01 دی 1401

اسقاط خودرو فرسوده + آموزش کامل تعویض خودرو فرسوده 1402

آلودگی هوا و اقدامات برای کاهش ورود آلاینده‌­ها به هوا، سالها است که در کشورهای مختلف، مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌است. متخصصان به دنبال راهکاری مناسب برای رهایی از بحران آلودگی هستند. اسقاط خودرو فرسوده، یکی از مواردی است که آلودگی هوا را تشدید می‌کند. ماندن این خودروها در چرخه حمل و نقل، آسیب­‌های جدی به محیط زیست و سلامت افراد جامعه، وارد می‌­کنند.

طبق ماده ۸ قانون هوای پاک، تمامی افرادِ دارای وسایل نقلیه موظف هستند، خودرو خود را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند. تردد وسایل نقلیه فرسوده در خیابان‌ ها، مانند نداشتن بیمه شخص ثالث از نظر قانونی جرم محسوب می‌ شود. اما از کجا بدانیم خودرویی اسقاطی است یا خیر و چه راهکارهایی درباره خودرو فرسوده وجود دارد؟ در این مقاله از مجله بیمه با ما همراه باشید تا در مورد تعویض خودرو فرسوده اطلاعات جامعی را با شما در میان بگذاریم.

خودروی فرسوده و ویژگی‌­های آن

خارج کردن خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل، امری حیاتی محسوب می‌شود. و در کشور ما حدود 70 درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی، دچار فرسودگی ا­ست.

ابتدا باید بدانیم به چه خودرویی فرسوده می‌گویند؟ عوامل زیادی در فرسودگی خودرو نقش دارند از جمله:

 • سن خودرو
 • میزان کارکرد
 • شرایط فرهنگی و اقتصادی جامعه
 • رشد تکنولوژی

در کل خودرویی فرسوده‌است که از لحاظ ایمنی، میزان آلایندگی و کیفیت در شرایط مناسب نباشد و نتواند معیارهای سلامت فنی را پاس کند.

در ابتدای اجرای طرح خودرو فرسوده تنها معیار فرسودگی اتومبیل، سن آن در نظر گرفته‌میشد.  با بررسی بیشتر، به این نتیجه رسیدند که سن خودرو به تنهایی معیار مناسبی برای از دور خارج کردن خودرو نیست. ملاک دیگری برای اخذ معاینه فنی خودرو در نظر گرفته‌شد. طبق این معیار، در صورتی که خودرویی، نمی‌­توانست برای دو دوره متوالی، معاینه فنی را پاس کند، فرسوده تلقی می‌شد. طبق این قانون، مالکانی که خودروی آن‌ها به سن مرز فرسودگی رسیده‌است، موظف هستند در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری به مراکز معاینه فنی، مراجعه کنند. به این ترتیب و با بررسی دوره­‌های بیشتر، هم آلودگی هوا و هم میزان تصادفات کاهش می­‌یابد.

سن مرز فرسودگی

در جدول زیر سن مرز فرسودگی برای وسایل نقلیه مختلف و تعداد دفعات مراجعه به مراکز فنی در سال آورده شده‌است:

نوع وسیله نقلیه نوع سوخت سن مرز فرسودگی تعداد دفعات مراجعه به مراکز فنی در سال
خودروهای شخصی (سواری، ون) 15 2 (هر 6 ماه یک‌بار)
خودروهای عمومی (سواری، ون) بنزینی و دوگانه سوز 8 4 (هر 3 ماه یک‌بار)
گازسوز 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
برقی 14 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
وانت گازسوز و بنزینی 14 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
دوگانه سوز و دیزلی 13 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
اتوبوس درون شهری دیزلی و پایه گازسوز 10 4 هر 3 ماه یک‌بار
برقی 20 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
مینی بوس و میدل باس درون و برون شهری دیزلی 8 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
پایه گازسوز 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
برقی 20 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
اتوبوس برون شهری و کشنده 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
کامیون و کامیونت 16 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
موتورسیکلت بنزینی کاربراتوری 5 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
بنزینی انژکتوری 6 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
برقی 12 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
سواری دولتی 13 3 (هر 4 ماه یک‌بار)

 

چند نکته مهم در خصوص سن مرز فرسودگی

طبق قانون، کلیه وسایل نقلیه­‌ که سن فرسودگی آن‌ها گذشته باشد، مشمول جریمه می­‌شوند. البته این نکته هم باید در نظر داشت که طبق شرایطی ممکن است سن اسقاط خودروی فرسوده مقداری بالاتر در نظر گرفته‌شود. مثلاً برای اتوبوس­‌های درون شهری که بازسازی اساسی انجام داده‌­اند، ۵ سال به سن مرز فرسودگی افزوده می­‌شود.

علاوه بر موارد بالا، با رعایت کردن شرایط زیر دو سال به سن مرز فرسودگی افزوده می­‌شود:

 • نصب پالایشگر دوده استاندارد برای خودروهای دیزلی، حداقل یک‌سال پیش از رسیدن به سن مرز فرسودگی
 • تعویض کاتالیست استاندارد و سیستم اگزوز برای تاکسی‌­ها

البته اگر بخواهیم دقیق‌تر مطرح کنیم، باید گفت که طرح سن فرسودگی لغو شده است و فقط بر اساس نتیجه معاینه فنی فرسوده بودن یا نبودن خود را تعیین می کنند. (البته تا الان به دلیل همکاری نکردن ستاد حمل و نقل سوخت، هنوز این مساله به نتیجه نهایی نرسیده است). الان دیگر این مساله صرفا برای آشنایی بیشتر آورده شده‌است. توجه کنید که معاینه فنی تاکسی شرایط متفاوتی دارد، برای آگاهی از شرایط خاص این دسته از خودروها، مطالعه‌ی مقاله معاینه فنی تاکسی به شما پیشنهاد می‌شود.

اسقاط کردن خودروهای فرسوده

اگر طبق قانون و با بررسی­‌ها، اتومبیل شما فرسوده تلقی شود، باید وارد فرایند اسقاط شود. برای اسقاط خودرو فرسوده وامی به مالکان داده می‌­شود تا بتوانند خودرو جدید خریداری کنند. مبلغ این وام برای کلان‌شهرهایی مانند تهران، اصفهان، مشهد و همدان بین 50 تا 70 میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ است. علاوه بر این مبلغ 7 میلیون تومان بابت اسقاط خودرو فرسوده از متقاضی کسر می‌­شود.

در خصوص قیمت وام سال 1401 خودروهای فرسوده هنوز اطلاعاتی منتشر نشده‌است. البته بیان شده بود که بودجه 1401 کمکی به پیشرفت عملیات اسقاط کردن خودروهای فرسوده نخواهد کرد.

صفر تا صد اسقاط خودرو

تعویض خودرو فرسوده

تعویض خودرو فرسوده

دولت برای اسقاط خودرو فرسوده طرح­‌هایی در نظر گرفته‌است. در حال حاضر دو طرح برای اسقاط ماشین وجود دارد:

 1. طرح نقدی
 2.  طرح جایگزین

در هنگام ثبت خودرو فرسوده خود در سامانه (khodrofarsoodeh.com) می­‌توانید، یکی از این طرح‌­ها را با توجه به مدل و کاربری خودروی خود انتخاب کنید. در واقع این طرح‌­ها، برای جلوگیری از اثر تورم بر اعطای تسهیلات از طرف دولت ارائه شده‌­اند.

 طرح نقدی اسقاط ماشین

در طرح نقدی اسقاط خودرو، پس از ثبت نام مالک اتومبیل در مراکز اسقاط، دولت ماشین فرسوده را در مراکز اسقاط خودرو تحویل می‌گیرد. با بررسی اتومبیل، وجهی به صاحب ماشین پرداخت می‌شود.

خودروهایی که در این طرح قرار می­‌گیرند به شرح زیر هستند:

 • خودروی سواری سال 1362 تا 1385
 • خودروی وانت سال 1350 تا 1385
 • خودرو ون سال 1340 تا 1377
 • خودروی کامیونت، کامیون، مینی بوس، اتوبوس و خاور، سال 1350 تا 1370
 • موتورسیکلت سال 1350 تا 1370

در هنگام ثبت نام در سامانه، مشخصات مالک، مشخصات وسیله نقلیه و نوع سند آن را باید وارد کنید. پیش از ثبت نام در سامانه باید کلیه خلافی خودرو، عوارض و مالیات مربوط به وسیله نقلیه خود را پرداخت کرده‌باشید و در هنگام تحویل آن به مراکز اسقاط آنها را ارائه دهید.

قیمت اسقاط خودرو 1401

با اعلام مسئولان فنی سازمان تاکسیرانی قیمت اسقاط خودرو 1401 به عددی حدود 31 میلیون 500 هزار تومان رسیده است. این فرصت برای همه اقشار مخصوصاَ تاکسیرانان با ارزش است.

طرح جایگزین

علاوه بر طرح نقدی، طرح دیگری با عنوان طرح جایگزین وجود دارد که طبق شرایطی شما می‌توانید، خودروی فرسوده خود را با خودروی جدید، جایگزین کنید.

شما در این طرح می‌­توانید هم از طریق سایت و هم از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی­‌های خودروسازی مربوطه، ثبت‌نام را انجام دهید. پس از ارائه اسناد مربوطه به نمایندگی، خودروی فرسوده شما تحویل گرفته‌می­‌شود و از طرف شرکت خودروساز به بانک معرفی می­‌شوید. با ارائه معرفی­‌نامه به بانک، وامی از طرف بانک برای خرید خودروی جدید به شما داده‌می‌­شود. البته این طرح که در موضوع بودجه سال 1400 به آن اشاره شده‌بود و طبق آن شرکت ایران خودرو مجری اصلی این طرح بود؛ اساساً تاکسی­‌ها با خودروی سمند تعویض می­‌شدند، همچنان در حالت تعلیق قرار دارد.

برای اطلاع از مراکز اسقاط خودروی فرسوده می‌­توانید به سایت www.nosazi.org مراجعه کنید.

بررسی مراحل ثبت نام در طرح جایگزینی خودرو فرسوده ایران خودرو

اگر قصد دارید خودرو فرسوده خود را جایگزین کنید، باید در طرح اسقاط خودرو شرکت کنید. مراحل ثبت نام در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده به شرح زیر است:

 1. برای شرکت در طرح جایگزینی خودرو می‌توانید به سایت خودرو فرسوده یا یکی از نمایندگی‌های خودروساز مراجعه نمایید.
 2. خودرو فرسوده خود را تحویل می‌دهید.
 3. شرکت خودروساز شما را به بانک معرفی می‌کند.
 4. برای خرید خودروی جدید وام دریافت می‌کنید.
 5. پس از طی کردن مراحل فوق، خودروی جدید به شما تحویل داده می‌شود.

طرح تعویض خودرو فرسوده یا اسقاط خودرو به میزان زیادی به تصمیمات و استراتژی‌های شرکت‌های خودروسازی بستگی دارد. طرح تعویض خودرو فرسوده را طرح حواله‌ای هم می‌نامند. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد طرح تعویض خودرو فرسوده بهتر است از ایران خودرو کمک بگیرید.

طرح تعویض خودرو فرسوده سایپا

شرکت سایپا برای تعویض خودروهای فرسوده و ثبت نام در این طرح شرایط و مراحل خاصی را در نظر گرفته است. برای ثبت نام در طرح اسقاط خودرو فرسوده سایپا باید به شیوه زیر عمل کنید:

 1. در سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام کنید.
 2. اطلاعاتی مانند شناسه منحصر به فرد VIN، شماره شاسی خودرو، شماره موتور، مشخصات فردی مانند نام و نام خانوادگی و کد ملی را در سامانه یکپارچه فروش ثبت کنید.
 3. طرح تعویض خودروی فرسوده با نو را انتخاب کنید و مراحل احراز هویت را انجام دهید تا ثبت نام شما تکمیل شود.
 4. در صورت برنده شدن در قرعه کشی سایپا تا حداکثر 2 ماه برای تحویل خودرو فرسوده به مراکز اسقاط فرصت دارید.
 5. لازم به ذکر است واجدین این طرح به وسیله ستاد مدیریت حمل و نقل کشور انتخاب می‌شوند و گواهی اسقاط هم متعلق به سازنده خودرو است. بنابراین واجدین درصورت انتخاب در قرعه کشی هیچ گونه ادعایی در مورد صدور و نحوه استفاده از گواهی اسقاط در سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ندارند.
 6. در صورتی که افراد فاقد شرایط شرکت در طرح باشند، مجری طرح هیچ مسئولیتی را به عهده نمی‌گیرد.
 7. براساس قوانین شرکت سایپا قیمت خودرو جایگزین را معادل با قیمت تصویب شده در زمان واریز وجه تعیین می‌کند.
 8. افرادی که می‌خواهند وجه خودرو فرسوده یا ارزش لاشه خودرو و امتیازات گواهی اسقاط را از مراکز اسقاط دریافت کنند، نمی‌توانند در طرح ثبت نام خودروی فرسوده شرکت کنند.

تخصیص سهمیه جایگزین خودروهای فرسوده در پیش فروش خودرو

در سومین مرحله از فروش خودرو در سامانه یکپارچه، 20% ظرفیت خودروهای عرضه شده با در قرعه کشی به طرح اسقاط خودرو اختصاص داده شده است. شرط تحت پوشش قرار گرفتن در این طرح، ثبت مشخصات اتومبیل در سامانه حمل و نقل سوخت است که باید از قبل انجام شده باشد. در واقع کد ثبت نامی توسط سازمان حمل و نقل استعلام می‌شود و در صورت تائید، مالکان خودرو می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند. البته فقط محصولات چهار شرکت خودروساز یعنی ایران خودرو، سایپا، آرین موتور (شاسی بلند لاماری ایما) و مکث موتور (پیکات کلوت) مشمول این طرح هستند.

ثبت نام ایران خودرو

افراد واجد شرایط (غیر تاکسی) می‌توانند در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده از طریق سایت sale.iranecar.com ثبت نام کنند. ایران خودرو 6 محصول برای این حوزه معرفی کرده که شامل پژو 206 تیپ 2، رانا پلاس TU5P سقف شیشه‌ای، سورن پلاس جدید، پارس سال با موتور XU7P، پارس TU5 و دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک است. علاوه بر این، مالکان خودروهای فرسوده هم می‌توانند در طرح فروش یکساله ثبت نام کنند. در هر دو، باید صلاحیت دریافت این خودروها از طریق ستاد حمل و نقل سوخت کشور تائید شود.

انتقال تخفیف بیمه خودروی اسقاطی

در صورتی که خودروی دارای چند سال تخفیف بیمه شخص ثالث تحویل اسقاطی شده باشد، صاحب ماشین می تواند با در دست داشتن برگ اسقاط و ته برگ بیمه نامه برای انتقال تخفیفات به خودروی جدید اقدام نماید. ضمن اینکه تمام سالهایی که بیمه به پلاک و اسم شما رد شده باشد را می توانید به راحتی انقال دهید و از آن برای ماشین جدیدتان در زمان خرید بیمه استفاده نمایید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام در طرح خودرو فرسوده

مدارک لازم برای ثبت نام طرح خودرو فرسوده از طرف سازمان مدیریت حمل و نقل و سوخت سازمان راهداری مشخص می‌شود. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • سند قطعی یا سند وکالتی خودرو فرسوده
 • کلیه مستندات خودرو مانند: پرداخت خلافی، عوارض شهرداری و مالیات
 • ثبت مشخصات مالک در سامانه نوسازی خودروهای فرسوده
 • ثبت سایر مشخصات خودرو در سامانه نوسازی خودروهای فرسوده از قبیل: رنگ خودرو، شماره شاسی، شماره موتور، شماره انتظامی

بیمه بدنه راهی برای جبران خسارات

یکی از مواردی که رانندگان با داشتن آن می‌توانند، کمی آسودگی خاطر داشته‌باشند، بیمه بدنه خودرو است (بیمه بدنه چیست). این روزها کارشناسان تاکید به خرید بیمه بدنه دارند؛ چون بهترین راه برای جبران خسارات وارد شده به بدنه خودرو است. اما یکی از دغدغه‌های افراد، خرید بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه است. برای خرید بهترین بیمه بدنه می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و از طریق منو محصولات اقدام به خرید بیمه بدنه کنید.

اگر چه طرح اسقاط خودرو فرسوده ممکن است کمی برای صاحبان اتومبیل دردسر ساز و هزینه بر باشد؛ اما همیشه هر قانونی که ما را کمی به خرج بیاندازد، قانون بد تلقی نمی‌شود. اگر بدانیم که اسقاط ماشین‌های کهنه در نهایت به نفع ما است، این کار مهم را در اولویت قرار می‌دهیم. حتی اگر خودرو ما به سن فرسودگی هم نرسیده باشد باید کمی در مورد این امر مهم دقت بیشتری کنیم. هر چه زودتر از شر ماشین فرسوده خود خلاص شویم در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌ایم.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

کدام لاستیک ایرانی بهتر است+ ویژگی‌های بهترین لاستیک ایرانی

اگر برای خرید لاستیک ماشین دچار سردرگمی هستید و نمی‌دانید کدام برند لاستیک مناسب‌تر و با کیفیت‌تر است، این مقاله را از دست ندهید!

10 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

مالیات نقل و انتقال خودرو؛ صفر تا صد محاسبه، استعلام و پرداخت

مالیات نقل و انتقال خودرو یکی از انواع مالیات خودروها است. اگر نمی‌دانید مالیات نقل و انتقال خودرو چیست و چگونه پرداخت می‌شود، این مقاله را به دقت بخوانید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی؛ راحت ترین روش های استعلام

یکی از موضوعات مهم برای خریداران و فروشندگان، استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی است. برای آگاهی از روش‌های مختلف استعلام پلاک، این مقاله را مطالعه نمایید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

معاینه فنی بیهقی | گرفتن نوبت مرکز معاینه فنی بیهقی در سه سوت !

اگر می‌خواهید از مراکز معاینه فنی نوبت اینترنتی بگیرید، این مقاله راهنمای شما خواهد بود!

06 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

انواع و رنگ های پلاک خودرو ایرانی از سال 1382 تا 1402

همه اطلاعاتی که از مشاهده پلاک خودرو ایرانی می‌توان به دست آورد. هر عدد و حروف نشان دهنده موارد خاصی است.

05 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

عوارض شهرداری خودرو سالیانه چقدر است؟ جدیدترین آیین‌نامه در سال 1402

چگونه باید عوارض سالیانه خودرو را پرداخت کرد؟ چه عواملی بر قیمت عوارض سالانه ماشین، موثر است؟ برای کسب اطلاعات جامع، این مقاله را مطالعه نمایید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
قربانی
17 دی 1400

سلام هنوز که هنوزه از وام خبری نشده، باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  17 دی 1400

  سلام دوست عزیز، ما فقط در این مطلب به راهنمای اسقاط خودرو اشاره کرده ایم. برای پیگیری باید به سازمان مربوطه مراجعه کنید.

   امیر
   24 آذر 1401

   سلام ببخشید داشتن گواهینامه برای مالک خودرو الزامیه؟

    مهیار
    27 بهمن 1401

    سلام خسته نباشین
    بنده خودروی فرسوده رانا پلاس ثبت نام کردم بعد هی میزنه در حال بررسی
    امروز صبح برام از حمل ونقل اسقاط برای خودروی جایگزینی اسمس اومده و
    اینکه ماشین به اسم خودم نیس و می تونم قبل اسقاط ماشینو بزنم به اسمم
    یه راهنمایی کنید با تشکر

   محمود یزدان پور
   13 دی 1401

   سلام من ماشینم مدل ۸۴ بود ۵ سال پیش دزدیده شده
   الان لاشه ماشین توی پارکینگ مدارکشم کامل دستمه
   میتونم اسکاتی کنم از این ماشین های ثبت نامی بگیرم؟؟

    ابوالفضل محمدي
    13 بهمن 1401

    خب الان ماشين من ۲۰۶ مدل ۸۴ هستش توی بازار حدودا۱۵۰ تومن قیمتشه اینا چجوری عدد ۳۱ مليون تومن رو حساب میکنن؟اگ ۳۱ تومن باشه ک‌هیج کس نميره دنبالش مگر اینکه ماشین ضایعاتی باشه نه اینکه ماشين قبراق سرحال رو ۳۱ تومن بديم اسقاط.

     ارمیا
     20 بهمن 1401

     کی گفته ۳۱ فقط ۱۰ملیون میدن

    ابراهیم
    13 بهمن 1401

    سلام
    از داخل دیوار، اسقاط خودرو رو جستجو کن و از مراکز اسقاط جواب سوالت رو بگیر

     آروین
     22 اسفند 1401

     سلام من یک خودرو فرسوده دارم وماشین دیگری هم دارم که به اسم خودم آیا تاثیری به روند قره کشی داره

     کارشناس بیمه
     23 اسفند 1401

     سلام. لطفا قوانینی که در مقاله آمده است را مطالعه کنید و برای دریافت پاسخ بهتر از مراکز اسقاط سوال بپرسید.

  مهدی
  05 آبان 1401

  سلام…خودرو من مدل ۸۵ میباشد ولی نزدیک به دوساله معاینه فنی نگرفتم آیا برای طرح جایگزینی خودرو فرسوده واز رده خارج کردن آن احتیاج به معاینه فنی میباشد یا حیر

   رضا
   14 آذر 1401

   این سوال منم هست کسی هست جواب بده ؟

    Raz
    28 آذر 1401

    بله شرط دارد حتما باید گواهینامه داشته باشی.

     احدهمت‌جو
     13 دی 1401

     سلام‌برای‌ثبت‌نام‌فرسوده‌سندماشین‌بایدچندماه‌بنام‌متقاضی‌باشدیافرقی‌نمی‌کند

     علیرضل
     15 دی 1401

     ولی جایی ننوشته که

     علی
     05 فروردین 1402

     نه میگن معاینه فنی نگیری براش

    مهدي
    09 دی 1401

    سلام دوست عزیز نه احتیاج به معاینه فنی نیست

    عادل جنادله
    01 بهمن 1401

    قسط ماهیانه چقد پردخت کنم؟

    احمدی
    02 بهمن 1401

    ایا خودرو پلاک قدیم برای اسقاط قبول میکنند

     زرگر
     01 خرداد 1402

     سلام من پرایدمدل ۸۲ دارم ولی پوسیدگی زیاده میخوام بدم ماشین فرسوده چندماه باید.تو نوبت باشیماشین قیمتش پایین باشه وکجابایدثبت نام کنم ممنون میشم جواب بدین

     نویسنده بیمه
     02 خرداد 1402

     سلام دوست عزیز. برای استفاده از طرح خودروی فرسوده می‌توانید به سامانه خودرو فرسوده، سایپا یا ایران خودرو مراجعه نمایید. مراحل و مدارک لازم برای تعویض خودرو به طور کامل در این مقاله برای شما شرح داده شده است. اما بهتر است این نکته را خاطر نشان کنیم که فرآیند تحویل خودرو جدید احتمالا زمان‌بر است. توصیه می‌کنیم شرایط دریافت و خودرو را در تمام مراکز بررسی کنید و با توجه به شرایط خودتان از طریق سایپا، ایران خودرو یا سامانه اسقاط خودرو اقدام به شرکت در این طرح نمایید.

   حامد
   23 آذر 1401

   خیر

   مجید
   08 دی 1401

   نیاز به معاینه فنی نیست

    بهبود
    25 دی 1401

    سلام.
    همین سوال هم من دارم.
    سلام‌برای‌ثبت‌نام‌فرسوده‌سندماشین‌بایدچندماه‌بنام‌متقاضی‌باشدیافرقی‌نمی‌کند

     گنجی
     19 اسفند 1401

     سلام من ماشین۲۰۶مدل۸۲ دارم بنام خودمه اما برای ثبت نام جایگزین اسم خانومم رو نوشتم اینجوری میشه؟؟؟

     کارشناس بیمه
     19 اسفند 1401

     سلام. خیر. خودرو را باید ثبت نام کنید.

   مهدی
   27 دی 1401

   سلام
   اسقاط خودرو ربطی به معاینه فنی ندارم خودم تحویل دادم بدون معاینه

    کاظم
    13 بهمن 1401

    سلام داداش شما تحویل دادید خودرو بایدبیمه داشته باشه یا نه

    رضا ضیائی
    29 بهمن 1401

    سلام مراحل تحویل خودرو بهم میگی؟؟منم برنده شدم

     کارشناس بیمه
     30 بهمن 1401

     سلام. باید از جایی که برنده شدین سوال کنید. به طور کلی سند خودرو رو به نام شما می زنند و مدارک آن را به شما تحویل می دهند.

   حسین
   18 بهمن 1401

   نه دیگه خودرو فرسودهعایه فنی نمیخاد

  احمدی
  02 بهمن 1401

  سلام خودرو پلاک قدیم در طرح تعویض هست

  حسین
  22 بهمن 1401

  سلام وقت بخیر
  من پسرم بدون انکه بهم بگه رفته ماشین مون رو تو طرح ثبت نام کرده الان ماشین من حدود ۸۰تمن میخرنش من نمیخام بفروشمش باید چی کار کنم

   کارشناس بیمه
   23 بهمن 1401

   سلام. اگر سند به نام شما است می توانید درخواست لغو دهید. به سایت خودروی فرسوده مراجعه کنید.

  مقصودنورانی نوجه سادات
  16 فروردین 1402

  سلام خواستم ببینم ثبت نام کردم کی خودرو میدن

   کارشناس بیمه
   19 فروردین 1402

   سلام. این موضوع را باید از مراکز اسقاط بپرسید.

امین
11 فروردین 1401

سلام
مسئول محترم خداوکیلی فکری به حال خودروهای فرسوده کنید ما دیگه بیشتر از این نداریم که خرج لوازم یدکی اشغال یا دستمزد اوستا کار ناشی رو بدیم
واقعا دیگه خسته شدیم پول نقد هم برا خرید ماشین نداریم ولی قسطی میتونیم پرداخت کنیم

  حمیدرضا
  05 اردیبهشت 1401

  سلام
  ماشین من سند داره به اسم خودم.ولی برگ سبز وسند کمپانی نداره براس اسقاط نیاز به این ها هست؟؟؟

   کارشناس بیمه
   06 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، مدارک هر چیزی که هست نیازه. اگر ندارید، حداقل باید سندی برای اثبات داشته باشید.

    سید مهدی
    01 آذر 1401

    سلام
    پیکان دارم مدل ۷۷تصادف کردم چند ساله تو پارکینگه..ماشین هم ندارم..
    میگن باید برای اسقاط خودرو ماشین موتور روشن تحویل بدیم..
    یا با همین شرایط تصادفیش هم میشه تحویل داد و تویه قرعه کشی اسم‌نوشت؟؟؟

     جواد
     16 دی 1401

     سلام برادر میشه ولی یه مقدار دوندگی داره ولی ارزش داره بری با پارکینکصاحب صحبت کنی پول پارکینگ کمتری بدی بعد یکمی تصادفی را دورس کنی

  مهدی
  18 شهریور 1401

  اقا من اصلا نفهمیدم از کجا باید خودرو فرسوده دار ثبت نام کرد یه راهنمایی بکنین در بارش

   سعید
   04 آذر 1401

   سلام. از زمان خرید خودرو فرسوده چه مدت باید بگذره تا مشمول طرح تعویض بشه و فرد متقاضی چند سال باید پلاکی بنامش نداشته باشه تا بتونه از این طرح استفاده کنه. سپاسگذارم بابت راهنمایی

   آرش
   26 آذر 1401

   سلام اصلا و ابدا ماشین نباید حتما روشن باشه، فقط باید تمام لوارم روی ماشین باشه حتی خراب،اینا میگن ماشین روشن تا وقتی تحویل دادی هرچی وسایل سالم داره باز کنن، جرثقیل بگیر و ببر تحویل بده اصلا هم نباید حتما روشن باشه خیالت تخت تخت

  سیدجلال
  06 آبان 1401

  سلام عزیز بنده چندسال پیش خودرو خودم را ازطریق سایت مرکزخودروهای فرسوده تویل مرکز اسقاط خودرو تحویل دادم متاسفانه نه خودرو جدیدثبت نام کردم ونه اینکه مبلغ نقدی به حسابم واریزکردندالان مدارکها موجودمیباشد ایابنده میتوانم دراین طرح ثبت نام کنم واینکه جهت پاسخگویی شماره ایی ازمرکز اسقاط خودرو دارید؟ممنون ازلطف شما

  بهزاد
  18 آذر 1401

  حرف دل خیلیا…درود

  محمد
  17 دی 1401

  من مزدا مدل ۷۶ دارم حدود ۳۰ میلیون خرجش کردم هنوز دود میده
  و درست بشو نیست طرح تعویض ثبت نامش کردم هیچ جوابی
  نیومده چرا کسی پاسخگو نیست فقط بلدن مدرسه ها را تعطیل کنن.

مهدی باقری کلایه
29 فروردین 1401

کی تعویض میکنید خودرو فرسوده مربوط به سایپا من خودرو پی کی 82دارم میخوام تعویض کنم با صفر خودم توشرکت مگاموتور هستم لطفا پیگیری کنید

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما در این مقاله فقط سعی کرده ایم تا اطلاعات مربوط به مراحل اسقاط خودروی فرسوده را بنویسیم. مسائل دیگر مربوط به خود سازمانشان است و ما کار پیگیری انجام نمی دهیم.

   فرزاد بێریڤان
   14 مهر 1401

   سلام من ماشینم به اسم دختر 2 سالمه برای ثبت نام یا بعد ثبت نام مشکلی پیش نمیاد؟

    کارشناس بیمه
    14 مهر 1401

    سلام والا باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

    محمد
    12 دی 1401

    سلام.اگه دوسالشه،دو سال دیگه بهت میدن.چون من بنلم خودمه و شصت سالمه و گفتن برو ۱۴۶۰بیا تحویل بگیر.خیلی خوشحالم.راحت شدن.حالا دیگه میدوتم ۱۴۶۰خودرو دار میشم

    محمد
    12 دی 1401

    سلام.اگه دوسالشه،دو سال دیگه بهت میدن.چون من بنلم خودمه و شصت سالمه و گفتن برو ۱۴۶۰بیا تحویل بگیر.خیلی خوشحالم.راحت شدن.حالا دیگه میدونم صاب مماشینم

   شکری
   11 آذر 1401

   سلام زمان برنده شده من در ایران خودرو ۱۵ مهر بوده با توجه به دستور العمل شرایط طرح مهلت دو ماهه و دریافت گواهی اسقاط از سوی ستاد مهلت داده شده . ولی از مهلت دو ماهه چهار روز باقی مونده هنوز به مرکز اسقاط برای تحویل خودرو مراجعه نکرده ام آیا در طی این چهار روز باقی مانده میتونم اقدام کنم

رامین.خانی
30 فروردین 1401

سلام.درسته میگن خودروهای اسقاطی از سال جدید حق تردد توو شهر رو ندارن؟و جریمه میشن اگه تردد کنن؟؟؟حتی که معاینه فنی داشته باشن

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

مهدی
07 اردیبهشت 1401

سلام برای هرخودرو حداقل و حداکثر چه مبلغی پرداخت میکنن؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ بستگی به نوع خودرو دارد. در خصوص قیمت اطلاعات دقیقی نداریم.

   r.rahmi
   26 اردیبهشت 1401

   چطور میشه قبل از ثبت نام در طرح از مبلغ اطلاع پیدا کرد؟

    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، هرچه اطلاعات داشتیم در این مقاله نوشته ایم.

     علی
     08 بهمن 1401

     سلام راسته خودرو باید 2سال بنامت باشه تابتونی توفرسوده شرکت کنی

    فرامرز
    01 شهریور 1401

    سلام
    تو سایت بگردی مبلغ خودرو های فرسوده که نقدی بر میدارن نوشته شده ! متاسفانه اینقدر مبلغش پایین هست اگه ماشینتو قطعه قطعه کنی بصورت قطعه دست دوم بفروشی دو برابر گیرت میاد

     مجید
     16 شهریور 1401

     سلام خسته نباشید ما سند کارخانه گم شده،برگ سبز بنام صاحب ان است ک ازش خرید کردیم،مافقط قولنامه داریم،حالا میتونیم شامل این طرح بشیم؟؟؟؟؟

     کارشناس بیمه
     20 شهریور 1401

     سلام باید با خود شماره سایت تماس بگیرید.

     متین
     13 مهر 1401

     سلام ایا بقیه پولی که برای تعویض خودو فرسوده میگیرن نقدی میگیرن یا وام یا قسطی

     کارشناس بیمه
     14 مهر 1401

     سلام در خصوص پرداخت اطلاعاتی نداریم.

   رسول افشار
   26 آذر 1401

   سلام خسته نباشید مانتو قرعه کشی خودرو اسقاطی برنده شدم بعد 26مهر پیامکی اومد حالا دقیقا 26اذر من خودروی فرسودمو دادم به اسقاط یعنی روز اخر میخواستم ببینم که مشکلی پیش نمیاد اخرین روز تحویل دادم خیلی ممنونم از راهنمایتون

  مهدي
  09 دی 1401

  سلام دوست عزیز کیلویی حساب میکنن من پیکان تحویل دادم ۴۹۰۰ برام واریز کردنند

احمد
07 اردیبهشت 1401

سلام سازمانش کجا هست و از کجا باید پیگیری کرد

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در اینترنت سرچ کنید.

هاشم
10 اردیبهشت 1401

سلام من زامیاد مدل 61داشتم چند سال قبل کیلویی فروختمش به ضایعاتی ولی تمام مدارکش هست میتونم مدارکشو تحویل بدم ماشین نو بگیرم راه حلش چیه راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم اما باید از خود دفتر سازمان مربوطه بپرسید.

   عبدالواحد حسین پور
   24 آبان 1401

   سلام ماشین من به اسم دخترم هستت الان ۵ سالشه باید چکار کنم

    کارشناس بیمه
    24 آبان 1401

    سلام در این موارد فقط باید با خود مرکز اقساط تماس بگیرید.

   بلاگر
   28 دی 1401

   سلام درطرح فرسوده اگه لطف کنید بفرمایید چقدر پلاک بایدبنام باشه که بتونیم درطرح فرسوده شرکت کنیم،مثلا جدید بگیریم میتونیم درطرح شرکت کنیم

  رضا
  25 مهر 1401

  ماشین باید تحویل بدی حتما

  عمران
  25 دی 1401

  اعلام سرقت بزن …تمام برو بگو سرق شده خودم قیمت بین یک میلیون تا ۱۵ میلیون از جیب میدی حله…

مجید
14 اردیبهشت 1401

با سلام
ببخشید میخواستم بدونم که من چند سال قبل حدودا ۷ سال پیش یه خودرو فرسوده اسقاط کردم و تحویل دادم ولی با توجه به یه سری مشکلات که واسم پیش آمد دیگه امکان ادامه کار را نداشتم تا الان که برگشتم خواستم بدونم شما اطلاع دارید که آیا هنوز امکان ادامه مراحل هست یا دیگه باید قید آن را بزنم تشکر

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم.

  حمید
  20 دی 1401

  سلام من دو تا پلاک بنامم هست هر دو هم اسقاطی هستن میتونم تو طرح خودروهای فرسوده ثبت‌نام کنم؟

Fayter
14 اردیبهشت 1401

سلام.ایا درست هست ک ایران خودرو ماشین های فرسوده را مثل پیکان تحویل میگیرد و ماشین نو تحویل میدهد؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

  احمد
  26 دی 1401

  بله دقیقا درسته هرکی بهت گفته. باید ماشینتو ببری تهران مستقیم شرکت ایران خودرو وپیکان روتحویل میدی همان جا یه ماشین پیکاب صفر بهت میدن وهیچ پولی هم نمیگیرن ومیگن به سلامت در ضمن یه جعبه شیرینی هم داخلش میزارن میگن برو حاجی حالشو ببر

   ماهان
   24 بهمن 1401

   سلام پراید دارم میتونم از طرح جایگز
   ینی ایران خودرو ثبت نام داشته باشم ؟

    کارشناس بیمه
    24 بهمن 1401

    سلام. اگر در دسته خودروهای فرسوده قرار بگیرد، می‌توانید.

آراز
14 اردیبهشت 1401

سلام. ممنون از اطلاعاتتون.
در طرح جایگزینی، برای هر خودرو کارشناسی میشه و قیمت تعیین میشه؟
چون من شنیدم، فرقی نداره خودرو چی باشه و چه مدلی، کلا ۴۰ میلیون میدن که غیر منطقی هست

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعاتی که داریم در همین حد است.

  قاسم زیوری
  17 بهمن 1401

  باسلام

  ایابرای ثبت نام خودروهای فرسوده بایدپول توحساب داشته باشی ممنون میشم راهنمای کنید

   کارشناس بیمه
   17 بهمن 1401

   سلام دوست عزیز. بله باید حدود 90 میلیون تومان در حساب خود داشته باشید.

جواد مزرعه
20 اردیبهشت 1401

شماره پیگیری ثبت نام اسقاط خودرو رو فراموش کردم برای پیگیری باید چکار کنم

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم اگر از طریق سایت امکان پذیر نیست باید به دفتر سازمان مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

  Saeed
  17 بهمن 1401

  فقط طرح عادی نیاز به پول و حساب وکالتی داره،طرح فرسوده و جوانی جمعیت نیاز نداره

r.rahmi
26 اردیبهشت 1401

ببخشید در طرح جایگزین، وام 40-50 میلیونی چطور باید بازپرداخت شه؟
آیا به جهت تحویل خودرو اسقاطی از مبلغ ماشین جدید چیزی کم نمیکنن؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعات بیشتر نسبت به این مقاله نداریم.

حنایی
27 اردیبهشت 1401

سلام من ی پراید۷۲ دارم چطور میتونم سقفش بزنم

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سقف چه چیزی؟

  احمد
  26 دی 1401

  با سنگه فرز داداش راحت میتونی سقفش رو بزنی. خیلی راحت

علیرضا براتی
29 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
احتراما من خودرو پراید مدل 87 دارم که میخواستم از رده خارج کرده و خودرو دیگری بگیرم
لطفا در این من رو راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مراحل را برای خودروی اقساطی نوشتیم. البته اگر خودروی شما جزوش باشد. مطالعه کنید.

  رضا
  23 دی 1401

  سلام دوست عزیز شما پرادتو بفروشی و یه پیکان اسقاطی با قیمت پایین تو بازار پیدا کنی خیلی به نفعته

وحید
31 اردیبهشت 1401

دستشون درد نکنه اول که یه پژو الان شده حدود سیصد میلیون حالا ما بیایم ماشین خودمون رو که حالا هر برندی که باشه که دیگه تو بازار کمتر پنجاه میلیون نیست مگر آدم خر گازش گرفته بیاد ماشین با قیمت حدود پنجاه الی هشتاد میلیون رو بده هفت میلیون بگیره بنظر شما موتور رو به این قیمت میدن . ؟ ماشینت بدی که هفت میلیون بدنت یه وام با سود خدا تومانی بهت بدن ؟ من نمیدونم یعنی خودم نمیتونم برم از نمایندگی یه ماشین شرایطی بگیرم اون ماشین فرسوده رو هم بگذارم باشه لااقل میتونم از بنزینش استفاده کنم یا نه ؟ یا اینکه بفروشم به یه نیازمند فکر کنم بیشتر بره نه ؟

رضا سلطانی
31 اردیبهشت 1401

من یه خودرو وانت فرسوده دارم وتوان مالی خرید خودرو رو ندارم طرح جایگزین هست که تعویض کنم.که وام بدن.چون بااین خودرو کار میکنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی داشتیم در این جا نوشته ایم. بقیه موارد را اطلاعاتی نداریم.

  محمد
  25 دی 1401

  داداشم منم این فکر بدجور درگیرم کرده..مگه دیوونه ایم ماشینمونو مفت بدیم میریم طرع عادی ثب نام میکنیم ن قسطی میدیم و سودی روش هست اون ماشینم داریم ولی من برا اسقاطی ثب نام کردم میتونم انصراف بدم ک برم طرح عادیو ثبت نام کنم لطفا کسی میدونه راهنمایی کنه

رحمانی
08 خرداد 1401

سلام پیکان ۷۸دارم میخواستم تعویض کنم لطفا راهنمای کند باتشکر رحمانی از تاکستان

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این مقاله مراحل و مدارک را نوشته ایم. لطفا مطالعه کنید.

   سینا
   29 مرداد 1401

   سلام عزیز من جدیدا ماشینم و اسقاطی خورده حالا یعنی بخوام ماشین و بدم بهم اسقاطی میدن چطوره؟ ماشین صفر میدن یا نه پول میدن بعد چه ضامن هایی نیاز داره برای گرفتن وام اگه ضامنم آیا جور نشه بازم میشه ماشین جدید گرفت،راستی ماشینم پرایده مدل ۸۲ ممنون میشم در این خصوص راهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    29 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز، اطلاعات بیشتر و جزئی تری در خصوص این طرح نداریم. هر مورد اصلی بوده، در این مقاله نوشته ایم.

  مصطفی
  23 اردیبهشت 1402

  پلاک داری نمیشه ضمن اینکه فرسوده شانس بیشتری برا برنده شدن هست

حمیدرضا
09 خرداد 1401

سلام خسته نباشی
من ماشینم سند به نام خودم داره همینطور کارت خودرو موجود هست
ولی فاقد برگ سبز و سند کمپانی هست.همینطور پلاک به نام خودم‌نیست
میتونم ماشین رو اسقاط کنم یا..؟؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، والا بهتر است که با خود همان مرکز اسقاطی تماس بگیرید. به هر حال مدارک باید کامل باشد.

Mostafa
11 خرداد 1401

سلام من ماشین راتوفرم اسقاط ثبت کردم،وطرح جایگزین راهم زدم یه کدپیگیری به من داده که بعدا خواستن بدم،،یعنی باید منتظر تماس اونا باشم تاخبرم کنن؟؟؟ لطف میکنیدراهنمای کنید

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعاتی بیشتر از متن نداریم.

  محمد
  29 آذر 1401

  سلام دوستان من امروز یه خودرو فرسوده وکالتی خریدم باید برم تعویض پلاک یا همین وکالت کافیه کسی هست راهنمایی کنه

فرهادنصری
12 خرداد 1401

سلام ببخشید چرا وقتی میخوام پیگری ثبت نام رو بزنم باز نمیکنه

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص مشکلات فنی چیزی نمیدانیم

خدا
15 خرداد 1401

یه خورده اطلاعاتی داشتی گفتی ولی همه ی حرفات تهش شد تبلیغات بیمه

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ما شرایط کلی را نوشته ایم؛ اما برای افرادی که شرایط خاصی دارند، حتما باید از قبل با دفتر مرکز تماس بگیرند و اطلاعات دقیق تری بگیرند. از طرفی بیمه هم برای این نوع خودروها اهمیت بیشتری دارد.

محمد
21 خرداد 1401

سلام
وقت بخیر
من سال ۸۹ پیکان سواری اسقاط کردم وداخل نمایندگی سایپا تمام مراحل ثبت نام انجام دادم وام کمک خرید درخواست نکردم در واقع نخواستم وهرموقع به همان نمایندگی مراجعه کردم درجواب میگویند که میخواستی اسقاط نکنی وشامل حال شما نمیشود.
چکار باید بکنم

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، یک شماره سایپا برای شکایات دارد. با آن تماس بگیرید.

جمشيد
09 تیر 1401

سلام، آقا الان من كه خودرو فرسوده دارم كجا بايست ثبت نام كنم؟ چه جوري من شناسايي ميشم و جزء 10 درصد سهميه كه اسفند پارسال مجلس مصوب كرد ميشم؟ خيلي گنگ هست و اطلاع رساني دقيقي صورت نميگيره. خواهشاً يكي راهنمايي كنه

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، سایت را نوشته ایم اما در خصوص شرایط بیشتر از این اطلاعات نداریم. بهتر است تا با دفتر خود بیمه تماس بگیرید.

  محسن
  13 دی 1401

  سلام اگر اتباع باشم و دارای گواهینامه و پاسپورت معتبر باشم وماشین به نام خودم باشه میتونم تفویض کنم

علی
10 تیر 1401

سلام بنده از مدارک ماشین فقط کارت ماشین رو دارم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز باید مدارک دیگر را هم جور کنید

احمد
14 تیر 1401

ماشین های اسقاطی رو در قبالش چقدر پول میدن؟

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع خودرو دارد.

گتمیری
15 تیر 1401

شرایط تحویل خودرو فرسوده چیه؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی مورد نیاز بوده در اینجا نوشته ایم.

محمد رضائی
24 تیر 1401

سلام خسته نباشید هوو مدل ۸۴ تصادفی شدید بوده هم میشه اسقاط کرد ؟

  کارشناس بیمه
  24 تیر 1401

  سلام باید از دفتر خود مرکز اسقاط خودرو بپرسید.

aliazin
27 تیر 1401

با سلام
یه پراید مدل 77بصورت وکالتی بجای طلبی که داشتم گرفتم، مالک اصلی برگ سبزوکارت خودروبنامشه بصورت وکالتی محضری فروخته بوده ودرخارج ازکشورمیباشد،حالا منم بصورت وکالتی محضری خریداری کردم،
آیابرای اسقاط کردن وفروختن یاجایگزین کردن به مشکل برنمیخورم،،، ممنونم از راهنماییتون

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعات دقیقی بیشتر از مقاله نداریم. اما وقتی وکالتی بوده است، نباید مشکل داشته باشد. چون همه چیز ثبت شده است.

   مصطفی
   10 دی 1401

   پیکان 7ملیون
   پراید8ملیون
   پژو 10ملیون
   هیچ فرقی هم از لحاظ مدل و سلامت خودرو نداره

  خانم غلامی
  19 اسفند 1401

  سلام جایگزینی ماشین فرسوده چه ماشینهای تحویل میدن؟
  ومن گواهینامه ندارم ولی سندپلاک به اسمم هست ایا گواهینامه ندارم گیرمیدن

   کارشناس بیمه
   20 اسفند 1401

   سلام دوست عزیز. قوانین را به طور کامل در این مقاله برای شما آورده ایم. لطفا مقاله را مطالعه بفرمایید.

علی استادی
29 تیر 1401

من یه ماشین فرسوده دارم اگه اسقاط کنم میتونم باش یه ماشین جدید بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام بستگی به شرایط دارد اما باید امکان پذیر باشد.

   رضا
   19 شهریور 1401

   باسلام بنده درقرعه کشی خودروهای فرسوده ایرانخودروشرکت کردم ولی ماشین فرسوده به اسم مادرمه آیا درقرعه کشی مشگلی پیش میآید آیا حتما خودرو باید به اسم فرد شرکت کننده درقرعه کشی باشد خواهش میکنم بنده راراهنمایی کنید

    کارشناس بیمه
    20 شهریور 1401

    سلام اطلاعات دقیقی فعلا در این خصوص نداریم اما بهتر است که با شماره خود ایران خودرو نوشته شده در سایت تماس بگیرید.

    امین نوازی
    28 مهر 1401

    سلام باید خودروی فرسوده به اسم خودت باشه

محمداسلامی کاشمر
31 تیر 1401

سلام یعنی اینقدر نمیتونین برای ماشین های فرسوده فکری بکنین یانمیخواین بعد توهمین اوضاع ماشین آشغال کمتر از ۲۰م نیست شما میگین ۷م برمیدارین

  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این قانون را افراد دیگری تصویب کرده اند و همیشه با مشکلاتی همراه بوده است.

همایون نقیبی
01 مرداد 1401

به خودروهای فرسوده بیمه بدنه تعلق میگیره؟ ماشین برای 13 سال پیشه

  کارشناس بیمه
  02 مرداد 1401

  سلام فکر نکنیم اما اگر هم بگیرد، شرایط خاصی دارد.

کندوری
03 مرداد 1401

سلام طرح خودروهای فرسوده تا کی اجرا میشه؟

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این طرح همیشه هست

مهران عبدی
05 مرداد 1401

سلام من پرسیدم دووریسرمدل۱۳۷۲رااسقاط میکنیدیانه؟درمورد همه چیزداستان توضیح میدن الاسوال من

محمد
05 مرداد 1401

سلام خسته نباشین گامیون 19تن با چه قیمت بر میدارن؟!

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام قیمت ها رو اطلاع نداریم.

ماهان زندی
11 مرداد 1401

از چند سال به بالا ماشین فرسوده حساب میاد؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام بستگی به نوع خودرو دارد که حداقل 8 سال است.

صادق
24 مرداد 1401

سلام آیا خودروهای شخص مدل ۱۳۸۰ مشمول خودروهای فرسوده می شوند. در جدولز که در بالا آمده است ذکری از آنها نشده است .

  کارشناس بیمه
  25 مرداد 1401

  سلام اصولا خودروهای بالای 15 سال در این دسته قرار می گیرند اما اگر خودروی شما خاص است با مرکز آن تماس بگیرید.

  امین نوازی
  28 مهر 1401

  سلام خودروهای مدل 1385 تا 1362 جزو خودروهای فرسوده محسوب میشه عزیزم

  Sama
  13 بهمن 1401

  سلام من یه خودرو فرسوده دارم پلاک فعال حساب میشه یا میشه تو طرح عادی شرکت کرد

   کارشناس بیمه
   13 بهمن 1401

   سلام. باید شرایط خودرو خود را با طرح اسقاط خودرو فرسوده مقایسه کنید.

رضا محمدی
26 مرداد 1401

سلام خودروی فرسوده پراید رو میشه تحویل داد پژو پارس گرفت؟ تو قرعه کشی ایران‌خودرو جز ده درصد اسقاطی ها میشه شرکت کرد؟

  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید دفیق ترش را از دفتر اقساطی بپرسید.

شهاب
29 مرداد 1401

سلام وقتتان بخیر من پدرم به اسم خودش یه ماشین مدل 82 رو داره که واقعن دیگه نمیشه باهاش تردد کرد در ضمن ایشون گواهی نامه هم به اسم خودشون نداره و خودم نیز پلاک فعال مدل 98 به نامم هست سوالم این بود
1-ایا خودرو فرسوده رو بخواهد اسقاط کنه به نام خودش میتونه ماشین ثبت نام کنه یا باید حتما گواهی نامه داشته باشه؟؟؟
2- آیا ماشین اسقاز رو به نام من بزنه و منم ماشینم رو به نام من بزنه من میتونم ثبت نام کنم یا پلاک فعال مانع میشه؟؟
3- یا اگه منم ماشین خودمو به نام دیگه ای بزنم و فقط ماشین اسقاطی به نامم بشه میتونم ثبت نام کنم یا نه؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص این مساله و دریافت جزئیات بهتر است که با خود مرکز مربوطه تماس بگیرید.

علیرضاسالاری
05 شهریور 1401

سلام علیرضاسالاری هستم نزدیک به یکسال و نیم هست که طرح جایگزین رازده ام ومتاسفانه کدپیگیری راگم کرده ام وگویا برای اطلاع حتمابایدکدپیگیری را داشته باشم خواهشمندم در این خصوص راهنماییم کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام این مطلب را در خصوص نکات گفتن اسقاط خودرو نوشته ایم. برای پیگیری شما باید با همان مرکز تماس بگیرید.

سالا ری
15 شهریور 1401

با سلام وادب دوستان بزرگوار اگه فردی مانند بنده تنها ماشینش که حکم چراغ عمرش میباشد یعنی این ماشین هم خرج زندگیم میده هم سرویس مدرسه بچه هاست هم مانند پای مصنوعی برا فردیست که پا ندارد دادم حالا حالاها ماشین بهم ندادن تکلیف چیست بعدش قیمت ماشینه که واقعا طرح بز خری می‌کند ماشینه بنده تو این بازار هفتاد ملیون قیمتش تشکر

  کارشناس بیمه
  16 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، البته ما این مطلب را برای آشنایی بیشتر نوشته ایم. متاسفانه این مسائل وجود دارد و تا به حال هم راه حلی برای آن بیان نشده است.

قاسمی
16 شهریور 1401

برای دارندگان خودرو اسقاطی که فاقد گواهینامه هستن شامل حال انها می شود و چطور باید ثبت نام کرد

  کارشناس بیمه
  16 شهریور 1401

  سلام در خصوص اینکه گواهینامه ندارند، باید با خود مرکز تماس بگیرید.

   صصصص
   16 شهریور 1401

   شماره مرکز لطفا؟؟

    کارشناس بیمه
    17 شهریور 1401

    سلام باید از سایتشان پیدا کنید.

اسماعیل
16 شهریور 1401

سلام پیکان مدل 62 دارم گفتن از مدل 63تا 85 یعنی خودرو ما شامل این طرح نیست

  کارشناس بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام با خود شماره سایت تماس بگیرید.

  نادر افشار
  02 آبان 1401

  من‌ ماندم چرا هیچ قانون مشخصی در این مورد نیست

سید
16 شهریور 1401

اینجا یه بنده خدا زحمت کشیده در مورد نحوه اسقاط خودرو توضیح داده
مسىولیتی نداره که ازش انتقاد میکنید یا درخواست دارین

صصصص
16 شهریور 1401

سلام وقت بخیر برای طرح جایگزین خودروهای اسقاطی که دیشب اعلام شد، خودروهای از چه سالی فرسوده محسوب میشوند؟

  کارشناس بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام خودرو با عمر 15 سال به بالا بازنشسته است.

میلاد
17 شهریور 1401

سلام خسته نباشی
من تو طرح خودرو های فرسوده ثبت نام کردم
میخاستم بدونم مابقی پول ماشین وام بهم تعلق میگیره یا اقساطی میشه ؟
یا فقط از قیمت ماشین کسر میشه ؟
ممنونم

محمد
17 شهریور 1401

باسلام
من یه وانت پیکان مدل 60 دارم همه ی مدارکش هم موجوده حتی کارت سوخت هم داره منتها به نام من نیست….. میتونم اسقاطش کنم و یه خودرو دیگه بگيرم؟…… آیا توی این طرح اسقاط هم نباید پلاک خودروی دیگری به نام فرد باشه؟… لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص اطلاعات بیشتر شما باید با خود دفتر سازمان تماس بگیرید.

حامد
17 شهریور 1401

سایت ثبت نام باز نمیشه متاسفانه

  کارشناس بیمه
  19 شهریور 1401

  سلام احتمالا به دلیل تقاضای زیاد، سرور سایت مشکل پیدا کرده است.

افشین
17 شهریور 1401

سلام برای یک پراید مدل 1374،چه پیشنهادی جهت تبدیل ان به خودرو صفر دارید. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  19 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، ما این مطلب را صرفا برای آشنایی بیشتر نوشته ایم. بهتر است که در این مورد با خود مراکز اسقاط یا یک نمایندگی فروش خودرو بپرسید.

سولماز
18 شهریور 1401

باسلام و وقت بخیر
من خودرو فرسوده به نامم هست چگونه میتوانم ثبت نام کنم درصورتی که گواهینامه ندارم؟

  کارشناس بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام با شماره موجود در سایت تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنند.

صفدریان
19 شهریور 1401

سلام
چه مبلغی جهت تعویض خودرو فرسوده بانک بصورتوام میدهد c

روح
20 شهریور 1401

سلام کی دوباره طرح اسقاطی میزارند

  کارشناس بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام اطلاع دقیقی در این خصوص نداریم.

رضا شاهولی
21 شهریور 1401

با سلام جناب من یه وانت پیکان ۸۴داشتم تصادف کرد آتیش گرفت بخاطر نداشتن هزینه و پارکینگ تمامی قطعات خودرو فروختم ضایعاطی ولی تمامی مدارک و کروکی دارم میتونم ثبت نام کنم راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام باید با دفتر خود بیمه تماس بگیرید.

مری
21 شهریور 1401

سلام من ۳ ماهه یه ماشین خریدم فرسوده حساب میشه تو این طرح فروش فوقالعاده میتونم شرکت کنم؟قرعه کشیه

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام اگر شرایطش را داشته باشید، می توانید.

کاوه
22 شهریور 1401

سلام خسته نباشید
میخاستم بدونم مابقی پول ماشین وام بهم تعلق میگیره یا اقساطی میشه
یا فقط از قیمت ماشین کسر میشه

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص قوانین جدیدی که آمده هنوز اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. با خود همان مرکز تماس بگیرید.

همسو
22 شهریور 1401

سلام طرح تعویض خودرو فرسوده سال 1401 چقدر تغییر داشته؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام تغییراتش زیاد بوده است.

Yaser Asghari
23 شهریور 1401

با سلام ،،کجا باید مراجعه کنم و از چه طریقی اقدام کنم

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق همان سایت که در مطلب نوشته ایم. البته برای ایران خودرو باید به خود سایت ایران خودرو مراجعه کنید.

حاج اصغر
23 شهریور 1401

سلام. شما هرچی بنویسید، کارشناس می‌نویسد که اطلاعی ندارم نمیدونم چرا اصلا ازین آقای کارنشناس سؤال می‌پرسید؟ واقعا سر کار هستید و خودتان هم میدانید

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1401

  سلام قوانین جدید صرفا مواردی هستند که روی سایت نوشته شده است و هنوز اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. بعد اینکه ما این مطلب را صرفا برای آشنایی بیشتر نوشته ایم.

حسین
23 شهریور 1401

سلام اگر پراید اسقاطی تحویل بدیم می توانیم از ایران خوورو ماشین بگیریم یا حتما باید از سایپا ماشین گرفت؟

  کارشناس بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام باید از همه کارخانه باشد اما باز بهتر است که از ایران خودرو بپرسید. شماره تماس دارد.

امین
24 شهریور 1401

متاسفانه آنقدر مبلغ طرح فرسودگی پایینه که ارزش دردسرها و دوندگیهارو نداره. ماشین رو کیلویی هم بفروشیم باز سودش بیشتر از این طرح می باشد. طرح فقط به سود مراکز اسقاط و خودروسازها می باشد.
این قد این مردم بیچاره رو تلکه نکنید. خدایی هم هست.

محمود حیدری
26 شهریور 1401

سلام من یه پراید مدل 90 دارم میتونم اقدام کنم جهت تعویض آن در طرح جایگزین لطفا راهنمایی فرمایید

  کارشناس بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام اگر شرایطش را داشته باشید، بله.

   یزدان
   31 شهریور 1401

   سلام خب شرایط اسقاط خودرو چیه؟

    کارشناس بیمه
    02 مهر 1401

    سلام در حال حاضر هر اطلاعاتی بوده در مقاله نوشته ایم.

  امین نوازی
  28 مهر 1401

  سلام طرح فرسوده مدل 1385 به پایین هست نه مدل نود

فرزادفولادی
29 شهریور 1401

اگر خودرو فرسوده در حال پوسیدگی در شمال باشد وبه ضایعاتی فروخته شده ولی همه مدارک هست چه باید کرد

  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام شما خودرو را فروختید و آن شخص ممکن است که هر کاری با آن کرده باشد؛ اما اگر به هر حال هیچ اتفاقی نیفتاده، بهتر است که با دفتر مربوطه یا کارشناس شرکت های فروش خودرو تماس بگیرید.

مجتبی
04 مهر 1401

سلام الان من پیکان دارم مدل۵۶.قیمتش ۴۰م در طرح اسقاط شرکت کنم چه نفعی برام داره؟ماشینمو باید بدم برم ثبت نام خودرو فرسوده کنم.خوب ماشینو نگه میدارم تو طرح عادی ثبت نام میکنم.

  کارشناس بیمه
  04 مهر 1401

  سلام این دیگر مربوط به خودتان است. به هر حال ببینید که کدام یک برایتان به صرفه است.

آذری فر
04 مهر 1401

سلام وقت بخیر. من پراید 82 دارم .
می خوام بدونم که اول باید تو طرح های جایگزینی ایران خودرو شرکت کنم و اگر برنده شدم برم دنبال اسقاط یا همین الان شروع کنم؟
باسپاس

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام دقیقترش را بهتر است که از کارشناس ایران خودرو بپرسید.

   مرادی
   07 مهر 1401

   سلام قانون جدید خودروهای فرسوده چیه؟

    کارشناس بیمه
    08 مهر 1401

    سلام در سایت کامل نوشته ایم.

محسن
05 مهر 1401

سلام ببخشید من یکی نیسان مدل 81دارم چجوری باید کارهای اسقاطشو انجام بدم شرایطش چجوریه چند بر میدارن چ ماشینی میدن ممنون میشم راهنماییم کنین

  کارشناس بیمه
  06 مهر 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید با خود کارشناس مرکز تماس بگیرید.

   امید
   10 مهر 1401

   سلام این تعویض ماشین فرسوده هم داستانی شده، هیچکسی اطلاعات کامل نداره

رضا قیطاسی
07 مهر 1401

سلام من پژو مدل ۸۲دارم می‌خوام تعویض کنم در طرح اسقاط از کجا شروع کنم

  کارشناس بیمه
  08 مهر 1401

  سلام از طریق سایت امکان پذیر است.

کارشناس بیمه
08 مهر 1401

سلام تمام شرایط در سایت است. بستگی به این دارد که در کجا بخواهید ثبت نام کنید.

N
09 مهر 1401

آدرس محل اسقاط کرج یا حومه ممنونم

  کارشناس بیمه
  10 مهر 1401

  سلام باید از اینترنت پیدا کنید.

محمد
11 مهر 1401

سلام این طرح هنوز هم اجرا میشه

مسلم
11 مهر 1401

سلام من یه ماشین اردی دارم مدل ۷۸میخواستم ببینم چه جوری میتونم شرایت واسه ماشین نو

  کارشناس بیمه
  12 مهر 1401

  سلام در خصوص شرایط در مطلب به طور کامل نوشته ایم. در خصوص مدل های مختلف بهتر است که با خود مرکز تماس بگیرید.

شهریار
12 مهر 1401

سلام وقت بخیر. بنده یه سواری فرسوده به صورت اوراق شده و لخت دارم. میتونم تو طرح ایران خودرو شرکت کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام با کارشناس آنجا تماس بگیرید تا بعد از بررسی دقیق شرایط به شما بگویند.

امیرعلی
13 مهر 1401

سلام‌من یه پراید مدل قدیمی ۷۵ دارم..اوضاع موتورش عالیه ولی بدنش داغون شده..شنیدن اینو میگیرن یه ماشین صفرمیدن پولشوهم قسطی میتونم بدم..درسته؟؟اصلا ماشین خودمو پولشو میدن؟؟ممنون‌میشم‌توضیح‌بدین

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام شرایطش در سایت است. لطفا شرایط را بخوانید. به صحبت های دیگران اعتماد نکنید.

حسین زاده
13 مهر 1401

سلام . من خودرو پراید دارم میتونم از ایران خودرو ثبت نام کنم ؟ منظورم میخوام از ایران خودرو جای گزین بگیرم میشه ؟>

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام اگر شرایط باشد.

حسام
14 مهر 1401

ماشين فرسوده بايد چقدر وقت به اسممون باشه زمان داره يا نه

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

شیردل
14 مهر 1401

سلام
آیا کسی که در قرعه کشی باماشین اسقاطی ثبت نام میکنه بعد از اینکه برنده شد پول ماشین اسقاطی رو میدن یا نه؟

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام والا اطلاعی در این خصوص نداریم باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

شیردل
14 مهر 1401

سلام
من یه آردی۷۹ دارم میخواستم اسقاط کنم ویه ماشین نو از نمایندگی بر دارم
شرایطش چجوری است ایا وام تعلق میگیره یا نه
ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام در خصوص این مدلها بهتر است که از خود مرکز اسقاط خودرو بپرسید.

محبی نسب
17 مهر 1401

با سلام بنده پراید مدل 1383 دارم و فک پلاک که کردم برای اینکه ماشین رو جهت پلاک جدید نگه ندارند مجبور شدم بنام دخترم که 12 سالشه زدم.آیا طرح جایگزین شامل بنده هم میشه..ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر

2قلوهام
17 مهر 1401

باسلام ماشین رو بنام دخترم که 12 سالشه زدم برای طرح جایگزین ایرادی نداره . باتشکر

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام در این خصوص فعلا اطلاعات زیادی نداریم.

علی
19 مهر 1401

سلام ببخشید من در سایت ثبت نام اسقاط خودرو طرح جایگزینی ثبت نام کردم با گوشی بعد ماشین بردم مرکز اسقاط بهم زنگ زدن گفتن اون ثبت نام باید لغو کنی الانم سایت بستس میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  19 مهر 1401

  سلام در این خصوص اطلاعاتی نداریم. صرفا فقط در این مطلب اطلاعات اولیه را نوشته ایم.

بیرقی
20 مهر 1401

سلام ماشین من سمند هست ۸سال پیش سرقت شده ودیکه پیدا نشد ولی سند وبرک سبزش هست ایا میشه دراین طرح فرسوده شرکت کنم

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام اصولا باید خودرو تحویل داده شود.

فرانک
23 مهر 1401

سلام، یه ماشین داریم که واسه سال ۱۳۸۶ ، اگه این بفروشم و یه پراید بخرم مدل ۱۳۷۹-۱۳۸۵ می تونم واسه خودرو فرسوده ثبت نام کنم که پژو پرشیا tu5 بگیرم؟؟ بعد از نظر قیمت چطور میشه ؟قیمت کارخونه بهم میدن ..؟؟؟اگه نقدی بگیرم سود نمیکشن رو قیمت خودرو کارخونه؟

  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام باید دقیقترش را از خود سازمانش بپرسید.

منوچهر
25 مهر 1401

سلام برای شرکت در قرعه کشی خودروی فرسوده گواهینامه لازمه یا خیر چون من پلاک رو به نام بچه ام زدم که تو قرعه کشی شرکت کنم و در حال حاضر اون فاقد گواهینامه هست ومالک اونه وقیوم لطفا منو راهنمایی فرمایید با تشکر

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام اطلاعی نداریم بهتر است که از خود سازمان بپرسید.

فرزاد
25 مهر 1401

سلام وقت بخیر ببخشید من برای طرح خودرو فرسوده شرکت کردم قبول شدم خودرو را اسقاط کردم ولی فعلا هیچ نامه اسقاط کردن نداند برای ثبت نام ایران خودرو ببخشید باید چکار کنم.

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام باید با خود سامانه ایران خودرو تماس بگیرید.

ماراتن
26 مهر 1401

سلام طرح تعویض خودرو فرسوده ایران خودرو چقدر بهمون پول میدن؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام اطلاعی نداریم باید از خود ایران خودرو بپرسید.

نوید 38
26 مهر 1401

سلام من تقریبا 15 سال پیش یک پیکان RD مدل 85 بصورت قولنامه ای از بنگاه خریدم، الان توی طرح خودروهای فرسوده برام یه سمند سورن دراومده اما نه پلاک ونه سند RD بنامم نیست، چیکار باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام باید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

پریمی
27 مهر 1401

سلام کسی برای خودرو اسقاط ثبت نام میکنه باید گواهینامه داشته باشه چون بنام مادرم هست گواهینامه نداره

فخر
27 مهر 1401

سلام وقت بخیر. من طرح جایگزین خودرو برنده شدم باید چیکار کنم.. میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام مراحل دقیقش را اطلاع نداریم اما کلیات هرچیزی بوده در اینجا نوشته ایم.

  علی
  08 اردیبهشت 1402

  سلام سامانه اسقاط چرا قطعه؟؟

علی میرزالو
27 مهر 1401

سلام اسناد ومدارک خودرو به اسم دیگری هست ولی من وکالت بلا عزل هم برای تنظیم سند و تعویض پلاک دارم ایا میتوانم ثبت نان به اسم خودم کنم

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام بهتر است که با مرکز تماس بگیرید. چون این موارد خیلی خاص و با جزئیات زیادی است.

ابوطالب
28 مهر 1401

مرکاز معتبر اسقاط خودروی شهریار از کجا پیدا کنیم آخه اسقاط خودروی جنب تعویض پلاک رفتیم گفتش ما دیگه اسقاط نمی کنیم می گم خو یجا رو آدرس بده میگه برو گوگل از گوگل هم که پیدا کردیم زنگ می زنیم گاه میگن اشتباه گاه می گن ما مجاز نیستیم گاه جواب نمی دن والا موندیم

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام ما هم اطلاعی نداریم.

سوال مهم و ضروری
29 مهر 1401

#سلام خواهش لطفا جواب بدید
من تقریبا ۲ سال پیش یه سمند از طرح عادی ایران خودرو برنده شده و الان میخوام یه پیکان بخرم و دوباره تو طرح خودرو فرسوده ثبت نام کنم آیا امکان داره یا خیر؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام بهتر است که از خود ایران خودرو بپرسید. چون اطلاعات دقیقی نداریم.

   ماهان
   30 مهر 1401

   سلام دوست عزیز
   شما که اسمت در اومده واسه تحویل اسقاط مبلغ واریزی شما هم سوال کردید چقدر است؟

طاهری
29 مهر 1401

طرحهای اسقاط خودرو برای کسانی که توی قرعه کشی ایران‌خودرو برنده شدن،قابل اجراست؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام در این خصوص اطلاعات دقیقی هنوز نداریم چون داده های موثقی بیرون نیامنده است. بهتر است که از خود بیمه ایران خودرو بپرسید.

علی
01 آبان 1401

سلام ببخشید من در قرعه کشی طرح فرسوده برنده شدم و ماشین تحویل مرکز اسقاط دادم و در محضر ماشین از راهوری خارج کردم ایا حواله ک میدن ب چه شکلی هست و ماشین چن روزه تحویل میدن ایران خودرو ثبت نام کردم ممنون میشم پاسخ بدین؟!

  کارشناس بیمه
  01 آبان 1401

  سلام در خصوص اسقاط خودرو اطلاعات زیادی نداریم.

  علی
  01 آبان 1401

  فک کنم بعد از اینکه گواهی اسقاط رو گرفتید باید اون رو به یکی از نمایندگی های خودروسازی که ماشین رو ثبت نام کردین ببرید تا مراحل واریز وجه برای شما آزاد بشه که پول ماشین صفر رو پرداخت کنید.

  فاطمه
  30 آبان 1401

  سلام، چقدر بهتون بابت لاشه ماشین پول دادند؟

سعید
02 آبان 1401

سلام ماشین سایپا میشه در طرح ایرانخودرو ثبت نام کرد
مثلا ماشین من پراید هست میشه طرح ایرانخودرو بزنم یا باید طرح سایپا حتما باشه
ممنون راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام در خصوص بیانیه اخر اطلاعات خاصی نداریم.

مصطفی ف
02 آبان 1401

سلام من در طرح قرعه کشی ایران خودرو خودرو فرسوده برنده شدم و الان پیامک اومده 2ماه مهلت اسقاط دارید ممکنه که منو راهنمایی کنید باید چه کنم؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام در خصوص مراحل اطلاعات زیادی ندارید. در خود سایت تمامی موارد نوشته شده است.

سعید
02 آبان 1401

سلام برای ماشین اسقاطی ثبت نامش گواهینامه میخاد

  امیر
  06 آبان 1401

  بله میشه با اسقاط خودرو ی فرسوده درخواست خرید خودروی جدید از شرکت دیگری ثبت کنید

maryam
04 آبان 1401

جناب کارشناس میشه بگیدشما ازچی اطلاع دارید؟؟

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1401

  سلام ما این مطلب را صرفا برای آشنایی کلی نوشته ایم و در خصوص جزئیات اطلاعاتی نداریم. خود شرکت و کارمندانش اطلاعات دارند؛ البته اگر بدانند.

mahdi
05 آبان 1401

سلام آیا مبلغی برای جایگزینی خودرو اسقاط پرداخت میکنند یا فقط بجای خودرو اسقاط یک خودرو میدهند

رضا
05 آبان 1401

یعنی دلمون خوش باشه ۲۰ درصد قرعه کشی مال ماست؟ بابت خودرو غیر تاکسی هیچی نمیدن؟

مصطفی
05 آبان 1401

سلام پلاک خودرو بنام شخص دیگست آیا میتوان در طرح خودرو فرسوده ثبت نام کرد یا از قرعه کشی حذف نمیشم با

صمد حسینی
06 آبان 1401

سلام. وقتتون بخیر.
در قرعه کشی خودروهای فرسوده ایران خودرو برنده شدم. برای اسقاط ماشین باید درچه شرایطی تحویل بشه؟؟
شرایط بدنه و موتور باید به چه صورت باشه؟ باید موتور روشن خودرو را تحویل داد؟
اگه خودرو صندلی و جام و شیشه ها رو نداشته باشه میشه تحویل داد؟؟
اگه توضیحات کامل بدید ممنون میشم

حسین
06 آبان 1401

سلام در هنگام تحویل خودرو فرسوده میشه لوازم
آن را ماننده بخاری یا کولر را از ان جدا کرد و بعد تحویل مرکز اسقاط داد؟

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام دوست عزیز، باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

Mohamad
06 آبان 1401

واسه ثبت نام خودرو فرسوده.خودرو به نام خودم نیست میشه ثبت نام کرد

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام باید از خود مرکز اسقاط بپرسید.

حمید رضا شایق
07 آبان 1401

سلام خسته نباشید خواهشن فکری به حال خودرو های فرسوده بکنید من صبح باید دوتا دخترم رو با ماشین به مدرسه ببرم وقتی ماشین روشن نشه چه حس بدی است این حس رو خیلی از خانواده های دیگه هم دارن
لطفا وام خوب بدید که بتونیم خودرو جدید بگیریم

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام دوست عزیز، این مطلب را صرفا برای آشنایی شما نوشتیم. در خصوص وام باید با خود سازمان مربوطه صحبت کنید.

  رضا
  03 دی 1401

  سلام در طرح خودرو جایگزین فرسوده اصلا وامی در کار نیست کلا شرایطش نقدی هست

محمد زارعی
07 آبان 1401

سلام بنده در طرح جایگزین انتخاب شدم ماشینم اسقاط کردم برگه ام گرفته ام الان باید چه کاری انجام بدم

  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام در خصوص مراحل اطلاعات زیادی نداریم اما به هر حال به صورت کلی اشاره کرده ایم.

  گورانی
  10 آبان 1401

  سلام آقای زارعی
  ببخشید شما موفق شدید وجه خودرو رو واریز کنید
  به چه شکلی لطفا راهنمایی بفرمایید
  ممنون

  سعید
  17 آبان 1401

  سلام وقتی مراجعه کردی مراکز اسقاط باید پلاک به اسم خودت باشه یا نیازی نیست ؟

منوچهر
07 آبان 1401

سلام کسانی که پلاک فعال دارن میتونن خودرو فرسوده ثبت نام کنن و کسانیکه قبلا از سایپا خودرو تحویل گرفتن ۴۸ ماه تکمیل نشده میتوانند ثبت نام کنن ممنون از راهنماییتان

اکبر
08 آبان 1401

با سلام اینجانب در قرعه کشی ایران خودرو در جایگزین خودرو شرکت کرده و برنده شده ام ولی بنا به دلایلی از تحویل خودرو به اسقاطی کردن منصرف شده ام. لطفا بفرمایید تا کی اینجانب در قرعه کشی جایگزین نمی توانم دوباره شرکت کنم.

میلادهاشم خانی
11 آبان 1401

سلام ببخشید میخواستم بدونم پراید اسقاطیو میتونم تحویل بدم بجاش خودروی ایرانخودرو بگیرم یا ن؟
و سوال دگ اینکه خودروی اسقاطی باید سالم باشه یعنی روشن ش یا خراب بودنش مهم نیست

  رضا
  03 دی 1401

  بله میتونید

وحید
14 آبان 1401

سلام من ماشینم ب اسم خانمم هست ایا باید گواهینامه داشته باشه یا موردی نداره

  رضا
  03 دی 1401

  بله باید هم گواهینامه داشته باشد هم کل مدرک ماشین بنام شخص ثبت نام کننده باشد

جعفرزاده
15 آبان 1401

سلام با مطالعه که بنده داشتم اصلا بدرد نمی خوره حالا شاید هم بدرد بنده نمی خوره ماشینم می گیره ۷ میلیون باید بدم بعد ۷۰ وام بهم میده خوب ماشینم ۷۰ میلیون بیرون فروش میره مگه دیونم اسقاط کنم

علی موسوی
15 آبان 1401

سلام خسته نباشید .من اگه بخوام تو قرعه کشی اسقاطی ثبت نام کنم اول باید ماشین رو بدم اسقاط…..
تورو خدا راهنماییم بکنید…..

  مجید
  08 دی 1401

  اول تو سایت ایرانخودرو ثبت نام کن وقتی برنده شدی باید بری ماشین اسقاط کنی

Alijalili
15 آبان 1401

سلام ،پرایدمدل۸۳واسه اسقاط دارم میخوام باخودرو صفرتعویض کنم.شرایط تعویض ماشین اسقاط باصفر چیست؟ وچه مدت طول میکشدکه خودروصفر را تحویل بگیری؟ ممنون اگه جواب مو بدید زودتر

  رضا
  03 دی 1401

  سلام در طرح خودرو جایگزین فرسوده کلا تحویل خودرو صفر 7 ماه طول میکشه

علیزاده
16 آبان 1401

سلام و عرض ادب و احترام ..
به جای ماشین پراید فرسوده چه ماشین هایی میتوان برای جایگزین کردن انتخاب کرد

رضا ش
18 آبان 1401

سلام ،ماشینی دارم به اسم مادرم هست مدل 84 هم هست اما مادر گواهینامه نداره میتونم در طرح اسقاط شرکت کنم یا نه

  ابراهیم
  21 آبان 1401

  خیر یکی از شرایطش داشتن گواهینامه است
  ب نام کسی ک گواهینامه داره انتقال بدید

مهدی
21 آبان 1401

با سلام
خودرویی که قرار هست اسقاط بشه،در زمان اسقاط باید بیمه شخص ثالت داشته باشه؟

رضا
21 آبان 1401

سلام
یه سوالی داشتم الان من روا مدل 85 دارم میخواستم در طرح اسقاط ایرانخودرو ماشین رانا پلاس ثبتنام کنم
سوالم اینم ماشین اسقاطی رو موقع تحویل از ما میگیرن؟
ضمنا چه مبلغی می دهند؟
با تشکر

  رضا
  03 دی 1401

  در طرح خودرو جایگزین فرسوده مبلغی بابت خودرو فرسوده شما نمیدن فقط ارزش لاشه ماشین رو بهتون میدم که اون هم 5 الا 10 میلیون تومان هست

ابراهیم
21 آبان 1401

ماشین من 70 تو بازار میخرن، برا اسقاط چند بر میدارن

  امید
  07 آذر 1401

  هیچ وجهی بابت خوردوی اسقاط شده توی طرح ایران خودرو نمی دن در ضمن اینکه دو ماهه ماشین اسقاط شده و هیچکس جوابگو نیست اشتباه ما رو نکنید و آزاد بفروشید

سعید
23 آبان 1401

سلام من ماشینمو دوماه دادم تحویل مرکز اسقاط ولی هنوزخبری نشده که برای تکمیل وجه چه کار باید یکنم

محمد
29 آبان 1401

سلام 4مهر بعداز پیامک و مدارک لازم خودرو فرسوده تحویل پارکینگ بهیاران نظیف بازیافت شد.ودر تاریخ 5ابان گواهی اسقاط و اقرار نامه سایپا تحویل اینجانب شد .از 5ابان تا امروز ک 26ابان هست میرم خودروساز میگه ستاد سوخت ستاد میگه راهور تایید نفرستاده در صورتیکه در گواهی اسقاط مهر های مسعول اسقاط هست.من تا کی باید از منبع اصلی درآمد خانوادم محروم بمانم خودرو منبع اصلی در آمد خانواده هست.من در کرایه خانه خرج خانه با دو محصل و اقساط وام دریافتی برای خودرو جدید کم آوردم دیگه بگفته خود مجری طرح قرار بود 60روزه خودرو جایگزین تحویل بشه اما خودرو ساز میگه پس از تایید و مجاز شدن واریز وجه خودرو 90روز تحویل طول می‌کشه یعنی 5ماه من از کجا تامین مخارج زندگی کنم خاشمندم کمک کنید واقعا فشار مخارج کمرم را خورد کرده است .لطفا پیگیری کنید خواهشمندم کمکم کنید.چرا هیچکس پاسخگو نیست؟

علی
29 آبان 1401

سلام من گواهی اسقاط طرح جایگزینی به ایران خوردو بردم اما اطلاعی ب من درباره وام ندادن میشه بگین باید چکار کرد؟

  رضا
  03 دی 1401

  سلام در طرح خودرو جایگزین فرسوده اصلا وامی در کار نیست شما خودرو خود رو به مراکز اسقاط تحویل میدین بعد تقریبا 40 روز به شما برگ اسقاط میدن بعد از تحویل برگ اسقاط 20روز بعدش ایران خودرو پیامک واریز وجه خودرو ثبت نام شده رو براتون میفرسته که 72 ساعت وقت دارید تا مبلغ خودرو ثبت نام شده رو واریز کنید

مجیدوطنی کیا
01 آذر 1401

اتومبیل اعلام شده وتحو یلی باچه قیمتی تحویل میشود ۲ طبیعطتااقساط برای خیلی ازاشخاص ممکن نخواهدبوداجازه انتقال فروش خواهنذاشت ۳ازتحویل اسقاط تابه تحویل چقدرزمان میبرد ۴اینکه درزمان تحویل اسقاط حواله ممکن هست تاکسی توان پرداخت اقساط داردرا بنام خودشخص خریدار شوداگراینهاروشن نباشد قطعا تمایل هم نخواهد بودالبته ضمانت عملی واجرانه درحرف وتورافتادن

علی
05 آذر 1401

سلام من تقریبا دوسال پیش برنده شدم الان میتونم دوباره در طرح فرسوده ثبت نام کنم

علیپور
09 آذر 1401

سلام ببخشید من یک پیکان مدل 80دارم بیمه نداره و بسیاری از قطعاطش روش نیس الان خونه نگه ش داشتم روشن میشه و راه میره ولی وضعیتش زیاد خوب نیس از لحاض بدنه و قطعاتش کم و کسری زیاد داره از جمله چراغ های جلو ،بخاری ،برف پاکن ،کیلومتر، دسته چراغو و چند تا چیز دیگه هم نداره ایا اینجوری میشه تحویلش دار واسه اسقاط؟

  رضا
  03 دی 1401

  فقط روشن باشد بعد ببرید مراکز اسقاط

رضا
15 آذر 1401

سلام چرابرای اسقاط خودروحتمامالک بایدگواهینامه داشته باشه مگه میخوان مالک واسقاط کنن درضمن تمام مالکین خودروکه گواهینامه ندارن

Parsa
15 آذر 1401

سلام ایا برای ثبت نام باید پلاک بنام خودم باشد؟

  رضا
  03 دی 1401

  بله مدارک کل ماشین ثبت نام شده در طرح خودرو جایگزین فرسوده باید بنام خودتان باشد

مبین
17 آذر 1401

سلام من تو طرح اسقطی ثبتنام کردم بعد پشیمون شدم نمیخام ماشینمو تحویل بدم ،میخوام بگم مشکلی واسه ماشین پیش میاد یا نه از نظر قانونی ،بیمه ،معاینه فنی،و….

  رضا
  03 دی 1401

  خیر مشکلی براتون پیش نمیاد فقط امتیاز خودتان رو سوزاندین

یاری
17 آذر 1401

سلام ببخشید من ماشینم هم مدارک رو دار فقط کارت سوخت وکارت ماشین ندار امکان تعویضی هست .یا نه ؟

مهران
20 آذر 1401

سلام، بنده ماشینم مدل 78 هستش ولی به نام خودم نیست، آیا میتونم بدون اینکه به نام خودم بزنم توی طرح فرسودگی شرکت کنم؟

  عبدالله
  22 آذر 1401

  سلام من 20روزه برکه اسقاط را گرفتم ولی اس ام آی نیومد نظری دارید باید چه کار کنم

حسن
25 آذر 1401

با سلام.ببخشید برای ثبت نامه خودرو ی فرسوده آیا داشتن گواهینامه رانندگی ضروری هست/؟

حسام الدین بیرامی
26 آذر 1401

سلام ببخشید خودرو داریم کلا چند سال خوابیده و لاستیک و موتور کلا تو شرایط جوی خراب شده آیا امکان اسقاط خودرو هست

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام دوست عزیز، شرایط باید باشد تا در این طرح قرار بگیرد.

میثم
26 آذر 1401

سلام خسته نباشید موتور سیکلت برای طرح فرسوده قبول میکنن

آروین
26 آذر 1401

سلام آیا خودرو باید سالم روشن و درحال حرکت تحویل اسقاط داده شود?

  رضا
  03 دی 1401

  سلام در طرح خودرو جایگزین خودرو باید روشن تحویل داده شود

جاوید
26 آذر 1401

سلام وقت بخیر
خوردو فرسوده به نام بابام سند خورده
من خودم میتونم کارای ثبت نامش انجام بدم به نام خودم یا باید حتما بنام بشه تشکر

وکیلی
27 آذر 1401

بادرود وخسته نباشید اینجانب امسال اقدام به ثبت نام جایگزینی خودرو ثبت نام کردم که پیامک برنده شدن برام آمدو2ماه فرصت داده بودجهت مراجعه به یکی ازمراکز اسقاط چون درفصل کاریعنی تابستان قرارداشتیم وبنده هم بعداز48روزبه مراکزاسقاطی که مشخص کرده بودن حضوری مراجعه کردم وهیچکدام ازمراکزحاضر به پذیرش نکردن وگفتن 45روز مهلت داشتید وپیامک ارسال شده راقبول نکردن علت راجویاشدم فرمودن قانون رامامصوب میکنیم پیامک ملاک نیست حال برای بنده حقیر که بازنشسته آموزش وپرورش هستم وعمری برای دانش آموزان وظیفه قوه مقننه راتوضیح دادم سوال ایجاد شده که نکنه خدای ناکرده اشتباهی رخ داده وبه بچه مردم اشتباهی وظیفه مجلس ونمایندگان راتوضیح دادم خدایاماراببخش وبیامرز که

سیامک
30 آذر 1401

سلام من یه سمند ۸۵ دارم ولی فقط بدنه و شاسی و سیلندر داره دیگه هیچی نداره مدارک هم کامله میشه اسقاط کرد

  رضا
  03 دی 1401

  خیر نمیتونید ثبت نام کنید

الهه
01 دی 1401

سلام
ما یه پراید مدل ۸۱ داریم سندش به اسم پسرمه که ۱۱ سالشه
امکان داره در طرح جایگزینی ثبت نامش کنیم؟

  رضا
  03 دی 1401

  سلام خیر نمیتونید ثبت نام کنید برای اینکه شخص ثبت نام کننده هم باید گواهینامه داشته باشد هم کل مدرک ماشین باید به نام باشد

مرتضی
02 دی 1401

سلام ایا درسته که پلاک باید حداقل سه ماه به نامم باشه تابتونم طرح اسقاط شرکت کنم. یعنی نمیشه به محض اینکه ماشین خریدم پلاک کردم طرح اسقاط ثبت کنم؟؟؟؟؟؟؟

  رضا
  10 دی 1401

  سلام خیر درست نیست شما هر موقع که ماشین فرسوده خریداری کردین میتونین ثبت نام کنید به شرط اینکه کل مدارک ماشین باید به نام شما باشد

   مهدی
   20 بهمن 1401

   با سلام من مدارک به اسم خواهرم هستش ولی به اسم خودم برا خودرو فرسوده شرکت کردم یهنی مشکل داره

    کارشناس بیمه
    20 بهمن 1401

    سلام دوست عزیز. باید سند خودرو به اسم درخواست دهنده باشد.

اردیای
02 دی 1401

با سلام خودروی من مدل ۱۳۷۸ پیکان اردی ای میباشد ایا خودرژ ما که از کار افتاذه است شامل خودرهای فرسوده میشود یا نه اگر میشود لطفا شراژط ان را برایمان اعلم کنید مازددران شهر ستان نکا متشکرم

علی
03 دی 1401

سلام من یه ماشین پراید ۷۸ دارم ماشین سه دست معامله شده ولی صاحب اصلیش نمیاد سند بزنه بنام اگه ثبتنام کنم مشمول این طرح میشم

محسن
05 دی 1401

سلام واسه تعویض خودرو فرسوده حتما باید ماشین مال هر شرکتی هست از همون شرکت ثبت نام کنیم یا خیر
مثلا پراید میتونم از ایرانخور ثبت نام کنیم

  مجید
  08 دی 1401

  فرقی نداره فقط خوردو فرسوده باشه، تا مدل ۸۵

عرفان
06 دی 1401

سلام من سال گذاشته در قرعه کشی سایپا ثبت نام کردم
وب اسمم درآمد الان ماشینه فروختم یکی اسقاطی خریدم میتونم ثبت نام کنم

سعید
09 دی 1401

سلام. از زمان خرید خودرو فرسوده چه مدت باید بگذره تا مشمول طرح تعویض بشه و فرد متقاضی چند سال باید پلاکی بنامش نداشته باشه تا بتونه از این طرح استفاده کنه. سپاسگذارم بابت راهنمایی

مهدي
09 دی 1401

سلام دوستان یه راهنمایی کلی کنم بابت طرح جایگزینی خودرو
باید مدارک کامل باشه گواهینامه هم داشته باشید وقتی تو قرعه‌کشی برنده شدید دو ماه مهلت‌ دارید تا خودرو تحویل دهید
حدودا زیر ۵میلیون پول بابت ماشین دریافت می‌کنید
بعد از انجام کارهای اسقاط و تایید خودرو توسط راهنمایی و رانندگی باید منتظر ایران خودرو باشید تا بابت دریافت پول تماس بگیره در ضمن کل مبلغ ماشین باید پرداخت بشه واز تاریخ واریز به مدت 3ماه ماشین دریافت می‌کنید حدودا 5ماه طول میکشه من خودم پیکان تحویل دادم ۴۹۰۰ بابت پیکان پول دریافت کردم

مهدی
10 دی 1401

سلام.من یه پیکان خریدم و الان میگن میشه ثبت نام کنم.ولی تازه به نام زدم.ایا میتونم ثبت نام کنم یا باید چند سال از تعویض پلاک گذشته باشه؟

لیلا
10 دی 1401

سلام کسی از طریق اسقاط خودرو تونسته ماشین ایران خودرخودرو ثبت نام کنه؟

پژمان
10 دی 1401

سلام من سمند ۸۱ دارم چقدر ماشین خودمو حساب میکنند؟

علی
10 دی 1401

سلام من تاالان هیچ پلاکی به اسم من ثبت نشده یه پیکان ۳ساله خریدم اگر الان پلاک بنام خودم بزنم میشه تو قرعه کشی طرح فرسوده ثبت نام کنم

Hb
11 دی 1401

سلام..چیزی ک من از این مقاله و پیامهای دیگران فهمیدم .این ک سن اسقاط خودرو از سال ۱۳۶۳تا ۱۳۸۵هس ..دوراه هم دارع یا با خودرو نو جایگزین میکنن ک اونم قرعه کشی هس ..ک خیلی ظلمع ویا یع مبلغی بهت کمک میکنن.برای خرید خودرو ک وام هس
.من اینجور فهمیدم

هاشم
11 دی 1401

باسلام،ببخشید من ی وانت مزدا مدل۷۲ دارم ک هفت سالی میشه اصلا روشن نمیشه،یعنی از وقتی ک موتورش از کار افتاد دیگه قابل استفاده نبوده،و از همون موقع هم دیگه بیمه نریختم حساب،،سوالم اینه ک برای اسقاط خودرو حتما باید روشن بشه یا خیر،و اینکه بیمه نداره،ایا بیمه نیاز داره یا نع؟ممنون.

ALI
12 دی 1401

سلام
من طرح خودرو فرسوده ایران‌خودرو ثبت نام کرده بودم الان استعلام که میگیرم نوشته در انتظار اسقاط خودرو.
یعنی برنده شدم؟ باید چیکار کنم؟

Saeid
12 دی 1401

سلام،خودرو‌پیکان تقریبا سه هفته پیش پیماکش اومد که به اسقاط مراجعه کنیم،هنوز نرفتیم،مشکلی نداره این هفته یا هفته بد ببرم ماشینو ؟

حسین
12 دی 1401

سلام من ماشین پیکان 82دارم وای نه سند نه پلاک به اسم خودم نیست ایا می توانم برای طرح فرسوده شرکت کنم وکالت بدون تاریخ دارم

حیدر
12 دی 1401

سلام و درود
اگه خودروی خودرو را در طرح جایگزین خودروی فرسوده ثبت نام کنیم و برنده نشویم
بعدش اگه بخواهیم ماشین را بفروشیم آیا تعویض پلاک میشود ؟

سعید
13 دی 1401

برای تعویض خودروی سواری مدل ۶۲ تا ۸۵ نوشته است برای مدل های قبل از ۶۲ نیست؟

مریم
13 دی 1401

سلام ماشین ما مدل ۸۰ هست ولی به اسم پسرم هست ۶ سالشه میتونم به اسم پیش برای خودرو فرسوده ثبت نام کنم

محمد
13 دی 1401

سلام بنده دو پلاک فعال دارم که یکی از ماشین ها جز خودرو های فرسوده هست میتونم جاگزین کنم با وجود داشتن پلاک دوم ؟

اسدی
14 دی 1401

سلام، ایا اگر پلاک فعالی به غیر از خودروی فرسوده داشته باشیم می توان در این طرح شرکت کرد؟

Morteza
14 دی 1401

سلام برای تحویل خودروی فرسوده چه مدت باید پلاک به نامت باشه؟مدتش طولانیه؟

رضا زمانی
15 دی 1401

من یک خودرو فرسوده خریدم الان باید تعویض پلاکش کنم تو طرح جایگزینی خودرو شرکت کنم یا بدون تعویض پلاک هم میشه

  مهیار
  27 بهمن 1401

  سلام بنده طرح فرسوده ثبت نام کردم
  در حال بررسی مینویسه و امروز اسمس
  جایگیزینی فرسوده برام اومد ک از ستاد
  حمل و نقل تایید باید بشه و این ک ماشین
  به اسم خودم نیست راه چاره ایی دارع دوستان
  با تشکر

   کارشناس بیمه
   01 اسفند 1401

   سلام دوست عزیز. این موضوع را باید از مراکز تعویض خودروی فرسوده سوال بفرمایید.

علی
16 دی 1401

سلام برای ثبت نام خودرو فرسوده فقط تو سایت ایران خودرو ثبت نام کنیم کافی هست یا در سایت خودرو فرسوده و . ‌. ‌. هم باید ثبت نام شود ؟ لطفا راهنمایی میفرمایید

هادی آزادلخت
16 دی 1401

سلام در طرح خودروی فرسوده ثبت نام کرده ام اما قبل از واریز وجهی شماره پیگیری خودم رو فراموش کردم و الان از کجا باید بتونم شماره پیگیری را بدست بیارم؟؟

امین عبدی
17 دی 1401

سلام ایا امتیاز ماشین فرسوده رو میتونیم بفروشیم در صورت برنده شدن ؟

م
17 دی 1401

سلام ایاوام هم میدن اگر میدن چقدره وماشین فرسوده رو چند برمیدارن پراید هست

  ابوذر
  21 دی 1401

  من خودم امروز برگه اسقاط گرفتم مجانی حساب میکنن

   محمد
   25 دی 1401

   ماشینو اسقاط رو پولی بابتش نمیدن؟بعد از اسقاط اگه قراره پول بدیم ک میرفتیم طرح عادی مینوشتیم یا داداشم اطلاعی دارید ک وام میدن یانه؟ایا منکه ثبت نام کردم و دو پیامک کافی نت گفت میاد رو خطتتون ک ی کده و دوباره کدو واسه کافی نت فرستادم الان منصرف شدم از اسقاط و میخام طرح عادی ثبت نام کنم چون علافی نداره و مفتم ماشین قبلیو بر نمیدارن ایا میتونم کنسلش کنم ثب نام اقاط رو؟

رسول
18 دی 1401

سلام ماشین لاندروور مدل 1357 قبول میکنند

  ابوذر
  21 دی 1401

  س اره

طاهری
18 دی 1401

سلام. ماشین فرسوده زمان تحویل حتما باید بیمه داشته باشه؟ و اینکه طرح جایگزین شرکت کنم اول باید پول ماشین جدید رو کامل واریز کنم بعد ماشین رو ببرم اسقاط اونجا پول ماشین رو بهم میدن یانه ما بابد یه پولی هم اونجا بدیم؟

نظری
18 دی 1401

سلام خسته نباشد تو این طرح پراید هم با محصولات ایران خودرو معاوضه میشه یا فقط یا سایپا؟

مهران علیزاده
19 دی 1401

سلام
خودروهای ۳ سیلندر مانند دوو ماتیز شرایط اسقاط و فرسودگی ندارند؟

بهرام
19 دی 1401

باسلام، آیا کسانیکه بنام خود دو خودرو دارند و یکی فرسوده میباشد می‌تواند از طرح جایگزینی خودروهای فرسوده استفاده کند؟

حسام
20 دی 1401

سلام ماشین بنده پیکان مدل ۱۳۸۳ می باشد ولی پلاکش به نام همسرم می باشد که گواهینامه ندارد ایامی توانم ماشین رادرطرح جایگزین اسقاط کنم ایاخودرو به ماتعلق می گیرد

علی
21 دی 1401

میگن خودروفرسوده ۲سال بایدبنامت باشه درسته؟

اسماعیل
21 دی 1401

سلام ببخشید برای ثبت نام خودروی فرسودە مالک باید گواهینامە داشتە باشد یا خیر؟

  محمد
  25 دی 1401

  سلام‌داداشم من طرح فرسوده ثبت نام کردم و دوتا کد از کافینت رو خطم اومد ک ب کافینت دادم حالا پشیمونم از طرح اسقاط و میخام طرح عادی ثب نام کنم آیا میتونم اون ثب نام اولی رو ک تحویل خودروی اسقاطیه کنسل کنم و برم طرع عادی ثب نام کنم چون عادی هم زودتر ب ماشین میرسی هم این ماشینمم برا پای زمینو باغ بدرد میخوره و از همه مهمتر الاف وام و پیامو واریز نمیشی ماکه اخرش چ قسطی و باسود باید پول ماشینو بدیم همین اول میدیم زودترم ماشینمون رو سواریم خاهشا اگه راهنمایی کنید درباره کنسل کردن طرح اسقاطی و ثبت نام طرح عادی ممنونم راهنمایی کنید

  محمد
  25 دی 1401

  بله صدرصد

یونس
22 دی 1401

سلام
ببخشید در طرح اسقاط و تعویض خودروهای فرسوده اگر مالک خودروی فرسوده دارای پلاک فعال دیگری به جز خودروی فرسوده اش باشد مانعی برای شرکت در قرعه کشی محسوب میشود ؟
آیا داشتن پلاک فعال ناقض شرایط شرکت و ثبت نام در این طرح محسوب میشود؟

  محمد
  25 دی 1401

  بله فقط باید ی ماشین به نامتون باشه یا همون پلاک

رضا
22 دی 1401

ماشین بنده مدل ۸۳ هست ولی از پارسال هست که معاینه فنی نبردم.میتونم برای خودروی فرسوده ثبت نام کنم؟؟؟؟
چون نوشته شده که باید در سال دوبار معاینه فنی باید بگیری
یا من که نگرفتم میتونم ثبت نام کنم؟؟؟

ابوذر
22 دی 1401

سلام خودرو من اسقاط شده برنده دوره سوم بودم چند روز میشه پیام تکمیل وجه از طرف ایران خودرو بیاد

مهدی
23 دی 1401

سلام بنده پیکان وانت فرسوده دارم میتونم جاش سواری بگیرم یا حتما باید پیکان وانت بگیرم

مهدی
23 دی 1401

سلام اکثر سوالات نقطه مشترک دارند اگر انها را یکجا پاسخ بدید مشگل خیلی‌ها حل میشه اینکه ایا سواری با سواری وانت با وانت را چند نفر پرسیدن چون دوست دارند جای وانت سواری بگیرند آیا میشه

سالار
25 دی 1401

وقت بخیر، در صورت مفقودی گواهی اسقاط به کجا باید مراجعه کنم، خودرو سال ها پیش در شهرستان اسقاط شده و مرکز اسقاط مذکور اطلاعی ندارد، مرکز متمرکزی در تهران وجود داره برای دریافت المثنی؟

حسین
25 دی 1401

سلام
بنده در خصوص خودرو فرسوده نمی دانم کدوم طرح را باید انتخاب کنم و کدام بهتر هست؟
آیا طرح نقدی
یا طرح جایگزین
کدام بهتر هست؟

مقدم
26 دی 1401

با سلام ‌کسی که پلاک فعال داره بقیر از خودرو فرسوده میتونه ثبت نام کنه در طرح تعویض خودرو

حسن
28 دی 1401

من فرم اسقاط خودرو پراید پر کردم ولی پشیمان شدم آیا میتونم انصراف بدم یه خودروی دیگه اسقاط کنم

  میررا آرادبخت
  13 بهمن 1401

  باسلام پراید مدل 85 شامل اسقاط میشود؟ یاخیر

  آیا کسی که درسال
  98خودرو پیش فروش بدون گواهینامه
  ثبتنام کرده.ودر سال 1400تحویل گرفته
  میتونه وفروخته است میتونه پرایدمدل85 رادارداسقاطش
  کند؟
  باتشکر

   کارشناس بیمه
   19 بهمن 1401

   سلام. در صورتی که 15 سال از تولید خودروی پراید گذشته باشد، می توانید در طرح اسقاط شرکت کنید.

علیپورملالار
30 دی 1401

من از اذر در سایت خودرو فرسوده شرکت کردم هنوز هم هیچ خبری نیست کد پیگیری من ۴۹۸۵۷۳۳۱۹۲ است لطف کنید رسیدگی کنید

عادل جنادله
01 بهمن 1401

قسط ماهیانه چقد پردخت کنم؟

آرش
02 بهمن 1401

سلام اگر برگه سبز به نام مالک نباشه با وکالت میتونه در طرح تعویض خودروی فرسوده شرکت کنه؟یا حتما برگه سبز باید به نام مالک باشه؟

فرزاد
05 بهمن 1401

سلام و خسته نباشید.
ببخشید تمامی مراحل اسقاط انجام شده .چه مدت طول میکشد که پیام واریزی بیاد برامون .و از چه سازمانی باید پیگیری کرد.

  رضا
  11 بهمن 1401

  چهار ماه طول میکشه تا پیامک واریز براتون ارسال بشه

فرزاد
05 بهمن 1401

سلام.بنده تمامی کارهای اسقاط خودرو را انجام دادم.
ببخشید چه مدت طول میکشه تا پیامک برای واریز مبلغ میاد.
و اینکه باید از چه ارگانی پیگیر بشیم که چرا پیامک نیومده

علی
05 بهمن 1401

سلام و تشکر از اطلاعات کافی که دادید. فقط یک سوال، آیا شرطی به عنوان مدت زمان برای مالکیت خودرو برای تعویض طرح فرسوده است؟ بنده به خاطر کمبود پول پراید 82 خریدم دو ماه پیش الان تصمیم دارم طرح فرسوده ثبت نام کنم. خودرو دیگری هم به نامم نیست. به نظر شما بنده با مالکیت دو ماهه خودرو پراید می تونم در طرح فرسوده شرکت کنم؟ ممنون میشم جواب بدید.

  رضا
  11 بهمن 1401

  بله میتونید ثبت نام کنید

  رضا
  11 بهمن 1401

  بله میتونید ثبت نام کنید تاریخ خرید خودرو ملاک نیست

محمد حلفی
06 بهمن 1401

سلام پیکان وانت دارم ۸۹ ولی بدرد نمیخوره نمیشه ثبتنام اسقاط کرد

حسین
07 بهمن 1401

آیا پراید را می‌شود به شرکت ایرانخودرو تحویل داد؟پراید من خودرو فرسوده محسوب می‌شود

سارا
12 بهمن 1401

سلام.چطور بعد از ثبت نام میشه انصراف داد؟لطفا راهنمایی کنید؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1401

  سلام. از طریق سایت و مراکز مربوطه.

رضا
15 بهمن 1401

سلام آیا کسانی که به بغیر از خودرو فرسوده پلاک فعال دومی هم دارند میتوانند در طرح فروش خودرو فرسوده ایران خودرو ثبت نام کنند

عباس
15 بهمن 1401

سلام وخسته نباشید .بنده با ۵سر ایله یک روا ۸۵دارم ودر طرح جایگزینی ثبت نام کردم .هم بخاطر مصرف سوخت بالا هم فرسودگی در تمام قطعات ان.این خودرو منبع درامد وحمل نقل خانواده بنده بوده.اگر دولت وام کم بهره واقساط بلند مدت در اختیار افرادی مثل بنده قرار ندهد .با مبلغی که بابت خودرو میدهند موتورم نمیتونم بگیرم.واندک در امدی که هم که داشتم بی بهره میشوم.از شما مقام محترم ایران خودرو و عاملان این طرح تقاضا دارم مثل زمان اقای احمدی نژاد وام کم بهره وبلند مدت دراختیار افراد ضعیف جامعه قرار دحید تا مردم به این طرح رقبت نشان داده وبرای دولت کنونی هم یه موفقیت محسوب شود.ودعای مردم بدرقه راحتان باشه ‌.انشاالله..

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. ما کارگزاری بیمه هستیم.

وطنی کیا
19 بهمن 1401

چرا ماشینی که فعال هست وشخص درنگهداری آن کوشا بوده سعی کرده بنا به شخصیتش برسد به ماشین از ظاهرا باطن فرق قائل نیستید ماشینی تکه هاش داره میریزد تا ماشینی مرتب هست باید تشویق باشد وشخص نگهدارنده ماشین تمیزازهمه نظربایدتشویق بگیرد که درس بزرگی خواهد بودبرای فرهنگ نگهداری هرشی که صاحبش احتیاط کامل رادارد اگرشده دوماه زودترتحویل گرفتن بقیمت ماشینش رابالاتربرداشتن والی آخر

حسین
21 بهمن 1401

سلام.
بنده نیسان مدل 65دارم کجا مراجعه کنم برای تعویض با تشکر

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. به سامانه خودرو فرسوده مراجعه بفرمایید.

محمدرضا
21 بهمن 1401

سلام خودرو مدل 86 میشه طرح فرسوده ثبت نام کرد!

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام. اگر ۱۵-۲۰ سال از عمر خودرو گذشته است می توانید در این طرح ثبت نام کنید.

آهور
22 بهمن 1401

سلام و خسته نباشید.
ماشین مدل 70 داشتم داده بودم به داداشم تا کار کنه چند سال پیش برده داده به ضایعاتی و به پول ناچیزی فروخته بعد چند وقت الان فقط پلاک شهربانی اش با کارت ماشین و سند که به نام خودم رسیده به دستم.
الان من چطوری به طرح فرسوده شرکت کنم کلیه مدارک دستمه ولی خود ماشین نه؟
لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام. لطفا از طریق پلیس +۱۰ اعلام سرقت کنید و موضوع را از مراجع قانونی پیگیری کنید.

   آهور
   24 بهمن 1401

   عرض ادب مجدد

   اگر از طريق پلیس +10 نسبت به اعلام سرقت اقدام کنم می توانم در طرح فرسوده شرکت کنم؟

    کارشناس بیمه
    24 بهمن 1401

    سلام. از سایت خودرو فرسوده شرایط را ببینید. اگر خودروی فرسوده سرقتی شامل این شرایط شود، می توانید.

محمدرضا
22 بهمن 1401

سلام
من یه پراید مدل 75دارم ولی سند بنام خودم نیست اگر وکالت تام اختیار از مالک بگیرم میتونم تو طرح جایگزین خودرو بنام خودم ثبت نام کنم یا حتما باید تعویض پلاک بشه پسند بنام خودم بخوره

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام باید تعویض پلاک را انجام دهید و سند خودرو به نام شما باشد.

وحید
26 بهمن 1401

سلام
برای طرح جایگزینی حتما باید حداقل ۲سال ماشین به نام باشه یا به محض انتقال مالکیت میشه ثبت نام کرد؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بهتر است شرایط را از سایت اسقاط خودرو شرایط را به طور کامل بخوانید.

حیدری
27 بهمن 1401

این طرح خیلی عالی است هم باعث کم شدن آلایندگی می شود وهم در سوخت تاثیر دارد و جهت ایمنی در رانندگی به شرط تعویض با خودرو باکیفیت می شود تولید خودرو با کیفیت وارزان باید در دستور کار دولت قرار بگیرد حال چرا قیمت خودرو اسقاطی این قدر کم است را نمی دانم شاید به خاطر امتیازاتی که برای اسقاط خودرو در نظر گرفته شده ولی دولت چون که خودش سود میکندبایستی قیمت خودرو را متناسب با بازار در نظر بگیرد که افرادی که ماشین فرسوده دارند یعنی توان خرید خودرو را ندارند ضرر نکنند و شرطی را اضافه کنند که حتما بایستی یک سال خودرو فرسوده به نام متقاضی باشد بااین شرط متقاضی واقعی به خودرو رسیده واز بازار سیاه جلوگیری می شود

فخرالدین فلاح
29 بهمن 1401

کدپیگیری مو گم کردم چندماه هست نمیتونم شرکت کنم میگن این پلاک ثبت شده یعنی چه

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1401

  این موضوع را حتما باید از مراکز اسقاط خودرو سوال کنید.

پیامک آمده زنگ می‌زنیم میگن خبری نداریم دروغ نگین این چیکارهاژ هستش چه یک مملکت زیر سوال میبرین
29 بهمن 1401

کدپیگیری مو گم کردم الان چندماه هست میگه این پلاک ثبت شده تو خدا هرکس می‌دونه چیکار کنم کمک کنید

فخرالدین فلاح
30 بهمن 1401

یک بار ثبت نام کردیم الان چندماه مه این پلاک ثبت شده هست کدپیکیری رو نداریم چیکار کنیم اگه میشه مردم خل نکنید مگه میشه پلاک ثبت شده هست یعنی چه

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. باید از مرکز اسقاط خودرو سوال کنید.

ahmadysaman0@gmail.com
01 اسفند 1401

من جزو برندهای طرح اسقاط خودروهستم ماشینو اسقاط کردم تایید اسقاط هم گرفتم حالا پیامک چندوقته میاد تا تکمیل وجع کنم ممنون میشم دقیق بگین باتشکر ازشما

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. این موضوع را باید از مراکز اسقاط خودرو پیگیری کنید.

عباس
01 اسفند 1401

سلام لطفا یه شماره تلفن برای شکایت از مراکز اسقاط خاطی ک پول مردم رو به موقه نمیدهند والکی سنگ جلو پای مردم میندازند بزاریدمن من الان پنج ماه ماشین رو تحویل دادم برای من چک دادن برای هفت ماه دیگه حرفشون هم اینه دولت خدمات نمیده اسقاط نمیکنه و الکی میگن سرسیلندرت تراش داره

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1401

  سلام عباس عزیز. این موضوع را باید به صورت مستقیم از همان مراکز پیگیری کنید.

   M
   02 اسفند 1401

   سلام.ببخشید ما تو اسقاط برنده شدیم 22آبان پیامک برنده شدن اومده ولی برگ سبز به اسم پسر و ماشین به کد ملی پدر برنده شده ماشین رو به اسقاط تحویل دادیم گفتن دوماه دیگ پیامک میاد ولی هنوز نیومده مشکلی پیش نمیاد؟

    کارشناس بیمه
    05 اسفند 1401

    سلام. موضوع را از مراکز اسقاط پیگیری کنید.

علی
03 اسفند 1401

سلام
ماشین مدل ۸۳ جزو خودرو های فرسوده حساب میشود اینک رپطی به معاینه فنی دارد یا نه برای قرعه
کشی

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر از سن خودرو ۱۵ الی ۲۰ سال بگذرد خودرو فرسوده محسوب می‌شود.

مهدی
05 اسفند 1401

سلام بنده یه لندروور مدل ۶۹ دارم سال ۸۸ خریدم و سند رو وکالت زدم بنامم الان میتونم ثبت نام کنم یا باید سند قطعی باشه

  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1401

  سلام. اگر سند به نام شما است می‌توانید.

امیر
09 اسفند 1401

سلام آیا خ پیکان مدل ۶۴ هم شاملطرح جایگزینی خودرو میشود؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام. بله دوست عزیز.

قاسم
11 اسفند 1401

سلام .ماشین من پژو مدل 81ولی آتیش گرفته .تحویل میگیرن یانه؟

  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام. ممکن است تحویل بگیرند.

rabito
17 اسفند 1401

سلام خسته نباشید یه ماشین دارم قولنامه ای خریدم ولی سند به نام یکی دیگس تعویض پلاکم نکردم چون آدرس و تلفنی از طرف ندارم قانونی اقدام کردم برای آگهی تو روزنامه و… ولی مراحلش طول میکشه. میتونم طرح خودرو های فرسوده شرکت کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1401

  سلام. اگر سند خودرو را داشته باشید می‌توانید. در صورتی که سند به نام شما نیست با مشکل مواجه می شوید.

   مهدی
   17 اسفند 1401

   سلام و عرض ادب
   یه سوال داشتم
   من در طرح قرعه کشی خودرو فرسوده برنده شدم
   بعد از دوستان شنیدم که اگر ماشینی که برنده شدم وانت باشه نمیتونم از تخفیف بیمه خودرو فرسوده استفاده کنم، میخواستم ببینم صحت داره این حرف؟(خودرو هم که برنده شدم آریسان هستش)

    کارشناس بیمه
    18 اسفند 1401

    سلام. از مراکز اسقاط سوال بفرمایید.

لطف الله میرچناری ده کوره
17 اسفند 1401

درباره وکالتی بودن سند خودرو اسقاطی چیزی توضیح ندادی

لطف الله میرچناری ده کوره
17 اسفند 1401

درباره وکالتی بودن سند خودرو اسقاطی چیزی توضیح ندادی اگر ماشین وکالتی به نامت باشه چکار باید کرد

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بهتر است سند را به نام خودتان بزنید. یا بعد از دریافت خودرو جدید کارهای تغییر سند را انجام دهید.

کریمی
18 اسفند 1401

سلام خسته نباشید حدودچهارماه قبل در قرعه کشی خورو برنده شدم برای اسقاط خودرو فرسوده ام نرفتم مرکز اسقاط الان امتیاز بده سوخته یا میتونم اقدام کنم و خودرو را تحویل بگیرم

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1401

  سلام. از مراکز اسقاط سوال بفرمایید.

رضا
19 اسفند 1401

سلام من بهمن ماه واسه طرح جایگزین ثبت نام کردم بعد برام پیامک اومده متقاضی گرامی مشخصات شما به حمل نقل سوخت ارسال گردید نتیجه نهایی قرعه کشی پس استعلام پیامک میگردد یعنی ایامن برنده شدم باسپاس توپنل کاربریمم نوشته درحال بررسی

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. خیر نتیجه نهایی به شما اعلام خواهد شد.

حدیث
19 اسفند 1401

برای طرح اسقاط یارنه و معیشتی قطع می‌شود؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. خیر.

علی
20 اسفند 1401

سلام دوستان
من ماشینم را سال 92 دزدیدند و بعد از مدتی یک ماشین که کاملا سوخته بود و بقول تعمیرکار حتی میل لنگش هم تاب برداشته بود و به هیچ دردی نمی خورد پیدا شد.من ان موقع لاشه ماشین را به همون بنده خدا دادم ولی مدارک و سندو پلاکش هنوز دارم و باطل نکردم . آیا امکان ثبت نام خودرو فرسوده برای من وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بهتر است این موضوع را مستقیما از مراکز اسقاط جویا شوید.

علی
21 اسفند 1401

سلام من زمان ثبت نام پلاک فعال نداشتم الان یه ۲۰۶ خریدم میشه به نامم بزنم چون ثبت نام من در حال بررسی هست میشه راهنمایی کنید سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. لطفا از مراکز اسقاط خودرو سوال بفرمایید.

عارف
22 اسفند 1401

با سلام
سال ۱۳۸۹ یه دوو خریدم …سند به نامم نخورده
اما برگ سبزش بنام خودمه.
در طرح فرسوده می تونم ثبت نام کنم….
راهنمایی کنید …دوستانی که اطلاع دارن …مهمه برام…
ممنون.

  کارشناس بیمه
  23 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. برگ سبز همان سند خودرو است.

کاوه
03 فروردین 1402

سلام خسته نباشیومن ۲ماه بیشتره ماشین تحویل فرسوده دادم همه کارهاشوانجام دادم ولی هنوزکه هنوزه اس م س واریزبرای من نیومده چراچرا؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست.

alireza
04 فروردین 1402

سلام ،من دو ماهه پیکان تاکسی فروختم به یک فردی که قرار بود اونو اسقاط کنه وپلاک منو فک بکنه، بدون جایگزین ،،ولی هنوز اسقاط نکرده تا اون اسقاط نشه من نمیتونم تاکسی دیگه ای بخرم ،،چکار کنم

  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام. از طریق مراجع قانونی این موضوع را پیگیری کنید.

حامد
09 فروردین 1402

سلام وقتتون بخیر من دیماه در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ثبتنام کردم و بعد از2ماه که درحال بررسی بود 23 اسفند داخل پرتالم زده در انتظار اسقاط خودرو اما پیامک برنده جهت اسقاط از سمت ایران خودرو ارسال نشده و مرکز اسقاط میگه باید خودرو رو اسقاط کنی ولی ایرلن خودرو میگه باید منتظر ارسال پیامک بمونی میخاستم بدونم الان باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. در این مورد باید با آن دو سازمان هماهنگ شوید و موضوع را پیگیری نمایید.

  مهران
  14 فروردین 1402

  تماس بگیر ایران خودرو کد ملی و بگو بعد یک ساعت پیامک میاد

علی محمد گودینی
18 فروردین 1402

سلام من ۱۵/۷/۴۰۱دنا پلاس ثبت نام کردم اما بعلت مشکلات نتوانستم اسقاط کنم الان هم ثایت میزنند در دست اسقاط امکان انصراف هم نیست .من که مدت انجام دو ماه بوده و تمام شده چکار باید انجام دهم آیا هنوز امکان انجام دارد

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. لطفا از مراکز اسقاط سوال بفرمایید.

akbar
23 فروردین 1402

سلام من چند وقت پیش (تقریبا یک سال) برنده قرعه کشی شدم و خودرو تحویل گرفتم الان با مدارک خودم که تاکسی به اسم خودم دارم میتونم اسقاط کنم تاکسیمو یا محدودیت داره و نمیتونم؟ (بخاطر ثبت نامی که برنده شدم)

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. لطفا از مراکز اسقاط بپرسید.

علی
24 فروردین 1402

سلام ببخشید میخواستم بدونم اگه تو معاینه فنی خودرو قبول بشه بعد نمیشه تو طرح شرکت کرد؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام اگر 20 سال از سن خودرو گذشته باشد خودرو فرسوده محسوب می‌شود و می توانید در طرح اسقاط شرکت کنید.

حسین
27 فروردین 1402

با سلام میخاستم بپرسم بعد از تحویل خودرو جایگزین ب مرکز اقساط وجه خودرو فرسوده چگونه محاسبه میشه و چ زمانی ب حساب مالک خودرو واریز میشه؟؟

  نویسنده بیمه
  28 فروردین 1402

  سلام. پاسخ این سوال را باید از مراکز تعویض پلاک بپرسید.

علی افرا
18 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر.ببخشید مراحل و روند کاری اسقاط خودرویی که برنده قرعه کشی شده رو میشه نام ببرید

  نویسنده بیمه
  18 اردیبهشت 1402

  سلام. در مقاله مراحل ذکر شده است.

حسین
24 اردیبهشت 1402

سلام من پیکان مدل ۵۹ دارم چجوری میتونم توی طرح تعویض خودروهای فرسوده ثبت نام کنم

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام. طرح خودروی فرسوده از طرف سایپا، ایران خودرو یا سایت خودروی فرسوده اعلام میشه. مراحل و مدارک لازم برای ثبت نام در طرح خودروهای فرسوده را به طور کامل در این مقاله برای شما توضیح داده ایم.

هادی
25 اردیبهشت 1402

با سلام . بنده ماشین پیکانی را در سال ۹۴ اسقاط کردم و فیش از شرکت سایپا گرفتن جهت جایگزینی. ولی بعد از یک سال شرایط خرید خودرو جایگزین نقدی شد و بعد طرح جایگزینی برداشته شد تا الان. تکلیف من با فیش سال ۹۴ چیست؟ آیا میتوانم ثبت نام کنم؟

  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام. این موضوع را باید از سایپا پیگیری کنید.

علی
01 خرداد 1402

سلام خودرو داشتیم به مرکز اسقاط شیراز جهت جایگزینی تحویل دادیم خود نمایندگی اسقاط گفت که ایران خودرو مقداری هزینه پرداخت می‌کنه اما ما فقط قیمت آهن وکیلو کشی بر می داریم الان که خودرو اسقاطی شده نمایندگی اسقاطی میگه ما همین که براتون اسقاطش کردیم لطف کردیم و خودرو دولتی میگیردید کافیه یک ریال دستم رانگرفته، الان ما کجا باید مطالبه داشته باشیم ماشین داشتیم وقرض هم نداشتیم الان ماشینوم مفت از دستمون
دراومد به خودرو جدید هم نرسیدیم، حتی منت هم گذاشت که خودرو تون را اسقاط کردیم الان هم مستاصلم که چکار کنم

  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بهتر است از یک مشاوره حقوقی استفاده کنید و به صورت قانونی موضوع را پیگیری کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید