28 خرداد 1401

صفر تا صد اسقاط خودرو فرسوده+ مراحل و مدارک اسقاط ماشین1401

آلودگی هوا و اقدامات برای کاهش ورود آلاینده‌­ها به هوا، سالها است که در کشورهای مختلف، مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌است. متخصصان به دنبال راهکاری مناسب برای رهایی از بحران آلودگی هستند. اسقاط خودرو فرسوده، یکی از مواردی است که آلودگی هوا را تشدید می‌کند. ماندن این خودروها در چرخه حمل و نقل، آسیب­‌های جدی به محیط زیست و سلامت افراد جامعه، وارد می‌­کنند.

طبق ماده 8 قانون هوای پاک، تمامی افرادِ دارای وسایل نقلیه موظف هستند، خودرو خود را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند. تردد وسایل نقلیه فرسوده در خیابان‌­ها، مانند نداشتن بیمه شخص ثالث از نظر قانونی جرم محسوب می‌­شود. اما از کجا بدانیم خودرویی اسقاطی است یا خیر و چه راهکارهایی درباره خودروی فرسوده وجود دارد؟ در ادامه این مطلب با ما باشید تا به این موضوعات دقیق‌­تر بپردازیم.

خودروی فرسوده و ویژگی‌­های آن

خارج کردن خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل، امری حیاتی محسوب می‌شود. و در کشور ما حدود 70 درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی، دچار فرسودگی ا­ست.

ابتدا باید بدانیم به چه خودرویی فرسوده می‌گویند؟ عوامل زیادی در فرسودگی خودرو نقش دارند از جمله:

 • سن خودرو
 • میزان کارکرد
 • شرایط فرهنگی و اقتصادی جامعه
 • رشد تکنولوژی

در کل خودرویی فرسوده‌است که از لحاظ ایمنی، میزان آلایندگی و کیفیت در شرایط مناسب نباشد و نتواند معیارهای سلامت فنی را پاس کند.

در ابتدای اجرای طرح خودرو فرسوده تنها معیار فرسودگی اتومبیل، سن آن در نظر گرفته‌میشد.  با بررسی بیشتر، به این نتیجه رسیدند که سن خودرو به تنهایی معیار مناسبی برای از دور خارج کردن خودرو نیست. ملاک دیگری برای اخذ معاینه فنی خودرو در نظر گرفته‌شد. طبق این معیار، در صورتی که خودرویی، نمی‌­توانست برای دو دوره متوالی، معاینه فنی را پاس کند، فرسوده تلقی می‌شد. طبق این قانون، مالکانی که خودروی آن‌ها به سن مرز فرسودگی رسیده‌است، موظف هستند در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری به مراکز معاینه فنی، مراجعه کنند. به این ترتیب و با بررسی دوره­‌های بیشتر، هم آلودگی هوا و هم میزان تصادفات کاهش می­‌یابد.

سن مرز فرسودگی

در جدول زیر سن مرز فرسودگی برای وسایل نقلیه مختلف و تعداد دفعات مراجعه به مراکز فنی در سال آورده شده‌است:

نوع وسیله نقلیه نوع سوخت سن مرز فرسودگی تعداد دفعات مراجعه به مراکز فنی در سال
خودروهای شخصی (سواری، ون) 15 2 (هر 6 ماه یک‌بار)
خودروهای عمومی (سواری، ون) بنزینی و دوگانه سوز 8 4 (هر 3 ماه یک‌بار)
گازسوز 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
برقی 14 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
وانت گازسوز و بنزینی 14 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
دوگانه سوز و دیزلی 13 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
اتوبوس درون شهری دیزلی و پایه گازسوز 10 4 هر 3 ماه یک‌بار
برقی 20 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
مینی بوس و میدل باس درون و برون شهری دیزلی 8 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
پایه گازسوز 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
برقی 20 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
اتوبوس برون شهری و کشنده 10 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
کامیون و کامیونت 16 3 (هر 4 ماه یک‌بار)
موتورسیکلت بنزینی کاربراتوری 5 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
بنزینی انژکتوری 6 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
برقی 12 2 (هر 6 ماره یک‌بار)
سواری دولتی 13 3 (هر 4 ماه یک‌بار)

 

چند نکته مهم در خصوص سن مرز فرسودگی

طبق قانون، کلیه وسایل نقلیه­‌ که سن فرسودگی آن‌ها گذشته باشد، مشمول جریمه می­‌شوند. البته این نکته هم باید در نظر داشت که طبق شرایطی ممکن است سن اسقاط خودروی فرسوده مقداری بالاتر در نظر گرفته‌شود. مثلاً برای اتوبوس­‌های درون شهری که بازسازی اساسی انجام داده‌­اند، ۵ سال به سن مرز فرسودگی افزوده می­‌شود.

علاوه بر موارد بالا، با رعایت کردن شرایط زیر دو سال به سن مرز فرسودگی افزوده می­‌شود:

 • نصب پالایشگر دوده استاندارد برای خودروهای دیزلی، حداقل یک‌سال پیش از رسیدن به سن مرز فرسودگی
 • تعویض کاتالیست استاندارد و سیستم اگزوز برای تاکسی‌­ها

البته اگر بخواهیم دقیق‌تر مطرح کنیم، باید گفت که طرح سن فرسودگی لغو شده است و فقط بر اساس نتیجه معاینه فنی فرسوده بودن یا نبودن خود را تعیین می کنند. (البته تا الان به دلیل همکاری نکردن ستاد حمل و نقل سوخت، هنوز این مساله به نتیجه نهایی نرسیده است). الان دیگر این مساله صرفا برای آشنایی بیشتر آورده شده‌است.

اسقاط کردن خودروهای فرسوده

اگر طبق قانون و با بررسی­‌ها، اتومبیل شما فرسوده تلقی شود، باید وارد فرایند اسقاط شود. برای اسقاط خودرو فرسوده وامی به مالکان داده می‌­شود تا بتوانند خودرو جدید خریداری کنند. مبلغ این وام برای کلان‌شهرهایی مانند تهران، اصفهان، مشهد و همدان بین 50 تا 70 میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ است. علاوه بر این مبلغ 7 میلیون تومان بابت اسقاط خودرو فرسوده از متقاضی کسر می‌­شود.

در خصوص قیمت وام سال 1401 خودروهای فرسوده هنوز اطلاعاتی منتشر نشده‌است. البته بیان شده بود که بودجه 1401 کمکی به پیشرفت عملیات اسقاط کردن خودروهای فرسوده نخواهد کرد.

صفر تا صد اسقاط خودرو

دولت برای اسقاط خودرو فرسوده طرح­‌هایی در نظر گرفته‌است. در حال حاضر دو طرح برای اسقاط ماشین وجود دارد:

 1. طرح نقدی
 2.  طرح جایگزین

در هنگام ثبت خودرو فرسوده خود در سامانه (khodrofarsoodeh.com) می­‌توانید، یکی از این طرح‌­ها را با توجه به مدل و کاربری خودروی خود انتخاب کنید. در واقع این طرح‌­ها، برای جلوگیری از اثر تورم بر اعطای تسهیلات از طرف دولت ارائه شده‌­اند.

 طرح نقدی اسقاط ماشین

در طرح نقدی اسقاط خودرو، پس از ثبت نام مالک اتومبیل در مراکز اسقاط، دولت ماشین فرسوده را در مراکز اسقاط خودرو تحویل می‌گیرد. با بررسی اتومبیل، وجهی به صاحب ماشین پرداخت می‌شود.

خودروهایی که در این طرح قرار می­‌گیرند به شرح زیر هستند:

 • خودروی سواری سال 1362 تا 1385
 • خودروی وانت سال 1350 تا 1385
 • خودرو ون سال 1340 تا 1377
 • خودروی کامیونت، کامیون، مینی بوس، اتوبوس و خاور، سال 1350 تا 1370
 • موتورسیکلت سال 1350 تا 1370

در هنگام ثبت نام در سامانه، مشخصات مالک، مشخصات وسیله نقلیه و نوع سند آن را باید وارد کنید. پیش از ثبت نام در سامانه باید کلیه خلافی خودرو، عوارض و مالیات مربوط به وسیله نقلیه خود را پرداخت کرده‌باشید و در هنگام تحویل آن به مراکز اسقاط آنها را ارائه دهید.

قیمت اسقاط خودرو 1401

با اعلام مسئولان فنی سازمان تاکسیرانی قیمت اسقاط خودرو 1401 به عددی حدود 31 میلیون 500 هزار تومان رسیده است. این فرصت برای همه اقشار مخصوصاَ تاکسیرانان با ارزش است.

طرح جایگزین

علاوه بر طرح نقدی، طرح دیگری با عنوان طرح جایگزین وجود دارد که طبق شرایطی شما می‌توانید، خودروی فرسوده خود را با خودروی جدید، جایگزین کنید.

شما در این طرح می‌­توانید هم از طریق سایت و هم از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی­‌های خودروسازی مربوطه، ثبت‌نام را انجام دهید. پس از ارائه اسناد مربوطه به نمایندگی، خودروی فرسوده شما تحویل گرفته‌می­‌شود و از طرف شرکت خودروساز به بانک معرفی می­‌شوید. با ارائه معرفی­‌نامه به بانک، وامی از طرف بانک برای خرید خودروی جدید به شما داده‌می‌­شود. البته این طرح که در موضوع بودجه سال 1400 به آن اشاره شده‌بود و طبق آن شرکت ایران خودرو مجری اصلی این طرح بود؛ اساساً تاکسی­‌ها با خودروی سمند تعویض می­‌شدند، همچنان در حالت تعلیق قرار دارد.

برای اطلاع از مراکز اسقاط خودروی فرسوده می‌­توانید به سایت www.nosazi.org مراجعه کنید.

بیمه بدنه راهی برای جبران خسارات

یکی از مواردی که رانندگان با داشتن آن می‌توانند، کمی آسودگی خاطر داشته‌باشند، بیمه بدنه خودرو است. این روزها کارشناسان تاکید به خرید بیمه بدنه دارند؛ چون بهترین راه برای جبران خسارات وارد شده به بدنه خودرو است. اما یکی از دغدغه‌های افراد، خرید بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه است. برای خرید بهترین بیمه بدنه می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و از طریق منو محصولات اقدام به خرید بیمه بدنه کنید.

اگر چه طرح اسقاط خودرو فرسوده ممکن است کمی برای صاحبان اتومبیل دردسر ساز و هزینه بر باشد؛ اما همیشه هر قانونی که ما را کمی به خرج بیاندازد، قانون بد تلقی نمی‌شود. اگر بدانیم که اسقاط ماشین‌های کهنه در نهایت به نفع ما است، این کار مهم را در اولویت قرار می‌دهیم. حتی اگر خودرو ما به سن فرسودگی هم نرسیده باشد باید کمی در مورد این امر مهم دقت بیشتری کنیم. هر چه زودتر از شر ماشین فرسوده خود خلاص شویم در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌ایم.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 تیر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

سهمیه سوخت انواع وسایل نقلیه+ دستورالعمل مشاهده اعتبار بنزین

جدول سهمیه بنزین هر یک از وسایل نقیله مانند سرویس مدارس، خودرو شخصی، اتوبوس، ون، وانت و... را در این مقاله مشاهده کنید.

07 تیر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

تعویض پلاک خودرو+ چک لیست مدارک و مراحل سال ۱۴۰۱

راهنمای کامل تعویض پلاک ماشین، مدارک، شرایط، مراکز و سامانه تعویض پلاک اینترنتی خودرو را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

05 تیر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

فک پلاک خودرو؛ مراحل، مدارک و شرایط لازم

برای فک پلاک خودرو به چه مدارکی نیاز دارید؟ مراحل و شرایط فک پلاک را در این مقاله مطالعه نمایید.

01 تیر 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

کارت خودرو: مدارک،شرایط و روش‌های استعلام کارت ماشین در یک جا(پاییز1400)

راهنمای کامل کارت خودرو، مدارک موردنیاز، شرایط و شیوه‌های استعلام و پیگیری کارت ماشین صادره یا مفقودی در 1400 را در این مقاله بخوانید.

31 خرداد 1401 / اطلاعات خودرو و موتور

نمره منفی گواهینامه؛ روش‌های استعلام و پاک کردن جریمه نمره منفی ۱۴۰۱

نمره منفی گواهینامه و نحوه اعتراض و پاک کردن آن را در این مقاله بخوانید!

29 خرداد 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

صفر تا صد دریافت المثنی کارت سوخت + استعلام، مدارک و مراحل دریافت کارت سوخت ماشین

اگر کارت بنزین خود را گم کرده‌اید و نمی‌دانید چگونه برای دریافت المثنی آن اقدام کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
قربانی
17 دی 1400

سلام هنوز که هنوزه از وام خبری نشده، باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  17 دی 1400

  سلام دوست عزیز، ما فقط در این مطلب به راهنمای اسقاط خودرو اشاره کرده ایم. برای پیگیری باید به سازمان مربوطه مراجعه کنید.

امین
11 فروردین 1401

سلام
مسئول محترم خداوکیلی فکری به حال خودروهای فرسوده کنید ما دیگه بیشتر از این نداریم که خرج لوازم یدکی اشغال یا دستمزد اوستا کار ناشی رو بدیم
واقعا دیگه خسته شدیم پول نقد هم برا خرید ماشین نداریم ولی قسطی میتونیم پرداخت کنیم

  حمیدرضا
  05 اردیبهشت 1401

  سلام
  ماشین من سند داره به اسم خودم.ولی برگ سبز وسند کمپانی نداره براس اسقاط نیاز به این ها هست؟؟؟

   کارشناس بیمه
   06 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، مدارک هر چیزی که هست نیازه. اگر ندارید، حداقل باید سندی برای اثبات داشته باشید.

مهدی باقری کلایه
29 فروردین 1401

کی تعویض میکنید خودرو فرسوده مربوط به سایپا من خودرو پی کی 82دارم میخوام تعویض کنم با صفر خودم توشرکت مگاموتور هستم لطفا پیگیری کنید

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما در این مقاله فقط سعی کرده ایم تا اطلاعات مربوط به مراحل اسقاط خودروی فرسوده را بنویسیم. مسائل دیگر مربوط به خود سازمانشان است و ما کار پیگیری انجام نمی دهیم.

رامین.خانی
30 فروردین 1401

سلام.درسته میگن خودروهای اسقاطی از سال جدید حق تردد توو شهر رو ندارن؟و جریمه میشن اگه تردد کنن؟؟؟حتی که معاینه فنی داشته باشن

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

مهدی
07 اردیبهشت 1401

سلام برای هرخودرو حداقل و حداکثر چه مبلغی پرداخت میکنن؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مبلغ بستگی به نوع خودرو دارد. در خصوص قیمت اطلاعات دقیقی نداریم.

   r.rahmi
   26 اردیبهشت 1401

   چطور میشه قبل از ثبت نام در طرح از مبلغ اطلاع پیدا کرد؟

    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، هرچه اطلاعات داشتیم در این مقاله نوشته ایم.

احمد
07 اردیبهشت 1401

سلام سازمانش کجا هست و از کجا باید پیگیری کرد

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در اینترنت سرچ کنید.

هاشم
10 اردیبهشت 1401

سلام من زامیاد مدل 61داشتم چند سال قبل کیلویی فروختمش به ضایعاتی ولی تمام مدارکش هست میتونم مدارکشو تحویل بدم ماشین نو بگیرم راه حلش چیه راهنمایی کنید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم اما باید از خود دفتر سازمان مربوطه بپرسید.

مجید
14 اردیبهشت 1401

با سلام
ببخشید میخواستم بدونم که من چند سال قبل حدودا ۷ سال پیش یه خودرو فرسوده اسقاط کردم و تحویل دادم ولی با توجه به یه سری مشکلات که واسم پیش آمد دیگه امکان ادامه کار را نداشتم تا الان که برگشتم خواستم بدونم شما اطلاع دارید که آیا هنوز امکان ادامه مراحل هست یا دیگه باید قید آن را بزنم تشکر

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم.

Fayter
14 اردیبهشت 1401

سلام.ایا درست هست ک ایران خودرو ماشین های فرسوده را مثل پیکان تحویل میگیرد و ماشین نو تحویل میدهد؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

آراز
14 اردیبهشت 1401

سلام. ممنون از اطلاعاتتون.
در طرح جایگزینی، برای هر خودرو کارشناسی میشه و قیمت تعیین میشه؟
چون من شنیدم، فرقی نداره خودرو چی باشه و چه مدلی، کلا ۴۰ میلیون میدن که غیر منطقی هست

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعاتی که داریم در همین حد است.

جواد مزرعه
20 اردیبهشت 1401

شماره پیگیری ثبت نام اسقاط خودرو رو فراموش کردم برای پیگیری باید چکار کنم

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم اگر از طریق سایت امکان پذیر نیست باید به دفتر سازمان مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

r.rahmi
26 اردیبهشت 1401

ببخشید در طرح جایگزین، وام 40-50 میلیونی چطور باید بازپرداخت شه؟
آیا به جهت تحویل خودرو اسقاطی از مبلغ ماشین جدید چیزی کم نمیکنن؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعات بیشتر نسبت به این مقاله نداریم.

حنایی
27 اردیبهشت 1401

سلام من ی پراید۷۲ دارم چطور میتونم سقفش بزنم

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سقف چه چیزی؟

علیرضا براتی
29 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
احتراما من خودرو پراید مدل 87 دارم که میخواستم از رده خارج کرده و خودرو دیگری بگیرم
لطفا در این من رو راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مراحل را برای خودروی اقساطی نوشتیم. البته اگر خودروی شما جزوش باشد. مطالعه کنید.

وحید
31 اردیبهشت 1401

دستشون درد نکنه اول که یه پژو الان شده حدود سیصد میلیون حالا ما بیایم ماشین خودمون رو که حالا هر برندی که باشه که دیگه تو بازار کمتر پنجاه میلیون نیست مگر آدم خر گازش گرفته بیاد ماشین با قیمت حدود پنجاه الی هشتاد میلیون رو بده هفت میلیون بگیره بنظر شما موتور رو به این قیمت میدن . ؟ ماشینت بدی که هفت میلیون بدنت یه وام با سود خدا تومانی بهت بدن ؟ من نمیدونم یعنی خودم نمیتونم برم از نمایندگی یه ماشین شرایطی بگیرم اون ماشین فرسوده رو هم بگذارم باشه لااقل میتونم از بنزینش استفاده کنم یا نه ؟ یا اینکه بفروشم به یه نیازمند فکر کنم بیشتر بره نه ؟

رضا سلطانی
31 اردیبهشت 1401

من یه خودرو وانت فرسوده دارم وتوان مالی خرید خودرو رو ندارم طرح جایگزین هست که تعویض کنم.که وام بدن.چون بااین خودرو کار میکنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی داشتیم در این جا نوشته ایم. بقیه موارد را اطلاعاتی نداریم.

رحمانی
08 خرداد 1401

سلام پیکان ۷۸دارم میخواستم تعویض کنم لطفا راهنمای کند باتشکر رحمانی از تاکستان

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این مقاله مراحل و مدارک را نوشته ایم. لطفا مطالعه کنید.

حمیدرضا
09 خرداد 1401

سلام خسته نباشی
من ماشینم سند به نام خودم داره همینطور کارت خودرو موجود هست
ولی فاقد برگ سبز و سند کمپانی هست.همینطور پلاک به نام خودم‌نیست
میتونم ماشین رو اسقاط کنم یا..؟؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، والا بهتر است که با خود همان مرکز اسقاطی تماس بگیرید. به هر حال مدارک باید کامل باشد.

Mostafa
11 خرداد 1401

سلام من ماشین راتوفرم اسقاط ثبت کردم،وطرح جایگزین راهم زدم یه کدپیگیری به من داده که بعدا خواستن بدم،،یعنی باید منتظر تماس اونا باشم تاخبرم کنن؟؟؟ لطف میکنیدراهنمای کنید

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعاتی بیشتر از متن نداریم.

فرهادنصری
12 خرداد 1401

سلام ببخشید چرا وقتی میخوام پیگری ثبت نام رو بزنم باز نمیکنه

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص مشکلات فنی چیزی نمیدانیم

خدا
15 خرداد 1401

یه خورده اطلاعاتی داشتی گفتی ولی همه ی حرفات تهش شد تبلیغات بیمه

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ما شرایط کلی را نوشته ایم؛ اما برای افرادی که شرایط خاصی دارند، حتما باید از قبل با دفتر مرکز تماس بگیرند و اطلاعات دقیق تری بگیرند. از طرفی بیمه هم برای این نوع خودروها اهمیت بیشتری دارد.

محمد
21 خرداد 1401

سلام
وقت بخیر
من سال ۸۹ پیکان سواری اسقاط کردم وداخل نمایندگی سایپا تمام مراحل ثبت نام انجام دادم وام کمک خرید درخواست نکردم در واقع نخواستم وهرموقع به همان نمایندگی مراجعه کردم درجواب میگویند که میخواستی اسقاط نکنی وشامل حال شما نمیشود.
چکار باید بکنم

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، یک شماره سایپا برای شکایات دارد. با آن تماس بگیرید.

جمشيد
09 تیر 1401

سلام، آقا الان من كه خودرو فرسوده دارم كجا بايست ثبت نام كنم؟ چه جوري من شناسايي ميشم و جزء 10 درصد سهميه كه اسفند پارسال مجلس مصوب كرد ميشم؟ خيلي گنگ هست و اطلاع رساني دقيقي صورت نميگيره. خواهشاً يكي راهنمايي كنه

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، سایت را نوشته ایم اما در خصوص شرایط بیشتر از این اطلاعات نداریم. بهتر است تا با دفتر خود بیمه تماس بگیرید.

علی
10 تیر 1401

سلام بنده از مدارک ماشین فقط کارت ماشین رو دارم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز باید مدارک دیگر را هم جور کنید

احمد
14 تیر 1401

ماشین های اسقاطی رو در قبالش چقدر پول میدن؟

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به نوع خودرو دارد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید