۲۶ فروردین ۱۴۰۳

بیمه دانش آموزی: پوشش‌ها خدمات و جزئیات این بیمه اجباری

تا به حال در خصوص بیمه دانش آموزی چیزی شنیده‌اید؟ همان کارت‌هایی که در مدارس به ما می‌دادند (البته اگر گرفته باشید یا در زمان شما اجباری بوده باشد)؛ اما هیچ وقت چگونگی استفاده و کاربرد آن را نمی‎دانستید. باید گفت که این بیمه برای همه دانش آموزان اجباری است و همه مدیران مدرسه باید اقدام به بیمه کردن دانش آموزان خود کنند. البته حق بیمه از خود دانش آموزان دریافت خواهد شد. حالا اگر می‎خواهید در خصوص بیمه دانش آموزی بیشتر بدانید، حتماً در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

بیمه دانش آموزی چیست؟

بیمه دانش آموزی چیست؟ چگونه از بیمه دانش آموزی استفاده کنیم؟ بیمه دانش آموزی قراردادی بین آموزش و پرورش و شرکت بیمه‌گر است تا خسارت‌های وارد شده به دانش آموزان و کارکنان آموزش و پرورش در سال تحصیلی پوشش داده شود. البته شرکت بیمه‌گر اصلی، بیمه معلم است. بر اساس این قرارداد، تمامی دانش آموزان، کارکنان و خانواده‌های تحت تکفلشان در سه بخش حوادث، درمان مازاد بر سهم بیمه پایه و طرح جامع مسئولیت بیمه شدگان و اردوهای راهیان نور تحت پوشش بیمه دانش آموزی قرار خواهند گرفت.

بیمه حوادث دانش آموزی دانا یکی از انواع بیمه حوادث است که برای دانش آموزان صادر می شود. در این بیمه نامه خسارت های وارد شده به دانش آموزان به دلیل حادثه در داخل یا خارج از محیط مدرسه توسط شرکت بیمه گر پرداخت خواهد شد. بیمه حوادث دانش آموزی از نظر جبران خسارات دانش آموزی بسیار حائز اهمیت است.

اجباری بودن بیمه دانش آموزی

بیمه دانش آموزی از سال ۱۳۶۱ اجباری شد. از همان سال، تمامی مدیران مدارس موظف بودند تا مبلغی به ازای بیمه کردن دانش آموزان دریافت کنند. دریافت این مبلغ و بیمه شدن دانش آموزان اجباری است و تمامی والدین باید مبلغی را بپردازند. در واقع طبق ماده ۵۸ قانون شورای عالی آموزش و پرورش، بیمه شدن محصیل به یک قانون اجباری درآمده و مدیران مدارس باید در ابتدای سال تحصیلی اقدام به بیمه کردن دانش آموزان کنند و به آن‌ها و خانواده‌هایشان در خصوص چگونگی استفاده اطلاعات کامل دهند.

یکی از دلایل اصلی اجباری بودن بیمه دانش آموزان، کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت در پوشش هزینه‌های درمانی فرزندان آن‌ها در هنگام تحصیل است. فقط در هنگام ثبت‌نام والدین باید هزینه بسیار کمی را به مدیر مدرسه بپردازند. مقدار این هزینه هر سال از طرف وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود.

مزایای بیمه دانش آموزی

مزایای بیمه دانش آموزی چیست؟ ایا بیمه دانش اموزی دیه هم میدهد؟ بیمه دانش آموزی برای یک سال اعتبار دارد. به عبارتی اگر در تابستان برای دانش آموز اتفاقی بیوفتد، بیمه موظف است غرامت را پرداخت کند. خانواده دانش آموزان می‌توانند در صورت عدم پرداخت، پیگیری قانونی انجام دهند. باید بدانید که بیمه دانش آموزی حوادث درون و خارج از مدرسه را شامل می‌شود.

همچنین اگر برای دانش آموز در مدرسه اتفاقی بیوفتد و فردی مقصر شناخته شود، والدین فرد مصدوم می‌توانند علاوه بر دریافت غرامت از بیمه، در صورت شکایت از فرد خاطی هم دیه و غرامت را دریافت نمایند.

پوشش حوادث؛ چه در مدرسه و چه در خارج از مدرسه و حتی کرونا

پوشش بیمه دانش آموزی دیگر محدود به حوادث داخل مدرسه نیست. این بیمه ۱۲ ماه اعتبار دارد و حوادث و اتفاقات پیش آمده در داخل تا خارج از مدرسه را پوشش می‌دهد. در واقع، در هر ساعت از شبانه‌روز اگر اتفاقی برای دانش آموز بیفتد، والدین و کارکنان می‌توانند از این بیمه برای جبران خسارت‌های استفاده کنند. به عبارتی دیگر، استفاده از بیمه به حضور داشتن یا نداشتن دانش آموز در مدرسه ارتباطی ندارد.

بیمه دانش آموزی

پوشش‌های بیمه دانش آموزی

در این روزها که ویروس کرونا باعث شده است مدارس غیر حضوری شوند، یکی از اعتراضات اصلی والدین در خصوص حق پرداخت بیمه دانش آموزی بوده است. البته این اعتراض بعضی مدیران مدارس هم بوده است؛ اما بر اساس گفته مدیران وزارت آموزش و پرورش، استفاده از این بیمه به ویژه در دوران کرونا ارتباطی با چگونگی و حضوری بودن یا نبودن آموزش ندارد. نکته مهم اینکه بر اساس آخرین اعلام‌ها، این بیمه علاوه بر پوشش‌های رایج، پوشش‌دهی در برابر کرونا هم دارد.

موارد تحت پوشش بیمه دانش آموزی چیست؟

بیمه دانش آموزی سه بخش حمایتی دارد که ممکن است مدیران، والدین و دانش آموزان از آن‌ها آگاهی نداشته باشند. این شامل از کار افتادگی، نقص عضو و فوت است. افراد می‌توانند برای هر کدام از این موارد درخواست غرامت دهند.

 • نقص عضو و کار افتادگی

در صورت بروز حادثه برای دانش آموز بیمه شده، شرکت بیمه موظف است تا مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال غرامت به خانواده فرد حادثه دیده پرداخت کند.

 • پوشش فوت دانش آموز حتی برای اتفاقات خارج از مدرسه

اگر دانش آموزی به هر دلیلی در ۲۴ ساعت شبانه روز فوت کند؛ شرکت بیمه موظف است که غرامت دانش آموز فوت شده را به خانواده اش پرداخت کند.

مقدار حق بیمه دانش آموزی در سال ۱۴۰۳ و مدت زمان آن

مدت زمان اعتبار بیمه دانش اموزی یک ساله است. در سال ۱۴۰۳ ، اعتبار این بیمه از ۱/۷/۱۴۰۳ تا ۳۱/۶/۱۴۰۴ است. همچنین حق بیمه دانش آموزش در سال ۱۴۰۳ برابر با ۳۰ هزار تومان است.

تعهدات بیمه گر در بخش بیمه حوادث ۱۴۰۳

شرکت بیمه‌گر (بیمه دانا) متعهد می‌شود تا غرامت‌های زیر را (در سال ۱۴۰۳) در برابر حوادث به دانش آموزان و کارکنان پرداخت کند:

 • پرداخت تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای غرامت فوت ناشی از حوادث در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز و مدت قرارداد
 • پرداخت تا مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان برای غرامت نقص عضو (دائم، کلی و جزئی) ناشی از حوادث در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز و مدت قرارداد
 • کمک هزینه خرید ۴۰۰ دستگاه ویلچر به صورت متمرکز در کل کشور به مبلغ ۷ میلیون تومان
 • پرداخت تا مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای هزینه‌های درمانی سرپایی و بیمارستانی ناشی از حوادث
 • پرداخت تا مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای هزینه‌های مربوط به عمل جراحی ناشی از بیماری و بستری در بیمارستان به جز هزینه عمل لوزه و سایر استثنائات نوشته شده در بیمه‌نامه
 • جبران ۵۰۰ کمک هزینه خرید سمعک به صورت متمرکز در کل کشور تا سقف ۶ میلیون تومان
 • پرداخت تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای هزینه خرید و پیوند کلیه
 • پرداخت تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای هزینه بستری بیماران کرونایی
 • کمک هزینه خرید عینک برای ۳ هزار دانش آموز در مناطق محروم به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان
 • پرداخت تا مبلغ ۲۵ میلیون تومان برای هزینه کاشت حلزون گوش
 • پرداخت تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای جبران ۱۰۰ مورد غرامت فوت ناشی از بیماری (غیرحادثه) اتفاق افتاده در مدرسه
 • پرداخت دیه کامل برای فوت ناشی از حادثه و نقص عضو ناشی از حادثه بر مبنای میزان نقص عضو و رای مراجع ذیصلاح

برای کسب اطلاعات جامع در مورد بیمه حوادث به اینجا مراجعه نمایید.

بیمه در اردو دانش آموزی

مورد دیگر که در بیمه دانش اموزی مورد توجه است، بیمه مسئولیت و اردو راهیان نور است که خسارت جانی وارد شده به دانش آموزان را در انواع اردوها، طرح‌های کارورزی، مسابقات ورزشی مدارس و غیره پوشش می‌دهد. تعهدات بیمه‌گر به صورت زیر است:

 • پرداخت غرامت فوت و نقص عضو در ماه‌های عادی و حرام تا حد دیه کامل
 • پرداخت هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه تا مبلغ ۱۵ میلیون تومان

همچنین اینکه برای بیماری‌های صعب‌العلاج و پرهزینه مازاد بر درمان‌های سرپایی و بیمارستانی و همچنین عمل جراحی تا سقف ۳۰ میلیون تومان خواهد بود.

مزایای بیمه دانش آموزی

بیمه دانش دانش آموزی برای دانش آموزان اجباری است

چند نکته مهم

چند نکته مهم زیر را هم بهتر است که در نظر داشته باشید:

 • مدیران در ابتدای سال تحصیلی بعد از ثبت‌نام، باید فهرست دانش آموزان خود را به اداره آموزش و پرورش ارسال کنند.
 • بیمه معلم، تنها شرکت بیمه‌گر طرف قرارداد با آموزش و پرورش است.
 • مدیران مدارس موظف به اطلاع رسانی کامل در خصوص پوشش‌‌دهی و چگونگی استفاده از این بیمه‌نامه به والدین هستند.
 • میزان حق‌بیمه هر سال توسط آموزش و پرورش اعلام می‌شود و دریافت مبلغ بیشتر از آن برای بیمه ممنوع و غیرقانونی است.

پرداخت حق بیمه دانش آموزی اجباری است و هیچ راهی برای پرداخت نکردن آن وجود ندارد. در حقیقت اگر والدین هم نخواهند، مدیر مدرسه باید این کار را انجام دهد. در صورتی که سؤالی در خصوص بیمه محصلی داشتید، می‌توانید در بخش کامنت نوشته تا کارشناسان بیمه دات کام به آن‌ها پاسخ دهند. البته حتماً از مدیر مدرسه در خصوص پوشش‌دهی و چگونگی استفاده اطلاعات لازم را کسب کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
RRA
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

با سلام چرا بیمه دانا اینقدر اذیت میکنه قبلا بیمه معلم بود خسارات ناشی از جرح و بیمارستان و هزینه های پزشکی را کامل میداد
بنده خدایی بود دماغ دخترش تو دبستان شکست و عملش کرد و ۱۱میلیون هزینه اش شد حالا بیمه دانا یک میلیون تومن بیشتر غرامت بهش نداده اگه میخواید کمک کنید یا درست کمک کنید یا هم صدقه ندید .
دست پسرم الان ۳ ماهه شکسته هنوز ریالی بهم ندادن پول گچ و ویزیت و دارو و فیزیوتراپی حدود ۴میلیون و خورده ای شد
اگه بخواهید خسارتم را کامل ندید میرم دادگاه از بیمه دانا شاکی میشم

  person
  کاربر
  ۱۰ تیر ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز. از خود مدرسه هم میتونید شکایت کنید . دیه و هزینه پزشکی در مرحله اول به عهده مدیر مدرسه است

person
ابولفظل پنجم ابتدایی
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام پسرم درمدرسه درزنگ تفریح درحال بازی ودنبال کردن همدیگربایکی ازهم کلاسیهایش برخوردکرده ولبش پاره شده ویکی ازدندانهای جلوش نیزشکسته است پسرم دانش اموزکلاس پنجم ابتدایی است حال به مدرسه مراجعه کردیم ومدیرمدرسه گفتندبچه شماخیلی شلوغ است ومانمیتوانیم براش کاری کنیم .بنده چیکارکنم کجابایدبرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ با توجه به اینکه این اتفاق یک حادثه بوده است، به شرکتی که بیمه دانش‌آموزی از آن خریداری شده مراجعه کنید. اگر این اتفاق جز مفاد قرارداد باشد، خسارت را به شما پرداخت می‌کنند.

person
یونس
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام و عرض ادب دختر بنده متأسفانه در تصادف فوت شدن ایا شامل حال این موضوع میشه یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  درود بر شما. ضمن عرض تسلیت خدمت شما و خانواده محترمتان، این موضوع مربوطه به بیمه دانش آموزی نمی‌شود. باید از طریق بیمه شخص ثالث راننده مقصر اقدام کنید.

  person
  کاربر
  ۱۰ تیر ۱۴۰۳

  خیلی تسلیت می گم خدمتتون. اگر بیمه حوادث دانش آموزی داشته، هم دیه حوادث دانش آموزی و هم دیه ثالث خودروی مقصر حادثه به ایشون تعلق می گیره. بیمه اشخاص تابع اصل غرامت نیست و هر تعداد بیمه که موجود باشه به فرد تعلق می گیره

person
پارسا
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید امروز در مدرسه در به خاطر یک شوخی که رفیقم با من کرد عصابم خورد شد و من وقتی اومد اون رو با مشت بزنم جا خالی داد خورد به بقل دستیم و دماغش شکسته و خوانواده اش میخوان شکایت کنن ایا بیمه دیه رو میده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  پارسا عزیز؛ با توجه به عمدی بودن آسیب وارد شده در درگیری، بیمه دانش آموزی هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند.

person
علی امام من ست ومنم غلام او
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام
غرامت چه در داخل مدرسه چه بیرون تعلق میگیره ۲۴ ساعته من خودم واسه پسرم گرفتم با اینکه بیرون مدرسه بود تو گزارش هم نوشتم بیرون مدرسه بود
سؤال من اینه آیا دیه هم بهش تعلق میگیره ؟
این سؤال مهمیه بین غرامت ودیه فرق وجود داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  غرامت جبران خسارتی است که ایجاد شده و دیه مالی است که باید پرداخت شود.

person
آرش
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام شما نوشتید بیرون مدرسه هم بیمه تعلق میگیره .
پسر من بیرون خورد زمین دستش شکست میتونین از بیمه مدرسه خسارت بگیریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید برای دریافت خسارت از بیمه دانش آموزی اقدام نمایید.

  person
  حامی
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام به دیدارکنندگان عزیز من این مطلب روازسال ۶۴ می دونستم وبه دیگران هم راهنمایی میکنم
  هرفرد به عنوان دانش آموز دانشجو محصل ویاکارمند آموزش وپرورش درطول یک سال تحصیلی چه درمحیط خارج از آموزش ویا در مکان آموزشی ویامنزل ویامسیرتردد آسیبی به وی برسد شامل بیمه تا سقف معین سالانه می شود. البته خودکشی خسارت عمدی ودعوی عمدی شامل بیمه نمیشود ولی اگر دونفر درحال بازی وغیرعمد صدمه ببینند شامل بیمه میشود شکستگی عینک نیاز به شاهد واثباط غیرعمددارد ازطریق مدرسه می توان اقدام کرد

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز، ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتان با ما.

person
ناشناس
۱۲ اسفند ۱۴۰۲

تو متن نوشتید بیمه دانش آموزی حوادثی رو که داخل یا بیرون مدرسه اتفاق بیفته شامل میشه، تو پاسخ ها به چند نفر گفتید اگه. اخل مدرسه اتفاق افتاده باشه شامل میشه، کدومش درسته ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حوادث داخل و خارج از مدرسه تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند.

person
رضا
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

دانش اموزی در مدرسه فوت کنه وعلت فوت طبیعی باشه آیا بیمه شامل حالش میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از واحد خسارت بیمه دانش آموزی بپرسید.

  person
  کاربر
  ۱۰ تیر ۱۴۰۳

  بله شامل میشه

person
رضا
۰۸ اسفند ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید.بنده فرزندم سه هفته پیش در مدرسه فوت شده .دانش اموزان میگن یکی از بچه ها اونو زده ولی هم مدیر مدرسه هم اموزش پرورش دارن انکار میکنن دوربین مدرسه رو خواستیم بعداز سه هفته که رام دوربین رو به اموزش پرورش برده بودن به ما دادن اما جوری به فلش زدن که هر دوربین تو یه پوشه نیست ده دیقه بیس دیقه کلا قطعه قطعه زدن هر اتفاقی تو مدرسه افتاده دارن یه چیزی از ما مخفی میکنن شما رو به بزرگی خدا قسمتون میدم راهنمایی کنین چیکار کنم مدرسه میگه بیمه شامل نمیشه مرگ طبیعی هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید.

person
صنم
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام دخترم در راه مدرسه یه ماشین بهش زده دستو پاش شکسته الان مدرسه مدارک دخترمو به بیمه دانش اموزی تحویل داده . الان سوالم اینه اگر بیمه مدرسه خسارتی پرداخت کنه رویه دیه و بیمه شخص ثالث ماشینی که بهش زده تاثیر نمیزاره بعدا بیمه گیر نمیده که از یه جا دیگه خسارت گرفتیم ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر می توانید دیه را از راننده مقصر نیز دریافت نمایید.

person
هادی
۲۶ بهمن ۱۴۰۲

به کی شکایت کنم؟
به چه جرمی؟
به نمایندگی بیمه یا اموزش پرورش یا شخص نماینده بیمه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت خسارت بیمه دانش آموزی باید به نماینده بیمه درخواست دهید.

  person
  کاربر
  ۱۰ تیر ۱۴۰۳

  اگر مدرسه بیمه تهیه نکرده باشه از مدیر مدرسه هم راسا میتونید شکایت کنید

person
علی
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید خانومم کلاس ۱۰ داخل مدرسه خورده زمین پاش شکسته دیه داره یا نع

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه دانش آموزی باید خسارت شما را پرداخت نماید.

person
هادی
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین
دخترم دراثرتصادف پاش شکسته از بیمه راننده مقصر دیه دریافت کردیم
حالا مخارجی که خرج کردیم بیمه دانش اموزی نمیده
لطفا راهنمایی کنین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مدارک خود را به بیمه ارائه دهید در صورتی که خسارت وارد شده تحت پوشش بیمه باشد، بیمه خسارت شما پرداخت می کند.

person
هادی
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشین
دخترم دراثرتصادف پاش شکسته از بیمه راننده مقصر دبه دریافت کردیم
حالا مخارجی که خرج کردیم بیمه نمیده
لطفا راهنمایی کنین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید شکایت کنید.

   person
   هادی
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

   به کی شکایت کنم؟
   به چه جرمی؟
   به نمایندگی بیمه یا اموزش پرورش یا شخص نماینده بیمه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

    دوست برای دریافت خسارت بیمه دانش آموزی باید به نمایندگی بیمه مراجعه کنید و مدارک خود را ارائه دهید.

person
عهدیه
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید داخل مدرسه یکی از همکلاسی های من زنگ ورزش با توپ زد تو صورتم و عینکم خورد شد و اون فرد گردن نمیگیره آیا بیمه دانش آموزی از این لحاظ کمک می‌کنه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، از طریق مسئولان مدرسه و واحد بیمه اقدام نمایید.

person
محمد
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام من کلاس دوازدهم نظری هستم و از طریق یه شوخی با همکلاسی من درگیر شدم یه مشت زدمش ۴تا از دندوناش کندم
ایا بیمه پرداخت میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از بیمه دانش آموزی سوال بفرمایید.

  person
  کاربر
  ۱۰ تیر ۱۴۰۳

  حتی اگر بیمه پرداخت کنه، راسا میتونن از شما شکایت کنن و دیه بگیرن

person
حسین.ز
۲۸ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر پسر بنده پایه دهم هستش در مدرسه غیر انتفاعی،در حین ورزش آسیب دیده و دچار شکستگی بینی شده،راهنماای بفرمایید لطفا به چه صورتی از بیمه استفاده کنم،اطلاعی از نام بیمه مدرسه هم ندارم جواب درستی بهم نمیدن،باید شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید از مدرسه شکایت نمایید.

person
جعفر
۲۶ دی ۱۴۰۲

اگر دانش آموزی درمدرسه چشمش اسیب دید بیمه دیه پرداخت می‌کند

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله؛ بیمه دانش آموزی حوادث اتفاق افتاده در مدارس را تحت پوشش قرار می دهد.

person
علی
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلام ایا دانش اموز بیمار باشد و فوت کند بیمه دانش اموزی شاملش میشود چقد دیه گیرش میاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه دانش آموزی برای حوادثی است که در مدرسه اتفاق می افتد.

  person
  میثم
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید
  بردارم در مدرسه از پله ها سقوط کرده ساق پاش شکسته عمل شده و پلاتین رفته داخل پاش ایا شامل بیمه میشود؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله شامل بیمه دانش آموزی می شود.

person
فرزانه
۱۹ دی ۱۴۰۲

باسلام بعدازاتمام مراحل چه مدت زمان طول میکشدتابیمه خسارت راپرداخت کند

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به زمان طی شدن مراحل دارد.

person
پدرام
۰۹ دی ۱۴۰۲

سلام من در منزل در حادثه ای یک چشمم رو از دست دادم بیمه شامل من میشه و اگر میشه بعد چه مدتی پرداخت میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر؛ بیمه دانش آموزی فقط حوادثی که در مدرسه اتفاق بیفتد را تحت پوشش قرار می دهد.

   person
   پدرام
   ۱۱ دی ۱۴۰۲

   مگر خودتون نمیگید حوادث ۲۴ساعترو شامل میشه

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ دی ۱۴۰۲

    دوست عزیز حوادثی که در مدرسه اتفاق بیفتند.

   person
   صافی
   ۱۳ دی ۱۴۰۲

   سلام من برادرم در مدرسه افتاده است
   و عینکش شکست
   هزینه را باید بیمه بده
   و اگه بیمه میده باید چطوری ازش دریافت کرد

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۶ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    از طریق مدرسه اقدام نمایید.

   person
   ناظر
   ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

   سلام طبق بیمه دانش آموزی ؛
   بیمه دانش آموزی برای کل یکسال ۱۲ ماه بوده و برای محیط مدرسه و حتی خارج از آن را شامل میشود . لطفا کامل توضیح دهید .
   https://bimehh.blog.ir/post/78

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    توضیحات بیمه دانش آموزی به طور کامل در همین مقاله آورده شده است.

   person
   رضا افشاری
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

   بله در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۳۶۵ روز سال هر مکانی حادثه اتفاق بیفته، دانش آموزان بیمه هستند. ۸

   person
   amin
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

   سلام
   هر سایتی رو ک برسی می‌کنی میگه بیمه برای دانش آموز یک سال و هم در مدرسه و خارج مدرسه مورد قبول است

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله درست است.

  person
  کاربر
  ۱۰ تیر ۱۴۰۳

  سلام.خیلی متاسفم بابت اتفاقی که براتون افتاده.بیمه حوادث دانش آموزی داخل و خارج مدرسه را پوشش می دهد. می توانید اقدام کنید

person
.
۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام من توی فوتبال پام شکست آیا میتونم خسارت بگیرم و اگه میتونم به چه مقدار

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد رو باید از آموزش و پرورش سوال بپرسید.

  person
  کاربر
  ۱۰ تیر ۱۴۰۳

  سلام. در داخل مدرسه مسئولیت هر اتفاقی با مدیر مدرسه است و خارج از مدرسه بیمه حوادث دانش آموزی.

person
ادرین
۳۰ آذر ۱۴۰۲

سلام من پای دخترم توی مدرسه شکسته پلاتین گذاشتم مراحل رو هم طی کردم چقدر بهش تعلق میگیرد مچکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مبلغی طبق تعرفه و بر اساس فاکتور به شما پرداخت میشود.

person
محمد.ک
۲۵ آذر ۱۴۰۲

با درود.متاسفانه بر اثر یک دعوای ساده دانش آموزی بین ۲نفر و با خوردن فقط یک سیلی،گوش طرف مقابل آسیب دید.آیا بیمه این حادثه را تحت پوشش می دهد؟آیا اگر دادگاه دیه مقرر نماید بیمه پرداخت می کند؟
لطفا راهنمایی قرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که حادثه در مدرسه اتفاق افتاده باشد، بیمه خسارت وارد شده پرداخت می کند.

person
رضا از تهران
۲۴ آذر ۱۴۰۲

سلام پسرم تومدرسه با دوستش شوخی میکنه البته اول دوستش شروع کننده بوده وپای پسره میشکنه وعمل میشه آیا بیمه دانش آموزی به ما برای پرداخت خسارت کمک میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید موضوع را از طریق بیمه دانش آموزی پیگیری کنید.

person
محمد
۲۳ آذر ۱۴۰۲

سلام.من پام شکسته بود تو مدرسه .مدرسه بهم یه فرم داد .این فرم کجا باید تحویل بدم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به نماینده بیمه آموزش و پرورش تحویل دهید.

person
علی
۲۰ آذر ۱۴۰۲

با یکی از بچه ها تو هنرستان دعوا میشه بعد دندونش می‌شکنه بیمه پول درمان رو میده ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که حادثه در مدرسه اتفاق افتاده باشد، بله؛ بیمه هزینه را پرداخت می کند.

   person
   علی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۲

   نزدیک ۱۵ میلیون میشه میده بیمه
   تو مدرسه بوده بله

person
سبحان
۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
پسر من نمونه برداری از کبد داره آیا میتواند از بیمه دانش آموزی استفاده کنه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه دانش آموزی فقط حوادثی که در مدرسه اتفاق بیفتد را تحت پوشش قرار می دهد.

person
احمد کهندل
۱۷ آذر ۱۴۰۲

سلام. آیا معلم بیمه حوادث عضو نشه ولی دانش اموزاش بیمه حوادث باشن درصورت بروز اتفاق برای دانش اموزان ایا ضرری شامل معلم میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر مشکلی ایجاد نمی شود.

  person
  ابراهیمی
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوستان ،پسرم تو مدرسه خورده زمین واستخوان دست چپش شکسته ،چطور میتونم از بیمه خسارت بگیرم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   از طریق آموزش و پرورش اقدام نمایید.

person
مدیر مدرسه
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام مهلت ثبت و پرداخت بیمه حوادث دانش آموزی تا کی هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام. این مورد را باید از آموزش و پرورش بپرسید.

person
مهدی
۰۹ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بیمه دانش آموزی عینک رو مورد پوشش قرار میده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر، بیمه دانش آموزی حوادثی که در مدرسه اتفاق بیفتد را تحت پوشش قرار می دهد.

person
حمید
۰۵ آذر ۱۴۰۲

با سلام وقتتون بخیر
دماغ بنده رو توی مدرسه شکستن باید به کجا مراجعه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به آموزش و پرورش مراجعه نمایید.

person
وحید
۲۶ آبان ۱۴۰۲

سلام
دانش اموز بنده دستش تو مدرسه شکسته
مراحل شکایت چطوری؟
باید از شخص یا ارگان خواصی شکایت کنم؟؟؟
سوالم این برای به جریان افتادن پرونده و رسیدگی اون از کجا باید شروع کنم؟؟؟
مدرسه؟
یا دفتر پیش خوان

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید با مراجعه به آموزش و پرورش و دفاتر پیشخوان شکایت خود را مطرح نمایید.

person
کبیری
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام این بیمه شامل حال دندان دانش آموز میشه یافقط حوادث پوشش میده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر بیمه دانش آموزی فقط حوادثی که در مدرسه اتفاق بیفتد را تحت پوشش قرار می دهد.

person
حمید
۰۳ آبان ۱۴۰۲

این بیمه اصلا شکستگی و کوفته گی بخیه و… را غرامت وخسارت نمیده فقط برای درمان پول میده والسلام

person
azi
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام.چرا دیگه نمیشه وارد قسمت بیمه حوادث دانش آموزی شد.ما هنوز اسامی رو ثبت نکردیم.چکارباید بکنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام. به صورت حضوری به یکی از شعب بیمه مراجعه نمایید.

person
Slam
۳۰ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
نوآموزان پیش دبستانی را تو سایت بیمه دانا ثبت نام کنیم یا سایت بیمه معلم
بیمه دانا زیر نظر بیمه معلم هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام. بیمه دانا طرف قرار داد با بیمه فرهنگیان است. بیمه معلم یک بیمه جدا است. بهتر است این موضوع را از نمایندگی بیمه فرهنگیان بپرسید.

person
bomj
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر هزینه بیمه دانش آموزی چقدر هست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه دانش آموزی حدود ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان.

person
نهال
۲۰ مهر ۱۴۰۲

سلام همزمان با بیمه دانش اموزی ، از دبیرها هم میخوان که پول بیمه واریز کنن البته اجباری نیست . آیا مواردی که دانش آموز تحت پوشش بیمه قرار میگیره برای معلمان هم هست؟ چطور تو متن توضیحات نوشته شده هر حادثه ای که در ۲۴ ساعت بروز کنه تحت پوشش بیمه است ولی در پاسخ سوالات گفتین فقط حوادث در مدرسه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه مسئولیت پرداخت خساراتی را که در مدرسه اتفاق می افتد به عهده می گیرد.

person
امیررضا
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام
متاسفانه بیمه دانا دانش آموزی اصلا هزینه ای به خانواده نمیده،ما مدارک شکستگی پای پسرم رو فروردین تحویل دادیم ولی هنوز خبری نیست
چطور میتونم پیگیری کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام به بیمه مرکزی مراجعه کنید.

person
احمری
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام من در سایت بیمه دانا از کدام قسمت دانش،آموزان مدرسه را برای بیمه دانش آموزی عضو کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به قسمت بیمه دانش اموزی بروید اگر این بخش فعال نیست باید به بیمه دانا مراجعه کنید.

person
S_ f
۰۶ مهر ۱۴۰۲

سلام یکی از دانش آموزان من جراحی تومور مغزی انجام داد هر دوچشمش را از دست داده ونا بینا شد بیمه براش هیچ چی پرداخت نکرد آیا بیمه برا او شامل می شد ممنون می شوم راهنمایی فرمایید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از آموزش و پرورش بپرسید.

person
مهدی یاری
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام
پسر من دیروز در مدرسه توسط یکی از دوستانش از روی سکو که نشسته بود با پا کشیده میشه وبا دو دستش از سکو به زمین میخوره پسرم خیلی درد داشت من بعد از مدرسه او رو به بیماریتان بردم و متوجه شدم دستش شکسته و هزینه کردم و دستش رو کچ گرفتم.
۱) حالا چه طور میتونم از بیمه دانش آموز هزینه ها رو بگیرم؟؟
۲)آیا خسارت یا دیه به دست پسرم تعلق میگیره ؟؟اگه تعلق بگیره چه طور باید اقدام کنم؟؟ باید شکایت بکنم یا نه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به مدرسه فرزندتان مراجعه نمایید و موضوع را مطرح نمایید. سپس با دریافت گواهی از مدرسه برای دریافت خسارت از بیمه دانش آموزی اقدام نمایید.

person
دهقانی
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام پسرم کلاس ششم ابتدایی تو اتاق مدرسه پاش گیر میکنه یه صندلی باصورت میخوره به لبه صندلی دوتا از دندوناش لق شدند لثه ش هم پاره شده حالا کار خاصی باید انجام بدیم شکایتی صورتجلسه ی ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از مدرسه یک نامه دریافت نمایید و تاییدیه بیمه دانش آموزی را تهیه نمایید تا بتوانید از بیمه دانش آموزی خسارت خود را دریافت نمایید.

person
مهدی
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام
پسرم درمدرسه کلاس ورزش پاشنه پاش شکسته
ویک سال درحال درمان بود الان نامه حادثه به من دادن
که به بیمه بدم
آیا دیه بهش تعلق میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله مدارک و نامه را به بیمه ارائه دهید.

person
مجتبی
۰۱ مهر ۱۴۰۲

سلام .پسرم درکلاس ورزش مدرسه پاشنه پای چپش شکسته
بیشتر ازیک سال درحال درمان بود
الان مدارک وشرح حادثه را فرستادم
بیمه دانا آیا دیه بهش تعلق میگیره یا نه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام. باید مدارک را به یکی از شعب بیمه دانا ارائه دهید تا مورد بررسی قرار گیرد و علت دیر اقدام کردنتان را نیز شرح دهید.

person
فاطمه
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام دخترمن ابانماه براثر بدبودن اسفالن مدرسه زمین خورد ودندانش لق شد والانم دندانش قرینه نیست
چقدر از هزینه ترمیم دندان رو بیمه پرداخت میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید از مسئولین بیمه دانش آموزی سوال بفرمایید.

person
ج-ر
۳۱ تیر ۱۴۰۲

با سلام. پسرم بیمه دانش آموزی دارد و۱۲ساله میباشد در داخل حیاط خانه از موتور افتاده آیا میتواند از بیمه دانش آموزی خسارت بگیرد پسرم بدون گواهی نامه بوده ونقص عضو دارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. استفاده از وسایل نقلیه موتوری بدون گواهینامه و زیر سن قانونی، جرم است. خیر؛ بیمه دانش آموزی فقط حوادثی که در مدرسه رخ می‌دهد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

person
امیر مهدی
۰۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام دوست من درحال بازی کردن فوتبال تو مدرسه بوده
و داخل مدرسه یک پسره می دازه زمین دوستم رو الان باید چیکار کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید بلافاصله به بیمارستان ببرید و اون هزینه ها و فاکتور ها را به آموزش و پرورش تحویل دهید، تا از طریق بیمه دانش آموزی پیگیر پرداخت آنها باشند.

person
شفیعی
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام پسر من حدود دو ماه پیش انگشتش لای در مدرسه هنگام زنگ‌ورزش گیر کرد و ما بردیمش عمل کردیم مدیر مدرسه برای اینک ما شکایت نکنیم گف ک پرونده و خرج کردی ک کردین ب من بدین تا ب بیمهدتحویل بدیم ‌.۱ هفته ای میشه ک تحویل داده ب بیمه شماره حسابم از ما گرفتن ولی فعلا خبری نشد میخاستم بدونم ک تا کی طول میشکه و حق بیمه چق ب ما تعلق میگیره ؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. زمان میبرد ولی خودتان شخصا به بیمه مراجعه کنید و پیگیری کنید.

person
Melik
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام پسر من حدود ۲ ماه پیش زنگ ورزش انگشتش لای در مدرسه گیر کرد و انگشتشو عمل کردیم مدیر مدرسه پسرم گف ک شکایت نکنین از طرف بیمه هزینه های عمل و خرجی ک کردین پرداخت میکنیم تمام مدارک و پرونده ها رو گرفتن بهمراه شماره حساب ب بیمه تحویل دادن ولی فعلا خبری نشد ‘تا کی امکان داره طول بکشه و حق بیمه حدود چق ب ما تعلق میگیرع ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. زمان میبرد ولی خودتان شخصا به بیمه مراجعه کنید و پیگیری کنید.

person
مهدی
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر. چرا پیام من حذف شد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام حذف نشده.

person
مهدی
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر. سال ۱۴۰۲ مبلغ بیمه چقدر شده، الان مدرسه اعلام کرده باید پول بیمه رو پرداخت کنید. چرا باید ۴ ماه زودتر پول بیمه پرداخت بشه. بر طبق کدوم بخشنامه ای و چرا کارت بیمه نمیدن به دانش آموز. با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. حق بیمه دانش آموزی تقریبا مشابه سال گذشته است. این موضوع را از آموزش پرورش منطقه خود پیگیری نمایید.

person
رها
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من دخترم چند ماه پیش زنگ ورزش مچ دستش تو مدرسه شکسته ،یک طرف مچ پین گذاشتن و طرف
دیگر پلاتین گذاشتند ،کل هزینه رابیمه خودمون داد ،اما دخترم دو تا عمل دیگه داره ،یک بار باید پین رو دربیارند بعد از دو سال هم پلاتین رو در میارند
من می تونم از بیمه دانش آموز خسارت بگیرم
چطور باید اقدام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. مدارک خود را به بیمه دانش آموزی ارائه دهید.

person
احسان
۲۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام آیا بیمه دانش آموزی برای قطعی بند اول انگشت اشاره دست چپ کامل چقدر است وآیا بیمه ۱۰۰درصد خسارت را پرداخت میکند

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله خسارت را پرداخت می‌کنند.

person
سارا ج
۲۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
دانش اموزی که تو مدرسه با یه دانش آموز دیگه برخورد میکنه و بینیش خیلی درد میگیره و ورم میکنه
باید شکایت کنه یا بیمه دانش اموزی کمک هزینه ای بهش میدن؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. اگر بینی آسیب دیده است، می‌تواند شکایت کند.

person
حامد
۰۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام من مچ دست ترک خورده بود در حین فوتبال بازی کردن آیا بیمه فقط خسارت میده یا دیه هم شامل میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. خسارت را پرداخت می‌کند. دیه برای وقتی است که آسیب به وسیله فرد دیگری به شما وارد شود.

person
جواد
۱۴ اسفند ۱۴۰۱

درود و وقت بخیر
آیا امکان گرفتن دیه در حوادث از این بیمه وجود دارد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. باید از آموزش و پرورش سوال بپرسید.

person
پوریا
۱۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام. من و دوستم تو زنگ تفریح شوخی میکردیم که دستم بی حواثی خورد تو بینیش، و شکست اول هم اون شروع کرد این بزن بزن رو
شاهد هم دارم چون چند نفر پیش هم نشسته بودیم و اون ها هم شاهد هستن
هالا بیمه مدرسه جواب گو هست یا خیر؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. اگر درگیری شخصی بوده است به مدرسه ارتباطی ندارد.

  person
  علی
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام پسرم اومد سه بر اثر پفک خفه شد وقت کرد ایابیمه دیشو میده

person
محمد
۲۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام.خسته نباشید.پسر ۷ ساله من با یکی از همکلاسی هایش درگیر شده و بر اثر حول دادن دوستش باعث جراحت در قسمت صورت و خوردن بخیه شده۰.الان شرایط بیمه و پرداخت هزینه درمان و دیعه چگونه هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. باید از خود آموزش و پرورش سوال بپرسید چون بستگی به پوشش نو قرارداد دارد.

person
رامیار
۱۳ بهمن ۱۴۰۱

اگر در مدرسه صمعک دانش اموز شکسته بشه شامل بیمه دانش آموزی میشود

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. بله تحت پوشش بیمه دانش آموزی قرار می‌گیرد.

person
z. z
۰۴ آذر ۱۴۰۱

نمیدانم غیر از بیمه دانا از این مبلغ بیمه ی هر نفر ۳۰هزارتومان (که امسال نسبت به سال قبل هم سه برابر شده) آیا سودی در جیب جای دیگر هم میرود که اینقدر اجبار پشت این بیمه ست؟هر سال هم نسبت به سال قبل گران تر. بابا مردم ندارند. یک مدیر وقتی اولیا با حالت التماس گونه میگویند ندارم میفهمد چون با خانواده مستقیم در ارتباط است. چرا مدیری که در پرداخت هزینه های مدرسه نگران و مستاصل مانده (بدون یک ریال سرانه برای هر دانش آموز وکمک از طرف وزارت )، با التماس از مردم کمک و مشارکت بگیرد بعد در جیب بیمه بریزد؟ مگر پول کمی ست. بنده هیچ بودجه ای برای هزینه های مدرسه نداشتم اما به اجبار نفری ۳۰هزار تومان برای جیب بیمه گرفتم. الان بایداین ۱۱میلیون را به حساب بیمه بریزم. این ظلم نیست؟ از آن طرف هم اعلام میکنند مدیران پول نگیرند. واقعا ما مدیران مانده ایم چه کنیم.کنترل و مدیریت مدرسه پرجمعیت زیاد است. مدیران دارند ایثار میکنند( با این همه مشغله کاری مدیریت و بخشنامه و مسئوولیت) . دیگر این هزینه ها را روی دوش مدیر و مدرسه نیندازید. برای پرداخت هزینه های مدرسه و بیمه و… نباید مدیران با مردم رو در رو شوند. مردم واقعا فکر میکنند مدارس ومدیران دروغ میگویند که مدارس را خود مردم دارند می چرخانند و برای روند کار یک ساله ی مدرسه به کمک و مشارکت مردم نیاز است.این یک واقعیت است. اما چرا مدیر با زحمت پول بگیرد و پول هنگفت آن را خیلی راحت و آن هم به اجباردر جیب بیمه بریزد؟ دانش اموز و همکار بیمه است. برلی تکمیل درمان خسارت خواهشا برای سال بعد وزارت آموزش و پرورش و بیمه یک فکر درست بکنند که مدیران درگیر نشوند و ننویسید که مردم هم اگر هزینه بیمه ندهند خود مدیر مجبور است از جیب خود۳۵۰نفردانش آموز را بیمه کند.مگر برای این همه مسئوولیت که روز به روز هم بیشتر میشود پولی اضافه بر حقوق به مدیر میدهند؟ سرویس مدارس با مدیر، بیمه دانش آموز با مدیر. جالبه این شرکت ها از پول ها و. سودها که از قبل دانش آموز کسب میکنند یک ریال به مدارس کمک نمیکنند. یک مدرسه هیچ جا نساختند. این برای مسوولینی که مدارس را مجبور به بستن قرار داد و واریز این پول ها به حساب شرکت ها میکنند جای تفکر دارد.

  person
  سادات
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام
  پسرم تو مدرسه و دعوا با دوسش اون بهش پا انداخته و افتاده
  الان پاش زخم باز داره و خونیه و کوفته و ورم کردس و میلنگونه
  و استخانشم ضرب دیده
  ایا بیمه بهش تعلق میگیره؟ چطور باید پیگیری کنیم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   باید مدارک را به بیمه دانش اموزی تحویل دهید در صورتی که مشمول بیمه شوید، به شما پرداخت خواهد شد.

person
z. z
۰۴ آذر ۱۴۰۱

سلام
بنده مدیر مدرسه ای با تعداد ۳۵۰ نفر دانش آموز و ۲۰ همکار هستم.مدرسه ای که از نظر بودجه ضعیف است. امسال بایدبرای هر دانش آموز و همکار نفری ۳۰ هزار تومان به حساب بیمه دانا واریز شود. تنها مدرسه ی من ۱۱میلیون و۱۰۰ به حساب بیمه واریز میکند.سوال من و خانواده ها این است که بسیاری از خانواده ها خودشان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی یا بیمه سلامت یا بیمه تکمیلی یا شرکت نفت و شرکت برق و … هستند.چرا باید دوباره هزینه پرداخت کنند؟ من یا همکارانم نیز که زیر پوشش تامین اجتماعی یا خدمات درمانی هستیم و هر ماه کلی از فیش ما برای بیمه کسر میشود. دوسه ماه پیش هم که تکمیلی بیمه دانا اومد و بیمه شدیم و مجدد هزینه از فیش ما کسر میشود. چرا باید دوباره هزینه پرداخت کنیم. واقعا سود غیر منطقی بیمه ها زیاد است. کاش لااقل به مردم گوش میدادند.خدا نکند اتفاقی بیفتد اما کاش اگر یک حادثه ای برای کسی پیش آمد اینقدر مردم را نپیچونند و اذیت نکنند و حقشان را هرچه سریع تر بپردازند. اگر تعداد دانش آموزان را ۱۵میلیون حساب کنیم ۴۵۰میلیارد تومان در یک سال فقط از سمت دانش آموز به حساب بیمه میرود.بیمه هر سال چند تا مدرسه با این پول ساخته؟

person
بی نام
۰۱ آذر ۱۴۰۱

داشتم کامنت ها رو می خوندم بدون استثنا این کارشناس در پاسخ به همه ی کاربران نوشته دوندگی زیادی داره!!! و همه رو ترسونده از پیگیری، خواستم عرض کنم پس بیجا می کنید از این همه دانش آموز در سطح کشور مبلغش رو دریافت می کنید که بعد خانواده ها رو وادار به دویدن کنید
تعداد دانش آموزان طبق آمار خودتون بیش از ۱۵میلیون هست ، اگر این تعداد رو در ۱۰هزارتومن ضرب کنیم یعنی سالانه ۱۵۰میلیارد تومن درآمد از این طریق!!!!!
دزدی از شما و دویدن از ما؟
بیشرفید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این مطلب را صرفا برای آشنایی نوشته ایم و نه تنها ما هیچ شرکت فروش بیمه دیگری هم چنین خدماتی نمی دهد. دریافت بیمه دانش آموزی واقعا به دوندگی نیاز دارد.

person
شمعونی
۲۹ آبان ۱۴۰۱

سلام
پسرم در مدرسه، زنگ ورزش هنگام فوتبال بازی توسط یکی از همکلاسی هایش براثر شوت توپ فوتبال و برخورد آن به صورت فرزندم که باعث خونریزی بین مردمک و عدسی چشم شده که برای معالجه و مراجعه به بیمارستان از بیمه تکمیلی دفترچه پسرم که تحت پوشش خودم هست استفاده کردم چگونه دیه خسارتی که به چشم پسرم وارد شده را مطالبه کنم . لطفاً مرا راهنمایی کنید
سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید ببینید که شرکت بیمه دانش آموزی کدام است که از آن استفاده کنید. اما بقیه موارد را بهتر است با یک وکیل مشورت کنید.

person
زینب
۱۹ آبان ۱۴۰۱

سلام در سامانه بیمه حوادث دانش آمورب سهوا گزینه ایجاد فرایند پرداخت زده شده و دانش آموزان در قسمت در انتظار پرداخت قرار دارند برخی از دانش آموزان انتقالی و برخی دیگر نوع بیمه اشون رایگان می باشد جهت برگشت به حالت قبل و ویرایش اطلاعات لطفا راهنمایی کنید چگونه در انتظار پرداخت لغو کرد؟!!!!!!؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام والا این را باید از خود آموزش و پرورش سوال کنید.

   person
   .
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱

   ببخشید امروز دخترم پاش گیرر میکنه داخل پای دوستش و پای ددستش میشکنه بیمه چقدر هزینه میده؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۲ آبان ۱۴۰۱

    سلام باید خود کارشناس بررسی کند که البته به نتیجه پزشکی قانونی بررسی دارد.

person
سمیه عبدی
۰۹ آبان ۱۴۰۱

سلام . نعدادی از کامنتها و پاسخها رو خوندم . تنها مطلبی که دستگیرم شد ؛ دوندگی زیاد و نداشتن اطلاعات خانواده ها و حتی کارشناس فروش بیمه از چگونگی پرداخت خسارات بود . بنظر میاد بیمه دانش آموزی یک قرارداد فرمالیته هست جهت رفع تکلیف از مدیرمدرسه.معمولا مدیران مدرسه درقبال اتفاقات پیش آمده مسئولیتی متقبل نمیشوند و والدین هم ترجیح میدهند هزینه را پرداخت کنند تا اینکه اونهمه دوندگی کنند …

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام متاسفانه دوندگی زیادی دارد.

person
صابر شمشکی
۰۴ مهر ۱۴۰۱

آیا بیمه حوادث دانش آموزی به اتفاق و دعوای که در کلاس بیفته، خسارت میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام بعید می دانیم که نزاع را پوشش دهد.

   person
   امیر
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱

   سلام ببخشید بیمه دانش آموزان رو پرداخت کردیم به. صورت آنلاین الان تو سیستم که چک میکنیم می‌نویسه پرداخت نکردیم ما از استان سیستان و بلوچستان هستیم از شهر خاش الان راه حل رو میشه بهم بگید ؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۸ آبان ۱۴۰۱

    سلام وقت بخیر والا اصولا موقع ثبت نام در مدارس میگیرند اما به هر حال این مشکل شاید سیستمی باشد و با خود آموزش و پرورش اصلی تماس بگیرید.

person
..
۲۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام
برای پر کردن دندان میتوانیم از بیمه دانش آموزی استفاده کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام در پوشش های آن چیزی نوشته نشده است.

person
عسگری
۲۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام ببخشید همسرم خدمتگذار سرایدار مدرسه بود پارسال اسفند شب جلو در مدرسه بااسلحه زدن تو سرش کشتنش مدیر مدرسه بیمه حوادث کرده بود میخوام بدون بیمه حوادث بهم چیزی میده یانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، والا این را باید از واحد خسارت بیمه حوادث بپرسید.

person
M
۱۹ تیر ۱۴۰۱

سلام این بیمه برای حوادث تابستان هم تقبل میکند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله تاریخ اعتبارش تا اخر تابستان است.

person
مهدی
۱۵ تیر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید ممنون از اطلاع رسانیتون
بنده دانش آموز سال یازدهم هستم
و در طول ایام مدرسه دچار آسیب دیدگی از جمله پارگی رباط و کندگی غضروف و در رفتن کشکک
و هنوز هم به خاطر کمبود امکانات درست عمل نشده و باید به خارج از کشور برم و ۲۰ میلیون تومان هم خرج برداشته اما شرکت بیمه بعد ۸ ماه فقط ۳ میلیون تومان واریز کردند
لطفا راهنمایی کنید که چه قدر می‌بایست واریز میشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در اینکه چقدر باید واریز کنند، اطلاعی نداریم. بستگی به این دارد که کدام یک از خدمات تحت پوشش قرار گرفته است.

person
بتول
۱۳ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ، نرخ بیمه دانش آموزی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در سایت نوشته ایم. حدود ۹۲ هزار تومان

person
س قاسمی
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
پسرم در مدرسه در زنگ ورزش به همکلاسی خودش برخورد کرده و دوتا دندان دائمی جلو شکسته شده ، آیا بیمه دانش آموزی به غیر هزینه های درمان ، دیه دندون ها رو هم پرداخت میکنه؟؟؟
لطفا پاسخ بدین ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، والا این را نمی دانیم. اینکه آیا به شکستگی دندان دیه هم می دهند یا خیر.

person
غلامرضا حیدری
۲۷ خرداد ۱۴۰۱

سلام. وقت تون بخیر.
ببخشید بنده همکار فرهنگی هستم و معلم. جدیدا متوجه شدم که دچار مقداری ناشنوایی هستم که پس از مراجعه به پزشک متخصص و معاینه و اقدامات لازم، تشخیص بر چسبندگی استخوانچه های گوش یا همون اتواسکلروز در دو گوش محرز شد. درمان اون هم جراحی هستش و گذاشتن قطعاتی در گوش.

سوال بنده این بود که آیا بیمه ی حوادث که ابتدای سال تحصیلی، برامون در نظر گرفته شد و هزینه ش از ما کسر گردیده، امکان پرداخت هزینه های درمانی ما را داره؟ و جزو تعهدات اون هست یا خیر؟
ممنونم از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص تعهداتش اطلاعاتی نداریم اما می توانید از مدیر یا سازمان آموزش و پرورش بپرسید.

person
آرش
۰۸ خرداد ۱۴۰۱

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
ببخشید اینجا گفتید که هزینه بیمه ۱۰ هزار تومان هست ولی در مدرسه دخترم گفتن هزینه بیمه ۳۰ هزار تومان بیارید
مدرسه حجاب در نسیم شهر لطفا رسیدگی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این مبلغی بوده که پارسال اعلام کرده اند. می توانید به آموزش و پرورش برای شکایت مراجعه کنید.

person
محمد
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
وقت بخیر
پسر من با همکلاسیش زنگ تفریح بازی میکرده همدیگه رو حل میداده و با مشت و لگد میزده
بعد همکلاسیش پسرم رو با یه ضربه محکم با لگد میزنه که انگشتش میشکنه و من بردم کلی هزینه کردم بابای پسره رو مدیر خواست قرار شده همو مبلغی که هزینه شده طرف پرداخت کنه اما حالا پرداخت نکرده و جواب سربالا میده
آیا من میتونم از اینها شکایت کنم
آیا باید اینها خسارت بدهد برای پسرم یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از بیمه دانش آموزی استفاده کنید. و بعد اینکه امکان شکایت وجود دارد. ولی حتما با یک وکیل مشورت کنید.

person
طاها
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام پسر من موقع برگشت از مدرسه تصادف کرده و استخوان ران پاش شکسته.آیا چیزی شاملش میشه و چه مدارکی باید آماده بشه و به کجا ارسال کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله بیمه دانش آموزی می توانید استفاده کنید؛ البته دوندگی زیادی دارد.

person
سعید
۱۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام .
دختر من تو مدرسه در زنگ ورزش افتاده زمین صورت و لبش به شدت زخمی شده و یکی از دندانهای جلوش شکسته . به ما زنگ زدند که بیایید بچه خود را تحویل بگیرید . آیا ما میتوانیم خسارت خود را از بیمه بگیریم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله اما خیلی سخت است و دوندگی زیادی دارد. البته حتما از قبل با یک کارشناس آموزش و پرورش آشنا به این حوزه یا وکیل مشورت کنید.

   person
   مجید خانی
   ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

   یعنی چی که سخت است و دوندگی دارد
   مگه کارشناس بیمه نیستی نه درصد خسارتو
   میدونی نه نحوه دریافت خسارت نه کمک میکنی
   این چه کارشناسی هست که انجام میدی گاگول

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، در جریان باشید که این یک سایت فروش بیمه است و نه کارشناسی بیمه و سعی شده فقط اطلاعات اولیه برای کمک حال و آشنایی تان با این بیمه ای که هزینه آن را میپردازید، داده شود. شما اگر کارشناسی دقیق می خواهید باید به مرکز بیمه مراجعه و هزینه کنید. اینکه می گوییم دوندگی دارد، همه پول می دهند اما کمتر کسی اطلاع از این بیمه و چگونگی استفاده از آن را دارد و کارمندان مربوط به آن بخش هم به دلیل ناآگاه بودن خانواده ها کمتر رغبت به انجام کار را دارند. حتی خود کارمندان آموزش و پرورش هم برای استفاده از این بیمه به منظور جبران خسارات وارد شده به فرزندانشان هم دوندگی می کنند. در آخر هم درصد خسارت زمانی معلوم می شود که کارشناس از نزدیک پرونده و شخص مصدوم را بررسی کند.

person
مجید دامتی
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناس محترم،،
در فروردین ماه ۹۷برای پسر محصلم حادثه تصادفی رخ داد و بعد از انجام تمامی اقدامات پزشکی و با داشتن تمامی مستندات نهایتا منجر به معلولیت جسمی، حرکتی شدید پسرم شد،، و مدارک لازم از جمله فرم شماره۵و خلاصه پرونده پزشکی و صورتحلسه اورژانس و کلانتری را تحویل بیمه دادم و مسوول پرونده گفت که میزان درصد از کار افتادگی را از پزشگ معالج گرفته و به بیمه تحویل دهید،، و همزمان با این حریان،، همه گیری کرونا و محدودیت های کرونایی در کشور اجرا شد و هم اینکه بعلت معلولیت شدید پسرم، لذا تمام کارهای پسرم را خودم بعنوان پرستار تمام وقت انجام میدادم و بعلت شدایط کرونا نتوانستم جهت میزان درصد از کارافتادگی پسرم اقدام کنم، و تازه موفق به گرفتن نامه از پزشک جهت میزان از کارافتادگی که ۹۰درصد میباشد شدم، ولی با نوع جدید ویروس امیکرون، موفق به رفتن به مرکز استان و تحویل میزان از کار افتادگی نشدم،، و راهنمایی کنید که ایا بعد از سال و تا حدودی رفع محدودیتها میشود اقدام کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این را ما اطلاعی نداریم اما به هر حال باید اقدام کنید. توصیه می کنیم که حتما با کارشناس حقوقی اقدام کنید.

person
محمد
۳۰ بهمن ۱۴۰۰

با سلام ببخشید آیا زمان مشخصی برای پرداخت هزینه حوادث فوت وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، زمان دقیقی نمی توان گفت اما اصولا حداکثر تا یک ماه بعد از تحویل کامل مدارک پرداخت می شود. باز ممکن است که کمتر یا بیشتر شود.

  person
  محسنی
  ۰۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام هزینه بیمه امسال چقدر میباشد؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۴ مهر ۱۴۰۱

   سلام حدود ۱۰ هزارتومان است.

    person
    نجمه
    ۱۰ آبان ۱۴۰۱

    سلام وقتتون بخیر
    شما میگید هزینه بیمه ده هزار تومان هست
    پس چرا مدارس چهل هزار تومان و پنجاه هزار تومان میگیرن؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۰ آبان ۱۴۰۱

     سلام مبلغ را خود سایت مشخص کرده است.

person
محمدزاده
۲۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام پسرم در حین تحصیل کار میکرد که حادثه ای براش اتفاق افتاد که در بیمارستان جراحی لگن انجام دادیم الان در منزل بستری میباشد چجوری از بیمه دانش آموزی استفاده بکنیم . با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، استفاده از بیمه دانش آموزی خیلی سخت است. متاسفانه از آنجا که اطلاع رسانی درستی در این خصوص نشده است، برای همین بیشتر والدین اطلاعاتی ندارند. اول از همه با مدیر مدرسه صحبت کنید و بعد از اداره آموزش و پرورش بروید. به هر حال بخشی از شهریه مدرسه برای بیمه هزینه می شود. گرفتنش سخت است؛ اما شدنی است.

   person
   علی باقری
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر
   پسرم در مدرسه با یکی از همکلاسی های خود درگیر میشود وبه طور اتفاقی دست پسرم بینی همکلاسی اش را می شوند آیا بیمه شامل می شود یانه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، در این خصوص باید از واحد بیمه اداره آموزش و پرورش بپرسید. البته شما باید خسارت بدهید.

  person
  ممد
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

  سلام، دیه شکستگی بینی که در مدرسه اتفاق افتاده چقدر هست?

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، مقدار دیه را فقط پزشکی قانونی تعیین می کند.

person
ابوالفضل اکبری از محمد شهر کرج
۱۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام پسر من درخانه زمین خورده و چار شکستگی‌ بینی شده آیا بیمه دانش اموزی هزینه درمان را پوشش‌ می‌دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خطرات تحت پوشش بیمه دانش آموزی نسبت به قبل بیشتر و بهتر اما متاسفانه اطلاعات زیادی در این خصوص وجود ندارد. خیلی از خانواده ها هم نمی دانند. با توجه به تغییر جدید، احتمال اینکه تحت پوشش قرار بگیرد؛ اما شرایط خاصی دارد. شما در ابتدا با مدیر مدرسه و سپس با شرکت بیمه تماس بگیرید. بیمه دانش آموزی را باید پیگیری زیادی برای گرفتن کنید.

person
جلال زارع
۱۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام دخترم جلوی در مدرسه زمین خورده دستش شکسته .الان باید چکار کنم واسه از بیمه استفاده کنم.ایا بیمه جواب گو هست یا نه ؟چون اگه قرار بر هزینه باشه که با دفترچه بیمه خودش هزینش تقریبا رایگان بود چون بردیمش بیمارستان .لطفا راهنمای کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بیمه دانش آموزی تمامی حوادث اتفاق افتاده را پوشش می دهد و مدرسه باید بیمه کند. بیمه دانش آموزی را باید پیگیری کنید تا بتوانید بگیرید. اول به اداره آموزش و پرورش و بعد به شرکت بیمه طرف قرارداد مراجعه کنید.

person
دانش اموز
۱۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام ببخشید در مدرسه زنگ فوتبال رباط acl پام پاره شده ۱۱ میلیون خرجش شده بیمه مدرسه چند درصدش رو میده ممنون میشم جواب بدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اول از همه باید بررسی کنید که پوشش بیمه دانش آموزی شرکت فعلی به چه صورت است بعد بر اساس آن می توان پاسخ داد

   person
   رضا
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

   سلام، اگه دانش آموز زمین بخوره و یه جراحتی وارد بشه بیمه فقط اون هزینه بیمارستانو تقبل می کنه یا طبق نظر پزشکی قانونی دیه تعلق میگیره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، تمامی هزینه ها و دیه تا سقف مورد نظر تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

  person
  دانش امورز
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام منم همین اتفاق برام افتاده
  شما پیگیری کردید و چقدر از خسارت و هزینه بیمارستان رو داد بیمه

person
مبین
۰۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام شکستگی دندان در مدرسه هم جزو پرداخت خسارات بیمه حساب میشود یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، دریافت خسارت از بیمه دانش آموزی شرایط خاص خود را دارد. شما باید از شرکت بیمه یا آموزش و پرورش سوال کنید که آیا این شکستگی جزو تعهدات بیمه است یا خیر.

person
نوروزپیمان
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام مطلبتون خیلی عالی بود. فقط یک نکته ای متاسفانه بیشتر اولیا اطلاعاتی در خصوص بیمه دانش آموزی ندارند. با اینکه پول آن را هم پرداخت می کنند. در صورتی که آسیبی به فرزند شما در مدرسه وارد شد، می توانید از شرکت بیمه اقدام کنید و آن ها باید خسارت را جبران کنند. ممکن است که دوندگی زیادی داشته باشد. اما ارزشش را دارد.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیلی ممنون از کامنتتان و البته امیدواریم که هیچگاه استفاده نشود.

  person
  مهسا
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دختر من ۷ سالشه و اسفند ماه در زنگ تفریح یه دختری میاد و میگه دختر شما منو هل داده و دستم در رفته. در صورتی که دانش اموزای دیگه میگن که دختر شما داشت بازی میکرد و این دختر حین دویدن از پله افتاد. حالا مدیر به مادر اون دختر میگه مدارک پزشکی بیار تا بیمه خسارت رو پرداخت کنه اما این خانم میگه میخوان از دختر ۷ ساله من شکایت کنه‌. ایا الان بعد گذشت ۵ ماه میتونه شکایت کنه؟ البته دست اون دختر الان دیگه خوب شد.

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

   سلام باید با یک وکیل مشورت کنید. به هر حال ایشان باید ثابت کنند که حرفشان درست است.

    person
    حسین
    ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

    سلام بردار من مچ دستش داخل مدرسه شکست
    برای دریافت خسارت ب بیمه رفتیم فرم پر کردیم آنها فرستادن تهران الان ۳ماه شد هیچ خبری نیست از کجا باید پیگیری کنیم

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۹ اسفند ۱۴۰۱

     سلام. از بیمه مرکزی پیگیری نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید