۲۴ تیر ۱۴۰۳

مجازات فرار راننده مقصر از صحنه تصادف چیست؟ + روش‌های پیگیری خسارت

فرار راننده مقصر از صحنه تصادف یکی از رفتارهای نسنجیده بعد از وقوع یک حادثه‌ی ترسناک است. یکی از تلخ‌ترین مواردی که همواره رانندگان و مردم را تهدید می‌کند، تصادف رانندگی است. هر تصادفی یک مقصر دارد و یک زیان دیده. فرد مقصر در تصادفات می‌تواند از بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت استفاده کند.

فرار راننده مقصر از صحنه تصادف نه تنها دردی را دوا نمی‌کند بلکه می‌توانید شروعی تازه برای اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی و جبران‌ناپذیر باشد. جدا از بیشتر شدن جرم او، این امکان وجود دارد تا در تصادفات جرحی، فرد به دلیل دیر رسیدن به بیمارستان فوت کند. اما در صورت وقوع چنین اتفاقی، مجازات فرار از صحنه تصادف چیست؟ یا بعد از آن باید چه کرد؟ برای گرفتن پاسخ چنین سوالاتی و آشنایی هرچه بیشتر با چنین شرایطی، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

اولین کار بعد از فرار راننده مقصر از صحنه تصادف چیست؟

در صورت روبرو شدن با چنین شرایطی، اول از همه به خودتان مسلط شوید تا بتوانید از ناحق شدن حقتان جلوگیری کنید. همانند دیگر انواع تصادفات، بعد فرار راننده مقصر از صحنه تصادف ابتدا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید و واقعه را برای آنها شرح دهید. اولین مرحله برای رساندن فرد متواری به سزای عملش حضور مأمور آگاهی و داشتن صورت جلسه است.

همکاری در فروش بیمه

بعد از تشکیل صورت جلسه، فرد زیان داده می‌بایست در کلانتری حاضر شود و با طرح دعوی و تنظیم شکایت نامه این موضوع را پیگیری کند. اگر فرد زیان دیده تنها ماشینش صدمه دیده باشد، وجود کروکی تصادف به همراه بیمه نامه می‌تواند مشکل را حل کند. اما در صورتی که آسیب بدنی رخ داده باشد، زیان دیده باید با حضور در پزشکی قانونی این مشکل را پیگیری نماید.

فرار راننده مقصر از صحنه تصادف

فرار کردن از صحنه تصادف

ترسیم مجدد صحنه تصادف و فرار راننده مقصر

در صورتی که قبل از حضور مأمور راهنمایی رانندگی صحنه تصادف به هم خورد، لازم است که کارشناسان راهور و دادگستری در محل وقوع حادثه حاضر شوند و به ترسیم مجدد صحنه تصادف بپردازند تا بتوانند مجازات فرار راننده مقصر از صحنه تصادف را با اطلاعات کامل‌تری انجام دهند. بعد از ترسیم صحنه تصادف و تکمیل شدن پرونده، دادسرا باقی ماجرا را پیگیری می‌کند. (مطالعه‌ی مقاله‌ی دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده می‌تواند شما را در این زمینه کمک کند.)

دریافت خسارت فرد زیان دیده از شرکت بیمه

در زمان پیگیری پرونده در دادسرا شکایت نامه و درخواست توسط فرد زیان دیده تنظیم می‌شود. فرد زیان دیده باید واقعه را به صورت کامل تعریف و در برگه بازجویی بنویسد. بعد از آن بررسی‌های نهایی انجام می‌شود و در صورت اثبات جرم راننده مقصر، شرکت بیمه وظیفه دارد خسارت را به فرد زیان دیده پرداخت کند.

شاید از خود بپرسید که ” آمدیم و آن راننده، مقصر شناخته نشد، آن زمان تکلیف چیست؟” آیا خسارت فرد زیان دیده نادیده گرفته می‌شود؟ جواب قطعاً منفی است. چون در چنین شرایطی و بعد از فرار راننده مقصر از صحنه تصادف و گناهکار شناخته نشدن فرد مقصر، خسارت فرد زیان دیده از محل صندوق خسارات پرداخت می‌شود.

خرید بیمه شخص ثالث

پرداخت خسارت فرد زیان در صورت فرار راننده مقصر قطعی است

اگر مراحلی که بالاتر گفته شد را به صورت کامل و با دقت پیگیری شود، دریافت خسارت برای فرد زیان دیده قطعی است. با آماده‌سازی مستندات مربوطه به صحنه تصادف امکان پایمال شدن حق شما ۰ درصد است. به صورت کلی در صورت فرار راننده مقصر از صحنه تصادف، اصلاً نگران نباشید چون به احتمال خیلی زیاد با پیگیری‌ها قانونی خسارت شما از فرد مقصر گرفته می‌شود و در بدترین حالت امکان دریافت هزینه‌های شما از صندوق خسارات فراهم می‌شود.

استعلام بیمه شخص ثالث

۵ مرحله اصلی بعد از فرار راننده مقصر (مراحل شکایت از پلاک خودرو فراری)

اگر از بد روزگار با حادثه رانندگی مواجه شدید که فرد مقصر متواری شد، بهتر است طبق مراحل زیر پیش بروید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ضمن رساندن وی به سزای عملش، خسارت خود را نیز دریافت کنید:

 1. آرامش خود را حفظ کنید تا بتوانید شرایط به صورت کامل کنترل کنید
 2. با پلیس آگاهی تماس بگیرید و آنها را از وقوع چنین حادثه‌ای مطلع کنید
 3. تشکیل پرونده و تهیه صورت جلسه با امضای شاهدان و شهادت آنها
 4. در صورت وارد شدن خسارت بدنی یا جرحی، گزارش اورژانس را دریافت کنید
 5. تهیه صورت جلسه و گواهی و گزارش برای ارائه به شورای حل اختلاف و انجام شکایت از فرد متواری

فرار از صحنه تصادف چه عواقبی دارد؟

در مورد فرار از صحنه تصادف، نداشتن بیمه شخص ثالث و عواقب آن چه می‌دانید؟ لازم است بدانید که براساس ماده ۷۱۹ قانون مجازات اسلامی اگر راننده مقصر از صحنه تصادف فرار کند، شامل ضمانت کیفری است. بر اساس این قانون اگر در تصادف جرحی، مصدوم به کمک نیاز داشته باشد و راننده مقصر با وجود امکان کمک رسانی به مصدوم صحنه تصادف را ترک کند، بر اساس مورد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات ذکر شده، محکوم می‌شود. در این شرایط دادگاه هم نمی‌تواند به راننده مقصر تخفیف دهد.

همچنین باید بدانید که پرداخت خسارت در تصادفات جرحی با بیمه شخص ثالث راننده مقصر انجام می‌شود. در تصادفات منجر به فوت، مجازات راننده متورای بسیار سنگین است. ممکن است به ۶ ماه تا ۳ سال حبس و پرداخت دیه نیز محکوم شود. در چنین شرایطی بیمه بدنه هیچ گونه تعهدی در مورد پرداخت دیه ندارد و خسارت فرد فوت شده توسط بیمه شخص ثالث پرداخت خواهد شد.

مجازات جرم فرار از صحنه تصادف خسارتی چیست؟

تا به اینجا در مورد چگونگی دریافت خسارت فرد زیان دیده در صورت فرار راننده مقصر از صحنه تصادف صحبت کردیم و متوجه شدیم به هر حال حق فرد زیان دیده در چنین تصادفاتی پایمال نخواهد شد. اما این پایان قصه نیست و قانون شرایطی متفاوتی برای فرد مقصری که از صحنه تصادف فرار کرده را تدارک دیده است. مجازات فرار از صحنه تصادف یکسان نیست به شرایط گوناگونی بستگی دارد.

مجازات برای تصادف منجر به مرگ

در صورتی که بعد از متواری شدن فرد مقصر از صحنه تصادف، یکی از افراد داخل ماشین زیان دیده از دنیا برود و فوت کند، فرد مقصر مرتکب قتل شبه عمد شده و برای او قصاص در نظر گرفته می‌شود.

در صورتی که در چنین حادثه‌ای فرد زیان دیده یا همراهانش آسیب بدنی و جرحی دیده باشند، میزان جرم راننده متواری با بررسی کامل شرایط در نظر گرفته می‌شود. با توجه به قوانین و تبصره‌های مربوطه، مقصر تصادفات رانندگی تنها در شرایطی می‌تواند ماشین را تکان دهد که هدف نجات جان فرد یا افراد ماشین زیان دیده باشد. در صورتی هم که راننده مقصر فرد آسیب دیده را به بیمارستان انتقال دهد، دادگاه در مورد جرایم و مجازات به وی تخفیف خواهد داد.

مجازات فرار از صحنه تصادف غیر جرحی حبس از سه ماه تا دو سال و جریمه نقدی خواهد بود. برای پیگیری فرار از صحنه تصادف نیز بهتر است از مراجع قضایی و سامانه‌های پیگیری شکایات و اعتراضات استفاده کرد.

مجازات فرد متواری در صورت مرگ غیرعمد یا آسیب دیدگی جدی فرد زیان دیده

 • اگر فرار راننده مقصر از صحنه تصادف به خاطر عدم رعایت قوانین و بی‌احتیاطی باعث قتل غیرعمدی شود، بسته به شرایط برای او ۶ ماه تا ۳ سال حبس و پرداخت دیه در نظر گرفته می‌شود.
 • در صورتی هم که فرد زیان دیده با از کار افتادگی عضوی از بدن یا صدمه دیدن حواس ۵ گانه روبرو شود، فرد مقصر به حدود ۲ماه تا یک سال حبس، همچنین پرداخت نرخ دیه مصوب محکوم خواهد شد. وجود بیمه شخص ثالث در چنین شرایطی اهمیت بسیاری دارد.
مجازات برای تصادف منجر به مرگ

مجازات تصادف منجر به مرگ برای راننده متواری چیست؟

چه مواردی جرم راننده متواری شده را افزایش می‌‎دهد؟

برخی شرایط و اتفاقات، می‌تواند مجازات و جرایم راننده مقصر و متواری شده را افزایش دهد. مهم‌ترین این عوامل به شرح زیر هستند:

 • مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی
 • نداشتن گواهی نامه یا همراه نداشتن آن (مجازات رانندگی بدون گواهینامه را مطالعه کنید)
 • مشکلات فنی ماشین مقصر (در صورتی که این مشکلات باعث تصادف شده باشد)
 • عدم رعایت قوانین و رانندگی با سرعت غیرمجاز

مجازت راننده مست و متواری چیست؟

در صورتی که یک راننده در شرایط غیرعادی مانند مستی باعث تصادف شود و بعد از صحنه تصادف بگریزد، مجازات بیشتری برای وی در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که مستی راننده متواری اثبات شود، ممکن است برای مدتی از رانندگی محروم شود و علاوه بر پرداخت جریمه نقدی بیشتر، ۲۰ نمره منفی برایش نیز در نظر گرفته شود. از آنجا که طبق قوانین بیمه مرکزی ، بیمه شخص ثالث الزامی است ، نداشتن بیمه شخص ثالث در چنین شرایطی قطعاً خیلی دردسر ساز خواهد شد.

جای متواری شدن، بیمه معتبر تهیه کنید

اثبات فرار از صحنه تصادف با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است برای مثال در برخی موارد می‌توانید از راننده مقصر عکس بگیرید یا شماره پلاک او را یادداشت نمایید. البته حضور پلیس در صحنه تصادف و رسم کروکی تصادف هم یکی از موضوعات مهمی است که نباید فراموش کنید. در این مقاله به صورت کامل در مورد جرایم و شرایط سخت فرار راننده مقصر از صحنه تصادف صحبت کردیم و بعد در مورد مجازات فرار این افراد اطلاعاتی کسب کردیم. پیشنهاد ما استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث است تا در هر شرایطی استرس از شما دور بماند. از صحنه تصادف فرار نکنید که فقط اوضاع را پیچیده و سخت‌تر می‌کند. برای انتخابی مناسب، مقاله بهترین بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
دریافت سریع خلافی خودرو
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / کارشناسی و معامله / مقالات بیمه شخص ثالث

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در ۱۴۰۳

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مقالات بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید (قانون انتقال بیمه ثالث ۱۴۰۳)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مریم
۲۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام من از کسی که به ماشینم زده بود شکایت کردم الان ۳۰روز از رای قطعی دادگاه گذشته کلی پول خرج کردم ولی هیچ خبری از خسارت نیست خودتونو علاف نکنید فقط من دوندگی کردم همین

person
سعید
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام امشب تو جاده ساحلی اهواز بودم تو پیچ ی سمند سورن با سرعت به عقب ماشین من زد و کنترلم رو از دست دادم رفتم تو درخت ماشینم نابود شد و نتونستم شماره پلاک رو بردارم فرار کرد پلیس اومد همه چیو نوشت و اخرش بهم گفت اینجا دربین نداره ایا میتونم شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  احتمالا می توانید شکایت خود را ثبت نمایید. بهتر است اطلاعات دقیق را در خصوص شکایت از راننده مقصر متواری از پلیس دریافت نمایید.

person
محمد
۰۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام من در اتوبان در حال رانندگی بودم
که بک خودروی ۴۰۵ از فرعی پیچید تو اتوبان و مسیرم رو مسدود کرد
برا اینه بهش نخورم ازش فرار کردم ولی بغل ماشینم بهش گرفت و چپ کردم
ولی ایشون فرار کرد
من چون چپ کردم نتونستم پلاکشو ور دارم
الان جه مراحلی رو باید طی کنم
پلیس میگه طرف فراری شده و رفته
الان شما میگین صندوق خسارتی هم هست
ماشیمم بیمه بدنه نبوده
باید چیکارکنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  مطابق آن چه پلیس و راهنمایی و رانندگی به شما گفته است عمل کنید. شکایت کنید.

person
صادقی
۰۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .. ما چند شب پیش تصادف کردیم و مقصر فرار کرد .‌. بیمه بدنه نداریم .‌. صورت جلسه انجام شد و شکایت کردیم ولی متاسفانه دوربین های اطراف چون شب بود نور زیاد بوده و تار دیده میشده اطراف .‌. دستمون به جایی بند هست آیا بتونیم کاری کنیم؟؟ تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید شکایت کنید.

person
رضا
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

درود.چندروز پیش حدود ساعت ۱۲ شب اومدم سوار ماشینم بشم که کنار خیابان پارک کرده بودم.دیدم خودرو صدمه دیده و یکی به ماشین زده و سمت راننده از عقب تا جلو فرو رفته ورنگ سیاه خورد طرف رو ماشین مونده.و ایینه هم شکسته.با ۱۱۰تماس گرفتم مامور اومد گفت از کی میخوای شکایت کنی؟پلاک نداری.دوربینی هم اینجا نیست.و رفت.کاری میشه کرد ؟یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه بدنه دارید، می توانید از بیمه خود استفاده نمایید.

person
سهیل
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، دیروز یک پراید از پشت زد ب ماشین من بعد پیاده شدیم زنگ زدیم پلیس اومد و مشخصات گرفت یارو مدارک هیچی همراه نداشت پلیس گفت شماره همو داشته باشید برید بیمه ، بعد ب یارو زنگ زدم بعد بارها جواب داد دارم میرم بیمه و فلان و الان گوشیش خاموشه ، فردا برم شکایت کنم حرفم ب جایی میرسه اییا

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که شماره پلاک خودرو مقصر را دارید شکایت نمایید.

person
محمد
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام . برادر منو هنگام عبور از خیابان خلوت در شب تاریک ماشین زده و فرار کرده برادرم بعد از مدتی به هوش آمده و چون از پشت زده نتوانسته ماشین رو ببینه . این موضوع یک سال قبل اتفاق افتاده و برادرم حدود شش ماه درگیر در مان و بیمارستان بوده. آیا این موضوع قابل پیگیری و اخذ دیه و خسارات میباشد؟ چگونه باید شروع کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با در دست داشتن تمامی مدارک درمانی و گزارش پلیس از حادثه به صندوق خسارات بدنی مراجعه کرده و شکایت نمایید.

person
Jk
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام
یکی دور میدون بهم زد و اومدیم پایین زنگ زدیم پلیس بیاد اونا چند تا جوون بودن و احتمالاً مست بودن داد بیداد میکردن من یه کلمه گفتم داد نزن صداتو بیار پایین باهام درگیر شدن و چندتایی منو زدن و بعدش فرار کردن
پلیس اومد و همه رو صورتجلسه کرد و گفت اون مقصر بوده من شماره پلاکشو برداشتم چیکار میتونم بکنم و چی میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شکایت کنید.

person
همشهری تنها
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام یکسال پیش با موتور تو جاده ی روستامون تصادف کردم با یه موتوری که خلاف میومد ازشدت جراحات بیهوش شدم وقتی به هوش آمدم تو بیمارستان بودم یکروز از تصادف گذشته بود کسیکه باهاش تصادف کردم متواری شده در حالیکه وقتیکه آمبولانس اومده بوده اون طرف با راننده‌ی آمبولانس صحبت کرده گفته مشکلم جدی نیست این بنده خدا را ببرید (به گفته ی شاهدین عینی که بعداً باهاشون صحبت کردم) بعداز گذشت یک سال من هنوزم رو تخت افتادم و بعد از چهار عمل هنوز نمی‌تونم راه برم و قاضی هم چندروزه پیش حکم داده بدلیله نقص مدارک تصادف محرز نیست باید چیکار کنم کمکم کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  استشهاد محلی جمع کنید و از راننده آمبولانس و افراد حاضر در صحنه بخواهید شهادت دهند. در نهایت با یک وکیل یا مشاور حقوقی مشورت کنید و شکایت نمایید.

person
تصادف
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام،۱ هفته پیش یه ماشین به ماشین من زد و فرار کرد،با دوربین شماره پلاکشو در اوردم و الان برای خسارت دادن اذیت میکنه،کلا ۲ میلیون خسارت زده و میگه برو دنبال بیمه.ایا به خاطر فرار از صحنه پلیس راهور جریمش میکنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در صورت شکایت جریمه می شوند.

person
Ali
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام…
یه پرایدی ، اصلا توی حال خودش نبود ، از فرعی در میاد و توی خیابون میخوره به جدول کنار پیاده رو بعد ما هم که توی خط سبقت بودیم ، یهو فرمون رو گرفت سمت چپ پاشو گذاشت روی گاز ماشینو برگردوند سمت ما که داشتیم میومدیم . دیگه هرکاری کردیم نزنیم بهش ، به سپر عقبش زدیم . بعد اون اومد صحنه ی. تصادف رو بهم زد و فرار کرد. بعد که پیگیری کردیم دیدیم یه دوربین هم توی محل تصادف بوده…
بعد که فیلم رو نشون پلیس راهور دادیم کروکی کشیدن.
توی کلانتری فیلم رو نشون خودش دادیم میگه نه شما از پشت زدین به من ، (قبول نمیکنه که خودش مقصره) برای اینکه بیمه ش خسارت مارو بده مشکلی پیش نمیاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مبنای تشخیص مقصر در حوادث این چنینی نظر افسر راهنمایی و رانندگی است. در صورتی که مقصر شناخته شوند باید خسارت را پرداخت کنند.

person
ع
۳۰ دی ۱۴۰۲

با سلام و وقت بخیر خواهر بنده که پیاده بوده با یه موتوری برخورد میکنه و موتوری متواری میشه و خواهر من صدمه میبینه از چند ناحیه و الان یکماه ازون قضیه میگذره و تو اون مسیر دوربینی هم نیست که بتونیم پیداش کنیم چکار باید بکنیم که بتونیم اون طرف رو پیدا کنیم یا خسارت از بیمه میشه گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از راننده مقصر متواری شکایت کنید.

person
Danial
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام
یه نفر از پشت زد پشت ماشین من وای نستادیم پلیس بیاد و کروکی بکشه رفتیم پیش صافکار گفت ۱۳۰۰ تومن یارو هم ۵۰۰ نقد داد گفت بقیشو تا فردا میزنم شماره پلاک و شماره تلفنش و گرفتم الان یک هفته گذشته ولی نزده به شماره هم زنگ میزنم یکی دیگه جواب میده
اگه بخوام شکایت کنم باید الان برم کروکی بگیرم ؟
و آیا با یه شماره پلاک دستم به جایی بند است یا نه ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می توانید شماره پلاک را به پلیس راهنمایی و رانندگی تحویل دهید و شکایت نمایید.

  person
  مهسا امیدی
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

  دوست عزیز شما باید کلی هزینه کنی و وقت بزاری آخرشم دستت ب جایی بند نیست من یک ساله درگیر شکایتم هنوز نتونستم خسارت بگیرم بیخیال شو

person
علیرضا
۲۴ دی ۱۴۰۲

سلام کسی که مقصر نیست و برای نداشتن گواهینامه از صحنه فرار میکنه چه چیزی میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  جریمه نداشتن گواهینامه و جریمه فرار از صحنه تصادف به همراه خسارات وارد شده به اشخاص.

person
مبین حسینی
۱۸ دی ۱۴۰۲

سلام کسی که تصادفات جانی کنه چقدر طول میکشه اون شخص پیدا شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید شکایت کنید. این موضوع به روند پیگیری قضایی بستگی دارد.

person
پدرام
۱۳ دی ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من سر صف پمپ بنزین بودم با توجه به شلوغی صف مجبور بودیم چند دقیقه یک بار ماشین جابه جا کنیم یک نفر از خدا بی خبر افتاد جلوی من
که من فقط یک تذکر دادم و گفتم کارتون درست نبود طرف هم چیز خاصی نگفت
ورودی پمپ چند تا ماشین بودند که میخاستن بدون نوبت وارد بشن که ماشینی که جلوی من بدون نوبت اومده بود به یکیشون راه داد منم مسیر خودم میرفتم که بهم برخورد کردیم و کلی سر و صدا و ماشین ها خسارت دیدن حالا شماره ماشین برداشتم میتونم شکایت کنم ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ می توانید شکایت کنید.

person
صفا
۱۱ دی ۱۴۰۲

من از کرج رفته بودم لاهیجان که یک نفر در دوربرگردان زد وسط ماشین من و در رفت ، ماشین من دوربین ثبت وقایع داشت و پلاک رو فیلم صادف رو دارم ، فعلا شکایت تائمین دلیل کردم و کارشناس دادگستری ۴۳ میلیون خسارت برای اون راننده متخلف ثبت کرده فعلا درحال پیگیری و شکایت هستم فقط مشکل اینجاست که من کرج زندگی میکنم و طرفی که به من زده و فرار کرده لاهیجان و من باید بابت این شکایت همش تو راه باشم ۴ ساعت برم و ۴ ساعت برگردم کلی هزینه و خرج کنم تا الان ۸ میلیون فقط خرج رفت و آمدم شده تازه تونستم طرف رو پیدا کنم بکشم دادگاه حالا صاحب ماشین میگه من نبودم این ماشین رو ۲ ساله فروختم البته وکالتی ، همچنین استعلام گرفتیم ماشین بیمه نداشته و دلیل فرار راننده هم همین بوده . در کل من میتونم روند ادامه شکایتم رو انتقال بدم به کرج و یا این که این هزینه ها بابت فاصله رو از راننده متخلف بگیرم ؟ به خدا از کارو زندگی افتادیم ، نکته بعدی این که چه زمانی میتونم ماشین رو درست کنم و دادگاه دیگه نیاز به بررسی خودرو نداره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است در این مورد با یک مشاور حقوقی مشورت نمایید. روند شکایت را ادامه دهید. در صورت امکان از کارشناس دادگاه بخواهید میزان خسارت را برای شما محاسبه کند. در چنین مواردی باید ابتدا راننده متخلف را پیدا کنند.

person
زهرا
۰۹ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بزرگراه یادگار امام بودم یه ۲۰۶باسرعت به ماشینم ام وی ام زد وفرارکرد پلیس اومد شکایت وصیت کرد گف باید بریددستگاه قضایی شکایت ثبت بشه رفتم امروز گف ۲۵۰تومن هزینه شکایت تنظیم بشه که دوربین چک بشه خیلی زمانی هست نمی‌دونم پیگیری بشه یانه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است روال قانونی کار را طی کنید.

person
بارانی
۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام دوست عزیز
داخل شهر با مسافر بودم که یه از خدا بیخبر از بغل به ما کوبید و ماشین منحرف شد و کلی خسارت به ما وارد کرده و از صحنه متواری شد،صورت جلسه تشکیل دادیم و گفتن دوربینارو چک کنید شاید پیدا بشه،بعد از کلی پیگیری متاسفانه سرباز پشت سیستم دوربینها کار کسیو درست انجام نمیداد و بینتیجه موند،یک ماهه گذشته و ۳۰میلیون هزینه خسارت شده،هنوزم ماشین رو از تعمیرکاه تحویل نگرفتم،آیا فرجی هست بیمه یکطرفه بعد یکماه قدمی برداره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرایط دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث در چنین شرایطی پیچیده است. باید از بیمه شخص مقصر استفاده کنید. اما اگر بیمه بدنه دارید، می توانید از پوشش های آن استفاده کنید.

person
میلاد
۲۶ آذر ۱۴۰۲

سلام دیشب من سر خروجی خیابون واستاده بودم نصف ماشین داخل اوتوبان بود و ماشین ک اومد از خیابون بره بیرون درجلو سمت شاگرد خورد ب سپر جلو من و غر شد الان شکایت کرده چ باید کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید کروکی تصادف را دریافت کنید و بعد از مشخص شدن مقصر برای پرداخت خسارت اقدام نمایید.

person
مهران
۱۶ آذر ۱۴۰۲

سلام هفته پیش شب با متور داخل روستا داشتم میرفتم سرعت گیر نمیدونستم هس ن تابلو ن رنگ هیچی نبود سرعت گیرشم خیلی بزرگه بتونی برخورد کردم افتادم صورتم دندونام شکس دستم شکس حالا من شهر داری شکایت کنم میتونم خرجم رو بگیرم با امبولانسم نرفتم چون منو بردن خودم سرم ضربه خورده بود نمیدونستم هیچیو

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  گزارش حادثه، کروکی و گزارش بیمارستان را برای شکایت باید ارائه دهید. نامه پزشکی قانونی را هم باید داشته باشید.

person
علی سلجوقی
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام و وقت بخیر،هفته پیش مورخ ۴۰۲/۸/۲۶ساعت ۷:۵۰ دقیقه شب تصادف کردم راننده خودرو ۴۰۵ که من بودم خط ممتد بین سبقت و لاین وسط رو گرفته بودم که خودرویی کاملا بدون هیچ چراغی از سمت لاین سبقت به من برخورد کرد با سرعت بالا و به ماشین من زد به قدری سرعت داشت ک لحظه برخوردش به من سیبک ماشین من برید و منحرف شد ماشین به راست اون راننده متواری شده و مقصر صد درصد گفتن منم چون موقع برخورد به راننده پراید خوردم میشه لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در چنین مواردی مقصر حادثه با نظر افسر راهنمایی و رانندگی مشخص می شود.

person
حسین
۲۴ آبان ۱۴۰۲

سلام هفته پیش همسر من با یه موتور سوار پسر که ترکش دختر خانمی بود تصادف کرد و دختر خانم فرار کرد من خسارت موتور سوار را دادم اما امروز مادر اون دختر زنگ زده و تقاضای ۶ میلیون هزینه درمان کرده میشه راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بهتر است موضوع را به صورت قانونی پیگیری کنید.

person
تینا
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۴ ماه پیش با موتورم که شارجی بود تعادل خودم و از دست دادم و به زمین خوردم به طوری که چرخ کامیون از روی پام رد شد و باعث خورد شدن استخوان ساق پام و از بین رفتن ماهیچه پام شد
.لطفا منو راهنمایی کنید چون راننده فرار کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از حادثه پیش آمده برای شما متاسفیم. باید با ارائه کروکی تصادف از راننده متواری شکایت کنید.

person
ابراهیم ایران پور مبارکه
۱۷ آبان ۱۴۰۲

حدود دوماه پیش در حالی که در شهرستان مبارکه محله شیخ آباد نزدیک باوار الزهرا با دوچرخه در حال حرکت بودم وبلاوار الزهرا بدلیل عدم روشنایی لامپ هایش تاریک بود موتور سواری از پشت سر به دوچرخه ام برخورد نمود وبا جمع شدن مردم وتماس با پلیس ۱۱۰واورژانس مرا به بیمارستان الزهرا مبارکه برده که بحمدالله هیچگونه صدمه بدنی ندیده وموتور سوار متواری گشته وارز صحنه تصادف متواری گشته که با شناسایی فرد متواری برای او اظهارنامه فرستاده وبدلیل وارد شدن خسارت به دوچرخه ام از او خواسته که نسبت به تعمیر دوچرخه ام اقدام ننموده وسعی در فرار از واقعیت می نماید .خواهشمند است مرا راهنمایی فرمائید .متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در چنین شرایطی باید شکایت کنید و مراحل کار را به صورت قانونی پیگیری نمایید.

person
روزبه
۱۰ آبان ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم و طرف فرار کرد شدیدا مشروبات الکلی مصرف کرده بود از صحنه تصادف فیلم گرفتم الان پیگیر کاراشم فعلا از بیمه استعلام گرفتم تا دوباره برم دفتر قضایی.شک دارم اصلا یادش بیاد تصادف کرده باید از خودشم فیلم میگرفتم.به هرحال با این همه دوندگی و گرفتن مرخصی از کار امیدوارم آخرش خسارتمو منصفانه بگیرم چون زیاد حقمونو خوردن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید قطعا جواب می گیرید.

person
Arash
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام کسی ک از صحنه تصادف فرار کرد برای خسارت ماشین روبرو می‌تونه از بیمه استفاده کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله اگر بیمه بدنه داشته باشید می توانید برای دریافت خسارت از بیمه بدنه خود استفاده نمایید.

person
امیر
۱۵ مهر ۱۴۰۲

سلام یک ماهپیش یکی از همسایه ها به ماش من زد و به حساب همسایگی زنگ نزدم به ۱۱۰ خواستم بگم الان میتونم ازش شکایت کنم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید اما بدون مدارک مستند کار دشواری است.

person
داریوش
۰۸ مهر ۱۴۰۲

در تاریخ بیست و دوم شهریور ماه ۱۴۰۲ با خودروی شخصی ام در کمربندی خرم آباد به اهواز ماشینی با سرعت بالا و خطر ناک از پشت با خودروی من تصادف نموده و اقدام به فرار کرده و خسارات سنگینی را به ماشین من وارد کرده و نه من بلکه حاضرین در صحنه تصادف نتوانستند شماره پلاک خودرو مقصر را بردارند.
چگونه میتوانم به جبران خسارات وارده به ماشینم دست پیدا کنم.
در ضمن پلیس راهور در صحنه حاضر شده و کروکی تنظیم نکرد،همچنین مأمورین انتظامی هم در صحنه حاضر شده و آنها نیز صورتجلسه ای تنظیم نکردند.
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید گزارش تصادف را به بیمه ارائه دهید. گزارش تصادف نیز باید به وسیله پلیس راهور یا انتظامی تهیه شود.

person
حمید
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام
برای من اتفاق افتاد و راننده مقصر از صحنه متواری شد.به مامور راهنما رانندگی توضیح دادم اونم گفت من که صحنه رو ندیدم بخوام توی کروکی بنویسم.به پلیس ۱۱۰ هم گقتم اونم گفت ما که هنگام وقوع حادثه نبودیم و ندیدیم توی صورتجلسه هم مشخصات پلاک راننده متواری ننوشتن و فقط نوشتن بنا به گفته زیان دیده مقصر فرار کرده همین.
دادگاه هم گفت چون مامور پلاک راننده مقصر و فراری رو ننوشته توی صورتجلسه پس شکایتت از اعتبار خارج میشه و دستت بجایی بند نیست.
تازه نزدیک ۲ میلیون هم هزینه شکایتم شد.و ۵۰ میلیون هم به ماشینم خسارت وارد شد که از جیبم دادم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. از تجربه بد شما متاسفیم.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید