10 اسفند 1401

ارز مسافرتی: نحوه دریافت و مدارک لازم برای گرفتن ارز

هر کسی که قصد سفر زیارتی و سیاحتی به یکی از کشورهای خارجی را دارد، یک بار در سال می‌تواند ارز مسافرتی دریافت کنند. با اینکه دریافت این ارز کمی پیچیدگی مخصوص به خود را دارد. اما با توجه به اختلاف قیمتش با نرخ آزاد، دریافت آن به صرفه است. موضوعی که قصد داریم در ادامه این مطلب به بررسی آن بپردازیم، نکات گرفتن ارز مسافرتی از صفر تا صد است. همچنین اینکه این ارز چیست و چه مزایایی به همراه دارد؟

ارز مسافرتی چیست؟

ارز مسافرتی مبلغ کمکی از طرف بانک مرکزی و با قیمت کمتر از ارز آزاد است که به مسافران برای سفرهای خارجی (سیاحتی یا زیارتی) داده‌می‌شود. این ارز فقط سالی یک بار به مسافران داده‌می‌شود و آن‌ها باید برای دریافت، فقط به یکی از بانک‌های ارزی مشخص، مراجعه کنند.

چرا ارز مسافرتی باید دریافت کرد؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های افراد در سفرهای خارجی، مربوط به هزینه‌ها است. با توجه به افزایش قیمت دلار و یورو، دریافت ارز مسافرتی با قیمت کمتر واقعاً به صرفه‌تر خواهد بود. البته همانطور که نوشتیم، دریافت ارز دولتی از طریق بانک با محدودیت‌ها و سختی‌هایی همراه است. از این رو برخی ترجیح می‌دهند از طریق صرافی و با نرخ آزاد، ارز دولتی دریافت کنند. هرچند بانک مرکزی تغییراتی را در نرخ این ارز داده‌است که دیگر شاهد اختلاف زیاد بین ارز دولتی و آزاد نیستیم. به هر حال، اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفر خارجی خود هستید، دریافت ارز دولتی توصیه می‌شود. حالا به سراغ نکات دریافت ارز مسافرتی می‌رویم.

مقدار و تعداد دریافت ارز مسافرتی چقدر است؟

اولین نکته دریافت ارز دولتی در خصوص مقدار و تعداد آن است. هر مسافر فقط در سال یک بار می‌تواند این میزان ارز را دریافت کند. مقدار آن برای کشورهای مشترک المنافع و هم مرز با ایران برابر با 500 یورو و برای دیگر کشورها برابر با 1000 یورو است. کشورهای مشترک المنافع و هم مرز شامل ارمنستان، ترکیه، آذربایجان، عمان، ترکمنستان، بلاروس، استونی، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، اوکراین، ازبکستان، افغانستان، بحرین، قطر، کویت، پاکستان، امارات متحده عربی و قبرس هستند.

بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی (دی 1400)، مقدار ارز مسافرتی برای سفر به کشورهای با ویزا برابر با 2000 یورو و کشورهای بدون نیاز به دریافت ویزا برابر با 300 یورو است.

طبق تصمیم جدید بانک‌مرکزی؛ برای مسافرت های زمینی 300 یورو و مسافرت‌های هوایی 500 یورو اختصاص داده شده است؛ ارز مسافرتی در پشت گیت فرودگاه‌ها به مسافران تحویل داده خواهد شد. طبق اعلام بانک مرکزی ، مسافران می‌توانند بعد از عبور از گیت، علاوه بر باجه بانک ملی، از طریق خودپردازهای مستقر در فرودگاه اسکناس دلار دریافت کنند. البته مسافرین برای دریافت 500 یورو باید بلیط مسافرت هوایی – گذرنامه معتبر – عوارض خروج پس از اخذ اسناد مثبته را به باجه بانک ملی در فرودگاه‌ها ارائه دهند.

مسافران برای دریافت 300 یورو ارز مسافرتی زمینی، ریلی و دریایی نیز باید بلیط مسافرت دریایی و ریلی – گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار – ویزای کشور مقصد در صورت نیاز – عوارض خروج از کشور به باجه‌های بانکی ارائه دهند.

ارز مسافرتی

شرایط دریافت ارز مسافرتی

ارز مسافرتی را از کدام بانک‌ها دریافت کنیم؟

در حال حاضر، برای دریافت ارز، فقط باید به 5 بانک ملی، ملت، سامان، تجارت و پارسیان و آن هم شعبه‌های ارزی مراجعه کنید. همچنین اینکه هر کدام هم دارای شرایط خاصی به ویژه در تخصیص ارز زیارتی هستند. برای دریافت ارز مسافرتی باید بین 4 تا 10 روز قبل به یکی از بانک‌ها مراجعه کرده و نوبت بگیرید. بعد از دریافت نوبت باید در روز تعیین شده برای گرفتن حواله مجدد به همان شعبه مراجعه کنید.

البته همه بانک‌ها چنین سیستمی را ندارند؛ یعنی ممکن است که در همان روز حواله را به شما بدهند. برای بانک سامان باید 7 روز قبل باید به بانک مراجعه و بعد نوبت و سپس حواله را دریافت کنید. برای بانک ملی باید از 4 روز قبل از تاریخ پرواز اقدام کنید. بعضی بانک‌ها مانند شعبه‌های ارزی تجارت، ممکن است که خلوت‌تر باشد.  برای دریافت شرایط و زمان دریافت باید به نزدیک‌ترین شعبه ارزی یکی از این بانک‌ها مراجعه کنید. هر کدام شرایط مخصوصی دارند.

نکته مهم دیگر اینکه حواله ارزی در بانک بین 9:30 تا 12:30 داده می‌شود. البته باید گفت تا زمانی که بانک مرکزی نرخ ارز را اعلام نکند، بانک به شما حواله‌ای نخواهد داد. برای همین ممکن است که ساعت بیشتری را در صف منتظر بمانید.

قیمت ارز مسافرتی چقدر است؟

ارز مسافرتی از طرف بانک مرکزی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. سهمیه ارز دولتی مسافران به طور روزانه حدود ساعت 9 و 30 دقیقه صبح از طرف بانک مرکزی اعلام می‌شود. متقاضیان می‌توانند قیمت روز ارز را از طریق mex.co.ir مشاهده نمایند.

مقایسه قیمت ارز مسافرتی و آزاد

به خاطر داشته باشید که قیمت ارز دولتی کمتر از ارزی است که در بازار آزاد وجود دارد. دریافت ارز سهمیه‌ای به شما کمک می‌کند، یک مدیریت هزینه برای سفر خارجی خود داشته باشید. در مورد قیمت ارزدولتی باید بدانید که قیمت این ارز همیشه چند هزار تومان ارزان‌تر از ارز آزاد است. برای اطمینان خاطر بعد از اعلام نرخ ارز دولتی می‌توانید از صرافی‌های آنلاین هم قیمت ارز را استعلام کنید و با مقایسه این دو قیمت به میزان اختلاف قیمت پی ببرید و برای دریافت ارز دولتی تصمیم خود را بگیرید.

تفاوت ارز دانشجویی و ارز مسافرتی

بد نیست بدانید که ارز دانشجویی هم مانند ارز مسافرتی سهمیه‌ای برای رفاه حال دانشجویان خارج از کشور است. این ارز برای دانشجویانی است که در مقاطع تحصیلی تکمیلی در دانشگاه‌های خارجی درس می‌خوانند و بورسیه تحصیلی ندارد. دانشگاه این افراد برای دریافت ارز دولتی باید مورد تایید وزرات علوم ایران باشد.

برای دریافت ارز دانشجویی افراد باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • در یکی از آزمون‌های زبان نمره مورد تایید وزرات علوم را دریافت کرده باشید.
 • دارای پذیرش قطعی و غیرمشروطی از دانشگاه خارجی مورد تایید وزرات علوم باشند.
 • دارای گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه مذکور باشند.
 • آقایان باید کارت پایان خدمت را ارائه دهند.

مدارک لازم برای دریافت ارز مسافرتی

ثبت نام ارز مسافرتی یا ثبت نام دلار دولتی به چه مدارکی نیاز دارد؟ مدارک لازم جهت گرفتن ارز مسافرتی چیست؟ یا برای گرفتن ارز دولتی چه مدارکی لازم است؟  این سوالات از طرف افراد زیادی پرسیده می‌شوند. در هنگام مراجعه به بانک در هنگام دریافت حواله ارز مسافرتی باید مدارکی را به همراه داشته باشید. مراحل گرفتن ارز مسافرتی بعد از ارائه مدارک به راحتی طی می‌شود. برای ثبت نام ارز دولتی باید مدارکی را به همراه داشته باشید. مدارک لازم برای گرفتن ارز مسافرتی به شرح زیر هستند:

 • اصل و تصویر پاسپورت
 • اصل ویزا (برای کشورهایی که ویزای فرودگاهی دارند و هدف شما هم مسافرت چند روزه است، نیازی به اصل ویزا نیست.)
 • کپی و اصل کارت ملی
 • اصل و کپی بلیط هواپیما با مهر آژانس هواپیمایی (در خرید اینترنتی باید کدرهگیری را نشان دهید. البته بهتر است که یک پرینت از بلیت خود بگیرید.)
 • تکمیل فرم درخواست ارز در بانک یا به صورت الکترونیکی
 • مبلغ ریالی معادل قیمت یورو همراه با کارمزد بانک
 • اصل رسید واریز مبلغ عوارض خروج از کشور

همان‌طور که در مدارک بالا مشاهده کردید، برای دریافت ارز باید ویزا داشته باشید. همچنین برای سفر اروپایی ویزای شنگن الزامی می‌باشد. برای کسب اطلاعات جامع در مورد ویزای شینگن، به این مقاله مراجعه نمایید. همچنین اگر تاریخ اعتبار گذرنامه‌تان به اتمام رسیده باشد، باید برای دریافت ارز مسافرتی نسبت به تمدید پاسپورت اقدام نمایید.

چه کسانی نمی‌توانند ارز مسافرتی دریافت کنند؟

یکی از مهم‌ترین نکات دریافت ارز مسافرتی که برخی نمی‌دانند، تعلق نگرفتن آن به گروه افراد خاصی است. گروه افراد زیر نمی‌توانند ارز مسافرتی دریافت کنند:

 • افراد زیر 12 سال
 • افراد مقیم کشورهای خارجی
 • اشخاصی با گذرنامه سیاسی

همچنین باید گفت که ارز مسافرتی به آن‌هایی که قصد سفر زمینی یا دریایی دارند، تعلق نخواهد گرفت. این ارز فقط برای سفرهای هوایی است. البته دقت کنید که بیمه مسافرتی برای سفرهای هوایی خارج از کشور الزامی است. یکی از دلایل و ضرورت خرید بیمه مسافرتی این بیمه برای جبران خسارات در سفر است. این بیمه پوشش‌هایی دارد که برای آشنایی بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

ارز مسافرتی

نکاتی که برای گرفتن ارز باید در نظر بگیرید

نکات گرفتن ارز مسافرتی

مهم‌ترین نکاتی که باید در خصوص دریافت ارز بدانید، شامل موارد زیر است:

 • مقصد شما برای دریافت ارز مهم نیست؛ فقط مقدار آن متفاوت خواهد بود.
 • در بانک به شما حواله داده شده و مبلغ آن بعد از دریافت کارت پرواز در فرودگاه امام خمینی تحویل داده خواهد شد. البته بعضی بانک‌ها هم در دیگر فرودگاه‌های کشور، ارز مسافرتی را تحویل می‌دهند.
 • در صورت تعویض گذرنامه در سال جاری، باید قبلی را هم به همراه داشته باشید.
 •  برای گرفتن ارز خارجی از بعضی بانک ها نظیر بانک ملت، باید در آن جا حساب باز کرده باشید؛ اما در بانک سامان نیازی نیست و با هر کارتی می‌توانید مبلغ را پرداخت کنید.
 • در صورت فراموشی گرفتن حواله، دیگر ارز به شما تعلق نخواهد گرفت؛ اما می‌توانید پول خود را از همان شعبه پس بگیرید.
 • برای گرفتن حواله حتماً باید از قبل نوبت بگیرید. (البته این برای همه بانک‌ها الزامی نیست.)
 • حضور فرد متقاضی در بانک الزامی است.
 • این ارز فقط با واحد یورو داده می‌شود.

البته در کنار توجه به دریافت ارز، بهتر است که نسبت به خرید بیمه مسافرتی هم توجه کنید. در صورتی که سفر تک داشته باشید، بیمه مسافرتی سینگل و در صورتی که بخواهید در یک سال چندبار سفر کنید، بیمه مسافرتی مولتی پیشنهاد می‌شود.

نکات مهم در مورد بانک‌های ارائه دهنـده ارز مسافرتی

 • در مورد بانک ملی به خاطر داشته باشید که این بانک شعبه‌های زیادی دارد و تقاضای ارز دولتی از آن بسیار زیاد است بنابراین برای تهیه ارز از این بانک چند روز زودتر اقدام کنید.
 • برای دریافت حواله ارز دولتی از بانک سامان باید حداقل 7 روز قبل از سفر کارهای‌تان را شروع کنید.
 • برای دریافت ارز مسافرتی از بانک ملت می‌توانید از طریق سایت آن ثبت نام کنید و نوبت بگیرید.
 • دریافت حواله ارز مسافرتی از بانک تجارت معمولا در همان روز مراجعه انجام می‌شود.
 • برای دریافت حواله ارز دولتی از بانک پارسیان بین ساعات 9 و 30 دقیقه تا 12 و 30 دقیقه به بانک مراجعه کنید.

نحوه خرید ارز دولتی از طریق سامانه اینترنتی

لازم است بدانید که از 14 آبان 1401  سامانه‌ای به نام سامانه برخط متشکل ارزی شروع به کار کرده است. متقاضیان می‌توانند از طریق این سامانه برای خرید ارز مسافرتی و ثبت نام اقدام کنند. بر اساس اعلام بانک مرکزی همه صرافی‌هایی که عضو سامانه متشکل ارزی هستند باید ارز مسافرتی را از راه این سامانه عرضه نمایند.

همچنین قوانین در مورد صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی به این شکل است که باید متقاضیان ارز دولتی از این سامانه را در اولویت  قرار دهند. نشانی سامانه متشکل ارزی ice.ir است. این سامانه همچنین دارای یک اپلیکیشن است که با مراجعه به سایت مذکور می‌توانید آن را دانلود کنید. این سامانه همچنین از ساعت 8 تا 16 و 30 در طول هفته و از شنبه تا چهار شنبه فعال است. ساعت کاری این سامانه در پنج شنبه‌ها از ساعت 8 تا 16 است.

چگونگ خرید ارز مسافرتی از بازار متشکل ارزی

برای تهیه ارز از سامانه باید مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد سامانه شوید و با ارائه اطلاعاتی هویتی مانند کد ملی و شماره تماس وارد پنل کاربری‌تان شوید.
 • پیامک حاوی کد تأیید برایتان فرستاده می‌شود.
 • مشخصات هویتی‌تان را برای انتقال به صفحه انتخاب صرافی‌ها وارد می‌کنید.
 • صرافی‌های در دسترس برای مراجعه به شما معرفی می‌شوند.
 • صرافی دلخواه را انتخاب می‌کنید.
 • درخواست شما و مدارکتان از سوی صرافی بررسی می‌شود.
 • پیامکی حاوی تاریخ و ساعت مراجعه به صرافی به تلفن همراهتان فرستاده می‌شود.
 • در نهایت هم با در دست‌داشتن مدارک در تاریخ و ساعتی که به شما اعلام می‌شود، برای تهیه ارز مسافرتی به صرافی منتخبتان مراجعه می‌کنید.

بیمه مسافرتی

یکی از الزامات سفر بیمه مسافرتی است که می‌تواند امنیت خاطر مسافران را تامین کند و آرامش خاطری به مسافران عزیز بدهد. اما بهترین بیمه مسافرتی را از کجا باید بخریم تا هم قیمت مناسبی داشته باشد هم پوشش‌های خوبی ارائه دهد؟ برای خرید بیمه مسافرتی می‌توانید از طریق سایت بیمه دات کام اقدام کنید.

با توجه به نوسانات اخیر، شرایط ارز مسافرتی هم با گذشته تغییراتی داشته است. البته الان هم می‌توان تا سقف 5000 یورو در صرافی‌های منتخب ارز دریافت کنید. البته این مبلغ فقط برای سفرهایی با اهداف خاص داده‌می‌شود. در این مطلب سعی کردیم تا تعدادی از مهم‌ترین نکات گرفتن ارز مسافرتی را برای شما بنویسیم؛ اما به دلیل نوسانات ارزی شاهد تغییراتی زیادی هستیم. در صورت داشتن سؤال در خصوص ارز مسافرتی می‌توانید در کامنت آن را نوشته تا کارشناسان بیمه دات کام به آن‌ها پاسخ کامل دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 اسفند 1401 / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

مدارک مورد نیاز تمدید پاسپورت و جزئیات شرایط و نحوه دریافت آن

یکی از ملزومات خروج از کشور دریافت و تمدید پاسپورت است. تمدید پاسپورت معمولا نیازمند زمان زیادی است. با در دست داشتن مدارک هویتی خود می‌توانید نسبت به دریافت و تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله بیمه دات کام به بررسی شرایط تمدید پاسپورت و مدارک مورد نیاز آن پرداخته شده است.

12 اسفند 1401 / بیمه مسافرتی

پوشش های بیمه مسافرتی؛ سفری آسوده داشته باشید

همه پوشش های بیمه مسافرتی و لزوم داشتن این بیمه‌نامه را در این مقاله بخوانید.

10 اسفند 1401 / بیمه مسافرتی

شرکت های کمک رسان فعال در ایران را بیشتر بشناسید(راهنمای کامل)

بهترین شرکت کمک رسان چه ویژگی دارد؟ چگونه شرکت معتبر را انتخاب کنیم؟ این اطلاعات را با خواندن این مقاله به دست خواهید آورد.

10 اسفند 1401 / بیمه مسافرتی

ارز مسافرتی: نحوه دریافت و مدارک لازم برای گرفتن ارز

اگر عازم سفر خارج از ایران هستید و دغدغه گرفتن ارز مسافرتی دارید این مقاله برای شما نوشته شده است!

08 اسفند 1401 / بیمه مسافرتی

با پوشش لغو سفر بیمه مسافرتی قبل از سفر، آسودگی خاطر را تجربه کنید

با پوشش لغو سفر بیمه مسافرتی، نگران اتفاقات غیر قابل پیشبینی قبل از سفر نباشید!

15 بهمن 1401 / بیمه مسافرتی

عوارض خروج از کشور در سال 1401+ معافیت از پرداخت عوارض

هزینه عوارض خروج از کشور و نحوه پرداخت آن را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مبین
28 آذر 1400

الان قیمت ارز مسافرتی همون ۴۲۰۰؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام قیمت ارز مسافرتی در حال حاضر افزایش داشته و تفاوت آنچنانی دیگر با قیمت ارز آزاد ندارد. چند وقتی است که دولت به دلیل کاهش رانت، اقدام به حذف ارز رایانه ای کرده است. الان (28 اذر 1400) قیمت دلار حدود 27 هزار تومان است که قیمت ارز مسافرتی هم اختلاف کمی با این مقدار دارد.

   کریمی
   07 بهمن 1400

   سلام ارز مسافرتی برای سفر هوایی به کربلا چقدر است؟

    کارشناس بیمه
    09 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، مقدار ارز مسافرتی برای زائران عتبات عالیات حدود 2 هزار و 300 دلار است.

   ارمین
   08 اسفند 1401

   سلام چطور میشه فهمید رفیقم ارز مسافرتی گرفته. راه حل ممنون

    کارشناس بیمه
    09 اسفند 1401

    سلام. سوالتان واضح نیست

  میلاد
  18 بهمن 1400

  سلام اگه کسی عکس پاسپورت خواست . میتونه بدون اینکه ما متوجه بشیم بره ارز بگیره ؟

   کارشناس بیمه
   19 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، منظورمتون از عکس پاسپورت چیست؟ تعدادی مدارک اصلی باید تحویل داده شود.

    Milad
    25 بهمن 1400

    سلام
    برای سفر زمینی به وان ترکیه ارز دولتی میشه گرفت؟؟؟

     کارشناس بیمه
     26 بهمن 1400

     سلام دوست عزیز، این ارز فقط برای سفرهای هوایی است.

     sara
     31 فروردین 1401

     بله .من برای سفر زمینی به وان هم ارز دولتی گرفتم.

    امیر
    09 بهمن 1401

    سلام من میتونم ارز دولتیمو برای دیگران بگیرم چون لازم ندارم خودم.بعدیکی اومد گفت من میخام بیا بریم بگیریم یه تومن بهت میدم گفتم اوکی یه کدی برام اومد کد بازیابی دیگه خبری نشد حاجی بدبخت شدم یعنی؟

     کارشناس بیمه
     10 بهمن 1401

     سلام دوست عزیز. فروش ارز دولتی به سایرین را پیشنهاد نمی‌کنیم. این کار عواقب خوبی ندارد. برای دریافت ارز دولتی باید شخص درخواست دهنده به همراه مدارک شناسایی(شناسنامه و کارت ملی) به محل مورد نظر مراجعه کنند. بدون حضور شما نمی توانند ارزی که مختص شماست را دریافت نمایند.

حسین
28 آذر 1400

درودبرشما
مگه 2400 دلار نمیدن برا مسافرت

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام حسین عزیز ما مبلغ و شرایط خاص آن را در محتوای مقاله اعلام کرده ایم ولی همواره به دلیل نرخ ارز تغییراتی در این میزان پرداخت دلار صورت می گیرد .

  Hoda.a.d
  18 مهر 1401

  سلام.چطوری گرفتین!؟کمی راهنمایی میکنید

سید علی سیدی
30 آذر 1400

سلام وقت بخیر
می خواستم بدونم الان ارز مسافرتی چنده
ممنون

  کارشناس بیمه
  30 آذر 1400

  سلام آقای سیدی عزیز نرخ ارز مسافرتی تفاوت چندانی با قیمت معمول و نرخ روز خرید و فروش ارز ندارد

   فرشید حسنی
   02 دی 1400

   با سلام
   آیا در فرودگاه شیراز هم می توان ارز مسافرتی دریافت کرد؟
   با تشکر

    کارشناس بیمه
    25 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، باید بررسی کنید که آیا در آن فرودگاه باجه مخصوصی وجود دارد یا خیر. هنوز همه فرودگاه های کشور چنین امکانی را ندارند.

  حسین
  17 دی 1400

  سلام من 20دلار میخوام

   کارشناس بیمه
   17 دی 1400

   سلام دوست عزیز شما با خواندن مقاله متوجه شرایط افرادی خواهید شد که ارز مسافرتی بهشان تعلق می گیرد.

امین حسینی
05 دی 1400

سلام
میخواستم بدونم که با کارت اقامت موقت 2 ساله سوید هم میشه ارز مسافرتی گرفت؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام بر اساس اطلاعاتی که زده اند، ارز مسافرتی به افرادی که هر نوع اقامتی دارند پرداخت نمی شود.

امیر
07 دی 1400

سلام. اگر من امروز اقدام به خرید ارز مسافرتی بکنم. آیا سال دیگر مثلا فروردین ماه میتوانم بازهم ارز مسافرتی بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز بله سالانه یک بار ارز مسافرتی به هر فرد تخصیص می یابد.

امیر یاری
07 دی 1400

با سلام. آیا راست میگن ارز مسافرتی قیمتش ۱۶۶۰۰ تومانه؟؟؟ امروز هفتم دی ماه یکی از دوستام میگفت ۲۴۰۰ دلار به قیمت ۱۶۶۰۰ گرفته شده ۴۰ میلیون تومان

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت ارز مسافرتی با ارز آزاد تفاوت آنچنانی ندارند.

امیر یاری
08 دی 1400

سلام. راست میگن دلار مسافرتی ۲۲۰۰ تاس. بعد قیمتش ۱۶ هزار تومنه؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، البته الان ارز مسافرتی بیشتر از این مبلغ است و تفاوت آنچنانی هم با ارز آزاد ندارد.

مهدی
12 دی 1400

سلام از طریق صرافی هم ارز مسافرتی میشه خرید؟ ممنونم

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  در حال حاضر، برای دریافت ارز، فقط باید به 5 بانک ملی، ملت، سامان، تجارت و پارسیان و آن هم شعبه‌های ارزی مراجعه کنید.

M.A
14 دی 1400

سلام.
وقت بخیر.
با فرم پذیرش دانشگاه اروپا میتوان یورو دولتی دریافت کرد؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ارز مسافرتی به دانشجویان تعلق نمی گیرد.

باغدار
15 دی 1400

آیا برای مسافرت زمینی ارزی تعلق می گیرد؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ارز مسافرتی فقط برای مسافرت هوایی است.

محمد
15 دی 1400

قیمت یورو ا بانک چقدر است

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت های ارز لحظه ای تغییر می کند و باید از صرافی ها قیمت بگیرید.

مسعود
18 دی 1400

سلام،وقتی نرخ این ارز با بازار آزاد زیاد فرقی نداره به چه دردی میخوره،کاش یکم هم بفکر دانشجو ها بودن یه ارزی برای اونها تخصیص میدادن

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز وظیفه ما اطلاع رسانی در این حوزه بود شما می توانید به مراکز ذی ربط مراجعه نمایید.

عبادی
22 دی 1400

سلام ارز مسافرتی رو میشه فروخت؟

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز، ارز مسافرتی اصولا اینقدر نیست که چیزی برای مسافر بعد از سفر باقی بماند؛ اما اگر باقی برای شما ماند، می توانید آن را بفروشید. مشکلی از این بابت وجود ندارد. فقط اینکه به فکر ایجاد بازار سیاه از این طریق نباشید.

علی احمدی
24 دی 1400

سلام ببخشید الان نرخ ارز مسافرتی چنده؟!

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار ارز مسافرتی کمتر از ارز آزاد است. در حال حاضر با توجه به نرخ دلار 30 هزارتومانی، حدود 27 هزارتومان است.

مهنا
28 دی 1400

سلام ارز مسافرتی تغییراتی داشته است؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله. تغییراتی داشته است. در حال حاضر مطالب به روزترین و جدیدترین اخبار را دارد.

  کیومرث
  01 خرداد 1401

  دوست عزیز دلار نمیدن یورو میدن

فناور
28 دی 1400

سلام خرید دلار مسافرتی را کجا باید انجام دهیم؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام برای دریافت ارز مسافرتی باید به بانک های عامل مراجعه کنید که در مقاله برای شما نوشته ایم.

ارز
05 بهمن 1400

سلام ارز مسافرتی الان چقدره قیمتشه.یه قیمت بگید حدودی نگید فرقی باارز عادی نداره فقط یه قیمت بگو مرسی

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، الان باید حدود 26 هزار تومان است.

گودرزی
05 بهمن 1400

سلام به مسافر های زمینی کربلا تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز بله ارز مسافرتی مبلغ کمکی از طرف بانک مرکزی و با قیمت کمتر از ارز آزاد است که به مسافران برای سفرهای خارجی (سیاحتی یا زیارتی) داده‌می‌شود.

   گودرزی
   08 بهمن 1400

   ببخشید واسه تهیه باید به بانک مرکزی مراجعه کنیم؟
   چه مدارکی لازم هست؟

    کارشناس بیمه
    09 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، شما باید به تعدادی از بانک های خاص از جمله سامان، تجارت و ملت و شعبه های ارزی آن ها برای دریافت ارز مسافرتی مراجعه کنید. مدارک لازم در مقاله نوشته شده است.

Ramin.aslani
08 بهمن 1400

الان ۳۰۰ یورو ارز مسافرتی بخوایم بگیریم بریم مثلا ترکیه چقد باید به بانک پول بدیم؟؟چند تومن حساب میکنن؟؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار ارز مسافرتی با نرخ دلار به صورت آزاد تفاوت آنچنانی با هم ندارند. شاید اختلافشان الان حدود 3 هزار تومان باشد.

وحید
09 بهمن 1400

با سلام، اگر تیر امسال 1400 با کارت ملی 1000 دلار گرفته باشیم، آیا میشه در اسفند ماه ارز مسافرتی (با ویزا و بلیط) هم گرفت؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ارز مسافرتی هر سال یک بار بیشتر به افراد داده نخواهد شد.

سینا
12 بهمن 1400

سلام
وقت بخیر
من بلیط واسه ترکیه گرفتم چقدر ارز میتونم دریافت کنم
باید به بانک مراجعه کنم یا صرافی

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار ارز در مقاله نوشته شده است. شما باید به بانک های عامل مراجعه کنید.

سید محمد
13 بهمن 1400

۱- الان متوجه نشدم؛ ارز مسافرتی رو با شرایطی که گفتید فقط بانک ها میدن یا اینکه میشه رفت صرافی و درخواست کرد؟ مقدار بیشتری هم میدن؟ ۲- عرض کردید کسایی که اقامت خارجی دارن بهشون ارز تعلق نمیگیره. فقط در بانک ها؟ یا صرافی ها هم همینطوره؟؟ بعد اینا ارز مورد نیاز سفر رو از کجا بیارن؟؟ در مورد بازار آزاد شفاف‌سازی کنید. منظورتون دلال هاست که اطمینانی نیس؟؟؟؟ باتشکر

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بانک های عامل که برایتان نوشتیم، فقط ارز می دهند. شاید بعضی صرافی های خاص هم این کار را انجام بدهند؛ تاکید می کنیم که باز خاص. بعد اینکه به افراد مقیم یک کشور ارز مسافرتی تعلق نمیگیره. بازار آزاد هم منظور اینکه خودتان به صورت آزاد از صرافی خریداری کنید.

احمد
13 بهمن 1400

با سلام برای شهرستانها (غیر از تهران) این ارز مسافرتی تعلق نمیگیره؟ اگر هست به چه نحوی است؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ارز مسافرتی ارتباطی به شهر شما ندارد. شما فقط باید به بانک های عامل مراجعه کنید.

علی دوست
16 بهمن 1400

سلام وقت بخیر، برای سفر هوایی به سریلانکا، تفاوت ارز آزاد و ارز دولتی چقدر هست؟ ایا ارزش اقدام کردن دارد؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر، ارز مسافرتی با ارز دولتی اختلاف آنچنانی ندارند و شما یک بار در سال می توانید بگیرید.

علی
20 بهمن 1400

سلام الان افرادی هستند ۱ تومان بابت هر پاسورت میدن.این افراد چطور ارز دولتی میگیرن بدون این که طرف از کشور خارج شه

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ما هم از این مساله اطلاعی نداریم.

رضا فتاحی
24 بهمن 1400

درود وقت بخیر با داشتن حواله و مراجعه به بانک مستقر در فرودگاه چه زمانی طول میکشه که ارز رو تحویل بدن؟و روز پنج شنبه شعبه مستقر در فرودگاه باز هستش؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا در همان روز باید تحویلتان داده شود. البته خیلی مهم است که در ساعت مشخص شده مراجعه کنید.

رویا
28 بهمن 1400

سلام و وقت بخیر
الان ارز ازاد به قیمت روز رو میتوان از صرافی ها تهیه کرد؟و اینکه میدار خاصی میدند یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما ارز آزاد را همیشه می توانید تهیه کنید. در خصوص حداکثر اطلاعاتی نداریم؛ ولی نباید مشکلی داشته باشد.

سیاااوش
03 اسفند 1400

سلام،جمعه پرواز داریم به دبی،امروز۳شنبه است ایا میرسیم ارز مسافرتی بگیریم؟چرا بما میگن برین صرافی ارز متشکل بگیرین ایا فرق داره با ارری که بانک میده؟بلاخره نفهمیدم بریم بانک یا صرافی های مجاز به فروش ارز بازارهای متشکل؟!

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ارز مسافرتی فقط از طریق روش هایی که نوشته ایم می توان گرفت. شما باید به مراکز مجاز مراجعه کنید. اگر مشکلی پیش نیاید، می توانید بگیرید.

مرتضی
07 اسفند 1400

باسلام ما برای دریافت ارز مسافرتی ۱۴۰۱ایا صرفه هست یا قیمت بازار هستش ممنون راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر تفاوت آنچنانی بین قیمت ارز مسافرتی با آزاد ندارد. برای آن هایی که زیاد خرید دارند، شاید به صرفه باشد.

مجید
08 اسفند 1400

سلام.قصدمسافرت ۱۰ روزه به استانبول راداریم تقریباً ۹ نفرباافرادخانواده هستیم وتصمیم داریم ۲۵ اسفندپروازکنیم اکربخواهیم ارز مسافرتی بگیریم ازچه بانکی بگیریم واینکه چقدرتفاوت قیمت باارزآزاد دارد.

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بانک ها را برای شما نوشته ایم. بعد تفاوت آنچنانی با ارز آزاد ندارد.

دنیا
12 اسفند 1400

سلام اگر کسی بلیط و پاسپورت و مدارکمان را از دفتر خدمات مسافرتی گرفته باشد و با ان ارز تهیه کرده باشد چند سال پیش و سپس سفر را کنسل کرده باشد و بمنظور گرفتن ارز دولتی اقدام به تهیه بلیط کرده باشد ایا به اسم ما جایی ثبت شده که چنین کاری صورت گرفته در آن سال؟ یعنی اهیه ارز دولتی در سالهای گدشته جایی ثبت میشود یا خیر؟ و ایا برای اینکار میشود پیگرد قانونی انجام داد؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است. به هر حال تمامی اطلاعات شما در جایی ثبت می شود.

الی
06 فروردین 1401

سلام .اگر دوتا سفر باشه .. و ارز بخواهیم بگیریم .. با اولین بار گرفتن سوخت میشه؟ و بار دوم نمیشه ارز مسافرتی گرفت..

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی یک بار ارز مسافرتی میگیرید، تا چند ماه بعدش امکان گرفتن آن نیست.

حامد
13 فروردین 1401

سلام سال نو مبارک،
من میخواستم سفر کنم به گرجستان.
لطفا بفرمایید چقدر دلار مسافرتی میتونم دریافت کنم.
سپاسگذارم از لطف شما.

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر مقاله را مطالعه کنید، ارز مسافرتی را برای شما کامل نوشته ایم.

امیر ضیایی
19 فروردین 1401

سلام من الان نفهمیدم برای دبی ۵۰۰ یورو رو میدن یا ۲۰۰۰ تا رو چون تو متن شما امارات کشور مشترک المنافع و هم مرز هست هم اینکه نیاز به ویزا داره لطفا بگید ۲۰۰۰ یورو رو میدن برای دبی یا خیر ممنون

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، والا این اطلاعاتی است که در خود سایت نوشته اند و متاسفانه گاهی داده هایی مختلفی از سایت های اصلی منتشر می شود.

روهام
25 فروردین 1401

همون که میگید اختلاف چندانی ندارد
حالا حدودا چقدر فرقش با بازار آزاده یورو البته .

  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اختلاف شاید واقعا به چند هزار تومان کم برسد.

سعید
26 فروردین 1401

سلام وقت بخیر،آیااین ارز ازهمه بانک های شهرستان هاداده میشه؟آخه من شنیدم فقط تهران میشه گرفت،آخه من تویه شهرستان کوچیک هستم یعنی بانک شهرستان کوچیک این ارز روپرداخت نمیکنن؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قاعدتا باید بانک های عامل بدهند.

احسان
27 فروردین 1401

با ویزای کار برای کشور عمان چند دلار میدن بهم؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

میلاد
08 اردیبهشت 1401

سلام اگر بلیط مهردار نداشته باشیم
راه حلی برای گرفتن ارز مسافرتی هست؟

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص شرایط خاص مدارک اطلاعاتی نداریم.

صادق ازکات
11 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید من چهار روز دیگه میخام برم کربلا و بلیط هواپیمایی تهران از نجف رو گرفتم برای گرفتن ارز چکار باید بکنم میشه راهنمای کنید

  کارشناس بیمه
  11 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این مقاله اگر مطالعه دقیق کنید، نوشته ایم.

حسین
17 اردیبهشت 1401

سلام برای سفر هوایی به کربلا باید کجا ارز مسافرتی بگیریم؟ و چه مقدار می دهند و به چه قیمت؟

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، پاسخ تمامی سوالات شما در مقاله نوشته شده است. لطفا مقاله را مطالعه کنید.

معصومه
20 اردیبهشت 1401

ارز مسافرتی به درهم هم میدن یا فقط یورو؟ و اینکه برای سفر به دبی چقدر ارز مسافرتی میدن؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا دلار میدهند. مقدار ارز را نوشته ایم.

   علیرضا سیفیان
   24 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز, شفاف توضیح داده نشده, امارات هم مرز هستش و از سوی دیگر ویزا نیاز داره.میشه بگید چقدر ارز برای سفر به دبی تعلق می گیره؟

    کارشناس بیمه
    25 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، 300 دلار یا یورو می دهند.

علی رضا
23 اردیبهشت 1401

سلام ایا اگر شخصی در یک سال یکبار به ترکیه مافرت داشته و مجدد عازم کانادا می باشد بدلیل اینکه ارز مسافرتی کانادا بیشتر از ترکیه است ممکنه تفاوت ارز را به او بدهند.

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی نداریم.

پوریا
24 اردیبهشت 1401

سلام اگه سفر زمینی وان به ترکیه داشته باشیم و از وان به آنکارا پرواز داشته باشیم ارز مسافرتی تعلق میگیره؟؟؟

  کارشناس بیمه
  25 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما به ترکیه سفر کرده اید و ارز مسافرتی تا حد مجاز را قبل از سفر می توانید بگیرید.

مصطفی
31 اردیبهشت 1401

سلام، من به بانک ملی شهرستان مراجعه کردم گفتن باید نفری صد دلار حساب باز کنی اونم فقط دلار تحویل بدی برای افتتاح حساب و نه ریال تا بهت حواله بدیم.
بعدم گفت اصلا حواله نمیخواد برید فرودگاه بهتون میدن، آیا در فرودگاه هم باید افتتاح حساب ارزی انجام داد؟؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تا به حال چنین چیزی نشنیده ایم.

وحید
01 خرداد 1401

سلام،برا بچه ۱۴ساله با ویزا و بلیط ارز میدن یا نمیدن؟میگن چون شما ه تلفن نداره نمیشه در حالیکه نوشتن باید بالای ۱۲سال ارز رو بدن بهش

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر نوشته اند که باید بدهند و این کاملا بهانه است. البته تفاوت قیمت ارز دولتی و آزاد تفاوت آنچنانی ندارد.

امیر
04 خرداد 1401

سلام من یه سایتیو خوندم که نمیدونم اسم بیارم یا ن
ولی توش یه سری اطلاعات وارد کردم گفتش بیاید فلان صرافی
ایا اوناهم ارز مسافرتی میدن بهم یا ن سایتشم اسمش ice بود
بعد بانک ملت هم میشه انلاین نوبت گرفت؟

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این مورد اطلاعی نداریم.

H
12 خرداد 1401

سلام وقت شما بخیر برای گرفتن ارز دولتی باید رو حساب خودمو پول باشه که بتونیم ارز بگیریم؟یعنی از جیب خودمون پول ایرانو پرداخت کنیم که بابتش دلار بگیریم؟سوال شده برام ممنون میشم جواب کامل بدین.

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، متوجه سوالتان نمیشویم؟ از چه پس باید باشد؟

esi
22 تیر 1401

سلام برای مسافرت به ترکیه بدون ویزا ایا ارز دولتی تحویل داده میشه؟ چقدر؟ یا با ویزا فقط تحویل داده میشه.؟

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ترکیه که ویزا نمی خواهد اما باید مدرکی برای مسافرت نشان دهید.

Arshia
05 مرداد 1401

سلام وقتتون بخیر سقف ارز مسافرتی برای پرواز هوایی برای هر نفر چقدر هستش

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام برای یک نفر است.

اسماعیل
10 مرداد 1401

سلام ودرود
برای سفر خارج محدودیت خروج ارز وجودارد ؟بعبارتی هنگام خروج از فرودگاه امام مقدار دلار یا یورو همراه باید توسط حراست مورد بازدید و شمارش قرار گیرد ؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام بله وجود دارد؛ اما کیف شما را چک نمی کنند.

هادی
18 مرداد 1401

سلام برای زیارت اربعین عراق ارز دولتی تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام اطلاع نداریم

masomeh
18 مرداد 1401

سلام وقت بخیر ٫ ارز مسافرتی رو صرافی همونجا تحویل میدن یا تو فرودگاه

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام فکر کنیم که بیشتر بانک تحویل می دهد.

نرگس
19 مرداد 1401

سلام ارز مسافرتی همان روزی که به بانک مراجعه کنیم تحویل داده می شود یا در فرودگاه موقع پرواز باید آن را دریافت کنیم؟

  کارشناس بیمه
  20 مرداد 1401

  سلام اصولا همان روز در بانک تحویل می دهند.

عادل
25 مرداد 1401

سلام و ارادت
بنده ساعت شش صبح پرواز دارم ، در اون ساعت آیا باجه های دریافت ارز وجود داره

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام از کار باجه های ارزی اطلاع نداریم البته اصولا باید از قبل بگیرید.

زهره اصیل
28 مرداد 1401

سلام ما میخواییم زمینی بریم کربلا برای اولین بار . گفتن که توی عراق اگه پاسپورت ببریم بهمون پول میدن یه امتیازه . درسته این؟اصلا یعنی چی ؟میشه توضیح بدید

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام تا به حال چنین چیزی نشنیده ایم.

  جمشید
  27 شهریور 1401

  سلام من برج 1401/3 به ترکیه رفتم و 300 دلار ارز مسافرتی گرفتم الان تاریخ 1401/10 ک بخام به تایلند برم چقدر بهم ارز مسافرتی تعلق میگیرد

   کارشناس بیمه
   28 شهریور 1401

   سلام مقدار مشخصی دارد.احتمالا باز باید به شما تعلق بگیرد.

ابوالفضل
13 شهریور 1401

سلام
بردارم باید تو ترکیه عمل گامانایف (تومور مغزی) بشه. آیا ارز درمان تعلق میگیره؟ کجا باید اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام در این خصوص اطلاعی نداریم.

فراهانی
15 شهریور 1401

سلام.ایا کسی که سفر زمینی به عتبات داشته هم میتونه ارز مسافرتی بگیره(بعداز سفر)؟من بجای مسافر میتونم مدارک رو ببرم بانک؟ واینکع توی مقاله گقته شده به سفر زمینی ترکیه و … ارز نمیدن و اما دوستی گفتن که برای سفر به وان ارز دریافت کردن یعنی ممکنه تحت شرایطی برای این سفر ارز بدن؟

Yasin
05 مهر 1401

سلام و درود
در بیشتر پاسخ ها نوشتین اطلاعاتی ندارین متاسفانه!!
الان واسه رفتن به دبی با کشتی ،ویزا هم لازم داره چقدر یورو میدن؟
ممنون میشم پاسخ بدین

  کارشناس بیمه
  06 مهر 1401

  سلام هر اطلاعاتی بوده تا حدی که میدانستیم نوشته ایم. ارز مسافرتی را برای سفر هوایی می دهند.

نازیلا
13 مهر 1401

وقت بخیر
برای نیمه دوم سال 1401، ارز دولتی نفری چقدر است؟

میثم اقاپور
16 مهر 1401

سلام،،اولا میخاستم بدونم تفاوت ارز دولتی و ارز ازاد چقدره؟؟ چندنفر از دوستان پرسیدن،، ولی واضح جواب ندادین،،، البته میدونم قیمت ها نوسان داره،،، ولی حدودا که میتونید عددی بگین تفاوتشون چقدره؟؟؟ مثلا دلار ۲۹ هزارتومانه،،، ارز دولتی رو با مسافر چقدر حساب میکنن؟؟؟دوما ،، اگر قیمت ارز دولتی با ارز ازاد فرقی نداره،،، پس چرا انقدر سختی بکشیم و صف و بانک و حواله و غیره که شاید موفق به گرفتن ارز دولتی بشیم؟؟؟ خنده داره به خدا

  کارشناس بیمه
  16 مهر 1401

  سلام قیمت دقیقش را اطلاع نداریم؛ اما در حال حاضر تفاوت آنچنانی با هم ندارند. شاید حدودا بتوانیم بگوییم که 5 هزار اختلاف دارند.

فری
22 مهر 1401

سلام.برای ثبت نام ارز مسافرتی از طریق سایت عکس پشت و روی کارت ملی لازمه.کسی که کارت ملیش نیومده و همون برگه موقت را داره چکار باید انجام بده

  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام با شماره موجود در سایت تماس بگیرید یا نهایتا همان را عکس بگیرید و آپلود کنید. در این مورد اطلاعات دقیقی نداریم.

الف-س
22 مهر 1401

با سلام .ایا کسی که با کارت ملی 2000 دلار میگیره میتواند برای 300 دلار از بانک فرودگاه اقدام کند ؟ یا فقط یکی را میتونه درخواست کنه ؟

  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام اطلاعات دقیقی نداریم اما ارز دولتی یکبار میتواند در سال بگیرد.

ملیحه
11 آبان 1401

سلام کی تا حالا ارز مسافرتی گرفته راهنمایی کنین
ممنون میشم چون این روزها میخام برم ترکیه

سمیرا رحمانی
01 بهمن 1401

سلام. نحوه دریافت ارز مسافرتی می تونین توضیح بدین؟

  نویسنده بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام سمیرای عزیز
  سلام. در مقاله فوق نحوه دریافت و مدارک لازم به طور کامل توضیح داده شده است.

امیر
09 بهمن 1401

سلام من میتونم ارز دولتیمو برای دیگران بگیرم چون لازم ندارم خودم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام خیر بعد اینکه به نام شما در هنگام خرید ثبت خواهد شد.

حنا
13 بهمن 1401

سلام من امسال(۱۴۰۱) ۲۰۰۰تا دلار از روی کارت ملی که سالانه میدن گرفتم حالا میخوام برم استانبول میگن ارز مسافرتی که ۳۰۰ دلار هست بگیرم. آیا منی که ۲۰۰۰تا قبلا گرفتم میتونم بازم این ارز مسافرتی رو تهیه کنم؟ شامل منم میشه.؟؟؟ ممنون میشم راهتماییم کنید

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1401

  سلام. هر شخص یکبار در سال می‌تواند ارز دولتی دریافت کند و مابقی را باید به صورت آزاد خریداری نماید.

ارمین
08 اسفند 1401

سلام چطور میتونم بفهمم رفیقم ارز مسافرتی گرفته. راه حل ممنون

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید