15 آبان 1400

بیمه مسافرتی مولتی؛ تیر یک بیمه‌نامه برای نشان چند سفر

افراد با توجه به نوع شغل یا حرفه‌ای که دارند، می‌توانند بارها به کشور‌های دیگر سفر کنند. در این شرایط افراد باید تحت پوشش بیمه مسافرتی مولتی قرار بگیرند. به تازگی شرکت‌های بیمه‌ای طرح‌های متنوعی را برای بیمه شده‌ها در نظر گرفته‌اند. بیمه مسافرتی یکی از این بیمه‌نامه‌ها است که با توجه به ویزا و مدت زمان ورود و خروج بیمه شده، طراحی شده است. در ادامه، درباره ویزا مولتی و بیمه مسافرتی توضیحاتی خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

ویزا چیست؟

ویزا یا روادید، یک مجوز برای ورود به کشور دیگری است که از طرف همان کشور اجازه ورود به افراد داده می شود. در حقیقت کنسولگری و سفارت آن کشور وظیفه صدور ویزا را برعهده دارند.

ویزا انواع مختلفی دارد که با توجه به تعداد ورود و خروج فرد متقاضی صادر خواهد شد. انواع ویزا به شرح زیر است:

 • ویزای یکبار ورود: این ویزا  زمانی صادر می‌شود که شما فقط یکبار ورود و خروج به کشور مقصد را داشته باشید. این ویزا، ویزای سینگل نیز  گفته می‌شود.
 • گذرنامه دابل: دارنده‌های این نوع ویزا می‌تواند تا زمانی که ویزا از نظر تاریخ اعتبار داشته باشد، دوبار به کشور مقصد وارد و خارج شود.
 • ویزای مولتی: دارنده این ویزا تا پایان اعتبار می‌تواند به دفعات مکرر به کشور مقصد وارد و خارج شود.
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی: ویزای صفربار ورود یا همان ترانزیت فرودگاهی در برخی از کشور‌ها برای جابه جایی هواپیما در فرودگاه صادر می‌شود. در حقیقت دارنده این ویزا اجازه و حق ورود و خروج به خارج از فرودگاه را ندارند.

برای اطلاعات بیشتر درمورد ویزای شنگن به اینجا مراجعه کنید.

بیمه مسافرتی چیست؟

اینکه در کجای ایران زندگی می‌کنید، اهمیتی ندارد؛ اما اینکه به کدام کشور سفر می‌کنید اهمیت دارد. شما برای اینکه خاطره خوشی از سفرهای خود داشته باشید، بهتر است که بیمه مسافرتی را تهیه کنید و از خدمات و پوشش‌های آن بهره‌مند شوید.

بیمه مسافرتی مولتی

لزوم تهیه بیمه مسافرتی برای سفر

لزوم تهیه بیمه مسافرتی زمانی احساس می‌شود که یک اتفاق ناگوار رخ می‌دهد و شما مجبور خواهید شد که پول و هزینه زیادی را پرداخت کنید. فرض کنید که بیمه‌گزار نیاز به درمان فوری داشته باشد و شما مجبور باشید که به بیمارستان مراجعه کنید، می‌دانید که هزینه‌های درمان در کشور‌های خارجی بسیار بالا است، پس به یک پشتوانه مالی نیاز خواهید داشت.

 بیمه مسافرتی مولتی چیست؟

بیمه شده در بیمه مسافرتی مولتی می‌تواند تا پایان اعتبار بیمه‌نامه چندین بار از خدمات و پوشش‌های آن استفاده کند. به طور مثال: بیمه شده در بیمه مسافرتی مولتی که یکساله صادر شده است، می‌تواند از تاریخ اولین خروج از کشور تا مدت یک سال از این بیمه‌نامه استفاده کند و محدودیتی در دفعات ورود و خروج نداشته باشد.

در حقیقت دوره اعتبار در کشورهای مختلف، بازه زمانی متغیری دارد و از ۶ ماه تا یک‌ سال است و در بیشترین حالت ۲۴ ماه اعتبار دارد.

محدودیت‌های ویزا و بیمه مسافرتی مولتی

دقت کنید که ویزای مولتی محدودیت‌های خاصی دارد که باید به آن توجه کنید تا بتوانید از خدمات بیمه مسافرتی مولتی هم بهره‌مند شوید.

فاصله بین بازدید‌ها

متناسب به کشور مبدا، ممکن است که فرد یک دوره زمانی معینی را بین ورود مجدد منتظر بماند. البته که در برخی از موارد این دوره انتظار می‌تواند لغو شود.

حداکثر زمان برای هر اقامت

با توجه به اینکه قوانین هر کشوری متفاوت است و باید به آن احترام گذاشت، در برخی از کشور‌ها محدودیت زمان اقامت وجود دارد. در حقیقت محدودیت زمانی برا هر دوره اقامت در کشور مقصد مشخص می‌شود.

پیشینه قابل قبول

با توجه به اینکه برای تهیه ویزای مولتی نیاز به یک سری شرایط وجود دارد، به طور معمول فقط برای متقاضی‌هایی این ویزا صادر می‌شود که سابقه خوبی در برابر مسئولان مهاجرتی داشته باشند. بنابراین، متقاضی باید دارای سابقه خوب کیفری باشد و در ورود‌های قبلی خود با هیچگونه مشکلی روبه رو نشده باشد. تمام مواردی که ذکر شد باید هنگام تهیه ویزا و بیمه مسافرتی مولتی مد نظر قرار بگیرد تا مشکلاتی برای متقاضی به وجود نیاید.

پوشش‌های بیمه مسافرتی مولتی

پوشش‌های بیمه مسافرتی مولتی همان مواردی است که در بند‌های قانونی بیمه مرکزی مشخص شده است و با توجه به میزان ریسک بیمه‌‌گزار تعیین می‌شود. این بیمه‌نامه، بیمه‌گذار را در برابر حوادث احتمالی محافظت می‌کند و تحت پوشش‌ها قرار می‌دهد. پوشش‌های این بیمه باید متناسب با نیاز‌های فرد بیمه شده باشد.

مواردی که تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیرند شامل موارد زیر است:

 • پرداخت هزینه‌های درمان و پزشکی
 • بازگشت بیمه‌گذار در صورت بروز حادثه فرد
 • برگرداندن افراد درجه یک خانواده فرد تحت پوشش بیمه
 • هزینه‌های فوری دندانپزشکی
 • پرداخت هزینه بازگشت بیمه‌‌گزار به کشورش در صورت فوت اقوام
 • در صورت فوت، بازگرداندن جسد بیمه‌گزار به کشورش
 • پرداخت هزینه‌های ارسال دارو
 • هزینه‌های مشاوره حقوقی
 • پرداخت هزینه‌‌های مربوط به تأخیر در حرکت
 • هزینه بستری شدن در بیمارستان
 • پرداخت خسارت گم شدن مدارک
 • کنسلی هواپیما و هتل
 • بازگشت به خاطر بارداری
 • هزینه رفت و برگشت همراهان
 • بازگشت کودکان با همراه

لزوم تهیه بیمه سفر خارجی مولتی

هزینه‌های بسیاری از بیماری‌ها و بستری شدن در بیمارستان‌های خارج از کشور متفاوت است و در برخی موارد مسافر پول نقد همراه خود ندارد. با توجه به این شرایط، طبیعی است که مسافر باید از یک پشتوانه مالی دیگر استفاده کند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که ویزای مولتی دریافت کرده‌اید و قصد سفر به چند کشور را در دوره خاص اعتبار خود دارید، بهتر است که بیمه مسافرتی مولتی را انتخاب کنید تا در پرداخت هزینه‌های احتمالی یک پشتوانه مالی همراه خود داشته باشید. پوشش‌های گوناگونی در بیمه‌نامه مسافرتی وجود دارد که در قسمت قبل به آن‌ها اشاره کردیم. در ادامه، اهمیت و چرایی تهیه این پوشش‌ها برای شما مشخص می‌شود.

تغییرات آب و هوایی

مسافر‌ها با توجه به اینکه در برخی از مواقع از یک کشور با شرایط جوی متفاوت به کشور دیگر سفر می‌کنند، احتمال دارد که با تغییرات آب و هوایی دچار بیماری یا مشکلات معده‌ای شوند. در این زمان مراجعه به پزشک و فوریت‌های پزشکی الزامی ‌است که در این مورد می‌توان برای کاهش هزینه‌ها از بیمه مسافرتی استفاده کرد.

گم شدن کیف مدارک

گم شدن مدارک یا کیف پول هم می‌تواند سفر شما را دچار تنش و مشکل کند. این مورد هم تحت پوشش بیمه مسافرتی مولتی قرار دارد. افراد در صورت گم شدن مدارک و پول خود، می‌توانند درخواست پرداخت خسارت را به بیمه‌گر و شرکت کمک رسان طرف قرارداد بیمه اطلاع دهند. به طور حتم شما نمی‌توانید بدون داشتن مدارک و پول سفر لذت بخشی داشته باشید.

بیماری و گم کردن دارو

اگر شما بیماری قبلی داشته باشید و در حین سفر داروهای خود را گم کنید یا فراموش کرده باشید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بله به طور حتم شما دچار مشکل خواهید شد و شاید هیچ لذتی از سفر نصیب شما نشود. برای اینکه این مشکل برطرف شود، بیمه مسافرتی مولتی این مورد هم تحت پوشش می‌دهد تا مسافرها با خیالی آسوده سفر کنند و هزینه‌های آن‌ها برای خرید دارو جبران شود.

استثنائات پوشش‌های بیمه مسافرتی

همانطور که می‌دانید برای جلوگیری از میزان ریسک، برخی از پوشش‌ها در بیمه مسافرتی و انواع بیمه‌ها تحت پوشش قرار نمی‌گیرد که این موارد شامل:

 • مواردی مانند: جنگ، تجاوز نظامی، اعمال دشمنان خارجی، بلوا، آشوب و اعتراضات
 • جراحات عمومی‌ وارد شده به بیمه‌گزار در شرکت اعمال جنایی
 • شرکت در شرط‌بندی حرفه‌ای، مسابقه اسب‌سواری، مسابقه دوچرخه سواری یا هر نوع نمایش و مسابقه موتوری
 • هزینه ناشی از درمان در حین دعوا
 • مواردی بر اثر شرکت در ورزش‌های حرفه‌ای یا تمرین برای شرکت در مسابقات
 • قرار گرفتن در آلودگی ناشی از رادیو اکتیو، تشعشعات هسته‌ای یا هر دو آن‌ها
 • سقط جنین اختیاری و زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد
 • استفاده از مشروبات الکلی یا دارو‌های روان گردان با آثار جزئی یا کلی

هستند. در بیمه مسافرتی مولتی هم این موارد جزو استثنائات است و هزینه این خسارت‌ها به بیمه‌گذار پرداخت نمی‌شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی مولتی

اگر در سفر برای شما مشکلی به وجود آمد که تحت پوشش بیمه مسافرتی است، می‌توانید با ارائه مدارک، هزینه‌های خود را از شرکت بیمه طلب کنید. این مدارک عبارتند از:

 • اصل ‌بیمه‌نامه، کپی صفحه اول گذرنامه و صفحات مهر خروج و ورود
 • ارائه گزارش پزشکی قانونی، بیمارستان و پزشک معالج در صورت فوت بیمه‌گذار
 • رسید پرداختی قبض و پول
 • صورتحساب به همراه مهر و امضا
 • ارائه گزارش پزشکی، صورتحساب مرکز درمانی و رسید پرداخت هزینه‌ها
 • نامه شرکت هوایی و فاکتور هزینه‌های پرداخت برای تاخیر در پرواز

انتخاب نوع ویزا و بیمه مسافرتی

به طور کلی هر یک از کشور‌ها قوانین خاص خود را دارند که فرد متقاضی قبل از سفر باید برای دریافت ویزا اقدام کند. مهم‌ترین موضوعی که برای دریافت ویزای مولتی اهمیت دارد، هدف از تهیه ویزا است. به طور مثال: ویزای توریستی یا ویزای کاری می‌تواند چند بار ورود باشد، اما برای دریافت آن باید شرایط و مدارک مختلف را ارائه کرد. تهیه بیمه مسافرتی مولتی یکی از این مدارک مورد نیاز است.

بیمه مسافرتی مولتی

خرید بهترین بیمه مسافرتی

تهیه بیمه مسافرتی

با توجه به توضیحات بالا، هر فردی که قصد سفر به کشور‌های شینگن یا کشورهای مختلف را دارد، برای اینکه دچار مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه‌های گزاف نشود، بهتر است که از بیمه مسافرتی مولتی استفاده کند تا در طول سفر اطمینان خاطر داشته باشد.

در این مطلب سعی کردیم توضیحاتی درباره ویزا و بیمه مسافرتی مولتی ارائه کنیم تا سوالات و ابهامات شما برطرف شوند. حال برای خرید بیمه مسافرتی می‌توانید به سایت bimeh.com مراجعه نمایید. بعد از ورود به صفحه استعلام و خرید بیمه مسافرتی، با وارد کردن مشخصات درخواستی و پرداخت حق بیمه آنلاین، بیمه‌نامه سفر خارجی شما صادر شده و در کوتاه‌ترین زمان به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. در صورت هر گونه اسکال یا ابهامی، کارشناسان بیمه دات کام پاسخگوی شما خواهند بود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 آذر 1400 / بیمه مسافرتی

ارز مسافرتی: نحوه دریافت و مدارک لازم برای گرفتن ارز

اگر عازم سفر خارج از ایران هستید و دغدغه گرفتن ارز مسافرتی دارید این مقاله برای شما نوشته شده است!

15 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی مولتی؛ تیر یک بیمه‌نامه برای نشان چند سفر

پوشش‌ها،شرایط و مدارک موردنیاز برای بیمه مسافرتی مولتی و نحوه خرید آنلاین آن را برای سفرهای خارجی خود در این مقاله بخوانید.

14 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه مسافرتی

بیمه سفر داخلی: همراه ضروری شما در مسافرت‌های داخلی و ایرانگردی

بیمه سفر داخلی (بیمه تور): بیمه حوادث یا بیمه مسئولیت آژانس‌ها و مسافران است. راهنمای کامل بیمه مسافرت داخلی را در این مقاله بخوانید.

12 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی سینگل چیست و برای کدام ویزا استفاده می‌شود؟

لزوم تهیه بیمه مسافرتی، انواع آن، آسودگی خاطر در سفر با پوشش‌های بیمه مسافرتی سینگل را در این مقاله بخوانید.

09 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه مسافرتی

با خرید بیمه مسافرتی دانشجویی، سفری خاطره‌انگیز رقم بزنیم!

بیمه سفر دانشجویی و تمام پوشش‌های آن، مسافرت‌های دوران دانشجویی‌ را با رعایت این نکات شیرین‌تر کنیم!

29 مهر 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید