۲۹ آذر ۱۴۰۱

بیمه مسافرتی آکسا: قبل از سفر برای ریسک‌های احتمالی آماده باشید

دوستداران سفر باید توجه بیشتری به بیمه مسافرتی آکسا داشتـه باشند. سفر، یکی از هیجان‌انگیزترین راه‌های گذراندن اوقات فراغت است. شما می‌توانید با داشتن آمادگی قبلی، تجربه‌های خاطره‌انگیزی را برای خود و همسرانتان ثبت کنید. خرید بیمه مسافرتی از جمله کارهایی است که قبل از عزیمت به مقصد باید انجام دهید. مخصوصاً اگر به کشورهای حوزه شنگن می‌روید، بیمه آکسای بیمه ایران از جمله بیمه‌نامه‌هایی است که ویژگی‌ها و طرح‌های منحصربه‌فردی دارد. برای آگاهی از جزییات آن با ما همراه باشید.

بیمه مسافرتی چیست؟

قراردادی است که طی آن بیمه‌گر در ازای دریافت حق‌بیمه، ریسک‌های احتمالیِ سفرِ بیمه‌شده را پوشش می‌دهد. این ریسک‌ها مواردی از قبیل: لغو سفر، گم شدن چمدان و پول نقد، بیماری در کشور مقصد و… را شامل می‌شود. داشتن این بیمه‌نامه برای مسافرت به برخی کشورها اجباری نیست. اما با توجه به محاسن این بیمه‌نامه توصیه می‌شود در هنگام سفر حتما این بیمه‌نامه را با خود داشته باشید.

ما در سایت یک مقاله مفصل در این باره داریم. اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید، مقاله بیمه مسافرتی چیست را بخوانید.

شرکت بین‌المللی آکسا

قبل از هر چیز باید بدانیم بیمه آکسا از کجا آمده است؟ شرکت بین‌المللی آکسا (AXA)، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های خوشه‌ای دنیا شناخته می‌شود. این شرکت‌ها اغلب در چند صنعت به صورت همزمان و به شکل چند ملیتی فعالیت دارند. ریشه‌های تاسیس شرکت آکسا به سال ۱۸۱۷ و تشکیل بیمه آتش‌سوزی در پاریس برمی‌گردد. بعدها کلود بیبیه در سال ۱۹۸۵ با ادغام چندین شرکت بیمه فرانسوی فرم کنونی آن را راه‌اندازی کرد.

کلمه AXA به عنوان نام شرکت، مخفف هیچ کلمه‌ای نیست. تلفظ راحت این نام در زبان‌های مختلف دنیا، دلیل اصلی انتخاب آن بوده است. این شرکت چند ملیتی در زمینه بیمه مسافرتی به عنوان یک شرکت کمک‌رسان، خدمات ارائه می‌دهد. این برند جهانی، شعار «قبل از سفر آماده باشید» را برای خود برگزیده است.

بیمه مسافرتی آکسا

شرکت کمک‌رسان چیست؟

اگر به بیمه‌نامه مسافرتی دقت کنید؛ شماره‌ای تحت عنوان شماره شرکت کمک رسان می‌بینید. شرکت‌های بیمه به لحاظ اقتصادی معمولا نمی‌توانند در کشورهای مقصد شعبه داشته باشند. آنها برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان از شرکت‌های واسطه کمک می‌گیرند. این شرکت‌ها در اصل پشتیبان شما در طول سفرتان هستند. شرکت‌های کمک‌رسان در ایران شعبه ندارند. شرکت کمک‌رسان ایران، تنها شرکت کمک‌رسانی در ایران است. آکسا، اواسان، رایزشوتز، Mideast و SOS از جمله معروف‌ترین شرکت‌های کمک‌رسان دنیا هستند. بیمه مسافرتی آکسا تحت حمایت این شرکت ارائه می‌شود. این بیمه‌نامه مانند سایر بیمه‌های مسافرتی ریسک حوادث احتمالی سفر را پوشش می‌دهد. برای آشنایی با شرکت های کمک رسان فعال در ایران، اینجا کلیک کنید.

انواع بیمه مسافرتی آکسا

بیمه مسافرتی آکسا در طرح‌ها متنوع زیر صادر می‌شود:

 • بیمه‌ی مسافرتی سینگل یا یک‌باره: با خرید این بیمه‌نامه، برای یک مسافرت ۳۶۵ روزه تحت پوشش قرار می‌گیرید.
 • بیمه مسافرتی تریپل یا سفر بیش از یک‌بار: اگر زیاد اهل مسافرت هستید، این بیمه‌نامه مناسب شما است. اگر سالانه چند بار سفر می‌کنید؛ بیمه مسافرتی آکسا تریپل به لحاظ قیمت و زمان برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود.
 • طرح Backpackers: این طرح برای کسانی است که زمان زیادی کوله‌  بر دوش دارند و همواره در حال سفر هستند. این بیمه‌نامه به صورت سالانه تنظیم می‌شود.
 • طرح پوشش بیماری‌های پیش از سفر: بیماری‌های چون: فشار خون بالا، مشکلات تنفسی، التهاب مفاصل تحت پوشش قرار می‌گیرند. در صورت نیاز شما می‌توانید با اعلام وضعیت سلامتی خود به صورت آنلاین، از این طرح بهره ببرید.
 • طرح پوشش فعالیت‌ها و ورزش‌ها: اگر جزو  کسانی هستید که به ماجراجویی در سفر علاقه‌مندید؛ این پوشش برای شما طراحی شده‌است. با انتخاب این پوشش می‌توانید با خیال آسوده به ورزش‌ها و فعالیت‌های دلخواه‌تان بپردازید.
 • طرح پوشش ورزش‌های زمستانی: اگر به عشق تجربه ورزش‌های زمستانی در فصل‌های سرد سال، عازم سفر می‌شوید؛ این پوشش برای شماست. پوشش ورزش‌های زمستانی در دو طرح سینگل و تریپل ارائه می‌شود.

تمدید بیمه مسافرتی آکسا

شرکت بیمه، پایان مدت اعتبار بیمه مسافرتی آکسا را از طریق ایمیل یا SMS به مشتریانش اطلاع می‌دهد. شما می‌توانید در صورت نیاز، از طریق همان پیام برای تمدید بیمه‌نامه خود اقدام کنید.

محدودیت‌های سنی در بیمه مسافرتی آکسا

این بیمه‌نامه محدودیت‌های سنی زیر را شامل می‌شود:

 • بیمه مسافرتی آکسا تریپل: افراد بالای ۷۵ سال را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.
 • بیمه مسافرتی آکسا سینگل: افراد بالای ۸۰ سال تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

پوشش‌های بیمه مسافرتی آکسا

این بیمه‌نامه ریسک مالی خطرات احتمالی زیر را پوشش می‌دهد:

 • هزینه‌های فوریت‌های پزشکی
 • هزینه‌های فوریت‌های دندان‌پزشکی
 • هزینه بازگشت به کشور
 • هزینه مراسم خاکسپاری
 • هزینه‌های تصادف (این پوشش شامل پوشش هزینه‌های تصادف منجر به مرگ، قطع عضو، از بین رفتن بینایی و از کار افتادگی دائم می‌شود.)
 • هزینه لغو یا کوتاه کردن سفر
 • هزینه از دست دادن پرواز
 • هزینه‌های قطع سفر
 • هزینه گم شدن پول، پاسپورت و اسناد
 • هزینه گم شدن چمدان
بیمه مسافرتی آکسا

تعهدات بیمه مسافرتی آکسا

سقف تعهد بیمه مسافرتی آکسا

سقف تعهدات بیمه مسافرتی آکسا، بر اساس پوشش‌ها و نوع طرح انتخابی در بیمه‌نامه قابل مشاهده است.

فسخ بیمه‌نامه مسافرتی آکسا

اگر بیمه‌گزار به هر دلیلی قصد فسخ قرارداد بیمه آکسای بیمه ایران را داشته باشد، مطابق شرایط زیر هزینه بیمه به او برگردانده می‌شود:

 • طرح سینگل: اگر قبل از تاریخ شروع بیمه‌نامه قصد فسخ آن را داشته باشید، کل هزینه به شما بازگردانده می‌شود.
 • طرح تریپل: این قرارداد را می‌توان تا ۱۴ روز بعد از شروع تاریخ بیمه‌نامه فسخ کرد. فسخ قرارداد در زمان تعیین شده هزینه‌ای به بیمه‌گزار تحمیل نمی‌کند.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد بیمه مسافرتی سینگل به اینجا مراجعه نمایید. همچنین در مقاله بیمه مسافرتی مولتی نیز اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست بیاورید.

بیمه آکسا در ایران

بعد از اعمال تحریم‌ها هیچ‌کدام از شرکت‌های بیمه ایرانی با شرکت کمک‌رسان آکسا قرارداد ندارند. شرکت بیمه ایران تا سال ۹۷ با این شرکت مراوده تجاری داشت. در حال حاضر شرکت کمک‌رسان اوسان طرف قرارداد این بیمه‌گر می‌باشد.

در این مقاله الزامات خرید بیمه مسافرتی را برایتان شرح دادیم. سپس به معرفی بیمه مسافرتی آکسا پرداختیم. طرح‌ها و پوشش‌های آن را نیز برایتان توضیح دادیم. این بیمه‌نامه متاسفانه فعلا به علت وجود تحریم‌ها در ایران ارائه نمی‌شود. اگر قصد خرید بیمه مسافرتی دیگری را دارید به صفحه محصولات بیمه دات کام مراجعه کنید. در صورت داشتن هرگونه پرسش برای ما کامنت بگذارید. کارشناس‌های بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

معرفی کامل مراحل تمدید پاسپورت + مدارک تمدید گذرنامه

یکی از ملزومات خروج از کشور دریافت و تمدید پاسپورت است. تمدید پاسپورت معمولا نیازمند زمان زیادی است. با در دست داشتن مدارک هویتی خود می‌توانید نسبت به دریافت و تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله بیمه دات کام به بررسی شرایط تمدید پاسپورت و مدارک مورد نیاز آن پرداخته شده است.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علیرضا باقری
۰۹ مهر ۱۴۰۱

بیمه مسافرتی آکسا هزینه گم شدن طلا رو میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام اصولا طلاجات جزو پوشش بیمه نیست.

person
موسوی
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

این شرکت قدیمیه؟ خوبه؟ کجا بوده تا الان؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله جزو شرکت های خوب است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید