام برای محاسبه سنوات پایان سال لطفا دقیق بفرمایید کدام موارد از مزالیا در سنوات محاسبه می شود؟(حق مسکن و خواروبار و…) با سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، محاسبه سنوات کامل نوشته شده است.

person
ab
۱۳ بهمن ۱۴۰۰

۱۳ سال در یک شرکت کار کردم و برج هشت استعفا دادم سنوات از اول پرداخت نشده بود و حالا باید پرداخت شود ،آیا طبق قانون جدید یعنی دریافتی آخرین ماه کامل اخرین ماه کاری به بنده تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد.

person
سنوات
۱۰ بهمن ۱۴۰۰

افزایش حقوق در سال داشتم. به عنوان مثال پایه ام ۴ بوده الان ۵ شده سنوات آخر سال چطور حساب میشه؟ با محقوق پایه ۵ یا اون چند ماه که ۴ بوده با ۴ و مابقی با ۵؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، سنوات شما براساس آخرین ماه حقوقی شما محاسبه می شود.

person
ابی
۰۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام.ایا به پایه سنوات وحق سنوات مالیات تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر به پایه سنوات و حق سنوات مالیاتی تعلق نخواهد گرفت.

person
Sh
۲۹ دی ۱۴۰۰

با سلام. اگه فردی بین سال های ۶٠ تا ٧۵ به مدت ١۵ سال به عنوان نیروی رسمی در شهرداری کار کرده باشد و در سال ٧۵ ترک کار کرده باشد. و بعد از ان برای چند سالی برای شرکت خصوصی کار کرده و در نهایت با پرداخت بیمه اختیاری از کار افتادگی در سال ٩۴ بگیرد سوال این أست که برای گرفتن سنوات این ١۵ سال شهرداری، ایا مبنای محاسبه سنوات براساس حقوق سال ٧۵ که ۴٠ هزار تومان بوده است یا نرخ سال جاری؟؟
ایا راهکاری هست که سنوات سال های گذشته به نرخ سال جاری پرداخت گردد؟؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر خیر متاسفانه چنین چیزی مقدور نیست.

person
عارف
۲۷ دی ۱۴۰۰

با سلام و خسته نباشید
ببخشید مبلغی که ماهیانه و یا دو ماه یکبار(به طور مداوم و تا اخر خدمت قبل از تسویه)به پرسنل پرداخت میشود هم شامل سنوات پایان خدمت میشود؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام عارف عزیز بله

person
محمدرضا
۲۶ دی ۱۴۰۰

سلام من نزدیک ب ۹ ماهه در یک شرکت مشغول کارم آیا ب من سنوات تعلق میگیره یا خیر من مجردم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نخواهد گرفت.

   person
   کارشانس تر از کارشناس بیمه
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

   چرا همه رو اشتباه جواب دادین ؟؟؟ هیچ جای قانون نگگفه باید یک سال کامل فعالیت کنین بعد سنوات تعلق میگره ، سنوات به میزان روز های کاری شما به شما تعلق میگیرد.

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، ما یک پایه و یک حق سنوات داریم که متفاوت است.

   person
   احمدزاده
   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

   حداقل متنی که خودتون گذاشتید بخونید بعد جواب مردم را بدهید
   بله به اندازه میزان کارکردتون بهتون تعلق میگیرد به طور مثال ۹ ماه سرکار باشید به اندازه ۹ دوازدهم حق سنوات اون سال به شما تعلق میگیرد
   یا به کار کمتر از یک سال، سنوات تعلق می‌گیرد؟

   در متن قانون مربوط به حقوق سنوات که در بالا اشاره کردیم، به میزان کار حداقل به مدت یک سال یا بیشتر اشاره شده است. ولی نگران نباشید! کارفرمایان باید به کارگران یا افراد شاغل دارای مدت قرارداد کمتر از یک سال، سنوات خدمت به نسبت میزان کارکردشان تعلق می‌‌گیرد.

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، الان مشکل متن کجاست؟

person
ستاره
۲۵ دی ۱۴۰۰

سلام اگر کارمندی تا بحال سابقه کار نداشته باشد . و بین ۸ تا ۹ ماه داخل شرکتی شروع به کار کرده باشه .و براش بیمه رد شده باشه . آیا بهش عیدی وسنوات تعلق میگیرد ؟؟ مجموع عیدی و سنواتی که بهش تعلق میگیرد چقدر است ؟؟ ، ایا ممکنه کارفرما بهش عیدی و سنوات نده بخاطر اینکه یکسال نشده سابقه کاریش ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نخواهد گرفت.

   person
   فرهاد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

   بله به اندازه ۹ ماه عیدی و حق سنوات به شما تعلق میگیرد

  person
  بهرام
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام.تا آخر سال ۹ ماه میشه که در یه شرکت در حاد کار هستم به عنوان راننده
  قبل از آن بیمه کارگر ساختمانی دارم و نخواستم بیمه کارگر ساختمانی من قطع بشه و از بیمه شرکت استفاده نکردم چون نمیدونستم ایا میتونم با این شرکت ادامه بدم یا نه و
  بیمه این شرکت رو قبول نکردم .ایا بعد از ۹ ماه شرکت طبق قانون موظف به عیدی دادن هست یا خیر
  با سپاس.

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، خیر مگر اینکه توافقی خودشان پرداخت کنند.

person
ستاره
۲۵ دی ۱۴۰۰

سلام اگر کارمندی تا بحال سابقه کار نداشته باشد . و بین ۸ تا ۹ ماه داخل شرکتی شروع به کار کرده باشه .و براش بیمه رد شده باشه . آیا بهش عیدی وسنوات تعلق میگیرد ؟؟ مجموع عیدی و سنواتی که بهش تعلق میگیرد چقدر است ؟؟ ، ایا ممکنه کارفرما بهش عیدی و سنوات نده بخاطر اینکه یکسال نشده سابقه کاریش ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز. عیدی به تناسب روزهای کارکردی که دارد تعلق میگیرد ولی سنوات خیر تعلق نمیگیرد و بعد اینکه هنوز مبلغ دقیق عیدی مشخص نشده است.

person
حمید
۰۴ دی ۱۴۰۰

ببخشید من پدرم ۴۵ سالش بود و سه سال مونده بود که بازنشسته بشه تو راه آهن ولی اونجا حالش بد شد و آوردنش خونه و فوت کرد آیا چیزی به ما تعلق میگرید اون استخدام رسمی بود و ۲۹ سال حدودا سابقه کار داشت

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این سوال را باید از اداره کار بپرسید و دقیقا باید شرایط شما و کاری پدرتان و همچنین نوع قرارداد مشخص شود.

person
نسترن
۰۴ دی ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر ۱/۲/۹۸در یک شرکت کار کردم و ۳۱/۶/۱۴۰۰از اون شرکت اومدم بیرون
درخواست بیمه بیکاری و سنوات دادم و شکایت کردم
و اینکه من ۲۰ ماه بیمه بودم
۹ ماه منو بیمه نکردن
خواستم بدونم سنوات و ۹ماه بیمه نکردن رو چقدر ب من تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، به هر حال باید آن ۹ ماه را پیگیری کنید. اما بر اساس فرمولی که در مقاله نوشته ایم، تعلق خواهد گرفت.

person
ص- ع
۰۳ دی ۱۴۰۰

با سلام و عرض ادب اگر پرسشی در رابطه با حق سنوات و عیدی داشته باشم کجا میتوانم مطرح کنم تا به جواب صحیح برسم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا سوال خود رو مطرح کنید ما پاسخگو هستیم.

   person
   رسول صمیمی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

   با سلام، بنده بعد از ۳۲ سال کار کردن در شرکت بازنشسته شدم و شرکت برای صدور پایان کار به اجبار تاییدیه تسویه سنوات گرفته ولی مبلغ را گفته هر وقت داشتم میدهم و همچنین بر خلاف عرف کارگاه فقط سالی یکماه محاسبه نموده ایا بعد از سال جدید میتوانم مبلغ بیشتری مطالبه کنم و عنوان نمایم چرا عرف کارگاه رعایت نشده و اینکه ایا وکیا اشنا به قوانین اداره کار سراغ دارید.

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، ما کارگزاری آنلاین بیمه دات کام هستیم و این موضوعات را به دلیل ارتباط با بازنشستگی بیمه نوشته ایم. به هر حال حق شماست و باید بگیرید.حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

    person
    aghil.b
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

    سلام .خسته نباشی. بی زحمت می خواستم فرمول نحوه محاسبه مزد سنوات

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

     سلام دوست عزیز، در مقاله کامل توضیح داده ایم که سنوات به چه صورت محاسبه می شود. لطفا یک بار دیگر مقاله را کامل مطالعه کنید.

   person
   بانو خيري ياعلي مدد
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

   سلام من قبل ازانقلاب ۶سال وهشت ماه کارمندبودم وحق بیمه پرداخت کردم اکنون میخوام باپرداخت کسری سنوات ازبازنشستگی ١٠ساله باتوجه به ابنکه۶٧سال دارم استفده کنم بایستی چقدر پرداخت کنم وچه روندی طی کنم
   کارمند نیروهای مسلح بوده ام
   ممنون اگر راهنناییم کنید

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، اگر بیمه شما تامین اجتماعی بوده باشد باید به آخرین شعبه ای که بیمه شما واریز شده مراجعه کنید و امسال حدودا سالی ۱۵ ملیون تومان میشود

   person
   احمدی
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام وقتتون بخیر من ۸ ماه یه شرکت کار میکنم ۶ ماه قبل عید سنوات عیدی دادن حالا میخوام بیام بیرون از شرکت عیدی سنوات فروردین و اردیبهشت بهم تعلق میگیره

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. بله تعلق میگیرد.

  person
  نوروزی افجدی
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام و خسته نباشی من در یک شرکت خصوصی مدت ۹سال مشغول بکار بودم و به دلایل مشکلات خانوادگی ترک کار کردم الان رفتم برای تسویه حساب به من میگن سنواتت رو ما هر ماه پرداخت کردیم ولی هیچگونه سنواتی به من پرداخت نشده الان هم نزدیک ۷ماه هست که میرم دفتر شرکت بهم گفتن ما فقط ماوالتفاوت سنوات رو به شما بدهکاریم آیا من میتونم اداره کار شکایت کنم و سنوات کامل این ۹سال رو دریافت کنم ،؟؟؟با تشکر نوروزی

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز، اگر پرداخت کرده اند، در فیش های حقوقی شما باید ثبت شده باشد. به هر حال به اداره کار مراجعه و در آنجا با کارشناس مشورت کنید.

   person
   رحیمی
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

   سلام. کارگاه ما قرارداد یکساله با کارگر می بنده و بعد از یکسال در صورت نیاز قرارداد جدید یکساله دوباره می بنده. حالا پایه سنوات سال ۱۴۰۱ رو باید ثابت حساب کنم یعنی برای همه ۱۲۰ هزارتومن یا اینکه باید طبق جدول پایه سنوات به ازای هرسال طبق فرمول عمل کنم؟ کارگاه ما طرح طبقه بندی مشاغل رو احرا نمی کنه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، یک جدولی در اداره کار دارد بروید اداره کار منطقه خودتون تا دقیق نحوه محاسبه را برای شما بنویسد.

  person
  موسی راهی زاده
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

  باسلام
  من حدود پنج سال در یک شرکت مشغول به کار بودم و دیماه سال قبل
  از این شرکت تسویه حساب کردم در طول مدت همکاری سنوات سالانه پرداخت می شد
  آیا پرداختی سنوات پرداختی قبلی علی الحساب میباشد

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، اگر سنوات را با حقوق کامل داده باشند، دیگر نیاز به پرداخت اضافه نیست.

person
رضا نیکان
۲۳ مهر ۱۴۰۰

با سلام بنده سرپرست یک شرکت پیمانکاری رتبه ۳ آب در کارگاه انتقال آب شرب در سیرجان هستم.مدرک کارشناسی ارشد و ۱۴ سال سابقه کار با بیمه دارم.در حال تسویه از کارگاه هستم.پایه حقوق من در لیست بیمه ۵۴۸۷۰۰۰ تومان قید شده که به این امر اعتراض کرده ام و می خواهم تسویه کنم.حقوق ثابت من برای ۲۳ روز کار ۱۲ میلیون تومان است .میزان سنوات سالانه من چقدر خواهد بود.بیش از ۳ سال و نیم است که با این شرکت کار می کنم.ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این محاسبه احتیاج به بررسی دستمزد شما و محاسبه دارد حضوری به اداره کار مراجعه کنید تا برای شما دقیق محاسبه کند

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید