14 آبان 1401

طرح ترافیک؛ جامع ترین راهنمای مناطق و خرید طرح آبان 1401

در طول  سال‌ها، انواع مختلفی از روش‌های مدیریت و کنترل ترافیک شهری ایجاد شده است. برخی از متدهای رایج، اعمال طرح ترافیک برای خودروها و وسایل نقلیه است.

این ‌روزها با این تعداد وسایل نقلیه چقدر ترافیک‌ها را از الهه صبح تا تاریکی شب تحمل می‌کنیم؟! آن‌قدر کلاچ و ترمز می‌کنیم تا شب صدای تق تق زانو‌ها امانمان را می‌برد! در کنار همه‌ی این اتفاقات ناخوشایند آلودگی هوا نیز سلامتی‌مان را تحت شعاع قرار می‌دهد. تردد در هوای مه آلود و آمیخته به دود شده چاشنی هر روز و شبمان!

همه چیز درباره‌ی طرح ترافیک زوج و فرد

برای رفع این اتفاقات و مشکلاتی که ممکن است پدید آید باید چه چاره‌ای اندیشید؟! پلیس راه و ترافیک با هدف کاهش دادن این

مشکلات، راه حلی درنظر گرفته است که مسیرهای تردد و رفت‌و‌آمد خودروها راحت تر شود. برخی از این راه حل‌ها به شرح زیر است:

 1. تعطیلی مدارس
 2. توقف فعالیت برخی از کارخانه‌ها
 3. ممنوعیت تردد کامیون‌ها
 4. برخورد با خودروهای دودزا
 5. قانون طرح ترافیک

"قانون

پیرو توضیحات گفته شده از طرحی به نام طرح زوج و فرد رونمایی شد که در ساعت‌های مشخصی از روز، تردد را برای برخی از وسایل نقلیه ممنوع کرده است. طبق این طرح، به‌جز خودروهایی که جنبه‌ی حمل‌و‌نقل عمومی دارند، اورژانس هستند یا تامین امنیت را به عهده دارند، مابقی خودروها با رعایت محدودیت‌هایی می‌توانند به مناطق پرتراکم وارد ‌شوند. تمامی ارگان‌های دولتی نیز موظف به رعایت بوده و از این قاعده مستثنی نیستند! ! حالا به سوالی که باید پاسخ داد، این است که طرح ترافیک تهران چیست و چه تفاوتی با طرح قبلی دارد؟ همچنین اینکه ساعت طرح ترافیک در چه بازه‌ای است و چه محدودیت‌­هایی دارد؟

طرح آلودگی هوا؛ جایگزین طرح زوج و فرد

اما طرح ترافیک چیست؟ طرح ترافیک چگونه است؟ یا طرح ترافیک تهران  چگونه است؟ از ابتدای تابستان ۱۳۹۸، طرح ترافیک جایگزین طرح زوج و فرد شد. از نظر محدوده هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد. بر اساس این طرح، هر خودروی، بدون نظر گرفتن پلاک و روز، می تواند تا ۲۰ روز در هر فصل به‌صورت رایگان وارد این طرح شود. از روز ۲۱ ام به بعد، نصف مبلغ شارژ شده از حساب او کسر خواهد شد.

پلاک شهرستان در طرح ترافیک تهران  چه شرایطی خواهد داشت؟ برای استفاده از این طرح، تمامی خودروها (تهران و شهرستان و حتی مسافر) باید در سامانه تهران من ثبت نام کنند. در صورت ثبت نام نکردن، حتی با یک بار وارد شدن، جریمه شده و بدهی در سیستم آن ها بعد از ثبت نام در تهران من در نظر گرفته خواهد شد.

نیاز است که هر فردی، حساب خود را تا مبلغ مشخصی شارژ کند. به این صورت، اگر بیش از ۲۰ روز وارد طرح شود، مبلغ مورد نظر از حسابش کسر خواهد شد. در صورتی که موجودی در حسابش کافی نباشد و وارد طرح دوم شود تا ۳۰ روز فرصت دارد، مبلغ را پرداخت کند. نکته آخر اینکه دیگر برای ورود به این طرح نیازی به رزرو نیست. ثبت پلاک خودرو به‌صورت خودکار و سیستمی انجام خواهد شد.

نحوه اجرای جریمه عدم رعایت طرح ترافیک

امروزه پیامک نقش بسزایی برای اطلاع رسانی طرح ترافیک تهران و دیگر شهرها دارد. پلیس راهنمایی و رانندگی برای اطلاع دادن به رانندگانی متخلف از پیامک استفاده می‌کند. در این پیامک اطلاعات مربوط به نوع تخلف، مقدار جریمه طرح ترافیک تهران، مهلت پرداخت جریمه و چگونگی پرداخت جریمه ارسال می‌شود. با توجه به این اس‌ام‌اس ها می‌توانید متوجه شوید که از این به بعد چند روز در ماه می‌توان وارد طرح شد؟ زمانی که یک راننده ( در ساعت طرح ترافیک) وارد محدوده طرح ترافیک می‌شود، از سمت پلیس پیامکی برای وی ارسال می‌گردد.

مطلب پیشنهادی : استعلام خلافی خودرو با پیامک

حتما برای شما هم پیش آمده که خودرویتان در پارکینگ منزل پارک بوده باشد، ولی پیامک خلافی خودرو دریافت نمایید! در این مواقع خون خونتان را می‌خورد و معترضید که چرا باید جریمه شوم وقتی خودرویم در پارکنیگ خانه دارد خاک می‌خورد! در این شرایط باید خونسردی خود را حفظ کرده و در سایت مخصوص طرح ترافیک اعتراضات خود را برای درج خلافی اشتباه در کارنامه رانندگی‌تان ثبت نمایید. حالا باید به سراغ پاسخ به سوال برویم که طرح ترافیکی تهران چه روزهایی است و چه ساعاتی اجرا می‌­شود؟

ساعات اجرای طرح ترافیک

یکی از مهم­ترین سؤالات رانندگان این است که محدوده طرح ترافیک تهران تا چه ساعتی است و در چه روزهایی اجرا می‌­شود؟اجرای طرح ترافیکی از شنبه تا چهارشنبه از ۸ و نیم صبح تا ۱۶ بعدازظهر و پنج شنبه‌ها از ۸ و نیم تا ۱۳ ظهر است! همچنین اینکه ساعت طرح ترافیک تهران من دقیقاً همان چیزی است که از طرف راهنمایی و رانندگی تعریف شده است.

آیا ساعات و روزهای طرح ترافیک تغییر کرده است؟

آیا ساعات طرح ترافیک تغییر کرده؟ این سوالی است که در زوهای اخیر افراد با آن روبرو می‌شدند. رییس پلیس تهران پاسخ این سوال را داده است که در ادامه به آن می‌پردازیم. رییس پلیس تهران با رد احتمال کاهش، تغییر یا حذف طرح  و ساعات طرح ترافیک ۱۴۰۱ اعلام کرد که با هماهنگی‌های انجام شده و دستورهیات دولت قرار شد که به منظور کاهش استرس صبحگاهی کارمندان در ساعات اولیه صبح قرار بر این شده که از اول آبان 1401 طرح شناورسازی شروع فعالیت آنها از 7 تا 9 صبح به مدت 2 ساعت اجرایی می‌شود.

طرح ترافیک از مهرماه 1401 از ساعت 6:30 صبح تا 18 اجرایی می‌شود.

خیابان های مشمول طرح ترافیک در تهران

اگر با سوالی مانند از کجا بفهمیم طرح ترافیک است روبرو شده اید، در پاسخ باید به شما بگوییم بعضی خیابان ها از سوی پلیس با توجه به قانون طرح ترافیک بعنوان طرح اعلام شده اند، که در صورت ورود به آنها برای شما جریمه در نظر گرفته می‌شود.

نواحی طرح ترافیک تهران کدامند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات طرح ترافیک، با یک سرچ در گوگل می‌توانید اپلیکیشن‌هایی در این مورد را نیز پیدا و استفاده کنید.آن دسته از خیابان‌هایی که در روزهای طرح، ممنوع‌الورود هستند، را در زیر برای شما آورده‌ایم:

 1. خیابان مطهری (از سمت شمال)
 2. خ شوش ( از سمت جنوب)
 3. خیابان کارگر ( از سمت غرب به سمت انقلاب)
 4. خ شریعتی (از سمت شرق)
 5. میدان هفت تیر
 6. خیابات انقلاب
 7. شمس آباد
 8. مهران
 9. مجیدیه
 10. دبستان
 11. قصر
 12. کاج
 13. صفا
 14. شکوفه
 15. باقراباد
 16. مینای جنوبی
 17. دولاب
 18. خاوران
 19. بیستم ولیعصر
 20. طیب
 21. مینابی
 22. جوادیه
 23. گمرک
 24. میدان حر و…

"<yoastmark

اجرای طرح ترافیک از درب منزل

در روزهای آلوده، طرح زوج و فرد از درب خانه اجرا می‌شود.

چنین شرایطی، علاوه بر خیابان‌هایی که در بالا ذکر شد بقیه مناطق  هم مشمول این قانون خواهند شد. در این حالت، افرادی که پلاکشان با روز موردنظر مغایرت دارد اجازه خروج از منزلشان را نخواهند داشت. چگونه وارد طرح ترافیک شویم؟ در این بین افرادی نیز به دنبال مسیر بدون دوربین طرح ترافیک خواهند، که با توجه به تعداد بسیار بالای دوربین‌ها این پروژه به سختی با موفقیت به پایان خواهد رسید.

آیا طرح ترافیک در روز جمعه هم اجرا خواهد شد؟

آیا جمعه ها طرح ترافیک است؟ جواب خیر است. طرح ترافیک همه روزه از ۶:۳۰ صبح شروع می شود به غیر از جمعه. فعلا حتی شایعه ای نیز در مورد طرح ترافیک جمعه تهران وجود ندارد و تمام شنیده ها در این مورد کذب محض است.

منظور از محدوده سبز و آبی چیست؟

شاید بعد از سوال در مورد اینکه طرح ترافیک چگونه است؟ برای‌تان سوال شود که محدوده های سبز و چیست؟ در مورد این سوال باید به شما بگوییم که محدوده‌ها مربوطه به طرح زوج و فرد است. محدوده سبر مناطقی است که قبل از این در محدوده  طرح ترافیک بوده است. طرح آبی نیز به طرح زوج و فرد بازمی‌گردد.

روش های پرداخت طرح ترافیک روزانه

روش‌های مختلفی برای پرداخت طرح ترافیک روزانه وجود دارد:

 • برای خرید طرح ترافیک روزانه می‌توانید به تهران من مراجعه کرده و اقدام به شارژ کردن کیف پول خود کنید با این عمل اگر در طرح ترافیک قرار گیرید، میزان جریمه از کیف پولتان برداشت می‌شود.
 • همچنین می‌توانید کد دستوری *137*3*3# را در تلفن‌های همراه خود شماره‌گیری کرده و دو رقم سمت چپ پلاک خور را وارد نمایید. با این عمل از میزان و مبلغ بعدی خود مطلع خواهید شد.
 • یک روش دیگر که برای پرداخت این طرح دفترهای خدمات الکترونیک هستند کمه می‎توانید با مراجعه به آن‌ها نسبت به استعلام و پرداخت حضوری اقدام نمایید. حالا تا الان متوجه شدید که طرح ترافیک تهران چگونه است؛ اما چگونه باید آن را پرداخت کرد.

برای آموزش ثبت نام و استفاده از خدمات سامانه تهران من به اینجا مراجعه کنید.

جریمه طرح ترافیک تهران چقدر است

در سال ۱۴۰۱ جریمه طرح ترافیک تهران به دنبال طرح ورود در روزهای مغایر با پلاک خودرو در نظر گرفته شده است.

مبلغ این جریمه برابر با 100 هزار تومان است. عدم پرداخت سر موعد موردنطر باعث افزایش هزینه جریمه خواهد شد.

آیا برای ورود به محدوده طرح ترافیک نیاز به رزرو می‌باشد؟

طبق قوانین جدیدی  از 14 فروردین 1400، شهروندانی که قصد دارند در محدوده طرح ترافیک حضور داشته باشند؛ باید در سایت تهران من اقدام به شارژ حساب شهروندی و رزرو طرح نمایند.

در حقیقت دیگر نیازی به خرید ترافیک روزانه نیست و فقط کافی است تا حسابتان شارژ شود.

شروط مجاز برای رزرو طرح چه مواردی می‌باشد ؟

 • شارژ حساب شهروندی به میزان کافی
 • داشتن معاینه فنی معتبر ( عادی یا برتر )

مبلغ مسدودی بابت رزرو طرح چقدر می باشد ؟

هزینه مسدودی بابت ثبت “رزرو طرح” به ازای تردد خودرو به شرح زیر می‌باشد :

 • مبلغ 630.000 ریال بابت خودروی دارای معاینه فنی عادی
 •  441.000 ریال بابت خودروی دارای معاینه فنی برتر
 • مبلغ 70.000 ریال بابت خودروی برقی یا هیبریدی

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص معاینه فنی خودرو به اینجا مراجعه نمایید.

تردد مجاز فصلی برای ورود به طرح

تردد مجاز فصلی چیست؟ تعداد روزهای مجاز برای ورود به طرح برای همه افراد در تهران 20 روز و برای شهرهای دیگر 15 روز است. همچنین افراد می‌توانند با استفاده از سامانه تهران من، برای دریافت استعلام تعداد روزهای یاقی‌مانده ترددشان اقدام کنند. برای همین بهتر است قبل از ورود به طرح های ترافیک تهران و  دیگر شهرها استعلام تردد فصلی در طرح ترافیک لازم را بگیرید تا جریمه نشوید.

آیا امکان لغو رزرو طرح وجود دارد ؟

بله،شما می‌توانید تا ساعت 6 صبح اقدام به لغو رزرو طرح ترافیک کنید.

آیا برای تردد در روزهای پنجشنبه از سهمیه 20 روز تردد مجاز در محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا، کسر می‌گردد ؟

پنجشنبه طرح ترافیک است یا خیر؟ دقیقا همینطور است! در روزهای پنج شنبه طرح آلودگی هوا از ساعت ۸ و نیم تا ۱ ظهر اعمال می‌شود و اگر در این ساعات در طرح قرار بگیرید از سهمیه تردد رایگان فصلی شما کسر خواهد شد.

ورود اسنپ به طرح ترافیک

یکی از سوالاتی که برای اکثر رانندگان مخصوصا در شهرهای بزرگ بوجود می‌آید این است: آیا اسنپ میتواند وارد طرح ترافیک شود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شهرداری طرح ترافیک را با مبلغی‌ مناسب‌‍تر برای رانندگان، وانت بارها و .. در نظر گرفته است. اینکه ایا رااندگان اسنپ نیز از شرایط برخوردارند یا اینکه آیا می‌توانند وارد طرح ترافیک شوند یا خیر بستگی به نجور آنها دارد. آنان درصورتی می‌توانند وارد طرح شوند که دارای مجوز شهرداری باشند.

در گذشته اعلام شده بود که قرار است رانندگان اسنپ از پرداخت هزینه برای ورود به طرح ترافیک معاف شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با اسنپ نیز تماس بگیرید.

چگونه استعلام خلافی خودرو بگیریم؟

جدا از این‌که می‌توانید استعلام جریمه‌های طرح ترافیک خود را با روش های گفته شده بگیرید. استعلام خلافی خودرو را نیز می‌توانید از روش‌های متعددی همچون استفاده از سایت راهور 120، پلیس + 10، استعلام پیامکی خودرو و… دریافت نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با استعلام خلافی خودرو، می‌توانید مقاله ” خلافی خودرو چیست؟ را بخوانید.

در این مقاله سعی کرده‌­ایم تا به طور جامع در خصوص سؤالاتی از جمله طرح ترافیک تهران یعنی چه و دیگر موارد آن شامل ساعات و روزها پاسخ دهیم. در صورتی که هنوز ابهام و سؤالی برای شما وجود داشت، می‌­توانید آن را در بخش کامنت نوشته تا کارشناسان بیمه دات در سریع­‌ترین زمان به آن­ها پاسخ دهند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

آموزش تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین؛ دیگر با خیال راحت ماشین کارکرده بخرید!

احتمالاً شنیده‌اید که برخی افراد هنگام فروش خودرو کیلومتر شمار خود را تغییر می‌دهند. برای آگاهی از روش‌های تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین، این مقاله را مطالعه کنید.

06 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

ثبت خلافی با دوربین: راهکار دقیق پلیس راهور برای ثبت تخلفات رانندگی ماشین و موتور

اگر درباره ثبت خلافی با دوربین، لیست خلافی خودرو با دوربین و میزان جریمه آن‌ها می‌خواهید بدانید، این راهنمای کامل را بخوانید

05 فروردین 1402 / بیمه موتور / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

مراحل 8 گانه معاینه فنی موتور سیکلت+ هزینه و آدرس

مراحل و نحوه معاینه فنی موتور سیکلت و هزینه‌ آن را در این مقاله بخوانید!

05 فروردین 1402 / بیمه موتور / اطلاعات خودرو و موتور

موتور دو زمانه چیست و چگونه کار می‌کند؟

نحوه عملکرد موتور دو زمانه را با شکل در این مقاله بخوانید!

04 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه موتور

پیگیری کارت سوخت موتور به سه روش مختلف؛ آموزش پیگیری کارت سوخت المثنی

پیگیری کارت سوخت موتور سیکلت نیاز به انجام کارهای مختلفی دارد. جهت آشنایی با سه روش مختلف برای پیگیری کارت سوخت موتور، این مطلب را به دقت بخوانید.

04 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

چرا باید نرخ عوارض آزادراهی را پرداخت کنیم؟ + جدول نرخ عوارض آزادراهی کشور

افراد برای اینکه بتوانند از خدمات جاده‌ای بهرمند شوند، باید از نرخ عوارض آزادراهی  را پرداخت کنند. جدول نرخ عوارض آزادراهی را در این مقاله بررسی کنید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
عباس
10 شهریور 1400

سلام و درود. ببخشید من یک سوالی داشتم.در صورت اعتراض به پیامک یا جریمه چه اقدامی باید انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام و درود. هرگونه پیگیری در خصوص جرائم باید از پلیس راهور انجام بشه

   بابالو
   11 تیر 1401

   سلام پیامک جریمه طرح ترافیک با چه سرشماره ای ارسال می شود؟

    کارشناس بیمه
    12 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اطلاعاتی نداریم.

     میرشاد
     12 آبان 1401

     سلام اگر از سهمیه طرح ترافیک استفاده نکنیم، میسوزه؟

     کارشناس بیمه
     13 آبان 1401

     سلام بله

کارشناس بیمه
22 شهریور 1400

سلام خسته نباشید؛ محدودیت های تردد شبانه در دوره ی کرونا تو چه ساعاتیه؟

ساعد
22 شهریور 1400

سلام خسته نباشید؛ محدودیت های تردد شبانه در دوره ی کرونا تو چه ساعاتیه؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام ودرود ساعد عزیز. تا چندی پیش در شهر تهران تردد شبانه خودرو‌ها ازساعت 22 الی 3 بامداد، ممنوع بود و در صورت تردد با خودروی شخصی تصاویر در اختیار پلیس راهور قرار می‌گرفت. اما طبق بیانیه جدیدم محدودیت های تردد شبانه لغو گردیده است.

کاوه
22 شهریور 1400

سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما کارشناس بیمه خوب، من چند روز پیش پیامک تردد در ساعات ممنوع دریافت کردم،آیا جریمه ثبت شده برام؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام ودرود کاوه عزیز، سلام و درود. از اونجایی که تصاویر را دوربین ها ثبت و در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار میدن پیگیری رو بهتره ازخودشون داشته باشید

سیروس
22 شهریور 1400

سلام خسته نباشید. ممنون از سایت خوبتون، ببخشید سوالی برام پیش اومده اونم اینه که آیا ابعاد و مرزهای محدوده کنترل آلودگی هوا با محدوده زوج یا فرد سابق متفاوته؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام و درود نه تفاوتی ندارن.

  مرزهای این محدوده از شمال به بزرگراه همت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید چمران) ،

  از سمت جنوب به بزرگراه بعثت ( از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید نواب)،

  از سمت شرق به بزرگراه امام علی(ع) از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) و

  از سمت غرب به بزرگراه شهید چمران ( از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) محدود می شود.

رقیه
22 شهریور 1400

سلام، خسته نباشید میگم بهتون. مبلغ مسدودی بابت رزرو طرح چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  مبلغ مسدودی بابت ثبت “رزرو طرح” به ازای تردد خودرو در سال 1400به شرح زیر هست:

  مبلغ 630.000 ریال بابت خودروی دارای معاینه فنی عادی

  مبلغ 441.000 ریال بابت خودروی دارای معاینه فنی برتر

  مبلغ 70.000 ریال بابت خودروی برقی یا هیبریدی

همایون
22 شهریور 1400

سلام. آیا خروج از محدوده کنترل آلودگی هوا هم باعث کسر از سهمیه 20 روز میشه؟

  کارشناس بیمه
  23 شهریور 1400

  سلام و درود. بله بحث سر ترددهاست. خروج هم مثل ورود شامل این موضوع میشه

سهراب
10 آبان 1400

در مورد طرح ترافیک چند تا نکته عرض می کنم امیدوارم به گوش مسئولین برسد:

اول؛ این طرح با عدالت اجتماعی اسلامی منافات دارد؛ این طرح از کشورهایی که دارای نظام سرمایه داری هستن کپی شده متاسفانه و الان سالهاست که ب اشتباه در حال اجراست.
در کشورهای سرمایه داری هر کسی پول دارد شهروند درجه 1 و بقیه در رتبه های دیگر قرار می گیرند.
در این طرح هم اینچنین است، این طرح هر کسی پول دارد در هر ساعتی هر جای شهر می تواند رفت و آمد کند و هر کسی پول ندارد، باید کمتر بخوابد، زودتر راه بیافتد، دیرتر برگردند، از مترو استفاده کند و محیط را برای حرکت سرمایه دار خالی کند.
به فراخور این قضیه خانواده های افراد کم درآمد هم تحت تاثیر این موضوع هستند و دغدغه همیشگی برایشان شده است.

دوم؛ اغلب مردم طرح ترافیک رو منبع درآمدی برای شهرداری و سازمان های مرتبط با طرح میدونن!
این یعنی اینکه طرح برای کنترل ترافیک یا آلودگی نیست بلکه برای کسب درآمد است.
هیچ شواهدی از کاهش ترافیک بر اساس این طرح ارایه نشده است. بلکه فقط شما ترافیک را از محلی به محل دیگر منتقل می کنید و بر اساس فشاری که در محدوده های دیگر وارد می کنید زمان رسیدن به مقصد را اضافه می کنید.
تصور کنید: شما محدوده ای از شهر را ممنوع اعلام میکنید! چه اتفاقی می افتد؟ مردم مجبورن از معابر دیگر عبور کنند و این یعنی تراکم در دیگر معابر و طولانی شدن سفرها.

سوم؛ این طرح مصداق بارز دست در جیب مردم کردن است.
شهرداری تهران از طریق این طرح برای دادن حقوق تعداد زیاد و ناکارآمد منابع انسانی خود دست در جیب مردم کرده است.
البته این تنها طرحی نیست که اینگونه عمل می شود؛ شهرداری در قضیه ماده 100، در موضوع پارکینگ (پلاک ها رو با دوربین می خونن، بعد به پارکینگ میگن هوشمند!!!) و …. به ناحق دست در جیب مردم می کند.
این ظلم علاوه بر حرام سازی منابع مالی شهرداری، به افزایش تخلفات و نارضایتی مردم و ادراک فساد دامن می زند.
*هیچ گزارشی هم از نحوه استفاده از پول های مربوطه ارایه نمی شود.

*** تصور عدم وجود راهکار؛
برای اینکه به ناحق دست در جیب مردم کنند، القا می کنند که راهکاری نیست. در حالی که اینگونه نیست و راهکارهای بسیار بهتری هست البته اگر بخواهند.

امیدواریم این طرح و سایر طرح های بی خردانه شهرداری در جهت عدالت و مردمی سازی کشور اصلاح شود.

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1400

  سلام وقت بخیر از توجه تون ممنون به مطلب طرح ترافیک . وظیفه ما اطلاع رسانی در حوزه رانندگی و بیمه است و ما برای اعتلای فرهنگ رانندگی ایمن و قانونی این مطالب را در سایت منتشر کردیم

حسین
10 آبان 1400

سلام امروز ترافیک نسبت به روزهای پیش خیلی کمتر شده روزهای قبل
به نظر من باید از ۶/۳۰ الی ۱۹ اجرا بشه طرح ترافیک مطمعنا شاهد کمتر شدنه ترافیک معابر خواهیم بود

  کارشناس بیمه
  14 آبان 1400

  سلام حسین عزیز از این که مقاله ما رو مطالعه کردید و نظر خودتون رو بیان کردید ممنونیم.

   چشم انتظار
   09 مهر 1401

   سلام ببخشید من میخوام از ساری بیام تهران این طرح ترافیک در تهران چگونه است یعنی چه ساعتی اجرا میشه؟

    کارشناس بیمه
    10 مهر 1401

    سلام طرح ترافیک از 6:30 تا 18 اجرا می شود.

سروناز
19 آذر 1400

سلام من نمی دونم چرا میزان جریمه طرح ترافیک قانون درستی ندارد؟

  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتان از نداشتن قانون چیست؟ در این متن تمامی جریمه ها را به طور کامل نوشته شده است. همچنین اینکه در دیگر مقالات مربوط به طرح ترافیک و زوج و فرد می توانید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

   امیرعباس حکیم
   27 اردیبهشت 1401

   سلام. بنده دو مرتبه با شارژ کیف پول از ورود به طرح ترافیک استفاده نمودم در حالی که اون ۲۰ روز رایگان را استفاده ننموده ام، آیا از این پس بدون خرید طرح، میتوانم رایگان به محدوده طرح وارد بشوم و بیست روزِ رایگانم سر جاشه؟ و سوال بعد اینکه با ۲۰ روز رایگان و یا خرید طرح ترافیک میشود به محدود طرح آلودگی هم ورود کرد؟ با تشکر

    کارشناس بیمه
    27 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، به هر حال 20 روز برای شما است. در پنل کاربریتان میتوانید دقیقا مشاهده کنید که چه روزهایی استفاده کرده اید.

ایرج
19 آذر 1400

سلام خواستم بگم که این نرخ هایی که همه سایت ها حتی سایت خود پلیس هم برای میزان جریمه ورود به طرح ترافیک نوشته همش چرته، من پول دادم اما چیز اومده برای من؟

  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، اتفاقا تمامی جریمه ها بر اساس جدول مشخص شده نشان داده می شوند. اینکه برای شما مشکلی به وجود آمده باید از طریق دفاتر پلیس +10 اقدام کنید.

ا -اروانه
23 آذر 1400

سلام باپژو۲۰۶ مدل ۹۴ تصادف کردم مقصر بودم ضمن تماس با راننده پژو خواستم جهت اخذ خسارت به بیمه مراجعه کنیم که ایشان دنبال شکایت افت قیمت بود ، حال سوال بنده ۱-با مراجعه به همه در اینترنت به خودرو ایرانی با قدمت بیش از پنج سال افت تعلق نمیگیرد . ۲- بیمه ایران ۱۲۰۰۰۰۰تومان خسارت تعیین کرده و کارشناس ۴۲۰۰۰۰۰ تومان باتوجه به داشتن بیمه شخص ثالث چرا باید بنده خسارت بدهم مگر ایشان شخص ثالث نیست اصلا این نوع خسارت قانونیست ؟ ۳- درصورتیکه با خودروخارجی مدل سال تصادف میکردم باید حاصل چهل سال کار و تمام زندگی را میفروختم و چند سالی هم میرفتم زندان چون کل خسارت پرداخت نمیشد این چه ظلمیست درحق مقصرین تصادفات که ارزش خودرو میلیاردها تومان است وتا قدمت حتما صد سالگی افت تعلق میگیرد بهر حال تصادف اتومبیل اجتناب ناپذیر است گناه کسی که با خودروئی به ارزش میلیاردها تومان تصادف میکندچیست ، دراین بین بیمه ای با نام شخص ثالث واجباری چه وظیفه ای دارد . درصورت گرفتن جوابی قانع کننده از حضور دست اندرکاران محترم کمال تشکر را دارم

  کارشناس بیمه
  23 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

   کلانتری
   09 اسفند 1400

   حوصله نداشتی جواب مقصر تصادف با۲۰۶ مدل ۹۴ روبدی؟

    کارشناس بیمه
    09 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، این مطلب در خصوص طرح ترافیک است و دوم اینکه موضوع سایت در خصوص فروش محصولات بیمه است؛ نه در خصوص تعیین مقصر و علت های آن.

م.
24 آذر 1400

سلام. بلاخره پنجشنبه ها جزو محدوده ی طرح ترافیکه یا آلودگی هوا؟
تو سامانه ثبت نام کردم، و خونه‌ام هم تو محدوده طرح ترافیکه. یه صبح پنج شنبه رفتم بیرون ۸۰ تومن جریمه شدم.
و این که تو سامانه هم نگاه می کنم برای پنجشنبه و جمعه مجوز ورود نمیشه خرید. پس یعنی فقط طرح آلودگی هوا تا ۱۳ اجرا میشه؟ تا حالا هم پنجشنبه ها قبل از ۱۳ بیرون نرفتم که از اون ۲۰ روز رایگان کم بشه. تو سامانه هم قسمتی برای ثبت نام این ۲۰ روز نیست.

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، پنجشنبه ها فقط طرح آلودگی هواست. این جریمه هم برای همین است.

رضایی
05 بهمن 1400

سلام من یه سوال داشتم ، برای من ۱۰/۱ جریمه طرح ترافیک اومده و تو سایت تهران من رفتم دیدم زده ۱۹ روز مانده از تردد فصلی زمستان 🤔 پس چرا ۱۰/۱ جریمه کردن منو؟ وقتی ۱۹ روز مانده از تردد مجازم؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر برای اعتراضات خود به مراجع ذی ربط مراجعه نمایید.

مرجان مسافری
23 بهمن 1400

همه اینا یه راه کسب درامد برای شهرداری و سازمانهای مربوطه اس . یه ذره به فکر مردم بیچاره و بی بضاعت نیستن .همسر من اسنپ کار میکنه که تمام امرارمعاش ما از همین راهه .ولی هر روز ۷۸ هزارتومان جریمه شده به خاطر طرح ترافیک هر چقدر هم تو تهران من ثبت نام میکنیم فایده ای نداره و خود خرید طرح ۶۳ تومانه . آخه این چه عدالتیه؟؟ما تو دوماه نزدیک۳ میلیون تومان فقط به خاطر طرح جریمه شدیم هیچ کس هم جوابگو نیست باید تو شهر خودمون راه بریمو پول بدیم .واقعا براتون متاسفم

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز سایت بیمه دات کام ، سامانه استعلام و فروش آنلاین بیمه است و این سایت در راستای بالابردن آگاهی افراد و رشد فرهنگ بیمه ،محتوای مربوط به حوزه های خودرو رو منتشر می کنه و ما قانونگذار نیستیم شما می توانید اعتراض خود را به پلیس +10 اعلام نمایید.

بابک
03 اسفند 1400

سلام من یک ماشین پراید داشتم که در سال 97 فروختم و پلاک هم فک پلاک شد و پلاک بایگانی راهنمایی و رانندگی شده حال در تهران من این ماشین را حذف نکرده بودم و الان برای همان پلاک و ماشین در تاریخ 1400/11/04 787.500 ریال جریمه آمده من باید چه کنم؟ آیا پلاک دیگری با این عنوان ساخته شده یا شماره را جعل کردند ؟ من چه کار باید انجام دهم ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با شماره ارتباط تهران من تماس بگیرید و همچنین می توانید مرکز راهنمایی و رانندگی برای بررسی این مساله مراجعه کنید.

فرید
03 اسفند 1400

سلام
آیا هزینه طرح ترافیک بر اساس پلاک خودرو در سیستم ثبت می شود یا بر اساس vin خودرو. من ماشینم را فروخته ام و خریدار بعد از ثبت ماشین با پلاک جدید در تهران من با جریمه طرح ترافیک که در زمانی است که ماشین دست من بوده مواجه شده. این جریمه برای من است یا برای خریدار. من تصور می کنم این جریمه پلاک قبلی خود خریدار است.لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما تخلف کرده اید و باید آن را پرداخت کنید.

قاسم
10 اسفند 1400

سلام و عرض ادب و احترام میخواستم بدونم که میشه درخواست تخفیف و یا اعتراض داشت به مبلغ تخلفات رانندگی و جرائم طرح ترافیک و اینکه آیا کم میکنن یا نه و چطور میشه این درخواست رو ارائه داد

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اعتراض که می توانید بکنید. تخفیف هم شرایط خاصی دارد و هر سال در روزهای خاصی اعلام می شود که آن هم مربوط به جریمه خودرو است. در خصوص اعتراض بهتر است که از پلیس +10 بپرسید.

درسا
26 فروردین 1401

سلام
مگه بعد از ساعت طرح هرکسی نمیتونه وارد یا خارج محدوده طرح بشه! پس چرا برای ساکنین محدوده طرح زده که یک ورود بعد از ۱۷؟
میشه لطفا بیشتر توضیح بدین.

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، والا این ساعت ها هم الان تغییر پیدا کرده است. البته الان همه میتونن وارد بشوند، ولی باید قبلش در سایت ثبت نام کنند.

جيم
27 فروردین 1401

مطلب مال 1400 بوده ، باهوش، تيتر زدي 1401

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام هنوز در سال 1401 مطلب جدید و تغییراتی به وجود نیامده است.

وحید
05 اردیبهشت 1401

سلام و عرض خسته نباشید
سوالی که داشتم اینه که در 24 ساعت اگر مثلا 2 بار وارد طرح آلودگی هوا بشیم 2 تا از سهمیه کم میشه ؟
یا اینکه در 24 ساعت هرچند بار هم که وارد و خارج بشیم 1 بار از سهمیه کسر میشه ؟

ممنون

  کارشناس بیمه
  05 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص نظرهای زیادی مطرح شده است که واقعا گیج کننده هستند. باید ببینید که سیستم چقدر برای شما در نظر گرفته است. این شاید بهترین راه باشد.

Hamidreza
08 اردیبهشت 1401

من متعجبم از این طرح کاهش الودگی هوا که دقیقا طرح افزایش الودگی هوا هست. اومدن مرکز شهر رو بستن و مردم راه مستقیمشونو مجبورن دور کعبه ایی بزنن اطراف طرح و قشنگ هم سوخت بیشتری مصرف کنن هم الودگی بیشتری تولید میشه و نهایتا ترافیک سنگینی حاشیه محدوده طرح درست میشه و نهایتا هم اگر هدف کم کردن ماشین در اون محدوده هست چرا پول میگیرن اینجوری هر کی پول داره میره کیفشو میکنه از خلوتی. علنا مثل هر تصمیم دیگری که فقیر و غنی رو تفکیک میکنه اینم یکی از اوناست. چهارتا وزارت و سازمان و امکانات رو بدن ب بقیه استان ها تا مردم از همه جای کشور مجبور نشن جمع بشن اونجا برای کاراشون. هر چی ادارات کل هست اونجاست این اداره ها رو بفرستن به حاشیه بزرگراه ها و ازادره ها تا ترافیک توزیع بشه

رضا جمالی‌فرد
02 خرداد 1401

سلام و درود
آیا برای استفاده از سهمیه تردد طرح ترافیک، باید در سایت ثبت نام و روزهای تردد را رزرو کرد؟

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما 20 روز در فصل را دارید. اما برای بعدش باید ثبت نام کنید. البته برای استفاده از همین 20 روز هم باید در سامانه ثبت نام کنید.

خوش نیت
30 خرداد 1401

سلام شهرستانی ها طرح ترافیک هم میخرن؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، طرح ورود به منطقه را می توانند با ثبت نام در سامانه تهران من بگیرند.

رشتیان
31 خرداد 1401

سلام نو ع خودرو ممهمه؟

  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

بهزاد عقیقی
04 تیر 1401

طرح ترافیک از چه ساعتیه؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از حدود 6 تا 5 بعد از ظهر

ژاله همتی
05 تیر 1401

اطلاعات طرح ترافیک رو از کجا میشه بدست آورد؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام در همین سایت هر اطلاعاتی مورد نیاز بود، نوشته ایم.

شیرزاد
10 تیر 1401

سلام خسته نباشید
پلاک‌من واسه شهرستان هست
سامانه تهران من مشخصات خودرو رو‌ ثبت کردم
برای ورود به محدوده ترافیک باید رزرو کنم ؟
یا ۱۵ روز در فصل رایگانه

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، برای همه خودروها بعد از ثبت مدت روز رایگان است.

حامد
19 تیر 1401

درود بر شما
ایا ماشین های ۳ سیلندر هم نیاز به طرح و ترافیک دارن ؟

  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، همه خودروها نیاز دارند؛ اما استثنائات را نمی دانیم. با دفتر مربوطه تماس بگیرید.

   مشهدی
   22 آذر 1401

   سلام با طرح ترافيك تهران میشه مشهد هم رفت؟

    کارشناس بیمه
    23 آذر 1401

    سلام خیر

حسین
28 تیر 1401

سلام مگ طرح ترافیک در روز جمعه اجرا میشه؟ برای من چرا کم شده؟

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام خیر حتما دلیل دیگری داشته است.

یونس گلزاری
03 مرداد 1401

واسه من دو روز پیش پیامک جریمه طرح ترافیک اومد، تا کی فرصت هست پرداخت کنم تا دوبرابر نشده

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حداکثر دوماه البته اگر دوربین ثبت کرده باشد، جریمه دو برابر نخواهد شد.

خداجو
09 مرداد 1401

سلام محدودیت طرح ترافیک هنوز مثل قبله؟ تغییری نداشته؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام فعلا بله

مهسا وکیلی
09 مرداد 1401

طرح ترافیک الان تو ماه محرم هم انجام میشه؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام فعلا بله

محمد
09 مرداد 1401

سلام و وقت بخیر
کسانی که خونشون داخل منطقه طرح ترافیکه به چه صورته؟ و طرحی بابت این موضوع وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام سند را به دفتر پیشخوان ببرید تا برایتان درست کنند.

محمد
09 مرداد 1401

سلام و وقت بخیر
الان ینی کسانی مثلا ماشین هاشون زوجه آزادن در روزهای زوج در منطقه طرح و ترافیک ورود خروج کنن یا این طرح برداشته شده؟

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام دیگر اصلا طرح زوج و فرد نداریم.

شیما قانع
10 مرداد 1401

میدان انقلاب میخام برم هیئت اونجا تو محرم طرحه شبا؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام طرح شبها نیست.

هستی
11 مرداد 1401

سلام محدودیت طرح ترافیک تهران در دوران کرونا اجرا میشه؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام بله

کرمانی
12 مرداد 1401

سلام چند روز در ماه میتوان وارد طرح شد؟

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام 20 روز در هر فصل می توان وارد شد.

همایون
13 مرداد 1401

سلام تردد مجاز فصلی در سال 1401 بیشتر نشده؟

  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام خیر بیشتر نشده است.

همافر
15 مرداد 1401

سلام طرح ترافیک تهران برای شهرستانی ها هم مثل تهرانیا یکیه؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام بله

منصور زاکانی
18 مرداد 1401

سلام طرح ترافیک روز جمعه مگه نیست؟ پس چرا اپ های اسنپ و تپسی میزنن که محدوده طرح است؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام روز جمعه طرح نیست اما آن ها می زنند که صرفا این مناطق هست.

   کاظم داداشی
   12 مهر 1401

   سلام ایا روز جمعه طرح ترافیک است؟ برای منم همین میاد

    کارشناس بیمه
    17 مهر 1401

    سلام خیر فقطنشان می دهد.

مرادبیگ
23 مرداد 1401

سلام طرح ترافیک تهران برای پلاک شهرستان هم میشه گرفت؟

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام بله

   مصطفی تنها
   03 آبان 1401

   سلام خوب هستین منکه اسنپ کارمیکنم میتوانم وارد محدوده طرح ترافیک بشم یاخیر

    کارشناس بیمه
    03 آبان 1401

    سلام تاکسی های اینترنتی برای ورود به طرح دارای شرایط ویژه ای هستند که البته باید از خود اسنپ بپرسید.

مسعود خان
05 شهریور 1401

سلام طرح ترافیک تهران تا چه ساعتی است؟

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام تا 6 است

   علی
   03 مهر 1401

   سلام آیا کسی که منزلش تو طرح ترافیکه باید چکار کنه

    کارشناس بیمه
    04 مهر 1401

    سلام با مدارک بعد از ثبت نام به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کند.

   علی
   03 مهر 1401

   مشکلی نداره تو طرح ترافیک با ماشین بگردی و از محدوده خارج نشی؟

    کارشناس بیمه
    04 مهر 1401

    سلام خیر البته به هر حال باید بدانید که دوربین ها دقیقا در کجا هستند.

     علیرضا
     11 مهر 1401

     سلام ببخشید منظور از طرح ترافیک الان با قدیم فرق داره؟

     کارشناس بیمه
     12 مهر 1401

     سلام خیر

     جناب
     28 آذر 1401

     سلام سهمیه تردد فصلی برای خودروهای شهرستان هم 20 روزه؟

     کارشناس بیمه
     29 آذر 1401

     سلام خیر 15 روز است.

فرزین
10 مهر 1401

با عرض سلام ببخشید بنده ماشین را تهران سال۹۹ خریداری کردم و همون لحظه برای پلاک رفتم چون منزل اصفهان بود پلاک اصفهان خورد الان بعد از دوسال پیام اومده بدهی طرح ترافیک تهران ۸میلیون این یعنی چی آخه چه ربطی داره من اصفهان پلاک اصفهان بعد پیام اینجوری اومده

  کارشناس بیمه
  11 مهر 1401

  سلام با مرکز تعویض پلاک یا شماره موجود در سایت تهران من تماس بگیرید. امکان اصطلاح وجود دارد.

احسانی
19 مهر 1401

باسلام و اگر کسی طرح ترافیک داشته باشد چند بار می تواند در همان روز تردد بکند

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام محدودیتی مثل اینکه ندارد.

سید حامد
26 مهر 1401

سلام حسنه نباشید
ببخشید در سال چند بار میشه بدون خرید طرح وار محدوده طرح ترافیک شد؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام شما باید در سامانه تهران من ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام در هر فصل 20 روز می توانید رایگان استفاده کنید.

منوچهر خاوری
07 آبان 1401

درود بر شما و همکاران؛ آیا جمعه طرح ترافیک است ؟

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام خیر

مهستی خدایاری
07 آبان 1401

طرح ترافیک جمعه ها اجرا میشن؟

  کارشناس بیمه
  09 آبان 1401

  سلام خیر

پرستش شجاعی
07 آبان 1401

طرح ترافیک روز جمعه در شهرستان ها از چه ساعتی شروع میشه؟

  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام باید از خود سایت شهرداری آنجا مشاهده کنید.

مبینا خیام
09 آبان 1401

طرح ترافیک در روز جمعه از چه ساعتی اجرا میشه؟

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام خیر

یبژن خاورری
16 آبان 1401

ساعت طرح ترافیک تهران جمعه از کی تاکیه؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام جمعه طرح ترافیک نیست

منوچهر خیری
16 آبان 1401

جمعه طرح ترافیک از چه ساعتیه؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1401

  سلام جمعه طرح نیست.

سینا
21 آبان 1401

سلام
سهمیه رایگان برای ورود به طرح ترافیکه یا طرح آلودگی هوا؟
یعنی اگه من طرح نخرم میتونم با سهمیه رایگان وارد محدوده طرح ترافیک بشم؟

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1401

  سلام وارد طرح اصلی خیر

مهدیه
07 آذر 1401

سلام چطوری ماشین از سیستم قبلی خارج کنیم
چون تازه خریدیمش

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام وقتی بخرید همه چیز تغییر میکند. البته اصولا باید اینطور باشد. در غیر این صورت با شماره سایت تماس بگیرید.

آرش
18 دی 1401

سلام بنده منزلمان در طرح ترافیک است چه ساعتی میتوانم برای یک بار از طرح خارج شوم

  کارشناس بیمه
  18 دی 1401

  سلام در روزهای آلودگی هوا نمیفروشن اما یکبار قبل از 9 می توانید البته از 20 روز کسر می شود.

جمالی
24 دی 1401

سلام
کلا برای (طرح آلودگی هوا) و (طرح ترافیک) هرکدام ۲۰ روز در فصل حق استفاده داریم یا اینکه هر دو طرح فقط ۲۰ روز در فصل؟؟

سوال ۲
بعد از ۲۰ روز تمام شد برای ورد به طرح الودگی باید ۲۰ هزار تومن بدیم ؟

سوال 3
بعد از ۲۰ روز تمام شد برای ورد به طرح ترافیک باید چقد بدیم ؟

تشکر

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام نه کلا 20 روز است. بعد میزان پرداختی 97 تومان است.

ف
01 بهمن 1401

آیا عبور از خود اتوبان همت هم طرح است؟ در غیر این صورت جرا برای من جریمه اومده؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام بستگی به این دارد که شما از کجا وارد اتوبان همت شده اید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید