۱۳ خرداد ۱۴۰۲

کارشناسی خودرو: راهنمای جامع کارشناسی تخصصی بخش‌های مختلف ماشین

با افزایش ناگهانی قیمت خودرو، استقبال از ماشین‌های دست دوم بالا رفته است. پیرو این موضوع، به علت کافی نبودن دانش فنی برای خرید خودروی دست دوم، نیاز به کارشناسی خودرو امری مهم و ضروری‌ست.جالب است بدانید که اخیرا افراد برای خرید خودروهای صفر نیز از کارشناس خودرو کمک می‌گیرند. می‌توان قصد خرید خودرو داشت و نیاز به کارشناسی خود را احساس نکرد؟ پس اگر درصدد هستید بهترین خودروی نو یا دست دوم مناسب شرایط خود را با آگاهی کامل خریداری نمایید، این مقاله را از دست ندهید.

 کارشناسی خودرو چیست؟

هنگامی که شما خودرویی را خریداری می‌کنید، برای بررسی کامل آن نیاز به فردی دارید که خودروی شما را از نظر بدنه، فنی و موتور بررسی نماید. به این ترتیب، خیال شما بابت سلامت خودرو و امنیت آن راحت خواهد بود.

 

اگر دنبال خرید خودروی دست دوم یا صفر هستید برای اطمینان از سلامت خودرویتان باید از کارشناسی تخصصی خودرو استفاده کنید.لطفا دقت فرمایید که این موضوع هیچ ارتباطی با معاینه فنی خودرو نداشته و راه و هدف جداگانه‌ای دارند.در معاینه‌ی فنی به ارزش واقعی خودرو پرداخته نمی‌شود. برای کارشناسی خودرو نیاز به فردی‌ست که تبحر ویژه‌ای در زمینه‌های موتور گیربکس، رنگ بدنه، جلوبندی و… داشته باشد.

کارشناسی خودرو را به چه کسی بسپاریم؟

از آنجایی که فرد عادی  بیشتر ایرادات خودرو را نمی‌تواند تشخیص دهد، بهتر است برای بررسی هرچه بهتر از کارشناس خودرو کمک گرفت. این متخصص با دانش کافی و علم در این زمینه می‌تواند خرید اتومبیل بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد.در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا خواهید شد.

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو

چنان‌چه خرید خودروی دست دوم بدون در نظر گرفتن نکات معامله خودرو و مشاوره از کارشناس خودرو صورت بگیرد و سلامت خودرو بررسی نشود، ضررهای مالی زیادی به خریدار وارد خواهد شد. به ویژه اگر بخواهد از طریق دلالی ماشین اقدام به خرید خودرو کرد.

از قدیم‌الایام گفته‌اند که نمی‌شود از ظاهر قضاوت کرد.ممکن است خودرویی که قصد خرید آن را دارید رنگ و لعاب خیلی خوبی داشته باشد ولی ایرادهای فنی آن از دیده شما پنهان بماند. کار را باید دست کاردان  سپرد.برای خرید این دست از خودروها حتما از کارشناس خودرو کمک بگیرید.

گاهی اوقات پیش می‌آید که افراد نسبت به دستکاری کیلومتر شمار اقدام نمایند تا میزان مسافت طی شده کمتری را به فروشنده نشان دهند.در این صورت فقط یک متخصص ماهر خودرو است که می‌تواند این شیطنت‌ها را تشخیص داده و هزینه‌های احتمالی را به خوبی بسنجد.

فرض کنید با هدف خرید خودرو به بازار خودرو می‌روید. در آنجا با دو خوردو مواجه می‌شود که یکی از آنها بدون رنگ است و دیگری رنگ شده است. در این صورت اگر متخصص نباشد و به کارشناسی خودرو نپردازد شاید شما انتخاب درستی برای خرید خودرو نداشته باشید. زیرا در بازار ایران خودرویی که بدون رنگ باشد ارزش بالاتری نسبت به خودروی رنگ شده دارد. هرچند که آسیب دیده باشد!

در حقیقت کارشناسی باید انجام شود تا اگر خودرو از قبل تصادفی داشت و فروشنده می‌خواست آن‌ها را مخفی کند، مشخص شود. داشتن تصادف از عوامل افت قیمت خودرو است.

بررسی ۴۳۵ آیتم توسط کارشناس خودرو

زمانی که شما با کارشناس خودرو در محل تماس می‌گیرید. این کارشناس در کمتر از یک ساعت در موقعیت مورد نظر شما آماده می‌شود. این کارشناس بصورت تخصصی خودروی مد نظر شما را از همه جهات بررسی می‌کند. یکی از مهم ترین قسمت ها بدون شک، کارشناسی رنگ خودرو است. کارشناس با استفاده از چک لیست کارشناسی خودرو حدود ۴۳۵ آیتم مربوط به ماشین را در کوتاه ترین زمان چک می‌کند. تشخیص خودرو تصادفی و سالم در برخی اوقت در حدی سخت است که فقط یک متخصص فنی خودرو می‌تواند شما را از اشتباه نجات دهد.

انجام خدمات کارشناسی خودرو در محل

گاهی پیش می‌آید که شما قصد خرید خودرویی را داشته باشید اما برای اطمینان از صحت و سلامت آن نیاز به یک کارشناس داشته باشید. در چنین شرایطی می‌توانید پس از تماس تلفنی یا بخش ثبت اطلاعات در وب سایت‌های مربوطه از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

قوانین کارشناسی رنگ خودرو

اصولا برای کارشناسی رنگ خودرو ابتدا بهتر است که خودتان به همراه استفاده از کارشناسی خودرو مرکزی (کارشناسی خرید خودرو) نقاط مشکوک، کم رنگ و پر رنگ را بررسی کنید. شما می توانید در سطوح ابتدایی با یک بازدید خودرو، متوجه مشکلات ماشین شوید. در کارشناسی های حرفه ای از ۵ روش عمده برای برای رنگ خودرو استفاده می شود:

 • استفاده از حس لامسه
 • استفاده از آهن ربا
 • استفاده از دوربین عکاسی
 • استفاده از دستگاه تشخیص رنگ
 • استفاده از چشم غیر مسلح

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله تشخیص رنگ خودرو را نیز مطالعه کنید. با یک سرچ ساده در گوگل شماره کارشناس خودرو را می توانید پیدا کنید. همچنین برای پیدا کردن بهترین کارشناسی خودرو در تهران و دیگر شهرها می توانید بصورت آنلاین و با استفاده از اپلیکیشن های مربوطه نیز وارد عمل شوید. ضمنا بعد از اتمام پروسه، برگ کارشناسی خودرو را نیز فراموش نکنید.

بخش های مختلف کارشناسی خودرو

در نحوه کارشناسی خودرو باید بخش‌های زیادی را درنظر داشت که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کارشناسی بدنه

یکی از حیاتی‌ترین بخش‌هایی که کارشناس خودرو توجه زیادی به آن  دارد، کارشناسی بدنه خودرو است. در این نوع بررسی، هرگونه تغییر نظیر:

زنگ زدگی
دفرمه شدن
خوردگی
رنگ شدگی و…

مشخص شده و نقش بسزایی را در تعیین قیمت خودرو ایفا خواهد کرد.

در حقیقت اگر خودرویی حین تصادف، دچار تغییر شکل شده یا بدنه‌ی آن آسیب دیده باشد، آن ایمنی و استحکام اولیه را نداشته و نمی‌توان آن را خودروی خوبی برای خرید درنظر گرفت. تنها در صورتی می‌توان از این عیوب چشم‌پوشی کرد که قسمت‌های آسیب دیده به طورکامل تعویض گردند.

بدنه خودرو خود شامل سه بخش می‌شود:

 • بررسی شاسی و ستون‌های خودرو
 • رنگ شدگی بدنه خودرو
 • بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

کارشناسی شاسی و ستون‌ها

در کارشناسی انواع ماشین یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش بدنه‌ی خودرو شاسی است که معمولاً چشم در حالت عادی آن را نمی‌بیند. اگر آسیبی به شاسی وارد شود، بلاشک باید از خرید آن اتومبیل صرف نظر کنید. کارشناسی شاسی به علت حساسیت بالایی که دارد، کار هرکسی نیست. مؤکدا باید کارشناس مجرب به بررسی این قسمت بپردازد. اما شاسی ماشین کجاست؟ شاسی ماشین همان اسکلت بندی ماشین است که در مواقع سخت و تصادف از رسیدن آسیب جدی به ماشین جلوگیری می‌کند.

بخش مهم دیگر که نظر کارشناس را برای بررسی برمی‌انگیزد ستون‌های خودرو است. درواقع ضعیف‌ترین قسمت بدنه (سقف) به تنه‌ی اصلی، با ستون متصل می‌شود. به علت قرارگرفتن سرِ سرنشینان در راستای ستون اهمیت کارشناسی این بخش بسیار بسیار بالاست.

در سالهای اخیر شرکت‌های سازنده خوردو برای بالا بردن ضریب امنیت سرنشینان از ایربگ‌های پرده‌ای استفاده می‌کنند.

ستون ماشین کجاست؟

یکی از قسمت‌های مهم ماشین که در کارشناسی خودرو باید به دقت بررسی شود، ستون ماشین است. این قسمت همان ستون‌هایی است که از قسمت سقف تا کنار شیشه‌ها کشیده شده‌اند. این قسمت در ماشین‌های مختلف فرق دارد و می‌بایست با توجه به نوع و کارکرد ماشین توسط کارشناس ماشین بررسی گردد. شما در زمان وارد سازی اطلاعات جامع خودرویی می‌بایست اطلاعات وسیله نقلیه را به‌صورت دقیق پر کنید تا به توجه به شرایط بررسی انجام شود. در زمان تحویل برگه کارشناسی نیز حتماً صحت موارد ذکر شده + اطلاعات تکمیلی خودرو و نحوه کارشناسی خودرو را بررسی کنید.

برای یافتن بهترین کارشناسی خودرو نیز خیلی کار سختی در پیش ندارید. زیرا با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید شماره کارشناس ماشین مورد نظر و نزدیک به محل زندگی خود را پیدا کنید یا از سامانه‌های آنلاین نوبت کارشناسی ماشین بگیرید.

کارشناسی رنگ شدگی بدنه

یکی از با اهمیت‌ترین بخش‌هایی که خبره بودن یک کارشناس را نشان می‌دهد کارشناسی بدنه خودرو است. زیرا این روزها با تعداد زیادی صافکار و نقاش ماهر روبه‌رو هستیم که ماشین را مثل روز اولش تعمیر می‌کنند و فرد عادی از پس بررسی آن برنخواهد آمد.

این موضوع باعث شده تا کارشناسان خودرو در کنار صافکارها و نقاش‌ها هر روز خود را آپدیت کرده و اطلاعاتشان را در این زمینه بهبود بخشند.از آنجایی که بیمه مرکزی اهمیت زیادی برای اجرای  قوانین کارشناسی بیمه بدنه خودرو قائل است، کارشناسان باید نقاطی را برای صدور پوشش‌های بیمه بررسی کنند که توسط کاورها و لایه‌های پلاستیکی پوشانده شده‌اند.

بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

گاهی پیش می‌آید که در طی یک تصادف، میزان خسارت و ضربه وارده تا حدی زیاد است که باید آن قسمت را به طور کلی تعویض نمود! در چنین شرایطی نمی‌توان منکر کاهش قیمت خودرو شد.تعویض قطعات بدنه خودرو در ایران مرسوم نیست اما درکشورهای خارجی امری مهم شناخته می‌شود. زیرا آن‌ها معتقدند سلامت و استحکام قطعات تازه تعویض، زیاد خواهد بود.

تشخیص قطعه تعویضی نیز مثل بررسی‌های دیگر کار مشکلی‌ است. برای کارشناسی خودرو و تشخیص قطعه‌ای که تعویض شده، به یک متخصص ماهر نیاز است.گاهی این قطعه از روی یک خودرویی باز شده و روی خودروی مربوطه بسته می‌شود. از آنجا قطعه انتخابی کیفیت و نوع رنگ مشابهی با قطعه‌ی قبلی خودرو دارد تشخیص آن به شدت سخت می‌شود. در چنین شرایطی تنها کارشناس خرید خودرو است که می‌تواند با شم کارشناسی‌اش ( کارشناسی بدنه خودرو) این موضوع را تشخیص دهد.

اگر قصد خرید خودرو دست دوم دارید و نمی‌دانید قبل از خرید چه مواردی را باید بررسی کنید، بهتر است ابتدا با کارشناس فنی خودرو مشورت و برگه کارشناسی خودرو را نیز تهیه کنید و در چنین شرایطی می توانید از کارشناسی خودرو در محل نیز استفاده کنید. بعد از آن پیشنهاد می‌کنیم به مقاله خرید خودرو دست دوم مراجعه کنید.

کارشناسی فنی، موتور و گیربکس

از سخت‌ترین بخش‌هایی که کارشناسی دقیق و موشکافانه می‌خواهد بخش فنی خودرو است. برای بررسی این قسمت از خودرو باید دانش فنی در حوزه مکانیکی داشت. بدیهی‌یست که شخصی جز کارشناس مکانیک آشنایی کاملی با قطعات ماشین نخواهد داشت.

کارشناس در این بخش، به هرگونه صدا یا لرزش غیرطبیعی توجه ویژه‌ای داشته و مشکلات فنی را برای خریدار اعلام می‌کند.‌‎در خودروهای پیشرفته توسط دستگاه دیاگ می‌توان تا حدودی به مشکلات فنی یک خودرو پی برد. اما این یک تصور غلط می‌باشد که تست دیاگ تمامی عیوب فنی خودرو را مشخص می‌نماید.کارشناسی فنی و موتور از چهار قسمت اصلی تشکیل شده‌است که عبارتند از:

 • کارشناسی موتور
 • بررسی گیربکس
 • کارشناسی جلوبند
 • تست دیاگ‌‎

کارشناسی موتور

موتور، هوش برتر و اصلی‌ترین بخش یک خودرو است.به همین علت برای بررسی این قسمت نیز باید حساسیت‌های زیادی به خرج داد و از فیلترهای زیادی رد شد. شایان ذکر است که یک موتور آرام و بی‌صدا نیز باید از لحاظ فنی بررسی شود.مشکل روغن سوزی و دفرمه شدن رینگ نیاز به تعمیراساسی موتور داشته و هزینه‌های سرسام‌آوری را به دنبال دارد. اما می‌توان این مشکلات را با ترفندهایی هوشمندانه برای مدت زمانی کوتاه برطرف نمود.اگر شما چنین خودرویی را بدون کارشناسی بخرید قطع به یقین دچار تبعات جبران ناپذیر و هزینه‌های هنگفت خواهد شد.

ماشین موتور تعویض بخریم یا نه؟

بازرسی خودرو به چند قسمت تقسیم میشود، که یکی از مهم ترین آنها موتور است. اما آیا ماشینی که موتور آن تعویض شده را بخریم یا خیر؟؟ تعویض موتور ماشین خیلی توصیه نمی‌شود مگر اینکه مشکل پیش آمده بسیار حاد باشد. از آنجایی که موتورهای ایرانی از لحاظ کارکرد و کیفیت فرق چندانی باهم ندارند، پیشنهاد می‌شود که در صورت امکان به تعمیر موتور بپردازید.

اگر قصد خرید خودرو دست دوم داشتید بهتر است ابتدا درخواست کارشناس خودرو دهید و بعد با بررسی ها او خرید خود را انجام دهید. شما با تهیه گزارش و عکس کارشناسی خودرو میتوانید حرف خود را به فروشنده به سادگی اثبات کنید.

کارشناسی گیربکس

موتور قدرت را از طریق کلاج و گیربکس به چرخ‌ها انتقال می‌دهد. اگر این بخش کارکرد درستی نداشته باشد، مصرف سوخت و هزینه‌های جاری خودرو سر به فلک می‎کشد.

خودروهای دنده اتومات نیز سیستم گیربکی و توربو بسیار پیچیده‎ای دارد. حسگرهای هیدرولیکی و مکانیکی گران قیمت آن موجب دشده تا کارشناسی دقیق‌تری برای بررسی خودرو لازم باشد.کارشناس باید تمامی حالات گیربگس اعم از اتومات و دستی بودن را مورد بررسی قرار دهد و از سلامت آن‌ها آگاه شود.

تست دیاگ

امروزه بسیاری از خودروها دارای کامپیوترهای صنعتی به نام ECU هستند. با استفاده از آن نه تنها می‌توان بخش‌های مختلف خودرو را کنترل کرد،بلکه می‌توان می‌توان به عنوان جعبه سیاه از آن استفاده و اطلاعات زیر را در آن ثبت کرد:

 1. میزان مسافت پیموده شده
 2. عمل کردن سنسور ضربه
 3. بازشدن کیسه‌های هوا
 4. تعمیرات اساسی موتور
 5. میزان مصرف سوخت و…

این اطلاعات را دستگاهی بنام دیاگ خوانده و ویرایش می‌کند. در این قسمت کافیست کارشناس، دستگاه دیاگ را به خودرو متصل کرده و پارامترهای مهم را موردبررسی قرار دهد.

 

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو برای اطمینان از سلامت خودرو مهم است.

لازم به ذکر است که این دستگاه بیشتر در تشخیص سلامت کیسه‌های هوا و سیستم ایمنی خودرو کاربرد دارد تا تشخیص عیوب موتوری. سیستم خودروهای جدید دارای یک واسط میانی به نام EDR هستند که تمامی رخدادهای خودرو و آپدیت‌های ضروری در این سیستم ثبت و قابل بررسی خواهند بود.

تست رانندگی

در واقع با تست رانندگی می‌توان میزان سلامت نسبی خودرو را تشخیص داد. کارشناس در این قسمت تمامی مواردی که در تست دیاگ مشکل ساز بودند را نیز بررسی می‌کند.در تست رانندگی موارد زیر بررسی خواهند شد:

 1. شتاب خودرو
 2. سیستم تعلیق
 3. سیستم هیدرولیک فرمان
 4. عملکرد ترمزها
 5. سیستم گیربکس در حالت دستی و اتومات
 6. میزان بودن فرمان‌ها و….

چگونه کارشناس خودرو شویم؟

اگر علاقمند به گرفتن مجوز کارشناسی رنگ خودرو و دیگر بخش های کارشناسی خودرو هستید، می بایست در دوره های آموزشی شرکت کنید. پیش از این اقدام نیز نیاز است تا از هزینه های کارشناسی خودرو مطلع شوید. همچنین برای اینکه کارشناسی ماشین در محل را بتوانید به بهترین نحو انجام دهید می‌بایست دارای تجربه کافی و توانایی استفاده از ابزار و وسایل باشید. از دیگر موارد ضروری در این مورد این است که بتوانید هزینه یک خودرو را در کوتاه ترین تخمین بزنید.

این رشته دارای بازار کار بسیاری خوبی است. یا می توانید در شرکت کارشناسی خودرو بعنوان کارشناس خودرو سیار، کارشناس قیمت خودرو و … مشغول بکار شوید، یا می توانید بصورت اینترنتی به مردم مشاوره دهید برای مثال فعالیت در پیج کارشناسی خودرو در اینستاگرام. برای فعالیت حرفه ای به مدرک کارشناسی خودرو نیز نیاز پیدا خواهید کرد. با کسب تجربیات کافی می توانید مشکلات فنی خودرو در کوتاه ترین زمان ممکن به سرمایه بسیار خوبی دست پیدا کنید.

دریافت نوبت کارشناسی خودرو

امروزه سامانه‌های بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید با مراجعه به آن نوبت کارشناسی و تعیین اصالت خودرو را از آنها بگیرید. از مهم‌ترین این سایت‌ها می‌توان به سایت کارنامه اشاره کرد. برای جلوگیری از ضررهای هنگفت بهتر است قبل از نهایی کردن خرید از کارشناسان خودرو مشورت بگیرید. به پروسه ثبت نامه در وب‌سایت های کارشناسی ماشین، نوبت کارشناسی خودرو گفته می‌شود.

برای گرفتن نوبت می‌توانید به وب‌سایت های مربوطه (سایت کارشناسی خودرو) مراجعه کنید و با واردسازی اطلاعات خودرویی، در صف نوبت اینترنتی تشخیص فنی خودرو قرار بگیرید. هم چنین با مراجعه به این وب‌سایت‌ها می‌توانید از قیمت کارشناسی ماشین نیز آگاه شوید. یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که می‌بایست توسط کارشناس موتور بررسی شود شاسی است. فرقی نمی‌کند کارشناسی شاسی پراید یا ماشین خارجی، این قسمت، قسمتی تعیین کننده و بسیار مهم در هر وسیله نقلیه است.

کارشناس آنلاین ماشین یا حضوری با استفاده از لوازم کارشناسی خودرو به شما بسیار کمک خواهد کرد با کمترین دغدغه ماشین جدید یا کارکرده خود را بخرید. با وجود این سایت‌ها کارشناسی خودرو در محل تهران و دیگر شهرها به سادگی هرچه تمام‌تر قابل انجام است.

قیمت کارشناسی خودرو چقدر است؟

قیمت کارشناسی ماشین (کارشناسی اتومبیل)، عددی واحد نیست و به عوامل بسیاری بستگی دارد. برای مثال کارشناس خودرو در تهران یک قیمت دارد و در اصفهان یک قیمت دیگر. مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار در قیمت کارشناسی ماشین عبارتند از:

 • برند ماشین
 • محل زندگی
 • مدل ماشین

در زمان ثبت درخواست کارشناس موتور و کارشناسی شاسی خودرو یا دیگر قسمت‌ها بهتر است ابتدا اطلاعات مورد نیاز خود را به‌صورت تلفنی به دست آورید. هم چنین در وب‌سایت های نظیر کارنامه می‌توانید کارشناسی قیمت خودرو دست دوم را نیز به سادگی انجام دهید و بفهمید ماشین مد نظر شما چقدر ارزش واقعی دارد. برای کارشناسی فنی خودرو (کارشناسی موتور خودرو) خساست به خرج ندهید؛ زیرا اگر ماشین از لحاظ فنی مشکل داشته باشد، در آینده‌ای نه چندان به‌صورت پشت سرهم خرج روی دست شما خواهد گذاشت. پس بهتر است با استفاده از بهترین کارشناس خودرو تا حد ممکن از هزینه‌های گزاف تعمیر و تغییر لوازم در امان بمانید.

کارشناسی و بازدید از خودرو شرط لازم خرید بیمه بدنه

همانطور که می‌دانید خودروها دارای دو بیمه‌نامه اصلی به نام بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه هستند.اگر قصد دارید بیمه‌ی بدنه را برای خودروی خود خریداری کنید، باید بدانید که قبل از تنظیم، بیمه‌نامه کارشناس بیمه خودروی شما را بازدید کرده و سلامت آن را می‌سنجد. پس از طی کردن این مراحل در صورتی که خودرو سالم باشد بیمه بدنه برای شما لحاظ خواهد شد.

اما برای خرید بیمه بدنه، باید تمام مراحل آن انجام شود. یکی از این مراحل، بازدید بیمه بدنه است که باید به صورت آنلاین یا حضوری انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازدید بیمه بدنه به اینجا مراجعه کنید.

شما عزیزان می‌توانید برای سفارش بیمه بدنه به سایت بیمه دات کام مراجعه کرده و پس از تکمیل اطلاعات، بیمه بدنه را سفارش دهید. پس از کامل شدن مراحل سفارش و ثبت آن و تایید کارشناسی خودرو بیمه جهت سلامت آن، بیمه‌نامه به آدرس انتخابی شما ارسال خواهد شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رستمی
۲۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام بنده یه ماشین ۲۰۶ دارم ک حین حرکت آتیش گرفت ،برای جویا شدن علت اتش گرفتن چطور باید درخواست کارشناس بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  به واحد خسارت شرکت بیمه گر خود اطلاع دهید.

person
Reza mohamadi
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید لطف کنید هزینه کارشناسی قطعات موتور سایپا.چقدر میشه؟
بعضی از قطعات موتور عوض شده بجاش یه مدل دیگه کارکرده بستن میخواستم بدونم با برگه کارشناسی شما میتونم شکایتم رو تو دادگاه ثابت کنم ممنون اگه جواب بدین!!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم. اگر منظور شما کارشناس شرکت بیمه است باید با شرکت بیمه خود در این رابطه صحبت کنید.

person
۴۰۵
۲۲ دی ۱۴۰۲

سلام سینی فن پژو ۴۰۵ تعویض شده باشد در برگه کارشناسی نوشته میشود ؟و ایا افت قیمت هم دارد یاخیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله ذکر می شود.

person
سیامک
۱۲ دی ۱۴۰۲

سلام ما یک ماشین دست دوم خریداری کردیم و قول نامه شده الان میخایم کارشناسی کنیم اگر مشکلی داشته باشه میتونیم فسخ کنیم معامله رو ایا؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با انجام شرایط فسخ قرارداد می توانید قولنامه را فسخ کنید. باید قبل از نوشتن قولنامه این مراحل را انجام دهید.

person
حسین
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام یه پراید ۸۸ فروختم ماشین همه تعویزیاش شده مرتب روزه پنج شنبه شب من کقتم درب وگلگیر عقب سمت شاکرد رنک دارد رفته کارشناسی کفته سمت راننده حلاه میخواد فقص کنه توضیح میدین ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. در صورت مغایرت در اطلاعات قولنامه خریدار می تواند برای فسق اقدام کند.

person
سعید
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

سللم بنده یه پراید مدل۷۶ رو به ی شخصی فروختم و تعویض پلاک هم انجام شد و کلیه نقل و انتقالات انجام گرفته الان حدودا بعداز۵۷ روز به بنده زنگ زدن میگه ماشین رو به شخص دیگه ایی فروختم و هنگام تعویض پلاک کارشناس راهور اجازه شماره گذاری نداده و گفته اتاق شماره نداره در حالی که ماشین مشکلی نداشته و طبق مدارک موجود هم در برج ۱۰ و هم در برج ۱۲ سال ۱۴۰۱ دوبار تعویض پلاک شده الان بعد از گذشت دوما مدعی این مسئله شده الان چکاری باید انجام بدم بنده؟ چون راهور هم گفته که بعد از تعویض پلاک برای این ماشین اتفاق افتاده چژور ثابت کنم که ماشین مشکلی نداشته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است از نظر کارشناسان خودرو در این زمینه کمک بگیرید.

person
مامور الهی
۱۴ آبان ۱۴۰۱

باسمه تعالی
سلام
به استحضار عموم ملت جهان، می رساند:
مهمترین نکته،کارشناسی وبازدید
خودرو تصادفی، درنظر گرفتن حق،
دارا بودن حسن اخلاق ومنصفانه برخورد کردن بدون جانبداری ازهریک ازطرفین تصادف توسط کارشناسان رسمی دادگستری است که متاسفانه
برخی از آنها فاقد رعایت موارد فوق هستند.
پیشنهاد می گردد قبل از تشکیل پرونده اشان
در دادگاه حضرت باریتعالی ،مسئولین دنیوی در
مراجع قضائی در این خصوص رسیدگی فرمایند.
با تشکر !

person
علی اکبر خرمی
۲۳ مهر ۱۴۰۱

دروررد بر شمااا این سیستم معاینه فنی سایت ها قطعه؛ میدونید علت قطعی سیستم معاینه فنی چیه؟ کی وصل میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر

person
میشا سرابی
۲۳ مهر ۱۴۰۱

قیمت کارشناسی خودرو درمحل به محل زندگی هم ربط داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر

person
ماهان تیموری
۲۳ مهر ۱۴۰۱

کارشناسی تشخیص رنگ خودرو درمحل رو میشه آنلاین درخواست داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام بعضی شرکت ها ممکن است که داشته باشند.

  person
  حسین رستمی
  ۰۴ دی ۱۴۰۲

  سلام بنده چند بار کارشناس خودرو آنلاین درخواست کردم
  خیلی هم حرفه ای ماشین میبینن خیلی راضی بودم کارشون درست
  بود از اتحادیه و اصناف تهران هم مجوز دارن
  برگه معتبر اخر کار بهتون میده موفق باشید

person
حسین کتانچی
۲۳ مهر ۱۴۰۱

ببخشید برای خرید موتور سیکلت، کارشناسی موتور هم وجود دارده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله باید وجود داشته باشد.

person
فرزان بوشهری
۲۳ مهر ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید ببخشید سامانه تعیین قیمت خودرو دست دوم داریم؟ مثل آیتول اینا باشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله اما بهتر است که با خود مرکز تعویض تماس بگیرید.

person
بیژن دریانی
۲۳ مهر ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید، ببخشید من یه ماشین میخوام بخرم دست دوم، کارشناس میگه شاسی رنگ شده.. شاسی رنگ شده یعنی چی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام یعنی قبلا تصادف داشته است.

person
وحید خاوری
۲۰ مهر ۱۴۰۱

سلام من میخوام ماشین دستو دوم پراید بخرم.. قسمت اصلی خودرو که باید کارشناس بررسی کنه چیه غیر از موتور؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام بدنه هم باید بررسی شود.

person
یزدان سعیدی
۲۰ مهر ۱۴۰۱

سلام ببخشید یه سوال داشتم من میخوام یه ماشین و معامله کنم پسر عموم تخصص خودرو داره به اندازه کافی.. با اون برم خوبه یا حتما از کارشناسای بیرون استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام میتوانید از کارشناس بیرونی هم استفاده کنید.

person
محسن کرد
۲۰ مهر ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید کارشناسی خودرو درتهرانسر میشناسید معرفی کنید؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر

person
behnam izadi
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

واسه ماشین نو هم کارشناسی انجام میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، کارشناسی را خودتان می توانید با صحبت با یک نفر انجام دهید؛ اما کارشناسی بیشتر برای خرید و فروش خودروهای دست دوم است.

   person
   گتمیری
   ۱۹ مهر ۱۴۰۱

   سلام ما رفتیم ی جا کارشناسی، ی کارشناس ماشین اومد گفت هیچ ایرادی نداره اما فرداش ماشین همش خراب شده، میشه شکایت کرد؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ مهر ۱۴۰۱

    سلام بله اما باید با یک وکیل مشورت کنید.

person
کارشناس بیمه
۲۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز، قبل از بازدید توسط کارشناس به هیچ وجه نباید خودرو را تعمیر کنید.

person
کارشناس بیمه
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز، به هیچ وجه قبل از بازدید کارشناس، اقدام به تعمیر خودرو نکنید.

person
کارشناس بیمه
۲۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید سعیده عزیز .اگر تامین دلیل گرفتین میتونید خودرو رو تعمیر کنید

person
مریم
۲۲ شهریور ۱۴۰۰

سلام. بنده راننده مقصر هستم با ماشین سمند مدل ۹۷ تصادف کردم. من اطلاعی ندارم و خودش رفته کارشناس شورای اختلاف برده است و ۵۵ میلیون با خسارت و افت ماشین برای در نظر گرفتند. آیا می‌تواند به قیمت اعتراض کند؟ میگوید کارشناس برای من کم نوشته است میتواند برای او بیشتر بنویسد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اینکه دقیقا ایشان چه کار کرده اند، ما اطلاعی نداریم. اما به هر حال جای اعتراض وجود دارد. به هر حال شما هم می توانید اعتراض کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید