27 شهریور 1402

افت قیمت خودرو و تاثیر آن در تعیین خسارت بیمه بدنه

وقتی خودرویی را خریداری می‌کنید بر اثر تصادفات متحمل خسارات احتمالی خواهید شد. این خسارت‌ها  به دو دسته اصلی مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می‌شوند. خسارات مستقیم  به طور کاملاً محسوسی بررسی شده و خسارت آن‌ها را بیمه پرداخت می‌کند؛ اما خسارت غیرمستقیم ظاهری نیست و روزبه‌روز از ارزش خودرو می‌کاهد. به این خسارت غیرمستقیم اصطلاحاً خسارت افت قیمت خودرو گفته می‌شود. برای اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید.

افت قیمت خودرو چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که خودرویتان حین تصادفات درگیر آسیب های جزئی یا کلی شده باشد. این آسیب‌ها در طولانی مدت می‌توانند خطرساز باشند.برخی از تصادفات باعث می‌شود که ما مجبور به تعویض قطعات شویم.این موضوع موجب می‌شود قیمت خودرو به میزان مشخصی کاهش یابد.به این کاهش قیمت، افت قیمت خودرو گفته می‌شود.

 

یکی از پوشش های بیمه بدنه افت قیمت خودرو است

افت قیمت خودرو از پوشش های بیمه بدنه است

از طرفی، برخی از خساراتی که به خودرو وارد می‌شود،می‌تواند تا حدی تاثیرگذار باشد که برای خریدار جدید خودرو مشکلاتی را فراهم کند.بنابراین ترجیح بر این است که قیمت خوردوهای دچار آسیب کم شوند و آینده‌ی راننده مدنظر قرار گیرد.

دلایل افت قیمت خودرو چیست؟

شرایط افت قیمت خودرو یا به عبارتی دلایل آن شامل موارد زیر است:

 1. گذر زمان و افت مدل خودرو باعث افت قیمت آن خواهد شد.
 2. میزان کارکرد خودرو رابطه مستقیم با افت قیمت آن دارد، در واقع اگر خودروی شما 100 هزارکیلومتر در چند سال کار کرده باشد، با افت قیمت خودرویی که در 5 سال پانصدهزار کیلومتر کارکرده تفاوت بسیاری دارد.
 3. شدت تصادف خودرو، یکی از مهم‎ترین المان‌های افت قیمت خودرو است.برای مثال: اگر خوردوی شما حین تصادف قطعات مهمی را از دست داده باشد: مثل موتور خودرو افت قیمت بسیار بیشتری را در مقایسه با آسیب به درب خودرو احساس خواهد کرد.
 4. آپشن های خودروهای لاکچری که قیمت بسیار گزافی دارند، در صورت آسیب دیدگی در تصادفات، افت قیمت چندصدمیلیونی را به همراه ضرر مالی بیشتر متحمل می‌شوند.

کاهش قیمت ماشین در تصادف

همانطورکه در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، برخی از تصادفات باعث کاهش ارزش خودرو می‌شوند. گاهی افت قیمت ماشین در تصادف بسیار کم است و گاهی شدت بیشتری دارد. به صورتی که اگر تعمیرات نیز صورت بگیرد، آسیب‌های ناشی از تصادف باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود. مطالعه مقاله شناخت نقاط آسیب پذیر خودرو پیشنهاد می‌شود.

در هنگام تصادف بخش های زیر اغلب در معرض آسیب دیدگی بیشتری هستند:

 • درب ها
 • کاپوت
 • صندوق عقب
 • سپرها

افت قیمت خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟

برای بررسی قوانین افت قیمت خودرو و محاسبه کردن آن نیاز به اقدامات کارشناسی خودرو است.علاوه براین، عوامل زیادی در کاهش قیمت خودرو دخیل است که در زیر به تمامی این موارد اشاره می‌کنیم:

 1. سال ساخت خوردو
 2. قیمت خودرو
 3. خودرو داخلی یا وارداتی
 4. سابقه خسارت
 5. بخش آسیب دیده
 6. میزان خسارت
 7. نیاز یا عدم نیاز به تعویض
 8. رنگ شدگی و…

اما نحوه محاسبه افت قیمت ماشین چگونه است و به چه عواملی بستگی دارد؟ برای کسب اطلاعات جامع در این باره به مقاله محاسبه افت قیمت خودرو مراجعه نمایید.

خرید بیمه شخص ثالث

به چه خودروهایی افت قیمت تعلق می‌گیرد؟

قبل از این‌که نرخ خودروها تا این میزان رشد صعودی داشته باشند،خودروها در شرایطی دچار افت قیمت می‌شدند: سال ساخت و محدوده‌ی قیمت از عوامل تعیین کننده‌ی افت قیمت بود. اما امروزه با افزایش قیمت بی سابقه‌ی خودروها دیگر خبری از عوامل تعیین کننده نیست و خودِ کارشناس باید به بررسی خسارت افت قیمت و خودروهایی که به این مشکل دچار می‌شوند، بپردازد.

جدول افت قیمت خودرو در تصادف 1402

پرداخت افت قیمت با راننده مقصر است و بیمه پرداختی در این خصوص ندارد؛ حالا راننده باید چند درصد پرداخت کند؟ جدول افت قیمت خودرو را برای شما نوشته‌ایم:

رنگ شدگی گلگیرهای خودرو2 تا 3 درصد
رنگ شدگی درهای خودرو3 تا 4 درصد
رنگ شدگی صندوق خودرو4 تا 5 درصد
رنگ شدگی در موتور خودرو5 تا 7 درصد
تعویض در خودرو4 تا 5 درصد
تعویض گلگیر خودرو3 تا 4 درصد
تعویض در موتور خودرو6 تا 8 درصد
تعویض در صندوق5 تا 6 درصد

 

افت قیمت خودرو به ازای هرسال

اولین قانون افت قیمت خودرو مربوط به طول عمر آن است. قطعاً خودرویی که چند سال کار کرده‌است و در جاده‌های زیادی رانده شده باشد، در مقابل خودروی صفر کیلومتر مقاومت کمتری داشته و خواه ناخواه دچار افت قیمت خواهد شد. موارد زیادی در افت قیمت ماشین تأثیرگذارند که یکی از آنها سال ساخت خودرو است. معمولاً در ازای سال‌هایی که از تولید خودرو می‌گذرد ارزش آن کمتر می‌شود. اما افت قیمت خودرو تا چند سال می‌باشد؟ به طور معمول این مبلغ تا 6 سال محاسبه می‌شود و بعد از آن درصد تغییرات مدل ماشین برای افت قیمت آن قدر کم می‌شود که دیگر به چشم نمی‌آید.

درست مثل گوشی تلفن همراه! سالها پیش گوشی نوکیا از بهترین برندهایی بود که در دست هرشخصی دیده‌می‌شد! از دست گوشی‌هایی که خراب شدن در مخیله‌اش نیز نمی‌گنجید! اما امروز چه؟! چه ارزشی دارد؟ آیا قیمت آن به اندازه‌ی سابق است؟ قطعا خیر! با به وجود آمدن گوشی‌های جدید و آپشن‌های جدید و همچنین نو بودن گوشی‌های جدید، گوشی نوکیا ارزش قیمتی بالایی نخواهد داشت.همچنین اگر شما قصد خرید گوشی موبایل داشته باشید، دو راه پیش رو دارید:

 1. خرید گوشی دست دوم
 2. خرید گوشی نو

قطعا اگر قصد خرید گوشی نو داشته باشید باید پول بیشتری را برای آن بپردازید در صورتی که برای خرید گوشی دست دوم (به علت کارکرد آن) بهای کمتری را می‌پردازید.

این موضوع برای خودرو نیز صدق می‌کند. پراید مدل 87 قیمتی کمتر از پراید صفر کیلومتر دارد. پس شاهد افت قیمت پراید خواهیم بود.  پس کارکرد خودرو یکی از عوامل مهم در پایین آمدن نرخ خوردو است.

تاثیر مدل ماشین و رنگ خودرو در افت قیمت خودرو

مدل خودرو و رنگ آن از عوامل تاثیرگذار در کاهش نرخ خودروهاست.براساس آمار موجود و تحقیق‌های صورت گرفته خودروهای زرد رنگ کمترین افت قیمت و خودروهایی که به رنگ طلایی،بنفش و قرمز بودند، بیشترین افت قیمت را تجربه کرده‌اند.

افت قیمت ماشین و مسئول پرداخت آن

گاهی پیش می‌آید که مالک خودروی گران قیمت قصد داشته باشد خودروی خود را پس از تصادف به فروش برساند.در این صورت شاهد کاهش عجیب و غریب خودروی خود می‌شود. این جاست که می‌تواند علاوه‌بر دریافت خسارتی که به بدنه خودرویش وارد شده‌است، درخواست پرداخت هزینه‌ی افت قیمت را ارائه دهد.در این صورت تنها راه دریافت خسارت افت قیمت ماشین مراجعه به مرجع صالح و ثبت دادخواست است.

چگونه خسارت ناشی از افت قیمت را تعیین و دریافت کنیم؟

بیشتر تصادفاتی که اتفاق می‌افتد طرفین به توافق رسیده و خسارت کاهش قیمت را یا می‌بخشند یا دریافت می‌کنند.اما چنانچه طرفین به توافق نرسند؛ زیان‌دیده اعتراض به قیمت افت خودرو داشته باشد و میزان خسارت وارده کمتر از بیست میلیون تشخیص داده شود، در شورای حل اختلاف بررسی و تامین می‌گردد. اما اگر خسارت بیش از بیست میلیون تومان شود، در دادگاه رسیدگی خواهد شد. البته بهتر است که همیشه قبل از هر اقدامی از قانون جدید افت قیمت ماشین مطلع شوید. برای آشنایی با خسارت افت قیمت خودرو، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت افت قيمت خودرو

برای شکایت افت قیمت خودرو به مدارک زیر نیاز دارید:

 • کروکی تصادف
 • گزارش پلیس
 • مدارک شناسایی مالک و خودرو

مطلب پیشنهادی: کروکی تصادف؛ تعریف،شرایط، نحوه اعتراض به انواع کروکی

مرجع ذی صلاح برای رسیدگی به خسارت کاهش نرخ ماشین در تصادف

پس از ثبت شکایت، قاضی شورا قرار کارشناسی را صادر کرده و بعد از پرداخت هزینه کارشناسی، کارشناس افت قیمت خودرو به بررسی پرداخته و میزان افت را محاسبه می‌کند. بعد از آن، مالک خودروی آسیب‌دیده، دادخواست مطالبه خسارت می‌کند.

چگونه از افت قیمت خودرو جلوگیری کنیم؟

بهترین راه جلوگیری از این خسارت، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی‌ست.اما افت نرخ ماشینی  که براساس سال ساخت خودرو و کارکرد آن اتفاق می‌افتد قابل جلوگیری نخواهد بود.

بیمه دات کام ارائه دهنده بهترین بیمه بدنه با پوشش افت قیمت ماشین

بیمه دات کام ارائه دهنده بهترین بیمه بدنه با پوشش افت قیمت ماشین

کدام بیمه افت قیمت خودرو را می دهد؟

بیمه شخص ثالث تعهد دارد که خسارات ایجاد شده به فرد زیان دیده را جبران کند. در نتیجه خسارت افت قیمت خودرو در تصادف، قانوناً یک نوع زیان است و باید توسط شرکت بیمه پرداخت شود. شرایط افت قیمت خودرو دقیقاً شبیه به سایر خسارات مالی ماشین است و تا سقف تعهد مشخص شده در بیمه نامه پرداخت می‌شود. برای گرفتن افت قیمت خودرو یکی از مهم‌ترین موضوعات سقف تعهدی است که هنگام خرید بیمه نامه مشخص می‌کنید. حداقل سقف تعهد مالی در سال ۱۴۰۲ برابر ۳۰ میلیون تومان است.

برای پوشش افت قیمت در بیمه بدنه قانون خاصی وجود ندارد؛ اگر هنگام خرید بیمه بدنه ماشین، پوششی تحت عنوان افت قیمت خودرو وجود داشته باشد و شما آن را انتخاب کنید، در صورت بروز مشکل، بیمه بدنه افت قیمت خودرو در تصادفات را جبران می‌کند. این یک پوشش اضافه است و در صورتی که بیمه گزار این پوشش را هنگام خرید انتخاب نکند، از لحاظ قانونی امکان دریافت افت قیمت خودرو از شرکت بیمه را ندارد.

افت قیمت خودروی لوکس

از آنجایی که افت قیمت ماشین لوکس زیاد است. پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان بیشتر سقف تعهدات بیمه شخص خود را افزایش دهید. اگر هم خودتان صاحب یک خودروی لوکس هستید، پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر استفاده از بیمه شخص ثالث که اجباری است، حتماً از بیمه بدنه استفاده کنید. در این صورت اگر قانون خسارت خودروی نامتعارف، مانع از پرداخت کل مبلغ افت قیمت توسط مقصر شد، با پوشش افت قیمت بیمه بدنه بتوانید باقیمانده مبلغ را از بیمه دریافت کنید.

خرید بیمه بدنه

تاثیر بیمه شخص ثالث در خسارت افت قیمت ماشین

چنانچه شما در سانحه‌های رانندگی گیر بیفتید و دچار مشکل شوید، در صورت داشتن بیمه شخص ثالث کمک بزرگی به شما خواهد شد. این بیمه‌نامه برای تمامی وسایل نقلیه اجباری بوده و نبود آن باعث تبعات جبران ناپذیر خواهد شد. با داشتن بیمه شخص ثالث،  طی سوانح رانندگی، خسارات وارده به جان و مال شخص ثالث تا سقف تعهد تعیین شده پرداخت خواهد شد.

این بیمه می‌تواند تا حدی که خسارت خیلی زیادی وارد نشده باشد، شما را از ضررهای مالی نجات دهد.براساس قانون جدید شما می توانید تا سقف 20 میلیون تومان در سال 1401 بدون ارائه کروکی به شرکت بیمه مقصر، خسارت دریافت کنید. اما اگر شما مقصر حادثه باشید می توانید از بیمه بدنه استفاده کنید.

راهنمای کامل بیمه شخص ثالث را از اینجا بخوانید.

آیا بیمه بدنه خسارت افت قیمت ماشین را می دهد؟

این سؤال وجود دارد که آیا بیمه بدنه افت قیمت می دهد؟ به عبارتی دیگر جبران می‌کند؟ پس از تصادف، کارشناس با بررسی خودرو میزان خسارت وارده را تعیین می‌کند.در واقع با این بررسی تعیین می‌شود که مقصر حادثه باید چه مقدار از افت قیمت را پرداخت نماید.برخی افراد به علاوه‌ی دریافت خسارت از فرد مقصر، از شرکت بیمه نیز درخواست پرداخت خسارت کرده و از آن‌ها نیز خسارت می‌گیرند.

براساس قانون خسارت بدنی ومالی شخص ثالث به عهده بیمه بوده و افت قیمت نیز جزو پوشش های تکمیلی بیمه بدنه به حساب می‌اید. چنانچه این پوشش‌ها را در بیمه‌نامه‌ی خود اضافه و قید کرده باشید. می‌توانید از بیمه بدنه خسارت افت قیمت خودروی خود را دریافت نمایید. راهنمای بیمه بدنه را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌ های بیمه بدنه کلیک کنید.

بیمه در کمک خسارت افت قیمت ماشین

همانطور که گفته شد بسته به خسارت وارده می‌توانید از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه استفاده نمایید.بیمه شخص ثالث بیمه اجباری بوده و تمامی وسایل نقلیه باید آن را داشته باشند. بیمه بدنه اختیاری است؛ اما در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت خودروها، داشتن آن ضروری به نظر می‌رسد. برای خرید این بیمه‌نامه می‌توانید از از طریق صفحه استعلام و خرید بیمه بدنه اقدام کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
قیمت بیمه بدنه خودرو
26 شهریور 1402 / مقالات بیمه بدنه

قیمت بیمه بدنه خودرو چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو تحت عوامل مختلفی انجام می شود؛ یعنی، شما به عنوان یک راننده زمانی که می‌خواهید مبلغ بیمه بدنه خودتان را پرداخت کنید، به عوامل مختلفی توجه می‌کنید که هر کدام از آن‌ها اهمیت ویژه خود را دارند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
03 مهر 1402

سلام وقت بخیر با یک‌خودرو رنو ال نود مدل 94 تصادف کردم گلگیر عقبش اسیب دیده و صندوق عقب شکایت کرده از بنده کارشناس دادگاه هم براش افت قیمت بریده هم خسارت ماشین خسارت ماشین رو‌پرداخت کردم افت قیمت رو‌هم باید پرداخت کنم؟ یا چون مدل ماشین 94 هست شاملش نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که افت قیمت تعیین شده مورد تایید دادگاه است باید نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.

person
سینا
03 مهر 1402

سلام من دوهفته پیش تصادف کردم مدل ماشینم ۸۷ ولی بدون رنگ بود ماشینم الان شاسی جلو سقف کاپوت و گلگیرم وضع میشه بیمه هم بخاطر مدل ماشینم ۵۰در صد کم تر هزینه میده ایا میتونم شکایت کنم برای افت هزینه ماشینم

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید در صورتی که خسارت افت قیمت شما تایید شود می توانید آن را دریافت نمایید.

person
سینا
02 مهر 1402

سلام من دوهفته پیش تصادف کردم مدل ماشینم ۸۷ ولی بدون رنگ بود ماشینم الان شاسی جلو سقف کاپوت و گلگیرم وضع میشه بیمه هم بخاطر مدل ماشینم ۵۰در صد کم تر هزینه میده ایا میتونم شکایت کنم برای افت هزینه ماشینم

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام دوست عزیز. بله می توانید برای دریافت خسارت افت قیمت درخواست دهید.

person
محمد
02 مهر 1402

سلام وقت بخیر من با یک پژو پارس مدل 93تصادف کردم خسارت پرداخت کردم الان 19میلیون افت قیمت اومده آیا بهش تعلق می‌گیره یا میتونم اعتراض بزنم یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام. می توانید اعتراض بزنید اما در نهایت باید خسارت افت قیمت را پرداخت نمایید.

person
علی
30 شهریور 1402

سلام از پشت به یه فیدلیتی زدم فقط سپر تعویض شده .ایا سپر جز افت قیمت حساب میشه .ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام. خیر افت قیمت به سپر تعلق نمی گیرد.

person
محمد
26 شهریور 1402

سلام…ماشین بنده صفره و تصادف کردیم و مقصر طرف مقابل بوده…میخاستم بدونم افت قیمت رو بعد تعمیر هم میتونیم بگیریم چون مجبور به تعمیر بودیم و لاستیک به گلگیر گیر میکرد.

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت خسارت افت قیمت باید خودرو شما به وسیله کارشناسان بدنه مورد بررسی قرار گرفته و میزان خسارت تخمین زده شود. بهتر است این موضوع را با شرکت بیمه ای که بیمه بدنه خود را از آن تهیه کرده اید در میان بگذارید.

person
آرش
20 شهریور 1402

با سلام وخسته نباشید
من هفته پیش با تیبا مدل ۹۵ تصادف کردم صندوق عقب و سپر و شاسی عقب ضربه خورده رفتیم بیمه و خسارت رو به مبلغ ۱۸ میلیون پرداخت کرده .امروز صاحب ماشین تماس گرفته و مدعی مبلغ ۲۰ میلیون افت قیمت شده .لطف میکنید حدود افت قیمت ماشین مذکور رو اعلام کنید

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خسارت افت قیمت باید به وسیله کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. برای تعیین دقیق باید از خودرو آسیب دیده بازدید شود.

person
سهیل
20 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
ماشینم مدل ۹۶ هست. درب عقب ماشینم تصادف داشته ازش عکس گرفتم و بردم صافکاری درست کردم . الان بعد اصلاح میتونم درخواست افت قیمت بدم .عکس قبل تعمیر رو دارم

  person
  نویسنده بیمه
  20 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بهتر است با شرکت بیمه خود در این مورد صحبت نمایید.

person
علی
17 شهریور 1402

سلام، خودرو بنده مدل ۹۷ هست، در اثر تصادفی خودروی بنده آسیب شدیدی دیده، آیا میتونم از مقصر بابت افت قیمت خودروم شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید.

person
علی
07 شهریور 1402

سلام افت قیمت پس از تعمیر خوردو در صندق قابل محاسبه هست یا نه آیا اعزام کارشناس دارید شما به محل

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام. خیر باید خودرو آسیب دیده مورد بررسی کارشناسان قرار گیرد. بله امکان اعزام در بیمه دات کام وجود دارد لطفا با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید.

person
نسرین
03 شهریور 1402

سلام.بعلت ریزش سنگ ازیک اپارتمان کاپوت وتمام قطعات داخلی ماشین اچ سی کراس مدل ۹۷ اسیب دید.براوردخسارت حدود ۲۱۰میلیون تومان شدکه تقاضای تامین دلیل وبراورد خسارت وافت قیمت کردم.مبلغ افت قیمت به عهده مقصرهست یابیمه بدنه ایران ؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. اگر پوشش افت قیمت خودرو را خریداری کرده باشید به عهده بیمه است.

person
حمید
01 شهریور 1402

سلام
خدا قوت
مقصر تصادف بودم.
خود رو بنام راننده نیست ( وکالتی خریداری شده ).
آیا راننده می تواند از بنده مطالبه افت قیمت کند ؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. بله دوست عزیز.

person
حمید
01 شهریور 1402

سلام
خدا قوت
بتده مقصر تصادف بودم.
برای دریافت افت قیمت خودرو ، آیا راننده خودرو زیان دیده میتواند از بنده شکایت کند یا مالک خودرو باید شکایت کند؟
در زمان و تاریخ تصادف ، خودرو بصورت وکالتی همراه با پلاک به راننده واگذار شده است. و بنام مالک اولیه است. ( متشکرم )

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بله می توانند شکایت کنند. دو حالت دارد یا مالک خودرو اجازه استفاده از بیمه نامه را به شما می دهد یا باید خودتان پرداخت کنید.

person
علی
21 مرداد 1402

سلام من با یه روآ مدل ۸۷ تصادف کردم ۱۵ میلیون از بیمه ی من دریافت کرده ولی شکایت کرده کارشناس ۱۹ میلیون خسارت وارده به ماشین رو اعلام کرده و غیر از خسارت ۶ میلیون هم افت ماشین رو اعلام کرده میخواستم بدونم این مابقی خسارت را کی باید پرداخت کنه ؟چون سقف بیمه من ۳۰ میلیونیه و افت قیمت به این ماشین تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. بله و اگر در سقف بیمه شما نباشد باید خودتان پرداخت کنید.

person
مجید
16 مرداد 1402

سلام. ماکسیما مدل ۸۲ دارم تصادف کردم و زیان دیده ام کارشناس بیمه میزان خسارت زده ۱۵ میلیون ولی بیشتر میشه چیکار باید بکنم؟! و اینکه افت قیمت بهش میخوره یا نه؟!

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. خودرو شما در دسته ماشین‌های نامتعارف است و فرانشیز و تعهد بیمه برای پرداخت در چنین مواردی دارای قواعد خاصی است. بله افت قیمت به شما تعلق می گیرد. افت قیمت را کارشناس بیمه بدنه باید تایید نماید.

person
خادمی
16 مرداد 1402

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. متشکر

person
خادمی
16 مرداد 1402

سلام. من با پراید مدل 93 تصادف کردم. افسر من رو مقصر اعلام کرد. خسارت ماشین رو از بیمه من که ایران هستش پرداخش شد. حالا طرف می گه خسارت افت قیمت هم می خواد آیا بهش تعلق می گیره یا نه؟ اگر تعلق بگیره بیمه خسارت رو پرداخت میکنه؟ من فقط بیمه شخص ثالث داشتم و بیمه بدنه نبودم

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. بله خسارت افت قیمت به ایشان تعلق می‌گیرد و باید شخصا پرداخت کنید.

person
msseod
14 مرداد 1402

سلام من با ماشین مگان وارداتی تصادف کردم مدل89یک در رنگ برداشته چقدر افت قیمت میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  این موضوع باید به وسیله کارشناسان بیمه بدنه مورد بررسی قرار گیرد.

person
سید ساجدی
12 مرداد 1402

سلام من یک ماه پیش با یک خودرو پژو پارس مدل ۸۸ تصادف کردم .افسر کروکی داده خسارت از بیمه شخص بنده پرداخت کرده و تعهد مالی بیمه من بیشتر از ۲۴۰ میلیون هست.
طرف اومد میگه من افت قیمت ماشین میخوام ایا به این ماشین مدل ۸۸ افت قیمت شامل میشه ؟یا نه ؟خسارت در یافت حدود ۱۹ میلیون بود که بیمه پرداخت کرده ایا افت قیمت شرکت بینه باید بده یا من؟ با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. افت قیمت خودرو را از بیمه بدنه پرداخت می کنند.

  person
  سجادرحیم پور
  05 مهر 1402

  سلام پرایدمدل ۹۶دارم وکارم اسنپ است وایستاده بودم تامسافرکرایه روحساب کنه بعدماشین باسرعت اومدوبه ماشینم خسارت واردکردکه درب سمت راننده وگلگیروشاسیش داغون شده که خرجش بالای سی میلیون شدوالان هجده روزه بیکارم وهنوزبیمه واریزنکرده میتونم افت قیمت ماشینم وبیکاری روازطرف مقصریابیمه ی طرف مقصربگیرم

   person
   نویسنده بیمه
   05 مهر 1402

   سلام دوست عزیز
   بله می توانید شکایت کنید و خسارت خود را دریافت نمایید.

person
lili
10 مرداد 1402

سلام سندرو مدل دنده ای برای ساخت سال ۹۶ اگر تصادف کنه و صندوق عقبش بره تو افت قیمت شاملش میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. به نظر کارشناس بیمه بستگی دارد.

person
مقصر هستم
09 مرداد 1402

سلام وقت بخیر من با دنا معمولی مدل ۹۶ تصادف کردم مقصر هستم کاپوت باید رنگ شود ،افت قیمت شامل میشود؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  سلام. باید از بیمه بدنه خود سوال بفرمایید قوانین بیمه برای این موارد یکسان نیست

person
مقصر هستم
09 مرداد 1402

سلام وقت بخیر من با دنا معمولی مدل ۹۶ تصادف کردم مقصر هستم کاپوت باید رنگ شود ،افت قیمت شامل میشود؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  سلام. بله

person
علی
25 تیر 1402

سلام خسته نباشید
من تصادف کر م و مقصر شدم با ماشین پارس 1401 آیا افت قیمت بهش تعلق میگیره
واینکه بیمه ایران افت قیمت رو باید بده یا مقصر

  person
  نویسنده بیمه
  26 تیر 1402

  سلام.بله می تواند برای افت قیمت شکایت کند و هزینه را دریافت نماید. بیمه پرداخت می کند اما فقط برای خودروهای متعارف.

person
نگار
15 تیر 1402

سلام وقت بخیر
بنده سه هفته پیش تصادف کردم و مقصر هستم. یکی از سرنشینان آن خودرو اظهار بی‌حالی کرد و به درمانگاه انتقال یافت که همان لحظه هم مرخص شد.ولی ماشین ها به پارکینگ رفت. صاحب ماشین آسیب دیده نه رضایت می دهد و نه شکایت میکند. ماشین ها همانطور در پارکینگ مانده. تکلیف من چیست و چه کار باید بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  موضوع را به صورت قانونی پیگیری کنید.

person
توکلی
03 تیر 1402

سلام ماشینم پراید هست سال 90 سنگ ساختمان ریخت روی سقف غر شد و سوراخ و همینطور ستون جلو یدر سمت شیشه راننده ماشینم تمیز بود و هیچ رنگ زده ای نداشت شکایت کردم برام افت قیمت 26 میلیون زدن و 14 برای تعمیرش ولی اهالی ساختمانی که ازشون شکایت کردم گفتن افت قیمت بهت تعلق نمیگیره الکی زدن برات افت قیمت آیا همینطوره

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1402

  کاربر عزیز. با توجه به سال ساخت خودرو در حالت عالی افت قیمت به آن تعلق نمی‌گیرد اما در صورتی که دادگاه یا شورای حل اختلاف رای به پرداخت این مبلغ داده اند، مقصر حادثه باید این هزینه را پرداخت کند.

person
سعید
05 خرداد 1402

سلام. افت قیمت بر اساس قیمت کارخانه هست یا قیمت بازار؟
آیا قیمت خودرو در زمان و تاریخ تصادف ملاک هست یا هر وقت که متضرر شکایت کنه و قیمت هرچی باشه؟!

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام. بر اساس هردو.
  قیمت خودرو به ارزش روز محاسبه می‌شود.

person
arman
01 خرداد 1402

سلام سيلندرماشین من شکسته وسرسیلندرشم پارسال آخرین کف تراشی بود حالا میخوام موتور تعویض کنم. افت قیمت داره یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  01 خرداد 1402

  سلام. بله

person
سجاد
16 اسفند 1401

سلام.
هزینه افت قیمت خودرو آسیب دیده به دستور قانون توسط بیمه ثالث خودرو مقصر پرداخت میشه. من در تصادفی مقصر شناخته شدم و افت قیمت خودرو مقابل از بیمه ثالث من پرداخت شد:
عطف به ماده 19 قانون بیمه کشور مصوب 07/02/1316 مسئولیت بیمه‌گر برابر با تفاوت قیمت حاصله در مال بیمه شده در لحظه‌ای قبل از خسارت و بلافاصله پس از خسارت تعیین شده است و لذا پر واضح است که هم خسارت تعمیر و هم خسارت افت قیمت در چارچوب این ماده قرار می‌گیرد.
با این قانون، من تونستم در دادگاه بیمه رو محکوم کنم و بیمه 70 میلیون تومن به خسارت دیده پرداخت کرد. اما توجه داشته باشید که سقف پرداخت بیمه برابره با سقف تعهد مالی بیمه ثالث شما که توصیه میکنم موقع بیمه کردن این عدد رو خیلی بالا بزنید. من الان 200 میلیون تومن سقف تعهد مالی رو تعیین میکنم. هزینه زیادی نداره اما نجاتتون میده
شماره دادنامه: 140191390011251132 تاریخ صدور دادنامه: 1401-08-18. شعبه 5 حقوقی شهر قدس
شماره دادنامه تجدیدنظر: 140168390016247574 تاریخ صدور: 1401-09-11. شعبه 56 تجدیدنظر تهران
موفق باشید

person
علی
28 بهمن 1401

باسلام ببخشید من با یک خودرو پراید مدل ۹۴تصادف کردم کف صندق پراید جمع شده یکم چقدر افت قیمت شامل این خودرو میشه

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. مشخص کردن میزان خسارت به بررسی کارشناس نیاز دارد.

person
بهرام قاسمی
28 بهمن 1401

سلام من با ماشین تصادف کردم طرف مقصر بوده مدل ماشینم ۹۰ بوده ایا افت قیمت پیدا میکنه خواب ماشین هم میتونم شکایت کنم چون من با ماشین کار میکردم ماشین پارکینگ است

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله می توانید شکایت کنید و خسارت خواب ماشین بگیرید. برای خسارات بدنی وارد شده به خودرو هم بیمه باید هزینه را پرداخت کند.

person
رضا
21 بهمن 1401

باسلام
من یک پژوslxمدل98دارم تصادف کردم طرف مقصر شده الان گلگیردوطرف ,کاپوت,رادیاتور آبوکولر,سپر,چراغ ,آینه سمت راننده,چراغ مه شکن,صفحه فن,دوتا فن باید تعویض بشه افت ماشین حدوداچقدر هستش

  person
  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1401

  سلام. این موضوع را باید از کارشناسان خودرو سوال بفرمایید.

person
سعید
20 بهمن 1401

با سلام ماشین کارشناس شورای حل اختلاف زیر بیست میلیون افت قیمت زده ولی میگه باید از طریق دادگاه از بیمه ایران شکایت کنم میخواستم ببینم کدوم دادگاه باید برم.با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1401

  سلام. لطفا به یکی از مراجع قضایی برای تنظیم کردن شکایت مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

person
حمید .ص
11 دی 1401

سلام آیا بیمه هزینه خسارت وارده شده به قسمت موتوری خودرو که در اثر تصادف ایجاد شده رو پرداخت میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام اگر شما مقصر باشید که خیر در آن صورت بهتر است که از کارشناس خسارت بپرسید.

person
ایران زیبـــا
30 آذر 1401

عرض ادب و احترام..جسارت بنده رو ببخشید ،،

اسم کاربری خودتون رو « کارشناس بیمه » گذاشتید،، ولی عملا دارید هواداری بیمه میکنید .از اواخر سال ۹۷ طبق مصوبه بیمه مرکزی: پرداخت افت قیمت خودروی متضرر و البته با روش محاسبه و نظر کارشناسان مورد بحث ،از بیمه شخص ثالث راننده ی مقصر تا سقف بیمه گذار و شرایط ۵سال ساخت و همچنین نوع ساخت داخل یا وارداتی،،، شرکتهای بیمه موظف ب پرداخت مبلغ افت قیمت هستند.

لطفاااا لطفااااا یا اگر نمی‌خواهید پاسخگو باشید ،و یا اینکه خسته شدید از پاسخهای تکراری خوانندگان، ب اصل متن مقاله ارجاعشون بدید .نه اینکه سنگ اندازی کنید یا به وکیل حقوقی و مشاوره …

  person
  کارشناس بیمه
  30 آذر 1401

  سلام ما این مطلب را برای آشنایی نوشته ایم. پوشش های اضافی وجود دارد که میتوانند تهیه کنند و بعد پرداخت چیزی که شما گفتید، به شرایطی بستگی دارد. براساس تجربه افراد که به تازگی هم مراجعه کرده اید، فقط خسارت را گرفته اند.

person
مرتضی
24 آذر 1401

باسلام بنده دیروز تصادف کردم یارو مقصر بود تو اتوبان دنده عقب زده گلگیر جلو دوتا درب و گلگیر منو داغون کرده ماشینم پژو مدل 91دور رنگ آیا افت قیمت شامل میشود

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام این را باید از کارشناس بپرسید اما به هر حال اگر بدنه آسیب ببیند، بله می توانید.

person
Ali
10 آذر 1401

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون یه سوالی داشتم اونم این که بعد پرداخت حق کارشناس چند مدت طول میکشه تا کارشناس بیاد میزان خسارتو برآورد کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام والا در هر شرکت متفاوت است.

   person
   الناز
   19 آذر 1401

   سلام تیبا دارم از پشت به پراید زد بهم وصندوق عقب ماشینم وگلیگر جمع شد اما دادم بدون رنگ آوردم آیا افت قیمت بهم تعلق میگیره ماشینم مدل 99هست

    person
    کارشناس بیمه
    20 آذر 1401

    سلام اگر جایی ببرند و بفهمند ، بله

person
قاسمی
06 آذر 1401

سلام
افت قیمت ماشینی که در پارک بوده و مقصرش مشخص نیست را چکونه میتوان دریافت کرد؟
در ابتدا فقط با مرکز فوریت های پلیس 110 تماس گرفتم و صورتجلسه حادثه دریافت نموده ام

  person
  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام از خود همان کلانتری باید بپرسید.

person
ebrahim12
04 آذر 1401

سلام. آیا خسارت به سپر هم باعث افت قیمت خودرو میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آذر 1401

  سلام اصولا خسارت به سپر محاسبه نمی شود.

person
MB
30 آبان 1401

سلام
بنده دو هفته پیش با رنو ساندرو اتوماتیک ۹۵ تصادف کردم
ماشینی که بهم زد از فرعی اومده بود و مقصر بود
به سمت شاگرد زد و رفت پایین دو تا در صافکاری میخواد
الان من میتونم کاری بکنم ؟ افت قیمت خودرو چقدره؟ ایا میتونم شکایت کنم ؟؟

  person
  F
  30 آبان 1401

  بیمه خسارتی میده با وجود اینکه از مقصر اطلاعاتی ندارم؟

   person
   کارشناس بیمه
   30 آبان 1401

   سلام باید از خود کارشنانس خسارت بپرسید. چون قوانین هر شرکت ممکن است که متفاوت باشد.

  person
  کارشناس بیمه
  30 آبان 1401

  سلام باید از خود کارشناس مربوطه بپرسید.

person
سعیدعیدزاده
22 آبان 1401

سلام خسته نباشید بنده یک ماشین پراید 131 مدل94 داشتم که توسط این شخص سوخته شدبه نام محمد عیدزاده مراد به صورت عمدی سوخته شد بنده شکایتش کردم که دردادگاه طبق شاهدی که داشتم ونامه ای که متهم بهم داد تاخسارت ماشینم پرداخت کنند که نکردن بنده رفتم کارشناسی ماشینم کردم که کارشناس مبلغ ماشین 90میلیون تعیین کرد بنده دادخواست زدم که دادگاه حکم محکومیت مبلغ 90میلیون راصادر کرد متهم رفت اعتراض زد که پرونده رفت تجدیدنظر استان که تجدیدنظر استان هم محکومش کرد ایاتامین دلیل بزنم الان سه سال هست که ماشین سوخته شده وخیلی هزینه کردم هزینه ایاب ذهاب هزینه دادرسی وهزینه کارشناسی دادم ایاتامین دلیل بزنم اینا بهم میرسه یاخیر

person
دانیال بهروزی
24 مهر 1401

سلام بیمه بدنه خسارت افت قیمت رو میده یا بیمه شخص ثالث؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام بیمه بدنه می دهد البته اگر پوشش آن را خریداری کرده باشید.

person
محسن محبی
17 مهر 1401

درورد بر شما، زمانی که ارزش ماشین تغییر پیدا می کنه باید به شرکت بیمه اعلام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام اصولا خیر برای تغییر پوشش می توانید الحاقیه بگیرید. البته شرایط خاص خود را دارد.

person
علی
13 مهر 1401

سلام وقتتون بخیر
خش روي آیینه هم از قیمت ماشین کم میکنه ؟
من ماشینم صفر به درب حیاط گیر کرده رنگ آیینه ریخته

  person
  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام والا باید از یک کارشناس بپرسید. مگر اینکه آینه را عوض کنید.

person
آفرین
29 شهریور 1401

سلام قانون جدید افت قیمت خودرو چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام هنوز چیز جدیدی نیامده است.

   person
   آفرین
   27 مهر 1401

   سلام اصلا کلا قانون خسارت افت قیمت خودرو چیه؟

person
فرهاد مقبلی
27 شهریور 1401

نحوه محاسبه افت ارزش ماشین و پرداخت خسارت بیش از سقف تعهد بیمه در تصادف با خودرو های لوکس چجوری انجام میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام اینکه چگونه محاسبه می شود، باید دقیقترش را از یک کارشناس واحد خسارت بپرسید.

person
سارا
14 شهریور 1401

سلام، من امروز این شکایت افت قیمت داشتم و 350تومان هزینه کارشناس شد.

person
سامان مهتابی
19 مرداد 1401

سلام میگن که افت ماشین در تصادف وجود نداره؟ پس این چیه که شما نوشتید؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 مرداد 1401

  سلام بعضی شرایط افت قیمت ندارند.

person
J
17 مرداد 1401

سلام
اگر در اثر تعمیرات نامناسب ماشین دچار افت قیمت بشه میشه شکایت کرد و افت قیمت گرفت ؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام اگر خسارتی وارد کند، به هر حال شما می توانید شکایت کنید. اما بهتر است که از قبل با یک وکیل مشورت کنید.

person
جلیل
17 مرداد 1401

سلام
اگر در اثر تعمیرات نامناسب ماشین دچار افت قیمت بشه میشه شکایت کرد و افت قیمت گرفت ؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام در این خصوص اطلاعی نداریم البته بعید می دانیم.

person
چیا وفایی
05 مرداد 1401

من چندماه دیگه میخوام ماشینمو بفروشم چجوری میتونم از افت قیمتش جلوگیری کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام تصادف نباید داشته باشید.

person
شکیبایی
29 تیر 1401

سلام ی سوال رو واقعا نتونستم جوابشو بگیرم و اینکه ایا بیمه افت قیمت ماشین را می دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام در خصوص نوسان قیمت را پوشش می دهد ولی افت را خیر.

person
مجید
22 تیر 1401

سلام، وقت بخیر افت قیمت خودرو در تصادف تا چند سال تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی بوده در مقاله نوشته ایم.

person
رسول
13 تیر 1401

سلام افت قیمت تا چند سال است؟

person
پیام
10 تیر 1401

ماشین مدل ۹۵ به بالا افت قیمت میگیره کارکرد ماشینم هرچی کمتر بهتر حالا اگه یک گلگیر ۲۰۶ تعویض شده باشه ۱۰ میلیون برای مدل ۹۷ افت می نویسن مراحل کارم اینه شورای حل اختلاف میری یا دفتر خدمات قضایی تمام مدارک ماشین سندش و گزارش پلیس یا کروکی میبری تامین دلیل پر می کنی ۲۰۰ تومان میگیرن دوباره میری شورا کارشناس میاد ۵۰۰ تومان میگیره مبلغ رو برات مینویسه دوباره میری خدمات قضایی از طرف شکایت می کنی با گزارش کارشناس ۳۰۰ تومان دیگه پرداخت می کنی چند روز بعد شورای حل اختلاف نزدیک خونه مقصر بهت زنگ میزنه که بیا با گفتگو حلش کنیم میری اونجا طرف هم میاد شروع به ناله می کنه که ندارم بدم شورای حل اختلاف هم میرن رو مخ که ببخشش یا تخفیف بده یا اقساطش کن خلاصه اقساط می کنن ماهی ۲ میلیون طرف بریزه اگه نریخت دوباره باید بری شورا بگی نریخت بهش اخطار بدین

person
مصطفی
07 تیر 1401

سلام من ماشینم پارس مدل۹۸هس ولی صفرکیلومتر تازه گرفتم بیمه بدنه دارم که خودم باهاش برخورد با بلوار کردم ماشینم خسارت بیشتر از۱۰۰تومن دیده میتونم افت بگیزم؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر؛ مگر اینکه بلوار در مکان بدی قرار گرفته بوده باشد که در این حالت باید از یک وکیل بپرسید.

person
علی
09 خرداد 1401

سلام ماشینما گذاشتم تعمیرگاه
تعمیرکاره باهاش تصادف کرده ی گلگیر رنگ شده
پارس ۲گانه مدل ۱۴۰۰ هم هس
چقدر افت قیمت داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، افت قیمت را کارشناس باید تعیین کند.

person
فرشید
05 خرداد 1401

سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم اگه با یه ماشین ارزون زده باشی به یه ماشین گرون قیمت قضیه چیه؟
ماشین ۴۰ ملیون بیشتر نمی ارزه و الان طرف میگه ۶۰ ملیون افت قیمت ماشینم میشه و باید بدی

  person
  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص سوال اول اینکه شما باید اول مقاله خسارت خودروی نامتعارف را مطالعه کنید. بعد اینکه افت قیمت را می توان شکایت کرد اما کارشناس باید تعیین کند.

person
شهروز
04 خرداد 1401

سلام من با ماشینی تصادف کردم که قبلا از همون قسمت ظربه داشت.دو تا کارشناس متفق القول نظر دادن که خسارت وارده به ماشین جلویی نمیتونه ار تصادف من با اون ماشین باشه ومبلغ پایینی برای زیان دیده زدند.حالا شاکی میخواد بابت افت قیمت شکایت کنه.هیچ کروکی ای هم ثبت نشده و تماسی با پلیس نگرفتیم موقع تصدف و به صورت تفاوفقی رفتیم بیمه.ماشین من هیچ آسیبی ندیده.آیا افت قیمت یه ماشینی که قبلا سینی صندوق عقبش ضربه داشته و تصادف کرده و با ادعای شاکی درستش کرده بود تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، به هر حال باید تماس میگرفتید. در این خصوص بهتراست که حتما با یک وکیل مشورت کنید.

person
بهرام
01 خرداد 1401

سلام
بنده تصادف کردم مقصر بودم طرف مقابل درخواست افت قیمت کرده
بیمه شخص ثالث داشتم بیمه بدنه ندارم
ایا میتونم مبلغ افت قیمتو از بیمه بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، افت قیمت تحت پوشش بیمه نیست.

   person
   مرادخواه
   17 مهر 1401

   سلام آیا بین افت قیمت ماشین ایرانی و خارجی تفاوتی دارد؟

    person
    کارشناس بیمه
    18 مهر 1401

    سلام کلا افت قیمت روش مخصوصی دارد.

     person
     اصلان
     20 دی 1401

     سلام راهی وجود نداره تا قانون افت قیمت در تصادف بیاریم تو بیمه؟

     person
     کارشناس بیمه
     21 دی 1401

     سلام بیمه افت قیمت را پوشش نمی دهد

person
محمد
24 اردیبهشت 1401

سلام من تصادف کردم با یک پژو مدل 91 از عقب خسارت وارد شد هم بیمه بدنه دارم هم شخص ثالث ماشین مذکور از بیمه 20 ملیون خسارت گرفت و ماشین درست شد حالا شکایت کرده افت ماشین میخواد و 21 ملیون هم کارشناس براش برآورد کرده آیا میتوان از بیمه بدنه یا شخص ثالثم دوباره استفاده کنم یا اصلا این آقا چون خسارت گرفته و ماشینش تعمیر شده میتواند افت بگیر چگونه میتوانم اعتراض کنم

  person
  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، افت قیمت ماشین ارتباطی با بیمه ندارد. به هر حال شما از حداکثر بیمه استفاده کرده اید.

  person
  نوید
  04 آذر 1401

  سلام.مگه چقد بش خسارت خورده حتمن گلگیرا وکله عقبش تعویضی شده یانه فقط به شاسی و صندوقش ضربه خورده چون من خودمم همینجورشدم؟؟

person
ساسان
28 فروردین 1401

سلام وقت بخیر من ماشينم پژو پارس مدل دی ماه ۱۴۰۰ هست و با یک سگ برخورد کرد و شاسی جلوم ضربه خورده‌ و ماشينم بیمه بدنه ايران هست ایا می‌تونم از بیمه بدنه خودروم افت قيمت بگيرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا تعلق میگیرد اما باز باید از واحد خسارت بیمه بپرسید.

person
احمد
21 اسفند 1400

سلام
وقت بخیر
من اوایل اسفند۱۴۰۰ با ی دنا مدل ۹۵ تصادف کردم و از من بابت افت شکایت کرده و روال قانونی در حال طی شدن هست.شنیدم افت قیمت به خودروهای با عمر بیشتر از ۵ سال تعلق نمیگیره.ایا درسته؟و ایا ۵ سال بصورت سالانه از سال تولید خودرو حساب میشه یا ماهانه؟مثلا اگه خودرو دنا تولیدش دی ۹۵ باشه،از ۵ سالش گذشته.ایا میشه در این مورد اعتراض زد؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص ما هر اطلاعاتی داشتیم در این مقاله نوشتیم، بقیه موارد را باید از یک کارشناس حقوقی بپرسید.

person
مبارکی
29 دی 1400

سلام.من یه پارس ۹۸دارم.که مطالح از یه خانه ای افتاد رو ماشین.بیمه بدنه دارم.آیا افت قیمت به من تعلق میگیره.بعد کی باید افت قیمت رو بده؟چون باد مصالح رو ریخته رو ماشین.ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
حمیدرضا
29 دی 1400

خودروی بنده توسط متصدی حمل و جابجایی راه آهن به واگن منتقل و از مبدا بدلیل عدم رعایت نظامات حفاظتی در مقصد متوجه شدم سقف تیرآهن بخاطر عدم بستن پین ها برروی ماشین من آمده و سقف به همراه کمک ها و اکسل من خسارت دید
کارشناس جلب شد افت قیمت ۷۵ میلیون محاسبه شد لیکن بیمه میگه من افت قیمت تو قانون من نیست
از هزینه خسارت هم یک سوم شو میگه میدم
من چطور میتونم افت قیمتم رو پیگیری و بگیرم؟
ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک وکیل مشورت کنید. در صورت شرایط، شما می توانید شکایت می کنید.

person
ابوالفضل
19 دی 1400

سلام با مزدا۳تصادفت کردم مدلش ۹۱هستش چقدر افت ییمت بهش تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با مراکز پرداخت خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

  person
  مهرداد
  28 دی 1400

  طرف اومد از من افت قیمت بگیره منم پانصد دادم به یکی سرتاسر ماشینش را اسید پاشید تا داغ دلش همبشه تازه بمونه. افت قیمت فقط برای یه گدای ایرانی و اخلاق لاشخوریشون جذابیت داره

   person
   کارشناس بیمه
   28 دی 1400

   سلام دوست عزیز ما قوانین را اعلام کرده ایم و متاسفانه این که شما عمل غیرانسانی خود را بیان می کنید امری پسندیده نیست . هدف ما ارتقای فرهنگ انسانی و بیمه در سراسر ایران است

   person
   مجید
   12 اردیبهشت 1401

   دمت گرم طرف دوبار رفته شورای حل اختلاف به خاطر پنج تومن شکایتش رد شده باز رفته شکایت کرده آخه گنج تومن پوله مردک بیکار

    person
    کارشناس بیمه
    12 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، به هر حال اگر حقش هست، می تواند پیگیری کند.

person
رضا
16 دی 1400

سلام. میخواستم بدونم به خودرو خارجی مدل ۲۰۱۷، افت قیمت تعلق میگیره؟ و سقف پرداخت خسارت مالی در تصادفات چقدر است؟ یعنی با هر میزان تعهد مالی،

  person
  کارشناس بیمه
  16 دی 1400

  سلام وقت بخیر اگر شما پوشش افت قیمت خودرو که جزو پوشش های اضافه بیمه بدنه است ، در هنگام خرید بیمه خودروی خود انتخاب کرده باشید، خسارت افت قیمت پرداخت خواهد شد. سقف پرداخت خسارت مالی در سال 1400 معادل 320 میلیون تومان است که میزان این خسارت مالی پرداختی به شرکت بیمه گر و میزان پوشش انتخابی شما ارتباط مستقیم دارد.

person
گروسی
15 دی 1400

سلام برای شکایت افت قیمت خودرو باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 دی 1400

  سلام برای شکایت شما باید به مراجع قضایی مراجعه کنید. البته بهتر است که از قبل با شرکت بیمه گر خود صحبت کنید. شاید میزان خسارت دریافتی مناسب باشد.

person
عباسپور
12 دی 1400

پژو ۴۰۵ ۸۷ رنگ بژ کامل رنگ شامل افت قیمت میشه

  person
  عباس
  21 اسفند 1400

  بالای ده سال و تصادف کرده شامل افت نمیشه

person
سمانه احمدیان
06 دی 1400

سلام چگونه خود را بیمه عمر کنیم ؟ مدارک و شرایط خاصی لازمه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام خرید بیمه عمر خیلی راحت است. فقط کافی است تا وارد صفحه خرید بیمه عمر شوید و بعد از تکمیل مشخصات، شرکت با شما تماس خواهد گرفت.

person
سید علی
06 دی 1400

سلام آیا من می توانم با شکایت، افت قیمت خودرو در تصادف رو بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این بستگی به شرایط تصادف و نوع خودرو بستگی دارد که شما باید در این زمینه با خود کارشناس بیمه و یک وکیل مجرب صحبت کنید.

person
مهناز
06 دی 1400

سلام افت قیمت خودرو غیر متعارف به چه صورت است؟ من با خودروی پدرم که بی ام و است تصادف کردم البته سفره هنوز نیومده ببینه، خیلی افت قیمت میخوره؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله جنبه حقوقی دارد؛ اما در حالت کلی بله به هر حال بهتر است که حتما با یک وکیل مشورت کنید.

   person
   طباطبائی
   11 مرداد 1401

   سلام هزینه کارشناسی افت قیمت خودرو چقدره؟

    person
    کارشناس بیمه
    12 مرداد 1401

    سلام اطلاعی نداریم.

person
حمید
05 دی 1400

سلام خوبی هستین من 3روز پیش پژو پارس داشتم ماشین زده بهش عقب و جلو نابود کرد مقصر شد حالا میخوام ببینم افت قیمت چند گیرم میاد تا چه مدل حساب میش

  person
  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

person
بهزاد
04 دی 1400

سلام برای افت قیمت از راننده باید شکایت کرد یا صاحب خودرو؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  با سلام دوست عزیز در شکایت مربوط به افت قیمت خودرو، از راننده شکایت می شود.

  person
  جابر
  26 مرداد 1401

  در دادخواست از راننده و صاحب همزمان شکایت کنید البته خود کارمندان میپرسن ولی شما هم دقت کنید حتما از هردو به عنوان خوانده شکایت شود

person
هلالی
01 دی 1400

سلام افت قیمت خودرو نامتعارف هم منظور همان لوکس است؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  سلام دوست عزیز در سال 1400 هر خودرویی که بالای 320 میلیون تومان باشد خودروی لوکس یا نامتعارف محسوب خواهد شد.

person
اکبری
06 آذر 1400

افت قیمت در تصادف به چه ماشینی تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این بستگی به شرایط تصادف و نوع خودرو بستگی دارد که شما باید در این زمینه با خود کارشناس بیمه و یک وکیل مجرب صحبت کنید.

   person
   اسدی
   19 آبان 1401

   سلام مدل ماشین برای افت قیمت تاتثیر داره؟

    person
    کارشناس بیمه
    19 آبان 1401

    سلام بله تاثیرگذار است.

person
رحمان
01 شهریور 1400

سلام دوست عزیز، افت قیمت خودرو پراید به چه صورت است؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  سلام دوست عزیز، میزان افت خودرو بر اساس خسارت وارد شده به خودروی شما متفاوت است. کارشناس باید از نزدیک خودروی شما را بررسی کند.

   person
   ادریس فیروزی
   12 اسفند 1400

   سلام من ماشینم مدل94هست111 بدون رنگ.تصادف کردم کاپوت گلگیر تعویض شده طرف مقصر بوده.افت قیمت میتونم بگیرم شکایت کنم

    person
    کارشناس بیمه
    12 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، در صورتی که بیمه کمتر از برآورد اولیه بپردازد، شما می توانید حتی به شورای حل اختلاف رفته و شکایت کنید و همچنین افت قیمت هم بگیرید.

   person
   شهرام
   22 مهر 1401

   سلام خسته نباشی
   من پرایدم مدل ۹۳ هستش تامین دلیل زدم افت قیمت و زده ۷ونیم میلیون
   حالا بیمه میگه من نمیدم
   وقتی بیمه نمیده خوده راننده مقصر پرداخت میکنه
   خواب ماشینمم پرداخت میشه؟؟؟؟

    person
    کارشناس بیمه
    23 مهر 1401

    سلام در این خصوص بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید. اصولا بیمه پول نمی دهد میتوان از مقصر دریافت کرد. اما اینکه چه شرایطی دارد، اطلاعی نداریم.

   person
   بهرام قاسمی
   28 بهمن 1401

   سلام من با ماشین تصادف کردم طرف مقصر بوده مدل ماشینم ۹۰ بوده ایا افت قیمت پیدا میکنه خواب ماشین هم میتونم شکایت کنم چون من با ماشین کار میکردم ماشین پارکینگ است

    person
    کارشناس بیمه
    01 اسفند 1401

    سلام دوست عزیز. با توجه به میزان خسارت وارد شده ماشین افت قیمت پیدا می کنه. بله می توانید برای خواب ماشین شکایت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید