13 شهریور 1402

طرح ترافیک؛ جامع ترین راهنمای مناطق و خرید طرح آبان 1401

در طول سال‌ها، انواع مختلفی از روش‌های مدیریت و کنترل ترافیک شهری ایجاد شده است. برخی از متدهای رایج اعمال طرح ترافیک برای خودروها و وسایل نقلیه است. در دنیای امروز با وجود تعداد زیاد وسایل نقلیه شاهد ترافیک‌های سنگین روزمره هستیم، به طوری که گاهی تحمل این حجم از ترافیک دشوار می‌شود. ساعت‌های طولانی در مسیر ماندن علاوه بر استهلاک وسایل نقلیه، ایجاد آلودگی صوتی و آلودگی هوا منجر به ایجاد مشکلات سلامتی نیز می‌شود. همین امر موجب ایجاد طرح‌های مختلف ترافیک شده است. این طرح‌ها با هدف کاهش ترافیک و ایجاد نظم در مسیرهای شهری و بین‌شهری به وجود آمده‌اند.

احتمالا سوالاتی مانند طرح ترافیک چیست؟ طرح ترافیک تهران چگونه است؟ ساعت طرح ترافیک چگونه مشخص می‌شود؟ برای خرید طرح ترافیک باید چه کار کنیم؟ چه خودروهایی مجاز ورود به طرح ترافیک هستند؟ و مواردی از این دست ذهن شما را هم مشغول کرده‌است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد طرح ترافیک به شما بدهیم. پس اگر می‌خواهید بدانید طرح ترافیک یعنی چه؟ تا انتهای این مقاله از مجله بیمه با ما همراه باشید.

همه چیز درباره طرح ترافیک زوج و فرد

برای رفع مشکلاتی مانند ترافیک، آلودگی هوا، تردد وسایل نقلیه غیرضروری و تسهیل تردد در مسیرهای شهری، پلیس راه و ترافیک راه‌حل‌هایی را در نظر گرفته است. برخی از راه‌حل‌های پلیس راه و ترافیک به شرح زیر هستند:

 1. تعطیلی مدارس
 2. توقف فعالیت برخی از کارخانه‌ها
 3. ممنوعیت تردد کامیون‌ها
 4. برخورد با خودروهای دودزا
 5. قانون طرح ترافیک

"قانون

پیرو توضیحات گفته شده از طرحی به نام طرح زوج و فرد رونمایی شد که در ساعت‌های مشخصی از روز، تردد را برای برخی از وسایل نقلیه ممنوع می‌کند. طبق این طرح، به‌جز خودروهایی که برای حمل‌و‌نقل عمومی استفاده می‌شوند، اورژانس هستند یا تامین امنیت را به عهده دارند، مابقی خودروها با رعایت محدودیت‌هایی می‌توانند به مناطق پرتراکم وارد ‌شوند. لازم است بدانید که تمامی ارگان‌های دولتی نیز موظف به رعایت این طرح هستند و از این قاعده مستثنی نیستند. احتمالا می‌پرسید طرح ترافیک تهران چیست؟ این طرح چه تفاوتی با طرح قبلی دارد؟ ساعات طرح ترافیک تهران چگونه است؟ برای خرید طرح ترافیک تهران باید چه کنیم؟ آیا سهمیه طرح ترافیک را می‌توان ذخیره کرد؟ و ساعات طرح ترافیک در چه بازه‌ای است و چه محدودیت‌هایی دارد؟

طرح آلودگی هوا؛ جایگزین طرح زوج و فرد

اما پاسخ سوالاتی مانند طرح ترافیک چیست؟ طرح ترافیک چگونه است؟ یا طرح ترافیک تهران چگونه است؟ را با هم ببینیم! از ابتدای تابستان ۱۳۹۸، طرح ترافیک جایگزین طرح زوج و فرد شد. از نظر محدوده هیچ تفاوتی بین این دو طرح وجود ندارد. بر اساس این طرح، هر خودرویی بدون نظر گرفتن پلاک و روز، می‌تواند تا ۲۰ روز در هر فصل به‌صورت رایگان وارد این طرح شود. از روز ۲۱ ام به بعد، نصف مبلغ شارژ شده از حساب او کسر خواهد شد.

اگر می‌پرسید پلاک شهرستان در طرح ترافیک تهران چه شرایطی خواهد داشت؟ باید بدانید که برای استفاده از این طرح، تمامی خودروها (تهران و شهرستان و حتی مسافر) باید در سامانه تهران من ثبت نام کنند. در صورت ثبت نام نکردن، حتی با یک بار وارد شدن، جریمه شده و بدهی آن‌ها در سیستم بعد از ثبت نام در سامانه تهران من لحاظ خواهد شد.

لازم است که هر فردی، حساب خود را تا مبلغ مشخصی شارژ کند. به این صورت، اگر بیش از ۲۰ روز وارد طرح شود، مبلغ مورد نظر از حسابش کسر خواهد شد. در صورتی که موجودی در حسابش کافی نباشد و وارد طرح دوم شود تا ۳۰ روز فرصت دارد، مبلغ را پرداخت کند. نکته آخر اینکه دیگر برای ورود به این طرح نیازی به رزرو نیست. ثبت پلاک خودرو به‌صورت خودکار و سیستمی انجام می‌شود.

نحوه اجرای جریمه عدم رعایت طرح ترافیک

امروزه پیامک نقش بسزایی برای اطلاع رسانی طرح ترافیک تهران و دیگر شهرها دارد. پلیس راهنمایی و رانندگی برای اطلاع دادن به رانندگانی متخلف از پیامک استفاده می‌کند. در این پیامک اطلاعات مربوط به نوع تخلف، مقدار جریمه طرح ترافیک تهران، مهلت پرداخت جریمه و چگونگی پرداخت جریمه ارسال می‌شود. با توجه به این اس‌ام‌اس‌ها می‌توانید متوجه شوید که از این به بعد چند روز در ماه می‌توان وارد طرح شد. زمانی که یک راننده (در ساعت طرح ترافیک) وارد محدوده طرح ترافیک می‌شود، از سمت پلیس پیامکی برای وی ارسال می‌گردد.

مطلب پیشنهادی : استعلام خلافی خودرو با پیامک

حتما برای شما هم پیش آمده که خودرویتان در پارکینگ منزل پارک بوده باشد، ولی پیامک خلافی خودرو دریافت نمایید! در این شرایط باید خونسردی خود را حفظ کنید و در سایت مخصوص طرح ترافیک اعتراضات خود را برای درج خلافی اشتباه در کارنامه رانندگی‌تان ثبت نمایید. حالا باید به سراغ پاسخ به سوال طرح ترافیکی تهران چه روزهایی است و چه ساعاتی اجرا می‌­شود؟ برویم.

ساعات اجرای طرح ترافیک

یکی از مهم­ترین سؤالات رانندگان این است که محدوده طرح ترافیک تهران تا چه ساعتی است و در چه روزهایی اجرا می‌­شود؟ اجرای طرح ترافیکی از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30  تا 18 است. شرط ورود به محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا و جلوگیری از جریمه شدن، ثبت‌نام در سامانه تهران من است. ساکنین محدوده‌های طرح ترافیک می‌‌توانند تا قبل از ساعت 9 یکبار خروج رایگان و بعد از ساعت 16 از یک بار ورود رایگان استفاده کنند. طرح ترافیک اصلی مانند سال گذشته در روزهای پنج شنبه اجرا نمی‌شود اما طرح کنترل آلودگی هوا اجرایی خواهد شد.

ساعت طرح کنترل آلودگی در روزهای پنج شنبه از ساعت 6:30 الی 13 بعد از ظهر است. همچنین ساعت طرح ترافیک تهران من دقیقاً همان چیزی است که از طرف راهنمایی و رانندگی تعریف شده است.

آیا ساعات و روزهای طرح ترافیک تغییر کرده است؟

آیا ساعات طرح ترافیک تغییر کرده؟ رییس پلیس تهران با رد احتمال کاهش، تغییر یا حذف طرح  و ساعات طرح ترافیک ۱۴۰۱ اعلام کرد که با هماهنگی‌های انجام شده و دستور هیات دولت به منظور کاهش استرس صبحگاهی کارمندان در ساعات اولیه صبح قرار بر این شده که از اول آبان 1401 طرح شناورسازی شروع شود.

طرح ترافیک از مهرماه 1401 از ساعت 6:30 صبح تا 18 اجرایی می‌شود. لازم است بدانید قوانین طرح ترافیک در سال 1402 دقیقا مانند سال گذشته است.

خیابان های مشمول طرح ترافیک در تهران

اگر با سوالی مانند از کجا بفهمیم طرح ترافیک است روبرو شده‌اید، در پاسخ باید به شما بگوییم بعضی خیابان‌ها از سوی پلیس با توجه به قانون طرح ترافیک بعنوان طرح اعلام شده‌اند، که در صورت ورود به آن‌ها برای شما جریمه در نظر گرفته می‌شود.

نواحی طرح ترافیک تهران کدامند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات طرح ترافیک، با یک سرچ در گوگل می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را در این مورد پیدا و استفاده کنید.آن دسته از خیابان‌هایی که در روزهای طرح، ممنوع‌الورود هستند، را در زیر برای شما آورده‌ایم:

 1. خیابان مطهری (از سمت شمال)
 2. خ شوش (از سمت جنوب)
 3. خیابان کارگر (از سمت غرب به سمت انقلاب)
 4. خ شریعتی (از سمت شرق)
 5. میدان هفت تیر
 6. خیابات انقلاب
 7. شمس آباد
 8. مهران
 9. مجیدیه
 10. دبستان
 11. قصر
 12. کاج
 13. صفا
 14. شکوفه
 15. باقرآباد
 16. مینای جنوبی
 17. دولاب
 18. خاوران
 19. بیستم ولیعصر
 20. طیب
 21. مینابی
 22. جوادیه
 23. گمرک
 24. میدان حر و…

"<yoastmark

اجرای طرح ترافیک از درب منزل

در روزهای آلوده، طرح زوج و فرد از درب خانه اجرا می‌شود. علاوه بر خیابان‌هایی که در بالا ذکر شد بقیه مناطق  هم مشمول این قانون هستند. در این حالت، افرادی که پلاکشان با روز مورد نظر مغایرت دارد اجازه خروج خودرو از منزل را در ساعات طرح ترافیک ندارند. چگونه وارد طرح ترافیک شویم؟ در این بین افرادی نیز به دنبال مسیرهای بدون دوربین طرح ترافیک هستند، که با توجه به تعداد بسیار بالای دوربین‌ها این کار ممکن نیست.

آیا طرح ترافیک در روز جمعه هم اجرا خواهد شد؟

آیا جمعه‌ها طرح ترافیک است؟ جواب خیر است. طرح ترافیک همه روزه از ۶:۳۰ صبح شروع می شود البته در روزهای جمعه این طرح اجرا نمی‌شود.

منظور از محدوده سبز و آبی چیست؟

بعد از سوال در مورد اینکه طرح ترافیک چگونه است؟ احتمالا این سوال که محدوده‌های سبز چیست؟ برای شما نیز به وجود آمده باشد، در مورد این سوال باید به شما بگوییم که محدوده‌های سبز مربوط به طرح زوج و فرد هستند. در واقع محدوده‌های سبز مناطقی است که قبل از این در محدوده طرح ترافیک بوده‌اند. طرح آبی نیز به طرح زوج و فرد بازمی‌گردد.

روش‌های پرداخت طرح ترافیک روزانه

روش‌های مختلفی برای پرداخت طرح ترافیک روزانه وجود دارد:

 • برای خرید طرح ترافیک روزانه می‌توانید به اپلیکیشن تهران من مراجعه کرده و اقدام به شارژ کردن کیف پول خود کنید. با این عمل اگر در طرح ترافیک قرار بگیرید، میزان جریمه از کیف پولتان برداشت می‌شود.
 • همچنین می‌توانید کد دستوری *137*3*3# را در تلفن‌های همراه خود شماره‌گیری کرده و دو رقم سمت چپ پلاک خودرو را وارد نمایید. با این عمل از میزان مبلغ بعدی خود مطلع می‌شوید.
 • یک روش دیگر که برای پرداخت این طرح، دفترهای خدمات الکترونیک هستند که می‎توانید با مراجعه به آن‌ها نسبت به استعلام و پرداخت حضوری اقدام نمایید. حالا تا الان متوجه شده‌اید که طرح ترافیک تهران چگونه است، چه شرایطی دارد و چگونه باید آن را پرداخت کرد.

برای آموزش ثبت نام و استفاده از خدمات سامانه تهران من به اینجا مراجعه کنید.

جریمه طرح ترافیک تهران چقدر است؟

در سال ۱۴۰۱ جریمه طرح ترافیک تهران به دنبال طرح ورود در روزهای مغایر با پلاک خودرو در نظر گرفته شد. مبلغ این جریمه برابر با 100 هزار تومان است. عدم پرداخت به موقع این جریمه باعث افزایش هزینه جریمه خواهد شد. هزینه ورود و خروج به طرح ترافیک با توجه به ساعات اوج ترافیک متفاوت است. لازم است بدانید که خودروهای دارای معاینه فنی برتر از 30 درصد تخفیف برخوردارند.

آیا برای ورود به محدوده طرح ترافیک نیاز به رزرو می‌باشد؟

طبق قوانین جدیدی  از 14 فروردین 1400، شهروندانی که قصد دارند در محدوده طرح ترافیک حضور داشته باشند، باید در سایت تهران من اقدام به شارژ حساب شهروندی و رزرو طرح نمایند. در حقیقت دیگر نیازی به خرید ترافیک روزانه نیست و فقط کافی است تا حسابتان شارژ شود.

شرایط رزرو طرح ترافیک

 • شارژ حساب شهروندی به میزان کافی
 • داشتن معاینه فنی معتبر (عادی یا برتر)

مبلغ مسدودی بابت رزرو طرح چقدر است؟

هزینه مسدودی بابت ثبت “رزرو طرح” به ازای تردد خودرو به شرح زیر است:

 • مبلغ 630.000 ریال بابت خودروی دارای معاینه فنی عادی
 •  441.000 ریال بابت خودروی دارای معاینه فنی برتر
 • مبلغ 70.000 ریال بابت خودروی برقی یا هیبریدی

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص معاینه فنی خودرو به اینجا مراجعه نمایید.

تردد مجاز فصلی برای ورود به طرح

تردد مجاز فصلی چیست؟ تعداد روزهای مجاز برای ورود به طرح برای همه افراد در تهران 20 روز و برای شهرهای دیگر 15 روز است. همچنین افراد می‌توانند با استفاده از سامانه تهران من، برای دریافت استعلام تعداد روزهای باقی‌مانده تردد خود اقدام کنند. برای همین بهتر است قبل از ورود به طرح‌های ترافیک تهران و  دیگر شهرها استعلام تردد فصلی در طرح ترافیک لازم را بگیرید تا جریمه نشوید.

آیا امکان لغو رزرو طرح وجود دارد ؟

بله، شما می‌توانید تا ساعت 6 صبح اقدام به لغو رزرو طرح ترافیک کنید.

آیا تردد در روزهای پنجشنبه از سهمیه 20 روز تردد مجاز در محدوده کنترل آلودگی هوا، کسر می‌شود؟

آیا پنجشنبه طرح ترافیک است یا خیر؟ طرح آلودگی هوا در روزهای پنج‌شنبه نیز اجرا می‌شود. در روزهای پنج شنبه طرح آلودگی هوا از ساعت 8:30 تا 13 اعمال می‌شود و اگر در این ساعات در طرح قرار بگیرید، از سهمیه تردد رایگان فصلی شما کسر می‌شود.

ورود اسنپ به طرح ترافیک

یکی از سوالاتی که برای اکثر رانندگان مخصوصا در شهرهای بزرگ به وجود می‌آید این است که آیا اسنپ می‌تواند وارد طرح ترافیک شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شهرداری طرح ترافیک را با مبلغی‌ مناسب‌تری در اختیار رانندگان، وانت بارها و .. قرار داده است. رانندگان اسنپ و آژانس نیازی به خرید طرح ترافیک ندارند. فقط خودروهای شخصی برای ورود به طرح ترافیک ملزم به خرید این طرح هستند. البته یک سقف تردد برای این نوع خودروها در نظر گرفته شده است و اگر خودرویی خارج از سقف تردد در این طرح تردد کند، باید جریمه بدهد.

چگونه استعلام خلافی خودرو بگیریم؟

جدا از این‌که می‌توانید استعلام جریمه‌های طرح ترافیک خود را با روش‌های گفته شده در مقاله دریافت کنید. همچنین می‌توانید استعلام خلافی خودرو را از روش‌های متعددی همچون استفاده از سایت راهور 120، پلیس + 10، استعلام پیامکی خودرو و… دریافت نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با استعلام خلافی خودرو، می‌توانید مقاله ” خلافی خودرو چیست؟ را بخوانید.

در این مقاله سعی کرده‌­ایم تا به سوالاتی مانند طرح ترافیک تهران چیست؟ ساعات و روزهای طرح ترافیک چگونه است؟ و مواردی از این دست پاسخ دهیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله در مورد طرح ترافیک یا طرح زوج و فرد، طرح آلودگی، ساعات و روزهای این طرح‌ها سوال یا ایهامی دارید، از قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط باشید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
میرزایی
30 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
من در محدوده طرح ترافیک زندگی میکنم ، اینکه نوشتید یه ورود خروج رایگان داریم یعنی فقط از جلوی یه دونه دوربین مجازیم رد شیم؟من تا از طرح خارج شم سه تا دوربینو باید بگذرونم آیا فقط از یه دونه دوربین رد شم مجازه و دوتای دیگه جریمه میشم یا نه قبل ساعت ۸ از جلوی هر سه تا دوربین رد شم اوکیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز. در صورتی که از دوربین اول رد شوید خروج شما ثبت می شود و جریمه نمی شوید.

person
ندا
30 شهریور 1402

سلام پنجشنبه هام جزء طرح ترافیکه؟
میزنم رزرو کنم میگه فاقد معاینه فنی میباشد.
بعد ازسمت کرج تا ۱۵خرداد جزء طرح ترافیکه؟میتونیم بدون اینک رزرو کنیم بیایم تهران؟
زیاد سردرنمیارم
ممنون میشم سریع پاسخ بدید

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام. پنج شنبه ها طرح آلودگی (زوج و فرد سابق) اجرایی می شود. باید معاینه فنی جدید را دریافت نمایید.

person
احمدی
14 مرداد 1402

سلام خسته نباشید
ببخشید می خواستم بپرسم که تا چقدر جریمه خوردو توقیف میشه ؟
و سئوال بعد اینکه آیا پرداخت نکردن طرحهای آلودگی هوا هم باعث توقیف خوردو میشه یا نه؟
ممنون میشه پاسخ بدید.

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. در صورت عدم پرداخت طرح های آلودگی علاوه بر هزینه طرح جریمه هم خواهید شد. بله احتمال دارد توقیف شوید.

person
احسان
28 خرداد 1402

سلام امروز یک شنبه اخره پلاک من291 من میتونم وار طرح ترافیک بشم

  person
  م
  19 تیر 1402

  برای طرح ترافیک همیشه باید در اپلیکیشن تهران من، یا روش‌های دیگر رزرو طرح ترافیک آن روز را خرید.

   person
   نویسنده بیمه
   19 تیر 1402

   سلام. بله.

person
ف
01 بهمن 1401

آیا عبور از خود اتوبان همت هم طرح است؟ در غیر این صورت جرا برای من جریمه اومده؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام بستگی به این دارد که شما از کجا وارد اتوبان همت شده اید.

person
جمالی
24 دی 1401

سلام
کلا برای (طرح آلودگی هوا) و (طرح ترافیک) هرکدام ۲۰ روز در فصل حق استفاده داریم یا اینکه هر دو طرح فقط ۲۰ روز در فصل؟؟

سوال ۲
بعد از ۲۰ روز تمام شد برای ورد به طرح الودگی باید ۲۰ هزار تومن بدیم ؟

سوال 3
بعد از ۲۰ روز تمام شد برای ورد به طرح ترافیک باید چقد بدیم ؟

تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام نه کلا 20 روز است. بعد میزان پرداختی 97 تومان است.

person
آرش
18 دی 1401

سلام بنده منزلمان در طرح ترافیک است چه ساعتی میتوانم برای یک بار از طرح خارج شوم

  person
  کارشناس بیمه
  18 دی 1401

  سلام در روزهای آلودگی هوا نمیفروشن اما یکبار قبل از 9 می توانید البته از 20 روز کسر می شود.

person
مهدیه
07 آذر 1401

سلام چطوری ماشین از سیستم قبلی خارج کنیم
چون تازه خریدیمش

  person
  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام وقتی بخرید همه چیز تغییر میکند. البته اصولا باید اینطور باشد. در غیر این صورت با شماره سایت تماس بگیرید.

person
سینا
21 آبان 1401

سلام
سهمیه رایگان برای ورود به طرح ترافیکه یا طرح آلودگی هوا؟
یعنی اگه من طرح نخرم میتونم با سهمیه رایگان وارد محدوده طرح ترافیک بشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 آبان 1401

  سلام وارد طرح اصلی خیر

person
منوچهر خیری
16 آبان 1401

جمعه طرح ترافیک از چه ساعتیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 آبان 1401

  سلام جمعه طرح نیست.

person
یبژن خاورری
16 آبان 1401

ساعت طرح ترافیک تهران جمعه از کی تاکیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام جمعه طرح ترافیک نیست

person
مبینا خیام
09 آبان 1401

طرح ترافیک در روز جمعه از چه ساعتی اجرا میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام خیر

person
پرستش شجاعی
07 آبان 1401

طرح ترافیک روز جمعه در شهرستان ها از چه ساعتی شروع میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام باید از خود سایت شهرداری آنجا مشاهده کنید.

person
مهستی خدایاری
07 آبان 1401

طرح ترافیک جمعه ها اجرا میشن؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 آبان 1401

  سلام خیر

person
منوچهر خاوری
07 آبان 1401

درود بر شما و همکاران؛ آیا جمعه طرح ترافیک است ؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام خیر

person
سید حامد
26 مهر 1401

سلام حسنه نباشید
ببخشید در سال چند بار میشه بدون خرید طرح وار محدوده طرح ترافیک شد؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام شما باید در سامانه تهران من ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام در هر فصل 20 روز می توانید رایگان استفاده کنید.

person
احسانی
19 مهر 1401

باسلام و اگر کسی طرح ترافیک داشته باشد چند بار می تواند در همان روز تردد بکند

  person
  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام محدودیتی مثل اینکه ندارد.

person
فرزین
10 مهر 1401

با عرض سلام ببخشید بنده ماشین را تهران سال۹۹ خریداری کردم و همون لحظه برای پلاک رفتم چون منزل اصفهان بود پلاک اصفهان خورد الان بعد از دوسال پیام اومده بدهی طرح ترافیک تهران ۸میلیون این یعنی چی آخه چه ربطی داره من اصفهان پلاک اصفهان بعد پیام اینجوری اومده

  person
  کارشناس بیمه
  11 مهر 1401

  سلام با مرکز تعویض پلاک یا شماره موجود در سایت تهران من تماس بگیرید. امکان اصطلاح وجود دارد.

person
مسعود خان
05 شهریور 1401

سلام طرح ترافیک تهران تا چه ساعتی است؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام تا 6 است

   person
   علی
   03 مهر 1401

   سلام آیا کسی که منزلش تو طرح ترافیکه باید چکار کنه

    person
    کارشناس بیمه
    04 مهر 1401

    سلام با مدارک بعد از ثبت نام به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کند.

   person
   علی
   03 مهر 1401

   مشکلی نداره تو طرح ترافیک با ماشین بگردی و از محدوده خارج نشی؟

    person
    کارشناس بیمه
    04 مهر 1401

    سلام خیر البته به هر حال باید بدانید که دوربین ها دقیقا در کجا هستند.

     person
     علیرضا
     11 مهر 1401

     سلام ببخشید منظور از طرح ترافیک الان با قدیم فرق داره؟

     person
     کارشناس بیمه
     12 مهر 1401

     سلام خیر

     person
     جناب
     28 آذر 1401

     سلام سهمیه تردد فصلی برای خودروهای شهرستان هم 20 روزه؟

     person
     کارشناس بیمه
     29 آذر 1401

     سلام خیر 15 روز است.

person
مرادبیگ
23 مرداد 1401

سلام طرح ترافیک تهران برای پلاک شهرستان هم میشه گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام بله

   person
   مصطفی تنها
   03 آبان 1401

   سلام خوب هستین منکه اسنپ کارمیکنم میتوانم وارد محدوده طرح ترافیک بشم یاخیر

    person
    کارشناس بیمه
    03 آبان 1401

    سلام تاکسی های اینترنتی برای ورود به طرح دارای شرایط ویژه ای هستند که البته باید از خود اسنپ بپرسید.

person
منصور زاکانی
18 مرداد 1401

سلام طرح ترافیک روز جمعه مگه نیست؟ پس چرا اپ های اسنپ و تپسی میزنن که محدوده طرح است؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام روز جمعه طرح نیست اما آن ها می زنند که صرفا این مناطق هست.

   person
   کاظم داداشی
   12 مهر 1401

   سلام ایا روز جمعه طرح ترافیک است؟ برای منم همین میاد

    person
    کارشناس بیمه
    17 مهر 1401

    سلام خیر فقطنشان می دهد.

person
همافر
15 مرداد 1401

سلام طرح ترافیک تهران برای شهرستانی ها هم مثل تهرانیا یکیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام بله

person
همایون
13 مرداد 1401

سلام تردد مجاز فصلی در سال 1401 بیشتر نشده؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام خیر بیشتر نشده است.

person
کرمانی
12 مرداد 1401

سلام چند روز در ماه میتوان وارد طرح شد؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام 20 روز در هر فصل می توان وارد شد.

person
هستی
11 مرداد 1401

سلام محدودیت طرح ترافیک تهران در دوران کرونا اجرا میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام بله

person
شیما قانع
10 مرداد 1401

میدان انقلاب میخام برم هیئت اونجا تو محرم طرحه شبا؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام طرح شبها نیست.

person
محمد
09 مرداد 1401

سلام و وقت بخیر
الان ینی کسانی مثلا ماشین هاشون زوجه آزادن در روزهای زوج در منطقه طرح و ترافیک ورود خروج کنن یا این طرح برداشته شده؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام دیگر اصلا طرح زوج و فرد نداریم.

person
محمد
09 مرداد 1401

سلام و وقت بخیر
کسانی که خونشون داخل منطقه طرح ترافیکه به چه صورته؟ و طرحی بابت این موضوع وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام سند را به دفتر پیشخوان ببرید تا برایتان درست کنند.

person
مهسا وکیلی
09 مرداد 1401

طرح ترافیک الان تو ماه محرم هم انجام میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام فعلا بله

person
خداجو
09 مرداد 1401

سلام محدودیت طرح ترافیک هنوز مثل قبله؟ تغییری نداشته؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام فعلا بله

person
یونس گلزاری
03 مرداد 1401

واسه من دو روز پیش پیامک جریمه طرح ترافیک اومد، تا کی فرصت هست پرداخت کنم تا دوبرابر نشده

  person
  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حداکثر دوماه البته اگر دوربین ثبت کرده باشد، جریمه دو برابر نخواهد شد.

person
حسین
28 تیر 1401

سلام مگ طرح ترافیک در روز جمعه اجرا میشه؟ برای من چرا کم شده؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام خیر حتما دلیل دیگری داشته است.

person
حامد
19 تیر 1401

درود بر شما
ایا ماشین های ۳ سیلندر هم نیاز به طرح و ترافیک دارن ؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، همه خودروها نیاز دارند؛ اما استثنائات را نمی دانیم. با دفتر مربوطه تماس بگیرید.

   person
   مشهدی
   22 آذر 1401

   سلام با طرح ترافيك تهران میشه مشهد هم رفت؟

    person
    کارشناس بیمه
    23 آذر 1401

    سلام خیر

person
شیرزاد
10 تیر 1401

سلام خسته نباشید
پلاک‌من واسه شهرستان هست
سامانه تهران من مشخصات خودرو رو‌ ثبت کردم
برای ورود به محدوده ترافیک باید رزرو کنم ؟
یا ۱۵ روز در فصل رایگانه

  person
  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، برای همه خودروها بعد از ثبت مدت روز رایگان است.

person
ژاله همتی
05 تیر 1401

اطلاعات طرح ترافیک رو از کجا میشه بدست آورد؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام در همین سایت هر اطلاعاتی مورد نیاز بود، نوشته ایم.

person
بهزاد عقیقی
04 تیر 1401

طرح ترافیک از چه ساعتیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از حدود 6 تا 5 بعد از ظهر

person
رشتیان
31 خرداد 1401

سلام نو ع خودرو ممهمه؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

person
خوش نیت
30 خرداد 1401

سلام شهرستانی ها طرح ترافیک هم میخرن؟

  person
  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، طرح ورود به منطقه را می توانند با ثبت نام در سامانه تهران من بگیرند.

person
رضا جمالی‌فرد
02 خرداد 1401

سلام و درود
آیا برای استفاده از سهمیه تردد طرح ترافیک، باید در سایت ثبت نام و روزهای تردد را رزرو کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما 20 روز در فصل را دارید. اما برای بعدش باید ثبت نام کنید. البته برای استفاده از همین 20 روز هم باید در سامانه ثبت نام کنید.

person
Hamidreza
08 اردیبهشت 1401

من متعجبم از این طرح کاهش الودگی هوا که دقیقا طرح افزایش الودگی هوا هست. اومدن مرکز شهر رو بستن و مردم راه مستقیمشونو مجبورن دور کعبه ایی بزنن اطراف طرح و قشنگ هم سوخت بیشتری مصرف کنن هم الودگی بیشتری تولید میشه و نهایتا ترافیک سنگینی حاشیه محدوده طرح درست میشه و نهایتا هم اگر هدف کم کردن ماشین در اون محدوده هست چرا پول میگیرن اینجوری هر کی پول داره میره کیفشو میکنه از خلوتی. علنا مثل هر تصمیم دیگری که فقیر و غنی رو تفکیک میکنه اینم یکی از اوناست. چهارتا وزارت و سازمان و امکانات رو بدن ب بقیه استان ها تا مردم از همه جای کشور مجبور نشن جمع بشن اونجا برای کاراشون. هر چی ادارات کل هست اونجاست این اداره ها رو بفرستن به حاشیه بزرگراه ها و ازادره ها تا ترافیک توزیع بشه

person
وحید
05 اردیبهشت 1401

سلام و عرض خسته نباشید
سوالی که داشتم اینه که در 24 ساعت اگر مثلا 2 بار وارد طرح آلودگی هوا بشیم 2 تا از سهمیه کم میشه ؟
یا اینکه در 24 ساعت هرچند بار هم که وارد و خارج بشیم 1 بار از سهمیه کسر میشه ؟

ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص نظرهای زیادی مطرح شده است که واقعا گیج کننده هستند. باید ببینید که سیستم چقدر برای شما در نظر گرفته است. این شاید بهترین راه باشد.

person
جيم
27 فروردین 1401

مطلب مال 1400 بوده ، باهوش، تيتر زدي 1401

  person
  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام هنوز در سال 1401 مطلب جدید و تغییراتی به وجود نیامده است.

person
درسا
26 فروردین 1401

سلام
مگه بعد از ساعت طرح هرکسی نمیتونه وارد یا خارج محدوده طرح بشه! پس چرا برای ساکنین محدوده طرح زده که یک ورود بعد از ۱۷؟
میشه لطفا بیشتر توضیح بدین.

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، والا این ساعت ها هم الان تغییر پیدا کرده است. البته الان همه میتونن وارد بشوند، ولی باید قبلش در سایت ثبت نام کنند.

person
قاسم
10 اسفند 1400

سلام و عرض ادب و احترام میخواستم بدونم که میشه درخواست تخفیف و یا اعتراض داشت به مبلغ تخلفات رانندگی و جرائم طرح ترافیک و اینکه آیا کم میکنن یا نه و چطور میشه این درخواست رو ارائه داد

  person
  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اعتراض که می توانید بکنید. تخفیف هم شرایط خاصی دارد و هر سال در روزهای خاصی اعلام می شود که آن هم مربوط به جریمه خودرو است. در خصوص اعتراض بهتر است که از پلیس +10 بپرسید.

person
فرید
03 اسفند 1400

سلام
آیا هزینه طرح ترافیک بر اساس پلاک خودرو در سیستم ثبت می شود یا بر اساس vin خودرو. من ماشینم را فروخته ام و خریدار بعد از ثبت ماشین با پلاک جدید در تهران من با جریمه طرح ترافیک که در زمانی است که ماشین دست من بوده مواجه شده. این جریمه برای من است یا برای خریدار. من تصور می کنم این جریمه پلاک قبلی خود خریدار است.لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما تخلف کرده اید و باید آن را پرداخت کنید.

person
بابک
03 اسفند 1400

سلام من یک ماشین پراید داشتم که در سال 97 فروختم و پلاک هم فک پلاک شد و پلاک بایگانی راهنمایی و رانندگی شده حال در تهران من این ماشین را حذف نکرده بودم و الان برای همان پلاک و ماشین در تاریخ 1400/11/04 787.500 ریال جریمه آمده من باید چه کنم؟ آیا پلاک دیگری با این عنوان ساخته شده یا شماره را جعل کردند ؟ من چه کار باید انجام دهم ؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با شماره ارتباط تهران من تماس بگیرید و همچنین می توانید مرکز راهنمایی و رانندگی برای بررسی این مساله مراجعه کنید.

person
مرجان مسافری
23 بهمن 1400

همه اینا یه راه کسب درامد برای شهرداری و سازمانهای مربوطه اس . یه ذره به فکر مردم بیچاره و بی بضاعت نیستن .همسر من اسنپ کار میکنه که تمام امرارمعاش ما از همین راهه .ولی هر روز ۷۸ هزارتومان جریمه شده به خاطر طرح ترافیک هر چقدر هم تو تهران من ثبت نام میکنیم فایده ای نداره و خود خرید طرح ۶۳ تومانه . آخه این چه عدالتیه؟؟ما تو دوماه نزدیک۳ میلیون تومان فقط به خاطر طرح جریمه شدیم هیچ کس هم جوابگو نیست باید تو شهر خودمون راه بریمو پول بدیم .واقعا براتون متاسفم

  person
  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز سایت بیمه دات کام ، سامانه استعلام و فروش آنلاین بیمه است و این سایت در راستای بالابردن آگاهی افراد و رشد فرهنگ بیمه ،محتوای مربوط به حوزه های خودرو رو منتشر می کنه و ما قانونگذار نیستیم شما می توانید اعتراض خود را به پلیس +10 اعلام نمایید.

person
رضایی
05 بهمن 1400

سلام من یه سوال داشتم ، برای من ۱۰/۱ جریمه طرح ترافیک اومده و تو سایت تهران من رفتم دیدم زده ۱۹ روز مانده از تردد فصلی زمستان 🤔 پس چرا ۱۰/۱ جریمه کردن منو؟ وقتی ۱۹ روز مانده از تردد مجازم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر برای اعتراضات خود به مراجع ذی ربط مراجعه نمایید.

person
م.
24 آذر 1400

سلام. بلاخره پنجشنبه ها جزو محدوده ی طرح ترافیکه یا آلودگی هوا؟
تو سامانه ثبت نام کردم، و خونه‌ام هم تو محدوده طرح ترافیکه. یه صبح پنج شنبه رفتم بیرون ۸۰ تومن جریمه شدم.
و این که تو سامانه هم نگاه می کنم برای پنجشنبه و جمعه مجوز ورود نمیشه خرید. پس یعنی فقط طرح آلودگی هوا تا ۱۳ اجرا میشه؟ تا حالا هم پنجشنبه ها قبل از ۱۳ بیرون نرفتم که از اون ۲۰ روز رایگان کم بشه. تو سامانه هم قسمتی برای ثبت نام این ۲۰ روز نیست.

  person
  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، پنجشنبه ها فقط طرح آلودگی هواست. این جریمه هم برای همین است.

   person
   اميد
   27 مرداد 1402

   سلام وقت بخیر
   من پلاک زرد دارم با وانت داخل طرح تردد میکنم هم پروانه اشتغال هم روانه فعالیت گرفتم ولی امروز چک کردم طح ترقیک از 3ماه گیش تا امروز برای من جریمه زده چیکار کنم مگه فقط گرفتن باربرگ روزانه احتیاج نیست

    person
    نویسنده بیمه
    28 مرداد 1402

    سلام دوست عزیز. باید طرح ترافیک را خریداری نمایید.

person
ا -اروانه
23 آذر 1400

سلام باپژو۲۰۶ مدل ۹۴ تصادف کردم مقصر بودم ضمن تماس با راننده پژو خواستم جهت اخذ خسارت به بیمه مراجعه کنیم که ایشان دنبال شکایت افت قیمت بود ، حال سوال بنده ۱-با مراجعه به همه در اینترنت به خودرو ایرانی با قدمت بیش از پنج سال افت تعلق نمیگیرد . ۲- بیمه ایران ۱۲۰۰۰۰۰تومان خسارت تعیین کرده و کارشناس ۴۲۰۰۰۰۰ تومان باتوجه به داشتن بیمه شخص ثالث چرا باید بنده خسارت بدهم مگر ایشان شخص ثالث نیست اصلا این نوع خسارت قانونیست ؟ ۳- درصورتیکه با خودروخارجی مدل سال تصادف میکردم باید حاصل چهل سال کار و تمام زندگی را میفروختم و چند سالی هم میرفتم زندان چون کل خسارت پرداخت نمیشد این چه ظلمیست درحق مقصرین تصادفات که ارزش خودرو میلیاردها تومان است وتا قدمت حتما صد سالگی افت تعلق میگیرد بهر حال تصادف اتومبیل اجتناب ناپذیر است گناه کسی که با خودروئی به ارزش میلیاردها تومان تصادف میکندچیست ، دراین بین بیمه ای با نام شخص ثالث واجباری چه وظیفه ای دارد . درصورت گرفتن جوابی قانع کننده از حضور دست اندرکاران محترم کمال تشکر را دارم

  person
  کارشناس بیمه
  23 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

   person
   کلانتری
   09 اسفند 1400

   حوصله نداشتی جواب مقصر تصادف با۲۰۶ مدل ۹۴ روبدی؟

    person
    کارشناس بیمه
    09 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، این مطلب در خصوص طرح ترافیک است و دوم اینکه موضوع سایت در خصوص فروش محصولات بیمه است؛ نه در خصوص تعیین مقصر و علت های آن.

person
ایرج
19 آذر 1400

سلام خواستم بگم که این نرخ هایی که همه سایت ها حتی سایت خود پلیس هم برای میزان جریمه ورود به طرح ترافیک نوشته همش چرته، من پول دادم اما چیز اومده برای من؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، اتفاقا تمامی جریمه ها بر اساس جدول مشخص شده نشان داده می شوند. اینکه برای شما مشکلی به وجود آمده باید از طریق دفاتر پلیس +10 اقدام کنید.

person
سروناز
19 آذر 1400

سلام من نمی دونم چرا میزان جریمه طرح ترافیک قانون درستی ندارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتان از نداشتن قانون چیست؟ در این متن تمامی جریمه ها را به طور کامل نوشته شده است. همچنین اینکه در دیگر مقالات مربوط به طرح ترافیک و زوج و فرد می توانید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

   person
   امیرعباس حکیم
   27 اردیبهشت 1401

   سلام. بنده دو مرتبه با شارژ کیف پول از ورود به طرح ترافیک استفاده نمودم در حالی که اون ۲۰ روز رایگان را استفاده ننموده ام، آیا از این پس بدون خرید طرح، میتوانم رایگان به محدوده طرح وارد بشوم و بیست روزِ رایگانم سر جاشه؟ و سوال بعد اینکه با ۲۰ روز رایگان و یا خرید طرح ترافیک میشود به محدود طرح آلودگی هم ورود کرد؟ با تشکر

    person
    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، به هر حال 20 روز برای شما است. در پنل کاربریتان میتوانید دقیقا مشاهده کنید که چه روزهایی استفاده کرده اید.

person
حسین
10 آبان 1400

سلام امروز ترافیک نسبت به روزهای پیش خیلی کمتر شده روزهای قبل
به نظر من باید از ۶/۳۰ الی ۱۹ اجرا بشه طرح ترافیک مطمعنا شاهد کمتر شدنه ترافیک معابر خواهیم بود

  person
  کارشناس بیمه
  14 آبان 1400

  سلام حسین عزیز از این که مقاله ما رو مطالعه کردید و نظر خودتون رو بیان کردید ممنونیم.

   person
   چشم انتظار
   09 مهر 1401

   سلام ببخشید من میخوام از ساری بیام تهران این طرح ترافیک در تهران چگونه است یعنی چه ساعتی اجرا میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    10 مهر 1401

    سلام طرح ترافیک از 6:30 تا 18 اجرا می شود.

person
سهراب
10 آبان 1400

در مورد طرح ترافیک چند تا نکته عرض می کنم امیدوارم به گوش مسئولین برسد:

اول؛ این طرح با عدالت اجتماعی اسلامی منافات دارد؛ این طرح از کشورهایی که دارای نظام سرمایه داری هستن کپی شده متاسفانه و الان سالهاست که ب اشتباه در حال اجراست.
در کشورهای سرمایه داری هر کسی پول دارد شهروند درجه 1 و بقیه در رتبه های دیگر قرار می گیرند.
در این طرح هم اینچنین است، این طرح هر کسی پول دارد در هر ساعتی هر جای شهر می تواند رفت و آمد کند و هر کسی پول ندارد، باید کمتر بخوابد، زودتر راه بیافتد، دیرتر برگردند، از مترو استفاده کند و محیط را برای حرکت سرمایه دار خالی کند.
به فراخور این قضیه خانواده های افراد کم درآمد هم تحت تاثیر این موضوع هستند و دغدغه همیشگی برایشان شده است.

دوم؛ اغلب مردم طرح ترافیک رو منبع درآمدی برای شهرداری و سازمان های مرتبط با طرح میدونن!
این یعنی اینکه طرح برای کنترل ترافیک یا آلودگی نیست بلکه برای کسب درآمد است.
هیچ شواهدی از کاهش ترافیک بر اساس این طرح ارایه نشده است. بلکه فقط شما ترافیک را از محلی به محل دیگر منتقل می کنید و بر اساس فشاری که در محدوده های دیگر وارد می کنید زمان رسیدن به مقصد را اضافه می کنید.
تصور کنید: شما محدوده ای از شهر را ممنوع اعلام میکنید! چه اتفاقی می افتد؟ مردم مجبورن از معابر دیگر عبور کنند و این یعنی تراکم در دیگر معابر و طولانی شدن سفرها.

سوم؛ این طرح مصداق بارز دست در جیب مردم کردن است.
شهرداری تهران از طریق این طرح برای دادن حقوق تعداد زیاد و ناکارآمد منابع انسانی خود دست در جیب مردم کرده است.
البته این تنها طرحی نیست که اینگونه عمل می شود؛ شهرداری در قضیه ماده 100، در موضوع پارکینگ (پلاک ها رو با دوربین می خونن، بعد به پارکینگ میگن هوشمند!!!) و …. به ناحق دست در جیب مردم می کند.
این ظلم علاوه بر حرام سازی منابع مالی شهرداری، به افزایش تخلفات و نارضایتی مردم و ادراک فساد دامن می زند.
*هیچ گزارشی هم از نحوه استفاده از پول های مربوطه ارایه نمی شود.

*** تصور عدم وجود راهکار؛
برای اینکه به ناحق دست در جیب مردم کنند، القا می کنند که راهکاری نیست. در حالی که اینگونه نیست و راهکارهای بسیار بهتری هست البته اگر بخواهند.

امیدواریم این طرح و سایر طرح های بی خردانه شهرداری در جهت عدالت و مردمی سازی کشور اصلاح شود.

  person
  کارشناس بیمه
  10 آبان 1400

  سلام وقت بخیر از توجه تون ممنون به مطلب طرح ترافیک . وظیفه ما اطلاع رسانی در حوزه رانندگی و بیمه است و ما برای اعتلای فرهنگ رانندگی ایمن و قانونی این مطالب را در سایت منتشر کردیم

person
همایون
22 شهریور 1400

سلام. آیا خروج از محدوده کنترل آلودگی هوا هم باعث کسر از سهمیه 20 روز میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام و درود. بله بحث سر ترددهاست. خروج هم مثل ورود شامل این موضوع میشه

person
رقیه
22 شهریور 1400

سلام، خسته نباشید میگم بهتون. مبلغ مسدودی بابت رزرو طرح چقدر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  مبلغ مسدودی بابت ثبت “رزرو طرح” به ازای تردد خودرو در سال 1400به شرح زیر هست:

  مبلغ 630.000 ریال بابت خودروی دارای معاینه فنی عادی

  مبلغ 441.000 ریال بابت خودروی دارای معاینه فنی برتر

  مبلغ 70.000 ریال بابت خودروی برقی یا هیبریدی

person
سیروس
22 شهریور 1400

سلام خسته نباشید. ممنون از سایت خوبتون، ببخشید سوالی برام پیش اومده اونم اینه که آیا ابعاد و مرزهای محدوده کنترل آلودگی هوا با محدوده زوج یا فرد سابق متفاوته؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام و درود نه تفاوتی ندارن.

  مرزهای این محدوده از شمال به بزرگراه همت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید چمران) ،

  از سمت جنوب به بزرگراه بعثت ( از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید نواب)،

  از سمت شرق به بزرگراه امام علی(ع) از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) و

  از سمت غرب به بزرگراه شهید چمران ( از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) محدود می شود.

person
کاوه
22 شهریور 1400

سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما کارشناس بیمه خوب، من چند روز پیش پیامک تردد در ساعات ممنوع دریافت کردم،آیا جریمه ثبت شده برام؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام ودرود کاوه عزیز، سلام و درود. از اونجایی که تصاویر را دوربین ها ثبت و در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار میدن پیگیری رو بهتره ازخودشون داشته باشید

person
ساعد
22 شهریور 1400

سلام خسته نباشید؛ محدودیت های تردد شبانه در دوره ی کرونا تو چه ساعاتیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام ودرود ساعد عزیز. تا چندی پیش در شهر تهران تردد شبانه خودرو‌ها ازساعت 22 الی 3 بامداد، ممنوع بود و در صورت تردد با خودروی شخصی تصاویر در اختیار پلیس راهور قرار می‌گرفت. اما طبق بیانیه جدیدم محدودیت های تردد شبانه لغو گردیده است.

person
کارشناس بیمه
22 شهریور 1400

سلام خسته نباشید؛ محدودیت های تردد شبانه در دوره ی کرونا تو چه ساعاتیه؟

person
عباس
10 شهریور 1400

سلام و درود. ببخشید من یک سوالی داشتم.در صورت اعتراض به پیامک یا جریمه چه اقدامی باید انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام و درود. هرگونه پیگیری در خصوص جرائم باید از پلیس راهور انجام بشه

   person
   بابالو
   11 تیر 1401

   سلام پیامک جریمه طرح ترافیک با چه سرشماره ای ارسال می شود؟

    person
    کارشناس بیمه
    12 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اطلاعاتی نداریم.

     person
     میرشاد
     12 آبان 1401

     سلام اگر از سهمیه طرح ترافیک استفاده نکنیم، میسوزه؟

     person
     کارشناس بیمه
     13 آبان 1401

     سلام بله

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید