30 آذر 1401

تمام مزایا و خدماتی که بیمه حافظ را جز محبوب‌ترین‌ها کرده است!

اولین شرکت بیمه‌ای که توانست فعالیت خود را در منطقه آزاد کیش آغاز کند، بیمه حافظ بود. در حقیقت این بیمه با هدف تأمین و پشتیبانی نیازهای بیمه‌ای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای فعال در مناطق آزاد مانند کیش، وارد این گوی رقابتی شد؛ مسئله‌ای که برای انواع فعالان تجاری در این منطقه اهمیت زیادی دارد. حالا این سؤال مطرح می‌شود که بیمه حافظ چه خدماتی برای این کار عرضه می‌کند؟ آیا خدمات دیگری مانند بیمه تکمیلی حافظ وجود دارد؟

مزیت‌های این شرکت نسبت به بقیه رقبایش چیست؟

معرفی بیمه حافظ

شرکت بیمه‌ی حافظ اولین شرکت خصوصی با هدف تمرکز بر فعالیت در منطقه آزاد کیش به منظور پوشش دهی خدمات و نیازهای بیمه‌ مناطق آزاد در تاریخ 17/02/81 تأسیس شد. مسئله‌ای که این شرکت را خاص‌تر می‌کند، پوشش پروژه‌های کلیدی در کشور است. مزیتی که هر شرکت بیمه‌ای امکان انجام آن را ندارد.

شرکت حافظ با بهره‌گیری از ابزارهای انتقال ریسک از طریق کارگزاران معتبر بین‌المللی و شرکت‌های اتکایی تزار اول جهان و ایران، خدمات بیمه‌های مهندسی، انرژی و پیمانکاری را تحت پوشش خود دارد. همچنین با بهره‌گیری از قابلیت‌ها و بهره‌گیری از مهندسان و کارشناسان خبره صنعت بیمه کشور و قابلیت‌های علمی و فنی، توانسته تا الآن علاوه بر با قدرت پیش رفتن، خود را یک شرکت مطرح در زمینه بیمه مناطق آزاد کند.

شرکت بیمه‌ای حافظ در 11 رشته بیمه‌ از جمله مسئولیتِ حرفه‌ای مدیران ارشد، آلودگی محیط زیست، رایانه و تجهیزات الکترونیک، از کارافتادگی دست هنرمندان و صنعتگران، سرقت آثار هنری، بیکاری، مرگ طیور آبزیان، مرگ‌ومیر زنبور عسل و کرم ابریشم، محصولات کشاورزی، اعتبار انفرادی و درمان انفرادی فعالیت می‌کند. از آنجا که این شرکت در مناطق آزاد فعالیت می‌کند، با توجه به قوانین این مناطق، می‌تواند چنین خدماتی را عرضه کند. علاوه بر این به دلیل پشتیبانی از معافیت قانونی مختلف در این منطقه، خدمات این بیمه دارای کیفیت و پوشش‌دهی مناسب‌تری هستند.

چرا شرکت بیمه حافظ

تفاوت شرکت‌های بیمه در مزایای آن‌ها است. همانطور که در بالا هم نوشتیم، این شرکت علاوه بر خدمات عادی بیمه، موارد مربوط به فعالیت‌های انجام شده در مناطق آزاد را هم تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

مهم‌ترین مزایای شرکت حافظ شامل موارد زیر است:

 • تجربه فعالیت‌های فراملی
 • حذف مالیات بر ارزش‌افزوده از قراردادهای بیمه‌ای
 • مشارکت در پروژه‌‌های مهم داخلی
 • پرداخت خسارت‌های بیمه‌گذاران حداکثر تا سه روز کاری
 • برخورداری از شبکه گسترده ارزیابی و بازدید از موقعیت‌های بیمه‌ای در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • پاسخگویی سریع به درخواست‌ها و سؤالات به ویژه مدیران ارشد شرکت
 • قابلیت ردیابی سیستم صدور بیمه‌نامه به‌صورت برخط در سراسر کشور
 • دارای تعریف سطح دسترسی برای بیمه‌گذاران محترم جهت کنترل و پایش مستمر

"<yoastmark

شرکت بیمه حافظ تاکنون توانسته با شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی از جمله پتروشیمی، فرودگاه قشم، شرکت توسعه و سرمایه گذاری کیش، شرکت کشتیرانی پارس چیرو، شرکت پارس پترو کیش، شرکت بازرگانی آلپاین اینترنشنال، اتحادیه پوشاک تهران، سازمان‌های مناطق آزاد در نقاط مختلف کشور، دانشگاه دریانوردی چابهار، شرکت میرسان پلاستیک، شرکت آروسا پارس کیش، اتحادیه مالکان شناور، شرکت کرمان موتور، پروژه‌های پارس جنوبی و گمرک اینچه برون همکاری داشته باشد.

انواع محصولات بیمه‌ای شرکت بیمه حافظ

بیمه درمان تکمیلی گروهی

به منظور پوشش هزینه‌های بالای درمانی در اثر حوادث و اتفاقاتی که زیر پوشش بیمه عادی نیستند و هزینه بالایی هم دارند، بیمه تکمیلی گروهی حافظ تشکیل شده است. بیمه تکمیلی گروهی حافظ به صورت گروهی و با حداقل 50 نفر به فروش می‌رسد. افراد تحت پوشش می‌توانند از خدمات و مزایای این بیمه در هر نقطه‌ای از کشور و با مراجعه به مراکز طرف قرارداد استفاده کنند. تمامی خدمات مربوط به این بیمه از طریق «شرکت کمک رسان ایران» انجام می‌شود. جراحی مغز، قلب، ریه و پیوند مغز استخوان، زایمان، تصویربرداری، خدمات آزمایشگاهی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، خرید عینک و سمعک و آمبولانس از موارد تحت پوشش این بیمه هستند.

بیمه اتومبیل

بیمه خودرو به دو گروه بیمه شخص ثالث و بیمه‌نامه‌ی بدنه خودرو تقسیم می‌شود. بیمه‌نامه‌ی شخص ثالث خسارت جانی و مالی  به شخص ثالث و بیمه بدنه خسارت‌های وارد به بدنه و قطعات را تحت پوشش می‌دهد. بیمه‌ی حافظ با عرضه این دو بیمه، خودرو را در برابر حوادث ناخواسته پوشش می‌دهد.

بیمه مسئولیت

این شرکت بیمه‌ای با عرضه بیمه مسئولیت، اتفاقات و حوادثی را که فردی به دیگری وارد می‌کند، تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه مسئولیت کارفرما در برابر دیگران، مسئولیت حرفه‌ای، تولیدکنندگان کالا، عمومی و مدنی و مسئولیت مدنی ناشی از قرارداد بین پیمانکاران و خریداران کالا از بیمه مسئولیت هستند.

بیمه مهندسی

این بیمه‌ی شرکت حافظ، خطرات و اتفاقات پروژه‌های صنعتی، عمرانی و ساختمانی را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه مهندسی حافظ به دو صورت دوره عملیات ساخت و نصب و دوره بهره‌برداری تقسیم می‌شوند که هر کدام شرایط خاص خود دارند.

بیمه‌های خاص

یکی از مهم‌ترین مزایا و قابلیت‌های بیمه حافظ، مربوط به پوشش بیمه‌های خاص است. از آنجا که مرکز فعالیت این شرکت در مناطق آزاد به ویژه کیش است، پوشش دهی خطرات مربوط به موارد خاص اهمیت زیادی پیدا می‌کند. بیمه کشتی و هواپیما دو بیمه خاص مهم تحت پوشش بیمه حافظ هستند.

در بیمه کشتی، اتفاقاتی که برای انواع کشتی و شناورهای فعال در آب‌های بین‌المللی می‌افتد، تحت پوشش بیمه حافظ قرار خواهند گرفت. بیمه بدنه و ماشین آلات، بیمه مسئولیت در برابر خدمه، مسافران و افراد ثالث، خطرات ناشی از جنگ و اتفاقات ناشی از دزدی دریایی از جمله موارد تحت پوشش بیمه کشتی حافظ هستند.

در بیمه هواپیما، حوادث و اتفاقاتی از جمله زیان‌های مالی و جانی به مسافران، مسئولیت مالکان و بهره‌برداران فرودگاه، باند فرودگاه، نقل‌وانتقال فرودگاه و بار مسافران و مسئولیت هواپیما در آشیانه و تعمیرگاه تحت پوشش قرار می‌گیرد.

از آنجا که در مناطق آزاد، حمل‌ونقل بیشتر از طریق کشتی و هواپیما انجام می‌شود، پوشش دهی اتفاقات و جبران خسارت برای شرکت‌های فعال اهمیت زیادی دارد. بیمه حافظ با فعالیت به صورت تخصصی در این حوزه توانسته نام برند خود را مطرح کند.

بیمه آتش‌سوزی

این بیمه‌نامه‌ی شرکت حافظ تمامی خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار به اموال و دارایی‌های ساختمان، تأسیسات، تجهیزات، انبار و پنل های خورشیدی را تحت پوشش قرار می‌دهد. از آنجا که واحدهای صنعتی فعال در مناطق آزاد بیشتر از همه در معرض آتش‌سوزی هستند، بیمه حافظ خدمات انعطاف‌پذیری را برای این حوزه در نظر گرفته است.

بیمه آتش سوزی یکی از خدماتی است که برخی از شرکت‌های بیمه‌ای آن را ارائه می‌کنند. اگر در مورد بیمه آتش سوزی نیازمند اطلاعات بیشتری هستید پیشنهاد می‌کنیم به اینجا مراجعه نمایید.

بیمه باربری

بیمه باربری حافظ از دیگر بیمه خاص این شرکت است که با یکی از شروط بین‌المللی بندهای TOTALLOSS C,B,A انستیتوی بیمه گران لندن انجام می‌شود. در این نوع بیمه، کالاها در هنگام حمل با شرایط نوشته در بیمه‌نامه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. بیمه باربری صادراتی، وارداتی، داخلی و ترانزیت، چهار نوعی هستند که بیمه حافظ به شرکت‌ها و فعالان حوزه حمل‌ونقل عرضه می‌کند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه‌نامه‌ی آتیه حافظ متعهد می‌شود تا هزینه‌های درمانی بیماری‌های خاص را تحت پوشش قرار دهد. همچنین این ‌یک سرمایه گذاری بوده که بیمه‌گذار با پرداخت مبلغ معینی در هر ماه، می‌تواند بعد از چند سال، اصل مبلغ به همراه سود را به صورت یکجا یا مستمری دریافت کند.

اگر درمورد بیمه آتیه نیازمند اطلاعات بیشتری هستید می‌توانید مقاله بیمه عمر چیست را مطالعه نمایید.

بیمه انرژی

بیمه انرژی حوادثی را تحت پوشش قرار می‌دهد که در هنگام استخراج و انتقال نفت، گاز و پالایش آن‌ها اتفاق می‌افتند. در واقع اتفاقاتی که از زمان استخراج و انتقال تا نصب به اشخاص یا تجهیزات وارد می‌شود، تحت پوشش بیمه انرژی حافظ هستند. بیمه انرژی حافظ دارای عنوان‌های مختلفی است که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند.

بیمه حافظ

بیمه حافظ و مزایای آن

خرید بیمه حافظ

بیمه حافظ با تأکید بر تأمین نیازهای بیمه‌ای شرکت‌ها و فعالان حوزه اقتصادی در مناطق آزاد از جمله کیش فعالیت خود را آغاز کرد. آن‌هایی که به دلیل حضور در کیش به دنبال خرید بیمه مناطق آزاد هستند، بیمه حافظ می‌تواند انتخاب عالی باشد.

 • + مهم‌ترین مزایای بیمه حافظ چیست؟
 • + بیمه درمان تکمیلی گروهی حافظ چیست؟
 • + بیمه مهندسی حافظ چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

شورای بیمه چیست و چه وظایفی دارد+ اعضای تشکیل دهنده شورا

وظایف شورای عالی بیمه و ارکان آن را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

11 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟

بیمه سربازی چه خدماتی به محافظان کشور می‌دهد؟ پوشش‌ها و مزایای این بیمه‌نامه را در این مقاله مطالعه نمایید.

08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
چکی
01 دی 1400

سلام بیمه حافظ با بیمه آتیه سازان حافظ متفاوته؟

  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بله با هم متفاوت هستند. بیمه آتیه سازان حافظ بیشتر بیمه ای است که برای تکمیلی استفاده می شود.

علیرضا
18 اردیبهشت 1401

بیمه حافظ کلاهبرداری بیش نیست. به دروغ تبلیغات نکنید. بنده ۸۵ میلیون خسارت دیدم . هی ماده و قانون زدید ۵۰ میلیون دادید. اولش تبلیغات کردید و خوش استقبال و آخرش گند زدید و دزدی از مال مردم. لطفا اینقدر چرت و پرت ننویسید . من تمام فرم بیمه نامه و پرداختی خسارت رو رسانه ای میکنم

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ما در این مقاله فقط بیمه حافظ و مزایایش را معرفی کرده ایم. شما در این خصوص می توانید به بیمه مرکزی برای شکایت مراجعه کنید.

   علیرضا
   25 اردیبهشت 1401

   منم میگم اگه اطلاعات درست ندارید چرا به دروغ معرفی میکنید که محبوب ترین و ….نکنید اینکار رو بخاطر چندرغاز پول تبلیغات.
   خدا شما رو نمی بخشه که با زندگی مردم بازی کنید و معرفی کنید این بیمه کلاش رو به نیکی

    کارشناس بیمه
    26 اردیبهشت 1401

    دوست عزیز، ما تبلیغ نکردیم. اینکه شعبه ای کار خود را درست انجام نمی دهد، دلیل نمی شود همه را با یک چشم دید.

علیرضا
26 اردیبهشت 1401

لطفا تلفن بیمه مرکزی و شکایات رو برام پیامک میکنید.ممنون
میخام یکی پیدا بشه حق مظلوم رو از بیمه حافظ بگیره شماره اون آدم خوب رو میخام

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام در سایتشون هست

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید