بنر بیمه
18 شهریور 1401

صفر تا صد اسقاط خودرو فرسوده+ مراحل و مدارک اسقاط ماشین1401

آلودگی هوا و اقدامات برای کاهش ورود آلاینده‌­ها به هوا، سالها است که در کشورهای مختلف، مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌است. متخصصان به دنبال راهکاری مناسب برای رهایی از بحران آلودگی هستند. اسقاط خودرو فرسوده، یکی از مواردی است که آلودگی هوا را تشدید می‌کند. ماندن این خودروها در چرخه حمل و نقل، آسیب­‌های جدی به محیط زیست و سلامت افراد جامعه، وارد می‌­کنند.

طبق ماده 8 قانون هوای پاک، تمامی افرادِ دارای وسایل نقلیه موظف هستند، خودرو خود را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند. تردد وسایل نقلیه فرسوده در خیابان‌­ها، مانند نداشتن بیمه شخص ثالث از نظر قانونی جرم محسوب می‌­شود. اما از کجا بدانیم خودرویی اسقاطی است یا خیر و چه راهکارهایی درباره خودروی فرسوده وجود دارد؟ در ادامه این مطلب با ما باشید تا به این موضوعات دقیق‌­تر بپردازیم.

خودروی فرسوده و ویژگی‌­های آن

خارج کردن خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل، امری حیاتی محسوب می‌شود. و در کشور ما حدود 70 درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی، دچار فرسودگی ا­ست.

ابتدا باید بدانیم به چه خودرویی فرسوده می‌گویند؟ عوامل زیادی در فرسودگی خودرو نقش دارند از جمله:

 • سن خودرو
 • میزان کارکرد
 • شرایط فرهنگی و اقتصادی جامعه
 • رشد تکنولوژی

در کل خودرویی فرسوده‌است که از لحاظ ایمنی، میزان آلایندگی و کیفیت در شرایط مناسب نباشد و نتواند معیارهای سلامت فنی را پاس کند.

در ابتدای اجرای طرح خودرو فرسوده تنها معیار فرسودگی اتومبیل، سن آن در نظر گرفته‌میشد.  با بررسی بیشتر، به این نتیجه رسیدند که سن خودرو به تنهایی معیار مناسبی برای از دور خارج کردن خودرو نیست. ملاک دیگری برای اخذ معاینه فنی خودرو در نظر گرفته‌شد. طبق این معیار، در صورتی که خودرویی، نمی‌­توانست برای دو دوره متوالی، معاینه فنی را پاس کند، فرسوده تلقی می‌شد. طبق این قانون، مالکانی که خودروی آن‌ها به سن مرز فرسودگی رسیده‌است، موظف هستند در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری به مراکز معاینه فنی، مراجعه کنند. به این ترتیب و با بررسی دوره­‌های بیشتر، هم آلودگی هوا و هم میزان تصادفات کاهش می­‌یابد.

سن مرز فرسودگی

در جدول زیر سن مرز فرسودگی برای وسایل نقلیه مختلف و تعداد دفعات مراجعه به مراکز فنی در سال آورده شده‌است:

نوع وسیله نقلیه نوع سوخت سن مرز فرسودگی تعداد دفعات مراجعه به مراکز فنی در سال
خودروهای شخصی (سواری، ون) 15 2 (هر 6 ماه یک‌بار)
خودروهای عمومی (سواری، ون) بنزینی و دوگانه سوز 8 4 (هر 3 ماه یک‌بار)
گازسوز 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
برقی 14 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
وانت گازسوز و بنزینی 14 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
دوگانه سوز و دیزلی 13 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
اتوبوس درون شهری دیزلی و پایه گازسوز 10 4 هر 3 ماه یک‌بار
برقی 20 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
مینی بوس و میدل باس درون و برون شهری دیزلی 8 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
پایه گازسوز 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
برقی 20 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
اتوبوس برون شهری و کشنده 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
کامیون و کامیونت 16 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
موتورسیکلت بنزینی کاربراتوری 5 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
بنزینی انژکتوری 6 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
برقی 12 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
سواری دولتی 13 3 (هر 4 ماه یک‌بار)

 

چند نکته مهم در خصوص سن مرز فرسودگی

طبق قانون، کلیه وسایل نقلیه­‌ که سن فرسودگی آن‌ها گذشته باشد، مشمول جریمه می­‌شوند. البته این نکته هم باید در نظر داشت که طبق شرایطی ممکن است سن اسقاط خودروی فرسوده مقداری بالاتر در نظر گرفته‌شود. مثلاً برای اتوبوس­‌های درون شهری که بازسازی اساسی انجام داده‌­اند، ۵ سال به سن مرز فرسودگی افزوده می­‌شود.

علاوه بر موارد بالا، با رعایت کردن شرایط زیر دو سال به سن مرز فرسودگی افزوده می­‌شود:

 • نصب پالایشگر دوده استاندارد برای خودروهای دیزلی، حداقل یک‌سال پیش از رسیدن به سن مرز فرسودگی
 • تعویض کاتالیست استاندارد و سیستم اگزوز برای تاکسی‌­ها

البته اگر بخواهیم دقیق‌تر مطرح کنیم، باید گفت که طرح سن فرسودگی لغو شده است و فقط بر اساس نتیجه معاینه فنی فرسوده بودن یا نبودن خود را تعیین می کنند. (البته تا الان به دلیل همکاری نکردن ستاد حمل و نقل سوخت، هنوز این مساله به نتیجه نهایی نرسیده است). الان دیگر این مساله صرفا برای آشنایی بیشتر آورده شده‌است.

اسقاط کردن خودروهای فرسوده

اگر طبق قانون و با بررسی­‌ها، اتومبیل شما فرسوده تلقی شود، باید وارد فرایند اسقاط شود. برای اسقاط خودرو فرسوده وامی به مالکان داده می‌­شود تا بتوانند خودرو جدید خریداری کنند. مبلغ این وام برای کلان‌شهرهایی مانند تهران، اصفهان، مشهد و همدان بین 50 تا 70 میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ است. علاوه بر این مبلغ 7 میلیون تومان بابت اسقاط خودرو فرسوده از متقاضی کسر می‌­شود.

در خصوص قیمت وام سال 1401 خودروهای فرسوده هنوز اطلاعاتی منتشر نشده‌است. البته بیان شده بود که بودجه 1401 کمکی به پیشرفت عملیات اسقاط کردن خودروهای فرسوده نخواهد کرد.

صفر تا صد اسقاط خودرو

دولت برای اسقاط خودرو فرسوده طرح­‌هایی در نظر گرفته‌است. در حال حاضر دو طرح برای اسقاط ماشین وجود دارد:

 1. طرح نقدی
 2.  طرح جایگزین

در هنگام ثبت خودرو فرسوده خود در سامانه (khodrofarsoodeh.com) می­‌توانید، یکی از این طرح‌­ها را با توجه به مدل و کاربری خودروی خود انتخاب کنید. در واقع این طرح‌­ها، برای جلوگیری از اثر تورم بر اعطای تسهیلات از طرف دولت ارائه شده‌­اند.

 طرح نقدی اسقاط ماشین

در طرح نقدی اسقاط خودرو، پس از ثبت نام مالک اتومبیل در مراکز اسقاط، دولت ماشین فرسوده را در مراکز اسقاط خودرو تحویل می‌گیرد. با بررسی اتومبیل، وجهی به صاحب ماشین پرداخت می‌شود.

خودروهایی که در این طرح قرار می­‌گیرند به شرح زیر هستند:

 • خودروی سواری سال 1362 تا 1385
 • خودروی وانت سال 1350 تا 1385
 • خودرو ون سال 1340 تا 1377
 • خودروی کامیونت، کامیون، مینی بوس، اتوبوس و خاور، سال 1350 تا 1370
 • موتورسیکلت سال 1350 تا 1370

در هنگام ثبت نام در سامانه، مشخصات مالک، مشخصات وسیله نقلیه و نوع سند آن را باید وارد کنید. پیش از ثبت نام در سامانه باید کلیه خلافی خودرو، عوارض و مالیات مربوط به وسیله نقلیه خود را پرداخت کرده‌باشید و در هنگام تحویل آن به مراکز اسقاط آنها را ارائه دهید.

قیمت اسقاط خودرو 1401

با اعلام مسئولان فنی سازمان تاکسیرانی قیمت اسقاط خودرو 1401 به عددی حدود 31 میلیون 500 هزار تومان رسیده است. این فرصت برای همه اقشار مخصوصاَ تاکسیرانان با ارزش است.

طرح جایگزین

علاوه بر طرح نقدی، طرح دیگری با عنوان طرح جایگزین وجود دارد که طبق شرایطی شما می‌توانید، خودروی فرسوده خود را با خودروی جدید، جایگزین کنید.

شما در این طرح می‌­توانید هم از طریق سایت و هم از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی­‌های خودروسازی مربوطه، ثبت‌نام را انجام دهید. پس از ارائه اسناد مربوطه به نمایندگی، خودروی فرسوده شما تحویل گرفته‌می­‌شود و از طرف شرکت خودروساز به بانک معرفی می­‌شوید. با ارائه معرفی­‌نامه به بانک، وامی از طرف بانک برای خرید خودروی جدید به شما داده‌می‌­شود. البته این طرح که در موضوع بودجه سال 1400 به آن اشاره شده‌بود و طبق آن شرکت ایران خودرو مجری اصلی این طرح بود؛ اساساً تاکسی­‌ها با خودروی سمند تعویض می­‌شدند، همچنان در حالت تعلیق قرار دارد.

برای اطلاع از مراکز اسقاط خودروی فرسوده می‌­توانید به سایت www.nosazi.org مراجعه کنید.

تخصیص سهمیه جایگزین خودروهای فرسوده در پیش فروش خودرو

در سومین مرحله از فروش خودرو در سامانه یکپارچه، 20% ظرفیت خودروهای عرضه شده با در قرعه کشی به طرح اسقاط خودرو اختصاص داده شده است. شرط تحت پوشش قرار گرفتن در این طرح، ثبت مشخصات اتومبیل در سامانه حمل و نقل سوخت است که باید از قبل انجام شده باشد. در واقع کد ثبت نامی توسط سازمان حمل و نقل استعلام می‌شود و در صورت تائید، مالکان خودرو می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند. البته فقط محصولات چهار شرکت خودروساز یعنی ایران خودرو، سایپا، آرین موتور (شاسی بلند لاماری ایما) و مکث موتور (پیکات کلوت) مشمول این طرح هستند.

ثبت نام ایران خودرو

افراد واجد شرایط (غیر تاکسی) می‌توانند در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده از طریق سایت sale.iranecar.com ثبت نام کنند. ایران خودرو 6 محصول برای این حوزه معرفی کرده که شامل پژو 206 تیپ 2، رانا پلاس TU5P سقف شیشه‌ای، سورن پلاس جدید، پارس سال با موتور XU7P، پارس TU5 و دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک است. علاوه بر این، مالکان خودروهای فرسوده هم می‌توانند در طرح فروش یکساله ثبت نام کنند. در هر دو، باید صلاحیت دریافت این خودروها از طریق ستاد حمل و نقل سوخت کشور تائید شود.

انتقال تخفیف بیمه خودروی اسقاطی

در صورتی که خودروی دارای چند سال تخفیف بیمه شخص ثالث تحویل اسقاطی شده باشد، صاحب ماشین می تواند با در دست داشتن برگ اسقاط و ته برگ بیمه نامه برای انتقال تخفیفات به خودروی جدید اقدام نماید. ضمن اینکه تمام سالهایی که بیمه به پلاک و اسم شما رد شده باشد را می توانید به راحتی انقال دهید و از آن برای ماشین جدیدتان در زمان خرید بیمه استفاده نمایید.

بیمه بدنه راهی برای جبران خسارات

یکی از مواردی که رانندگان با داشتن آن می‌توانند، کمی آسودگی خاطر داشته‌باشند، بیمه بدنه خودرو است. این روزها کارشناسان تاکید به خرید بیمه بدنه دارند؛ چون بهترین راه برای جبران خسارات وارد شده به بدنه خودرو است. اما یکی از دغدغه‌های افراد، خرید بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه است. برای خرید بهترین بیمه بدنه می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و از طریق منو محصولات اقدام به خرید بیمه بدنه کنید.

اگر چه طرح اسقاط خودرو فرسوده ممکن است کمی برای صاحبان اتومبیل دردسر ساز و هزینه بر باشد؛ اما همیشه هر قانونی که ما را کمی به خرج بیاندازد، قانون بد تلقی نمی‌شود. اگر بدانیم که اسقاط ماشین‌های کهنه در نهایت به نفع ما است، این کار مهم را در اولویت قرار می‌دهیم. حتی اگر خودرو ما به سن فرسودگی هم نرسیده باشد باید کمی در مورد این امر مهم دقت بیشتری کنیم. هر چه زودتر از شر ماشین فرسوده خود خلاص شویم در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌ایم.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 آذر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

انتقال پلاک خودرو: مدارک، شرایط و هزینه انتقال پلاک ماشین(آذر ۱۴۰۱)

آیا می‌توان پلاک خودرو را به شخص دیگری انتقال داد؟ شرایط و مدارک این نقل و انتقال را در این مقاله بخوانید!

13 آذر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه موتور

گشتاور موتور چیست؟ تفاوت گشتاور با نیرو

اگر هنگام خرید خودرو و موتور، کلمه گشتاور را شنیده‌اید و نمی‌دانید معنی و مفهموم آن چیست؛ این مقاله را بخوانید!

09 آذر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه شخص ثالث

استعلام خلافی خودرو در منطقه آزاد + جدول جریمه

ایران دارای 9 منطقه آزاد تجاری بندری و غیر بندری است. که قوانین و مقررات متفاوتی دارند این تفاوت ها در آیین نامه راهنمایی و رانندگی هم وجود دارد. پس در این مقاله در مورد استعلام خلافی خودرو در منطقه آزاد صحبت میکنیم.

08 آذر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

استعلام و پرداخت خلافی خودرو+ نرخ جرایم رانندگی آذر ۱۴۰۱

نحوه پرداخت خلافی خودرو به چند روش و چگونگی اعتراض به خلافی ماشین را در این مقاله بخوانید!

05 آذر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

4 مزیت پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه ها | پرداخت بدون توقف

امروزه تعداد زیادی اپلیکیشن ارائه شده‌اند تا به‌وسیله آن‌ها افراد بتوانند در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت برای پرداخت عوارض آزادراه اقدام نمایند.

03 آذر 1401 / اخبار / اطلاعات خودرو و موتور

واردات اتومبیل های هیبریدی + تعرفه واردات ماشین(آذر 1401)

اگر از علاقه‌مندان خودرو هستید، احتمالا با شنیدن خبر آزاد شدن واردات اتومبیل های هیبریدی خوشحال شده‌اید. اخبار واردات ماشین های هیبریدی را در این مطلب بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
قربانی
17 دی 1400

سلام هنوز که هنوزه از وام خبری نشده، باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  17 دی 1400

  سلام دوست عزیز، ما فقط در این مطلب به راهنمای اسقاط خودرو اشاره کرده ایم. برای پیگیری باید به سازمان مربوطه مراجعه کنید.

  مهدی
  05 آبان 1401

  سلام…خودرو من مدل ۸۵ میباشد ولی نزدیک به دوساله معاینه فنی نگرفتم آیا برای طرح جایگزینی خودرو فرسوده واز رده خارج کردن آن احتیاج به معاینه فنی میباشد یا حیر

   رضا
   14 آذر 1401

   این سوال منم هست کسی هست جواب بده ؟

امین
11 فروردین 1401

سلام
مسئول محترم خداوکیلی فکری به حال خودروهای فرسوده کنید ما دیگه بیشتر از این نداریم که خرج لوازم یدکی اشغال یا دستمزد اوستا کار ناشی رو بدیم
واقعا دیگه خسته شدیم پول نقد هم برا خرید ماشین نداریم ولی قسطی میتونیم پرداخت کنیم

  حمیدرضا
  05 اردیبهشت 1401

  سلام
  ماشین من سند داره به اسم خودم.ولی برگ سبز وسند کمپانی نداره براس اسقاط نیاز به این ها هست؟؟؟

   کارشناس بیمه
   06 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، مدارک هر چیزی که هست نیازه. اگر ندارید، حداقل باید سندی برای اثبات داشته باشید.

    سید مهدی
    01 آذر 1401

    سلام
    پیکان دارم مدل ۷۷تصادف کردم چند ساله تو پارکینگه..ماشین هم ندارم..
    میگن باید برای اسقاط خودرو ماشین موتور روشن تحویل بدیم..
    یا با همین شرایط تصادفیش هم میشه تحویل داد و تویه قرعه کشی اسم‌نوشت؟؟؟

  مهدی
  18 شهریور 1401

  اقا من اصلا نفهمیدم از کجا باید خودرو فرسوده دار ثبت نام کرد یه راهنمایی بکنین در بارش

   سعید
   04 آذر 1401

   سلام. از زمان خرید خودرو فرسوده چه مدت باید بگذره تا مشمول طرح تعویض بشه و فرد متقاضی چند سال باید پلاکی بنامش نداشته باشه تا بتونه از این طرح استفاده کنه. سپاسگذارم بابت راهنمایی

  سیدجلال
  06 آبان 1401

  سلام عزیز بنده چندسال پیش خودرو خودم را ازطریق سایت مرکزخودروهای فرسوده تویل مرکز اسقاط خودرو تحویل دادم متاسفانه نه خودرو جدیدثبت نام کردم ونه اینکه مبلغ نقدی به حسابم واریزکردندالان مدارکها موجودمیباشد ایابنده میتوانم دراین طرح ثبت نام کنم واینکه جهت پاسخگویی شماره ایی ازمرکز اسقاط خودرو دارید؟ممنون ازلطف شما

مهدی باقری کلایه
29 فروردین 1401

کی تعویض میکنید خودرو فرسوده مربوط به سایپا من خودرو پی کی 82دارم میخوام تعویض کنم با صفر خودم توشرکت مگاموتور هستم لطفا پیگیری کنید

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما در این مقاله فقط سعی کرده ایم تا اطلاعات مربوط به مراحل اسقاط خودروی فرسوده را بنویسیم. مسائل دیگر مربوط به خود سازمانشان است و ما کار پیگیری انجام نمی دهیم.

   فرزاد بێریڤان
   14 مهر 1401

   سلام من ماشینم به اسم دختر 2 سالمه برای ثبت نام یا بعد ثبت نام مشکلی پیش نمیاد؟

    کارشناس بیمه
    14 مهر 1401

    سلام والا باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

   شکری
   11 آذر 1401

   سلام زمان برنده شده من در ایران خودرو ۱۵ مهر بوده با توجه به دستور العمل شرایط طرح مهلت دو ماهه و دریافت گواهی اسقاط از سوی ستاد مهلت داده شده . ولی از مهلت دو ماهه چهار روز باقی مونده هنوز به مرکز اسقاط برای تحویل خودرو مراجعه نکرده ام آیا در طی این چهار روز باقی مانده میتونم اقدام کنم

رامین.خانی
30 فروردین 1401

سلام.درسته میگن خودروهای اسقاطی از سال جدید حق تردد توو شهر رو ندارن؟و جریمه میشن اگه تردد کنن؟؟؟حتی که معاینه فنی داشته باشن

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

مهدی
07 اردیبهشت 1401

سلام برای هرخودرو حداقل و حداکثر چه مبلغی پرداخت میکنن؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ بستگی به نوع خودرو دارد. در خصوص قیمت اطلاعات دقیقی نداریم.

   r.rahmi
   26 اردیبهشت 1401

   چطور میشه قبل از ثبت نام در طرح از مبلغ اطلاع پیدا کرد؟

    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، هرچه اطلاعات داشتیم در این مقاله نوشته ایم.

    فرامرز
    01 شهریور 1401

    سلام
    تو سایت بگردی مبلغ خودرو های فرسوده که نقدی بر میدارن نوشته شده ! متاسفانه اینقدر مبلغش پایین هست اگه ماشینتو قطعه قطعه کنی بصورت قطعه دست دوم بفروشی دو برابر گیرت میاد

     مجید
     16 شهریور 1401

     سلام خسته نباشید ما سند کارخانه گم شده،برگ سبز بنام صاحب ان است ک ازش خرید کردیم،مافقط قولنامه داریم،حالا میتونیم شامل این طرح بشیم؟؟؟؟؟

     کارشناس بیمه
     20 شهریور 1401

     سلام باید با خود شماره سایت تماس بگیرید.

     متین
     13 مهر 1401

     سلام ایا بقیه پولی که برای تعویض خودو فرسوده میگیرن نقدی میگیرن یا وام یا قسطی

     کارشناس بیمه
     14 مهر 1401

     سلام در خصوص پرداخت اطلاعاتی نداریم.

احمد
07 اردیبهشت 1401

سلام سازمانش کجا هست و از کجا باید پیگیری کرد

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در اینترنت سرچ کنید.

هاشم
10 اردیبهشت 1401

سلام من زامیاد مدل 61داشتم چند سال قبل کیلویی فروختمش به ضایعاتی ولی تمام مدارکش هست میتونم مدارکشو تحویل بدم ماشین نو بگیرم راه حلش چیه راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم اما باید از خود دفتر سازمان مربوطه بپرسید.

   عبدالواحد حسین پور
   24 آبان 1401

   سلام ماشین من به اسم دخترم هستت الان ۵ سالشه باید چکار کنم

    کارشناس بیمه
    24 آبان 1401

    سلام در این موارد فقط باید با خود مرکز اقساط تماس بگیرید.

  رضا
  25 مهر 1401

  ماشین باید تحویل بدی حتما

مجید
14 اردیبهشت 1401

با سلام
ببخشید میخواستم بدونم که من چند سال قبل حدودا ۷ سال پیش یه خودرو فرسوده اسقاط کردم و تحویل دادم ولی با توجه به یه سری مشکلات که واسم پیش آمد دیگه امکان ادامه کار را نداشتم تا الان که برگشتم خواستم بدونم شما اطلاع دارید که آیا هنوز امکان ادامه مراحل هست یا دیگه باید قید آن را بزنم تشکر

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم.

Fayter
14 اردیبهشت 1401

سلام.ایا درست هست ک ایران خودرو ماشین های فرسوده را مثل پیکان تحویل میگیرد و ماشین نو تحویل میدهد؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

آراز
14 اردیبهشت 1401

سلام. ممنون از اطلاعاتتون.
در طرح جایگزینی، برای هر خودرو کارشناسی میشه و قیمت تعیین میشه؟
چون من شنیدم، فرقی نداره خودرو چی باشه و چه مدلی، کلا ۴۰ میلیون میدن که غیر منطقی هست

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعاتی که داریم در همین حد است.

جواد مزرعه
20 اردیبهشت 1401

شماره پیگیری ثبت نام اسقاط خودرو رو فراموش کردم برای پیگیری باید چکار کنم

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم اگر از طریق سایت امکان پذیر نیست باید به دفتر سازمان مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

r.rahmi
26 اردیبهشت 1401

ببخشید در طرح جایگزین، وام 40-50 میلیونی چطور باید بازپرداخت شه؟
آیا به جهت تحویل خودرو اسقاطی از مبلغ ماشین جدید چیزی کم نمیکنن؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعات بیشتر نسبت به این مقاله نداریم.

حنایی
27 اردیبهشت 1401

سلام من ی پراید۷۲ دارم چطور میتونم سقفش بزنم

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سقف چه چیزی؟

علیرضا براتی
29 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
احتراما من خودرو پراید مدل 87 دارم که میخواستم از رده خارج کرده و خودرو دیگری بگیرم
لطفا در این من رو راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مراحل را برای خودروی اقساطی نوشتیم. البته اگر خودروی شما جزوش باشد. مطالعه کنید.

وحید
31 اردیبهشت 1401

دستشون درد نکنه اول که یه پژو الان شده حدود سیصد میلیون حالا ما بیایم ماشین خودمون رو که حالا هر برندی که باشه که دیگه تو بازار کمتر پنجاه میلیون نیست مگر آدم خر گازش گرفته بیاد ماشین با قیمت حدود پنجاه الی هشتاد میلیون رو بده هفت میلیون بگیره بنظر شما موتور رو به این قیمت میدن . ؟ ماشینت بدی که هفت میلیون بدنت یه وام با سود خدا تومانی بهت بدن ؟ من نمیدونم یعنی خودم نمیتونم برم از نمایندگی یه ماشین شرایطی بگیرم اون ماشین فرسوده رو هم بگذارم باشه لااقل میتونم از بنزینش استفاده کنم یا نه ؟ یا اینکه بفروشم به یه نیازمند فکر کنم بیشتر بره نه ؟

رضا سلطانی
31 اردیبهشت 1401

من یه خودرو وانت فرسوده دارم وتوان مالی خرید خودرو رو ندارم طرح جایگزین هست که تعویض کنم.که وام بدن.چون بااین خودرو کار میکنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی داشتیم در این جا نوشته ایم. بقیه موارد را اطلاعاتی نداریم.

رحمانی
08 خرداد 1401

سلام پیکان ۷۸دارم میخواستم تعویض کنم لطفا راهنمای کند باتشکر رحمانی از تاکستان

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این مقاله مراحل و مدارک را نوشته ایم. لطفا مطالعه کنید.

   سینا
   29 مرداد 1401

   سلام عزیز من جدیدا ماشینم و اسقاطی خورده حالا یعنی بخوام ماشین و بدم بهم اسقاطی میدن چطوره؟ ماشین صفر میدن یا نه پول میدن بعد چه ضامن هایی نیاز داره برای گرفتن وام اگه ضامنم آیا جور نشه بازم میشه ماشین جدید گرفت،راستی ماشینم پرایده مدل ۸۲ ممنون میشم در این خصوص راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    29 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز، اطلاعات بیشتر و جزئی تری در خصوص این طرح نداریم. هر مورد اصلی بوده، در این مقاله نوشته ایم.

حمیدرضا
09 خرداد 1401

سلام خسته نباشی
من ماشینم سند به نام خودم داره همینطور کارت خودرو موجود هست
ولی فاقد برگ سبز و سند کمپانی هست.همینطور پلاک به نام خودم‌نیست
میتونم ماشین رو اسقاط کنم یا..؟؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، والا بهتر است که با خود همان مرکز اسقاطی تماس بگیرید. به هر حال مدارک باید کامل باشد.

Mostafa
11 خرداد 1401

سلام من ماشین راتوفرم اسقاط ثبت کردم،وطرح جایگزین راهم زدم یه کدپیگیری به من داده که بعدا خواستن بدم،،یعنی باید منتظر تماس اونا باشم تاخبرم کنن؟؟؟ لطف میکنیدراهنمای کنید

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعاتی بیشتر از متن نداریم.

فرهادنصری
12 خرداد 1401

سلام ببخشید چرا وقتی میخوام پیگری ثبت نام رو بزنم باز نمیکنه

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص مشکلات فنی چیزی نمیدانیم

خدا
15 خرداد 1401

یه خورده اطلاعاتی داشتی گفتی ولی همه ی حرفات تهش شد تبلیغات بیمه

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ما شرایط کلی را نوشته ایم؛ اما برای افرادی که شرایط خاصی دارند، حتما باید از قبل با دفتر مرکز تماس بگیرند و اطلاعات دقیق تری بگیرند. از طرفی بیمه هم برای این نوع خودروها اهمیت بیشتری دارد.

محمد
21 خرداد 1401

سلام
وقت بخیر
من سال ۸۹ پیکان سواری اسقاط کردم وداخل نمایندگی سایپا تمام مراحل ثبت نام انجام دادم وام کمک خرید درخواست نکردم در واقع نخواستم وهرموقع به همان نمایندگی مراجعه کردم درجواب میگویند که میخواستی اسقاط نکنی وشامل حال شما نمیشود.
چکار باید بکنم

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، یک شماره سایپا برای شکایات دارد. با آن تماس بگیرید.

جمشيد
09 تیر 1401

سلام، آقا الان من كه خودرو فرسوده دارم كجا بايست ثبت نام كنم؟ چه جوري من شناسايي ميشم و جزء 10 درصد سهميه كه اسفند پارسال مجلس مصوب كرد ميشم؟ خيلي گنگ هست و اطلاع رساني دقيقي صورت نميگيره. خواهشاً يكي راهنمايي كنه

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، سایت را نوشته ایم اما در خصوص شرایط بیشتر از این اطلاعات نداریم. بهتر است تا با دفتر خود بیمه تماس بگیرید.

علی
10 تیر 1401

سلام بنده از مدارک ماشین فقط کارت ماشین رو دارم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز باید مدارک دیگر را هم جور کنید

احمد
14 تیر 1401

ماشین های اسقاطی رو در قبالش چقدر پول میدن؟

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع خودرو دارد.

گتمیری
15 تیر 1401

شرایط تحویل خودرو فرسوده چیه؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی مورد نیاز بوده در اینجا نوشته ایم.

محمد رضائی
24 تیر 1401

سلام خسته نباشید هوو مدل ۸۴ تصادفی شدید بوده هم میشه اسقاط کرد ؟

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام باید از دفتر خود مرکز اسقاط خودرو بپرسید.

aliazin
27 تیر 1401

با سلام
یه پراید مدل 77بصورت وکالتی بجای طلبی که داشتم گرفتم، مالک اصلی برگ سبزوکارت خودروبنامشه بصورت وکالتی محضری فروخته بوده ودرخارج ازکشورمیباشد،حالا منم بصورت وکالتی محضری خریداری کردم،
آیابرای اسقاط کردن وفروختن یاجایگزین کردن به مشکل برنمیخورم،،، ممنونم از راهنماییتون

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعات دقیقی بیشتر از مقاله نداریم. اما وقتی وکالتی بوده است، نباید مشکل داشته باشد. چون همه چیز ثبت شده است.

علی استادی
29 تیر 1401

من یه ماشین فرسوده دارم اگه اسقاط کنم میتونم باش یه ماشین جدید بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام بستگی به شرایط دارد اما باید امکان پذیر باشد.

   رضا
   19 شهریور 1401

   باسلام بنده درقرعه کشی خودروهای فرسوده ایرانخودروشرکت کردم ولی ماشین فرسوده به اسم مادرمه آیا درقرعه کشی مشگلی پیش میآید آیا حتما خودرو باید به اسم فرد شرکت کننده درقرعه کشی باشد خواهش میکنم بنده راراهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    20 شهریور 1401

    سلام اطلاعات دقیقی فعلا در این خصوص نداریم اما بهتر است که با شماره خود ایران خودرو نوشته شده در سایت تماس بگیرید.

    امین نوازی
    28 مهر 1401

    سلام باید خودروی فرسوده به اسم خودت باشه

محمداسلامی کاشمر
31 تیر 1401

سلام یعنی اینقدر نمیتونین برای ماشین های فرسوده فکری بکنین یانمیخواین بعد توهمین اوضاع ماشین آشغال کمتر از ۲۰م نیست شما میگین ۷م برمیدارین

  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این قانون را افراد دیگری تصویب کرده اند و همیشه با مشکلاتی همراه بوده است.

همایون نقیبی
01 مرداد 1401

به خودروهای فرسوده بیمه بدنه تعلق میگیره؟ ماشین برای 13 سال پیشه

  کارشناس بیمه
  02 مرداد 1401

  سلام فکر نکنیم اما اگر هم بگیرد، شرایط خاصی دارد.

کندوری
03 مرداد 1401

سلام طرح خودروهای فرسوده تا کی اجرا میشه؟

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این طرح همیشه هست

مهران عبدی
05 مرداد 1401

سلام من پرسیدم دووریسرمدل۱۳۷۲رااسقاط میکنیدیانه؟درمورد همه چیزداستان توضیح میدن الاسوال من

محمد
05 مرداد 1401

سلام خسته نباشین گامیون 19تن با چه قیمت بر میدارن؟!

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام قیمت ها رو اطلاع نداریم.

ماهان زندی
11 مرداد 1401

از چند سال به بالا ماشین فرسوده حساب میاد؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام بستگی به نوع خودرو دارد که حداقل 8 سال است.

صادق
24 مرداد 1401

سلام آیا خودروهای شخص مدل ۱۳۸۰ مشمول خودروهای فرسوده می شوند. در جدولز که در بالا آمده است ذکری از آنها نشده است .

  کارشناس بیمه
  25 مرداد 1401

  سلام اصولا خودروهای بالای 15 سال در این دسته قرار می گیرند اما اگر خودروی شما خاص است با مرکز آن تماس بگیرید.

  امین نوازی
  28 مهر 1401

  سلام خودروهای مدل 1385 تا 1362 جزو خودروهای فرسوده محسوب میشه عزیزم

رضا محمدی
26 مرداد 1401

سلام خودروی فرسوده پراید رو میشه تحویل داد پژو پارس گرفت؟ تو قرعه کشی ایران‌خودرو جز ده درصد اسقاطی ها میشه شرکت کرد؟

  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید دفیق ترش را از دفتر اقساطی بپرسید.

شهاب
29 مرداد 1401

سلام وقتتان بخیر من پدرم به اسم خودش یه ماشین مدل 82 رو داره که واقعن دیگه نمیشه باهاش تردد کرد در ضمن ایشون گواهی نامه هم به اسم خودشون نداره و خودم نیز پلاک فعال مدل 98 به نامم هست سوالم این بود
1-ایا خودرو فرسوده رو بخواهد اسقاط کنه به نام خودش میتونه ماشین ثبت نام کنه یا باید حتما گواهی نامه داشته باشه؟؟؟
2- آیا ماشین اسقاز رو به نام من بزنه و منم ماشینم رو به نام من بزنه من میتونم ثبت نام کنم یا پلاک فعال مانع میشه؟؟
3- یا اگه منم ماشین خودمو به نام دیگه ای بزنم و فقط ماشین اسقاطی به نامم بشه میتونم ثبت نام کنم یا نه؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص این مساله و دریافت جزئیات بهتر است که با خود مرکز مربوطه تماس بگیرید.

علیرضاسالاری
05 شهریور 1401

سلام علیرضاسالاری هستم نزدیک به یکسال و نیم هست که طرح جایگزین رازده ام ومتاسفانه کدپیگیری راگم کرده ام وگویا برای اطلاع حتمابایدکدپیگیری را داشته باشم خواهشمندم در این خصوص راهنماییم کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام این مطلب را در خصوص نکات گفتن اسقاط خودرو نوشته ایم. برای پیگیری شما باید با همان مرکز تماس بگیرید.

سالا ری
15 شهریور 1401

با سلام وادب دوستان بزرگوار اگه فردی مانند بنده تنها ماشینش که حکم چراغ عمرش میباشد یعنی این ماشین هم خرج زندگیم میده هم سرویس مدرسه بچه هاست هم مانند پای مصنوعی برا فردیست که پا ندارد دادم حالا حالاها ماشین بهم ندادن تکلیف چیست بعدش قیمت ماشینه که واقعا طرح بز خری می‌کند ماشینه بنده تو این بازار هفتاد ملیون قیمتش تشکر

  کارشناس بیمه
  16 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، البته ما این مطلب را برای آشنایی بیشتر نوشته ایم. متاسفانه این مسائل وجود دارد و تا به حال هم راه حلی برای آن بیان نشده است.

قاسمی
16 شهریور 1401

برای دارندگان خودرو اسقاطی که فاقد گواهینامه هستن شامل حال انها می شود و چطور باید ثبت نام کرد

  کارشناس بیمه
  16 شهریور 1401

  سلام در خصوص اینکه گواهینامه ندارند، باید با خود مرکز تماس بگیرید.

   صصصص
   16 شهریور 1401

   شماره مرکز لطفا؟؟

    کارشناس بیمه
    17 شهریور 1401

    سلام باید از سایتشان پیدا کنید.

اسماعیل
16 شهریور 1401

سلام پیکان مدل 62 دارم گفتن از مدل 63تا 85 یعنی خودرو ما شامل این طرح نیست

  کارشناس بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام با خود شماره سایت تماس بگیرید.

  نادر افشار
  02 آبان 1401

  من‌ ماندم چرا هیچ قانون مشخصی در این مورد نیست

سید
16 شهریور 1401

اینجا یه بنده خدا زحمت کشیده در مورد نحوه اسقاط خودرو توضیح داده
مسىولیتی نداره که ازش انتقاد میکنید یا درخواست دارین

صصصص
16 شهریور 1401

سلام وقت بخیر برای طرح جایگزین خودروهای اسقاطی که دیشب اعلام شد، خودروهای از چه سالی فرسوده محسوب میشوند؟

  کارشناس بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام خودرو با عمر 15 سال به بالا بازنشسته است.

میلاد
17 شهریور 1401

سلام خسته نباشی
من تو طرح خودرو های فرسوده ثبت نام کردم
میخاستم بدونم مابقی پول ماشین وام بهم تعلق میگیره یا اقساطی میشه ؟
یا فقط از قیمت ماشین کسر میشه ؟
ممنونم

محمد
17 شهریور 1401

باسلام
من یه وانت پیکان مدل 60 دارم همه ی مدارکش هم موجوده حتی کارت سوخت هم داره منتها به نام من نیست….. میتونم اسقاطش کنم و یه خودرو دیگه بگيرم؟…… آیا توی این طرح اسقاط هم نباید پلاک خودروی دیگری به نام فرد باشه؟… لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص اطلاعات بیشتر شما باید با خود دفتر سازمان تماس بگیرید.

حامد
17 شهریور 1401

سایت ثبت نام باز نمیشه متاسفانه

  کارشناس بیمه
  19 شهریور 1401

  سلام احتمالا به دلیل تقاضای زیاد، سرور سایت مشکل پیدا کرده است.

افشین
17 شهریور 1401

سلام برای یک پراید مدل 1374،چه پیشنهادی جهت تبدیل ان به خودرو صفر دارید. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  19 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، ما این مطلب را صرفا برای آشنایی بیشتر نوشته ایم. بهتر است که در این مورد با خود مراکز اسقاط یا یک نمایندگی فروش خودرو بپرسید.

سولماز
18 شهریور 1401

باسلام و وقت بخیر
من خودرو فرسوده به نامم هست چگونه میتوانم ثبت نام کنم درصورتی که گواهینامه ندارم؟

  کارشناس بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام با شماره موجود در سایت تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنند.

صفدریان
19 شهریور 1401

سلام
چه مبلغی جهت تعویض خودرو فرسوده بانک بصورتوام میدهد c

روح
20 شهریور 1401

سلام کی دوباره طرح اسقاطی میزارند

  کارشناس بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام اطلاع دقیقی در این خصوص نداریم.

رضا شاهولی
21 شهریور 1401

با سلام جناب من یه وانت پیکان ۸۴داشتم تصادف کرد آتیش گرفت بخاطر نداشتن هزینه و پارکینگ تمامی قطعات خودرو فروختم ضایعاطی ولی تمامی مدارک و کروکی دارم میتونم ثبت نام کنم راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام باید با دفتر خود بیمه تماس بگیرید.

مری
21 شهریور 1401

سلام من ۳ ماهه یه ماشین خریدم فرسوده حساب میشه تو این طرح فروش فوقالعاده میتونم شرکت کنم؟قرعه کشیه

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام اگر شرایطش را داشته باشید، می توانید.

کاوه
22 شهریور 1401

سلام خسته نباشید
میخاستم بدونم مابقی پول ماشین وام بهم تعلق میگیره یا اقساطی میشه
یا فقط از قیمت ماشین کسر میشه

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص قوانین جدیدی که آمده هنوز اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. با خود همان مرکز تماس بگیرید.

همسو
22 شهریور 1401

سلام طرح تعویض خودرو فرسوده سال 1401 چقدر تغییر داشته؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام تغییراتش زیاد بوده است.

Yaser Asghari
23 شهریور 1401

با سلام ،،کجا باید مراجعه کنم و از چه طریقی اقدام کنم

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق همان سایت که در مطلب نوشته ایم. البته برای ایران خودرو باید به خود سایت ایران خودرو مراجعه کنید.

حاج اصغر
23 شهریور 1401

سلام. شما هرچی بنویسید، کارشناس می‌نویسد که اطلاعی ندارم نمیدونم چرا اصلا ازین آقای کارنشناس سؤال می‌پرسید؟ واقعا سر کار هستید و خودتان هم میدانید

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام قوانین جدید صرفا مواردی هستند که روی سایت نوشته شده است و هنوز اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. بعد اینکه ما این مطلب را صرفا برای آشنایی بیشتر نوشته ایم.

حسین
23 شهریور 1401

سلام اگر پراید اسقاطی تحویل بدیم می توانیم از ایران خوورو ماشین بگیریم یا حتما باید از سایپا ماشین گرفت؟

  کارشناس بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام باید از همه کارخانه باشد اما باز بهتر است که از ایران خودرو بپرسید. شماره تماس دارد.

امین
24 شهریور 1401

متاسفانه آنقدر مبلغ طرح فرسودگی پایینه که ارزش دردسرها و دوندگیهارو نداره. ماشین رو کیلویی هم بفروشیم باز سودش بیشتر از این طرح می باشد. طرح فقط به سود مراکز اسقاط و خودروسازها می باشد.
این قد این مردم بیچاره رو تلکه نکنید. خدایی هم هست.

محمود حیدری
26 شهریور 1401

سلام من یه پراید مدل 90 دارم میتونم اقدام کنم جهت تعویض آن در طرح جایگزین لطفا راهنمایی فرمایید

  کارشناس بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام اگر شرایطش را داشته باشید، بله.

   یزدان
   31 شهریور 1401

   سلام خب شرایط اسقاط خودرو چیه؟

    کارشناس بیمه
    02 مهر 1401

    سلام در حال حاضر هر اطلاعاتی بوده در مقاله نوشته ایم.

  امین نوازی
  28 مهر 1401

  سلام طرح فرسوده مدل 1385 به پایین هست نه مدل نود

فرزادفولادی
29 شهریور 1401

اگر خودرو فرسوده در حال پوسیدگی در شمال باشد وبه ضایعاتی فروخته شده ولی همه مدارک هست چه باید کرد

  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام شما خودرو را فروختید و آن شخص ممکن است که هر کاری با آن کرده باشد؛ اما اگر به هر حال هیچ اتفاقی نیفتاده، بهتر است که با دفتر مربوطه یا کارشناس شرکت های فروش خودرو تماس بگیرید.

مجتبی
04 مهر 1401

سلام الان من پیکان دارم مدل۵۶.قیمتش ۴۰م در طرح اسقاط شرکت کنم چه نفعی برام داره؟ماشینمو باید بدم برم ثبت نام خودرو فرسوده کنم.خوب ماشینو نگه میدارم تو طرح عادی ثبت نام میکنم.

  کارشناس بیمه
  04 مهر 1401

  سلام این دیگر مربوط به خودتان است. به هر حال ببینید که کدام یک برایتان به صرفه است.

آذری فر
04 مهر 1401

سلام وقت بخیر. من پراید 82 دارم .
می خوام بدونم که اول باید تو طرح های جایگزینی ایران خودرو شرکت کنم و اگر برنده شدم برم دنبال اسقاط یا همین الان شروع کنم؟
باسپاس

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام دقیقترش را بهتر است که از کارشناس ایران خودرو بپرسید.

   مرادی
   07 مهر 1401

   سلام قانون جدید خودروهای فرسوده چیه؟

    کارشناس بیمه
    08 مهر 1401

    سلام در سایت کامل نوشته ایم.

محسن
05 مهر 1401

سلام ببخشید من یکی نیسان مدل 81دارم چجوری باید کارهای اسقاطشو انجام بدم شرایطش چجوریه چند بر میدارن چ ماشینی میدن ممنون میشم راهنماییم کنین

  کارشناس بیمه
  06 مهر 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید با خود کارشناس مرکز تماس بگیرید.

   امید
   10 مهر 1401

   سلام این تعویض ماشین فرسوده هم داستانی شده، هیچکسی اطلاعات کامل نداره

رضا قیطاسی
07 مهر 1401

سلام من پژو مدل ۸۲دارم می‌خوام تعویض کنم در طرح اسقاط از کجا شروع کنم

  کارشناس بیمه
  08 مهر 1401

  سلام از طریق سایت امکان پذیر است.

کارشناس بیمه
08 مهر 1401

سلام تمام شرایط در سایت است. بستگی به این دارد که در کجا بخواهید ثبت نام کنید.

N
09 مهر 1401

آدرس محل اسقاط کرج یا حومه ممنونم

  کارشناس بیمه
  10 مهر 1401

  سلام باید از اینترنت پیدا کنید.

محمد
11 مهر 1401

سلام این طرح هنوز هم اجرا میشه

مسلم
11 مهر 1401

سلام من یه ماشین اردی دارم مدل ۷۸میخواستم ببینم چه جوری میتونم شرایت واسه ماشین نو

  کارشناس بیمه
  12 مهر 1401

  سلام در خصوص شرایط در مطلب به طور کامل نوشته ایم. در خصوص مدل های مختلف بهتر است که با خود مرکز تماس بگیرید.

شهریار
12 مهر 1401

سلام وقت بخیر. بنده یه سواری فرسوده به صورت اوراق شده و لخت دارم. میتونم تو طرح ایران خودرو شرکت کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام با کارشناس آنجا تماس بگیرید تا بعد از بررسی دقیق شرایط به شما بگویند.

امیرعلی
13 مهر 1401

سلام‌من یه پراید مدل قدیمی ۷۵ دارم..اوضاع موتورش عالیه ولی بدنش داغون شده..شنیدن اینو میگیرن یه ماشین صفرمیدن پولشوهم قسطی میتونم بدم..درسته؟؟اصلا ماشین خودمو پولشو میدن؟؟ممنون‌میشم‌توضیح‌بدین

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام شرایطش در سایت است. لطفا شرایط را بخوانید. به صحبت های دیگران اعتماد نکنید.

حسین زاده
13 مهر 1401

سلام . من خودرو پراید دارم میتونم از ایران خودرو ثبت نام کنم ؟ منظورم میخوام از ایران خودرو جای گزین بگیرم میشه ؟>

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام اگر شرایط باشد.

حسام
14 مهر 1401

ماشين فرسوده بايد چقدر وقت به اسممون باشه زمان داره يا نه

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

شیردل
14 مهر 1401

سلام
آیا کسی که در قرعه کشی باماشین اسقاطی ثبت نام میکنه بعد از اینکه برنده شد پول ماشین اسقاطی رو میدن یا نه؟

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام والا اطلاعی در این خصوص نداریم باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

شیردل
14 مهر 1401

سلام
من یه آردی۷۹ دارم میخواستم اسقاط کنم ویه ماشین نو از نمایندگی بر دارم
شرایطش چجوری است ایا وام تعلق میگیره یا نه
ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام در خصوص این مدلها بهتر است که از خود مرکز اسقاط خودرو بپرسید.

محبی نسب
17 مهر 1401

با سلام بنده پراید مدل 1383 دارم و فک پلاک که کردم برای اینکه ماشین رو جهت پلاک جدید نگه ندارند مجبور شدم بنام دخترم که 12 سالشه زدم.آیا طرح جایگزین شامل بنده هم میشه..ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر

2قلوهام
17 مهر 1401

باسلام ماشین رو بنام دخترم که 12 سالشه زدم برای طرح جایگزین ایرادی نداره . باتشکر

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام در این خصوص فعلا اطلاعات زیادی نداریم.

علی
19 مهر 1401

سلام ببخشید من در سایت ثبت نام اسقاط خودرو طرح جایگزینی ثبت نام کردم با گوشی بعد ماشین بردم مرکز اسقاط بهم زنگ زدن گفتن اون ثبت نام باید لغو کنی الانم سایت بستس میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  19 مهر 1401

  سلام در این خصوص اطلاعاتی نداریم. صرفا فقط در این مطلب اطلاعات اولیه را نوشته ایم.

بیرقی
20 مهر 1401

سلام ماشین من سمند هست ۸سال پیش سرقت شده ودیکه پیدا نشد ولی سند وبرک سبزش هست ایا میشه دراین طرح فرسوده شرکت کنم

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام اصولا باید خودرو تحویل داده شود.

فرانک
23 مهر 1401

سلام، یه ماشین داریم که واسه سال ۱۳۸۶ ، اگه این بفروشم و یه پراید بخرم مدل ۱۳۷۹-۱۳۸۵ می تونم واسه خودرو فرسوده ثبت نام کنم که پژو پرشیا tu5 بگیرم؟؟ بعد از نظر قیمت چطور میشه ؟قیمت کارخونه بهم میدن ..؟؟؟اگه نقدی بگیرم سود نمیکشن رو قیمت خودرو کارخونه؟

  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام باید دقیقترش را از خود سازمانش بپرسید.

منوچهر
25 مهر 1401

سلام برای شرکت در قرعه کشی خودروی فرسوده گواهینامه لازمه یا خیر چون من پلاک رو به نام بچه ام زدم که تو قرعه کشی شرکت کنم و در حال حاضر اون فاقد گواهینامه هست ومالک اونه وقیوم لطفا منو راهنمایی فرمایید با تشکر

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام اطلاعی نداریم بهتر است که از خود سازمان بپرسید.

فرزاد
25 مهر 1401

سلام وقت بخیر ببخشید من برای طرح خودرو فرسوده شرکت کردم قبول شدم خودرو را اسقاط کردم ولی فعلا هیچ نامه اسقاط کردن نداند برای ثبت نام ایران خودرو ببخشید باید چکار کنم.

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام باید با خود سامانه ایران خودرو تماس بگیرید.

ماراتن
26 مهر 1401

سلام طرح تعویض خودرو فرسوده ایران خودرو چقدر بهمون پول میدن؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام اطلاعی نداریم باید از خود ایران خودرو بپرسید.

نوید 38
26 مهر 1401

سلام من تقریبا 15 سال پیش یک پیکان RD مدل 85 بصورت قولنامه ای از بنگاه خریدم، الان توی طرح خودروهای فرسوده برام یه سمند سورن دراومده اما نه پلاک ونه سند RD بنامم نیست، چیکار باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام باید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

پریمی
27 مهر 1401

سلام کسی برای خودرو اسقاط ثبت نام میکنه باید گواهینامه داشته باشه چون بنام مادرم هست گواهینامه نداره

فخر
27 مهر 1401

سلام وقت بخیر. من طرح جایگزین خودرو برنده شدم باید چیکار کنم.. میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام مراحل دقیقش را اطلاع نداریم اما کلیات هرچیزی بوده در اینجا نوشته ایم.

علی میرزالو
27 مهر 1401

سلام اسناد ومدارک خودرو به اسم دیگری هست ولی من وکالت بلا عزل هم برای تنظیم سند و تعویض پلاک دارم ایا میتوانم ثبت نان به اسم خودم کنم

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام بهتر است که با مرکز تماس بگیرید. چون این موارد خیلی خاص و با جزئیات زیادی است.

ابوطالب
28 مهر 1401

مرکاز معتبر اسقاط خودروی شهریار از کجا پیدا کنیم آخه اسقاط خودروی جنب تعویض پلاک رفتیم گفتش ما دیگه اسقاط نمی کنیم می گم خو یجا رو آدرس بده میگه برو گوگل از گوگل هم که پیدا کردیم زنگ می زنیم گاه میگن اشتباه گاه می گن ما مجاز نیستیم گاه جواب نمی دن والا موندیم

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام ما هم اطلاعی نداریم.

سوال مهم و ضروری
29 مهر 1401

#سلام خواهش لطفا جواب بدید
من تقریبا ۲ سال پیش یه سمند از طرح عادی ایران خودرو برنده شده و الان میخوام یه پیکان بخرم و دوباره تو طرح خودرو فرسوده ثبت نام کنم آیا امکان داره یا خیر؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام بهتر است که از خود ایران خودرو بپرسید. چون اطلاعات دقیقی نداریم.

   ماهان
   30 مهر 1401

   سلام دوست عزیز
   شما که اسمت در اومده واسه تحویل اسقاط مبلغ واریزی شما هم سوال کردید چقدر است؟

طاهری
29 مهر 1401

طرحهای اسقاط خودرو برای کسانی که توی قرعه کشی ایران‌خودرو برنده شدن،قابل اجراست؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام در این خصوص اطلاعات دقیقی هنوز نداریم چون داده های موثقی بیرون نیامنده است. بهتر است که از خود بیمه ایران خودرو بپرسید.

علی
01 آبان 1401

سلام ببخشید من در قرعه کشی طرح فرسوده برنده شدم و ماشین تحویل مرکز اسقاط دادم و در محضر ماشین از راهوری خارج کردم ایا حواله ک میدن ب چه شکلی هست و ماشین چن روزه تحویل میدن ایران خودرو ثبت نام کردم ممنون میشم پاسخ بدین؟!

  کارشناس بیمه
  01 آبان 1401

  سلام در خصوص اسقاط خودرو اطلاعات زیادی نداریم.

  علی
  01 آبان 1401

  فک کنم بعد از اینکه گواهی اسقاط رو گرفتید باید اون رو به یکی از نمایندگی های خودروسازی که ماشین رو ثبت نام کردین ببرید تا مراحل واریز وجه برای شما آزاد بشه که پول ماشین صفر رو پرداخت کنید.

  فاطمه
  30 آبان 1401

  سلام، چقدر بهتون بابت لاشه ماشین پول دادند؟

سعید
02 آبان 1401

سلام ماشین سایپا میشه در طرح ایرانخودرو ثبت نام کرد
مثلا ماشین من پراید هست میشه طرح ایرانخودرو بزنم یا باید طرح سایپا حتما باشه
ممنون راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام در خصوص بیانیه اخر اطلاعات خاصی نداریم.

مصطفی ف
02 آبان 1401

سلام من در طرح قرعه کشی ایران خودرو خودرو فرسوده برنده شدم و الان پیامک اومده 2ماه مهلت اسقاط دارید ممکنه که منو راهنمایی کنید باید چه کنم؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام در خصوص مراحل اطلاعات زیادی ندارید. در خود سایت تمامی موارد نوشته شده است.

سعید
02 آبان 1401

سلام برای ماشین اسقاطی ثبت نامش گواهینامه میخاد

  امیر
  06 آبان 1401

  بله میشه با اسقاط خودرو ی فرسوده درخواست خرید خودروی جدید از شرکت دیگری ثبت کنید

maryam
04 آبان 1401

جناب کارشناس میشه بگیدشما ازچی اطلاع دارید؟؟

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1401

  سلام ما این مطلب را صرفا برای آشنایی کلی نوشته ایم و در خصوص جزئیات اطلاعاتی نداریم. خود شرکت و کارمندانش اطلاعات دارند؛ البته اگر بدانند.

mahdi
05 آبان 1401

سلام آیا مبلغی برای جایگزینی خودرو اسقاط پرداخت میکنند یا فقط بجای خودرو اسقاط یک خودرو میدهند

رضا
05 آبان 1401

یعنی دلمون خوش باشه ۲۰ درصد قرعه کشی مال ماست؟ بابت خودرو غیر تاکسی هیچی نمیدن؟

مصطفی
05 آبان 1401

سلام پلاک خودرو بنام شخص دیگست آیا میتوان در طرح خودرو فرسوده ثبت نام کرد یا از قرعه کشی حذف نمیشم با

صمد حسینی
06 آبان 1401

سلام. وقتتون بخیر.
در قرعه کشی خودروهای فرسوده ایران خودرو برنده شدم. برای اسقاط ماشین باید درچه شرایطی تحویل بشه؟؟
شرایط بدنه و موتور باید به چه صورت باشه؟ باید موتور روشن خودرو را تحویل داد؟
اگه خودرو صندلی و جام و شیشه ها رو نداشته باشه میشه تحویل داد؟؟
اگه توضیحات کامل بدید ممنون میشم

حسین
06 آبان 1401

سلام در هنگام تحویل خودرو فرسوده میشه لوازم
آن را ماننده بخاری یا کولر را از ان جدا کرد و بعد تحویل مرکز اسقاط داد؟

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام دوست عزیز، باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

Mohamad
06 آبان 1401

واسه ثبت نام خودرو فرسوده.خودرو به نام خودم نیست میشه ثبت نام کرد

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

حمید رضا شایق
07 آبان 1401

سلام خسته نباشید خواهشن فکری به حال خودرو های فرسوده بکنید من صبح باید دوتا دخترم رو با ماشین به مدرسه ببرم وقتی ماشین روشن نشه چه حس بدی است این حس رو خیلی از خانواده های دیگه هم دارن
لطفا وام خوب بدید که بتونیم خودرو جدید بگیریم

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام دوست عزیز، این مطلب را صرفا برای آشنایی شما نوشتیم. در خصوص وام باید با خود سازمان مربوطه صحبت کنید.

محمد زارعی
07 آبان 1401

سلام بنده در طرح جایگزین انتخاب شدم ماشینم اسقاط کردم برگه ام گرفته ام الان باید چه کاری انجام بدم

  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام در خصوص مراحل اطلاعات زیادی نداریم اما به هر حال به صورت کلی اشاره کرده ایم.

  گورانی
  10 آبان 1401

  سلام آقای زارعی
  ببخشید شما موفق شدید وجه خودرو رو واریز کنید
  به چه شکلی لطفا راهنمایی بفرمایید
  ممنون

  سعید
  17 آبان 1401

  سلام وقتی مراجعه کردی مراکز اسقاط باید پلاک به اسم خودت باشه یا نیازی نیست ؟

منوچهر
07 آبان 1401

سلام کسانی که پلاک فعال دارن میتونن خودرو فرسوده ثبت نام کنن و کسانیکه قبلا از سایپا خودرو تحویل گرفتن ۴۸ ماه تکمیل نشده میتوانند ثبت نام کنن ممنون از راهنماییتان

اکبر
08 آبان 1401

با سلام اینجانب در قرعه کشی ایران خودرو در جایگزین خودرو شرکت کرده و برنده شده ام ولی بنا به دلایلی از تحویل خودرو به اسقاطی کردن منصرف شده ام. لطفا بفرمایید تا کی اینجانب در قرعه کشی جایگزین نمی توانم دوباره شرکت کنم.

میلادهاشم خانی
11 آبان 1401

سلام ببخشید میخواستم بدونم پراید اسقاطیو میتونم تحویل بدم بجاش خودروی ایرانخودرو بگیرم یا ن؟
و سوال دگ اینکه خودروی اسقاطی باید سالم باشه یعنی روشن ش یا خراب بودنش مهم نیست

وحید
14 آبان 1401

سلام من ماشینم ب اسم خانمم هست ایا باید گواهینامه داشته باشه یا موردی نداره

جعفرزاده
15 آبان 1401

سلام با مطالعه که بنده داشتم اصلا بدرد نمی خوره حالا شاید هم بدرد بنده نمی خوره ماشینم می گیره ۷ میلیون باید بدم بعد ۷۰ وام بهم میده خوب ماشینم ۷۰ میلیون بیرون فروش میره مگه دیونم اسقاط کنم

علی موسوی
15 آبان 1401

سلام خسته نباشید .من اگه بخوام تو قرعه کشی اسقاطی ثبت نام کنم اول باید ماشین رو بدم اسقاط…..
تورو خدا راهنماییم بکنید…..

Alijalili
15 آبان 1401

سلام ،پرایدمدل۸۳واسه اسقاط دارم میخوام باخودرو صفرتعویض کنم.شرایط تعویض ماشین اسقاط باصفر چیست؟ وچه مدت طول میکشدکه خودروصفر را تحویل بگیری؟ ممنون اگه جواب مو بدید زودتر

علیزاده
16 آبان 1401

سلام و عرض ادب و احترام ..
به جای ماشین پراید فرسوده چه ماشین هایی میتوان برای جایگزین کردن انتخاب کرد

رضا ش
18 آبان 1401

سلام ،ماشینی دارم به اسم مادرم هست مدل 84 هم هست اما مادر گواهینامه نداره میتونم در طرح اسقاط شرکت کنم یا نه

  ابراهیم
  21 آبان 1401

  خیر یکی از شرایطش داشتن گواهینامه است
  ب نام کسی ک گواهینامه داره انتقال بدید

مهدی
21 آبان 1401

با سلام
خودرویی که قرار هست اسقاط بشه،در زمان اسقاط باید بیمه شخص ثالت داشته باشه؟

رضا
21 آبان 1401

سلام
یه سوالی داشتم الان من روا مدل 85 دارم میخواستم در طرح اسقاط ایرانخودرو ماشین رانا پلاس ثبتنام کنم
سوالم اینم ماشین اسقاطی رو موقع تحویل از ما میگیرن؟
ضمنا چه مبلغی می دهند؟
با تشکر

ابراهیم
21 آبان 1401

ماشین من 70 تو بازار میخرن، برا اسقاط چند بر میدارن

  امید
  07 آذر 1401

  هیچ وجهی بابت خوردوی اسقاط شده توی طرح ایران خودرو نمی دن در ضمن اینکه دو ماهه ماشین اسقاط شده و هیچکس جوابگو نیست اشتباه ما رو نکنید و آزاد بفروشید

سعید
23 آبان 1401

سلام من ماشینمو دوماه دادم تحویل مرکز اسقاط ولی هنوزخبری نشده که برای تکمیل وجه چه کار باید یکنم

محمد
29 آبان 1401

سلام 4مهر بعداز پیامک و مدارک لازم خودرو فرسوده تحویل پارکینگ بهیاران نظیف بازیافت شد.ودر تاریخ 5ابان گواهی اسقاط و اقرار نامه سایپا تحویل اینجانب شد .از 5ابان تا امروز ک 26ابان هست میرم خودروساز میگه ستاد سوخت ستاد میگه راهور تایید نفرستاده در صورتیکه در گواهی اسقاط مهر های مسعول اسقاط هست.من تا کی باید از منبع اصلی درآمد خانوادم محروم بمانم خودرو منبع اصلی در آمد خانواده هست.من در کرایه خانه خرج خانه با دو محصل و اقساط وام دریافتی برای خودرو جدید کم آوردم دیگه بگفته خود مجری طرح قرار بود 60روزه خودرو جایگزین تحویل بشه اما خودرو ساز میگه پس از تایید و مجاز شدن واریز وجه خودرو 90روز تحویل طول می‌کشه یعنی 5ماه من از کجا تامین مخارج زندگی کنم خاشمندم کمک کنید واقعا فشار مخارج کمرم را خورد کرده است .لطفا پیگیری کنید خواهشمندم کمکم کنید.چرا هیچکس پاسخگو نیست؟

علی
29 آبان 1401

سلام من گواهی اسقاط طرح جایگزینی به ایران خوردو بردم اما اطلاعی ب من درباره وام ندادن میشه بگین باید چکار کرد؟

مجیدوطنی کیا
01 آذر 1401

اتومبیل اعلام شده وتحو یلی باچه قیمتی تحویل میشود ۲ طبیعطتااقساط برای خیلی ازاشخاص ممکن نخواهدبوداجازه انتقال فروش خواهنذاشت ۳ازتحویل اسقاط تابه تحویل چقدرزمان میبرد ۴اینکه درزمان تحویل اسقاط حواله ممکن هست تاکسی توان پرداخت اقساط داردرا بنام خودشخص خریدار شوداگراینهاروشن نباشد قطعا تمایل هم نخواهد بودالبته ضمانت عملی واجرانه درحرف وتورافتادن

علی
05 آذر 1401

سلام من تقریبا دوسال پیش برنده شدم الان میتونم دوباره در طرح فرسوده ثبت نام کنم

علیپور
09 آذر 1401

سلام ببخشید من یک پیکان مدل 80دارم بیمه نداره و بسیاری از قطعاطش روش نیس الان خونه نگه ش داشتم روشن میشه و راه میره ولی وضعیتش زیاد خوب نیس از لحاض بدنه و قطعاتش کم و کسری زیاد داره از جمله چراغ های جلو ،بخاری ،برف پاکن ،کیلومتر، دسته چراغو و چند تا چیز دیگه هم نداره ایا اینجوری میشه تحویلش دار واسه اسقاط؟

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید