۲۴ تیر ۱۴۰۳

قوانین دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده در ۱۴۰۳ چگونه است؟

آمار بالای تصادفات در ایران باعث شده است که همه‌ی ما نیاز به داشتن آگاهی کافی در مورد شرایط و قوانین حاکم بر صحنه تصادفات داشته باشیم. در این صورت، هنگام بروز حادثه می‌دانیم که چه کاری باید انجام دهیم. در بسیاری از تصادفات پیش می‌آید که بنا به دلایل مختلف، صحنه تصادف به هم می‌ریزد. در این‌گونه مواقع و با توجه به این‌که برای دریافت خسارت نیاز به ارائه کروکی از صحنه تصادف است، چه باید کرد؟ چگونه می‌توانیم خسارت خود را از بیمه دریافت کنیم؟ در این مقاله قصد داریم شما را از شرایط دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده آگاه کنیم. با ما همراه باشید.

تصادفات صحنه بهم خورده

فرض کنید که در بزرگراه و یا خیابانی تصادفی اتفاق افتاده باشد. اگر یکی یا هر دو طرف حادثه بنا به دلایلی همچون:

 • فرار راننده مقصر از صحنه تصادف
 • رساندن افراد مصدومی که نیاز فوری به رسیدگی پزشکی دارند به مراکز درمانی (در تصادفاتی که منجر به آسیب جسمی شده باشد)
 • جلوگیری از ایجاد ترافیک شدید

توصیه می‌کنیم مقاله بعد از تصادف چه کنیم؟ را مطالعه کنید تا در مورد اهمیت کروکی و اقدامات لازم بعد از تصادف اطلاعاتی داشته باشید.

دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده چندین حالت دارند

دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده چندین حالت دارند

حال با ترک صحنه تصادف توسط هر دو طرف حادثه یا فرار از صحنه تصادف خسارت مالی یا جانی توسط یکی از طرفین، صحنه تصادف به هم بریزند؛ در این شرایط افسر پلیس راهور قادر نیست کروکی تصادف دقیقی از صحنه حادثه ترسیم کند. این تصادفات را در اصطلاح، تصادف صحنه بهم خورده می‌نامند. برای دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده، با استناد به اظهارات طرفین تصادف، جای لاستیک یا فیلم و عکس‌های گرفته شده کروکی فرضی به صورت فرم یا غیرفرم، ترسیم می‌شود.

در صورت بهم خوردن صحنه تصادف، چگونه مقصر حادثه مشخص می‌شود؟

زمانی که به هر دلیلی صحنه تصادف ماشین خراب می‌شود، باید به دنبال بازسازی صحنه تصادف باشید؛ درخواست بازسازی صحنه تصادف توسط راننده آسیب دیده موجب می‌شود تا پلیس راهور و کارشناس بیمه تصادفات به دنبال پیدا کردن دلیل و مقصر حادثه باشند. اگر قبل فرار راننده مقصر، عکس صحنه تصادف را گرفته باشید یا در محل وقوع تصادف دوربین وجود داشته باشد، فرآیند پیدا شدن مقصر حادثه سریع‌تر انجام می‌شود.

کروکی غیر فرم

کروکی غیر فرم یا غیرسازشی، وقتی است که افراد بنا به دلایلی مانند بالا زدن میزان خسارت از سقف خسارت بیمه شخص ثالث، خسارت جانی یا افت قیمت خودرو و … درخواست رسیدگی قضایی دارند؛ در این شرایط، شرح حادثه و ترسیم کروکی در سربرگ‌های کارشناس دادگستری ثبت می‌شود. این نوع کروکی چون شماره سری و سریال ندارد، در سامانه راهور ثبت نمی‌شود. تأیید اصالت و یا رد این کروکی بستگی به نظر افسر ترسیم‌کننده کروکی دارد.

خرید بیمه شخص ثالث

بیمه و دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده

با توجه به هزینه‌های بالایی که در نتیجه تصادف به بار می‌آید، برخی از رانندگان با کوچکترین تصادفی اصرار بر ماندن در صحنه تصادف و بهم نزدن آن تا رسیدن مأمور راهور دارند. در بسیاری از موارد، به ویژه در شهرهای شلوغ، این مسئله باعث به وجود آمدن ترافیک سنگین و راه‌بندان می‌شود.

طبق قانون جدید بیمه، در تصادفاتی که میزان خسارت کمتر از ۴۰ میلیون تومان است، نیاز است که قبل از به هم ریختن، صحنه از محل عکس بگیرید. اگر جای ترمز باشد، پلیس می‌تواند از جای ترمز تشخیص دهد. به هرحال در این موارد شرکت بیمه بدون نیاز به کروکی، خسارت را جبران می‌نماید. در این‌گونه مواقع طرفین می‌توانند با توافق با یکدیگر مدارک بیمه و کارت خودروی خود را تعویض کنند و با این مدارک به نمایندگی بیمه مراجعه کرده و خسارت خود را دریافت کنند. مطالعه مقاله باید و نبایدهای خسارت بدون کروکی پیشنهاد می‌شود.

قانون ذکر شده در بالا برای تصادفاتی است که خسارت آن مالی باشد نه جانی. در تصادفات جرحی، یعنی تصادفاتی که منجر به آسیب بدنی و یا فوت شده باشد، به هم زدن صحنه تصادف می‌تواند مشکل‌ساز و دردسر آفرین باشد. در این شرایط، بهتر است در صورت امکان صحنه تصادف دست ‌نخورده باقی بماند. چون در این تصادفات افراد از میزان جراحت و آسیب‌های وارده به مصدومین آگاهی ندارند و بهتر است مجروحین تکان داده نشوند تا خدایی ناکرده شدت آسیب بیشتر نشود. بهتر است تا آمدن پلیس راهور و اورژانس صحنه تصادف دست‌نخورده باقی بمانید.

پرداخت خسارت در تصادفات جرحی با بیمه شخص ثالث راننده مقصر انجام می‌شود. میزان پوشش این خسارت هر سال بر اساس دیه ماه حرام و ماه عادی آن سال محاسبه شده و از طرف بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام و روی بیمه شخص ثالث اعمال می‌شود. اگر راننده مقصر از صحنه تصادف فرار کرده و شناسایی نشده باشد، این خسارت از طریق صندوق تأمین خسارت‌های بدنی جبران می‌شود.

اگر درباره صندوق تامین خسارات بدنی نیازمند اطلاعات بیشتر هستید، این مقاله را از دست ندهید.

*نکته: در تصادفاتی که در بزرگراه، تقاطع‌ها و داخل تونل‌های شهری که مجهز به دوربین‌های نظارتی هستند، اتفاق می‌افتد، و هیچ کدام از رانندگان تقصیر را بر عهده نمی‌گیرند، پلیس می‌تواند با استفاده از تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های نظارتی، مقصر حادثه را شناسایی کند.

 

استفاده از بیمه در تصادفات صحنه بهم ریخته شرایط خاصی دارد

استفاده از بیمه در تصادفات صحنه بهم ریخته شرایط خاصی دارد

آیا بیمه به راننده متواری تعلق می‌‎گیرد؟

در صورتی که راننده مقصر صحنه تصادف موتور یا ماشین را ترک کند، باز هم بیمه شخص ثالث او خسارات ایجاد شده در تصادف را پرداخت می‌کند اما جریمه‌هایی که به دلیل فرار از صحنه تصادف برای راننده مقصر در نظر گرفته می‌شود، باید توسط خودش پرداخت شود. به همین دلیل بهتر است به جای فرار از صحنه تصادف و بهم زدن آن، به دنبال توافق در صحنه تصادف باشید تا درگیر مراجع قضایی و پرداخت جریمه نشوید.

فرایند دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده

در تصادفاتی که صحنه حادثه بهم خورده است، بسته به شرایط یکی از راه‌های زیر در پیش گرفته می‌شود:

 • در صورتی که پلیس راهور قبلاً در محل حادثه حضور داشته باشد، کافی است طرفین به پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه مربوط به تصادف مراجعه کنند و ادامه مراحل تا دریافت خسارت را طی کنند.
 • در صورتی که تصادف توسط مأمور کارشناس بازدید نشده باشد، طرفین تصادف باید به شورای حل اختلاف محل تصادف برای پیگیری‌های بعدی و دریافت نظر کارشناسی مراجعه کنند.
 • در صورتی که تصادف باعث مجروح شدن یا فوت شده و راننده مقصر فرار کرده باشد، نیاز به کسب دستور مقام قضایی مبنی بر ترسیم کروکی و گرفتن تصویر از پرونده تشکیل‌شده در کلانتری است. این پرونده تشکیل شده شامل اظهارات شاکی و شهود، فیلم و عکس ارائه شده از صحنه تصادف، برگه اورژانس و بیمارستان، دستور قضایی و … می‌باشد.

بیمه بدنه و دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده

وقتی تصادفی حادث می‌شود که صحنه آن بهم خورده و مقصر هم متواری شده است، می‌توانید خسارت وارده به خودروی خود را از بیمه بدنه‌تان با ارائه مدارک زیر دریافت کنید:

 • کروکی غیرسازشی
 • صورت جلسه کلانتری
 • اوراق بازجویی تنظیم‌شده در یگان انتظامی و مرجع قضایی
 • اصل و کپی بیمه بدنه و شخص ثالث
 • اصل و کپی گواهینامه راننده یا مالک خودرو
 • اصل و کپی کارت خودرو
 • اصل و کپی شناسنامه مالکیت خودرو
 • تکمیل فرم واگذاری حقوق قانونی بیمه گزار به شرکت بیمه

با ارائه این مدارک به شرکت بیمه، پرونده تشکیل شده و پس از کارشناسی، خسارت به فرد زیان‌دیده پرداخت می‌شود.

حوادث طبیعی و بیمه بدنه؛ قانون جدید ۱۴۰۳ درباره تصادفات با خساراتی تا سقف ۴۰ میلیون تومان

براساس اعلام راهنما و رانندگی حوادث رانندگی که به علت حوادث طبیعی اتفاق بیفتند جز تصادفات به حساب نمی‌آید. در نتیجه پلیس نمی‌تواند برای آن‌ها کروکی بکشد. در چنین مواردی در صورتی که خودرو دارای بیمه‌نامه بدنه باشد و پوشش‌هایی مانند سیل، زلزله و حوادث طبیعی را انتخاب کرده باشد، می‌تواند از بیمه بدنه خود استفاده کند.

در صورتی که خودرو بیمه‌نامه بدنه نداشته باشد پلیس کروکی را تهیه می‌کند اما خودرو به پارکینگ منتقل می‌شود.

بر اساس ماده ۸ قانون بیمه در تصادفات بحث خودروی متعارف و نامتعارف وجود دارد. در چنین حوادثی قانون خسارت را بر اساس خودروی متعارف پرداخت می‌کند و مابقی را باید راننده پرداخت نماید. همچنین در سال ۱۴۰۱ اعلام شد در تصادفاتی که خسارات وارد شده تا ۲۰ میلیون تومان است نیازی به کشیدن کروکی نیست. اما در تصادفات جرحی و فوتی باید حتما کروکی کشیده شود. در سال ۱۴۰۳ هم برای تصادفاتی که مبلغ خسارت کمتر از ۴۰ میلیون تومان است نیازی به کشیدن کروکی نیست.

همچنین در مورد تصادفاتی که علت حادثه مشخص نیست و رانندگان باهم اختلاف نظر دارند اعلام شد که باید حتما کروکی کشیده شود.

خرید بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث

همانطور که می‌دانید، وقتی که تصادفی اتفاق می‌افتد، شرکت بیمه خسارت‌های افراد متضرر از تصادف را جبران می‌کند و حتی تحت شرایط گفته شده در بالا، دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده هم از شرکت بیمه امکان‌پذیر است. مزایای داشتن بیمه این روزها دیگر بر کسی پوشیده نیست. اهمیت بیمه به ویژه شخص ثالث به اندازه‌ای بالاست که افراد بدون داشتن بیمه‌نامه حتی یک دقیقه هم در خیابان ظاهر نمی‌شوند.

بیمه شخص ثالث، هزینه‌های مربوط به افراد ثالث یعنی اشخاص زیان‌دیده در حادثه، به غیر از راننده مقصر، را جبران می‌کند. آسیب‌های وارده به خودروی راننده مقصر هم توسط بیمه بدنه وی جبران می‌شود. با این اوصاف، داشتن بیمه باعث اطمینان خاطر هر چه بیشتر راننده و آسایش روانی اوست. مطالعه مقاله راهنمای بیمه شخص ثالث توصیه می‌شود.

هزینه بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه با توجه به سال ساخت خودرو، کاربری، مدل خودرو و غیره متفاوت است. برای این‌که از هزینه بیمه خودروی خود آگاهی داشته باشید می‌توانید از سامانه بیمه دات کام استفاده کنید. بیمه دات کام معتبرترین سامانه آنلاین بیمه‌ای کشور است که اکثر بیمه‌های موجود را تحت پوشش خود دارد. با استفاده از این سامانه، علاوه بر استعلام هزینه بیمه، می‌توانید شرکت‌های بیمه‌ای مختلف را با هم مقایسه کنید و بر این اساس بهترین بیمه‌ای که مناسب حال شماست را انتخاب و اقدام به خرید بیمه شخص ثالث کنید.

بدانید که همیشه لازم نیست صحنه تصادف را دست‌نخورده حفظ کنید. خصوصاً زمانی که تصادف جزئی است و خسارت زیادی به بار نیامده، می‌توانید با عکس یا فیلم گرفتن از صحنه، صحنه تصادف را بهم زده و خودروها را به کنار مسیر ببرید و منتظر آمدن پلیس راهور شوید. نگران دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده نباشید. قانون برای این مسئله هم راه کار در نظر گرفته است. خونسردی خود را حفظ کرده و مراحل گفته شده در این مقاله را طی کنید.

 

 • + آیا همیشه صحنه تصادف را باید دست نخورده حفظ کرده؟
 • + دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده چگونه است؟
 • + درخواست کروکی بعد از تصادف چگونه است؟
 • + گرفتن خسارت تصادف از مقصر چگونه انجام می شود؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت سریع خلافی خودرو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / کارشناسی و معامله / مقالات بیمه شخص ثالث

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در ۱۴۰۳

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مقالات بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید (قانون انتقال بیمه ثالث ۱۴۰۳)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
۲۱ بهمن ۱۴۰۲

باسلام خسته نباشید
من دیروز تو مسیر خودم در حال رانندگی بودم که یه لحظه دیدم راننده جلویی داره دنده عقب میاد تو خیابون چون نمیتونستم ماشینونو به طرفین هدایت کنم بخاطر اینکه از هردو طرفم ماشین میومد مجبور شدم بزنم رو ترمز و ایست کامل کردم ولی راننده جلویی اومد وزد به ماشین من و کلا ماشینم از جلو داغون شد از ماشین پیاده شد و ماشینا که دید گفت مقصر تویی خواستم به ۱۱۰ زنگ بزنم دیدم ماشینو روشن کرد و صحنه رو ترک کرد شمارشم برداشتم وبا پلیس تماس گرفتم میخواستم بدونم میتونم ثابت کنم که اون دنده عقب میومد یا ادعای ایشون درسته؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید و موضوع را به صورت قانونی پیگیری کنید.

person
رضا
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

و جریمه فرد مقصر چقده ک صحنه تصادف رو ترک کرده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  پلیس راهنمایی و رانندگی میزان جریمه را مشخص می کند.

person
رضا
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام
اگر در تصادف غیر جرحی راننده مقصر فرار کند بعد طرف زیان دیده از طریق شماره پلاک شکایت کند آیا بیمه شخص ثالث ماشین مقصر ، جوابگو هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از بیمه شخص ثالث راننده مقصر خسارت خود را دریافت نمایید. برای این کار باید ابتدا از راننده مقصر شکایت نمایید.

   person
   رضا
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۲

   سپاس فراوان

person
حسینی
۰۸ دی ۱۴۰۲

وقت بخیر دوهفته پیش وقتی از خیابان فرعی وارد خیابان اصلی شدم ‌هنوز درااین کناری بودم تقریبا ۱۰۰متر جلوتر جایی که سمت راست یه کوچه است ماشینی که میخواست بره تو اون کوچه با جلوی ماشین گوشه سمت راست زد به در عقب سمت چپ من
اون روز با توافق رفتیم
ولی الان مدام تماس میگیره برای خسارت ماشینش با توجه به هزینه ایی هم که خودش گفته خسارت ماشین من بیشتر شده
الان من مقصر هستم یا نه ؟ ‌باید چی کار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی مقصر حادثه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی تعیین می شود. باید کروکی تصادف را در زمان حادثه دریافت نمایید تا برای پرداخت خسارت دچار مشکل نشوید. به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید و کروکی سازشی را دریافت نمایید.

person
صدرا
۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام
من امروز با یه موتوری تصادف کردم و پلیس منو مقصر شناخت سر صحنه از راکب موتور سوار هم خودم و هم پلیس پرسیدیم مشکلی نداری و گفت نه و با اورژانس تماسی گرفته نشد و قرار شد بعدا موتورشو ببریم ودرست کنم و خسارت بدم اما الان مدعی شده پاش آسیب دیده الان باید چکارکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موارد باید در گزارش پلیس ذکر شود. اگر چیزی در رابطه با خسارت جانی ذکر نشده، برای شخص مقابل به سختی قابل پیگیری است.

person
ابوالفضل
۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام
من امروز تصادف کردم و طرف مقابل مقصر بود و خودش هم قبول کرد و مدارک شناساییش رو داد به همراه شماره تلفن منم ماشین رو بردم تعمیرگاه و ماشین رو درست کردم الان که بهش زنگ زدم برای هزینه میگه هزینرو ندارم و نمیتونم بدم و اذیت میکنه ۳ تاشاهد هم هنگام تصادف دارم
الان چحوری از ایشون خسارت بگیرم!؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی باید کروکی پلیس را داشته باشید و به صورت قانونی اقدام نمایید. بهتر است از راننده مقصر به شورای حل اختلاف شکایت کنید.

person
تاجیک
۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر
بنده حدود ۱۰ روز پیش در حال دنده عقب در محوطه پارکینگ بودم که به یک خودرو دیگر برخورد کردم و مقداری درب عقب خودرو ایشون اسیب دیدند.
هیچ عکس یا فیلیمی طرفین از صحنه تصادف تهیه نکردیم و به پلیس هم زنگ نزدیم برای افسر
بنده هم فقط یک برگ بیمه به شخص خسارت دیده دادم.
بعد از ۱۰ روز ایشون اقدام کردن برای گرفتن خسارت. ایشون‌ چگونه میتونه خسارت ایجاد شده رو از بیمه ثالث بنده بگیره؟
خیلی ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای خسارات زیر ۳۰ میلیون تومان نیازی به کروکی نیست. می توانید به بیمه مراجعه نمایید تا خسارت شما را پرداخت کنند.

person
مریم
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید . امروز من داشتم تو یه خیابان شلوغ حرکت میکردم . بعد خواهرم میخواست بره مدرسه . راهنما زدم نگه داشتم و طرف چپ من یعنی سمت خودم ماشین حرکت میکرد سمت راست هم ماشین پارک کرده بودند یعنی من تو خط وسط این دو بودم . خواهرم که درب شاگرد رو باز کرد یه موتور سیکلت که داشت عبور میکرد بهش خورد و ازم درخواست خسارت کرد جزئی هم بود ولی گفت تو مقصری . میخواستم بدونم من مقصرم یا اون . صحنه هم ترک کردیم ازم کارت ماشین گرفت . اگه مقصر نباشم چجوری میشه کارتم رو پس بگیرم و خسارات ندم ؟ ممنون میشم سریع پاسخ بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی مقصر حادثه باید توسط افسر راهنمایی و رانندگی تعیین شود. اگر در قسمتی که برای عبور خودرو و وسایل نقلیه است توقف کردید شما مقصر هستید.

person
حسین
۰۵ تیر ۱۴۰۲

سلام پسرم داشت توی کوچه دوچرخه سواری می‌کرد و یک پراید با اون برخورد کرد و متواری شد من بچه رو بردم بیمارستان بدون اینکه بد پلیس و فوریت‌های پزشکی تماس بگیرم نه دوربین توی کوچه هست و نه شاهد دارم چون تنها تو کوچه بود آیا دیه از صندوق خسارت‌های بدنی به پسرم تعلق میگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام به صورت قانونی اقدام کنید. در این موارد باید حتما با پلیس و اورژانس تماس بگیرید.

person
حجت
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام . توی میدان با یک ماشین تصادف کردم، اون خودرو با نوک راست سپر زده به در عقب سمت چپ ماشین من ، اون لحظه گفت ماشین من طوریش نیست و من چیزی نمیخوام ومنم که به نظرم مقصر بودم و درب ماشینم داغون شده بود گفتم خودم درستش میکنم ،لذا زنگ به پلیس نزدیم و جریان تمام شد ،دو روز بعد راننده زنگ زده که من سپرم از زیر شکسته و … و باید حتما قطعات نو بر ام بخری، منم گفتم فایبر میکنم قبول نکرد ،الان حکم چیه .گفتم شکایت کن، طبق قانون در خدمتم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. شکایت کنید.

person
بهروز
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

ایا به من هم خسارت تعلق میگیرد یا خیر ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله

person
بهروز
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام اگه تصادف کنیم و مقصر من باشم اما فرد دیگه به هر دلیلی از صحنه متواری بشه ایا در خسارت دین ما تاثیری دارد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بستگی به نظر کارشناس بیمه دارد

person
معین
۲۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید تصادفی داشتم زیر ۲۰میلون خسارت دید خودرو طرف مقابل ولی برای بیمه بدنه خودرو خودم میگن کروکی لازم فیلم از صحنه تصادف هم دارم چیکار باید کنم راهنمایی کنید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. مدارک و فیلم خود را به بیمه ارائه دهید و از افسر راهنمایی و رانندگی کمک بگیرید.

person
خانی
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام من ماشینی خریدم که بیمه بدنه داره ومالک قبلی گواهی بیمه بدنه رابه من داده اصل بیمه بدنه راندارم ایا باید ماشین راخودم بیمه بدنه جدید بگیرم یاهمان گواهی کفایت میکنه وبیمه بدنه محسوب میشه ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. باید بیمه بدنه را به شما منتقل کنند.

person
مهران قهرمانى
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

درودبرشما.در یک تصادف زنجیره اى در جاده یخ زده، مقصر حادثه کیست و بفرضِ برهم نخوردنِ صحنه، تعیینِ مقصر چگونه صورت میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. مامور راهنما رانندگی مقصر را مشخص می کند.

   person
   مهران قهرمانى
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

   سپاس از پاسخ شما. آیا در شرایط یخ زدگى جاده و بروز تصادف زنجیره اى اصولاً مالکان خودروها مى توانند از هم شکایت کنند یا اینکه در چنین شرایطى نمیتوان کسى را مقصر قلمداد کرد؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. در این شرایط افسر راهنمایی رانندگی بهتر می‌تواند به شما کمک کند.

person
فرهاد تشیعی
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر. اگر تصادف کنیم و فرار کنیم چه مجازاتی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. فرار از صحنه تصادف جرم است و مجازات آن را ارگان مربوطه با توجه به میزان خسارات وارد شده معین می کند.

person
زیا نفسی
۱۰ مهر ۱۴۰۱

ببخشید من دیروز یه ماشین از پشت زد به ماشینم ولی بهم دروغ گفت و صحنه تصادف ه بهم زدیم الان جوابمم نمیده، میتونم الان اقدامی کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید با یک وکیل مشورت کنید ولی باید مدرک داشته باشید.

   person
   خسارت زیر بیست تومن
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱

   سلام
   ببخشید من و برادرم در یه مسیر پشت سر هم رانندگی میکردیم که باهم تصادف کردیم و اون از پشت بمن زد اولش پلیس رو خبر نکردیم صبح روز بعد رفتیم بیمه گفت خسارت های زیر بیست تومن نیازی به کروکی پلیس نمیباشد ولی وقتی پرونده رفت برای واریز بیمه گفت چون خسارتتون بیست تومه باید کروکی داشته باشید چکار کنیم؟؟

    person
    خسارت زیر بیست تومن
    ۲۷ آذر ۱۴۰۱

    کارشناس هم از طرف همراه بیمه خلیج فارس اومدن ماشین هارو کارشناسی کردند و مقصر و زیاندیده هم مشخص کردن و پرونده تایید شد اما الان بیمه گیر داده

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۸ آذر ۱۴۰۱

    سلام گفتند که زیر ۲۰ تومان نمی خواهد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید