04 دی 1401

سامانه تهران من: برای راحتی تردد در طرح زوج و فرد+ نحوه ثبت نام

برای افرادی که با خودرو شخصی قصد ورود و خروج به طرح ترافیک یا کنترل آلودگی هوا در تهران را دارند سامانه تهران من، بسیار ضروری است. ثبت نام در این سامانه برای افرادی که خودرو شخصی دارند، حائز اهمیت است.

با توجه به محدودیت‌هایی که قوانین راهنمایی و رانندگی، اشخاص برای محاسبه سهمیه خود جهت استفاده از طرح‌ها، خرید طرح‌ها، ورود و خروج به طرح‌ها، اطلاع از محدوده‌های شامل طرح و عوارض یا جریمه‌های خود باید ثبت نام خود را در سامانه تهران من انجام دهند. همچنین برای پرداخت جریمه‌های شهرداری و عوارض شهرداری باید از طریق این سامانه اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این اپلیکیشن با ما همراه باشید.

استفاده از سامانه تهران من

با تغییر قوانین عبور و مرور در سال 1398 و جایگزینی طرح آلودگی هوا به جای زوج و فرد، هر خودرو شخصی با پلاک تهران فقط 20 روز مجاز به ورود رایگان به محدوده طرح است. همچنین برای خودروهای شخصی که پلاک شهرستان دارند، فقط 15 روز از هر فصل در محدوده طرح می‌توانند رفت و آمد کنند.

با توجه به اطلاع رسانی، طرح محدوده ترافیکی در حال اجرا است، بهتر است که برای جلوگیری از جریمه‌های ورود به طرح ترافیک در این سامانه ثبت نام کرده تا از تعداد روزهای خود اطلاع داشته باشید.

در ادامه مراحل ثبت نام در سامانه تهران من را به صورت تصویری توضیح خواهیم داد.

خدمات تهران من

در سامانه تهران من می‌توانید از خدمات زیر بهره ببرید:

 • ثبت نام و رزرو طرح ترافیک
 • نوبت دهی معاینه فنی
 • بسته‌های ترافیکی
 • ثبت موسسات کرایه خودرو
 • پرداخت عوارض پارک حاشیه ای
 • پرداخت عوارض سالیانه خودرو
 • عوارض سالیانه موتورسیکلت

 

 

 

 • پارک خودرو:با ثبت نام در سامانه تهران من می‌توانید از خدمات بسیاری مفیدی درمورد پارک حاشیه‌ای استفاده کنید. افراد می‌توانند با مراجعه به این قسمت عوارض مربوط به ماشین خود در صورت استفاده از پارک حاشیه‌ای را مشاهده کنند.

 

 • نوبت دهی معاینه فنی در سایت تهران منیکی از مهم ترین و جدیدترین خدمات سایت تهران من، نوبت دهی معاینه فنی است. در گذشته افراد برای دریافت نوبت معاینه فنی افراد می‌بایست به سایت ستاد معاینه فنی تهران مراجعه می‌کردند، اما امروز این کار با استفاده از وب سایت تهران من بسیار ساده و راحت شده است.

مراحل ثبت نام در سامانه تهران من

ثبت نام تهران من به سادگی هرچه تمام تر است. معرفی و ثبت نام فرد دارنده خودرو، اولین قد‌می‌است که باید برای استفاده از امکانات سامانه تهران من انجام دهید. برای مراحل ثبت نام در ابتدا باید به سایت https://my.tehran.ir مراجعه کرده و روی دکمه ثبت نام در بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید.

با کلیک به فرم مربوطه منتقل ‌می‌شوید. بعد از ثبت نام در تهران من طرح زوج و فرد، طرح ترافیک و دیگر خدمات و کارهای مربوط به خودرو خود را می توانید از این سایت استعلام در جهت تمدید آن اقدام کنید. همچنین بعد از ثبت نام خودرو در تهران من، می‌توانید با مراجعه به قسمت لیست تردد تهران من، تعداد و فهرست ترددهای روزانه خود که بوسیله دوربین‌ها ثبت شده را مشاهده کنید.

روش نصب تهران من

روش نصب اپلیکیشن تهران به سادگی هرچه تمام تر است. برای نصب، کافی است سامانه‌های نصب اپلیکیشن امن مانند PlayeStoreمراجعه کنید. بعد از ورود به این برنامه کافی اسم تهران من را سرچ کنید، بعد از با زدن روی دکمه install می‌توانید در زمانی کوتاه آنرا نصب و استفاده کنید. همچنین در صورت نداشتن دستری به پلی استور یا عدم کارکرد آن، می‌توانید اسم تهران من را در گوگل سرچ کنید و از سایت‌های امن آنرا دانلود کنید. اگر باز هم موفق به نصب این برنامه نشدید بهتر است به سایت تهران من (تهران من تحت وب) مراجعه کنید.

نحوه ثبت نام در تهران من

قدم اول در استفاده از امکانات سامانه تهران من با معرفی و ثبت نام در این سامانه امکان پذیر است.

سامانه تهران من

مرحله اول ثبت نام

در بخش بعدی با دو دکمه مواجه ‌می‌شوید که باید مشخصات خود را در قسمت، ورود/ثبت نام وارد کنید. اطلاعات شخصی مانند: کد ملی و تاریخ تولد را وارد کنید، سپس نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد خود را مشخص کنید.

دقت کنید که در بخش وارد کردن شماره تماس باید شماره‌ای را وارد کنید که در دسترس باشد، زیرا کد تایید به شماره‌ای که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود.

نحوه ثبت نام در تهران من

مرحله دوم ثبت نام

در سامانه تهران من سه نوع ثبت نام وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • شخص حقیقی: برای افرادی است که خودرو به نام خودشان بوده و استفاده شخصی دارند.
 • شخص حقوقی: برای ماشین‌هایی که سند آن به نام شرکت یا سازمانی است که کد اقتصادی دارند و افراد شرکت از وسیله نقلیه استفاده ‌می‌کنند.
 • تبعه خارجی: برای افرادی که با خودرو شخصی خود قصد رانندگی در تهران دارند. در این بخش به شماره پاسپورت نیاز است.

در مرحله بعد به صفحه‌ای انتقال پیدا ‌می‌کنید که پیامکی تحت عنوان کد تایید 6 رقمی ‌به شماره تلفن مرحله اول ارسال ‌می‌شود. این کد را باید در باکس وارد کنید و در نهایت دکمه ثبت نام در سامانه تهران من را بزنید.

ثبت نام در تهران من

مرحله سوم ثبت نام

 

در حساب کاربری نام و نام خانوادگی شما نمایش داده ‌می‌شود و در بخش کد تایید شماره تماسی که ارسال کرده‌اید مشخص است. به زمان باقی مانده تا دریافت مجدد کد تایید دقت کنید و در مکانی قرار بگیرید که آنتن خط شما پر باشد.

مراحلی که ذکر شد از طریق مشخصات کارت ملی که در سامانه بانک اطلاعاتی ثبت شده است، تطبیق داده ‌می‌شود و مراحل ثبت نام شما تکمیل خواهد شد.

ورود به اکانت سامانه تهران من

هنگا‌می‌که در اپلیکیشن تهران من ثبت نام ‌می‌کنید، بر اساس کد ملی خود، یک حساب کاربری خواهید داشت و برای ورود به اکانت باید از طریق شماره ملی خود اقدام کنید. مراحل ورود به حساب کاربری به شرح زیر است:

 • در ابتدا به سایت Tehran.irمراجعه کرده و بر روی دکمه ورود کلیک کنید.
 • شماره موبایل ثبتی و درخواستی را وارد کنید و منتظر کد تایید باشید. با هر بار ورود به سامانه تهران من، باید کد تایید برای شما پیامک شود. با توجه به این موضوع بهتر است که ثبت نام را با شماره همراه خود وارد کنید تا در صورت ورود به سامانه دسترسی به کد تایید برای شما راحت‌تر باشد.

 

تهران من

مرحله چهارم ثبت نام

 

 • کد تایید را وارد کنید و به سامانه وارد شوید.

 

"مراحل

 

 • در این مرحله به پنل کاربری خودتان دسترسی خواهید داشت و قبل از هر فعالیتی باید مشخصات ماشین و فردی که سند به نام او است را با کمک بخش افزودن خودرو وارد کنید.
سامانه تهران من

ثبت نام در سامانه تهران من

 • شماره پلاک را در کادر اول و شناسه یکتا خودرو را در کادر دوم وارد کنید. بعد از آن بر روی دکمه درج شده خودرو کلیک کنید تا ماشین شما در سامانه تهران من تایید شود و اطلاعات مرتبط در پنل اضافه شود.

"ثبت

 

با اجرا تمام این مراحل، شما به راحتی ‌می‌توانید وارد سامانه تهران من شوید و با ورود با نام کاربری، اطلاعاتی را که نیاز دارید دریافت کنید.

کیف پول شهروندی تهران من

علاوه بر مشاهده فهرست تردد در تهران من، این امکان وجود دارد تا با استفاده از کیف پول و خرید شارژ، طرح های مورد نظر خود را خریداری کنید. برای تمدید و خرید طرح از سایت تهران من، کافی است که اعتبار کیف پول خود را افزایش دهید. بهتر است همیشه اندازه یک روز اضافه شارژ برای ورود به طرح داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

در این بخش شاید درباره شناسه یکتا یا کد VIN سوالی برای شما ایجاد شود که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

کد VlN یا همان شناسه یکتا چیست؟

به طور حتم شما هم پشت کارت خودرو خود را مشاهده کرده‌اید و یک کد سریالی 17 رقمی ‌توجه شما را به خود جلب کرده است.

شماره VIN مخفف اصطلاح Vehicle Identification Number است که یک کد 17 رقمی بوده و شامل اعداد و حروف انگلیسی است و برای تشخیص خودروهای مختلف قابل استفاده است. در حقیقت این کد VIN خودرو  را به عنوان شماره شناسایی ماشین ‌می‌شناسند.

اصالت خودرو از طریق این کد شناسایی ‌می‌شود و منحصر به فرد برای هر خودرو است. این کد در سیستم تهران من باید وارد شود تا اطلاعات خودرو نمایش داده شود.

اطلاعاتی که کد VIN در اختیار قرار ‌می‌دهد به شرح زیر است:

 • مشخصات خودرو
 • کشور تولید کننده خودرو
 • محل تولید خودرو

 

 • سال تولید اتومبیل
 • مدل خودرو
 • مشخصات شرکت سازنده خودرو
 • مشخصات موتور اتومبیل

شماره شناسه یکتا(VIN) خودرو کجا قرار گرفته است؟

طبق اطلاعات درج شده در راهنمای خودروها، به طور معمول کد وی آی ان خودرو در موقعیت‌های زیر قابل مشاهده است:

 • زیر شیشه جلو کنار راننده خودرو
 • فایروال محفظه موتور
 • چهارچوب در کنار راننده

خرید بلیط مترو و شارژ بلیط الکترونیک

به غیر از خدماتی درمورد طرح آلودگی هوا و رزرو طرح، از خدمات برنامه تهران من می توان به  خرید بلیط تک سفره مترو و همچنین شارژ بلیط الکترونیک برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی اشاره کرد. با استفاده از این اپلکیشن و خدمات آن می‌توانید به سادگی هرچه تمام‌تر در سطح شهر جابجا شوید.

تماس تلفنی با کارشناسان تهران من

در صورتی که برای انجام کارهای خود و  استفاده از خدمات تهران من دچار مشکل شدید می‌توانید با شماره‌گیری شماره 137 با کارشناسان اپلیکیشن تهران من ارتباط برقرار کنید. در شرایط زیر می‌توانید از این فرصت نهایت بهره را ببرید:

 • ویرایش اطلاعات در تهران من
 • حذف خودرو از تهران من
 • استعلام تهران من
 • خرید طرح ترافیک تهران من

 

 • دریافت نام کاربری و رمز عبور تهران من و تغییر آن
 • نحوه ثبت خودرو در تهران من
 • خرید طرح زوج و فرد تهران من
 • نحوه ورود و خروج سایت
 • و ….

در صورتی هم که ساکن تهران نیستید می‌بایست با شماره 84169787  تماس بگیرید.

به طور خلاصه ‌می‌توان گفت که برای تردد در شهر و مناطقی که در محدوده ترافیکی قرار دارند، نیاز به ثبت نام در سامانه تهران من است تا اطلاعات خودرو وارد شود و بتوان از خدمات این سامانه بهترین استفاده را داشت.

 

 • + خدمات سامانه تهران من چیست؟
 • + روش نصب تهران من چیست؟
 • + کد VlN یا همان شناسه یکتا چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

آموزش تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین؛ دیگر با خیال راحت ماشین کارکرده بخرید!

احتمالاً شنیده‌اید که برخی افراد هنگام فروش خودرو کیلومتر شمار خود را تغییر می‌دهند. برای آگاهی از روش‌های تشخیص دستکاری کیلومتر ماشین، این مقاله را مطالعه کنید.

06 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

ثبت خلافی با دوربین: راهکار دقیق پلیس راهور برای ثبت تخلفات رانندگی ماشین و موتور

اگر درباره ثبت خلافی با دوربین، لیست خلافی خودرو با دوربین و میزان جریمه آن‌ها می‌خواهید بدانید، این راهنمای کامل را بخوانید

05 فروردین 1402 / بیمه موتور / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

مراحل 8 گانه معاینه فنی موتور سیکلت+ هزینه و آدرس

مراحل و نحوه معاینه فنی موتور سیکلت و هزینه‌ آن را در این مقاله بخوانید!

05 فروردین 1402 / بیمه موتور / اطلاعات خودرو و موتور

موتور دو زمانه چیست و چگونه کار می‌کند؟

نحوه عملکرد موتور دو زمانه را با شکل در این مقاله بخوانید!

04 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه موتور

پیگیری کارت سوخت موتور به سه روش مختلف؛ آموزش پیگیری کارت سوخت المثنی

پیگیری کارت سوخت موتور سیکلت نیاز به انجام کارهای مختلفی دارد. جهت آشنایی با سه روش مختلف برای پیگیری کارت سوخت موتور، این مطلب را به دقت بخوانید.

04 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

چرا باید نرخ عوارض آزادراهی را پرداخت کنیم؟ + جدول نرخ عوارض آزادراهی کشور

افراد برای اینکه بتوانند از خدمات جاده‌ای بهرمند شوند، باید از نرخ عوارض آزادراهی  را پرداخت کنند. جدول نرخ عوارض آزادراهی را در این مقاله بررسی کنید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
میثم مباشری
08 آبان 1401

تهران من ورودش کار نمیکنه؟ جور دیگه ای میشه آمار ترددهارو گرفت؟

  کارشناس بیمه
  14 آبان 1401

  سلام خیر

وحید منادی
08 آبان 1401

ثبت نام در تهران من و باید از طریق سایت انجام داد یا اپلیکیشن؟؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام سایت، اپلیکیشن فکر نکنیم که داشته باشند.

شادی شعبانی
08 آبان 1401

سامانه تهران من امکان پرداخت خلافی هم داره؟

  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام امکان پرداخت هزینه ورود به طرح را دارد.

سمانه بیات
08 آبان 1401

ثبت نام طرح آلودگی هوا تهران من هنوزم امکانش وجود دارد؟

قباد ثریایی
08 آبان 1401

فهرست تردد در تهران من بصورت آنلاین آپدیت میشه یا طول میکشه ؟

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام با کمی تاخیر به روز می شود.

مسلم حبیبی
08 آبان 1401

سایت تهران من طرح ترافیک رو بصورت روزانه میفروشه یا ماهانه هم میشه؟

  کارشناس بیمه
  09 آبان 1401

  سلام روزانه باید پرداخت کنید اما امکان انتخاب بیشتر هم وجود دارد.

شاهرخ یاوری
10 آبان 1401

فهرست تردد تهران من از کدوم قسمت میتونم پیدا کنم؟

  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام در قسمت راست گزینه ای برای مشاهده دارد.

شهناز یوسفی
10 آبان 1401

رزرو طرح ترافیک تهران من برای همه روزها امکان پذیره؟؟ برای زوج و فرد هم امکانس وجود داره؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام روزهای تعطیل نیاز نیست و زوج و فرد دیگر وجود ندارد.

راشین بهرامی
10 آبان 1401

درمورد نحوه خرید طرح ترافیک از تهران من سوال داشتم، با چه شماره تماس بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  11 آبان 1401

  سلام با خود سامانه تهران من تماس بگیرید.

صابر علیپور
17 آبان 1401

قیمت ماهانه طرح ترافیک الان حدودا چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام کمی بیشتر از یک میلیون تومان خواهد شد.

پیام نیرومند
17 آبان 1401

اگه تو یه روز دوبار پشت وارد محدوده زوج و فرد تهران دوبار واسم جریمه در نظر گرفته میشه یا یکبار؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام اگر خریداری نکرده باشید، یکبار اما زیاد

مرتضی نوری
17 آبان 1401

علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین سمند چی میتوه باشه سر صبح؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام دلایل زیادی دارد.

امید
05 دی 1401

سلام
روزانه ۹۸ و خورده ای کسر میشه و بعد از بروز رسانی بقیه پول برمیگرده به کیف؟؟؟ یا به چه شکله؟!

  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  اگر طرح را خریداری کرده باشید که وارد شوید، دیگر کسری ندارد. البته مجاز تا 20 روز در ماه هستید.

رضا
12 دی 1401

مگه تردد فصلی مجاز نداره پس چرا رعایت نمیشه و جریمه طرح میاد بعد از مثلا ۴بار تردد فصلی این یعنی چی

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام بستگی به ساعت استفاده هم دارد.

سینا
01 بهمن 1401

سلام بنده خودرو به اسم خودم نیست و ثبت هم کردم در تهران من ایا در طرح الودگی هوا جریمه میشوم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام. اگر وارد طرح آلودگی هوا شوید خودرو شما جریمه می‌شود. به خاطر داشته باشید که جریمه به نام دارنده پلاک ثبت می شود. می توانید قبل از ورود به طرح نسبت به خریداری طرح اقدام کنید.(البته در صورت امکان)

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید