۰۱ مرداد ۱۴۰۳

اسقاط خودرو فرسوده + آموزش کامل تعویض خودرو فرسوده ۱۴۰۳

آلودگی هوا و اقدامات برای کاهش ورود آلاینده‌­ها به هوا، سالها است که در کشورهای مختلف، مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌است. متخصصان به دنبال راهکاری مناسب برای رهایی از بحران آلودگی هستند. اسقاط خودرو فرسوده، یکی از مواردی است که آلودگی هوا را تشدید می‌کند. ماندن این خودروها در چرخه حمل و نقل، آسیب­‌های جدی به محیط زیست و سلامت افراد جامعه، وارد می‌­کنند.

طبق ماده ۸ قانون هوای پاک، تمامی افرادِ دارای وسایل نقلیه موظف هستند، خودرو خود را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند. تردد وسایل نقلیه فرسوده در خیابان‌ ها، مانند نداشتن بیمه شخص ثالث خودرو از نظر قانونی جرم محسوب می‌ شود. اما از کجا بدانیم خودرویی اسقاطی است یا خیر و چه راهکارهایی درباره خودرو فرسوده وجود دارد؟ در این مقاله از مجله بیمه با ما همراه باشید تا در مورد تعویض خودرو فرسوده اطلاعات جامعی را با شما در میان بگذاریم.

بر اساس طرح جدید مجلس در شهریور ۱۴۰۲، واردکنندگان می‌توانند با ارائه گواهی اسقاط یک ماشین فرسوده، خودروی خارجی وارد کشور کنند. بعد از مطرح کردن این موضوع، خبر آن به سرعت در فضای مجازی پخش شد. در ادامه، قیمت خودروهایی که طرح اسقاط شامل حالشان می‌شود به شدت افزایش پیدا کرد. تا جایی که پیکان مدل ۸۰، تا ۴۰۰ میلیون تومان در سایت‌های معامله خودرو قیمت گذاری شد.

استعلام بیمه شخص ثالث

خودروی فرسوده و ویژگی‌­های آن

خارج کردن خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل، امری حیاتی محسوب می‌شود. و در کشور ما حدود ۷۰ درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی، دچار فرسودگی ا­ست.

ابتدا باید بدانیم به چه خودرویی فرسوده می‌گویند؟ عوامل زیادی در فرسودگی خودرو نقش دارند از جمله:

 • سن خودرو
 • میزان کارکرد
 • شرایط فرهنگی و اقتصادی جامعه
 • رشد تکنولوژی

در کل خودرویی فرسوده‌است که از لحاظ ایمنی، میزان آلایندگی و کیفیت در شرایط مناسب نباشد و نتواند معیارهای سلامت فنی را پاس کند.

در ابتدای اجرای طرح خودرو فرسوده تنها معیار فرسودگی اتومبیل، سن آن در نظر گرفته‌میشد.  با بررسی بیشتر، به این نتیجه رسیدند که سن خودرو به تنهایی معیار مناسبی برای از دور خارج کردن خودرو نیست. ملاک دیگری برای اخذ معاینه فنی خودرو در نظر گرفته‌شد. طبق این معیار، در صورتی که خودرویی، نمی‌­توانست برای دو دوره متوالی، معاینه فنی را پاس کند، فرسوده تلقی می‌شد. طبق این قانون، مالکانی که خودروی آن‌ها به سن مرز فرسودگی رسیده‌است، موظف هستند در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری به مراکز معاینه فنی، مراجعه کنند. به این ترتیب و با بررسی دوره­‌های بیشتر، هم آلودگی هوا و هم میزان تصادفات کاهش می­‌یابد.

سن مرز فرسودگی

در جدول زیر سن مرز فرسودگی برای وسایل نقلیه مختلف و تعداد دفعات مراجعه به مراکز فنی در سال آورده شده‌است:

نوع وسیله نقلیهنوع سوختسن مرز فرسودگیتعداد دفعات مراجعه به مراکز فنی در سال
خودروهای شخصی (سواری، ون)۱۵۲ (هر ۶ ماه یک‌بار)
خودروهای عمومی (سواری، ون)بنزینی و دوگانه سوز۸۴ (هر ۳ ماه یک‌بار)
گازسوز۱۰۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
برقی۱۴۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
وانتگازسوز و بنزینی۱۴۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
دوگانه سوز و دیزلی۱۳۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
اتوبوس درون شهریدیزلی و پایه گازسوز۱۰۴ هر ۳ ماه یک‌بار
برقی۲۰۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
مینی بوس و میدل باس درون و برون شهریدیزلی۸۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
پایه گازسوز۱۰۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
برقی۲۰۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
اتوبوس برون شهری و کشنده۱۰۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
کامیون و کامیونت۱۶۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)
موتورسیکلتبنزینی کاربراتوری۵۲ (هر ۶ ماره یک‌بار)
بنزینی انژکتوری۶۲ (هر ۶ ماره یک‌بار)
برقی۱۲۲ (هر ۶ ماره یک‌بار)
سواری دولتی۱۳۳ (هر ۴ ماه یک‌بار)

 

چند نکته مهم در خصوص سن مرز فرسودگی

طبق قانون، کلیه وسایل نقلیه­‌ که سن فرسودگی آن‌ها گذشته باشد، مشمول جریمه می­‌شوند. البته این نکته هم باید در نظر داشت که طبق شرایطی ممکن است سن اسقاط خودروی فرسوده مقداری بالاتر در نظر گرفته‌شود. مثلاً برای اتوبوس­‌های درون شهری که بازسازی اساسی انجام داده‌­اند، ۵ سال به سن مرز فرسودگی افزوده می­‌شود.

علاوه بر موارد بالا، با رعایت کردن شرایط زیر دو سال به سن مرز فرسودگی افزوده می­‌شود:

 • نصب پالایشگر دوده استاندارد برای خودروهای دیزلی، حداقل یک‌سال پیش از رسیدن به سن مرز فرسودگی
 • تعویض کاتالیست استاندارد و سیستم اگزوز برای تاکسی‌­ها

البته اگر بخواهیم دقیق‌تر مطرح کنیم، باید گفت که طرح سن فرسودگی لغو شده است و فقط بر اساس نتیجه معاینه فنی فرسوده بودن یا نبودن خود را تعیین می کنند. (البته تا الان به دلیل همکاری نکردن ستاد حمل و نقل سوخت، هنوز این مساله به نتیجه نهایی نرسیده است). الان دیگر این مساله صرفا برای آشنایی بیشتر آورده شده‌است. توجه کنید که معاینه فنی تاکسی شرایط متفاوتی دارد، برای آگاهی از شرایط خاص این دسته از خودروها، مطالعه‌ی مقاله معاینه فنی تاکسی به شما پیشنهاد می‌شود.

همکاری در فروش بیمه

خبر جدید اسقاط ماشین‌های فرسوده و واردات خودرو؛ افزایش قیمت وسایل نقلیه اسقاطی پیش از تصویب طرح

طی چند ماه گذشته، بحث واردات خودرو یکی از مهم‌ترین بحث‌های وزارت سمت و مجلس شورای اسلامی بود. پس از ارائه طرح‌های مختلف مانند واردات خودروی دست دوم، این بار بحث خودروهای فرسوده به میان آمد. علی آبادی، وزیر صمت، در تاریخ هشتم مرداد ۱۴۰۲ اعلام کرده بود که مقررات مربوط به واردات خودروی کارکرده تا ۱۰ روز دیگر به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود. اما در تاریخ ۱۸ مرداد خبری از مقررات جدید نشد تا روز ۲۳ مرداد که این آیین‌نامه به دست مسئولین مجلس رسید.

چند روز پس از دریافت مقررات جدید، رشیدی کوچی، یکی از نمایندگان مجلس، به صورت غیر رسمی برخی از قوانین در نظر گرفته شده را اعلام کرد. طبق اطلاعات مطرح شده، این آیین‌نامه دارای دو بند مهم در خصوص خودروهای فرسوده است. اول صاحبان ماشین‌های فرسوده، می‌توانند به ازای اسقاط یک خودرو، یک ماشین خارجی وارد کنند؛ این امکان برای هر فرد، هر ۱۰ سال یک بار وجود دارد.

مورد دوم در رابطه با تولیدکنندگان داخلی بود؛ در صورت تصویب این قانون، خودروسازان داخلی برای تولید محصولات جدید باید گواهی اسقاط خودرو داشته باشند. نسبت در نظر گرفته شده برای تولیدکنندگان یک به یک نبود و با توجه به نوع کاربری وسیله نقلیه تفاوت داشت. مثلاً برای تولید یک کامیون کشنده، خودروساز باید باید ۱۶ گواهی اسقاط ماشین فرسوده داشته باشد. این عدد برای تاکسی برابر ۲، موتور سیکلت ۷ و مینی‌بوس ۵ گواهی در نظر گرفته شده است.

در جدول زیر، رابطه تعداد گواهی مورد نیاز برای تولید یک خودروی جدید را مشاهده می‌کنید: (توجه داشته باشید که این طرح هنوز تصویب نشده است.)

نوع کاربریتعداد گواهی مورد نیاز
تاکسی۲ عدد
وانت تا ۱ تن۲ عدد
وانت بیشتر از ۱ تن۳ عدد
ون نوع M1۳ عدد
مینی‌بوس و ون نوع M2۵ عدد
اتوبوس۱۴ عدد
کامیونت۳ عدد
کامیون سبک۵ عدد
کامیون متوسط۱۲ عدد
کامیون سنگین۱۴ عدد
کامیون کشنده (تریلی)۱۶ عدد

 

دلیل افزایش قیمت ناگهانی خودروهای فرسوده

در پس انتشار خبرهای مربوط به اسقاط وسیله نقلیه و واردات یا تولید خودروی جدید، بازار خودرو منفجر شد! مالکین خودروی فرسوده پس از شنیده این خبر، خودروهای خود را ارزشمند دانسته و حاضر نیستند آنها را به قیمت قبل معامله کنند. این موضوع تا جایی ادامه پیدا کرد که قیمت پیکان مدل ۱۳۷۵، به ۴۰۰ میلیون تومان رسید. طبق صحبت‌های دبیر انجمن مراکز اسقاط، واردات خودرو باعث افزایش قیمت خودروهای فرسوده نمی‌شود.

ماشین اسقاطی معمولاً ۱۰% قیمت خودروی نو ارزش دارد. به همین خاطر با واردات خودرو و کاهش قیمت محصولات داخلی، خودروهای اسقاطی نیز ارزان‌تر خواهند شد. لطف‌اله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزایش قیمت ناگهانی ماشین‌های اسقاطی را یک حرکت هیجانی دیدند و احتمال ورود دلالان به این بازار را دلیل اصلی این اتفاق دانستند.

افزایش قیمت خودروهای اسقاطی

پیکان اسقاطی ۴۰۰ میلیونی!

 

برای جلوگیری از سوء استفاده در فضای ایجاد شده، آگهی‌هایی که دارای قیمت نامتعارف بودند، به خواست مقامات قضایی از صفحات اینترنت حذف شدند.

شایعه واردات خودرو و افزایش قیمت ماشین های فرسوده

حذف آگهی‌های مربوط به افزایش قیمت خودروهای اسقاطی

 

اسقاط کردن خودروهای فرسوده

اگر طبق قانون و با بررسی­‌ها، اتومبیل شما فرسوده تلقی شود، باید وارد فرایند اسقاط شود. برای اسقاط خودرو فرسوده وامی به مالکان داده می‌­شود تا بتوانند خودرو جدید خریداری کنند. مبلغ این وام برای شهرهای مختلف متفاوت است. این عدد در کلان‌شهرهایی مانند تهران، اصفهان و مشهد بیشتر از سایر شهرها است. علاوه بر این مبلغ، هزینه مشخصی بابت اسقاط خودرو فرسوده از متقاضی کسر می‌­شود. در خصوص میزان وام سال ۱۴۰۲ برای خودروهای فرسوده هنوز اطلاعاتی منتشر نشده‌است. اما طبق قانون جدید که امسال تصویب شد، خودروسازان داخلی موظف‌اند حداقل ۲۰% از ظرفیت فروش خود در هر دوره نام نویسی را به طرح تعویض خودروهای فرسوده اختصاص دهند.

صفر تا صد اسقاط خودرو

ثبت نام طرح جایگزینی خودروی فرسوده

سایت ثبت نام تعویض خودروی فرسوده

دولت برای اسقاط خودرو فرسوده طرح­‌هایی در نظر گرفته‌است. در حال حاضر دو طرح برای اسقاط ماشین وجود دارد:

 1. طرح نقدی
 2.  طرح جایگزین

در هنگام ثبت خودرو فرسوده خود در سامانه (khodrofarsoodeh.com) می­‌توانید، یکی از این طرح‌­ها را با توجه به مدل و کاربری خودروی خود انتخاب کنید. در واقع این طرح‌­ها، برای جلوگیری از اثر تورم بر اعطای تسهیلات از طرف دولت ارائه شده‌­اند.

 طرح نقدی اسقاط ماشین

در طرح نقدی اسقاط خودرو، پس از ثبت نام مالک اتومبیل در مراکز اسقاط، دولت ماشین فرسوده را در مراکز اسقاط خودرو تحویل می‌گیرد. با بررسی اتومبیل، وجهی به صاحب ماشین پرداخت می‌شود.

خودروهایی که در این طرح قرار می­‌گیرند به شرح زیر هستند:

 • خودروی سواری سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۸۵
 • خودروی وانت سال ۱۳۵۴ تا ۱۳۸۵
 • خودرو ون سال ۱۳۴۰ تا ۱۳۸۵
 • خودروی کامیونت، کامیون، مینی بوس، اتوبوس و خاور، سال ۱۳۴۰ تا ۱۳۸۵
 • موتورسیکلت سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۸۵

در هنگام ثبت نام در سامانه، مشخصات مالک، مشخصات وسیله نقلیه و نوع سند آن را باید وارد کنید. پیش از ثبت نام در سامانه باید کلیه خلافی خودرو، عوارض و مالیات مربوط به وسیله نقلیه خود را پرداخت کرده‌باشید و در هنگام تحویل به مراکز اسقاط، آنها را ارائه دهید.

قیمت اسقاط خودرو ۱۴۰۱

با اعلام مسئولان فنی سازمان تاکسیرانی قیمت اسقاط خودرو ۱۴۰۱ به عددی حدود ۳۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. این فرصت برای همه اقشار مخصوصاَ تاکسیرانان با ارزش است. در خصوص قیمت اسقاط سال ۱۴۰۲، هنوز چیزی اعلام نشده است.

طرح جایگزین

علاوه بر طرح نقدی، طرح دیگری با عنوان طرح جایگزین وجود دارد که طبق شرایطی شما می‌توانید، خودروی فرسوده خود را با خودروی جدید، جایگزین کنید.

شما در این طرح می‌­توانید هم از طریق سایت و هم از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی­‌های خودروسازی مربوطه، ثبت‌نام را انجام دهید. پس از ارائه اسناد مربوطه به نمایندگی، خودروی فرسوده شما تحویل گرفته‌می­‌شود و از طرف شرکت خودروساز به بانک معرفی می­‌شوید. با ارائه معرفی­‌نامه به بانک، وامی از طرف بانک برای خرید خودروی جدید به شما داده‌می‌­شود. البته این طرح که در موضوع بودجه سال ۱۴۰۰ به آن اشاره شده‌بود و طبق آن شرکت ایران خودرو مجری اصلی این طرح بود که اساساً تاکسی­‌ها با خودروی سمند تعویض می­‌شدند. اما این طرح اکنون در حالت تعلیق قرار دارد.

برای اطلاع از مراکز اسقاط خودروی فرسوده می‌­توانید به سایت www.nosazi.org مراجعه کنید.

بررسی مراحل ثبت نام در طرح جایگزینی خودرو فرسوده ایران خودرو

اگر قصد دارید خودرو فرسوده خود را جایگزین کنید، باید در طرح اسقاط خودرو شرکت کنید. مراحل ثبت نام در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده به شرح زیر است:

 1. برای شرکت در طرح جایگزینی خودرو می‌توانید به سایت خودرو فرسوده یا یکی از نمایندگی‌های خودروساز مراجعه نمایید.
 2. خودرو فرسوده خود را تحویل می‌دهید.
 3. شرکت خودروساز شما را به بانک معرفی می‌کند.
 4. برای خرید خودروی جدید وام دریافت می‌کنید.
 5. پس از طی کردن مراحل فوق، خودروی جدید به شما تحویل داده می‌شود.

طرح تعویض خودرو فرسوده یا اسقاط خودرو به میزان زیادی به تصمیمات و استراتژی‌های شرکت‌های خودروسازی بستگی دارد. طرح تعویض خودرو فرسوده را طرح حواله‌ای هم می‌نامند. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد طرح تعویض خودرو فرسوده بهتر است از ایران خودرو کمک بگیرید.

طرح تعویض خودرو فرسوده سایپا

شرکت سایپا برای تعویض خودروهای فرسوده و ثبت نام در این طرح شرایط و مراحل خاصی را در نظر گرفته است. برای ثبت نام در طرح اسقاط خودرو فرسوده سایپا باید به شیوه زیر عمل کنید:

 1. در سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام کنید.
 2. اطلاعاتی مانند شناسه منحصر به فرد VIN، شماره شاسی خودرو، شماره موتور، مشخصات فردی مانند نام و نام خانوادگی و کد ملی را در سامانه یکپارچه فروش ثبت کنید.
 3. طرح تعویض خودروی فرسوده با نو را انتخاب کنید و مراحل احراز هویت را انجام دهید تا ثبت نام شما تکمیل شود.
 4. در صورت برنده شدن در قرعه کشی سایپا تا حداکثر ۲ ماه برای تحویل خودرو فرسوده به مراکز اسقاط فرصت دارید.
 5. لازم به ذکر است واجدین این طرح به وسیله ستاد مدیریت حمل و نقل کشور انتخاب می‌شوند و گواهی اسقاط هم متعلق به سازنده خودرو است. بنابراین واجدین درصورت انتخاب در قرعه کشی هیچ گونه ادعایی در مورد صدور و نحوه استفاده از گواهی اسقاط در سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ندارند.
 6. در صورتی که افراد فاقد شرایط شرکت در طرح باشند، مجری طرح هیچ مسئولیتی را به عهده نمی‌گیرد.
 7. براساس قوانین شرکت سایپا قیمت خودرو جایگزین را معادل با قیمت تصویب شده در زمان واریز وجه تعیین می‌کند.
 8. افرادی که می‌خواهند وجه خودرو فرسوده یا ارزش لاشه خودرو و امتیازات گواهی اسقاط را از مراکز اسقاط دریافت کنند، نمی‌توانند در طرح ثبت نام خودروی فرسوده شرکت کنند.

تخصیص سهمیه جایگزین خودروهای فرسوده در پیش فروش خودرو

در سومین مرحله از فروش خودرو در سامانه یکپارچه، ۲۰% ظرفیت خودروهای عرضه شده با در قرعه کشی به طرح اسقاط خودرو اختصاص داده شده است. شرط تحت پوشش قرار گرفتن در این طرح، ثبت مشخصات اتومبیل در سامانه حمل و نقل سوخت است که باید از قبل انجام شده باشد. در واقع کد ثبت نامی توسط سازمان حمل و نقل استعلام می‌شود و در صورت تائید، مالکان خودرو می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند. البته فقط محصولات چهار شرکت خودروساز یعنی ایران خودرو، سایپا، آرین موتور (شاسی بلند لاماری ایما) و مکث موتور (پیکات کلوت) مشمول این طرح هستند.

ثبت نام ایران خودرو

افراد واجد شرایط (غیر تاکسی) می‌توانند در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده از طریق سایت sale.iranecar.com ثبت نام کنند. ایران خودرو ۶ محصول برای این حوزه معرفی کرده که شامل پژو ۲۰۶ تیپ ۲، رانا پلاس TU5P سقف شیشه‌ای، سورن پلاس جدید، پارس سال با موتور XU7P، پارس TU5 و دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک است. علاوه بر این، مالکان خودروهای فرسوده هم می‌توانند در طرح فروش یکساله ثبت نام کنند. در هر دو، باید صلاحیت دریافت این خودروها از طریق ستاد حمل و نقل سوخت کشور تائید شود.

انتقال تخفیف بیمه خودروی اسقاطی

در صورتی که خودروی دارای چند سال تخفیف بیمه شخص ثالث تحویل اسقاطی شده باشد، صاحب ماشین می تواند با در دست داشتن برگ اسقاط و ته برگ بیمه نامه برای انتقال تخفیفات به خودروی جدید اقدام نماید. ضمن اینکه تمام سالهایی که بیمه به پلاک و اسم شما رد شده باشد را می توانید به راحتی انقال دهید و از آن برای ماشین جدیدتان در زمان خرید بیمه استفاده نمایید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام در طرح خودرو فرسوده

مدارک لازم برای ثبت نام طرح خودرو فرسوده از طرف سازمان مدیریت حمل و نقل و سوخت سازمان راهداری مشخص می‌شود. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • سند قطعی یا سند وکالتی خودرو فرسوده
 • کلیه مستندات خودرو مانند: پرداخت خلافی، عوارض شهرداری و مالیات
 • ثبت مشخصات مالک در سامانه نوسازی خودروهای فرسوده
 • ثبت سایر مشخصات خودرو در سامانه نوسازی خودروهای فرسوده از قبیل: رنگ خودرو، شماره شاسی، شماره موتور، شماره انتظامی

بیمه بدنه راهی برای جبران خسارات

یکی از مواردی که رانندگان با داشتن آن می‌توانند، کمی آسودگی خاطر داشته‌باشند، بیمه بدنه خودرو است (بیمه بدنه چیست). این روزها کارشناسان تاکید به خرید بیمه بدنه دارند؛ چون بهترین راه برای جبران خسارات وارد شده به بدنه خودرو است. اما یکی از دغدغه‌های افراد، خرید بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه است. برای خرید بهترین بیمه بدنه می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و از طریق منو محصولات اقدام به خرید بیمه بدنه کنید.

اگر چه طرح اسقاط خودرو فرسوده ممکن است کمی برای صاحبان اتومبیل دردسر ساز و هزینه بر باشد؛ اما همیشه هر قانونی که ما را کمی به خرج بیاندازد، قانون بد تلقی نمی‌شود. اگر بدانیم که اسقاط ماشین‌های کهنه در نهایت به نفع ما است، این کار مهم را در اولویت قرار می‌دهیم. حتی اگر خودرو ما به سن فرسودگی هم نرسیده باشد باید کمی در مورد این امر مهم دقت بیشتری کنیم. هر چه زودتر از شر ماشین فرسوده خود خلاص شویم در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌ایم.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
محمدرضا
۲۳ فروردین ۱۴۰۳

سلام، من یک پراید مدل ۸۵ دارم که آتش گرفته و کاملا سوخته،،، آیا میشه به مراکز اسقاط تحویل دادش یا نه؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله، بهتر است ابتدا شرایط را از مراکز اسقاط خودرو جویا شوید.

person
ایرانی
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام برای وانت پیکان چه ماشینی وجود دارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از سامانه ها یا مراکز اسقاط خودرو پیگیری کنید.

person
هوشنگ
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام
شما در کارخانه با داشتن ابزار مختلف و امکانات بسیار
می توانید یک خودرو که توی خرج افتاده و تعمیر کاران
آن را سنبل می کنند یا به همکاران دیگرشان حواله می دهند
و در نهایت به خودرو قراضه ای تبدیل می شود
جز بار اقتصادی منفی هیچ کاربر درستی نمی توان انتظار داشت

person
آخرتی شکراله
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

با سلام…
من در طرح فروش نیمه شعبان شرکت سایپا و خودروی فرسوده ، خودروی ساینا را انتخاب کردم و شرکت سایپا یه کد رهگیری به من داده…
ادامه مراحل را از کجا باید پیگیری کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از سامانه اینترنتی خودرو فرسوده شرکت سایپا یا حضوری این موضوع را پیگیری کنید.

person
فضل الله کرمی
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

با سلام خدمت شما بزرگوار آن ایران خودرو من ی پیکان تمیز انتیک دادم بابت برنده در ۲۲بهمن ۱۴۰۱و و ماشین من اسقاط شد پول حواله من گیرم نیامده است بگید چه کنم..کمال تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری این موضوع باید به ایران خودرو مراجعه کنید.

   person
   علیرضا محمدی
   ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

   پولت تموم شده داداش

person
سامان
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام من روا ۸۶دارم ازجلو تصادف کردم جگونه میتونم طرح نقدی بفروشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از مراکز اسقاط خودرو فرسوده موضوع را پیگیری نمایید.

person
حسین
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من در طرح جایگزینی سایپا ثبت نام کردم بعد ثبت نام چه اقدامی باید انجام بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از شرکت سایپا پیگیری کنید.

person
رضا امیری
۰۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام من یه پیکان ۸۳ دارم که یه مشتری ۹۰ میلیون میخوادش،اگه در طرح اسقاطی بدم مثلا بالاترین نرخی که شما میگید یعنی ۴۵ تومن بعد ساینا را در طرح تعویض خودرو اسقاطی سایپا نیمه شعبان ۳۳۰ تومن ثبت نام کنم تازه معلومم نیست کی تحویل میدن بعد قیمت بازار آزاد ساینا ۳۹۵ تومنه ،این کار من چه توجیهی میتونه داشته باشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  انجام این کار به تصمیم شما بستگی دارد.

person
شورش
۰۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام بنده پراید مدل ۸۳ دارم آیا میتونم برای طرح اقساطی شرکت ایران خودرو اقدام کنم یا برم شرکت سایپا؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایید.

person
حسین
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام من الان برای خودرو شاهین ثبت نام کردم طرح خودرو فرسوده .کد رهگیری داد .دیگه چیکار باید کنم .پیکان وانت مال پدرشوهرم هست فوت کرده باید سند بنامم بخوره یا وکالت هم قبوله ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را بهتر است از مراکز اسقاط خودرو فرسوده بپرسید.

person
حمید
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام اگ ماشین رو برام اسقاط بدم ماشین دیگ بنامم باشه مشکلی نداره؟ لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص باید از مراکز اسقاط خودرو سوال بفرمایید.

person
محمد
۱۸ بهمن ۱۴۰۲

یک فرد می‌تونه هم ماشین اسقاطی بخره و هم جدا برا ماشینا ثبت نام کنه با جواهینامش؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ثبت نام خودرو نباید خودرویی به نام شما باشد.

person
آراز
۱۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام
ماشین دوو ماتیز سال ۸۰ شامل میشه بتونم ماشین از ایران خودرو جایگزین کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در این طرح شرکت کنند.

person
حامد
۱۱ بهمن ۱۴۰۲

سلام.من یه پراید ۸۷ دارم..طرح اسقاط شاملش میشه یانه؟اگه میشه چجوری باید اقدام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خودروهای سواری تا سال ۸۵ مشمول این طرح می شوند.

person
امیرحسین
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر-پراید مدل ۷۲ دارم،میخواستم بدونم اسقاط کنم فقط باید از سایپا یا ایرانخودرو ماشین جدید بگیرم؟؟و اینکه قیمت کارخونه میدن یا قیمت بازار آزاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص باید از مراکز اسقاط خودرو سوال بپرسید.

person
کاوه
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

درود بر شما الان با این طراحی که دادن من یه پیکان دارم اگه من پیکان تحویل بدم دیگه تا ده سال دیگه صاحب ماشین نمی‌شم آیا امکان شرایط اقساطی ماشین جدید هست ما اقدام کنیم براش

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در خصوص این موضوع باید از مراکز اسقاط خودرو سوال بفرمایید.

person
دانیال
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام من یه نیسان مدل ۱۳۶۰ داشتم خودم اسقاط کردمش مدارک همه به نام خودمه آیا با مدارک تنها میتونم در طرح فرسوده ثبتنام کنم فقط مدارک پلاک هست ماشین نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید. برای شرکت در این طرح کافی است یک گواهی اسقاط داشته باشید.

person
ناشناس
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ما مراحلو اگر رفتیم و برنده نشدیم توی قرعه کشی چی میشه
هرچند وقت دوباره قرعه کشی میکنن یا دیگه نیاز نیست ماشینمونو تحویل بدیم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مورد شرایط کلی اسقاط خودرو باید از مراکز اسقاط خودرو سوال بفرمایید.

person
کامیار
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

با سلام من یه خاور ۸۰۸ مدل ۵۵ دارم میخاستم طرح جایگزین استفاده کنم آیا نیاز به پول هم دارم یا فقط وام و گواهی اسقاط کافیه ممنون میشم راهنمایی کنین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با دریافت یک گواهی اسقاط می توانید در طرح تعویض خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
Reza
۰۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر ماشین اردی ۸۴داشتم دوسال پیش وکالت دادم به پسرعموم که تعویض پلاک یا اسقاط کنه برده بود تحویل اسقاط داده و پول گرفته ولی هنوز برگه اسقاط رو نگرفته بعد دوسال پیگیرشدم چراپلاک به اینم هست اسقاط کننده گفته چندروزه برگه اسقاط میگیرم برات .حالا این برگه اسقاط ماشین که بگیرم ارزش پولی داره؟با حساب اینکه پول نرخ گذاری شده توسط اسقاط رو گرفته این برگه اسقاط بدردمیخوره میشه فروخت به کسی؟اطلاعاتی راجب نحوه های اسقاط ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با استفاده از برگه اسقاط می توانید در طرح خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
ناشناس
۰۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام
اگه توطرح فرسوده برنده بشیم وبعد به دلایلی نخریم خودرو رو
مشکلی پیش نمیاد یعنی کارت سوخت باطل نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
امیر علی
۰۶ بهمن ۱۴۰۲

سلام من یه پراید ۸۱ دارم میخواستم بدونم اگراسقاطش کنم بابت خودروی جدید بهم وام میدن یانه .چون اگر قرار باشه مابقی پول خودرو جدید رو خودم نقدا یکجا پرداخت بکنم من توان پرداخت یکجارو ندارم ممنون میشم راهنماییم بکنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرایط و قوانین اسقاط خودرو را در سایت خودرو فرسوده ببینید.

person
منتظر محبت شما
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

با سلام. من پیکان مدل ۸۰ دارم اما چون انرا حدود ۱۴ سال قبل از خواهرم خریده بودم ماشین راه امسال بنام خودم زدم وبرای بنام زدن باید معاینه فنی میگرفتم با پرداخت مقداری وجه اضافه گرفتم وماشین را بنام خودم زدم و تمام سالها بیمه‌ را پرداخت کرده ام . اما از شهریور امسال نتوانستم بیمه راه پرداخت کنم لطفاً محبت کنیدمتوانم ثبت نام کنم یا یا باید دو دوره معاینه‌فنی بروم و همینطور ایا میتوانم با توجه به اینکه ماشین بنام خودم نبوده و فقط بیمه نامه بنام من بوده از سابقه بیمه استفاده کنم . خواهش میکنم جواب بدهید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
حمید۱
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام من یه اتوبوس داشتم که به نامم بوده
فروختم به یه نفر وکالت هم دادم برا تعویض پلاک و اسقاط و …..اگر خریدار وام بگیره ،وامش به نام من میشه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص باید از بانک مربوطه سوال بفرمایید.

person
الهام
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام من یک پراید ۸۶ دارم میخواستم بدونم ۱۴۰۳ میتونم توطرح خودرو فرسوده شرکت کنم واینکه تا چه سقفی وام در نظر گرفته شده برای ماشینهای اقساطی وبه چه صورت هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هنوز قوانین سال آینده اعلام نشده است.

person
حامد
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

پیکان وانت وانت ۸۴ داریم اسقاط میشه ممنون میشم جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده استفاده کنید.

person
توفیق
۳۰ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ماشین به نام پدرم هستش ولی گواهینامه نداره خودش می‌تونه ماشینو اسقاط کنه وام بگیره برای خودرو

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانند برای اسقاط خودرو اقدام نمایند.

person
حح
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام
آیا میشود بدون مراجعه به مرکز اسقاط ،خودرویی را اسقاط کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ از طریق سامانه اسقاط خودرو درخواست خود را ثبت کنید.

person
گنجی
۱۴ دی ۱۴۰۲

سلام.من یه پراید ۸۳ دارم که توی طرح یکپارچه خودروی sx5 فرداموتورز برنده شدم.پیامک اسقاط خودرو هم اومده برام.
رفتم شرکت فرداموتورز میگه قیمت ما با بیرون فقط ۱۵۰ میلیون تومن اختلاف داره.
خب من الان ماشین ۹۰ میلیونی رو اسقاط کنم فقط ۵ میلیون گیرم میاد. خب این برنده شدن چه سودی برام داشته آخه.
من متوجه نمیشم امتیاز این طرح چیه؟ اگه میشه راهنمایی کنید با اسقاط خودرو فرسوده چی گیرم میاد؟
آزاد بخرم که بهتره. آیا وامی میدن بابت فرسوده؟ یا امتیاز دیگه ای که من بی خبرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این طرح وامی به مالکان پرداخت می شود و می توانند خودرو خود به این شکل خریداری کنند.

person
محمدرضا محققی
۱۳ دی ۱۴۰۲

سلام من یک دستگاه پژو ۵۰۴ مدل۱۹۷۷ دارم
اول اینکه میشه تو طر اسقاط شرکت کنم
دوم اینکه اگر بشه ثبت‌نام کنم دوست دارم خودرو وارداتی بیارم
تویوتا یا نیسان میشه یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ مشمول این طرح می شوند. سایر شرایط را باید از سایت اسقاط خودرو ببینید.

person
سجاد
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من یک وانت مزدا ۱۶۰۰مدل۱۳۷۰دارم
بعداز‌اسم‌نویسی ‌درسایت‌اسقاط خودرو وتحویل آن برای گرفتن خودرو صفر‌چقدر باید پول نقدی داد
آیا قسط بندی‌هم می‌کنند
وفقط می‌توان خودروی‌‌باری(وانت بار)تحویل گرفت‌یاسواری هم‌میدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مورد میزان پرداختی و نحوه تحویل خودرو و چگونگی آن باید از مراکز اسقاط سوال بفرمایید.

person
مریم زارعپور
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من یک پیکان مدل ۷۹ دارم میتونم درطرح اقساطی شرکت کنم یا در قرعکشی

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
پراید
۰۷ دی ۱۴۰۲

سلام ببخشید من یه پراید ۸۲ ب صورت وکالتی دارم
میتونم با وکالتی ک دارم در طرح اسقاطی شرکت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید سند خودرو را داشته باشید.

person
Erwin
۰۳ دی ۱۴۰۲

من پژو کاربراتی ۷۶ دارم از خودو های الان از هر نظر بهتره و تو بهترین شرایط نگهداری شده فقط در صورتی اسقاط میکنم ک دولت خودروی صفر با جابجای سربه سری به من بده اگه قرار باشه ماشینم بدم پول هم پرداخت کنم همین و نگهمیدارم.

person
بنیامین
۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام اومد ما تحویل دادیم یکی از آینده خبر نداد که شی پیش میادمعامله میکنی واسه همون روز چک میگیری طرفی که چک داد تو بانک روش حساب میکنن میری بانک میبینی تو یک ساعت همه چیز عوض شد حالا شما میگین تحویل بدیم معلوم هست بعد یک ساعت چی پیش بیاد مثلا پیکان بدیم شاید لاستیک ژیان بدن

person
بنیامین
۰۱ دی ۱۴۰۲

با ارز سلام این قیمتی که بابت خودروهای فرسوده اعلام شد کی تعیین میکنه اول نرخ تورم حساب کنید ارزش پول پایین و هزاران دلیل دیگه یک وقت ضرر شما نباشه در صورتی این قیمت و میدن که بهترین ماشین وارداتی از شرکت بنز و بهترین برندهای شرکت‌های خارجی باشه که طرف مقابل خودروی فرسوده خودش که تحویل داد پنج میلیون بالاتر واریز کنه نه بیشتر اصلا طرف مقابل ماشینش یک میلیون ارزش داره ولی واسه همون آقا بنز به حساب میاد چون تو سر و گرما ازش استفاده میکنه پس یه نفر بزارین واسه قیمت که علم داشته باشه ماشین فرسوده بخوایم حساب کنیم از ماشین مدل بالا بهتره وسایلش ارزونتر و همه هم ازت میترسن کنار میرن که رد بشی ولی ماشین نو این مزیتاها رو نداره پس قیمت و ببرین بالا بهتره

  person
  من
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۳

  ایولا،دمت گرم،همینه داداش

person
شهرام
۰۱ دی ۱۴۰۲

من تویوتا ۱۹۷۹دارم و شماره موتورش همراه با پلاک دزدیده و موتور خط خطی کردند و نیروی انتظامی هم نامه داده آیا برای اسقاطی میتوانم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر طبق قانون و با بررسی­‌ها، اتومبیل شما فرسوده تلقی شود، باید وارد فرایند اسقاط شود. برای این کار باید آیین نامه را بررسی کنید.

person
زهرا حبیب نژاد
۳۰ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت تون بخیر
جایگزینی خودروی اسقاطی با خودروی صفر شرایط تقسیطی هم داره یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  طرح تعویض خودرو فرسوده یا اسقاط خودرو به میزان زیادی به تصمیمات و استراتژی‌های شرکت‌های خودروسازی بستگی دارد. طرح تعویض خودرو فرسوده را طرح حواله‌ای هم می‌نامند. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد طرح تعویض خودرو فرسوده بهتر است از ایران خودرو کمک بگیرید.

person
مهدی شفیعی
۲۴ آذر ۱۴۰۲

سلام
من دوتا پلاک به نامم است ایا میتوانم ماشینم را اسقاط کنم یا ن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در خصوص قانونی نداریم. احتمالا می توانید.

person
فرسوده ثبت نام تعویضی خودرو
۲۱ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید خدمت مدیران گرامی بنده یک پراید مدل ۸۲ تصادف کردم واژه گن موتور سالیم است بیمه ۱۲ماه داره لطفاً منو راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
AhmaD
۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید…
ببخشید من یه نیسان مدل ۸۴ دارم میتونم برای فرسودگی اقدام کنم و اینکه چقدر این رو میگیرند؟ و نیسان جدید برام چقدر در میاد؟؟؟…

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در خصوص میزان خرید و قیمت خودرو جدید اطلاعی نداریم باید از مراکز اسقاط سوال بپرسید.

person
رضا
۱۷ آذر ۱۴۰۲

سلام
سن فرسودگی سواری شخصی دوگانه سوز ( شرکتی) چقدر است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام. سن فرسودگی خودروهای سواری شخصی ۲۰ سال است.

person
محمد
۱۵ آذر ۱۴۰۲

سلام‌وقت بخیر
من یه پراید ۸۴ دارم ک‌تازگی باهاش تصادف کردم آیا هنوز شرایط اسقاط هس؟
بعد اگه بخام از ایران خودرو ماشین جدید بگیرم باید دقیقا جه کاری انجام بدم‌ممنون‌میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق سایت خودرو فرسوده یا ایران خودرو در این طرح شرکت کنید.

person
علی…
۱۴ آذر ۱۴۰۲

سلام .ی پژومدل۸۴ دارم ک تصادف کردم که بر اثر واژگونی اتیش گرفت حال مراکز اسقاط تحویل میگیرن.بهم گواهی اسقاط میدن برای ثبت نام خودرو جدید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایید.

person
هومن
۱۴ آذر ۱۴۰۲

با نامخدا
با سلام و ادب
آیا برای جایگزینی خودروی فرسوده قرعه کشی انجام میشه و یا اینکه پیش پرداخت وجه لازمه؟ ممنونم از راهنمایی

person
هوشنگ
۱۴ آذر ۱۴۰۲

با سلام و خداقوت
آیا برای جایگزینی قرعه کشی انجام میشه و یا اینکه پیش پرداخت وجه لازمه؟ ممنونم از راهنمایی

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ مالکان خودروهای فرسوده، بعد از برنده شدن در قرعه‌کشی خودرو باید منتظر دریافت پیامک برای مراجعه به مراکز اسقاط باشند.

   person
   حسین
   ۰۶ اسفند ۱۴۰۲

   سلام‌من‌پیکان‌۸۲‌دارم‌یکی‌مراکز‌اسقاط‌بادادن‌وکالت‌اسقاطی
   به‌ایشان‌به‌صورت‌نقدی‌ازمن‌میخره‌آیا‌میتونه‌گواهی‌اسقاط‌
   برای‌خودش‌بگیره‌.‌اگه‌بتونه‌من‌میتونم‌‌‌‌‌.موقع‌فروش‌یا‌تحویل‌
   خودرو‌‌‌‌مبلغی‌هم‌بابت‌‌گواهی‌اسقاط‌دریافت‌کنم‌‌‌‌‌یا‌حداقل‌‌‌گواه‌اسقاط
   برای‌خودم‌بگیرم.ممنون‌میشم‌راهنماییم‌کنید

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    این مورد را باید با مراکز اسقاط خودرو در میان بگذارید.

person
babak
۱۳ آذر ۱۴۰۲

ببخشید برای ماشینهای خارجی کلاسیک مثل میتسوبیشی گالانت سوپر سالن،میتونم برم سازمان حمل و نقل

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تاکنون طرح جامعی برای اسقاط خودروهای کلاسیک از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور ارائه نگردیده و در زمان خرید و فروش به راحتی فک پلاک می‌شوند. برای کسب اطلاعات دقیق باید به سازمان حمل و نقل مراجعه یا از مراکز اسقاط خودرو اطلاعات کسب کنید

  person
  حامد
  ۱۵ دی ۱۴۰۲

  باسلام وتحیات من یک پیکان مدل ۸۲ دارم ووکالت درتعویض پلاک گرفتم وکالتتش تمام شده ولی کل مدارک روبه همراه دارم ودرسایت خودروهای اقساطی ثبت نام کردم به صورت اینترنتی باپژو پارس xup7ولی هیچ پیامکی برام نیومده حتی کدرهگیری گرفتم من الان چیکارکنم که خودروپیکان روتحویل بدم باتشکر اززحمات شمالطفا راهنمایی فرمایید.

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۶ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   این موضوع را از طریق مراکز اسقاط خودرو پیگیری کنید.

person
هوشنگ
۱۲ آذر ۱۴۰۲

با نام خدا
سلام و خداقوت ، لطفا بفرمائید سایت جایگزینی خودوری فرسوده کدومه؟ و آیا برای جایگزینی قرعه کشی انجام میشه و یا اینکه پیش پرداخت وجه لازمه؟ ممنونم از راهنمایی شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مرورگر خود عبارت “سایت خودرو فرسوده” را سرچ کنید. سایت مربوط به آن را می بینید.

person
امیر
۰۹ آذر ۱۴۰۲

سلام ۱۰ سال پیش ماشینم رااسقاط کردم شرکت سایپا زیر تعهدش زد ودیگه جایگزین نداد من در چند سال نمدونم مدارکم را کجا گذاشتم الان میتونم اقدام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید با داشتن یک گواهی اسقاط در این طرح شرکت کنید.

person
جلیلی
۰۸ آذر ۱۴۰۲

سلام من ی پراید ۷۲دارم که به نام پدرم هست، ایشون فوت کردن، چطور میتونم اسقاطش کنم،مدارکش کامله، اما انحصار ورثه نشده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام. ابتدا باید کارهای انحصار وراثت را انجام دهید.

person
فرزاد
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام ببخشید چقدر طول می کشه تاگواهی خودرو فرسوده بگیریم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از طریق سایت خودرو فرسوده اقدام کنید. در مورد مدت زمان دقیق آن اطلاعی نداریم.

person
اسماعیل شیاسی
۰۴ آذر ۱۴۰۲

سلام من یک پراید ۷۶ دارم برای طرح جایگزینی خودرو الان میتونم تحویل بدم یک خودرو نو بهم بدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
مجید
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام من یه پراید ۸۱ دارم
میخوام به فرسوده بدم
یه ماشین صفر تحویل بگیرم
پراید صفرش هست یانه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
آلینا
۰۱ آذر ۱۴۰۲

سلام، من ۱۰-۱۲ سال پیش ماشین پیکان خودم رو اسقاط کردم و بنا به دلایلی خودروی نو نگرفتم. تمام مدارک اسقاطش رو دارم. آیا الان میتونم با مدارکم ماشین نو بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با داشتن گواهی اسقاط می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
محمد
۲۹ آبان ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشین ببخشید من یه دوو مدل ۸۲ دارم بعد میخوام تعویضش کنم به ماشین نو باید برم داخل چه سایتی ثبت نام کنم
ممنون میشم راهنماییم کنین
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از طریق سایت خودرو فرسوده اقدام کنید.

person
نیما
۲۹ آبان ۱۴۰۲

سلام ببخشید من یک پراید مدل ۷۷دارم میتونم در این طرح بجاش از شرکت ایران خودرو ماشین ثبت نام کنم یا فقط از سایپا؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
مهدی قربان زادی
۲۸ آبان ۱۴۰۲

سلام ببخشید من میخواستم یه پراید تاکسی زرد مدل ۱۳۸۵بخرم بعد صاحب ماشین هم گفت وکالت تام بهتون میدم که برای تعویض پلاک نخواهی بعد میخواستم بدونم اول ابنکه من خریدم سهمیه بنزین که همان قبلی است؟ دوم هم اینکه با وکالت من میتونم ماشین تحویل اسقاتی بدم بجاش ماشین معمولی از ایران خودرو بردادم که تاکسی نباشد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بعد از نقل و انتقالات خودرو باید کارت سوخت را از مالک دریافت نمایید. برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده باید سند خودرو به نام شما باشد.

  person
  محمد
  ۲۴ تیر ۱۴۰۳

  سلام آیا طرح خودرو فرسوده اجباری هست.من مینی بوس مدل۱۳۶۴ دارم میتونم تحویل ندم

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۹ تیر ۱۴۰۳

   محمد عزیز؛ طبق قانون رعایت طرح فرسودگی اجباری است؛ اما هنوز اقدام قانونی با افرادی که از خودروهای فرسوده استفاده می‌کنند صورت نگرفته‌است. در نتیجه تا اطلاع ثانوی می‌توانید مینی‌بوس خود را نگه دارید.

person
اشکان
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام من میخوام ماشینم که مدل ۸۴ پراید هست در طرح جایگزین و اسقاط ثبت نام کنم سوال اول : میتونم بدون وام به صورت نقد مابقی پول رو بدم و فوری ماشین تحویل بگیرم؟ و ماشینی که تحویل میدن به قیمت کارخانه هست یا قیمت بازار ؟
ممنون میشم جواب جامعی بهم بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موارد را باید از مراکز اسقاط خودرو فرسوده بپرسید.

person
قرنجیک
۲۷ آبان ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید
بنده در زمان احمدی نژاد یک وانت تویوتا را اسقاط کردم و بعدا موفق به گرفتن خودرو نشدم و اینک برگ اسقاط را در دست دارم،من چطور می توانم در ازای آن خودروی کارکرده خارجی تحویل بگیرم؟لطفا راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید در سامانه اسقاط خودرو فرسوده ثبت نام نمایید.

person
Sasan
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام اگه من اسقاطی ثبتنام کنم‌و بعد زمان تحویل طول بکشه میتونم ماشینم و ازاد بفروشم و تعویض پلاک اینا میشه یا ن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از مراکز اسقاط خودرو فرسوده سوال بفرمایید.

person
Sasan
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام بنده یه ماشین مدل ۸۲ دارم میخوام طرح جایگزینی ثبتنام کنم از کجا باید شروع کنم و از الان تا زمان تحویل ماشین تقریبا چقد زمان میبره و ایا ماشین من از قیمت کل خودرو جدید کم میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در سامانه خودرو فرسوده می توانید برای ثبت نام اقدام نمایید. در مورد مراحل و زمان تحویل اطلاع دقیقی نداریم.

person
مهدی
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
آیا هنوز این طرح تعویض خودرو کارکرده با نو دایر هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از سامانه اسقاط خودرو فرسوده استفاده کنید.

person
بنیامین
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام
خودرویی مدل ۷۸ که فقط اسکلت و بلوک سیلندر دارد و مدارک کامل است.
آیا می‌توانم در طرح جایگزین شرکت کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می‌توانید با دریافت یک گواهی اسقاط در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
سیروان
۲۱ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین اسفند ۱۴۰۱خودرو به اسقاطی تحویل دادیم در سامانه ایران خودرو ثبت‌نام برای طرح جایگزینی کردیم ولی هیچ مبلغی به ما ندادن کجا پیگیر باشیم
گفتن اون موقعه که شما تحویل دادین رایگان بوده مبلغی تعلق نمیگیره درحالی که ما اصلا خبر نداشتیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از همان مرکز اسقاط خودرو سوال بفرمایید.

   person
   مهدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۲

   سلام ببخشید شرایط جایگزینی خودرو چجوریه میشه توضیح بدید وام دریافتی چگونه است مبلغش چقدره

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۲ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    شرایط را در این مقاله برای شما شرح داده ایم. لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

   person
   سیروان
   ۲۳ آبان ۱۴۰۲

   میگن او زمان تبصره اومده که بصورت رایگان مگه امکانش هست از جایی دیگه پیگیر باشیم مگه میشه خودرو ۸۰میلیونی مجانی بره میشه همچین چیزی ایا بعد یکسال خودرو تحویلت بدن

person
نوید
۱۷ آبان ۱۴۰۲

سلام، خسته نباشید، من یه پراید هاچ بک مدل ۷۷ دارم،میخوام ببینم طرحی هست که با یه ماشین صفر تعویضش کنم؟ باید چیکار کنم؟ با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
ممد
۱۵ آبان ۱۴۰۲

سلام یه ماشین دارم میخام اسقاط کنم با گواهی و بقیه کارای اداری حتما ماشین به نامم در میاد ؟ هنوز این طرح دایره؟ و چه مدتی طول می‌کشه تا تحویل ماشین جدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می‌توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
سعدی
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام من یک پیکان فرسوده دارم دست شخص دیگه ای هست. قراره بره تحویل بده برای اسقاط. از من وکالت سه ماهه میخاد به نام شرکت اسقاط. میخاستم بدونم پروسه چقد طول میکشه و پلاک فک شده بدون پیگیری من از سواستفاده مصونه یا نه؟ و بعد چ مدت میتونم از پلاک خودم استفاده کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بهتر است مراحل کار را خودتان را انجام دهید.

person
محسن
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام.من پیش ثبت نام اسقاط خودرو را انجام دادم و کد پیگیری دریافت کردم.برای انصراف چکار باید بکنم.؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام کاربر گرامی
  باید از طریق پروفایل خود یا مراکز اسقاط خودرو فرسوده اقدام نمایید.

person
ابراهیم
۱۲ آبان ۱۴۰۲

من در طرح فرسوده شرکت کردم پاییز ۱۴۰۲ شاهین برنده شدم ، با اینکه دو ماه میشه ماشینو اسقاط کردم پیامک واریز وجه نیومده ، بعد این سایت nnhk هر چقد میگردم پشتیبانی نداره ، چطوری میشه باهاشون ارتباط گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر می توانید به صورت حضوری این موضوع را پیگیری کنید.

  person
  حسین
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام تحویل گرفتین؟ یا درگاه پرداخت باز شد؟
  منم شرایط شما رو دارم….

person
مجید
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام
من یک پراید مدل ۸۳ داشتم که تو پارکینگ بود و زمانی ک خواستم بگیرمش دیدم پول پارکینگ و پول بیمه و هزینه روشن کردن ماشین بیشتر از ارزشش میشه به همین خاطر نرفتم دنبالش مدارکشم گم کردم
آیا میتونم تو طرح شرکت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام. ابتدا باید خودرو را از پارکینگ خارج کنید. اگر منظور شما پارکینگ توقیف است باید ببینید مالکیت خودرو هنوز با شما است یا خیر.

person
محسن رحیمی
۱۱ آبان ۱۴۰۲

سلام من پارس معمولی مدل ۱۳۸۷ داشتم در اثر تصادف ایران خودرو گفت باید تعویض اتاق بکنی .تا نامه تعویض اتاق گرفتم گفت سیلندر ماشینتم ضربه دیده باید عوض شه ولی امکان تعویض اتاق و تعویض موتور نیست و باید ماشینت رو اسقاط بفروشی .الان شامل طرح جایگزین میشم یا نه .با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام. می توانید یک گواهی اسقاط خریداری کنید و در طرح اسقاط شرکت نمایید.

person
خانم حقی
۱۰ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من ۲ ماهه یه ماشین مدل ۵۷ خریدم
میتونم توی طرح تعویض با خودرو وارداتی شرکت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قوانین مربوط به شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده را مطالعه بفرمایید. با داشتن یک گواهی اسقاط می توانید در این طرح شرکت نمایید.

person
علی
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام . من پژو ۴۰۵ مدل ۱۳۸۶ دارم . آیا شامل طرح تعویض خورو فرسوده می شود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در این طرح شرکت کنند.

person
شرفی
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام ثبتنام ماشین اسقاطی تابستون۴۰۲بود.امامرکزاسقاط هرکاری میکنه ثبت نمیشه چرا؟میگه مامیزنیم اماسایپاتاییدنمیکنه دلیلش چیه ‌؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. این مورد را از سایپا بپرسید.

person
ابراهمیمی
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام . ۲۰۶ مدل ۸۲ رو بخوام تعویض کنم شرایطش چجوریه ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید . متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید در سایت خودرو فرسوده ثبت نام کنید و یک گواهی اسقاط دریافت نمایید.

person
خاصوانی
۰۶ آبان ۱۴۰۲

سلام من در طرح‌ خودرو فرسوده شرکت کردم برای پاییز ۱۴۰۲ شاهین برنده شدم حدود دو ماه هست خودرو اسقاط کردم ولی اصلا از سایپا پیامی برای تکمیل وجه نیوده پاییز هم تموم شد پیگیر شدم میگن امسال اصلا سایپا خودرو فرسوده جایگزین نکرده از کی پیگیر بشم اخه دردمو به کی بگم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از مراکز خودرو فرسوده مراجعه کنید و موضوع را پیگیری کنید.

  person
  قاسم
  ۰۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام من پیکان بار دارم میخوام بدمش تعویل مودل۸۱ هست سندم به نام خودم هست اگه بدمش تعویل چی بهم میدم

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۸ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   در مورد جزییات این طرح هنوز اطلاعات کاملی در دست نیست. احتمالا می توانید با یک خودرو مشابه جایگزین کنید.

  person
  مهدی
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز منم شرایط شما را دارم

person
علی
۲۷ مهر ۱۴۰۲

سلام روز بخیر.میخواستم بدونم الان قیمت ماشین من که مدل ۸۳ هست حدود ۱۵۰ تومنه.حالا اسقاطش کنیم چه جوری قیمت خودروی جدید رو محاسبه میکنن؟یعنی اسقاط خودرو غیر اینکه شانس درومدن اسممون در سامانه یکپارچه رو داره آیا قیمت خودروی جدیدم برامون کمتر حساب میکنن؟وگرنه دلیلی نداره برمی خودرو رو اسقاط کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مورد جزییات این طرح هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست. بهتر از مراکز اسقاط خودرو موضوع را پیگیری کنید.

person
اسکندر
۲۷ مهر ۱۴۰۲

سلام دوست عزیز شورولت رویال ۲۸۰۰ مدل ۵۴ همه مدارکش موجود پلاک ملی دارم ۲۰۰ ملیون پولشه میتونم تو طرح اسقاط شرکت کنم یه ماشین صفر با وام بدن بهم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در این طرح شرکت کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به یکی از مراکز اسقاط خودرو فرسوده مراجعه نمایید.

person
علی
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام
وانت پیکان مدل۶۲ پلاک قرمز دارم
پلاکش به نامم نیست ولی وکالت تعویض پلاک دارم
طرح تعویض میتونم شرکت کنم یا نه
در صورتیکه اسقاط کنم چقدر میخرنش

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در طرح اسقاط شرکت کنید. در مورد جزییات دیگر باید از مراکز اسقاط خودرو سوال بپرسید.

person
علی
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام
آدرس مراکز اسقاط خودرو در مشهد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام. به سامانه خودرو فرسوده مراجعه نمایید.

person
محمد
۲۵ مهر ۱۴۰۲

سلام.واردسایت شدم برای ثبت نام.رمزعبورراباحروف بزرگ وکوچک و۸عددواردمیکنم میگه فرمت صحیح نمیباشد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به وارد کردن حروف رمز عبور دفت نمایید.

person
محمد
۲۳ مهر ۱۴۰۲

سلام رنو پی کی مدل ۸۱ دارم میتونم در طرح اسقاط شرکت کنم ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
مهدی
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام پیکان مدل۵۹دارم میتونم در طرح اسقاط شرکت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز اگر تا سال ۸۵ سن خودرو شما به پونزده سال می رسد می توانید در طرح اسقاط خودروی فرسوده شرکت کنید.

person
مهدی کاووسی
۲۱ مهر ۱۴۰۲

گواهی اسقاط فقط کاغذبازی هستش.دولت باید در عمل با تشویق مردم خودروهای فرسوده را جمع آوری کنه تا میزان سوخت و آلایندگی کمتر بشه.وگرنه با گواهی اسقاط فروختن چیزی حل نمیشه فقط رانت ایجاد میشع و نوعی رشوه و دست مریزاد قانونیه.سوال دیگه آیا من پیکان سواری ۸۳ دارم ک فقط ملاک و برگ سبز بنامم هستش اونم تازه پلاک زدم آیا می تونم در طرح تعویض خودروی فرسوده شرکت کنم یا باید سند بنامم باشد؟ باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برگه سبز همان سند خودرو است. می توانید با این مدارک در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایید.

person
صفر
۲۰ مهر ۱۴۰۲

با عرض سلام،من ی نیسان مدل ۶۴ دارم آیا میتونم با نیسان صفر جایگزین کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر سن خودرو شما تا ۱۳۸۵ به پونزده سال می رسد می توانید در این طرح شرکت نمایید.

person
مهدی
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام ،بنده یه پراید ۸۲ دارم که سرقت شد،بعد۵۲ روز پیدا شد اما موتورشو برداشتن یعنی داخل کاپوت حتی یه دونه سیم هم نیست ، آیا میتونم تو طرح جایگزین خودرو نو شرکت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
محمد
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام گواهی اسقاط برای کامیون و کامیونت وارداتی ۱.۵ درصد قیمت خودرو در نظر گرفته شده ممنون میشم پاسخگو باشید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز بله درست است.

person
مهدی
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام..من وانت مدل ۸۱دارم میخوام بدم تحویل طرح جایگزین انجام بدم..چه خودرویی بهم میدن و چکارباید بکنم..ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مورد جزییات این طرح هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

person
جعفر علی دایی
۱۶ مهر ۱۴۰۲

باسلام خدمت عزیزان گرامی ،،بنده پارسال طرح جایگزین خودرو فرسوده شرکت نمودم و رنو ۵کاملت سالم و بی عیب و نقصی تحویل دادم ۲میلیون قیمت گذاری کردند و خریدند جهت اطلاع دوستان ،باتشکر

person
مهدی عربی پور
۱۶ مهر ۱۴۰۲

سلام من پژوروآ۸۵دارم سالم میخوام اسقاط کنم قیمتش چنده دوگانه فابریک هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای قیمت گذاری بهتر است نظر یک فرد متخصص را بپرسید.

person
مهربان
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام
خواهشمند است پاسخ جامع بدهید که گواهی اسقاط خودرو که در صفحه مراکز اسقاط است متعلق به مالک خودرو است یا مرکز اسقاط

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  گواهی اسقاط از طریق مراکز اسقاط خودرو و سامانه اسقاط خودرو به مالک خودرو داده می شود تا با ارائه این گواهی در طرح اسقاط خودرو شرکت نماید.

person
یونسی
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام خدا قوت من یه پراید تصادفی دارم حالا دلال میگه ماشین شما ۲۰ ملیون ارزش داره به نظر شما احتمال این که طرح جدیدی بزارن هست یا نه ماشینمو بفروشم بهتر مدل ماشینم ۸۳ هست ممنونم اگه راهنمای کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این رابطه اطلاعی نداریم اما می توانید از مراکز اسقاط خودرو فرسود سوال کنید.

person
مهدی
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام بنده یک وانت پیکان دارم که حرکت نمیکنه باید با چرسقیل جابجا بشه وکالتی هم زدم میتونم اسقاط کنم و خودرو وارداتی بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بستگی دارد وانت شما چند ساله باشد. باید سال ساخت خودرو را با قوانین اسقاط خودرو برای وانت مقایسه کنید.

person
امیرحسین
۱۱ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .بنده قصد دارم برای شرکت در طرح جایگزین خودروی فرسوده یک خودروی مدل پایین بخرم و بعد اسقاط کنم آیا اگر سند مالکیت به نام خودم انتقال بدم این امر امکان پذیره ؟چون شنیدم باید حداقل دوسال مالکیت خودرو به نام طرف باشه تا قبول کنن .واگر جدید سند بخوره شامل طرح جایگزین نمیشه ؟این حرف درسته ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با توجه به اخبار اعلام شده در رابطه با موضوعی که فرمودین چیزی اعلام نشده. اما بهتر است در سایت اسقاط خودرو فرسوده شرایط را مرور نمایید تا تصمیم درستی بگیرید.

  person
  پدرام
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  من ماشین اسقاتی دارم برای فروش
  ۰۹۰۳۷۹۰۷۴۰۰

  person
  Ava
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  من ماشین اسقاتی دارم برای فروش
  ۰۹۰۳۷۹۰۷۴۰۰

person
علی طاووسی
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام بنده یه پراید داشتم دزدیده شده سال ۹۵ و تا الان که ۴۰۲ هستیم پیدا نشده.آیا میشه در طرح اسقاط شرکت کنم با مدارک خودرو؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده نیازی به داشتن خودرو نیست با ارائه مدارک خود یک گواهی اسقاط دریافت کنید.

person
علی
۱۰ مهر ۱۴۰۲

ممنون بابت پاسخ گوی شما .
یعنی خودرو خودم که سوخته شامل نمیشه .
به خودرو خودم گواهی اسقاط نمیدن.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام. می توانید برای خودرو خودتان گواهی اسقاط دریافت کنید.

person
علی
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام خودروپژو۴۰۵مدل۸۴دارم تصادف کردم واژگون شدم بعد آتیش گرفته ایا شامل طرح خودرهای فرسوده میشه.
اکه نمیشه لطف میکنید راهنمای کنید.تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله شما می توانید با ثبت نام در سامانه خودرو فرسوده یک گواهی اسقاط را خریداری و در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
محمد رضا
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام من تو مرحله ۴ قرعه کشی اسقاط ایران خودرو شرکت کردم سال ۱۴۰۱ برنده شدم
خودرو هم اسفند ۱۴۰۱ اسقاط کردم
هیچ کس پاسخگو نیست
هنوز هیچ پیامی بهم ندادن برای واریز پول و دریافت ماشین جدید
کسی چیزی نمیدونه در این مورد ؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری این مورد بهتر است به صورت حضوری به یکی از مراکز اسقاط ایران خودرو مراجعه کنید. حتما مدارکتان را نیز به همراه داشته باشید.

person
مصطفی
۰۹ مهر ۱۴۰۲

با سلام من یک پارس ۸۴ دارم و میخواستم بدونم با ثبت نام طرح اسقاطی چه مزیتی دارد و شامل حال من میشه.به نفع هست که در این طرح شرکت کنیم یا خودرو رو بفوشم راحتتره؟
در صورت ثبت نام در این طرح خودروی نو با چه قیمت تحویل داده و خودروی خودمون رو چند بر میدارن.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز در طرح اسقاط شما می توانید خودرو خود را با یک خودرو خارجی دست دوم وارداتی مبادله کنید.

person
سعید جعفری
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید.من خودرو فرسوده ندارم ولی تمایل به وارد کردن خودرو برای خودم دارم چطور می توانم گواهی اسقاط تهیه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید یک گواهی اسقاط را خریداری نمایید.

  person
  Ava
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  من خودرو پراید برای اسقاتی دارم برای فروش خواستید در خدمتم
  ۰۹۰۳۷۹۰۷۴۰۰

person
ایمان
۰۸ مهر ۱۴۰۲

سلام دوست عزیز آیا برای تعویض خورو باید ضامن وچک صیادی بریم یا سند میره رهن بانک تا تصویه کامل

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام ایمان عزیز
  خیر نیازی به چک و ضامن نیست. شما با ثبت نام در سامانه خودرو فرسوده یک گواهی اسقاط دریافت می کنید. سپس به وسیله آن گواهی سایر مراحل را می توانید انجام دهید. هزینه گواهی اسقاط چیزی حدود ۳۵ الی ۴۰ میلیون تومان است.

person
حسین
۰۷ مهر ۱۴۰۲

پراید۸۷ ۲گانه دارم. ۱۴۰۲ تصادف (چپ)کردم میخوام با ماشین سقف بزنم. چکار کنم؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنند. بنابراین شما واجد شرایط شرکت در طرح اسقاط خودرو نیستید.

person
محمد
۰۷ مهر ۱۴۰۲

سلام من یک ماشین پراید مدل ۸۱دارم موتوری یکم مشکل داره
آیا میتونم در طرح نقد شرکت کنم
قیمتش تقریبا چقدره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید. در مورد جزییات این طرح هنوز اطلاعات کاملی در دست نیست می توانید از یکی از مراکز اسقاط خودرو فرسوده سوال بفرمایید.

person
محسن
۰۶ مهر ۱۴۰۲

با سلام بنده درسامانه یکپارچه احراز زمستان۱۴۰۲ شده ام از سامانه اسقاط هم یکماه پیش پیامک برام اومد جهت ثبت نام میخواستم ببینم وقت دارم برای اسقاط و تکمیل وجه خودرو شاهین یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله فرصت دارید تا برای اسقاط خودرو فرسوده خود اقدام نمایید.

person
مجید
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام عزیزببخشید من یه نیسان ۳۸۰۰تن دارم مدل ۸۱اگراسقاط کنم ولی طرح تعویض قرعه کشی برنده نشم یا خیلی تعویق بیفته تکلیف چگونه میشه حمل ونقل برام بارنامه یا بیمه معاینه فنی دیگه نمیده؟میترسم خودموازنان خوردن بیندازم یا تحویل اسقاط بدم بگن بودجه برای وام نیست فعلا بعدحسرت همین ماشین خودمون تو دلمون نمونه؟خواهش میکنم اگراطلاعاتی داریدراهنمایی کنیدممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  جزییات دقیق این طرح هنوز اعلام نشده. برای اطمینان می توانید به یکی از مراکز اسقاط خودروی فرسوده مراجعه نمایید و در این مورد حضوری سوال بفرمایید تا اطلاعات دقیق را به شما بدهند.

person
حسین
۰۵ مهر ۱۴۰۲

درود منظور از دو گواهی یا چند گواهی چی هستش

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام. گواهی اسقاط خودرو فرسوده و گواهی مالکیت خودرو.

person
ک.ای
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام یه خودرو کامیون داریم که وارثی هست ولی سند ندارد وکارت ماشین و برگ خریدداره ایا میتوانیم جایگزین کنیم یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده باید سند مالکیت خودرو به نام خودتان باشد.

person
مردم
۰۵ مهر ۱۴۰۲

اینها یک سری وارد کننده اند دارن تبلیغ میکنن ماشین مردم را مفت بخرن برن ماشین وارد کنن

person
سیامک
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من کامیون فرسوده دارم برای دریافت گواهی اقساط باید به کجا مراجعه کنم چون شرکتهای اقساط به من گفتن سایت بسته شده و فقط میتوانم به صورت نقد بفروشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از مراکز اسقاط خودرو فرسوده مراجعه نمایید.

person
وحید
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام پراید مدل ۸۶ دارم می تونم در طرح اسقاط ثبت نام کنم؟ ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  براساس آنچه اعلام شد خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایند.

person
mikaeil
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام. خسته نباشید. میخواستم ببینم آردی مدل ۷۹ امکان اسقاط و تعویضش هست؟
و چطوری باید پیگیری کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز، بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایید. باید در سایت خودرو فرسوده ثبت نام کنید و درخواست اسقاط خودرو را ثبت کنید.

person
مهدی
۰۴ مهر ۱۴۰۲

با سلام منظور از ثبت نام طرح فرسوده درسایت ثبت‌نام کنم یا حضوری ،من ماشین رو که خریدم طبق قانون جدید فقط تعویض پلاک کردم کارت سبز بنامم هست ،دفتر ثبت اسناد نرفتم ،گفتن دیگه لازم نیست،همین کارت سبز کافیه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله کارت سبز خودرو برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده کافی است.

person
مهدی
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام،من یک ۴۰۵ مدل ۸۳ داشتم که واژگون شده،ولی موتور بسیار تمیزی داره،طرح اسقاط برای این ماشین اعمال میشه؟واگرمیشه به چه صورت هستش؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای اسقاط خودرو می توانید در سایت خودرو فرسوده ثبت نام نمایید و یک گواهی اسقاط دریافت نمایید تا در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایید.

person
سلام وقتتون بخیر من یه اردی ۷۹دارم می خوام برای جایگزینی ثبت نام کنم میشه ثبت نام کردتا سایت بازبشه
۰۴ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من یه اردی ۷۹دارم می خوام برای جایگزینی ثبت نام کنم میشه ثبت نام کرد تاسایت بازبشه مممنون ازشما

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ باید در سایت خودرو فرسوده ثبت نام نمایید و یک گواهی اسقاط تهیه نمایید. سپس باید منتظر باشید تا درخواست شما تایید شود.

  person
  مرتضی
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید
  بنده گواهینامه ندارم ولی یه ماشین ۸۲ دارم میتونم اسقاط کنم
  باید گواهینامه داشته باشم

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۴ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده نیازی به گواهینامه نیست. می توانید برای اسقاط خودرو فرسوده خود اقدام نمایید.

person
مرتضی
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
بنده مهر سال گذشته ثبت نام سایپا کردم و اسفند تحویل گرفتم الان میتونم طرح اسقاط شرکت کنم؟
یا کسی که میخواد شرکت کنه باید گواهی نامه داشته باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده اقدام نمایند.

person
سعید
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من ماشینم مدل ۸۴الانم تصادف کردم کارشناس گواهی اسقاط داده باید چکا کنم چه سایتی ثبت نام کنم ک بتونم وام بگیرم برا یه ماشین دیگ

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با داشتن گواهی اسقاط می توانید در سایت خودرو فرسوده ثبت نام نمایید.

person
قبادی
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام
من ۳تا پلاک فعال دارم با یه پلاک وکالتی که ماشینم مدل ۸۲، میشه اسقاط کرد و تو طرح یکپارچه شرکت کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله شما می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایید.

person
مهیار
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من توی طرح خودرو فرسوده سایپا ثبت نام کردم برای گرفتن ماشین جدید
حالا پرایدو میخان ازم تحویل بگیرن قیمتی که براورد کردن ۵ میلیونه و میگن ۵میلیون بیشتر نمیبرن خودرو رو

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قوانین و تعیین قیمت خودرو به عهده مراکز اسقاط خودرو است.

person
soheil
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام ببخشید یه سوال داشتم من یه ماشین پژو پارس مدل ۸۴ دارم می تونم تعویض کنم با خودرو های وارداتی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله شما می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایید.

   person
   مردم
   ۰۹ مهر ۱۴۰۲

   سلام وقتتون بخیر آیا خودرویی که به جای ماشین اسقاطی میدن به قیمت کارخونه هست؟ و اینکه خودروهای بالاتر از ۱۵ سال اسقاطی محسوب میشن چرا خودروی مدل ۸۶ اسقاطی نیست؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۹ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    شرایطی که برای اسقاط خودرو اعلام شده است به این شکل است. در مورد جزییات این طرح فعلا چیزی اعلام نشده است.

person
ابوالفضل
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام
پیکان مدل ۸۳برای طرح اسقاط
حواله ماشین میدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، یک گواهی اسقاط خودرو فرسوده به شما داده می شود.

person
ایمان
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من ماشینم رو فرستادم برای اسقاط و از طرح جایگزینی خبر نداشتم الان باید چیکار کنم؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  گواهی اسقاط را ارائه دهید و در طرح شرکت کنید.

person
گل گلی
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر سایت ثبت نام خودرو فرسوده مجدد چه زمانی بازخواهد شد برای ثبت نام؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  جزییات طرح اسقاط خودرو فرسوده هنوز اعلام نشده است.

person
ابراهیم
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام من یه پیکان مدل ۷۵ دارم الان چطور. تعویض کنم چقد برمیدارن ماشین من رو که ماشین نو اقساطی بردارم اگه شدنی هست ؟
حداقل بگید چطور باید ثبت نام کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.
  می توانید از سایت خودرو فرسوده برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده اقدام نمایید یا به یکی از مراکز اسقاط خودرو مراجعه نمایید. در حال حاضر براساس آخرین اخبار اعلام شده قیمت خودرو فرسوده چیزی حدود ۳۵ الی ۴۲ میلیون تومان است. در مجموع یک خودرو فرسوده با گواهی اسقاط ۴۵ میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

person
رضا
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام من یه سمند سال ۸۶ دارم میتونم طرح اسقاط ثبت نام کنم؟چون گفتن سن خودرو ۱۵ سال

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می‌توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایند.

person
کمیل سالاری
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ممنون بابت سایت خوبتون و جواب دهی به موقع
بنده داخل سایت نوسازی ثبت نام کردم و کد پیگیری بهم داده آیا الان باید خودرو ببرم واسه تحویل یا باید صبر کنم تا اطلاع رسانی کنن؟
ممنون میشم اگه پاسخ و به ایمیلم ارسال کنین.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است صبر کنید تا جزییات طرح اعلام شود. برای شرکت در طرح اسقاط داشتن یک گواهی اسقاط کافی است.

person
لیلا
۳۱ شهریور ۱۴۰۲

سال ۲۴۰۱ برنده یه دستگاه دنا از طرح تعویض خودروهای فرسوده ایران خودرو شدم که با توجه به زمان تحویل خودرو که بود هیچ اقدامی نکردم تا امروز به دلیل همین امر نه امکان انصراف هست نه ثبت نام مجدد…لطفا راهنمایی کنین برای انصراف از برنده شدن و حذف اون چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این رابطه متاسفانه اطلاعاتی نداریم. توصیه می کنیم حتما از یکی از مراکز اسقاط خودرو موضوع را پیگیری کنید.

person
سامی
۳۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام من ۲۰۶ تیپپ۵ سال ۱۳۹۶ دام که متاسفانه بعلت واژگونی ازبین رفت میخواستم بدونم آیا شامل حال خودروی فرسوده هست ؟ تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید یک گواهی اسقاط برای خودرو خود دریافت نمایید.

   person
   Deat for city
   ۰۹ مهر ۱۴۰۲

   سلام بنده یه پراید ۷۹ دارم ماشین توی اسقاط خودرو ثبت نام کردم رفتم کارشناس قیمت تعیین کرد و بعدش جواب اومد که ماشین بیارین تحویل بدین الان پشیمون شدم میتونم این اقدام به اسقاط لغو کنم؟ یا اینکه چون ثبت نام کردم باید حتما ماشین تحویل مراکز اسقاط ب
   دم؟ممنون از راهنماییتون

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۹ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    به یکی از مراکز اسقاط خودرو فرسوده مراجعه نمایید و اعلام انصراف کنید.

person
اسی خان
۳۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر الان سایت اسقاط ایران خودرو بازه تحویل میگیره خودرو را یا نه خودرو سمند ۸۲ دارم میخوام اسقاطش کنم ظاهرش و موتورشم سالمه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
عادل
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

آیا پراید ۸۹میشه .تعویض کنم و خودرو وارداتی بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنند.

  person
  حمید
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام قربان بنده یک دستگاه خودرو روآ دارم مدل ۸۶ از بس که خرج کردم
  دیگر جوابگو نیست. آیا میشه تو طرح فرسوده شرکت کنم یا سال جدید شامل میشه
  باید صبر کنم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۳ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر خودروهای سواری تا ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنند.

person
محمد
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام من برا این طرح ثبت نام کردم حالا باید چ کار کنم من باید زنگ بزنم ک بیان ماشینو ببرن یا خودشون میان و باید چجوری پیگیری کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از مراکز اسقاط خودرو فرسوده گواهی اسقاط دریافت کنید.

person
فاطی
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

با سلام،ایا خودروی فرسوده‌ای که تصادفی باشه هم شامل این طرح جایگزینی می‌تونه قرار بگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید با داشتن گواهی اسقاط خودرو فرسوده در این طرح شرکت نمایید.

person
فریده جم
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

همسرمن نزدیک به هشتادسال ومن هم نزدیک به شصت سال داریم..این طرح جایگزینی خودروهای فرسوده برای مایک چالش بزرگی ماوامثال مامحسوب میشودکاش طرحی هم برای افرادسن بالا درنظرمیگرفتیدمگرنه اینکه این طرح مردمی است پس بایدبه فکرهمه اقشارمردم بود.ولی درکل طرح خوبی است بشرط اینکه شامل همه کسانیکه میخواهنددست خلافکاران راببندند..ممنون ازشما

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این طرح برای همه در نظر گرفته شده است و محدودیتی جز سال ساخت خودرو ندارد. بله درست می فرمایید.

person
مهدی
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام من پراید۸۴ دارم اسقاط میشه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودروی فرسوده شرکت کنند.

   person
   سعید
   ۰۳ مهر ۱۴۰۲

   خب بعدش چی؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۴ مهر ۱۴۰۲

    در مورد جزییات این طرح هنوز چیزی اعلام نشده است.

person
فلاح
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام ما پراید ۸۵ داریم ظاهری هم حتی داغونه میخوایم تعویض کنیم بانکی که معرفی میشیم چقد وام میده و اینکه ضامن میخواد ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در مورد جزییات طرح اسقاط هنوز چیزی اعلام نشده است.

person
یوسف……..
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام من میخوام ماشین تاکسی فرسوده بخرم واسقاطش کنم سند باید به نامم باشه یا وکالت کافیه چون نمی‌توانیم تعویض پلاک کنیم چون معاینه فنی ندارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده باید سند خودرو به نام شما باشد.

person
هاشمی
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام . ماشین روا مدل ۹۸ تصادف کرده است و خسارت زیادی دیده است و به پارکینگ منتقل شد و الان هم در پارکینگ است و از انجایکه پرونده قضایی در دادگستری جریان دارد آیا امکان اسقاط وجود دارد و ایا می توانیم از طریق خودت پارکینگ این کار صورت بگیرد و اگر اسقاط کردیم چقدر پول به ما می دهند . و اینکه امکان واردات یا جایگزین خوردو وجود دارد یا نه . سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودروی فرسوده شرکت نمایند.

person
رجب زاده
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام روزبخیر پراید۸۱دارم میخوام برای تعویض خودرو فرسوده با جدید اقدام کنم چندوقته تحویل میدن وخودرو وکی تحویل میگیرن و چقدرپیش پرداخت دریافت میکنن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  جزییات طرح اسقاط خودرو فرسوده هنوز اعلام نشده است بهتر است تا مشخص شدن جزییات صبر کنید.

person
رحیم
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام من خودروی پراید مدل۸۵ دارم برای تعویض باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  نحوه شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده را در همین مقاله برای شما شرح داده ایم.

person
مانیا
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب بنده یک خودرو ی فرسوده دارم اما سند خودرو به نام خواهرم هستش و ایشون خارج از کشور هستن اما بنده از ایشون یک وکالت دارم برای اسقاط و هر اداره دیگه ای آیا میتوانم خودرو رو اسقاط کنم و یک خودرو برای خودم بگیرم ؟ ممنون از راهنماییتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که وکالت خرید و فروش دارید، می توانید برای اسقاط خودرو فرسوده اقدام نمایید.

  person
  فلاح
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام وامی که بانک میده چقد هست و اینکه ضامن

person
فیضی
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

باسلام خسته نباشید خدمت شما خودرو برای اسقاطی ثبت نام کردم چند وقت طول می‌کشه تا جایگزین جواب مارو بدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در مورد جزییات این طرح و زمان پاسخگویی هنوز اطلاعاتی نداریم.

person
Mehdi
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام پراید مدل ۱۳۸۶ میشه برای طرح جایگزین خودروهای فرسوده ثبت نام کنم !؟
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودروی سواری سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنند.

person
پوریا شریفی
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید
بنده یک خودروی پژو ۴۰۵مدل۸۲دارم که حسابی اذیتم میکنه،
چطوری وبا چه شرایطی میشه این خودرو رو با یک ماشین صفر کیلومتر جایگزین کنم.البته پول نقدی ندارم،اولویت خودروی جایگزین میشه از محصولات سایپا باشه بخاطر قیمت پایین تر؟
الباقی تفاوت قیمت خودروی فرسوده بنده با خودروی صفر کیلومتر رو چطثر باید پرداخت کنم و ایا جز سند ماشین که جهت ضمانت رهن بانک است ضمانت دیگه ای هم میخواد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرایط شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده را در همین مقاله برای شما ذکر کرده ایم.

person
محمد
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام من یک سند و پلاک نیسان بنام خودم دارم ولی ماشین و بدلیل تصادف شدید اوراقی فروختم میتونم در طرح جایگزینی شرکت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. برای شرکت در طرح اسقاط خودرو فرسوده باید خودرو داشته باشید.

person
محسن
۲۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام . اطلاعات خیلی خوبی دادید و راهنمایی کردید .
از شما سپاسگذارم 🙏🌹

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  ارادتمندیم

person
جعفری
۲۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام این طرح برای امسال هست ۱۴۰۲مایه پژومدل ۸۴داریم طرح جایگزینی میخواهیم تاحالاهیچوقت وام خریدخودرونگرفتیم شامل این طرح میشویم وام بانک چفدراست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله شما می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسود شرکت کنید. جزییات این طرح هنوز به طور کامل اعلام نشده است. بهتر است تا تصویب نهایی طرح و اعلام جزییات صبر کنید.

person
احمد
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام
من یه پیکان ۸۱ دارم که سند اون به نام خودمه و همه مدارکش کامله ولی خودم نابینا هستم و گواهینامه ندارم
آیا میتونم ماشین رو به نام آشنا یا بستگان بزنم که بتونم برا طرح جایگزین ثبت نام کنم ؟
تو رو خدا راهنمایی کنید
هر جا میرم میپرسم هر کدوم از نمایندگی ها و هر کدوم از کافی نت ها یه چیز میگن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است این کار را با وکالت دادن به یکی از افراد قابل اعتمادتان انجام دهید.

person
ناز
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

دوستان من ماشینو اسقاط دادم ولی هنوز از سایپا پیامک نیومده به نظرتون چه مدت طول میکشه ؟ ؟بدون ماشین موندم

person
ناز
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلوم دوستان مدل ۸۴ هم شامل فرسوده هس؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز. خودروهای سواری تا سال ۱۳۸۵ می تواند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت نمایند.

person
ناز
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام دوستان من ماشینم رو اسقاط کردم ولی هنوز از سایپا پیامکی نیومده چیکار کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید منتظر باشید.

person
علی
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

من یک پژو ۵۰۴ مدل ۱۹۷۷ دارم و تایر زاپاس این ماشین به کل کارخانه ایران حلبی ارزش داره اونوقت چه کسی میخواد بگه این ماشین اسقاطی هست و قیمتش ۳۰ میلیون هست. الان ۲۵۰ میلیون می‌خرند این ماشین را. تمام طرحها و قوانین به ضرر مردم و به نفع کارخونه هست. اینقدر تبصره و به قوانین اضافه میکنند که مردم عادی گیج می‌شوند و متوجه نمی‌شوند که داره ضرر میکنه. شما جای من بودید این کار را میکردی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قیمت تعیین شده توسط ارگان های مربوطه مشخص شده است. شرکت در این طرح اختیاری است.

person
بهرام
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام ببخشید طرح اسقاط خودرو معلوم نیست دقیقا کی اجرا میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. طرح اسقاط خودرو فرسوده هنوز به تصویب نهایی نرسیده و جزییات آن در دست نیست. بهتر است تا تصویب نهایی این طرح صبر کنید.

person
حسین
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

با سلام من ی پراید مدل ۸۰ دارم میخواستم بدونم الان باید ثبت نام کنم ماشینو تا طرحش بیاد یا وقتی طرحش اومد ثبت نام کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  امکان ثبت نام هم اکنون نیز وجود دارد اما بهتر است تا اعلام دقیق جزییات این طرح منتظر بمانید.

person
محمد حسین
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام فرمودین که جزئیات این طرح هنوز اعلام نشده…
اگر اشتباه نکنم سال ۱۴۰۱ امکان این بود که با اسقاط خودرو های فرسوده بدون نیاز به قرعه کشی خودرو داخلی ثبت نام کرد حالا که این طرح جدید هنوز تصویب نشده طرح سابق که سال قبل اجرا میشد هنوز هست یا اون هم دیگه قابل استفاده نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  طرح قبلی هنوز اجرا می شود.

person
مجید
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام.من یک نیسان۶۴دارم.ولی خود خودرو را به صورت ضایعات فروختم.وفقط سندوکارت و پلاک خودرو را دارم.ایا میتوانم در طرح خودرو فرسوده شرکت کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر برای شرکت در طرح خودرو فرسوده باید خودرو داشته باشید!

person
امیر
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام، من پراید مدل ۸۵ دارم میخواستم بدونم به عنوان خودرو فرسوده میتونم شرکت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام امیر عزیز
  بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
تاج.شاه
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام.رئیس جان من ۲ ماه پیش پیش ثبت نام خوددو اسقاطی انجام دادم وبعد ثبت نام پیامکی اومد ک در طی مدتی معلوم ک الان حضور ذهن ندارم اماحدود ۲ هفته بود برام تماس میگیرن.اما هیچ کسی حتی ی تک برام ننداخت.یعنی سرکاری بود.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  وارد سایت خودرو فرسوده شوید و پیگیری پیضش ثبت نام را انتخاب کنید.

  person
  ناز
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام منم شرایط شما رو دارم چیکار کنم؟؟؟

  person
  ایوب
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  من یه نیسان باری دارم مدل ۸۳در اتش سوزی که اتفاق افتاده طرف شاگرد و داخل کابینش سوخته چطوری میتونم تحویل بدم ؟ایا این رو اسقاط میکنن یا جایگزین ؟چکار بابد بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله خودروی وانت سال ۱۳۵۴ تا ۱۳۸۵ می تواند در طرح اسقاط خودروی فرسوده شرکت کند.

person
جلیل
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام من پژو روا مدل ۸۷دارم بعنوان خودروی فرسوده میشه ثبت نام کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز. بر اساس آنچه در همین مقاله گفتیم خودرو سواری تا سال ۱۳۸۵ در دسته خودروهای فرسوده قرار می گیرند و می توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنند.

  person
  دلنیا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر من در مرحله ۲ سامانه یکپارچه در طرح خودروی فرسوده ثبت نام کردم و بعد اعلام نتایج ماشین ساینا تحویل تابستان ۱۴۰۲ برنده شدم
  الان هیچگونه پیامکی نه برای واریز وجه و نه برای اسقاط خودرو دریافت نکردم
  آیا باید خودم برای اسقاط ماشین اقدام کنم ؟
  یا منتظر پیامک باشم ؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بهتر است به یکی از مراکز اسقاط خودرو فرسوده مراجعه کنید و موضوع را پیگیری نمایید.

person
وحید
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام پروسه تحویل طولانیه؟من ماشینم مدل ۸۷ هستش به نظرتون ارزش داره دو سال صبر کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز. هنوز جزییات طرح اسقاط خودروی فرسوده و واردات خودرو اعلام نشده. در حال حاضر فقط می توان در طرح اسقاط خودرو فرسوده نقدی از سایت خودرو فرسوده اقدام کرد. در مورد فرآیند تحویل خودرو در طرح اسقاط خودرو فرسوده اطلاعاتی نداریم. ارزشمندی شرکت در این طرح به شرایط شما بستگی دارد.

person
Vahid
۱۷ شهریور ۱۴۰۲

با سلام
من ۲۰۶ مدل ۸۳ دارم
چطور میتونم تو این طرح شرکت کنم و سقف وام چقدر هست؟
میتونم خودروی خارجی جایگزین کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. جزییات این طرح هنوز به طور کامل ارائه نشده است باید تا زمان اعلام جزییات طرح اسقاط خودروی فرسوده صبر کنید.

person
Ali
۱۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام
با تشکر از مقاله خوب شما، اخیرا اعلام شد که سن فرسودگی از مدل سال ۱۳۸۷ یعنی ۱۵ سال هست. من پراید ۸۷ دارم. آیا میتوانم از خارج ، ماشین وارد کنم ؟ و یا آیا میتوانم در طرح های ایران خودرو شرکت کنم؟ البته ایران خودرو که در همون مرحله اول یکپارچه اینقدر متقاضی داشت که در مرحله دوم اصلا خودرویی اعلام نکرد. اصلا در مرحله سوم ، وارد خواهد شد؟ با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سن فرسودگی برای خودروی سواری سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۸۵ است. در مورد جزییات طرح اسقاط خودرو فرسوده و واردات خودرو هنوز اطلاعات دقیقی اعلام نشده است. برای دریافت اطلاعات در مورد طرح های ایران خودرو بهتر است از یکی از نمایندگی های ایران خودرو سوال بفرمایید.

person
امیر
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام و درود
میخواستم بدونم این طرح اسفاط برای خودروهای تصادفی هم هست؟ مدل ماشبن ما ۸۵ هست اما به تازگی تصادف شدید داشتیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت داشتن شرایط سنی و قرار گرفتن خودرو در دسته خودروهای فرسوده می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
حسین
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

با سلام این طرح هنوز ادامه داره یا تمام شده است؟
اگه تمام شده مرحله بعدی کی شروع میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  طرح اسقاط خودرو فرسوده هنوز اجرا نشده.

   person
   ناز
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

   سلام کی شروع میشه؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    جزییات این طرح هنوز به طور کامل اعلام نشده است.

person
Ali
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام مگه طبق جدول خودروهای سواری تا۱۵سال فرسوده محسوب نمیشه؟اینطوری خودروهای سال۸۷به پایین باید فرسوده باشن پس چرا توی تقسیم بندی۶۲تا۸۵ نوشته شده؟؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خودروی سواری سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۸۵ در دسته خودروهای فرسوده قرار میگیرند.

person
محمد
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

با سلام
مقدار وام تخصیص داده شده چقدر با چند درصد سود است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. جزییات این طرح هنوز اعلام نشده است بهتر است تا زمان تصویب نهایی طرح اسقاط خودرو فرسوده منتظر بمانید.

person
M m
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
میخواستم بپرسم در سال ۱۴۰۲ برای اسقاط خودرو وام هم شامل میشود برای دریافت خودروی داخلی
و این که قیمت خودروی اسقاطی چه مبلغی است مدل ۸۴

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله وام به متقاضیان پرداخت می شود. جزییات طرح اسقاط خودرو فرسود هنوز به طور کامل اعلام نشده بهتر است تا زمان اعلام دقیق جزییات صبر کنید.

person
میلاد
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام من در سامانه خودرو فرسوده شرکت سایپا ثبت نام کردم حالا می‌خوام انصراف بدم چی کار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. به حساب کاربری خود وارد شوید و شرایط انصراف را مشاهده نمایید.

person
محسن
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام
در حال حاضر طرح تعویض خودرو فرسوده با صفر وجود داره؟؟؟
اگر هست شرایطش به چه صورتی می‌باشد و تحویل خودرو صفر چندروز بعد اسقاط خودرو فرسوده میباشد؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. جزییات طرح اسقاط خودرو فرسوده هنوز اعلام نشده بهتر است تا زمان تصویب این طرح منتظر باشید.

person
محسن
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام یعنی الان بنده که خودروی فرسوده دارم میتونم بدون قرعه کشی تو سامانه یکپارچه برای طرح جایگرینی ثبت نام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز می توانید. منتها جزییات این طرح هنوز اعلام نشده باید تا تصویب نهایی طرح اسقاط خودروی فرسوده منتظر باشید.

person
میرزایی
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

باسلام . اگر ۱۵سال فرسودگی ملاک باشد . پس آیا مدل ۸۶ هم اسقاطی محسوب میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر. خودرو سواری تا سال ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنند.

  person
  مهلا
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

  ‌عجیبه در جدول ذکر شده ۱۵ سال سن فرسودگی هست یعنی ماشین تا مدل ۸۷ بعد میگید از ۶۲ تا۸۵ ادم سر در نمیاره……

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

   دوست عزیز در مقاله جزییاتی که اعلام شده آورده شده است.

person
مجید
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

باسلام ماشین من پارس ۸۳است ثبت نام کردم ولی کدرهگیری برام نیامده درضمن در پایان ثبت نام می‌نویسه شماره پلاک شما ثبت شده یعنی چه ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. یعنی شما در طرح شرکت کرده اید. بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر به یکی از مراکز اسقاط خودرو فرسوده مراجعه نمایید.

person
Kazem deris
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

باسلام.من یه پراید۸۴دارم درطرح اقساط نقدی چه قیمتی میخوره.باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز از قیمت های موجود در اسقاط نقدی خودرو فرسوده اطلاعی نداریم. بهتر است به سایت خودرو فرسوده مراجعه کنید.

person
محمد
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام‌من یه پراید مدل ۸۴ دارم ۱۸ سال سن داره
میتونم توی طرح اسقاطی ثبت نام بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام محمد عزیز. بله می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
صادق
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام من سال۱۳۹۰ خودروپیکان۱۳۵۹ تحویل اسقاطی شرکت سایپا دادم برای جایگزینی ولی ماشین نگرفتم برگه اسقاطی رو دارم می تونین راهنماییم کنیدکه چه طوری می تونم ماشین بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از مرکز اسقاط خودرو فرسوده سوال بفرمایید.

person
من وانت مزدامو مفت به دولت نمیدم
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام
آقا من وانت مزدا دارم الان لششو ۲۵۰ تا ۳۰۰ میخرن . اونوقت بیام بدمش دولت ۳۰ میلیون بعد دولت وام به من بده با ۲۳درصد سود .یعنی بعد از مرگم هم خانوادم باید به دولت وام رو پرداخت کنند که یک وانت کارا بگیرم . خوب خدائیش شما خودت رو جای ما بزار میای همچین حرکتی انجام بدی . دولت راست میگه بیا خودروی فرسوده ما رو بگیره یه خودرو نو بده بعد بره با سهمیه خودرو ما خودرو وارداتی ۳میلیاردی وارد کنه. همیشه تو سر ما زدن و حق ما رو به زور خوردن

person
ایرانی
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام ماشین پراید مدل ۸۱ دارم که قولنامه ای خریدم البته چند نفر هم قبل ما قولنامه ای خرید و فروش کردن برای طرح اسقاط باید سند بزنم یا نه قیمت اسقاط چنده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. برای شرکت در طرح اسقاط خودروی فرسوده باید سند مالکیت خودرو به اسم شما باشد.

   person
   فرشید
   ۰۳ مهر ۱۴۰۲

   سلام .سند مالکیت ینی برگ سبز .سند کمپانی هم لازمه

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۴ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    سند مالکیت و برگ سبز خودرو یک چیز هستند و هر دو معتبر است. بله در برخی موارد مانند خودروهای خارجی باید سند کمپانی را نیز ارائه دهید.

person
امیر
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام بنده ی پیکان مدل پایین دارم در پارکینگ دولتی هست چند ساله ماشین سند نداره ولی مدارکش رو دارم میتونم اسقاطش کنم به ازای اسقاطش چیکار میتونم بکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خودرو شخصی سواری سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۸۵ می توانند در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنند.

person
Amir
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام من ی ۴۰۵مدل ۸۳دارم میتونم ثبت نام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز می توانید در طرح اسقاط خودرو فرسوده شرکت کنید.

person
emad
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

با سلام
کد رهگیری را بعد از ثبت نام فراموش کردم و ندارم چطور می توانم پیگیری کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. به یکی از مراکز اسقاط خودرو مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند. یا به حساب کاربری خود وارد شوید

person
مرتضی سنبلاتی
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام من یک تاکسی پرایدمدل۸۷دارم می توانم درطرح اسقاط شرکت کنم وازخارج یک تاکسی بخرم وواردایران کنم راهنمایم کنیدباتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر با توجه به آن چه در همین مقاله ذکر شد، شما نمی توانید در طرح اسقاط خودروی فرسوده شرکت کنید.

person
مهدی
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
ببخشی طرح خودرو فرسوده تا سال ۸۵ است یا ۸۷؟چون یک جا نوشته اید ۸۵ ولی در جدول بالای صفحه نوشته شده سواری تا ۸۷

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خودروی سواری سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۸۵ می توانند در این طرح شرکت کنند.

   person
   شهریار
   ۱۱ مهر ۱۴۰۲

   سلام خودریی ازبهمن لیزینکدرسال۱۳۸۲گرفتم.ودرحال حاضرنه خودروهست نه مدارکش ۵سال پیش سرقت رفته.وحال میخواهم اسقاط وفک پلاک کنم.۱میلیون به لیزنگ بدهکارهست.و۱میلیون خلافی داره.اجاره به شرط تملیک گرفتم.چه بایدبکنم.ممنون

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بهتر است در این رابطه از مراکز اسقاط خودرو سوال بپرسید.

     person
     محسن
     ۲۲ مهر ۱۴۰۲

     سلام من ماشین اسقاط کردم ماشین هم اسقاطی قبول شد منتظر موندم تا پیامک بیا ولی نیومده الان رفتم گفتن تاریخش گذشته آیا راه حل دیگه ای وجود داره

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۴ مهر ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     باید به یکی از مراکز اسقاط خودرو مراجعه کنید و این مورد را دقیق بپرسید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید