31 فروردین 1402

بیمه دانش آموزی: پوشش‌ها خدمات و جزئیات این بیمه اجباری

تا به حال در خصوص بیمه دانش آموزی چیزی شنیده‌اید؟ همان کارت‌هایی که در مدارس به ما می‌دادند (البته اگر گرفته باشید یا در زمان شما اجباری بوده باشد)؛ اما هیچ وقت چگونگی استفاده و کاربرد آن را نمی‎دانستید. باید گفت که این بیمه برای همه دانش آموزان اجباری است و همه مدیران مدرسه باید اقدام به بیمه کردن دانش آموزان خود کنند. البته حق بیمه از خود دانش آموزان دریافت خواهد شد. حالا اگر می‎خواهید در خصوص بیمه دانش آموزی بیشتر بدانید، حتماً در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

بیمه دانش آموزی چیست؟

بیمه دانش آموزی چیست؟ چگونه از بیمه دانش اموزی استفاده کنیم؟ بیمه دانش آموزی قراردادی بین آموزش و پرورش و شرکت بیمه‌گر است تا خسارت‌های وارد شده به دانش آموزان و کارکنان آموزش و پرورش در سال تحصیلی پوشش داده شود. البته شرکت بیمه‌گر اصلی، بیمه معلم است. بر اساس این قرارداد، تمامی دانش آموزان، کارکنان و خانواده‌های تحت تکفلشان در سه بخش حوادث، درمان مازاد بر سهم بیمه پایه و طرح جامع مسئولیت بیمه شدگان و اردوهای راهیان نور تحت پوشش بیمه دانش آموزی قرار خواهند گرفت.

بیمه حوادث دانش آموزی دانا یکی از انواع بیمه حوادث است که برای دانش آموزان صادر می شود. در این بیمه نامه خسارت های وارد شده به دانش آموزان به دلیل حادثه در داخل یا خارج از محیط مدرسه توسط شرکت بیمه گر پرداخت خواهد شد. بیمه حوادث دانش آموزی از نظر جبران خسارات دانش آموزی بسیار حائز اهمیت است.

اجباری بودن بیمه دانش آموزی

بیمه دانش آموزی از سال 1361 اجباری شد. از همان سال، تمامی مدیران مدارس موظف بودند تا مبلغی به ازای بیمه کردن دانش آموزان دریافت کنند. دریافت این مبلغ و بیمه شدن دانش آموزان اجباری است و تمامی والدین باید مبلغی را بپردازند. در واقع طبق ماده 58 قانون شورای عالی آموزش و پرورش، بیمه شدن محصیل به یک قانون اجباری درآمده و مدیران مدارس باید در ابتدای سال تحصیلی اقدام به بیمه کردن دانش آموزان کنند و به آن‌ها و خانواده‌هایشان در خصوص چگونگی استفاده اطلاعات کامل دهند.

یکی از دلایل اصلی اجباری بودن بیمه دانش آموزان، کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت در پوشش هزینه‌های درمانی فرزندان آن‌ها در هنگام تحصیل است. فقط در هنگام ثبت‌نام والدین باید هزینه بسیار کمی را به مدیر مدرسه بپردازند. مقدار این هزینه هر سال از طرف وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود.

مزایای بیمه دانش آموزی

مزایای بیمه دانش آموزی چیست؟ ایا بیمه دانش اموزی دیه هم میدهد؟ بیمه دانش آموزی برای یک سال اعتبار دارد. به عبارتی اگر در تابستان برای دانش آموز اتفاقی بیوفتد، بیمه موظف است غرامت را پرداخت کند. خانواده دانش آموزان می‌توانند در صورت عدم پرداخت، پیگیری قانونی انجام دهند. باید بدانید که بیمه دانش آموزی حوادث درون و خارج از مدرسه را شامل می‌شود.

همچنین اگر برای دانش آموز در مدرسه اتفاقی بیوفتد و فردی مقصر شناخته شود، والدین فرد مصدوم می‌توانند علاوه بر دریافت غرامت از بیمه، در صورت شکایت از فرد خاطی هم دیه و غرامت را دریافت نمایند.

پوشش حوادث؛ چه در مدرسه و چه در خارج از مدرسه و حتی کرونا

پوشش بیمه دانش آموزی دیگر محدود به حوادث داخل مدرسه نیست. این بیمه 12 ماه اعتبار دارد و حوادث و اتفاقات پیش آمده در داخل تا خارج از مدرسه را پوشش می‌دهد. در واقع، در هر ساعت از شبانه‌روز اگر اتفاقی برای دانش آموز بیفتد، والدین و کارکنان می‌توانند از این بیمه برای جبران خسارت‌های استفاده کنند.  به عبارتی دیگر، استفاده از بیمه به حضور داشتن یا نداشتن دانش آموز در مدرسه ارتباطی ندارد.

بیمه دانش آموزی

پوشش‌های بیمه دانش آموزی

در این روزها که ویروس کرونا باعث شده است مدارس غیر حضوری شوند، یکی از اعتراضات اصلی والدین در خصوص حق پرداخت بیمه دانش آموزی بوده است. البته این اعتراض بعضی مدیران مدارس هم بوده است؛ اما بر اساس گفته مدیران وزارت آموزش و پرورش، استفاده از این بیمه به ویژه در دوران کرونا ارتباطی با چگونگی و حضوری بودن یا نبودن آموزش ندارد. نکته مهم اینکه بر اساس آخرین اعلام‌ها، این بیمه علاوه بر پوشش‌های رایج، پوشش‌دهی در برابر کرونا هم دارد.

موارد تحت پوشش بیمه دانش آموزی چیست؟

بیمه دانش آموزی سه بخش حمایتی دارد که ممکن است مدیران، والدین و دانش آموزان از آن‌ها آگاهی نداشته باشند. این شامل از کار افتادگی، نقص عضو و فوت است. افراد می‌توانند برای هر کدام از این موارد درخواست غرامت دهند.

 • نقص عضو و کار افتادگی

در صورت بروز حادثه برای دانش آموز بیمه شده، شرکت بیمه موظف است تا مبلغ 150 میلیون ریال غرامت به خانواده فرد حادثه دیده پرداخت کند.

 • پوشش فوت دانش آموز حتی برای اتفاقات خارج از مدرسه

اگر دانش آموزی به هر دلیلی در 24 ساعت شبانه روز فوت کند؛ شرکت بیمه موظف است که غرامت دانش آموز فوت شده را به خانواده اش پرداخت کند.

مقدار حق بیمه دانش آموزی در سال 1400 و مدت زمان آن

مدت زمان اعتبار بیمه دانش اموزی یک ساله است. در سال 1400، اعتبار این بیمه از 1/7/1400 تا 31/6/1401 است. همچنین حق بیمه دانش آموزش در سال 1400 برابر با 91780 ریال است.

تعهدات بیمه گر در بخش بیمه حوادث

شرکت بیمه‌گر (بیمه معلم) متعهد می‌شود تا غرامت‌های زیر را (در سال 1400) در برابر حوادث به دانش آموزان و کارکنان پرداخت کند:

 • پرداخت تا مبلغ 15 میلیون تومان برای غرامت فوت ناشی از حوادث در طول 24 ساعت شبانه‌روز و مدت قرارداد
 • پرداخت تا مبلغ 150 میلیون تومان برای غرامت نقص عضو (دائم، کلی و جزئی) ناشی از حوادث در طول 24 ساعت شبانه‌روز و مدت قرارداد
 • کمک هزینه خرید 400 دستگاه ویلچر به صورت متمرکز در کل کشور به مبلغ 3 میلیون تومان
 • پرداخت تا مبلغ 6 میلیون تومان برای هزینه‌های درمانی سرپایی و بیمارستانی ناشی از حوادث
 • پرداخت تا مبلغ 6 میلیون تومان برای هزینه‌های مربوط به عمل جراحی ناشی از بیماری و بستری در بیمارستان به جز هزینه عمل لوزه و سایر استثنائات نوشته شده در بیمه‌نامه
 • جبران 500 کمک هزینه خرید سمعک به صورت متمرکز در کل کشور تا سقف 2 میلیون تومان
 • پرداخت تا مبلغ 10 میلیون تومان برای هزینه خرید و پیوند کلیه
 • پرداخت تا مبلغ 10 میلیون تومان برای هزینه بستری بیماران کرونایی
 • کمک هزینه خرید عینک برای 2 هزار دانش آموز در مناطق محروم به مبلغ 250 هزار تومان
 • پرداخت تا مبلغ 15 میلیون تومان برای هزینه کاشت حلزون گوش
 • پرداخت تا مبلغ 15 میلیون تومان برای جبران 120 مورد غرامت فوت ناشی از بیماری (غیرحادثه) اتفاق افتاده در مدرسه
 • جبران هزینه‌های مربوط به بیماری های نادر از جمله ای بی، اختلالات خود ایمنی مانند لوپوس، رماتیسم، دیستروفی عضلانی، انحراف ستون فقرات و غیره برای 50 دانش آموز بر اساس رأی کمیسیون مشترک بیمه‌گر و بیمه‌گزار با ارائه مستندات بیماری از محل صندوق تا مبلغ 20 میلیون تومان

برای کسب اطلاعات جامع در مورد بیمه حوادث به اینجا مراجعه نمایید.

بیمه در اردو دانش آموزی

مورد دیگر که در بیمه دانش اموزی مورد توجه است، بیمه مسئولیت  و اردو راهیان نور است که خسارت جانی وارد شده به دانش آموزان را در انواع اردوها، طرح‌های کارورزی، مسابقات ورزشی مدارس و غیره پوشش می‌دهد. تعهدات بیمه‌گر به صورت زیر است:

 • پرداخت غرامت فوت و نقص عضو در ماه‌های عادی و حرام تا حد دیه کامل
 • پرداخت هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه تا مبلغ 10 میلیون تومان

همچنین اینکه برای بیماری‌های صعب‌العلاج و پرهزینه مازاد بر درمان‌های سرپایی و بیمارستانی و همچنین عمل جراحی تا سقف 6 میلیون تومان خواهد بود.

مزایای بیمه دانش آموزی

بیمه دانش دانش آموزی برای دانش آموزان اجباری است

چند نکته مهم

چند نکته مهم زیر را هم بهتر است که در نظر داشته باشید:

 • مدیران در ابتدای سال تحصیلی بعد از ثبت‌نام، باید فهرست دانش آموزان خود را به اداره آموزش و پرورش ارسال کنند.
 • بیمه معلم، تنها شرکت بیمه‌گر طرف قرارداد با آموزش و پرورش است.
 • مدیران مدارس موظف به اطلاع رسانی کامل در خصوص پوشش‌‌دهی و چگونگی استفاده از این بیمه‌نامه به والدین هستند.
 • میزان حق‌بیمه هر سال توسط آموزش و پرورش اعلام می‌شود و دریافت مبلغ بیشتر از آن برای بیمه ممنوع و غیرقانونی است.

پرداخت حق بیمه دانش آموزی اجباری است و هیچ راهی برای پرداخت نکردن آن وجود ندارد. در حقیقت اگر والدین هم نخواهند، مدیر مدرسه باید این کار را انجام دهد. در صورتی که سؤالی در خصوص بیمه محصلی داشتید، می‌توانید در بخش کامنت نوشته تا کارشناسان بیمه دات کام به آن‌ها پاسخ دهند. البته حتماً از مدیر مدرسه در خصوص پوشش‌دهی و چگونگی استفاده اطلاعات لازم را کسب کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
S_ f
06 مهر 1402

سلام یکی از دانش آموزان من جراحی تومور مغزی انجام داد هر دوچشمش را از دست داده ونا بینا شد بیمه براش هیچ چی پرداخت نکرد آیا بیمه برا او شامل می شد ممنون می شوم راهنمایی فرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  08 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از آموزش و پرورش بپرسید.

person
مهدی یاری
05 مهر 1402

سلام
پسر من دیروز در مدرسه توسط یکی از دوستانش از روی سکو که نشسته بود با پا کشیده میشه وبا دو دستش از سکو به زمین میخوره پسرم خیلی درد داشت من بعد از مدرسه او رو به بیماریتان بردم و متوجه شدم دستش شکسته و هزینه کردم و دستش رو کچ گرفتم.
۱) حالا چه طور میتونم از بیمه دانش آموز هزینه ها رو بگیرم؟؟
۲)آیا خسارت یا دیه به دست پسرم تعلق میگیره ؟؟اگه تعلق بگیره چه طور باید اقدام کنم؟؟ باید شکایت بکنم یا نه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  به مدرسه فرزندتان مراجعه نمایید و موضوع را مطرح نمایید. سپس با دریافت گواهی از مدرسه برای دریافت خسارت از بیمه دانش آموزی اقدام نمایید.

person
دهقانی
03 مهر 1402

سلام پسرم کلاس ششم ابتدایی تو اتاق مدرسه پاش گیر میکنه یه صندلی باصورت میخوره به لبه صندلی دوتا از دندوناش لق شدند لثه ش هم پاره شده حالا کار خاصی باید انجام بدیم شکایتی صورتجلسه ی ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  باید از مدرسه یک نامه دریافت نمایید و تاییدیه بیمه دانش آموزی را تهیه نمایید تا بتوانید از بیمه دانش آموزی خسارت خود را دریافت نمایید.

person
مهدی
01 مهر 1402

سلام
پسرم درمدرسه کلاس ورزش پاشنه پاش شکسته
ویک سال درحال درمان بود الان نامه حادثه به من دادن
که به بیمه بدم
آیا دیه بهش تعلق میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله مدارک و نامه را به بیمه ارائه دهید.

person
مجتبی
01 مهر 1402

سلام .پسرم درکلاس ورزش مدرسه پاشنه پای چپش شکسته
بیشتر ازیک سال درحال درمان بود
الان مدارک وشرح حادثه را فرستادم
بیمه دانا آیا دیه بهش تعلق میگیره یا نه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام. باید مدارک را به یکی از شعب بیمه دانا ارائه دهید تا مورد بررسی قرار گیرد و علت دیر اقدام کردنتان را نیز شرح دهید.

person
فاطمه
15 مرداد 1402

سلام دخترمن ابانماه براثر بدبودن اسفالن مدرسه زمین خورد ودندانش لق شد والانم دندانش قرینه نیست
چقدر از هزینه ترمیم دندان رو بیمه پرداخت میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1402

  سلام. باید از مسئولین بیمه دانش آموزی سوال بفرمایید.

person
ج-ر
31 تیر 1402

با سلام. پسرم بیمه دانش آموزی دارد و۱۲ساله میباشد در داخل حیاط خانه از موتور افتاده آیا میتواند از بیمه دانش آموزی خسارت بگیرد پسرم بدون گواهی نامه بوده ونقص عضو دارد

  person
  نویسنده بیمه
  01 مرداد 1402

  سلام. استفاده از وسایل نقلیه موتوری بدون گواهینامه و زیر سن قانونی، جرم است. خیر؛ بیمه دانش آموزی فقط حوادثی که در مدرسه رخ می‌دهد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

person
امیر مهدی
09 خرداد 1402

سلام دوست من درحال بازی کردن فوتبال تو مدرسه بوده
و داخل مدرسه یک پسره می دازه زمین دوستم رو الان باید چیکار کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  09 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. باید بلافاصله به بیمارستان ببرید و اون هزینه ها و فاکتور ها را به آموزش و پرورش تحویل دهید، تا از طریق بیمه دانش آموزی پیگیر پرداخت آنها باشند.

person
شفیعی
26 اردیبهشت 1402

سلام پسر من حدود دو ماه پیش انگشتش لای در مدرسه هنگام زنگ‌ورزش گیر کرد و ما بردیمش عمل کردیم مدیر مدرسه برای اینک ما شکایت نکنیم گف ک پرونده و خرج کردی ک کردین ب من بدین تا ب بیمهدتحویل بدیم ‌.۱ هفته ای میشه ک تحویل داده ب بیمه شماره حسابم از ما گرفتن ولی فعلا خبری نشد میخاستم بدونم ک تا کی طول میشکه و حق بیمه چق ب ما تعلق میگیره ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. زمان میبرد ولی خودتان شخصا به بیمه مراجعه کنید و پیگیری کنید.

person
Melik
25 اردیبهشت 1402

سلام پسر من حدود ۲ ماه پیش زنگ ورزش انگشتش لای در مدرسه گیر کرد و انگشتشو عمل کردیم مدیر مدرسه پسرم گف ک شکایت نکنین از طرف بیمه هزینه های عمل و خرجی ک کردین پرداخت میکنیم تمام مدارک و پرونده ها رو گرفتن بهمراه شماره حساب ب بیمه تحویل دادن ولی فعلا خبری نشد ‘تا کی امکان داره طول بکشه و حق بیمه حدود چق ب ما تعلق میگیرع ؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. زمان میبرد ولی خودتان شخصا به بیمه مراجعه کنید و پیگیری کنید.

person
مهدی
16 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر. چرا پیام من حذف شد.

  person
  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام حذف نشده.

person
مهدی
16 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر. سال 1402 مبلغ بیمه چقدر شده، الان مدرسه اعلام کرده باید پول بیمه رو پرداخت کنید. چرا باید 4 ماه زودتر پول بیمه پرداخت بشه. بر طبق کدوم بخشنامه ای و چرا کارت بیمه نمیدن به دانش آموز. با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام. حق بیمه دانش آموزی تقریبا مشابه سال گذشته است. این موضوع را از آموزش پرورش منطقه خود پیگیری نمایید.

person
رها
04 اردیبهشت 1402

سلام من دخترم چند ماه پیش زنگ ورزش مچ دستش تو مدرسه شکسته ،یک طرف مچ پین گذاشتن و طرف
دیگر پلاتین گذاشتند ،کل هزینه رابیمه خودمون داد ،اما دخترم دو تا عمل دیگه داره ،یک بار باید پین رو دربیارند بعد از دو سال هم پلاتین رو در میارند
من می تونم از بیمه دانش آموز خسارت بگیرم
چطور باید اقدام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام. مدارک خود را به بیمه دانش آموزی ارائه دهید.

person
احسان
22 فروردین 1402

سلام آیا بیمه دانش آموزی برای قطعی بند اول انگشت اشاره دست چپ کامل چقدر است وآیا بیمه ۱۰۰درصد خسارت را پرداخت میکند

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. بله خسارت را پرداخت می‌کنند.

person
سارا ج
21 فروردین 1402

سلام وقت بخیر
دانش اموزی که تو مدرسه با یه دانش آموز دیگه برخورد میکنه و بینیش خیلی درد میگیره و ورم میکنه
باید شکایت کنه یا بیمه دانش اموزی کمک هزینه ای بهش میدن؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. اگر بینی آسیب دیده است، می‌تواند شکایت کند.

person
حامد
07 فروردین 1402

سلام من مچ دست ترک خورده بود در حین فوتبال بازی کردن آیا بیمه فقط خسارت میده یا دیه هم شامل میشه

  person
  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1402

  سلام. خسارت را پرداخت می‌کند. دیه برای وقتی است که آسیب به وسیله فرد دیگری به شما وارد شود.

person
جواد
14 اسفند 1401

درود و وقت بخیر
آیا امکان گرفتن دیه در حوادث از این بیمه وجود دارد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1401

  سلام. باید از آموزش و پرورش سوال بپرسید.

person
پوریا
11 اسفند 1401

سلام. من و دوستم تو زنگ تفریح شوخی میکردیم که دستم بی حواثی خورد تو بینیش، و شکست اول هم اون شروع کرد این بزن بزن رو
شاهد هم دارم چون چند نفر پیش هم نشسته بودیم و اون ها هم شاهد هستن
هالا بیمه مدرسه جواب گو هست یا خیر؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام. اگر درگیری شخصی بوده است به مدرسه ارتباطی ندارد.

person
محمد
26 بهمن 1401

سلام.خسته نباشید.پسر 7 ساله من با یکی از همکلاسی هایش درگیر شده و بر اثر حول دادن دوستش باعث جراحت در قسمت صورت و خوردن بخیه شده0.الان شرایط بیمه و پرداخت هزینه درمان و دیعه چگونه هست

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید از خود آموزش و پرورش سوال بپرسید چون بستگی به پوشش نو قرارداد دارد.

person
رامیار
13 بهمن 1401

اگر در مدرسه صمعک دانش اموز شکسته بشه شامل بیمه دانش آموزی میشود

  person
  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1401

  سلام. بله تحت پوشش بیمه دانش آموزی قرار می‌گیرد.

person
z. z
04 آذر 1401

نمیدانم غیر از بیمه دانا از این مبلغ بیمه ی هر نفر 30هزارتومان (که امسال نسبت به سال قبل هم سه برابر شده) آیا سودی در جیب جای دیگر هم میرود که اینقدر اجبار پشت این بیمه ست؟هر سال هم نسبت به سال قبل گران تر. بابا مردم ندارند. یک مدیر وقتی اولیا با حالت التماس گونه میگویند ندارم میفهمد چون با خانواده مستقیم در ارتباط است. چرا مدیری که در پرداخت هزینه های مدرسه نگران و مستاصل مانده (بدون یک ریال سرانه برای هر دانش آموز وکمک از طرف وزارت )، با التماس از مردم کمک و مشارکت بگیرد بعد در جیب بیمه بریزد؟ مگر پول کمی ست. بنده هیچ بودجه ای برای هزینه های مدرسه نداشتم اما به اجبار نفری 30هزار تومان برای جیب بیمه گرفتم. الان بایداین 11میلیون را به حساب بیمه بریزم. این ظلم نیست؟ از آن طرف هم اعلام میکنند مدیران پول نگیرند. واقعا ما مدیران مانده ایم چه کنیم.کنترل و مدیریت مدرسه پرجمعیت زیاد است. مدیران دارند ایثار میکنند( با این همه مشغله کاری مدیریت و بخشنامه و مسئوولیت) . دیگر این هزینه ها را روی دوش مدیر و مدرسه نیندازید. برای پرداخت هزینه های مدرسه و بیمه و… نباید مدیران با مردم رو در رو شوند. مردم واقعا فکر میکنند مدارس ومدیران دروغ میگویند که مدارس را خود مردم دارند می چرخانند و برای روند کار یک ساله ی مدرسه به کمک و مشارکت مردم نیاز است.این یک واقعیت است. اما چرا مدیر با زحمت پول بگیرد و پول هنگفت آن را خیلی راحت و آن هم به اجباردر جیب بیمه بریزد؟ دانش اموز و همکار بیمه است. برلی تکمیل درمان خسارت خواهشا برای سال بعد وزارت آموزش و پرورش و بیمه یک فکر درست بکنند که مدیران درگیر نشوند و ننویسید که مردم هم اگر هزینه بیمه ندهند خود مدیر مجبور است از جیب خود350نفردانش آموز را بیمه کند.مگر برای این همه مسئوولیت که روز به روز هم بیشتر میشود پولی اضافه بر حقوق به مدیر میدهند؟ سرویس مدارس با مدیر، بیمه دانش آموز با مدیر. جالبه این شرکت ها از پول ها و. سودها که از قبل دانش آموز کسب میکنند یک ریال به مدارس کمک نمیکنند. یک مدرسه هیچ جا نساختند. این برای مسوولینی که مدارس را مجبور به بستن قرار داد و واریز این پول ها به حساب شرکت ها میکنند جای تفکر دارد.

person
z. z
04 آذر 1401

سلام
بنده مدیر مدرسه ای با تعداد 350 نفر دانش آموز و 20 همکار هستم.مدرسه ای که از نظر بودجه ضعیف است. امسال بایدبرای هر دانش آموز و همکار نفری 30 هزار تومان به حساب بیمه دانا واریز شود. تنها مدرسه ی من 11میلیون و100 به حساب بیمه واریز میکند.سوال من و خانواده ها این است که بسیاری از خانواده ها خودشان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی یا بیمه سلامت یا بیمه تکمیلی یا شرکت نفت و شرکت برق و … هستند.چرا باید دوباره هزینه پرداخت کنند؟ من یا همکارانم نیز که زیر پوشش تامین اجتماعی یا خدمات درمانی هستیم و هر ماه کلی از فیش ما برای بیمه کسر میشود. دوسه ماه پیش هم که تکمیلی بیمه دانا اومد و بیمه شدیم و مجدد هزینه از فیش ما کسر میشود. چرا باید دوباره هزینه پرداخت کنیم. واقعا سود غیر منطقی بیمه ها زیاد است. کاش لااقل به مردم گوش میدادند.خدا نکند اتفاقی بیفتد اما کاش اگر یک حادثه ای برای کسی پیش آمد اینقدر مردم را نپیچونند و اذیت نکنند و حقشان را هرچه سریع تر بپردازند. اگر تعداد دانش آموزان را 15میلیون حساب کنیم 450میلیارد تومان در یک سال فقط از سمت دانش آموز به حساب بیمه میرود.بیمه هر سال چند تا مدرسه با این پول ساخته؟

person
بی نام
01 آذر 1401

داشتم کامنت ها رو می خوندم بدون استثنا این کارشناس در پاسخ به همه ی کاربران نوشته دوندگی زیادی داره!!! و همه رو ترسونده از پیگیری، خواستم عرض کنم پس بیجا می کنید از این همه دانش آموز در سطح کشور مبلغش رو دریافت می کنید که بعد خانواده ها رو وادار به دویدن کنید
تعداد دانش آموزان طبق آمار خودتون بیش از 15میلیون هست ، اگر این تعداد رو در 10هزارتومن ضرب کنیم یعنی سالانه 150میلیارد تومن درآمد از این طریق!!!!!
دزدی از شما و دویدن از ما؟
بیشرفید

  person
  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام دوست عزیز، این مطلب را صرفا برای آشنایی نوشته ایم و نه تنها ما هیچ شرکت فروش بیمه دیگری هم چنین خدماتی نمی دهد. دریافت بیمه دانش آموزی واقعا به دوندگی نیاز دارد.

person
شمعونی
29 آبان 1401

سلام
پسرم در مدرسه، زنگ ورزش هنگام فوتبال بازی توسط یکی از همکلاسی هایش براثر شوت توپ فوتبال و برخورد آن به صورت فرزندم که باعث خونریزی بین مردمک و عدسی چشم شده که برای معالجه و مراجعه به بیمارستان از بیمه تکمیلی دفترچه پسرم که تحت پوشش خودم هست استفاده کردم چگونه دیه خسارتی که به چشم پسرم وارد شده را مطالبه کنم . لطفاً مرا راهنمایی کنید
سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام دوست عزیز، باید ببینید که شرکت بیمه دانش آموزی کدام است که از آن استفاده کنید. اما بقیه موارد را بهتر است با یک وکیل مشورت کنید.

person
زینب
19 آبان 1401

سلام در سامانه بیمه حوادث دانش آمورب سهوا گزینه ایجاد فرایند پرداخت زده شده و دانش آموزان در قسمت در انتظار پرداخت قرار دارند برخی از دانش آموزان انتقالی و برخی دیگر نوع بیمه اشون رایگان می باشد جهت برگشت به حالت قبل و ویرایش اطلاعات لطفا راهنمایی کنید چگونه در انتظار پرداخت لغو کرد؟!!!!!!؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 آبان 1401

  سلام والا این را باید از خود آموزش و پرورش سوال کنید.

   person
   .
   22 آبان 1401

   ببخشید امروز دخترم پاش گیرر میکنه داخل پای دوستش و پای ددستش میشکنه بیمه چقدر هزینه میده؟

    person
    کارشناس بیمه
    22 آبان 1401

    سلام باید خود کارشناس بررسی کند که البته به نتیجه پزشکی قانونی بررسی دارد.

person
سمیه عبدی
09 آبان 1401

سلام . نعدادی از کامنتها و پاسخها رو خوندم . تنها مطلبی که دستگیرم شد ؛ دوندگی زیاد و نداشتن اطلاعات خانواده ها و حتی کارشناس فروش بیمه از چگونگی پرداخت خسارات بود . بنظر میاد بیمه دانش آموزی یک قرارداد فرمالیته هست جهت رفع تکلیف از مدیرمدرسه.معمولا مدیران مدرسه درقبال اتفاقات پیش آمده مسئولیتی متقبل نمیشوند و والدین هم ترجیح میدهند هزینه را پرداخت کنند تا اینکه اونهمه دوندگی کنند …

  person
  کارشناس بیمه
  09 آبان 1401

  سلام متاسفانه دوندگی زیادی دارد.

person
صابر شمشکی
04 مهر 1401

آیا بیمه حوادث دانش آموزی به اتفاق و دعوای که در کلاس بیفته، خسارت میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام بعید می دانیم که نزاع را پوشش دهد.

   person
   امیر
   28 آبان 1401

   سلام ببخشید بیمه دانش آموزان رو پرداخت کردیم به. صورت آنلاین الان تو سیستم که چک میکنیم می‌نویسه پرداخت نکردیم ما از استان سیستان و بلوچستان هستیم از شهر خاش الان راه حل رو میشه بهم بگید ؟

    person
    کارشناس بیمه
    28 آبان 1401

    سلام وقت بخیر والا اصولا موقع ثبت نام در مدارس میگیرند اما به هر حال این مشکل شاید سیستمی باشد و با خود آموزش و پرورش اصلی تماس بگیرید.

person
..
20 شهریور 1401

سلام
برای پر کردن دندان میتوانیم از بیمه دانش آموزی استفاده کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام در پوشش های آن چیزی نوشته نشده است.

person
عسگری
26 مرداد 1401

سلام ببخشید همسرم خدمتگذار سرایدار مدرسه بود پارسال اسفند شب جلو در مدرسه بااسلحه زدن تو سرش کشتنش مدیر مدرسه بیمه حوادث کرده بود میخوام بدون بیمه حوادث بهم چیزی میده یانه

  person
  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، والا این را باید از واحد خسارت بیمه حوادث بپرسید.

person
M
19 تیر 1401

سلام این بیمه برای حوادث تابستان هم تقبل میکند؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله تاریخ اعتبارش تا اخر تابستان است.

person
مهدی
15 تیر 1401

سلام خسته نباشید ممنون از اطلاع رسانیتون
بنده دانش آموز سال یازدهم هستم
و در طول ایام مدرسه دچار آسیب دیدگی از جمله پارگی رباط و کندگی غضروف و در رفتن کشکک
و هنوز هم به خاطر کمبود امکانات درست عمل نشده و باید به خارج از کشور برم و 20 میلیون تومان هم خرج برداشته اما شرکت بیمه بعد 8 ماه فقط 3 میلیون تومان واریز کردند
لطفا راهنمایی کنید که چه قدر می‌بایست واریز میشد

  person
  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در اینکه چقدر باید واریز کنند، اطلاعی نداریم. بستگی به این دارد که کدام یک از خدمات تحت پوشش قرار گرفته است.

person
بتول
13 تیر 1401

سلام وقت بخیر ، نرخ بیمه دانش آموزی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در سایت نوشته ایم. حدود 92 هزار تومان

person
س قاسمی
29 خرداد 1401

سلام خسته نباشید
پسرم در مدرسه در زنگ ورزش به همکلاسی خودش برخورد کرده و دوتا دندان دائمی جلو شکسته شده ، آیا بیمه دانش آموزی به غیر هزینه های درمان ، دیه دندون ها رو هم پرداخت میکنه؟؟؟
لطفا پاسخ بدین ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، والا این را نمی دانیم. اینکه آیا به شکستگی دندان دیه هم می دهند یا خیر.

person
غلامرضا حیدری
27 خرداد 1401

سلام. وقت تون بخیر.
ببخشید بنده همکار فرهنگی هستم و معلم. جدیدا متوجه شدم که دچار مقداری ناشنوایی هستم که پس از مراجعه به پزشک متخصص و معاینه و اقدامات لازم، تشخیص بر چسبندگی استخوانچه های گوش یا همون اتواسکلروز در دو گوش محرز شد. درمان اون هم جراحی هستش و گذاشتن قطعاتی در گوش.

سوال بنده این بود که آیا بیمه ی حوادث که ابتدای سال تحصیلی، برامون در نظر گرفته شد و هزینه ش از ما کسر گردیده، امکان پرداخت هزینه های درمانی ما را داره؟ و جزو تعهدات اون هست یا خیر؟
ممنونم از شما

  person
  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص تعهداتش اطلاعاتی نداریم اما می توانید از مدیر یا سازمان آموزش و پرورش بپرسید.

person
آرش
08 خرداد 1401

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
ببخشید اینجا گفتید که هزینه بیمه 10 هزار تومان هست ولی در مدرسه دخترم گفتن هزینه بیمه 30 هزار تومان بیارید
مدرسه حجاب در نسیم شهر لطفا رسیدگی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این مبلغی بوده که پارسال اعلام کرده اند. می توانید به آموزش و پرورش برای شکایت مراجعه کنید.

person
محمد
10 اردیبهشت 1401

سلام
وقت بخیر
پسر من با همکلاسیش زنگ تفریح بازی میکرده همدیگه رو حل میداده و با مشت و لگد میزده
بعد همکلاسیش پسرم رو با یه ضربه محکم با لگد میزنه که انگشتش میشکنه و من بردم کلی هزینه کردم بابای پسره رو مدیر خواست قرار شده همو مبلغی که هزینه شده طرف پرداخت کنه اما حالا پرداخت نکرده و جواب سربالا میده
آیا من میتونم از اینها شکایت کنم
آیا باید اینها خسارت بدهد برای پسرم یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه دانش آموزی استفاده کنید. و بعد اینکه امکان شکایت وجود دارد. ولی حتما با یک وکیل مشورت کنید.

person
طاها
30 فروردین 1401

سلام پسر من موقع برگشت از مدرسه تصادف کرده و استخوان ران پاش شکسته.آیا چیزی شاملش میشه و چه مدارکی باید آماده بشه و به کجا ارسال کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله بیمه دانش آموزی می توانید استفاده کنید؛ البته دوندگی زیادی دارد.

person
سعید
16 فروردین 1401

سلام .
دختر من تو مدرسه در زنگ ورزش افتاده زمین صورت و لبش به شدت زخمی شده و یکی از دندانهای جلوش شکسته . به ما زنگ زدند که بیایید بچه خود را تحویل بگیرید . آیا ما میتوانیم خسارت خود را از بیمه بگیریم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله اما خیلی سخت است و دوندگی زیادی دارد. البته حتما از قبل با یک کارشناس آموزش و پرورش آشنا به این حوزه یا وکیل مشورت کنید.

   person
   مجید خانی
   06 اردیبهشت 1401

   یعنی چی که سخت است و دوندگی دارد
   مگه کارشناس بیمه نیستی نه درصد خسارتو
   میدونی نه نحوه دریافت خسارت نه کمک میکنی
   این چه کارشناسی هست که انجام میدی گاگول

    person
    کارشناس بیمه
    06 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، در جریان باشید که این یک سایت فروش بیمه است و نه کارشناسی بیمه و سعی شده فقط اطلاعات اولیه برای کمک حال و آشنایی تان با این بیمه ای که هزینه آن را میپردازید، داده شود. شما اگر کارشناسی دقیق می خواهید باید به مرکز بیمه مراجعه و هزینه کنید. اینکه می گوییم دوندگی دارد، همه پول می دهند اما کمتر کسی اطلاع از این بیمه و چگونگی استفاده از آن را دارد و کارمندان مربوط به آن بخش هم به دلیل ناآگاه بودن خانواده ها کمتر رغبت به انجام کار را دارند. حتی خود کارمندان آموزش و پرورش هم برای استفاده از این بیمه به منظور جبران خسارات وارد شده به فرزندانشان هم دوندگی می کنند. در آخر هم درصد خسارت زمانی معلوم می شود که کارشناس از نزدیک پرونده و شخص مصدوم را بررسی کند.

person
مجید دامتی
15 اسفند 1400

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناس محترم،،
در فروردین ماه 97برای پسر محصلم حادثه تصادفی رخ داد و بعد از انجام تمامی اقدامات پزشکی و با داشتن تمامی مستندات نهایتا منجر به معلولیت جسمی، حرکتی شدید پسرم شد،، و مدارک لازم از جمله فرم شماره5و خلاصه پرونده پزشکی و صورتحلسه اورژانس و کلانتری را تحویل بیمه دادم و مسوول پرونده گفت که میزان درصد از کار افتادگی را از پزشگ معالج گرفته و به بیمه تحویل دهید،، و همزمان با این حریان،، همه گیری کرونا و محدودیت های کرونایی در کشور اجرا شد و هم اینکه بعلت معلولیت شدید پسرم، لذا تمام کارهای پسرم را خودم بعنوان پرستار تمام وقت انجام میدادم و بعلت شدایط کرونا نتوانستم جهت میزان درصد از کارافتادگی پسرم اقدام کنم، و تازه موفق به گرفتن نامه از پزشک جهت میزان از کارافتادگی که 90درصد میباشد شدم، ولی با نوع جدید ویروس امیکرون، موفق به رفتن به مرکز استان و تحویل میزان از کار افتادگی نشدم،، و راهنمایی کنید که ایا بعد از سال و تا حدودی رفع محدودیتها میشود اقدام کنم

  person
  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این را ما اطلاعی نداریم اما به هر حال باید اقدام کنید. توصیه می کنیم که حتما با کارشناس حقوقی اقدام کنید.

person
محمد
30 بهمن 1400

با سلام ببخشید آیا زمان مشخصی برای پرداخت هزینه حوادث فوت وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، زمان دقیقی نمی توان گفت اما اصولا حداکثر تا یک ماه بعد از تحویل کامل مدارک پرداخت می شود. باز ممکن است که کمتر یا بیشتر شود.

  person
  محسنی
  02 مهر 1401

  سلام هزینه بیمه امسال چقدر میباشد؟

   person
   کارشناس بیمه
   04 مهر 1401

   سلام حدود 10 هزارتومان است.

    person
    نجمه
    10 آبان 1401

    سلام وقتتون بخیر
    شما میگید هزینه بیمه ده هزار تومان هست
    پس چرا مدارس چهل هزار تومان و پنجاه هزار تومان میگیرن؟

     person
     کارشناس بیمه
     10 آبان 1401

     سلام مبلغ را خود سایت مشخص کرده است.

person
محمدزاده
26 بهمن 1400

سلام پسرم در حین تحصیل کار میکرد که حادثه ای براش اتفاق افتاد که در بیمارستان جراحی لگن انجام دادیم الان در منزل بستری میباشد چجوری از بیمه دانش آموزی استفاده بکنیم . با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، استفاده از بیمه دانش آموزی خیلی سخت است. متاسفانه از آنجا که اطلاع رسانی درستی در این خصوص نشده است، برای همین بیشتر والدین اطلاعاتی ندارند. اول از همه با مدیر مدرسه صحبت کنید و بعد از اداره آموزش و پرورش بروید. به هر حال بخشی از شهریه مدرسه برای بیمه هزینه می شود. گرفتنش سخت است؛ اما شدنی است.

   person
   علی باقری
   17 اردیبهشت 1401

   سلام وقت بخیر
   پسرم در مدرسه با یکی از همکلاسی های خود درگیر میشود وبه طور اتفاقی دست پسرم بینی همکلاسی اش را می شوند آیا بیمه شامل می شود یانه؟

    person
    کارشناس بیمه
    17 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، در این خصوص باید از واحد بیمه اداره آموزش و پرورش بپرسید. البته شما باید خسارت بدهید.

  person
  ممد
  23 فروردین 1401

  سلام، دیه شکستگی بینی که در مدرسه اتفاق افتاده چقدر هست?

   person
   کارشناس بیمه
   24 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

person
ابوالفضل اکبری از محمد شهر کرج
17 بهمن 1400

سلام پسر من درخانه زمین خورده و چار شکستگی‌ بینی شده آیا بیمه دانش اموزی هزینه درمان را پوشش‌ می‌دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خطرات تحت پوشش بیمه دانش آموزی نسبت به قبل بیشتر و بهتر اما متاسفانه اطلاعات زیادی در این خصوص وجود ندارد. خیلی از خانواده ها هم نمی دانند. با توجه به تغییر جدید، احتمال اینکه تحت پوشش قرار بگیرد؛ اما شرایط خاصی دارد. شما در ابتدا با مدیر مدرسه و سپس با شرکت بیمه تماس بگیرید. بیمه دانش آموزی را باید پیگیری زیادی برای گرفتن کنید.

person
جلال زارع
14 بهمن 1400

سلام دخترم جلوی در مدرسه زمین خورده دستش شکسته .الان باید چکار کنم واسه از بیمه استفاده کنم.ایا بیمه جواب گو هست یا نه ؟چون اگه قرار بر هزینه باشه که با دفترچه بیمه خودش هزینش تقریبا رایگان بود چون بردیمش بیمارستان .لطفا راهنمای کنید

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه دانش آموزی تمامی حوادث اتفاق افتاده را پوشش می دهد و مدرسه باید بیمه کند. بیمه دانش آموزی را باید پیگیری کنید تا بتوانید بگیرید. اول به اداره آموزش و پرورش و بعد به شرکت بیمه طرف قرارداد مراجعه کنید.

person
دانش اموز
13 بهمن 1400

سلام ببخشید در مدرسه زنگ فوتبال رباط acl پام پاره شده 11 میلیون خرجش شده بیمه مدرسه چند درصدش رو میده ممنون میشم جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه باید بررسی کنید که پوشش بیمه دانش آموزی شرکت فعلی به چه صورت است بعد بر اساس آن می توان پاسخ داد

   person
   رضا
   22 فروردین 1401

   سلام، اگه دانش آموز زمین بخوره و یه جراحتی وارد بشه بیمه فقط اون هزینه بیمارستانو تقبل می کنه یا طبق نظر پزشکی قانونی دیه تعلق میگیره؟

    person
    کارشناس بیمه
    23 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، تمامی هزینه ها و دیه تا سقف مورد نظر تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

  person
  دانش امورز
  08 خرداد 1402

  سلام منم همین اتفاق برام افتاده
  شما پیگیری کردید و چقدر از خسارت و هزینه بیمارستان رو داد بیمه

person
مبین
09 بهمن 1400

سلام شکستگی دندان در مدرسه هم جزو پرداخت خسارات بیمه حساب میشود یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دریافت خسارت از بیمه دانش آموزی شرایط خاص خود را دارد. شما باید از شرکت بیمه یا آموزش و پرورش سوال کنید که آیا این شکستگی جزو تعهدات بیمه است یا خیر.

person
نوروزپیمان
03 بهمن 1400

سلام مطلبتون خیلی عالی بود. فقط یک نکته ای متاسفانه بیشتر اولیا اطلاعاتی در خصوص بیمه دانش آموزی ندارند. با اینکه پول آن را هم پرداخت می کنند. در صورتی که آسیبی به فرزند شما در مدرسه وارد شد، می توانید از شرکت بیمه اقدام کنید و آن ها باید خسارت را جبران کنند. ممکن است که دوندگی زیادی داشته باشد. اما ارزشش را دارد.

  person
  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیلی ممنون از کامنتتان و البته امیدواریم که هیچگاه استفاده نشود.

  person
  مهسا
  28 مرداد 1401

  سلام دختر من ۷ سالشه و اسفند ماه در زنگ تفریح یه دختری میاد و میگه دختر شما منو هل داده و دستم در رفته. در صورتی که دانش اموزای دیگه میگن که دختر شما داشت بازی میکرد و این دختر حین دویدن از پله افتاد. حالا مدیر به مادر اون دختر میگه مدارک پزشکی بیار تا بیمه خسارت رو پرداخت کنه اما این خانم میگه میخوان از دختر ۷ ساله من شکایت کنه‌. ایا الان بعد گذشت ۵ ماه میتونه شکایت کنه؟ البته دست اون دختر الان دیگه خوب شد.

   person
   کارشناس بیمه
   28 مرداد 1401

   سلام باید با یک وکیل مشورت کنید. به هر حال ایشان باید ثابت کنند که حرفشان درست است.

    person
    حسین
    18 اسفند 1401

    سلام بردار من مچ دستش داخل مدرسه شکست
    برای دریافت خسارت ب بیمه رفتیم فرم پر کردیم آنها فرستادن تهران الان ۳ماه شد هیچ خبری نیست از کجا باید پیگیری کنیم

     person
     کارشناس بیمه
     19 اسفند 1401

     سلام. از بیمه مرکزی پیگیری نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید