12 آبان 1400

بیمه مسافرتی سینگل چیست و برای کدام ویزا استفاده می‌شود؟

افراد زیادی با هدف‌های مختلف سفر می‌کنند که در طول سفر ممکن است اتفاق‌های مختلفی برای آن‌ها رخ دهد. از این رو برای سفر خود باید بیمه مسافرتی تهیه کنند. این بیمه‌نامه با توجه به نوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد. بیمه مسافرتی سینگل و مولتی جزو بیمه‌نامه‌های مسافرتی است.

خاطرات همیشه قسمت مهمی ‌از سفر است و به نوعی اتفاق‌ها و جزئیات می‌تواند بخش جدایی ناپذیر از زندگی و سفر باشد. با تهیه بیمه مسافرتی سینگل می‌توانید خاطرات خوش خود را بیشتر کنید و از جشنواره‌ها و سمینارهای مختلف در کشور‌های گوناگون لذت ببرید. در این مطلب درباره ویزا و بیمه مسافرتی سینگل  توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ویزا چیست؟

ویزا یا روادید، سندی کاغذی یا به صورت الکترونیکی است که  از طرف  نمایندگی‌های کشور  اعم از سفارت یا کنسولگری به پاسپورت متقاضی اضافه می‌شود. دارنده ویزا می‌تواند تا مدت زمان مشخص شده در کشور خارجی خاص حضور قانونی داشته باشد.

نکته مهم این است که دریافت ویزا به منزله تضمین برای ورود یک کشور نیست و افسران کنترل کشور مربوطه می‌توانند از ورود فرد جلوگیری کنند.

ویزا به طور کلی به چند دسته تقسیم می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها ویزای سینگل و ویزای مولتی است. دفعات ورود و خروج به کشور مقصد می‌تواند یک معیار مهم برای نوع ویزا و بیمه مسافرتی سینگل و مولتی باشد.

انواع ویزا با توجه به تعداد ورود و خروج

ویزا بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج به یک کشور صادر می‌شود که به شرح هر کدام می‌پردازیم.

ویزای سینگل یا یکبار ورود

همانطور که از اسم ویزا مشخص است(Single visa)، این ویزا پس از یکبار ورود و خروج به کشور مقصد از بین می‌رود. حتی اگر ویزا همچنان اعتبار داشته باشد.

ویزای دوبار ورود یا دابل

افرادی که برای کشور مقصد خود، ویزای دابل را انتخاب می‌کنند، می‌توانند تا زمانی که تاریخ اعتبار ویزا مشخص شده است، دوبار به کشور مقصد ورود و خروج داشته باشند.

ویزا مولتی یا چند بار ورود

دارنده ویزای مولتی(Multiple visa) می‌تواند تا زمانی که ویزا از نظر تاریخ اعتبار دارد، به دفعات مکرر به کشور مقصد وارد و خارج شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای صفر بار ورود، نام دیگر ویزای ترانزیت فرودگاهی است که بعضی از کشور‌ها برای عوض کردن هواپیما در فرودگاه آن کشور درخواست ویزا می‌کنند. فردی که این ویزا را تهیه می‌کند حق خروج از فرودگاه را ندارد. در حقیقت این ویزا به شما مجوز خروج از هواپیما را می‌دهد تا به سالن ترانزیت بروید و سوار ‌هواپیما کشور مقصد خود شوید.

بیمه مسافرتی سینگل

با بیمه مسافرتی سفری خاطره‌انگیز برای خود رقم بزنید.

برای اینکه در طول سفرها با مشکلات مختلف مواجه نشوید بهتر است که از بیمه مسافرتی سینگل یا مولتی استفاده کنید.

لزوم خرید بیمه مسافرتی

فرقی ندارد که شما چه نوع ویزایی را دریافت می‌کنید یا با چه هدفی قصد خارج شدن از کشور و سفر را دارید، همیشه به یاد داشته باشید که سفر پر از اتفاق‌های ناگهانی است که باید خودتان را برای مواجه با آن آماده کنید.

ما به شما خرید بیمه مسافرتی را پیشنهاد می‌دهیم. تغییر در برنامه سفر، هزینه‌های بسیاری را برای شما خواهد داشت. ممکن است در کشور مقصد با توجه به تغییرات آب و هوایی، شما دچار بیماری شوید یا حتی کیف مدارک و پول خود را گم کنید. برای جلوگیری از نگرانی‌ها، می‌توانید از بیمه مسافرتی سینگل استفاده کنید. در حقیقت این بیمه‌نامه‌ پوشش‌های بیمه مسافرتی اصلی را دارند.

اگر هنوز برای خرید بیمه مسافرتی قانع نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ضرورت خرید بیمه مسافرتی را مطالعه نمایید.

مزیت‌های تهیه بیمه مسافرتی سینگل

اگر شما هم جزو افرادی هستید که برای تفریح یا شرکت در یک سمینار از ویزای سینگل برای ورود و خروج خود استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی بیمه مسافرتی سینگل را هم تهیه کنید. مزیت‌های استفاده از بیمه مسافرتی به شرح زیر است:

 • تغییر در شرایط آب و هوایی می‌تواند شما را دچار گرمازدگی، بیماری یا مسمومیت کند. برای بر طرف کردن این موضوع باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.
 • ممکن است که چمدان شما در کشور مقصد به سرقت برود یا در فرودگاه گم شود. با توجه به این موضوع ادامه سفر برای شما بدون مدارک و پول بسیار سخت است.
 • شما شاید بیمار باشید و دارو‌های خود را فراموش کنید که این موضوع می‌تواند شما را با مشکلات و عارضه‌های جدی مواجه کند. در این شرایط باید سریع به متخصص و پزشک مراجعه کنید.
 • احتمال دارد فوت یکی از نزدیکان، شما را مجبور کند که به کشور مبدا بازگردید.
 • مسافر می‌تواند کودک یا اعضای خانواده خود را به کشور بازگرداند.
 • در صورت بیماری و بستری بیمه شده، هزینه‌های زیادی برای او وجود خواهد داشت که نیاز به یک حمایتگر احساس می‌شود.
 • پرواز در صورت تاخیر یا کنسل شدن، هزینه دارد. پرداخت این هزینه‌ها با بیمه مسافرتی است.

به طور کلی تمام مواردی که در بالا اشاره شد، نیاز به یک حمایت و پشتوانه دارد. بیمه مسافرتی سینگل می‌تواند برای شما هزینه‌های تحت پوشش را در طول سفر جبران کند.

یکی از شرکت‌هایی که بیمه مسافرتی سینگل ارئه می‌دهد، شرکت آکسا است. برای کسب اطلاعات جامع در این باره به مقاله بیمه مسافرتی آکسا مراجعه نمایید.

هزینه‌هایی که تحت پوشش بیمه مسافرتی سینگل نیستند

همانطور که می‌دانید پوشش‌های گوناگونی برای بیمه مسافرتی در نظر گرفته شده است، اما برخی از استثنائات و موارد وجود دارد که تحت پوشش بیمه مسافرتی سینگل قرار نمی‌گیرد. این موارد عبارتند از:

 • در ویزای سینگل به مسافرانی که بیشتر از 92 روز متوالی خارج از ایران باشند، کمک رسانی نخواهد شد.
 • هزینه‌هایی که بیمه‌گزار بدون توافق با بیمه‌گر داشته است، جبران نخواهد شد.
 • بیماری سابقه‌دار و ابتلای مجدد به بیماری بیمه شده که از قبل آگاهی داشته است، فقط دوران نقاهت جزئی از دوران بیماری محسوب می‌شود.
 • موارد ناشی از جنگ، تجاوز نظامی، جنگ داخلی، بلوا، آشوب و ناآرامی ‌اجتماعی تحت پوشش بیمه مسافرتی سینگل قرار نمی‌گیرد.
 • اگر بیمه‌گزار در جرم یا عملیاتی شرکت یا مباشرت کند، تحت پوشش این بیمه‌نامه نیست.
 • شرکت در مسابقات اسب سواری، دوچرخه سواری و هر نوع فعالیت ورزشی که با خطرات احتمالی مواجه می‌شود، تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.
 • انجام فعالیت‌هایی مانند: هوا نوردی و هرگونه پرواز، غار نوردی، غواصی، ورزش‌‌های زمستانی یا تمرین به منظور شرکت در مسابقات رسمی ‌یا نمایش که به طور معمول و معقول خطرناک تلقی می‌شود.
 • قرار گرفتن در آلودگی ناشی از رادیو اکتیویته، تشعشعات هسته‌ای یا هر دو آن‌ها تحت پوشش بیمه نیست.
 • سقط جنین اختیاری و زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد، جزو پوشش‌های این بیمه‌نامه قرار نمی‌گیرد.
 • استفاده از مشروبات الکلی یا دارو‌های روان گردان که آثار جزئی یا کلی دارند در بیمه مسافرتی سینگل تحت پوشش نیست.

این موارد جزو اصلی‌ترین استثنائات بیمه مسافرتی است که باید به آن دقت کرد. موارد دیگری هم وجود دارد که باید هنگام تهیه این بیمه‌نامه به آن توجه داشت.

خرید بیمه مسافرتی الزامی ‌است؟

اینکه شما کجای کشور عزیزمان ایران زندگی می‌کنید، مهم نیست، اما اینکه می‌خواهید به کدام کشور سفر کنید مهم است. دقت کنید، اگر قصد سفر به کشور‌های خارجی و حوزه شینگن را دارید باید بیمه مسافرتی تهیه کنید.

بیشتر کشور‌ها برای صدور ویزا سینگل و مولتی وجود بیمه‌نامه مسافرتی را الزامی ‌می‌دانند. هر سفری که به کشور‌های حوزه اروپا، آمریکا یا حتی سفر برای پیاده روی اربعین انجام شود، نیاز به تهیه بیمه مسافرتی دارد.

اگر می‌خواهید در مورد بیمه شنگن اطلاعات جامعی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه مسافرتی شنگن را مطالعه نمایید.

اگر بیمه نخریم، مشکلی پیش می‌آید؟

همانطور که اشاره شد، بهتر است که حتی برای کشور‌های غیر شینگن هم بیمه مسافرتی تهیه کنید. تهیه بیمه مسافرتی برای شما دردسری ندارد، اما تهیه نکردن آن می‌تواند هزینه‌های بسیاری را برای شما به وجود آورد.

هزینه‌های درمان در کشور‌های خارجی بالا است و اگر شما دچار بیماری شوید، باید پول زیادی پرداخت کنید، اما با تهیه بیمه مسافرتی می‌توانید از شرکت کمک رسان بیمه، هزینه‌های خود را دریافت کنید یا با در دست داشتن مدارک، به شرکت بیمه خود در ایران مراجعه کنید.

وجود خطرات و اتفاق‌های احتمالی در سفر را جدی بگیرید تا خاطره خوشی را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

وظایف بیمه شده در بیمه مسافرتی سینگل

در صورت نیاز به خدمات، بیمه‌گزار باید تغییرات را در اولین فرصت به نزدیکترین مرکز پاسخگویی بیمه‌گر در ایران اطلاع دهد. این موارد شامل:

 • نام کامل بیمه‌گزار، شماره و تاریخ اعتبار بیمه‌نامه مسافرتی الزامی ‌است.
 • نشانی محل اقامت در ایران و شماره تماس باید اعلام شود.
 • شرح مختصری از حادثه و نوع کمک مورد درخواست را توضیح دهید.
 • موارد بستری حداکثر ظرف مدت 5 روز اعلام شود.
 • از هر عملی که اقدام ‌‌بیمه‌گر را علیه مسئول حادثه(در صورت وجود) مشکل و نامقدور سازد، خودداری کنید.
 • تمام مدارک و مستندات لازم برای بازپرداخت خسارت از منابع مربوطه را تهیه و در اختیار بیمه‌گر قرار دهید.
بیمه مسافرتی سینگل

خرید بیمه مسافرتی از بیمه دات کام

استعلام و خرید بیمه مسافرتی سینگل از بیمه دات کام

همانطور که توضیح دادیم، هر فردی که قصد سفر دارد، باید بیمه‌نامه مسافرتی را تهیه کند تا تحت پوشش برای پرداخت هزینه‌های احتمالی باشد. بیمه مسافرتی سینگل را می‌توان برای ویزای سینگل دریافت کرد تا در طول سفر اطمینان خاطر داشت. در این مطلب سعی شد توضیحاتی درباره این بیمه‌نامه داده شود، اگر قصد خرید بیمه مسافرتی دارید، بیمه دات کام می‌تواند راه‌گشای شما باشد. برای خرید این بیمه‌نامه می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و از منوی محصولات گزینه مسافرتی را انتخاب کرده و بعد از پر کردن مشخصات خود، اقدام به خرید کنید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
30 فروردین 1401 / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی آسماری: اولین انتخاب مسافران برای سفر خارجی

اگر قصد مسافرت خارج از کشور را دارید، حتما می‌دانید که داشتن بیمه مسافرتی از الزامات این سفر است. اگر نمی‌دانید که این بیمه‌نامه را از کدام شرکت، خریداری کنید، حتما این مقاله را بخوانید!

17 فروردین 1401 / بیمه مسافرتی

اهمیت بیمه مسافرتی در جام جهانی: صفر تا صد هزینه سفر برای جام جهانی

علاقه‌مندان به تماشای مسابقات جام جهانی! قبل از تصمیم به حضور در مسابقات جام جهانی قطر ۲۰۲۲، خواندن این مقاله را از دست ندهید!

20 بهمن 1400 / بیمه مسافرتی / بیمه موتور

سفر با موتور سیکلت: با موتور خود مسافرتی ایمن داشته باشید.

اگر به دنبال سفری خاطره‌انگیز با موتور شخصی خود هستید و می‌خواهید سفری سلامت را تجربه کنید، نکات این مقاله را حتما بخوانید.

29 دی 1400 / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی شینگن؛ همراه مطمئن شما در سفر به اروپا

خرید بیمه مسافرتی از ضروریات اولیه ویزای کشورهای شنگن می‌باشد. برای آگاهی کامل دریافت این ویزا کلیک کنید.

07 دی 1400 / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی آکسا: قبل از سفر برای ریسک‌های احتمالی آماده باشید

با خواندن این مقاله با بیمه مسافرتی اکسا و پوشش‌های آن بیشتر آشنا می‌شوید!

28 آذر 1400 / بیمه مسافرتی

ویزای شینگن؛ شاه کلید ورود به کشورهای اروپایی

با دریافت ویزای شینگن می‌توانید به ۲۶ کشور حوزه شنگن مسافرت کنید. شرایط و مراحل دریافت این ویزا را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
زیبا احمدی
16 آبان 1400

سلام، برای سفرهای توریستی که میرویم، بیمه ما سینگل حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، اصولا در ویزاهای توریسیتی، بیمه نامه به صورت سینگل است؛ مگر اینکه خود شخص بخواهد نوع آن را تغییر دهد.

مونا جاوید
16 آبان 1400

سلام، آیا خودمان می توانیم بیمه سینگل تهیه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، بله خود شما هم می توانید به صورت جداگانه بیمه مسافرتی سینگل تهیه کنید. برای خرید وارد صفحه خرید بیمه مسافرتی شده و خرید خود را نهایی کنید.

ساسان
16 آبان 1400

سلام، مقالتون خیلی جالب بود. من اول فکر کردم این بیمه نامه برای مجردهای تنهاس. نمیدونستم چنین بیمه نامه ای وجود داره.

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، نخیر این بیمه نامه برخلاف نامش برای فقط یک بار ورود و خروج از کشور مقصد است 🙂

پرهام
28 دی 1400

سلام هزینه بیمه مسافرتی آلمان چقدر می شود؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز، هزینه بیمه مسافرتی بر اساس مدت زمان سفر شما مشخص خواهد شد. برای استعلام به صفحه خرید بیمه مسافرتی مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید