30 آذر 1401

بیمه مسافرتی مولتی؛ تیر یک بیمه‌نامه برای نشان چند سفر

افراد با توجه به نوع شغل یا حرفه‌ای که دارند، می‌توانند بارها به کشور‌های دیگر سفر کنند. در این شرایط افراد باید تحت پوشش بیمه مسافرتی مولتی قرار بگیرند. به تازگی شرکت‌های بیمه‌ای طرح‌های متنوعی را برای بیمه شده‌ها در نظر گرفته‌اند. بیمه مسافرتی یکی از این بیمه‌نامه‌ها است که با توجه به ویزا و مدت زمان ورود و خروج بیمه شده، طراحی شده است. در ادامه، درباره ویزا مولتی و بیمه مسافرتی توضیحاتی خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

ویزا چیست؟

ویزا یا روادید، یک مجوز برای ورود به کشور دیگری است که از طرف همان کشور اجازه ورود به افراد داده می شود. در حقیقت کنسولگری و سفارت آن کشور وظیفه صدور ویزا را برعهده دارند.

ویزا انواع مختلفی دارد که با توجه به تعداد ورود و خروج فرد متقاضی صادر خواهد شد. انواع ویزا به شرح زیر است:

 • ویزای یکبار ورود: این ویزا  زمانی صادر می‌شود که شما فقط یکبار ورود و خروج به کشور مقصد را داشته باشید. این ویزا، ویزای سینگل نیز  گفته می‌شود.
 • گذرنامه دابل: دارنده‌های این نوع ویزا می‌تواند تا زمانی که ویزا از نظر تاریخ اعتبار داشته باشد، دوبار به کشور مقصد وارد و خارج شود.
 • ویزای مولتی: دارنده این ویزا تا پایان اعتبار می‌تواند به دفعات مکرر به کشور مقصد وارد و خارج شود.
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی: ویزای صفربار ورود یا همان ترانزیت فرودگاهی در برخی از کشور‌ها برای جابه جایی هواپیما در فرودگاه صادر می‌شود. در حقیقت دارنده این ویزا اجازه و حق ورود و خروج به خارج از فرودگاه را ندارند.

برای اطلاعات بیشتر درمورد ویزای شنگن به اینجا مراجعه کنید.

بیمه مسافرتی چیست؟

اینکه در کجای ایران زندگی می‌کنید، اهمیتی ندارد؛ اما اینکه به کدام کشور سفر می‌کنید اهمیت دارد. شما برای اینکه خاطره خوشی از سفرهای خود داشته باشید، بهتر است که بیمه مسافرتی را تهیه کنید و از خدمات و پوشش‌های آن بهره‌مند شوید.

بیمه مسافرتی مولتی

لزوم تهیه بیمه مسافرتی برای سفر

لزوم تهیه بیمه مسافرتی زمانی احساس می‌شود که یک اتفاق ناگوار رخ می‌دهد و شما مجبور خواهید شد که پول و هزینه زیادی را پرداخت کنید. فرض کنید که بیمه‌گزار نیاز به درمان فوری داشته باشد و شما مجبور باشید که به بیمارستان مراجعه کنید، می‌دانید که هزینه‌های درمان در کشور‌های خارجی بسیار بالا است، پس به یک پشتوانه مالی نیاز خواهید داشت.

 بیمه مسافرتی مولتی چیست؟

بیمه شده در بیمه مسافرتی مولتی می‌تواند تا پایان اعتبار بیمه‌نامه چندین بار از خدمات و پوشش‌های آن استفاده کند. به طور مثال: بیمه شده در بیمه مسافرتی مولتی که یکساله صادر شده است، می‌تواند از تاریخ اولین خروج از کشور تا مدت یک سال از این بیمه‌نامه استفاده کند و محدودیتی در دفعات ورود و خروج نداشته باشد. برخلاف بیمه مسافرتی سینگل که فقط یکبار می‌تواند استفاده شود.

در حقیقت دوره اعتبار در کشورهای مختلف، بازه زمانی متغیری دارد و از ۶ ماه تا یک‌ سال است و در بیشترین حالت ۲۴ ماه اعتبار دارد.

ویزای مولتی چیست؟

این ویزا یکی از انواع ویزاهایی است که توسط کشورهای مختلف برای سفر و مهاجرت ارائه می‌شود. این ویزا قدم اول ورود به بسیاری از کشورهای خارجی است، حتی برای سفرهای توریستی و تفریحی هم داشتن ویزای آن کشور ضروری است. به طور کلی ویزای مولتی، یک ویزای بلند اما موقت برای بعضی کشورهاست.

این نکته را به خاطر داشته باشید که افرادی که ویزای تحصیلی دارند، اجازه استفاده از این ویزا برای دوره‌های آموزشی طولانی را ندارند. همچنین انجام کار در آن کشورو دریافت دستمزد در مدت اقامت با ویزای مولتی ممنوع است و در صورت تشخیص تخلف محسوب می‌شود.

کدام کشورها ویزای مولتی دارند؟

تمام کشورهای خارجی ویزای مولتی ندارند. کشورهایی که این ویزای موقت، طولانی مدت را که علاوه بر گردشگری برای کار و تحصیل کوتاه مدت نیز است را صادر می‌کنند، به شرح زیر هستند:

 • کانادا
 • امریکا
 • انگلیس

محدودیت‌های ویزا و بیمه مسافرتی مولتی

دقت کنید که ویزای مولتی محدودیت‌های خاصی دارد که باید به آن توجه کنید تا بتوانید از خدمات بیمه مسافرتی مولتی هم بهره‌مند شوید.

فاصله بین بازدید‌ها

متناسب به کشور مبدا، ممکن است که فرد یک دوره زمانی معینی را بین ورود مجدد منتظر بماند. البته که در برخی از موارد این دوره انتظار می‌تواند لغو شود.

حداکثر زمان برای هر اقامت

با توجه به اینکه قوانین هر کشوری متفاوت است و باید به آن احترام گذاشت، در برخی از کشور‌ها محدودیت زمان اقامت وجود دارد. در حقیقت محدودیت زمانی برا هر دوره اقامت در کشور مقصد مشخص می‌شود.

پیشینه قابل قبول

با توجه به اینکه برای تهیه ویزای مولتی نیاز به یک سری شرایط وجود دارد، به طور معمول فقط برای متقاضی‌هایی این ویزا صادر می‌شود که سابقه خوبی در برابر مسئولان مهاجرتی داشته باشند. بنابراین، متقاضی باید دارای سابقه خوب کیفری باشد و در ورود‌های قبلی خود با هیچگونه مشکلی روبه رو نشده باشد. تمام مواردی که ذکر شد باید هنگام تهیه ویزا و بیمه مسافرتی مولتی مد نظر قرار بگیرد تا مشکلاتی برای متقاضی به وجود نیاید.

پوشش‌های بیمه مسافرتی مولتی

پوشش‌های بیمه مسافرتی مولتی همان مواردی است که در بند‌های قانونی بیمه مرکزی مشخص شده است و با توجه به میزان ریسک بیمه‌‌گزار تعیین می‌شود. این بیمه‌نامه، بیمه‌گذار را در برابر حوادث احتمالی محافظت می‌کند و تحت پوشش‌ها قرار می‌دهد. پوشش‌های این بیمه باید متناسب با نیاز‌های فرد بیمه شده باشد.

مواردی که تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر است:

 • پرداخت هزینه‌های درمان و پزشکی
 • بازگشت بیمه‌گذار در صورت بروز حادثه فرد
 • برگرداندن افراد درجه یک خانواده فرد تحت پوشش بیمه
 • هزینه‌های فوری دندانپزشکی
 • پرداخت هزینه بازگشت بیمه‌‌گزار به کشورش در صورت فوت اقوام
 • در صورت فوت، بازگرداندن جسد بیمه‌گزار به کشورش
 • پرداخت هزینه‌های ارسال دارو
 • هزینه‌های مشاوره حقوقی
 • پرداخت هزینه‌‌های مربوط به تأخیر در حرکت
 • هزینه بستری شدن در بیمارستان
 • پرداخت خسارت گم شدن مدارک
 • کنسلی هواپیما و هتل
 • بازگشت به خاطر بارداری
 • هزینه رفت و برگشت همراهان
 • بازگشت کودکان با همراه

لزوم تهیه بیمه سفر خارجی مولتی

هزینه‌های بسیاری از بیماری‌ها و بستری شدن در بیمارستان‌های خارج از کشور متفاوت است و در برخی موارد مسافر پول نقد همراه خود ندارد. با توجه به این شرایط، طبیعی است که مسافر باید از یک پشتوانه مالی دیگر استفاده کند.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که ویزای مولتی دریافت کرده‌اید و قصد سفر به چند کشور را در دوره خاص اعتبار خود دارید، بهتر است که بیمه مسافرتی مولتی را انتخاب کنید تا در پرداخت هزینه‌های احتمالی یک پشتوانه مالی همراه خود داشته باشید. پوشش‌های گوناگونی در بیمه‌نامه مسافرتی وجود دارد که در قسمت قبل به آن‌ها اشاره کردیم. در ادامه، اهمیت و چرایی تهیه این پوشش‌ها برای شما مشخص می‌شود. مطالعه مقاله ضرورت خرید بیمه مسافرتی پیشنهاد می‌شود.

تغییرات آب و هوایی

مسافر‌ها با توجه به اینکه در برخی از مواقع از یک کشور با شرایط جوی متفاوت به کشور دیگر سفر می‌کنند، احتمال دارد که با تغییرات آب و هوایی دچار بیماری یا مشکلات معده‌ای شوند. در این زمان مراجعه به پزشک و فوریت‌های پزشکی الزامی ‌است که در این مورد می‌توان برای کاهش هزینه‌ها از بیمه مسافرتی استفاده کرد.

گم شدن کیف مدارک

گم شدن مدارک یا کیف پول هم می‌تواند سفر شما را دچار تنش و مشکل کند. این مورد هم تحت پوشش بیمه مسافرتی مولتی قرار دارد. افراد در صورت گم شدن مدارک و پول خود، می‌توانند درخواست پرداخت خسارت را به بیمه‌گر و شرکت کمک رسان طرف قرارداد بیمه اطلاع دهند. به طور حتم شما نمی‌توانید بدون داشتن مدارک و پول سفر لذت بخشی داشته باشید.

بیماری و گم کردن دارو

اگر شما بیماری قبلی داشته باشید و در حین سفر داروهای خود را گم کنید یا فراموش کرده باشید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بله به طور حتم شما دچار مشکل خواهید شد و شاید هیچ لذتی از سفر نصیب شما نشود. برای اینکه این مشکل برطرف شود، بیمه مسافرتی مولتی این مورد هم تحت پوشش می‌دهد تا مسافرها با خیالی آسوده سفر کنند و هزینه‌های آن‌ها برای خرید دارو جبران شود.

استثنائات پوشش‌های بیمه مسافرتی

همانطور که می‌دانید برای جلوگیری از میزان ریسک، برخی از پوشش‌ها در بیمه مسافرتی و انواع بیمه‌ها تحت پوشش قرار نمی‌گیرد که این موارد شامل:

 • مواردی مانند: جنگ، تجاوز نظامی، اعمال دشمنان خارجی، بلوا، آشوب و اعتراضات
 • جراحات عمومی‌ وارد شده به بیمه‌گزار در شرکت اعمال جنایی
 • شرکت در شرط‌بندی حرفه‌ای، مسابقه اسب‌سواری، مسابقه دوچرخه سواری یا هر نوع نمایش و مسابقه موتوری
 • هزینه ناشی از درمان در حین دعوا
 • مواردی بر اثر شرکت در ورزش‌های حرفه‌ای یا تمرین برای شرکت در مسابقات
 • قرار گرفتن در آلودگی ناشی از رادیو اکتیو، تشعشعات هسته‌ای یا هر دو آن‌ها
 • سقط جنین اختیاری و زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد
 • استفاده از مشروبات الکلی یا دارو‌های روان گردان با آثار جزئی یا کلی

هستند. در بیمه مسافرتی مولتی هم این موارد جزو استثنائات است و هزینه این خسارت‌ها به بیمه‌گذار پرداخت نمی‌شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی مولتی

اگر در سفر برای شما مشکلی به وجود آمد که تحت پوشش بیمه مسافرتی است، می‌توانید با ارائه مدارک، هزینه‌های خود را از شرکت بیمه طلب کنید. این مدارک عبارتند از:

 • اصل ‌بیمه‌نامه، کپی صفحه اول گذرنامه و صفحات مهر خروج و ورود
 • ارائه گزارش پزشکی قانونی، بیمارستان و پزشک معالج در صورت فوت بیمه‌گذار
 • رسید پرداختی قبض و پول
 • صورتحساب به همراه مهر و امضا
 • ارائه گزارش پزشکی، صورتحساب مرکز درمانی و رسید پرداخت هزینه‌ها
 • نامه شرکت هوایی و فاکتور هزینه‌های پرداخت برای تاخیر در پرواز

البته روند اعلام خسارت باید از طریق شرکت‌ های کمک رسان باشد که آکسا (بیمه مسافرتی آکسا را مطالعه کنید)، SOS، رایزشوتز، اواسان و میدیست است.

انتخاب نوع ویزا و بیمه مسافرتی

به طور کلی هر یک از کشور‌ها قوانین خاص خود را دارند که فرد متقاضی قبل از سفر باید برای دریافت ویزا اقدام کند. مهم‌ترین موضوعی که برای دریافت ویزای مولتی اهمیت دارد، هدف از تهیه ویزا است. به طور مثال: ویزای توریستی یا ویزای کاری می‌تواند چند بار ورود باشد، اما برای دریافت آن باید شرایط و مدارک مختلف را ارائه کرد. تهیه بیمه مسافرتی مولتی یکی از این مدارک مورد نیاز است.

بیمه مسافرتی مولتی

خرید بهترین بیمه مسافرتی

تهیه بیمه مسافرتی

با توجه به توضیحات بالا، هر فردی که قصد سفر به کشور‌های شینگن یا کشورهای مختلف را دارد، برای اینکه دچار مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه‌های گزاف نشود، بهتر است که از بیمه مسافرتی مولتی استفاده کند تا در طول سفر اطمینان خاطر داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با پوشش‌های این بیمه‌نامه، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه مسافرتی چیست را مطالعه کنید.

در این مطلب سعی کردیم توضیحاتی درباره ویزا و بیمه مسافرتی مولتی ارائه کنیم تا سوالات و ابهامات شما برطرف شوند. حال برای خرید بیمه مسافرتی می‌توانید به سایت bimeh.com مراجعه نمایید. بعد از ورود به صفحه استعلام و خرید بیمه مسافرتی، با وارد کردن مشخصات درخواستی و پرداخت حق بیمه آنلاین، بیمه‌نامه سفر خارجی شما صادر شده و در کوتاه‌ترین زمان به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. در صورت هر گونه اسکال یا ابهامی، کارشناسان بیمه دات کام پاسخگوی شما خواهند بود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 خرداد 1402 / بیمه مسافرتی

ارز مسافرتی: شرایط، قوانین و نحوه دریافت ارز مسافرتی ۱۴۰۲

اگر عازم سفر خارج از ایران هستید و دغدغه گرفتن ارز مسافرتی دارید این مقاله برای شما نوشته شده است!

07 خرداد 1402 / بیمه مسافرتی

عوارض خروج از کشور در سال 1402+ معافیت از پرداخت عوارض

هزینه عوارض خروج از کشور و نحوه پرداخت آن را در این مقاله بخوانید!

05 فروردین 1402 / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

مدارک مورد نیاز تمدید پاسپورت و جزئیات شرایط و نحوه دریافت آن

یکی از ملزومات خروج از کشور دریافت و تمدید پاسپورت است. تمدید پاسپورت معمولا نیازمند زمان زیادی است. با در دست داشتن مدارک هویتی خود می‌توانید نسبت به دریافت و تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله بیمه دات کام به بررسی شرایط تمدید پاسپورت و مدارک مورد نیاز آن پرداخته شده است.

05 فروردین 1402 / بیمه مسافرتی / بیمه حوادث

بیمه سفر کربلا چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه سفر کربلا، از محصولات بیمه دات کام، برای سفر کربلا ضروری است و خسارات جانی و مالی را پوشش می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه کنید.

04 فروردین 1402 / بیمه موتور / بیمه مسافرتی

سفر با موتور سیکلت: با موتور خود مسافرتی ایمن داشته باشید.

اگر به دنبال سفری خاطره‌انگیز با موتور شخصی خود هستید و می‌خواهید سفری سلامت را تجربه کنید، نکات این مقاله را حتما بخوانید.

12 اسفند 1401 / بیمه مسافرتی

پوشش های بیمه مسافرتی؛ سفری آسوده داشته باشید

همه پوشش های بیمه مسافرتی و لزوم داشتن این بیمه‌نامه را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
سیف
11 دی 1400

سلام برای ماهایی که دارای جواز اقامت هستیم و چند بار میریم سفر به اون کشور، میتونیم از این بیمه نامه استفاده کنیم؟

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این بیمه نامه به افرادی که دارای اقامت در کشور خاصی هستند، تعلق نخواهد گرفت.

احرامی
28 دی 1400

سلام بهترین بیمه مسافرتی برای کانادا کدومه؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی شرکت های بیمه جزو بهترین ها هستند. نوع پوشش و هزینه می تواند انتخاب بهترین برای شما باشد.

میعاد دیباجی
29 خرداد 1401

چنتا سفر میشه با بیمه مولتی مسافرتی رفت؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام در مولتی هر تعداد می توان استفاده کرد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید