۰۲ مرداد ۱۴۰۳

ارز مسافرتی: شرایط، قوانین و نحوه دریافت ارز مسافرتی ۱۴۰۳

افرادی که در آستانه سفر زیارتی یا سیاحتی قرار دارند با دریافت ارز مسافرتی می‌توانند هزینه‌های سفر خارجی خود را کاهش دهند. معمولا نرخ ارز مسافرتی ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر از نرخ ارز بازار آزاد است. شما با خرید ارز مسافرتی مبلغی حدود ۳,۴۰۰,۰۰۰ تومان سود خواهید کرد. برای دریافت حواله ارز مسافرتی باید با در دست داشتن مدارک لازم به صورت حضوری یا اینترنتی به بانک‌های منتخب معرفی شده از سوی بانک مرکزی مراجعه نمایید. با در دست داشتن حواله، قبل از پرواز در فرودگاه می‌توانید ارز خود را دریافت نمایید.

مراحل و نحوه دریافت ارز مسافرتی چیست؟

نحوه دریافت ارز مسافرتی به شرح زیر است:

 1. مراجعه به بانک ها برای دریافت حواله: در حال حاضر ۳ بانک ملی، ملت و سامان ارز مسافرتی را ارائه می‌دهند.
 2. دریافت ارز در باجه فرودگاهی: با دریافت کد قبل از پرواز در فروگاه از ازطریق دستگاه ATM می‌توانید شناسه فروش و کدملی مسافر خود را وارد و ارز خود را تحویل بگیرید.

دریافت ارز مسافرتی بانک ملی

برای دریافت ارز مسافرتی از بانک ملی ۲ روش مراجعه حضوری و استفاده از پیام رسان بله وجود دارد.

۱- ثبت نام ارز مسافرتی بانک ملی با پیام‌رسان بله

اپلیکیشن بله به عنوان ارائه دهنده خدمات مالی بانک ملی، قابلیت های مختلفی از جمله امکان ثبت نام برای دریافت ارز مسافرتی را فراهم می‌کند.برای ثبت نام ارز مسافرتی با بانک ملی ابتدا اپلیکیشن بله را از سایت این پیام رسان دانلود کنید. پس از ورود به برنامه:

 1. وارد قسمت خدمات شوید
 2. بر روی گزینه ارز مسافرتی کلیک کنید
 3. مشخات فردی خود را وارد نمایید.
 4. میزان ارز مسافرتی مورد نیاز خود تا سقف ۵۰۰ یورو را انتخاب کنید.
دریافت ارز مسافرتی با اپلیکیشن بله

در پیام رسان بله از قسمت خدمات بانکی بر روی ارز مسافرتی کلیک کنید

هنگام ثبت نام حتما به موارد زیر دقت نمایید:

 1. شماره تلفن و کد ملی که با آن ثبت نام می کنید هر دو باید متعلق به یک نفر باشد.
 2. ثبت نام در سامانه بله تنها در بازه زمانی ۷ تا ۱۶ هر روز به جز جمعه امکان پذیر است.
 3. برای دریافت ارز مسافرتی باید ۳ تا ۴ روز قبل از تاریخ پرواز اقدام کنید.

۲- مراجعه حضوری به شعب منتخب بانک ملی

با مراجعه به شعب منتخب بانک ملی می توانید درخواست دریافت ارز مسافرتی خود را ثبت کنید. در مرحله اول باید فرم تقاضای ارز را تکمیل کنید و مدارک لازم را تحویل مسئول مربوطه دهید. پس از پرداخت معادل ریالی ارز، رسید حواله به شما تحویل داده می شود. با دریافت حواله ارز مسافرتی می توانید در فرودگاه ارز مورد نیاز خود را دریافت کنید.

دریافت ارز مسافرتی بانک ملت و سامان

بانک ملت و سامان امکان خرید ارز مسافرتی را تنها به صورت حضوری دارند. با مراجعه به شعب منتخب بانک ملت و شعب منتخب بانک سامان و ارائه مدارک به مانند بانک ملی می توانید درخواست دریافت ارز مسافرتی بدهید.

مدارک لازم برای دریافت ارز مسافرتی ۱۴۰۳

 در هنگام مراجعه به بانک یا ارائه درخواست اینترنتی برای دریافت حواله ارز مسافرتی باید مدارکی زیر را همراه خود داشته باشید:

 • اصل و کپی پاسپورت که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • اصل ویزا (برای کشورهایی که ویزای فرودگاهی دارند و هدف شما هم مسافرت چند روزه است، نیازی به اصل ویزا نیست)
 • کپی و اصل کارت ملی؛ در صورت تعویض کارت ملی باید حتما برگه ثبت احوال را ارائه دهید.
 • اصل و کپی بلیط هواپیما با مهر آژانس هواپیمایی (در خرید اینترنتی باید کدرهگیری را نشان دهید. البته بهتر است که یک پرینت از بلیت خود بگیرید).
 • تکمیل فرم درخواست ارز در بانک یا به صورت الکترونیکی و افتتاح حساب ارزی به وسیله خریدار.
 • مبلغ ریالی معادل قیمت روز ارز مسافرتی همراه با کارمزد بانک به همراه تحویل رسید آن
 • اصل رسید واریز مبلغ عوارض خروج از کشور

توجه داشته باشید که ارز مسافرتی تنها به مسافران که به صورت هوایی سفر می کنند تعلق می‌گیرد.

ارز مسافرتی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

ارز مسافرتی تنها به کسانی که با هواپیما به مسافرت خارجی می روند تعلق می گیرد

همان‌طور که در مدارک بالا مشاهده کردید، گاهی برای دریافت ارز باید ویزا داشته باشید. همچنین برای سفر اروپایی ویزای شینگن الزامی است. برای کسب اطلاعات جامع در مورد ویزای شینگن، به این مقاله مراجعه نمایید

هنگام دریافت ارز مسافرتی در فرودگاه باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • حضور شخص متقاضی برای دریافت ارز در فرودگاه و ارائه مدارک شناسایی ضروری است.
 • در صورت تعویض پاسپورت باید گذرنامه موقت قبلی را هم ارائه دهید.
 • برای دریافت ارز مسافرتی باید پرینت بلیت را داشته باشید.

همچنین اگر تاریخ اعتبار گذرنامه‌تان به اتمام رسیده باشد، باید برای دریافت ارز مسافرتی نسبت به تمدید پاسپورت اقدام نمایید.

قیمت ارز مسافرتی ۱۴۰۳

قیمت ارز مسافرتی به طور روزانه به‌روزرسانی می‌شود و ممکن است هر روز تغییر کند. شما می‌توانید از طریق شعب بانک‌ها یا وبسایت‌ صرافی ملی ایران به آدرس mex.co.ir از آخرین نرخ ارز مسافرتی مطلع شوید. به عنوان مثال، در مرداد ماه ۱۴۰۳، مبلغ ارز یورو مسافرتی ۵۱,۶۸۵ تومان مشخص شده است. این در صورتی است که نرخ یورو در بازار آزاد در بازار آزاد ۶۲,۸۴۱ تومان محاسبه می‌شود. 

قبل از دی ماه سال ۱۴۰۰، سهمیه ارز برای مسافران ایرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی را داشتند، برابر با ۲۲۰۰ یورو بود. این میزان ارز به معنای نداشتن اهمیت برای اداره بانکی نهادها، کشورهای مقصد، یا حتی نوع سفر (هوایی، زمینی یا ریلی) برای مسافر بود.

اما با صدور بخشنامه از سوی بانک مرکزی در دی ماه سال ۱۴۰۰، وضعیت فروش ارز مسافرتی تغییر کرد. این بخشنامه باعث کاهش سقف فروش ارز مسافرتی شد و در تیرماه ۱۴۰۱ این مقدار کاهش یافت. حالا، بر اساس آخرین سیاست‌ها، میزان ارز مسافرتی که مسافران با ویزای گردشگری یا مسافرتی به یک کشور خارجی می‌توانند دریافت کنند، به شرح زیر است:

 • برای سفرهای هوایی به کشورهایی که نیازمند دریافت ویزا هستند: ۵۰۰ یورو
 • برای سفرهای هوایی به کشورهایی که به ویزا نیاز ندارند: ۳۰۰ یورو

همچنین، در تاریخ ۴ اسفند ۱۴۰۲، با توجه به نیاز به ارز در دوره سفرهای نوروزی، بانک مرکزی مقدار ارز مسافرتی را به ۱۰۰۰ یورو افزایش داد. این افزایش در سقف فروش ارز تا اول فروردین ۱۴۰۳ ادامه یافت. اما با کاهش سفرهای خارجی پس از نوروز ۱۴۰۳، سقف فروش ارز مسافرتی به ۵۰۰ یورو کاهش یافت.

این تغییرات در سیاست‌های ارزی، اهمیت و تأثیر بسیاری بر روی سفرهای مسافران ایرانی به کشورهای خارجی داشته است و از آنجا که این مسافران از ارزهای مسافرتی برای هزینه‌های مختلف سفر استفاده می‌کنند، تغییرات در سیاست ارزی می‌تواند بر تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های سفر آن‌ها تاثیرگذار باشد.

میزان ارز مسافرتی

ارز مسافرتی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

برای دریافت ارز مسافرتی باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • افراد باید بیشتر از ۱۸ سال داشته باشند.
 • باید در مدت یکسال اخیر ارز مسافرتی دریافت نکرده باشند یا مدت ۳۶۵ روز از آخرین تاریخ دریافت ارز مسافرتی آن‌ها گذشته باشد.
 • تنها مسافرانی که از فرودگاه‌های امام خمینی، اصفهان، شیراز، تبریز، ارومیه و اهواز برای خروج از کشور اقدام می‌کنند، می‌تواند ارز مسافرتی دریافت نمایند.

دقت کنید که بیمه مسافرتی برای سفرهای هوایی خارج از کشور الزامی است. (راهنمای بیمه مسافرتی) یکی از دلایل و ضرورت خرید بیمه مسافرتی این بیمه برای جبران خسارات در سفر است. این بیمه پوشش‌هایی دارد که برای آشنایی بیشتر مقاله پوشش‌های بیمه مسافرتی را مطالعه کنید.

تفاوت ارز دانشجویی و ارز مسافرتی

ارز دانشجویی هم مانند ارز مسافرتی سهمیه‌ای برای رفاه حال دانشجویان خارج از کشور است. این ارز برای دانشجویانی است که در مقاطع تحصیلی تکمیلی در دانشگاه‌های خارجی درس می‌خوانند و بورسیه تحصیلی ندارند. دانشگاه این افراد برای دریافت ارز دولتی باید مورد تایید وزرات علوم ایران باشد.

برای دریافت ارز دانشجویی افراد باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • در یکی از آزمون‌های زبان نمره مورد تایید وزرات علوم را دریافت کرده باشید.
 • دارای پذیرش قطعی و غیرمشروطی از دانشگاه خارجی مورد تایید وزرات علوم باشند.
 • دارای گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه مذکور باشند.
 • آقایان باید کارت پایان خدمت را ارائه دهند.

جهت تقاضای ارز دانشجویی، ابتدا با توجه به رشته ای که در حال تحصیل هستید و یا پذیرش گرفته اید می بایست از طریق سامانه سجاد (برای رشته های مرتبط به وزارت علوم) و یا از طریق سامانه موحد (برای رشته های مرتبط با وزارت بهداشت) مراجعه و ثبت نام اولیه را انجام دهید. میزان ارز دانشجویی ماهانه ۵۰۰ دلار است.

ارز مسافرتی حجاج در سال ۱۴۰۳

نرخ ارز مسافرتی حجاج در سال ۱۴۰۳ برابر با ۵۰۰ دلار است. همچنین متقاضیان درافت ارز مسافرتی برای حج تمتع محدودیتی برای دریافت ارز سالانه ندارند و حتی در صورتی که در یک سال گذشته یک بار ارز مسافرتی دریافت کرده‌اند، می‌توانند ارز مسافرتی را مجدد تهیه کنند. متقاضیان هیچ محدودیت سنی هم ندارند و با هر سنی می‌توانند این ارز را دریافت کنند. برای دریافت این ارز باید از طریق پیام رسان بله یا مراجعه حضوری به شعب ارزی بانک ملی اقدام نمایید.

نحوه دریافت ارز مسافرتی عراق

علاوه بر تخصیص ارز به حجاج برای سفر به بیت الله‌الحرام، به زوار سفر کربلا نیز ارز اختصاص داده شده است. با توجه به اینکه افراد ایرانی برای ورود به کشور عراق نیاز به ویزا ندارند، مقدار ارز مسافرتی برای کربلا برابر با ۳۰۰ یورو  است. روش ثبت نام و دریافت آن نیز تفاوتی با سایر مدل های ارز مسافرتی ندارد.

ارز اربعین ۱۴۰۳

به هرکدام از زائرینی که در ایام اربعین به سفر کربلا بروند ۲۰۰ هزار دینار با نرخ مرکز مبادله ارز و طلای ایران پرداخت می‌شود. تمامی افرادی که قصد دارند در سال ۱۴۰۳ در مراسم اربعین حضور داشته باشند، می‌توانند از ۱۷ تیر ۱۴۰۳ معادل با اول ماه محرم در سامانه سماح ثبت نام کنند.

پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید بیمه از طریق سایت بیمه دات کام اقدام نموده و بیمه کربلا را خریداری نمایید.

هنگام دریافت ارز مسافرتی به این نکات توجه کنید

مهم‌ترین نکاتی که باید در خصوص دریافت ارز بدانید، شامل موارد زیر است:

 • مقصد شما برای دریافت ارز مهم نیست؛ فقط مقدار آن متفاوت خواهد بود.
 • در بانک به شما حواله داده شده و مبلغ آن بعد از دریافت کارت پرواز در فرودگاه امام خمینی تحویل داده خواهد شد. البته بعضی بانک‌ها هم در دیگر فرودگاه‌های کشور، ارز مسافرتی را تحویل می‌دهند.
 • در صورت تعویض گذرنامه در سال جاری، باید گذرنامه قبلی را هم به همراه داشته باشید.
 •  برای گرفتن ارز خارجی از بعضی بانک‌ها نظیر بانک ملت، باید در آن جا حساب باز کرده باشید؛ اما در بانک سامان نیازی به داشتن حساب نیست و با هر کارتی می‌توانید مبلغ را پرداخت کنید.
 • در صورت فراموشی گرفتن حواله، دیگر ارز به شما تعلق نخواهد گرفت؛ اما می‌توانید پول خود را از همان شعبه پس بگیرید.
 • برای گرفتن حواله حتماً باید از قبل نوبت بگیرید.
 • حضور فرد متقاضی در بانک الزامی است.
 • این ارز فقط با واحد یورو داده می‌شود.

البته در کنار توجه به دریافت ارز، بهتر است که نسبت به خرید بیمه مسافرتی هم توجه کنید. بیمه مسافرتی سینگل و بیمه مسافرتی مولتی از انواع بیمه‌نامه‌های در دسترس برای مسافران خارجی است که می‌توانند به راحتی آن را تهیه نمایند.

یکی از اقدامات مهم قبل از شروع سفر، خرید بیمه مسافرتی است. بیمه مسافرتی موجب اطمینان خاطر مسافران می‌شود و بخش زیادی از هزینه‌های احتمالی را تحت پوشش قرار می‌دهد. برای سفر به بسیاری از کشورها نیز تهیه بیمه مسافرتی اجباری است. شما می‌توانید برای خرید بیمه مسافرتی به سامانه آنلاین بیمه‌دات‌کام مراجعه کنید و بیمه‌نامه خود را با بهترین قیمت تهیه نمایید.

این مقاله را برای کمک به افرادی که در آستانه سفر خارجی قرار دارند به اشتراک بگذارید. همچنین در صورتی که درباره هر کدام از مراحل دریافت ارز مسافرتی سوالی دارید در قسمت زیر مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به آن پاسخ دهیم.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

معرفی کامل مراحل تمدید پاسپورت + مدارک تمدید گذرنامه

یکی از ملزومات خروج از کشور دریافت و تمدید پاسپورت است. تمدید پاسپورت معمولا نیازمند زمان زیادی است. با در دست داشتن مدارک هویتی خود می‌توانید نسبت به دریافت و تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله بیمه دات کام به بررسی شرایط تمدید پاسپورت و مدارک مورد نیاز آن پرداخته شده است.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
هانا
۲۹ خرداد ۱۴۰۳

سلام من یک روز به پروازم مونده میتونم ثبت نام کنم و برگشت ارز و بگیم داخل فرودگاه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ هانا عزیز، شما باید حداقل ۴ روز قبل از پرواز برای دریافت ارز مسافرتی اقدام کنید. در روز پرواز شرایط دریافت ارز مسافرتی وجود ندارد.

person
رضا
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

چجوری روز جمعه قبل پرواز ارزمو ثبت کنم؟ چون تعطیله و وقت پروازم ۲ بامداد شنبس

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

  رضا عزیز؛ برای دریافت ارز مسافرتی باید در روزهای کاری اقدام کنید. همچنین این فرآیند ۳ الی ۴ روز زمان می‌برد. در نتیجه شما نمی‌توانید از ارز مسافرتی استفاده کنید.

person
رویا
۲۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام سه یا چهاروز به تاریخ سفر
میشه ارز مسافرتی گرفت ؟فک کنین من جمعه شب پروازدارم ولی چهارشنبه شب میام ارز مسافرتی میخرم میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت ارز مسافرتی باید حساب ارزی داشته باشید و بهتر است یک هفته زودتر مراحل کار را انجام دهید.

person
شاهین
۲۰ فروردین ۱۴۰۳

سلام ، اگه ۷روز مانده باشد به پرواز ، میتوانیم ارز بگیریم یا همون روز پرواز بهمون داده میشود ، با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

  شاهین عزیز؛‌ شما باید حداقل ۴ روز قبل از پرواز برای دریافت ارز مسافرتی اقدام کنید. در روز پرواز شرایط دریافت ارز مسافرتی وجود ندارد.

person
حامی
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

آیا ارز دولتی ۲۰۰۰ دلار و ارز مسافرتی ۵۰۰ دلار رو میشه در یک سال گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در سال یک بار می توانید برای دریافت ارز دولتی اقدام نمایید.

person
محمود
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام
مادر بنده کارت بانکی فعال ندارد و به دلیل مشکل چک برگشتی امکان صدور کارت برای ایشان نیست ، می تونه حضوری مراجعه کنه و حواله ارز مسافرتی رو با فیش واریزی دریافت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت ارز مسافرتی باید در شعب ارزی حساب داشته باشید.

person
نادر
۰۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام ما پارسال ۹ فروردین ارز خود را از باجه فرودگاه گرفتیم ولی امسال پروازمون ۸ فروردین هستش آیا ارز دولتی بهمون تحویل داده میشه؟
و اینکه مبنا روز ثبت نام ارز هستش یا روز دریافت ارز از باجه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  امیدواریم موفق به دریافت ارز دولتی شده باشید. در چنین شرایطی باید به شعب ارزی مراجعه کنید.

person
نگین
۲۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام من آبان امسال ارز مسافرتی گرفتم اردیبهشت سال آینده سفر دارم میتونم دوباره ارز مسافرتی بگیرم یا باید ۳۶۵ روز از ارز مسافرتی بگذره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  باید ۳۶۵ روز بگذرد.

person
میلاد
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر اگر مرداد ارز مسافرتی گرفته باشیم برای فروردین دیگه امکان دریافت ارز نداریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر باید ۳۶۵ روز بگذرد.

person
محمد
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

با گذرنامه زیارتی هم ارز دولتی میدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید ارز دولتی دریافت کنید.

person
سهیل
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام، اگر برای سفر زمینی حواله گرفته باشیم کجا می تونیم ارز هامون تحویل بگیرم؟
فقط تو فرودگاه ارز تحویل میدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب ارزی مراجعه کنید.

person
تینا
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

برای ارز دولتی و مسافرت زمینی با ماشین چطور باید ثبت نام کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق سایت معرفی شده و شعب ارزی اقدام کنید.

person
محمد
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام و عرض ارادت
از مرز زمینی شلمچه هفته قبل خارج شدم و از مرز هوایی نجف به اصفهان ورود کردم به بنده ارز تعلق میگیرد؟
واگر بله باید چطوری اقدام نمایم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از طریق نرم افزار بله یا نرم افزار بانک ملی برای دریافت ارز اقدام کنید.

person
محمد
۲۱ اسفند ۱۴۰۲

سلام من برج ۹ امسال ۲۰۰دلار ارز دولتی گرفتم آیا الان میتوانم ۸۰۰دلار بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید یک سال از زمان دریافت ارز دولتی بگذرد تا بتوانید دوباره درخواست دهید.

person
علی اکبر
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام برای سفر زمینی ترکیه میشه ارز مسافرتی دریافت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید برای دریافت ارز مسافرتی اقدام نمایید.

person
اِدوین
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام
من امسال ارز دولتی ۲۱۰۰ دلار دریافت کردم.آیا میتوانم ارز مسافرتی هم بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر یکبار در سال می توانید برای دریافت ارز دولتی اقدام نمایید.

person
محمد
۱۷ اسفند ۱۴۰۲

میشه استعلام گرفت که امسال ارز مسافرتی گرفتیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که ارز مسافرتی دریافت کرده باشید باید ۳۶۵ روز از تاریخ دریافت گذشته باشد تا بتوانید مجددا درخواست دهید.

person
سما
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ایا میشه ارز مسافرتی را با حساب بانکی شخص دیگه ای گرفت یا حتما باید بنام همون شخص باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حتما به حساب خود شخص باشد.

person
زهرا
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

اگر ارز زیارتی اربعین کربلا گرفته باشیم برای مسافرت خارجی دیگر نمیتوانیم ارز مسافرتی بگیریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر یکبار در سال می توانید ارز دولتی دریافت نمایید.

person
رضا
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

با سلام و تشکر
دو سوال داشتم:
آیا میتوان ارز دولتی و مسافرتی رو همزمان گرفت؟
و دوم اینکه قطعا باید ۳۶۵ روز از اخرین دریافت ارز گذشته باشد تا بعدی رو بگیریم؟ یا باید فقط سال شمسی عوض بشه؟
تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت ارزدولتی باید ۳۶۵ روز از تاریخ دریافت آن گذشته باشد. خیر نمی توانید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید