21 فروردین 1402

حق سنوات چیست؟+ نحوه محاسبه حق سنوات 1402

تمام شاغلان سوالاتی در مورد حق سنوات دارند. حتما شما هم هنگام اتمام قرارداد یا پایان سال کاری‌تان با این سوال دوستانتان مواجه شده اید که:”شرکتی که در آن کار می‌کنی، حق سنواتتو پرداخت کرد؟” شاید هم در فیش حقوق خود، اصطلاح پایه سنوات یا حق سنوات را دیده باشید؛ به هر حال این عبارت برایتان آشناست. شاید اطلاعات زیادی از این اصطلاح وزارت کار نداشته باشید و بخواهید با اطلاعات بیشتر این مبلغ واریزی از طرف کارفرمایتان را بررسی کنید. ما در این مقاله درصدد هستیم که صفر تا صد قانون سنوات را توضیح دهیم؛ پس در این موضوع جذاب با ما همراه باشید.

کارفرما بر چه مبنایی، پرداختی‌های کارگر را انجام می‌دهد؟

عموما کارفرما در قبال کارمند یا به بیان وزارت کار، کارگر خود تعهداتی دارد. یکی از این تعهدات پرداخت حقوق اصلی به اوست. این حقوق اصلی شامل موارد زیر است:

 • حق مسکن
 • حق اولاد
 • اشتغال خارج از مرکز
 • حق ایاب و ذهاب
 • نوبت کاری
 • کشیک
 • جذب
 • فوق العادگی شرایط نامطلوب آب و هوایی
 • محل خدمت
حق سنوات پایان هر سال پرداخت می‌شود.

حق سنوات پایان هر سال پرداخت می‌شود.

 چه پرداختی‌هایی از حقوق اصلی تاثیر می‌پذیرند؟

بسیاری از محاسبات مربوط به حقوق بر مبنای این حقوق اصلی صورت می‌گیرد. آیتم‌هایی که تحت تاثیر حقوق اصلی تعیین می‌شوند، در فهرست زیر جای می‌گیرند:

 • اضافه کاری
 • کسر کار
 • سنوات خدمت
 • طلب مرخصی
 • افزایش حقوق

علاوه بر موارد یاد شده، فرد شاغل مبالغی نقدی یا غیرنقدی از کارفرما دریافت خواهد کرد. به این دریافتی‌های فرد شاغل، مزایا گفته می‌شود. مزایا شامل دو دسته مستمر و غیرمستمر هستند.

سنوات خدمت به چه کسانی تعلق میگیرد و چگونه محاسبه می‌شود؟ و مبلغ سنوات چقدر است؟ اگر این سوال‌ها برای شما هم پیش آمده به مقاله سنوات خدمت مراجعه کنید.

مزایای مستمر و غیرمستمر چیست؟

مزایای پرداختی مستمر، ماهانه به پرسنل پرداخت می‌شوند و در فیش حقوقی آن‌ها ذکر می‌شود.  غیرمستمر بنا به مناسبت خاص یا کارکرد خاص به پرسنل پرداخت می‌شود. این مزایا همیشگی نبوده و گاهی بر حسب تصمیم کارفرما، فرد شاغل را سورپرایز خواهد کرد.

اما در نهایت، قوانین کار و حقوق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همیشه منوط به حقوق پایه نیست. این وزارتخانه تسهیلات دیگری نیز برای پرسنل لحاظ کرده است. به عنوان مثال، نوعی از پرداختی‌های پاداش مانند نیز به کارمند دارای حقوق وزارت کار تعلق می‌یابد. این پرداختی هنگام فراغت از کار، بازنشستگی، فوت، از کار افتادگی و … داده می‌شود. یکی از این پرداختی‌ها، حق سنوات است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

حق سنوات چیست؟

در این قسمت مقاله می‌خواهیم به سوالات پرتکراری مانند سنوات چیست؟ حق سنوات چیست؟ و نحوه محاسبه سنوات چگونه است؟ پاسخ دهیم. سنوات و حق سنوات از موضوعاتی است که مورد توجه تمامی افراد شاغل قرار می‌گیرد.

طبق آخرین بخشنامه حق سنوات ، ماده ۲۴ قانون کار در سال۹۲،  اصطلاح حق سنوات یا پاداش پایان کار مبلغی است که در پایان هر سال یا پایان هر قرارداد، از طرف کارفرما به کارگران مشمول قانون کار پرداخت می‌گردد. اگر این سوال که حق سنوات چگونه محاسبه می‌شود، در ذهن شما هم شکل گرفتـه است، با ما همراه باشید. از این پاداش با عناوین دیگر نظیر مزایای پایان خدمت یا مزایای پایان کار نیز یاد می‌شود. حق سنوات با اصطلاح پایه سنوات فرق دارد.

به بیان دیگر شاید بتوان گفت که میزان سنوات، بخشی از تسهیلات و پاداش‌های لحاظ شده از طرف وزارت کار برای افراد شاغل است. حق سنوات بخشی از پایین بودن میزان حقوق کارمندان و هزینه‌های آنان را جبران می‌کند.

کارفرمایان می‌توانند میزان سنوات را ماهانه پرداخت کنند؛ بیشتر کارفرمایان در انتهای سال یا زمان اتمام قرارداد این مبلغ را به پرسنل خود می‌پردازند. میزان حق سنوات معادل یک ماه آخرین مزد ثابت دریافتی به کارگر در هر سال است. با دریافت پاداش حق سنوات، انگیزه پرسنل بالا رفته و کیفیت و بازده تلاش او افزایش خواهد یافت.

اگر سنوات پرسنل به صورت سالانه پرداخت نشود، زمان تسویه حساب یا ترک کار، کل سنوات براساس آخرین حقوق محاسبه می‌گردد.سنوات خدمت چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟ برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

محاسبه سنوات طبق قانون کار

اگر برای شما هم سؤال است که محاسبه سنوات طبق قانون کار چگونه انجام می‌گیرید؟ و پایان کار کارگران چگونه محاسبه می‌شود؟ ادامه این مطلب را حتماً بخوانید. فرمول محاسبه سنوات کارگران به‌صورت زیر است:

سنوات = حقوق پایه / (تعداد روزهای کارکرد * ۳۶۵ روز)

بدین شکل که برای محاسبه سنوات طبق قانون کار باید تعداد روزهای کارکرد هر فرد را در 365 روز سال ضرب کرد و سپس حاصل آن را بر حقوق پایه تقسیم نمود.

لازم به ذکر است که نحوه محاسبه سنوات 1401، 1402، سال‌های پیشین و سال‌های پیش رو نیز بر اساس همین فرمول محاسبه می‌شود. به عبارت دیگر فرمول محاسبه پایه سنوات در سال‌های مختلف تغییر نکرده و تا زمانی که بخش‌نامه یا قانون مصوبی ابلاغ نشود، فرمول کلی حق سنوات به همین ترتیب باقی خواهد ماند.

به طور کلی پایه سنوات روزانه 7000 هزار تومان است که به همه کارگران پرداخت می‌شود و کارگر بر اساس مدت قرارداد خود، از ابتدای سال دوم از این حق برخوردار می‌شود. البته مدت قرارداد باید بیش از یکسال باشد. همچنین در صورتی که کارگر مشمول طبقه‌بندی مشاغل باشد منطبق با بخشنامه حقوق میزان سنوات او روزانه 7 هزار و 560 تومان افزایش می‌یابد.

کارگران فصلی هم بر اساس مدت زمان کار خود، از سنوات بهره‌مند می‌شوند. توجه داشته باشید که پایه سنوات شامل 21 درصد افزایش حقوق و مزایای سال 1402 نیست.

قانون سنوات وزارت کار

براساس قانون سنوات وزارت کار نرخ پایه سنوات در سال جاری در مورد کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه کرده باشند یا خیر، روزانه ۷۰.۰۰۰ ریال (در مجموع پنجاه و هشت هزار و سیصد و سی و سه ریال) تعیین می‌گردد.

زمان پرداخت حق سنوات چه زمانی است؟

باید ببنیم با فرض شرایط دوم که در بالا مطرح کردیم، چه زمانی قرارداد همکاری خاتمه یافته و کارفرما باید سنوات را پرداخت نماید.

همان‌طور که در بالا بیان کردیم، بعضی کارفرمایان پرداخت حق سنوات را به اتمام زمان همکاری موکول می‌کنند. یعنی، کارفرما باید حق سنوات را به هنگام ترک کار کارگر پرداخت کند:

 • بازنشستگی
 • از کار افتادگی کلی
 • استعفای کارگر
 • اخراج کارگر
 • فوت کارگر بیمه شده
 • پایان قرارداد همکاری

البته نوع پایان یافتن همکاری در پرداخت حق سنوات تاثیری ندارد. پرداخت حق سنوات، یکی از تعهدات کارفرما در قبال کارگر در زمان پایان کار است.

راهنمای صفر تا صد بیمه بیکاری را از اینجا بخوانید.

نوع دیگری از مزایای پرداختی به کارمندان نیز پایه سنوات است که شاید با حق سنوات اشتباه گرفته شود. لذا بهتر است تفاوت‌های این دو اصطلاح  را بررسی نماییم:

تفاوت حق سنوات و پایه سنوات چیست؟

پایه سنوات به صورت ماهانه یا در آخر سال به کارمندان تعلق می‌یابد. این پرداختی، نوعی مزایای جانبی تلقی می‌شود. قبل از سال ۹۲، فقط کارمندان رسمی شرکت‌ها مشمول دریافت پایه سنوات بودند؛ ولی در سال ۹۲، طبق مصوبه جدید وزارت کار، تمام کارفرماهای شرکت‌ها، سازمان‎ها و کارگاه‌ها موظف به پرداخت پایه سنوات به تمام کارمندان چه رسمی و چه غیررسمی شدند. به پایه سنوات پرداختی که در پایان ماه دریافت می‌کنند، حق سنوات ماهانه می‌گویند. پرداخت سنوات معمولا در پایان سال یا پایان قرارداد انجام می‌گیرد.

نکته مهم پرداخت پایه سنوات، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در آن کارگاه یا سازمان است. امکان اجرایی کردن طرح طبقه‌بندی مشاغل در سازمان‌های دارای بیش از 50 نفر وجود دارد. اگر کارگاهی این شرایط را برای اجرایی کردن پرداخت پایه سنوات نداشته باشد، می‌تواند به اصل یک سال شاغل بودن فرد در آن سازمان جهت شمولیت پایه سنوات تکیه نماید.

حق سنوات نوعی پاداش و مزایا تلقی می‌شود که در پایان سال به کارمندان و کارگران به اندازه پایه حقوق اصلی‌شان تعلق می‌یابد. در پرداخت حق سنوات تفاوتی بین کارگران با قرارداد رسمی و غیررسمی وجود ندارد.

حق سنوات به همه شاغلان رسمی، غیررسمی، پاره وقت و تمام وقت تعلق دارد

با توجه به تعریف یاد شده متوجه خواهیم شد که پیش‌شرط تعلق این پاداش به شخص، دریافت پایه سنوات به هر کارمند و کارگر به محض شروع به کار مستحق دریافت پایه سنوات به صورت ماهانه یا سالانه خواهد بود؛ در حالی که کسانی میزان سنوات دریافت خواهند کرد که حداقل یک سال حق سنوات را از کارفرما دریافت کرده باشند یا حداقل یک سال سابقه کاری در شرکت مدنظر داشته باشند.

آیا به کار کمتر از یک سال، سنوات تعلق می‌گیرد؟

در متن قانون مربوط به حقوق سنوات که در بالا اشاره کردیم، به میزان کار حداقل به مدت یک سال یا بیشتر اشاره شده است. ولی نگران نباشید! کارفرمایان باید به کارگران یا افراد شاغل دارای مدت قرارداد کمتر از یک سال، سنوات خدمت به نسبت میزان کارکردشان تعلق می‌‌گیرد.

حق سنوات کارگران غیررسمی چیست؟

تفاوتی در دریافت حقوق سنوات بین کارگران رسمی و غیررسمی وجود ندارد. حتی کارگرانی که با شرکت‌های پیمانکاری کار می‌کنند، باید سنوات دریافت کنند. پیمانکار ملزم به پرداخت حقوق سنوات به چنین کارگرانی است.

کارگران ساعتی و نیمه وقت نیز با توجه به میزان کار خود، سنوات دریافت می‌کنند؛ البته معیار نحوه محاسبه حق سنوات آن‌ها، میانگین حقوق دریافتی در آخرین ۹۰ روز همکاری است.

حق سنوات به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟

حقوق سنوات به همه کارگران رسمی و غیررسمی، پاره وقت ، تمام وقت، قراردادی یا … پرداخت می‌شود. تنها استثنای موجود در پرداخت حق سنوات، دانشجویان یا دانش آوزانی هستند که در فصل تابستان به کاری اشتغال یافته‌اند. متاسفانه به این گروه از افراد، هیچ حق سنواتی تعلق نخواهد گرفت.

پایه سنوات چقدر است؟

اگر سابقه کاری فرد شاغل بیش از یک سال باشد، برای محاسبه پایه سنوات باید تعداد روزهای کاری ماه را در حقوق پایه معین شده از طرف وزارت کار ضرب نمایید.

پایه سنوات سال 1402 چقدر است؟

کارگرانی که در سال 1402 یک سال سابقه کار داشته یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی‌شان گذشته باشد، در هر ماه معادل ۲۱۰ هزار تومان است که به کارگران شاغل در کارگاه‌‌های بدون طرح طبقه‌بندی مشاغل پرداخت خواهد شد.

در کارگاه‌هایی که طرح درجه‌بندی مشاغل اجرا می‌شود، پرداخت پایه سنوات براساس جدول گروه‌بندی بیست گانه خاصی صورت خواهد گرفت.

 

از جمله مزایای کاری هنگام بازنشستگی می‌توان به حق سنوات اشاره کرد

از جمله مزایای کاری هنگام بازنشستگی می‌توان به حق سنوات اشاره کرد

شاید به ذهن کارمندان و کارگرانی که دل به حقوق سنوات بسته‌اند، این سوال متبادر شود که آیا مالیات به حقوق سنوات تعلق می‌گیرد؟

آیا حق سنوات مشمول مالیات می‌گردد؟

در بررسی قانون‌های وزارت کار باید بگوییم، که مالیات جزو کسورات حقوق است. اگر میزان سنوات در آخر قرارداد پرداخت شود و فرد شاغل با آن شرکت طرف قرارداد همکاری، تسویه حساب کند، مالیاتی به حقوق سنوات او تعلق نخواهد گرفت. اما اگر او این پاداش را دریافت کند و هم چنان در شرکت مشغول به کار باشد، مالیات حقوق سنوات از مبلغ پرداختی به او کسر خواهد شد.

اگر کارفرما حقوق سنوات را پرداخت نکند، تخلف کرده است؟

حق سنوات از حقوق اجباری فرد شاغل در سازمان است. اگر کارفرمایی در پرداخت این حق کوتاهی کند یا در قرارداد بین خود و کارگر (کارمند)، کارگر را ازاین حق محروم نماید، عملی غیرقانونی انجام داده است. در این شرایط، کارگر می‌تواند به وزارت کار شکایت کند.

بازخرید سنوات

آیا می‌توان سنوات خدمت را بازخرید کرد؟ این یکی از سوالات پرتکرار کارگران است که برای پاسخ به این سوال از شما دعوت می‌کنیم مقاله بازخرید سنوات را مطالعه بفرمایید.

نکام مهم

در ادامه چند نکته مهم که بیشترین سوالات کاربران هم است، نوشته‌ایم:

 • میزان حق سنوات برای هر کسی و بر اساس میزان مدت کار و حقوق دریافتی متفاوت خواهد بود. با توجه به فرمول باید حساب کنید.
 • به تمامی افراد تمام وقت حق سنوات تعلق خواهد گرفت. در صورت پرداخت نکردن، به اداره کار مراجعه و شکایت خود را ثبت کنید.
 • اگر در خصوص پرداخت شدن حق سنوات شک دارید، بهتر است که در ابتدا فیش حقوقی خود را دریافت و آن را بررسی کنید.
 • پرداخت حق سنوات به مجرد یا متاهل بودن و همچنین به جنسیت فرد بستگی ندارد.
 • حق سنوات به نرخ همان روز محاسبه خواهد شد.
 • پرداخت سنوات به اینکه شرکت بزرگ یا کوچک است و همچنین اینکه چند نفر کارمند دارد، ارتباطی ندارد.
 • پرداخت سنوات از طرف شرکت می‌تواند به صورت ماهیانه یا در انتهای قرارداد باشد.

بیمه دات کام؛ درگاهی برای افزایش آگاهی از بیمه

در نهایت، چه در جایگاه کارفرما چه کارمند، آگاهی از حقوق و قوانین بیمه به شما در عملکرد بهتر و خدای نکرده عدم تخطی از قانون کمک می‌کند. با درک بهتر این قوانین کار، به راحتی می‌توان در سازمان عملکرد کرد و ضمن ایفای نقش مفید در شرکت، جامعه، از حقوق خود برای زندگی بهتر برخوردار شد.

شما در صورت هرگونه پرسش و ابهام، می‌توانید به آسانی سوالات خود را در بخش نظرات همین مقاله در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته با کارشناسان بیمه دات کام  مطرح نمایید. کارشناسان متخصص بیمه دات کام همواره راهنمایی‌های تخصصی بیمه و آخرین به روز رسانی قوانین بیمه‌ای را به شما ارائه خواهند کرد. تیم بیمه دات کام امیدوار است که با بالا بردن سطح آگاهی جامعه از قوانین مربوط به کار، بیمه، رانندگی و …. گام ارزشمندی در توسعه فرهنگ بیمه و بالابردن ضریب بیمه در کشور ایران بردارد.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
16 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه کارگاهی چیست+ مراحل دریافت کد کارگاهی در 1402

تمام مزایا بیمه کارگاهی و مراحل گرفتن این بیمه‌نامه به همراه شرایط آن را اینجا بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
رضا نیکان
23 مهر 1400

با سلام بنده سرپرست یک شرکت پیمانکاری رتبه 3 آب در کارگاه انتقال آب شرب در سیرجان هستم.مدرک کارشناسی ارشد و 14 سال سابقه کار با بیمه دارم.در حال تسویه از کارگاه هستم.پایه حقوق من در لیست بیمه 5487000 تومان قید شده که به این امر اعتراض کرده ام و می خواهم تسویه کنم.حقوق ثابت من برای 23 روز کار 12 میلیون تومان است .میزان سنوات سالانه من چقدر خواهد بود.بیش از 3 سال و نیم است که با این شرکت کار می کنم.ممنون

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این محاسبه احتیاج به بررسی دستمزد شما و محاسبه دارد حضوری به اداره کار مراجعه کنید تا برای شما دقیق محاسبه کند

ص- ع
03 دی 1400

با سلام و عرض ادب اگر پرسشی در رابطه با حق سنوات و عیدی داشته باشم کجا میتوانم مطرح کنم تا به جواب صحیح برسم؟

  نویسنده بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا سوال خود رو مطرح کنید ما پاسخگو هستیم.

   رسول صمیمی
   18 اسفند 1400

   با سلام، بنده بعد از 32 سال کار کردن در شرکت بازنشسته شدم و شرکت برای صدور پایان کار به اجبار تاییدیه تسویه سنوات گرفته ولی مبلغ را گفته هر وقت داشتم میدهم و همچنین بر خلاف عرف کارگاه فقط سالی یکماه محاسبه نموده ایا بعد از سال جدید میتوانم مبلغ بیشتری مطالبه کنم و عنوان نمایم چرا عرف کارگاه رعایت نشده و اینکه ایا وکیا اشنا به قوانین اداره کار سراغ دارید.

    کارشناس بیمه
    19 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، ما کارگزاری آنلاین بیمه دات کام هستیم و این موضوعات را به دلیل ارتباط با بازنشستگی بیمه نوشته ایم. به هر حال حق شماست و باید بگیرید.حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

    aghil.b
    10 فروردین 1401

    سلام .خسته نباشی. بی زحمت می خواستم فرمول نحوه محاسبه مزد سنوات

     کارشناس بیمه
     14 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، در مقاله کامل توضیح داده ایم که سنوات به چه صورت محاسبه می شود. لطفا یک بار دیگر مقاله را کامل مطالعه کنید.

   بانو خيري ياعلي مدد
   19 فروردین 1401

   سلام من قبل ازانقلاب ٦سال وهشت ماه كارمندبودم وحق بيمه پرداخت كردم اكنون ميخوام باپرداخت كسري سنوات ازبازنشستگي ١٠ساله باتوجه به ابنكه٦٧سال دارم استفده كنم بايستي چقدر پرداخت كنم وچه روندي طي كنم
   كارمند نيروهاي مسلح بوده ام
   ممنون اگر راهنناييم كنيد

    کارشناس بیمه
    09 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، اگر بیمه شما تامین اجتماعی بوده باشد باید به آخرین شعبه ای که بیمه شما واریز شده مراجعه کنید و امسال حدودا سالی ۱۵ ملیون تومان میشود

   احمدی
   29 اردیبهشت 1402

   سلام وقتتون بخیر من ۸ ماه یه شرکت کار میکنم ۶ ماه قبل عید سنوات عیدی دادن حالا میخوام بیام بیرون از شرکت عیدی سنوات فروردین و اردیبهشت بهم تعلق میگیره

    نویسنده بیمه
    30 اردیبهشت 1402

    سلام دوست عزیز. بله تعلق میگیرد.

  نوروزی افجدی
  01 اسفند 1400

  سلام و خسته نباشی من در یک شرکت خصوصی مدت 9سال مشغول بکار بودم و به دلایل مشکلات خانوادگی ترک کار کردم الان رفتم برای تسویه حساب به من میگن سنواتت رو ما هر ماه پرداخت کردیم ولی هیچگونه سنواتی به من پرداخت نشده الان هم نزدیک 7ماه هست که میرم دفتر شرکت بهم گفتن ما فقط ماوالتفاوت سنوات رو به شما بدهکاریم آیا من میتونم اداره کار شکایت کنم و سنوات کامل این 9سال رو دریافت کنم ،؟؟؟با تشکر نوروزی

   کارشناس بیمه
   07 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، اگر پرداخت کرده اند، در فیش های حقوقی شما باید ثبت شده باشد. به هر حال به اداره کار مراجعه و در آنجا با کارشناس مشورت کنید.

   رحیمی
   14 فروردین 1401

   سلام. کارگاه ما قرارداد یکساله با کارگر می بنده و بعد از یکسال در صورت نیاز قرارداد جدید یکساله دوباره می بنده. حالا پایه سنوات سال ۱۴۰۱ رو باید ثابت حساب کنم یعنی برای همه ۱۲۰ هزارتومن یا اینکه باید طبق جدول پایه سنوات به ازای هرسال طبق فرمول عمل کنم؟ کارگاه ما طرح طبقه بندی مشاغل رو احرا نمی کنه

    کارشناس بیمه
    17 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، یک جدولی در اداره کار دارد بروید اداره کار منطقه خودتون تا دقیق نحوه محاسبه را برای شما بنویسد.

  موسی راهی زاده
  25 فروردین 1401

  باسلام
  من حدود پنج سال در یک شرکت مشغول به کار بودم و دیماه سال قبل
  از این شرکت تسویه حساب کردم در طول مدت همکاری سنوات سالانه پرداخت می شد
  آیا پرداختی سنوات پرداختی قبلی علی الحساب میباشد

   کارشناس بیمه
   05 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، اگر سنوات را با حقوق کامل داده باشند، دیگر نیاز به پرداخت اضافه نیست.

نسترن
04 دی 1400

سلام وقت بخیر 1/2/98در یک شرکت کار کردم و 31/6/1400از اون شرکت اومدم بیرون
درخواست بیمه بیکاری و سنوات دادم و شکایت کردم
و اینکه من ۲۰ ماه بیمه بودم
۹ ماه منو بیمه نکردن
خواستم بدونم سنوات و ۹ماه بیمه نکردن رو چقدر ب من تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال باید آن 9 ماه را پیگیری کنید. اما بر اساس فرمولی که در مقاله نوشته ایم، تعلق خواهد گرفت.

حمید
04 دی 1400

ببخشید من پدرم ۴۵ سالش بود و سه سال مونده بود که بازنشسته بشه تو راه آهن ولی اونجا حالش بد شد و آوردنش خونه و فوت کرد آیا چیزی به ما تعلق میگرید اون استخدام رسمی بود و ۲۹ سال حدودا سابقه کار داشت

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال را باید از اداره کار بپرسید و دقیقا باید شرایط شما و کاری پدرتان و همچنین نوع قرارداد مشخص شود.

ستاره
25 دی 1400

سلام اگر کارمندی تا بحال سابقه کار نداشته باشد . و بین ۸ تا ۹ ماه داخل شرکتی شروع به کار کرده باشه .و براش بیمه رد شده باشه . آیا بهش عیدی وسنوات تعلق میگیرد ؟؟ مجموع عیدی و سنواتی که بهش تعلق میگیرد چقدر است ؟؟ ، ایا ممکنه کارفرما بهش عیدی و سنوات نده بخاطر اینکه یکسال نشده سابقه کاریش ؟؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. عیدی به تناسب روزهای کارکردی که دارد تعلق میگیرد ولی سنوات خیر تعلق نمیگیرد و بعد اینکه هنوز مبلغ دقیق عیدی مشخص نشده است.

ستاره
25 دی 1400

سلام اگر کارمندی تا بحال سابقه کار نداشته باشد . و بین ۸ تا ۹ ماه داخل شرکتی شروع به کار کرده باشه .و براش بیمه رد شده باشه . آیا بهش عیدی وسنوات تعلق میگیرد ؟؟ مجموع عیدی و سنواتی که بهش تعلق میگیرد چقدر است ؟؟ ، ایا ممکنه کارفرما بهش عیدی و سنوات نده بخاطر اینکه یکسال نشده سابقه کاریش ؟؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نخواهد گرفت.

   فرهاد
   13 فروردین 1401

   بله به اندازه ۹ ماه عیدی و حق سنوات به شما تعلق میگیرد

  بهرام
  17 بهمن 1400

  سلام.تا آخر سال ۹ ماه میشه که در یه شرکت در حاد کار هستم به عنوان راننده
  قبل از آن بیمه کارگر ساختمانی دارم و نخواستم بیمه کارگر ساختمانی من قطع بشه و از بیمه شرکت استفاده نکردم چون نمیدونستم ایا میتونم با این شرکت ادامه بدم یا نه و
  بیمه این شرکت رو قبول نکردم .ایا بعد از ۹ ماه شرکت طبق قانون موظف به عیدی دادن هست یا خیر
  با سپاس.

   کارشناس بیمه
   18 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، خیر مگر اینکه توافقی خودشان پرداخت کنند.

محمدرضا
26 دی 1400

سلام من نزدیک ب ۹ ماهه در یک شرکت مشغول کارم آیا ب من سنوات تعلق میگیره یا خیر من مجردم

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نخواهد گرفت.

   کارشانس تر از کارشناس بیمه
   30 فروردین 1401

   چرا همه رو اشتباه جواب دادین ؟؟؟ هیچ جای قانون نگگفه باید یک سال کامل فعالیت کنین بعد سنوات تعلق میگره ، سنوات به میزان روز های کاری شما به شما تعلق میگیرد.

    کارشناس بیمه
    16 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، ما یک پایه و یک حق سنوات داریم که متفاوت است.

   احمدزاده
   13 اردیبهشت 1401

   حداقل متنی که خودتون گذاشتید بخونید بعد جواب مردم را بدهید
   بله به اندازه میزان کارکردتون بهتون تعلق میگیرد به طور مثال ۹ ماه سرکار باشید به اندازه ۹ دوازدهم حق سنوات اون سال به شما تعلق میگیرد
   یا به کار کمتر از یک سال، سنوات تعلق می‌گیرد؟

   در متن قانون مربوط به حقوق سنوات که در بالا اشاره کردیم، به میزان کار حداقل به مدت یک سال یا بیشتر اشاره شده است. ولی نگران نباشید! کارفرمایان باید به کارگران یا افراد شاغل دارای مدت قرارداد کمتر از یک سال، سنوات خدمت به نسبت میزان کارکردشان تعلق می‌‌گیرد.

    کارشناس بیمه
    13 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، الان مشکل متن کجاست؟

عارف
27 دی 1400

با سلام و خسته نباشید
ببخشید مبلغی که ماهیانه و یا دو ماه یکبار(به طور مداوم و تا اخر خدمت قبل از تسویه)به پرسنل پرداخت میشود هم شامل سنوات پایان خدمت میشود؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام عارف عزیز بله

Sh
29 دی 1400

با سلام. اگه فردي بين سال هاي ٦٠ تا ٧٥ به مدت ١٥ سال به عنوان نيروي رسمي در شهرداري كار كرده باشد و در سال ٧٥ ترك كار كرده باشد. و بعد از ان براي چند سالي براي شركت خصوصي كار كرده و در نهايت با پرداخت بيمه اختياري از كار افتادگي در سال ٩٤ بگيرد سوال اين أست كه براي گرفتن سنوات اين ١٥ سال شهرداري، ايا مبناي محاسبه سنوات براساس حقوق سال ٧٥ كه ٤٠ هزار تومان بوده است يا نرخ سال جاري؟؟
ايا راهكاري هست كه سنوات سال هاي گذشته به نرخ سال جاري پرداخت گردد؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر خیر متاسفانه چنین چیزی مقدور نیست.

ابی
09 بهمن 1400

سلام.ایا به پایه سنوات وحق سنوات مالیات تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر به پایه سنوات و حق سنوات مالیاتی تعلق نخواهد گرفت.

سنوات
10 بهمن 1400

افزایش حقوق در سال داشتم. به عنوان مثال پایه ام 4 بوده الان 5 شده سنوات آخر سال چطور حساب میشه؟ با محقوق پایه 5 یا اون چند ماه که 4 بوده با 4 و مابقی با 5؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، سنوات شما براساس آخرین ماه حقوقی شما محاسبه می شود.

ab
13 بهمن 1400

۱۳ سال در یک شرکت کار کردم و برج هشت استعفا دادم سنوات از اول پرداخت نشده بود و حالا باید پرداخت شود ،آیا طبق قانون جدید یعنی دریافتی آخرین ماه کامل اخرین ماه کاری به بنده تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد.

مانا
20 بهمن 1400

با سلام برای محاسبه سنوات پایان سال لطفا دقیق بفرمایید کدام موارد از مزالیا در سنوات محاسبه می شود؟(حق مسکن و خواروبار و…) با سپاس

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، محاسبه سنوات کامل نوشته شده است.

مانا
20 بهمن 1400

سوال دیگر هم دارم محبت بفرمایید راهنمایی کنید .اینکه سنوات سال 98 رو بخوایم الان تسویه کنیم به نرخ امروز باید تسویه و محاسبه شود یا به نرخ 98؟ ممنون از راهنمایی های شما

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به نرخ همانروز است.

   مریم
   03 اسفند 1400

   سلام در مهد کودکی از سال 97 تا اسفند 99کارکردم.
   بخاطر شرابط کرونا تا خرداد 1400
   بیکار بودم. خرداد دوباره در همون مهد شروع کردم
   و مرداد کرونا گرفتم
   تا ابان نرفتم آبان مجدد شروع به کار کردم تا 2اسفند
   بخاطر اعتراض به وضع بهداشتی اخراج شدم
   در این مدت نه سنواتی گرفتم و نه بیمه شدم..
   آیا میتوانم برای سنوات و بیمه اقدام کنم؟

    کارشناس بیمه
    06 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، باید به هر حال به ویژه بیمه به شما تعلق بگیرد. به اداره کار مراجعه و شکایت خود را ثبت کنید.

   نسیم اذر
   22 اسفند 1400

   با سلام
   تسویه سنوات باید به نرخ اخرین حقوق پرداختی انجام شود نه به نرخ سالهای قبل

    کارشناس بیمه
    23 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بله باید براساس آخرین حقوق محاسبه شود.

مسلمان
23 بهمن 1400

سلام وخدا قوت بنده ۲سال ۱ماه در شرکتی کار می کردم هیچ قرارداد به ما ندادندبه علت تصادف در کار اخراجم کردند .به علت
استراحت پزشکی وشکستگی دو تا مهره کمرم ،شرکت هم هر ماه امضا می‌گرفت بابت حقوق سنوات وغیره…. ولی فقط حقوق میدادند چون به راننده اردبیل گفته‌ بودند ۱۳ سرویس باید برید هر سرویس ۸۰۰هزا تومان فقط این حقوق دادند آيا مي توانم سنوات بگیرم متشکرم.

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، از آنجایی که شما قراردادی هم نداشتید و استراحت پزشکی هم داشتید، حتما باید برای دریافت جواب دقیق با یک وکیل آشنا به این حوزه مشورت کنید.

   مسلمان
   23 بهمن 1400

   با سلام خسته نباشید
   ببخشید بنده با شرکت قرار داد دارم ولی به دست ما ندادند

    کارشناس بیمه
    23 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، به هر حال باید میگرفتید.

  نارین
  24 بهمن 1400

  سلام پارسال اواخر بهمن در جایی مشغول به کار شدم و اواخر اسفند با من قرارداد بستند و در قرار داد من اول اسفند زده شد. الان مدتی است قرارداد ها سه ماهه بسته می شود و الان از اول دی ماه با من قرارداد نبستند ولی گفتند قرار داد می بندند الان که در پایان سال قرار داریم عیدی و سنوات من چگونه محاسبه می شود؟

   کارشناس بیمه
   24 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، چرا اول دی ماه؟ مگر آخر بهمن شما مشغول به کار نشدید؟ عیدی و سنوات را باید از همان موقعی که شما مشغول به کار شدید، حساب کنند. البته بستگی به سابقه کاری شما هم دارد.

    نارین
    27 بهمن 1400

    مدتی است قراردادها ۳ ماهه بسته میشه و از دی ماه امسال با من قرارداد نبستند. البته گفتند تا پایان سال مشغول به کار باشم
    الان یک سال است که مشغول به کارم

     کارشناس بیمه
     27 بهمن 1400

     سلام دوست عزیز، به هر حال عیدی و سنوات بر اساس مدت زمان فعالیت شما محاسبه خواهد شد.

     نارین
     29 بهمن 1400

     سلام شما فرمودید عیدی و سنوات براساس مدت زمان فعالیت به من تعلق می گیرد اگر بنا به دلایلی تنها یک هفته یا کمتر بتوانم در اسفند ماه به سر کار برم باز هم سنوات به من تعلق می گیرد ؟
     من در یک مجموعه خبری مربوط به شهرداری کار می کنم

     کارشناس بیمه
     29 بهمن 1400

     سلام دوست عزیز، بستگی به قراردادتان دارد. اصولا تاریخ شروع کار از ابتدای سال می بندند و شاید آنجا به شما عیدی بدهد.

     نارین
     29 بهمن 1400

     قرارداد من از اول اسفند سال گذشته بسته شد

رحمان
24 بهمن 1400

سلام حق سنوات براساس آخرین حقوق که اداره کار تعیین کرده میشه یا اون حقوقی که با کارفرما توافق کردیم

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس اداره کار است.

مهرداد
27 بهمن 1400

سلام اگر اختلافی بین کارگر و کارفرما پیش آید مراحل اداریش اینقدر طولانی است که کار هرگز اراده نمی کند پیگیری حقش باشد چون یک روز بیکار بشه تا بره دنبال کارش باید کل خانواده اش گرسنه بخوابند به همین علت بیشتر کار فرمایان سو استفاده می‌کنند ونصف مزایا را به کارگرا نمیدن، یا به قول یکی از نمایندگان کارفرما توی دادگاه آمده بود و قاضی اداره کار هم بش گفت مقصری داخل هیچ حرفی نزد ولی یک لایحه نوشت زد رو پرونده آمدیم بیرون گفت من خودم هم میدونستم محکومم ولی طبق فلان ماده یه اعتراض نوشتم بره تا جلسه بعدی ۶ماه دیگر.

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله انشالله که مشکلتان حل شود.

امیرمهدی طالبی
28 بهمن 1400

سلام ما سرایداری داشتیم که ۸ ماه برای ساختمان ما با حقوق ۲۸۰۰ تومن کار می کرد و هیچ رضایتی از کار ایشون نداشتیم خواستم ببینم ایا سنوات به ایشون تعلق می گیره و چقدر؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز خیر سنوات به ایشان تعلق نمی گیرد.

  Zo
  13 فروردین 1401

  سلام وقت بخیر

  من سال گذشته آبان ماه ۱۴۰۰ از محل کارم بیرون اومدم و شرکت هنوز تسویه منو کامل پرداخت نکرده.سوالم اینه سنوات من با سال ۱۴۰۰ باید پرداخت بشه یا ۱۴۰۱؟

  و این که چون ۲ دفتره بودیم (لیست حقوق و خارج لیست حقوق داشتیم) قانونیه عیدی و سنوات و مرخصی خارج لیست حقوق را نده؟

   کارشناس بیمه
   14 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوق دریافتی که آبان بوده است، پرداخت می شود.

Mina
28 بهمن 1400

باسلام
بنده از برج ۷امسال دریک کارخانه ای کار‌میکنم و حسابدارشون هستم اما هیچ قراردادی ننوشتیم وقبلاهم هیچ سابقه کاری و بیمه ای نداشتم اما از مهر ماه که شروع به کار کردم بیمه ام کردن ،بنده پایان اسفند میخام کارمو ترک کنم میخاسم بدونم آیا سنوات و عیدی به من تعلق میگیره؟؟درصورت ندادن عیدی میشه شکایت کرد یا نه؟ممنون میشم از پاسخگوییتون.

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، عیدی فقط اندازه چند ماهی که کار کردید، تعلق می گیرد ولی سنوات تعلق نمیگیرد.

سولماز
30 بهمن 1400

سلام من حدود سه ماه در فروشگاه افق کورش کار کردم بعدش ترک کار نمودم آیا سنوات و عیدی به من تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام عیدی با توجه به سابقه تان در نظر گرفته می شود. باز باید شرایط و قوانین مربوط به قرارداد شما مطالعه شود.

ر-ب
01 اسفند 1400

سلام.در صورت فوت یکی از پرسنل که عیدی و سنوات به ایشان تعلق میگیرد،هنگام پرداخت عیدی و سنوات ایشان پول به حساب برگشت خورده و مراحل دریافت گواهی انحصار وراثت به سال 1401 موکول میشود.نحوه سند زدن در سیستم حسابداری چگونه است؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و باید از یک حسابدار یا وکیل سوال کنید.

فرزاد
01 اسفند 1400

با سلام
برای فروشنده ای که ۴سال کار کرده در مغازه ای بدون بیمه وبه درخواست خودش خارج بشه آیا سنوات تعلق میگره یا نه

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، سنوات برای همه افرادی که شرایطش را دارند، تعلق می گیرد.در صورتی که ندادند، می توانید شکایت کنید.

مجید
02 اسفند 1400

سلام من کارگر خشکشویی هستم، به مدت ۲۰ سال هست که در یک خشکشویی مشغول به کارم، ماهی ۶ میلیون حقوق میگیرم و چون صاحبکار من از اقوام هستند قرارداد ندارم.
حالا قصد دارم کارم رو ترک کنم و برای خودم کار کنم. حق سنوات و عیدی من مبلغش چقدر میشود؟
آیا باید ۶ تومن حقوق برای محاسبه در نظر گرفته شود یا پایه حقوق اداره کار؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس پایه ای که با شما حساب شده در قرارداد، تعیین می شود.

   مجید
   06 اسفند 1400

   عرض کردم که قرارداد ندارم فقط بعد از ۲۰ سال در سال آخر ۶ میلیون به من حقوق میدادند. الان پایه حقوقم همین ۶ تومن هست؟

    کارشناس بیمه
    07 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، باید ببینید که در فیش حقوقی که برای شما صادر می شود، مبلغ پایه چقدر است. هرچه هست همان حساب خواهد شد.

محمد
02 اسفند 1400

با سلام من از ۱م مهرماه ۱۴۰۰ مشغل کار هستم قراردادی که البته به امصای من نرسیده و صرفا شفاهی میباشد تا انتهای ۱۴۰۰ هست ولی شرارداد شرکت برای جذب بنده که نیروی متخصص هستن با کارفرما تا ۱م مهرماه ۱۴۰۱ هست آیا من حق دارم درخواست سنوات این ۶ ماهه رو بکنم که ۶ ماهه ی اول سال ۱۴۰۱ هم جداگانه پرداخت کنن؟ یا اینکه همه رو باید در زمان اتمام قرارداد شرکت پیمانکار با کارفرما باشدد ؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، پرداخت سنوات اصولا اخر سال یا پایان قرارداد پرداخت می شود.

محسن
03 اسفند 1400

سلام . آیا بین فردی که 8 سال در یک کارخانه مشغول کار هست و یک فرد ک یکسال اومده از نظر حقوق و مزایا در قانون وزارت کار فرقی وجود داره یا نه ؟ و اینکه سنوات این فرد با فرد جدید یکی هست یا نه؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله مزایا و سنواتشان متفاوت خواهد بود.

مسلمان
04 اسفند 1400

با سلام خسته نباشید، آیا کسی با ماشین خودش در شرکتی کار کند شرکت برای،او بیمه رد کند حقوق ماهانه بدهد شامل بیمه بیکاری وسنوات بعد از اخراج می شود؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید شرایط دریافت بیمه بیکاری را داشته باشید. به هر حال شما آنجا کار می کنید و سابقه حساب می شود.

علی
06 اسفند 1400

سلام وقت بخیر ببخشید حق سنوات برای کسی که آخرین حقوق ماهانه او مثلا هفت میلیون تومان بوده حق سنوات پایان سال نیز هفت میلیون تومان هست؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، حق سنوات بر اساس فرمولی که نوشته ایم و به صورت آخرین حقوق پایه است.

ناشناس
07 اسفند 1400

باسلام خسته نباشید من راننده شرکتی بودم که دو ماه پیش در حین کار تصادف کردم که دو تا مهره گردنم شکستگی دارد که ۱.۵ ماه پزشک قانونی استراحت داده هنوز کارم با راننده مقصر تمام نشده که کار فرما بیمه منو قطع کرده عدم نیاز رد کردندمن هم حدود ۲.۵ سال در این شرکت سابقه دارم که بابت این ۲.۵ سال حق سنوات وغیره… وعیدی امسالو در اداره کار من ندانسته حق وحقوق وسنوات خواستم که بابت این ۸۰۰۰۰۰۰ تومان رای صادر کرد که باید بازگشت به کار دادخواست میکردم . آیا می‌توان این دو ماه استراحت پزشکی که بودم و یا حقی که من باید میگرفتم ولی راهش را بلد نیستم از کار فرما خواسته باشم.لطفابخاطر خدا راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و شما باید به اداره کار مراجعه یا با یک وکیل مشورت کنید.

ع-م
07 اسفند 1400

با سلام من از 1386/9/1 تا 1400/11/30 در یک شرکت مشغول کار بودم الان برای گرفتن حق سنوات میگن دو سال اول حق سنوات پرداخت شده دیگر بابت آن مبلغی نمیدیم در این مدت هم پیوسته در کارگاه مشغول کار بودم میخواستم لطف بفرمائید که حق سنوات من به چه صورتی باید محاسبه بشه.

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، حق سنوات شما باید پرداخت شود. برای اینکار بهتر است که به اداره کار مراجعه کنید.

احمد
08 اسفند 1400

سلام من در یک مطبی از سال ۸۶ به صورت نیمه وقت مشغول به کار هستم میخواستم ببینم این سابقه در دریافت سنوات و یا حقوق تاثیر داره یا خیر ؟ باید پایه حقوق روزانه بنده ۸۵۸۱۶ تومان باشد یا بیشتر ؟و اینکه به بنده هم پایه سنوات و هم حق سنوات تعلق میگیره و یا فقط یکیش تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تا جایی که می توانستیم، اطلاعات را برای شما نوشته ایم. شما بهتر است که حتما در این خصوص با کارشناس آشنا به حقوق کاری در اداره کار مشورت کنید.

رمضان زاده +
08 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
من در کارگاهی از ۱۰ مهر۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ قرارداد موقت دارم.
در ضمن کارفرما دیگر به من اعلام عدم همکاری برای سال آینده نموده است.
حقوق و عیدی خود رادریافت نمودم.
آیا به من حق سنوات یا پاداش پایان خدمت تعلق میگیرد؟
تشکر

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، سنوات برای افرادی است که یک سال کار کرده است.

حسن آقا گل
08 اسفند 1400

سلام من در یک شرکت خصوصی یک سال هست که کار میکنم اما حقوق که توافق کردیم باکار فرما بیشتر از اداره کار هست حالا برای پرداخت سنوات مبنای حساب برای سنوات پایه ادا ره کاراست یاحقوقی که توافق کردیم باکارفرما البته هیچ قرار دادی در کارنیست فقط باهم صحبت کردیم کارف ما هم درست پرداخت کردند

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، حق سنوات را بر پایه حقوق حساب می کنند. مگر اینکه خود کارفرما بخواهد مبلغ بیشتر بدهد.

آرمین
12 اسفند 1400

سلام جناب ی سوالی داشتم
من در تاریخ ۹۸/۱۱/۱ استخدام شرکت خصوصی شدم
در تاریخ ۹۹/۱۱/۱ مبلغ ۱۰۰هزار تومان ب پایه سنوات من اضافه شد
اما در تاریخ ۱۴۰۰ حق سنوات ۱۴۰ هزار تومانی ب پایه حقوقم اضافه نشد و گفتن ۱۴۰۰/۱۱/۱ اضافع میشود
خواستم بدونم این کار قانونیه
چون من فقط ۲ ماه اخر سال سنوات ۱۴۰ هزارتومانی میگیرم

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، از تاریخی که شامل شما شده تعلق میگیرد.

Z1R1
12 اسفند 1400

سلام،بنده از سال ۸۱ تا ۸۵ بصورت نیروی شرکتی کار می کردم و بیمه تامین اجتماعی برایم رد میشد بعد از آن استخدام رسمی شدم و بیمه من تبدیل به خدمات درمانی شد حالا اون سابقه بیمه تامین اجتماعی من کلا از بین رفت و ارزشی ندارد ؟ و در این خصوص چکار میتونم بکنم؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، آن سابقه تامین اجتماعی شما قابل نقل و انتقال است مگر اینکه محل کار شما آن سابقه را قبول نکند.

امید
16 اسفند 1400

باسلام و وقت بخیر. بیزحمت مبلغ پایه سنوات هر ماه در سال 99 و سال 1400 رو بفرمایین. و همچنین برای کارگری مبلغ پایه سنوات در حقوق و تسویه سال قبل پرداخت نشود ، در سال جدید با نرخ سال جدید محاسبه میشود یا با نرخ همان سال؟ با تشکر فراوان

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز بر اساس اخرین پایه حقوق است که در مقاله چگونگی محاسبه را کامل توضیح داده ایم.

رسول
16 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
یه سوال داشتم. من در یک شرکت ۳سال کارکردن
سال چهارم چهار ماه اول منو نخواست بعدش گفت بیا
سال پنجم کلا اومدم بیرون.
الان سنوات من چجوری حساب میشه؟؟
خودش گفته یه سه سال سنوات داری جدا
یه سال جدا
چون اینجوری کمتر سنوات میده
میخام بدونم چهار سال با هم حساب میشه جدا حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بستگی به قراردادتان دارد.

   رسول
   17 اسفند 1400

   قرار داد نداریم.
   اصلا تو بازار قرار داد نمیبندن

    کارشناس بیمه
    17 اسفند 1400

    دوست عزیز، اینکه قرارداد نمی بندند، دیگر خودشان می دانند. ما در اینجا چیزی که در قانون بیان شده است، نوشته ایم. به هرحال باید به صورتی ثابت کنند که چند سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه دارند.

  رسول
  17 اسفند 1400

  وقت بخیر.
  وقفه تو سنوات چجوری حساب میشه؟
  جدا حساب میشه یا اینکه هر چقدر سابقه تو یه یک شرکت داشته باشم اگه تسویه نکرده باشم به ادامه ی کارکرد قبلیم اضافه میشه؟
  ممنون میشم

   کارشناس بیمه
   18 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، سنوات را هر شرکتی بروید، به شما بعد از اتمام یا در حقوق واریز می کنند.

رسول
17 اسفند 1400

متاسفانه اکثر پاسخ ها اشتباه هست — شماتوی پاسخ ها زدین زیر یک سال سنوات تعلق نمیگیره که اشتباه میگین– سنوات به میزان کارکردی که داشته باشن حتی یک روز محاسبه میشه.
لطفا درست راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، سنوات به کسی که سابقه کمتر از یکسال کلا داشته باشد، تعلق نمی گیرد.

ب ش
19 اسفند 1400

سلام وقت بخیر ، من یک بازنشسته هستم که اکنون مدت 11سال هست که در یک مؤسسه غیر انتفاعی مشغول کار هستم که هرساله قرارداد من تمدید میشود میخوام بدونم که پس از پایان همکاری یا قطع همکاری به من سنوات خدمت تعلق می گیرد یانه؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر.

مهدی م
19 اسفند 1400

با سلام و خسته نباشید من حدود ۲۰ سال پیش در شرکتی مشغول کار بودم که بعد از ۹ ماه لغو قرارداد شده و باز در آن شرکت بصورت پیمانی کار کردم که بعد از ۱۶ سال دوباره قراردادی و بعد رسمی شدم الان حقوقم در حداقل شرایط و میگن سنوات سالهای گذشته دیگه گذشته من چکار باید بکنم برای گرفتن حق و حقوقم و آیا سنواتم را میتونم از شرکت بگیرم . ممنون

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

پیمان
20 اسفند 1400

سلام پایه سنوات ۴ سال امسال چقدرمیشه جداولشو دارین

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خودتان باید بر اساس پایه حقوقتان حساب کنید.

مهرداد
21 اسفند 1400

درود بر شما
اگر فردی بیست سال سابقه کار ( مشمول قانون کار )در اداره ای باشد ، پایه سنوات او در سال 1401 چقدر میباشد . با سپاس .

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز با توجه به پایه حقوق است و خودتان باید حساب کنید.

محمد
21 اسفند 1400

با سلام من در کارخونه با یک سال سابقه کار میکنم پایان کار من چقد خواهد شده؟

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به حقوق پایه تان خودتان می توانید با فرمول نوشته شده محاسبه کنید.

  حمید الحسینی
  22 اسفند 1400

  سلام.پایه حقوقم ۴ تومان است.سنوات وعیدی بنده ۱۲ میلیون میشه یا بر اساس پایه وزارت کار میشه؟

   کارشناس بیمه
   22 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، بر اساس پایه حقوقی که در قرارداد شما نوشته شده است.

Sam
22 اسفند 1400

سلام نحوه محاسبه سنوات پایان خدمت چگونه هست
آیا حق سرپرستی و مدیریت و سختی کار هم دخیل هست

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این مقاله کامل در خصوص محاسبه سنوات توضیح داده ایم.

علی
24 اسفند 1400

سلام. ببخشید من متوجه نشدم. علاوه بر اون پایه سنوات که مثلا سال 1401 شده 210 هزارتومن، یه حق سنوات پایان کار هم داریم که هر سال به اندازه 1 ماه حقوق محاسبه میشه؟ یعنی اگه 5 سال سابقه داشته باشیم استعفا بدیم باید به اندازه 5 ماه حقوق سنوات بدن؟ یا کلا به اندازه 1 ماه؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا سنوات را شرکت ها در هر ماه یا آخر قرارداد کاری پرداخت می شود.

اکرم
25 اسفند 1400

سلام و وقت بخیر …پدر من ۳۲۱ ماه در شرکت قارچ کار کرده ..بعد از بازنشستگی …محاسبه کرده صاحب شرکت ک بابت حقوق سنوات باید به پدرم ۵۰ میلیون سنوات بدن …پایه حقوق هم ۴۶۰۰ بوده آیا درسته؟؟؟

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید براساس آخرین حقوق دریافتی محاسبه شود.

Sahar
25 اسفند 1400

سلام وقت بخیر من پایان قراردادم ترک کار کردم
عیدی و سنوات رو پرداخت نکردن و گفتن تسویه سال آینده
، خواستم بدونم سنوات با پایه کدوم سال باید پرداخت بشه؟

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بر پایه سال قبلتان (آخرین ماهی که حقوق دریافت کردید) حساب می شود.

نصرت اله صفرخانی
25 اسفند 1400

باسلام اینجانب نصرت اله صفرخانی هستم راننده‌ اتوبوسرانی بمدت ۲۰سال بحکم کارگر رسمی وسخت وزیان آورشاغل بودم‌ که بازنشت شدم ایاسنوات پایان خدمت من چگونه بایدمحاسبه شوددرصوتی که شرکت واحد اتوبوسرانی برحسب 2۰سال و
پایه حقوق محاسبه میکند که حدودا ۱۰۰میلیون میشودیابرحسب آخرین فیش حقوق باید محاسبه شود
باسپاس

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز
  براساس آخرین فیش حقوق و ۲۰ سال که کار کردید محاسبه میشود

سعید
27 اسفند 1400

سلام و عرض ادب
بنده حدود ۱۳ سال در یک شرکت مشغول به کار بودم و تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ مشغول بکار بودم و از آن تاریخ قرارداد جدید رو امضا نکردم و تا الان ۶ ماه گذشته و شرکت سنوات این چندسال کار منو پرداخت نکرده و امروز و فردا میکنند و یک سری قانون من درآوردی از خودشون میگن،بفرمایید بعد ۶ ماه میتونم به حق و حقوقم برسم؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله اما باید به اداره کار مراجعه کنید.

رضا نوروزی
07 فروردین 1401

من در یک شرکت زیر مجموعه شرکت نفت حدود 14 سال کار کردم و تعدیا شدم و حق سنوات من بر اساس اخرین حقوق و حق جذب و فوق العاده شغل مندرج در قرارداد پرداخت شده است . ایا میتوانم جهت عدم محاسبه و پرداحت مزایا مندرج در فیش حقوقی خود شکایت کنم از شرکت مربوطه .
ممنون میشم راهمنائی بفرمائید

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، نخیر نمی توانید شکایت کنید شما میگویید تمام سنوات من پرداخت شده است.

کارگر بدبخت
07 فروردین 1401

سلام علیکم.من در یک کارگاه 14 سال سابقه دارم .و حقوق من همیشه زیر حداقل بوده آیا سنوات بر اساس حداقل اداره کار 1401 محاسبه میشه.یا همان مبلغی که دریافت میگردم. ممنون.

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه حقوق شما زیرحداقل بوده را باید در این 14 سال پیگیری میکردید که چرا. اما اصولا سنوات براساس اخرین حقوق دریافتی است. شما به هرحال باید به اداره کار مراجعه کنید.

Fz
08 فروردین 1401

سلام روز بخیر. اگر یک کارگر از یکم فروردین سال ۱۴۰۰ پایه سنوات ماهانه ۱۴۰.۰۰۰ تومان دریافت کرده است و سال ۱۴۰۱ پایه سنوات که ماهانه ۲۱۰.۰۰۰ تومان اعلام شده است آیا در سال ۱۴۰۱ علاوه ۲۱۰ مبلغ ۱۴۰ سال ۱۴۰۰ هم تعلق میگیرد ؟؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمیگیرد.

امنه
08 فروردین 1401

باسلام۱۶ماه است که مشغول به کار هستم و سه ماه دیگر قرارداد دارم .بنا به دلایلی میخواهند تعدیل نیرو کنند و من طی این ۱۶ماه بیمه نشده ام الان چطور میتونم حقمو بگیرم وایا باید به اداره کار بروم

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به هر حال باید شما را بیمه کنند. شما باید به اداره کار مراجعه کنید.

سعید
09 فروردین 1401

درود و عرض ادب من پایان اسفند 1400 به دلیل مشاغل سخت بازنشسته شدم و قرار است کارفرما حق سنوات اینجانب را در اردیبهشت 1401 پرداخت کند آیا ملاک حق سنوات میتواند بر اساس افزایش 1401 صورت گیرد ؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر براساس سال ۱۴۰۰ میباشد.

علی اراک
11 فروردین 1401

ضمن سلام و تبریک سال جدید . من حدودا ۹ ماه برای یک پمپ بنزین کار کرده ام و ۱۵ روز قبل از سال ۱۴۰۱ به علت تعدیل نیرو اخراج شده ام . حال کارفرما مبلغ ۳ میلیون برای پاداش عیدی و سنوات برایم واریز کرده است . ضمنا ما اصلا مرخصی نداشتیم و پولی هم نمیگرفتیم و حق شیفت و … رو هم بهمون پرداخت نمیکردن . ایا مبلغ ۳ میلیون برای عیدی و سنوات درسته ؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام علی عزیز
  خیر به شما کم داده است بروید اداره کار شکایت کنید

مهرداد
11 فروردین 1401

سلام ،سال نو مبارک، ببخشید که مزاحم میشم ، یه سوال دارم خدمت شما ،
امروز در تاریخ 1401,1,9
کارفرما ی شرکت ما از ما خواسته که بعد از حدود 14 سال که برای ایشان کار کرده ام یه برگه گذاشته جلوی ما که سنوات این چهارده سال رو امضا کن بدونه اینکه یک ریال به ما پرداخت کرده باشه که شما تمام سنوات گذشته رو دریافت کرده اید ،وحق هیچ گونه شکایت را ندارید ، آیا کار ایشان قانونی بوده یا باید سنوات بنده را طبق امسال و قانون کار امسال در سال 1401 پرداخت کنند،؟ لطفاً به بنده جواب را بگویید ممنون میشم ،روز خوش

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام مهرداد عزیز
  کار کارفرمای شما غیر قانونی است و تا سنوات خودت را براساس آخرین حقوق نگرفتید امضاء نکنید اگر امضا کردید دیگه نمی توانید هیچ شکایت و یا ادعای داشته باشید

   مهرداد
   11 فروردین 1401

   ممنون از لطف و توجه شما ، متشکرم

    کارشناس بیمه
    11 فروردین 1401

    خواهش می کنیم تیم بیمه دات کام در خدمت همه بیمه گزاران عزیز است.

رزمی
12 فروردین 1401

سلام درشرکتهایی که طرح طبقه بندی مشاغل وجود ندارد پایه سنوات کارکنانی که بیشتر از 1 سال است چگونه باید محاسبه شود؟

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوق دریافتی است.

پرهام
14 فروردین 1401

سلام و عرض ادب، میخواستم بدونم که سنوات سقف داره؟ و همانطور که داخل مقاله توضح داده شده که بر اساس حقوق ماه آخر محاسبه میشود، اضافه کاری ماه آخر هم حساب میشود؟ مثلا اگر گایه 15 میلیون باشد، با اضافه کاری شده باشه 17 تومن، برای سنوات 17 رو درنظر میگیرن؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات بر اساس میزان پایه حقوق است.

معصومه
15 فروردین 1401

سلام و خسته نباشید
ایا فردی که 12 سال و 9 ماه بیمه بوده هیچ سنواتی هم از طرف کارفرما پرداخت نشده می تونه به اداره کار مراجعه و اقدام کنه می تونه سنوات چندسال قبل را بگیره و الان 10 ماهه تو شرکت دیگه کار میکنه

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات مبلغی است که باید پرداخت شود. شما باید به اداره کار مراجعه کنید.

sajedeh
15 فروردین 1401

سلام وقت به خیر من از مهر 98در یه شرکت مشغول به کار شدم و میخوام بدونم مزد روزانه ام چقدر میشه

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید خودتان حساب کنید.

مهدی
16 فروردین 1401

باعرض سلام وتبریک سال نو .به واسطه تغییر کاربری فروشگاهم مجبورم فروشنده ام را ترک کار بزنم . سنوات این بنده خدا که 15 سال پیش بنده بوده وهمه ساله بیمه شان راهم پرداخت کرده ام چگونه وچقدر باید پرداخت کنم .با تقدیم احترام

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین ماه حقوقشان است.

احمدحمادی
16 فروردین 1401

من ازسال۸۹دریک شرکت خصوصی کارکردم که کارش فوق العاده سخت وزیان اوره ماهم بخاطرشرایط زندگی یه قراردادی هر۶ماه امضاءمیکنیم شش سال بدون بیمه کارکردم و۵سال ۶ماه بیمه شدم سنوات وحق فرزندومسکن و…نگرفتم فقط عیدیمون ۲ساله که یه پایه حقوق میگیرم قبل دوسال توسنوات اخیریه ۵۰۰تومن یه ۳۰۰تومن وقبلشون چیزی به مابه عنوان عیدی نمیدادن وبعدازتعطیلات عیدنوروزبااینکه باسابقه ترین کارگربودم عذرموخواستن حق من ازاین ۱۱سال ونیم چقدراست لطفاراهنماییم کنیدچگونه حقم رادریافت کنم

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید بروید اداره کار شکایت کنید که براساس هر سال برای شما حساب کنند.

فاطمه معتمد
19 فروردین 1401

سلام و وقت به خیر
چنانچه در پایان فروردین سال ۱۴۰۱ از کار استعفا بدیم، سنوات بر مبنای چه سالی پرداخت می شه؟ دوستی می گفت برای اینکه مشمول سنوات و مزایای سال ۱۴۰۱ بشی باید در اردیبهشت تسویه کنی

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما حتی یک روز هم در سال 1401 کار کنید، تسویه آن یک روز بر اساس سال جدید خواهد بود.

کیان
20 فروردین 1401

سلام من ۵سال دریک شرکت مشغول به کارم ۲ سال اول روسنواتمودادن ولی بیمه ام قطع نشده ودرهمان جامشغول بودم آیا ماواتفاوت آن ۲سال اول به من تعلق میگیرد ممنون

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر سنوات اون دوسال را گرفتید دیگر مابه التفاوت به شما تعلق نمیگیرد.

  آشفته
  26 اردیبهشت 1402

  سلام وادب واحترام من در یک شرکتی بعنوان ویزیتور مشغول بکار شدم تقریبا دوماه و ده روز مانده بود به عید شحقوق من را پرداخت نکردن اینقدر زنگ زدم وپیگیری کردم تا بالاخره پنج میلیون علی الحساب برای من واریز کردند و ۲۹ اسفندماه هم قرار داد کاری من تموم شد به من نه عیدی دادند و نه …..البته قبل از ۲۹ واین اتفاقات یک تعداد فاکتور و یک دستگاه هم تبلت و یک دستگاه پوز دست من هست الان زنگ زدن گفتن که شما چیزی از ما نخواه یعنی الباقی حقوق و پورسانت و عومل فروش و….یک رسید هم به ما بده که هیچ طلبی از ما نداری و شکایتی نداری ما هم مدارک وسفته های شما را به شما تحویل میدهیم قابل ذکر است بابت سفته ها هیچ گونه رسیدی بابت اینکه من سفته به شرکت دادم به من ندادندولی شاهد هست

   نویسنده بیمه
   27 اردیبهشت 1402

   سلام دوست عزیز. اولا که شما اشتباه کردید سفته دادید دوما در هرصورت باید برای پیگیری حق خودت بروید اداره کار شکایت کنید تا صحبتهای هر دو شما شنیده شود و در هیت اداره کار بررسی شود.

حسین
21 فروردین 1401

سلام ودرود
من در شرکتی کار میکنم که سالانه قرارداد می بندد و اخر هر سال سنوات رو تسویه میکند آیا این پرداخت سنوات قطعی است یا علی الحساب محاسبه می شود ؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شرکت ها در پرداخت سنوات رویه های مختلفی دارند. برخی آخر قرارداد و برخی آخر هر سال پرداخت می کنند.

عماد باوفا
22 فروردین 1401

بنده سئوالی دارم. بیش از یک‌سال است با نزدیک به ۱۲سال بازنشست شده ام و۶۲ سال سن دارم .دریافتی سال ۱۴۰۰ من نزدیک 1ملیون و۴۰۰ هزار تومان بوده است.در سال‌ جدید چقدر اضافه خواهد شد. متشکرم

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر شما بازنشست شده اید و در شرکتی کار می کنید، اصلا به شما حق سنوات و بیمه تعلق نمی گیرد و شرکت مبلغی را به صورت روزمرد می تواند به شما پرداخت کند. در حقیقت اگر مسئول بیمه شما در شرکت ببیند و نامتان در فهرست نباشد، شرکت با جریمه سنگینی روبرو خواهد شد. البته این مسئله قوانین مخصوص به خود را دارد ؛ ولی در حالت کلی به این صورت است.

شقایق
22 فروردین 1401

سلام وقت بخیر ببخشید الان پایه سنوات 210 تومنه خب برای یکسال اونی که میره توی دو سال پایه سنواتش چقدر میشه ؟ لطفا به من بگین ممنون

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ دقیق بر اساس عوامل مختلف تعیین می شود. اینکه چقدر می شود، اطلاعاتی نداریم.

جواد
26 فروردین 1401

سلام بنده ده سال در شرکتی سابقه کار دارم بدلایلی محل سکونتم رو عوض کردم اگر در کارخانه جدیدی مشغول بشم حق سنوات از روز اول کار تعلق میگیره ممنون از پاسخگویی

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات اون کارخانه که قبلا کار کردید را باید از اون کارخانه بگیرید و سنوات جدید را از کارخانه ای که تازه شروع کردید باید دریافت کنید.

Arash
26 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشید، من یک سوال داشتم لطفا من را راهنمایی کنید. پدر بنده در مکانی کار به صورت کارگر رسم کار می کند و ایشان بیمه تامین اجتماعی است و پنج سال تا بازنشستگی زمان مانده است اما مشکل اینجاست که حقوقی که دریافت می کند برای امسال تازه شده ماهانه دو میلیون تومان تازه تعطیلی هم درکار آن ها وجود ندارد و هر روز به سر کار می رود حتی جمعه ها اما پدرم به خاطر حفظ آبرو شکایت نمی کند حتی در زمان کرونا می خواستند آن را اخراج کنند که فهمیدند باید به پدرم بالای 300 میلیون پول بدهند که با وساطت مانع شدند و برگشت سر کار خود من می خواستم بدونم من می توانم شخصا اقدام کنم؟ بالاترین نهاد که بتوان اقدام کرد کجاست؟می توان به صورتی که کسی نفهمد به نهاد ها گزارش داد، اگر می توان کدام نهاد؟ منون میشم راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خودتان میخواهید اقدام کنید، به هر حال نیاز است که وکالت نامه ای از سمت ایشان داشته باشید تا بتوانید جای ایشان امضا کنید.

ن
27 فروردین 1401

سلام – به کسی که پورسانت فروش دریافت میکنه پایه سنوات تعلق نمیگیره؟ کارفرما گفتند که کسی که پورسانت فروش دریافت میکنه دیگه مبلغی که هرسال بابت پایه سنوات ماهانه واریز میشه بهش تعلق نمیگیره. درسته؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، کار به صورت پروژه ای است و قاعدتا چیزی تعلق نمی گیرد.

کارفرما (پزشک)
29 فروردین 1401

با سلام، منشی مطبی که ۵ روز در هفته حدود ۶ ساعت (بعد از ظهر ها) کار کرده است، و بعد از ۷ سال بعلت مهاجرت به خارج از کشور، ترک کار نموده است، در خواست دریافت پایان کار نموده است، کارفرما (پزشک) در طی این ۷ سال برای ایشان ۳۰ روز در ماه حق بیمه و همچنین حقوق وی را طبق قانون کار برای ۳۰ روز کامل در ماه پرداخت نموده است، برای پرداخت پایان کار باید ۵ روز در هفته را لحاظ نماید یا ۷ روز در هفته را؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر هر ماه ۳۰ روز سابقه بیمه برای منشی ارسال شده باید ۷ روز بده.

   .
   29 فروردین 1401

   خیلی ممنون از زحماتتان.

حسین زمانی
30 فروردین 1401

سلام و ممنون بابت اطلاع رسانی خوبتون–من یه سوال دارم که هر چی تو سایت های مختلف گشتم چیزی پیدا نکردم و امیدوارم که شما در صورت امکان زودتر جواب من رو بدید چون برای انعقاد قرارداد با پرسنل احتیاج دارم—سوال بنده این هست که آیا حق جذب هم مثل حقوق پایه هر سال مشمول ضریب افزایشی مصوب میشود یا خیر؟–بعنوان مثال ضخثی که در شرکت خصوصی مشغول بکار هست و حقوق و مزایای او در سال 1400 شامل 3 ملیون حقوق پایه و 2 ملیون حق جذب هست برای سال 1401 که تصویب شد 38% افزایش داشته باشیم آیا این 38% برای حق جذب هم لحاظ میگردد یا خیر؟–خیلی متشکرم

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ ۳۸ درصد افزایش مستقیم به حق جذب اضافه نمیشود به حقوق اصافه میشود و وقتی به حقوق اضافه شود روی حق جذب هم تاثیر میگذارد البته این سوال شما مربوط به قوانین اداری و استخدامی و قانون کار میباشد از آنجا هم پیگیری کنید

حسن غضنفری
30 فروردین 1401

با سلام وخسته نباشی خدمت شما خواستم بدانم ایا اضافه کار وحق شیفت وهمچنین جمعه کاری در پرداخت سنوات لحاظ می شود وایا اصولا همه انچه که در فیش حقوقی ثبت شده وبیمه تامین اجتماعی نسبت به ان حق بیمه دریافت می کند باید جزو سنوات باشد ممنون

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات از طرف کارفرما پرداخت میشود و باید از اداره کار سوال بپرسید ربطی به تامین اجتماعی ندارد

امیر
30 فروردین 1401

با سلام. من از ۵ بهمن ماه در فروشگاه هایپرمی استخدام شدم و با من قرارداد سه ماهه بستند چون قراردادها سه ماهه شده . در ۲۵ فروردین استعفا دادم . هنوز حقوق فروردین ماه و سنواتم رو بهم ندادند و گفتن تا کار اداریش انجام بشه یکماه طول می‌کشه . آیا واقعا مراحل اداریش یکماه طول میکشه یا الکی گفتن ؟ و اینکه حقوق و سنواتم رو میدن یا نه؟ و دستم به جایی بند هست یا نه ؟ قرارداد هم که بسته بودم به من از کپی قرارداد ندادند. با سپاس فراوان🙏🌺

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا کارهای اداری را بعضی شرکت ها طولانی می کنند. باید تمامی حق و حقوق شما را بدهند. اگر ندادند به اداره کار مراجعه کنید. شماره حسابی وجود دارد که از آن به حساب شما مبلغی را واریز کرده اند.

مهدی
31 فروردین 1401

اگر شخصی یکسال در کارگاهی به طور مثال هفته ای دو روز کار کنه برای قرارداد سال آینده اش پایه سنوات بهش تعلق میگیره یعنی این یکسال سابقه میشه یا اینکه با این وضعیت باید سه سال کار کنه تا بشه یکسال کارکرد کامل؟

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، به اندازه کارکرد باید جمع شود.

سعید شایسته
31 فروردین 1401

سلام خسته نباشید.من دریک شرکت مواد غذایی حدود ۱۰ سال کارمیکنم الان خیلی حقوق ومزایارو کم کردن ومیخوام بیام بیرون میخواستم ببینم اگر سنوات منو ندادن میتونم از شرکت شکایت کنم

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام بله می توانید.

نسرین
31 فروردین 1401

سلام وقت بخیر،از شهریور 1400 در یه شرکت خصوصی کار میکنم یا مشمول حق سنوات میشدم؟چون اخر سال بهم هیچی ندادن و ماهانه هم سنوات نمیدن

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حق سنوات به همه تعلق میگیرد؛ اما پایه باید یکسال سابقه کار داشته باشید.

محمدی
31 فروردین 1401

سلام – اگر نیرویی در تاریخ 1 اسفند 99 استخدام شده باشه – 1 اسفند 1400 مبلغ 140هزارتومن ب عنوان پایه سنوات ب ایشون تعلق میگیره-سال 1401 ما باید سنوات ایشون رو 38درصد اضافه کنیم (140*38%) و 210 رو هم در فروردین بهشون پرداخت کنیم یا 210 رو در اسفند 1401 بپردازیم؟

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات براساس آخرین حقوق محاسبه میشود

علی
31 فروردین 1401

سلام
آیا می‌توان سنوات خدمت را ماهیانه پرداخت کرد؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات را بعضی ماهیانه و برخی در آخر تسویه می کنند.

میلاد
31 فروردین 1401

سلام، محاسبه سنوات بر اساس خالص حقوق دریافتی ماهانه است و یا بر اساس حقوق ثابت؟

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، براساس آخرین حقوق دریافتی است

جواد
02 اردیبهشت 1401

با سلام و احترام
کارفرما ما میگه چونکه هر سال حق سنوات رو میدم بهتون بهتون پایه سنوات تعلق نمیگیره یعنی یجورایی کارگر صفر حساب میشیم در حالی که بنده حدود ۷ ساله هستم. آیا این مطلب درسته یا نه؟
تشکر

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی هر سال کارفرما با شما تسویه میکند و سنوات را به شما میدهد دیگه چیزی طلبکار نیستید.

   hamid
   10 اردیبهشت 1401

   مگر حق سنوات یا پایان کار با پایه سنوات فرق ندارد؟

    کارشناس بیمه
    12 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، بله فرق می کنند.

سارا
02 اردیبهشت 1401

سلام. بنده به مدت ۵ سال برای یه ازمایشگاه به صورت تمام وقت کار کردم. و فروردین امسال به مدت یه ماه پاره وقت شدم و معمولا اخر فروردین قرارداد ها را میبندند . در حال حاضر بنده کارم از دست دادم و میخام برای بیمه بیکاری اقدام کنم.بهترین حالت ممکن چگونه است. باید از کارفرما درخواست قرارداد فروردین بکنم؟ و اگر قرارداد قروردینم پاره وقت باشد ایا در دریافتی من تاثیری دارد؟ لطفا راهنماییم کنید. کارفرما هم میگه برو بگو من تا اسفند کار کردم و اگه فروردین برات بیمه رد کنم باید سنواتت براساس حقوق امسال بدم و نمیتونم.

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر تا پایان اسفند لیست بیمه دارید فقط تا اخررفرودین وقت داشتید که شکایت کنید فقط یک ماه وقت شکایت از تاریخ اخراج دارید

خسته دنیا
04 اردیبهشت 1401

سنوات وعیدی آخر سال رو میدن دوباره سال بعدهمون جا مشغول به کار شدیم پایه سنوات به حقوق اضافه نمیشه؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس حقوق روز محاسبه می شود.

احمد
04 اردیبهشت 1401

با سلام؛ افرادی که پایه حقوق شون بالاتر هست، سنوات شون باید بر اساس پایه خودشون محاسبه بشه یا همون پایه وزارت کار مبنا هست؟

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام بر اساس حقوق حساب می شود.

مسعود برهانی
04 اردیبهشت 1401

سلام من از اردیبهشت ۷۹ در یه شرکت مشغول کار هستم و همچنان در این شرکت اشتغال دارم کارفرما در انتهای فروردین ۱۴۰۱ مبلغی به حساب بنده به عنوان تسویه سنوات تا اخر بهمن ۱۴۰۰ که با پایه سال قبل محاسبه کرده واریز کرده و تقاضای امضا فرم تسویه تا اخر بهمن پارسال از من نموده ایا این کار قانونی هست یا باید طبق حقوق امسال واریز کنه. ممنون

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام اگر پرداخت کرده است، بله.

علی
05 اردیبهشت 1401

سلام…اگر کارفرما به اسم شرکت خودش، بیمه برای فرد واریز نکند وبه اسم شخصی خودش بیمه واریز کند سنوات تعلق میگیرد به کارگر…واینکه کارگر بدون قرارداد باشد چی بازم تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این کار کلا غیر قانونی است

امیر
06 اردیبهشت 1401

سلام اگر شرکتی سالانه حق سنوات را تسویه کند، پایه سنوات به چه صورت به پرسنل تعلق میگیرد؟؟ به طور مثال بنده بیش از سه سال در شرکتی مشغول به کارم و کارفرما با توجیه اینکه حق سنوات سالیانه تسویه می شود در قرارداد فقط پایه سنوات سال جاری ( 210 هزار تومان ) را برای تمامی پرسنل با بیش از یک سال سابقه لحاظ کرده است ، در حالی که برای فردی با سه سال سابقه در یک شرکت میزان پایه سنوات تجمیعی (استخدام از دی 97 ) مبلغی حدود 717 هزار تومان می شود . آیا شرکت با توجه به تسویه سالانه حق سنوات ، در محاسبه پایه سنوات درست عمل میکند؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، براساس آخرین حقوق دریافتی است.

محمد اسماعیلی
06 اردیبهشت 1401

سلام. من تابحال چند شرکت کار کردم، بیمه هم برام ۸ سال واریز شده. الآن ۴ هست جای دیگه مشغول شدم اما پایه سنوات من رو بر مبنای همون ۴ سالی که اینجا مشغولم میریزن و میگن ملاک ما پایه سنوات اینجاست.
آیا میتونم بابت عدم واریز پایه سنوات سال های گذشته که در جاهای دیگه مشغول بودم از شرکت فعلی شکایت کنم؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام بر اساس اخرین حقوق است. می توایند به اداره کار مراجعه کنید و با کارشناس آنجا مشورت کنید.

رضا رضایی
08 اردیبهشت 1401

سلام
چرا حق سنوات پرداختی به کارگری که در مثلا در تاریخ ۱۳۸۶/۱۲/۰۱ پرداخت میشود از حق سنوات پرداختی به کارگری که در تاریخ ۱۳۸۷/۰۱/۱۰ استخدام شده است کمتر است ؟
چون سنوات پرداختی به نفر اول باید در برج ۱۲ به وی تعلق گیرد ولی برای نفر دوم در فروردین پس عملا ۱۱ ماه حق سنوات نفر دوم (۸۷) بیشتر از نفر اول (۸۶)خواهد بود ؟ آیا همینطور باید باشد ؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات بر اساس حقوق های آخری حساب می شود.

محلاتی
11 اردیبهشت 1401

سلام بنده سال 1400 مبلغ 140000 تومان سنوات میگرفتم و در سال 1401 مبلغ 210000 تومان میگیرم سوالم این هست که آیا امسال سنوات هر دوسال باهم باید جمع بشه که 350000 تومان تعلق بگیره یا فقط 210000 تومان باشه آخه به صورت جداگانه سنوات میزدن روی پایه نبود ،ممنون .

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات بر اساس سال آخر محاسبه می شود.

احمد
12 اردیبهشت 1401

با سلام
حق سنوات کسی که پایه حقوق بالاتری دارد بر چه مبنایی محاسبه میشود؟ پایه حقوق وزارت کار یا پایه حقوق خودش؟
متشکرم

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام احمد عزیز
  ملاک محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد هر چه حق بیمه بیشتری واریز کنید مستمری بازنشستگی شما هم بیشتر میشود

نجات
15 اردیبهشت 1401

سلام و عرض تشکر بابت پاسخ گویی به سوالات
یک شخص برای سنوات بابت یک سال کاری مبلغ 26.650.000 ریال دریافت خواهد کرد؟ یعنی سنواتش بابت یکسال کاری که مبلغ 6 میلیون حقوق گرفته است در سال 1400 حق سنواتش 26.650.000 ریال هستش؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص محاسبه ما فرمول را نوشته ایم.

حیدری
19 اردیبهشت 1401

سلام وقتتون بخیر کارگری که در ماه 31 روزه تسویه میکنه حق سنوات پایان کارش با 30 روز محاسبه میشه یا 31 روز ؟ ممنون از پاسخگوییتون

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس تعداد روزهای کارکرد در ماه است.

محسن شهروند.
22 اردیبهشت 1401

سلام،پدر من ۱۰ سال کارمند رسمی دادسرا بود ک ب خاطر اعمال نفو منفصل شد و ایشان هم بدون هیچ پیگیری و با حالت نفرت سال ۷۳ محل کار را ترک و از سال ۸۴ از تامین اجتماعی اقدام ب پرداخت بیمه نمود والان ب شکل آزاد سابقه پرداخت تامین داره ،سوال من اینه من این ۱۰ سال سابقه رسمی کارمندی ک کسورات بازنشستگی پرداخت میشد را می توانم پی گیری کنم ،آخرین حقوق ایشان هم در سال ۷۳ . ۳۵ هزار بوده ،آیا به قیمت امروز به ما وجهی می رسد یا نه از تجارب خویش ما را راهنمایی بفرمایید ،تقریبا ۳۰سال از اندوخته ده سال کسورات در دادگستری به عنوان کارمند رسمی هم می گذرد ،و در این مدت نه دادگستری و نه بازنشستگی دادگستری ،چیزی پرداخت نکرده ،

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله برود تامین اجتماعی درخواست انتقال سابقه خودش را بدهد و به نرخ روز باید مابه التفاوت آنرا واریز کند

سیدعلی
22 اردیبهشت 1401

من 10سال است دریک رستوران پیک موتوری هستم اما هنوز بیمه نشده ام و حق سنوات هم نگرفته ام چکار باید بکنم اگر شکایت کنم بجای مریم

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

ماکویی
27 اردیبهشت 1401

با سلام،بنده شاغل در یک شرکت خصوصی هستم ازبهمن ماه ۱۳۹۴،از بهمن ۹۴ تا اسفند ۹۷ حق سنوات به من داده نشده و از سال ۹۸ روی حقوق هرماه سنوات اعمال شده،الان برای تسویه برگه ای برای امضا دادن که من اعلام کردم من ۳ سال سنوات نگرفتم و قراره برام واریز کنن و من هنوز شاغل هستم در اون شرکت و تا پایان خرداد ماه هم قرارداد دارم،سوالم اینه که سنواتم رو براساس سال ۱۴۰۰ باید بریزن یا سال ۱۴۰۱؟؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  28 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین حقوقی دریافتی شما است.

داریوش
28 اردیبهشت 1401

با سلام در یک‌کارگاه مشغول ب کار هستم کارفرما میگه ماهیانه مبلغ ۲۱۰هزارتومان از حقوق بابت سنوات آخر سال کسر میکنم آیا قانونیه؟؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا سنوات یا اخر هر ماه یا در پایان قرارداد داده می شود. بستگی به خود کارفرما دارد.

محمد
29 اردیبهشت 1401

من سال ۷۲ تا ۷۴ با جهاد سازندگی همکاری داشته ام حق سنوات دریافت نکرده ام و الان که از اداره دیگری بازنشسته میشوم میفرمایند پاداش پایان خدمت به این دو سال تعلق نمی گیرد لطفا راهنمایی فرمایید باتشکر محمد حسینی 1401/02/29
09133044793

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، سنوات به همه تعلق میگیرد مگر اینکه نوع کار شما به صورت دیگری باشد.

محمد
02 خرداد 1401

سلام
من از آذر ۱۳۹۲ مشغول کار در یک شرکت خصوصی هستم. می‌خواهم آخر خرداد ۱۴۰۱ تسویه کنم و استعفا بدهم. سوالم اینه که جهت دریافت سنوات آخرین حقوق پایه سال ۱۴۰۱ رو محاسبه میکنن یا ۱۴۰۰؟

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس آخرین ماه خروجی شما محاسبه می شود.

فرزاد
03 خرداد 1401

سلام. اگر در کارگاهی مثل داروخانه کارفرما که همان دکتر داروساز است فوت کند حق سنوات را چه کسی پرداخت می‌کند؟

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بازماندگان کارفرما پرداخت کنند

سید آیت عباسی
04 خرداد 1401

سلام مدت 23 سال در شرکتی کار میکنم پایه سنوات چندسال باید به من پرداخت کنند خوهشٱدقیق بفرمایید
ممنون از اینکه لطف لطف میکنید

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به پایه حقوقتان دارد. فرمولش را در مقاله نوشته ایم.

محمد ج
04 خرداد 1401

سلام ، برای محاسبه حق سنوات ، چه ایتم های حقوقی دخیل هستند ، ؟ ایا بن کارگری ، حق اولاد ، حق مسکن ، اذافه کار ، فوق العاده های بدی اب و هوا و غیره هم در محاسبه حق سنوات پایان کار موثر هستند ؟

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حق سنوات بر اساس حقوق تعیین می شود که در حقوق هم این موارد دخیل هستند.

مهدی
08 خرداد 1401

سلام من مدت ۱۹ سال در یک مدرسه غیر انتفاعی کار کردم که مدت ۱۴ سال برای من بیمه کامل رد شده و هیچ عیدی و پاداشی هم هیچ سالی پرداخت نکردن چگونه میتونم سنوات خودم را درخواست کنم و چطوری براساس بیمه پرداخت شده یا ساعت کاری سنوات پرداخت میشه ؟

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید به شما پرداخت کنند و اگر انجام ندادند، می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

آرام
09 خرداد 1401

سلام. منظور از سابقه ی کار همون رد شدن بیمه هست؟ من از بهمن سال ۹۹ در یک شرکت مشغول کار شدم ولی از اردیبهشت ۱۴۰۰ بیمه رو برای بنده رد کردن و برای پرداخت پایه سنوات گفتن چون ما از اردیبهشت برای شما بیمه کردیم پس از اردیبهشت ۱۴۰۱ به شما حق بیمه پرداخت میشه. اگر این موضوع اشتباه هست به بنده بفرمایید طبق کدوم قانون اداره کار این موضوع رو براشون رد کنم

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه کار با سابقه بیمه متفاوت است. از زمانی هم که مشغول به کار شدید، باید به شما بیمه و سنوات تعلق بگیرید. می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

ص.ا
26 خرداد 1401

با سلام. بنده قبلا در یک شرکت کار میکردم و بیش از یکسال سابقه بیمه از آن شرکت دارم وقتی از شرکت بیرون آمدم حق سنوات به من پرداخت شد. بعد از مدتی در شرکت دیگری مشغول بکار شدم که سابقه قبلی با پست فعلی من مرتبط می‌باشد. اما شرکت جدید سنوات شرکت قبلی را برای من در امتیاز سنوات حساب نمی ‌کند و می‌گوید چون شما حق سنوات از شرکت قبلی گرفته‌ای اینجا سنوات مرتبط شما در امتیاز سنوات قرار نمی‌گیرد. آیا این درست است؟

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، درست گفته است

کلباسی
29 خرداد 1401

برای من تا الان هیچ شرکتی پول سنوات نداده چطوری میتونم شکایت کنم؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید به اداره کار مراجعه کنید.

عباس ویسی
30 خرداد 1401

سلام پدر بنده از سال ۷۸ مشغول به کار شخصی در شرکتی شده که ایشان از سال ۸۲ برای ایشان بیمه رد کرده امسال هم ۲۰ سال با بیمه بازنشسته میشه
اون چهار سال رو باید چطوری پیگیری کنم که تو بیمه برای ایشان حساب بشه ممنون میشم جواب بدید

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  اگر کار کرده است و کارفرما حق بیمه برایش واریز نکرده باید از کارفرما در اداره کار شکایت کنید

سعید
31 خرداد 1401

سلام بنده در یک شرکت یک ماه کار کردم آیا به این مدت بنده سنوات و عیدی هم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، برای سنوات باید یکسال کار کرده باشید.

هاشم پور
01 تیر 1401

بنده 5 ساله جایی مشغول بکارم، چجوری باید سنواتم را حساب کنم بر چه اساسی

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس اخرین حقوق های واریزی است.

کوروش ابدی دانا
02 تیر 1401

با سلام میخواستم ببینم کارفرما تا چه ماهی از سال میتونه سنوات رو یا پایه حقوقی سال قبل نگهداره و پرداخت کنه گاز چه ماهی بگذره باید با پایه حقوقی جدید پرداخت بشه

  کارشناس بیمه
  02 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بعضی شرکت ها اخر قرارداد سنوات را پرداخت می کنند. بر اساس دستمزدهای اخر هم است.

مجید
02 تیر 1401

اقای حاجی زاده سلام وقتتون بخیر.در شرکتی کار میکنم ک سنوات سالانه هرسال تصویه میشه اما سنوات هر سال رو در ماه ۵ یا۶۸ سال بعد پرداخت میکنن میخاستم بدونم آیا طبق قانون کار میتونن اینکارو بکنن یا باید آخر همون سال پرداخت کن و اگه بره برای سال بفد باید طبق پایه حقوق سال جدید پرداخت کنن؟؟؟اگه جوابمو بدین خیلی ممنونتون میشم🙏🙏🙏🙏🙏لطفا
فقط بگید کارشون قانونی هست یا نه کی در برج ۵ و۶ طبق پایه حقوق سال قبل پرداخت کنن یا باید طبق پایه حقوق سال جدید پرداخت کنن و طبق چ ماده ای از قانون کار؟؟؟

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بعضی شرکت ها پرداخت سنوات را می اندازند در زمان پایان قرار داد

هادی هوشمند
03 تیر 1401

سلام من حدود هشت سال در شرکتی بصورت قرار داد مشغول بکار هستم و تا کنون هیچ مبلغی به عنوان پایه سنوات دریافت نکردم سوال من این هست اکنون که اخراج شده ام تکلیف این پایه سنوات من چیست

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید به اداره کار مراجعه و از شرکت مربوطه شکایت کنید.

زارعی
04 مرداد 1401

سلام بنده ارسال ۹۲دریک شرکت فرش کارکردن به مدت۳۶ماه وقتی ازشرکت بیرون آمدم حق مسکن وپایه سنواتی رونگرفتم در طول این مدت کاری.سوال من این است آیا حق می‌کنی که باید به بنده تعلق بکیردطبق سال۱۴۰۱خواهدبود

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام بله به اداره کار مراجعه کنید.

علی رضا
12 مرداد 1401

با سلام بنده دو سال در شرکتی با پست بالا کار کردم و حدود سه سال سنوات سه‌ماهه ام را هم به این شرکت منتقل کردم و البته رسمی هم بودم در انتهای دوسال با تغییر مدیریت پستم را گرفتند و حدود ۴۰ درصد حقوق پایه ام را کاهش دادند. من یکماه با این حقوق پایین ماندم و بعد استعفا دادم الان که میخواهند سنوات را بدهند دارند با این رقم پایین این ۵ سال را محاسبه میکنند به نظرتان راه حلی دارد؟

  کارشناس بیمه
  20 مرداد 1401

  سلام خیر راه حلی وجود ندارد سنوات بر اساس آخرین حقوق محاسبه میشود

هادی
12 مرداد 1401

سلام من به مدت یک سال و هشت ماه است که در یک مجتمع مسکونی ۸۰ واحدی سرایدارم حقوق طبق وزارت کار پرداخت شده با پایه سنوات ولی سنوات اخر کار رو پرداخت نمیکنن. ایا میتوان بابت این موضوع شکایت کنم

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام بله باید به اداره کار مراجعه کنید.

حساب پایان کار ۵سال ۹ ماه
23 شهریور 1401

سلام من از سال ۹۲ تا امروز که حدود ۹ سال واسه آهن فرشی کارگری کردم که یکبار ۱۷ ماه و یکبار ۱۰ ماه به دلایلی ترک کار کردم و برگشتم حدود ۶ سال پایان کار طلب دارم چون نگرفتم الان چقدر میشه پایان کار ۶سال البته دقیق بگم مال شش ماه داده مونده ۵سال ۹ ماه که قراره بیده .چقدر میشه .پایان کار ۵سال ۹ ماه ؟ ممنون میشم جواب بیدید

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  منظور از سوال شما چی است لطفا واضح سوال خود را بیان کنید چه درخواستی دارید

ساحل پناهی
06 مهر 1401

سلام خسته نباشین ببخشید سنوات هر شش ماه یک حقوق تعلق میگیره یا هر یکسال چون بعضیا میگن هر شش ماه ی پایه حقوقه لطفا راهنماییم کنین ممنون

  نویسنده بیمه
  07 مهر 1401

  سلام ساحل عزیز
  هرسال سنوات تعلق میگیرد شش ماه قانون نداریم

امیری
17 مهر 1401

سلام من از شرکت دولتی با قانون مدیریت خدمات کشوری دارای بیمه تامین اجتماعی مامور به شرکت دولتی با قانون کار شده ام و سه سال و نیم طی قراردادهای سالانه کارکرده ام. آیا در پایان ماموریت و بازگشتم به شرکت اول حق سنوات یا پاداش یک ماهه برای هرسال به من تعلق می گیرد یا خیر ؟

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام اگر مشمول قانون کار باشید بله تعلق میگیرد

علی
11 آبان 1401

سلام من حدود ۱۶ ماه است که در فروشگاه افق کوروش کار میکنم پارسال حقوقم سه و نیم میلیون و از ابتدای امسال پنج میلیون و دویست هزار تومان می باشد اولا می خواهم بپرسم حقوق من بر اساس قانون کار بوده یا کمتر و دوما حق سنوات من بر اساس هر سال چقدر است و چگونه می توانم آن را دریافت کنم

  کارشناس بیمه
  11 آبان 1401

  سلام دوست عزیز حدودا درست است اما باید سایت هایی هستند که حقوق دقیق را نشان می دهند. البته باید مشخصات خود را وارد کنید.

Roni
24 آبان 1401

سلام من ۶سال هست در کارخانه دستگاه شکلات جوش کاری میکنم بیمه پرداخت نمی‌کنند وحق سنوات نمی‌دن امسال حقوق ام را ۷۵۰۰میداده ازاین ماه کرده ۹۵۰۰باز هم بیمه نمی‌دن میگه پول بیمه را میدم بخودت داخل همان ۹۵۰۰هست لطفاً راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام بیمه کردن کارگران وظیفه کارفرما است می توانید به اداره کار مراجعه کنید.

امین
15 آذر 1401

باسلام
آیا برای فردی که خودش را بیمه روستائی کرده سنوات تعلق می گیرد؟؟؟

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام بیمه روستایی اطلاعات دقیقی نداریم اما بعید می دانیم. بعد سنوات در این مقاله برای آن هایی است که جایی مشغول به کار بوده و بیمه برایشان رد شده است.

محمد
17 آذر 1401

سلام وقت بخیر. من با یک شرکت 2 ماه قرارداد غیررسمی بدون بیمه و 21 ماه قرارداد رسمی داشتم. حقوقم پایه قانون کار بوده. من از اول برج 6 سال 1399 تا انتهای برج 5 سال 1401 قرارداد داشتم. از سال 1401 یه مبلغ ثابتی تحت عنوان پایه سنوات و حق سنوات داشتم هر ماه. ولی قبلش پرداخت نمیشده. حتی امسالم بنظرم کم پرداخت شده. پایه حقوقم بوده 4300 تقریبا. حق سنوات 203 و پایه سنوات 217. الان این حساب و کتاب درسته؟ حق سنوات مگر نباید معادل یک ماه پایه حقوق باشه؟ اگر ماهانه پرداخت کنند باید همون حقوق پایه تقسیم بر 12 بشه دیگه. که میشه 348 تومان تقریبا. ولی 203 دادن حق سنواتو. بیمه و مالیات کسر میشه از این مبلغ؟
سوال دیگه اینکه پایه سنوات منو کلا 5 ماه دادن در حالی که من قرارداد رسمی و غیر رسمیم مجموعا 23 ماه میشه. ایا کوتاهی از شرکت بوده؟ میتونم ادعای حقوق کنم؟
سوال دیگه اینکه بن کارگری و کارانه و حق مسکن و این جور موارد شامل سنوات میشه؟
یه سوال دیگه اینکه من توی قراردادم مبلغ عیدی ذکر شده مثلا 6 تومان. ولی من خوندم که باید 2 برابر پایه حقوق عیدی بدن. الان میتونم ادعای حقوق کنم؟
سوال اخرم اینه که من 5 ماه امسال تو شرکت بودم. ایا به اندازه 5 ماه عیدی به من تعلق میگیره؟ یا کلا عیدی نمیدن بهم؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام ۰۱ سنوات براساس یک ماه آخرین حقوق میباشد ۰۲ خیر چیزی کسر نمیشود ۰۳ بله شرکت کوتاهی کرده است ۰۴ بله میتوانید اداره کار شکایت کنید

د- سلیم
26 دی 1401

با سلام. آیا به حق سنواتی که شخص بازنشسته‌ در سایر شرکتها بعد از بازنشستگی و در پایان قرارداد دریافت می‌کند مشمول ماليات می باشد؟ جواب مثبت یا منفی بر اساس کدام ماده قانونی می باشد؟

  نویسنده بیمه
  30 دی 1401

  سلام داوود عزیز
  هیج بازنشسته ای بعد از بازنشستگی حق کار کردن مجدد را ندارد چه برسد که سنوات هم دریافت کند اگر تامین اجتماعی متوجه شود مستمری بازنشستگی قطع میشود

د- سلیم
26 دی 1401

با عرض سلام و احترام. در صورتیکه شخصی بعد از بازنشستگی در شرکتی خصوصی مشغول به کار شود در پایان قرارداد که بیش از یکسال است به حق سنوات دریافتی وی مالیات تعلق می‌گیرد؟ لطفا” ماده قانونی آنرا درج بفرمائید.

  نویسنده بیمه
  30 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  بازنشسته اصلا اجازه کار کردن مجدد ندارد اگر تامین اجتماعی متوجه شود مستمری بازنشستگی قطع میشود

مسعود محمدی
01 بهمن 1401

سلام وقت بخیر، میشه بفرمایید محاسبه سنوات طبق قانون کار چطوری انجام می‌شه؟

  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام مسعود عزیز
  سلام. براساس قانون سنوات وزارت کار مبلغ سنوات برابر با یک ماه اخرین مزد دریافتی فرد میباشد و زمانی که کار کارگر تمام میشود این سنوات به او تعلق میگیرد. سنوات در ازای هر یک سال به ازای یک ماه حقوق دریافتی فرد محاسبه و به او پرداخت میگردد. اگر فردی در محل کار خود 4 سال کار کرده باشد سنوات او برابر با 4 ماه آخر هر سال حقوق دریافتی اوست. پرداخت سنوات طبق قانون کار انجام می‌شود و هرگونه تخلف قابل بررسی است.

امیروحسین میرزایی
01 بهمن 1401

سلام. حق سنوات به چه کسانی تعلق می گیرد؟ قانون خاصی داره؟

  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام امیرحسین عزیز
  سنوات یا همان حق سنوات یکی از مزایای اجباری است که در هر شرایطی کارفرما باید نسبت به پرداخت آن به کارگر اقدام کند. سنوات با خاتمه کار و یا فسخ قرارداد کار به کارگر پرداخت می‌شود و این حق حتی به افرادی که کمتر از یک سال کارکرد داشته باشند نیز به نسبت کارکرد آن‌ها تعلق می‌گیرد.

الهام مومنی
01 بهمن 1401

سلام. سنوات چیه و این که قانون سنوات چیه؟ میشه لطفا راهنمایی کنین در این مورد؟

  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام الهام عزیز
  سلام. وقت شما بخیر. براساس ماده 21 قانون کار؛ سنوات، مزایای پایان کار، حق سنوات و یا مزایای پایان خدمت، مبلغی معادل یک ماه آخرین حقوق دریافتی کارگران است که کارفرما باید به کارگران خود پرداخت کند. سنوات یا مزایای پایان کار، باید با خاتمه و یا فسخ قرارداد کار، به کارگر پرداخت شود. سایر توضیحات به صورت کامل در مقاله شرح داده شده است.

مینا ریاحی
01 بهمن 1401

سلام. ببخشید میشه بگید ایا سنوات به کمتر از یک سال تعلق میگیرد؟ یا اگر سابقه کمتر از یکسال باشه سنوات نمیدن؟

  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام مینای عزیز
  سلام. بله؛ اگر حتی یک ماه باشد، باید یک دوازدهم آن به فرد پرداخت شود و کارگران برای پرداخت سنوات نیازی نیست یک سال کامل سابقه کاری داشته باشند و سنوات اداره کار به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

خرمی
01 بهمن 1401

سلام. سنوات بازنشستگی چقدر است؟

  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  حق سنوات یا پاداش پایان خدمت مبلغی است که کارگر هنگام فراغت از کار از قبیل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت، استعفا و موارد خاص دیگری دریافت می‌کند و میزان آن معادل یک ماه آخرین مزد ثابت دریافتی کارگر است.

نادر صارمی
01 بهمن 1401

سلام. زمان پرداخت سنوات کیه؟ آیا ماهانه پرداخت میشه؟

  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام نادر عزیز
  در گذشته حق سنوات در طول دوران خدمت پرداخت نمی شد و تنها به قطع همکاری برمی گشت .اما در حال حاضر به دلیل موقت بودن اکثر مشاغل ، پس از پایان هرسال حق سنوات واریز می گردد.

بابک
01 بهمن 1401

سلام. فرمول محاسبه سنوات و مرخصی چیه؟

  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام بابک عزیز
  سلام به این موضوع در متن مقاله پرداخته شده است.

مهدی
22 بهمن 1401

وقت بخیر،بنده ۴ سال تو کارگاهی مشغول ب کارم این سال میخوام ترک کار کنم چون وقت خدمت سربازی چن ماهی گذشته و میخوام برم خدمت،آیا چون خودم میخوام ترک کار کنم پایان کارم رو میتونم بصورت حتم بگیرم؟عیدی چی،چون هر سال عیدی رو نصف میداد این سال میخوام کامل بگیرم و ترک کنم!در ضمن کار فرما پایان هر ماه و سال کاغذی میداد امضا و انگشت میزدیم ک پایان کار فلان گرفتیم چون ولی هیچ پرداختی نداشته اگه بخواد نده میتونم شکایت کنم بگیرم،سپاس از شما

  نویسنده بیمه
  22 بهمن 1401

  سلام مهدی عزیز
  شما زمانی که خواستی بروید خدمت سربازی کارفرما باید در لیست بیمه ترک کار شما را اعلام کند ۰۲ وقتی شما امضا کردید و خودت تایید کردی که همه چیز را گرفتید با چه مدرکی میخواهید بروید از کارفرما شکایت کنید

   مهدی
   22 بهمن 1401

   کاغذی که امضا میکنیم و انگشت میزنیم فقط ی فرم خالی هس که خودشون با خودکار پر میکنن بخاطر همین گفتم چون فیش واریزی ندارن میتونم شکایت کنم و بگیرم آیا این فرمها اعتباری دارن؟

    نویسنده بیمه
    23 بهمن 1401

    سلام مهدی عزیز
    شما نباید فرم خالی و سفید را امضا کنید وقتی امضا کردید یعنی بعدا هر چه داخل اون کاغذ یا فرم بنویسند یعنی قبول کردید و مقصر خود شما هستید و بعدا نمیتوانید شکایت کنید

     مهدی
     29 بهمن 1401

     سپاس از شما،من تا شهریور معافیت تحصیلی داشتم الان چن ماهی غایبم که بخاطر خدمت میخوام ترک‌کار کنم آیا چون مشمول غایبم عیدی و پایان کار ب من تعلق نمیگیره نداشتن کارت پایان خدمت در صورتی که بیمه واریز میشه باعث میشه مشمول قانون کار نباشم؟

     کارشناس بیمه
     30 بهمن 1401

     سلام اگر جای مشغول کار شدید عیدی و سنوات به شما تعلق میگیرد اصلا ارتباطی با کارت پایان خدمت شما ندارد

هادی ابراهیمی
26 بهمن 1401

سلام خسته نباشید من در یک شرکت
۵سال و۱۰ ماه و۲۱ روز کار کردم حق سنوات من چقدر میشود

  نویسنده بیمه
  29 بهمن 1401

  سلام هادی عزیز
  اون ۵ سال را کامل دریافت میکنید اون ۱۰ ماه هم به اندازه کارکرد و دستمزد شما پرداخت میشود

نادر
13 اسفند 1401

با سلام و احترام
مرسی بابت مطالب مفید که ارائه کردید.
یه سوالی داشتم از خدمتتون
پایه حقوق من 6 میلیون می باشد و دریافتی من با حق مسکن ، حق یک اولاد ، خواروبار و پاداش و حق جذب ناخالص دریافتی حدود 11 میلیون میشود.حتی بیمه تامین اجتماعی هم نزدیک 11 میلیون رد میشود.
میخواستم سوال کنم حق سنوات من برای یک سال چقدر میشود؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1401

  سلام. سنوات شما آخرین پایه حقوق شما میباشد.

Mizan
09 فروردین 1402

سلام. اگر کارفرمایی پایه سنوات را طی دو ماه پرداخت نکرده باشد و متعاقبا حق بیمه ان را نیز پرداخت نکرده باشد میتواند مابه تفاوت حق بیمه را در یک ماه به بیمه پرداخت کند؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز
  کارفرما فقط میتواند حق بیمه هر ماه را تا پایان ماه بعد پرداخت کند

حسین شهسواری
13 فروردین 1402

سلام وقتتون بخیر
تو شرکتی کتر میکنم که هر سال سنوات پایان کار و تسویه میکنن ولی تا سال 1401 پایه حقوق طبق لیست قانون کار سایر سطوح حساب میکردن بنده از سال 98 مشغول بکارم تو سال 1401 طبق قانون افزایش پیدا میکرد که پایه حقوق من با توجه به سابقه کارم شده بود 4750000 ولی امسال گفتن چون ما با شما سنوات رو تسویه میکنیم پایه حقوق شماهم با کارگر صفر فرقی نمیکنه و پایه حقوق من رو 5300000 کردن
میخواستم ببینم این قانون درسته یا نه ما باید بازم با توجه به سابقه کاری که داریم مثل سال های گذشته با سایر سطوح افزایش حقوق بزنن برای ما یا خیر بد چون نیروی شرکت کمتر از 50 نفر شامل طرح طبقه بندی نمیشه؟؟

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. خیر این کار را که شرکت برای شما انجام داده درست نیست ۰۲ برای طرح طبقه بندی مشاغل باید با توجه ماهیت کار شرکت از اداره کار سوال بپرسید.

داودمرادی
20 فروردین 1402

سلام من 10سال توشرکت مواد شیمیایی کارکردم که تواین 10سال ریه هام آسیب دیده الان مدیرشرکت سنوات 10سال کارکردمو میده ازمن تعهدمحضری میگیره من میتونم شکایت کنم دیه آسیبی که به ریه هم رسیده روهم بگیرم

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. باید اولا بروید کمیسیون پزشکی و باید نظر پزشک را بگیرید و یا اینکه دادگاه شکایت کنید و شما را به پزشک قانونی معرفی کند بعد دادگاه رای صادر کند.

جواد تقی آبادی
23 فروردین 1402

آیا کارفرما می تواند بیش از یک ماه در سال به کارگر حق سنوات پرداخت نماید؟

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. سنوات یکماه حقوق است بیشتر از آن توافقی است.

محمد
24 فروردین 1402

سلام وقت بخیر .بنده یک گارگر هستم و اتباع میباشم
در یک شرکت مشغول به کارهستم
سال گذشته 1401 به من سنوات پرداخت نکردن با اینکه یک سال تمام روزی 14 ساعت شیفیت کاری شب هستم چون نگهبان هستم و گفتن شما بیمه نیستین
آیا به شخصی که بیمه نیست. با این ساعات کاری شب. سنوات تعلق نمیگیره؟؟؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. بر اساس قانون باید شما را بیمه کنند.

بهنام
27 فروردین 1402

سلام سوالی داستم پایه سنوات ماهانه منظور همان ۲۱۰ هزار تومن . آیا در فیش حقوقی باید جدا از پایه حقوق متظور گردد یا اینکه باید بعلاوه پایه حقوق شود و یکجا نوشته شود . چون اگر با پایه حقوق جمع شود تلثیر بر اضافه کاری و مبلغ عیدی و غیر دارد

  نویسنده بیمه
  28 فروردین 1402

  سلام بهنام عزیز. خیر باید با پایه حقوق جمع شود.

افشار
06 اردیبهشت 1402

سلام من کارمند دفتر سلامت هستم و مدت شش سال است که در این دفتر سابقه دارم و کارفرما همیشه کمترین پایه را برای من منظور می نماید.لطفا نحوه محاسبه پایه سنوات را برای سال 1402 توضیح دهید. متشکرم

  نویسنده بیمه
  06 اردیبهشت 1402

  سلام. توضیحات در این مقاله به طور کامل آورده شده است.

علی
10 اردیبهشت 1402

خسته نباشید
من در شرکتی کار میکنم از سال95 تا الان
31 فروردین 1401 درخواست دادم که سنواتم رو بگیرم و شرکت هم تا تاریخ 31 فروردین 1401 به من پرداخت کردن
حالا الان اگر بخوام از شرکت استعفا بدم فقط سنوات 1 اردیبهشت 1401 تا الان رو بهم میدن؟ یا باید سنواتم از 95 محاسبه بشه تا الان بعد مبلغی که بهم دادن ازش کسر کنن و مابه التفاوت رو به من پرداخت کنن؟

  نویسنده بیمه
  11 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. ۰۱ بله فقط سنوات یکماه را بهت میدن ۰۲ دیکه مابه التفاوتی ندارید.

اشکان
10 اردیبهشت 1402

با سلام و خسنه نباشید آیا به فردی که بازنشسته است و چند سال بعد از بازنشستگی در یک شرکت خصوصی کار میکند سنوات تعلق میگیرد یا خیر؟ ممنون

  نویسنده بیمه
  11 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز.خیر سنوات به شما تعلق نمیگیرد.

  نویسنده بیمه
  11 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر سنوات به شما تعلق نمیگیرد.

مقدم
21 اردیبهشت 1402

سلام
مدت زمان تسويه سنوات پايان خدمت بعد از بازنشستگي چند وقت است؟

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. زمان مشخصی در قانون قید نشده است.

ناصر
27 اردیبهشت 1402

باسلام. منظور از حقوق پایه در محاسبه حق سنوات سالانه چی میباشد. آیا مزدپایه شغلی میباشد یا مزایای دیگر مثل حق مسکن، اولاد و عائله مندی و بدی آب و هوا حق محرومیت از… و غیره هم محاسبه میشه. یا بط.ر کلی منظور از حقوق پایه حقوقی است که با آن حق بیمه پرداخت میشود؟؟ لطفا یکم بیشتر توضیح بدین متوجه بشیم.

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. حقوق پایه در واقع مبلغ پایه حقوق بدون احتساب حق مسکن، اولاد و موارد دیگر است.

احمدی
29 اردیبهشت 1402

سلام وقتتون بخیر من ۶ ماه سال قبل یه شرکت کار کردم تازه سنوات داده و حالا میخوام بیام بیرون ایا به این دو ماه فروردین و اردیبهشت عیدی و سنوات تعلق میگیرد

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. بله عیدی و سنوات به شما تعلق می‌گیرد.

بهی
31 اردیبهشت 1402

سلام روز بخیر من در تاریخ اول ابان ۹۹ تا اخر اردیبهشت سال ۱۴۰۲ در شرکتی کار کردم میخوام بدونم سنواتم چقدر میشه؟ممنونم

  نویسنده بیمه
  31 اردیبهشت 1402

  سلام. به میزان ماه‌های کارکرد شما.

محمد
02 خرداد 1402

سلام و خسته نباشید من ۱۷ سال در شرکتی کار کردم وهر سه ماه قرارداد تمدید میکردندولی سنوات را سال بعد بعد از چند ماه(۶الا۷) پرداخت میکردند آیااگر ۲ماه از سال جاری بگذره نباید طبق سال جدید پرداخت بشه

  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. سنوات و عیدی هر سال باید طبق همان سال پرداخت شود.

محمد
08 خرداد 1402

باسلام من در شرکتی که مشغول بکار هستم، بخشی از حقوق خودم بصورت رسمی دریافت می کنم و بخش دیگر به صورت چکی دریافت می کنم، برای سنوات پایان سال میتوانم درخواست کنم که بر اساس حقوق کامل محاسبه شود؟

شبنم
10 خرداد 1402

سلام،من به تازگی به عنوان حسابدار استخدام شدم،کارفرما گفته دویست تومن حق سنوات رو نمیدم پونصد هم بابت بیمه کم میکنم این درسته؟یا سنوات رو باید ماهیانه پرداخت کنه

  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. سنوات را سالیانه پرداخت میکنند و ۷ درصد از حقوق شما را باید بابت بیمه از شما ماهانه کسر کند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید