۱۴ دی ۱۴۰۱

بیمه مسافرتی سینگل چیست و برای کدام ویزا استفاده می‌شود؟

افراد زیادی با هدف‌های مختلف سفر می‌کنند که در طول سفر ممکن است اتفاق‌های مختلفی برای آن‌ها رخ دهد. از این رو برای سفر خود باید بیمه مسافرتی تهیه کنند. این بیمه‌نامه با توجه به نوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد. بیمه مسافرتی سینگل و مولتی جزو بیمه‌نامه‌های مسافرتی است.

خاطرات همیشه قسمت مهمی ‌از سفر است و به نوعی اتفاق‌ها و جزئیات می‌تواند بخش جدایی ناپذیر از زندگی و سفر باشد. با تهیه بیمه مسافرتی سینگل می‌توانید خاطرات خوش خود را بیشتر کنید و از جشنواره‌ها و سمینارهای مختلف در کشور‌های گوناگون لذت ببرید. در این مطلب درباره ویزا و بیمه مسافرتی سینگل  توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ویزا چیست؟

ویزا یا روادید، سندی کاغذی یا به صورت الکترونیکی است که  از طرف  نمایندگی‌های کشور  اعم از سفارت یا کنسولگری به پاسپورت متقاضی اضافه می‌شود. دارنده ویزا می‌تواند تا مدت زمان مشخص شده در کشور خارجی خاص حضور قانونی داشته باشد.

نکته مهم این است که دریافت ویزا به منزله تضمین برای ورود یک کشور نیست و افسران کنترل کشور مربوطه می‌توانند از ورود فرد جلوگیری کنند.

ویزا به طور کلی به چند دسته تقسیم می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها ویزای سینگل و ویزای مولتی است. دفعات ورود و خروج به کشور مقصد می‌تواند یک معیار مهم برای نوع ویزا و بیمه مسافرتی سینگل و مولتی باشد.

انواع ویزا با توجه به تعداد ورود و خروج

ویزا بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج به یک کشور صادر می‌شود که به شرح هر کدام می‌پردازیم.

ویزای سینگل یا یکبار ورود

همانطور که از اسم ویزا مشخص است(Single visa)، این ویزا پس از یکبار ورود و خروج به کشور مقصد از بین می‌رود. حتی اگر ویزا همچنان اعتبار داشته باشد.

ویزای دوبار ورود یا دابل

افرادی که برای کشور مقصد خود، ویزای دابل را انتخاب می‌کنند، می‌توانند تا زمانی که تاریخ اعتبار ویزا مشخص شده است، دوبار به کشور مقصد ورود و خروج داشته باشند.

ویزا مولتی یا چند بار ورود

دارنده ویزای مولتی(Multiple visa) می‌تواند تا زمانی که ویزا از نظر تاریخ اعتبار دارد، به دفعات مکرر به کشور مقصد وارد و خارج شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای صفر بار ورود، نام دیگر ویزای ترانزیت فرودگاهی است که بعضی از کشور‌ها برای عوض کردن هواپیما در فرودگاه آن کشور درخواست ویزا می‌کنند. فردی که این ویزا را تهیه می‌کند حق خروج از فرودگاه را ندارد. در حقیقت این ویزا به شما مجوز خروج از هواپیما را می‌دهد تا به سالن ترانزیت بروید و سوار ‌هواپیما کشور مقصد خود شوید.

بیمه مسافرتی سینگل

با بیمه مسافرتی سفری خاطره‌انگیز برای خود رقم بزنید.

برای اینکه در طول سفرها با مشکلات مختلف مواجه نشوید بهتر است که از بیمه مسافرتی سینگل یا بیمه مسافرتی مولتی استفاده کنید.

لزوم خرید بیمه مسافرتی

فرقی ندارد که شما چه نوع ویزایی را دریافت می‌کنید یا با چه هدفی قصد خارج شدن از کشور و سفر را دارید، همیشه به یاد داشته باشید که سفر پر از اتفاق‌های ناگهانی است که باید خودتان را برای مواجه با آن آماده کنید.

ما به شما خرید بیمه مسافرتی را پیشنهاد می‌دهیم. تغییر در برنامه سفر، هزینه‌های بسیاری را برای شما خواهد داشت. ممکن است در کشور مقصد با توجه به تغییرات آب و هوایی، شما دچار بیماری شوید یا حتی کیف مدارک و پول خود را گم کنید. برای جلوگیری از نگرانی‌ها، می‌توانید از بیمه مسافرتی سینگل استفاده کنید. در حقیقت این بیمه‌نامه‌ پوشش‌های بیمه مسافرتی اصلی را دارند.

اگر هنوز برای خرید بیمه مسافرتی قانع نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ضرورت خرید بیمه مسافرتی را مطالعه نمایید.

مزیت‌های تهیه بیمه مسافرتی سینگل

اگر شما هم جزو افرادی هستید که برای تفریح یا شرکت در یک سمینار از ویزای سینگل برای ورود و خروج خود استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی بیمه مسافرتی سینگل را هم تهیه کنید. مزیت‌های استفاده از بیمه مسافرتی به شرح زیر است:

 • تغییر در شرایط آب و هوایی می‌تواند شما را دچار گرمازدگی، بیماری یا مسمومیت کند. برای بر طرف کردن این موضوع باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.
 • ممکن است که چمدان شما در کشور مقصد به سرقت برود یا در فرودگاه گم شود. با توجه به این موضوع ادامه سفر برای شما بدون مدارک و پول بسیار سخت است.
 • شما شاید بیمار باشید و دارو‌های خود را فراموش کنید که این موضوع می‌تواند شما را با مشکلات و عارضه‌های جدی مواجه کند. در این شرایط باید سریع به متخصص و پزشک مراجعه کنید.
 • احتمال دارد فوت یکی از نزدیکان، شما را مجبور کند که به کشور مبدا بازگردید.
 • مسافر می‌تواند کودک یا اعضای خانواده خود را به کشور بازگرداند.
 • در صورت بیماری و بستری بیمه شده، هزینه‌های زیادی برای او وجود خواهد داشت که نیاز به یک حمایتگر احساس می‌شود.
 • پرواز در صورت تاخیر یا کنسل شدن، هزینه دارد. پرداخت این هزینه‌ها با بیمه مسافرتی است.

به طور کلی تمام مواردی که در بالا اشاره شد، نیاز به یک حمایت و پشتوانه دارد. بیمه مسافرتی سینگل می‌تواند برای شما هزینه‌های تحت پوشش را در طول سفر جبران کند.

یکی از شرکت‌هایی که بیمه مسافرتی سینگل ارئه می‌دهد، شرکت آکسا است. برای کسب اطلاعات جامع در این باره به مقاله بیمه مسافرتی آکسا مراجعه نمایید.

هزینه‌هایی که تحت پوشش بیمه مسافرتی سینگل نیستند

همانطور که می‌دانید پوشش‌های گوناگونی برای بیمه مسافرتی در نظر گرفته شده است، اما برخی از استثنائات و موارد وجود دارد که تحت پوشش بیمه مسافرتی سینگل قرار نمی‌گیرد. این موارد عبارتند از:

 • در ویزای سینگل به مسافرانی که بیشتر از ۹۲ روز متوالی خارج از ایران باشند، کمک رسانی نخواهد شد.
 • هزینه‌هایی که بیمه‌گزار بدون توافق با بیمه‌گر داشته است، جبران نخواهد شد.
 • بیماری سابقه‌دار و ابتلای مجدد به بیماری بیمه شده که از قبل آگاهی داشته است، فقط دوران نقاهت جزئی از دوران بیماری محسوب می‌شود.
 • موارد ناشی از جنگ، تجاوز نظامی، جنگ داخلی، بلوا، آشوب و ناآرامی ‌اجتماعی تحت پوشش بیمه مسافرتی سینگل قرار نمی‌گیرد.
 • اگر بیمه‌گزار در جرم یا عملیاتی شرکت یا مباشرت کند، تحت پوشش این بیمه‌نامه نیست.
 • شرکت در مسابقات اسب سواری، دوچرخه سواری و هر نوع فعالیت ورزشی که با خطرات احتمالی مواجه می‌شود، تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.
 • انجام فعالیت‌هایی مانند: هوا نوردی و هرگونه پرواز، غار نوردی، غواصی، ورزش‌‌های زمستانی یا تمرین به منظور شرکت در مسابقات رسمی ‌یا نمایش که به طور معمول و معقول خطرناک تلقی می‌شود.
 • قرار گرفتن در آلودگی ناشی از رادیو اکتیویته، تشعشعات هسته‌ای یا هر دو آن‌ها تحت پوشش بیمه نیست.
 • سقط جنین اختیاری و زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد، جزو پوشش‌های این بیمه‌نامه قرار نمی‌گیرد.
 • استفاده از مشروبات الکلی یا دارو‌های روان گردان که آثار جزئی یا کلی دارند در بیمه مسافرتی سینگل تحت پوشش نیست.

این موارد جزو اصلی‌ترین استثنائات بیمه مسافرتی است که باید به آن دقت کرد. موارد دیگری هم وجود دارد که باید هنگام تهیه این بیمه‌نامه به آن توجه داشت.

خرید بیمه مسافرتی الزامی ‌است؟

اینکه شما کجای کشور عزیزمان ایران زندگی می‌کنید، مهم نیست، اما اینکه می‌خواهید به کدام کشور سفر کنید مهم است. دقت کنید، اگر قصد سفر به کشور‌های خارجی و حوزه شینگن را دارید باید بیمه مسافرتی تهیه کنید.

بیشتر کشور‌ها برای صدور ویزا سینگل و مولتی وجود بیمه‌نامه مسافرتی را الزامی ‌می‌دانند. هر سفری که به کشور‌های حوزه اروپا، آمریکا یا حتی سفر برای پیاده روی اربعین انجام شود، نیاز به تهیه بیمه مسافرتی دارد.

اگر می‌خواهید در مورد بیمه شنگن اطلاعات جامعی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه مسافرتی شنگن را مطالعه نمایید.

اگر بیمه نخریم، مشکلی پیش می‌آید؟

همانطور که اشاره شد، بهتر است که حتی برای کشور‌های غیر شینگن هم بیمه مسافرتی تهیه کنید. تهیه بیمه مسافرتی برای شما دردسری ندارد، اما تهیه نکردن آن می‌تواند هزینه‌های بسیاری را برای شما به وجود آورد.

هزینه‌های درمان در کشور‌های خارجی بالا است و اگر شما دچار بیماری شوید، باید پول زیادی پرداخت کنید، اما با تهیه بیمه مسافرتی می‌توانید از شرکت کمک رسان بیمه، هزینه‌های خود را دریافت کنید یا با در دست داشتن مدارک، به شرکت بیمه خود در ایران مراجعه کنید.

وجود خطرات و اتفاق‌های احتمالی در سفر را جدی بگیرید تا خاطره خوشی را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

وظایف بیمه شده در بیمه مسافرتی سینگل

در صورت نیاز به خدمات، بیمه‌گزار باید تغییرات را در اولین فرصت به نزدیکترین مرکز پاسخگویی بیمه‌گر در ایران اطلاع دهد. این موارد شامل:

 • نام کامل بیمه‌گزار، شماره و تاریخ اعتبار بیمه‌نامه مسافرتی الزامی ‌است.
 • نشانی محل اقامت در ایران و شماره تماس باید اعلام شود.
 • شرح مختصری از حادثه و نوع کمک مورد درخواست را توضیح دهید.
 • موارد بستری حداکثر ظرف مدت ۵ روز اعلام شود.
 • از هر عملی که اقدام ‌‌بیمه‌گر را علیه مسئول حادثه(در صورت وجود) مشکل و نامقدور سازد، خودداری کنید.
 • تمام مدارک و مستندات لازم برای بازپرداخت خسارت از منابع مربوطه را تهیه و در اختیار بیمه‌گر قرار دهید.

چند نکته دیگر را هم در نظر بگیرید:

 • عوارض خروج از کشور بر عهده فرد است. اگر هم با تور سفر کند، مبلغ آن از طرف تور پرداخت خواهد شد.
 • برای تهیه ارز مسافرتی باید به بانک‌های عامل معرفی شده مراجعه کنید.
 • اگر هم قصد لغو سفر را دارید، حتماَ مقاله پوشش لغو سفر را مطالعه کنید.
بیمه مسافرتی سینگل

خرید بیمه مسافرتی از بیمه دات کام

استعلام و خرید بیمه مسافرتی سینگل از بیمه دات کام

همانطور که توضیح دادیم، هر فردی که قصد سفر دارد، باید بیمه‌نامه مسافرتی را تهیه کند تا تحت پوشش برای پرداخت هزینه‌های احتمالی باشد. بیمه مسافرتی سینگل را می‌توان برای ویزای سینگل دریافت کرد تا در طول سفر اطمینان خاطر داشت. در این مطلب سعی شد توضیحاتی درباره بیمه مسافرتی سینگل داده شود، اگر قصد خرید بیمه مسافرتی دارید، بیمه دات کام می‌تواند راه‌گشای شما باشد. برای خرید بیمه مسافرتی ارزان و مناسب می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و از منوی محصولات گزینه مسافرتی را انتخاب کرده و بعد از پر کردن مشخصات خود، اقدام به خرید کنید.

 

 • + ویزای دوبار ورود یا دابل چیست؟
 • + ویزای ترانزیت فرودگاهی چیست؟
 • + ویزای سینگل یا یکبار ورود چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت
۰۵ فروردین ۱۴۰۲ / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

مدارک مورد نیاز تمدید پاسپورت و جزئیات شرایط و نحوه دریافت آن

یکی از ملزومات خروج از کشور دریافت و تمدید پاسپورت است. تمدید پاسپورت معمولا نیازمند زمان زیادی است. با در دست داشتن مدارک هویتی خود می‌توانید نسبت به دریافت و تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله بیمه دات کام به بررسی شرایط تمدید پاسپورت و مدارک مورد نیاز آن پرداخته شده است.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
پریسا فرهادی
۰۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام. وقت بخیر. ویزای سینگل یعنی چه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. ویزای سینگل بعد از یکبار ورود به کشور از بین می رود حتی اگر تاریخ اعتبار داشته باشد همچنان.

person
زینب احمدیان
۰۹ مهر ۱۴۰۱

بیمه مسافرتی سینگل تو ایران از کجا بخرم فوری میخام

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام می توانید از بیمه دات کام خریداری کنید.

person
ژیلا وزیری
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

کامل ترین بیمه مسافرتی سنگل رو کدام شرکت بیمه داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام همه شرکت ها دارند. شما بهتر است که بر اساس کشور خود بررسی کنید.

person
حسام راد
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر. پسر من قراره برای یک دوره چتر بازی به یک کشور اروپایی سفر کنه، میخواستم ببینم از کدوم بیمه میتونم براش استفاده کنم که در صورت بروز مشکل تحت پوشش قرار بگیره.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بیمه مسافرتی اصولا این موارد را پوشش نمی دهد.

person
پرهام
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام هزینه بیمه مسافرتی آلمان چقدر می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، هزینه بیمه مسافرتی بر اساس مدت زمان سفر شما مشخص خواهد شد. برای استعلام به صفحه خرید بیمه مسافرتی مراجعه کنید.

person
ساسان
۱۶ آبان ۱۴۰۰

سلام، مقالتون خیلی جالب بود. من اول فکر کردم این بیمه نامه برای مجردهای تنهاس. نمیدونستم چنین بیمه نامه ای وجود داره.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، نخیر این بیمه نامه برخلاف نامش برای فقط یک بار ورود و خروج از کشور مقصد است 🙂

person
مونا جاوید
۱۶ آبان ۱۴۰۰

سلام، آیا خودمان می توانیم بیمه سینگل تهیه کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله خود شما هم می توانید به صورت جداگانه بیمه مسافرتی سینگل تهیه کنید. برای خرید وارد صفحه خرید بیمه مسافرتی شده و خرید خود را نهایی کنید.

person
زیبا احمدی
۱۶ آبان ۱۴۰۰

سلام، برای سفرهای توریستی که میرویم، بیمه ما سینگل حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز، اصولا در ویزاهای توریسیتی، بیمه نامه به صورت سینگل است؛ مگر اینکه خود شخص بخواهد نوع آن را تغییر دهد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید