۲۷ تیر ۱۴۰۳

افت قیمت خودرو و تاثیر آن در تعیین خسارت بیمه بدنه

وقتی خودرویی را خریداری می‌کنید بر اثر تصادفات متحمل خسارات احتمالی خواهید شد. این خسارت‌ها به دو دسته اصلی مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می‌شوند. خسارات مستقیم به طور کاملاً محسوسی بررسی شده و خسارت آن‌ها را بیمه پرداخت می‌کند؛ اما خسارت غیرمستقیم ظاهری نیست و روزبه‌روز از ارزش خودرو می‌کاهد. به این خسارت غیرمستقیم اصطلاحاً خسارت افت قیمت خودرو گفته می‌شود. برای اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید.

افت قیمت خودرو چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که خودرویتان حین تصادفات درگیر آسیب های جزئی یا کلی شده باشد. این آسیب‌ها در طولانی مدت می‌توانند خطرساز باشند. برخی از تصادفات باعث می‌شود که ما مجبور به تعویض قطعات شویم.این موضوع موجب می‌شود قیمت خودرو به میزان مشخصی کاهش یابد.به این کاهش قیمت، افت قیمت خودرو گفته می‌شود.

 

از طرفی، برخی از خساراتی که به خودرو وارد می‌شود، می‌تواند تا حدی تاثیرگذار باشد که برای خریدار جدید خودرو مشکلاتی را فراهم کند. بنابراین ترجیح بر این است که قیمت خوردوهای دچار آسیب کم شوند و آینده‌ی راننده مدنظر قرار گیرد.

دلایل افت قیمت خودرو چیست؟

شرایط افت قیمت خودرو یا به عبارتی دلایل آن شامل موارد زیر است:

 1. گذر زمان و افت مدل خودرو باعث افت قیمت آن خواهد شد.
 2. میزان کارکرد خودرو رابطه مستقیم با افت قیمت آن دارد، در واقع اگر خودروی شما ۱۰۰ هزارکیلومتر در چند سال کار کرده باشد، با افت قیمت خودرویی که در ۵ سال پانصدهزار کیلومتر کارکرده تفاوت بسیاری دارد.
 3. شدت تصادف خودرو، یکی از مهم‎ترین المان‌های افت قیمت خودرو است. برای مثال: اگر خوردوی شما حین تصادف قطعات مهمی را از دست داده باشد: مثل موتور خودرو افت قیمت بسیار بیشتری را در مقایسه با آسیب به درب خودرو احساس خواهد کرد.
 4. آپشن های خودروهای لاکچری که قیمت بسیار گزافی دارند، در صورت آسیب دیدگی در تصادفات، افت قیمت چند صدمیلیونی را به همراه ضرر مالی بیشتر متحمل می‌شوند.

خرید بیمه شخص ثالث

کاهش قیمت ماشین در تصادف

همانطورکه در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، برخی از تصادفات باعث کاهش ارزش خودرو می‌شوند. گاهی افت قیمت ماشین در تصادف بسیار کم است و گاهی شدت بیشتری دارد. به صورتی که اگر تعمیرات نیز صورت بگیرد، آسیب‌های ناشی از تصادف باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود. مطالعه مقاله شناخت نقاط آسیب پذیر خودرو پیشنهاد می‌شود.

در هنگام تصادف بخش های زیر اغلب در معرض آسیب دیدگی بیشتری هستند:

 • درب ها
 • کاپوت
 • صندوق عقب
 • سپرها

افت قیمت خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟

برای بررسی قوانین افت قیمت خودرو و محاسبه کردن آن نیاز به اقدامات کارشناسی خودرو است.علاوه براین، عوامل زیادی در کاهش قیمت خودرو دخیل است که در زیر به تمامی این موارد اشاره می‌کنیم:

 1. سال ساخت خوردو
 2. قیمت خودرو
 3. خودرو داخلی یا وارداتی
 4. سابقه خسارت
 5. بخش آسیب دیده
 6. میزان خسارت
 7. نیاز یا عدم نیاز به تعویض
 8. رنگ شدگی و…

اما نحوه محاسبه افت قیمت ماشین چگونه است و به چه عواملی بستگی دارد؟ برای کسب اطلاعات جامع در این باره به مقاله محاسبه افت قیمت خودرو مراجعه نمایید.

خرید بیمه شخص ثالث

به چه خودروهایی افت قیمت تعلق می‌گیرد؟

قبل از این‌که نرخ خودروها تا این میزان رشد صعودی داشته باشند،خودروها در شرایطی دچار افت قیمت می‌شدند: سال ساخت و محدوده‌ی قیمت از عوامل تعیین کننده‌ی افت قیمت بود. اما امروزه با افزایش قیمت بی سابقه‌ی خودروها دیگر خبری از عوامل تعیین کننده نیست و خودِ کارشناس باید به بررسی خسارت افت قیمت و خودروهایی که به این مشکل دچار می‌شوند، بپردازد.

جدول افت قیمت خودرو در تصادف ۱۴۰۳

پرداخت افت قیمت با راننده مقصر است و بیمه پرداختی در این خصوص ندارد؛ حالا راننده باید چند درصد پرداخت کند؟ جدول افت قیمت خودرو را برای شما نوشته‌ایم:

رنگ شدگی گلگیرهای خودرو۲ تا ۳ درصد
رنگ شدگی درهای خودرو۳ تا ۴ درصد
رنگ شدگی صندوق خودرو۴ تا ۵ درصد
رنگ شدگی در موتور خودرو۵ تا ۷ درصد
تعویض در خودرو۴ تا ۵ درصد
تعویض گلگیر خودرو۳ تا ۴ درصد
تعویض در موتور خودرو۶ تا ۸ درصد
تعویض در صندوق۵ تا ۶ درصد

 

افت قیمت خودرو به ازای هرسال

اولین قانون افت قیمت خودرو مربوط به طول عمر آن است. قطعاً خودرویی که چند سال کار کرده‌است و در جاده‌های زیادی رانده شده باشد، در مقابل خودروی صفر کیلومتر مقاومت کمتری داشته و خواه ناخواه دچار افت قیمت خواهد شد. موارد زیادی در افت قیمت ماشین تأثیرگذارند که یکی از آنها سال ساخت خودرو است. معمولاً در ازای سال‌هایی که از تولید خودرو می‌گذرد ارزش آن کمتر می‌شود. اما افت قیمت خودرو تا چند سال می‌باشد؟ به طور معمول این مبلغ تا ۶ سال محاسبه می‌شود و بعد از آن درصد تغییرات مدل ماشین برای افت قیمت آن قدر کم می‌شود که دیگر به چشم نمی‌آید.

درست مثل گوشی تلفن همراه! سالها پیش گوشی نوکیا از بهترین برندهایی بود که در دست هرشخصی دیده‌ می‌شد! از دست گوشی‌هایی که خراب شدن در مخیله‌اش نیز نمی‌گنجید! اما امروز چه؟! چه ارزشی دارد؟ آیا قیمت آن به اندازه‌ی سابق است؟ قطعا خیر! با به وجود آمدن گوشی‌های جدید و آپشن‌های جدید و همچنین نو بودن گوشی‌های جدید، گوشی نوکیا ارزش قیمتی بالایی نخواهد داشت. همچنین اگر شما قصد خرید گوشی موبایل داشته باشید، دو راه پیش رو دارید:

 1. خرید گوشی دست دوم
 2. خرید گوشی نو

قطعا اگر قصد خرید گوشی نو داشته باشید باید پول بیشتری را برای آن بپردازید در صورتی که برای خرید گوشی دست دوم (به علت کارکرد آن) بهای کمتری را می‌پردازید.

این موضوع برای خودرو نیز صدق می‌کند. پراید مدل ۸۷ قیمتی کمتر از پراید صفر کیلومتر دارد. پس شاهد افت قیمت پراید خواهیم بود. پس کارکرد خودرو یکی از عوامل مهم در پایین آمدن نرخ خوردو است.

تاثیر مدل ماشین و رنگ خودرو در افت قیمت خودرو

مدل خودرو و رنگ آن از عوامل تاثیرگذار در کاهش نرخ خودروهاست. براساس آمار موجود و تحقیق‌های صورت گرفته خودروهای زرد رنگ کمترین افت قیمت و خودروهایی که به رنگ طلایی، بنفش و قرمز بودند، بیشترین افت قیمت را تجربه کرده‌اند.

افت قیمت ماشین و مسئول پرداخت آن

گاهی پیش می‌آید که مالک خودروی گران قیمت قصد داشته باشد خودروی خود را پس از تصادف به فروش برساند. در این صورت شاهد کاهش عجیب و غریب خودروی خود می‌شود. این جاست که می‌تواند علاوه‌بر دریافت خسارتی که به بدنه خودرویش وارد شده‌است، درخواست پرداخت هزینه‌ی افت قیمت را ارائه دهد. در این صورت تنها راه دریافت خسارت افت قیمت ماشین مراجعه به مرجع صالح و ثبت دادخواست است.

چگونه خسارت ناشی از افت قیمت را تعیین و دریافت کنیم؟

بیشتر تصادفاتی که اتفاق می‌افتد طرفین به توافق رسیده و خسارت کاهش قیمت را یا می‌بخشند یا دریافت می‌کنند. اما چنانچه طرفین به توافق نرسند؛ زیان‌دیده اعتراض به قیمت افت خودرو داشته باشد و میزان خسارت وارده کمتر از بیست میلیون تشخیص داده شود، در شورای حل اختلاف بررسی و تامین می‌گردد. اما اگر خسارت بیش از بیست میلیون تومان شود، در دادگاه رسیدگی خواهد شد. البته بهتر است که همیشه قبل از هر اقدامی از قانون جدید افت قیمت ماشین مطلع شوید. برای آشنایی با خسارت افت قیمت خودرو، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو

برای شکایت افت قیمت خودرو به مدارک زیر نیاز دارید:

 • کروکی تصادف
 • گزارش پلیس
 • مدارک شناسایی مالک و خودرو

مطلب پیشنهادی: کروکی تصادف؛ تعریف،شرایط، نحوه اعتراض به انواع کروکی

مرجع ذی صلاح برای رسیدگی به خسارت کاهش نرخ ماشین در تصادف

پس از ثبت شکایت، قاضی شورا قرار کارشناسی را صادر کرده و بعد از پرداخت هزینه کارشناسی، کارشناس افت قیمت خودرو به بررسی پرداخته و میزان افت را محاسبه می‌کند. بعد از آن، مالک خودروی آسیب‌دیده، دادخواست مطالبه خسارت می‌کند.

چگونه از افت قیمت خودرو جلوگیری کنیم؟

بهترین راه جلوگیری از این خسارت، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی‌ست. اما افت نرخ ماشینی که براساس سال ساخت خودرو و کارکرد آن اتفاق می‌افتد قابل جلوگیری نخواهد بود.

بیمه دات کام ارائه دهنده بهترین بیمه بدنه با پوشش افت قیمت ماشین

بیمه دات کام ارائه دهنده بهترین بیمه بدنه با پوشش افت قیمت ماشین

کدام بیمه افت قیمت خودرو را می دهد؟

بیمه شخص ثالث تعهد دارد که خسارات ایجاد شده به فرد زیان دیده را جبران کند. در نتیجه خسارت افت قیمت خودرو در تصادف، قانوناً یک نوع زیان است و باید توسط شرکت بیمه پرداخت شود. شرایط افت قیمت خودرو دقیقاً شبیه به سایر خسارات مالی ماشین است و تا سقف تعهد مشخص شده در بیمه نامه پرداخت می‌شود. برای گرفتن افت قیمت خودرو یکی از مهم‌ترین موضوعات سقف تعهدی است که هنگام خرید بیمه نامه مشخص می‌کنید. حداقل سقف تعهد مالی در سال ۱۴۰۳ برابر ۴۰ میلیون تومان است.

برای پوشش افت قیمت در بیمه بدنه قانون خاصی وجود ندارد؛ اگر هنگام خرید بیمه بدنه ماشین، پوششی تحت عنوان افت قیمت خودرو وجود داشته باشد و شما آن را انتخاب کنید، در صورت بروز مشکل، بیمه بدنه افت قیمت خودرو در تصادفات را جبران می‌کند. این یک پوشش اضافه است و در صورتی که بیمه گزار این پوشش را هنگام خرید انتخاب نکند، از لحاظ قانونی امکان دریافت افت قیمت خودرو از شرکت بیمه را ندارد.

افت قیمت خودروی لوکس

از آنجایی که افت قیمت ماشین لوکس زیاد است. پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان بیشتر سقف تعهدات بیمه شخص خود را افزایش دهید. اگر هم خودتان صاحب یک خودروی لوکس هستید، پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر استفاده از بیمه شخص ثالث که اجباری است، حتماً از بیمه بدنه استفاده کنید. در این صورت اگر قانون خسارت خودروی نامتعارف، مانع از پرداخت کل مبلغ افت قیمت توسط مقصر شد، با پوشش افت قیمت بیمه بدنه بتوانید باقیمانده مبلغ را از بیمه دریافت کنید.

خرید بیمه بدنه

تاثیر بیمه شخص ثالث در خسارت افت قیمت ماشین

چنانچه شما در سانحه‌های رانندگی گیر بیفتید و دچار مشکل شوید، در صورت داشتن بیمه شخص ثالث کمک بزرگی به شما خواهد شد. این بیمه‌نامه برای تمامی وسایل نقلیه اجباری بوده و نبود آن باعث تبعات جبران ناپذیر خواهد شد. با داشتن بیمه شخص ثالث، طی سوانح رانندگی، خسارات وارده به جان و مال شخص ثالث تا سقف تعهد تعیین شده پرداخت خواهد شد.

این بیمه می‌تواند تا حدی که خسارت خیلی زیادی وارد نشده باشد، شما را از ضررهای مالی نجات دهد.براساس قانون جدید شما می توانید تا سقف ۴۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۳ بدون ارائه کروکی به شرکت بیمه مقصر، خسارت دریافت کنید. اما اگر شما مقصر حادثه باشید می توانید از بیمه بدنه استفاده کنید.

راهنمای کامل بیمه شخص ثالث را از اینجا بخوانید.

آیا بیمه بدنه خسارت افت قیمت ماشین را می دهد؟

این سؤال وجود دارد که آیا بیمه بدنه افت قیمت می دهد؟ به عبارتی دیگر جبران می‌کند؟ پس از تصادف، کارشناس با بررسی خودرو میزان خسارت وارده را تعیین می‌کند. در واقع با این بررسی تعیین می‌شود که مقصر حادثه باید چه مقدار از افت قیمت را پرداخت نماید. برخی افراد به علاوه‌ی دریافت خسارت از فرد مقصر، از شرکت بیمه نیز درخواست پرداخت خسارت کرده و از آن‌ها نیز خسارت می‌گیرند.

براساس قانون خسارت بدنی و مالی شخص ثالث به عهده بیمه بوده و افت قیمت نیز جزو پوشش های تکمیلی بیمه بدنه به حساب می‌آید. چنانچه این پوشش‌ها را در بیمه‌نامه‌ی خود اضافه و قید کرده باشید. می‌توانید از بیمه بدنه خسارت افت قیمت خودروی خود را دریافت نمایید. راهنمای بیمه بدنه را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌ های بیمه بدنه کلیک کنید.

بیمه در کمک خسارت افت قیمت ماشین

همانطور که گفته شد بسته به خسارت وارده می‌توانید از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه استفاده نمایید. بیمه شخص ثالث بیمه اجباری بوده و تمامی وسایل نقلیه باید آن را داشته باشند. بیمه بدنه اختیاری است؛ اما در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت خودروها، داشتن آن ضروری به نظر می‌رسد. برای خرید این بیمه‌نامه می‌توانید از از طریق صفحه خرید بیمه بدنه اقدام کنید.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مینا
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من ماشینم پارک بوده و یه ماشین به ماشینم زده و سپر عقبم آسیب دیده ولی بیمه چون ماشین من ساندرو بود خسارت پرشیا زد و نصف هزینه سپر ماشین من میشه من الان چجوری میتونم بقیه خسارت رو بگیرم هزینه سپر عقب و نصب برای ماشین من ۸ تومن میشه ولی بیمه ۳ میلیون زده برام چجوری میتونم خسارت رو بگیرم افت قیمت شامل سپر عقب میشه اگر نه راهنماییم کنید لطفا با تشکر .

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

  مینا عزیز؛ اگر خودروی شما قدیمی نیست، می‌توانید برای افت قیمت در شورای حل اختلاف طرح شکایت کنید. در صورت تایید شورا، افت قیمت به سپر شما تعلق می‌گیرد.
  اما در خصوص خسارت خودرو، طبق قانون ماشین شما در دسته نامتعارف قرار می‌گیرد و خسارت شما بر اساس گران‌ترین خودروی متعارف محاسبه می‌شود. اگر مبلغی کمتری دریافت کرده‌اید، می‌توانید در این خصوص نیز طرح شکایت کنید.

person
مهدی
۲۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر بنده امروز تصادف کردم واز عقب یه پراید بهم زد.دوتا گلگیر و شاسی عقب جمع شد.پلیس کروکی کشید ورفت.بحث افت قیمت گفتم گفت بهت نمیدن.خواستم ببین درست گفته و یا نه میتونم پیگیر باشم و باید چیکار کنم قبل از اینکه ماشین ببرم تعمیر.پارس ۹۶

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  باید از راننده مقصر شکایت کنید. بیمه خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند. برای دریافت افت قیمت باید خودرو توسط کارشناس ارزیاب مورد بررسی قرار بگیرد.

person
علی
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

با سلام به تازگی من با یک ام وی ام مدل ۹۷از فرعی به اصلی تصادف کردم و مقصر شناخته شدم مبلغ کارشناسی بیمه ۹ میلیون در نظر گرفته شده اما هزینه تعمیر پی دی آر ۱۵ ،آیا مابه التفاوت را پرداخت کنم واینکه افت قیمت شامل میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که درخواست افت قیمت دهند باید خسارت ایشان را پرداخت نمایید.

person
امیررضا مهدوی نیا
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام من دیشب با یه تاکسی مدل ۹۷ تصادف کردم مقصر هم من هستم بیمه تمام خسارت اون رو داد ایا اون میتونه از من افت قیمت برای یه کاپوت و گلگیر بگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در صورتی که درخواست دریافت خسارت افت قیمت خودرو را داشته باشد می تواند از شما خسارت بگیرد.

person
اشکان
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید حدود دو هفته پیش یه تیبا مدل ۹۷ از پشت زد به من ولی چون اتوبان بود من مقصر شدم الان طرف میگه ماشین من ۸۰ میلیون افت قیمت پیدا کرده منم ندارم بدم ایا بهش تعلق میگیره یا نه ممنونم میشم سریع جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که کارشناس افت قیمت را تایید کند باید خسارت افت قیمت را پرداخت کنید.

person
مسعود
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام من دوماه پیش با ی پراید مدل ۹۵ تصادف کردم درب عقب پراید ی تو رفتی جزئی پیدا کرد ک بردمش صافکاری ۷۰۰ هزینش شد بعد طرف میره پولو از صافکاری میگیره میبره ی شهر دیگ ۱.۲۰۰ هزینش میکنه من اصلا خبرم نداشتم بدون رنگ هم دراومده آیا افت قیمت بهش میخوره?

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خسارت افت قیمت به خودروهایی که بیش از ۵ سال کارکرد دارند تعلق نمی گیرد. مگر اینکه ارزیاب دریافت خسارت را تایید نماید. در صورت اقدام می توانید اعتراض کنید.

person
بهنام
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

با سلام و احترام من با خودرو ۴۰۵مدل ۸۴تصادف کردم افت قیمت. تعلق میگیره بهش

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خسارت افت قیمت به خودروهایی که بیش از ۵ سال کارکرد دارند، تعلق نمی گیرد.

   person
   هادی
   ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

   سلام و عرض ادب و خسته نباشید تو پیام ها داشتم میخوندم در چند جا ذکر کرده بودین برا ماشینای ایرانی بالای پنج سال هم میشه افت گرفت ولی از ماه بهمن به بعد هر کی سوال کرده گفتین تعلق نمیگیره قانون جدیدی اومده در این راستا

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بیمه شخص ثالث خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

  person
  پوریا
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید بنده با یه دنا تصادف جزی داشتم که
  اندازه کف دست رفت تو و بیمه رفتیم ۳ملیون خسارت گرفت
  برای افت بی رنگ در میاد بازم افت قیمت حساب میشه
  بی رنگ در میاد رنگ پریدگی نداره چون فرش بهش مالیده شدن

person
آرمان
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام، آیا میزان افت قیمت با توجه به خودروی متعارف تعیین میشود؟
بعبارتی با اریزو تصادف کردم و مقصرم و بیمه ثالثم هزینه آریزو را بر حسب خودرو متعارف پرداخت کرده ولی راننده بابت افت قیمت میخواهد شکایت کند. آیا بر اساس خودرو متعارف افت قیمت محاسبه میشود یا بر اساس قیمت واقعی بازار خودرو؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  افت قیمت بر اساس قیمت واقعی خودرو تعیین می شود.

  person
  هادی
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  جناب من سوالم این هستش جدیدترین قانون در موردسن ماشین که افت شاملش بشه و راننده بایو پرداخت کند چند سال هستش

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   به خودروهایی که بیش از ۵ سال کارکرد دارند خسارت افت قیمت تعلق نمی گیرد.

person
mehdi
۲۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر برج ۳ سال ۱۴۰۲ پارس خشک از کار خونه تحویل گرفتم دوماه بعد از عقب بهم زدن کروکی هم کشیدم ولی ماشینو تعمیر کردم وحدود ۳ سانت رنگش ریخت ایا الابعد گذشت ۷ ماه اگ اقدام کنم ایا افت قیمت شامل میشه یانه؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت اقدام نمایید.

person
امیر
۲۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من شاهین ١۴٠١ دارم دیشب یه دنا پلاس از فرعی با دنده عقب اومد یهو توی اصلی و دوتا درب و گلگیر سمت شاگرد من رو زد. پلیس اومد و مقصر تشخصیش داد. میخوام بدونم بیمه شخص ثالثش واسه افت قیمت ماشین من هزینه ای پرداخت میکنه؟
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، بیمه شخص ثالث خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

person
Mohammad
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

با سلام آیا افت قیمت با ماشین مدل ۹۹ که چند بار تصادف از قبل داشته تعلق می‌گیرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به نظر کارشناس بستگی دارد.

   person
   فرهادرستمی
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۲

   سلام‌ من بایه‌ کاپراتصادف‌ کردم. کاپرامقصره‌ مدل‌ ماشین من ۹۰است‌ ولی‌ بی رنگه‌ ازبیمه‌ هم‌ سوال‌ کردم گفت‌ ربطی‌ به مدل‌ نداره‌ چون بی رنگ است افت‌ قیمت شامل میشه وراننده بایدخودش پرداخت کندنظرشماچی است

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت شکایت کنید.

person
mahdi
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من با ماشین پدرم تاکسی هست
گواهینامه پایه ۳ دارمو این که کارت تاکسیرانی
ندارم زدم به پژو پارس ۹۲ فقط خسارت مالی هستش
درهای بغل با یه مقدار از ستون و این که ماشین ما
الان یک ماه پارکینگ طرف هم تا امروز خبری ازش نشده
و قرار بوده شکایت کنه و این که افت قیمت به این ماشین تعلق میگیره?
ممنون میشم یه راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خسارت افت قیمت خودرو به ماشین هایی که بیش از ۵ سال کارکرد دارند تعلق نمی گیرد. بهتر است شکایت کنید.

person
علیرضا
۰۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام بنده با هیوندای توسان مدل ۲۰۱۵ از عقب تصادف کردم و سپر و صندوق عقب توسان آسیب دیده ولی صندق نیاز به تعویض نداره و مالک ادعا میکنه باید تعویض بشه و بیمه مبلغ ۱۶ میلیون تومان پرداخت کرده ولی مالک توسان از بنده بابت افت قیمت شکایت کرده و میزان خسارت بیمه بنده ۱۲۰ تومان هستش، آیا ایشون میتونه خسارت بگیره و من چه راه کاری دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که خسارت توسط بیمه تایید شود بله می تواند از شما درخواست خسارت کند.

person
فرهاد
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام.خودروی ۲۰۷ دارم مدل ۱۳۹۶ دیشب تصادف کردم و مقصر نیستم آیا افت قیمت بهم تعلق میگیره یا نه؟ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خسارت افت قیمت به خودروهایی با کارکرد بیش از ۳ سال تعلق نمی گیرد.

  person
  موسوی
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام ببخشید ما اسفند گذشته تصادف کردیم بعد کارشناس در حدود ۳ میلیون افت خودرو برای ما در مرداد ماه ۱۴۰۳مشخص شد .حالا در اسفند ۱۴۰۲ که درخواست شناسه برای واریز افت خودرو کردیم مبلغ ۱۶ میلیون اومده ؟ چرا زیادتر شده ؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   در این خصوص اطلاعی نداریم. باید از واحد مربوطه سوال بفرمایید.

person
محمد
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده تصادف کردم و مقصر بودم ولی ایشون هم در منطقه مسکونی سرعت نسبتا بالایی داشت… حالا به هرحال چون فرعی به اصلی بود من مقصر شدم ایا میشه اعتراض زد
و اینکه سوال دوم طرف ماشینش سمند مدل ۹۴ هست و میخاد افت قیمت بگیره ولی ماشین شو رفته تعمیر کرده ایا منم میتونم ادعا کنم که ماشینش رنگ داشته قبلا چون رفته درست کرده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  افت قیمت به خودروهایی با کارکرد بیش از ۵ سال تعلق نمی گیرد. بله می توانید اعتراض کنید.

person
Hossein
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام خردادامسال خودم با نیسان چپ کردم وحدود ۱۰۵ میلیون تومان خسارت دیدم چون قیمت بیمه پایین تر زده بودم بیمه مبلغ ۵۷ میلون پرداخت کرد الان هم افت ماشینم زیاد است بیمه هم بابت این افت مبلغی پرداخت نکرد..حالا اگر بخواهم افت بگیرم از بیمه باید از بیمه شکایت کنم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر پوشش افت قیمت خودرو را خریداری کرده اید می توانید شکایت کنید.

person
mina
۲۳ دی ۱۴۰۲

سلام لطفاً منو راهنمایی کنید با ماشین جک تصادف کردم پنج میلیون بابت خسارت از بیمه گرفتم حالا میخوام افت قیمت ماشینمو بگیرم چون ماشینم صفر بوده حالا باید از شخص شکایت کنم یا از بیمه اون ماشین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از راننده شکایت کنید.

person
علی
۲۲ دی ۱۴۰۲

ماشین من پارس ۹۸هستش ۴۰تا کار بی رنگ بوده کنار خیابون پارک بود یه ۲۰۶کورس گذاشته بوده با یکی دیگه که نمی تونه کنترل کنه و میزنه به ماشین من و عقبش و کنار ماشین هر دو طرف و چون کنار تیر چراغ برق بوده ماشین می خوره به تیر و کلی خسارت می بینه چقد افت قیمت می خوره و اینکه با شکایت میشه از طرف گرفت

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت خسارت افت قیمت باید شکایت کنید تا خودرو مورد بررسی قرار گیرد.

person
نازنین
۰۶ دی ۱۴۰۲

سلام
با یک دنا تصادف داشتم ک سپر شکستگی داشته و یکم اسیب دیدگی سینی ماشین و بیمه هزینه تعویض سپر و تعمیر سینی رو داده
این شخص ادعای افت قیمت داره ایا میتونه به جایی برسه با شکایت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر ادعای ایشان تایید شود بیمه شخص ثالث شما ممکن است هزینه را پرداخت کند.

person
سانای
۰۳ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من درب عقب طرف رانندم گیر کرد به یه میتسوبیشی مدل۲۰۱۴ الان افت ماشین میخاد افت ماشین میگیره یا نه؟واینکه شکایت کرده ماده تبصره ای هست که من بگم افت نمیگیره از چه ماده ای استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر افت قیمت توسط کارشناس تایید شود، میتوانید از بیمه شخص ثالث خود استفاده کنید. در غیر این صورت تنها اگر شما محکوم به پرداخت خسارت شوید باید پرداخت کنید.

person
زمانی
۰۲ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید:
من با یه ماشین کوئیک تصادف کردم زیان دیده من هستم مدل ماشینم۹۵و کارشناس خسارت وارده رو تعیین کرده بیمه هم واریز کرده هزینه خسارت۱۲میلیون بوده برای افت قیمت شکایت بکنم چه مدت طول میکشه افت قیمت رو دریافت کنم چون میخوام بفروشم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدت زمان ذکر شده به کارشناسی بیمه بستگی دارد. از زمانی که نتیجه کارشناسی و مبلغ خسارت مشخص شود، بیمه به شما زمان پرداخت خسارت را اعلام خواهد کرد.

person
پوریا
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام من با یه پراید تصادف کردم و ازش شکایت کردم الان کارشناس هم ماشینمو کارشناسی کرده آیا الان میتونم ماشینمو تعمیر کنم و بفروشم و افت ماشینمو ازش بگیرم یا باید فعلا ماشینو نگه دارم ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است تا پایان فرایند دریافت خسارت، ماشین را نزد خود نگه دارید.

person
Davood
۲۴ آذر ۱۴۰۲

سلام مدل ماشین من سال ۹۴ هستش و تصادف کردم آیا حالا به ماشین من افت قیمت می‌خورد آیا میتونم از طرف افت قیمت بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت شکایت کنید.

person
بهزاد
۱۴ آذر ۱۴۰۲

با سلام پراید مدل ۹۱ بدون رنگ دارم آیا افت قیمت شامل میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  پوشش افت قیمت فقط برای پس از تصادف است اما همه خودروها را شامل می شود.

person
مرتضی
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام ماشین ما تصادف کرد و برای افت قیمت به شواری حل اختلاف شکایت کردیم ولی هنوز کارشناس تعین نشده تعمیر ماشین تمام شده میتونیم ماشین را از تعمیرگاه بگیریم یا باید کارشناس بازدید بکنه و بعد تحویل بگیریم با سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید کارشناس از خودرو شما بازدید نماید سپس اقدامات بعدی را انجام دهید.

person
عرشیا
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام ماشین بنده مدل ۸۹ تصادف نکردم شخصی با بیل به ماشین من زده سقف و ستون ماشین
ماشین کامل بیرنگ بوده و ۸۰ تا کارکرد داشته
آیا افت قیمت به این ماشین تعلق میگیره یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله با شکایت از آن شخص می توانید خسارت افت قیمت خود را دریافت نمایید.

person
حسین
۰۳ آذر ۱۴۰۲

سلام من با یک دستگاه خودرو دانگ فنگ اچ سی کراس تصادف کردم و مقصر هستم.مدل ماشین دانگ فنگ ۹۶ هستش.و کارشناس شورای حل اختلاف ۴۸ ملیون افت قیمت تعیین کرده.و ۱۳۰ ملیون خسارت وارد شده.آیا ب این ماشین که شرکت ایران خودرو هم عرضه میکنه افت قیمت تعلق میگیره یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله افت قیمت به ایشان تعلق می گیرد.

person
هادی
۳۰ آبان ۱۴۰۲

یا سلام
من در تاریخ ۲۹ آبان تصادف کردم و مقصر بودم بیمه شخص ثالث پرداخت افت قیمت را متقبل نشد ولی بقیه خسارت رو داد و اینکه مدل ماشین آسیب ده ماه ۸ سال۹۷ می باشد
سوال اینه وقتی مدل ماشین آبان ۹۷هستش و من ۲۹ آبان امسال تصادف کردم اصلا آیا ماشین شامل حق دریافت افت ماشین می باشد یا خیر؟ ضمن اینکه هیچ قطعه ای تعویض نشده فقط شاسی جا خورده و کمی پوستش از زیر ماشین شکسته
ممنون می شم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  براساس قوانین جدید بیمه شخص ثالث دیگر خسارت افت قیمت را پرداخت نمی کند.

person
مهدی
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام باخسته نباشید من دوماه پیش تصادف کردم بایک تویوتا رافور بعد دوماه رفته ازما شکایت کرده درعقب سمت شاگرد خط افتاده ایا میتواند ازماافت قیمت بگیرند

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله مالک خودرو زیان دیده می تواند خسارت افت قیمت خودروی خود را از شما دریافت نماید.

person
آرمان
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام ایا خط افتادن بر روی آینه بغل خودرو از ارزش خودرو میکاهد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مواردی که در افت قیمت خودرو تاثیر دارند را در مقاله ذکر کرده ایم. خیر این مورد در لیست قرار نمی گیرد.

person
رهی
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام من دوهفته پیش تصادف کردم مقصر طرف مقابل بودبدلیل مست بودن راننده بیمه هیچ خسارتی روقبول نکرد مجبورشدم ماشین روتوتعمیرگاه معرفی شده درست کنم الان اگه بخوام افت ماشینم روبگیرم میتونم باشکایت به نتیجه ای برسم؟
مدل ماشینم ۹۹ هستش قبل اصلاح کارشناسی نشده
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت اقدام کنید.

person
حسن
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده با یک پارس مدل ۹۱ تصلدف کردم و مقصر شدم پوشش مالی بیمه ۲۰ میلیون بوده اما کارشناس ۵۰ میلیون خسارت و ۵۰ میلیون افت زده و ادعای از کار افتادگی هم داره من ندارم این مبلغ رو یکجا بدم آیا امکان قسطی کردن وجود داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید با فرد زیان دیده توافق کنید.

person
Reza
۱۰ آبان ۱۴۰۲

سلام ماشین من رنوال نود هست مدل ۹۵،یه ماشین نیسان ازپشت زده به ماشین من ،سمت راننده گلگیر باید تعویض بشه وسپر عقب وچراغ عقب ،وفرار کرده خوشبختانه پلاک ماشینش رو گرفتم میتونم سوای خسارتی که وارد شده افت قیمت هم دریافت کنم از مقصر ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید بعد از تصادف با پلیس راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید. کروکی تصادف را دریافت نمایید و سپس با ارائه گزارش و صورتجلسه پلیس راهنمایی و رانندگی از راننده متواری شکایت کنید.

person
مصطفی
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام من با یک پراید مدل ۹۲ هاچبک تصادف کردم سپر عقب و صندوقش آسیب دید. افت قیمت بهش تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید خودرو مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد تا مشخص شود افت قیمت به آن تعلق میگیرد یا خیر.

person
ارمين
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام ایا اففت فیمت به ماشین که فثط قر شده باشه و بی رنگ درست بشه تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که کارشناس بیمه بدنه تشخیص دهد اسیب وارد شده موجب کاهش قیمت خودرو می شود بله تعلق می گیرد.

person
سجادرحیم پور
۱۸ مهر ۱۴۰۲

وایام بیکاریم وافت قیمت روبیمه تقبل میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی پوشش افت قیمت خودرو را خریداری کرده باشید، بله؛ بله تقبل می کند.

person
مهرداد
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام من اهل شهر همدان با یک ماشین چینی تو شهر تهران تصادف کردم مقصر شدم و از بیمه استفاده کردم مدل ماشین طرف ۹۶ بعد از من تو شهر تهران شکایت کرده ایا اون میتونه از تو شهر تهران بابت افت قیمت شکایت کنه یا باید بیا شهر همدان شکایت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر کروکی تصادف را داشته باشد، می تواند از شما شکایت کند.

person
علی
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر با یک‌خودرو رنو ال نود مدل ۹۴ تصادف کردم گلگیر عقبش اسیب دیده و صندوق عقب شکایت کرده از بنده کارشناس دادگاه هم براش افت قیمت بریده هم خسارت ماشین خسارت ماشین رو‌پرداخت کردم افت قیمت رو‌هم باید پرداخت کنم؟ یا چون مدل ماشین ۹۴ هست شاملش نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که افت قیمت تعیین شده مورد تایید دادگاه است باید نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.

person
سینا
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من دوهفته پیش تصادف کردم مدل ماشینم ۸۷ ولی بدون رنگ بود ماشینم الان شاسی جلو سقف کاپوت و گلگیرم وضع میشه بیمه هم بخاطر مدل ماشینم ۵۰در صد کم تر هزینه میده ایا میتونم شکایت کنم برای افت هزینه ماشینم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید در صورتی که خسارت افت قیمت شما تایید شود می توانید آن را دریافت نمایید.

person
سینا
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام من دوهفته پیش تصادف کردم مدل ماشینم ۸۷ ولی بدون رنگ بود ماشینم الان شاسی جلو سقف کاپوت و گلگیرم وضع میشه بیمه هم بخاطر مدل ماشینم ۵۰در صد کم تر هزینه میده ایا میتونم شکایت کنم برای افت هزینه ماشینم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت درخواست دهید.

person
محمد
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من با یک پژو پارس مدل ۹۳تصادف کردم خسارت پرداخت کردم الان ۱۹میلیون افت قیمت اومده آیا بهش تعلق می‌گیره یا میتونم اعتراض بزنم یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام. می توانید اعتراض بزنید اما در نهایت باید خسارت افت قیمت را پرداخت نمایید.

person
علی
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام از پشت به یه فیدلیتی زدم فقط سپر تعویض شده .ایا سپر جز افت قیمت حساب میشه .ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام. خیر افت قیمت به سپر تعلق نمی گیرد.

person
محمد
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام…ماشین بنده صفره و تصادف کردیم و مقصر طرف مقابل بوده…میخاستم بدونم افت قیمت رو بعد تعمیر هم میتونیم بگیریم چون مجبور به تعمیر بودیم و لاستیک به گلگیر گیر میکرد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت خسارت افت قیمت باید خودرو شما به وسیله کارشناسان بدنه مورد بررسی قرار گرفته و میزان خسارت تخمین زده شود. بهتر است این موضوع را با شرکت بیمه ای که بیمه بدنه خود را از آن تهیه کرده اید در میان بگذارید.

person
آرش
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

با سلام وخسته نباشید
من هفته پیش با تیبا مدل ۹۵ تصادف کردم صندوق عقب و سپر و شاسی عقب ضربه خورده رفتیم بیمه و خسارت رو به مبلغ ۱۸ میلیون پرداخت کرده .امروز صاحب ماشین تماس گرفته و مدعی مبلغ ۲۰ میلیون افت قیمت شده .لطف میکنید حدود افت قیمت ماشین مذکور رو اعلام کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خسارت افت قیمت باید به وسیله کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. برای تعیین دقیق باید از خودرو آسیب دیده بازدید شود.

person
سهیل
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
ماشینم مدل ۹۶ هست. درب عقب ماشینم تصادف داشته ازش عکس گرفتم و بردم صافکاری درست کردم . الان بعد اصلاح میتونم درخواست افت قیمت بدم .عکس قبل تعمیر رو دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است با شرکت بیمه خود در این مورد صحبت نمایید.

person
علی
۱۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام، خودرو بنده مدل ۹۷ هست، در اثر تصادفی خودروی بنده آسیب شدیدی دیده، آیا میتونم از مقصر بابت افت قیمت خودروم شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید.

person
علی
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام افت قیمت پس از تعمیر خوردو در صندق قابل محاسبه هست یا نه آیا اعزام کارشناس دارید شما به محل

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر باید خودرو آسیب دیده مورد بررسی کارشناسان قرار گیرد. بله امکان اعزام در بیمه دات کام وجود دارد لطفا با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید.

person
نسرین
۰۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام.بعلت ریزش سنگ ازیک اپارتمان کاپوت وتمام قطعات داخلی ماشین اچ سی کراس مدل ۹۷ اسیب دید.براوردخسارت حدود ۲۱۰میلیون تومان شدکه تقاضای تامین دلیل وبراورد خسارت وافت قیمت کردم.مبلغ افت قیمت به عهده مقصرهست یابیمه بدنه ایران ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. اگر پوشش افت قیمت خودرو را خریداری کرده باشید به عهده بیمه است.

person
حمید
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام
خدا قوت
مقصر تصادف بودم.
خود رو بنام راننده نیست ( وکالتی خریداری شده ).
آیا راننده می تواند از بنده مطالبه افت قیمت کند ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز.

person
حمید
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام
خدا قوت
بتده مقصر تصادف بودم.
برای دریافت افت قیمت خودرو ، آیا راننده خودرو زیان دیده میتواند از بنده شکایت کند یا مالک خودرو باید شکایت کند؟
در زمان و تاریخ تصادف ، خودرو بصورت وکالتی همراه با پلاک به راننده واگذار شده است. و بنام مالک اولیه است. ( متشکرم )

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله می توانند شکایت کنند. دو حالت دارد یا مالک خودرو اجازه استفاده از بیمه نامه را به شما می دهد یا باید خودتان پرداخت کنید.

person
علی
۲۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام من با یه روآ مدل ۸۷ تصادف کردم ۱۵ میلیون از بیمه ی من دریافت کرده ولی شکایت کرده کارشناس ۱۹ میلیون خسارت وارده به ماشین رو اعلام کرده و غیر از خسارت ۶ میلیون هم افت ماشین رو اعلام کرده میخواستم بدونم این مابقی خسارت را کی باید پرداخت کنه ؟چون سقف بیمه من ۳۰ میلیونیه و افت قیمت به این ماشین تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله و اگر در سقف بیمه شما نباشد باید خودتان پرداخت کنید.

person
مجید
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام. ماکسیما مدل ۸۲ دارم تصادف کردم و زیان دیده ام کارشناس بیمه میزان خسارت زده ۱۵ میلیون ولی بیشتر میشه چیکار باید بکنم؟! و اینکه افت قیمت بهش میخوره یا نه؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. خودرو شما در دسته ماشین‌های نامتعارف است و فرانشیز و تعهد بیمه برای پرداخت در چنین مواردی دارای قواعد خاصی است. بله افت قیمت به شما تعلق می گیرد. افت قیمت را کارشناس بیمه بدنه باید تایید نماید.

person
خادمی
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. متشکر

person
خادمی
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام. من با پراید مدل ۹۳ تصادف کردم. افسر من رو مقصر اعلام کرد. خسارت ماشین رو از بیمه من که ایران هستش پرداخش شد. حالا طرف می گه خسارت افت قیمت هم می خواد آیا بهش تعلق می گیره یا نه؟ اگر تعلق بگیره بیمه خسارت رو پرداخت میکنه؟ من فقط بیمه شخص ثالث داشتم و بیمه بدنه نبودم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله خسارت افت قیمت به ایشان تعلق می‌گیرد و باید شخصا پرداخت کنید.

person
msseod
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام من با ماشین مگان وارداتی تصادف کردم مدل۸۹یک در رنگ برداشته چقدر افت قیمت میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  این موضوع باید به وسیله کارشناسان بیمه بدنه مورد بررسی قرار گیرد.

person
سید ساجدی
۱۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام من یک ماه پیش با یک خودرو پژو پارس مدل ۸۸ تصادف کردم .افسر کروکی داده خسارت از بیمه شخص بنده پرداخت کرده و تعهد مالی بیمه من بیشتر از ۲۴۰ میلیون هست.
طرف اومد میگه من افت قیمت ماشین میخوام ایا به این ماشین مدل ۸۸ افت قیمت شامل میشه ؟یا نه ؟خسارت در یافت حدود ۱۹ میلیون بود که بیمه پرداخت کرده ایا افت قیمت شرکت بینه باید بده یا من؟ با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. افت قیمت خودرو را از بیمه بدنه پرداخت می کنند.

  person
  سجادرحیم پور
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام پرایدمدل ۹۶دارم وکارم اسنپ است وایستاده بودم تامسافرکرایه روحساب کنه بعدماشین باسرعت اومدوبه ماشینم خسارت واردکردکه درب سمت راننده وگلگیروشاسیش داغون شده که خرجش بالای سی میلیون شدوالان هجده روزه بیکارم وهنوزبیمه واریزنکرده میتونم افت قیمت ماشینم وبیکاری روازطرف مقصریابیمه ی طرف مقصربگیرم

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۵ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله می توانید شکایت کنید و خسارت خود را دریافت نمایید.

    person
    سجادرحیم پور
    ۱۸ مهر ۱۴۰۲

    بیمه میتونه تقبل کنه مابقی خسارت

  person
  عباس
  ۱۹ دی ۱۴۰۲

  افت قیمت خودروی زیان دیده، بر عهده بیمه شخص ثالث مقصر هست. البته بیمه ثالث مقصر در ابتدا این هزینه را متقبل نمی شود و پرداخت آن را به بعد از شکایت (تأمین دلیل) زیان دیده موکول می کند.

person
lili
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام سندرو مدل دنده ای برای ساخت سال ۹۶ اگر تصادف کنه و صندوق عقبش بره تو افت قیمت شاملش میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به نظر کارشناس بیمه بستگی دارد.

person
مقصر هستم
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من با دنا معمولی مدل ۹۶ تصادف کردم مقصر هستم کاپوت باید رنگ شود ،افت قیمت شامل میشود؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید از بیمه بدنه خود سوال بفرمایید قوانین بیمه برای این موارد یکسان نیست

person
مقصر هستم
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من با دنا معمولی مدل ۹۶ تصادف کردم مقصر هستم کاپوت باید رنگ شود ،افت قیمت شامل میشود؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
علی
۲۵ تیر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من تصادف کر م و مقصر شدم با ماشین پارس ۱۴۰۱ آیا افت قیمت بهش تعلق میگیره
واینکه بیمه ایران افت قیمت رو باید بده یا مقصر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۲

  سلام.بله می تواند برای افت قیمت شکایت کند و هزینه را دریافت نماید. بیمه پرداخت می کند اما فقط برای خودروهای متعارف.

person
نگار
۱۵ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده سه هفته پیش تصادف کردم و مقصر هستم. یکی از سرنشینان آن خودرو اظهار بی‌حالی کرد و به درمانگاه انتقال یافت که همان لحظه هم مرخص شد.ولی ماشین ها به پارکینگ رفت. صاحب ماشین آسیب دیده نه رضایت می دهد و نه شکایت میکند. ماشین ها همانطور در پارکینگ مانده. تکلیف من چیست و چه کار باید بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۲

  موضوع را به صورت قانونی پیگیری کنید.

person
توکلی
۰۳ تیر ۱۴۰۲

سلام ماشینم پراید هست سال ۹۰ سنگ ساختمان ریخت روی سقف غر شد و سوراخ و همینطور ستون جلو یدر سمت شیشه راننده ماشینم تمیز بود و هیچ رنگ زده ای نداشت شکایت کردم برام افت قیمت ۲۶ میلیون زدن و ۱۴ برای تعمیرش ولی اهالی ساختمانی که ازشون شکایت کردم گفتن افت قیمت بهت تعلق نمیگیره الکی زدن برات افت قیمت آیا همینطوره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۲

  کاربر عزیز. با توجه به سال ساخت خودرو در حالت عالی افت قیمت به آن تعلق نمی‌گیرد اما در صورتی که دادگاه یا شورای حل اختلاف رای به پرداخت این مبلغ داده اند، مقصر حادثه باید این هزینه را پرداخت کند.

person
سعید
۰۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام. افت قیمت بر اساس قیمت کارخانه هست یا قیمت بازار؟
آیا قیمت خودرو در زمان و تاریخ تصادف ملاک هست یا هر وقت که متضرر شکایت کنه و قیمت هرچی باشه؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بر اساس هردو.
  قیمت خودرو به ارزش روز محاسبه می‌شود.

person
arman
۰۱ خرداد ۱۴۰۲

سلام سیلندرماشین من شکسته وسرسیلندرشم پارسال آخرین کف تراشی بود حالا میخوام موتور تعویض کنم. افت قیمت داره یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
سجاد
۱۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام.
هزینه افت قیمت خودرو آسیب دیده به دستور قانون توسط بیمه ثالث خودرو مقصر پرداخت میشه. من در تصادفی مقصر شناخته شدم و افت قیمت خودرو مقابل از بیمه ثالث من پرداخت شد:
عطف به ماده ۱۹ قانون بیمه کشور مصوب ۰۷/۰۲/۱۳۱۶ مسئولیت بیمه‌گر برابر با تفاوت قیمت حاصله در مال بیمه شده در لحظه‌ای قبل از خسارت و بلافاصله پس از خسارت تعیین شده است و لذا پر واضح است که هم خسارت تعمیر و هم خسارت افت قیمت در چارچوب این ماده قرار می‌گیرد.
با این قانون، من تونستم در دادگاه بیمه رو محکوم کنم و بیمه ۷۰ میلیون تومن به خسارت دیده پرداخت کرد. اما توجه داشته باشید که سقف پرداخت بیمه برابره با سقف تعهد مالی بیمه ثالث شما که توصیه میکنم موقع بیمه کردن این عدد رو خیلی بالا بزنید. من الان ۲۰۰ میلیون تومن سقف تعهد مالی رو تعیین میکنم. هزینه زیادی نداره اما نجاتتون میده
شماره دادنامه: ۱۴۰۱۹۱۳۹۰۰۱۱۲۵۱۱۳۲ تاریخ صدور دادنامه: ۱۴۰۱-۰۸-۱۸. شعبه ۵ حقوقی شهر قدس
شماره دادنامه تجدیدنظر: ۱۴۰۱۶۸۳۹۰۰۱۶۲۴۷۵۷۴ تاریخ صدور: ۱۴۰۱-۰۹-۱۱. شعبه ۵۶ تجدیدنظر تهران
موفق باشید

  person
  رضا
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام وقت شما بخیر آیا مدل خودرو روی نظر کارشناس برای دریافت افت قیمت تاثیر داره؟و تت‌ چه مدل‌هایی مشمول این قانون هستن؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۰ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله افت قیمت به خودروهای فرسوده و قدیمی تعلق نمیگیرد. اگر خودرویی بیش از ۴-۵ سال کار کرده باشد خسارت افت قیمت به آن تعلق نمی گیرد.

   person
   خپه
   ۲۴ مهر ۱۴۰۲

   سلام من ۳ ماه پیش با خوردو تیگو ۷ صفر تصادف کردم تعهد مالی بیمه من نود میلیو بود کوشه سپر سمت شاگرد شکست ولی بیمه هزینه ماشین پژو پارس رو حساب کرد چون ماشین قیمتش نامتعارف بود بیمه ۷ میلیون پرداخت کرد و بقیه هزینه چون ماشین تیگو بیمه بدنه نداشت صاحب ماشین داد طبق نظر کارشناس بیمه کارشناسی شده ولی حالا صاحب ماشین تیگو بعد از ۳ ماه میگه زیر سپر آسیب دیده خراش افتاده زیر سپر و ادعای خسارت و افت میکنه .آیا افت شاملش میشه بعد از چند ماه از کارشناسی اولیه گذشته .لطفا راهنمایی فرمایید

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۵ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در چنین مواردی در صورتی که پوشش خودرو نامتعارف را داشته باشید بیمه خسارت را کامل پرداخت می کند. پرداخت خسارت به نظر کارشناسی بیمه بستگی دارد.

person
علی
۲۸ بهمن ۱۴۰۱

باسلام ببخشید من با یک خودرو پراید مدل ۹۴تصادف کردم کف صندق پراید جمع شده یکم چقدر افت قیمت شامل این خودرو میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. مشخص کردن میزان خسارت به بررسی کارشناس نیاز دارد.

person
بهرام قاسمی
۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام من با ماشین تصادف کردم طرف مقصر بوده مدل ماشینم ۹۰ بوده ایا افت قیمت پیدا میکنه خواب ماشین هم میتونم شکایت کنم چون من با ماشین کار میکردم ماشین پارکینگ است

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله می توانید شکایت کنید و خسارت خواب ماشین بگیرید. برای خسارات بدنی وارد شده به خودرو هم بیمه باید هزینه را پرداخت کند.

person
رضا
۲۱ بهمن ۱۴۰۱

باسلام
من یک پژوslxمدل۹۸دارم تصادف کردم طرف مقصر شده الان گلگیردوطرف ,کاپوت,رادیاتور آبوکولر,سپر,چراغ ,آینه سمت راننده,چراغ مه شکن,صفحه فن,دوتا فن باید تعویض بشه افت ماشین حدوداچقدر هستش

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. این موضوع را باید از کارشناسان خودرو سوال بفرمایید.

person
سعید
۲۰ بهمن ۱۴۰۱

با سلام ماشین کارشناس شورای حل اختلاف زیر بیست میلیون افت قیمت زده ولی میگه باید از طریق دادگاه از بیمه ایران شکایت کنم میخواستم ببینم کدوم دادگاه باید برم.با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. لطفا به یکی از مراجع قضایی برای تنظیم کردن شکایت مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

person
حمید .ص
۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام آیا بیمه هزینه خسارت وارده شده به قسمت موتوری خودرو که در اثر تصادف ایجاد شده رو پرداخت میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام اگر شما مقصر باشید که خیر در آن صورت بهتر است که از کارشناس خسارت بپرسید.

person
ایران زیبـــا
۳۰ آذر ۱۴۰۱

عرض ادب و احترام..جسارت بنده رو ببخشید ،،

اسم کاربری خودتون رو « کارشناس بیمه » گذاشتید،، ولی عملا دارید هواداری بیمه میکنید .از اواخر سال ۹۷ طبق مصوبه بیمه مرکزی: پرداخت افت قیمت خودروی متضرر و البته با روش محاسبه و نظر کارشناسان مورد بحث ،از بیمه شخص ثالث راننده ی مقصر تا سقف بیمه گذار و شرایط ۵سال ساخت و همچنین نوع ساخت داخل یا وارداتی،،، شرکتهای بیمه موظف ب پرداخت مبلغ افت قیمت هستند.

لطفاااا لطفااااا یا اگر نمی‌خواهید پاسخگو باشید ،و یا اینکه خسته شدید از پاسخهای تکراری خوانندگان، ب اصل متن مقاله ارجاعشون بدید .نه اینکه سنگ اندازی کنید یا به وکیل حقوقی و مشاوره …

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام ما این مطلب را برای آشنایی نوشته ایم. پوشش های اضافی وجود دارد که میتوانند تهیه کنند و بعد پرداخت چیزی که شما گفتید، به شرایطی بستگی دارد. براساس تجربه افراد که به تازگی هم مراجعه کرده اید، فقط خسارت را گرفته اند.

  person
  حمید
  ۱۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام ودمت گرم درست میگی وباستناد بندب ماده۱وبند الف ماده۴قانون بیمه شخص ثالث جبران خسارتهای واردشده مستقیم وغیر مستقیم مالی وبدنی بر اثر تصادف برابر قانون بعهده بیمه گر می باشد واز آنجا که افت قیمت هم بعنوان خسارت در عرف محاکم پذیرفته شده است بیمه موظف به پرداخت آن می باشد وبرابر قانون شرکتهای بیمه مکلفند خسارت مالی ناشی از حوادث‌رانندگی موضوع این قانون را در مواردی که وسایل نقلیه مسبب و زیان‌دیده در زمان حادثه دارای بیمه‌نامه معتبر بوده و بین طرفین حادثه اختلافی وجود نداشته باشد، حداکثر تا سقف تعهدات مالی مندرج در ماده (۴) این قانون بدون أخذ گزارش مقامات انتظامی پرداخت نمایندوبا مصوبه شرکت بیمه و دستورالعمل بیمه مرکزی، بنا شد که اگر زیان‌دیده، تقاضای افت قیمت داشته باشد، ابتدا به کارشناس خبره مراجعه ‌کند تا افت قیمت خودرو را تعیین کند و سپس، شرکت بیمه مکلف است خسارت را از بیمه شخص ثالث مقصر حادثه تا سقف تعهدات آن پرداخت نمای

person
مرتضی
۲۴ آذر ۱۴۰۱

باسلام بنده دیروز تصادف کردم یارو مقصر بود تو اتوبان دنده عقب زده گلگیر جلو دوتا درب و گلگیر منو داغون کرده ماشینم پژو مدل ۹۱دور رنگ آیا افت قیمت شامل میشود

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام این را باید از کارشناس بپرسید اما به هر حال اگر بدنه آسیب ببیند، بله می توانید.

person
Ali
۱۰ آذر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون یه سوالی داشتم اونم این که بعد پرداخت حق کارشناس چند مدت طول میکشه تا کارشناس بیاد میزان خسارتو برآورد کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام والا در هر شرکت متفاوت است.

   person
   الناز
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱

   سلام تیبا دارم از پشت به پراید زد بهم وصندوق عقب ماشینم وگلیگر جمع شد اما دادم بدون رنگ آوردم آیا افت قیمت بهم تعلق میگیره ماشینم مدل ۹۹هست

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ آذر ۱۴۰۱

    سلام اگر جایی ببرند و بفهمند ، بله

person
قاسمی
۰۶ آذر ۱۴۰۱

سلام
افت قیمت ماشینی که در پارک بوده و مقصرش مشخص نیست را چکونه میتوان دریافت کرد؟
در ابتدا فقط با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ تماس گرفتم و صورتجلسه حادثه دریافت نموده ام

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام از خود همان کلانتری باید بپرسید.

person
ebrahim12
۰۴ آذر ۱۴۰۱

سلام. آیا خسارت به سپر هم باعث افت قیمت خودرو میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام اصولا خسارت به سپر محاسبه نمی شود.

person
MB
۳۰ آبان ۱۴۰۱

سلام
بنده دو هفته پیش با رنو ساندرو اتوماتیک ۹۵ تصادف کردم
ماشینی که بهم زد از فرعی اومده بود و مقصر بود
به سمت شاگرد زد و رفت پایین دو تا در صافکاری میخواد
الان من میتونم کاری بکنم ؟ افت قیمت خودرو چقدره؟ ایا میتونم شکایت کنم ؟؟

  person
  F
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  بیمه خسارتی میده با وجود اینکه از مقصر اطلاعاتی ندارم؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱

   سلام باید از خود کارشنانس خسارت بپرسید. چون قوانین هر شرکت ممکن است که متفاوت باشد.

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام باید از خود کارشناس مربوطه بپرسید.

person
سعیدعیدزاده
۲۲ آبان ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید بنده یک ماشین پراید ۱۳۱ مدل۹۴ داشتم که توسط این شخص سوخته شدبه نام محمد عیدزاده مراد به صورت عمدی سوخته شد بنده شکایتش کردم که دردادگاه طبق شاهدی که داشتم ونامه ای که متهم بهم داد تاخسارت ماشینم پرداخت کنند که نکردن بنده رفتم کارشناسی ماشینم کردم که کارشناس مبلغ ماشین ۹۰میلیون تعیین کرد بنده دادخواست زدم که دادگاه حکم محکومیت مبلغ ۹۰میلیون راصادر کرد متهم رفت اعتراض زد که پرونده رفت تجدیدنظر استان که تجدیدنظر استان هم محکومش کرد ایاتامین دلیل بزنم الان سه سال هست که ماشین سوخته شده وخیلی هزینه کردم هزینه ایاب ذهاب هزینه دادرسی وهزینه کارشناسی دادم ایاتامین دلیل بزنم اینا بهم میرسه یاخیر

person
دانیال بهروزی
۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام بیمه بدنه خسارت افت قیمت رو میده یا بیمه شخص ثالث؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام بیمه بدنه می دهد البته اگر پوشش آن را خریداری کرده باشید.

person
محسن محبی
۱۷ مهر ۱۴۰۱

درورد بر شما، زمانی که ارزش ماشین تغییر پیدا می کنه باید به شرکت بیمه اعلام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام اصولا خیر برای تغییر پوشش می توانید الحاقیه بگیرید. البته شرایط خاص خود را دارد.

person
علی
۱۳ مهر ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر
خش روی آیینه هم از قیمت ماشین کم میکنه ؟
من ماشینم صفر به درب حیاط گیر کرده رنگ آیینه ریخته

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام والا باید از یک کارشناس بپرسید. مگر اینکه آینه را عوض کنید.

person
آفرین
۲۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام قانون جدید افت قیمت خودرو چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام هنوز چیز جدیدی نیامده است.

   person
   آفرین
   ۲۷ مهر ۱۴۰۱

   سلام اصلا کلا قانون خسارت افت قیمت خودرو چیه؟

person
فرهاد مقبلی
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نحوه محاسبه افت ارزش ماشین و پرداخت خسارت بیش از سقف تعهد بیمه در تصادف با خودرو های لوکس چجوری انجام میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام اینکه چگونه محاسبه می شود، باید دقیقترش را از یک کارشناس واحد خسارت بپرسید.

person
سارا
۱۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام، من امروز این شکایت افت قیمت داشتم و ۳۵۰تومان هزینه کارشناس شد.

person
سامان مهتابی
۱۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام میگن که افت ماشین در تصادف وجود نداره؟ پس این چیه که شما نوشتید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بعضی شرایط افت قیمت ندارند.

person
J
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام
اگر در اثر تعمیرات نامناسب ماشین دچار افت قیمت بشه میشه شکایت کرد و افت قیمت گرفت ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر خسارتی وارد کند، به هر حال شما می توانید شکایت کنید. اما بهتر است که از قبل با یک وکیل مشورت کنید.

person
جلیل
۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام
اگر در اثر تعمیرات نامناسب ماشین دچار افت قیمت بشه میشه شکایت کرد و افت قیمت گرفت ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام در این خصوص اطلاعی نداریم البته بعید می دانیم.

person
چیا وفایی
۰۵ مرداد ۱۴۰۱

من چندماه دیگه میخوام ماشینمو بفروشم چجوری میتونم از افت قیمتش جلوگیری کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام تصادف نباید داشته باشید.

person
شکیبایی
۲۹ تیر ۱۴۰۱

سلام ی سوال رو واقعا نتونستم جوابشو بگیرم و اینکه ایا بیمه افت قیمت ماشین را می دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام در خصوص نوسان قیمت را پوشش می دهد ولی افت را خیر.

person
مجید
۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام، وقت بخیر افت قیمت خودرو در تصادف تا چند سال تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی بوده در مقاله نوشته ایم.

person
رسول
۱۳ تیر ۱۴۰۱

سلام افت قیمت تا چند سال است؟

person
پیام
۱۰ تیر ۱۴۰۱

ماشین مدل ۹۵ به بالا افت قیمت میگیره کارکرد ماشینم هرچی کمتر بهتر حالا اگه یک گلگیر ۲۰۶ تعویض شده باشه ۱۰ میلیون برای مدل ۹۷ افت می نویسن مراحل کارم اینه شورای حل اختلاف میری یا دفتر خدمات قضایی تمام مدارک ماشین سندش و گزارش پلیس یا کروکی میبری تامین دلیل پر می کنی ۲۰۰ تومان میگیرن دوباره میری شورا کارشناس میاد ۵۰۰ تومان میگیره مبلغ رو برات مینویسه دوباره میری خدمات قضایی از طرف شکایت می کنی با گزارش کارشناس ۳۰۰ تومان دیگه پرداخت می کنی چند روز بعد شورای حل اختلاف نزدیک خونه مقصر بهت زنگ میزنه که بیا با گفتگو حلش کنیم میری اونجا طرف هم میاد شروع به ناله می کنه که ندارم بدم شورای حل اختلاف هم میرن رو مخ که ببخشش یا تخفیف بده یا اقساطش کن خلاصه اقساط می کنن ماهی ۲ میلیون طرف بریزه اگه نریخت دوباره باید بری شورا بگی نریخت بهش اخطار بدین

person
مصطفی
۰۷ تیر ۱۴۰۱

سلام من ماشینم پارس مدل۹۸هس ولی صفرکیلومتر تازه گرفتم بیمه بدنه دارم که خودم باهاش برخورد با بلوار کردم ماشینم خسارت بیشتر از۱۰۰تومن دیده میتونم افت بگیزم؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر؛ مگر اینکه بلوار در مکان بدی قرار گرفته بوده باشد که در این حالت باید از یک وکیل بپرسید.

person
علی
۰۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام ماشینما گذاشتم تعمیرگاه
تعمیرکاره باهاش تصادف کرده ی گلگیر رنگ شده
پارس ۲گانه مدل ۱۴۰۰ هم هس
چقدر افت قیمت داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، افت قیمت را کارشناس باید تعیین کند.

person
فرشید
۰۵ خرداد ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم اگه با یه ماشین ارزون زده باشی به یه ماشین گرون قیمت قضیه چیه؟
ماشین ۴۰ ملیون بیشتر نمی ارزه و الان طرف میگه ۶۰ ملیون افت قیمت ماشینم میشه و باید بدی

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص سوال اول اینکه شما باید اول مقاله خسارت خودروی نامتعارف را مطالعه کنید. بعد اینکه افت قیمت را می توان شکایت کرد اما کارشناس باید تعیین کند.

person
شهروز
۰۴ خرداد ۱۴۰۱

سلام من با ماشینی تصادف کردم که قبلا از همون قسمت ظربه داشت.دو تا کارشناس متفق القول نظر دادن که خسارت وارده به ماشین جلویی نمیتونه ار تصادف من با اون ماشین باشه ومبلغ پایینی برای زیان دیده زدند.حالا شاکی میخواد بابت افت قیمت شکایت کنه.هیچ کروکی ای هم ثبت نشده و تماسی با پلیس نگرفتیم موقع تصدف و به صورت تفاوفقی رفتیم بیمه.ماشین من هیچ آسیبی ندیده.آیا افت قیمت یه ماشینی که قبلا سینی صندوق عقبش ضربه داشته و تصادف کرده و با ادعای شاکی درستش کرده بود تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، به هر حال باید تماس میگرفتید. در این خصوص بهتراست که حتما با یک وکیل مشورت کنید.

person
بهرام
۰۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام
بنده تصادف کردم مقصر بودم طرف مقابل درخواست افت قیمت کرده
بیمه شخص ثالث داشتم بیمه بدنه ندارم
ایا میتونم مبلغ افت قیمتو از بیمه بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، افت قیمت تحت پوشش بیمه نیست.

   person
   مرادخواه
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱

   سلام آیا بین افت قیمت ماشین ایرانی و خارجی تفاوتی دارد؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ مهر ۱۴۰۱

    سلام کلا افت قیمت روش مخصوصی دارد.

     person
     اصلان
     ۲۰ دی ۱۴۰۱

     سلام راهی وجود نداره تا قانون افت قیمت در تصادف بیاریم تو بیمه؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۱ دی ۱۴۰۱

     سلام بیمه افت قیمت را پوشش نمی دهد

person
محمد
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من تصادف کردم با یک پژو مدل ۹۱ از عقب خسارت وارد شد هم بیمه بدنه دارم هم شخص ثالث ماشین مذکور از بیمه ۲۰ ملیون خسارت گرفت و ماشین درست شد حالا شکایت کرده افت ماشین میخواد و ۲۱ ملیون هم کارشناس براش برآورد کرده آیا میتوان از بیمه بدنه یا شخص ثالثم دوباره استفاده کنم یا اصلا این آقا چون خسارت گرفته و ماشینش تعمیر شده میتواند افت بگیر چگونه میتوانم اعتراض کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، افت قیمت ماشین ارتباطی با بیمه ندارد. به هر حال شما از حداکثر بیمه استفاده کرده اید.

  person
  نوید
  ۰۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام.مگه چقد بش خسارت خورده حتمن گلگیرا وکله عقبش تعویضی شده یانه فقط به شاسی و صندوقش ضربه خورده چون من خودمم همینجورشدم؟؟

person
ساسان
۲۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من ماشینم پژو پارس مدل دی ماه ۱۴۰۰ هست و با یک سگ برخورد کرد و شاسی جلوم ضربه خورده‌ و ماشینم بیمه بدنه ایران هست ایا می‌تونم از بیمه بدنه خودروم افت قیمت بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا تعلق میگیرد اما باز باید از واحد خسارت بیمه بپرسید.

person
احمد
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام
وقت بخیر
من اوایل اسفند۱۴۰۰ با ی دنا مدل ۹۵ تصادف کردم و از من بابت افت شکایت کرده و روال قانونی در حال طی شدن هست.شنیدم افت قیمت به خودروهای با عمر بیشتر از ۵ سال تعلق نمیگیره.ایا درسته؟و ایا ۵ سال بصورت سالانه از سال تولید خودرو حساب میشه یا ماهانه؟مثلا اگه خودرو دنا تولیدش دی ۹۵ باشه،از ۵ سالش گذشته.ایا میشه در این مورد اعتراض زد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در این خصوص ما هر اطلاعاتی داشتیم در این مقاله نوشتیم، بقیه موارد را باید از یک کارشناس حقوقی بپرسید.

person
مبارکی
۲۹ دی ۱۴۰۰

سلام.من یه پارس ۹۸دارم.که مطالح از یه خانه ای افتاد رو ماشین.بیمه بدنه دارم.آیا افت قیمت به من تعلق میگیره.بعد کی باید افت قیمت رو بده؟چون باد مصالح رو ریخته رو ماشین.ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
حمیدرضا
۲۹ دی ۱۴۰۰

خودروی بنده توسط متصدی حمل و جابجایی راه آهن به واگن منتقل و از مبدا بدلیل عدم رعایت نظامات حفاظتی در مقصد متوجه شدم سقف تیرآهن بخاطر عدم بستن پین ها برروی ماشین من آمده و سقف به همراه کمک ها و اکسل من خسارت دید
کارشناس جلب شد افت قیمت ۷۵ میلیون محاسبه شد لیکن بیمه میگه من افت قیمت تو قانون من نیست
از هزینه خسارت هم یک سوم شو میگه میدم
من چطور میتونم افت قیمتم رو پیگیری و بگیرم؟
ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید. در صورت شرایط، شما می توانید شکایت می کنید.

person
ابوالفضل
۱۹ دی ۱۴۰۰

سلام با مزدا۳تصادفت کردم مدلش ۹۱هستش چقدر افت ییمت بهش تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز لطفا با مراکز پرداخت خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

  person
  مهرداد
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  طرف اومد از من افت قیمت بگیره منم پانصد دادم به یکی سرتاسر ماشینش را اسید پاشید تا داغ دلش همبشه تازه بمونه. افت قیمت فقط برای یه گدای ایرانی و اخلاق لاشخوریشون جذابیت داره

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۸ دی ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز ما قوانین را اعلام کرده ایم و متاسفانه این که شما عمل غیرانسانی خود را بیان می کنید امری پسندیده نیست . هدف ما ارتقای فرهنگ انسانی و بیمه در سراسر ایران است

   person
   مجید
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

   دمت گرم طرف دوبار رفته شورای حل اختلاف به خاطر پنج تومن شکایتش رد شده باز رفته شکایت کرده آخه گنج تومن پوله مردک بیکار

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، به هر حال اگر حقش هست، می تواند پیگیری کند.

person
رضا
۱۶ دی ۱۴۰۰

سلام. میخواستم بدونم به خودرو خارجی مدل ۲۰۱۷، افت قیمت تعلق میگیره؟ و سقف پرداخت خسارت مالی در تصادفات چقدر است؟ یعنی با هر میزان تعهد مالی،

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر اگر شما پوشش افت قیمت خودرو که جزو پوشش های اضافه بیمه بدنه است ، در هنگام خرید بیمه خودروی خود انتخاب کرده باشید، خسارت افت قیمت پرداخت خواهد شد. سقف پرداخت خسارت مالی در سال ۱۴۰۰ معادل ۳۲۰ میلیون تومان است که میزان این خسارت مالی پرداختی به شرکت بیمه گر و میزان پوشش انتخابی شما ارتباط مستقیم دارد.

person
گروسی
۱۵ دی ۱۴۰۰

سلام برای شکایت افت قیمت خودرو باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۰

  سلام برای شکایت شما باید به مراجع قضایی مراجعه کنید. البته بهتر است که از قبل با شرکت بیمه گر خود صحبت کنید. شاید میزان خسارت دریافتی مناسب باشد.

person
عباسپور
۱۲ دی ۱۴۰۰

پژو ۴۰۵ ۸۷ رنگ بژ کامل رنگ شامل افت قیمت میشه

  person
  عباس
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

  بالای ده سال و تصادف کرده شامل افت نمیشه

person
سمانه احمدیان
۰۶ دی ۱۴۰۰

سلام چگونه خود را بیمه عمر کنیم ؟ مدارک و شرایط خاصی لازمه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۰

  سلام خرید بیمه عمر خیلی راحت است. فقط کافی است تا وارد صفحه خرید بیمه عمر شوید و بعد از تکمیل مشخصات، شرکت با شما تماس خواهد گرفت.

person
سید علی
۰۶ دی ۱۴۰۰

سلام آیا من می توانم با شکایت، افت قیمت خودرو در تصادف رو بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این بستگی به شرایط تصادف و نوع خودرو بستگی دارد که شما باید در این زمینه با خود کارشناس بیمه و یک وکیل مجرب صحبت کنید.

person
مهناز
۰۶ دی ۱۴۰۰

سلام افت قیمت خودرو غیر متعارف به چه صورت است؟ من با خودروی پدرم که بی ام و است تصادف کردم البته سفره هنوز نیومده ببینه، خیلی افت قیمت میخوره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله جنبه حقوقی دارد؛ اما در حالت کلی بله به هر حال بهتر است که حتما با یک وکیل مشورت کنید.

   person
   طباطبائی
   ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

   سلام هزینه کارشناسی افت قیمت خودرو چقدره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

    سلام اطلاعی نداریم.

person
حمید
۰۵ دی ۱۴۰۰

سلام خوبی هستین من ۳روز پیش پژو پارس داشتم ماشین زده بهش عقب و جلو نابود کرد مقصر شد حالا میخوام ببینم افت قیمت چند گیرم میاد تا چه مدل حساب میش

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
بهزاد
۰۴ دی ۱۴۰۰

سلام برای افت قیمت از راننده باید شکایت کرد یا صاحب خودرو؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز در شکایت مربوط به افت قیمت خودرو، از راننده شکایت می شود.

  person
  جابر
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  در دادخواست از راننده و صاحب همزمان شکایت کنید البته خود کارمندان میپرسن ولی شما هم دقت کنید حتما از هردو به عنوان خوانده شکایت شود

person
هلالی
۰۱ دی ۱۴۰۰

سلام افت قیمت خودرو نامتعارف هم منظور همان لوکس است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز در سال ۱۴۰۰ هر خودرویی که بالای ۳۲۰ میلیون تومان باشد خودروی لوکس یا نامتعارف محسوب خواهد شد.

person
اکبری
۰۶ آذر ۱۴۰۰

افت قیمت در تصادف به چه ماشینی تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این بستگی به شرایط تصادف و نوع خودرو بستگی دارد که شما باید در این زمینه با خود کارشناس بیمه و یک وکیل مجرب صحبت کنید.

   person
   اسدی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱

   سلام مدل ماشین برای افت قیمت تاتثیر داره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ آبان ۱۴۰۱

    سلام بله تاثیرگذار است.

person
رحمان
۰۱ شهریور ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز، افت قیمت خودرو پراید به چه صورت است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، میزان افت خودرو بر اساس خسارت وارد شده به خودروی شما متفاوت است. کارشناس باید از نزدیک خودروی شما را بررسی کند.

   person
   ادریس فیروزی
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

   سلام من ماشینم مدل۹۴هست۱۱۱ بدون رنگ.تصادف کردم کاپوت گلگیر تعویض شده طرف مقصر بوده.افت قیمت میتونم بگیرم شکایت کنم

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز، در صورتی که بیمه کمتر از برآورد اولیه بپردازد، شما می توانید حتی به شورای حل اختلاف رفته و شکایت کنید و همچنین افت قیمت هم بگیرید.

   person
   شهرام
   ۲۲ مهر ۱۴۰۱

   سلام خسته نباشی
   من پرایدم مدل ۹۳ هستش تامین دلیل زدم افت قیمت و زده ۷ونیم میلیون
   حالا بیمه میگه من نمیدم
   وقتی بیمه نمیده خوده راننده مقصر پرداخت میکنه
   خواب ماشینمم پرداخت میشه؟؟؟؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ مهر ۱۴۰۱

    سلام در این خصوص بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید. اصولا بیمه پول نمی دهد میتوان از مقصر دریافت کرد. اما اینکه چه شرایطی دارد، اطلاعی نداریم.

   person
   بهرام قاسمی
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

   سلام من با ماشین تصادف کردم طرف مقصر بوده مدل ماشینم ۹۰ بوده ایا افت قیمت پیدا میکنه خواب ماشین هم میتونم شکایت کنم چون من با ماشین کار میکردم ماشین پارکینگ است

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. با توجه به میزان خسارت وارد شده ماشین افت قیمت پیدا می کنه. بله می توانید برای خواب ماشین شکایت کنید.

     person
     بدون
     ۱۶ آذر ۱۴۰۲

     سلام من ۴۰ روز پیش ماشینم ترمزدستیش ول میشه
     خیابان شیب راه میوفته از بغل میخوره به دو‌درب دنا پلاس
     معمولی مدل ۱۴۰۰/۱ بیمه بهش دادم سقف بیمم هم ۵۰ تمنه
     حالا بدون اطلاع من رفته شهر خودشون کارشناسی کرده و شکایت
     افت قیمت در کروکی فقط نوشته دو درب ولی کارشناس براش نوشته
     گلگیر جلو عقب رکاب دو درب شیشه بالابر.بعد دو درب کاملا بدون
     رنگ در میاد چون ماشین خاموش با سرعت کم خورد بهش.حالا
     بدون اینکه به من بگه میتونه بره کارشناسی؟ تکلیف من چیه؟ممنون

     person
     نویسنده بیمه
     ۱۸ آذر ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     شما می توانید اعتراض خود را به شورای حل اختلاف اعلام نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید