05 فروردین 1402

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین توسط کدام شرکت ارائه می‌شود؟

با خرید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین می‌توان هزینه‌های ایجاد شده را به بیمه‌گر منتقل کرد. بیمه شخص ثالث یک بیمه‌نامه اجباری است که تمام وسایل نقلیه زمینی و خودرو‌ها باید آن را خریداری کنند، اما بیمه بدنه ماشین با توجه به پوشش‌های مالی که دارد به صورت اختیاری قابل خریداری است. اما توصیه می‌کنیم که هر دو بیمه‌نامه را برای خودروی خود تهیه کنید. بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین با توجه به نیازهای شما تعیین می‌شود؛ در این مطلب سعی داریم درباره اهمیت خرید یک پکیج خوب از بیمه ثالث و بیمه بدنه ماشین، توضیحاتی ارائه کنیم؛ انتهای متن همراه ما باشید.

بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، مکمل یکدیگر

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌نامه‌های خودرو است که شرایط خاص و ویژه‌ای دارد. بدین ترتیب که در صورت عدم تهیه این بیمه‌نامه با جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث روبه‌رو خواهید بود و در صورت استعلام پلیس، خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد. اما در خصوص بیمه بدنه شرایط اینگونه نیست. در حقیقت بیمه بدنه ماشین می‌تواند به عنوان یک پشتوانه مالی برای حادثه‌های رانندگی ایجاد شده باشد.

بیمه شخص ثالث دو پوشش جانی و مالی برای اشخاص ثالث در نظر می‌گیرد که تا سقف تعهدات جبران خسارت هم خواهد داشت. همچنین برای راننده مقصر پوشش جانی هم دارد اما در برابر خسارت‌های مالی راننده مقصر حادثه، هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.

با توجه به توضیحی که ارائه شد، نیاز یک بیمه‌نامه برای جبران هزینه‌های مالی روز به روز بیشتر احساس می‌شد که با طراحی بیمه بدنه شرایط استفاده از پوشش مالی هم فراهم شد. در حقیقت می‌توان با خرید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، تحت پوشش‌های مالی و جانی قرار گرفت و نگران جبران هزینه‌های ناشی از تصادف نبود.

البته که مهم است بدانید، خرید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین نیاز به انتخاب سقف تعهدات بیمه‌گر و پوشش‌های اضافی دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین

چگونه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین را خریداری کنیم؟

انتخاب پوشش‌های بیمه‌نامه ثالث و بدنه می‌تواند شرایطی را ایجاد کند که در بروز حادثه‌های رانندگی هزینه‌ها از جیب مقصر تصادفات رانندگی پرداخت نشود. ماهیت بیمه شخص ثالث جبران هزینه‌های مالی و جانی اشخاص ثالث آسیب دیده در حادثه است. بدین ترتیب بیمه‌گر خسارت‌های جانی اشخاص ثالث و راننده مقصر را تحت پوشش‌‌های بیمه شخص ثالث قرار می‌دهد. یعنی خسارت‌هایی مانند فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمان اشخاص ثالث تحت پوشش این بیمه‌نامه خواهد بود. همچنین در پوشش جانی پرداخت خسارت بدنی، دیه یا همان ارش با توجه به نوع شکستگی، نقص عضو، صدمه، ازکارافتادگی کلی یا جزئی تحت پوشش این بیمه‌نامه است.

برای خسارت‌های مالی در بیمه شخص ثالث تنها هزینه‌های ایجاد شده اشخاص ثالث قابل جبران خواهد بود. تمام خسارت‌های ایجاد شده به اموال منقول یا غیر منقول اشخاص ثالث در این بیمه‌نامه تحت پوشش است. اما برای جبران هزینه‌های مالی راننده مقصر باید از بیمه بدنه استفاده کرد. پوشش های بیمه بدنه متنوع هستند. همچنین در دو طرح اصلی و اضافی قرار می‌گیرند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

با پرداخت حق بیمه پایه می‌توان تحت پوشش اصلی بیمه بدنه که شامل: آتش سوزی، صاعقه، حادثه و سرقت کلی، قرار گرفت. از طرفی هم شرایط ویژه‌ای فراهم شده که با پرداخت حق بیمه بیشتر می‌توان پوشش‌های اضافی بیمه بدنه را خریداری کرد.

در پوشش اصلی هزینه خسارت‌های وارده ناشی از سرقت کلی خودرو، رخ دادن یک حادثه رانندگی برای خودرو، خسارات وارده به لاستیک، باتری و چرخ‌های خودرو، غرامت ناشی از بروز حوادثی چون آتش ‌سوزی، انفجار، صاعقه، آسیب به خودرو و وسایل یدکی همراه آن را تا سقف تعهدات مالی بیمه‌نامه جبران هزینه کرد. همچنین خسارات وارده ناشی از نجات سرنشینان، انتقال خودرو به پارکینگ و تعمیرگاه پس از حادثه رانندگی هم در بیمه بدنه قابل جبران خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: بیمه سرقت خودرو چیست؟ راهکار طلایی در برابر دزدیده شدن ماشین

بیمه بدنه پوشش‌های اضافی دیگر هم ارائه می‌کند که برای جبران هزینه‌های و اتفاقات دیگر قابل خریداری است و عبارتند از:

در حقیقت می‌توان بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای خودرو را با توجه به تعداد پوشش‌های آن‌ها خریداری کرد.

خرید بیمه شخص ثالث

سقف تعهدات بیمه شخص ثالث و بدنه

برای اینکه بتوان بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین را تهیه کرد نیاز است که سقف تعهدات هر دو بیمه‌نامه را در نظر گرفت. سقف تعهدات در هر یک از بیمه‌نامه‌ها متفاوت است که توضیحی درباره آن‌ها خواهیم داد.

سقف تعهدات بیمه شخص ثالث

عوامل متنوعی در تعیین نرخ حق بیمه و سقف خسارت بیمه شخص ثالث اثر خواهند گذاشت که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دیه اعلام شده در ابتدای هر سال اشاره کرد.

قوه قضاییه در ابتدای هر سال مبلغی را به عنوان نرخ دیه اعلام می‌کند که شرکت‌های بیمه‌ای آن را به عنوان سقف تعهدات در نظر خواهند گرفت. در سال 1401 مبلغ دیه اعلام شده از سوی قوه قضاییه برای ماه‌های حرام معادل 800 میلیون تومان و برای ماه‌های عادی سال مبلغی معادل 600 میلیون تومان است.  طبق قوانین بیمه مرکزی ، بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به مبلغ اعلام شده و با پرداخت حق بیمه، سقف تعهدات را برای خود در نظر گیرد.

سقف تعهدات در بیمه بدنه

در بیمه بدنه نمی‌توان نرخ مشخصی برای این بیمه‌نامه در نظر گرفت، زیرا عواملی مثل تعداد دفعات دریافت خسارت، ارزش خودرو و پوشش‌های اضافی تغییرات قیمتی ایجاد می‌کنند. هرچه بیمه‌گزار تعداد پوشش‌های انتخابی بیشتری داشته باشد، باید حق بیمه بیشتری هم پرداخت کند. با پرداخت حق بیمه برای پوشش‌های اضافی، سقف تعهدات را هم می‌توان خریداری کرد.

پس به طور کلی برای تهیه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین نیاز به مشاروه و مشورت با یک کارشناس بیمه وجود دارد تا بتواند توضیحات کاملی درباره خرید پوشش‌های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ارائه کند.

چرا بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث ماشین را خریداری کنیم؟

سوالی که بسیاری از راننده‌ها و بیمه‌گزار‌ها می‌پرسند این است که چرا باید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین را خریداری کرد؟ در پاسخ به این عزیزان باید گفت: با انتخاب بهترین پوشش‌ها و سقف تعهدات در بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می‌توان هزینه‌های تصادف و حادثه‌های رانندگی را کاهش داد و جبران خسارت‌های وارد شده را به شرکت بیمه منتقل کرد. با رعایت این موضوع می‌توان بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین را بدون دغدغه و نگرانی خریداری کرد.

استثنائات پوشش‌های بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

یکی دیگر از عوامل مهمی ‌که باید قبل از خرید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین بدانید این است که تمام خطرات و خسارت‌های ایجاد شده تحت پوشش بیمه‌نامه‌های بدنه و ثالث نیست. در حقیقت بیمه مرکزی با توجه به میزان ریسک بالای یکسری خطرات، اجازه جبران برخی از خطرات را صادر نمی‌کند.

استثنائات بیمه شخص ثالث عبارتند از:

 • خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه راننده مقصر
 • خسارت‌های وارد شده محمولات وسائل نقلیه مقصر حادثه
 • جریمه نقدی یا جزای نقدی
 • خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از تشعشعات رادیواکتیو و اتمی
 • اثبات قصد زیان زدن به خود (مانند: خودکشی و سقط جنین)
 • خسارت‌های ناشی از حوادث در خارج از کشور (مگر در صورتی که در متن بیمه‌نامه برای جبران این نوع خسارت بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر توافقی صورت گرفته باشد.)

استثنائات بیمه بدنه عبارتند از:

 • جنگ، شورش، اغتشاش، انقلاب، اعتصاب و بلوا
 • زلزله و سیل
 • خسارت‌هایی که بیمه‌گزار به طور عمدی برای خودرو ایجاد کرده
 • خسارت‌های ناشی از توقیف خودرو به دست ماموران نیروی انتظامی‌
 • رانندگی در صورت نداشتن گواهینامه یا اتمام تاریخ انقضای آن

 

 • ایجاد خسارت در صورت مصرف مشروبات الکلی و موارد مخدر
 • خسارت‌هایی ایجاد شده در جریان مسابقات اتومبیل‌رانی، شرط بندی و آموزش رانندگی
 • خسارت وارد شده بر اثر حمل مواد سریع الاشتعال و مواد منفجره
 • خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه در اثر بارگیری اضافه، اضافه مسافر و بار اندازی
بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه

رانندگی در آرامش با بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین

وظایف بیمه‌گزار در انتخاب بیمه ثالث و بدنه خودرو

اینکه بتوان بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای اتومبیل را خریداری کرد نیاز به این دارد که بیمه‌گزار هم وظایف خود را در قرارداد بیمه‌نامه‌های ثالث و بدنه بداند. تمام اطلاعاتی که تا اینجای متن در اختیار شما قرار دادیم مربوط به بیمه‌گر بوده است، اما برای بیمه‌گزار هم وظایفی در نظر گرفته می‌شود که عبارتند از:

 • عدم تعمیر خودرو بدون هماهنگی با بیمه‌گر
 • اجتناب از وقوع حادثه یا توسعه خسارت
 • رعایت اصل حد اعلای حسن نیت
 • اعلام تشدید خطر

 

 • خودداری از جابه‌جایی خودرو
 • عدم اظهارات غیر واقعی
 • اعلام نمودن خسارت
 • پرداخت حق بیمه بدنه

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای اتومبیل چه ویژگی‌هایی دارد و برای کدام شرکت است؟

در انتخاب بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، لازم نیست حتماً از یک شرکت باشد؛ شما می‌توانید برای بیمه ثالث خود یک شرکت را انتخاب کنید و برای بیمه بدنه بیمه‌گر دیگری را در نظر بگیرید. مهم‌ترین موضوع این است که شرکتی که انتخاب می‌کنید چند ویژگی مهم از جمله حضور در بالاترین سطح‌های توانگری مالی، تعیین خسارت منصفانه، پرداخت به موقع خسارات و تعداد بالای مراکز پرداخت خسارات بیمه داشته باشد.

استعلام بیمه بدنه

خرید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین از بیمه دات کام

در طول متن توضیحاتی درباره اهمیت استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث ارائه کردیم تا با شرایط این دو بیمه‌نامه بیشتر آشنا شوید. اینکه تاثیر انتخاب پوشش‌ها و سقف تعهدات تا چه حدی می‌تواند خسارت‌های ایجاد شده را جبران کند از نکات مهمی ‌است که باید هنگام خرید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای اتومبیل در نظر گرفته شود.

از این رو سامانه آنلاین بیمه دات کام شرایطی را برای کاربر‌ها و بیمه‌گزار‌ها فراهم کرده است تا به راحتی بتوانند مقایسه و استعلام بیمه‌نامه‌ها را انجام دهند تا خدمات ارزنده‌ای را از شرکت‌های بیمه‌ای دریافت کنند. به راحتی وارد صفحه اول بیمه دات کام شوید و با انتخاب بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه، سقف تعهدات و پوشش‌های مورد نظر را بررسی کرده و خریداری کنید.

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین موضوع این مقاله از بیمه دات کام بود که امیدواریم به خوبی آن را شرح داده باشیم؛ اما اگر سوال یا ابهامی‌ دارید که در این متن به آن اشاره نشده است کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با کارشناس‌های بیمه دات کام در ارتباط باشید تا به سوالات شما پاسخ داده شود. به علاوه، مطالعه‌ی راهنمای بیمه شخص ثالث و راهنمای بیمه بدنه هم می‌تواند تا حد زیادی برای رفع سؤالات و ابهامات مفید باشد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟ + راهنمای استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو (بهار 1402)

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ چرا بیمه ثالث اتومبیل اجباری است؟ بهترین و ارزان‌ترین بیمه را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید!

08 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ سقف تعهدات بیمه ثالث در سال 1402

سقف خسارات بیمه چقدر است؟ سقف خسارات مالی و جانی در بیمه ثالث ماشین را در این مقاله بخوانید.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال 1402

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، هیچ تصادفی را تجربه نکنید و از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد که بر قیمت بیمه‌نامه جدیدتان اعمال خواهد شد.

06 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

05 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

عواقب خطرناک و جبران‌ناپذیر نداشتن بیمه شخص ثالث (آپدیت 1402)

حادثه خبر نمی‌کند! اگر وسیله نقلیه‌ای دارید که در گرفتن بیمه آن سهل انگاری می‌کنید؛ اگر از عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث اطلاعی ندارید، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
محمد
10 فروردین 1402

سلام خدمت کارشناس محترم
امروز با یک وانت پیکان تصادف کردم و مقصر شناخته شدم.
بیمه من ایران هستش و کارای پرداخت خسارت رو انجام دادم.
چند سوال اینجا پیش آمد ممنون میشم پاسخ بدهید:
۱_ راننده زیان دیده کارت خودروی من رو برداشت و میگه اگه هزینه ماشین بیش از خسارت شرکت بیمه باشه، شما باید پرداخت بکنید؟
۲_ میگه هزینه خوابیدن ماشین و بیکاری خودم را باید پرداخت بکنید( کار ایشان تاسیسات بوده و وسایل کارش رو با این وانت جابه جا می کن)
۳_ میگه هزینه افت ماشین رو نیز باید بدی ( خودروی ایشان وانت پیکان مدل ۹۰ بوده و با ور کن با این تصادف یه تعداد از قطعات ماشینش نو شد اما باز می خواد هزینه بگیره)
۴_ ۳۵۰ هزینه یدک کش از جیب خودم دادم آیا این قانونی هستش.
پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم.

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. بله اگر هزینه بیش از سقف تعهدات بیمه شود شما باید هزینه را پرداخت کنید. هزینه خواب خودرو هم باید پرداخت شود. در برآورد خسارت افت قیمت را هم در نظر می گیرند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید