۰۲ اسفند ۱۴۰۲

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

بیمه مسافرتی برای تامین آرامش مسافر طراحی و ارائه شده است. با داشتن بیمه مسافرتی، پوشش هزینه‌های پزشکی و اورژانس برای مسافر در نظر گرفته می‌شود. هنگامی‌که فردی برای دریافت ویزای کانادا اقدام می‌کند، به او توصیخ داده می‌شود که بیمه مسافرتی کانادا را هم دریافت کند. دقت داشته باشید که مسافر‌ها باید نسبت به بیمه مسافرتی آگاهی داشته باشند تا بتوانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.

انواع بیمه مسافرتی

توجه کنید مسافرینی که قصد سفر به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را دارند و دارای ویزای شینگن هستند، داشتن بیمه مسافرتی شینگن برای آن‌ها اجباری است. بیمه مسافرتی با توجه به نوع کشور و نوع درخواست کننده، انواع مختلفی دارد که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید. انواع بیمه مسافرتی عبارتند از:

 • بیمه توریستی
 • بیمه مسافرتی گروهی
 • بیمه‌نامه‌ی درمانی ویژه مسافران در سراسر جهان
 • مسافرتی کانادا
 • بیمه تازه واردین به کانادا
 • سوپر ویزا
 • بیمه ویزا کار کانادا
 • بیمه باربری

بسیاری از افراد ممکن است به کشورهای دیگر سفر کنند، این مسافرها می‌توانند با انگیزه‌های متفاوتی اعم از تجاری یا گردشگری انجام شود. برای شرکت‌های بیمه‌ای، هدف مسافرت اهمیتی ندارد. در حقیقت، بیمه‌گر برای رفاه مسافر و جلوگیری از هزینه‌های گزاف درمانی در صورت بروز حادثه توسط خود فرد، تمهیداتی را در نظر گرفته است.

مقاله پیشنهادی: بیمه مسافرتی چیست و چه پوشش‌هایی دارد.

دریافت بیمه مسافرتی کانادا

هنگامی‌که بیمه مسافرتی کانادا را خریداری می‌کنید، به اطلاعات داخل فرم‌ها توجه کنید؛ زیرا اگر خطایی رخ دهد، علاوه بر اینکه پول و هزینه خرید بیمه مسافرتی کانادا را از دست خواهید داد، تصحیح اطلاعات غلط هم کار بسیار سختی است. البته در برخی از بیمه‌های مسافرتی ، پوشش لغو سفر نیز لحاظ شده است که جزییات آن را شما می‌توانید در مقاله ” پوشش لغو سفر بیمه مسافرتی” بخوانید.

در ادامه درباره بیمه مسافرتی کانادا توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بهترین بیمه‌های مسافرتی برای کانادا

همان‌طور که قبل‌تر گفتیم بیمه مسافرتی برای افزایش آرامش و راحتی مسافران ارائه می‌شود. پوشش‌ها و خدمات اکثر شرکت‌های ارائه دهنـده بیمه مشابه هم دیگر است. هنگام انتخاب بیمه باید به شرایط خود و توقعاتی که از شرکت بیمه مورد نظر دارید، توجه کنید. سپس با توجه به شرایط خود و مقدار هزینه‌ای که می‌توانید پرداخت کنید، به مقایسه شرایط بیمه‌های مختلف بپردازید و بهترین بیمه مسافرتی کانادا را برای خود انتخاب کنید.

نکات مهم هنگام خرید بیمه سفر به کانادا

یکی از دغدغه‌های افرادی که به صورت توریستی، دانشجویی، کاری یا تفریحی سفر می‌کنند، بحث هزینه‌های بیماری یا اتفاقاتی است که در طول سفر برای آن‌ها ممکن است رخ دهد. بیمه مسافرتی می‌تواند این دغدغه‌ها را کاهش دهد و امکانات مناسبی را تحت پوشش خود قرار دهد. دقت کنید، هنگام خرید بیمه مسافرتی کانادا باید به نکات زیر توجه داشته باشد:

 • بیمه‌نامه باید قابل اعتماد باشد.
 • بیمه مسافرتی باید قابل انعطاف و تغییر باشد.
 • بیمه‌نامه را باید بتواند از طریق تلفن یا درگاه اینترنتی خریداری کرد.
 • این بیمه‌نامه باید مناسب سن، وضعیت سلامتی و مدت زمان سفر باشد.
 • شرکت بیمه‌ای را انتخاب کنید که به صورت ۲۴ ساعته در حال خدمات باشد و بتوان روی آن حساب کرد.
 • چند شرکت بیمه و بیمه‌نامه مسافرتی کانادا را بررسی کنید تا بهترین انتخاب از نظر پوشش و شرایط شما انتخاب شود.

شرکت‌های عرضه کننده بیمه مسافرتی کانادا

شرکت‌های زیادی بیمه مسافرتی برای کانادا را عرضه می‌کنند. که شامل بیمه مسافرتی سامان کانادا، بیمه کوثر، بیمه دانا، بیمه، تعاون، آسیا، ایران، بیمه مسافرتی آسماری، بیمه پارسیان و پاسارگاد هستند. بیمه‌نامه این شرکت‌ها به صورت انفرادی و گروهی صادر می‌شود و شما می‌توانید برای سفرهای داخلی و خارجی خود از آن‌ها استفاده کنید.

دلایل خرید بیمه مسافرت خارجی

دلایل مهمی‌ برای تهیه بیمه مسافرتی کانادا وجود دارد که انواع پوشش‌های این بیمه‌نامه را تشکیل داده است.

تغییرات جغرافیایی و آب و هوایی ممکن است برای مسافر رخ دهد. هنگامی‌ که فردی به  کشور دیگر مسافرت می‌کند، ممکن است مشکلات معده برای او به وجود آید و با آب آشامیدنی آن منطقه سازگاری نداشته باشد. به همین دلایل است که به مسافرها پیشنهاد می‌شود که از آب معدنی استفاده کنند.

این موارد یا حتی موارد دیگری ممکن است برای مسافر رخ دهد که غیر منتظره باشد. بهتر است که این بیمه‌نامه را تهیه کنید و از پوشش‌های مختلف آن بهره مند شوید. در ادامه پوشش‌های بیمه مسافرتی کانادا را توضیح خواهیم داد. البته بهتر است که حواستان هم به ارز مسافرتی باشد.

پوشش‌های بیمه مسافرتی کانادا

هنگامی‌که بیمه‌نامه سفر به کانادا را از شرکت بیمه تهیه می‌کنید، تعهداتی برای ‌بیمه‌گر وجود دارد که بابت تعهدات از شما حق بیمه دریافت کرده است. دقت کنید که هنگام تهیه بیمه‌نامه باید شرایط و پوششی را انتخاب کنید که مناسب شرایط شما باشد. در مقاله پوشش های بیمه مسافرتی می‌توانید با تمامی مواردی که تحت پوشش هستند، بیشتر آشنا شوید.

شما می‌توانید به راحتی از میان لیست پوشش‌ها مواردی را حذف یا اضافه کنید. در اینجا به لیستی از موارد اصلی تعهدات بیمه مسافرتی اشاره خواهیم کرد. این موارد عبارتند از:

 • هزینه درمان و بستری در بیمارستان‌ها و معالجه پزشک پرداخت می‌شود.
 • هزینه فوریت‌های دندانپزشکی تا سقف ۱۵۰ یورو قابل پرداخت است.
 • مشاوره و رسیدگی به مسائل قانونی و پرداخت هزینه‌ها تا سقف ۱۰۰۰ یورو پرداخت خواهد شد.
 • اگر پرواز بیشتر از ۶ ساعت تاخیر داشته باشد، هزینه‌های صرف غذا و هتل پرداخت می‌شود.
 • در صورتی که پول مسافر مفقود یا سرقت شود، حواله وجه نقد امکان پذیر است.
 • هزینه بازگشت اضطراری به کشور مبدا در صورت فوت یکی از عزیزان خانواده پرداخت می‌شود.
 • اگر بیمه‌گزار فوت کند، هزینه‌های بازگرداندن جسد متوفی پرداخت می‌شود.
 • در صورت تجویز دارو توسط دکتر، تهیه ارسال دارو‌ها برای کشور مقصد بیمه شده امکان پذیر است.
 • هزینه‌های سرقت یا مفقودی چمدان‌های بیمه شده جبران خواهد شد.
 • مشاوره و رسیدگی در صورت مفقودی یا سرقت مدارک وجود دارد.

نحوه پرداخت خسارت بیمه مسافرتی یکی از ملاک‌های مهم در زمان خرید بیمه‌نامه است و این موضوع فرق بین شرکت‌های بیمه ای را مشخص می‌کند.

بیمه مسافرتی چه مواردی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد؟

به طور کلی بیمه مسافرتی هیچ تعهدی در برابر بلایای طبیعی و خسارات ناشی از جنگ را ندارد. در صورت بروز این مشکلات، جبران خسارت و هزینه‌ها با مسافر است. مواردی که مشمول بیمه مسافرتی نمی‌شوند به شرح زیر است:

 • هزینه‌های درمان روحی و روانی جزو تعهدات بیمه مسافرتی نیست.
 • خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی مانند: سیل، زلزله، بهمن و آتش سوزی جزو پوشش‌های این بیمه‌نامه قرار نمی‌گیرد.
 • هزینه‌های ناشی از خسارات جنگ‌های داخلی و اقدامات تروریستی در کشور مبدا و مقصد در این بیمه‌نامه تحت پوشش نیست.
 • اگر هزینه‌ها از سقف تعهد بیمه مسافرتی بیشتر شود، قابل پرداخت نیست.
 • هزینه بیماری‌های شیوع یافته در دنیا پرداخت نمی‌شود.
 • هزینه خرید عینک، عصا، پروتز‌ها و وسایل توان بخشی پرداخت نمی‌شود.
 • هزینه‌های واکسن و اقدامات پیشگیری از برخی بیماری‌ها تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار نمی‌گیرد.
 • هزینه درمان آسیب دیدگی در ورزش‌های خطرناک پرداخت نمی‌شود.
 • هزینه بیماری‌های قبلی بیمه‌گذار تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار نمی‌گیرد.

بیمه مسافرتی برای ویزای کانادا

در قسمت‌های قبل درباره مزیت‌ها و پوشش‌های تهیه بیمه مسافرتی کانادا توضیحاتی دادیم. دقت کنید که پس از خریداری بیمه مورد نیاز و اخذ ویزای شنگن با توجه به قوانین، بیمه گزار ۶ ماه تا ۱ سال زمان دارد که از کشور خارج شود. هنگامی‌که مهر خروج کشور مبدا در پاسپورت شما ثبت شود، بیمه مسافرتی فعال خواهد شد.

برخی از شرکت‌های بیمه ایرانی در کشور کانادا نماینده ندارند و با شرکت‌های واسطه کار می‌کنند. اگر شما بیمه مسافرتی را از خود کشور کانادا تهیه کنید، مراحل رسیدگی و پرداخت هزینه‌ها برای شما باکیفیت تر و سرعت بیشتر انجام می‌شود.

به طور مثال: اگر در کشور کانادا دچار بیماری شوید، سریع تر می‌توان هزینه‌های بیمارستان را پرداخت کرد.

سقف تعهدات بیمه های سفر خارجی

حداکثر یا حداقل تعهد مالی که شرکت‌های بیمه‌ای در قبال بیمه گزارهای خود متقبل می‌شوند، به افزایش و کاهش قیمت بیمه مسافرتی کانادا ربط دارد. به طور مثال برخی از شرکت‌های بیمه، بیمه‌نامه‌های با سقف تعهد ۱۰ هزار، ۱۵ هزار یا ۵۰ هزار یورو دارند. توجه کنید که اگر هزینه‌های شما بیشتر از ۵۰ هزار یورو باشد، شرکت بیمه نمی‌تواند این خسارت‌ها را جبران کند. در حقیقت سقف تعهدات شرکت بیمه تا ۵۰ هزار یورو است. فقط اینکه امکان دریافت خسارت فقط طریق شرکت های کمک رسان امکان پذیر است.

در قسمت‌های قبل درباره بیمه سفر خارجی شرکت‌های بیمه‌ای همچون شرکت‌ بیمه‌‌گر ایران و سقف تعهدات آن‌ها توضیح داده‌ایم. همچنین می‌توانید بیمه مسافرتی  را هم از کشور کانادا تهیه کنید.

دریافت بیمه سفر به  کانادا از شرکت‌های کانادایی

برای دریافت بیمه مسافرتی از کشور کانادا باید از طریق خرید آنلاین از درگاه رسمی ‌شرکت‌هایی بیمه‌ای کانادا اقدام  کرد. توجه کنید که برای سفر به کانادا دریافت بیمه با هر نوع ویزایی که دارید بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت بیمه مسافرتی کانادا جزو ملزومات سفر شما محسوب می‌شود.

نکته: با توجه به نوع ویزایی که دریافت می‌کنید، شرایطی که در بیمه‌نامه قید می‌شود متفاوت خواهد بود. قیمت بیمه‌نامه مسافرتی بر حسب نوع و زمانی که پوشش می‌دهند هم متغییر است.

همانطور که می‌دانید دریافت بیمه مسافرتی از کشور کانادا مزیت‌های مختلفی دارد. اضافه کردن پوشش‌ها در حین سفر را می‌توان یکی از مهم‌ترین مزیت‌های خرید بیمه‌نامه از کشور کانادا دانست یا اگر به دیگر نقاط سفر کردید همچنان تحت پوشش این بیمه باشید.

خرید بیمه مسافرتی کانادا از بیمه دات کام

در این مطلب سعی کردیم که اهمیت خرید و تهیه بیمه مسافرتی کانادا را توضیح دهیم تا با توجه به شرایط بیمه گزار، از پوشش‌های این بیمه‌نامه استفاده کرد. روش‌های مختلفی برای خرید بیمه مسافرتی وجود دارد که یکی از آن‌ها خرید اینترنتی است. شما با مراجعه به سامانه‌های فروش بیمه می‌توانید این بیمه‌نامه را تهیه کنید.

کافی است که وارد سایت بیمه دات کام شوید و شرکت‌های بیمه را مقایسه کنید. سپس با وارد کردن اطلاعات درخواستی در صفحه استعلام و خرید بیمه مسافرتی، خود را به راحتی خریداری نمایید. همچنین این سامانه مشاوره‌ها و متخصص‌های بیمه را در اختیار دارد که به صورت ۷ روز هفته و ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. بیمه سفر کانادا پس از صدور در کمترین زمان ممکن به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

معرفی کامل مراحل تمدید پاسپورت + مدارک تمدید گذرنامه

یکی از ملزومات خروج از کشور دریافت و تمدید پاسپورت است. تمدید پاسپورت معمولا نیازمند زمان زیادی است. با در دست داشتن مدارک هویتی خود می‌توانید نسبت به دریافت و تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله بیمه دات کام به بررسی شرایط تمدید پاسپورت و مدارک مورد نیاز آن پرداخته شده است.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
کیوان مرامدوست
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

آیا برای سفر به کانادا هم بیمه مسافرتی شینگن لازمه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام نه حتما

person
غلامرضا نوایی
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

واسه سفارت کانادا بیمه کدوم شرکت بهتره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، همه شرکت ها خوب هستند.

person
زینالی
۲۲ دی ۱۴۰۰

سلام بیمه مسافرتی کانادا اگه بگیریم ولی کنسل کنیم یا اتفاقی بیفته که نشه بریم، باطل میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، به هر حال هر بیمه نامه ای دارای تاریخ اعتباری است که اگر از ان بگذرد باطل خواهد شد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید